PDA

View Full Version : FC Juventus Torino



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35

Leo_
3rd September 2006, 12:10
Revin dupa meciul cu Rimini cand sper sa aveti -20 :D
aloo, matematica!! trezirea ca iar ramai repetent :drak:

dardar_3
3rd September 2006, 12:26
E mai greu cu matematica dar cert e ca acum aveti doar -5 si e mai usor sa promovati...:ok:
Insa pana atunci veti fi victimele singurei echipe din Torino in Serie A...:evil:

Leo_
3rd September 2006, 21:35
Azi se implinesc 17 ani de la moartea lui Gaetano Scirea.

diablo20
3rd September 2006, 22:32
Daca as tzine cu Juve si as vedea aceste imagini cu Del Piero, m-ar da lacrimile cu gandul ca aceste vremuri au apus.

eu dc as' tine cu lazio mi-ar da lacrimile ca unui copil mic care plange dupa sanul mamei cand vad ca la echipa sunt numai "mercenari", atat jucatori, staff si conducatori , care cand simt putin frig la şale o iau la fuga spre coloseum :D:D

P.S. nici macar in 200 de ani nu o sa aveti un jucator ca del piero sau macar cu jumatate din valoarea, talentul ........ si orice mai vrei tu :ok:

Al Dracu
4th September 2006, 15:18
Amicalul Juventus-Roma de la Pescara se televizeaza pe RaiUno de la 21.30!

Mario Di Lazi
4th September 2006, 15:25
eu dc as' tine cu lazio mi-ar da lacrimile ca unui copil mic care plange dupa sanul mamei cand vad ca la echipa sunt numai "mercenari", atat jucatori, staff si conducatori , care cand simt putin frig la şale o iau la fuga spre coloseum :D:D

P.S. nici macar in 200 de ani nu o sa aveti un jucator ca del piero sau macar cu jumatate din valoarea, talentul ........ si orice mai vrei tu :ok:

Bai Diablo ... tu chiar ai o problema ... eu chiar vorbeam serios. Nu era nici un pic de misto ... Esti sarit de pe fix ...

Azi este amicalul ?

dardar_3
4th September 2006, 15:30
Au avut si cei de la Lazio jucatori...
Sa nu uitam doar cativa : Nesta:evil:, Veron(pe vremea cand juca fotbal), Crespo(cand era in mare voga:evil:nu la 30 de ani cand nu mai poate), Peruzzi, Mendieta si mai sunt cativa....
Pacat pentru ei ca au fost nevoiti sa ii vanda...

PS: Apropo... Nedved pe unde a jucat?:evil::drak:

Al Dracu
4th September 2006, 15:33
Azi este amicalul ?
Naturalmente, certamente e indubitamente!:D

Leo_
4th September 2006, 15:40
Naspa daca e pus azi...voi pierde meciul :(

Se pare ca Pessotto va parasi spitalul marti, urmand a fi internat intr-o clinica particulara pentru perioada de reabilitare :ok:

diablo20
4th September 2006, 17:08
Au avut si cei de la Lazio jucatori...
Sa nu uitam doar cativa : Nesta:evil:, Veron(pe vremea cand juca fotbal), Crespo(cand era in mare voga:evil:nu la 30 de ani cand nu mai poate), Peruzzi, Mendieta si mai sunt cativa....
Pacat pentru ei ca au fost nevoiti sa ii vanda...


dintre toti care i-ai enumerat tu doar nesta e crescut de lazio, dar este si el tot un mercenar ca stim cu totii unde s-a transferat!!!

P.S. parca din cate am citit amicalul cu roma e transmis in direct pe Rai 1 dela 22.00 RO!!!

dardar_3
4th September 2006, 17:34
dintre toti care i-ai enumerat tu doar nesta e crescut de lazio, dar este si el tot un mercenar ca stim cu totii unde s-a transferat!!!

P.S. parca din cate am citit amicalul cu roma e transmis in direct pe Rai 1 dela 22.00 RO!!!

1.Apropo de mercenari, intr-adevar meciul e la ora 22.00(ora Romaniei pe RaiUno)...
2.Si nu era vorba de jucatorii pe care i-a crescut Lazio, ci pe care i-a avut odata in lot...
Insa vorba aia,...banu e ochiu :drak: ...


PS: Morrati stie:drak: :P :drak:...

Al Dracu
4th September 2006, 21:45
Pentru cine freaca telecomanda de zor: nu va nelinistiti, Rai e televiziune de stat (un fel de tevereu italian) si a decis fara sa spuna nimanui ca va transmite meciul pe RaiTre!

inter
4th September 2006, 21:52
stiam asta ... da meciul ala nu prezinta interes ... pt. mine :D:D

Jerry20cm
4th September 2006, 21:56
Pentru cine freaca telecomanda de zor: nu va nelinistiti, Rai e televiziune de stat (un fel de tevereu italian) si a decis fara sa spuna nimanui ca va transmite meciul pe RaiTre!

ce idioti:mda:
oricum mi-a placut formularea Dracului , m-ai m-a facut sa rad :D

dardar_3
4th September 2006, 21:56
Ca nu se plateste pentru calificare nu?...:drak:

FORZA ITALIA!!!!!!!!

inter
4th September 2006, 22:12
bine mey ... drace tu mai ales :D:D ii chemati pe aia 2 pe care ia batut Steaua sa dea probe la voi? :P

rau ati ajuns :D:D

Al Dracu
4th September 2006, 22:13
Mda, meci de vacanta e mult spus! Se joaca cu rezervele juniorilor si la Roma si la Juve! Deschamps a mai bagat si doi copii veniti sa dea proba!

@Inter, ma anticipashi! Cred ca vrea sa ii ia la Primavera pe aia doi si in cazul asta sa-i urce pe Paro, Palladino si Guzman la prima echipa!

milanezu
5th September 2006, 01:36
roma bate juventus cu 1-0 prin golul juniorului montella.

dardar_3
6th September 2006, 14:47
Sosirea echipei de fotbal Juventus Torino la Rimini, pentru primul său meci în divizia secundă italiană (Serie B), a provocat o adevărată bătaie pe bilete în această staţiune de pe ţărmul Mării Adriatice....

Intr-adevar... Serie B are o reprezentanta de gala... E posibil ca cei de la Rimini sa nu traga prea tare... ca altfel nu vor mai primi autografe dupa meci...:drak:...

Zebrone
6th September 2006, 23:30
pai na ce sa faci asa suntem noi eleganti. ia vezi matale neste statistici, ca de cand suntem noi in B v-au scazut abonamentele si voua celeilalte jene de echipa din milano

inter
6th September 2006, 23:39
si la voi sau marit? o dai de garduri de n-ai aer cu "jene" - le tale!

dardar_3
6th September 2006, 23:49
pai na ce sa faci asa suntem noi eleganti. ia vezi matale neste statistici, ca de cand suntem noi in B v-au scazut abonamentele si voua celeilalte jene de echipa din milano

Nene zebronica... ce spui matale?...:rosu:
Ma apuca rasu cand o sa aud la stiri de-acuma...
...Ce deplasare grea o sa avem la Frosinone, la Rimini...:drak:...

Stai matale fara grija ca tifosi rosso-nero nu si-au luat niciodata abonamente pe San Siro pentru a o vedea pe Juve:ok:...

Leo_
8th September 2006, 22:39
Lista convocatilor pentru meciul de sambata de la Rimini:

1 Buffon, 2 Birindelli, 3 Chiellini, 4 Kovac, 8 Giannichedda, 9 Bojinov, 10 Del Piero, 11 Nedved, 12 Mirante, 14 Balzaretti, 15 Marchisio, 16 Camoranesi, 18 Boumsong, 19 Paro, 20 Palladino, 22 Belardi, 23 Guzman, 25 Zalayeta, 29 De Ceglie, 32 Marchionni.

Zanetti si Trezeguet n-au fost convocati, ei nefiind inca refacuti din punct de vedere fizic.
Meciul Rimini-Juventus se va desfasura sambata, 9 septembrie, de la ora 17.00 si va fi arbitrat de Saccani. Meciul va fi transmis in direct de Eurosport 2.

IlMILAN
8th September 2006, 22:48
pai na ce sa faci asa suntem noi eleganti. ia vezi matale neste statistici, ca de cand suntem noi in B v-au scazut abonamentele si voua celeilalte jene de echipa din milano

:o: vitamino .. ai jene mari de la folosirea limbii romane? stai mumos, ciocul mic si joc de glezne ... hai pa....la munca de jos cu voi :D
P.S Eu zic sa ai tu grija si "jenele" tale dungate....sa nu va uitati slipul la Rimini sa fiti nevoiti sa-l luati sezonul urmator..din aceeasi postura:drak:

Leo_
8th September 2006, 22:50
Acid esti domnule...pai daca baietii joaca bine maine, isi vor permite o baie in mare dupa meci :D daca vor fi asaltati de fane, cine stie, poate isi vor lasa si slipul acolo :D

IlMILAN
8th September 2006, 22:58
Mai Leo, eu sincer le urez bafta si la una si la alta...dar ma nerva dungatu meu de prietin care se trezeste scriind asa.....ca nu ma luam eu gratuit de voi....prefer un Milan-Juve (in A sau in liga:D) in loc de un Milan-Inter ...:D ce dreac te mai saturi si sa faci misto...:drak:
Tare curios is ce zice vitamina ca el are cablu de la UPC?:D

Leo_
8th September 2006, 23:00
Stiu ca sufera...dar ii povestesc eu maine live tot ce se intampla :D:D
Iar voi ar trebui sa va rezolvati problemele la o bere...sau acum l-ati exclus din cercul vostru? :drak:

p.s. nu stiu care e faza cu vitamina :D

inter
8th September 2006, 23:01
asta preferi? .... bine verishoare ... cica anuntara astia acu pe "money channel" ca crescu "fulminant" pretul la Manchester ...

ghinion :P

IlMILAN
8th September 2006, 23:08
Stiu ca sufera...dar ii povestesc eu maine live tot ce se intampla :D:D
Iar voi ar trebui sa va rezolvati problemele la o bere...sau acum l-ati exclus din cercul vostru? :drak:

p.s. nu stiu care e faza cu vitamina :D

Mah treaba cu vitamina e simpla....eram cu cocomic si zebrone la o bere(a se citi cola in cazul lui cocomic :happy ) si ne certam pe niste declaratii a lui Zeman ala.... l-am vazut pe zebrone ca se ataca si vitamina o ramas pt noi :D

P.S Inter... bey nush ce anunta aia dar nu negociaram pretul...noi am negociat obiectul:drak:

Leo_
8th September 2006, 23:11
Mah treaba cu vitamina e simpla....eram cu cocomic si zebrone la o bere(a se citi cola in cazul lui cocomic :happy ) si ne certam pe niste declaratii a lui Zeman ala.... l-am vazut pe zebrone ca se ataca si vitamina o ramas pt noi :D
pai voi nu stiati ca Zeman e subiect tabu printre juventini? :D

inter
9th September 2006, 12:57
Jean Claude Blanc: "Juve al top in 5 anni"

ce veste trista pt. voi :ras-plans:

dardar_3
9th September 2006, 13:02
O veste buna si pentru voi... Cel putin 5 ani nu va veti mai bate pentru locul 3... aveti asigurat locul 2...:drak:...

PS: Cred ca anul viitor Juve va juca in Serie A...:ok:

inter
9th September 2006, 13:05
mey "meno otto" ia vezi ... mai usor ca faci valuri ... si aia de la "Costa Crociere" sunt sponsorii lui Napoli .:D:D

BoboCosta
9th September 2006, 17:28
A inceput aventura voastra in serie B....

interfan
9th September 2006, 17:42
Foarte echilibrat derby-ul intre echipele care se zbat pt evitarea retrogradarii :D:D

BoboCosta
9th September 2006, 17:58
0 0 half-time.....cu rimini mah?

dardar_3
9th September 2006, 18:03
Mereu e dificil inceputul...:drak:...
In a doua repriza nu cred ca Rimini va ma pune vreo problema...:drak:...

grifone
9th September 2006, 18:21
:evil: RIMINI-JUVENTUS =0-0 inca se joaca!!!! ASCULTATI IN DIRECT PE RADIO NOSTALGIA LIGURIA!!ACUM A FACUT GOL JUVE!!!

Sunchase
9th September 2006, 18:29
GOL Paro !

BoboCosta
9th September 2006, 18:38
Usor usor.......it's nil hehehe.1 1

Sunchase
9th September 2006, 18:55
cred ca la ora actuala nu se poate mai mult.

dardar_3
9th September 2006, 19:01
:drak:Se pare ca s-a terminat Rimini-Juve 1-1:o:...:ras-plans:

Jerry20cm
9th September 2006, 19:04
Rimini in 10 oameni.......:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Leo_
9th September 2006, 19:33
Ce e bre zarva asta pe aici? N-aveti meci deseara? N-ar trebui sa va preocupe mai mult primul vostru meci in lupta pentru mentinerea titlului? :D

Legat de meciul de azi: si bune si rele. Mai multe bune as zice eu. Deschamps a pastrat aceeasi formula de joc ca si Capello, adica 4 fundasi (Birindelu, Chiellini pe benzi, Kovac si Boumsong in centru), 2 la inchidere (Gianiccheda si Paro), 2 mijlocasi de banda (Nedved si Marchionni), un varf retras Alex si Zalayeta in fata. Meciul a inceput cu Juve dominand, aia de la mare aparandu-se, dar fara mari ocazii. Doar Nedved si Marchionni au avut cate o semi-ocazie. Buffon somer. Dupa pauza, parca au inceput sa se miste mai bine ai nostri, dar Rimini se tinea bine si dadea cu spor la gioale, unul dintre fundasi scapand cu mare noroc de cartonas rosu (Saccani n-avea ochelarii la el sa vada intrarea criminala la tibia lui Gianiccheda). O prima ocazie pentru Rimini, venita dupa o minge barbierita de Boumsong si reluata cu capul de unu' de-al alora, dar Buffon a prins. In fine, dupa un corner, Juve marcheaza prin paro, cu un sut cu ristul exterior din afara careului. 1-0 si pe ei pe muica lor. Rimini au o ocazie mare dupa ce Buffon a respins cu greu o lovitura de cap (Kovac era in pauza de tigara la faza aia). Apoi rimini ramane in 10, 2 galbene pentru Cristiano. Intra Bojinov si iese Gianiccheda. Apoi, meciul decurgand lejer spre victorie, ce se "gandesc" cei 2 fundasi centrali ai nostri?! "hai sa facem o faza de Benny Hill" si le-a iesit de minune, Ricchiutti si acum zicand bogdaproste pentru mingea primita pe tava dupa balbaiala incredibila a lui Boumsong si reveria lui Kovac. 1-1, lovitura drept in moalele capului. Restul e poveste. pe ei pe mama lor cu fundasii la centru, aia se inchid in aparare, intra si Camo in locul lui Marchionni, Palladino in locul lui Alex. In ultimul minut de prelungire, centrare in careu, Zalayeta preia pe piept, Bolovanul de fundas al alora cade peste el, arbitrul fluiera...hent. Degeaba ii explica omul ca el a preluat pe piept, Saccani nimic, cica isi gasise ochelarii intre timp. Fluier final si aia din Rimini in delir...normal, au scos un egal cu campioana. :D

Remarcatii si codasii meciului: Marchionni, bun, dar dupa 60 de minute cade de nu-l mai faci sa alerge nici cu ardei iute-n cur. Paro tanar si promitator, imi place de el. Gianichedda, sigur pe el. Nedved, tatic ca de obicei, trage si alearga cat 2. Del Piero, modest azi. Zlayeta, in nota obisnuita, adica nimic deosebit. Bojinov a jucat putin. Palladino si mai putin dar mi-a placut, tehnic. Camo nu e refacut, dar i-au iesit vreo 2 faze misto.
Ehee, si acu' vine randul apararii: dezastru taticu'...Birindelu, n-ai ce sa-i ceri, are si el o varsta, Baltaretu e peste el. Chiellini, modest, joaca pe stanga si nu poate sa centreze decat cu dreptul. Fundasii centrali, magnifici. N-am cuvinte. Vorba comentatorului "Tare greu fara Cannavaro".
Cam asta ar fi. Eu zic sa nu ne dam de ceasul mortii. De promovat tot vom promova :D

Jerry20cm
9th September 2006, 19:37
bay Leo , bun rau de tot ala de la Rimini cu nr. 18 , francez parca era :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

dardar_3
9th September 2006, 19:52
Razi tu Jerry dar parca vad ca va sufla Mutu vreo 2 boabe...:drak:...
Cat despre Juve e inca in constructie...;)...
Asteptam revenirea in Serie A...:ok:

Jerry20cm
9th September 2006, 19:55
mai degraba va asteapta ei in B :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
poate sa dea el si 3 ca oricum dam noi cu unu mai mult ca ei :drak:

inter
9th September 2006, 20:51
acu vazui si eu faza golului lui Rimini ..:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
nu se poate asa ceva ... Leo era o bomba ascunsa in mingea aia de tot dadeau aia pe langa ea?:ras-plans:

daca voi cu astia de trebuiau sa fie in C va chinuiti , ce veti face cu adevaratele echipe? :D

Jerry20cm
9th September 2006, 20:54
@intere, bine c-ai aparut :evil:
ia zi stii cumva cum il chema pe ala de la Rimini cu nr. 18 ,a fost si la mondiale, francez parca era ??? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

inter
9th September 2006, 21:00
:ras-plans: :ras-plans: Boumsong?:ras-plans: :ras-plans:

mare jucator ... joaca undercover :evil:

inter
9th September 2006, 21:02
http://sport.alice.it/it/gallery/images/20060909/13741juve11.jpg

cica nu au curajul sa il pozeze din fata :P

Al Dracu
9th September 2006, 21:23
Ne-a stricat Boumsong ala antrenamentul! :D

Marquise MGP
9th September 2006, 21:47
mai facem vreo 2 antrenamente din astea si rezolvam sezonul :no:

Leo_
9th September 2006, 22:12
Sa nu dramatizam...echipa nu merge rau, dar trebuie sa atacam in continuu, sa nu le dam sanse lui Boumsong si Kovac sa se "evidentieze" :D

milanezu
9th September 2006, 23:40
asta e.
se mai intampla.
nu tot timpul castiga favorita.

Mario Di Lazi
9th September 2006, 23:46
Sa inteleg ca si-a dat autogol francezu asta ?

dardar_3
9th September 2006, 23:54
Nope... insa a jucat "bravissimo"...:D

Jerry20cm
9th September 2006, 23:56
de cine vorbiti ???
de francezul ala cu nr. 18 de la rimini ???:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

dardar_3
9th September 2006, 23:58
Vorbeam de tanara speranta Boumsong...:drak:

alejandro
10th September 2006, 01:07
bine zice inter,ala joaca undercover :ciocan:

dardar_3
10th September 2006, 01:10
E lung campionatul insa fiecare meci a lui Juve va fi tratat ca atare de catre echipele mai mici pe cale le va intalni...
Punand la socotela si punctele de penalizare o sa fie greu sa revina anul asta in Serie A...:drak:

inter
10th September 2006, 01:13
http://www.corriere.it/Fotogallery/Tagliate/2006/09_Settembre/09/JUVE/012.JPG

http://www.corriere.it/Fotogallery/Tagliate/2006/09_Settembre/09/JUVE/07.JPG

http://www.corriere.it/Fotogallery/Tagliate/2006/09_Settembre/09/JUVE/014.JPG

duelul galeriilor si golul gazdelor :P

Al Dracu
10th September 2006, 01:35
Vaaaaai! Dar oare ce au purtat azi la mina jucatorii lui Juventus? :D

http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060909-rimjuv/zoom/06.jpg

http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060909-rimjuv/zoom/11.jpg

http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060909-rimjuv/zoom/15.jpg

http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060909-rimjuv/zoom/21.jpg

http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060909-rimjuv/zoom/23.jpg

Leo_
10th September 2006, 01:40
Nu stiu ce au avut la mana, dar vreau si eu :D vere, poti sa procuri?

A mai fost azi un banner in tribune, ceva de genul "In curva noi siamo campioni/Nella societa solo burattini/La Juve siamo noi"

inter
10th September 2006, 01:41
http://www.corriere.it/Fotogallery/Tagliate/2006/09_Settembre/09/JUVE/01.JPG

http://www.corriere.it/Fotogallery/Tagliate/2006/09_Settembre/09/JUVE/05.JPG

ce au purtat si conducatorii :rolleyes:

Al Dracu
10th September 2006, 01:43
Nu se poate procura pentru ca se poarta doar daca esti pe shtatele de plata! :D Este L-O S-C-U-D-E-T-T-O (pentru unii am scris mai rar sa priceapa) ala cistigat pe teren!

@#&%£)]#@**|\"@[**&"&°çé**%@[/# (aici am exprimat cifrat toate gindurile de bine si profunda stima ce o port lui Rossi si Moratti :drak: )

Leo_
10th September 2006, 01:46
Frumos asa! Bravo lor! si din partea mea un sincer fafainculo celor enumerati mai sus! :mda:

inter
10th September 2006, 01:51
ma va ... neprihanitilor :D:D

BoboCosta
10th September 2006, 06:41
P Teren??????Talk to the hand.....poa vroiai sa zici p teren cu ajutoru arbitrilor

Jerry20cm
10th September 2006, 11:13
Nu se poate procura pentru ca se poarta doar daca esti pe shtatele de plata! :D Este L-O S-C-U-D-E-T-T-O (pentru unii am scris mai rar sa priceapa) ala cistigat pe teren!

@#&%£)]#@**|\"@[**&"&°çé**%@[/# (aici am exprimat cifrat toate gindurile de bine si profunda stima ce o port lui Rossi si Moratti :drak: )

exact, ala,ca a fost doar unul din cele 29 castigate,castigat corect :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Mario Di Lazi
10th September 2006, 11:25
@#&%£)]#@**|\"@[**&"&°çé**%@[/#
De cata inversunare dai dovada ...:D Eu te inteleg foarte bine si mai am si eu ceva de adaugat, dar in sens invers :
@%**éç°&"&**[@"\|**@#])£%&#@
:D

dardar_3
10th September 2006, 11:44
De cata inversunare dai dovada ...:D Eu te inteleg foarte bine si mai am si eu ceva de adaugat, dar in sens invers :
@%**éç°&"&**[@"\|**@#])£%&#@
:D

Wow....:o: ...se pare ca daca Moratti va transfera chinezi la Inter pentru imagine va vor talmacii urarile de bine...:drak:

Leo_
10th September 2006, 13:20
exact, ala,ca a fost doar unul din cele 29 castigate,castigat corect :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
auzi mey harap alb, nu prea e rasul tau :D mai bine invata sa numeri pana la 13, vezi cat mai ai pana la 29 si apoi razi ;)

Deschamps: “Buona Juve, ma poteva fare di più”
Blanc: "Era solo la prima partita, ora occorre guardare avanti."
Cobolli, despre insemnele purtate pe mana de jucatori si conducatori: “Rappresenta la nostra fede bianconera. Un modo simpatico per testimoniare la nostra appartenenza alla Juventus”.
Buffon: “Un risultato che ci spronerà”

Ieri, Primavera lui Chiarenza a debutat cu o victorie impotriva celor de la Genoa: 3-2, goluri marcate de Venitucci, Maniero si Rodriguez.

grifone
10th September 2006, 14:20
:drak: :evil: Cred Ca Nu Esti Informat Bine!!! Genoa A Jucat "ieri" Acasa La Vicenza Si A Batut Cu 2-1pe Aia!!! Au Fost In Deplasare 7000 Tifosi!!!! Forza Cuore Rosso-blu!!!!!!!!forza Grifone!!!!

Zebrone
10th September 2006, 15:08
P Teren??????Talk to the hand.....poa vroiai sa zici p teren cu ajutoru arbitrilor

sau la masa verde care tot un fel de teren e.

Al Dracu
10th September 2006, 17:35
:drak: :evil: Cred Ca Nu Esti Informat Bine!!! Genoa A Jucat "ieri" Acasa La Vicenza Si A Batut Cu 2-1pe Aia!!! Au Fost In Deplasare 7000 Tifosi!!!! Forza Cuore Rosso-blu!!!!!!!!forza Grifone!!!!
Tzutzu! Era vorba de Primavera (echipa de juniori)!

Sunchase
10th September 2006, 18:08
De promovat tot vom promova :D

Eu sper ca siguranta asta sa nu o aiba si jucatorii-conducatorii pentru ca ar fi cea mai mare greseala. Pana acum nimeni nu a crezut ca vom ramane in B , ca vom eliminati din cupa in turul 2.. ca vom face egal in prima etapa.Ar trebui sa-si revina si sa priveasca realitatea asa cum e.

Cert e ca:-va fi foarte greu sa promovam anul asta
- Juve nu o sa mai aiba niciodata conducatori de nivelul lui Moggi ( si aici nu ma refer la ce s-ar gandi unii interisti :D ci la modul cum gestiona clubul si la transferurile pe care le facea )
Mi-am dat seama si de ce au retras apelul spre TAR , e clar ca in momentul de fata Juve nu ar face in serie A cu lotul actual. Aici cred ca au gresit atat conducatorii dar si Deschamps ( care devine un fel de Mancini , vede mereu jocuri bune :P ) pentru ca au vandut pe banda rulanta si de adus ..au adus niste jucatori mediocri.As fi preferat sa fie vandut Trezeguet si sa fie adus un fundas central de valoare.
Nu stiu daca Deschamps e potrivit pentru Juve la ora actuala , nici acum nu imi vine sa cred cum a tratat meciul de cupa..singura sansa de a intra in europa.practic minim 2 ani Juve nu va fi in nicio competie europeana .. si asta e mult.

Sper ca viitorul sa sune bine , dar... :confused:

diablo20
10th September 2006, 18:47
de ce ma temeam cel mai mult nu am scapat, si anume ca apararea e varza, de aceea imi dorea fff mult sa fi ramas si cannavaro, atunci chiar nu aveam emotii deloc, dar asa ....... :D:D

Leo_
10th September 2006, 19:04
:drak: :evil: Cred Ca Nu Esti Informat Bine!!! Genoa A Jucat "ieri" Acasa La Vicenza Si A Batut Cu 2-1pe Aia!!! Au Fost In Deplasare 7000 Tifosi!!!! Forza Cuore Rosso-blu!!!!!!!!forza Grifone!!!!
si, si, capisco...e vina mia, m-am grabitto un puo...stiu ca genoa a vinco ieri cu 2-0, iar De Rosa a facut due gol :D 7000 de tifosi au fost la Vicenza? si cati au reusit sa incapa pe stadion? din cate conosco, Romeo Menti e mai mult conserva decat stadion :D
in rest, ai raggione, forza blucerchiati :drak:

Al Dracu
10th September 2006, 19:08
:ras-plans::ras-plans::ras-plans: Ahahahaaaaa! Ma doare burtaaaa! :ras-plans: Cunosc personaje reale care vorbesc asa! :ras-plans:

Leo_
10th September 2006, 19:17
Cunosc si eu cateva elemente din astea, dar sunt romani care au fost "la munca in Italia mancati-ash" :D

Al Dracu
10th September 2006, 19:24
Aoleu! Sa stiu sa nu ma duc pe acolo daca e asa! :ras-plans: Minca-tzi-ash! :D

Mario Di Lazi
10th September 2006, 19:25
Ce gluma buna ...

diablo20
10th September 2006, 19:32
stie cineva pe cand vor reveni tudor si legrotallie, ca in baza rasului asta de boumsong ajungem in C :headbang:

Leo_
10th September 2006, 19:36
Sunt accidentati pe termen mai lung, dar nici Legrotalie nu-mi suna prea de incredere...mai degraba as juca cu tinerii...am auzit ca pe Criscito l-au dat...stii ceva Drace?

diablo20
10th September 2006, 19:41
leo, orice e mai bun decat boumsong :ok:

Mario Di Lazi
10th September 2006, 19:42
Orice ? Atunci vine Maftei la Juve ... Merge ?

diablo20
10th September 2006, 20:01
am citit niste stiri care spun ca e posibil ca dc deschamps nu v-a invinge in urmatorul meci e fff posibil sa vina lippi in locul lui, care a declarat ca nu l-ar deranja sa antreneze in B :ok:

MLDS: sa fim seriosi si sa nu incurcam varza cu capra, ma refeream mai degraba bagi tineri care chiar dc mai gresesc vor fi mult mai buni apoi decat talentul asta de francez :D:D

grifone
10th September 2006, 22:07
:happy Siete La Unica Scuadra Che Avete Fato Paregio!!!!!!avete Iniziato Bene!!!! Genoa Siamo Noi!!! Vai Sul Sito Genoa Cfc.it E Vedrai In Quanti Siamo Stati A Vicenza!!!!!!!!vedremo Per Juve Quanti Vanno???

diablo20
10th September 2006, 23:08
Del Piero conferma: 'Con Capello ancora alla Juve, sarei andato sicuramente via. Giocherò ancora per un po''

19:00 del 10 settembre

Alessando Del Piero, intervistato a tutto campo nel corso di Sky Calcio Show, ha confermato quanto già dichiarato qualche giorno fa: "Non ho mai pensato che Capello avesse ragione su di me. Se fosse rimasto ancora, sarei andato sicuramente via. Io ho sempre messo al primo posto la squadra e ho lasciato le decisioni per i momenti più opportuni. Dopo il primo anno, ho dato fiducia all'allenatore e alla società, ho voluto riprovare ancora. Ma ora, dato che non c'era più bisogno di proteggere l'ambiente e considerato che si tratta di una persona che si è comportata male nei miei confronti, ho detto la mia. Con Capello ho fatto tante sostituzioni che non meritavo, quando stavo meglio di altri". Sul futuro: "Onestamente voglio pensare ancora un po' a giocare, non al resto. Poi vedremo".

Sul campionato di serie A appena partito, Del Piero ha detto: "Io ho il cuore juventino, ma in serie A non farò il tifo contro nessuno, I rapporti con gli ex compagni? Sono rimasto in ottimi rapporti specialmente con Cannavaro”. Infine, interpellato sulla figura di Zinedine Zidane: "Ho avuto la fortuna di giocare con lui. E' un grandissimo, oltre a essere un ragazzo stupendo. Al di là quello che ha fatto nella finale del Mondiale è stato un compagno eccezionale, sotto ogni profilo, soprattutto sul piano umano".

Leo_
10th September 2006, 23:57
:happy Siete La Unica Scuadra Che Avete Fato Paregio!!!!!!avete Iniziato Bene!!!! Genoa Siamo Noi!!! Vai Sul Sito Genoa Cfc.it E Vedrai In Quanti Siamo Stati A Vicenza!!!!!!!!vedremo Per Juve Quanti Vanno???
Protestez! Drace, baga traducere, ca asta poate-mi zise ceva de sanatate :D:D

Leo_
11th September 2006, 10:38
Declaratie Moggi:
"Volevo proteggere la Juve"
"Ho sbagliato nel credere di proteggere la Juve, una squadra con una facciata di debolezza nonostante tutto: per 9 anni non aveva vinto nulla e ora tornera' a non vincere perche' la cupola vera non e' quella che si credeva vera, ma quella..."
dupa puncte puncte puneti voi ce stiti...:D

diablo20
11th September 2006, 18:30
cam cum s-a jucat la rimini:

Al Dracu
11th September 2006, 21:58
Moggi la aceasta ora este in direct pe Telelombardia! :D Distractie mare!
Pentru cine are Coolstreaming Mediacenter poate incerca pe TeleCapri sau pe Foggia TV (nu am verificat dar fac parte din retea, incercati si voi!)

inter
11th September 2006, 23:08
am auzit ca e invitat .. dar nu-l prind ... oricum se pare ca mai raman unii fara contracte de publicitate :D:D

Al Dracu
11th September 2006, 23:14
Daca mai continua emisiunea o ora ii face pe toti aia din studio juventini! :ras-plans:

dardar_3
11th September 2006, 23:16
Del Piero: "Plecam daca raminea Capello"
Intr-un interviu acordat postului Sky Italia, Alessandro Del Piero a confirmat ca s-ar fi transferat de la Juve daca Fabio Capello raminea si in acest sezon antrenor. "M-a nedreptatit in multe rinduri. Eram mai bun decit altii care jucau etapa de etapa si totusi ma tinea pe banca. Dar eu am pus de fiecare data obiectivele echipei inaintea intereselor personale. Sezonul acesta, insa, plecam in alta parte daca nu pleca el la Madrid", a spus internationalul italian.
(gazeta sporturilor)

Se pare ca Del Piero e furios pe Capello... Oricum chiar daca nu prea a jucat titular a prins Squadra Azzurra la turneul din Germania...:D...

Al Dracu
11th September 2006, 23:21
Ahahahaha! Crudelli si Corno mai au putin si isi cumpara abonament la Juve! :ras-plans:
Intervine Bergamo, Crudelli il intreaba "e adevarat ca va telefona Moggi?", Bergamo raspunde "da, dar nu am inteles de ce nu au fost publicate si convorbirile cu Moratti, Facchetti, Galliani, Della Vale tinind cont ca telefonul interceptat era al meu si a fost interceptat 1 an de zile!" :D

Zebrone
11th September 2006, 23:29
asta e o intrebare fara sens din moment ce s-a dovedit clar ca moggi l-a corupt pe giraudo si invers si impreuna au corupt si alti oameni de fotbal care au fost drastic pedepsiti prin achitare din lipsa de probe :D ma fafa...

Al Dracu
11th September 2006, 23:35
Ahahahaaaaaaaaaaaa! Moooooooooooooooor! :ras-plans::ras-plans::ras-plans: Aer, nu mai am aeer! :ras-plans:
Crudelli, dorind sa stie cu cina facea cupola Moggi il intreaba pe Luciano: Con chi co****vi due anni fa? :ras-plans:
Ahahaaaaaaaaaaaaahahahahaha!
Si Luciano: Acum chiar vrei sa stii si asta? :ras-plans:

Imediat au si scos pe ANSA stirea cu telefoanele! :D
http://www.ansa.it/main/notizie/awnplus/calcio/news/2006-09-11_11110326.html

Mario Di Lazi
12th September 2006, 09:59
Moggi la aceasta ora este in direct ... TeleCapri
Am vazut si eu ... erau vreo 11 cetateni care beleau ochii la Moggi cand vorbea asta ... :D

diablo20
12th September 2006, 10:10
se pare ca pt meciul urmator vor reveni trezeguet:ok: , zanetti:ok: si zebina:no:
Alla ripresa degli allenamenti dopo il mezzo passo falso di Rimini, Deschamps ritrova Zebina, Zanetti e Trezeguet. L'allenatore, che ha tenuto a colloquio la squadra negli spogliatoi, spera di risolvere i problemi evidenziati al debutto in serie B.

P.S. norok ca nu am unde sa vad meciurile live ca numai la gandul unei aparari formate din zebina si boumsong am frisoane :D

maldini
12th September 2006, 13:42
Hai gata ca pe astia de la Vicenza puteti sa-i bateti ca sant slabi rau i-a ars Genoa cu 2-1 la ei acasa :drak: Daca faceti egal si cu ei atunci e clar ca reveniti in serie A in 2010 :happy

sHperacLu
12th September 2006, 14:47
Care ma ca Boumsong e bun! :ok:

diablo20
12th September 2006, 14:49
poate la lopata si carbuni, exact ca si conationalul sau zebina :ok:

P.S. dracule, din informatiile care le ai cum se facu de vara asta nu am scapt de zebina asta??? parca vad in ianuarie,din cate am auzit de la real pleaca cicinho iar in locul lui vine zebina!!!

Al Dracu
12th September 2006, 14:58
Trebuia sa plece la Tottenham dar s-au lamurit aia ce paparuda este si a cazut afacerea! De plecat nu a plecat pentru ca nu avea piatza! Cine ti-l cumpara pe Zebina? Doar Cobolli era in stare sa ia unul ca el! Si a facut-o!

inter
12th September 2006, 15:22
pana in ultimul minut al perioadei de mercato am stat cu inima cat un purice ... cand ma gandeam ca Moratti l-ar putea lua ... chiar ma gandesc cum la "ratat" :D:D

Jerry20cm
12th September 2006, 15:29
Trebuia sa plece la Tottenham dar s-au lamurit aia ce paparuda este si a cazut afacerea! De plecat nu a plecat pentru ca nu avea piatza! Cine ti-l cumpara pe Zebina? Doar Cobolli era in stare sa ia unul ca el! Si a facut-o!

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

pai parca il vroia ,,tacsu" la real , las' ca poate scapati de el in iarna :D

PS: Cea mai tare faza in care a fost implicat Zebina , a fost croseul ala dat lui Recoba :ras-plans:

milanezu
12th September 2006, 22:18
vorbiti de zebina ca ii slabut da aia 2 din meciu cu rimini is mai buni?
hahaha.
in ce hal ati ajuns!!!!!
si mai vreti promovare.

Al Dracu
12th September 2006, 22:41
Aia doi sint elevii lui! :D Si-au depasit maestrul! :drak:

milanezu
12th September 2006, 22:44
incredibil ce gafa au putut face.
asa ceva mai rar vezi.

inter
12th September 2006, 22:46
e marca inregistrata "bianconerro" :D:D

Al Dracu
12th September 2006, 22:50
Tu n-ai treaba pe la Lisabona? Am vazut ca in prima repriza a uitat Mancini sa le spuna sa traga la poarta! :D

Tuttosport va scoate un dvd dedicat celui de-al 29-lea scudetto cistigat de Juventus! Se vor putea vedea meciurile, interviuri, partida din ultima etapa si festivitatea de premiere!

Dvd-ul dedicat campionatului cistigat de Inter va fi scos de Gazzetta si va cuprinde declaratia oficiala a lui Guido Rossi prina care atribuie titlul la masa verde lui Moratti! :ras-plans:

Mario Di Lazi
13th September 2006, 10:42
:ras-plans:
Mai Dracule ... asta mic de se prapadeste de ras, seamana leit cu ala din avatarul tau ... :D Ca am ajuns de imi e frica sa-i mai pronunt si numele ... :D

Al Dracu
13th September 2006, 14:40
Stii tu ce stii! Si stie el ce stie cind se prapadeste de ris! :D

Sunchase
16th September 2006, 01:43
Dracule cam cati suporterii crezi ca o sa vina maine la meci ?:D

BoboCosta
16th September 2006, 04:26
Cam jumate din cati veneau in campionat.....

Leo_
16th September 2006, 11:57
te apucasi sa-i numeri Bobo? nu te grabi...stai sa vedem...eu zic ca o sa fie plin stadionul azi.

Lista convocatilor pentru meciul de sambata de pe Olimpico cu Vicenza:

1 Buffon, 2 Birindelli, 3 Chiellini, 4 Kovac, 6 Zanetti, 8 Giannichedda, 9 Bojinov, 10 Del Piero, 11 Nedved, 12 Mirante, 14 Balzaretti, 15 Marchisio, 16 Camoranesi, 17 Trezeguet, 18 Boumsong, 19 Paro, 20 Palladino, 23 Guzman, 25 Zalayeta, 32 Marchionni.

Inainte de meci, Trezeguet va primi premiul pentru cel mai bun marcator strain al lui Juventus, 125 de goluri in 207 partide

Tot sambata, Primavera joaca la Livorno.

Al Dracu
16th September 2006, 15:27
Pentru meciul cu Vicenza s-au vindut toate biletele!

BoboCosta
16th September 2006, 17:30
Pai p c stadion jucatio mah?

Sunchase
16th September 2006, 17:47
Si ce jucam ? :-s

BoboCosta
16th September 2006, 17:50
0 0 pauza ah?Chinuiala dracului...si mai vb de noi :))
Pfuuuuuu....knd ma bucuram si eu s'a gasit treze sa imi strice satisfactia.....

dardar_3
16th September 2006, 17:57
0 0 pauza ah?Chinuiala dracului...si mai vb de noi :))
Pfuuuuuu....knd ma bucuram si eu s'a gasit treze sa imi strice satisfactia.....
1-0 mr Bobo... gol Trezeguet...:drak:

The G.O.A.T.
16th September 2006, 18:26
2-0 Gol Del Piero!:yeah: :yeah: :yeah:

BoboCosta
16th September 2006, 18:28
Brrrrr emotii....2-1

Zabriskie
16th September 2006, 19:00
e gata.. 2-1! /hello

Sunchase
16th September 2006, 19:00
Victorie ! :D

BoboCosta
16th September 2006, 19:06
Mama ce victorie rasunatoare.....

Marquise MGP
16th September 2006, 19:15
e clar ca nu juve nu poate avea victorii rasunatoare in B ... nici in A nu erau rasunatoare ... ceva banal sa-i bati pe inter tur-retur :drak:

BoboCosta
16th September 2006, 20:18
Si knd toata presa vuia de ajutoru substantial pe care il primeati?Ceva banal...nu'i asa?

Marquise MGP
16th September 2006, 23:22
pt anumite instrumente media e ceva banal sa scrie idiotenii sau sa traga cu o parte sau alta ... de cele mai multe ori presa nu are rol de informare ci de mani****re ;)

Al Dracu
17th September 2006, 13:39
INTERISTA, CAZZI TUOI, PUOI CANTARE QUANTO VUOI MA I CAMPIONI DELL'ITALIA SIAMO NOI! (http://www.youtube.com/watch?v=aflDckOxNUY)

:ras-plans:

Sunchase
18th September 2006, 02:12
Dracule cati spectatori au fost ? si cum a fost meciul ? :D

diablo20
18th September 2006, 12:25
maine are loc al 3 razboi in serie b, in lupta de la crotone, in care sper "sa vad" un joc mai bun, ma refer aici in primul rand la aparare, si in urma caruia sa ajungem la -10 :ok:

inter
18th September 2006, 22:59
:drak:e unde is mey abonatii aia minune .. ca n-aveti decat putin peste 10.000 vandute ... voi aia care sunteti "popolo bianconero" si va sustineti echipa :D:D

Al Dracu
18th September 2006, 23:08
Nu se pot vinde mai mult de 10.500 de abonamente din cauza faptului ca nr. de abonamente se raporteaza la capacitatea stadionului!

diablo20
19th September 2006, 18:45
Juventus live pe Eurosport 2!

Veşti bune pentru fanii echipei italiene. In aceasta seara de la ora 21:30, pe Eurosport 2, “Batrâna Doamna” va juca împotriva celor de la Crotone.(Prosport)

The G.O.A.T.
19th September 2006, 22:07
Gol Bojinov: 1-0 pt Juve!:yeah:
S-a facut 2-0: inscrie Boumsong!

diablo20
19th September 2006, 22:11
nu-mi vine sa-mi cred ochilor: 2-0, gol boumsong :o: o fi gresit poarta :D

Al Dracu
19th September 2006, 22:14
Aveau dreptate aia de la Adidas: Impossible is nothing! :ras-plans:

dardar_3
19th September 2006, 22:52
Promite Boumsong:ras-plans:....:D

The G.O.A.T.
19th September 2006, 23:08
hai ca i-a linistit Bojinov!
3-0 pt Juve!

BoboCosta
20th September 2006, 00:11
Ma cum nimeri poarta boumsong asta?????Da mai ales aia adversa....sa fi fost corner ceva....da si asa tot mare mi'e mirarea

inter
20th September 2006, 07:40
mah ce inseamna .... acum vazui ca Juve juca .... :D:D

Al Dracu
20th September 2006, 15:38
Intere, daca te suna vreunul sa intrebe de Tronchetti, Pirelli, Moratti fa-te ca nu-i cunosti! :D N-ai auzit in viata ta de ei sau de Telecom! :ras-plans:

diablo20
21st September 2006, 16:14
Lo stadio Delle Alpi sarà ristrutturato, ma il progetto non sarà quello presentato dall'ex amministratore delegato Antonio Giraudo. Lo ha annunciato l'amministratore delegato bianconero Jean Claude Blanc, che ha presentato il nuovo progetto in occasione della visita a Torino dela delegazione Uefa per gli Europei 2012. Il progetto presentato da Giraudo, dal costo di oltre 100 milioni di euro, avrebbe ridotto la capienza fino a 35 mila posti. Con il nuovo progetto la capienza scenderà dagli attuali 66-67 mila posti a 50 mila e il costo sarà di 18 milioni.

maldini
21st September 2006, 16:56
mah ce inseamna .... acum vazui ca Juve juca .... :D:D

jucara iar arbitrii intere ptr juve ...ia aici gol din offside la Bojinov :drak: Moggi nu se lasa :D http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=zoom_video&video=9917&id=6988&zoom=1

inter
21st September 2006, 17:29
eram sigur ...:D:D
greu cu naravul asta .....

alejandro
21st September 2006, 17:44
v-ar fi prins bine si voua unul in Portugalia:happy

diablo20
21st September 2006, 17:49
maldini, ai uitat sa precizezi ca scorul era deja 2-0 pt juve :ok:

The G.O.A.T.
21st September 2006, 17:51
Mda, pai si aveam nevoie de ajutor! Ca doar nu noi eram aia care conduceau cu 2-0! Moggi asta nu se lasa deloc!:ras-plans:
Pe bune vorbind, cine mai acuza pe Juve de arbitrii cumparati risca sa devina penibil, poate fi el offsideul si de 2 m!:evil: Asa ca acum Moggi poate sa-si desfasoare activitatea in liniste, telefoanele nu vor mai fi ascultate, arbitrii si ei linistiti ca nu-i mai suspecteaza nimeni, in cel mai rau caz se va considera greseala de arbitraj!:yeah:

Al Dracu
22nd September 2006, 00:30
Maldini, Bojinov este ala din centru spre care se duce mingea, nu ala din planul apropiat! :ok: Si oricum, vazind arbitrajele "de Serie A" :D de ieri poti scrie un episod de Cascadorii Risului! Sa muti un fault de la 18 metri in careu nu s-a mai vazut pe lumea asta (decit in Roma-Juventus dar aia e marca inregistrata :drak:)

dardar_3
22nd September 2006, 00:36
Maldini, Bojinov este ala din centru spre care se duce mingea, nu ala din planul apropiat! :ok: Si oricum, vazind arbitrajele "de Serie A" :D de ieri poti scrie un episod de Cascadorii Risului! Sa muti un fault de la 18 metri in careu nu s-a mai vazut pe lumea asta (decit in Roma-Juventus dar aia e marca inregistrata :drak:)

Plus un offside clar in acelasi meci la Cannavaro daca nu ma insel...:drak:
Si 2 reprize in care s-a jucat 10minute fotbal... Restul a fost de domeniul K1:drak:

Leo_
22nd September 2006, 10:56
maldini, pune bre ochelari ca nu mai merge smecheria :D
Sambata, meci cu Modena. Nu stiu daca va fi televizat de Eurosport2, am impresia ca astia nu pot prelua decat meciurile din deplasare.

Leo_
22nd September 2006, 22:13
Convocatii pentru meciul cu Modena (reapar Treze si Alex):

1 Buffon
2 Birindelli
3 Chiellini
4 Kovac
6 Zanetti
8 Giannichedda
9 Bojinov
10 Del Piero
11 Nedved
12 Mirante
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Boumsong
19 Paro
20 Palladino
25 Zalayeta
27 Zebina
32 Marchionni

Al Dracu
22nd September 2006, 22:18
Juventus mai sus decit toti ceilalti! :D
Tricourile autografate ale lui Alex Del Piero si Pavel Nedved vor fi trimise in spatiu, luni 25 septembrie de la centrul Southwest Regional Spaceport din New Mexico! Dupa ce vor face o tura pe Statia Internationala tricourile vor reveni la Torino si vor fi vindute la licitatie. Fondurile obtinute vor fi cedate, ca de obicei, proiectului Crescere Insieme al Sant’Anna (proiect ce sprijina dezvoltarea celui mai modern spital pentru copii din Italia).

Acum am si yo o observatie: dar nu putea bulangiii sa-l trimita in spatiu pe Cobolli si sa-l uite acolo? :mda:

Leo_
22nd September 2006, 22:20
Lasa-l vere, ca e si el la inceput...cine stie, poate va face lucruri bune in cele din urma, desi ii lipseste sangele in instalatie :D

Al Dracu
22nd September 2006, 22:23
Da-ti-l dreacu ca e vindut morattianului perdent! :D

Leo_
22nd September 2006, 22:25
Atunci la moarte cu el!! in spatiu cu el la alieni! :D

dardar_3
22nd September 2006, 22:29
Atunci la moarte cu el!! in spatiu cu el la alieni! :D

Exista?:drak:... ca as avea si eu pe cineva sa il trimit:drak:

inter
23rd September 2006, 09:30
Buffon se declara indragostit de atmosfera de pe stadioanele din Serie B .. nu-i pot dori decat sa fie eterna aceasta realitate :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Al Dracu
23rd September 2006, 14:57
:o: Nu cred ca se transfera la anul la Fiorentina! :D

dardar_3
23rd September 2006, 17:47
Juve-Modena 2-0 Trezeguet min38, Del Piero 43
Si speranta la prima liga revine:drak:

Leo_
23rd September 2006, 17:55
Cum adica revine speranta, dardare? pai unde disparuse? :D:D
2-0, Treze si Alex. Il Capitano a marcat cel de-al 199-lea gol in tricoul lui Juve. Sa vina golul 200!! :ok:

dardar_3
23rd September 2006, 18:13
Cum adica revine speranta, dardare? pai unde disparuse? :D:D
2-0, Treze si Alex. Il Capitano a marcat cel de-al 199-lea gol in tricoul lui Juve. Sa vina golul 200!! :ok:

Pai disparuse oarecum la meciul cu Rimini:drak:...

diablo20
23rd September 2006, 18:58
gata s-a terminat, cu 4-0 (trezeguet de 2 ori, del piero si nedved):ok:

Leo_
23rd September 2006, 23:21
http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060923-juvmod/zoom/06.jpg
http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060923-juvmod/zoom/12.jpg
http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060923-juvmod/zoom/18.jpg
http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060923-juvmod/zoom/34.jpg
http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060923-juvmod/zoom/38.jpg
http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060923-juvmod/zoom/40.jpg

Leo_
24th September 2006, 11:22
Primavera a invins cu 5-1 pe Pro Sesto, marcatori De Ceglie, Venitucci, Rodriguez, Rizza si Giovinco.

Mario Di Lazi
24th September 2006, 14:12
Ba da tot bine le stau tricourile astea pe ei ... zici ca sunt Campioni Mondiali ...

Leo_
24th September 2006, 14:13
Ca sa vezi coincidenta...chiar sunt :D

Mario Di Lazi
24th September 2006, 14:16
Cred ca este pentru pirma data in istoria fotbalului cand niste campioni mondiali joaca la matineu ...
Eu inca sustzin ca trebuia sa sanctzinezi omul si nu clubul ...

Zebrone
24th September 2006, 14:25
moratti a zis altfel. dar ne intoarcem noi. pana atunci vreau sa vad pe cine o sa dea vina piangini cand o sa piarda scudetto.

Mario Di Lazi
24th September 2006, 14:26
Cum pe cine ? Pe Mancini ... :D

Zebrone
24th September 2006, 14:29
iarba verde, tusa prea dreapta, fanii prea departe de teren, mingea prea galbena alea alea :D

Leo_
24th September 2006, 14:31
Ce si-ar mai dori fanii sa fie mai aproape tribunele de teren, eheeee...ce-ar mai zbura scuteru' drept in tartacutele perdentilor :D

Zebrone
24th September 2006, 14:32
scuteru, cauciucu, aruncatoarele de flacari, din astea, traditionale :D :D

Leo_
24th September 2006, 14:37
trademarkuri pentru perdenti....sa nu uitam portocalele si binecunoscutele bannere "nu stim cum sa va mai jignim" :D:D

Zebrone
24th September 2006, 14:39
vere ma duc sa imi fac somnul de frumusete, forza chievo! :D

Leo_
24th September 2006, 14:41
Fir-ar...ma duc sa manac ca de atat ras...traiasca interistii ca mereu imi inveselesc ziua :D hai veronezii!

Mario Di Lazi
24th September 2006, 14:59
Pai daca Lazio a batut pe Chievo, Inter bate cu vreo 3-4 la ZERO ...

dardar_3
24th September 2006, 15:15
Pai daca Lazio a batut pe Chievo, Inter bate cu vreo 3-4 la ZERO ...

Daca ar merge treaba asta inseamna ca FC Vaslui ar castiga Liga Campionilor:ras-plans:...
Uite de ce:
FC Vaslui a fost egala Stelei in Liga 1
Steaua a batut la Kiev...
Dinamo Kiev a batut pe FC Barcelona...
FC Barcelona care detine trofeul...:drak:
Deci FC Vaslui ar bate oricand pe FC Barcelona:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Uite aici ultimele intalniri dintre Inter si Chievo:
15.12.2001 Inter-Chievo 1-2
21.04.2002 Chievo - Inter 2-2

29.09.2002 Inter-Chievo 2-1
15.02.2003 Chievo-Inter 2-1

02.11.2003 Chievo-Inter 0-2
11.09.2004 Inter-Chievo 0-0

11.09.2004 Chievo-Inter 2-2
22.01.2005 Inter-Chievo 1-1

21.09.2005 Chievo-Inter 0-1
05.02.2006 Inter-Chievo 1-0

Concluziile le trageti singuri despre victoria Interului la 7-8 goluri diferenta:drak:

Mario Di Lazi
24th September 2006, 15:18
Gresit ... FC Vaslui ar face oricand egal cu FC Barcelona ... :D
Dar acum sa ne trezim ... :D

diablo20
24th September 2006, 19:33
Dopo la vittoria di ieri del Real Madrid contro il Betis Siviglia nella Liga spagnola, il difensore madridista Fabio Cannavaro e' soddisfatto: "Abbiamo fatto una buona partita, adesso riceviamo ancora critiche pero' la squadra e' serena perche' sa che c'e' qualita' e molta forza". E aggiunge: "La Juve, con Capello, aveva un un bel gioco nei due anni che ho giocato a Torino"

cred ca, cannavaro s-a uitat la alte meciuri sau o fi jucat pe alta lume. in 2 ani cu papagalul ala pe banca tehnica pot numara pe degete meciurile spectaculoase (si dc fac un efort imi ajung degetele de la o singura mana) si meciurile in care juve a marcat multe goluri, ma refer la cel putin 3!!!

Leo_
24th September 2006, 20:44
Miss Italia, juventine :D:D

http://212.239.39.34/newsmem/tuttosport/20060924/ttsnz24006u99.pdf.0/img/Image_0.jpg

http://212.239.39.34/newsmem/tuttosport/20060924/ttsnz24006u99.pdf.0/img/Image_2.jpg

http://212.239.39.34/newsmem/tuttosport/20060924/ttsnz24006u99.pdf.0/img/Image_1.jpg

Mario Di Lazi
24th September 2006, 21:07
Asta o sa se dezbrace daca promoveaza Juve ? :D

Leo_
24th September 2006, 21:18
Da, dar numai pentru gobbi :D:D

inter
24th September 2006, 21:18
dap, cica are Leo lista de inscrieri ... si dupa ce se completeaza ... i-o trimite :drak:ului .... pt. acreditari :evil:

Al Dracu
25th September 2006, 00:29
Sa nu-mi veniti sa-mi bateti la usa sau sa sunati ca nu va deschid sa le vedeti nici de-al dreacu! :D

Leo_
25th September 2006, 11:17
Asa e, am lista de inscrieri, dar nu sunt trecuti decat cei care au zis macar o data in viata lor Forza Juve!! pecum si cei care sunt de acord ca 29 e numarul magic :drak:

Zebrone
25th September 2006, 11:31
vere, ma pusasi in capu' listei? :D

dardar_3
25th September 2006, 11:32
vere, ma pusasi in capu' listei? :D

Macar pe una dintre ele as vrea sa o vad si eu:P...


PS: Sper sa promoveze Juve la anul ... ca nu se mai duc spectatorii la meci :drak:...
Si poate asa nu mai emigreaza campionii.... Jos MAFIA:no:

Zebrone
25th September 2006, 11:33
da-ne adresa de mail ca iti trimite leo poze :D :D

diablo20
25th September 2006, 11:35
In vista del mercato di gennaio, l'Inter prepara l'assalto al portiere della Nazionale, Gigi Buffon, offrendo in cambio alla Juventus il difensore argentino Burdisso, Francesco Toldo ed un conguaglio in denaro.
(ControCampo)

moratti iar viseaza cu ochii deschisi. nu departe de meciul cu crotone peluza adversa care era in spatele portii lui buffon i-a scandat numele minute in sir fapt ce l-a determinat pe buffon sa declare ca-i place in B deoarece lumea si-a dat seama cat de inchitabili au fost judecatorii in scandalul moggi si juve a platit mult mai mult fata de ceilalti, si acu' vin puhoi la stadion cand juve are meci in deplasare :ok:

P.S. leo, sa-mi trimiti si mie "masurile" fetei din mijloc.... :drak:

Leo_
25th September 2006, 11:42
Cea din mijloc? Cristina? Miss Italia 2004. Masuri: 29 de scudetti, 9 cupe ale Italiei, 2 Cupe ale campionilor :D:D e buna?
Vere, sunt cam multi in capul listei, dar rezolvam noi ceva :D:D

dardar_3
25th September 2006, 11:45
Cea din mijloc? Cristina? Miss Italia 2004. Masuri: 29 de scudetti, 9 cupe ale Italiei, 2 Cupe ale campionilor :D:D e buna?
Vere, sunt cam multi in capul listei, dar rezolvam noi ceva :D:D

A mai slabit vreo 2 Scudetti... din cauza stresului cred:drak:... Dar merge si asa:drak:...

diablo20
25th September 2006, 11:46
e super asta, dar cum intotdeauna exista un "dar" eu o astept cu sufletul la gura pe cea de peste 2 ani, care cica va avea si mai mult "potential" adik 30 de scudetti, ca mie imi plac astea cu masurile "rotunde" :ok:

Leo_
25th September 2006, 11:47
da, cica gagica e suparata ca a auzit ca e posibil sa i se dea inapoi alea 2 scudetti si cica nu-i convine, ca i se pun pe cur :D:D oricum, gagica e de-a noastra si eu o iau asa cum e :drak:

diablo20
27th September 2006, 19:40
gata si aici i-am batut :ok:

Primavera: Juve-Inter 5-1 in Supercoppa
Marcatori: De Ceglie (3), Bianco, Maniero, Ribas (I)

Al Dracu
27th September 2006, 21:34
Si unde mai pui ca si la Primavera aveau 8 straini in echipa! :ras-plans:

Mario Di Lazi
27th September 2006, 21:41
8 ?
din care unul este fratele lui Martins, iar ailaltzi 7 sunt argentinieni ?

Leo_
27th September 2006, 22:07
Caseta partidei:

JUVENTUS-INTER 5-1

RETI: 1’ p.t., 4’ p.t. e 17’ s.t. De Ceglie, 9’ p.t. Bianco, 26’ p.t. Ribas, 26. s.t. Maniero

JUVENUS: Trini; Campagna, Pisani, Berardino, Rizza (40’ s.t. Lagnese); Bianco, Marchisio, Venitucci, De Ceglie (22’ s.t. Rodriguez); Giovinco, Maniero (28’ s.t. Maritato)
A disposizione: Pozzato, Ghione, Bettega, Vecchione
All. Chiarenza

INTER: Tornaghi; Marino, Mei (31’ p.t. Bonucci), Esposito, Diarra (22’ s.t. Modolo); De Filippis, Filkor (1’ s.t. Litteri), Maroufi, Belaid; Begora, Ribas
A disposizione: Bonfiglio, Bolzoni, Puccio, Slavkoski
All. Esposito

ARBITRO: Cafari Panico
ASSISTENTI: Passero, Tiburzi
QUARTO ARBITRO: Liturco

Leo_
28th September 2006, 16:10
Un prieten interist tocmai mi-a interceptat urmatoarea stire: azi e ziua lu' ala micu' a lu' Moggi :D:D cica face 8 anisori...din partea tuturor gobbilor, un sincer si calduros Buon Compleanno si un cadou "nevinovat" :ok:

http://mural.uv.es/franxapa/botella_caja.gif

Iulian Lazialu
28th September 2006, 16:17
Si din partea Lazialilor la multi ani!:ok: DRACULE

dardar_3
28th September 2006, 19:02
Un prieten interist tocmai mi-a interceptat urmatoarea stire: azi e ziua lu' ala micu' a lu' Moggi :D:D cica face 8 anisori...din partea tuturor gobbilor, un sincer si calduros Buon Compleanno si un cadou "nevinovat" :ok:

http://mural.uv.es/franxapa/botella_caja.gif

Hopa!!!...:drak:... La multi ani Al:drak:!...
Si la cat mai multe deconspirari!!!!:ok:....

Mario Di Lazi
28th September 2006, 20:17
Statzi linistitzi ca tot 7 ani are ... :D Cred ca este intr-o petrecere foarte mare si grea de nu mai de pe la noi de ziua lui ... :(

Al Dracu
28th September 2006, 22:34
Ciao raga, v-am raspuns si pe threadul dedicat evenimentelor de gen dar sa revin: multumesc de urari, sper sa udam cit de curind! :ok:

Iar la final traditionalul: BAUTURA SI FEMEI PENTRU TOTI BAJETZII MEI!!! :D

http://smileys.on-my-web.com/repository/Music/dj-025.gif

Delia
29th September 2006, 09:13
Al Dracu, la multi ani! :kiss:

Zebrone
29th September 2006, 13:17
vereee, La Multi Ani, nu fusai atent asa ca iti zic cu o zi intarziere :D

BoboCosta
29th September 2006, 14:14
La multi ani si din partea mea!!!:ok:

inter
29th September 2006, 14:20
vereee, La Multi Ani, nu fusai atent asa ca iti zic cu o zi intarziere :D

cola aia e de vina :happy

alejandro
29th September 2006, 14:31
Iar la final traditionalul: FEMEI PENTRU TOTI BAJETZII MEI!!! :D



sunt din partea casei?:lol:

Zebrone
29th September 2006, 19:04
cine, bajetzii? :D :D

Al Dracu
29th September 2006, 23:44
Multumesc din nou domnilor si domnisoarei :D pentru urari!

Ia uitati fratzi dungatzi ce sari din oala cu scandal:
Punto 13
(...) La nozione di squadra ”vincente del campionato” appare giuridicamente distinta dalla nozione di squadra detentrice del “titolo di campione d’Italia”. (...) Inoltre la lettera i) dell’art. 13, comma 1 del CGS consente di infliggere la perdita del titolo di campione d’Italia come sanzione autonoma, non necessariamente legata alla modifica della classifica di Serie A. *
Punto 14
Alla luce della divaricazione sopra delineata tra le qualifiche di squadra vincente del campionato di Serie A e di squadra assegnataria del titolo di campione d’Italia, è dato constatare come l’ordinamento federale non escluda la possibilità che ad una squadra, prima classificata in Serie A, e dunque vincente tale campionato, non venga assegnato il titolo di campione d’Italia. ** Tale mancata attribuzione del titolo può occorrere o per sanzione disciplinare ex art. 13, comma 1, lett. i) del CGS o, come già rilevato, per determinazione discrezionale del Consiglio Federale ex art. 10 dello Statuto quando le circostanze lo rendano opportuno.
Punto 20
Tuttavia, nell’ipotesi da ultimo indicata, la FIGC ha certamente il potere discrezionale di deliberare la non assegnazione del titolo di campione d’Italia alla squadra divenuta prima in classifica a seguito della penalizzazione della squadra o delle squadre che la precedevano se, alla luce di criteri di ragionevolezza e di etica sportiva *** (ad es. quando ci si renda conto, ancorché senza prove certe, che le irregolarità sono state dì numero e portata tali da falsare l’intero campionato, ovvero che anche squadre non sanzionate hanno tenuto comportamenti poco limpidi), le circostanze relative al caso di specie rendono opportuna tale non assegnazione. In questo caso, la squadra prima classificata sarebbe bensì vincitrice del campionato (...) ma non le verrebbe assegnato il titolo di campione d’Italia. Anche in questa ipotesi, come in quella già indicata sopra al punto 18, il titolo di campione d’Italia resterebbe dunque vacante.

In concluzie:
-Echipa de interisti care a dat scudetto lui Moratti a incalcat tot ce se putea din regulament!
-Komissarul Guido Hitler a mincat ca**t pe batz cind ne-a povestit basmul cu alegerea obligatorie a unei echipe cistigatoare a titlului in 2005/2006 pentru a justifica virgula cadoul facut amicului Moratti!
-Komissarul si cu amicul lui Petrucci au mintit de n-au mai putut, de-aia era confuz Petrucci cind a aflat ca Rossi da divortz de el!

Dar nu-i nimic, avem foarfecele pregatit! :mda:

The G.O.A.T.
30th September 2006, 00:09
Bine ai revenit cu forte proaspete :drak: -le! Nu credeam ca apari asa repede pe baricade, dar m-am inselat! Asta e bine, ca tu esti omul cu informatia de pe front!:ok:

Leo_
30th September 2006, 01:11
Legat de chestia de mai sus...tin minte un caz cand nu s-a acordat titlul in Franta nici unei echipe...prin 91 parca, cand cu tragedia de la Bastia...si nu tin minte sa se fi scandalizat cineva.

Leo_
30th September 2006, 01:43
Convocatii pentru meciul de azi cu Piacenza:

Portieri: Buffon, Mirante, Belardi.
Difensori: Birindelli, Chiellini, Kovac, Balzaretti, Boumsong
Centrocampisti: Zanetti, Giannichedda, Nedved, Camoranesi, Paro, Guzman, Marchionni.
Attaccanti: Bojinov, Del Piero, Trezeguet, Palladino, Zalayeta.

dardar_3
30th September 2006, 17:43
Piacenza- Juventus 0-1... Trezeguet

Si marshul spre Serie Acontinua...:ok:

bluesky
30th September 2006, 18:14
2-0 juve dubla trezeguet bv lor sper sa revina in serie a din sezonul viitor

Zebrone
30th September 2006, 23:54
ca si noi ceilalti dealtfel. poate tristii sa nu fie asa bucurosi, dar ce sa faci nu poti sa castigi mereu la masa verde :D

BoboCosta
1st October 2006, 02:01
Da nici cu blaturile nu poti merge la infinit :ciocan:
Nu'i asa?:evil:

Al Dracu
1st October 2006, 02:48
Bobo, probleme mah? Ia vezi poate nu cistigati la Cagliari si ne lasati fara Bellicapelli ca sinteti mincati! :D

BoboCosta
1st October 2006, 13:16
Bobo, probleme mah? Ia vezi poate nu cistigati la Cagliari si ne lasati fara Bellicapelli ca sinteti mincati! :D

Kiar crezi u k te lasam sa ai o duminica placuta :evil: ?
Si in plus....maine schimb si eu prefixu nu ma lasa la greu ai mei /hello

Leo_
1st October 2006, 17:45
http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060930-piajuv/zoom/17.jpg

http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060930-piajuv/zoom/20.jpg

http://www.juventus.com/fe_images/fotogallery/060930-piajuv/zoom/24.jpg

Leo_
1st October 2006, 18:23
http://www.thedivinesong.it/robe/dscn.jpg

Zebrone
1st October 2006, 20:27
Kiar crezi u k te lasam sa ai o duminica placuta :evil: ?
Si in plus....maine schimb si eu prefixu nu ma lasa la greu ai mei /hello

uupss, o gherlirati iarasi :D :D greu fara telecom, nu prea merge jocu :D :D

Mario Di Lazi
1st October 2006, 20:30
Leo ... asta este o echipa noua in Italia ?
PUTTANE CALCIO :D
Lotu de jucatori : Thuram, Emerson, Mutu, Ibrahimovic, Zambrotta, Cannavaro si Vieira ...
Presedinte este Moggi, dar antrenor cine e ? Capello ? :D

Sasuke Uchiha
1st October 2006, 21:27
super tare poza leo..
ma bucur ca suporterii nu l-au uitat pe mutu, era unul dintre oamenii importanti :D

Al Dracu
2nd October 2006, 00:22
Presedinte este Moggi, dar antrenor cine e ? Capello ? :D
Tinere! Presedintele echipei aleia e Cobolli Gigli! Cu Capello in schimb ai nimerit-o! :D

@Bobo: Te-au lasat ai tai la greu, panaramele! Nu mai poti avea incredere in Intercom astia! :D

Zebrone
2nd October 2006, 10:47
Bobo tata, tre sa schimbati reteaua :D :D

Leo_
2nd October 2006, 10:57
Nu te mai ascunde Bobo...important e sa fii gasit :D:D
Si nu chiuli de la cursuri...Moratti e cu urechea pe tine :ras-plans:

Zebrone
2nd October 2006, 15:21
Alo, Bobo? Ne auzi? :D :D

inter
2nd October 2006, 16:03
ete ce spune Mutu .. fata de care anul trecut aveati o parere .. mai mult decat buna :
Mutu: "La Juve è giusto che paghi"
"La Fiorentina è una società seria"

Un anno e mezzo di Juventus con la conquista di due scudetti (poi revocati) sono già alle spalle per Adrian Mutu. "Alla Juve stavo bene - ha affermato - ma loro hanno commesso un errore e devono pagare. La Fiorentina è una società seria". Il bomber rumeno è pronto per la nuova sfida. "Sto guardando avanti per la prima volta da due anni a questa parte, ora la mia vita privata è tranquilla. Ora vedrete un nuovo Mutu".:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

BoboCosta
2nd October 2006, 16:10
Alo, Bobo? Ne auzi? :D :D

Aud din nastere :P
Da macar de ziua mea sa ma lasati in pace:D Se poate???

dardar_3
2nd October 2006, 18:40
Aud din nastere :P
Da macar de ziua mea sa ma lasati in pace:D Se poate???

Si tocmai in barlogul dusmanului sa o spui:ras-plans:....
Sigur iti gaseste al:drak: un cadou... Roaga-te sa nu aiba pene:evil:

PS: La multi ani si se pare ca te-au interceptat...:drak:...

Leo_
2nd October 2006, 18:58
Bobo, hai la multi ani! :ok: sa fii sanatos si bucuros, ca de tristete te-oi fi saturat si tu :D:D

Intereeeeeee, vii cu stiri rasuflate sau te-a uitat postasul de vreo 2 luni? :D

diablo20
2nd October 2006, 21:04
bobo, hai sa traiesti si cat mai multe vise implinite. am sa ciocnesc un pahar in cinstea ta :ok:

BoboCosta
2nd October 2006, 22:15
Pai unu un vis ar fi Scudetto.
Al 2 pare cam realist acuma,dar.....:Sampyin Lig :))

Al Dracu
2nd October 2006, 22:20
Bobo, La Multi Ani vere si sa traiesti 1000 si unu de ani! :ok:

Luindu-ma dupa visele tale bag seama ca ramii si anul asta fara cadouri! :D

The G.O.A.T.
2nd October 2006, 22:22
Bobo, tot pe baricade si astazi? Si noi care care credeam ca l-am incoltit pe inter (nu echipa) p-aici pe forum!

La multi ani si sa ai parte de tot ce-ti doresti!:)

BoboCosta
2nd October 2006, 22:26
Pe baricade.Gata am scapat de veri prieteni acuma pe baricade pt Inter :P.Hmmmmm....ramane sa vdm ce imi aduce Mosu' anu asta...un Scudetto nu ar fi rau ;). Nu'i asa Al Draqule????

inter
2nd October 2006, 22:27
Bobo, tot pe baricade si astazi? Si noi care care credeam ca l-am incoltit pe inter (nu echipa) p-aici pe forum!


e interist mey :D:d
cat despre "incoltitul" vostru ...:sleep: :sleep: :sleep:

Leo_
2nd October 2006, 22:29
Pe Inter nu-l poti incolti...de obicei pica netul :ras-plans:

Universal
2nd October 2006, 22:29
Domne, aveti sanse sää evioooluati in sezonul viitor in A? Cum stä echipä la joc?

Leo_
2nd October 2006, 22:31
Jocul nostru? ceas german :ok:

inter
2nd October 2006, 22:32
...furat:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Leo_
2nd October 2006, 22:34
bine ca nu zisesi "interceptat", ca intra in "specialitatea" voastra :D:D

BoboCosta
2nd October 2006, 22:35
Cred k e la mana a 2 :happy

inter
2nd October 2006, 22:38
Leo ce faci tata intrasi la mijloc?:ras-plans: :ras-plans:

pacat ca n-am timp sa mai stau ca-mi "cade" netul :P

diablo20
2nd October 2006, 22:39
leo, cel mai bine era dc spunea "ceas german pierdut, dar interceptat pt a fi gasit dupa multi ani" :D:D

Leo_
2nd October 2006, 22:39
Eu? la mijloc? :ras-plans: baga ce ai mai bun...te astept...ai voie si cu ajutoare dupa tine :D