PDA

View Full Version : FC Juventus Torino



Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

Swordlord
15th January 2004, 09:43
Nu mai tineam minte exact cine a dat golul. De asta am si zis in paranteza ("daca nu ma insel"). Oricum, pentru mine nu e important cine a dat golul, ci faptul ca Buffon nu stie sa apere suturi de la distanta.
Dac-ar fi dupa mine, vi l-as da pe Buffon, IIMILAN... si vi l-as lua pe Dida. :D:D

Swordlord
15th January 2004, 09:46
Fii atent, Ionutz, ca daca Zidane s-a dopat la Juve, s-ar putea sa se dopeze si la Real... :D

IlMILAN
15th January 2004, 10:53
Swordlord eu cred ca ar trebui sa te gandesti mai bine la schimbul respectiv. Dida a evoluat mult in bine trebuie sa recunosc dar dupa parerea mea inca nu a ajuns la clasa lui Buffon. Orice jucator are perioade mai putin faste...poate ca acum Buffon trece printr-o asemenea perioada. Insa Juve ii datoreaza multe lui Buffon, la fel cum si Milan ii datoreaza lui Dida. E parerea ta si asta e ...si eu unii pe care ii iubesc la nebunie din lotul Milanului...LAURSEN, si partial pe Tomasson dar asta si-a mai spalat din pacate, primul insa e catastrofa.... ce zici nu are Juve nevoie de el? sa le scriem un mail la baieti.... :D

Delia
15th January 2004, 11:29
Zau? Chiar ti se pare ca sunt dur cu Buffon?
Mie mi se pare ca lumea il apreciaza prea mult. A avut si el cateva reflexe bune anul trecut, care l-au adus in poarta echipei nationale, dar acum prea isi da in petic.



Buffon ar fi fost titular la Euro 2000, daca nu si-ar fi rupt un deget inainte de competitie. Mai gafeaza si el, insa cine nu are perioade proaste din cand in cand? Si Toldo a gresit in meciul cu Parma(de fapt, nu numai el, ci intreaga aparare.) Daca ar fi sa ne referim la intreaga cariera a lui Buffon, nu putem sa nu-i recunoastem meritele: la urma urmei, la Parma a facut o treaba excelenta, la Juve la fel, mai putin in ultimul timp;insa asa cum am mai spus, nu numai el a gresit, ci intreaga aparare a lui Juve. :)


Iar argumentul meu, in privinta lui Collina e urmatorul: Multi comentatori ziceau in trecut ca 'Stii cand brigada de arbitri e buna atunci cand se termina meciul si nu-ti poti aduce aminte cine facea parte din ea.' Intelegeti, nu? Ori Collina e mereu in mijlocul atentiei. Macar dac-ar fi vreun frumos... :D

Asa este, italienii sa cam lauda cu el. Oricum, si cel mai grozav arbitru face greseli.... Mda, e urat ca moartea, noroc ca exista si fotbalisti prezentabili, sa-mi mai "clatesc" si eu ochii... :D :cool:

DRAGOS
15th January 2004, 13:39
Acum mai importanta e cum va iesi Juve din acest "balamuc". Daca Zidane si Inzaghi vor depunde sau au depus deja marturie impotriva bianconerilor atunci ei nu mai sunt jucatori profesionisti!!!
Azi jucam cu PERUGIA in cupa Italiei!!!

Cipangoo
15th January 2004, 15:12
omerta dragos? asta propui?

Edgar
15th January 2004, 19:55
Nu suntem in Sicilia totusi.
Daca Juve a gresit, trebuie sa plateasca. E posibil sa pice multe capete.

realmadrid.com
15th January 2004, 21:17
Mult mai multi cred ca o vor incurca cand fostele voastre glorii vor depune marturie

Swordlord
16th January 2004, 03:43
Perugia - Juventus 1-2
Manfredini 66'/Zalayeta 45', Di Vaio 89'
Au jucat cu rezervele cei de la Juventus? Excelent, oricum! :ok:

Bine, daca ziceti voi toti, Buffon e bun. Dar nu anul asta. Si mie tot nu-mi place de el ca portar. :cool:

DRAGOS
16th January 2004, 14:05
Am jucat bine intr-adevar!!!!
Sper ca ne-am revenit si poate aceasta victorie ne va impinge mai aproape de AS Roma in campionat!!!

Swordlord
17th January 2004, 06:03
Sper si eu. Sunt doar trei puncte...

DRAGOS
17th January 2004, 17:28
Maine jucam acasa cu Siena!!! Meci greu...

ady_azzuro
17th January 2004, 17:42
Cum sa fie greu mah?
Meci foarte usor, cred ca le dam scor :cool:

Pancone
17th January 2004, 20:57
As fi multumit si cu un 3-0 :D :drak:

realmadrid.com
17th January 2004, 21:16
3-0 pe putin oricum

DRAGOS
18th January 2004, 18:24
JUVENTUS - Siena 4-2

min. 15 [1-0] Alessandro DEL PIERO (pen.)
min. 32. David TREZEGUET (cartonas galben)
min. 33 Rodrigo Taddei (cartonas glaben)
min. 37 [2-0] David TREZEGUET
min. 45 Tore Andre Flo (cartonas galben)
min. 59 [3-0] Alessandro DEL PIERO (pen.)
min. 64 [4-0] Alessandro DEL PIERO
min. 66 Paolo MONTERO (cartonas galben)
min. 74 [4-1] Nicola Ventola (pen.)
min. 80 [4-2] Nicola Ventola

Meci extraordinar facut de bianconeri dar mai ales de DEL PIERO!!!! :yeah: /hello

alejandro
18th January 2004, 20:53
Ma bucur de cele trei goluri marcate de Del Piero!
Sa fi fost toate din actiune cred ca m-as fi bucurat mai mult,oricum e bine si asa!
Sa vedem ce facem cu Empoli - poate inscrie si Buffon, ca nu suntem Inter,nu? :D

Swordlord
19th January 2004, 02:27
Sa nu-si inscrie in propria poarta Buffon!... :D
Del Piero a si creat faza care a dus la al doilea penalty.
Si felicitari lui Antonio Conte, pentru revenirea in primul unsprezece!

MaPaX
19th January 2004, 16:16
Buffon este cel mai bun portar din Serie A, dar nu va da gol ca Toldo :)

Swordlord
20th January 2004, 05:30
Mai fanilor ai lui Buffon, voi sunteti siguri ca vedeti aceleasi meciuri ale lui Juve pe care le vad si eu? :D
(Duminica l-a pus in cap pe un jucator de la Siena in careu ==> penalty; si dup-aia a luat alt gol in coltul scurt, coltul portarului. :mad: )

Pancone
20th January 2004, 09:30
La primul gol da a fost vina lui pt ca a fost imprudent si a faultat in schimb la golul 2 nu a avut nici o vina ..Ventola a tras din 6 metri

Delia
20th January 2004, 11:29
Swordlord, am zis ca Buffon are o perioada mai proasta...intreaga defensiva a lui Juve a avut ceva probleme.
Cand am zis ca e un portar bun, am facut referire la intreaga lui cariera. :)

DRAGOS
20th January 2004, 15:29
Daca atacul e bun si se inscriu multe goluri iti poti permite sa te relaxezi in aparare!!!!

diablo20
20th January 2004, 18:26
Daca atacul e bun si se inscriu multe goluri iti poti permite sa te relaxezi in aparare!!!!
chiar sa fie atacul fff bun odata acesta tot nu va mai fi in forma si atunci va fi mai greu, dar sper ca apararea sa-si revina la forma din sezonul trecut. pacat pt ca au jucatori de valoare in defensiva care nu pre au mai fost in forma

realmadrid.com
20th January 2004, 21:17
Juve e o echipa completa :portar, aparare, mijloc si atac:)

Swordlord
20th January 2004, 21:50
Bineinteles. :ok::D

Pancone
21st January 2004, 08:23
Si accidentarea lui Thuram a contat mult !

DRAGOS
21st January 2004, 14:13
Chiar asa???!!!
Thuram cand revine pe teren???
Nici pe Legrottaglie nu prea l-am mai vazut jucand in ultima vreme.

DRAGOS
21st January 2004, 14:51
Bianchi, cel mai bun antrenor

Tehnicianul echipei Boca Juniors, argentinianul Carlos Bianchi, a fost ales cel mai bun antrenor din lume in anul 2003, in urma anchetei realizate de Federatia Internationala de Istorie si Statistica a Fotbalului (IFFHS), organizatie cu sediul in Germania, la Wiesbaden.
Bianchi, care a reusit sa castige in cursul anului trecut Cupei Libertadores si Cupa Intercontinentala cu Boca, a mai intrat in posesia acestui titlu in anul 2000. El a reusit sa-i devanseze pe italienii Carlos Anchelotti (AC Milan) si Marcello Lippi (Juventus Torino), locul patru fiind ocupat de managerul lui Manchester United, Sir Alex Ferguson.
Antrenorul echipei AS Roma, Fabio Capello, a ocupat pozitia a 8-a in aceasta ierarhie, in timp ce managerul echipei Chelsea Londra, Claudio Ranieri, s-a clasat pe locul 17.

DRAGOS
21st January 2004, 14:52
Un bine meritat loc 3 pentru Marcelo Lippi. Daca Juve ar fi castigat UCL anul trecut, managerul bianconerilor ar fi fost ales cu siguranta antrenorul anului 2003 in dauna lui Ancelloti si a lui Bianchi.

Pancone
22nd January 2004, 10:19
Juventus 1 - 0 Perugia (Miccoli 40')
Calificare fara probleme !

Pancone
22nd January 2004, 10:21
Chiar asa???!!!
Thuram cand revine pe teren???
Nici pe Legrottaglie nu prea l-am mai vazut jucand in ultima vreme.

Thuram si Tacchinardi au fost accidentati 2 saptamani , au jucat in meciurile de cupa si sunt asteptati sa revina in prima echipa cat de curand !

Edgar
22nd January 2004, 11:02
Miccoli - care anul trecut ii elimina pe bianconeri din Cupa, acum i-a calificat intr-o semifinala cu Inter.

IlMILAN
22nd January 2004, 12:04
Sa intelegem ca daca Adriano sau cine stie Zicu va elimina din cupa la anul astia va califica in finala :D

Edgar
22nd January 2004, 12:40
Neh :P Tre' sa fie cineva care va juca din sezonul viitor la Juventus. :D

DRAGOS
22nd January 2004, 13:11
Thuram si Tacchinardi au fost accidentati 2 saptamani , au jucat in meciurile de cupa si sunt asteptati sa revina in prima echipa cat de curand !


Eu am intrebat de fundasul central Nicola Legrattaglie, nu de Tacchinardi!!!

Pancone
22nd January 2004, 21:39
Eu am intrebat de fundasul central Nicola Legrattaglie, nu de Tacchinardi!!!

Acelasi lucru ! A fost o perioada de timp accidentat probabil va reveni titular duminica cu empoli !
Am insa unele rezerve fata de acest jucator....

andylippi
23rd January 2004, 17:24
Juventus e cea mai galonata echipa din Serie A si nu are nevoie de aprecierile unora care stiu prea putin fotbal...mai bine vorbiti despre golf astia care tineti cu marele real,obositilor...

DRAGOS
23rd January 2004, 19:27
Bun venit andylippi!!!!
Un nou bianconer pe Thread-ul nostru!!! Vad ca nici tu nu ai o parere prea buna despre Real. Esti de-al nostru!!!

ady_azzuro
23rd January 2004, 19:51
Ce aveti mah cu Los Galacticos?
I-am batut anul trecut, ei ar trebui sa aiba ceva cu noi, nu noi cu ei...:D

MaPaX
24th January 2004, 10:52
Duminica, 25 ianuarie
21:30 B1TV Direct Fotbal / Italia, Serie A: Empoli - Juventus

DRAGOS
24th January 2004, 16:55
Pronostic pt. meciul de duminica cu Empoli:
Empoli - JUVENTUS 0-3

DRAGOS
24th January 2004, 16:57
Ce aveti mah cu Los Galacticos?
I-am batut anul trecut, ei ar trebui sa aiba ceva cu noi, nu noi cu ei...:D


Poate ne ajuta Dumnezeu si trecem de Deportivo si sper sa nu avem ghinionul de a juca cu Real Madrid in sferturi sau in semifinala (ca anul trecut) iar in finala nici atat!!!

ady_azzuro
24th January 2004, 18:25
Empoli 1-2 Juventus

DRAGOS
25th January 2004, 18:03
Deocamdata lucrurile merg bine dar nu excelent:
Roma - Udinese 1-1

Udinese a ratat cu seninatate vreo 6-7 ocazii clare de gol. Cu putina sansa pleacau cu 3 puncte din capitala. Tre' sa batem si noi in seara asta pt. ca milan a facut 5-0 cu ancona!!!

Pancone
25th January 2004, 18:18
Empoli 0-2 Juventus

alejandro
25th January 2004, 19:14
Goluri:TREZEGUET & DEL PIERO!

ultra_alba
25th January 2004, 21:34
in visurile tale poate...

Edgar
25th January 2004, 21:55
in visurile tale poate...

Esti fan Empoli? :p

MaPaX
25th January 2004, 23:31
Empoli Juventus
3 3
Tommaso Rocchi 21
Tommaso Rocchi 55
Tommaso Rocchi 62

David Trezeguet 30
David Trezeguet 50
David Trezeguet 75

ultra_alba
26th January 2004, 00:23
nu ,sunt fan milan :p

Swordlord
26th January 2004, 07:50
Iar a dat-o Juventus in bara cu o echipa mica! Si e numai vina lui Lippi care insista sa-i pastreze pe *******ii aia de Buffon si Montero in echipa. Poate are nevoie de inca doua perechi de ochelari, ca pana si antrenorul Anconei si-ar fi dat seama ca gainarul ala de Montero nu poate sa-l tina pe Rocchi. Iar Buffon... 5 suturi pe poarta, 2 scapate din mana, 3 goluri! Tot 'numero uno', ragazzi? Iar Del Piero are oscilatiile astea de forma extraordinare -- ba e geniu (cu Siena), ba nici nu stii ce cauta in Serie A (ieri). Of!

In alta ordine de idei, taranii astia nenorociti de la Empoli ne tot priveaza de puncte. Imi aduc aminte, in primul an al lor in Serie A ne-au batut cu 1-0. Sper sa retrogradeze! (Si Perugia la fel!) Si sa nu mai promoveze niciodata!

{[(Imi cer scuze, inca mai sunt suparat!)]}

IlMILAN
26th January 2004, 10:44
Swordlord te inteleg ca esti suparat , dar orice echipa mica joaca de manaca pamantul cand intalneste o echipa mare. Cand joaca intre ele echipele mici, plimba mingea de la unii la altii... Empoli a facut un meci extraordinar. De data asta itzi dau dreptate Buffon a facut ceva greseli, nu au ifluentat rezultatul dar a facut. In aparare au gresit toti fundasii. E drept ca Rocchi a prins o zi mare.....
Campionatul e lung. Eu am zis de la inceput , se vor lupta MILAN si Juve. Roma se va pierde pe drum. Veti vedea voi.

DRAGOS
26th January 2004, 13:55
Un meci mai mult decat nebun dar cu doi atacanti in mare forma. Daca la inceput ma indoiam de valoarea lui Trezeguet acum m-am convins ca e un mare jucator si ma bucur ca si-a prelungit contractul pana in 2008.
Si cred ca IlMILAN are dreptate: Roma a inceput excelent sezonul dar pe parcurs va pierde teren si sper ca in final csatigatoarea campionatului va fi JUVE!!!!

DRAGOS
26th January 2004, 14:07
Degeaba zici tu Swordlord!!!!
Empoli e o echipa frumoasa. Daca noi n-am stiut sa o invingem asta e altceva!!!!! Inaintea meciului aveau doar 12 puncte si acest lucru i-a obligat sa fie foarte prezenti in joc mai ales ca jucau impotriva campioanei!!!

ady_azzuro
26th January 2004, 17:16
Empoli, pe naiba, o echipa slaba, trebuia sa castigam la pas, acum Milanul e favorit la titlu...:)

inter
26th January 2004, 19:00
Calcio: Doping: Juventus

Doping: Zidane "Ho preso creatina solo nella Juventus"
26/01/2004 12:54.35
Ai bianconeri iniettate anche flebo di vitamine: "Sono utili se devi giocare 70 partite all`anno"

"Ho preso creatina soltanto quando giocavo nella Juventus" ha affermato il fuoriclase del Real Madrid Zinedine Zidane, interrogato al Tribunale di Torino nel corso del processo sul doping che vede tra i testimoni molti dei giocatori bianconeri. Il francese, che ha giocato in Italia tra il 1996 e il 2001, ha dichiarato che non aveva mai assunto sostanze del genere quando giocava in Francia nè tantomeno adesso in Spagna. "Prendevo creatina nell`intervallo – ha aggiunto - Una bustina di 2 grammi mi veniva data dal professor Agricola o dal professor Tencone". Inoltre ai giocatori juventini venivano somministrate flebo di vitamine, "Così come diceva il dottore – continua Zidane - Sono utili: ho bisogno di vitamine per giocare 70 partite all`anno".

:drak: :drak: , cum se poate sa declare Zidane asa ceva? :p , parca era "idolul" vostru stimati suporteri ai lui juve :O :O :O

n-ar fi exclus sa repetati isprava "bisnitarilor de pronosticuri" de la milan din anii 80 :ok:

Swordlord
26th January 2004, 20:24
Da, trebuia sa castige Juventus. E de neconceput sa marchezi 3 goluri pe terenul unei candidate la retrogradare si sa nu castigi.
Milan a castigat la Empoli; nu mai stiu ce a facut Roma, dar probabil ca si ei au batut sau o sa bata acolo.
Juventus n-o sa castige titlul daca tot arunca puncte prin impotenta apararii. Pai, trebuia sa vina Conte inapoi sa recupereze mingea, ca fundasii juventini o tot dadeau la adversar. Si de ce naiba tot incearca Thuram sa dribleze in preajma careului propriu? Se crede vreun Ronaldinho?
Lippi ar trebui sa-si revizuiasca primul unsprezece...
:cool:

Delia
26th January 2004, 21:08
21 de goluri primite in 18 etape e mult pentru o echipa ca Juve; dupa parerea mea, le lipseste un fundas de clasa, foarte rapid mai ales. Poate ca lucrurile se vor mai schimba o data cu revenirea lui Legrottaglie in primul 11, eu cred ca Marcello ii va mai da ocazia sa se afirme, in ciuda inceputului destul de prost sub culorile Batranei Doamne. :)

Ca o curiozitate, de 7 ori in toata istoria sa i s-a intamplat lui Juve sa primeasca mai multe goluri decat in acest inceput de sezon in 18 meciuri, insa in 3 din aceste dati a castigat titlul.

realmadrid.com
26th January 2004, 21:39
Zidane la tribunal. Din ce stiu a depus marturie ca a luat creatina si nu stiu ce . Am inteles ca si Vialli va depune marturie. Marile glorii ale echipei se intorc impotriva ei:)
Si oricum daca era asa nu meritati CL din 96' in care ati trecut de real in semi. :))

Delia
26th January 2004, 21:56
Desigur, nici o echipa nu merita nimic, nici Juve nu merita sa treaca de Real anul trecut, nici Milan nu merita sa castige Liga Campionilor, nici Inter n-a meritat sa-i bata pe Real in finala din '64.... :cool: :cool:

Cat despre doping, e un subiect mult prea amplu si controversat pentru a putea da verdicte aici, pe forum, in doua randuri...

Swordlord
27th January 2004, 07:22
Delia: Un fundas de clasa are Juventus. Ma refer la Thuram. Ceilalti fundasi sunt problema. Mai ales Montero. Nu mi se pare nici Legrottaglie prea grozav.

Iar in privinta doping-ului, ce mare scofala? Nu-mi inchipui ca l-a fortat cineva pe Zidane sa ia droguri. Si nici nu se pot face sanctiuni drastice pe baza marturiei lui. Degeaba atata proces, n-o sa i se intample nimic nici lui Zidane, nici lui Juventus. Dar ce l-a apucat pe Zidane, oricum? N-are ce face? De ce nu-si vede de treaba lui, la Real?

DRAGOS
27th January 2004, 15:11
Delia: Un fundas de clasa are Juventus. Ma refer la Thuram. Ceilalti fundasi sunt problema. Mai ales Montero. Nu mi se pare nici Legrottaglie prea grozav.

Ai uitat sa-l adaugi pe lista celor slabi si pe Mark Iuliano!!!

DRAGOS
27th January 2004, 15:15
Zidane la tribunal. Din ce stiu a depus marturie ca a luat creatina si nu stiu ce . Am inteles ca si Vialli va depune marturie. Marile glorii ale echipei se intorc impotriva ei:)Si oricum daca era asa nu meritati CL din 96' in care ati trecut de real in semi. :))



Poate se duce Nicolo Napoli (antrenorul Craiovei) si ia apararea echipei (mai bine zis a clubului)!!!!! :p
Si daca te gandesti putin pana la urma cred ca si Davids va depunde marturie impotriva noastra. E si el tot in Spania ca si Zidane chiar daca e doar imprumutat pana in vara.

ady_azzuro
27th January 2004, 20:12
Ce te legi moldovene de Craiova?
Daca sunt chiar asa slabi, Montero & Iuliano, sa vina ei in Banie, nu m-as supara deloc :D

Swordlord
28th January 2004, 05:18
Pai, sa se duca. Nu prea mai sunt buni ei de Serie A, dar ar putea sa mai joace cativa ani buni pe prima scena romaneasca. :D

DRAGOS
28th January 2004, 08:44
N-au astia bani sa-i plateasca!!!
Totusi sunt titulari in nationalele lor: Italia si Uruguay!!!

Swordlord
28th January 2004, 10:45
Nu pentru mult timp, probabil. Daca are ceva in cap, probabil ca Lippi o sa se gandeasca la inlocuitori. Ma mir ca nu s-au luat masuri inca de la meciul cu Inter.

Juventus juca asa bine in primele 10 etape...

Edgar
28th January 2004, 20:33
Zidane la tribunal. Din ce stiu a depus marturie ca a luat creatina si nu stiu ce . Am inteles ca si Vialli va depune marturie. Marile glorii ale echipei se intorc impotriva ei:)
Si oricum daca era asa nu meritati CL din 96' in care ati trecut de real in semi. :))

Pentru cei care nu stiu: creatina nu e o substanta interzisa. Cand o sa se demonstreze ca medicii de la Juve au administrat jucatorilor substante interzise, mai vorbim. Pana atunci... viata si acordeoane. :cool:

realmadrid.com
28th January 2004, 21:19
Edgar la tvspor nu stiu daca zic adevarul dar au dat imagini de la proces insotite cu declaratile lui zidane si vialli. Iar vialli a declarat ca a luat si subst. interzise in afara de creatina iar cand si le administra ii cerea parerea medicului. Daca verdictul va fi impotriva lui juve veti suferi o lovitura de imagine foarte puternica. Parerea mea

N0_NaM3
28th January 2004, 22:59
Poate cashtigam C.L anu` asta ...shi nu ne mai sta milan in cale ...

Edgar
28th January 2004, 23:34
Sa trecem intai de Depor.

Edgar
29th January 2004, 01:21
Milan bate Siena. Milan 45 Roma 43 Juventus 40. N-ar fi fost rau sa batem la Empoli... Totusi campionatul e lung.

ady_azzuro
29th January 2004, 13:20
E lung, dar Milan a luat prima optiune, Roma incepe sa se piarda pe drum, noi ramanem acolo, la cutie :cool:

DRAGOS
29th January 2004, 16:01
Lupta se va da intre noi si Milan!!!
Roma n-are fata de campioana!!!

ady_azzuro
29th January 2004, 16:42
Ete na, cum sa nu aiba dragos Roma fata de campioana?
Eu zic ca lupta pt titlu se va purta in 3. :)

realmadrid.com
29th January 2004, 21:17
In italia favorita este juve in continoar\te

Swordlord
29th January 2004, 22:07
Conform cotelor de la pariuri?

diablo20
30th January 2004, 11:58
va fi fff greu sa castigam daca apararea si buffon nu-si revin. acest lucru s-a vazut la empoli acolo unde cu toate ca atacul a dat randament am pierdut puncte pretioase din cauza aprarii :rosu: . daca nu-si vor reveni repede s-ar putea ca si in CL sa pateasca ce-au patit turcii la calugareni.

Pancone
30th January 2004, 12:06
Speram ca egalul cu empoli ii va ambitiona pe baieti ,avem nevoie de 6 puncte in meciurile cu chievo si roma ! /hello

Edgar
30th January 2004, 14:42
O veste care il va "bucura" cu siguranta pe Swordlord: IFFHS l-a ales pe Buffon cel mai bun portar al anului 2003. Buffon 186, Casillas 112, Kahn 106, Dida 99. Este primul italian care castiga trofeul dupa Zenga in 1991.

ady_azzuro
30th January 2004, 16:37
Mi se pare destul de ciudat. Nici Kahn nu a avut un sezon bun, dar nici Buffon...eu zic ca Dida ar fi fost cel mai indreptatit sa castige titlul de cel mai bun portar al anului 2003!

realmadrid.com
30th January 2004, 21:20
Nu neaparat din cauza cotelor dar eu unu o dau favorita. Iar in CL doar Juve are sanse adevarate in rest PA

N0_NaM3
31st January 2004, 01:25
Lasa ma` ca ne vedem in cupa.

Swordlord
31st January 2004, 04:13
Cu siguranta ma "bucur", Edgar! :)
Ce fel de idioti or fi, ma', acolo? Probabil aceiasi idioti care il aleg pe Collina arbitrul anului...
De-asta n-a mai castigat Italia nimic din '82 incoace! Pentru ca se amagesc singuri ca sunt buni. :D

DRAGOS
31st January 2004, 14:26
Ce fel de idioti or fi, ma', acolo? Probabil aceiasi idioti care il aleg pe Collina arbitrul anului...
De-asta n-a mai castigat Italia nimic din '82 incoace! Pentru ca se amagesc singuri ca sunt buni. :D

/OLE/

Esti glumet, nu gluma!!! :D

DRAGOS
31st January 2004, 14:29
Pronostic:
JUVENTUS - Chievo 2-0

realmadrid.com
31st January 2004, 21:17
Sigur bate cu cat nu stiu poate 2-0 dar nu se stie

Swordlord
31st January 2004, 21:36
Da, trebuie sa bata Juve neaparat. Si poate scoate si Bologna un punct, ceva. :D

Pancone
1st February 2004, 12:01
he he clar bologna bate, noi batem ! :D
Ajungem la 2 pct de milan care pierde etapa viitoare acasa cu perugia si cum noi o sa batem pe roma o sa ajungem lideri /hello /hello

alejandro
1st February 2004, 13:19
prea le legi tu frumos! :) Sa fi fost asa toate cred ca eram campioni deja!
Un lucru e sigur:Trezeguet va "sparge" poarta celor de Chievo :yeah:
Asta dac' joaca :D

MaPaX
1st February 2004, 18:00
Juventus [1 - 0] Chievo

7' [1 - 0] Mauro German Camoranesi

DRAGOS
1st February 2004, 18:27
Am avut ceva emotii!!!!
E bine ca am castigat.
Clasament:
1. Milan 48 p.
2. Juventus 43 p.
3. Roma 43 p.

ady_azzuro
1st February 2004, 20:36
Juventus [1 - 0] Chievo

7' [1 - 0] Mauro German Camoranesi

MaPaX, imi pare rau, dar a fost minutul 10. :)
Ai inceput sa ne obosesti cu postarile copiate de pe livescore.com, vad ca ai luat-o pe urma lui gabilove, macar mai da-ti si tu cu parerea, rezultatul ala fara nimic langa el da urat :)

realmadrid.com
1st February 2004, 21:17
Da normal era de asteptat sa castigati dar mai este pana sus:)

Swordlord
1st February 2004, 21:44
Ce bine ar fi, Pancone, sa bata Juventus pe Stadio Olimpico!

Pancone
2nd February 2004, 08:29
Meciul de pe Olimpico va fi foarte important dar pana atunci avem meciul de miercuri cu Inter !
Forza Juve ! :yeah:

DRAGOS
2nd February 2004, 08:43
Cupa e ca si castigata!!!! :D :)

Important e meciul cu Roma. Trebuie sa ne apropiem de Milan si nu avem decat posibilitatea unei victorii.

Swordlord
2nd February 2004, 09:44
Da, Juventus trebuie sa bata la Roma. Altfel, o sa fie aproape imposibil sa castige titlul. Banuiesc ca Milan n-o sa se impiedice de Perugia acasa.
Si cupa e importanta, dar acolo mai avem si meciul retur.

Edgar
2nd February 2004, 23:00
Din lista A ies Fresi (Perugia), Davids (Barcelona), Olivera (Atletico Madrid) si Zalayeta (Perugia) si intra trei jucatori de la echipa de tineret: Konko, Luci si Palladino.

Lista A

1 Gianluigi BUFFON
2 Ciro FERRARA
3 Alessio TACCHINARDI
4 Paolo MONTERO
5 Igor TUDOR
7 Gianluca PESSOTTO
8 Antonio CONTE
9 Fabrizio MICCOLI
10 Alessandro DEL PIERO
11 Pavel NEDVED
12 Antonio CHIMENTI
13 Mark IULIANO
14 Enzo MARESCA
15 Alessandro BIRINDELLI
16 Mauro CAMORANESI
17 David TREZEGUET
18 Stephen APPIAH
19 Gianluca ZAMBROTTA
20 Marco DI VAIO
21 Lilian THURAM
23 Nicola LEGROTTAGLIE
43 Abduoulay KONKO
45 Raffaele PALLADINO
46 Andrea LUCI

Lista B

22 Antonio MIRANTE (portar)
30 Gianluca ROMANO (fundas)
31 Orlando URBANO (fundas)
32 Viktor BOUDIANSKI (mijlocas)
33 Gerardo CLEMENTE (mijlocas)
34 David CHIUMIENTO (mijlocas)
35 Simone FUMASOLI (mijlocas)
36 Luca SCICCHITANO (mijlocas)
37 Ilyas ZEYTULAEV (mijlocas)

Pancone
3rd February 2004, 09:06
Maine la 21:55 Juventus -Inter pe Rai 1 !
:ok:

DRAGOS
3rd February 2004, 12:05
Cam slab lotul de UCL!!!!
Nu mai fac parte din el Davids si alti 3 jucatori extrem de importanti pentru Juve. Olivera era un jucator f. tehnic si am crezut ca nu-l vor ceda asa de usor.

DRAGOS
3rd February 2004, 12:06
Pronostic:
JUVENTUS - Inter 2-1

Pancone
3rd February 2004, 13:09
Important ar fi sa nu primim gol ..si un 0-0 ar fi bun !

inter
3rd February 2004, 13:50
0-2 Adriano marcand ambele goluri :p

realmadrid.com
3rd February 2004, 21:17
Pronostic 3-0, sau asa ar fi frumos:)

N0_NaM3
3rd February 2004, 21:52
Juventus-Chievo 1-0 (Camoranesi min.7)...Urmatoarea etapa Roma-Juve ...sper sa`i batem pe increzutii aia..:D ..FORZA JUVE !!!

Swordlord
4th February 2004, 03:27
DRAGOS: Eu nu pot sa cred ca l-au lasat pe Zalayeta sa plece. El a eliminat pe Barca din Liga Campionilor sezonul trecut. (Fac pariu ca, daca s-ar fi ajuns la penalty-uri, Juventus ar fi pierdut. Si nu zic asta din rautate, sau ca sa incep alta polemica.)

diablo20
4th February 2004, 13:59
cei 21 de jucatori convocati pt meciul cu Inter din cupa:

1 Gianluigi BUFFON
2 Ciro FERRARA
3 Alessio TACCHINARDI
4 Paolo MONTERO
5 Igor TUDOR
7 Gianluca PESSOTTO
8 Antonio CONTE
9 Fabrizio MICCOLI
10 Alessandro DEL PIERO
11 Pavel NEDVED
12 Antonio CHIMENTI
13 Mark IULIANO
14 Enzo MARESCA
16 Mauro CAMORANESI
18 Stephen APPIAH
19 Gianluca ZAMBROTTA
20 Marco DI VAIO
22 Antonio MIRANTE
32 Victor BOUDIANSKI
43 Abduoulay KONKO
45 Raffaele PALLADINO

DRAGOS
4th February 2004, 15:15
Sunt buni de ceva Palladino si Boudianski???
De Konko si Mirante am mai auzit cate ceva dar de ceilalti doi habar n-am.

DRAGOS
4th February 2004, 15:50
La casele de pariuri:
Victorie Juventus 1.83
Egal 3.00
Victorie Inter 4.00

inter
4th February 2004, 16:36
am pus 3k pe INTER :p

realmadrid.com
4th February 2004, 21:19
O cota buna pt. 1. Deci scoti ceva din meciul asta si io stiu poate si cel a lui real scoti duble. Merge

MaPaX
4th February 2004, 23:59
Juventus Inter
2 2

Marco Di Vaio 7
Marco Di Vaio 70

Adriano 3
Adriano 33


Francesco Toldo 64 :rosu:

inter
5th February 2004, 12:05
0-2 Adriano marcand ambele goluri :p

n-am nimerit decat 50% :headbang: :headbang:

dar mai e returul /hello /hello /hello

DRAGOS
5th February 2004, 12:24
Apararea e ceva de speriat!!!
Iuliano si Tudor mi-au dat emotii ingrozitoare. A doua repriza a fost a noastra in totalitate, am avut si doua bare dar din pacate n-am reusit decat un egal.
Nici Zambrotta n-a aavut un meci prea bun. A pierdut cateva mingi extrem de importante si cred ca de aceea Lippi l-a inlocuit la pauza.
Sper ca pana la retur Marcelo sa rezolve problema apararii. Nici Chimenti nu mi-a inspirat prea multa incredere. Nu inteleg de ce Carini, portarul uruguaian a fost cedat la Standard Liege parca. Era tanar si fiind coleg cu Buffon ar fi ajuns un portar f. bun. Asta e!!!! As vrea sa-l vad si pe Mirante intr-un meci oficial.

diablo20
5th February 2004, 13:47
cred ca daca luam in considerare echipa folosita de lippi este un rezultat bun, dar pe mine ma sperie tare apararea :rosu: care gafeaza aproape in fiecare meci.

DRAGOS
5th February 2004, 14:22
Numai Thuram este in forma si sa zic asa Ferrara. In rest, ceilalti fundasi, Zambrotta, Iuliano, Tudor si Montero trec printr-o perioada foarte proasta. Sper sa revina Legrottaglie cat mai repede ca altfel nu se mai poate continua asa.

Edgar
5th February 2004, 14:36
Pentru apararea bianconera se vehiculeaza nume ca: Trabelsi, Lucio, Stam, Oddo, Bonera, Ferrari, Evra si Squillaci. Cu sanse mari: Ferrari si Bonera.

ady_azzuro
5th February 2004, 14:48
De Chivu nu se aude nimic? :)
Eu zic ca ne vom califica in finala cu o victorie la Milano 2-1 :yeah:
Meicul tur a fost unul frumos, am jucat cu rezevele, ne-am descurcat totusi bine, daca Di Vaio nu rata atat de multe ocazii, altul era scorul :)

DRAGOS
5th February 2004, 15:03
Dintre cei numiti de Edgar eu ii prefer pe Lucio si Ferrari. Bonera nu prea are experienta si din cate meciuri ale Parmei am vazut, faulteaza foarte mult.
Nici Squillaci n-ar fi o achizitie rea. La fel si Oddo si Trabelsi. Din cate stiu eu tunisianul e fundas dreapta si acolo nu sunt probleme pt. ca-l aveam pe Thuram. In fine, vom vedea pe cine va aduce conducerea clubului.

DRAGOS
5th February 2004, 15:06
1 Gianluigi BUFFON
2 Ciro FERRARA
3 Alessio TACCHINARDI
4 Paolo MONTERO
5 Igor TUDOR
6 Gianluca PESSOTTO
7 Antonio CONTE
8 Fabrizio MICCOLI
9 Alessandro DEL PIERO
10 Pavel NEDVED
11 Antonio CHIMENTI
12 Mark IULIANO
13 Enzo MARESCA
14 Alessandro BIRINDELLI
15 Mauro CAMORANESI
16 David TREZEGUET
17 Stephen APPIAH
18 Gianluca ZAMBROTTA
19 Marco DI VAIO
20 Lilian THURAM
21 Antonio MIRANTE
22 Nicola LEGROTTAGLIE

Acestea vor fi numerele de pe tricouri de acum inainte!!!
Ce tampenie!!! Lui Del Piero i s-a luat numarul 10 si Chimenti are nr. 11!!!! Nu pot sa cred!!

ady_azzuro
5th February 2004, 15:10
Dragos, cred ca te-a pacalit cineva cu numerele astea :)
Care-i sursa?

Pancone
5th February 2004, 15:46
Nu inteleg de ce Carini, portarul uruguaian a fost cedat la Standard Liege parca. Era tanar si fiind coleg cu Buffon ar fi ajuns un portar f. bun. Asta e!!!!


Primul meu mesaj pe Juventus a fost despre Carini care este un portar foarte valoros nu inteleg de ce a fost preferat Chimenti care nu are nici un viitor insa noi il imprumutam pe Carini prin toata Europa .. :( !

Edgar
5th February 2004, 15:54
Sursa lui DRAGOS e site-ul oficial al bianconerilor. Deci numerele sunt corecte. Cam ciudat nr. 11 pentru un portar, iar de numarul 10 luat lui Del Piero... :rolleyes: Ma rog, nu conteaza ce numar ai pe tricou, important e cum joci.

Swordlord
6th February 2004, 03:50
Lasati, baieti, important e meciul de la Roma acum.

DRAGOS
6th February 2004, 18:04
Chimenti cu nr. 11 pe tricou ar fi un fel de Vintila cu nr. 99!!! :D
As vrea eu ca sa apere asa de bine Chimenti. :(

Oare cum o fi reactionat Del Piero cand a vazut ca va avea nr. 9??? Nu cred ca a fost de acord.

inter
6th February 2004, 18:12
oricum pe Lucio (B. Leverkusen) l-ati pierdut, acesta declarand ca oferta lui Chelsea e mult mai "concreta" :p

DRAGOS
6th February 2004, 18:23
Asta e!!!
Sunt destui fundasi mai buni ca el in toata lumea asta. Daca Juve l-ar fi dorit pe Lucio cu adevarat l-ar fi adus demult la echipa.

inter
6th February 2004, 18:28
Lasati, baieti, important e meciul de la Roma acum.

pe care il arbitreaza Collina :yeah: ROMA - JUVENTUS
PIERLUIGI COLLINA
nato a: Bologna
il: 13.02.60
professione: consul. finanziario
Sezione CAN: Viareggio
Esordio in Serie A: 15.12.1991 Verona-Ascoli 1-0
Esordio in Serie B: 08.09.1991 Avellino-Padova 1-0

Partite dirette in Serie A: 205
vittorie interne: 90 43.90%
pareggi: 67 32.68%
vittorie esterne: 48 23.41%
rigori: 72
espulsi: 76

I precedenti della ROMA con COLLINA
totale: 38
vittorie: 13 34.21%
pareggi: 14 36.84%
sconfitte: 11 28.95%

I precedenti della JUVENTUS con COLLINA
totale: 26
vittorie: 10 38.46%
pareggi: 9 34.62%
sconfitte: 7 26.92%

deci se va termina ......... X :p

Pancone
6th February 2004, 19:01
Formatia probabila :
Buffon - Thuram , Montero , Legrottaglie , Zambrotta- Camoranesi , Appiah , Tacchinardi , Nedved - Del Piero , Trezeguet !


Forza Juve ! :yeah:

DRAGOS
6th February 2004, 19:08
Cam asta ar fi formula cea mai tare si mai puternica la ora actuala!

Pancone
6th February 2004, 19:29
Cam asta ar fi formula cea mai tare si mai puternica la ora actuala!


Hm nu stiu ....nu prea am o parere asa de buna despre Appiah ! :nah:

DRAGOS
6th February 2004, 19:38
E bun ganezul!!! Are fantezie in joc.
Totusi un fundas ne-ar mai trebui. Nu m-a convins suta la suta Legrottaglie. Dupa meciul cu Roma am sa ma hotarasc daca merita sa joace in echipa bianconera.

ady_azzuro
6th February 2004, 20:03
deci se va termina ......... X :p

Mai realist e un '2' :)


Nu m-a convins suta la suta Legrottaglie. Dupa meciul cu Roma am sa ma hotarasc daca merita sa joace in echipa bianconera.

Stie cineva de cand decide Dragos la Juventus? :rolleyes:

Swordlord
6th February 2004, 22:14
E un prilej de a vedea daca Collina si-a mai domolit tendinta de a se da in spectacol la fiecare meci pe care-l arbitreaza... :cool: :D

DRAGOS
7th February 2004, 19:49
Poate e meciul de retragere si atunci va face spectacol cu siguranta!!! :D

Swordlord
7th February 2004, 23:34
Exista sansa sa fie asta meciul de retragere al lui Collina? Ce bine ar fi!... :D :D

DRAGOS
8th February 2004, 11:16
Nu cred ca se va intampla asta!!!
Eu am zis sub forma unei glume.

ady_azzuro
8th February 2004, 23:23
Roma Juve 4-0 in acest moment....shocant :O

Swordlord
8th February 2004, 23:27
Da, e socant ca Lippi a reusit sa transforme echipa campioana intr-o adunatura de gunoaie.

Anul asta o sa fie un an ratat pentru Juventus! :cool:

Pancone
8th February 2004, 23:39
Momentu greu pt Juventus !
Infrangere severa suferita . roma meritand clar victoria , astept sa fie pedepsit montero pt ca nu e posibil ca la 1-0 cand meciu se juca sa faca 2 gesturi prostesti de incepator care au decis meciu !
A contat mult lipsa lui Del Piero nu stiu din ce cauza nu a jucat , insa mai imp de toate e clar ca avem nevoie de un fundas central urgent !
Cum titlu acuma e departe a ramas c.l !

Pancone
8th February 2004, 23:40
A ..si am uitat ceva , nu pot fi suparat pe Juventus mi-a adus mult prea multe satisfactii pe parcursul vietii ..in nici un sport din lume nu poti sa castigi mereu !

Dorin
9th February 2004, 00:02
Pentru cine a vazut meciul : Cum a jucat Chivu ? :yeah: Dorin

Swordlord
9th February 2004, 02:19
Doar pedepsit? Montero ar trebui sa se retraga, si sa plece dracului din Italia, ca n-are el fata de Serie A!

Chivu a jucat binisor. A trimis o ghiulea putin pe langa poarta la 0-0 si a avut cateva interventii bunicele in restul meciului. A, si tot el a comis faultul care a dus la penalty-ul lui Juve (la 3-0), pe care Trezeguet l-a executat exact pe centrul portii.

Serios acum, Juventus trebuie sa-si ia un portar care stie sa apere suturile de la distanta. Daca Dacourt n-ar fi marcat asa repede printr-un sut de la distanta, chiar cu apararea de doi bani a lui Juventus, altfel s-ar fi terminat meciul.

Pancone
9th February 2004, 08:07
Sa inteleg ca nu il mai vrei pe Buffon in poarta lui Juve ? :scared:

Swordlord
9th February 2004, 09:12
Nu il mai vreau pe Buffon in poarta lui Juve de mult timp, Pancone. Buffon e un bufon. Ai vazut ce frumos a plutit in aer la golul 4? Frumos, dar ineficient! Probabil a plutit ca sa compenseze pentru reflexul de la golul 3, unde a stat si s-a holbat ca momaia!

Stiu ce vreti sa ziceti. N-a fost vina lui. Niciodata nu e vina portarului in zilele astea! Dar, daca ei nu poarta vina pentru nimic, atunci la ce se mai antreneaza?

Delia
9th February 2004, 10:28
N-a fost numai vina lui... Am mai spus, toata apararea lui Juve are probleme anul acesta. Oricum, inca nu s-a terminat, sunt sigura ca Juve va mai avea multe de spus.

DRAGOS
9th February 2004, 11:00
Nu pot sa cred cand vad rezultatul acestui meci!!!!! Juve n-a jucat nimic si daca Montero tot a inceput seria faulturilor de rosu direct atunci trebuia ca si ceilallti jucatori sa le rupa picioarele celor de la As Roma (ca pe vremea lui Zidane).
Lippi e si cretin pe deasupra: sansele la titlu sunt 0.5%!!!!! Nu ne mai ramane decat Cupa Italiei si UCL care va fi foarte greu de castigat.

Thuram a fost cel mai bun jucator al bianconerilor pe tot parcursul meciului si a demonstrat ca partea dreapta a defensivei este asigurata; chiar si centrul pt. ca spre finalul meciului l-am vazut evoluand mai mult in centrul apararii.
De un fundas central avem nevoie urgent pana la returul cu Inter pt. ca nici Legrottaglie n-a dat satisfactie, nici Tudor (care la golul 4 al Romei a facut pasul la offside= cea mai comica faza), de Montero nu mai zic poate batranul Ferrara va mai face cate ceva!!!
O alta observatie: Buffon si-a revenit. N-a avut ce face la nici unul din cele 4 goluri primite!!!

DRAGOS
9th February 2004, 11:03
Cred ca se preconizeaza un schimb Saviola-Trezeguet!!!!
Nu stiu mai multe detalii dar cred ca francezul nu va parasi asa usor formatia bianconera avand in vedere cei 3.500.000 $ pe care ii ia pe sezon. Mie mi-ar placea sa se faca acest schimb.

gutti
9th February 2004, 11:12
Eu ce sa mai zic? Am pierdut 3mil la pariuri....QUOTE=DRAGOS]Nu pot sa cred cand vad rezultatul acestui meci!!!!! Juve n-a jucat nimic si daca Montero tot a inceput seria faulturilor de rosu direct atunci trebuia ca si ceilallti jucatori sa le rupa picioarele celor de la As Roma (ca pe vremea lui Zidane).
Lippi e si cretin pe deasupra: sansele la titlu sunt 0.5%!!!!! Nu ne mai ramane decat Cupa Italiei si UCL care va fi foarte greu de castigat.

Thuram a fost cel mai bun jucator al bianconerilor pe tot parcursul meciului si a demonstrat ca partea dreapta a defensivei este asigurata; chiar si centrul pt. ca spre finalul meciului l-am vazut evoluand mai mult in centrul apararii.
De un fundas central avem nevoie urgent pana la returul cu Inter pt. ca nici Legrottaglie n-a dat satisfactie, nici Tudor (care la golul 4 al Romei a facut pasul la offside= cea mai comica faza), de Montero nu mai zic poate batranul Ferrara va mai face cate ceva!!!
O alta observatie: Buffon si-a revenit. N-a avut ce face la nici unul din cele 4 goluri primite!!![/QUOTE]

DRAGOS
9th February 2004, 16:42
Notele acordate bianconerilor de diferite ziare italiene dupa meciul cu Roma:

GAZZETTA DELLO SPORT:
Buffon 6, Thuram 5.5, Legrottaglie 5, Montero 4, Zambrotta 5.5, Camoranesi 6, Appiah 6,Tacchinardi 6, Conte 6, Tudor 5, Nedved 5.5, Di Vaio 5, Miccoli 6, Trezeguet 4.5

CORRIERE DELLO SPORT:
Buffon 5, Thuram 5, Legrottaglie 5.5, Montero 5, Zambrotta 6, Camoranesi 5, Appiah 5.5, Tacchinardi 5.5, Conte 5.5, Tudor 5, Nedved 6, Di Vaio 5.5, Miccoli 5, Trezeguet 4

TUTTOSPORT:
Buffon 5, Thuram 5, Legrottaglie 5.5, Montero 5, Zambrotta 6, Camoranesi 5, Appiah 5.5, Tacchinardi 6, Conte 5.5, Tudor 5.5, Nedved 5.5, Di Vaio 5, Miccoli 6, Trezeguet 5

LA STAMPA:
Buffon 6, Thuram 4.5, Legrottaglie 5, Montero 4, Zambrotta 5.5, Camoranesi 5, Appiah sv, Tacchinardi 5, Conte 5.5, Tudor 5, Nedved 5.5, Di Vaio 5, Miccoli 5.5, Trezeguet 4.5

CORRIERE DELLA SERA:
Buffon 6, Thuram 5, Legrottaglie 5, Montero 4, Zambrotta 5.5, Camoranesi 5.5, Appiah 5.5, Tacchinardi 5, Conte 5, Tudor 5.5, Nedved 5.5, Di Vaio 5.5, Miccoli 6, Trezeguet 5

LA REPUBBLICA:
Buffon 6, Thuram 5, Legrottaglie 5, Montero 4, Zambrotta 5.5, Camoranesi 6, Appiah 5, Tacchinardi 5, Conte 5.5, Tudor 5, Nedved 5, Di Vaio 6, Miccoli 6, Trezeguet 4

De aici se observa ca cei mai slabi au fost Montero si Trezeguet iar cei mai buni Miccoli, Di Vaio si Buffon!!!

DRAGOS
9th February 2004, 16:44
Contrattura per Del Piero

Alessandro Del Piero non ha potuto scendere in campo nel match serale dell’Olimpico contro la Roma a causa di una contrattura rimediata nel corso dell’allenamento di rifinitura. Le condizioni del capitano verranno valutate ulteriormente nelle prossime ore.

Asta a fost motivul pt. care n-a jucat Del Piero: contractura musculara!!

DRAGOS
9th February 2004, 16:48
Dopo una partita come quella patita all’Olimpico non è facile commentare la sconfitta. Ma è un Marcello Lippi tutt’altro che battuto quello chi si presenta in sala stampa. E il messaggio che lancia è forte e chiaro: “Deve essere chiaro nella testa di tutti, dei tifosi della Juventus, ma anche di quelli di Milan e Roma, che non abbiamo nessuna intenzione di mollare il campionato. Otto punti sono tanti ed è più difficile per noi, ma non è ancora finita. Oggi siamo stati in partita fino al gol del 2-0. Stavo già per sostituire Montero e Conte che erano già ammoniti quando sono arrivati il rigore e poi l’espulsione. Del Piero? Ha avuto un problema e ho cercato di recuperarlo fino all’ultima ma non ci siamo riusciti”.

Asta a declarat Lippi dupa meci. El e inca convins ca Juve mai are sanse la titlu.

ultra_alba
9th February 2004, 17:45
slan de tot juve in acest meci.roama a fost cu doua clase peste ei si se pare ca lupta in italia se va da intre AC.Millan si Roma.

Pancone
10th February 2004, 09:32
Contrattura per Del Piero

Alessandro Del Piero non ha potuto scendere in campo nel match serale dell’Olimpico contro la Roma a causa di una contrattura rimediata nel corso dell’allenamento di rifinitura. Le condizioni del capitano verranno valutate ulteriormente nelle prossime ore.

Asta a fost motivul pt. care n-a jucat Del Piero: contractura musculara!!

Va juca joi cu Inter ?

DRAGOS
10th February 2004, 11:42
Se pare ca va fi recuperat!!!
90% sanse sa joace cu Inter

DRAGOS
10th February 2004, 12:47
Del Piero: “Non molliamo!”

Il giorno dopo la sconfitta dell’Olimpico il capitano bianconero parla con i giornalisti del momento della squadra. Prima di iniziare la sua disamina, però, Alex ci tiene a puntualizzare che il motivo per cui all’Olimpico non è sceso in campo è stato un problema fisico: “Ho letto tante ipotesi, devo dirvi che mi hanno lasciato del tutto indifferente. La verità è che avevo un fastidio agli adduttori, abbiamo provato fino all’ultimo e alla fine abbiamo deciso di non rischiare. Oggi l’ecografia ha confermato per fortuna che non si tratta di nulla di grave, spero di tornare in campo giovedì o al più tardi domenica”. Sul momento della squadra, Alex si dimostra ottimista, così come lo è stato Lippi nell’immediato post partita: “E’ stata una gara storta sotto tutti i punti di vista. Il primo gol della Roma è arrivato al loro primo tiro in porta, da parte nostra c’è stata una reazione, ma purtroppo per correggere la partita ci voleva qualcosa in più. Comunque noi non abbiamo alcuna intenzione di mollare. La batosta di ieri, se saremo bravi, non ci potrà fare che bene. Le avversarie? Certo che se Milan e Roma terranno questo passo meriteranno di vincere, ma noi dobbiamo crederci. C’è la possibilità di rimontare in campionato, abbiamo la Coppa Italia e la Champions League, tante sfide emozionanti e, fidatevi, sono sicuro che a fine stagione festeggeremo qualche successo ”. Il supporto dei tifosi in questo particolare momento è molto importante:“E’ un legame forte - conferma Alex – per tanti anni abbiamo regalato loro grandi soddisfazioni e loro ci sono sempre stati vicini, è importante che lo siano anche adesso. E’ stato bello che ci abbiano applaudito mentre all’Olimpico eravamo sotto di due reti. E’ vero, il tifoso juventino è particolare, pretende tanto ma sa anche sorreggerti nei momenti di difficoltà”.

SI DEL PIERO E INCREZATOR CA SI LIPPI. AMANDOI CRED CA JUVE MAI ARE SANSE LA TITLU.

DRAGOS
10th February 2004, 12:53
Apropo, azi e ziua de nastere a lui Maresca. Implineste 24 de ani.

Arbitrii meciului Inter - JUVENTUS:
Central: Emilio Pellegrino
Tusieri: Vicenzo Mitro si Piergiuseppe Farneti

E TELEVIZAT MECIUL????
PE RAI UNO, DUE, TRE???
UNDE?

Pancone
10th February 2004, 12:58
Multi ani Maresca.. /hello e unul din preferatii mei !

Maine e transmis pe rai 1 lazio-milan , si tot maine aflu daca rai 1 sau rai 2 transmite inter-Juve

Pancone
10th February 2004, 13:01
SI DEL PIERO E INCREZATOR CA SI LIPPI. AMANDOI CRED CA JUVE MAI ARE SANSE LA TITLU.


Sanse la titlu normal ca mai sunt , peste 4-5 avem meci acasa cu milan si putem ajunge la 5 pct ! Insa sezonul asta Juventus nu a aratat siguranta in aparare pe care trebuie sa o aiba o formatie campioana , daca lucrurile se vor schimba de acum si nu vom mai gresi in aparare putem spera din nou la titlu !

ieppy
10th February 2004, 13:01
Rai 1 le da pe amandoua.

DRAGOS
10th February 2004, 13:07
Merci pt. informatie ieppy!!!

ieppy
10th February 2004, 13:08
No problemo amigo!

diablo20
10th February 2004, 13:47
si in acest meci s-a vazut cat de varza este aprarea lui juve. cred ca dupa acest meci comisia de disciplina ar trebui sa-l suspende cel putin 2-3 :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: etape pe montero pt atacul care l-a avut asupra lui totti. A FOST CRIMINAL :ciocan: . chiar daca ar fi scapat si in situatie de singur cu portarul si tot nu trebiua sa aiba acea interventie. nu stiu cum de nu s-au luat la bataie. sunt curios daca macar dupa meci montero si-a cerut macar scuza, ar fi trebuit macar atat sa faca. :drak: :drak:

DRAGOS
10th February 2004, 14:38
Din cate stiu eu a fost adus de la Atalanta iar acolo aceste faulturi sunt specialitatea casei!!!

Totti
10th February 2004, 15:24
e nebun !
defapt toata echipa innebunise !
atzi vazut ce a incercat Nedved ? sa-l ia cu fulgi cu tot pe Emerson... nici nu l-a atins si Dacourt deja sarise la bataie :p ca a vazut ce intrare criminala vroia sa fie aia !

Asa ceva nu este demn de balonul de aur !

DRAGOS
10th February 2004, 15:34
Cateodata nu-ti poti controla nervii si n-ai ce face. Asa a fost si in cazul lui Nedved. Cand toata echipa joaca prost iti vine sa pleci de teren si asta e singura solutie, cartonasul rosu.


NICI O SANSA DE A-L ADUCE PE JAAP STAM DE LA LAZIO LA JUVENTUS. SE PARE CA FUNDASUL OLANDEZ A FOST SFATUIT DE CONATIONALUL SAU, DAVIDS SA NU SEMNEZE CU GRUPAREA BIANCONERA!!!!

Totti
10th February 2004, 19:12
oare de ce ?

se pare ca nu se simte lumea asa bine la juve
sau poate ca Davids s-a suparat ca nu s-au mai aratat interesati de el care a facut multe pentru Juve ... si acum vrea sa se razbune

realmadrid.com
10th February 2004, 22:18
Sincer nu ma asteptam la un asa rezultat. Deci ce sa zic singurul cuvant care imi vine in minte este RUSINE!!!!!!

Swordlord
10th February 2004, 23:04
Mai bine Lippi joaca cu echipa asta: Chimenti - Thuram, Tacchinardi, Tudor, Conte - Zambrotta, Miccoli, Nedved, Del Piero - Di Vaio, Trezeguet.

N-or fi toti fundasi de meserie, dar mai prost ca fundasii de acum n-au cum sa joace. Camoranesi nu face mai nimic, si dupa parerea mea nu strica sa-i aiba si pe Miccoli, si pe Del Piero, si pe Di Vaio, si pe Trezeguet in aceeasi echipa. A, si sa nu faca schimbari!

Asta e parerea mea nesemnificativa, ca fan al lui Juve. Lippi stie mai bine... oare?

B&W
10th February 2004, 23:56
Salut!

Eu zic sa avem rabdare. Juve a mai trecut prin momente grele si a revenit. Sa speram ca revenirea va incepe in cupa.

Forza Juve!!!

Swordlord
11th February 2004, 00:09
Si eu sper sa inceapa revenirea in cupa. Pentru ca e cea mai usor de castigat...
Dar, daca Inter se califica, nu cred ca Juventus o sa castige ceva anul asta.
Campionatul e aproape imposibil de castigat acum, iar Liga Campionilor are mai multe echipe care sunt, foarte probabil, mai sus decat Juventus in clasamentul cluburilor, nu doar Milan.
Cred ca Juventus se poate considera norocoasa daca trece de Deportivo.
Poate face Lippi vreo minune, dar ma indoiesc. :cool:

B&W
11th February 2004, 00:35
Poate suna ciudat dar, desi sunt mici, exista sanse la titlu. Sa tinem cont ca Milanul nu joaca extraordinar(in weekend s-a cam chinuit), Roma poate face si ea pasi gresiti. Cred ca Juve are jucatori de valoare si ca problema e in plan mental. La meciul cu Roma nervii au cedat foarte usor. Oricum un alt pas gresit inseamna un sezon compromis.

Swordlord
11th February 2004, 01:02
Am zis noi chestia asta cu "un alt pas gresit inseamna un sezon compromis" si inaintea meciului cu Roma. Si uite ce s-a intamplat...
Mai bine cei de la Juve sa zica ca nu se gandesc la titlu (ca Rapid :D:D:D), si apoi, daca castiga toate meciurile, se apropie la mai putin de 3 puncte de lider, si mai sunt 2-3 etape, de-abia atunci sa se gandeasca iar la titlu.
Dar probabil ca Milan e o nuca prea tare pentru moment. S-au "chinuit" cu Perugia la fel cum s-a "chinuit" si Real cu Malaga...

Dar am uitat sa-ti urez "Bine ai venit"... Bine ai venit pe forumul Onlinesport>Extern, B&W! :)

Delia
11th February 2004, 10:44
O data ce se va relua Liga Campionilor, va incepe si partea cea mai grea din campionatul italian. E posibil ca Roma sa aiba un usor avantaj, datorita faptului ca joaca in Cupa UEFA. Eu cred ca totul va depinde de accidentari, de cum se vor descurca Milan si Juve in CL, respectiv Roma in cupa UEFA si, de ce nu, de noroc... Sigur, nu-i usor sa recuperezi atatea puncte, dar s-au mai vazut cazuri...
Statistic vorbind, echipele mici fac mai multe puncte in retur decat in tur, asadar cuvantul-cheie ar fi continuitate , adica va lua titlul echipa care va gresi cel mai putin. Sigur, si intalnirile directe sunt importante, dar nu neaparat decisive. Vom vedea...

B&W, bine ai venit! :)

DRAGOS
11th February 2004, 11:13
Eu zic ca de Deportivo trecem fara probleme!!! Dupa aia sa vedem ce-om face!!!

B&W
11th February 2004, 23:55
Treaba e ca problemele atunci incep! Pina atunci sper sa trecem de Inter in cupa.
Si dupa cum se vede Milanu nu este invincibil(a pierdut in cupa poate pierde si in campionat). Din pacate, daca Juve trece de Inter, in finala va juca cu un Lazio care momentan e in mare forma.

DRAGOS
12th February 2004, 13:00
Eu zic ca Inter e marea problema. Pe Lazio o rupem in finala!!! Iata cum stau lucrurile la casele de pariuri:
victorie Inter 2.34
Egal 3.35
victorie Juventus 3.55

Iata ca aceste case de pariuri nu ne dau prea multe sanse!!! Sa speram ca vom invinge!!! FORZA JUVE!!!

alejandro
12th February 2004, 16:06
Vreau sa castigam cupa,dar parca mai tare as vrea sa luam campionatul.Cu apararea noastra insa... :(
Dar poate castigam CL?! :yeah:

DRAGOS
12th February 2004, 18:32
UCL-ul ar fi cel mai important trofeu din cele 3, dar Cupa e cea mai usor de castigat!!!
Cel mai departe suntem de campionat!!!

realmadrid.com
12th February 2004, 22:16
Nici de CL nu sunteti asa aproape:)

B&W
12th February 2004, 22:46
Dupa dubla cu Bayern, Real Madrid nu va mai fi deloc in UCL!

Swordlord
13th February 2004, 01:09
Eu cred ca Lippi e de vina. Fie jucatorii nu-l mai vor pe Lippi (au mai facut chestii de-astea si in trecut, ai dracului fandositi!), fie chiar s-au transformat intr-o adunatura de *******i.
Putine echipe profesioniste pe fata pamantului ar fi pierdut avantajul din minutul 78.
Fanii care ii vad pe jucatorii de acum ai lui
Juventus ar trebui sa-i scuipe intre ochi. :mad:

SERGIU
13th February 2004, 03:55
Domnul sa te asculte, justafan. Am muncit mult anul asta si meritam CL. LA anu' sigur o luam.

FORZA JUVENTUS TORINO!!!!! :yeah:
FORZA BIANCONERI 4 EVER!!!!! :thinkso:
JUVE' STRINGE RINDURILE SHI ATACA !!! DELPIERO FA-TZI DATORIA!!! :(

Pancone
13th February 2004, 08:13
Aseara baietii nostri au reusit un meci bun si o calificare foarte frumoasa :) !
In aparare parca am fost mai siguri , inafara de greselile lui Legrotagglie (are plasament bun insa greseste copilareste uneori ) .
Pana la finala cu lazio avem meciurile din c.l si din campionat !
Forza Juve !

Swordlord
13th February 2004, 08:31
Nu-mi vine sa-mi cred ochilor! Aseara m-am uitat pe eurosport.com cu 25 de minute dupa ce prelungirile trebuiau sa se fi terminat, si scria: "Pen. 4-3" pentru Inter. Credeam ca s-a terminat cu Juve.
De-abia acum aflu ca Juventus a batut cu 5-4 la 11-metri. E adevarat?
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Pancone
13th February 2004, 08:40
Iap..eu meci socant inter a egalat pt 2-2 in minutul 94 :40 !
La 11 m singurul care a ratat a fost Vieri , pt noi au inscris 1 del piero, 2. nedved 3. maresca 4. legrotagglie 5.micolli !
Meci foarte frumos si intens pacat ca nu ai putut sa il vezi ...!

Swordlord
13th February 2004, 09:19
Mersi de informatie, Pancone.
Da, pacat. Acum imi pare si mie rau ca nu l-am vazut. Bine, cand credeam ca s-a calificat Inter nu eram asa entuziasmat. :D
Cum a fost golul lui Adani? (Mie tot imi vine in cap golul sau de la Kiev.) Cand am vazut pe site-ul lui Eurosport ca a dat gol in minutul 95, si ca era 4-3 la penalty-uri, imi venea sa sparg ecranul!... :D
Vedeti ca e bine cu Chimenti? :D:D:ok::D:D

Pancone
13th February 2004, 09:28
A fost o centrare de pe stanga a lui stankovic care a ajuns la adani , a trimis cu capul mingea s-a lovit de chimenti dupa care a revenit la adani care a inscris din 8 metri ..bine ca totul sa terminat cu bine

IlMILAN
13th February 2004, 10:43
Felicitari lui Juve pentru calificare, dar nu trebuia obtinuta in felul in care a fost obtinuta.Imi pare rau sa o spun dar arbitrul ala a distrus meciul. Off-sideuri inexistente, faulturi nesanctionate, 11 m neacordat, tensiune in plus la fiecare decizie...si toate astea au fost impotriva lui Inter.

DRAGOS
13th February 2004, 10:48
Nu pot sa cred ca am jucat asa de bine!!! Se pare ca episodul "Roma" a trecut si sper ca aceasta victorie sa ne relanseze si in campionat!!!
As da orice ca penaltyurile de aseara sa fi fost in finala cu Milan din UCL!!! Atunci au ratat Trezeguet, Montero, Zalayeta. Acum toate loviturile de la 11 m au fost transformate si e un lucru imbucurator pt. noi!!!
Singurul jucator care mi-a dat cateva emotii a fost Legrottaglie care a facut de vreo 3 ori pasul gresit la offside dar de la jumatatea reprizei secunde a facut legea in careul nostru. Si Ferrara a jucat surprinzator de bine si a rezistat eroic in ciuda varstei sale inaintate.
Totusi eu zic ca daca Lippi juca din prima cu titularii. Macar cu Del Piero si Nedved pt. ca cei doi au schimbat total cursul jocului. La fel de bine au jucat Maresca si Miccoli, chiar si Di Vaio care din pacate n-a reusit sa inscrie!!!
Si un alt lucru imbucurator pt. noi e ca de data asta apararea a functionat ca la carte!!

Pancone
13th February 2004, 10:49
Daca tu spui ca a fost 11 m la caderea lui emre in careu inseamana ca nu stii fotbal !

DRAGOS
13th February 2004, 10:50
Felicitari lui Juve pentru calificare, dar nu trebuia obtinuta in felul in care a fost obtinuta.Imi pare rau sa o spun dar arbitrul ala a distrus meciul. Off-sideuri inexistente, faulturi nesanctionate, 11 m neacordat, tensiune in plus la fiecare decizie...si toate astea au fost impotriva lui Inter.


Ce 11 m neacordat??? :mad: Se pare ca tu n-ai vazut meciul!!!! Nu mai vorbi degeaba. Tu te referi la "plonjonul in bazin" al lui Emre???? Daca "da" nu mai vorbi aiurea!! :jerk:

inter
13th February 2004, 10:53
Si un alt lucru imbucurator pt. noi e ca de data asta apararea a functionat ca la carte!!

mda cu noul libero Pellegrini :drak: :drak:

DRAGOS
13th February 2004, 10:55
Buna gluma!!!
Dra hai sa lasam acest lucru la o parte si spune-ne tu inter unde a gresit Pellegrino???

P.S. Vezi ca-l cheama Pellegrino nu "Pellegrini"!!!!

inter
13th February 2004, 10:56
cred ca si-a schimbat numele in Moreno 2 :p
vezi ca am postat pe Inter, parerea mea (cei drept in italiana...... dar ti-o traduc)

DRAGOS
13th February 2004, 12:16
Lippi: “Qualificazione meritata”

Avrebbe voluto saltare insieme ai suoi ragazzi, dopo l’impresa di San Siro e la conquista della finale di Coppa Italia. Invece è un Lippi “bloccato” da un piccolo infortunio muscolare subito in allenamento. Incidenti del mestiere. L’unica nota negativa di una serata da inserire fin da subito nell’album dei ricordi del suo magnifico ciclo e una risposta a chi dava già per spacciata la sua squadra dopo la gara dell’Olimpico. Ma quella di Milano è stata una Juve diversa, tutti concordi: “Sicuramente, quella di stasera è stata un’altra Juve. I ragazzi hanno disputato un’ottima partita fin dall’inizio. Abbiamo avuto la sventura di andare subito in svantaggio per il gol di Adriano. Non abbiamo accusato il colpo, abbiamo reagito e abbiamo trovato il pareggio. Nella ripresa ho giocato tutte le carte a mia disposizione e siamo riusciti ad andare in vantaggio. Meno male che il pareggio finale non ci ha beffato del tutto. Nel complesso direi che è stata una qualificazione meritata”.

inter
13th February 2004, 12:19
oricum moggi va pregateste pt. vara o rocada naucitoare: pleaca nedved si trezeguet si sosesc saviola, motta, gabri si rochemback
o sa fiti Barca 2 :D:D:D:D:D

DRAGOS
13th February 2004, 12:24
De schimbul Trezeguet - Saviola am auzit ceva si ne-ar conveni noua dar sa-l dea pe Nedved pt. Gabri, Motta si Rochemback (care joaca la Sporting; ce treaba are cu Barca nu stiu) nu-mi place deloc!!!

IlMILAN
13th February 2004, 14:24
Ba voi nici dupa ce sunteti cu sacii in carutza nu puteti recunoaste?
Emre si-a indepartat mingea, iar Montero i-a atins GAMBA dreapta cu tibia piciorului drept. Chiori sau mai bine zis partinitori sunteti voi. Acesta a fost atac prin imprudenta , Montero nu s-a mai putut opri...daca esti in alergare numai sa te atinga la piciorul cu care urmeaza sa faci urmatorul pas si esti in cap....Deci din cate stiu eu e 11m dar nu si impotriva lui Juve.
Si in plus de asta sa adaugi o stare de tensiune prin fiecare decizie luata e rea intentie.
La eliminarea lui Cordoba a fost o decizie corecta(a dovedit ca stie regulamentul doar pentru decizii in favoarea lui Juve), dar nu pentru ca era ultimul aparator ci pentru duritatea atacului...cu ambele picioare ridicate la nivelul genunchilor fara nici o treaba cu mingea. Dragos tu de unde stii ca Nedved ar fi tras in coltul lung? Esti clarvazator? tu te auzi ce aberatii spui? pai poate dribla portaru si dadea gol de pe linia portii cu varful nasului.....
Voi ati jucat fotbal sau va uitati pe cartoon network si va dati cu parerea?
Imi lipseste Edgar, un tip care tine cu Juve dar care a auzit de fair play...voi numai mistouri ......

P.S Juve a jucat mult mai bine in prima repriza decat Inter dar Inter a inscris, eu repet nu am contestat meritele lui Juve ci arbitrajele pe care le are......
Aaa Dragos poti visa ca Juve a batut pe Milan la 11 m in finala de anul trecut......poate il bagi si pe Nedved titular in visul tau :D:D:D:D:D:D:D

DRAGOS
13th February 2004, 16:33
IlMILAN mai bine ziceai ca Emre cauta piciorul lui Montero!!! Acesta a venit cu o viteza considerabila spre Emre, apoi a vrut sa-si trag piciorul pt. a nu provoca penalty-ul dar turcul a "fugit" dupa tibia uruguaianului (ca sa obtina un 11 m)!!!!

IlMILAN
13th February 2004, 18:07
Dragos nu conteaza ce a urmarit Emre, Montero a produs o imprudenta, dar hai sa lasam asta ca nu e nici prima nici ultima faza grea pentru un arbitru, dar retine maniera de arbitraj a deranjat, faulturi si faze relativ simple interpretate aiurea. Repet pentru ultima oara, Juve e o echipa prea valoroasa sa aiba nevoie de asa ceva. Si in favoarea lui Milan se greseste, dar io recunosc. Lazio tot timpul a fost dezavantajata in meciurile cu Milan si uite ca acuma i-au invatat minte. Sper sa-si bage mintile in cap toti jucatori ca nu joaca la Foresta Falticeni.......:mad:

inter
13th February 2004, 18:41
Dragos poate esti "clona" lui handicapatul ala de pellegrino si noi nu stim ? :drak:

Delia
13th February 2004, 20:31
IlMILAN mai bine ziceai ca Emre cauta piciorul lui Montero!!! Acesta a venit cu o viteza considerabila spre Emre, apoi a vrut sa-si trag piciorul pt. a nu provoca penalty-ul dar turcul a "fugit" dupa tibia uruguaianului (ca sa obtina un 11 m)!!!!


Vaaaai, vai, prostu' de Emre a cautat piciorul killerului Montero... asta-i ca si cum ai spune ca mutra lui Cirillo a cautat pumnul lui Materazzi! :D:D:D

Nu zic, turcul o fi accentuat caderea, da' parca si Camoranesi a facut la fel in derbyul de anul trecut, de la Torino. Atunci arbitrul a fluierat. Ma rog.... :cool:


Dragos e clona lui DoPiero... Mai rau... :cool: :D

Swordlord
13th February 2004, 22:05
Mersi, Pancone.
O sa fie interesanta finala cu Lazio. Dar Juventus trebuie sa-si repare problemele din aparare pana atunci.
Tot in 2 manse se joaca?

B&W
13th February 2004, 22:42
A fost 11m clar! S-a vazut cum Emre a inceput sa cada cu un metru inainte sa ajunga la Montero. Si pana la transferurile din vara de ce sa nu amintim de marea "lovitura" data de Moggi prin transferul lui Vieri! Ii dorim sa rateze cat mai mult impotriva lui Juve. Lasand gluma, cred ca Juve si-a facut viata grea singura. Dupa eliminarea lui Cordoba trebuiau incheiate conturile. Se forta putin si se mai inscria un gol pantru ca Inter era la pamant.
Forza Juve!

Pancone
16th February 2004, 08:43
Nu are rost sa ne certam cu suporterii lui inter aicea , pe ei ii inteleg au iesit din toate competitiile sunt nervosi , mai bine ne concentram asupra lui Juve !
Dupa victoria de ieri ne-am apropiat la 6 puncte de milan !
Ti-a placut interventia lui Buffon Swordlord ? /hello

raul 7
16th February 2004, 11:20
REAL IS THE BEST
iar pt juve asta :yeah: : :yeah:

diablo20
16th February 2004, 12:22
jucatorii convocati la nationala italiei pt meciul impotriva cehiei:

Goalkeepers: Buffon (Juventus), Toldo (Inter);
Defenders: Adani (Inter), Bettarini (Sampdoria), Ferrari (Parma), Legrottaglie (Juventus), Nesta (Milan), Oddo (Lazio), Pancaro (Milan), Panucci (Roma);
Midfielders: Barone (Parma), Di Natale (Empoli), Fiore (Lazio), Nervo (Bologna), Perrottta (Chievo Verona), Pirlo (Milan), Volpi (Sampdoria);
Forwards: Cassano (Roma), Corradi (Lazio), Del Piero (Juventus), Totti (Roma), Vieri (Inter).


meciul va fi transmis de b1tv si raiuno la ora 21:45

diablo20
16th February 2004, 12:26
stie cineva de ce zambrotta si miccoli n-au fost convocati???
poate asa e mai bine si vor avea timp sa se odihneasca pt meciul din campionat de la bologna.

Edgar
16th February 2004, 14:29
Juventus - Reggina 1 - 0 (0 - 0)

Juventus: Buffon; Pessotto (78' Ferrara), Thuram, Legrottaglie, Zambrotta; Conte, Tacchinardi, Maresca (56' Appiah), Nedved; Del Piero, Di Vaio (61' Miccoli).

Reggina: Belardi; Franceschini, Torrisi, Sottil; Commotto, Mesto, Tedesco, Falsini; Cozza; Stellone (80' Dall'Acqua), Bonazzoli.

Arbitru: Bertini.

Goluri: 51' Maresca.

Cartonase galbene: Del Piero, Tacchinardi - Tedesco, Franceschini.

Am ajuns la un punct de Roma si la 6 de Milan care au inregistrat remize.

Edgar
16th February 2004, 14:41
Imi lipseste Edgar, un tip care tine cu Juve dar care a auzit de fair play

Asa... deci sunt coplesit. :p Uite ca am terminat si ultima sesiune si m-am intors pe forum.
Meciul de cupa cu Inter... nu l-am vazut. Din ce-am citit prin ziare si pe net a fost o victorie controversata. Sper sa castigam finala intr-un mod care sa stinga criticile. Cam asta ar fi.
O saptamana faina! :ok:

A, si ma bucur ca bianconerii au avut procentaj 100% la loviturile de departajare. Ce-ar fi fost daca.... Eh, dar sa privim spre viitor, nu? ;)

DRAGOS
16th February 2004, 15:28
Cam greu cu Reggina dar e bine ca am castigat. Astfel ne apropiem la 1 punct de Roma si la 6 de Milan. Sansele la titlu au crescut enorm dupa parerea mea.

Cu cine jucam etapa viitoare??? Miercuri sunt amicalele parca. Italia joaca acasa (la Palermo) cu Cehia.

DRAGOS
16th February 2004, 16:59
"Noua castigatoare" a UCL la casele de pariuri:

Real Madrid 5.00

Man Utd 5.50

Arsenal 6.00

Juventus 7.00

Chelsea 7.50

A C Milan 8.00

Dep La Coruna 21.00

Bayern Munich 21.00

Stuttgart 26.00

Monaco 26.00

Lyon 34.00

Real Sociedad 41.00

Porto 51.00

Celta Vigo 67.00

Lokomotiv Moscow 67.00

Sparta Prague 126.00

realmadrid.com
16th February 2004, 21:28
Real Madrid 5.00
Doar real putea sa fie favorita:)

Pancone
17th February 2004, 08:10
Cu cine jucam etapa viitoare???


Cu Bologna in deplasare, meci foarte greu si as zice aproape decisiv !
Acuma trimit mailuri la b1tv sa imi transmita meciul lui Juve si nu Roma-Siena ! :)

DRAGOS
17th February 2004, 16:52
Asa Pancone!!!! Trimite si din partea mea si a tuturor suporterilor Juventusului de pe acest forum!!!

B&W
17th February 2004, 22:26
Ar fi f. bine daca cei de la b1tv vor transmite meciul dar dupa cum ii stim greu de crezut. De cand joaca Chivu la Roma numai asta vedem indiferent daca joaca cu ultima clasata. Ce sa faci, toata lumea tine cu Roma acum. Suporteri de ocazie!
Sper sa castigam cu Bologna si in acelasi timp Milanul sa faca un nou pas gresit in meciul cu Inter.

Swordlord
18th February 2004, 02:57
Totul e posibil in meciul de la Milano.
Dar Juventus trebuie sa bata!
:yeah:

Swordlord
18th February 2004, 04:40
Da, mi-a placut, Pancone. Buffon a jucat bine duminica. N-a avut prea mult de aparat, dar ce a avut a aparat bine. :ok:

Pancone
18th February 2004, 13:23
http://www.b1tv.ro/?p=program/duminica

Nici nu cred ca va juca Chivu duminica...sunt penibili :rosu: :mad:

alejandro
18th February 2004, 18:09
Pe 21.02.2004,ora 21:30 ma declar suporter al inter-ului!sper sa-i bata pe cei de la milan,iar noi sa nu avem probleme la bologna! :cool: Ajungem la 3 puncte de ei,nu? :D pacat ca nu au pierdut cu lecce.... :headbang:

Swordlord
18th February 2004, 21:43
Cu Lecce, Milan a avut o ocazie mare, aproape de final. Cred ca Lecce ar trebui sa se considere mai norocoasa ca n-a pierdut.
Pe San Siro se poate intampla orice, dar sa nu ne facem sperante desarte. Si un egal e bine.
:cool:

N0_NaM3
18th February 2004, 22:31
Ati auzit ma` ca a murit un suporter al lui Juve in meciul cu Inter...a facut infarct cand a dat Del Piero golul ??? ...Avea numai 16 ani...ca shi mine de altfel..:)

B&W
18th February 2004, 23:33
Asa cum credeam: pe b1 tv se transmite meciul Roma-Siena. Naspa.

Edgar
19th February 2004, 00:23
Finala cupei Italiei se va disputa pe 17 martie (la Roma) si 12 mai (la Torino). Daca a mai postat cineva asta imi cer scuze.

Pancone
20th February 2004, 09:12
Bologna - Juventus , Duminica ora 16 !
Pana acuma pe stadionul Dall’Ara di Bologna s-au inregistrat urmatoarele rezultate :
Bologna a castigat de 19 ori !
Juventus de 22 si de 20 de ori meciul s-a terminat indecis !
Anul trecut a fost 2-2 !

Forza Juve !

Marian_Pinzaru
20th February 2004, 11:46
juve pana la moarte del piero magnificul dar ce parere ai despre nedved sau buffon si alti o echipa de magnifici /hello

DRAGOS
20th February 2004, 18:50
Asa sa fie baieti!!!!
Milan sa piarda in fata lui Inter si noi cu siguranta ca vom castiga cu Bologna. Practic nu ne putem permite altceva daca vrem sa luam titul.
Cunoasteti cumva un forum italian (nu creat de romani) sau de facut de straini, al lui JUVE???

Pancone
20th February 2004, 22:45
Echipa probabila :
Buffon - Thuram , Iuliano , Legrotaggle , Zambrotta - Nedved , Conte , Maresca , Appiah - Del Piero , Di Vaio .


Ma intriga prezenta lui Iuliano....

Pancone
20th February 2004, 22:50
.
Cunoasteti cumva un forum italian (nu creat de romani) sau de facut de straini, al lui JUVE???

www.juventuz.com ( Aici exista un forum foarte bine pus la punct , mereu sunt in jur de 30 de utilizatori online )

Edgar
22nd February 2004, 22:50
Bologna - Juventus 0 - 1 (0 - 0)

Bologna: Pagliuca; Zaccardo, Natali, Moretti; Nervo, Nakata, Dalla Bona, Locatelli (81' Loviso), Sussi; Tare (75' Meghni), Signori.
Juventus: Buffon; Ferrara, Iuliano (81' Pessotto), Montero, Zambrotta; Camoranesi, Conte, Maresca (65' Appiah); Nedved; Del Piero, Di Vaio (54' Miccoli).

Arbitru: Paparesta
Marcatori 11' Iuliano
Cartonase galbene: Nedved si Del Piero.

Pancone, uite ca a marcat Iuliano, care te intriga ;)

A fost cel de-al 400-lea meci pentru Lippi ca antrenor in Serie A. Si a avut un rezultat pozitiv. /hello
Podiumul arata astfel: Milan 55, Roma 50, Juventus 49.

B&W
22nd February 2004, 22:56
Nu am vazut meciul dar am auzit ca Juve s-a cam chinuit cu Bologna. Sa speram ca la miercuri cu Deportivo se va schimba situatia. Iar in campionat, daca Inter dupa o repriza buna a reusit s-o dea in bara (la figurat), sper ca Parma si Lazio sa incurce Roma si Milanu'.
Forza Juve!

Swordlord
23rd February 2004, 00:55
Minutul 11 al reprizei secunde; 56 al meciului.
Cred ca mingea s-ar fi dus in poarta oricum, si daca n-ar fi atins-o Iuliano. Dar oricum, l-a derutat pe portar. :ok:

Nu conteaza. Juventus se chinuieste cam mereu in deplasare. Dar e un rezultat excelent, pentru ca ne mentinem in plasa primelor 2 echipe.

Pancone
23rd February 2004, 07:04
Ma intriga prezenta lui Iuliano....

Iarta-ma Iuliano :) , chiar vroiam sa spun atunci cand am scris echipa ca singurul considerent in care Iuliano ar trebui sa fie titular e ca in campionatul trecut a inscris in meciurile cu Bologna atat in tur cat si in retur, observ ca a devenit cosmarul lor :drak:

Pancone
23rd February 2004, 07:06
Etapa viitoare ar trebui sa ne apropiem !
Juventus -Ancona
Lazio -Milan
Parma- Roma !
:ok:

fidot
23rd February 2004, 12:00
Etapa viitoare ar trebui sa ne apropiem !
Juventus -Ancona
Lazio -Milan
Parma- Roma !
:ok:
Mai intii va fi Deportivo-Juve

fidot
23rd February 2004, 12:04
Nu cred ca Juve s-a chinuit cu Bologna, problema e ca Lippi a schimbat strategia de joaca, intorcindu-se la cea din anul trecut

Edgar
23rd February 2004, 22:11
Jucatorii convocati pentru meciul cu Deportivo La Coruna:

1 Gianluigi BUFFON
2 Ciro FERRARA
3 Alessio TACCHINARDI
4 Paolo MONTERO
7 Gianluca PESSOTTO
8 Antonio CONTE
9 Fabrizio MICCOLI
10 Alessandro DEL PIERO
11 Pavel NEDVED
12 Antonio CHIMENTI
13 Mark IULIANO
14 Enzo MARESCA
15 Alessandro BIRINDELLI
16 Mauro CAMORANESI
17 David TREZEGUET
18 Stephen APPIAH
19 Gianluca ZAMBROTTA
20 Marco DI VAIO
21 Lilian THURAM
22 Nicola AVITABILE
23 Nicola LEGROTTAGLIE

ady_azzuro
23rd February 2004, 22:27
SuperDepor - Juve 1-2 :cool:

SERGIU
24th February 2004, 12:55
HAI JUVENTUS !!!!!
DELPIERO FA TZI DATORIA !!!! NEDVED TU FACI JOCUL !!
:ok:

SERGIU
24th February 2004, 13:19
HAI JUVENTUS !!!!!
DELPIERO FA TZI DATORIA !!!! NEDVED TU FACI JOCUL !!
:ok:
CATRE TOTZI FANII JUVENTUS!!! MIINE JUVENTUS INVINGE !!!!

Swordlord
25th February 2004, 04:52
Locul 3 contra locul 3...

alejandro
25th February 2004, 09:02
CATRE TOTZI FANII JUVENTUS!!! MIINE JUVENTUS INVINGE !!!!
Altfel nu se poate! :yeah:

JJ
25th February 2004, 09:11
SuperDepor-Juventus... Mare meci, mari orgolii... Anul trecut ati egalat in tur si invins in retur in ultimele minute, azi poate nu mai joaca Tudor :) . Fie ca cei mai buni sa castige (Adica Depor :) )

Pancone
25th February 2004, 09:15
Echipa probabila :
Buffon - Thuram , Montero , Iuliano , Zambrotta - Appiah , Tacchinardi , Nedved , Camoranesi - Del Piero , Trezeguet !

Un gol in deplasare ar fi foarte important ..FORZA JUVE !!!!! /hello

Swordlord
26th February 2004, 09:44
Rusine Juventus!

Cineva ar trebui sa-i explice lui Thuram sa nu mai incerce executii pretentioase, ca nu sunt de nasul lui. Si poate sa-i si invete pe Del Piero si Miccoli cum sa finalizeze...

:cool:

JJ
26th February 2004, 10:30
Ramaneti cu lupta pt. campionat, de la Liga v-ati luat adio. Si nici la campionat nu prea aveti sanse...

DENIRO
26th February 2004, 12:31
Juventus E Cea Mai Tare Fratilor