PDA

View Full Version : FC Juventus Torino



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35

Leo_
28th April 2006, 13:12
11 milioane pentru Suazo este o suma aberanta...
Miccoli va pleca la Palermo ca moneda de schimb pentru Barzagli si, poate, Zaccardo.

diablo20
29th April 2006, 12:45
juve ar putea face un schimb intre camoranesi si c.ronaldo:
"Possibile scambio tra Cristiano Ronaldo e Camoranesi, con conguaglio a favore del Manchester United. Alla Juventus piace il portoghese, a Ferguson l'italo-argentino che però preferirebbe andare in una grande squadra spagnola." (TuttoSport)

Zebrone
29th April 2006, 16:57
cannavaro nu a jucat miuta de la finalul antrenamentului de azi si ramane in dubiu alaturi de emerson pentru meciul de maine.

Al Dracu
30th April 2006, 15:34
Pina la ora asta nici echipa lui Luciano Moggi nici cea a lui Alessandro Moggi nu au comunicat formatiile. :D Dar daca barbosul il baga iar pe Zlatan in locul lui Del Piero ma alatur multimii de juventini care isi doresc pierderea campionatului pentru a scapa de citeva paparude! :ok:

Zebrone
30th April 2006, 17:53
baieti poate nu o sa vina sa credeti dar treaba asta e adevarata 100/% :D :D :D
http://img149.imageshack.us/img149/6673/dbaintermysql9ll.jpg

inter
30th April 2006, 18:47
ia Zebrone ca vad ca pierdusi timpul de pomana pe aici .. de ce striga tot stadionul la Siena "Bufoni"...? fu vanzare ?::D

ia de acia unul updatat ca al tau e vechi :D

http://img148.imageshack.us/img148/2958/nortonjuve6hn.jpg

:evil: :evil:

Al Dracu
30th April 2006, 18:50
Sigur, a fost vinzare pe fatza! I-am batut pe miticii Siena! Sint unii care vad aranjamente si daca i-am bate pe Massese! :D Saracii, ce le poti cere?

P.S. Voi, ce mai ziceti? Cum a fost excursia in Toscana? :P V-au lasat ai lu' Tavano sa va pregatiti de Sampions Lig? :D

Zebrone
30th April 2006, 18:57
intere, diferenta e ca faza mea e reala baiete, exista. :D :D

Leo_
30th April 2006, 20:25
Cata fiere varsa cei de la TGcom, e ceva de speriat...mai au putin si plang :D

Al Dracu
30th April 2006, 21:50
Au antrenament, doar sint sub serviciul lui Don Silvio! :D

Intere, intaresc afirmatia de mai sus a lui Zebrone cu privire la autenticitate! :P

Zebrone
30th April 2006, 22:41
multumesc, multumesc :D :D

diablo20
30th April 2006, 23:19
in sfarsit ne-am revenit :ok:. totusi n-am sa inteleg de ce tot insista capello pe zebina asta pt ca se vede ca e pierdut baiatu' :D

Al Dracu
30th April 2006, 23:47
Tot e bine ca mai sint 2 etape, dupa care Zebina va utiliza acel bilet de avion "solo andata"! :D

Zebrone
1st May 2006, 12:28
hai ca n-a jucat asa rau zebina ieri. :D :D

Leo_
1st May 2006, 12:51
Adica? nu si-a dat cu stangul in dreptul decat de 3 ori? :D:D
Am impresia ca don Fabio e un pic masochist...se autoflageleaza introducandu-l pe zebina in teren :D:D nu s-o fi saturat sa-l injure lumea cand il baga pe ala in teren?

Zebrone
2nd May 2006, 16:05
a innebunit moggi, 5 euro biletul la curve pentru meciul de duminica cu palermo. dracule te duci? :D

Leo_
2nd May 2006, 16:15
La 5 euro as merge si eu :D
E meci important si chelul s-a gandit ca n-ar strica sa aiba stadonul plin ;)
Din pacate, albinutele nu le vor pune probleme dracilor din varii motive :D asa ca nu vom putea serba castigarea campionatului pe Delle Alpi ;)

Zebrone
2nd May 2006, 16:16
pai nu conteaza unde serbam noi, important e sa nu serbeze ei :D

Leo_
2nd May 2006, 16:18
Reggina are stadionul mic mah si n-am chef sa ma inghesui...preferam sa ma lafai pe Delle Alpi :D:D Dar asta e...ma sacrific :P

Al Dracu
2nd May 2006, 16:41
De dus ma duceam oricum, era in program! Cu atit mai bine ca mai economisim un ban de-o secarica dupa ce ne-a uscat chelul la meciurile din Liga si la derbyuri!

@Leo: sa imi spui cite cuvinte se vor scrie in presa saptamina asta despre cum o sa ia Milan 3 puncte de la echipa Milan2 cu sediul la Parma! :D Ca am vazut ca Siena-Juventus a fost centrul atentiei mai bine de 10 zile! :ok: De fapt, un pronostic pot sa-l fac eu: zero cuvinte! Pentru ca presa e impartiala! :P

Zebrone
2nd May 2006, 19:19
e impartiala in procent de 70 % contra si 30 % nu sunt ziare de sport :D

Zebrone
2nd May 2006, 22:34
stadionul regginei a fost banat un meci ca urmare a incidentelor de la sf partidei cu messina (cand un suporter a intrat pe teren si l-a lovit pe storari). daca apelul va fi respins si probabil va fi, meciul cu Juve se va juca pe teren neutru. :ok:

Leo_
2nd May 2006, 22:38
Sa jucam la Milano!! :drak: :drak: Iti dai seama ce-ar fi sa castigam scudetto pe San Siro? :happy
Drace, legat de meciul Milanului cu Parma, GDS a zis cate ceva...legat de protestul fanilor lui Juve fata de axa Milan-Palermo-Parma ;)

diablo20
2nd May 2006, 22:38
pai atunci poate se joaca pe delle alpi, prietenii stiu de ce :D:D

inter
2nd May 2006, 23:04
ete unde se trezira ai mai drepti dintre cei drepti :D:D sa se ia de verishori .. pai aia sunt la categoria "piccolo bambino" fata de voi :D

Leo_
2nd May 2006, 23:10
Ehee, Intere, piccolo bambino esti tu...le iei apararea, ai? cine seamana, se scad sau se aduna? cum era? :D:D

Al Dracu
2nd May 2006, 23:13
Da Intere! Sigur! Si in 1980 tot la categoria aia erau! :D

irriducibile_01
2nd May 2006, 23:52
superb meciul cu siena...forza juve:D :D :D shi-au revenit baietzii taman cand trebuia.../hello

Ayrton
3rd May 2006, 10:49
stai ma linistit si nu mai rade de ei... au jucat la fel ca in precedentele 6 meciuri numai ca acum si-au gasit prietenii potriviti pentru joaca... :rosu:

Zebrone
3rd May 2006, 11:13
hai sictir ayrtoane, ce te asteptai sa bata siena?

Ayrton
3rd May 2006, 11:18
nu. d-aia si zic sa stea linistit, ca victoria asta cu Siena era demult asteptata.

cocomic
3rd May 2006, 11:21
stadionul regginei a fost banat un meci ca urmare a incidentelor de la sf partidei cu messina (cand un suporter a intrat pe teren si l-a lovit pe storari). daca apelul va fi respins si probabil va fi, meciul cu Juve se va juca pe teren neutru. :ok:

asa m-am bucurat si eu cand am auzit ca markus merk arbitreaza barca-milan :D

Leo_
3rd May 2006, 11:25
De obicei, meciurile lui Juve de pe teren neutru s-au jucat la Milano. Ar fi fost frumos sa jucam tot acolo, dar din pacate Milanul joaca cu Roma :(

P.S. cocomic traieste...de 3 ori ura!! :D

alejandro
3rd May 2006, 11:41
nu. d-aia si zic sa stea linistit, ca victoria asta cu Siena era demult asteptata.
daca a dat si mutulica gol,inseamna ca chiar era asteptata:happy

ps:Ura,Ura,Ura:D

Zebrone
3rd May 2006, 12:07
coco, tata, mai putin si ajungeti ca interul sa va bucurati ca e iarba verde si tusa dreapta. faptul ca reggina nu joaca acasa nu e in avantajul ei, juve oriunde in italia tot acasa e :D

Al Dracu
3rd May 2006, 15:29
Bag seama ca multi care isi dau cu parerea nu au vazut meciurile lui Juve cu Treviso, Lazio, a doua repriza cu Fiorentina, Cagliari, etc.

Leo_
3rd May 2006, 23:18
Oameni buni, momentul a sosit! Duminca va fi ultimul meci pe care Juve il disputa pe Delle Alpi...pareri? de rau, de bine...

Al Dracu
3rd May 2006, 23:34
De bine! Anul viitor se joaca pe Comunale (Olimpico). Poate cu putin noroc nu termina de refacut Delle Alpi intr-un an si jucam si in 2007-2008 tot acolo! :ok:

Leo_
3rd May 2006, 23:39
Imi place din ce in ce mai mult De Rossi asta de la Roma...oare de ce nu si-o indrepta privirea Moggi si spre el, in loc sa viseze cai verzi pe pereti, Gerrard etc...Cat o cere Roma pe el? poate ii pacalim si li-l dam la schimb pe Zebina :D:D

Legat de stadion, desi pare o monstruozitate de stadion (poate chiar e :P), eu tin minte cateva meciuri in care Delle Alpi a fost plin si atmosfera a fost superba...poate au fost prea putine meciuri din astea...Comunale e cel vechi? sau e cel renovat pentru Olimpiada? Taurasii or sa joace la anul tot acolo?

Al Dracu
4th May 2006, 00:26
Comunale e ala vechi refacut ca la carte pentru Olimpiada.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=350092&postcount=6

si

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=350094&postcount=7

Marquise MGP
4th May 2006, 00:29
am vazut ca noul delle alpi are 2 stelute pictate pe el ... trebuie ceva ajustari in grafic :D

Leo_
4th May 2006, 00:36
Misto reportaj Drace ;) Dar totusi, Comunale n-are decat 28.000 de locuri? Acu' ce facem? dam din lac in put?

Zebrone
4th May 2006, 10:29
mai misto e ca meciurile de Sampions Lig le vom juca prin Italia, adica pe san siro, pe terenul doriei si eventual pe olimpico :D

Ayrton
4th May 2006, 10:44
Leo, are 28.000 acum, dar va avea 45.000 dupa cum zice Dracu... E decent si suficient.

Ce nu m-am lamurit unde vor juca visinii aia din Torino...

Leo_
4th May 2006, 10:57
Legat de Comunale, eu nu inteleg totusi...sunt 2 stadioane diferite? Comunale si olimpico? Daca dai search pe gugal la Stadio Comunale, iata ce gasesti http://www.stadiotorino.it/ cam granata, nu credeti? :D:D
45.000 de locuri e putin, mai ales ca stadionul n-s sa mai fie asa departe, asa ca exista premize ca lumea sa vina in numar mai mare la anu'...
Abia astept meciurile din CL pe Meazza sau Marassi :D:D

diablo20
4th May 2006, 13:25
pai de ce nu vom putea sa jucam la torino in CL, doar stadionul a fost refacut pt olimpiada la standarde destul de bune???

Zebrone
4th May 2006, 13:25
pentru ca are 22000 de locuri ocupabile si minimul e 25000

diablo20
4th May 2006, 13:34
nu-i numic, jucam pe san siro pt ca acolo se va umple stadionul mai ales ca sunt niste fani insetati de glorie :drak:

Ayrton
4th May 2006, 14:14
Pe San siro s-a tot gustat din cupa succesului in ultimii ani...
Insetati sunt cei de pe "Giuseppe Meazza" ! :evil:

diablo20
4th May 2006, 14:17
juve e interesata de jucatoul brazilianul lui porto alegre, sobis in varsta de 21 de ani considerat noul kaka':
http://sports.virgilio.it/it/cmc/calcio/200618/cmc_95549.html

Mario Di Lazi
4th May 2006, 14:22
Ma mir. Pentru ca Juve in ultimii ani a luat jucatori consacrati, NU tinere talente.

Ayrton
4th May 2006, 14:22
Milan parca oferise 10-11 milioane de euro pe el... Da Moggi mai mult?

diablo20
4th May 2006, 14:30
la inceput era vb parca de vreo 6 mil, dar se pare ca sobis are pasaport european si juve e nevoita sa ofere mai mult, insa nu cred ca ca va oferi mai mult decat milan deoarece acestia s-au retras si juve nu mai e' concurata de nimeni :D:D

Al Dracu
4th May 2006, 16:03
Au fost date publicitatii primele texte din interceptarile telefonice. Hehehehe, ce spectacol, astia nu mai stiu de ce sa se mai lege. Cititi si distrati-va! :D Au scos la inaintare toate convorbirile lui Moggi cu femeia de serviciu si instalatorul dar de Sensi si Galliani nu zice nimeni nimic! :drak:

Zebrone
4th May 2006, 16:27
sunt cateva destul de dubioase, in care moggi cere anumiti arbitri pentru partidele amicale din intersezon. si mai e una in care il intreaba pe pairetto cine e fandel ala ca a facut praf meciul cu djurgardens. mie totusi mi se par lucruri care incalca o anumita deontologie profesionala si arunca din nou o pata pe culorile clubului. poate ar fi momentul ca moggi sa plece. nu stiu de ce nu se spune nimic de nimeni altcineva, dar mie personal ceva nu mi se pare in regula.

Leo_
4th May 2006, 16:40
Nu stiu ce sa zic...tind sa-i dau dreptate lui Zebrone. Eu unul m-am cam saturat de Moggi...pana nu vad ca dau astia publicitatii si convorbiri ale altor personaje...adica Galliani e mai smecher si chelu mai prost sau cum? pare dubios...s-a ajuns sa se arunce cu prea mult noroi in clubul asta...

Zebrone
4th May 2006, 16:41
sunt niste lucruri care dupa parerea mea nu ar trebui facute. moggi pare a depasi multe limite, si toate acestea se intorc in defavoarea clubului. bietul gianni se intoarce in mormant!

Leo_
4th May 2006, 16:44
Adica eu sunt convins ca se fac multe magarii in campionatul italian, dar parca mereu astia din presa il au in colimator doar pe Moggi, care mai e si in silenzio stampa, asa ca nu va ciripi nimic in apararea lui...el nu se gandeste si la club?

Zebrone
4th May 2006, 16:50
e clar ca nu se vorbeste de partide oficiale care sa fie trucate sau de anumiti arbitri pentru anumite meciuri, dar nu cred ca e normal ca un conducator de club sa aiba o asemenea relatie cu arbitrii. si nici ca fiul-sau sa conduca o firma ca Gea implicata in fotbal. oricum uefa s-a sezizat deja si va urma o ancheta. pacat de culorile clubului!

Leo_
4th May 2006, 16:55
Fiu-sau sa fie sanatos! Firma de impresariat e altceva, iar scandalurile pe marginea ei sunt clar rauvoitoare...sa nu-mi spuna mie aia ca jucatorii sunt tinuti cu pusca sub contract...
problema e ca daca Moggi ar decide sa plece, cu tot cu Giraudo, s-ar crea o mare problema iar clubul ar intra in declin...dar poate ca e mai bine asa...

Zebrone
4th May 2006, 17:00
nu stiu daca ar intra in declin. si numirea cuiva din familia Agnelli ar ajuta la imaginea clubului prea "granitica" precum si la partea financiara.

One-Man Show
4th May 2006, 18:22
http://www.gsp.ro/index.php?a=42127&shift=1 :evil: foarte tare

Leo_
4th May 2006, 18:49
Cineva din familia Agnelli care sa preia clubul ar fi excelent, dar cine?? Lapo? mai bine lipsa...
Uite ca Moggi a dat totusi o declaratie: " È tutto a posto" :mda: adica?

Zebrone
4th May 2006, 21:31
adica il doare la ciocan. si asta pentru ca nu e singur acolo si daca pica el pica multi. plus ca pana la urma arbitrii pe care i-a cerut el erau pentru amicale.

Al Dracu
4th May 2006, 22:18
Moggi e linistit pentru ca e constient ca ceea ce s-a publicat nu are nici o relevanta. Daca aia care l-au ascultat au gasit ca astea ar fi probe beton mi se face mila de ei! Discutii de genul asta se poarta zilnic si le poarta toti.
Ce nu-si dau seama unii e ca e totul praf in ochi. Ce e asa anormal sa ceri anumiti arbitri la meciurile amicale de vara cu echipe din serie C si D unde vrei sa fii sigur ca adversarii nu iti rup jucatorii de zeci de milioane doar pentru ca au ocazia sa faca pe grozavii? Iar in ceea ce priveste CL, Moggi face lobby, e cu totul si cu totul alta brinza. Ma distrez de nu mai pot citind traducerea aia din Gazeta Sporturilor.:ok:

P.S.: Intrebare: de ce daca au fost ascultate telefoanele majoritatii boshilor cu Paireto sint date publicitatii doar convorbirile lui Moggi? :D Restul ce vorbeau cu Paireto? Despre cum ploua sau ce lasagne se maninca primavara?

Leo_
4th May 2006, 22:45
Pai s-au gandit ca daca-l dau in gat pe Moggi, chelu ii va trage pe toti dupa el :D:D

diablo20
4th May 2006, 22:53
parearea mea e ca cei care au dat "drumul pe piata" la aceste convorbiri au avut ca scop de a murdari si mai tare numele lui juve, nu a lu' moggi, pt ca dc il urmareau pe chel sunt sigur ca ar fi dat alte convorbiri mult mult mai picante care l-ar fi inchis direct pe el si pe altiii. asa ca s-a urmarit de la distanta atat patarea numelui lui juve catsi o presiune in plus pe arbitri!!!

P.S. interesant este faptul ca aceste convorbiri au aparut in sezonul in care juve nu a fost ajutata de arbitri, sau ffff putin ajutata :D:D

inter
4th May 2006, 22:57
mey ... "mieilor" .. hai nu o mai dati in balarii .. ala a fost "turnat" si cu asta basta .. credeti voi ca chestura nu avea alte treburi decat sa intercepteze telefoanele chelului ...:D
hai lasati-o ca miroase .. care l-a dat in gat , sau daca s-a autodenuntat :D:D .. a stiut ce spune .. ca altfel nu stricau aia cerneala degeaba ...sa piarda zeci de milioane ca daune "morale" :P

nici voi nu credeti ceea ce scrieti , da va incurajati ... nu e rau :D:D

Al Dracu
4th May 2006, 23:10
Hehe, Intere zi sa faci plici ca tu crezi ce spui! :D
Ce curios, scandalul asta a aparut exact in perioada in care se joaca ultimele doua etape cu titlul pe masa! Ce coincidenta! :mda:

Leo_
4th May 2006, 23:22
Bah, s-or fi bagat pe fir aginturili straine? ce ziceti? :D:D chiar asa, tocmai acum cand ne revenisem la Siena :D:D

realmadrid.com
4th May 2006, 23:26
Hai mai baieti, voi sa fiti sanatosi..si Juventus in serie B sau C :D...ca Ol. Marseille :D

diablo20
4th May 2006, 23:31
se pare ca ti-e frica ca ne vom intalni din nou in CL si va frigem din nou :D:D

realmadrid.com
4th May 2006, 23:35
Nu, ca voi nu sunteti echipa care sa ne frigeti, sunteti la fel de "buni" ca Realul :D. Dar, daca se dovedeste ca Moggi isi punea arbitrii peste tot....ala tre sa ajunga la racoare si Mutu prin divizia a 3a :D

diablo20
4th May 2006, 23:38
pai sa stii ca si tu dc ai avea o echipa poti sa pui pe cine vrei in amicale :D:D
cel mult juve ar putea primi o excludere din cupele europene pt 1-2 ani. din cate am citit eu nu se deducea de nicaieri ca in campionat "a pus" arbitri :D

Zebrone
4th May 2006, 23:39
pai aia e ca nu se dovedeste ca nu are ce sa se dovedeasca. e vorba de niste meciuri amicale si atat. nu exista acuze penale sau de frauda sportiva, ci doar de incalcare a nus ce articol de lealitate sportiva. se poate lasa cu ceva luni de suspendare pentru moggi si giraudo. asa ca la anul tot va frigem in CL :D

Leo_
4th May 2006, 23:47
Asta daca Realul ajunge in grupe :D:D

realmadrid.com
5th May 2006, 00:10
Sa nu se lase cu o suspendare din campionat :D. Din convorbirile alea, arata clar ca se vorbeste si despre delegarile la nivel intern :D

MOGGI: Gigi, ce p... mea de arbitru mi-ai trimis?
PAIRETTO: Herbert Fandel e unul dintre cei mai buni din Europa...
MOGGI: E pe naiba... poate să se ducă să se f... în c... îţi spun eu. Golul lui Miccoli era valabil.
PAIRETTO: Nu, era în ofsaid.
MOGGI: Nu era în nici un ofsaid... Şi apoi toată maniera a fost împotriva noastră. În fine, vezi ce-mi dai în returul de la Stockholm...
PAIRETTO: Mamma mia, ce meci va fi acolo...
MOGGI: Nu-i chiar aşa, se poate câştiga, dar nu cu unul ca ăsta... ai înţeles? Discuţia continuă cu delegările la nivel intern.
MOGGI: La Messina să mi-i trimiţi pe Consolo şi Battaglia.
PAIRETTO: Deja i-am delegat.
MOGGI: Iar la Livorno pe Rocchi...
PAIRETTO: La Livorno pe Rocchi, da.
MOGGI: Iar la Trofeul Berlusconi pe Pieri.
PAIRETTO: Încă n-am făcut delegările pentru trofeu.
MOGGI: Lasă că le facem mai târziu.


http://gsp.ro/index.php?a=42127&shift=1

Leo_
5th May 2006, 00:22
Mah taticu' nu mai citi din gsp ca te faci de ras...
uite aici: tradu si zi-mi unde zice Moggi de delegarile interne:
http://www.gazzetta.it/Calcio/Altro_Calcio/Primo_Piano/2006/05_Maggio/04/intercettazioni.shtml

la rugamintea unui alt fan care nu vrea sa te vada facandu-te de ras cu gsp, ia de aici inca o varianta:
http://goal.com/en/articolo.aspx?contenutoId=46244

o sa vezi ca alea erau amicaluri...meciuri inainte de Trofeul berlusconi...stii ce-i ala? se joaca vara inainte de inceperea campionatului ;)

diablo20
5th May 2006, 00:27
un lucru e interesant, si anume faptul ca dc aceste delegari erau pt meciurile din campionat cu messina si livorno cum se face ca aceste delegari sunt facute inainte de trofeul berlusconi care se joaca vara nu in timpul campionatului. si in plus delegarile la meci nu se fac cu luni de zile inainte cum se intampla cu etapele campionatului!!!

Al Dracu
5th May 2006, 00:36
.com-ule, vezi daca citesti "traduceri". Era vorba de amicalele disputate de Juve peste vara!
4, treci la loc! :drak:

inter
5th May 2006, 00:36
:D:D imi place un titlu de pe un forum :D:D "Moggi- Gate" ...:P

realmadrid.com
5th May 2006, 00:58
Gobbilor, stati ca mai sunt convorbiri pe care presa nu le-a publicat, din ce au zis astia pe la tveu :D....sa nu fie alea in camp. intern :D.

Aveti dreptate la faza cu amicalele, gsp.ro sunt penali :D

PS_Dar atunci de ce ala de la arbitri cu care Moggi a facut afaceri, este pasibil de puscarie si de ce i-a daruit un Maserrati Quatroporte :D ?...pt meciuri amicale :D ?

Leo_
5th May 2006, 01:06
Lucrurile e complicate, mey .com-ule :P Sa nu rascolim...
Mai bine fii antena ca maine apar noi dezvaluiri din ciclul "Comme la Juve aveva inculato il Real di Madrid due volte in ChL" :D:D

realmadrid.com
5th May 2006, 01:14
Dar vezi, sa apara lucruri noi si despre finala pierduta cu in fata celor din Madrid, nu numai 2 victorii cu noroc :P

diablo20
5th May 2006, 01:25
bine zici, cum ar fi golul din offside al madrilenilor :D
revenind la subiect m-am uitat pe sezonul trecut la meciurile messina-juve si livorno-juve din etapele 25 respectiv 37, si arbitri au fost farina si respectiv messina. masina aia despre care era vb in conversatia dintre moggi si acea doamna de la Fiat, era pt un amic, doar n-o fi prost chelu sa dea o masina asa scumpa unui arbitru ca sa intre la banuieli :D:D

realmadrid.com
5th May 2006, 01:39
Cel putin golul ala a fost acordat din greseala, nu pt ca Sanz ar fi delegat arbitrii lui la meci :D

diablo20
5th May 2006, 01:56
pai sanz asta al vostru era prea preocupat cu pupatul regelui ca sa va scaota la liman cu banii, dar chiar si asa sunt sigur ca realul a avut si el "ingerul lui pazitor" acolo la comisia de arbitraj cam cum e amu' cu barca :D:D

Zebrone
5th May 2006, 10:01
e vanatoare de vrajitoare deja, acuma s-au luat de Tosatti ca a vorbit la telefon cu moggi. maine o sa ancheteze si femeia de serivici si o sa puna microfoane in bude :D

Leo_
5th May 2006, 10:05
Sa afle daca partzurile lui Moggi au miros de Fiat sau nu probabil :D:D

Zebrone
5th May 2006, 10:18
daca are bucile pe injectie multijet :D :D

Ayrton
5th May 2006, 11:13
am vazut si io scandalul pe Euronews si era cam palid Moggi... :drak:

Zebrone
5th May 2006, 11:22
pai are de ce, nu se face asa ceva. fie ele amicale sau nu. iar in ceea ce priveste cunoasterea arbitrilor din CL, cred ca nu e un pres de club implicat in competitia aia care sa nu faca la fel. desi nu sunt de acord oricum

Mario Di Lazi
5th May 2006, 11:27
Era cam palid ?
Eu nu am vazut nimic aseara la stiri, dar din ce gasesc acum pe net este destul de grav daca exista si dovezi.
Ar fi culmea sa castige AC Milan campionatul asta si Juve sa fie retrogradata.
Voi spuneati ca mai sunt si alte echipe implicate. Care sunt acelea ? Lazio este ?

diablo20
5th May 2006, 12:41
se pare ca acest scandal a afectat familia Agnelli care ar dori sa scape de moggi, giraudo si odata cu ei si de capello:

http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo308233.shtml

Iulian Lazialu
5th May 2006, 15:11
Juventus nu merita ultimele 2 titluri ;) hai sa fim seriosi asta nu e o echipa de luat scudetto- nu imi place sa zic insa MIlanul merita capionatul anu trecut iar anu asta Inteerul ;)

Al Dracu
5th May 2006, 15:47
Pai atunci facem asa: sa ne ia cele 3 titluri cistigate in perioada Paireto (din 1999 pina in 2005) si sa ni-l dea in schimb pe ala pierdut in 2001 din cauza unui arbitru care 4 ani dupa s-a declarat lazial de mic copil! :D

Revenind la kestii serioase cica treaba ar sta asa. Toata minaria e dirijata de Berlusca si Galliani. Scandalul va mai dura cica vreo 1-2 luni (sau cit va fi necesar ca Moggi sa se mute de la Juventus la Milan). Sint din ce in ce mai multe semne de intrebare in ceea ce priveste procurorii. Asta pentru ca intr-o magistratura italiana de stinga in proportie de 99% e cam curios cum cei 5 procurori din cazul respectiv sint toti de dreapta. Am zis si eu, n-am dat cu parul.

Asa se explica si de ce discutiile lui Paireto cu Galliani si Sensi nu sint date publicitatii.

.com-ule: ceea ce nu intelegi tu e ca Moggi nu a fraudat nimic. Nu a avut nici o implicare in delegarile oficiale. Daca era asa il saltau de mult. Dar pentru ca nu au cu ce sa-l prinda au aruncat praful asta cit au putut de sus pentru motivele mai sus expuse. Eu sper doar ca Moggi sa le dea cu tifla (pentru ca are de ce) si sa ramina la Juve! :ok:

diablo20
5th May 2006, 15:52
I tifosi bianconeri chiedono la testa di Moggi, anche la famiglia Agnelli pensa ad una rivoluzione. Via Moggi e Giraudo, resta solo Bettega. A livello dirigenziale, probabile ingresso di Andrea Agnelli. Se Capello lascia, in prima fila c'è Donadoni.
(Gazzetta dello Sport)

un lucru e clar si anume ca acolo la juve s-a ajuns la un moment in care trebuie facute niste schibmari drastice pt a nu pata si mai tare jumele claubului, ceea ce eu cred ca de fapt s-a si urmarit de la inceput, adica de a-l indeparta pe moggi de la carma lui juve!!
@iulica, dc sezonul trecut este intradevar ffff suspect datorita acestor interceptari telefonice, in acest sezon am fost clar peste toate echipele si asta fara ajutorul arbitrilor :D:D

P.S. dc se dau asa corecti procurorii sau cei care au fost in spatele tuturor acestor dezvaluiri at de ce nu publica si convorbirile lui moggi, in care acesta "aranjeaza" meciul din grupe de la euro 2004 cu bulgaria. at chiar ar sari toti in sus si ar fi afectat tot fotbalul italian nu numai juve ca in acest caz!!!

Zebrone
5th May 2006, 15:56
ce e ciudat dupa cum spunea si giraudo este nimeni din club nu a fost instiintat de ancheta efectuata iar inregistrarile au ajuns intai in ziare si abia azi la avocatii clubului. iarasi ciudat este ca desi pairetto a spus a ca vorbit cu multi presedinti de-a lungul anilor, numai aceste inregistrari au fost scoase la iveala. si mai am o intrebare: cine a cerut interceptarea telefoanelor? si cate telefoane au fost ascultate?

inter
5th May 2006, 16:07
ma abtin inca :D:D .. ca n-am timp de scandal azi .. da maine.... :P

diablo20
5th May 2006, 16:08
Revenind la kestii serioase cica treaba ar sta asa. Toata minaria e dirijata de Berlusca si Galliani. Scandalul va mai dura cica vreo 1-2 luni (sau cit va fi necesar ca Moggi sa se mute de la Juventus la Milan).
si eu cred la fel ca in spatele scandalului se afla berlusconi suparat ca anul trecut l-am luat titlul, si avand informatii de pe atunci de manariile lui moggi, apoi pierderea CL pt ca in acest an sa fie la un pas sa piarda din nou titlul. sunt sigur ca dc in acest an milanul castiga titlul at nu mai aparea nimik din toate acestea dar asa au mai stiut de unele manareli ale lui moggi si amu' incerca sa-l inlature. eu nu exclud insa ca acest scandal sa fi pornit si de la faptul ca berlusconi a pierdut alegerile cine stie din ce cauze si din vina cui!!!

P.S.chiar dc va pleca de la juve eunucred ca moggi se va duce ca oficial la o alta echipa, fie milan inter sau alta, ci va dirija din umbra "unele treburi" :drak:

Zebrone
5th May 2006, 16:16
intere, abtine-te linistit, ca si asa isi dau destui cu parerea :D

Al Dracu
5th May 2006, 16:23
:happy Stie Inter de ce se abtine tocmai AZI! :P La Multi Ani! :drak:

diablo20
5th May 2006, 23:43
interesant este ca acest scandal a aparut cam in acelasi timp ca si cel de anul trecut legat de acel film de la RAI care-l prezenta pe cannavaro inaintea finalei cupei UEFA din 1999 ca se drogheaza. oare de ce acest film a fost tinut pana anul trecut, tot spre finalul campionatului, cand a fost primul an la juve, si nu a aparut at cand juca pt parma sau inter?? e intradevar o o coincidenta prea mare legata de cele 2 evenimente!!

diablo20
6th May 2006, 02:11
alta "bomboana" de-a lu' mutu:
http://www.gsp.ro/index.php?a=42296&shift=1

realmadrid.com
6th May 2006, 03:28
http://gsp.ro/index.php?a=42277&shift=1

Nici asta nu-i tradusa bine :D ?...aici apar discutii si despre arbitrii la meciurile din campionat :D

Zebrone
6th May 2006, 12:46
pai nu chiar bine, dar in fine. de exemplu treaba cu sampdoria pe care retardatii nu stiu sau nu vor sa o traduca contine mai multe chestii. cum ar fi de fapt ca dondarini e destul de confuz si acorda un penalty sampdoriei, pe care tusierul il transforma in corner. intelegi matale? si eu nu imi aduc aminte de nimic ciudat la meciul ala, cu atat mai putin de penalty cadou.

realmadrid.com
6th May 2006, 15:10
Poate ca gsp au mancat un pic de rahat, ca intotdeauna :D...dar ce conteaza mai mult este ca au aparut discutii si despre arbitrii delegati la meciurile din campionatul intern...

Al Dracu
6th May 2006, 15:56
E din ce in ce mai evident faptul ca Berlusca se afla in spatele manevrei. In transeele luptei anti-Moggi se afla Rete4, Canale5, Italia1, Corriere dello Sport, Radio 105, Radio Monte Carlo si alte citeva mijloace de "informare". Unele sint proprietatea lui Berlusca, altele ale asociatilor lui, altele (putine) sint doar ale sclavilor! Se trage din toate pozitiile, tonul este dat de cei de mai sus. Am remarcat ca spre deosebire de mai sus mentionatii, restul presei care se straduieste sa fie impartiala se limiteaza la a urmari si relata cazul.
Cum spuneam si ieri, m-as bucura ca Moggi sa le dea cu flit si sa ramina la Juve. L-am sunat ieri si ca urmare in conferinta de presa s-a conformat! :D

Si apropo de informare. Tot institutiile de mai sus invita pe cei interesati sa ia pozitie! Haha! De ieri pina azi la prinz au luat toti pozitie (capra, oaie, berbec, etc.) de la Asociatia pentru Apararea Cocostircului cu Freza Verde si pina la Liga pentru O Lume mai Curata mai Uscata! Mai lipsesc sindicatele paznicilor de noapte si ale fetelor fara somn pe centura la 3 dimineata. :drak:

Auzi stire azi la 11. S-a pronuntat si Asociatia pentru Protectia Consumatorului! :happy Partea buna e ca nu platim bilet la comedia asta! :ok:

Curios cum pe Galliani il dau in interceptari drept "unul, Adriano"! O fi Adriano de la Inter? Sau Celentano? :P

diablo20
6th May 2006, 17:38
maine B1TV va transmite alternativ meciurile juve-palermo si parma-milan de al ora 16.00. abia astept sa vad ce comentarii si ce traduceri, la acele interceptari telefonice, vor face mascaricii aia :D:D

diablo20
7th May 2006, 00:54
Adrian Mutu răspunde acuzaţiilor aduse de «Atac»

"O parte a presei din România continuă să-mi denigreze sistematic imaginea, speculînd în ochii opiniei publice trecutul meu, în care, din cauza tinereţii, am făcut cîteva greşeli pe care însă mi le-am asumat. La Juventus am învăţat ce înseamnă respectul. Am oferit respect tuturor celor care m-au solicitat, dar, din păcate, nu mi s-a răspuns cu aceeaşi monedă. De aceea, deşi apreciez presa din România, am hotărît ca pentru un timp să nu mai răspund la nici o solicitare venită din ţară. Pot să înţeleg multe, dar cînd numele meu e terfelit cu materiale de presă venite din aşa-zise surse sigure, cînd familia mea suferă din cauza acestor aşa-zise bombe de presă şi speculaţii făcute doar de dragul senzaţionalului, eu cred că nu mai e nimic de spus. În ceea ce priveşte cotidianul «Atac», avocaţii mei vor lămuri lucrurile în justiţie. Totul are o limită!"

DanielAndrei
7th May 2006, 20:17
Tocmai am ajuns de pe Delle Alpi si tin sa spun urmatoarele:
- Juve nu joaca nimic, este tinuta la suprafata de motoarele ei, Nedved si Del Piero...dar chiar nimic. La faza golului nici macar prin fault nu au putut sa ii opreasca pe sicilieni
- Mutu ar trebui sa renunte de unu singur...e varza murata
- pacat de suporteri...NOTA 10+ /hello /hello ... atmosfera fantastica, si nu as vrea sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca parma egala...

diablo20
7th May 2006, 20:34
nici nu stiu ce sa mai zic dar ma dispera capello asta cu copii lui de suflet, zebina si zlatan, care chiar dc a dat gol a jucat slab de tot. decat asa numai cu emotii, gafe si impresii mai bine la vara sa plece la pascut.....

DanielAndrei
7th May 2006, 20:37
ca veni vb de zebina, dupa ce a intrat spectatorii il fluierau la fiecare minge...zlatan a fost aplaudat doar pt executiile de la incalzire, si doar atat!! aa si pt gol :D

Al Dracu
7th May 2006, 21:36
Am si eu o curiozitate privind poza! Dar tu ai stat in sectorul oaspetilor? :D

DanielAndrei
7th May 2006, 22:00
la nr "ridicat" de suporteri sicilieni, gazdele au permis accesul torinezilor la nivelul 2 si 3, nivelul 1 fiind rezervat suporterilor oaspeti...curiozitatea mea: galeria lor s-a vazut la TV :D ?

diablo20
7th May 2006, 22:13
s-a vazut doar un grup de suporteri la golul marcat de sicilieini nu prea mare :D:D

DanielAndrei
7th May 2006, 22:17
pai erau bagati pe undeva pe acolo, ca spre final au iesit din barlogul lor si numai numai nu au intrat pe gazon

si spre stupoarea mea am mai descoperit ceva azi :D...jumatate din stewarzi (asta e pluralul?? ca nu il stiu :D ), si chiar mai mult, erau romani :ok:

maldini
7th May 2006, 22:37
Nu prea s-a bucurat moggi azi de victorie...cred ca nici de scudeto nu se va bucura :drak:

Leo_
8th May 2006, 13:28
Moggi poate nu se va bucura, dar raman destui...eu sigur! :D:D

diablo20
8th May 2006, 13:49
cum sa nu se fi bucurat mai ales cand a vazut acel imens banner in care fanii lui juve isi aratau sprijinul fata de el :D:D

P.S. leo :bere: pt victoria de ieri. sampania pt duminica :ok:

Leo_
8th May 2006, 13:52
Degeaba sunt alaturi de el suporterii (o parte din ei), Moggi va pleca la vara...e timpul ca fam. Agnelli sa se implice mai mult. Poate Andrea e descurcaret, poate si John Elkann...cine stie?!

diablo20
8th May 2006, 13:59
eu cred ca, conteaza mult ca suporterii au aratat ca sunt alturi de el in momente dificile, pt ca puteau pur si simplu sa nu-l sprijine. era cam imposibil de crezut ca fam Agnieli ii va pastra in functie dupa acest scandal!!!

Leo_
8th May 2006, 14:03
Ce s-a petrecut la meci in Scirea nu stiu...mi se pare dubioasa totusi arborarea bannerului ala de sustinere...
Nu gasesc pe nicaieri explicatia acelui banner, dar a fost planuit (cred) de capii gruparilor, fiindca bannerul era afisat pe toata lungimea curvei, peste Drughi, Arditi, Marche etc. Deci nu a fost planuit doar de o grupare...eu zic ca apararea aceasta a lui Moggi va aduce deservicii de imagine galeriei...poate ma insel...
Drace, lumineaza-ma :D

diablo20
8th May 2006, 14:16
Si giocherà allo stadio San Nicola di Bari, Reggina-Juve, match dell'ultima giornata di serie A in programma domenica alle 15. La decisione è stata presa dalla Lega in virtù della squalifica dello stadio Granillo di Reggio Calabria

P.S. deci s-a decis locul sarbatorii :D:D

inter
8th May 2006, 14:17
e simpu ... 5 litere "gobbi" :D:D
si nu mai fa scandal cu sms-ul ala , ca eu eram la cerf si jb cu niste amici ...
puteam ce-i drept sa te dezinformez... da n-am avut chef :D:D

Leo_
8th May 2006, 14:19
Intere, sa stii ca am avut ceva dubii, dar am zis ca nu ai tu inima aia sa ma dezinformezi...:D:D M-ai lasat sa sufar ca un caine :D Dar te iert...s-a strs datoria cu Absolutul :P

inter
8th May 2006, 14:24
bine mah calicule.. mai rama alea 2 beri ...Pilsner Urquell , la alea nu renunt :D:D

diablo20
8th May 2006, 21:32
thuram este dorit de arsenal :ok:
http://www.calciomercato.com/index.php?c=21&a=3577

irriducibile_01
8th May 2006, 22:50
?...juventus...?

Zebrone
9th May 2006, 17:13
Un punct de vedere care mi se pare obiectiv si firesc al unui italian de rand :

Chi ha sbagliato dovrà pagare. A patto che sia della Juventus. Visto l'andazzo, sembra che le altre società siano comunque innocenti a prescindere. Quante anime candide e innocenti... in che mondo vivono tutti questi moralisti che stanno lanciando insulti e accuse? Il silenzio dei dirigenti delle altre società non vi dice proprio nulla? Sveglia ragazzi!! Le telefonate (con richieste e lamentele) ai designatori arbitrali sono (erano) un fatto comune a tutti, o quasi tutti, i presidenti delle società di calcio!! A quando le intercettazioni delle telefonate dei dirigenti delle altre squadre? Mi sa che, come già successo per il caso farmaci, si concentra l'attenzione solo e sempre sulla solità società. Per il caso doping, nessuna Procura (Guariniello a parte) si mosse per controllare le altre squadre. E' facile proclamarsi puliti e innocenti se nessuno viene a mettere il naso in casa propria. Dai mezzi d'informazione mi aspetterei un po’ di equilibrio e di onestà intellettuale; oppure un reato è grave e degno di biasimo e riprovazione solo se chi lo commette si chiama Moggi? I casi dei bilanci taroccati, dei passaporti falsi, delle fideiussioni "allegre" e quant'altro (tutti finiti in una bolla di sapone) sono la dimostrazione che se una magagna non è opera di Moggi e della Juve non"fa ascolto" e non interessa a nessuno. L'ultimo caso cui quasi nessuno ha prestato la minima attenzione sono le
dichiarazioni sul doping all'Inter di Georgatos. Se quella denuncia l'avesse fatta, sulla Juve, un ex bianconero, le pagine dei giornali sarebbero state riempite da titoli a 9 colonne. Secondo Voi, questo è giornalismo?

diablo20
9th May 2006, 17:18
am auzit ca azi la antrenamentul lui juve ar fi fost un schimb de vorbe destul de aprins intre del piero si capello. are cineva mai multe detalii??

Zebrone
9th May 2006, 17:28
da de unde, a fost ceea ce se numeste un "colloquio" de vreo 20 de minute, nimic mai mult. o simpla discutie.

diablo20
9th May 2006, 17:35
dc a fost numai atat at de ce delpi' a ramas pe teren doar 20 de min???

Zebrone
9th May 2006, 18:13
o fi avut ceva probleme fizice.

Al Dracu
9th May 2006, 22:35
Ultima ora: Ilario Di Giovambattista a anuntat ca, pina la sfirsitul saptaminii viitoare, evolutia scandalului din Italia va aduce pentru multi dintre membrii Nationalei Italiene (jucatori, conducatori) anularea biletului de avion. Tot in acest arc de timp vor fi date publicitatii atit de mult asteptatele nume ale celorlalte interceptari. Nu s-au facut nume dar de la Napoli a transpirat urmatoarea insiruire de litere:gallianizamparinicellinofranzadelucaspinell ifotipreziosilotitocarraropozzo plus o groaza de procuratori. :D

Asta-i pohta ce-am pohtit! :drak: Intarita-i!

Din cite se pare, daca inaltele instante vor avea chef sa-si faca datoria, la anul vom avea o Serie B cu 42 de echipe! :D


Ultima ora precedenta a fost depasita de o alta ultima ora!
Echipele controlate in acest moment sint Juventus, Milan, Fiorentina, Lazio, Roma si Reggina. Cred ca in curind vom asista la sfirsitul primei republici a fotbalului in Italia.

diablo20
9th May 2006, 23:02
"Qualche mugugno arriva anche dagli spogliatoi: Del Piero è stanco di guardare i compagni da bordo campo mentre Thuram ultimamente non sembra aver gradito la panchina con Kovac al suo posto in coppia con Cannavaro. Ma sono dettagli, tutte questioni che Capello conta di risolvere prima dell'inizio della prossima stagione. Stamattina intanto, durante il consueto allenamento, Alessandro Del Piero si è fermato dopo appena 20 minuti dall'inizio della seduta. Dopo un brevissimo colloquio con Capello, il capitano juventino ha lasciato il Centro Sisport, e circa un'ora più tardi è tornato accompagnato da un amico per sottoporsi ai massaggi dei fisioterapisti juventini. Poi alle 13.45 è uscito dal cancello principale con la sua Mercedes, pochi minuti dopo ha abbandonato il Centro Sisport anche Fabio Capello. La Juventus in silenzio stampa non parla e non commenta, a questo punto si può solo ipotizzare: una semplice coincidenza o i sintomi di una rottura tra i due?"

http://www.gazzetta.it/Calcio/Squadre/Juventus/Primo_Piano/2006/05_Maggio/09/delpiero.shtml

inter
10th May 2006, 00:25
la cosul de gunoi cu ele :D:D ..

pardon ... Serie B...C1,C2 .. :D:D

Zebrone
10th May 2006, 00:42
iata si penalty-ul "inventat" de dondarini la sampdoria. doamne, ce furt grosolan :D :D

http://www.juventus1897.it/images/temp/sj.jpg

Jerry20cm
10th May 2006, 15:42
Droga: arrestato Michele Padovano
10 05 2006
Michele Padovano, ex calciatore della Juventus, è stato arrestato nell'ambito di una inchiesta della Procura di Torino su un traffico di hashish. L'attuale direttore generale dell'Alessandria ha ricevuto uno dei 33 ordini di custodia cautelare a causa del suo ruolo nell'organizzazione che spacciava la droga giunta dal Marocco. Padovano era rimasto nel mondo del calcio prima come procuratore e poi come dirigente.

Asta inca se mai credea la juventus unde nu te pedepseste nimeni pt asa ceva:D

Mario Di Lazi
10th May 2006, 15:47
Zebrone ... in poza aia zici ca se lupta turcii cu romanii la Vaslui.
Cel mai clar lucru din poza este acest nr. 72 Sacchetti. El se vede cel mai bine.

DanielAndrei
10th May 2006, 15:51
dar chelul ce cauta cu mainile pe Emerson??

Al Dracu
10th May 2006, 15:54
Draga Cristiano, imi pare rau ca pui botul la ce scrie presa inainte sa te informezi. Padovano a jucat la Juventus un an si jumatate. Restul carierei de 18 ani a petrecut-o la Napoli, Genoa, Crystal Palace si Metz. Nici nu are rost sa te intreb ce legatura are faptul ca Padovano a jucat un jumate la Juve cu faptul ca dupa 10 ani s-a apucat de trafic? Dar intreaba-te de ce se scrie "fost jucator al lui Juventus" si nu "fost jucator al lui Napoli" sau "al lui Genoa"?
Oricum, noi juventinii ne-am obisnuit sa ne arunce in spate Cazzetta dello Sport si alte ziare toate lucrurile cu care nu avem nici o legatura.
Daca miine Henry va omori pe vreunul fii convins ca titlurile vor fi "fost jucator al lui Juventus ucide cu singe rece"! :ok:
Sintem imuni la astfel de "jurnalism"! :D

Mario Di Lazi
10th May 2006, 15:57
Al Dracu ... la cat a jucat Henry pentru voi, nici NU ar trebui sa-l pomenesti.
Daca nu ma insel a jucat un tur sau un retur. NU?
______________________
DanielAndrei ... care chel si care Emerson ?

Al Dracu
10th May 2006, 15:59
A "jucat" un an! In cazul asta poate intelegi ce am vrut sa spun mai sus! :ok:

DanielAndrei
10th May 2006, 16:01
DanielAndrei ... care chel si care Emerson ?

in poza lui Zebrone!!

Mario Di Lazi
10th May 2006, 16:07
Cred ca il pupa in "fund", sau macar incearca.

Zebrone
10th May 2006, 17:36
o fi avut limba aspra, ca emerson nu prea pare a fi placut impresionat :D :D

DanielAndrei
10th May 2006, 22:09
cum sa nu fi fost bucuros?? doar au castigat din acel penalty :D

Al Dracu
10th May 2006, 22:40
Sa nu uitam ca au fost si doua goluri clare ca lumina zilei, nu numai acel penalty! :ok:

Cum spuneam aseara, bulgarashul s-a pornit si pare ca nu vrea sa se opreasca! :D Cine mai vrea sa se faca dreptate? Nu de alta dar in curind va avea satisfactie! :P

Mario Di Lazi
11th May 2006, 15:43
o fi avut limba aspra, ca emerson nu prea pare a fi placut impresionat :D :D
Zebrone ... eu cred ca-i place pentru ca eu vad ca Emerson pica pe spate in urma "sarutului" cheliosului.
:D

Zebrone
11th May 2006, 16:04
de fapt da poti sa privesti chestiunea si in felul asta :D

Zebrone
11th May 2006, 20:40
Consiliul de Administratie al lui Juve si-a prezentat astazi demisia.

diablo20
11th May 2006, 21:38
asta e doar de ochii lumii ca sa se mai linisteasca putin treburile :D:D

diablo20
11th May 2006, 22:07
in primele 9 luni ale sezonului 2005-2006 juve a incheiat bilantul cu 8,3 mil in plus :ok:. anul trecut in acelasi timp eram cu un minus de 5,7 mil
http://notizie.sport.virgilio.it/notizie/search/index.html?filter=foglia&nsid=11920774&mod=foglia_vsport

numele celor care fac parte din Consiliul de administratie:
il presidente Franzo Grande Stevens, il vice Roberto Bettega, l'amministratore delegato Antonio Giraudo, il direttore generale Luciano Moggi, il direttore generale dell' Ifil (socio di controllo) Carlo Sant' Albano, Jean Claude Blanc, Stefano Bertola, Giancarlo Cerutti, Luigi Chiappero, Andrea Pininfarina, Fabrizio Prete e Claudio Saracco.

P.S. scopul propus cu acest scandal a fost indeplinit. eu sunt curios de ce nu s-a asteptat posibila castigarea titlului si abia apoi sa se intruneasca acest consiliu si sa-si dea demisi!!!!

Al Dracu
11th May 2006, 22:57
Pentru ca trebuiau sa scape de niste piese!
Oricum, pina la Adunarea din 29 iunie structura ramine aceeasi. Cei care au demisionat ramin pe posturi "ad interim"!

Eu am cumparat azi 3 actiuni Juve deci pe 29 iunie o sa am drept de vot! :D

Zebrone
12th May 2006, 11:27
Che strano:
1. La Maserati di Lucianone.
Come saprete tutti Moggi ha regalato una Maserati al designatore arbitrale Pairetto, d'altraparte è chiarissimo, ci sono le intercettazioni riportate testualmente sul Corriere della Sera, mica la Gazzetta di Viterbo. Potete leggerle qui.

Però, nella richiesta di archiviazione della Procura di Torino c'è scritto altro, per la precisione che "dalle intercettazioni emerge" che la Maserati di cui sopra "non è destinata direttamente al PAIRETTO bensì ad un amico di quest'ultimo di nome Enzo" e che "l'interessamento richiesto a MOGGI non riguarda la consegna a titolo gratuito dell'auto e nemmeno la concessione di sconti, bensì il fatto che i tempi ordinari di consegna dell'auto sono molto lunghi, circa un anno di attesa", infatti, "una volta reperita la automobile, il MOGGI informa di ciò PAIRETTO che si mette direttamente in contatto con la concessionaria" e la acquista regolarmente. L'amico, non lui.
Strano, direte voi, le intercettazioni, che pure sono oramai di dominio pubblico, non dicono questo, anche la conversazione tra Pairetto e il suo amico "Enzo" fa capire chiaramente che la macchina è per il simpatico designatore. Già, che strano.

2. Pairetto istruisce Dondarini
Come saprete tutti il giorno prima di Sampdoria-Juventus il designatore Pairetto chiama l'arbitro Dondarini che poi arbitrerà la partita e gli dice "di usare 50 occhi per vedere anche quello che non c'è", chiaro che la telefonata serve a dare istruzioni per favorire la Juventus, lo ha scritto anche Travaglio su Repubblica, è evidente.

Però, nella richiesta di archiviazione della Procura di Torino c'è scritto altro, per la precisione che "la ragione delle telefonata" era stata la nomina di Dondarini ad arbitro internazionale per l'anno solare 2005, difatti è Dondarini a chiamare Pairetto e non viceversa, introducendo la conversazione proprio con la telefonata, ricevuta da Dondarini qualche minuto prima, nella quale un dirigente federale gli chiedeva dei dati da inviare alla Fifa ufficializzandogli così la sua nomina. Il Procuratore della Repubblica Maddalena, infatti, scrive che "alla luce di tale precisazione, il contenuto della conversazione appare di solare luminosità". Difatti "la dimostrazione che l'oggetto della conversazione è esclusivamente l'inserimento del Dondarini nell'elenco degli arbitri internazionali per il successivo anno solare si ottiene dalle ulteriori raccomandazioni di "non dire niente a nessuno": raccomandazioni che hanno un senso se rapportate ad una designazione (ad arbitro internazionale) che era stata richiesta ma non ancora effettuata (dalla FIFA) ma non ne avrebbero alcuno per una designazione ad arbitrare una partita per la quale non vi era nessun mistero da nascondere. E quindi si tratta di conversazione assolutamente... innocua (anche nell'ottica della peggior cultura del sospetto) perché di Sampdoria - Juventus non si parla proprio e, men che meno, si parla o si accenna ad un arbitraggio di favore per la Juventus."
Strano, eppure la telefonata sembrava così chiara, i 50 occhi stavano in tutti i titoli, stavano parlando della partita della Juventus, è evidente. Già, che strano.

3. Moggi lo sapeva già
Come saprete tutti il giorno del sorteggio per determinare gli arbitri di Sampdoria-Juventus una signorina della Federazione chiama Moggi per comunicargli le designazioni e quella volpe di Luciano, probabilmente in un attimo di smarrimento ammette: "Sì, sì, ma li conosco già: abbiamo Dondarini". Lo ha scritto anche Travaglio, "la donna è stupita: Ah, li conosce già? Sì, giusto, Dondarini".

Però, nella richiesta di archivizione della Procura di Torino c'è scritto altro, per la precisione che "come di intesa, nella stessa giornata a sorteggio avvenuto MOGGI viene subito informato da PAIRETTO che l'arbitro della partita sarà DONDARINI (cfr. int. tel.20.9.04 h.11,41)" vale a dire prima che la signorina della Federazione, la "signorina stupita" di Travaglio, telefoni a moggi nel giro di chiamate "ufficiali" per comunicargli la designazione.
Strano, come se Travaglio e tutti gli altri, pure in possesso delle intercettazioni e degli atti non avessero confrontato l'orario delle due chiamate. Già, che strano.

4. Emerson lo guarda e lui concede il rigore
Come saprete tutti dopo la partita c'è un'altra telefonata sospetta di Pairetto a Dondarini, nella quale il "Donda" spiega di aver dato il rigore, lo ricorda Travaglio nel suo articolo, "molto generoso" in favore della Juve quando "Emerson lo ha guardato". Un'altra prova della sudditanza, ma che dico sudditanza, della corruzione bella e buona dell'arbitro.

Però, nella richiesta di archiviazione della Procura di Torino c'è scritto altro, per la precisione che "dal dialogo, emerge in modo nitido che DONDARINI ha concesso il rigore alla Juventus in buona fede, convinto cioè che il rigore c'era, e non per volutamente alterare il risultato a favore della Juventus: dato, questo, del tutto distonico rispetto alla logica sequenza probatoria che dovrebbe sussistere per ritenere essere avvenuta una frode sportiva, sulla base di quanto si era osservato trattando della interpretazione da dare alla norma."
Strano, dai si capisce chiaramente, "Emerson lo guarda" e lui fischia, è proprio un rigore "inventato", "regalato", "concesso generosamente", c'è pure la foto che ho messo qui in cima. Già, che strano.

5. "Se è furbo dimezza l'Udinese"
Come saprete tutti Giraudo, l'amministratore delegato della Juventus, e Moggi condizionavano anche le altre partite. Abbiamo letto tutti le parole di Giraudo "se Dattilo è sveglio dimezza l'Udinese", proprio nella domenica precedente a quella in cui la Juventus giocherà con la squadra di Udine. Evidente che con l'espulsione e la conseguente squalifica dei giocatori dell'Udinese la Juve avrebbe avuto un vantaggio. Evidentissimo.

Però, nella richiesta di archiviazione della Procura di Torino questa frase non c'è, o meglio, manca tutta l'intercettazione da cui è tratta quella frase. Per carità, manca pure su tutti i giornali ed è mancata su tutte le televisioni, ma tanto a che serve, è tutto chiarissimo. Strano però che il procuratore Maddalena si sia scordato di citarla nella sua istanza come ha fatto con tutte quelle che erano probanti.
Forse la ragione di questa omissione sta nel fatto che le parole sono stare registrate in una conversazione a commento della partita in oggetto, Udinese-Brescia, cioè DOPO la fine della partita (ultimo capoverso di questo articolo).
Strano, eppure gli allegati della procura, che contengono le conversazioni, le date e gli orari, sono precisi al minuto. Mi pare decisamente strano che i giornalisti sapendo che il tutto è SUCCESSIVO al termine della partita l'abbiano pubblicata, ma poi senza nessun contesto, solo la frase. Cosa vuoi che si capisca da una sola frase? Qual è la domanda? La risposta? Di cosa si sta parlando? Già, che strano.

Jerry20cm
12th May 2006, 16:47
"La Fiorentina è stata vittima del 'sistema Moggi', noi siamo tranquilli e sereni, tutto ciò che serve ad avere una chiarezza immediata è ciò che vogliamo", così il proprietario della squadra gigliata, Diego Della Valle, commenta le notizie che lo includono, insieme al fratello Andrea, tra gli indagati dalla Procura di Napoli nell'inchiesta sul 'sistema Moggi'.

Lolllllll acum pt toate insuccesele celorlalte echipe e vinovat Moggi lollllllll...peste 2 zile auzim ca tot Moggi e vinovat pt. foametea din lume:D

Si dak tot e la moda sa dam vina pe Moggi:
Al dreq Moggi din cauza lui am pierdut eu la pariuri de atatea ori:D :D :D

Al Dracu
12th May 2006, 16:53
Strabunicul meu trebuia sa devina Papa dar a ajuns gunoier din cauza lui Moggi! :D

Zebrone
12th May 2006, 17:40
Fiti atenti aici coincidenta:
1978:
Muore il Papa
La Juve vince lo scudetto
Il Liverpool vince la Coppa Campioni
La Fiorentina si salva all'ultima giornata
L'Inter vince la coppa italia
L'Ascoli è promosso in Serie A giocando l'ultima partita con il Modena

2005:
Muore il Papa
La Juve vince lo scudetto
Il Liverpool vince la Champions
La Fiorentina si salva all'ultima giornata
L'Inter vince Coppa Italia...
L'Ascoli è in lotta per i playoff per la promozione in A e deve giocare
l'ultima partita con il Modena....

L'anno dopo il 1978 il Milan finì in B e il suo presidente fu
arrestato.....

Anul asta ce o fi oare? :o:

diablo20
12th May 2006, 17:43
incrredibile....!!!!

Sergiu
12th May 2006, 19:45
1979 milan castiga campionatul nici decum nu retrogradeaza.

De picat pica in 1982 de pe locu 3 de la coada in campionat.

Asa ca nu inteleg ce rost au astea.
Se intampla si ce s-a intampla:
Inter ia cupa si in 2006 nu si in si 1979. O ia Juventus.
Juve ia campionatul si in 2006 si in 1979 il ia Milan.
Fiorentina termina pe 4 in 2006. Pe 7 in 1979.
Ascoli e pe 15 in Serie A in 1979 a terminat pe 10.

Acuma ramane sa vedem ce se intampla cu papa.

Al Dracu
12th May 2006, 22:01
Adevarul e ca Milan a picat in B dupa sezonul 1979/1980.

Sergiu
12th May 2006, 22:16
Bine a picat in 1980 din cauza care o stim.
Dar a picat si in 1982 de data asta fara ajutorul mesei verzi. Si tot nu inteleg comparatiile alea.

maldini
12th May 2006, 22:17
si in 2005/2006 juve a cazut in B...ia zi dracule pe asta oare l-a mai sunat moggi ? "Reggina-Juventus (a Bari) arbitro: Banti di Livorno"

DanielAndrei
12th May 2006, 22:26
am auzit un zvon care ar putea sa va mai insenineze putin...se pare ca incep sa fie date publicitatii si convorbiri ale milanistilor :)
iar buffon cica ar fi jucat la pariuri...

Al Dracu
12th May 2006, 22:46
ia zi dracule pe asta oare l-a mai sunat moggi ? "Reggina-Juventus (a Bari) arbitro: Banti di Livorno"
Pe asta nu cred ca a mai apucat! :D Dar Galliani cica l-ar fi sunat sigur pe ala care a arbitrat Milan-Chievo 1-0 cu 9 minute de prelungire! :drak:
Ca sa fac o paranteza, ultimul meci aparut acum pe lista anchetatelor e Inter-Fiorentina 3-2. Vreun interist mai cu tinere de minte stie sa ne spuna cind a avut loc partida?

DanielAndrei, nu te lasa indus in eroare, convorbirile Milanului si ale celorlalte sint date ziarelor de citeva zile asa cum spuneam si eu aici de ma lua Inter cu povesti de fratii Grimm (Intere,:P ). Ideea e ca au incercat sa tina totul ascuns ca sa-i scoata pe Juventus unici vinovati. Pina la urma nu s-a putut si au dat drumul dar, pentru a te convinge, e deajuns sa observi cu cita incetineala. Cica pe lista mai sint cel putin 8 echipe. O sa mai dureze pina ies la iveala, nu cu viteza luminii cind a fost vorba de Juve.

Dar! Ce satisfactie mai mare poti sa ai? :drak: Dupa ce esti f***t la icre o saptamina sa vezi ca se intoarce roata? :D Azi am facut tot posibilul sa dau vestile bune tuturor prietenilor milanisti, fiorentini si laziali! :ok:

P.S. Am gasit. Meciul ala era Inter-Fiorentina, 20 martie 2005 (deci din sezonul 2004/2005)

BoboCosta
12th May 2006, 22:48
Milanistiii.....nu interistii!!!Oare cum ati putut sa va bucurati de trofeele alea?

inter
12th May 2006, 23:24
Moratti: "E' scioccante"
Il patron nerazzurro interviene per la prima volta sullo scandalo che sta sconvolgendo il mondo del pallone. "Seguo con fastidio e dispiacere. L'Inter non figura tra le squadre coinvolte? Meno male".


hai nu mai aruncati pisica, tare imi e ca la anul voi vedea un duel gobbi-bb milan .. intr-o zi de luni ... live :D:D

Al Dracu
12th May 2006, 23:29
Intere, Intere! Iar ma iei cu fratii Grimm? :D Eu iti spun ce se discuta! Asa cum iti spuneam si acum citeva zile! :ok:

Uite si concret despre ce spuneam astazi:
Nel 2002-2003 l'arbitro De Santis e sua moglie sarebbero stati pedinati, fotografi e si sarebbe cercato nei loro conti correnti bancari. A dare l'incarico a Emanuele Cipriani, secondo gli inquirenti, sarebbe stato un dirigente dell'Inter.
Corriere della sera

Acum se vehiculeaza numele lui Provera. Om trai si om vedea! Nu mai faceti si voi pe albicazapezii precum milanistii pina azi la prinz! :D

inter
12th May 2006, 23:33
mey ... cred ca voi avea o vara plina de satisfactii ... poate facem si "dopietta" , ca cupa o luaram :D:D

suna interesant ... ai "jb on the rocks" cat poti sa duci , daca se intampla asta :D:D

Al Dracu
12th May 2006, 23:43
Adica daca nu se intimpla asta nu am? :D
Acum tu, ca interist, ce-ti aduci aminte din Inter-Fiorentina 3-2 ala? Eu doar un autogol al lui Cordoba.

inter
12th May 2006, 23:45
mey .. noi suntem bogati si cinstiti :D:d asa ca .. no comment :D:D

Leo_
12th May 2006, 23:50
Intere, kakaya problema? :D Hai recunoaste ca tremuri de bucurie la gandul ca de la anul s-ar putea sa fiti in carti pentru scudetto :D:D
Dar mai stii ce vi se pregateste si voua? Ca parca citii ceva azi cu facchetti...

inter
12th May 2006, 23:57
stai flexat mey "102" :D .. tu aparatorul dreptatii pe "intern" tii cu "gobbi extraterestrii" pe "extern" ... stiu ca nu-ti pica prea bine, ca n-ai somn , ca ti-ai vazut "valorile fotbalistice" spulberate ... cred ca e dureros .. da mistocareala ieftina.. nu-si are rostul .. macar sunt linistit ca timp de 18 ani am fost FURATI .. si voi nu realizati asta, era ceva normal pt. voi .. asta e .. roata se intoarce :D:D

Sergiu
13th May 2006, 00:07
@inter sunt sigur ca si inter e implicata pe ici pe colo. Si ma rog in cei 18 ani doar in 2002 ati fost cat de cat aproape de lo scudetto, in rest ati fost tot timpul departe asa ca lasa-ma cu furatul.
Astia vor numai sa nu ne putem bucura de lo scudetto 29.
Oricum parerea mea e ca va fii greu de dat o sentinta, mai ales ca sunt atatea vinovate.
O retrogradare a tuturor echipelor implicate pare cea mai plauzibila.
Eu n-as fii impotriva ca doar ne vom bate cu toate in Serie B: parca vad ca si in Serie B clasamentul va fi 1 Juve 2-3 Milan si Inter. S-ar mai po****riza seria asta si pana la urma vor ajunge toate in Serie A in maxim 3-4 sezoane. Si juve si-ar putea reconstrui echipa (parca sunt prea multe vedete).
Problema e ca nu prea poate face fata Italia cu echipele neimplicate in scandal in Europa. Dar nici cu echipe de Serie B nu e o solutie.

Totusi parca s-a ajuns prea departe si intr-un punct foarte nasol al campionatului.

O situatie hilara ar fii sa piarda juve meciul de la Bari si Milan sa castige cu Roma si Juve si Milan sa fie implicate pana peste masura in scandal. Ar insemna un baraj pentru titlu cu jucatorii dusi la mondiale si gandul la scandal. Sper sa nu se ajunga acolo.

Dar un lucru e cert treaba asta trebe sa se termine repede sper ca pana pe 5 iunie sa se fii dat o solutie.

Eu as da penalizari echipelor dar nu le-as retrograda: de exemplu echipele vinovate incep campionatul cu -50 de puncte sa nu aiba sanse la primele pozitii, iar celelalte de la 0. Dar presupunand ca 10 echipe is vinovate acestea se vor bate pentru evitarea retrogradarii, iar cele curate se bat pentru cupele europene. Deci va fii cu siguranta un sezon ratat, dar macar nu se populeaza Serie A cu echipe care poate nici nu vor serie A (din cauza costurilor mari sau din alte cauze).

Leo_
13th May 2006, 00:15
Intere, nu face confuzii...un e internul, alta treaba e externul ;) de ce le amesteci? Nu-ti face griji, dorm linistit noaptea :D:D Si crede-ma, duminica o sa ma bucur din toata inima ;)

inter
13th May 2006, 00:16
vezi ca te "grabisi" .. noi am fost aia furati ... aia pagubitii ... voi ati fost colectionarii ... de "trofee" :D:D muncite si transpirate ... asa ca nu ne alatura pe noi .. mocirlei in care v-ati complacut ani dea randul si chiar v-ati asumat acele "rezultate" ...

asa ca ... vedeti poate il faceti pe chelu sa fie "missing in action" in genul lui Hoffa ... ca altfel e tare nasol pt. voi :D:D

Al Dracu
13th May 2006, 00:17
@Sergiuseling: Nu, nu! Cine e vinovat tre sa inceapa de la B asa cum scrie la regulament! Daca nu inseamna ca nu e dreptate! Adica se face scandal pentru nimic!

Solutia este ca ACUM sa se taie in carne vie. Fara mama, fara tata! Dupa aceea fiti siguri ca vom avea 100 de ani de fotbal curat!

diablo20
13th May 2006, 00:21
O situatie hilara ar fii sa piarda juve meciul de la Bari si Milan sa castige cu Roma si Juve si Milan sa fie implicate pana peste masura in scandal. Ar insemna un baraj pentru titlu cu jucatorii dusi la mondiale si gandul la scandal. Sper sa nu se ajunga acolo.


dc milan castiga cu roma si milan pierde la bari cu reggina at milanul castiga titlul din cauza rezultatelor directe 3-1 si 0-0, pt ca din acest sezon nu se mai joaca meci de baraj :D:D

inter
13th May 2006, 00:23
deci ete cum lua suntzu si campionatul ....! rusinos!

Leo_
13th May 2006, 00:25
Intere! te mai intreb o data: cum luati voi campionatul? care e regulamentul?

Al Dracu
13th May 2006, 00:26
Intere, campionatul nu se da la a doua sau la a treia. Conform regulamentului se anuleaza si atit! Asa ca Sun Tzu ramase doar cu specialitatea lui! :D

In 9 iunie vor fi prezentate numele candidatilor la noul Consiliu de Administratie. In urmatoarele doua saptamini vor fi desemnati noul director sportiv si noul administrator delegat. De desemnarea acestora se ocupa John Elkan si Michel Platini!

Sergiu
13th May 2006, 00:27
Daca asta e regulamentul sa se aplice nu ma deranjeaza, dar eu nu cred ca exista 20 de echipe curate si cu putere financiara sa reziste la un campionat ca Serie A.
Poate ar trebui apoi modificat si numarul de echipe in Serie A.

Leo_
13th May 2006, 00:28
O sa ajunga Serie A ca divizia A din Elvetia: 8 echipe :D:D
Intere, i-auzi care e regulamentul...

inter
13th May 2006, 00:31
Intere, campionatul nu se da la a doua sau la a treia. Conform regulamentului se anuleaza si atit!


si ete asa intrarati in ISTORIE .. si asta nu se va uita niciodata :D:D

acu de curiozitate ... ca inca nu am avut timp sa rasfoiesc ... ziare, regulamente .. alea alea.. si nici n-am timp inca vreo 3 zile .. cine va reprezenta Italia in cupele europene ..?:drak:

doar Inter ...?:rolleyes:

Al Dracu
13th May 2006, 00:34
De la Juve la Milan si de la Inter la Lazio si Chievo!

Sergiu
13th May 2006, 00:46
Acuma serios daca Juve, Milan si restu sunt retrogradate joaca in Champions League si in Serie B, sau se gasesc alte echipe pentru cupele europene?

Al Dracu
13th May 2006, 00:50
Pentru ca am observat ca unii nu prea stiu ce se ancheteaza: in discutie se afla doar sezonul 2004/2005!
Iar ancheta penala si ancheta sportiva sint doua chestii absolut separate.

diablo20
13th May 2006, 00:58
curios e cum de uefa nu zice nimik tinand cont de faptul ca in acele convorbiri apar si meciuri organizate de ei!!!

Al Dracu
13th May 2006, 01:49
Hai sa fim seriosi! Convorbirile alea ale lui Moggi cu Pairetto despre CL nu aveau absolut nici o relevanta si Uefa stie asta! Nu Pairetto punea arbitrii! El facea lobby! Dar interceptarile alea au fost un cirlig bun pentru a incepe scandalul in Italia!

crista
13th May 2006, 07:56
serie B, serie B /hello /hello :D

Al Dracu
13th May 2006, 15:26
Asa sa fie! O cistigam si pe aia sa moara dusmanii de ciuda ca noi am cistigat tot! :D

Leo_
13th May 2006, 15:33
Cred ca nici in serie B nu vom avea rival...unde mai pui ca o sa radem in continuare de Inter care parca vad ca se va impiedica de Roma sa castige scudetto :D

diablo20
13th May 2006, 15:56
leo, n-ai vazut ca mai-mai ca roma sa intreca pe inter si in acest sezon?? noroc ca roma a jucat destul de slab in tur ca nu de alta da se luptau chiar si pt titlu, iar cu echipa care o au si dc mai aduc vreo 3-4 jucatori at chiar se lupta pt titlu cu toate, juve-milan-inter :D:D

diablo20
13th May 2006, 16:26
Scommesse: Buffon ascoltato da pm di Torino

12:30 del 13 maggio

Gianluigi Buffon, portiere della Juve e della Nazionale, è stato ascoltato stamattina dal pm Giancarlo Avenati Bassi sulla vicenda delle scommesse. Buffon si è presentato spontaneamente assieme al suo avvocato Luigi Chiappero. Il portiere avrebbe fornito la sua versione sulle presunte scommesse fatte da lui assieme ad alcuni amici parmensi.
Il portiere non ha preso parte all'allenamento in vista dell'ultimo impegno di campionato di domani a Reggio Calabria. Il vice presidente Roberto Bettega è in campo a osservare la partitella. Nella squadra dei titolari sono schierati Ibrahimovic e Del Piero in avanti.

BoboCosta
14th May 2006, 02:57
Anu viitor luati un nou scudetto==>>in serie B ;)......poate acolo reusisi sa il luati macar onest!

Al Dracu
14th May 2006, 14:53
Pe pariu ca nu scapati de noi nici la anul? :drak:

diablo20
14th May 2006, 15:15
echipele probabile:
Reggina (3-5-2):
Pelizzoli; Mesto, Cannarsa, Lanzaro; Biondini, Tedesco, Vigiani, Modesto, Missiroli; Cozza, Amoruso .

Juventus (4-4-2):
Buffon - Balzaretti, Kovac, F.Cannavaro, Zambrotta - Camoranesi, Giannichedda, Emerson, Nedved – Trezeguet, Ibrahimovic.

P.S.vere, da ce faci pe-aici, nu te-ai dus la meci sa sarbatoreti cu baietii??? :D:D

Al Dracu
14th May 2006, 15:24
Am avut si eu meci azi dimineata! Ramin sa vad meciul la 15 si dupa aia plec la Torino. La 21.30 incepe party-ul! :D Asta daca nu se gindesc ai nostri sa traga ramele in barca si sa le dea Milanului satisfactia de a tremura pentru un scudetto ce l-ear putea fi revocat! :drak:

Balzaretti se pare ca va protesta impotriva mass-media tunzindu-se zero! :D Si s-ar putea ca gestul lui sa fie imitat si de altii!

Marquise MGP
14th May 2006, 16:10
roma bate la milan iar fiorentina ia bataie de la chievo si bucuria va fi deplina :drak:

Al Dracu
14th May 2006, 16:11
Stadionul e plin de circa doua ore! Sint 54.000 de juventini si 2.000 din ailaltzi! La intrarea echipei pe teren pentru a inspecta gazonul parea ca s-a declansat sfirsitul lumii! :D Pe ei pe mama lor! :drak:

inter
14th May 2006, 16:17
chelu e la meci? :D:D

Zebrone
14th May 2006, 16:19
normal :D

Al Dracu
14th May 2006, 16:28
Si Del Piero tuns zero, Birindelli la fel! Astept sa vad care mai iese de la vestiare! :D

inter
14th May 2006, 16:38
tricourile au dungi orizontale? :D:D

Al Dracu
14th May 2006, 17:30
Rog adversarii lui Juve sa nu priveasca la atmosfera de la la Bari! Stopul pe piept e garantat! :D

jay
14th May 2006, 17:33
*******ul de la B1Tv a spus ca sunt doar 10-12 000 de juventini in tribune. Ce imbecil frustrat!:drak:

Al Dracu
14th May 2006, 17:37
Credeam ca doar ziaristii italieni se intrec in a respecta adevarul! :D

jay
14th May 2006, 17:41
Pe bune, trebuie sa-i asculti macar o data pe infectii astia de la B1, cand da Juve gol mai-mai ca incep sa planga.:D

Edit

Reluarea fazei cu hentul clar la centrarea lui Camoranesi. Comentariul: "Si, iata, ploaie de goluri in Sardinia..." . Din pacate pentru acesti milanisti, urmeaza o noua reluare a fazei. Comentariul: "Nu se putea acorda lovitura de la 11 m la aceasta faza". ******* sinistru...

Al Dracu
14th May 2006, 18:04
Eu daca as fi procuror as deschide o ancheta pentru ala dat la Milano! :D

The G.O.A.T.
14th May 2006, 18:05
Nu e nimic anormal in atitudinea si comentariile lor! Toata lumea stie ca sunt tembeli asa ca le accepta comentariile! Oricum, tot ce putem face este sa reducem volumul la minim ca sa nu le mai auzim idioteniile!:rosu:

diablo20
14th May 2006, 19:04
ba' da ce imbecili astia de la B1TV ca nu transmit festivitatea!!

p.s. nici macar golul lui del piero nu l-au aratat. lamentabil....sper ca in sezonul viitor sa transmita alta televiziune campionatul :D:D

Sunchase
14th May 2006, 19:09
E trist ca un campionat ca cel italian a ajuns pe mana unei astfel de televiziuni de rahat !

Marquise MGP
14th May 2006, 19:11
s-au gandit ei ca e mai interesant cum isi mangaie cainii fufa bosorogului aluia de i-am uitat numele.... tipic beunuteveu.

felicitari bajetilor si sa ne vedem la anu cu 3 stelute pe tricou :ok:

Zebrone
14th May 2006, 19:16
grazie ragazzi!

The G.O.A.T.
14th May 2006, 19:47
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: .....

Triphat
14th May 2006, 19:53
Serie B va asteapta! :evil:

Bravo Juve! ;)

Mario Di Lazi
14th May 2006, 20:13
O echipa care pierde UN singur meci intr-un campionat cu 38 de etape merita sa castige campionatul.

Zebrone
14th May 2006, 21:52
Juve a anulat sarbatorirea trofeului in Torino, iar Moggi si-a anuntat demisia printre lacrimi.

Leo_
14th May 2006, 22:02
Grazie ragazzi!!!! Forza Juve!
In semn de protest, si eu m-am tuns azi...nu la zero, dar gestul conteaza :P

inter
14th May 2006, 22:38
Juve a anulat sarbatorirea trofeului in Torino, iar Moggi si-a anuntat demisia printre lacrimi.

:happy :happy gluma zilei .. pai unde sa sarbatoriti voi in Torino? :drak:

diablo20
14th May 2006, 22:51
intere, lasa-ne in pace cu toate bunele si relele sa ne bucuram, ca la voi "se sarbatoreste" in fiecare an nu ca la noi din an in pasti :D:D

diablo20
15th May 2006, 00:08
Multumim pt ca existati!!/hello /OLE/

in cinstea tuturor gobbilor :bere: /hello :ok:

Feanor
15th May 2006, 00:11
Juve a anulat sarbatorirea trofeului in Torino, iar Moggi si-a anuntat demisia printre lacrimi.


Zebrone, dar nu si-a anuntat Moggi demisia inainte de meciul asta ?

Apropo, stie cineva cand se ia decizia in privinta lui Juve ?

Sergiu
15th May 2006, 00:15
Da si-a dat demisia dar a ramas intermediar pana pe 29 iunie cand va fii parca o intalnire pentru deciderea viitorului CA si toate functiile de la club.

Felicitari JUVENTUS!!!

diablo20
15th May 2006, 00:26
asta-i cu dedicatie pt "ceilalti prieteni" :D

inter
15th May 2006, 00:29
Scudetto virtuale? :D:D

diablo20
15th May 2006, 00:31
poate doar in visele voastre!!! :D:D

http://www.juventus.com/scudetto2006/

inter
15th May 2006, 00:55
L'ex presidente della Figc intervistato da Lucia Annunziata Carraro: «Umiliazione e vergogna» «Sono angosciato. Ma assicuro che non ho tenuto le carte nel cassetto nemmeno per un secondo. Lo scudetto? Provvisorio»


ete ce spune unul care va ajutat .. si asta stie multe :D:D

diablo20
15th May 2006, 01:00
e normal sa zica asa atata timp cat inca nu s-a incheiat ancheta si pana ce justitia nu se pronunta :D

inter
15th May 2006, 01:04
dar faza zilei o citii pe un forum al unor buni prieteni de-ai vostri :D:D

"«Pensavo, ma non è che sia meglio rimanersene in B... Cioè ve l'immaginate la goduria di giocare il derby in B?»." :D:D:D

Sergiu
15th May 2006, 01:14
Acuma spera sa le luam exemplu.
(Torino a fost singura echipa careia i-a fost retras titlul in Italia si atunci n-a fost acordat nimanui asa ca degeaba asteptati cadouri)

Marquise MGP
15th May 2006, 01:14
pe langa frustarile tristilor vreau sa il felicit si pe Capello care a stiut sa tina baietii uniti si sa-si vada de joc ... drept sa spun imi doresc sa ramana la echipa si sezonul urmator ... si anul trecut a fost contestat pe alocuri si anul asta la fel insa a fost bine la final ... pe langa scandalurile fara noima care se invart acum prin italia , juve ramane campioana acestui sezon.

intere , acum spune drept , daca juve si milan sunt retrogradate o sa te bucuri ca ati luat titlul sau o sa te bucuri ca l-am pierdut noi ?

inter
15th May 2006, 01:25
NU .... ar trebui sa nu se acorde titlul anul asta .. noi nu vrem ceva ce nu obtinem prin lupta adevarata ...suntem dusmanii "micilor ciupeli" !

in schimb vad ca voi "sarbatoriti" .. si asta va face patetici .. sa nu mai vb. de dreptate, adevar ... :D:D sunt cuvinte pe care n-aveti dreptul sa le folositi!

multumit? :P

Marquise MGP
15th May 2006, 01:34
daca e din partea DA ... insa va doresc sa jucati tot impotriva noastra si la anul :drak:

Zebrone
15th May 2006, 10:23
intere, chill out. e titlul nostru si ne bucuram pentru el si pentru munca jucatorilor.

Iulian Lazialu
15th May 2006, 10:33
intere, chill out. e titlul nostru si ne bucuram pentru el si pentru munca jucatorilor.
Altcineva a muncit:D :D ....pt.titlul asta

Zebrone
15th May 2006, 10:36
altcineva a muncit pentru voi. in locul tau as tacea.

Iulian Lazialu
15th May 2006, 10:45
da si eu in locul vostru as intra in pamant-de rusine;)

Leo_
15th May 2006, 10:59
Iulica, tu vorbesti ca sa nu taci...voua ar trebui sa va fie rusine, fiindca in mod normal, in sezonul abia incheiat nu trebuia sa evoluati in serie A.

Zebrone
15th May 2006, 11:20
si ar trebui sa ii multumesti lui moggi ca v-a tinut in A. capisci?

alejandro
15th May 2006, 11:37
Inca un titlu..deja incep sa ma plictisesc:drak:

BoboCosta
15th May 2006, 12:40
Felicitari pt titlul obtinut!!!Sper ca acesta sa fi fost castigat pe valoarea echipei si nu pe manevrele Triadei.

Zebrone
15th May 2006, 12:58
tu cam ce zici?

Leo_
15th May 2006, 13:23
Pentru cei ce isi simt credinta in Juventus zdruncinata, dar si pentru ceilalti tifosi care stiu ce inseamna sa iubesti o echipa orice s-ar intampla, luati si cititi punctul de vedere al unui vechi suporter gobbo :ok:

"Non parlo per me, ho esperienza sufficiente per resistere alle tempeste, alle accuse, alle cattiverie e credo di avere anche una personalità tale da non permettere a nessuno di mettermi i piedi in testa, ma sono preoccupato per chi si sentirà colpito, deriso, umiliato e sbeffeggiato ovunque andrà.
Noi non possiamo far finta di nulla, continuare ad andare avanti per la nostra solita strada guardando gli altri dall'alto in basso consapevoli di avere alle s.p.a.l.l.e. una società forte, organizzata e, soprattutto, seria...
Purtroppo, e sarà difficile convincere gli altri, di questa situazione siamo noi le prime vittime. Quando io, e faccio un esempio che mi riguarda solo perchè sono io a scrivere, ma ognuno di voi potrebbe scrivere le stesse cose, ho viaggiato lungo le autostrade, in macchina o in pullman, quando ho speso soldi e fatica, quando sono impazzito per un gol realizzato e mi sono disperato per uno subito, l'ho fatto da tifoso PULITO. Capito? PULITO!!!
La m.e.r.d.a. che ci stanno tirando addosso e che noi spaleremo in silenzio, è un regalo di chi ha pensato di poter gestire la nostra JUVE come se fosse un giocattolo proprio.
Io ho una mia opinione di come ciò sia potuto accadere: praticamente da sempre, la famiglia Agnelli ha considerato la JUVE come un gioiello di famiglia, almeno fino a quando non ha dovuto affrontare situazione difficili iniziate con l'addio alla vita dell'Avvocato, proseguite con la scomparsa, a causa di un maledetto cancro, del nipote prediletto destinato a prenderne il posto, la morte del dottor Umberto... Se a tutto questo aggiungiamo anche che il "buon" lapo era tenuto d'occhio a causa del suo vizietto relativo alla polvere bianca, per tacere di "altri", il quadro è presto delineato. moggi e giraudo hanno fatto carne di p.o.r.c.o. venendosi a trovare nell'invidiabile posizione di poter fare e difare tutto a proprio piacimento senza controllo da parte dei veri proprietari.
Il nostro tifo è troppo variegato e composito per essere controllato e anche per questo motivo diamo l'idea di una armata brancaleone facile da sconfiggere proprio perchè disunita.
Non mi importa quali saranno le decisioni della giustizia sportiva perchè, grazie al processo mediatico, la sentenza è stata già emessa: COLPEVOLI!
Sono preoccupato per quei bambini che andando a scuola saranno costretti a subire senza avere la possibilità di difendersi: quanti di loro resteranno dei nostri, quanti cambieranno casacca, quanti si allontaneranno dal calcio?
E' inutile pensare di uscirne a testa alta, moggi e giraudo, dopo aver tentato di farci inginocchiare, in larga parte riuscendoci, ora non possono pretendere di vederci affondare nella m.e.r.d.a. come loro.
Pagare con una retrocessione, o addirittura con una doppia retrocessione, significa stare lontano dal calcio che conta ma può voler dire ricreare quegli stimoli che, nel passato, ci hanno permesso di creare una curva odiata e rispettata al tempo stesso.
Abbiamo la responsabilità di proteggere i GOBBI che non molleranno e di dare loro la sensazione, e non solo la sensazione, di appartenere ad un popolo colpito, ferito, sconfitto ma non vinto.
Dobbiamo tornare a dire alla gente che sventolare una bandiera è bello e importante, regalarle ai bambini, colorare di fede lo stadio anche se si gioca contro il pizzighettone.
E' dura, è dura per tutti ma sono abituato a guardare in faccia la realtà per arrivare, un domani, a risultati migliori.
Ormai era diventato difficile entusiasmarsi, abbiamo il bisogno di comprendere il significato del termine sofferenza.
Forse la giusta chiusura di questo topic è dire che i veri CAMPIONI D'ITALIA siamo noi che hanno viaggiato e sostenuto la squadra senza farci intercettare se non, qualche volta, dai blu che cercavano di fare il proprio dovere.
Comunque, date un'occhiata alle trasferte della serie b del prossimo anno e già che ci siete fatelo anche con quelle della c: gardaland, disneyland, mirabiliandia al confronto sono dei funerali!"

Al Dracu
15th May 2006, 14:04
Baiatul de mai sus spune ceea ce va spuneam si eu: nu mai exista justitie, condamnarile le dau ziarele, nu mai exista procurori, au fost inlocuiti de ziaristi. E usor de inteles cum cei care asista la scandal din afara Italiei sint intoxicati pentru ca aceeasi treaba se intimpla cu cei din Italia (poate in proportie mai mica).
Cum poti califica o transmisiune ca Domenica Sportiva? (bine, se stia ca-s interisti, nu era un secret). Dar cind te intorci acasa dupa ce ai petrecut aproape toata noaptea in Ferraris cu mii de fani iar prietenii iti spun "Unde ati fost bey gobbilor ca v-a dat la teveu si erati citiva in San Carlo?" deja te apuca scirba vazind impartialitatea presei! Probabil ca daca eram in San Carlo ar fi trimis telecamerele in Ferraris! :ok:
Incepind de azi o sa se dea drumul la adevarata ancheta. Asteptati-va la mici surprize! :D

Leo_
15th May 2006, 14:10
cam in cate zile/saptamani/luni se preconizeaza un rezultat final? nu de alta, dar uefa cere sa stie care sunt echipele inscrise in competitiile europene...

Al Dracu
15th May 2006, 14:29
Cam in 2-3 luni (iulie-august) se iau deciziile. Asta daca nu se incinge scandalul asa cum preconizeaza multi. S-a ipotizat chiar anularea campionatului viitor daca nu se iau decizii pina in octombrie.

Mario Di Lazi
15th May 2006, 14:46
Pe cat august incepe (sau ar trebui) campionatul 2006-07 ?

diablo20
15th May 2006, 14:52
da si eu in locul vostru as intra in pamant-de rusine;)
iulica ia spune ce zici de meciul din retur lazio-roma, nu mai stiu sigur care a fost echipa gazda, 0-0 din sezonul trecut, cand toata lumea a vazut live un "meci adevarat" intre 2 echipe care se luptau sa scape si carora le convenea un rezultat de egalitate. asa ca lasati-ne voi lazialii cu moralitatea voastra....:D

P.S. mi-a placut l-a nebunie afirmatia lui moggi de ieri, ceva de genul "imi dau demisia, iar de amu' e TIMPUL sa ma apar". e clar ca e pus pe fapte mari.../hello