PDA

View Full Version : FC Juventus Torino



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

DRAGOS
4th July 2003, 18:33
JUVENTUS TORINO - opinii despre echipa, jucatori, conducere

seby
4th July 2003, 18:38
Cea mai echilibrata echipa din sezonul trecut de UCL.Cu o conducere manageriala buna.

justafan
4th July 2003, 23:59
Cel mai tare... anul viitor va lua totul inclusiv UCL 8) - FORZA JUVEEEE!!!

seby
5th July 2003, 08:06
Să sperăm, au șanse mari.
FORZA JUVE!

DRAGOS
5th July 2003, 10:31
Domnul sa te asculte, justafan. Am muncit mult anul asta si meritam CL. LA anu' sigur o luam.

FORZA JUVENTUS TORINO!!!!! :yeah:
FORZA BIANCONERI 4 EVER!!!!! :thinkso:

Edgar
5th July 2003, 15:31
Astept ca Moggi sa mai cumpere un atacant. Dup'aia o sa avem mari sanse sa obtin tripla: CL, Scudetto si Cupa Italiei. Deja imi lasa gura apa :happy
Go B&W Fighters! Forza Juve!

realmadrid.com
5th July 2003, 16:00
Edgare o sa ramai cu apa in gura :yeah: .Juve echipa ma,hai ma ca ma apuca plansul cand vad fotbalul ala. Ziarele europene cu exeptia celor din italia desigur au declarat ca a fost cea mai proasta final de la O. Marseille cu St. Rosie Belgrad :yeah: .Pai o echipa asa tare ar fi trebuit sa treaca de barca cu 3-0 sau asa baiiiii. Nu sai domine aia ma in halul asta ca doar italia a avut 3 echipe in semi. Ala nu e fotbal bai e o incercare de fotbal o imitatie proasta dupa milanul din 89 bai baieti . Din italia cu toate ca nu sunt fan the best is milan. Iar din lume logic REAL MADRID :ok:

REAL 4EVER

Edgar
5th July 2003, 16:25
Dumitrescule, macar Juve nu o ia de la echipe de mijlocul clasamentului cu 5 - 1. Si nu compara forta financiara a Realului cu cea a torinezilor. Sigur, e foarte frumos... tii cu Real pentru ca au cele mai multe vedete, insa Juventus stie sa lupte si sa dea 110% pe teren.

Edgar
5th July 2003, 16:27
A, si sa nu uit. Daca Realul e asa valoros, cum de nu a jucat finala CL? :P A, mi-am adus aminte. A fost eliminata de... Juventus! :ciocan:

Tudose
5th July 2003, 17:15
Real Madrid e o echipa de vedete, sigur ca e mai usor sa castigi cand ai asemenea buget si astfel de jucatori. Dar la Torino, in meciul direct, Juventus s-a daruit exemplar si a obtinut o victorie extraordinara.
Va aduceti aminte de meciul din faza a doua a grupelor, Borussia - Real 1-1? Nemtii au jucat cu o energie deosebita, si doar un gol marcat in prelungiri a facut ca acum sa nu discutam despre semifinala Juventus - Borussia... Nu intotdeauna cei mai buni jucatori formeaza si cea mai buna echipa!

realmadrid.com
5th July 2003, 18:30
Ba da ce pana mea ii pupati in cur atat pe italienii????
Edgare barca este o echipa spaniola!!!Ce **** a facut ma juve cu ia ma?
Pai barca trebuia sa juace cu real si sai bata sau nu bai astia. sau chinuit ca un ***** ma ! Atunci MARELE JUVENTUS DIN TORINO ce a facut impotrive lui milan ma, nu a aratat nimic decat ca sa aparat ca un ***** de echipa ce ie. Bai daca la anul juve ia CL io o sai *** undeva pe real si sa fiu fan Juve dar asta nu se va intampla bai.
Si io nu sunt fan real pt bugetul lor si vedete, eram fan inca din inainte de 98 cand au batut pe ,stai umpic ca am uitat zimi tu edgare ca tu le ai cu asTEA :P
ASA CA /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ /fu/ JUVE

Si bai boule zimi pe prenume nu pe nume distrusule

REAL 4EVER

Edgar
5th July 2003, 19:29
Imi esti simpatic mai Dumitrescule! Semeni cu Sobbo din profil! :D

P.S. Am vrut sa zic "Ionutz" - asa scrie si in buletin? Sau poate nu ai asa ceva, dupa cum reactionezi inca nu ai 14 ani. O zi buna! :thinkso:

Edgar
5th July 2003, 19:51
Uite cum facem: eu n-am chef sa ma cert cu tine. Bravo tie ca ii sustii pe cei de la Real. Pana la urma preferintele nu se discuta. Oricum, incearca sa nu reactionezi cu atata vehementa. Putin calm nu strica niciodata. :thinkso:

DRAGOS
5th July 2003, 20:18
Nici o echipă nu se compară cu JUVE: valoare, dăruire, spirit de luptă (chiar fără vedete). Mai vrei altceva, Dumitrescule?
Mai vorbim când o să bată Real pe Juve și o să fie mai bună ca echipa.
Așa că ''Shut up!!!''

/fu/ REAL MADRID
:yeah: JUVENTUS TORINO!!!!!!

Cum zice Edgar: "semeni cu Sobbo din profil!"
Și cum el și-a luat zborul :cya: ...... urmezi tu!!!!

realmadrid.com
5th July 2003, 21:25
Imi pare rau pt ca mam enervat dar chiar ma cam ofticam cu comentarile tale Edgare. Preferintel nu se discuta vorba ta dar mam ofticat pt ca zici ca imi place real din cauza vedetelor dar real imi place datorita fotbalului pe care il practica adica unul spectacol. Desi nu imi place sa recunosc in acel retur dar numai atunci Juve a jucat mai bine decat "Galacticii" mei.
Si da am buletin si in el scrie Ionut :thinkso: Asa ca conflictul se termina :ok:

REAL 4EVER

DRAGOS
5th July 2003, 21:43
Ce zici Edgar? Il iertam de data asta? :? :(

realmadrid.com
5th July 2003, 22:03
Pai ar trebui ca mam umilit si am recunoscut ca Juve a fost mai buna ca Real in semi :(

REAL 4EVER

DRAGOS
5th July 2003, 22:10
Bine. Eu te scuz dar afirmația cu umilitul nu e adevarată. Nu te-ai umilit ci ai spus adevarul :happy. Vezi cum o rezolvi cu Edgar.

seby
5th July 2003, 22:27
Pe acest subiect se scrie despre JUVENTUS, nu e loc de ceartă și de înjurături.
Ionuț încearcă să te stăpânești. Iar dacă vrei sa discuți despre REAL fă-ți
un subiect despre asta.

DRAGOS
5th July 2003, 22:31
seby, mersi că l-ai pus la punct dar lasă-l de acum /nope/ că și-a cerut scuze

seby
5th July 2003, 23:37
DRAGOS:mersi? Fii mai atent.
Cu plăcere!

justafan
6th July 2003, 00:16
E chiar culmea daca ajungem sa ne certam din cauza echipelor cu care tzinem - aflate peste muntzi shi mari distantza de noi.Juve e prima echipa din strainatate la care am tzinut cu adevarat.Cu Real n-am nimic,de fapt am ceva,un fular pe care l-am cumparat deoarece era alb-violet... sun

Tudose
6th July 2003, 10:24
Ionutze tata... da' rau mai faci la betie... si cand te trezesti, iti pare rau :D Pune matale mana si editeaza frumusel intaiul tau mesaj, cand fierbeai de nervi... Noi avem aici un forum de avertismente si banari, da' uite ca de data asta am zis sa te iertam. Semeni din profil leit cu Sobbo, din fata parca ar mai fi ceva sanse de recuperare, dar depinde de tine.
Cu umilinta... nu a zis nimeni ca trebuie sa recunosti ca Juve e mai buna... Dar, indiferent ce idee sustii, o faci in alt mod. Ia numara tu pana la 10 si rasufla adanc si poate trec si nervii... 8)

P.S. Nu sunt fan nici Real, nici Juventus, intrasem si eu in discutie si mi-am dat cu parerea... culmea e ca am scapat neatins :happy, ai avut tu ce ai avut cu Edgar, ti-a placut mai mult de el... :D

seby
6th July 2003, 11:59
Tudose cu ce echipa tii?
Faci o treaba buna ca moderator.

DRAGOS
6th July 2003, 12:01
Astept in continuare opinii chiar si reclamatii despre Juve manifestate insa altfel nu cum face Dumitrescu Ionutz /nope/

Edgar
6th July 2003, 12:34
Da tudose, are lumea ce are cu mine :) Eu n-am nimic cu Ionutz. Daca s-a calmat, e foarte bine. 8)

Tudose
6th July 2003, 17:09
Tudose cu ce echipa tii?
Faci o treaba buna ca moderator.
Intra pe forumul suporter la F.C. Arges si o sa afli raspunsul :D

realmadrid.com
7th July 2003, 00:00
bai da mult caz mai faceti pe asta ma miam cerut scuze nu?? cred ca e momentul sa incheiem discutia :happy
P.S.-Cine e ma Sobbo :?

REAL 4EVER

realmadrid.com
7th July 2003, 00:02
A si sa nu uit puneti si voi istoria lui juve ca io am puso pe alu real sa o citesc si io si so comparam :P (fara suparare) Cu toate ca nu sunt suporterul acesatei echipe nu miar strica sa ma "documentez" despre alte echipe

REAL 4EVER

Tudose
7th July 2003, 11:38
Cine e ma Sobbo :?

Sobbo e un individ care a zburat de pe forum la recomandarea mea expresa, dupa ce i-a injurat pe multi si dupa ce toata lumea se plangea de el.
Nu e nici o aluzie, poti sa stai linistit... :happy

Edgar
7th July 2003, 21:12
La cererea expresa a domnului Dumitrescu Ionutz, iata istoria clubului Juventus.

In anul 1897, un grup de elevi ai liceului D'Azeglio din Torino se decid sa infiinteze o societate sportiva al carei scop principal era practicarea fotbalului. Numele ales initial este Augusta Tourinorum, dar dupa scurt timp acesta este schimbat in Juventus. Juventus FC se naste pentru joc, pentru distractie, pentru dorinta de noutate. La acea vreme, fotbalul era un sport care se raspandea rapid in intreaga Europa, dar mai ales in Marea Britanie. In 1900, Juventus debuteaza in prima liga italiana. Juventus alege sa-si joace meciuri de "acasa" pe stadionul din Piazza D'Armi, care este si acum un loc po****r de intalnire al suporterilor. Echipa foloseste initial un echipament de culoare roz, folosit si acum ca a treia optiune de echipament. In 1903, in urma unei incurcaturi de expediere, Juventus primeste din Anglia un echipament similar cu al echipei Nottingham County, alb cu dungi negre. Debutul sub culorile alb-negre nu este prea fericit, Juventus pierzand titlul in fata celor de la Genoa cu scorul de 0 - 2. In 1904, Juventus se inclina iar in fata celor de la Genoa: 0 - 1. Societatea, al carei prim presedinte este Enrico Canfari, lupta contra unor formatii mai experimentate din oras, echipe mult mai organizate. Totusi, in 1905, Juventus castiga primul sau titlu, dupa un sezon in care s-a luptat pana la final cu Genoa si Milanese.
In ciuda cresterii valorice, pana la izbucnirea primului razboi mondial, Juventus ramane in umbra puterilor fotbalistice ale vremii: Pro Vercelli si Casale, dar dupa razboi reintra in lupta pentru titlu avandu-i in echipa pe portarul Giacone si fundasii Novo si Bruna - primii fotbalisti de la Juventus selectati in echipa nationala a Italiei. Presedinte devine poetul Corrado Corradini, autor al imnului echipei, imn pastrat pana in anii 60.

In 1923, debuteaza in prima echipa Giampiero Combi, unul din cei mai mari portari ai tuturor timpurilor. Edoardo Agnelli - fiul fondatorului uzinelor Fiat - este ales presedinte. Din cauza numarului mare de suporteri, Juventus se muta pe stadionul din strada Marsiglia. Primul antrenor adevarat este Jeno Karoly, care-l aduce la echipa pe mijlocasul de banda stanga Hirzer. In echipa sunt deja nume mari ca: Rosetta, Combi, Munerai, Bigatto si Grabbi. In 1925/26 Juventus castiga cel de-al doilea scudetto, avand de luptat pana in final cu Bologna si Albo Roma. Intre 1930 si 1935, bianconerii domina autoritar fotablul italian, castigand titlu dupa titlu. Antrenor al echipei este Carlo Carcano sub bagheta caruia evolueaza vedete ca: Orsi, Caligaris, Monti, Cesarini, Varglien I si II, Bertolini, Ferrari si Borel II. Nationala italiana care castiga campionatul mondial in 1934 are in componenta sa multi fotbalisti ai echipei torineze. Juventus participa in aceasta perioada in Cupa Europei (viitoarea Champions League) ajungand de patru ori in semifinale. In 1933, Juventus se muta pe Stadionul Comunal construit pentru Jocurile Universitare Mondiale. Bianconerii vor juca pe acest stadion pana in 1990.

In 1947, Giovanni Agnelli devine presedinte. Jucatorii emblematici ai acestei perioade sunt Carlo Parola, danezii John Hansen si Praest dar, mai ales, Giampiero Boniperti care detine recordul de prezente (444) si goluri (177) sub culorile alb-negre. In 50 si 52, Juventus isi trece in palmares inca 2 titluri. In 1955, fotoliul de presedinte este ocupat de fratele mai mic al lui Giovanni Agnelli, Umberto. Avandu-i in echipa pe Omar Sivori si John Charles, bianconerii castiga titlul in 58, 60 si 61. Juventus este prima echipa italiana care are dreptul sa poarte steaua pe echipament pentru 10 titluri nationale castigate.

In 1967 Juventus castiga din nou titlul (presedinte Vittore Catella). In 1971, odata cu instalarea ca presedinte a celui mai emblematic fost jucator - Giampiero Boniperti, se deschide un ciclu triumfal pentru echipa torineza. In 15 ani, la palmares se adauga 9 scudetti ('72, '73, '75, '77, '78, '81, '82, '84, '86), Cupa Cupelor ('84), Cupa Campionilor, Supercupa Europei si Cupa Intercontinentala, toate in 1985. Antrenori in aceasta perioada au fost Vycpalek, Parola si mai ales Giovanni Trapattoni. Culorile Juventusului sunt aparate de jucatori ca Zoff, Scirea, Tardelli, Cabrini, Causio, Paulo Rossi, Gentile, Furino, Anastasi si Roberto Bettega (vicepresedintele actual). Alaturi de acesti mari campioni italieni, apar si vedete din afara Peninsulei. Cel mai rasunator nume este cel al lui Michel Platini, care in 5 ani la Juventus a castigat 2 campionate, 2 cupe europene, o Cupa Intercontinentala, trei titluri de golgeter si 3 editii ale Balonului de Aur. Urmeaza o perioada mai putin fericita, Juventus reusind sa mai adauge la palmares dubla Cupa UEFA (contra Fiorentinei) - Cupa Italiei in 1990 (presedinte Vittorio Chiusano, antrenor Dino Zoff) si din nou Cupa Uefa in 1993 (contra Borussiei Dortmund).

O noua echipa manageriala formata din Antonio Giraudo, Luciano Moggi si Roberto Bettega (va fi poreclita "Triada") preia destinele echipei torineze in 1994. Primul pas este aducerea unui nou antrenor - Marcello Lippi, care dupa 9 ani de abstinenta aduce titlul pe Delle Alpi. In acelasi an castiga Cupa Italiei, dar pierde in finala Cupei UEFA in fata celor de la Parma. In anul urmator alb-negrii castiga trofeul care le lipsea din palmares: Supercupa Italiei. Totusi, atentia clubului este concentrata asupra Champions League, competitie castigata contra cormoranilor in tragica noapte de la Bruxelles. In finala de la Roma, Juventus da piept cu campionii "en titre" - Ajax Amsterdam. Dupa 1 - 1 in timpul regulamentar, se trece la loteria loviturilor de la 11 m, castigata multumita abilitatii lui Peruzzi si calmului aratat de Ferrara, Pessotto, Padovano si Jugovic. Sezonul urmator incepe in cel mai bun mod posibil: Cupa Intercontinentala castiga in fata argentinienilor de la River Plate la Tokyo (decisiv Del Piero), Supercupa Europei castigata in fata celor de la PSG. Juventus castiga si titlul cu numarul 24, insa este nevoita sa se incline in fata celor de la Borussia Dortmund in finala Champions League de la Monaco. Astfel Juventus rateaza sansa de a deveni prima echipa din lume care realizeaza "the grand slam". Lippi incearca din nou in anul urmator: Supercupa Ligii, eliminare in Cupa Italiei, 25-lea scudetto si finala Champions League pierduta in favoarea echipei Real Madrid. Sezonul 1998/99, considerat unul de tranzitie, devine un adevarat cosmar pentru suporterii Juventusului. In etapa a 8-a, Juve e pe primul loc, dar in meciul cu Udinese, Del Piero se accidenteaza grav. Pe 7 februarie 1999, dupa meciul cu Parma, Marcello Lippi demisioneaza. Antrenor este numit Carlo Ancelotti, dar titlul pare sa le alunece printre degete jucatorilor torinezi. In iunie 2001, dupa o aventura nefericita cu Internationale, Lippi revine pe banca la Juventus. In sezonul 2001/02 Juventus castiga titlul in Seria A, dar nu reuseste sa se califice in sferturile de finala ale Champions League. In 2002/03 Juventus ajunge la cota 27 titluri, dar pierde finala Champions League in fata rivalilor de la Milan, dupa ce elimina in semifinale pe Real Madrid - detinatoarea titlului.

Palmares:

Scudetti - 27
1905 1925/26 1930/31 1931/32 1932/33
1933/34 1934/35 1949/50 1951/52 1957/58
1959/60 1960/61 1966/67 1971/72 1972/73
1974/75 1976/77 1977/78 1980/81 1981/82
1983/84 1985/86 1994/95 1996/97 1997/98
2001/02 2002/03

Cupa Italiei - 9
1937/38 - 1941/42 - 1958/59 - 1959/60 - 1964/65 - 1978/79 - 1982/83 - 1989/90 - 1994/95

Supercupa Italiei - 3
1995 - 1997 - 2002

Cupa Cupelor - 1
1983/84

Cupa UEFA - 3
1976/77 - 1989/90 - 1992/93

Cupa Campionilor - 2
1984/85 - 1995/96

Supercupa Europei - 2
1985 - 1996

Cupa Intercontinentala - 2
1985 - 1996

Cupa Intertoto - 1
1999

Stadio delle Alpi

Capacitate: 71012
Dimensiunile terenului de joc: 105m X 68m
A fost proiectat de Sergio Hutter si construit pentru CM 1990.

DRAGOS
8th July 2003, 12:42
Dacă tot am citi ce ai scris tu Edgar mi-am amintit de Paolo Rosi. Un mare jucători poate cel mai mare din lume și un mare golgeter. :happy

Dorin
8th July 2003, 23:21
Cind mi-ai amintit de Rossi pot sa va povestesc ca in 1982 cind noua campioana a lumii Italia venea la Bucuresti si lua bataie cu 1 - 0 prin golul lui Boloni am avut bucuria sa pot patrunde din timp in hotelul Flora unde echipa a fost cazata si am reusit sa obtin autografe de la TOTI inclusiv Rossi , Zoff , Bettega , Bearzot , Alltobeli ,Tardelli etc .Si am strins mina multora ...!!!! Ce zi !!!! :yeah: Dorin,

seby
14th July 2003, 19:13
Edgar, mi-a plăcut chestia cu istoricul.

Dorin ești un mare norocos.

Edgar
15th July 2003, 16:27
Edgar, mi-a plăcut chestia cu istoricul.

Multam fain, seby!
Cat am lipsit eu de pe forum se pare ca s-au intamplat o multime de evenimente...

justafan
15th July 2003, 23:54
Juve umbla dupa un atacant shi va alege dintreCruz(Bologna),Tomasson(Milan) shi Bazzani(Sampdoria)... Deocamdata 11-ule cu care Juve va ataca drak tot ce se poate,esteBuffon-Thuram,Legrottaglie,Montero,Zambrotta-Appiah,Tacchinardi,Davids-Nedved-Del Piero,Trezeguet 8)

DRAGOS
16th July 2003, 13:49
Bine că a venit Legrotagllie ca să-i țină locul lui Ferrara că era cam bătrân. Cu Manuele Blasi și cu Fabrizio Miccoli ce se mai aude?

inter
18th July 2003, 15:46
Noile tricouri vor fi tot alb-negru, dar numarul de pe spate si numele jucatorilor vor fi scrise cu galben :P
Moggi i-a dat un avertisment lui Camoranesi pt. ca si-a prelungit singur vacanta /fu/
cam slabuta activitatea suporterilor lui Juve pe pagina lor :thinkso:

Edgar
18th July 2003, 16:10
Asta e pagina de opinii :P

inter
18th July 2003, 18:52
procuratorul lui Camoranesi ia raspuns in termeni foarte duri lui Moggi :P , iar acesta declara ca nu e exclus ca, Camoranesi sa-si caute alta echipa :thinkso:

justafan
19th July 2003, 00:45
Inter,galben e a treia culoare a lui Juve,de Camoranesi imi pare rau intr-un fel,putea mai mult... Oricum Juve are in proprietate cei mai multzi jucatori din Europa,se pot face 3 loturi de serie A... :sun:

inter
19th July 2003, 11:15
se preconizeaza un schimb Fiore - Camoranesi :P , in urma scandalului de ieri, Mancini si-l doreste pe argentinian in lot :thinkso:

Edgar
20th July 2003, 13:06
Cele mai importante meciuri ale echipei torineze inaintea startului in Serie A:

27 iulie Barcelona (lBoston)
31 iulie Manchester United (New York)
3 august: Supercoppa Tim: Milan (New York)
8 august: Trofeo Birra Moretti: Inter, Sampdoria (Bari)
10 august: Trofeo Valle d'Aosta: Reggina (Saint Vincent)
12 august: Trofeo Tim: Inter, Milan (Ancona)
17 august: Trofeo Berlusconi: Milan (Milano)
22 august: Napoli (Napoli)

DRAGOS
20th July 2003, 18:00
N-ar fi rău să vină Stefano Fiore în locul lui Mauro German Camoranesi. A scăzut în ultima vreme de când a devenit rezervă. Vine Stankovic de la Lazio?????? :?

inter
21st July 2003, 16:25
1 Gianluigi BUFFON
2 Ciro FERRARA
3 Alessio TACCHINARDI
4 Paolo MONTERO
5 Igor TUDOR
6 Salvatore FRESI
7 Gianluca PESSOTTO
8 Antonio CONTE
9 Fabrizio MICCOLI
10 Alessandro DEL PIERO
11 Pavel NEDVED
12 Antonio CHIMENTI
13 Mark IULIANO
14 Enzo MARESCA
15 Alessandro BIRINDELLI
16 Mauro CAMORANESI
17 David TREZEGUET
18 Stephen APPIAH
19 Gianluca ZAMBROTTA
20 Marco DI VAIO
21 Lilian THURAM
22 Antonio MIRANTE
23 Nicola LEGROTTAGLIE
24 Ruben OLIVERA
25 Marcelo ZALAYETA
26 Edgar DAVIDS
27 Davide BAIOCCO

acestea sunt numerele jucatorilor in noul sezon :thinkso:

DRAGOS
21st July 2003, 20:09
Au mai fost selecționați de la tineret 3 jucători. Apropo, tineretul se numește Juventus Primavera. Și cum ziceam:
1) Giovanni Bartolocci- fundaș
2) Abdoulay Konko- mijlocaș
3) Luca Schicchitano- mijlocaș

DRAGOS
21st July 2003, 20:11
Ce nașpa că mai e Zalayeta în lot!!!!!! Oricum cu Fabrizio Miccoli în echipă și tot atacant până nici rezervă nu cred că va mai fi!!! :) :P

justafan
23rd July 2003, 00:26
Zalayeta sau Di Vaio vor fi imprumutatzi cel mai probabil,unul dintre ei va fi dat Bolognei la schimb cu Cruz(afacere buna)-cel mai probabil.Davids shi Tacchinardi au refuzat Chelsea respectiv Barca,iar Del Piero ishi va prelungi contractul.In alta ordine de idei la anul Juve va avea un echipament nou,cel de rezerva avand culoarea roz!!!(pink) :oops: ... poate se gandesc ca Juve fiind "batrana doamna" vrea ceva mai feminin :thinkso: ... In fine,a fost achizitzionat Benjamin(Nigeria-21 ani) care anul trecut a dat 40 goluri pt.Reggiana Primavera(adik pt.tineretul celor de pe Giglio) fiind comparat cu Martins(Inter)... sursa:"Fotbal vest"(www.fotbalvest.ro) 8)

DRAGOS
23rd July 2003, 14:19
Cam nașpa și cam ridicole echipamentele din sezonul care vine: alea roz și pe celelalte cu dungi albe și negre, numele și nr. vor fi scrise cu galben.
Însă tot cu JUVENTUS VOI RĂMÂNE PÂNĂ LA MOARTE!!!!! :yeah:

justafan
23rd July 2003, 23:54
Cu Milan shi Man Utd ar trebui sa joace in roz pt. ai sensibiliza.In special ca Utd. ne-a cam fost nashul in ultimul timp...

inter
24th July 2003, 12:51
schimb intre Inter si Juve :? :? Kallon contra Camoranesi :thinkso:
hai ca am trait sa o vad si pe asta :D :D :D

Ayrton
24th July 2003, 12:56
Pai iese mult mai bine din afacerea asta Internazionale... Cu atat mai bine!

DRAGOS
24th July 2003, 12:56
Din acest schimb dezavantajată ar fi JUVE, după părerea mea.

DRAGOS
24th July 2003, 13:12
PROGRAMUL ECHIPEI
I FAZĂ
25 Iulie: plecarea în USA
27 Iulie: meci amical cu FC Barcelona în Boston la 4pm ora locală
31 Iulie: meci amical cu Man. United în New York la 8pm ora locală
3 August: Supercup Tim împotriva Milanului în New York la 2.45pm ora locală; după meci plecarea în Italia
II FAZĂ
6 August: a doua faza a antrenamentelor la Chatillon
8 August: trofeul Birra Moretti împotriva Interului și Sampodriei la Bari, 9pm
10 August: trofeul Valle D'Aosta cu Reggina la Saint Vicent, 9pm
11 August: ia sfârșit a doua fază a antrenamentelor de vară
III FAZĂ
12 August: trofeul Tim împotriva lui Inter, Milan și Ancona
15 August: începerea antrenamentelor la Torino la baza Sisport
17 August: trofeul Berlusconi cu Milan la 8.45pm
20 August: amical cu Juventus B în Villar Perosa la 5.45pm
22 August: amical cu Napoli în Napoli la 9pm

MaPaX
24th July 2003, 22:31
Duminica, 3 august ora necunoscuta(inca) - SUPERCUPA Italiei: Ac Milan - Juventus pe B1 (voi reveni in curand cu ora la care incepe meciul) .

Edgar
25th July 2003, 16:22
23 ora Romaniei.

DRAGOS
25th July 2003, 16:57
Merci că m-ați anunțat!!!!!!! Deci, pe 3 august la 23:00 pe B1TV.

:yeah: HAI JUVENTUS!!!!!!!!!!!!!!! :yeah:
/hello /hello /hello FORZA BIANCONERI!!!!!! /hello /hello /hello

MaPaX
25th July 2003, 22:13
Meciul va avea loc la ora 22(pe B1 Ac Milan - Juventus) (ORA Romanieie 22, asa au anuntat azi la stirile de la 18:40)

inter
28th July 2003, 08:33
Juve pierde cu 6-5 dupa penaltyuri in fata Barcei /hello /hello /hello
de remarcet ca la pauza era 2- 0 pt. Barca prin golurile lui Saviola :D :D si ca Juve a egalat ca de obicei pe final in numai 60 sec. :evil: , in nmin.86 si 87

Edgar
28th July 2003, 17:51
Di Vaio '86, Miccoli '87. Maresa si Pessotto au ratat la penaltiuri, Buffon a aparat una din loviturile de pedeapsa executate de catalani.

Edgar
31st July 2003, 23:46
Ieri, in jurul orei 20, a murit avocatul Vittorio Caissotti di Chiusano, presedintele clubului Juventus din 1990. In meciul cu Manchester United din aceasta seara, jucatorii torinezi vor purta banderole negre.

Dorin
1st August 2003, 00:13
Mai moare omul ...74 ani , inima slaba ,chefuri prea multe... Cine vine in loc ?:yeah: Dorin

inter
1st August 2003, 10:26
RUSINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
asta este caracterizarea dupa dezastrul JUVE-MAN.UTD 1-4 !!!!!!!!!!!!!!!!

Faceti fotbalul Italian de ras /fu/ , jucati mai bine cu amatori :thinkso:

inter
1st August 2003, 10:32
New Jersey: Juve a fondo con il Manchester (4-1)
01/08/2003 09:05.54

Gli inglesi dilagano con una doppietta di Giggs e reti di Van Nistelrooy e Solskjaer. Nedved accorcia le distanze al 70'

La Juventus di Lippi, che probabilmente pensava già alla sfida di Supercoppa con il Milan, è caduta pesantemente al Giants Stadium del New Jersey, contro il Manchester United (4-1). In uno stadio ben riempito (erano quasi 80 mila gli spettatori), Ryan Giggs ha dato spettacolo animando una serata che i bianconeri potranno ben ricordare. Doppietta per il giocatore, che ha aperto le marcature al 23' con una grande punizione terminata all'incrocio dei pali. Ed è ancora il gallese che al 60' supera Buffon. Passa un solo minuto e Van Nistelrooy allunga ancora con una gran rete: stop di petto, rotazione e gran bolide che infila l'estremo difensore bianconero. Nedved (71') segna il gol della bandiera, ma è ancora il Manchester che torna protagonista con Solskjaer al 79'. Poi Forlan sbaglia clamorosamente, a porta vuota, la possibilità della quinta rete. Per i bianconeri, Fabrizio Miccoli (partito titolare insieme a Camoranesi), Del Piero, Trezeguet e Legrottaglie hanno cercato di fare il possibile, ma sulla loro strada hanno trovato tra i pali un grandissimo Tim Howard, beniamino di casa, che si e' rivelato una barriera difficile da superare per le punte juventine.


pt. suporterii torinezi o cronica a meciului :D :D , preluata de pe datasport :thinkso:

inter
1st August 2003, 10:38
Edgar ce faci dragule, esti in doliu? :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:
si cand am vazut ca putea fi lejer 7 sau 8 -1 :happy :happy
oare ce o sa declare Lippi?
vedeti sa nu va dea si :drak: tot la fel :thinkso:
[/list]

Edgar
1st August 2003, 12:27
Dorine, nu stiu cine vine in loc. Chiar sunt curios.
Inter, ca sa-ti citez un titlu din GdS: Juve-2 travolta dallo United. Lippi a odihnit titularii, iar ManU a jucat cu cel mai bun "11" al lor. Au mai intrat titulari pe parcurs. Mai nasol e ca s-a accidentat Nedved. Sper sa poata juca in SuperCupa.

inter
1st August 2003, 14:10
Juventus: Lippi infuriato con la squadra
01/08/2003 13:01.21

"Non mi piace chi gioca per se stesso"

La sconfitta per 4-1 contro il Manchester United ha fatto infuriare il tecnico bianconero Marcello Lippi, che attacca pesantemente la squadra: "Quando si gioca contro squadre come il Manchester sai che puoi anche perdere, però non mi piace vedere i calciatori che giocano per se stessi e non per la squadra. Ho visto che i ragazzi perdevano i palloni e poi non cercavano di riconquistarli". Domenica contro il Milan il tecnico vuole altre risposte.


ce parere ai Edgar de reactia lui Lippi? :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Edgar
1st August 2003, 15:11
Foarte bine. Sa-i struneasca - de aia e antrenor, nu? N-am vazut meciul, dar cred ca Lippi e mai in masura decat mine sa le judece prestatia. E nitel mai in domeniu. :P

Edgar
1st August 2003, 15:28
Etapa 01: 31.08 Juventus-Empoli (21.12)
Etapa 02: 14.09 Chievo-Juventus (01.02)
Etapa 03: 21.09 Juventus-Roma (08.02)
Etapa 04: 28.09 Reggina-Juventus (15.02)
Etapa 05: 05.10 Juventus-Bologna (22.02)
Etapa 06: 19.10 Ancona-Juventus (29.02)
Etapa 07: 26.10 Juventus-Brescia (07.03)
Etapa 08: 02.11 Milan-Juventus (14.03)
Etapa 09: 09.11 Juventus-Udinese (21.03)
Etapa 10: 23.11 Modena-Juventus (28.03)
Etapa 11: 30.11 Juventus-Inter (04.04)
Etapa 12: 07.12 Lazio-Juventus (10.04)
Etapa 13: 14.12 Juventus-Parma (18.04)
Etapa 14: 21.12 Lecce-Juventus (25.04)
Etapa 15: 06.01 Juventus-Perugia (02.05)
Etapa 16: 11.01 Sampdoria-Juventus (09.05)
Etapa 17: 18.01 Juventus-Siena (16.05)

Dorin
2nd August 2003, 10:28
Din cite am citit eu englezii au jucat la rupere si cu cartonase galbene din primele minute.Tipic engezesc de a juca la rezultat intr-un meci de propaganda . :yeah: Dorin

inter
2nd August 2003, 12:46
http://www.juventus.it/juventus/it/gallery/images/20030801/16161juve5.jpg

o imagine de la ........dezastru :D :D :D :D

Edgar
2nd August 2003, 14:31
inter, nu cumva ai intrat pe site-ul oficial Juventus? :o :shock:
Ai intrat pe site la dusman, curajosule! :P

Edgar
3rd August 2003, 07:03
Noul presedinte al bianconerilor va fi Franzo Grande Stevens, avocat - 75 ani, prieten si sfatuitor legal al lui Umberto Agnelli si unul din cei mai bogati oameni din peninsula.

Stas
3rd August 2003, 14:48
Juventus a fost , este , shi va fi cea mai tare echipa din europa!!!!!!!1 :yeah: :yeah:

Edgar
4th August 2003, 00:53
Meciul s-a desfasurat la o temperatura de 32 de grade si o umiditate de 90%.
Juventus - AC Milan 1 - 1 (5 - 3 ldp)
Meciul s-a jucat dupa regula golului de argint. Au marcat: Pirlo in minutul 104 din penalty (la un fault asupra lui Ambrosini) si Trezeguet la contra-atacul urmator la echipei torineze, minutul 105.

La loviturile de pedeapsa:

Di Vaio - gol
Pirlo - gol

Trezeguet - gol
Serginho - gol

Birindelli - gol
Brocchi - apara Buffon

Camoranesi - gol
Nesta - gol

Ferrara - gol

Bravo Juventus! Speram sa castige si Champions League in acest sezon. :happy

inter
4th August 2003, 13:03
neintroducerea lui Davids in meciul cu :drak: , alimenteaza zvonurile care spun ca acesta va pleca in ac. vara spre Anglia :thinkso:
Edgar stii ceva mai mult? :?

Edgar
4th August 2003, 13:21
Hmm... Moggi a spus ca Davids nu a jucat pentru ca nu traverseaza o perioada de forma maxima. Dar e viclean vulpoiul de Moggi. :thinkso:

inter
5th August 2003, 19:37
da Edgar si in acelasi timp a mai spus ca "jucatorii vin si pleaca" :thinkso:

iar la intrebarea daca Stankovic va veni in locul lui a declarat ca deja Juve il are pe Appiah :P

Edgar
5th August 2003, 19:53
Da, am citit interviul lui Moggi in GdS. Am ras pe rupte cand am vazut ce-a spus despre Kaka: "Prendono Kakà? A me non piace, è pericoloso esporre un giocatore con un nome così al pubblico, perché se poi gioca male... " :D

Cat despre Davids: "Questa mi sembra la legge del calcio odierno. Davids potrebbe restare con noi, lui stesso mi sembra abbia espresso questo desiderio. Altrimenti a fine anno andrà via a parametro zero, e noi troveremo altri giocatori in scadenza di contratto. La vita continua. Il sostituto naturale è Appiah, ma non vedo perché si debba star qui a parlare del dopo-Davids, visto che l'olandese è con noi".

inter
6th August 2003, 12:54
da si oferta este de 20 mil. eu , tentanta pt. Juve, dar Davids nu prea vrea sa plece :thinkso: , ca de la anu fiind jucator liber :P , alt salariu :D :D

Edgar
9th August 2003, 03:07
Juventus a castigat trofeul Birra Moretti, disputat la Bari in compania echipelor Inter si Sampdoria.

Juventus - Inter 2 - 1 (2 - 0)
Goluri: 7' Camoranesi, 16' Di Vaio, 59' Crespo

Sampdoria p1 - 1 Inter
Goluri: 6' Martins, 18' Bazzani

Juventus p1 - 1 Sampdoria
Goluri: 1' Pedone 4' Di Vaio

Clasament final: Juventus 5 , Sampdoria 3, Inter 1.

Di Vaio a fost ales drept cel mai bun jucator al turneului.

Trofeul Birra Moretti - castigatori:

1997 Juventus
1998 Udinese
1999 Parma
2000 Juventus
2001 Inter
2002 Inter
2003 Juventus

Dorin
9th August 2003, 11:06
Mama , mama ce performanta . Ma gindesc ce petrecere o fii fost dupa meci si ce de bere o fii curs.... .Spectatorii primeau si ei bere la liber ??? :yeah: Dorin

Edgar
11th August 2003, 14:53
Juventus a castigat Trofeul Valle d'Aosta disputat in compania Regginei:

Juventus - Reggina 3 - 0

15' Maresa, 24'(p) Del Piero, 34' Olivera.

Daca o sa mearga asa si in campionat, eu n-am sa ma supar deloc. :happy

DRAGOS
12th August 2003, 17:06
Eu sunt sigur ca Davids nu va pleca la Chelsea si ca nu isi va trada echipa. Castigarea super cupei e o mica razbunare in fata celor de la AC Milan. Imi pare rau ca nu am vazut meciul deoarece am fost plecat. Am castigat ceva trofee in acesta vara. Tot e bine!!!!!! :yeah:

inter
13th August 2003, 08:57
Edgar, ce a facut Juve aseara? :drak: :drak: :drak: :drak:

Oricum , Nedved a fost declarat cel mai bun jucator al turneului :happy , si chiar a meritat acest trofeu :)

Edgar
13th August 2003, 09:47
Juventus a terminat pe locul 2 in Trofeul TIM, disputat in compania echipelor din Milano.

Milan - Juventus 0 - 1
Gol: 29' Appiah

Inter - Milan 1 - 0
Gol: 5' Kallon

Inter - Juventus 1 - 0

Clasament final: Inter 6, Juventus 3, Milan 0

inter, fantastic... Pana acu ai fost suspect de tacut... :P Spuneai ca o sa mai vorbim dupa Birra Moretti, dar nu ai aparut. Ma intreb de ce... :D :D :D

inter
13th August 2003, 09:48
am fost "accidentat" :D :D :D

DRAGOS
14th August 2003, 17:29
Am avut niște turnee reușite și am jucat bine!!!!! Păcat de amicalul cu Man. United dar am luat SUPER CUPA ITALIEI!!!!! SUNTEM cei mai BUNI!!!!!
HAI JUVE!!!!!!!! :yeah:

inter
16th August 2003, 11:36
Anche Michael Schumacher presente nel ritiro bianconero
16/08/2003 10:10.29

Il giocatore, vestito con una maglietta nera, ha fatto il classico torello

Questa mattina la Juventus ha un nuovo giocatore: si tratta di Michael Schumacher. Il pilota tedesco della Ferrari, è infatti al centro Sisport, sede abituale delle `sedute` juventine, e verso le 9.50 è entrato in campo vestito con la maglietta nera d`allenamento che indossa il resto della squadra. Al suo fianco Marcello Lippi.

Dopo un breve conciliabolo, Schumacher ha cominciato il classico `torello` con Davids, Camoranesi, Olivera, Thuram, Trezeguet, Legrottaglie e Appiah. Presente alla seduta anche Miccoli.

Edgar, m-ati lasat fara cuvinte :( , cand ii ia locul lui Trezeguet? :calp:

Edgar
16th August 2003, 12:02
Frate, tocmai pe Schumacher l-au adus... :x Ma streseaza germanul asta. Da' ce sa-i faci... Fiat isi spune cuvantul. Chestie de PR.

DRAGOS
16th August 2003, 14:14
Am inteles ca Schumacher joaca pe postul de atacant. E am pomanagiu....l-am vazut in niste amicaluri.

Edgar
18th August 2003, 01:57
Juventus castiga Trofeul Berlusconi.

Milan - Juventus 0 - 2 (0 - 2)
Goluri: 39' Del Piero, '45 Camoranesi

http://www.juventus.com/it/gallery/images/20030817/1277911.jpg

inter
18th August 2003, 09:52
/hello , iar i-ati facut pe :drak: sa moara :D :D :D

DRAGOS
18th August 2003, 14:34
Iar i-am batut pe milanezi intr-um meci amical!!!!! Numai in finala CL nu i-am batut!!!! Pacat dar sper sa ne luam revansa!!!!

inter
20th August 2003, 08:58
deseara reprezentati Italia in meciul contra Germaniei de la Stuttgart, aveti grija ce faceti :thinkso:

Edgar
20th August 2003, 09:45
Agentul lui Davids, Robert Geerlings a declarat ca jucatorul olandez nu este interesat sa se transfere la Chelsea si ca asteapta sa fie contactat pentru a-si prelungi contractul cu formatia torineza.

Tudose
20th August 2003, 11:33
Este cumva televizat meciul de la Stuttgart?

inter
20th August 2003, 11:45
20.35 pe Rai Uno (ora Italiei) :happy

DRAGOS
20th August 2003, 19:59
Adica 21:35 ora României.

inter
21st August 2003, 08:31
Italia invinge cu 1-0 prin golul lui Vieri (min.17) :D :D :D

DRAGOS
21st August 2003, 21:18
Ce bine ca a invins Italia!!!!! E favorita mea (impreuna cu Olanda :D ).

Edgar
23rd August 2003, 21:01
Napoli - Juventus 1 - 3
Goluri: 19' Nedved, 26', 30' Miccoli

juventus
23rd August 2003, 23:25
haide juve ;REAL M. ARE PREA MULTE VALORI PT UN CAMPIONAT ASA SLAB COTAT CA AL SPANIEI ; N-AM NIMIC CU REAL DAR SUNT PREA INGAMFATI SI SE LAUDA PREA MULT 8) 8) 8) 8) 8) 8)

inter
27th August 2003, 13:16
Moggi se intalneste maine la MonteCarlo cu bosii lui Barca pt. a discuta despre schimbul lui Davids cu Gabri sau Motta :?

realmadrid.com
27th August 2003, 20:26
Sunt ingamfati si au prea multe vedete??? se pare ca vedetele alea au facut bani pana acum , anul asta a invins italia dar nu fi asa sigur ca asa se va intampla si acum , fi sigur ca si spania si germania au ceva de spus prin real,barca, bayern, borusia d. nu zic ca italia e slaba dar sa zici ca campionatul spaniei unde juaca cea mai puternica echupa din europa dupa cum au zis multi dupa meciul cu m. united e deja deplasat. Dupa ce au facut vara asta mai mult lacomi pt. ca sau dus in asia pt bani in loc sa joace in europa pt asi verifica echipa ati vazut daca va interesat in meciul ca valencia si in turul supercupei spaniei unde au pierdut cu 2-1. Cam asta am avut de zis astept reprosuri :P

REAL 4EVER

Edgar
28th August 2003, 04:30
A aparut in Tuttosport o informatie conform careia gruparea bianconera ar fi ajuns la un acord cu Bayer Leverkusen pentru transferul lui Lucio.

DRAGOS
28th August 2003, 11:11
SA VINA LUCIO!!!!!!!!!!!!!!!
SA NU PLECE DAVIDS!!!!!!
gabri SI motta /fu/

IlMILAN
28th August 2003, 12:04
Asa zicea si Inter acum cateva zile de Crespo dar.... degeaba :D :D
Davids e in razboi cu conducerea clubului pentru o asa zisa noapte alba la New York inaintea supercupei cu Milan.
Cine stie?

DRAGOS
28th August 2003, 20:04
Asa zicea si Inter acum cateva zile de Crespo dar.... degeaba :D :D
Davids e in razboi cu conducerea clubului pentru o asa zisa noapte alba la New York inaintea supercupei cu Milan.Cine stie?

astea sunt minciuni pentru a-i afecta imaginea in fata suporterilor si a conducerii clubului!!! Asa zic eu...

justafan
28th August 2003, 23:49
JUVENTUS Galatasaray Olympiakos Real Sociedad[/list:u] In grupa D - eu zic ca Juve le-o da' la totzi! :thinkso: [list=1] Juventus Sociedad Olympiakos Galatasaray[/list:o]

DRAGOS
29th August 2003, 11:33
Mai greu e cu Galata ca s-au intarit si eu anul acesta dar problema ca sa treaca mai departe nu se pune.
CEL PUTIN SEMIFINALE!!!!!!! :D
oricum va castiga anul acesta :yeah: :happy

Edgar
29th August 2003, 20:09
Premiile UEFA 2003:

Cel mai bun jucator: Gianluigi Buffon (Juventus Torino) :yeah:
Cel mai bun portar: Gianluigi Buffon (Juventus Torino) :yeah:
Cel mai bun fundas: Roberto Carlos (Real Madrid)
Cel mai bun mijlocas: Pavel Nedved (Juventus Torino) :yeah:
Cel mai bun atacant: Ruud van Nistelrooy (Manchester United)
Cel mai bun antrenor: Carlo Ancelotti (AC Milan)

Tudose
29th August 2003, 20:35
Sunt ingamfati si au prea multe vedete??? se pare ca vedetele alea au facut bani pana acum , anul asta a invins italia dar nu fi asa sigur ca asa se va intampla si acum , fi sigur ca si spania si germania au ceva de spus prin real,barca, bayern, borusia d. nu zic ca italia e slaba dar sa zici ca campionatul spaniei unde juaca cea mai puternica echupa din europa dupa cum au zis multi dupa meciul cu m. united e deja deplasat.
Ionutz, Barcelona nu s-a calificat pentru Champions League. Mai nou, si Borussia Dortmund a fost eliminata din turul trei preliminar de FC Bruges si a ajuns tot in Cupa UEFA. Din Spania sunt totusi patru echipe (Real, Celta Vigo, La Coruna si Sociedad), iar din Germania doua (Bayern si Stuttgart).

Tudose
29th August 2003, 20:37
JUVENTUS Galatasaray Olympiakos Real Sociedad[/list:u] In grupa D - eu zic ca Juve le-o da' la totzi! :thinkso: [list=1] Juventus Sociedad Olympiakos Galatasaray[/list:o]
Eu n-as subestima nici o echipa. In ultima vreme, grecii si turcii s-au intarit foarte mult. Ati uitat vremea cand Galatasaray lasa pe Milan in afara Europei?

inter
30th August 2003, 10:11
Queste le probabili formazioni di Juventus-Empoli, incontro valido per la 1Ș giornata del campionato di Serie A in programma domenica alle ore 15 allo stadio Delle Alpi di Torino.

Juventus (4-2-3-1): 1 Buffon; 21 Thuram, 23 Legrottaglie, 4 Montero, 19 Zambrotta; 3 Tacchinardi, 18 Appiah; 9 Miccoli, 11 Nedved, 10 Del Piero; 17 Trezeguet. (12 Chimenti, 2 Ferrara, 13 Iuliano, 16 Camoranesi, 26 Davids, 8 A. Conte, 20 Di Vaio).
All. Lippi.
Indisponibili: Pessotto, Zalayeta.

Empoli (4-3-3): 1 Bucci; 7 Belleri, 3 Cribari, 25 Lucchini, 2 Cupi; 20 Giampieretti, 13 Grella, 4 P. Zanetti; 35 Buscè, 22 Rocchi, 9 Di Natale.
(12 M. Cassano, 5 Pratali, 28 Lanzaro, 6 Agostini, 27 Ficini, 10 Tavano, 11 Gasparetto).
All. D. Baldini
Squalificati: Foggia

aveti un meci usor, dar ce m-ar incanta o surpriza :thinkso:

Edgar
30th August 2003, 13:19
Hehe! Rusinica, inter! :P
A aparut un zvon conform caruia Real ar fi interesat de Davids dupa cedarea lui Makelele la Chelsea.

inter
30th August 2003, 13:27
n-ar fi exclus tinand cont ca makelele a plecat, ramane doar chestia salariului lui Davids care la anul devenind jucator liber cere o gramada de bani :P

DRAGOS
30th August 2003, 17:47
Ar fi pacat daca ar pleca de la Juventus. As fi de acord cu plecarea sa la alta echipa daca ar fi Ajax. (cred ca ati inteles ce am vrut sa zic)

Le-o dam lui Empoli de o sa ocupe ultima pozitie a clasamentului din prima etapa. Si Sampodria are echipa mai buna.

justafan
31st August 2003, 23:51
JUVENTUS-Empoli 5-1 ... ai avut dreptate :)

Edgar
1st September 2003, 01:54
Juventus - Empoli 5 - 1 (1 - 0)

Goluri:
Juventus: 16' si 51' Del Piero, 61' si 74' Trezeguet, 85' Di Vaio (11m)
Empoli: 88' Di Natale.

Nedved a bifat meciul cu numarul 300 in Serie A.
Juventus e pe primul loc! :yeah:
Lovitura de la 11 m transformata de Di Vaio
http://www.juventus.com/juventus/it/gallery/images/20030831/juveempoli13.jpg

Edgar
1st September 2003, 04:42
Miccoli va fi operat de apendicita. Va sta pe tusa 15 zile. In locul lui, Trapatoni l-a convocat la nationala Italiei pe Pippo Inzaghi.

Edgar
3rd September 2003, 02:29
Lista jucatorilor de pe lista UEFA pentru CL 2003/2004:

1 Gianluigi BUFFON
2 Ciro FERRARA
3 Alessio TACCHINARDI
4 Paolo MONTERO
5 Igor TUDOR
6 Salvatore FRESI
7 Gianluca PESSOTTO
8 Antonio CONTE
9 Fabrizio MICCOLI
10 Alessandro DEL PIERO
11 Pavel NEDVED
12 Antonio CHIMENTI
13 Mark IULIANO
14 Enzo MARESCA
15 Alessandro BIRINDELLI
16 Mauro CAMORANESI
17 David TREZEGUET
18 Stephen APPIAH
19 Gianluca ZAMBROTTA
20 Marco DI VAIO
21 Lilian THURAM
23 Nicola LEGROTTAGLIE
24 Ruben OLIVERA
25 Marcelo ZALAYETA
26 Edgar DAVIDS

inter
3rd September 2003, 12:56
Moggi declara ca Davids nu va ajunge la Roma :?
Edgar ai ceva noutati?

Edgar
4th September 2003, 02:23
Nu, dar astept ziua de 17. Daca Davids nu joaca nici in CL, cred ca va pleca, inainte de expirarea contractului.

Edgar
5th September 2003, 05:28
Ciro Ferrara a primit premiul "Carriera esemplare – Gaetano Scirea", ajuns la editia a 12-a.

Intr-un meci amical, Novara (C1) - Juventus 2 - 3 (0 -2)
Goluri: 15' si 31' Di Vaio, 48' Konko pentru Juventus, 59' Bigatti, 66' Damiano pentru Novara.

Juventus: Chimenti, Ferrara, Fumasoli, Conte (46' Bartolucci), Fresi, Iuliano, Konko (73' Luci), Maresca, Di Vaio, Appiah, Zeytulaev (73' Clemente)

inter
6th September 2003, 10:36
continua telenovela Davids, Juve l-ar vrea pe Stankovic (urmarit de milan si Inter) au pe Benoit Pedretti (Sochaux) :thinkso:
Moggi si-a mentinut pozitia de forta aseara cand a spus ca dupa sfarsitul acestui campionat Davids e liber sa plece unde vrea el. excluzand un transfer in iarna "davids e pe lista de jucatori trimisa la Uefa pt. CL, deci nu va pleca in iarna" :D :D :D Oare?

Ce zici Edgar?

Si un nou prilej de disputa intre Juve , Inter, Milan si Bayern Munchen :D :D :D : in iarna e preconizata o lupta dura intre acestea pt. achizitionarea lui tevez (Boca Junior) :thinkso:

Edgar
6th September 2003, 10:43
Ce sa zic? Am incredere in Moggi, nu e genul care sa renunte la jucatori fara sa aiba acordul lui Lippi. Appiah se misca destul de bine, iar vulpoiul de Moggi nu se va lasa descoperit. Nu degeaba Juve e singura echipa din Serie A cu bilant financiar pozitiv. :happy

inter
6th September 2003, 11:12
vad ca vreti sa-l trimiteti pe Davids sa joace la "primavera" (Lippi a hotarat asta) , nu-l imprumutati la Inter mai bine? :drak: :drak: :drak:

inter
6th September 2003, 13:20
Le probabili formazioni:
Italia (4-4-2): Buffon, panucci, nesta, Cannavaro, Zambrotta, Camoranesi, Tacchinardi, Perrotta, Del Piero, Vieri, Inzaghi.
A disposizione: Toldo, Oddo, Legrottaglie, Gattuso, C.Zanetti, Delvecchio, Corradi.
All: Trapattoni

meci transmis pe rai1 la 20.35 :yeah:

Edgar
6th September 2003, 16:09
vad ca vreti sa-l trimiteti pe Davids sa joace la "primavera" (Lippi a hotarat asta) , nu-l imprumutati la Inter mai bine? :drak: :drak: :drak:

Eh, vrabia malai viseaza... :P

DRAGOS
7th September 2003, 12:23
Tot Davids e cel mai bun!!!! Dar dintre Pedretti si Stankovici il aleg pa sârb.

DRAGOS
7th September 2003, 12:34
Italia-Tara Galilor 4-0
BRAVO!!!!! Sper ca aceasta selectionata sa demonstreze ca e cea mai buna din lume. Sa joace finala EURO 2004 cu Olanda sau Franta (sau cu Romania 8) )

inter
8th September 2003, 09:22
Davids este marcat psihic de situatia lui incerta, ultima dovada fiind bataia cu Van Nistelroy din cantonamentul portocalei mecanice :P

Edgar
9th September 2003, 08:30
Juventus e interesata de fundasul Zaccardo de la Bologna. Se pare ca pentru a-l achizitiona il ofera la schimb pe Salvatore Fresi.
Din mai 2004, jucatorii cehi vor deveni comunitari. Juventus ii are sub observatie pe Jankulovsky (Udinese), Tomas Ujfalusi (Hamburg, 25 de ani, aparator central), Stepan Vachousek (Marseille, varf), Petr Knakal (20 ani, aparator central) so Vaclav Prochazka (19 ani, extrema dreapta). Ultimii doi fac parte din reprezentativa U20 a Cehiei.

inter
9th September 2003, 11:48
urmatorul obiectiv al lui Chelsea este Igor Tudor :yeah:

:oops: :oops: :oops: am comis-o :oops: :oops: era vorba de Owein Tudor-Thomas un galez de 18 ani de la Bangor :oops: :oops: :oops:

realmadrid.com
9th September 2003, 19:14
Pai parca e aici e vorba de juve nu de chelsea. Stie cineva ce va da protv marti si miercurea viitoare???

DRAGOS
9th September 2003, 19:46
Apropo de schimbul Fresi-Zaccardo este un castig achizitionarea celui de la Bologna. Diferenta de valoare dintre ei nu e asa de mare dar cea de experienta e masiva.

Delia
9th September 2003, 23:45
Desi tin cu Inter, nu-s chioara ca sa nu-mi dau seama ca Juve are cel mai echilibrat lot din Il Calcio.

Are un portar excelent, o aparare foarte buna(Ferrara si Montero nu-si arata varsta, Thuram imi place pentru ca e un jucator foarte elegant), Nedved e senzational(imi place si cand juca pentru Lazio, dar la Juve parca mananca jaratic), Delpy e un „fantasista”, orice ar spune invidiosii, iar Treze a promis multe goluri anul asta. Oricum, zic ca forta madamei sta in ECHIPA si nu in individualitati.

Trio-ul "mafiot" Moggi-Giraudo-Bettega se pricepe de minune la transferuri... Achizitionarea lui Appiah a fost o lovitura de maestru, in conditiile in care Davids va pleca(probabil la anul).

Oricum cel mai mult admir felul in care Batrana Doamna le da un picior in fund, pardon de expresie, celor care-si permit sa faca figuri cu ea... Conducerea Interului ar putea sa ia ceva lectii, ca nu i-ar strica...

DRAGOS
10th September 2003, 16:30
Delia draga te pricepi la fotbal!!!! Vorbesti ca o adevarata profesionista. :happy :P

Edgar
11th September 2003, 22:37
Vorbeste ca un tip. :D

Delia
11th September 2003, 23:07
Vorbeste ca un tip. :D

Aoleu... :oops: ma sperii!

DRAGOS
12th September 2003, 17:12
Jucam cu Chievo in deplasare!!!!! Meci dificil dar sunt sigur ca Alex Del Piero va marca de doua ori. :D

inter
12th September 2003, 17:15
cred ca o sa scoateti un egal in cel mai bun caz) :drak: :drak: :drak:

Delia
12th September 2003, 17:21
Meci greu pentru Juve, dar, daca nu gresesc, in ultima confruntare pe terenul echipei din Verona, campioana Italiei s-a impus la scor!

Sa speram totusi ca inter va avea dreptate... 8)

DRAGOS
12th September 2003, 17:23
Sper ca Delia si inter sa nu aiba dreptate si JUVE sa mai castige odata la scor cu o facut-o cu Empoli. :D

Edgar
15th September 2003, 00:12
Chievo - Juventus 1 - 2 (1 - 1)

Chievo: Marchegiani; Moro, Sala, D'Anna, Lanna; Santana, Morrone (74' Pellissier), Perrotta; Amauri (53' Pinilla), Cossato, Sculli (51' Zanchetta).

Juventus: Buffon; Thuram, Legrottaglie, Montero, Zambrotta; Tacchinardi, Appiah; Camoranesi (68' Davids), Nedved, Del Piero (76' Birindelli); Trezeguet (68' Di Vaio).

Arbitru: Trefoloni

Goluri: 21' (pen) D'Anna, 26' Legrottaglie, 49' Trezeguet.

Cartonase: Perrotta, Amauri, Davids si Zambrotta.

inter
15th September 2003, 08:42
Birrindelli trebuia sa ia ROSU, dar se mai constata o data ca suntati favoritii arbitrilor italieni :drak: :drak: :drak:
Oricum ati invins meritat :(

DRAGOS
15th September 2003, 17:07
Scuza-ma ca te contrazic inter dar faultul lui Birindelli a fost de galben nu de rosu. Felicitari echipei pentru victorie!!! Puteam sa castigam mai detasat dar echipa s-a relaxat inaintea meciului cu Galatasaray.

inter
15th September 2003, 18:29
ROSU CLAR , nu are rost sa discutam, lovitura a fost aplicata direct pe tibia lui P............. de la Chievo :evil: :evil: :evil:

Edgar
16th September 2003, 13:59
Dupa meciul de la Verona impotriva celor de la Chievo, Marcello Lippi a ajuns la cota 200 de victorii obtinute cu Juventus, fara cele obtinute in urma loviturilor de pedeapsa.

Serie A 130
Liga Campionilor 34
Cupa Italiei 22
Cupa UEFA 8
Supercupa Italiei 3
Supercupa Europei 2
Cupa Intercontinentala 1

Total 200

Pana acum, Lippi a acumulat 357 de prezente pe banca formatiei torineze.

Serie A 226
Liga Campionilor 68
Cupa Italiei 43
Cupa UEFA 12
Supercupa Italiei 5
Supercupa Europei 2
Cupa Intercontinentala 1

Total 357

Din cele 357 de meciuri:

200 victorii
94 egaluri
63 infrangeri

Victoriile reprezinta 56,02% din totalul meciurilor.

Edgar
16th September 2003, 14:00
Alessandro Del Piero a urcat pe locul 20 in topul prezentelor sub culorile Juventusului. Dintre jucatorii in activitate, doar Conte a bifat mai multe meciuri pentru Batrana Doamna.

Clasamentul prezentelor pentru Juventus (campionat + cupe):

Scirea 552
Furino 528
Bettega 481
Zoff 476
Boniperti 460
Salvadore 450
Causio 447
Cabrini 440
Cuccureddu 434
Gentile 414
Varglien G. 412
Varglien M. 402
Conte 395
Depetrini 388
Leoncini 379
Brio 378
Tacconi 377
Tardelli 375
Morini 375
Del Piero 368
Combi 367

DRAGOS
16th September 2003, 15:08
Bilant excelent pentru Marcelo Lippi!!!!
Daca Alex Del Piero mai joaca vreo 6,7,8 ani pentru Juve poate ajunge in fruntea clasamentului. Sa speram, dar si cei care sunt in primele locuri au fost jucatori de legenda pentru fotbalul italian si chiar mondial.

Tudose
16th September 2003, 15:22
Observ ca liderul acestui clasament este Gaetano Scirea, campion mondial cu Italia in 1982, decedat intr-un accident in 1989.
Cred ca merita un profil, preluat de la http://soccer-europe.com/Profiles/Scirea.html (formatarea nu se mai pastreaza, dar va descurcati voi :happy )

7 x Serie A Championship
1974-1975, 1976-1977, 1977-1978, 1980-1981, 1981-1982,
1983-1984, 1985-1986
2 Italian Cup : 1978-1979, 1982-1983
1 x European Cup : 1984-1985
1 x Cup Winners Cup : 1983-1984
1 x UEFA Cup : 1976-1977
1 x European Super Cup : 1984
1 x Intercontinetal Cup : 1985
1 x World Cup : 1982

Season Team Division Games Goals League Position
1972-1973 Atalanta A 20 14th
1973-1974 Atalanta B 38 1 11th
1974-1975 Juventus A 28 1st
1975-1976 Juventus A 30 2nd
1976-1977 Juventus A 30 1 1st
1977-1978 Juventus A 29 1st
1978-1979 Juventus A 30 2 3rd
1979-1980 Juventus A 29 4 2nd
1980-1981 Juventus A 29 4 1st
1981-1982 Juventus A 30 5 1st
1982-1983 Juventus A 30 3 2nd
1983-1984 Juventus A 30 2 1st
1984-1985 Juventus A 30 2 5th
1985-1986 Juventus A 25 1st
1986-1987 Juventus A 21 2nd
1987-1988 Juventus A 6 1 7th

Edgar
16th September 2003, 19:22
Lista jucatorilor convocati pentru confruntarea cu Galatasaray:

1 Gianluigi BUFFON
2 Ciro FERRARA
3 Alessio TACCHINARDI
4 Paolo MONTERO
5 Igor TUDOR
10 Alessandro DEL PIERO
11 Pavel NEDVED
12 Antonio CHIMENTI
13 Mark IULIANO
14 Enzo MARESCA
15 Alessandro BIRINDELLI
16 Mauro CAMORANESI
17 David TREZEGUET
18 Stephen APPIAH
19 Gianluca ZAMBROTTA
20 Marco DI VAIO
21 Lilian THURAM
24 Ruben OLIVERA
25 Marcelo ZALAYETA
26 Edgar DAVIDS

inter
16th September 2003, 19:26
nu va inghit eu :P , dar macar un 4-0 sa le dati :yeah: :yeah: :yeah:

Edgar
16th September 2003, 21:02
inter, it really means a lot to me! :P Important e sa castigam, scorul ma intereseaza mai putin.

realmadrid.com
16th September 2003, 21:13
Un egal ar fi frumos :P

inter
17th September 2003, 18:21
Dopo cinque finali perse sulle sette disputate, la
caccia della Juventus alla Champions League riprende
questa sera al Delle Alpi contro i turchi del
Galatasaray. L`allenatore bianconero Marcello Lippi, protagonista di un divertente siparietto ieri in sala stampa con Alex Del Piero, non potrà contare per questa partita sull`infortunato Nicola Legrottaglie e
ripresenterà la classica coppia centrale difensiva
composta da Ciro Ferrara e Paolo Montero.

Edgar Davids invece, che ha riassorbito i postumi dell`infortunio subito domenica contro il Chievo, si accomoderà in panchina, dove si ripresenta anche l`"eterno malato" Igor Tudor. In avanti ci sarà David Trezeguet con alle spalle il terzetto formato da Alex Del Piero, Pavel Nedved e Mauro German Camoranesi. Lippi, consapevole dell`importanza della prima partita in casa, da vincere assolutamente, si troverà di fronte Fatih Terim, che è tornato al Galatasaray, dove vinse una Coppa UEFA, in seguito alla poco fortunata avventura italiana (Fiorentina e Milan).

Succes Juve :thinkso:

Edgar
18th September 2003, 06:52
Juventus-Galatasaray 2-1 (1-1)

Juventus: Buffon; Thuram, Ferrara, Montero, Zambrotta; Tacchinardi (46' Davids), Appiah; Camoranesi (65' Tudor), Nedved, Del Piero; Trezeguet (78' Di Vaio)

Galatasaray: Mondragon; Cesar Prates, De Boer, Bulent, Hakan Unsal (83' Volkan); Sabri, Batista, Fabio Pinto (80' Arif), Hergun; Hasan Sas (65' Cihan); Hakan Sukur

Arbitru: Ivanov (Rusia).

Goluri: 5' Del Piero, 19' Hakan Sukur, 72' Ferrara.

Cartonas galben: Sabri.

DRAGOS
18th September 2003, 14:14
Golul din minutul 73 a fost marcat de Ferrara sau de Del Piero????
P.S. Felicitari echipei desi a fost o victorie cam chinuita important e ca am castigat!!!!

Edgar
18th September 2003, 15:31
Arbitrul l-a trecut pe Ciro ca marcator, dar intr-un interviu de dupa meci, Ferrara a spus ca golul este al lui Del Piero.

DRAGOS
18th September 2003, 16:46
Oricum asta conteaza mai putin. Important e ca am castigat. Cu cine jucam saptamana viitoare?
Sper sa batem pe As Roma!!!! Nu prea tare ca dupa aia imi pare rau pentru Chivu!!!! :D :happy :) :P

Edgar
18th September 2003, 17:36
In deplasare cu Olympiakos.

DRAGOS
18th September 2003, 20:22
Acum, la Pireu e sansa noastra de a invinge la scor. Totusi aceasta echipa greaca puternica. Sper sa batem macar la diferenta de 3 goluri.

1.JUVENTUS 3p. 2-1
2.Sociedad 3p. 1-0
3.Olympiakos 0p. 0-1
4.Galatasaray 0p. 1-2

realmadrid.com
18th September 2003, 20:57
C-am rau ati ajuns baieti de anul trecut pana acum :D :D :D . Se auzea ca veti bate "la scor" dar ati batut , chinuit rau de tot. Meciul facut de voi nu este nici 20% la valoarea meciului Arsenal- Inter :yeah:

Edgar
18th September 2003, 21:31
Tu chiar nu te poti abtine? Tu nu esti fan Real Madrid, esti "anti-fan" Juventus. Oare ce te face mai fericit - o victorie a Realului sau o infrangere a Juventusului? Important pentru mine e ca am invins.
Fara sa minimizez victoria Interului pe Highbury, trebuie sa spun ca apararea lui Arsenal e varza. Lehmann si-a facut "mea culpa" iar Sol Campbell a fost o umbra pentru ca tatal lui a suferit un atac cerebral inaintea meciului. Oricum, felicitari pentru victorie. Au facut 4 din 4.

Delia
18th September 2003, 22:42
Cine-i vinovat ca apararea lui Arsenal e varza?

Edgar, daca Juve ar fi batut pe Highbury, ai fi fost de alta parere... 8) Ma distreaza faptul ca toti ne credeau invinsi inainte de a incepe meciul. :D
Nu obisnuiesc sa ma-mbat cu apa rece, dar mi-a placut cum am jucat, le-am dat o lectie... Ce va fi in continuare, asta nu stie nimeni.


Oricum, Juve ramane prima echipa italiana care a invins o echipa engleza pe terenul acesteia...

Edgar
18th September 2003, 23:41
Delia, as fi spus acelasi lucru. Stiu sa fiu obiectiv, chiar cand e vorba de Juventus. Intreaba-l pe inter - el ma stie mai bine.
Ai vazut cum am inceput fraza: "Fara sa minimizez victoria...". Arsenal e totusi vice-campioana in Premiership, nu e cine stie ce echipa de pescari. Ma asteptam sa obtineti victoria, dar in stil Cuper, adica la 1 - 0 sau 2 - 1. Am citit cronicile partidei de pe Highbury de pe site-urile britanice. Toti dau vina pe lipsa de "quality in depth". Din cauza planurilor pentru un nou stadion, Arsenal a cumparat te miri ce anul asta. Asa ca, desi au un prim "11" de invidiat, daca apar accidentari, tunarii au cam incurcat-o. Iar toata discutia a pornit de la comparatia facuta de Ionutz intre cele 2 meciuri. Daca Arsenal avea apararea in efectiv complet, ar fi fost un meci mai strans, castigat in cele de urma de milanezi. Parerea mea... 8)

Delia
18th September 2003, 23:52
Draga Edgar, am avut si noi absentele noastre... Fara Vieri, nimeni nu ne dadea prea multe sanse. 8)

inter
19th September 2003, 08:57
http://www.juventus.it/juventus/it/slideshow/images/20030917/168369.jpg


:thinkso:
asta se intampla cand www.inter.it nu poate fi accesat :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

IlMILAN
19th September 2003, 11:09
Edgar, nu credeam ca o sa vina vreamea sa-ti tin partea dar unii demonstreaza ca nu se pricep de loc la fenomenul asta.

Ei se uita la circ.Nu le doresc celor de la Real decat sa joace cu italienii sau cu nemtii si mai vorbim apoi. Juve a fost ca de obicei pragmatica si eficienta. Nu are rost sa te oftici. Daca bateam si noi in Danemarca cu 2-1 era bine. Singurele echipe din lume la care 2-0 nu e scor periculos sunt cele italiene :D :D :D :D

Delia
19th September 2003, 12:02
Sunt de acord cu Edgar si IlMilan! :shock:

Italienii au stiinta jocului, sunt mai smecheri si oportunisti. Iar fotbalul nu e doar poezie.
Mi-a placut de Juve anul trecut, atat cu Realul, cat si cu Barca.
Barca facuse egal pe Delle Alpi(Juve condusese, dar a egalat Saviola, daca-mi aduc bine aminte). Cu toate astea, Juve a reusit sa obtina victoria pe Nou Camp, marcand in prelungiri, in ciuda faptului ca avea un om in minus... Un exemplu de pragmatism, oportunism si daruire, plus un dram de noroc. Dar, asa cum spunea Herrera, norocul e mereu de partea celor puternici. 8)

Cat despre meciul cu Realul, nu mai are rost sa fac comentarii...

Edgar
19th September 2003, 12:51
Delia (Inter) de acord cu Edgar (Juve) si IlMilan (Milan). inter, nu ti se pare curios? :D

inter
19th September 2003, 12:55
cred ca exista ceva ascuns in subconstientul lor :P :D :D :D

oricum duminica sunt si 5% roman :drak: :drak: :drak: :drak:

DRAGOS
19th September 2003, 17:08
Draga Edgar, am avut si noi absentele noastre... Fara Vieri, nimeni nu ne dadea prea multe sanse. 8)

Vieri ar trebui tinut rezerva in locul lui Obafemi Martins. Mi-ar placea ca nigerianul sa evolueze la Juve. E tanar si are valoare.

realmadrid.com
19th September 2003, 21:58
De acord ca nu suport juvele si nu pt ca i-a batut pe real anul trecut dar pur si simplu cam varza. Italieni nu prea mai tiumfasera vreo 5 ani pan sa ia milanu cupa asa ca lasati-va.In schimb real din 98 pana acum au luat deja 3 si a 4-a este aproape. Asa ca nu va agitatii. Dupa cum ati vazut azi daca ati vazut interviul lui Mutu acesta vrea la real ,deci toti vor la real pt. ca acolo este si va ramane istoria fotbalului spectacol :yeah: . Dar in nici un caz la Juve. Palmaresul lor zici tot, 9 CL mi se pare de neegalat de italieni in urmatori 20 ani poate :yeah:

DRAGOS
19th September 2003, 22:32
Daca mi s-ar propune un contract la Real si unul la Juve nu as semna cu Real. Nu pentru ca Juve e echipa mea favorita ci pentru ca acolo se aduna toate vedetele si stai sa incalzesti tusa. Ai vazut forta de lupta a echipei cu Barcelona si Realul....NU?

Tudose
19th September 2003, 23:29
Realul si Juventus au stiluri de joc diferite. Spaniolii fac spectacol, italienii sunt mai pragmatici.
Daca Mutu ar ajunge la Real Madrid ar fi o mare realizare, cu conditia sa fie titular. Acolo nimeni nu poate fi sigur de locul din teren, nic macar Ronaldo sau Zidane.
E adevarat ca Real Madrid a castigat Liga Campionilor in 1998, 2000 si 2002, dar inainte de asta ultimul triumf fusese in 1966. In intervalul de 32 de ani, echipele italiene s-au impus in multe randuri.

realmadrid.com
20th September 2003, 20:20
Mda aici ai dreptate in toate privintele Tudose. Si presupun ca atunci cand te uiti pe pro tv ai vrea mai mult sa vezi un meci ca M. United- Real M. sau unul ca Milan-Inter ambele find din sezonul trecut al CL. :yeah:

Tudose
20th September 2003, 21:32
Ionutz, ambele manse din Real Madrid - Manchester United au insemnat spectacol. Dar mie mi-a placut foarte mult returul Juventus - Real Madrid. Eu consider ca spectacolul vine si din incrancenare si dramatism. Pentru ca acestea sunt atributele confruntarii sportive.
Daca tot vorbesti de italieni, sa stii ca Milan - Inter nu mi-a placut nici mie. Dar poate ai urmarit evolutia unor echipe precum Milan si Juventus si in perioada 1985-1997. E adevarat, inainte de Revolutie nu aveam transmisiuni la televiziune.
Nu contest in nici un fel valoarea jucatorilor de la Real Madrid, dimpotriva, o apreciez. Doar ca impresia este ca acolo se aduna valori mai intai din motive financiare si de imagine (cazul Beckham este cel mai bun exemplu, nu de el avea atat de mult nevoie Real din punct de vedere fotbalistic, ci mai degraba de intarirea apararii).
Eu consider ca ceea ce se numeste ECHIPA (iar fotbalul este un joc colectiv) inseamna nu un conglomerat de vedete, ci jucatori care se cunosc unul pe altul, care colaboreaza foarte bine si sunt bine condusi de antrenor.
Real Madrid are rezultate exceptionale, dar mie imi pare ca se indeparteaza de ceea ce inseamna evolutie in fotbal. Nu am observat la ei nici o conceptie de joc deosebita, nu au avut (del Bosque) si nu au (Quieroz) un antrenor cu idei, nu sunt luptatori. Ceea ce fac foarte bine este sa atace, si asta le poate aduce atat victorii si spectacol (cazul dublei cu Manchester) cat si infrangeri (1-5 acasa in campionat cu o echipa modesta).

realmadrid.com
20th September 2003, 22:20
Da aici ai dreptate nu de Beckham aveau nevoie ci mai degraba de un chivu dar asta e viziunea lui Perez si Valdano :( . Totusi vedetele de la Real mi se pare ca se cunosc destul de bine dar asta e . Daca ar avea si aparare ar fi alta faza. Acum fara suparare dar cand spui ca esti fan AC Milan ( IlMILAN ) sau inter ( Delia ) si spui ca nu iti place Realul pt ca dau prea multi bani pe jucatori asta e pura invidie :yeah: . Alt motiv nu gaseste nimeni :yeah:

Delia
21st September 2003, 10:19
Ionutz, n-am spus ca nu-mi place Realul sau ca n-ar avea jucatori valorosi, pur si simplu o adunatura de jucatori(fie ei si foarte buni) nu-i suficient ca sa castigi... Dom' profesor Tudose a explicat foarte bine cum sta treaba.
Nu uita ca si presedintele Interului a dat foarte multi bani pe jucatori(Vieri a fost cel mai scump transfer din lume acum cativa ani, asta ca sa-ti dau doar un exemplu), dar pana si Moratti s-a convins ca-i o greseala sa construiesti o intreaga echipa in jurul unui singur jucator(ma refer la Ronaldo). Banii nu sunt totul!

Cat despre invidie...am impresia ca tu esti invidios pe Juve, care v-a eliminat sezonul trecut, in semifinale... 8) :drak:

Edgar
21st September 2003, 13:02
:D :D :D

Edgar
22nd September 2003, 01:31
Juventus - Roma 2 - 2 (2 - 1)

Juventus: Buffon; Thuram, Legrottaglie, Montero (61' Camoranesi), Zambrotta; Tudor, Appiah, Davids; Nedved; Del Piero (15' Di Vaio), Trezeguet (80' Birindelli).

Roma: Pelizzoli; Zebina, Chivu, Samuel, Mancini; Lima, Emerson, Dacourt (77' De Rossi); Cassano (77' Delvecchio), Totti, Montella (46' Carew).

Arbitro: Pellegrino

Goluri: 20' si 36' Di Vaio, 25' Chivu, 87' Zebina.

Cartonase galbene: Totti, Montella, Chivu e Nedved.

http://www.juventus.com/juventus/it/gallery/images/20030921/10703juve5.jpg

IlMILAN
22nd September 2003, 12:03
Delia a scris despre Ionutz:
Cat despre invidie...am impresia ca tu esti invidios pe Juve, care v-a eliminat sezonul trecut, in semifinale... 8) :drak:

Si il doare rau de tot ca Milan a castigat CL!! :D :D

Ionutz pentru cultura ta eu simpatizez Realul. Din Spania Real Madrid e echipa mea favorita sa zic asa.Prin venirea lui Becham ei nu au urmarit decat o lovitura de imagine.Tu chiar nu vrei sa recunosti? Asta nu mai are legatura cu fotbalul. Si asta ma enerveaza. Este circ la fel ca si fotbalul din America de Sud. CIRC. Dar eu sunt un fan inrait al fotbalului italian si mai ales a lui Milan. pricepi? deci eu nu am nimic cu tine si cu Real, mi-am spus parerea despre ce se face acolo. Cum nu veti gasi un fundas spaniol ca lumea, o sa luati unul strain si veti ramane cu Casilias , Raul si Salgado(asta nu mai face multi pureci la Real.) Apoi daca il vindeti si pe Raul ce faceti voi? nu va bateti joc de fotbal? si de transferuri? Trebuia sa ramana chestia cu limitarea stranierilor prezenti la un momet dat pe teren intr-o echipa de club. Era mai bine. Uita-te la Milan , Juve tot timpul sunt cel putin 5-6 italieni pe teren ca altfel urla , astia nu stau pe tusa. Si de aici Italia a fost , este si va fi mai buna ca si Spania in ce priveste si echipele nationale.

inter
22nd September 2003, 12:12
si ce gol va dat Cristi Chivu :drak: :drak: , Bufon cam nesigur 8) 8) , nu mai e in forma de anul trecut :thinkso:

Del Piero sta 1 luna, grea pierdere :(

IlMILAN
22nd September 2003, 12:42
Frumos meci.

Pacat de accidentarea lui Del Piero.
:( :(


Jocul Romei mi s-a parut destul de incalcit. Golurile Romei au fost doua executii extraordinare. Bravo Chivu, superb primul gol.

Se pare ca Buffon o cam incaseaza de la romani(si Mutu la taxat din lovitura libera.) :D :D

realmadrid.com
22nd September 2003, 20:36
Un meci cu adevarat frumos, imi pare bine pt roma si pt golul lui chivu.
Invidie pe milan si juve hmm nu cred. Nu vad de ce te-ar deranja ca sunt decat 3 spanioli in echipa realului atata timp cat joaca fotbal. In legatura cu Beckham da nu prea am fost de acord cu acest transfer dar ce sa faci nu sunt eu presedinte pe acolo :(

PeaceKeeper
22nd September 2003, 21:52
Tot jocul Romei a fost facut de Chivu.Superb a jucat romanul,ce sa mai zic de gol?!?!
Bravo,avem niste ambasadori superbi in lume!

ovidiudod
22nd September 2003, 22:40
Avem abasadori, dar nationala ce face?

Cu astfel de jucatori sa nu mergi la euro?
Nu e rusine?

PeaceKeeper
22nd September 2003, 23:00
Asta este ovidiudod,trbuie sa mai asteptam pana in 2006 cand sper ca vor ajunge in Germania si ne vom bate pt. un loc fruntas.
HAI ROMANIA!!! :yeah:

Swordlord
23rd September 2003, 00:35
Chiar daca Chivu e roman, eu sunt fan Juve, si-mi doream sa bata Juventus. Cu tot respectul, e numai vina lu' idiotul de Marcello 'Pipi', cu tacticile lui defensive...
Pe de alta parte, nota 10 lui Chivu pentru lovitura libera din minutul 25!

Edgar
23rd September 2003, 15:28
Pentru Del Piero se preconizeaza o pauza de 45 de zile. Nasol! :(

ovidiudod
23rd September 2003, 16:47
Eu am citit in marca ca del piero va sta 6 luni pe bara.


Pe alta parte cred ca Romania nu se va califica nici pentru mondialele din 2006. Nu avem cum sa ne calificam atat timp cat Sandu conduce fedratia, dragomir mai face blaturi sau Iordanescu mai face convocari pe baza prieteniei cu becali

realmadrid.com
23rd September 2003, 20:10
Am inteles ca va sta decat 45 de zile dar mai bine 6 luni :P

Edgar
23rd September 2003, 20:23
Alta data m-as fi suparat nitel si ti-as fi raspuns asa cum meriti, dar stiu ca orice ti-as spune tu ramai asa cum esti. Stii tu cum. :D

inter
24th September 2003, 10:07
Il patron dei giallorossi `incomincia `a crederci`

Il Presidente della Roma Franco Sensi, galvanizzato per la buona partenza dei suoi ‘ragazzi’ giallorossi in campionato, incomincia “a crederci” e non lo nasconde neanche poi tanto: “Lo scudetto? Non ci penso, ma ci spero e ci credo".

In un’intervista all’emittente romana `Rete Sport` spiega: “A giugno - assicura il patron della AS Roma – prenderemo Davids. Lo faremo solo alla fine della prossima stagione, così grazie al parametro zero gli potremo fare anche un bel contratto".

E ancora: “Forti come la Roma? Beh, ci sono la Juve, il Manchester, il Real Madrid e il Chelsea. Ma noi, rispetto alle altre, abbiamo un Totti in più. Farò di tutto per renderlo sempre più grande, ma so di avere anche una grande squadra in generale


:D :D :D , ce zici Edgar?

Delia
24th September 2003, 10:27
Chiar si fara Delpy, Juve este o echipa periculoasa.

IlMILAN
24th September 2003, 10:43
Ionutzeeeeeeeeee du-te la sapa, du-te la sapaaaaaaaaaa.
Tu esti cel mai mare ******* . Nu ai pereche.
Cum poti sa te bucuri cand se accidenteaza un jucator de talia lui Del Piero.

Esti un patetic :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

inter
24th September 2003, 14:38
Juventus: occhi puntati su Deivid
24/09/2003 11:00.07

Il brasiliano attualmente gioca nel Bordeaux

La Juventus, che da sempre ha un occhio di riguardo per il campionato francese, ha puntato la sua attenzione sull`attaccante brasiliano Deivid de Souza, classe `79, da questa stagione al Bordeaux.

Dopo gli interessamenti per i vari Cissè e Nonda, sembra questo il giocatore che potrà andare a rafforzare ulteriormente l`attacco bianconero nella prossima stagione. Deivid, 1,80 m per 77 kg, ha giocato, in Brasile, con Santos, Corinthians e Cruzeiro.

Se Lippi dovesse avere bisogno di rinforzare il reparto offensivo Deivid potrebbe arrivare anche a gennaio, mentre in Francia verrebbe girato Olivera.


de asta ce zici Edgar? :thinkso:

Swordlord
25th September 2003, 09:11
Monaco (echipa mea preferata din Franta) a avut mereu atacanti buni (Trezeguet, Henry, Nonda, Giuly, etc.), dar fac greseala stupida, la fel ca echipele romanesti, sa-i vanda prea repede.
Oricum insa, pe Nonda n-are decat sa-l ia Juventus acum, ca si asa e accidentat serios! :D :D (Imi pare rau de accidentare, dar mi se pare stupid interesul pentru Nonda acum.)
Daca vor un atacant serios, Juve sa-l ia pe Adriano. Ala da jucator!

inter
25th September 2003, 09:13
Adriano e al lui Inter imprumutat la Verona pana la vara , cand va reveni la Inter :drak: :drak: :drak: :drak: :drak:

Edgar
25th September 2003, 20:10
inter, ma dezamagesti! /nope/
Adriano e la Parma, nu la Verona. Si e vorba de coproprietate. Deci Inter va trebui sa plateasca pentru a-l obtine in "full" pe Adriano. :P

Swordlord
26th September 2003, 08:06
/jaw drop/ Cum urmaresti tu campionatul italian daca nu stii la ce echipa joaca Adriano, mai inter? :D :D

inter
26th September 2003, 12:00
:oops: :oops: mai greseste omul cand se grabeste, oricum termenul asta de coproprietate e cam ciudat, din moment ce Parma nu poate face nimic cu Adriano fara acceptul lui Inter, pe cand Inter daca vrea sa-l ia inapoi sau sa-l vanda tre sa-i dea lui Parma 800.000 eu :?

Oricum e bine pt. Inter :D :D :D :D



Cum urmaresti tu campionatul italian daca nu stii la ce echipa joaca Adriano, mai inter?

uite ca mai gresesc, dar important e sa-ti recunosti gresala nu cum ai facut tu cu mine :thinkso:


Referitor la injurie, mi s-a parut c-ai scris ceva, dar nu mai gasesc mesajul respectiv; poate e pe alt topic.

care topic? daca am ceva cu milan si am cred ca sunt destui milanisti pe aici sa observe"injuriile" mele :D :D :D
asa ca prietene las-o mai moale :thinkso:

Edgar
26th September 2003, 20:07
Iata cei 18 jucatori convocati de Marcello Lippi pentru partida de sambata cu Reggina din deplasare. Dupa operatia de la sfarsitul lui august revine Fabrizio Miccoli. Tacchinardi, neconvocat pentru partida cu Roma, reintra si el. De la tineret este convocat Luca Scicchitano.

1 Gianluigi BUFFON
2 Ciro FERRARA
3 Alessio TACCHINARDI
4 Paolo MONTERO
5 Igor TUDOR
9 Fabrizio MICCOLI
11 Pavel NEDVED
12 Antonio CHIMENTI
13 Mark IULIANO
14 Enzo MARESCA
15 Alessandro BIRINDELLI
16 Mauro CAMORANESI
18 Stephen APPIAH
19 Gianluca ZAMBROTTA
20 Marco DI VAIO
25 Marcelo ZALAYETA
26 Edgar DAVIDS
36 Luca SCICCHITANO

Edgar
26th September 2003, 20:12
Del Piero, Trezeguet, Legrottaglie, Thuram, Conte, Pessotto, Fresi, Olivera si Mirante nu au fost convocati pentru partida cu Reggina.
Del Piero, Trezeguet, Legrottaglie si Olivera sunt accidentati. Doar Del Piero grav - va fi nevoit sa "stea" 5 saptamani. Thuram a fost folosit intens in ultima perioada si a fost lasat sa se odihneasca. Conte ramane pentru a continua pregatirea, iar Pessotto, Fresi si portarul Mirante vor juca in partida de tineret cu Reggina - sambata de la 15:30.

Edgar
26th September 2003, 20:16
Sper ca n-o sa incepeti sa va certati aici, da? Nu fiti sconcsi, oameni buni! :P

inter
27th September 2003, 10:46
:bere: scuze edgar, promit ca intru aici numai la Inter-Juve :jerk:

DRAGOS
27th September 2003, 12:09
Cu cine jucam in campionat etapa asta??????

Edgar
27th September 2003, 13:52
Reggina, in deplasare.
inter, te astept! :drak: Da' esti binevenit oricand, atat timp cat nu incepi sa te certi. :thinkso:

Edgar
27th September 2003, 19:55
Conducem la pauza cu 1 - 0. Gol Marco Di Vaio, minutul 13. :yeah:

Edgar
27th September 2003, 21:45
Reggina - Juventus 0 - 2 (0 - 1)

Reggina: Belardi; Jiranek, Sottil, Mesto (61' Leon), Martinez; Baiocco, Mozart, Falsini; Nakamura; Di Michele (86' Torrisi), Bonazzoli.
Juventus: Buffon; Tudor, Ferrara, Iuliano, Birindelli; Camoranesi (46' Zambrotta), Tacchinardi, Maresca (79' Montero), Appiah; Nedved (61' Miccoli), Di Vaio.
Arbitru: Racalbuto
Goluri: 14' Di Vaio, 50' Nedved.
Cartonas galben - Birindelli (Juventus)
Eliminat - Sottil (Udinese) in minutul 85' pentru doua cartonase galbene.
Imediat Juve a ramas in 10 in urma accidentarii lui Tudor, cu toate schimbarile epuizate din minutul '79.
Evident, Juventus e pe primul loc. :yeah:
http://www.juventus.com/juventus/it/gallery/images/20030927/51793juve2.jpg

Edgar
28th September 2003, 14:57
Jucatorii convocati pentru meciul din deplasare cu Olympiakos:

1 Gianluigi BUFFON
2 Ciro FERRARA
3 Alessio TACCHINARDI
4 Paolo MONTERO
9 Fabrizio MICCOLI
11 Pavel NEDVED
12 Antonio CHIMENTI
13 Mark IULIANO
14 Enzo MARESCA
15 Alessandro BIRINDELLI
16 Mauro CAMORANESI
17 David TREZEGUET
18 Stephen APPIAH
19 Gianluca ZAMBROTTA
20 Marco DI VAIO
21 Lilian THURAM
22 Antonio MIRANTE
23 Nicola LEGROTTAGLIE
25 Marcelo ZALAYETA
26 Edgar DAVIDS


Raman acasa Tudor, Olivera, Conte, Pessotto e Fresi.

Tudor si Olivera nu au fost convocati datorita accidentarilor. Conte, Fresi e Pessotto se antreneaza la Centrul Sisport, pentru a-i ajunge pe ceilalti jucatori ca nivel de pregatire.

Alessandro Del Piero, desi accidentat va insoti echipa in Grecia ca simplu spectator.

DRAGOS
28th September 2003, 19:57
Am ramas pe primul loc dupa victoria Milanului cu 3-0 in fata lui Lecce????Sau e AS Roma pe primul loc?????

Delia
28th September 2003, 20:29
Dragos, asa urmaresti tu campionatul italian? M-ai dezamagit... :P
Juve, Milan si Roma au cate 10 puncte, urmeaza Parma si Inter cu cate 8, Chievo cu 7, iar Lazio are 6 puncte, dar si un meci mai putin.

DRAGOS
29th September 2003, 19:25
Stiam cate puncte are dar nu stiam prea bine golaverajul echipei si nici cel al Milanului si al Romei!!!!!!! Bine ca suntem pe primul.... :happy

Delia
29th September 2003, 21:59
E foarte important cine e pe primul loc dupa 4 etape... 8)

Edgar
29th September 2003, 22:51
Normal ca e foarte important cine e pe primul loc dupa 4 etape. Chestie de moral - atat pentru echipa, cat si pentru suporteri. :thinkso:

Edgar
29th September 2003, 23:04
"11" probabil pentru meciul cu Olympiakos - Buffon - Thuram, Legrottaglie, Montero, Zambrotta - Appiah, Tacchinardi, Davids - Nedved - Trezeguet, Di Vaio. (GdS)

Delia
29th September 2003, 23:06
Mi se pare ca anul trecut Inter avea 12 puncte dupa 4 etape, taaaare mult ne-a mai ajutat din punct de vedere moral.... :D


Am vazut ca la concursul "Vrei sa fii milionar?"(la italieni), un tip a fost eliminat pentru ca a zis ca Toldo e portarul lui Juve!!!

Edgar
29th September 2003, 23:14
Da, dar voi sunteti un caz aparte. Eu unul nu inteleg care e problema cu voi. Parc-ati fi blestemati. :?
Pe bune ca e pozitiv pentru moral. Dar poate fi extrem de dezamagitor cand echipa iti da sperante si apoi trosc! totul incepe sa mearga rau. (Vezi cazul Poli Iasi pentru referinte :( )

Delia
29th September 2003, 23:32
Eu nu ma "ambalez" asa usor, vorbesc din experienta cand spun ca titlul se poate pierde in ultima etapa(de fapt, daca ma gandesc bine, si tu ar trebui sa stii asta! :D )
E prea devreme sa vorbim acum, asta-i parerea mea. Desigur,e bine sa fii primul mereu. :happy

Cat despre Inter...nu cred ca suntem blestemati, as zice ca-i vorba in primul rand de o proasta gestiune a societatii. Si de aici se duce dracului totul...

Edgar
30th September 2003, 01:35
Eu nu ma "ambalez" asa usor, vorbesc din experienta cand spun ca titlul se poate pierde in ultima etapa(de fapt, daca ma gandesc bine, si tu ar trebui sa stii asta! :D )

Mda, asta cam asa e...


Cat despre Inter...nu cred ca suntem blestemati, as zice ca-i vorba in primul rand de o proasta gestiune a societatii. Si de aici se duce dracului totul...

Vai, vai, ce limbaj e asta? :drak:

DRAGOS
30th September 2003, 20:52
In seara asta meci mare: Olympiakos-JUVENTUS
Pronostic: 4-1 pentru bianconeri!!!!!

Edgar
30th September 2003, 22:48
La pauza e 1 - 1. Pentru greci a marcat Stoltidis in minutul 11, a egalat Nedved in minutul 21 din lovitura libera. Spre sfarsitul reprizei a fost anulat un gol marcat de Trezeguet.
Forza Juve!

Edgar
30th September 2003, 23:27
Din nou Nedved in minutul 79. 2 - 1 :yeah:

Delia
1st October 2003, 00:09
Se pare ca trebuie sa fiu foarte atenta cand vorbesc cu tine, Edgar...
Ba crezi ca sunt un tip care se da drept tipa, ba nu-ti convine limbajul meu... :P

Edgar
1st October 2003, 00:25
Olympiakos - Juventus 1 - 2

Olympiakos: Katergiannakis, Mavrogenidis (66' Gonias), Antzas, Kostoulas, Venetidis, Pantos, Karembeu, Stoltidis, Djordjevic, Castillo (72' Tatzis), Giovanni (66' Georgiadis).

Juventus: Buffon, Thuram, Legrottaglie, Montero, Zambrotta, Appiah, Tacchinardi, Davids, Nedved (89' Birindelli), Trezeguet, Di Vaio (56' Miccoli).

Arbitru: Poulat (Franta)

Marcatori: 12' Stoltidis (O), 21', 79' Nedved (J),

Cartonase: Davids (J), Castillo (O), Gonias (O), Miccoli (J)

Edgar
1st October 2003, 00:30
http://www.juventus.com/juventus/it/gallery/images/20030930/58345juve5.jpg

Edgar
1st October 2003, 00:43
Se pare ca trebuie sa fiu foarte atenta cand vorbesc cu tine, Edgar...
Ba crezi ca sunt un tip care se da drept tipa, ba nu-ti convine limbajul meu... :P

M-ai dezamagit Delia... Cand am vazut ca ai postat aici mi-am zis: "Ma, sa stii ca felicita Juventusul pentru victorie!" Cand colo. :P
La varsta mea nu-mi convine limbajul colorat... :D Evident, era o gluma, dupa cum ti-ai si dat seama.

Delia
1st October 2003, 00:49
Felicitari Juventusului pentru victorie! :thinkso:

Swordlord
1st October 2003, 03:04
Cum a jucat Juve? A dominat?

inter
1st October 2003, 08:45
Nedved e superjucator :yeah: :yeah:

totusi la 1-1, golul grecului a fost valabil (nu a fost offside :drak: )

sa inchei si eu cu : felicitari :P :P

diablo20
1st October 2003, 13:02
s-a vazut clasa lui juve si in acest meci, ca sa nu mai vb de nedved :yeah:

DRAGOS
1st October 2003, 14:50
Mai greu decat ma asteptam.... :( Bine ca am castigat si ca am ramas pe primul loc in grupa. Urmeaza cel mai greu meci de pana acum si anume cel cu Sociedad.
CLASAMENT:
1. JUVENTUS 6p. 4-2
2. Real Sociedad 6p. 3-1
3. Olympiakos 0p. 1-3
4. Galatasaray 0p. 4-2

Edgar
1st October 2003, 16:12
Oho, diablo20, chiar ma intrebam cand o sa-ti faci aparitia! :thinkso:

realmadrid.com
1st October 2003, 21:28
Ce goluri chiar foarte frumoase as putea sa zic. Pai daca o tine tot asa are mari sanse la balonul de aur. Mie mi-a placut in mod special golul 2 :yeah:

Edgar
2nd October 2003, 15:01
Mai, mai... nu stiu ce sa zic... De ce nu sunt si comentarii rautacioase? Sa stiti ca nu e ziua mea! :D

Edgar
2nd October 2003, 15:05
Alex Del Piero si-a prelungit contractul cu Juventus pana la 30 iunie 2008. :yeah:
Incepand cu stagiunea in curs, Del Piero va castiga 5,6 milioane Euro pe an. In plus, Juventus ii va plati 2,3 milioane Euro pe an pentru a-i folosi imaginea in diversele campanii ale clubului. Total... 7,9 milioane Euro pe sezon. Very nice! :thinkso:

inter
2nd October 2003, 18:52
bravo Edgar , dar de plecarea lui Camoranesi la Inter de ce nu ne spui nimic? :thinkso: in locul lui il luati pe Mario Alberto Santana de la Chievo :thinkso:

Edgar
2nd October 2003, 19:17
inter, eu sunt ca UEFA in ceea ce priveste transferurile. :D Pana ce cluburile nu s-au inteles, iar jucatorul nu si-a dat acordul, nu ma intereseaza. :P

Delia
2nd October 2003, 23:18
Camoranesi a avut un inceput bun de sezon anul trecut, dar cam pe la sfarsitul campionatului s-a stins, ca sa spun asa. Nu sunt sigura ca Inter ar avea nevoie de el cu adevarat. Si oricum, nimic nu-i sigur, nici n-are rost sa discutam deocamdata.

Sunt sigura ca Moggi l-a cumparat in primul si-n primul rand pentru ca i-a placut numele: Camorra…Camoranesi…(Intelegeti voi! :D :D )

Edgar
3rd October 2003, 13:34
Sunt sigura ca Moggi l-a cumparat in primul si-n primul rand pentru ca i-a placut numele: Camorra?Camoranesi?(Intelegeti voi! :D :D )

:D :D :D

DRAGOS
3rd October 2003, 15:41
Din partea mea poate sa plece cat mai repde Camoranesi!!!! Nu-mi mai place cum joaca..... De la prima mansa din semifinala cu Real Madrid a inceput sa greaseasca multe pase si nu mai straluceste asa cum era inainte (nik pase de gol, nik centrari, nik goluri).

DRAGOS
3rd October 2003, 15:44
Ce ziceati??? Ca vine Santana de la Chievo???!!! E exact genul lui Camoranesi. Nu-mi place. Il prefer pe Ludovic Giuly de la AS Monaco. E cel mai bun inlocuitor!!!

DRAGOS
3rd October 2003, 16:08
Echipa italiana AC Milan se mentine pe primul loc in clasamentul mondial al cluburilor de fotbal, alcatuit de Federatia Internationala pentru Istoria si Statistica Fotbalului pe baza rezultatelor din perioada 1 octombrie 2002 - 30 septembrie 2003. Clubul lunii septembrie 2003 a fost declarat AS Monaco.
Milanezii s-au aflat pe primul loc in aceasta ierarhie de 32 de ori de la 1 ianuarie 1991, o performanta extraordinara, dupa cum remarca forul cu sediul la Wiesbaden /Germania/. Ac Milan este urmata de Fc Barcelona si Juventus Torino, care s-au aflat pe primul loc in 16 rânduri.[/b]
Iata cum arata ŽŽtop tenŽŽ:
1. /1./ Milan Ac /Italia/314,0 puncte
2. /2./ Glasgow Celtic /Scotia/288,5
3. /8./ Santos Fc /Brazilia/276,0
4. /3./ Real Madrid /Spania/275,0
5. /6./ Lazio Roma /Italia/272,0
6. /9./ Juventus Torino /Italia/271,0
7. /10./ Deportivo La Coruna /Spania/259,0
8. /7./ Fc Porto /Portugalia/258,5
9. /5./ Manchester United /Anglia/251,0
10. /4./ Arsenal Londra /Anglia/248,0
Suntem pe 6 la doar un punct de Lazio Roma!!!!

realmadrid.com
3rd October 2003, 22:41
Ce clasament de kkt. Pai ce DRAGOS crezi ca Glasgow si Santos sunt mai bune decat real si juve sau manchester ??? Io nu cred ca sunt nici pe jumate :happy

Delia
5th October 2003, 12:10
:D :D :D

Si te minunai ca n-aveai parte de comentarii rautacioase... :D :P

DRAGOS
5th October 2003, 13:01
Si te minunai ca n-aveai parte de comentarii rautacioase... :D :P
Asa e..... :happy :) Uite-l pe primul!!!!!! :D