PDA

View Full Version : FC Juventus Torino



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35

The G.O.A.T.
29th March 2006, 00:27
@Inter: razi tu, dar nu e rasul tau! Aveti grija ca maine vine submarinul galben si s-ar putea sa va scufunde barcuta!:evil:

Leo_
29th March 2006, 00:30
Intere, mai bine iti pastrai rasul pt maine seara :D de ce te grabesti ca fata mare la maritat (sau varianta noua: ca interistul la scudetto)? :D:D
Cine stie, poate maine seara ne adunam cu totii si-i tragem un bocet la comun :P
Drace, deie Domnul ca fanclubul ala sa se infiinteze incepand de miercurea viitoare :happy

inter
29th March 2006, 00:34
ce submarine .. voi aveti grija ca va gauresc tunarii pe unde va prind :D:D

inter
29th March 2006, 00:36
Drace, deie Domnul ca fanclubul ala sa se infiinteze incepand de miercurea viitoare :happy

mde asa e .. in lipsa de Europa veti trece pe fan cluburi :D:d .. e si asta o ocupatie .. bafta!:evil:

Al Dracu
29th March 2006, 00:38
Leo, l-am bagat pe Sfigacciu la contraatac! :D

Intere, da tu ce crezi vere ca Riquelme ala e Boriello si ceata lui? Cum spuneam, te astept miine seara cu vesti bune (pentru mine) :D .
Ai sinc dis cud bi za bighining ov a biutiful frendsip! :P

Leo_
29th March 2006, 00:39
Intere, mai bine asa o ocupatie...decat numaratul trofeelor din vitrinele altora :D:D

inter
29th March 2006, 00:40
"Se arbitra paparesta a torino passate il turno" :D:D .. ati ajuns de caterinca in Italia :D:D.

Al Dracu
29th March 2006, 00:40
Lasa ma Intere, ca nici cu voi nu mi-e rusine! In lipsa de audienta de vreo 40 de ani in Europa v-ati mutat fan cluburile in China! :D

P.S. Eu ma pastrez pentru miine seara! :D

Leo_
29th March 2006, 00:43
Tare as vrea sa ma simt bine si eu maine seara...cine sa ma bucure? Sapa-Cacapa sau Burlan-Furlan, Forlan? :D:D

inter
29th March 2006, 00:43
Fabio Capello e` arrabbiato per le espulsioni di Camoranesi e Zebina: `Non si possono commettere questi errori`. `Quello che mi dispiace di piu` sono i due `rossi` - ha detto il tecnico bianconero dopo la gara di Highbury contro l`Arsenal, persa 2-0 - Faro` un discorsino ai giocatori, le partite si possono rimediare anche al 90` ma se sei in inferiorita` numerica diventa difficile.

cred ca se lasa cu amenzi ... usturatoare ..:D:D

ps. Scarpini .... hai mey Leo ca asculti comentariile lui ca parintii Europa Libera pe vremea raposatului :D

Al Dracu
29th March 2006, 00:44
Pe Zebina yo zic sa-l ierte de amenda si sa-l puna pe bara pina la finala (inclusiv) :D

Leo_
29th March 2006, 00:51
Scarpini? Baiat bun, dar se consuma repede ca bateriile chinezesti :D Asta n-o mai duce mult...mai ales ca momente de bucurie nu-i prevad in curand :P
Vere, io zic ca Zebina asta ar trebui educat serios...dupa ce ca-i prost, nu stie nici sa numere...se mira ca a luat 2 galbene...

inter
29th March 2006, 00:56
gata va las in pace pana dimineata ... ma duc sa ma odihnesc , ca deseara am meci :P

Al Dracu
29th March 2006, 00:57
Pe ebina sper sa-l educe aia de la Tottenham cit mai repede! Iar pe latan Realul!

P.S. In semn de protest fata de evolutiile lui latan si ebina am scos " "-l de pe tastatura! :drak:

P.S. 2: Intere, for a submarinul! :D

Leo_
29th March 2006, 01:00
Inter are dreptate! Sa ne odihnim si sa ne pregatim pentru maine seara :ok:
ebina? ducea-s-ar invartindu-se!! Ca o di merda! Ca sa ve i, nici mie nu-mi mai scrie tastatura bine :drak:

Zebrone
29th March 2006, 08:33
ebina? care ebina? si latan cine e? :mda:

Sunchase
29th March 2006, 09:40
Foarte slab juventus aseara.. sa nu tragi nici un sut pe poarta , ingrijorator.
Oricum pentru mine nu a venit ca o surpriza si in meciul din optimi cand s-a calificat cu noroc si in meciurile din grupe juve nu a aratat ca o echipa care poate castiga c.l
Capello a facut la juventus o echipa puternica , o echipa care sa castige , nu si una care sa joace fotbal.
foarte putine meciuri memorabile , spectaculoase de cand a venit el.

inter
29th March 2006, 10:34
La Gazzetta dello Sport
"Juve fuori di testa: Henry la castiga
Sei ammonizioni (due espulsi) e zero attacco: Arsenal travolgente"

Tuttosport
"Serve un miracolo
Juve sconfitta 2-0 dall`Arsenal. Due espulsi"

Il Corriere dello Sport/Stadio
"Henry stende la Juve
Champions: l`Arsenal domina: in gol Fabregas e l`ex bianconero (2-0)"

cam asta zic principalele gazete de azi , interesanta chestia cu miracolul :D:D.. tre sa mai mergeti pe la Biserica , ca nu mai tine :D

Zebrone
29th March 2006, 11:23
intere, crezi ca nu stim sa citim ziarele si avem nevoie de ochelarii tai? vezi ca ai meci, sa nu musti din batista. ontopic, faptul ca arsenal a jucat mai bine se datoreaza rahatului aluia de teren de 20 de metri latime si faptului ca de 10 zile nu au jucat nici un meci, ca cica a plouat in anglia si era terenul impracticabil. aia de la portsmouth zic altceva, dar asta e. om vedea in retur, s-au mai vazut rasturnari de scor mai spectaculoase de atat, cum ar fi inter-arsenal 1-5.

alejandro
29th March 2006, 11:51
putine sanse in retur...aia se vor apara ca o fortareata...eh,da-l incolo de CL,cine are nevoie de un titlu parlit?:P

inter
29th March 2006, 13:28
da mey zebrone .. cata dreptate ai :D:D terenul mai mic, aia mai multi :D:D
vb. unui amic de aseara (leo il stie:P)

cu 1-5 ala nu ma oftici ca a fost 1-1 si n-a vrut mingea sa intre in poarta ...
tot au miscat ceva o repriza .. pe cand ai vostri ... lemn ... si sa nu-mi aduc aminte de 3-0 ala de pe Highbury :D

miril
29th March 2006, 13:40
Juve a facut cel mai slab meci din acest sezon, dar nu pot sa nu constat si eu ca terenul este extrem de mic, ceea ce i-a avantajat, fireste, pe londonezi. Wenger a pus, iarasi, pe picioare o noua echipa de valoare.

inter
29th March 2006, 14:11
http://www.antijuve.com/img/primtuttoa.jpg

http://www.antijuve.com/img/hnryfab.jpg

interesant :evil: :evil:

Zebrone
29th March 2006, 15:18
intere, n-ai nici o treaba, nu ma asteptam de la tine.
miril: si sa nu uitam ca aia nu au jucat nici un meci in 10 zile, ca cica a plouat in anglia. de parca nu ploua in fiecare zi acolo. nu e o scuza, dar aseara juve a fost depasita in primul rand fizic. si cand ai la dispozitie doar 180 de minute orice amanunt conteaza.

inter
29th March 2006, 15:31
intere, n-ai nici o treaba, nu ma asteptam de la tine.
.

"de bucurii noi rar avuram parte ...." tie cunoscuta? :drak:

apparte
29th March 2006, 16:06
"de bucurii noi rar avuram parte ...." tie cunoscuta? :drak:
Si-ntr-un plan si-n altul:D !Dar sa stiti,juve mai are sanse...daca-i arbitreaza in retur Paparesta:drak: !

Marquise MGP
29th March 2006, 16:19
uite mah avusei si yo necazuri cu netu o zi jumate si deja au sarit dusmanii ca ne ascundem ... dupa ce l-am tot aparat si laudat pe capello de cand e la juve acum credca il bag de unde a iesit daca il mai pune pe zebina sa joace la juve ... " duca-se pe pustii " ... ne facuram de rusine rau de tot aseara dar eu nu da inapoi asea repede :drak: ... 1-0 sau 2-0 e tot aia ... le dam 2 la torino , ii bagam in prelungiri , inchide okii tusierul la un offside si ne frecam mainile linistiti in semi :evil:

hai pe ei bajeti :ok:

inter
29th March 2006, 16:20
nu te lasasi apparte .. bineee ! las ca o veni ea si vremea mea:yeah:

apparte
29th March 2006, 16:24
Intere,abia astept:D !

inter
29th March 2006, 16:28
:ok: apparte!

marchize ... ciudat .. la multi "s-a luat aseara netu" ... ba chiar vecini de cartier .. unii aveau, altii nu ... mde :happy

dflOM
29th March 2006, 17:18
lasand la o parte faptul ca juventusul asta al lui capello nu prea mai sperie pe nimeni in europa(in deplasare in special unde nu e in stare sa bata decat pe maccabi si rapid..viena),mie mi-a placut banca de rezerve a italienilor:a facut cacapello asta un lot de ...,pardon de expresie.sa fortezi cu chiellini si zalayeta......capello,nasolule,du-te invartindu-te(la milan!)acolo ti-e locul

inter
29th March 2006, 17:37
pana acu vreo 5 zile .. ii pupati picioarele lui Don Fabio din "toate pozitiile" .. acu gasirati "inamicul public nr.1" .. vergogna!

ps. editai la "sfatul " lui leo .. care vad ca nu avu acces la net azi :D , da cica deseara face si pe :drak: -u in patru sa il asculte pe Scarpini ..:happy

Marquise MGP
29th March 2006, 20:30
nu e inamicul numaru unu dar ma deranjeaza faptul ca insista pe zebina ala care e o tentativa de fotbalist si cat o fi capello de mare antrenor se vede ca il tine sub aripa pe zebina, iar eu nu tin cu juve pt ca e capello la echipa ... cand merita il laud , cand nu , il busesc de nu se vede :D

dflOM
30th March 2006, 10:42
pana acu vreo 5 zile .. ii pupati picioarele lui Don Fabio din "toate pozitiile" .. acu gasirati "inamicul public nr.1" .. vergogna!

ps. editai la "sfatul " lui leo .. care vad ca nu avu acces la net azi :D , da cica deseara face si pe :drak: -u in patru sa il asculte pe Scarpini ..:happy
ia toate posturile mele de pe threadu' asta,vezi unde l-am laudat pe capello...;) o fi el antrenor,da' n-are ce cauta la juve,de cand a venit a nenorocit echipa,n-a batut pe nimeni in 2 ani de zile(iar aici sa nu aud ca "domne,a luat 2 titluri...nu tine),si-a impus copiii de suflet,a slabit considerabil lotul(asta s-a vazut clar marti,trebuia sa te uiti pe banca de rezerve),in europa n-a speriat pe nimeni.....asadar,demisia imediata (sau cel mai tarziu la finalul sezonului )ar fi cel mai bun lucru pt echipa...si atunci ar disparea si zebina,si sclatan

Leo_
30th March 2006, 11:03
Daca n-ar avea gaselnita cu Zebina, Capello ar fi bajat extrem de valabil. Zlatan prinde un sezon slab si, prin urmare, isi atrage injuraturile tutror suporterilor. Dar anul trecut? Cum a fost? n-a jucat bine? vreti sa-l dam afara? Rabdare si tutun...vor veni si rezultatele. Daca nu castigam nici alea 2 titluri cum era, dflOM? Tu pe cine ai vrea antrenor?

Marquise MGP
30th March 2006, 11:16
@dflom

echipa pe care a preluat-o capello era mai slaba decat asta iar meritele sunt ale lui ca a facut o achipa care a pierdut un meci in 31 de etape de campionat ... asta e, a stalcit-o cu arsenal si suntem oleaca suparati dar nici interul nu l-a dat afara pe mancinni desi la ei era traditie sa schimbe antrenorii precum ciorapii si au avut gramezi de motive sa o faca...in liga orice echipa poate sa piarda sau sa castige si e importanta forma de moment...marti am fost in offside si gata ... vedem saptamana viitoare ce e de facut ;)

PS : te intreb si eu , pe cine vezi antrenor la juve ?

Leo_
30th March 2006, 11:19
Ca-mi adusei aminte de Inter...dflOM, tu zici ca ar trebui sa scapam de Zlatan. Eu zic sa avem rabdare...uita-te la interisti cum l-au pastrat in lot pe numitul Recoba Alvaro, de meserie mancator de bani, avand ca hobby fotbalul :D:D Pe asta l-au tinut chiar daca are un salariu baban si nici nu mai e tanar ca suedezul.

Marquise MGP
30th March 2006, 11:23
acuma hai sa fim seriosi leule ... daca stam cu okii in ograda interului ca sa luam invataminte de la ei e grav de tot ... mai ales in cazul recoba :drak:

Leo_
30th March 2006, 11:26
Eh, faceam si eu conversatie...putem gasi alte exemple, dar ala e de belea :D:D

Zebrone
30th March 2006, 11:52
zlatan trebuie sa ramana, talentul si geniul nu dispar. o sa isi revina la forma lui si gata.

Zebrone
30th March 2006, 15:16
ca urmare a iesirii necontrolate din meciul de trista amintire cu arsenal, camoranesi va fi amendat cu 40.000 de euro si probabil cedat la sfarsitul sezonului.

inter
30th March 2006, 15:48
o merita , si-a batut joc ... iar la un asemenea nivel astfel de iesiri se platesc scump!

dflOM
30th March 2006, 21:48
camoranesi trebuie pastrat,altii trebuie dati in suturi afara...cat priveste intrebarea referitoare la antrenori:vialli,deschamps,....wenger ;) cam astia imi vin in minte acum.desigur,fara sa ma gandesc la lippi...
iar despre faptul ca antrenorul actual a luat 2 titluri,nimic mai adevarat,astea-s fapte.insa acolo functioneaza un intreg complex de imprejurari,uneori am impresia ca ar putea antrena pana si hagi,ca echipa tot va castiga titluri in italia.

diablo20
31st March 2006, 20:36
convocatii pt meciul cu treviso:

1 Buffon
2 Birindelli
3 Chiellini
4 Vieira
6 Kovac
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
23 Giannichedda
24 Olivera
25 Zalayeta
28 Cannavaro
32 Abbiati

“Del Piero is on the road to recovery and is running, but he isn’t sprinting just yet,” Capello continued.http://www.channel4.com/sport/football_italia/mar31i.html

diablo20
1st April 2006, 13:16
capello e gata sa-si prelungeasca contractul cu juve pana in 2009. in vara sunt sanse mari ca, cassano sa vina la juve urmanad sa plece unul dintre buffon, vieira sau zaltan. de asemenea ar putea sosi si mancini (roma) si gerrard (liberpool). dc va trebui neaparat sa vanda pe cineva dintre cei 3 eu asi optapt zaltan, care sa plece la real iar cubaniide pe elsa vina cassano si gerrard, cu toate ca mie nu pre imi plac fotbalistii englezi:
http://www.calciomercato.com/index.php?c=25&a=533

Zebrone
1st April 2006, 18:16
pana una alta, giraudo a confirmat aducerea lui c. zanetti din vara si a fost semnat acordul cu rai pentru juve channel.
@diablo: eu zic sa nu ii iei foarte in serios pe cei de la calciomercato, sunt cam aerieni :ok:

diablo20
1st April 2006, 19:52
in meciul jucat azi dintre arsenal si aston villa, castigat de arsenal cu 5-0, mijlocasul fabregas s-a accidentat parasind terenul in min 15 al primei reprize fiind astfel in dubiu pt meciul retur din CL :D
P.S. la pauza treviso-juve 0-0. din cate am citit comentariile primei reprize se pare ca juve joaca bine :ok:

STEAUA-MANIA
1st April 2006, 20:39
http://www.talpa.tv/web/show/id=53069/contentid=127772
live mec lui juve.

diablo20
1st April 2006, 21:17
se pare ca in momentul schimbarii zaltan a adresat niste injuraturi lui capello. sunt curios dc acesta va lua masuri sau nu!!

inter
1st April 2006, 21:19
40.000 reloaded? :D:D ca tot e la moda :P

Sunchase
1st April 2006, 21:33
Noroc ca a pierdut si Milan.Juve nu mai joaca nimic

dflOM
1st April 2006, 22:02
capello e gata sa-si prelungeasca contractul cu juve pana in 2009. in vara sunt sanse mari ca, cassano sa vina la juve urmanad sa plece unul dintre buffon, vieira sau zaltan. de asemenea ar putea sosi si mancini (roma) si gerrard (liberpool). dc va trebui neaparat sa vanda pe cineva dintre cei 3 eu asi optapt zaltan, care sa plece la real iar cubaniide pe elsa vina cassano si gerrard, cu toate ca mie nu pre imi plac fotbalistii englezi:
http://www.calciomercato.com/index.php?c=25&a=533
bun,avand in vedere ca azi e 1 aprilie.....o sa iau stirea ca atare ;)

dflOM
1st April 2006, 22:04
se pare ca in momentul schimbarii zaltan a adresat niste injuraturi lui capello. sunt curios dc acesta va lua masuri sau nu!!
pai zoltan nu stie ca nu-i frumos sa-ti injuri parintele,mana care te-a ajutat sa mananci o paine alba fara sa faci absolut nimic?ofofof,ce ti-e si cu razgaiatii astia :no:

Zebrone
1st April 2006, 22:16
http://www.talpa.tv/web/show/id=53069/contentid=127772
live mec lui juve.

mersi mania, din pacate am citit prea tarziu postul :ok: juve a jucat foarte bine prima repriza (9 cornere, 14 suturi pe poarta etc), zlatan a fost magic in unele momente, copil in altele. in momentul schimbarii, a urlat se pare la cineva din staff-ul echipei, nu la capello. oricum daca nu isi revine, nu il vad la juve si la anul.

Al Dracu
1st April 2006, 22:27
Cam asa e! Adica Juve a jucat foarte bine! Micutzul ala de portar al lui Treviso a prins insa ziua carierei lui! :ok:

Zebrone
1st April 2006, 22:38
sa vedem miercuri, poate vin si eu in fan clubul lui lehmann.

The G.O.A.T.
2nd April 2006, 11:25
...zlatan a fost magic in unele momente, copil in altele...

Si totusi Juve are nevoie de goluri mai mult decat de spectacol si momente magice din partea jucatorilor! Spectacolul vine de obicei dupa ce ai deja un avantaj de 2-3 goluri! Iar zlatan, din pacate, nu prea mai da aceste goluri :headbang: Noroc ca a pierdut milanul si distanta s-a marit la 9 puncte, ca la cum joaca Juve in acest moment incep sa am emotii in privinta campionatului!

Anonim
2nd April 2006, 17:11
Adevarat! Sunt intr-o forma foarte proasta , cum de mult nu i-am vazut !! Nu inteleg ce dreaq au patit ...

Leo_
3rd April 2006, 09:59
E totusi bine ca si-au creat ocazii la Treviso...
Vreau sa vad schimbare de tactica totusi in meciul cu Arsenal. trebuie sa-i surprindem cumva, altminteri...
Ce se mai aude cu Del Piero? Joaca miercuri?

Al Dracu
3rd April 2006, 12:15
Sint sanse destul de mici. Se antreneaza cu echipa dar nu se stie inca daca va fi apt de joc miercuri.

Leo_
3rd April 2006, 12:25
Atunci e nasol...fara Alex, Vieira, Camoranesi va fi al naibii de greu... Sa speram ca Fanclubul Lehmann va lua fiinta chiar miercuri :P
Vere, te duci la meci?

Zebrone
3rd April 2006, 12:31
pana azi s-au vandut 40620 de bilete. un semn bun! leo, tata, sa o luam pe rand: vieira e ghips de 30 de etape, camoranesi mai mult faulteaza decat alearga. singura posibila pierdere este alex. altfel, eboue s-a accidentat, dar la arsenal revin ljunberg si campbell. numai bine ca sa strice angrenajul englezilor :D

Leo_
3rd April 2006, 12:36
Putem s-o luam si asa :D Atunci suntem clar avantajati, mai ales de faptul ca nu joaca nici Zebina, nu? :D
Daca s-ar accidenta Henry, ar fi o treaba. dar frumos ar fi sa ne calificam chiar si cu francezul pe teren.
Semn bun ala cu biletele ;) Daca s-ar face 60.000, eheee...alta viata :D

Zebrone
3rd April 2006, 12:38
pai inca sunt in vanzare de la 10-18 every day si cred ca si in ziua meciului.

Leo_
3rd April 2006, 12:39
Sa-mi iau, sa nu-mi iau...cat e scorul? :D:D

Zebrone
3rd April 2006, 12:43
fo 40 la peluze. mocca as usual :D

Leo_
3rd April 2006, 12:45
Chiar ca mocca :D:D Imi iau 2 atunci :ok:

Zebrone
3rd April 2006, 12:46
ia 3 sa vin si eu :D :D

Leo_
3rd April 2006, 12:50
ok, iau eu 3 bilete...tu vezi cum facem sa ajungem acolo :D:D
Auzi, da' nu ne facem noi mai bine abonament?

alejandro
3rd April 2006, 12:50
Daca s-ar accidenta Henry, ar fi o treaba. dar frumos ar fi sa ne calificam chiar si cu francezul pe teren.

Da-l naibii pe Henry,cu el sau fara el in teren,pt mine tot ar fi frumoasa calificarea,si asta e tot ce ma intereseaza:evil:
insa la cum jucam acum:sleep:

Zebrone
3rd April 2006, 14:06
mai fratilor, problema jocului are o explicatie simpla: juve a terminat gazul...din nou. sambata la treviso, baietii au facut o prima repriza excelenta, mijlocul a fost la inaltime, dar a doua repriza s-au multumit sa tina mingea. explicatia e simpla, echipa e stoarsa ca o lamaie, emerson e mai mult decat epuizat si tot asa. si eu sper din tot sufletul sa intoarca rezultatul, dar e dificil cand gambele nu te ajuta. oricum, forza ragazzi!

inter
3rd April 2006, 14:09
sa nu va faceti de rusine ....
nu credeam sa cumpere atatia bilete .. n-ar fi exclus sa fie fanii "taurilor" care vor sa vada si sa incurajeze o Mare Echipa :D:D pe numele ei Arsenal :P

Zebrone
3rd April 2006, 16:44
intere, ti-am mai zis si inainte de meciul tur, vezi sa nu musti din batista. tare chestie, sa vorbesti numai despre alte echipe, probabil fiindca nu ai ce zice de a ta :D

inter
3rd April 2006, 17:47
nu vreau sa ii laud pe ai mei :D:D

The G.O.A.T.
3rd April 2006, 19:19
Pai aveti cu ce sa va laudati, ati intrat in Guinness Book: cea mai lunga cursa pentru castigarea unui campionat de fotbal! Cati ani sunt? 17? Nici nu mai are importanta numarul anilor pentru ca la anul recordul va fi doborat! De cine? De INTER!:yeah:

Al Dracu
3rd April 2006, 21:34
Vere, te duci la meci?
Poa' sa ninge, poa' sa ploua, ni se rupeee....inima-n doua, noi sintem prezenti in Curva Scirea! :D Mai ales ca si-a facut pomana Moggi tura asta si a lasat biletele la Sud doar 40 de euri.

diablo20
3rd April 2006, 22:50
Ce se mai aude cu Del Piero? Joaca miercuri?

del piero a efectuat azi o serie de examene medicale care au confirmat ca recuperarea a decurs fff bine, insa maine se va vedea dc intradevar va putea fi folosit in caz de nevoie. personal cred ca va fi pe banca :ok:
http://www.channel4.com/sport/football_italia/apr3g.html

Zebrone
4th April 2006, 11:38
Emerson implineste azi 30 de ani! Sa ii uram La Multi Ani si sa faca un joc de exceptie miercuri .:ok:

diablo20
4th April 2006, 21:11
convocatii pt meciul cu arsenal:

1 Buffon
2 Birindelli
3 Chiellini
6 Kovac
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
11 Nedved
14 Balzaretti
17 Trezeguet
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
23 Giannichedda
24 Olivera
25 Zalayeta
28 Cannavaro
32 Abbiati

azi del piero a fost supus unor noi teste pe a vedea dc ar putea face fata meciului, insa din nefericire nu le-a trecut :headbang:

Leo_
4th April 2006, 21:22
S-ar putea sa fie o smecherie a celor de la Juve...Del Piero sa fie elementul surpriza ;)
Emerson, 30 de ani? as fi jurat ca e mai batran :D La multi ani!!

diablo20
4th April 2006, 21:37
pai nu are cum sa fie elementul surpriza atata timp cat nu a fost convocat!!
La multi ani lui emerson :ok:

alejandro
5th April 2006, 09:11
las' ca ne scoate Mutu din rahat!!!
Forzza Mutulica!!!

Zebrone
5th April 2006, 09:59
din partea mea sa ne scoata si giannichedda, numai sa ne scoata careva :ok:

alejandro
5th April 2006, 10:03
cred ca cel mai potrivit ar fi capello,dar daca n-are cu ce:ciocan:

Zebrone
5th April 2006, 10:07
asta este, jucam cu ce avem si speram la ce e mai bun.

The G.O.A.T.
5th April 2006, 10:32
Nu este imposibil de scos un rezultat bun in meciul de diseara! Asa cum ei ne-au dat doua la ei acasa, la fel de bine putem inscrie si noi; toata treaba este sa facem opusul meciuilui din tur, in atac sa punem presiune pe ei din primul minut iar in defensiva sa fim beton si sa nu luam gol!

Al Dracu
5th April 2006, 14:23
Verilor, eu am plecat la meci! Daca ne indoliaza aia diseara transmiteti-i lui Inter ca nu mi-a cazut netul ci ca sint pe autostrada! :D Si sa puna titluri din ziare si poze ca i-oi raspunde eu cind vin! :drak:

Zebrone
5th April 2006, 17:41
bine, vere, sa faci poze si sa urli tare! :D :D

Marquise MGP
5th April 2006, 23:38
e greu sa faci ceva cand nu ai atac in teren si fortezi cu zalayeta.

felicitari lui arsenal ... au fost cu siguranta echipa mai buna aceasta dubla mansa :ok:

The G.O.A.T.
5th April 2006, 23:58
Chiar nu imi dau seama ce fotbal joaca Juventusul. Centrari si baloane aruncate de pe la jumatatea terenului spre niste varfuri care mai mult au stat in offside; iar daca nu erau in offside ori nu ajungea mingea la ei, ori o pierdeau la urmatoare pasa data. In rest, un Nedved nervos si cu mare pofta de fault si o nulitate de atacant numita Ibrahimovich care trebuie sa plece cat mai repede si cat mai departe de la Juve! O lectie de fotbal predata in doua sedinte de catre Arsenal!

diablo20
6th April 2006, 00:20
meciul nu a fost asa de spectaculos din cauza ca a fost maimult tacticizat de ambii antrenori. meciul a fost exact ca cel de anul trecut cu liverpool si se pare ca avem boala de a lua mereu bataie de la englezi. la anu' mai tre' schimbati si unii jucatori si poate reusim mai multe. de acuma sunt fan barca" :D

Leo_
6th April 2006, 07:54
Mda, nu mai sunt multe de spus...meci slab din nou, fara idei tactice, fara elemente surpriza...meritam din plin necalificarea...
Acum sunt fan Arsenal! Come on boys! ca Liverpool anul trecut sa va vad!

Cneazul
6th April 2006, 09:42
ibrahimovic si trezeguet sunt doi afoni . care este legatura lor cu fotbalul ? del piero e cel mai bun . s-a vazut si ieri . fara el , ce a facut juve in atac ? nimic . a avut si treze vreo 3 ocazii dar a dat pe langa minge , sau , mai rau , a dat mingea in el . bravo tifosilor care au asistat la meci si , prin minutul 75 , au strigat cu totii < alex del piero >> . in legatura cu arsenal... triseaza fotbalul . cum e posibil sa joci fara niciun autohton in primul 11 ? am scris despre asta pe threadul lui arsenal . ieri a jucat exemplar buffon . bravo tinere . tine-o tot asa . you`re the best .

The G.O.A.T.
6th April 2006, 10:53
Si cand ma gandesc ca in urma cu cateva luni se punea problema ca Del Piero sa plece de la club. Daca imi aduc eu bine aminte chiar au fost unele tensiuni intre el si ibrahimovich! Cred ca s-a luat decizia corecta in privinta lui Alex iar cel care trebuie sa plece este nulitatea de zlatan care tot ce stie sa faca este sa dea pase sau sa faca preluari cu calcaiul, de cele mai multe ori fara succes!:rosu:

dflOM
6th April 2006, 10:57
devine din ce in ce mai limpede ca cea mai buna solutie pt echipa ar fi debarcarea lui capello din vara.desi a construit(desi e mai mult un eufemism,totusi n-a preluat echipa de la zero)o echipa care a castigat 2 titluri in italia,asta nu inseamna ca a facut o trupa redutabila,ci una extrem de constanta si lineara...sa nu uitam,titlurile se castiga prin victorii scurte cu lecce,empoli,reggina,cagliari,livorno etc....pt a impune respect in ch.l,e nevoie de mai mult;de un lot mult mai "stufos",in special in partea ofensiva(iar aici e numai vina lui capello....cand a venit,in lot erau miccoli,maresca,di vaio pt a aduce in locul lor pe bufonul de zlantan),iar mai apoi,trebuie un joc mult mai accelerat,mult mai vioi,mult mai multa presiune pe adversar,n-am vazut nimic din toate astea aseara,nici macar in meciul cu bremen,dak nu era greseala lui wiese,juve n-ar mai fi ajuns nici macar pana aici.cu un asemenea stil linear,repet,castigi titluri,insa la nivel european esti "mancat".trebuie sa fii capabil de "explozie"(desi poate nu-i foarte potrivit termenul);insa e clar,atmosfera in lot e deteriorata,jucatorii nu mai leaga 3 pase,aseara rar am vazut o actiune construita dusa pana la capat...calificare meritata din plin.pt juve,ink o data,plecarea lui capello,a lui zlatan(principalul element perturbator din lot),zebina,emerson-cei 3 copii ai antrenorului,ar fi o solutie,iar din vara,(re)constructia unei adevarate echipe europene...:ok: (poate pare un paradox,insa milanul reuseste a 3-a semifinala in 4 ani,perioada in care a luat un singur scudetto...nu cred ca berlusconi e foarte nemultumit,nu?....satul sa vad cum altii se aleg cu gloria europeana,in timp ce juve culege titlu dupa titlu....in italia :headbang: )

alejandro
6th April 2006, 11:19
minunea nu s-a intamplat,asta e...dupa ce am iesit din grupe am jucat cam prost cu ambele echipe...poate la anu...:sleep:

Leo_
6th April 2006, 11:42
Plecarea lui Capello poate fi o solutie, dar pe cine aduci in loc? Gasesti un antrenor care nu ia scudetto, dar castiga CL sau cum?
Zlatan se indreapta vertiginos spre plecarea din vara, la fel si Zebina. Dar Emerson trebuie sa ramana.

Cneazul
6th April 2006, 11:58
demisia capello . treze e slab . se loveste mingea de el . hai del piero . de la vara revine miccolli ca e doar imprumutat

The G.O.A.T.
6th April 2006, 12:27
...sa nu uitam,titlurile se castiga prin victorii scurte cu lecce,empoli,reggina,cagliari,livorno etc....pt a impune respect in ch.l,e nevoie de mai mult...

Iar titlurile se castiga nu neaparat prin victoriile proprii ci si prin greselile adversarilor directi implicati in lupta pt. campionat. Sa nu uitam ca meciurile directe cu milan (principala contracandidata la titlu) s-au terminat pt. Juve cu o infrangere si un egal! Iar daca in campionat ar fi numai echipe de talia milanului atunci nu stiu cate titluri ar mai fi in palmaresul lui Juve! Din pacate in UCL (fazele superioare) sunt numai echipe te talia milanului, barcelonei, arsenal etc, echipe imposibil de invins de catre Juve cu lotul actual!

philos
6th April 2006, 14:43
ce fac baietii? o tarie sau ceva de suparare? :D

agreez cu g.o.a.t., dovada e chiar ultima etapa...juve e o echipa care nu face pasi gresiti cu echipele mai mici, spre deosebire de adversarii din campionat care se super-mobilizeaza cu echipele de aceeasi talie, insa si-o fura cand nu te astepti...

Al Dracu
6th April 2006, 14:54
Philos, ce faci mah ai inviat? Trebuia sa mai astepti vreo 2 saptamini pina la Paste ca sa te credem! :D Vezi ca ai gresit threadul! Aici nu se vorbeste nici de Inter nici de semifinalistele Cupei Intertoto! :drak:
In cazul in care Capello pleaca, ii va urma Vialli. In concluzie prefer sa ramina Capello!
Aseara am avut inca o data dovada ca unii de la Juve joaca impotriva lui Capello. Si care sint aia se va vedea la vara. Zebina a fost deja impachetat. Urmeaza Zlatan si Vieira.

philos
6th April 2006, 15:05
deh mah am fo' in perioada de tranzitie de la Cali la Buc :D

am nimerit bine, aci' se vb de echipa zobita de tunari :D

Leo_
6th April 2006, 15:07
Vieira?! Cum vine asta vere?
Ce a fost aseara in tribune? am auzit ca s-au cam certat cei din Curva intre ei...care sa strige pro si care contra echipei...

alejandro
6th April 2006, 15:09
philos,nu e bine sa te bucuri de necazul altuia,cand tu stai cu mortul in casa:happy

eu tot nu inteleg nimik:D
cand eram in grupe,echipa mergea ceas si in campionat si in CL,acum parca nici n-am mai avea echipa,jumate de lot trebuie schimbat...e posibil asa ceva in doua luni?zici ca suntem dinamo:happy

philos
6th April 2006, 15:12
sincer n-am avut cu cine sa tin aseara...in anglia si italia am alte favorite...si doar nu vroiai sa laud arsenalu', asa ca ii iau si io la misto pe dungati :D

de parca ei nu se bucura de necazu' altora :):):)

Al Dracu
6th April 2006, 15:25
Vieira va pleca mai mult ca sigur! Se vorbeste deja de Real!
N-a fost nici o cearta! Dupa ce s-a strigat pro Alex au inceput sa se ridice niste coruri anti Capello. Si la faza asta cam jumate nu au fost de acord. Unii au tacut, altii au plecat mai devreme!

The G.O.A.T.
6th April 2006, 15:29
Cred ca doar se vorbeste! Nu cred ca joca Vieira dupa cum canta Capello! Pt. moment sef la Juve este tot Moggi si nu cred ca acesta il va vinde la vara!

diablo20
6th April 2006, 15:58
eu cred ca situatia este mult mai complexa, si anume:
situatia lui capello sta in mainile triadei care in functie de obiectivele propuse in sezonul urmator va decide dc il va pastra sau nu pe acesta. un lucru e cert si anume ca, capello este un antrenor de mana a doua in europa in schimb in campionat jos palaria. suporterii vor CL din cauza ca scudetto tot l-am castigat, dar eu zic ca e bine si numai cu titlu (pe mine ma deranjeaza nu faptul ca nu ajung in finala ci atitudinea unor jucatori si sincer nu-mi place deloc tactica lui capello din meciurile europene).
viitorul lui vieira la juve este legat de capello, care dc va ramane nu-l va lasa sa plece pe francez.
marea intrebare e legata de zlatan, care nu a prins un sezon prea bun. marea intrebare e dc moggi poate sa riste sperand ca zlatan sa-si revina cand poate lua pe el un munte de bani, iar cu acestia sa intareasac fff mult echipa???

Zebrone
6th April 2006, 16:07
se pare ca juve a oferit deja bani +vieira celor de la liverpool pentru gerrard. in ceea ce il priveste pe zlatan, nu ii mai suport indolenta. nu sunt inca foarte convins ca vreau sa plece totusi.

diablo20
6th April 2006, 16:16
pe mine m-a enervat la culme aseara la o faza cand zlatan nu a mai alergat dupa o minge, care credea ca va iesi afara, iar un fundas a lui arsenal (parca eboue) a fugit si a prins mingea. o asemenea atitudine e de netolerat, dar eu cred ca asta e din vina lui capello, care l-a facut pe zlatan sa se creada titular indiscutabil chiar dc joaca rau. ar fi trebuit de-a lungul sezonului sa-l lase pe banca si sa munceasca sa-si castige locul de tutular, la fel cum a muncit del piero dupa un sezon mai slabut a muncit si sincer cred ca ar merita sa fie titular!

Zebrone
6th April 2006, 16:55
exact aceeasi faza m-a facut sa il numesc indolent. sa vedem ce se intampla mai departe,deocamdata clubul e in silenzio stampa.

diablo20
6th April 2006, 22:52
mijlocasul lui betis Joaquìn a declarat ca dupa multi ani la aceasta echipa doreste sa plece, iar cu banii luati pe el echipa sa se intareasca. betis cere 60 mil iar echipele interesate sunt Barcelona, Valencia, Chelsea si Juventus :D:D

Leo_
6th April 2006, 22:57
60 de milioane? exorbitant...cu banii astia Betis o vrea sa-si faca 2 cluburi, nu unu :D


N-a fost nici o cearta! Dupa ce s-a strigat pro Alex au inceput sa se ridice niste coruri anti Capello. Si la faza asta cam jumate nu au fost de acord. Unii au tacut, altii au plecat mai devreme!
Hmm, si tu vere, ce-ai facut? :D:D ia sa te vad...:evil:

Moggi: " C’è grande dispiacere per essere usciti ai quarti di finale da una competizione a cui tenevamo tanto, ma non si può sempre vincere, ci sono anche gli avversari e l’Arsenal è una squadra che in questo momento è in gran forma" :mda: mai bine tacea dracu'

diablo20
7th April 2006, 12:15
"Cei ce ne contestă acum sînt nişte masochişti care uită că în ultimul deceniu Juve a ajuns de cele mai multe ori în finală" Fabio Capello, antrenor Juventus
ce nu inteleg eu la declaratia asta este ca, capello se lauda cu niste lucruri la care el nu a contribuit deloc, ci doar a fost spectator la TV pe cand altii si-au rupt picioarele pe teren si altii au urlat ca nebunii in tribuna sustinand echipa. rusine mare.... din partea lui!!

dflOM
7th April 2006, 12:27
@leo:asa e,suna paradoxal;totusi,schimbarea antrenorului cu unul tanar(deschamps)ar aduce cred si un suflu nou in interiorul lotului...ma refer desigur la renuntarea unor jucatori plafonati si uzati si la aducerea altora tineri,plini de dorinta de afirmare si foarte talentati...desigur,acestia poate nu vor fi constanti de-a lungul unui sezon intern de 38 de meciuri,insa ar fi capabili de meciuri mult mai "explozive" in europa;cred ca pe asta ar trebui sa se mizeze sezonul viitor,prea multe n-ar fi de pierdut uitandu-ne la performantele europene ale echipei din ultimii 3 ani.
@daroczi:musca-ti limba!trezeguet slab?esti comic...cel mai bun atacant de careu din europa,in opinia mea,probleme apar atunci cand n-are cine sa-l serveasca(unde esti,del piero?),e inexistent in joc si n-are un aport fantastic la constructie,in rest e un atacant cum nu mai sunt inca 5 in lume
vad ca din ce in ce mai multe lume pe forum il contesta pe zlantan acum(cat si pe capello),insa atunci cand am facut primele critici la adresa lor,acum vreo 2 luni,am fost sanctionat in unanimitate...cat de mult sa se fi schimbat ei in acest timp? :)

Iulian Lazialu
7th April 2006, 13:09
Pacat ca in Europa nu se pot cumpara arbitrii:D :D

Al Dracu
7th April 2006, 14:34
Pacat! Asa e! Nici nu apuci sa ajungi in ametitoarele inaltimi ale semifinalei de Cupa Intertoto si te executa fluierashii! :D

Zebrone
7th April 2006, 14:41
daca nu te exectua fiscul mai intai. asa cum era normal :ok:

diablo20
7th April 2006, 19:49
se pare ca, capello si-a prelungit contractul cu juve pana in 2009, actualul fiind scadent in 2007, insa ceva oficial se va anunta la sfarsitul acestui sezon:
http://www.lastampa.it/sport/cmsSezioni/calcio/200604articoli/922girata.asp

Cneazul
7th April 2006, 21:52
poate pleca unde vrea . sa vina deschamps !

dflOM
8th April 2006, 10:03
poate pleca unde vrea . sa vina deschamps !
:ok: de fapt,pe deschamps il asteptam inca de acum 2 ani,insa pana la urma ne-am ales cu o gluma proasta...

diablo20
9th April 2006, 11:57
un interviu intersant cu del piero, realizat de revista Le Iene:
http://sports.virgilio.it/it/cmc/indiscreto/200614/cmc_94759.html

diablo20
10th April 2006, 00:00
un meci frumos cu multe faze de poarta care mi-a confirmat ca din sezonul urmator pe langa zebina (este incredibil cat de prost poate fi capello cu insistatrea ca titular pe acest francez care si-a ratat cariera in fotbal ) si thuram, camoranesi, vieira nu prea mai auce cauta la echipa :D:D

Al Dracu
10th April 2006, 00:05
Cum spuneam si mai devreme, ZZ Top si-au facut "datoria" si in seara asta! Cu Zebina nu mai are rost sa consumam cuvintele, daca nu poate pentru noi poate impotriva, macar tot face ceva! Dar Zlatan si-a dat foc la valiza. S-a vazut clar ca nu vrea sa marcheze, nu ca nu poate!

diablo20
10th April 2006, 00:09
pacat ca sunt in silenzio stampa, ar fi fost interesant ce declara capello despre acea imensa ocazie :D

Leo_
10th April 2006, 09:55
Nu stiu ce sa mai zic...meciul de aseara a avut si parti bune si parti rele. Am vazut mai multa determinare din partea noastra. In atac au mers mai bine, chiar daca Ibra parca nu ar vrea sa dea gol :mda: In aparare, e jale...in afara de Zambrotta, aseara au fost la pamant. Kovac merita sa fie eliminat, Thuram a gafat de mai multe ori, Zebina...nu mai vorbesc.
Golul a fost superb :ok:

Zebrone
10th April 2006, 10:11
mai bine tac si intru in silenzio stampa si eu.

uti2102
10th April 2006, 10:56
Io zic sa tacetzi shi sa va bucuratzi de bulan, dungatzilor :D Deja 2 meciuri la rand cu bulane, sezonu' viitor cred k mergetzi la pascut prin savana, altfel nu se poate, e prea de tot :drak:

dflOM
10th April 2006, 11:31
un meci frumos cu multe faze de poarta care mi-a confirmat ca din sezonul urmator pe langa zebina (este incredibil cat de prost poate fi capello cu insistatrea ca titular pe acest francez care si-a ratat cariera in fotbal ) si thuram, camoranesi, vieira nu prea mai auce cauta la echipa :D:D
nu l-as critica atat de mult pe vieira,in fine,macar dupa prestatia de aseara,a aratat in orice caz mai multa vigoare decat ar fi facut-o mosneagul de emerson...thuram,e adevarat,si-a cam spus ultimul cuvant,dar sa nu uitam tot ce-a facut pt club(urat din partea lui capello sa-i ia banderola de al doilea capitan,nu ca zambrotta n-ar merita,insa gestul de a-l deposeda de un lucru pe care-l merita e rusinos :rosu: );pt camoranesi cred ca s-ar gasi lejer un inlocuitor pe profilul sau,america de sud musteste de asemenea jucatori,da' stii vorba aia,sa nu dai vrabia din mana.....despre strungarul jonathan n-are rost,cred ca e copilul din flori al lui capello,ca si zlantan de altfel(ar fi bine ca baiatu' asta sa nu vrea sa inscrie,pt ca dak intr-adevar atat poate,atunci cred ca juve si-a luat cea mai mare teapa din istorie,n-o sa mai dea bani nici realu' pe el)..in fine,sa speram ca din vara vom scapa de lepadaturile astea.mi-a placut in schimb felul in care l-a recompensat capello pe alex pt golul marcat;oricat de accidentat ar fi fost si tot juca mai bine decat zalajeta si zlactan la un loc...cre'k i-a bagat ceva carne in gura batranului capello :)

Zebrone
10th April 2006, 11:45
popica, vezi-ti bre de locul 5, bine? :D

uti2102
10th April 2006, 11:46
Hehe, intrebarea care se pune este : pana cand ? :P

Zebrone
10th April 2006, 11:48
si raspunsul este: pana la adanci batraneti :D

Leo_
10th April 2006, 12:10
Bah, ce atata silenzio stampa? hai sa spunem lucrurilor pe nume :D:D

diablo20
10th April 2006, 12:17
thuram,e adevarat,si-a cam spus ultimul cuvant,dar sa nu uitam tot ce-a facut pt club(urat din partea lui capello sa-i ia banderola de al doilea capitan,nu ca zambrotta n-ar merita,insa gestul de a-l deposeda de un lucru pe care-l merita e rusinos :rosu:
din cate am vazut eu pe thuram il intereseaza mai mult banderola de capitan si nu jocul. am observat in multe meciuri ca, atunci cand del piero e schimbat thuram se repede la el ca un hultan ca sa-i ia banderola. si in plus thuram e la juve de prin 2001 iar zambrotta de prin 1999, deci dupa mine merita sa o poarte pe deplin in locul francezului. din cate stiu eu thuram nu e al 2 capitan ci pessoto e.

P.S. conform ControCampo zlatan e la un pas de chelsea, care-i ofera 6 mil pe sezon si 40 mil lui juve!

Zebrone
10th April 2006, 13:15
nu cred ca banderola de capitan e problema momentan. 40 de bulioane zici? si cine vine in locul lui?

Leo_
10th April 2006, 13:16
Se intoarce Miccoli :D

Zebrone
10th April 2006, 13:29
de pe o parte pe alta eventual :D

Leo_
10th April 2006, 13:36
Problema nu e doar in atac, adica pe cine sa punem langa Trezeguet. Asta e simplu: Alex. Dar n-avem rezerve...
Iar la mijlocul terenului, Emerson oboseste repede, Vieira nu s-a acomodat. Mie imi place Gianichedda cum se prezinta in ultima vreme si Capello ar trebui sa-l bage mai des.

inter
10th April 2006, 14:02
don Fabio vad ca are ganduri de "flotant" :D:D

Leo am o poza cu o sapca compromitatoare :D:D .. eu nu apar in aia :P

Leo_
10th April 2006, 15:15
Ba pardon! Mi se vede doar ceafa :P Sau tu ai alta poza? :D:D Sa nu ma dai de gol ca nici tu nu esti "curat" :D:D

inter
10th April 2006, 16:09
:drak:
mai bine tac si intru in silenzio stampa si eu.

vad ca te baga catalanu :happy :happy .. cred ca nu mai vrea sa mai vina in Tm la vara :evil:

ps. se cunoaste ca spaniolii astia au boala pe noi ...:P

diablo20
10th April 2006, 22:43
40 de bulioane zici? si cine vine in locul lui?
cred ca dc va fi vadut zlatan mai mult ca sigur inlocul luiva veni cassano. eu l-asi da pe zlatan la real pt 40mil+cassano (cotat la 5-7 mil) :D

Leo_
11th April 2006, 09:50
Cassano? sa ne fereasca Al De Sus :D:D e mai fitos si mai neglijent decat Zlatan.

Catalanul
11th April 2006, 15:24
O fi fitos si neglijent dar uitati forma de zile mari in care se alfa :D :happy

http://www.cuatro.com/multimedia/video.html?view=alta&xref=20060411ctoultnot_1.Ves

dflOM
11th April 2006, 18:03
Cassano? sa ne fereasca Al De Sus :D:D e mai fitos si mai neglijent decat Zlatan.
:ok: mai degraba ar trebui cautati jucatori pt mijlocul terenului,pana la urma mutu este un atacant,ar putea juca lejer langa trezeguet,si cu returul lui miccoli s-ar rezolva cate ceva;la mijloc ar trebui umblat serios,cel putin 2 jucatori pt benzi si un mijloc central tanar,care poate duce...;)

Leo_
13th April 2006, 10:31
Probleme cu portarii pentru meciul cu Cagliari. Atat Buffon, cat si Abbiati sunt accidentati. Se pare ca vom fi nevoiti sa-l titularizam pe Bonnefoi. Asta a mai jucat vreodata?
Altminteri, Del Piero, in cazul in care va castiga titlul anul acesta, va ajunge la cota 7 scudetto castigate, la fel ca Bettega si Scirea :ok: In aceeasi situatie se afla si Maldini si Costacurta (7 scudetto cu Milan)

diablo20
13th April 2006, 11:56
a jucat un singur meci in serie B pt messina "The Frenchman, just 23, is vastly inexperienced seeing as he’s only played one League game in Italy with Messina in Serie B"
http://www.channel4.com/sport/football_italia/apr13c.html

Andy1987
13th April 2006, 14:48
cam ii ajuta arbitrul in serie a in ultima vreme...de numa` numa` :)

Al Dracu
13th April 2006, 15:03
Alt folclorist! :D Da si exemple ca sa nu credem ca vorbesti aiurea!

Andy1987
13th April 2006, 15:34
eeeeeee...da crezi ca mai stiu?:) am vazut niste meciuri la B1TV cand arbitrii ii ajuta...le dadea penalty nemeritat, penaltyuri refuzate adversarilor, etc...

Leo_
13th April 2006, 15:38
Ai vazut gresit! asa te-au facut sa crezi cei de la B1tv...sunt maestrii in arta disimularii :D

revenind la lucruri serioase: se prevad achiztii numeroase la vara
http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo305046.shtml

diablo20
13th April 2006, 16:23
andy, las' ca nici cu barca nu mi-e rusine la felul in care sunt arbitrati, iar ultimele exemple nu sunt prea indepartate, si anume benfica-barca si barca-real, asa ca lasa-ne pe noi cu pacatele noastre :D

Leo_
13th April 2006, 23:38
Alt folclorist! :D Da si exemple ca sa nu credem ca vorbesti aiurea!
Vere, mai traiesti? am crezut ca te-ai ascuns de carabinieri saptamana asta...ti-am zis sa nu te duci pe aeroport :D:D

Al Dracu
14th April 2006, 00:13
S-a deschis sezonul la capshuni timpurii! :D Dupa ce bag o tura in uzina cu proletarii ma duc cu agricultorii sa string bani de belet la stadion! :drak:

realmadrid.com
14th April 2006, 00:32
Gobbule, ai grija :D...cu capsunarii tai....ca astia sunt ai dreaq rau cu gobbi :D

Andy1987
14th April 2006, 00:43
andy, las' ca nici cu barca nu mi-e rusine la felul in care sunt arbitrati, iar ultimele exemple nu sunt prea indepartate, si anume benfica-barca si barca-real, asa ca lasa-ne pe noi cu pacatele noastre :D
Barca a fost ajutata in mod categoric, recunosc....dar oricum, e campioana iar :P

diablo20
14th April 2006, 13:57
pai daca recunosti at de ce-ti place sa arunci cu piatra in altii cand si voi aveti pacate??? :D:D

Zebrone
14th April 2006, 15:21
din obisnuinta :D

diablo20
15th April 2006, 17:50
gluma se ingroasa si acum mai avem doar 4 puncte avans :headbang:

Leo_
15th April 2006, 18:07
Diablo, calma frate...sunt 5 puncte! :D Am zis sa animam putin campionatul, sa nu zica dusmanii ca e plictisitor sa se stie campioana de prin etapa 20 :D:D
GdS: "La Juve è agonizzante, ma non muore mai"

Zebrone
15th April 2006, 18:24
agonie in toata regula. echipa are 2 zile de pauza acum si sambata vine un lazio in forma pe delle alpi. pe care o sa ii batem :D

Andy1987
15th April 2006, 18:37
sufera juve serios in ultima vreme.....dak nu se trezeste si pierde...milan poate ameninta locul 1! ori trezirea ori astia pierd titlul...desi acum cateva etape spuneai ca e o utopie acest lucru..

Zebrone
15th April 2006, 19:02
milan ameninta un rahat pe bat. :ok:

Al Dracu
15th April 2006, 20:58
Cam mult spus! :D

Zebrone
16th April 2006, 12:46
sa scot batul? :D

diablo20
17th April 2006, 11:14
se pare ca, bayern este interesata de camoranesi dar nu au avansat nicio oferta:
http://www.channel4.com/sport/football_italia/apr17c.html

diablo20
17th April 2006, 21:20
"Torino, 16 aprile - La squadra bianconera, dopo due giorni di riposo, riprendera` la preparazione martedi` in vista della Lazio. La gara si giochera` sabato alle ore 15. Restano da valutare le condizioni di David Trezeguet: il francese potrebbe recuperare e affiancare Zlatan Ibrahimovic o Alex Del Piero in attacco. Improbabile, invece, il ritorno di Emerson e Giannichedda. Resta l`attesa per la decisione del Giudice Sportivo sulla gomitata rifilata da Camoranesi ad un giocatore del Cagliari, non vista dall`arbitro. La prova Tv potrebbe punire l`italo argentino." (datasport)

P.S. va fi greu cu lazio fara trezeguet dar mai ales fara emerson, iar dc camoranesi va fi suspendat at treaba chiar se complica :D

Leo_
17th April 2006, 21:25
Pa Lazio trebuie sa-i batem oricum ar fi...iar Camoranesi ar trebui suspendat pana la finalul campionatului. Cred ca-l depaseste situatia...

diablo20
17th April 2006, 21:28
si pe cine sa bagam vere' in locul lui pe mutu, care face un meciu bun si 2 nu, sau pe olivera, care cred ca a uitat sa dea cu piciorul in minge??!!!!

Leo_
17th April 2006, 21:33
Da, eu il vreau pe Olivera...chiar sunt curios cum mai joaca ;)

realmadrid.com
18th April 2006, 01:37
Cu un egal smuls in extremis la Cagliari, coroborat cu succesul elevilor lui Carlo Ancelotti în derby-ul milanez, lupta pentru titlu în Serie A s-a redeschis.
Juventus mai are acum un avans de numai cinci puncte şi echipa este în vizibilă cădere, mai ales în plan fizic. La Cagliari, golul care a adus oaspeţilor egalitatea la 1 a căzut în minutul 95, gazdele acuzând vehement arbitrajul lui Nicola Ayroldi, care ar fi prelungit, în opinia lor, în mod exagerat meciul.
Doi jucători sarzi, Langella şi Abeijon, au fost eliminaţi, iar bătrânul antrenor Nedo Sonetti a declarat că a trăit multe la viaţa lui, dar de mult nu a mai văzut un astfel de furt. Oaspeţii au ratat şi un penalty, prin Del Piero, parat de fostul portar al lui Juve, Chimenti. Interesant este că Del Piero şi Chimenti sunt buni prieteni şi după meci au rămas împreună cu familiile în Sardinia, pentru a sărbători Paştele catolic. Chimenti a avut la final o răbufnire şi la adresa antrenorului Capello, care la Torino a lustruit cu el banca de rezerve chiar şi atunci când Buffon a fost accidentat. Felul în care foarte reţinutul tehnician al lui Juve a reacţionat după golul egalizator al lui Cannavaro (a rupt-o la fugă spre Fabio, luându-l în braţe) arată că în bianconeri au intrat tensiunea şi frica. Totuşi, rivalii de la AC Milan spun că nu îi interesează decât Liga Campionilor, iar posibilul duel cu Juventus nu ar avea nicio perspectivă.


http://www.prosport.ro/index.php?c=5&a=103783

Sper sa va fure Milanul titlul :D....vad ca si in meciul asta ati avut nevoie de MIB :D

Andy1987
18th April 2006, 01:45
si mai trist e ca juve nu-si mai revine din pumni...

Zebrone
18th April 2006, 10:05
comule, ai vazut meciul? nu? atunci de ce nu taci? sau for a change emite o opinie proprie .:ok:

The G.O.A.T.
18th April 2006, 17:44
Sper sa va fure Milanul titlul :D....vad ca si in meciul asta ati avut nevoie de MIB :D

Ar fi o chestie sa ne fure milanul campionatul! Si ar mai fi o chestie sa fure titlul si realul de la barca! Ce de chestii domne'!

Andy1987
18th April 2006, 18:33
Barca este deja campioaanam in claz ca nu stii ;)

realmadrid.com
18th April 2006, 18:38
Amatorule, matematic Barca nu este campioana, de cate ori trebuie sa-ti spuna cineva asta ?

@zebrone
Nu am vazut meciul, nu prea ma pasioneaza campionatul Italiei :D. Oricum, banuiesc ca o sa spui ca nu va ajutat nimeni in meciul asta :D

@The GOAT

Este o diferenta intre 11 puncte si 5, mai ales ca voi ati cam terminat benzina :D

Ayrton
18th April 2006, 18:46
Ce vorbesti dom'ne de benzina??? :D Pai daca-i sti tu cata "benzina" d-aia ce-i zice "Jack Daniels" au incarcat la bord numai Mutu, Emerson si Trezeguet acu' 2 zile ti-ai schimba opinia! :D

Leo_
18th April 2006, 19:21
Nu am vazut meciul, nu prea ma pasioneaza campionatul Italiei :D. Oricum, banuiesc ca o sa spui ca nu va ajutat nimeni in meciul asta :D
Nu te intereseaza Italia, dar bagi batul prin gard in Saptamana Mare :D Ia vezi-ti tu de galactici si lasa-ne...
Ayrton, ai fost cu ei mah? de unde stii cat au baut? :D

realmadrid.com
18th April 2006, 19:30
Saptamana mare a trecut la catolici :D. Mai grav este ca voi ati "furat" in prima zi de paste :D

Leo_
18th April 2006, 19:32
Hai bey, nu ma enerva...ce a furat? ai vazut tu meciul? sau esti frate cu Abeijon?

Al Dracu
18th April 2006, 22:30
.com-ule, nu pot decit sa te apreciez pentru faptul ca ai devenit fan al unui sport pe care poti spune ca il cunosti, spre deosebire de altele! :D
In ceea ce priveste meciul cu Cagliari, nu cred ca s-a disputat in prima zi de Paste (asta doar daca prin decret papal nu s-o fi mutat Pastele simbata)! :ok: Golul lui Cannavaro a fost marcat cu 4 secunde inainte de finalul timpului regulamentar, dupa un meci in care i-am calarit de la un capat la altul, in care bajetzii sarzi au tras de timp mai ceva ca Rapidul la Hamburg (si in care era logic sa se dea 5 minute de prelungire pentru pierdere de vreme, simulari si schimbari).
Si ca sa inchei: mai bine sa ajungi obosit pe locul 1 decit odihnit pe locul 4 (5? 6? :drak: )
Mai uita-te la campionatul Italiei sa vezi fotbal. Dupa cum se observa si in seara asta marea echipa ultrastelara a Barcelonei nu e in stare sa lege doua pase. Ca sa nu mai vorbesc de mascariciul de Ronaldinho care o joaca numai din calciie cu Cadiz, Terassa si Murcia iar acum sare mingea din el ca din coltzul blocului! (ma iau de Ronaldinho pentru ca aia de la Real nu merita pierderea de vreme necesara unei analize :P )
Catalane, Ronaldinho ala e de vinzare cumva? Va dam doua cornete de semintze pe el! :D

The G.O.A.T.
18th April 2006, 22:36
Barca este deja campioaanam in claz ca nu stii ;)

cand am zis ca va castiga realul campionatul am spus-o intr-un mod ironic! In caz ca nu stii ;)

diablo20
19th April 2006, 00:19
Ronaldinho ala e de vinzare cumva? Va dam doua cornete de semintze pe el! :D
las ca mai stim noi un fenomen brazilian care a jucat la barca si rupea stilul iar cand a venit in cizma (juca ca o cizma) statea numai pe masa de operatie, asa ca lasa-l vere' pe dintzos acolo ca-i sta bine unde e' :D:D

P.S. camoranesi a fost suspendat 2 etape, iar trezeguet si emerson au inceput antrenamentul cu echipa (se pare ca le-a prins bine vizita in romania) :ok:

Zebrone
19th April 2006, 09:44
Saptamana mare a trecut la catolici :D. Mai grav este ca voi ati "furat" in prima zi de paste :D

mai grav e ca voua v-a dat gol contra. galactici :yeah:

Ayrton
19th April 2006, 11:06
Pt sezonul viitor "va infruptati" din trupul lui Lyon: se pare ca sunteti aproape de a-i transfera pe fundasii Cris (28 ani), Reveillere (27 ani) si mijlocasul Diarra (25 ani). :mda:
Plus alt francez, Dacourt de la Roma...

Zebrone
19th April 2006, 11:08
da pe dracu'. lyone cere vreo 70 de milioane pe ei.

Ayrton
19th April 2006, 11:10
60 ... dar se negociaza... oricum, doar Diarra mi se pare "piesa" ... restul sunt de duzina...

Zebrone
19th April 2006, 11:14
e mult ma, nu mi se pare ca ar merita.

Ayrton
19th April 2006, 11:17
Mai ales ca e si Viera pe postul lui Diarra ... si Emerson... (e drept ca ambii sunt cam batrani...) ... cica ar vrea doar pe Diarra 35 de milioane... E mult, de acord...

Zebrone
19th April 2006, 11:22
nu cred ca juve are nevoie de inca un mijlocas "muscular", ci de un fantasista. parerea mea :D

Ayrton
19th April 2006, 11:23
adica de:
http://www.calciomercato.it/GallerySWF/4.jpg
? :)

Zebrone
19th April 2006, 11:25
nuuuu. cineva gen kaka, unul care sa rupa ritmul. aseara pe final milanul a picat fizic si totusi kaka a gasit o pasa magistrala si daca nu era ambrosini imbecil puteati egala. un om care sa rezolve meciul , in afara de cannavaro :D :D

Ayrton
19th April 2006, 11:35
Cred ca o sa va bazati pe Marchionni atunci... si sa sperati sa devina "brazilian" in cateva luni... :D

A, la plecari, Camoranesi e cu un picior la Bayern Munchen...

Zebrone
19th April 2006, 12:35
si sagnol cu un picior la juve :D de restul mai vedem la vara :ok:

diablo20
20th April 2006, 00:46
Plus alt francez, Dacourt de la Roma...
ce dracu' sa caute asta la juve, nici nu stie sa dea bine cu piciorul in minge?? are insa un stil de joc ca si zebina, dribleaza dc poate si baga cioata de picior de se duce mingea numai prin tribuna :D:D

Ayrton
20th April 2006, 09:46
Asta pe langa faptul ca are aproape 32 de ani...
Insa stii cum e... multe zvonuri, putine confirmari... mai e mult pana la toamna...

Leo_
20th April 2006, 09:51
Dacourt n-ar fi bun nici daca ar veni gratis :D Pana la toamna sper sa-l transferam pe Kaka...n-are ce cauta la Milan...strica media de varsta, scazand-o vertiginos spre 31 de ani :happy

Zebrone
20th April 2006, 12:16
noua propunere nike pentru tricourile de anul viitor. nu arata rau :)

http://www.tgcom.mediaset.it/bin/102.%24plit/orig_C_0_articolo_306100_immagine.jpg

diablo20
20th April 2006, 12:21
presedintele lui juve grande stevens va incepe negocierile cu del piero pt prelungirea contractului acestuia, care expira in 2008 :ok:
http://sports.virgilio.it/it/cmc/calcio/200616/cmc_95088.html

P.S. Il procuratore del centrocampista giallorosso Olivier Dacourt, Giorgio De Giorgis, ha ammesso l'esistenza di una trattativa con la Juve. "La Juve c'è ma la trattativa non è già conclusa. Niente è stato ancora deciso. C'è anche la Fiorentina con un'offerta interessante che stiamo valutando ma non abbiamo deciso nulla". L'offerta di Luciano Moggi sarebbe un triennale da 1,3 milioni. Cred ca a inebunit moggi dc intradevar vrea sa aduca acest ratat :headbang:

Zebrone
20th April 2006, 13:03
presedintele lui betis a admis ca nu are decat o oferta concreta pentru joaquin, din partea lui juve.

inter
20th April 2006, 13:31
noua propunere nike pentru tricourile de anul viitor. nu arata rau :)


adica asa? :drak:

http://www.datasport.it/vignette/773.jpg

Zebrone
20th April 2006, 13:35
pentru unul care nu castiga nimic de 20 de ani razi cam mult :D stiai ca se fac studii pe voi, sunteti cazuri patologice :D :D

Ayrton
20th April 2006, 13:36
Bravo intere!!!! :D :D

Leo_
20th April 2006, 13:36
Tricourile nu arata rau, dar eu nu concep echipament fara dungi...asa e, Zebrone? :D:D
Daca e adevarat ce se aude cu Joaquin, am pus-o :yeah:
Intere, Intere, nici in Saptamana Mare nu te potolesti...:D:D
Ayrtoane, tu de ce razi? Ca si voi mai aveti un pic si apoi treceti pe energie eoliana...cu "tinereii" din echipa voastra, nici nu e de mirare ;)

alejandro
20th April 2006, 13:44
Rade ciob de oala sparta:drak:

The G.O.A.T.
20th April 2006, 19:32
Ayrtoane, tu de ce razi? Ca si voi mai aveti un pic si apoi treceti pe energie eoliana...cu "tinereii" din echipa voastra, nici nu e de mirare ;)

Au trecut deja pe eoliana, dar vanturile sunt productie proprie! La cat de babalaci sunt unii jucatori (majoritatea) mare minune ca mai pot sa se abtina de la a trage ..... vanturi!

Ayrton
21st April 2006, 09:32
E las ca asa batrani cum sunt astia ai mei inca mai pot si chiar joaca in doua competitii... tinereii vostri Emerson, Vieira, DelPiero, Gianicheda, Kovac, Pesotto si Birindeli (abia acum observ ce sanatoriu de penionari aveti si voi!!!) dar si ceilalti petrecareti abia isi mai tarie picioarele... Si daca nu bateti pe Lazio maine sunteti in aer rau de tot... Sa vad ce mistouri faceti dupa aia...

Leo_
21st April 2006, 09:38
Fata de "The Milano Hospital of Geriartrics" al vostru, noi stam bine mah...noi cu combustibilul avem probleme...fisura la rezervor, ceva :P In rest, toate bune! asteptam pe laziali sambata ;)
Ayrton, normal ca suntem in aer...doar stii vorba aia "sopra tutti siamo noi" :D:D

inter
21st April 2006, 11:34
http://www.datasport.it/vignette/774.jpg

inspirata caricatura asta ... :drak:

Sunchase
22nd April 2006, 11:21
E transmis meciul de azi ?

Leo_
22nd April 2006, 11:57
Daca e sa ne luam dupa cei din prosport, da...pe B1tv la ora 16.00.
Atacantul lui Empoli, Tavano, este dorit din vara la Juventus.
Stiri halucinante in tgcom legate de transferul Triadei din vara la Inter...
http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo306268.shtml

apparte
22nd April 2006, 16:51
Cel mai bun jucator de la Juve in prima repriza,indiscutabil Paparesta!:rosu:

Datenshi
22nd April 2006, 18:12
Ibrahimovic poate sa se impuste linistit.

Zebrone
22nd April 2006, 18:24
Cel mai bun jucator de la Juve in prima repriza,indiscutabil Paparesta!:rosu:

hai nu serios? ca l-a dat afara pe dabo? numai pentru un "vaffanculo"? ce nesimtit paparesta asta, incredibil. hai, plimba ursul si nu ma fa sa te trimit in quel paese de paste.

Al Dracu
22nd April 2006, 21:28
apparte tata! Pentru ca i-a suflat un vaffanculo lui Paparesta a fost dat afara Dabo. Exact cum scrie la regulament! :ok:

Inca un egal! Bun el! In semn de protest fata de interizarea echipei nu mai postez 5 minute! :D

P.S. Mah, apropo, da astia de la Inter ce au inceput sa joace asa bine? Simt apropierea verii? :happy

dflOM
23rd April 2006, 14:08
Ibrahimovic poate sa se impuste linistit.
iar noi putem sa asistam la fel de linistiti....
:rosu: pt atitudinea neglijenta a lui sclatan...asta parca-ar aduce bani de acasa ca sa poarte tricoul ala,nu altceva;sau atat poate saracu',cine stie?oricum asta n-a confirmat niciodata de cand s-a lansat in sportul asta(si aici ma refer la fotbal,nu la karate)

apparte
23rd April 2006, 17:23
Nu ma refer la vaffanculo,ci la halul in care el si asistentii au arbitrat in prima repriza!Naiba stie cum,dar de cate ori mutam pe B1,nu treceau 2 minute fara sa ia o decizie pro-Juve!Deci nu m-am referit nici la eliminare,nici la anularea golului lazial(a fost foarte corect,ala din ofsaid a incercat sa joace mingea,chiar daca n-a atins-o)!Si departe de mine de a fi fan al lazialilor sau al vreunei echipe din Serie A!:P

Leo_
23rd April 2006, 19:37
Cel mai bun jucator de la Juve in prima repriza,indiscutabil Paparesta!:rosu:
Pai daca a fost cel mai bun, de ce-i dai cartonas rosu? :drak: pentru ca l-a dat afara pe Dabo dupa ce acesta i-a adresat pentru a doua oara traditionalul vaffanculo? :D Dar despre asistentul care in prima repriza l-a oprit pe Treze desi acesta nu era in offsaid ce zici? tot cu Juve a tras? Vezi ce se intampla daca lasi sonorul la b1tv? :drak:

Feanor
24th April 2006, 00:37
noua propunere nike pentru tricourile de anul viitor. nu arata rau :)

http://www.tgcom.mediaset.it/bin/102.%24plit/orig_C_0_articolo_306100_immagine.jpg

Astia de la Nike sunt ticniti, acum au macelarit si echipamentul lui Juve, nu le-a ajuns cel al lui Barcelona, pe care l-au facut mizerabil.

irriducibile_01
24th April 2006, 17:25
hai k suntezti demni de mila dak shi voi atzi inceput sa va plangetzi de arbitraje...
mai bine plangetzi-va de jocul execrabil...

philos
25th April 2006, 09:49
alooooo....ce tre' facut sa se trezeasca echipa asta adormita..."batrana doamna" cred ca a ajuns baba :D:D

irriducibile_01
25th April 2006, 10:23
mutu shtie...:D :evil: ;)

Zebrone
25th April 2006, 10:40
alo, locul 6 ciocu mic ca mai e mult pana sa simtiti voi parfum de scudetto. aia daca nu dati faliment inainte. si cand omul meciului e portarul vostru, parca nu m-as umfla atata in pene. deh, mentalitate de echipa mica :D :D

irriducibile_01
25th April 2006, 10:49
mai rar scudetto , dar mai frumos...
n-avem "mijloacele" voastre...

Leo_
25th April 2006, 10:53
Ce scudetto frumos mah?? Ca in ultima etapa atunci, pana si suporterii vostri plecasera acasa...se gandeau la un gratarel la tzara, in Lazie, si o bere rece :D:D
Si apropo. nu stiai ca scopul scuza mijloacele? :drak:

irriducibile_01
25th April 2006, 10:55
nu-mi place machiavelli...:jerk:

Iulian Lazialu
25th April 2006, 15:47
V-au cam lasat mijloacele in CL :D :D :D aia e adevarata voastra valoare nici un gol in 180 min:happy

Marquise MGP
25th April 2006, 16:01
da de cand stiti voi ce se intampla in UCL ? ... ca nu prea v-am vazut nici macar in tururile de calificare :drak:

Iulian Lazialu
25th April 2006, 16:03
Nu avem ''mijloacele'' voastre:D :D :D

Marquise MGP
25th April 2006, 16:11
pai voi nu aveti nimic ma ... sa inteleg ca toate echipele care se califica in liga au "mijloace de transport" mai bune ?

PS : noi avem abonament :D

Iulian Lazialu
25th April 2006, 17:43
Aoleu da sunteti dotati rau de tot:D :D
Voi aveti bani si bani se gasesc slava domnului insa nu aveti valoare,fani adevarati plus ca sunteti cunoscuti ca fiind cea mai ajutata echipa din lume de arbitri :D

Ayrton
25th April 2006, 18:24
La zvonuri de sosiri la Juve noutatile sunt: David Suazo, de la Cagliari, Boka fundas stanga de la Strasburg si Yaya Tourè de la Olimpyakos Pireu, frate cu Kolo Toure de la Arsenal.
Sa vedem si ce se concretizeaza...

irriducibile_01
25th April 2006, 23:07
da de cand stiti voi ce se intampla in UCL ? ... ca nu prea v-am vazut nici macar in tururile de calificare :drak:
eshti prea tanar bre...mai vezi de informeaza-te despre UCL...:D
vezi editziile 1999-2000 ; 2000-2001 ; 2001-2002 ; 2003-2004 ...;) shi ia vezi pe unde eram...:rolleyes:

Marquise MGP
25th April 2006, 23:21
pai de atata amar de vreme s-a pus prafu si pe memoria mea ... si ma rog , pe unde erati atunci ?

irriducibile_01
25th April 2006, 23:35
cauta shi ai sa vezi...doar de aia ai acces la internet...

Marquise MGP
25th April 2006, 23:55
am dom'le internet dar nu stiu sa-l folosesc ;) ... iar din memoria aia prafuita a mea as zice ca erati o echipa de duzina in trecere neobservata prin UCL ... iar mai nou , nici macar in trecere nu mai sunteti ... obiectii ? :evil:

Iulian Lazialu
26th April 2006, 01:48
:happy Auzi prin trecere:D hai ca-i buna:D :D :D

irriducibile_01
26th April 2006, 11:31
am dom'le internet dar nu stiu sa-l folosesc ;) ... iar din memoria aia prafuita a mea as zice ca erati o echipa de duzina in trecere neobservata prin UCL ... iar mai nou , nici macar in trecere nu mai sunteti ... obiectii ? :evil:
e adevarat ca palmaresul lui juve e net superior celui lazial , dar , dak tot ai memoria prafuita (de fapt eu cred ca eshti prea tinerel ca sa fi vazut pe juve cu platini , boniek et comp.) , in ultimii 6 ani in afara de o finala pierduta contra milanului nu suntetzi deloc superiori in UCL ... mai cerceteaza...:D

dflOM
26th April 2006, 12:10
dak zvonurile de care vorbea amicul ayrton s-ar concretiza,juve ar avea cel mai tare mijlocas central din noul val;pe toure l-am vazut jucand in CL cu olympiacos si la cupa africii,o sa-l vdm si la mondiale,e intr-adevar impresionant...alaturand elanul si forta ivorianului cu experienta si tenacitatea lui vieira,s-ar putea sa vdm lucruri frumoase sezonul viitor.sa speram ca se concretizeaza transferul asta....si nici cu boka asta nu mi-e rusine,mai tare decat chiellini si zebina(aoleo,am pomenit de strungar?)la un loc

Al Dracu
26th April 2006, 21:55
in ultimii 6 ani in afara de o finala pierduta contra milanului nu suntetzi deloc superiori in UCL ... mai cerceteaza...:D
O sa le spun stranepotilor mei sa va felicite cind o sa ajungeti in finala CL! :ok:

P.S. Cred ca am exagerat cu optimismul! :D

Leo_
26th April 2006, 22:08
Irriducibilule, de ce nu vrei tu sa comparam ultimii 10 ani intre Juventus si Lazio? :D:D Eu tot ce tin minte din "parcursul" vostru in CL e un 0-4 cu Chelsea pe teren propriu...sau ma insel? a fost cumva 0-5? :D:D
asa ca nu mai ravniti la ce nu puteti avea...ati tras si voi cu ochiul peste gardul CL de 2-3 ori si gata...:P

Ayrton
27th April 2006, 10:02
Fabio Canavarro a fost ofertat de Real Madrid care ii ofera un contract pe 3 ani cu salariu de 6 milioane de euroi pe an!!! El zice ca nu ar pleca de la Juve, dar la banii astia se poate razgandi... Asa ca vedeti in ce forma e Ciro Ferarra, ca poate e nevoie iarasi de el! :D

diablo20
27th April 2006, 11:04
pt mercato juve va pune la bataie 50 mil de euro :ok:
http://sports.virgilio.it/it/cmc/calcio/200617/cmc_95318.html

Leo_
27th April 2006, 11:16
Ayrtoane, daca pleaca Cannavaro, ne vom orienta spre Costacurta :D:D La voi cica va reveni Tasotti si Baresi :D:D

irriducibile_01
27th April 2006, 11:41
Irriducibilule, de ce nu vrei tu sa comparam ultimii 10 ani intre Juventus si Lazio? :D:D Eu tot ce tin minte din "parcursul" vostru in CL e un 0-4 cu Chelsea pe teren propriu...sau ma insel? a fost cumva 0-5? :D:D
asa ca nu mai ravniti la ce nu puteti avea...ati tras si voi cu ochiul peste gardul CL de 2-3 ori si gata...:P
nu tzie-tzi adresasem postul ...dar ma rog dak vrei sa te bagi in seama , n-ai dekt... shi am recunoscut k palmaresul vostru e net superior , dar ma rog :headbang:

Leo_
27th April 2006, 12:09
Ma ierti, irriducibilule, pentru cutezanta de a ma baga in seama cu tine...nu se va mai intampla :D:D

Cele 50 de milioane de euro pentru transferuri vor fi investite, se pare, in: Antonioli, Barzagli, Bonera, Gallas, Mancini, Cristiano Ronaldo, Joaquin, Fiore, Suazo...

Ayrton
27th April 2006, 12:49
si inca alti 10-15 jucatori... :D ... Pai numai Joaquin ala costa conform celor de la Betis 30 de milioane (parerea mea pur personala ca nu face nici a patra parte din aceasta suma. dar ma rog... nu e prost cine cere, ci e prost cine da...). C.Ronaldo a costat vreo 18, acum aia vor pe el in jur de 25-30 ...

Leo_
27th April 2006, 12:50
Pai n-am specificat cine va pleca :D:D

Ayrton
28th April 2006, 10:34
Desi Benfica vrea sa-l cumpere definitiv pt 5 milioane de euro,
La Juventus è decisa a cedere Miccoli al Palermo in cambio del difensore del Palermo Andrea Barzagli, considerato elemento ideale per ringiovanire il reparto arretrato bianconero.

diablo20
28th April 2006, 11:10
Pai numai Joaquin ala costa conform celor de la Betis 30 de milioane. C.Ronaldo a costat vreo 18, acum aia vor pe el in jur de 25-30 ...
parca ieri am citit pe undeva ca juvel-ar putea lua pe jouaquin pt o suma intre 15-20 de mil, iar pe ronaldo asta mic pe 20. personal mai mult asi vrea sa vina spaniolul decat portughezu care e si el un fel de zlatan :D

p.s. juve a facut o propunere de 11 mil pt atacantul lui cagliari suazo, insa presedintele clubului vrea 20, sa mai astepte ca poate se trezesc altii si-i ofera :D:D