PDA

View Full Version : FC Juventus Torino



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35

diablo20
6th March 2006, 21:29
convocatii pt meciul cu werder:
1 Buffon
3 Chiellini
4 Vieira
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
10 Del Piero
11 Nedved
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
23 Giannichedda
24 Olivera
25 Zalayeta
27 Zebina
28 Cannavaro
32 Abbiati

echipa probabila: Buffon; Balzaretti (Chiellini), Thuram, Cannavaro, Zambrotta; Camoranesi, Emerson, Vieira, Nedved; Del Piero (Ibrahimovic), Trezeguet

inter
6th March 2006, 21:52
hai ba plimba ursul de aici ca sa mor de nu plictisesti lumea cu tampeniile tale. vezi-ti de anonimii tai :D

cine mey? eu ?:evil:

poate nu plimbi ursul tu maine seara in "lumini multicolore" :D:D

ps. vezi ca verishorii au rosii ... tu esti singurul colorat :D

diablo20
6th March 2006, 22:21
al dracu, cum e atmosfera inainte de meci?? tu te duci??

Al Dracu
6th March 2006, 22:30
Atmosfera calma! Cred ca ma duc! 90%! Over! :)

P.S. Am sunat sa rezerv bilet si cica vor 50 de ieuri! Sansele scad la 50%! :D

Zebrone
7th March 2006, 09:52
cine mey? eu ?:evil:

poate nu plimbi ursul tu maine seara in "lumini multicolore" :D:D

ps. vezi ca verishorii au rosii ... tu esti singurul colorat :D

bre vezi ca verisorii sunt subversivi, nu m-au anuntat ca avem "lumina din lumina" :D

Ayrton
7th March 2006, 10:50
Da de unde??? Ai vazut tu sobor de preoti pe San Siro? :D Cred ca-l confunzi pe Berlusconi cu alt "Razboinic al luminii" :D...

Sunchase
7th March 2006, 10:54
Credeti ca in cazul in care Juve nu se califica Capello isi va da demisia ?

Leo_
7th March 2006, 11:05
Nu vad de ce si-ar da demisia...doar daca tine neaparat sa ajunga la Real...

Sunchase
7th March 2006, 11:20
Nu stiu daca un titlu in Italia e destul.O noua eliminare a lui Juve mai ales in faza asta dupa o lunga perioada de cand nu a mai castigat cl.. sigur n-ar fi privita cu ochi buni.
meci foarte interesant diseara !

Al Dracu
7th March 2006, 14:39
Nu stiu daca un titlu in Italia e destul.

Nu? Ia intreaba-i si pe interisti! :D

maldini
7th March 2006, 16:37
lasa dracule ca va calificati si am o presimtire ca jucati cu inter in sferturi :evil: za germans trebuie eliminati :drak: noi si juve avem datoria asta !!! forza MILAN si noroc dungatilor...nu pot sa tin cu za germans :no:

DanielAndrei
7th March 2006, 17:51
am vazut suporterii lui werder...destul de optimisti...veseli...si beti :P

Marquise MGP
7th March 2006, 18:46
Nu stiu daca un titlu in Italia e destul.

titlul e destul ca sa ramana la juve dar cu siguranta ca toti ne dorim un parcurs cat mai lung in liga ... o ratare a calificarii ar fi cel putin rusinoasa insa fara vreo interventie divina nu vad cum ar obtine-o za germans :D

sa le uram bafta la bajetii nostri si cu putina concentrare nu vom avea probleme :ok:

waterboy
7th March 2006, 18:47
am vazut suporterii lui werder...destul de optimisti...veseli...si beti :P
Pai asa si trebuie. Werder a reusit deja o mare performanta prin victoria din tur. Acum suporterii se duc la meci cu gandul ca orice s-ar intampla Werder a demonstrat ca e o echipa buna care a meritat calificarea in optimi.

Marquise MGP
7th March 2006, 21:50
JUVENTUS: Buffon; Zebina, Thuram, Cannavaro, Zambrotta; Camoranesi, Emerson, Vieira, Nedved; Ibrahimovic, Trezeguet.
A disposizione: Abbiati, Balzaretti, Chiellini, Blasi, Giannichedda, Mutu, Del Piero
All. Capello

WERDER BREMA: Weise; Owomoyela, Fahrenhorst, Naldo, Schulz; Frings, Baumann, Borowski; Micoud; Klasnic, Klose.
A disposizione: Vander, Pasanen, Vranjes, Andreasen, Jensen, Van Damme, Valdez
All. Schaaf


ARBITRO: Poll (ENG).
ASSISTENTI : Tingey (ENG), Turner (ENG)
QUARTO ARBITRO: Webb (ENG)

deci surpriza nu a intarziat sa apara :D ( ghiciti voi care-i ) ... care-o fi , care n-o fi ... goluri sa le dam si va fi bine ... sa curga sange blond :D

Marquise MGP
7th March 2006, 22:02
fara cuvinte momentan ... 1-0 pt bremen.

Sunchase
7th March 2006, 22:28
Ba cu ceva cuvinte zlatan isi bate joc si de meciul asta. sa tratezi superficial si un astfel de meci la miza asta.. ratare din 3 m , ratare singur cu portarul... nu stiu cum de capello accepta o asemenea atitudine

diablo20
7th March 2006, 22:50
daca chiar a avut asemenea ocazii si le-a ratat at "no comment" :headbang:
P.S. s-a zis si anul asta CL, doar o minune ne poate salva!

Marquise MGP
7th March 2006, 23:13
hai ca a dat trezeguet una ... inca 25 de minute pt golul calificarii .

Marquise MGP
7th March 2006, 23:36
goooool emerson ... min 88 si daca nici acu nu tinem rezultatul nu ma mai iau de interisti o luna :drak:

diablo20
7th March 2006, 23:43
gataaaaaaaaaaaaaaa.....am trecut!!!

Marquise MGP
7th March 2006, 23:46
scor final 2-1 si ne vedem in faza urmatoare ... sper cu mai putine emotii :D

maldini
7th March 2006, 23:46
ce NOROC ati avut !!! v-a condus werder 65 de min si au avut si 2 ocazii de gol cat poarta ...chinuit rau de tot :evil: pai daca asa ati trecut de za germans ce faceti cu barca ?:D :D

pe emerson sa-l pupati si in c_r ca v-a salvat !

Sunchase
7th March 2006, 23:48
Imensa greseala a portarului la gol.Bravo Juve.. chiar daca nu au facut un meci stralucit cred ca merita calificarea. Juve a jucat altceva dupa ce a iesit zlatan :rosu:

diablo20
7th March 2006, 23:51
am citi cronica partidei si se pare ca portarul "za germanos" chiar a facut minuni pana la gafa din min '88!

maldini
7th March 2006, 23:51
lasa-l sun pe zlatan ca nici restul nu au jucat nimic ca am vazut meciul...65 de min au alergat aiurea si za germans au avut 2 faze de gol cat poarta :drak: si daca nu se balbaia wiese in min 88 nu mai dadea emerson gol :D

@diablo : si bufon a facut miracole...lasa nu mai vorbi ca ati avut BULAN CU CARUL !!!

mariomax
7th March 2006, 23:59
bulanu' vesnic juventin...:sleep:

waterboy
8th March 2006, 00:05
Felcitari Juventus. Greseala impardonabila a lui Wiese care s-a transformat din inger (88 de minute) in demon in acel minut fatidic. Pur si simplu nu-mi vine sa cred ce gol a primit Werder. Juventus a jucat bine si a avut cele mai mari ocazii. Daca judecam numai dupa acest aspect, a meritat victoria.

Leo_
8th March 2006, 00:14
Greu, greu de tot...si acum imi bate inima...am crezut ca mor acolo...dupa atatea ocazii in care Wiese s-a remarcat, a comis-o pe final...victorie meritata, dar ma asteptam la altceva totusi din partea echipei...
Waterboy, hai nu fii suparat...bem maine o bere si-ti trece supararea :D

100%rapidist
8th March 2006, 00:17
Dar tot Juventus a controlat meciul si tot ea sia facut cele mai mari ocazi din meci!!Dar nici Werder Bremen na fost slaba!!!Eu zic ca daca Werder intalnea pe Inter sau pe AC Milan (celalalte echipe de top din Italia)sa fi calificat!!!Juve a avut mare noroc la tragerile de sorti, dar nu cumva sa pice in sferturi cu Barca,Arsenal,Bayern sau Ajax ca e vai de capul lor atunci!!!Alegerile pentru sferturile Uefa Champions League vor fi pe 11 martie la Lyon!!!

maldini
8th March 2006, 00:18
...dupa atatea ocazii in care Wiese s-a remarcat, a comis-o pe final...

s-a remarcat si bufon la 2 ocazii cat poarta de mari la 1-0 ptr werder ...daca se facea acolo 2-0 era gata :drak: leo ati tremurat 65 de min si fara gafa enorma a lui wiese in min 88 ramaneati doar cu scudeto :D :D

@rapidistul care bayern ma ? aia nu se califica maine ...o sa fie 0-0 sa vezi lacrimi la vestiare la za germans :drak:

Leo_
8th March 2006, 00:23
Maldini, lasa-ma mah...iti spusei ca am palpitatii :D ce vrei acum?! am ramas si cu scudetto si suntem si in sferturi...despre voi...mai vorbim maine :D

philos
8th March 2006, 00:23
ce fac baietii? emotii mari? v-ati ros unghiile? ati transpirat un pic? :D:D:D
hai ca totu-i bine cand se termina cu bine...

100%rapidist
8th March 2006, 00:27
@rapidistul care bayern ma ? aia nu se califica maine ...o sa fie 0-0 sa vezi lacrimi la vestiare la za germans :drak::ok:

Foarte probabil ca va trece Milan de Bayern dar o chestie sa fie calra!!!Bayern e mai buna ca Ac Milan(nu cu mult dar ajunge)!!:D

diablo20
8th March 2006, 00:42
meci intradevar spectaculos, cu o gafa incredibila.
P.S. mi-a placut mult golul egalizator a lui juve, la combinatia del piero-trezeguet-nedved-trezeguet.

Leo_
8th March 2006, 00:43
ce fac baietii? emotii mari? v-ati ros unghiile? ati transpirat un pic? :D:D:D
hai ca totu-i bine cand se termina cu bine...
unghiile sunt intacte...plamanii, n-as zice, la cat tutun am bagat in ei...fii atent, o vorba mare: la fortuna aiuta gli audaci :D:D

maldini
8th March 2006, 00:44
:ok:

Foarte probabil ca va trece Milan de Bayern dar o chestie sa fie calra!!!Bayern e mai buna ca Ac Milan(nu cu mult dar ajunge)!!:D

cum sa fie mai buna daca AC MILAN va juca in sferturi ? bayern are un joc fizic lipsit de tehnica de aia au si distrus intentionat gazonul pe allianz arena sperand sa aiba un avantaj...n-a fost sa fie :drak:

Marquise MGP
8th March 2006, 00:45
haide bah nu ne mai puloati cu alti za germans ca ne-au ajuns astia de la werder pe seara asta :D ... echipele mari cresc in forma pe parcurs ... si mai e destul de jucat din competitia asta :drak:

Sergio
8th March 2006, 00:46
deci sa mai zica careva ca juve n-are bulan ca il manc cu fulgi cu tot. :drak:

in campionat cu arbitrii, in europa cu bulanu... asta o fi reteta succesului? :D

maldini
8th March 2006, 00:47
ai zis-o sergio :D

Leo_
8th March 2006, 00:49
Juve n-are bulan, la cat a ratat asta-seara!
Sergio, pofta buna...dar n-am fulgi :D:D

diablo20
8th March 2006, 00:50
pai din cate am vazut si anul trecut doar cu mult bulan se castiga CL. sa nu uitam anul trecut cum a trecut liverpool de grupe, poate asta este un semn....CL-win!!
sergio, voi aveti noroc in cupa italiei si TIM, noi in campionat si CL :D:D

Marquise MGP
8th March 2006, 00:53
si cum a trecut liverpool de noi ... mare bulan am avut atunci ca daca aveam ghinion le dadeam 5-1 pe 2 manse ;)

100%rapidist
8th March 2006, 00:57
O echipa ca Juve nu cred ca are bulan!!!Dar nimeni din Cl care a ajuns pana in optimi NU ARE BULAN!!!!!!!!!

relansat
8th March 2006, 01:08
Mama da` ce noroc am avut la victoria asta ... adevaru e ca am fost peste ei, portaru Wiese a aparat bine tot

meciu, da` a gafat`o pe final inexplicabil ... oricum bravo Juve :happy

interfan
8th March 2006, 09:14
Juve n-are bulan, la cat a ratat asta-seara!

Uite unul care recunoaste ca ati avut mare "bulan":
"Capello gratefull for Old Lady luck"
http://www.uefa.com/competitions/UCL/FixturesResults/Round=2202/match=1102848/Report=RW.html

The G.O.A.T.
8th March 2006, 09:14
Intradevar o victorie norocoasa! Ce bine ca Emerson a fost pe faza si a speculat o greseala stupida facuta de Wiese! Chiar nu inteleg ce a vrut sa faca portarul nemtilor! Avea mingea in brate, faza era terminata; dar el ce s-a gandit, hai sa fac putina impresie si sa ma arunc pe jos, sa ma rostogolesc de vreo 2-3 ori si apoi sa ...... sa scap mingea chiar in piciorul lui Emerson!
O alta chestie care nu o inteleg este de ce dracu Capello tot incepe cu Ibrahimovic titular si il tine pe Del Piero pe banca? Este clar ca Alex joaca mult mai bine, dovada ca si golurile lui Juve au fost inscrise dupa intrarea acestuia!

Zebrone
8th March 2006, 10:11
cica la faza golului a fost cam asa: neamtul a scapat mingea dar emerson nu vazuse pana l-a strigat cannavaro "puma, puma", s-a intors si a marcat. una peste alta daca luam in considerare numai primul lor gol din tur,cand mingea respinsa de cannavaro ii da in bombeu lui schulz, eu zic ca bulanul s-a impartit echitabil. probabil s-au vazut cu sacii in caruta si au uitat impotriva cui joaca. :D

Marquise MGP
8th March 2006, 10:16
s-a vazut la reluari ca emerson se indrepta spre centru cu capul in pamant si deodata a avut o tresarire si a dat in mingea aia ... bine ca a dat :D

Leo_
8th March 2006, 10:21
L-o fi strigat Cannavaro, dar si Puma a avut o reactie extraordinara...nici nu s-a uitat la minge, s-a intors si a tras direct :ok:

Zebrone
8th March 2006, 10:21
incredibil ce a aparat wiese pana atunci, imi venea sa imi musc batista vorba lu' inter.

ADelPiero
8th March 2006, 10:23
O alta chestie care nu o inteleg este de ce dracu Capello tot incepe cu Ibrahimovic titular si il tine pe Del Piero pe banca? Este clar ca Alex joaca mult mai bine, dovada ca si golurile lui Juve au fost inscrise dupa intrarea acestuia!

Sa nu il uitam si pe Mutu, care a intrat in acelsi moment cu sefu` ;)

Zebrone
8th March 2006, 10:25
o treaba e clara: CL e o competitie a norocului si nervilor tari, nu neaparat a valorii. si socoteala de acasa si aia din targ nu au nici o treaba in cazul asta :ok:

Edgar
8th March 2006, 10:37
Alegerile pentru sferturile Uefa Champions League vor fi pe 11 martie la Lyon!!!

Pe 10 martie, nu pe 11.
Nyon (Elvetia), nu Lyon (Franta)
Sferturi si semifinale, nu doar sferturi.

In rest ai dreptate :D

inter
8th March 2006, 10:39
si n-am vazut meciul aseara .... ati trait si voi ca interistii :D aproape un meci :P

zebrone, aprinsa-si "nocturna" ... ca a ajuns la "verishor" ...

Leo_
8th March 2006, 10:48
Intere voi cand jucati? saptamana viitoare?

P.S. Mare bucurie aseara dupa gol :D

Marquise MGP
8th March 2006, 10:51
@ edgar

ma da tragerile pt finala cand se fac ? ... suntem si noi in urna ? :D

Zebrone
8th March 2006, 10:56
si n-am vazut meciul aseara .... ati trait si voi ca interistii :D aproape un meci :P

zebrone, aprinsa-si "nocturna" ... ca a ajuns la "verishor" ...

vere, de doua luni nu am pus tigara in gura si aseara fumai 3 de "emotii" :D

bine ca ne zisasi, acu' il contactam (pluralul provine din faptul ca eu si celalat verishor avem placerea de imparti acelasi birou de o vreme incoace :D )

Edgar
8th March 2006, 10:57
@Marquise MGP

Noi suntem tot timpul in urna pentru finala. Faza nasoala e ca uneori nu suntem intre primele 2 echipe extrase din urna. :P

inter
8th March 2006, 11:00
:D:D va pregatiti pt. meciul direct?

Sunchase
8th March 2006, 11:03
Inter , ce-ai zice de o finala Inter-Juve ? :)

inter
8th March 2006, 11:21
nu ma ispiti :D:D

Ayrton
8th March 2006, 13:00
Helloooooooooo, nu uitati pe cineva cand vorbiti de finala? Adica pe :drak:-i milanezi? :D

Zebrone
8th March 2006, 13:40
pai voi mai aveti un meci pana in sferturi, de aia zisaram sa nu cobim :D de fapt si interul la fel, dar la ei e mai usor. desi si despre werder s-a zis la fel...

Ayrton
8th March 2006, 13:46
O poza cu favoritul vostru, Tim Wiese, care a vrut sa fie galant si a oferit un cadou "Batranei Doamne" cu ocazia zilei de azi :D :

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/UCL/401717_BIGLANDSCAPE.jpg

Leo_
8th March 2006, 14:05
Ii multumim pentru gandurile bune :D
Totusi, dupa ce oferi un asemenea cadou, n-ar trebui sa fii asa trist...:D

relansat
8th March 2006, 16:28
Ce a putut sa faca nebunu` aseara :D ... a aparat tot meciu si a gafat`o pe final ... viatza`i nedreapta ... da` haide Juve :happy

uti2102
8th March 2006, 18:24
Vreau shi eu meniul pe ziua de ieri al echipei care joaca cu stadionu' jumate gol, shi in special meniul lui Emerson. Sper ca nu pute atat de tare precum preparatele... :mda:
"Victorie cu inima" ??!?!?!!?!!? :o: La ashtia inima pute a..... :jerk:

alejandro
8th March 2006, 19:10
Cum naiba n-a inscris Nedved?:ciocan:
Nu mai speram in calificare,noroc cu gafa aia...saracul Emerson deja vroia sa fuga inapoi,cu capul in jos cand colo,uite o minge,gol!!!:happy
Vreau o finala Barca Juve:happy

Marquise MGP
8th March 2006, 19:30
bai popica ia du-te matale si bea o gura de formol ca va pute creieru a dezintegrare ... nu-i asa ca Agricola e de vina ca a scapat ala mingea ca *******u ? :happy:

Leo_
8th March 2006, 19:48
Popica, calm tata, ca dai in apoplexie...trage o gura de aer si linisteste-te...

Zebrone
8th March 2006, 20:35
Vreau shi eu meniul pe ziua de ieri al echipei care joaca cu stadionu' jumate gol, shi in special meniul lui Emerson. Sper ca nu pute atat de tare precum preparatele... :mda:
"Victorie cu inima" ??!?!?!!?!!? :o: La ashtia inima pute a..... :jerk:

popica esti de toata jena, ti-as bate obrazul, dar nu intelegi miscarea. si cand te gandesti ca taman ce am citit un articol in nu mai stiu ce ziar despre moartea unui jucator de la fiorentina din cauza dopingului de care vorbesti. si articolul ala era de fapt un interviu cu un fost jucator al anonimilor tai. asa ca rogu-te mai taci si mai mediteaza, face bine celor din jur. pana una alta nu esti decat un demn urmas al lui jiji, adica tot cioban te numesti, dupa vorba dupa port.

ps sper sa nu prindeti locul 4, nu aveti fata de CL si nici nu meritati.

inter
8th March 2006, 21:13
cica se decernara Oscarurile .. mai lipsea un laureat :drak: :drak:

Doamnelor si Domnilor ... el este :

http://www.antijuve.com/img/weisecomico.jpg

:ok:

asta e , cu "valorile" nu te pui!:evil:

dflOM
8th March 2006, 21:44
baieti,tot respectul pt bravul nostru "nr.9",febletea mea,am avut ocazia sa vad meciul,atat cat a jucat,vreo 56 de minute(enorm,parerea mea)a reusit sa faca un stop ca lumea,in rest numa' cu picioarele in aer de zici ca era karatist,a stat in ofsaid de vreo 6 ori in prima repriza doar,n-a inteles nimic din devierile lui trezeguet,beneficiind intr-adevar si de o viteza......cum credeti,supersonica,normal!!!,apoi a reusit sa traga in portar din 2m,da' asta e in meniul principal la el.una peste alta,a avut o atitudine,zici ca venea la serviciu de la 8 la 16,ii mai lipsea o condica s-o semneze.demn de mila voi astia care-l lingeti in poponetz atat...(sper ca v-a placut cum a jucat si celalalt "baiat al tatii",zebina....meserias baiat,pacat ca-i fotbalist).cat despre capello,duca-se unde-o vedea cu ochii...mult respect si sanatate baieti!

Zebrone
8th March 2006, 21:48
auzi intere, nu il transferati? se incadreaza perfect langa matrix :D

@dflom: zlatan a fost ghips. zebina a avut prestanta fizica, in rest se vede ca a stat mult pe bara.

inter
8th March 2006, 21:51
nu ma, ca auzii ca din vara pleaca amandoi "la pachet" la verishori :D:D
ps. primisi ala? :D: cred ca te stresai cu intrebarea asta stupida :P

The G.O.A.T.
8th March 2006, 22:09
Vreau shi eu meniul pe ziua de ieri al echipei care joaca cu stadionu' jumate gol, shi in special meniul lui Emerson. Sper ca nu pute atat de tare precum preparatele... :mda:
"Victorie cu inima" ??!?!?!!?!!? :o: La ashtia inima pute a..... :jerk:

Esti penibil!:rosu:

Al Dracu
8th March 2006, 22:11
ce fac baietii? emotii mari? v-ati ros unghiile?
Cine poate unghii roade! :D Voua ce sa va facem daca ati ramas fara obiect de ros in semifinalele prestigioasei cupe Intertoto! :drak:

In alta ordine de idei: care bulan bey fetzi-frumoshi? Ca se transforma Vize ala in Superman si scoate inimaginabilul? Vorba Marchizului, atunci preferam sa avem ghinion si sa le dam 4-5 din alea 8-9 cite a scos rozaliul! :ok:

@alpopa: Aseara am avut doua bucurii de neimaginat! Prima mi-a dat-o gindul ca antijuventinii precum tine au motiv pentru a sarbatori! :P A doua bucurie mi-a dat-o Wiese: sa enervezi un stadion intreg cu evolutia ta si la sfirsit sa dai cu mingea singur in poarta nici cu Mastercard nu pupi! :)

@dflOM: Hai ca ti-am rezolvat problema! Da click aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=37) si scrie AntiZlatan, asa stim si noi cu cine vorbim! :D

inter
8th March 2006, 22:14
pfoaiii ... dracule dadusi 50 de ieuroi? :D
ba ce noroc avusarati si avusai ca aseara nu fusai on-line ...:D

Al Dracu
8th March 2006, 22:19
Dadui mult mai putin ca am fost voluntar la Olimpiada! :rolleyes: Cica! :D
Duminica o sa decartez la nesimtzitul de Moggi cit pentru 4-5 meciuri! :mda:

Zebrone
8th March 2006, 22:22
intere, primii bre "lumina din lumina" :D :D da' nu le vazui inca, sunt la verishori maine le preiau cu incredere :ok:

inter
8th March 2006, 22:26
mde sunt "ocupati" la ora asta ... numai de DIO ... pomenesc (ei:D)

Zebrone
8th March 2006, 22:27
pai deh, se trezira varzarii :D

offtopic: campioana europei :happy este condusa de benfica pe teren propriu :D

inter
8th March 2006, 22:28
ce musca unii din fular la ora asta ... n-ai o camera ascunsa .. prin locatia lor ... ca ai scoate bani frumosi :D:D

Zebrone
8th March 2006, 22:29
nu mai rad de nimeni (in fine aproape nimeni :D ), dupa ce am muscat aseara din "Tamoilul" de pe mine :D

inter
8th March 2006, 22:33
esti pe "calea dreapta" :D:D

Zebrone
8th March 2006, 22:34
ma pocaiesc, am simtit atingerea aseara prin minutul 88 :D

inter
8th March 2006, 22:41
integreaza-te in Absolut si vei fi ... iertat!:D

Zebrone
8th March 2006, 22:53
fac tot posibilul :ok:

diablo20
9th March 2006, 00:00
se pare ca del piero e aproape de "o cearta" cu capello din cauza faptului ca a fost lasat pe banca, in locul lui fiind folosit un zlatan nerefacut 100%.
http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo299770.shtml

Al Dracu
9th March 2006, 00:04
Zvonuri bagate pe tzeava de raspindacii lui Berlusca de la Mediaset! :D Uniunea de nezdruncinat Capello-Del Piero va lovi din nou duminica seara!
Daca nu reuseste o sa-i ceara Emerson mingea lui Dida sa se joace si el si tot o rezolvam! :drak:

diablo20
9th March 2006, 00:06
asta ar mai trebui sa se mai intample, mai ales ca zlatan asta nu stiu ce are de joaca aproape de catastrofal inultima vreme. poate ar fi indicat o pauza, niste antrenamente suplimentare, un psiholog si putina banca de rezerva!

DanielAndrei
9th March 2006, 00:50
vine meciul cu milan....dar abia astept Roma.../hello /hello

philos
9th March 2006, 00:53
unghiile sunt intacte...plamanii, n-as zice, la cat tutun am bagat in ei...fii atent, o vorba mare: la fortuna aiuta gli audaci :D:D

norocu' e noroc ma...dar voi ati avut BULAN :D, mai pe romaneste spus...

Edgar
9th March 2006, 08:34
Pe 10 martie, nu pe 11.
Nyon (Elvetia), nu Lyon (Franta)
Sferturi si semifinale, nu doar sferturi.

In rest ai dreptate :D

Hai c-am sfeclit-o si eu :D

Tragerea la sorti are loc la Paris, maine la ora 13:00 ora Romaniei. Toate echipele intr-o urna, asa ca putem juca impotriva oricui:

AC Milan
FC Barcelona
Internazionale/Ajax
Arsenal
Olympique Lyon
Villareal
Benfica

dflOM
9th March 2006, 09:54
cine-si doreste un "sfert" cu milan mana sus.../hello

inter
9th March 2006, 10:25
o semifinala cu ei .....:evil: :evil:

Leo_
9th March 2006, 10:40
Deci putem nimeri cu oricine? ptiu...si Realul a iesit...:D cu italienele vreau sa ne vedem in semifinale :D

Ayrton
9th March 2006, 10:47
Duminica o sa decartez la nesimtzitul de Moggi cit pentru 4-5 meciuri! :mda:

Mai bine stai acasa ca sa nu-ti para rau la sfarsit si de bani si de rezultat! :D

Al Dracu
9th March 2006, 14:46
Un bilet la Juve-Milan? 50 de ieuroi! Cu Mastercard!
Placerea de a vedea pe viu Juve-Milan 3-0? Nepretzuita! :D

Catalanul
9th March 2006, 15:51
cine-si doreste un "sfert" cu milan mana sus.../hello
prezent si eu :D nu m-ar deranja deloc daca cele 2 echipe s-ar intalni in sferturi ;) ba din contra, inca o nuca tare pentru Barēa ar fi eliminata :D

@Edgar, si cum se vor face imperechierile ? in ordinea in care sunt scoase numele echipelor ? adica 1 cu 2, 3 cu 4 si asa mai departe ?

Ayrton
9th March 2006, 15:59
Juve-Milan 3-0? :o:
Cred ca ai ramas in memorie cu meciul tur cand Milan a maturat pe jos cu Juve si avea dupa prima repriza 3-0, si acum ai vrea sa va revansati...

Edgar
9th March 2006, 16:08
@Edgar, si cum se vor face imperechierile ? in ordinea in care sunt scoase numele echipelor ? adica 1 cu 2, 3 cu 4 si asa mai departe ?

Ceva de genul asta.
Presupun ca se extrag 2 bile, se pun intr-o noua urna si prima echipa extrasa joaca primul meci acasa s.a.m.d.

inter
9th March 2006, 16:28
Placerea de a vedea pe viu Juve-Milan 3-0? Nepretzuita! :D

va da Agricola gratis la intrare cate o "bombonica" ? :drak:

Al Dracu
9th March 2006, 21:15
Juve-Milan 3-0? :o:
Cred ca ai ramas in memorie cu meciul tur cand Milan a maturat pe jos cu Juve si avea dupa prima repriza 3-0, si acum ai vrea sa va revansati...
Gresesti! A maturat cu bunicul Chimenti! Trei suturi, trei goluri, si ce goluri! Ca in curtea scolii! :D

@Inter: Nu mah! Ii cere Emerson de citeva ori mingea lui Didu si am rezolvat-o! Stie Puma ce sa faca! :D

diablo20
9th March 2006, 21:18
eu imi doresc ca in sferturi juve sa intalneasca pe barca, dc vom fi buni vom trece dc nu asta e... :D:D

Leo_
9th March 2006, 21:28
Ba nu eu vreau sa dam de Barca...in finala, da...totusi, poate pana atunci se gasesc unii care sa ii elimine pe catalani: Benfica, Ajax, Lyon...:D:D

diablo20
9th March 2006, 21:32
leo, in finala e mai greu, pt ca e doar un singur meci. in dublele manse se vede cine e mai bun. nu stiu de ce dar eu prevad o finala fie arsenal-juve, fie arsenal-inter :D

Leo_
9th March 2006, 21:33
Arsenal-Inter? :happy pe ce te bazezi? :D

diablo20
9th March 2006, 21:41
mie mi se par fff buni si norocosi in competitii eliminatorii. pun pariu cu oricine ca dc anul asta inter da peste milan ii mananca cu fulgi cu tot pe verisori :drak: iar arsenal e o echipa care m-a impresionat fff mult.

Catalanul
9th March 2006, 21:41
Ba nu eu vreau sa dam de Barca...in finala, da...totusi, poate pana atunci se gasesc unii care sa ii elimine pe catalani: Benfica, Ajax, Lyon...:D:D
acelasi lucru vi-l doresc si eu voua :D :P atentie la Villareal, daca prinde Riquelme o zi buna e vai de mama voastra :drak: in fine, succes maine la tragerile la sorti, va doresc sa picati cu Milan /hello, numa` bine, va antrenati pentru dubla cu ei duminica :D

Al Dracu
9th March 2006, 22:32
I-am studiat horoscopul lui Riquelme si spune ca singura zi buna pe care o prinde e 29 februarie! :D

diablo20
9th March 2006, 22:39
pai riquelme asta e argentinian (mai rau era dc spunea forlan sau tacchinari), sa ca m-am linistit. singurul argentinian meserias e messi, vb unui comentator "dupa el se trage linia" :D:D

inter
9th March 2006, 22:47
hmm , imi doresc un meci cu Barca in sferturi, unul cu Juve in semifinala si o finala cu verishorii ...:evil:

Leo_
9th March 2006, 23:12
Fabrica de vise "Inter" si-a redeschis portile :happy
Intere, in cupa intercontinentala cu cine vreti? River? Boca? :D

Leo_
10th March 2006, 07:58
In meciul cu Milan nu va juca Zambrotta, accidentat.
Drace, ai fost la meci cu werder si nu ne-ai zis si noua impresiile...cum a fost pe stadion, ce mai fac drughi bianconeri, cum a fost atmosfera...

Marquise MGP
10th March 2006, 14:04
chiar primul sfert suntem ... primul meci in deplasare la arsenal si ne asteapta inter in semi :D ... hai ca n-am nimerit chiar rau :D

Ayrton
10th March 2006, 14:09
le dati meciul si vi-l luati inapoi din vara pe Henry! :)

Marquise MGP
10th March 2006, 14:13
nu le dam nici un meci ... cu inter in semi avem beletu pt finala acontat ;)

Edgar
10th March 2006, 14:15
E o tragere la sorti excelenta (zic eu :D). Am evitat Milan si Barcelona. Cu putin noroc putem juca finala si la o adica, putem chiar s-o castigam ;)

diablo20
10th March 2006, 14:15
inainte de inter avem meci fff greu cu astia de la arsenal, dar cred ca putem trece, sper doar sa nu patim ca si anul trecut cu liverpool!!

edgar,si anul trecut ziceam la felcu liverpool, ca sunt o echipa de care trecem fluierand, eu cred ca arsenal a aratat cat de bine poate sa joace si de aceea sunt convins ca vor fi 2 meciuri fff grele, dar poate vom trece mai usor cu gandul ca dam peste inter in semi!!

Ayrton
10th March 2006, 14:23
hmm , imi doresc un meci cu Barca in sferturi, unul cu Juve in semifinala si o finala cu verishorii ...:evil:

Ai avut 66% dreptate ... A fost Villareal in loc de Barca! :D
Sa joci la pariuri!!! :D

maldini
10th March 2006, 14:28
nu le dam nici un meci ... cu inter in semi avem beletu pt finala acontat ;)

nu fi sigur ca se lasa inter asa usor in semifinale cu juve ...va fi macel :drak: :evil: mi-ar place o finala milan-juve ca in 2003 numai ca va fi foarte greu sa trecem de barcelona :mda:

inter
10th March 2006, 14:28
vise! :D:D

sau "sweet dreams" ... de Eurythmics :P

Edgar
10th March 2006, 14:30
Era sa uit - Vieira se intalneste cu fosta echipa. :)

alejandro
10th March 2006, 14:43
Se putea si mai rau...da' se putea si mai bine:evil:
Mi-e frica totusi de primul meci din deplasare...

Leo_
10th March 2006, 14:58
Pfuuuuuu, sa mor daca Moggi n-a extras el bilele din urna :evil: Se prefigureaza de pe acum o finala cu dracii, reeditare 2003 :D Si vom avea si avantajul unui meci mai putin disputat :drak:

Al Dracu
10th March 2006, 15:12
Ayrton, verifica-ti-s-ar teoria cu golurile ex-ilor! :D Facem asa: Inzaghi ne da noua 3 duminica si Vieira le da 3 lu' Arsenal! :D

diablo20
10th March 2006, 15:13
bun venit vere! ce vesti ne aduci de la baieti dupa aceasta tragere??

Ayrton
10th March 2006, 15:16
Ayrton, verifica-ti-s-ar teoria cu golurile ex-ilor! :D Facem asa: Inzaghi ne da noua 3 duminica si Vieira le da 3 lu' Arsenal! :D

Putei sa ii eliminati pe inglejii aia, numai sa va batem noi duminica ... desi sunt constient ca scudeto e la voi 99% ... dar macar sa avem si noi satisfactia sa va batem de doo ori! :D

Al Dracu
10th March 2006, 15:20
Pai atunci sa-l sun pe Moggi! Ramine asa cum ai spus: voi cu satisfactia ca ne bateti de doua ori. Si noi cu aia ca va batem o singura data! Dar mai spre vara! :drak:

@diablo: reactia e "se putea si mai bine dar si mai rau, primul meci afara e bine, vieira le da un gol de ex, caterinca, floricele" :ok:

diablo20
10th March 2006, 15:24
ayrton, vezi ca nu-i pre bine sa bati de 2 ori intr-un sezon campioana. la fel au facut si hamburg si iata: au luat bataie de un nu se asteptau, de la rapid :D

Leo_
10th March 2006, 15:26
Ayrton, si eu sunt constient ca CL e la voi 1%...dar sa am si eu satisfactia sa va batem in mai :D:D

Ayrton
10th March 2006, 15:53
Mai discutam pana in mai! :D
Deocamdata ne intelegem doar pentru meciul de duminica, da? :drak:

Leo_
10th March 2006, 16:01
Dati si voi o Birra Moretti? :drak:
(daca nu pentru duminica, macar pentru cele 3000 de posturi :ok:)

Al Dracu
10th March 2006, 16:09
Mi se raceste strungul, am plecat la fabrica! Sa bei o bere si pentru mine! :D

Edgar
10th March 2006, 17:49
Pfui... nu sunt un suporter adevarat. Azi am aflat cu suprindere numele persoanei care ocupa functia de "commercial director" la Juve. Romy Gay. Wow! :D

realmadrid.com
11th March 2006, 13:38
Scandal la GEA

Firma de impresariat pentru care au semnat romānii Mutu şi Contra este anchetată pentru nereguli financiare şi acţiuni de tip mafiot.

Sorin DUMITRESCU
GEA WORLD reprezintă cea mai puternică firmă de impresariat jucători şi antrenori (nu numai din fotbal) de pe teritoriul Italiei.
Preşedinte este Alessandro Moggi, fiul directorului general de la Juventus, Luciano Moggi. Peste 200 de jucători italieni şi străini, printre care şi romānii Adi Mutu şi Cosmin Contra, sunt tutelaţi de GEA WORLD, iar un număr considerabil de antrenori a ales aceeaşi colaborare. Printre jucătorii din Serie A impresariaţi la acest moment de societatea lui Alesandro Moggi se află Alessandro Nesta (AC Milan), Marco Materazzi (Inter), Marco Di Vaio (AS Monaco), Enzo Maresca (FC Sevilla) şi alţii, iar printre antrenori - Francesco Guidolin (AS Monaco), Luigi Del Neri (liber), Luigi Di Canio (Siena) sau Bortolo Mutti (Messina).
Poliţia şi procuratura din Roma sunt īn alertă maximă, iar ieri a fost făcută o severă percheziţie la sediul firmei, ridicāndu-se o mulţime de dosare referitoare la mai multe transferuri efectuate īn ultimii ani.
Din Republica Dominicană, unde s-a refugiat de teama justiţiei italiene, fostul patron al Perugiei, Luciano Gaucci, aduce grave acuze GEA, afirmānd că aceasta controlează īn cel mai serios mod fotbalul italian şi impune la transferuri comisioane grase din bani negri. Procuratura a căutat şi a luat tot ceea ce exista la sediul firmei despre transferurile făcute de la Perugia la alte echipe īn perioada 2001-2004 : japonezul Hidetoshi Nakata la AS Roma pentru 20 de milioane de euro, Blasi şi Baiocco, ambii la Juventus, pentru 7,5 milioane, Fabio Liverani la Lazio pentru 11 milioane, Marco Materazzi la Inter pentru 9 milioane, Rapaijc la Fenerbahce pentru 10 milioane, şi lista cuprinde īn total 14 nume.

Cu pistolul la tāmplă

Gaucci aduce grave acuze: “Pentru fiecare dintre aceşti jucători, GEA mi-a cerut bani negri. Cānd am refuzat să fac acest lucru, īn cazul lui Liverani, m-am trezit cu vizita a doi indivizi care mi-au pus pistolul la tāmplă şi m-au īntrebat dacă m-am răzgāndit. Am făcut patru drumuri la Alessandro Moggi, de fiecare dată avānd o valiză cu 750.000 de euro. Abia a patra oară a spus că e OK şi l-a transferat pe Liverani la Lazio, cu 3 milioane de euro bani negri”.


@Prosport

inter
11th March 2006, 13:47
:o: ete unde erau "prea curatii" :P

Zebrone
11th March 2006, 14:08
unde erau bre? :D pai dupa gaucci te iei tu? :D

Al Dracu
11th March 2006, 14:34
Hahahaha! Gaucci! Cel mai insuspectabil martor din citi ar putea exista! :happy

diablo20
11th March 2006, 17:51
convocatii pt meciul cu milan:

1 Buffon
3 Chiellini
4 Vieira
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
10 Del Piero
11 Nedved
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
23 Giannichedda
24 Olivera
25 Zalayeta
27 Zebina
28 Cannavaro
32 Abbiati

P.S. conform presei spaniole "AS" capello ar putea parasi pe juve de la vara dc va castiga CL din cauza unei clauze din contract!

Al Dracu
11th March 2006, 20:48
In cazul asta sa speram ca Fabio Capello va avea un sezon 2006/2007 cit se poate de stralucit pe banca Realului! :D

Al Dracu
11th March 2006, 23:47
Werder Bremen - Hertha Berlin 0-3 :happy

Au de lucru psihiatrii din Bremen! Toate paturile ocupate! :drak:

diablo20
12th March 2006, 11:56
dupa exculuderea din primul 11 cu werder si acum cu milan, conform ziarelor, del piero se pare ca de la vara va pleca de la juve :headbang: , intelegand ca oricat de bine ar juca tot rezerva va fi in meciurile importante (cred totusi ca nu va pleca dc juve castiga CL si capello pleca la real), cea mai probabila destinatie fiind arsenal, acolo unde antrenorul Wenger si-a aratat interesul de mai multe ori:
http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo300292.shtml

waterboy
12th March 2006, 12:04
Felicitari Capello. Il obliga sa plece pe cel care are 50% din meritele pentru calificarea lui Juventus in sferturile CL (toate cele 4 goluri au fost inscrise dupa ce a intrat el pe teren).

dflOM
12th March 2006, 12:06
atunci sa speram ca scumpul nostru antrenor ne va parasi din vara,cu sau fara trofeul ligii campionilor in vitrina;oricum el nu merita o asemenea performanta...si sa-si ia si copiii cu el(stim bine cine)

Zebrone
13th March 2006, 10:55
del piero nu o sa plece niciunde, mai mult ca sigur. capello insa trebuie sa isi schimbe atitudinea fata de el, alex e mult mai in forma decat zlatan.

Zebrone
14th March 2006, 11:54
Compania lui Moratti se afla in cursa pentru achizitionarea Tamoil. In caz ca si reuseste, maretul sef de club va fi principalul sponsor al lui Juve :happy:

miril
14th March 2006, 12:03
Este adevarat ca Del Piero este in forma de...altadata si ca merita sa fie titular dar faptul ca Juve domina campionatul intern si merge foarte bine in Ch L i se datoreaza in primul rand lui Capello. Anul trecut Del Piero se zbatea aproape in anonimat dar Juve mergea struna asa ca...cineva ar trebui sa impace si capra si varza. Altfel, pierd(e) si...capra si varza si...nu numai.

Zebrone
14th March 2006, 12:16
corect, foarte corect. totusi del piero chiar merita un tricou de titular, zlatan a pierdut din magia de anul trecut. cel putin o perioada eu as incepe cu del piero titular. pe de alta parte exista un motiv pentru care eu sunt zebrone si capello e chiar el :D

Zebrone
14th March 2006, 13:31
Infectul de Abramovich is back! Ultima oferta de la celski pentru ibra este de 50 milioane de euro.

dflOM
14th March 2006, 15:01
Infectul de Abramovich is back! Ultima oferta de la celski pentru ibra este de 50 milioane de euro.
serieux?si io credeam ca mourinho are gusturi bune...

Zebrone
14th March 2006, 16:36
pai dupa cum vezi are. :ok: o fi zlatan iesit din forma si ar merita sa stea pe banca mai mult decat del piero, dar talentul nu i-l poate lua nimeni.

dflOM
14th March 2006, 19:02
da,n-am ce zice...talent are,mai trebuie sa-l si arate din cand in cand;dak ii arati unui amator intr-ale fotbalului,care nu stie nume de fotbalisti si habar n-are fiecare cam la cat e cotat,evolutiile suedezului din sezonul acesta...incearca exercitiul asta de imaginatie ;) vezi ce iese.
in alta ordine de idei,crezi ca zlatan asta pe care-l vedem acum ar face fata la chelsea?ma tem ca mourinho n-ar accepta asemenea atitudine aroganta pe teren.reste a voir...

Marquise MGP
14th March 2006, 20:07
daca-i vorba de titularizare pe baza de aroganta atunci morinho nu numai ca il face titular pe ibra ci cred ca il si infiaza :D

pana la vara mai e si avem alte treburi momentan , cu arsenal ,inter si barca .... si pe urma mai vedem cum sta treaba cu ibrahimovic :D

dflOM
14th March 2006, 20:57
daca-i vorba de titularizare pe baza de aroganta atunci morinho nu numai ca il face titular pe ibra ci cred ca il si infiaza :D

pana la vara mai e si avem alte treburi momentan , cu arsenal ,inter si barca .... si pe urma mai vedem cum sta treaba cu ibrahimovic :D
corect,mai ales cu arsenal...asta e meciul-capcana,deja ne-am ars cu liverpool anu' trecut,in fine,bine ca macar anu' asta jucam cu arsenal,astia macar nu-si pun autocaru' pe linia portii
si un mic comentariu despre mourinho:mai mult pare arogant decat este,am impresia...oricum,fara sa fiu fanul lui sau al lui chelsea,respect.

Zebrone
15th March 2006, 11:25
Moggi nu pierde timpul, ii lasa pe altii sa o faca :evil:
http://sport.virgilio.it/it/cmc/calcio/200611/cmc_93924.html

Se pare ca Juve e foarte aproape sa il transfere liber de contract pe Clerc, fundasul dreapta in varsta de 22 de ani ai celor de la Lyon.

inter
15th March 2006, 11:50
asta ca nu vru Galliani sa-l ia :D:D

Zebrone
15th March 2006, 12:02
pe care din ei bre? :D

dflOM
16th March 2006, 09:25
:mda: clerc?dak e pe bune,inseamna ca s-a cam ramolit si omu' nostru...nu tot ce e moka e si bun ;)

Zebrone
16th March 2006, 09:57
ba deja esti de caterinca. in afara de maresca si miccoli mai exista jucatori care sa iti placa tie?

Leo_
16th March 2006, 10:00
Mah, eu de Clerc n-am auzit, dar e tanar si nu strica sa avem backup pe dreapta.

Zebrone
16th March 2006, 10:16
are 22 de ani si a fost convocat deja la nationala frantei.

Leo_
16th March 2006, 10:20
Mda, i-am gasit si eu CV-ul :D
http://www.lequipe.fr/Football/FootballFicheJoueur20140.html

diablo20
16th March 2006, 15:47
sarbatoare mare la torino, zebina este fff aproapte de un transfer in vara la tottenham, cred ca sunt nebuni ca nu stiu ce belea' isi iau pe cap:
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=113921

Zebrone
16th March 2006, 15:50
inainte de toate sa vedem cine vine in loc.

Leo_
16th March 2006, 15:52
Pai poate Clerc asta.

diablo20
16th March 2006, 15:56
juve a pus ochii pe mijlocasul lui OM Samir Nasri, considerat noul zidan:
http://sport.virgilio.it/it/cmc/calcio/200611/cmc_78307.html

Leo_
16th March 2006, 16:00
Samir Nasri ala e beton de beton :ok:

Zebrone
16th March 2006, 16:02
si blindat de blindat banuiesc.

Leo_
16th March 2006, 16:59
Scula de scula, mai precis :D

dflOM
16th March 2006, 20:17
ca sa raspund amicului zebrone:da,in afara de miccoli si maresca mai sunt si alti fotbalisti pe care-i consider talentati si pt care port respect(nu stiu de ce ai adus asta in discutie,din moment ce vorbim despre clerc).iar dak tot vorbiti de samir nasri,atunci as putea sa spun cateva vorbe despre el(fiind suporter al OM-ului):nu va veni atata timp cat capello este antrenor(nepretandu-se stilului sau de joc...ce sa-i faci,dak baiatu' stie sa dribleze);deci dak zvonu' e pe bune,atunci antrenorul nostru cel drag(a se citi ghilimelele)se va tira din vara.apoi,despre fotbalist...e un pusti de 18 ani,tehnica foarte buna,sut bun(atat stang,cat si drept),un mare potential...totusi,as vrea sa ramana la marseille :ok: iar dak vine la juve,atunci se anunta vremuri noi pt echipa bianconera...

Zebrone
16th March 2006, 22:26
oricum par a se anunta vremuri noi, cu capello sau nu. ideea e ca don fabio vrea sa schimbe sitemul de joc in 4-3-3. sa vedem insa cu cine si cum.

diablo20
17th March 2006, 12:47
moggi asta tace si face, dupa ce l-a vandut pe zebina lui tottenham, cu banii luati pe el, 5 mil de euro, l-a luat pe gallas, care v-a primi 3,2 mil pe sezon timp de 3 ani. inca o lovitura buna este achizitionarea portarului lui livorno, amelia (care era urmarit si de milan), despre care eu cred ca va fi urmatorul portar al nationalei italiei dupa buffon, la schimb dandu-l pe palladion:
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=114019

Zebrone
17th March 2006, 16:51
Convocatii pentru meciul de maine seara:

1 Buffon
6 Kovac
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
10 Del Piero
11 Nedved
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
23 Giannichedda
24 Olivera
25 Zalayeta
27 Zebina
28 Cannavaro
32 Abbiati

inter
18th March 2006, 11:08
ce spune Grande Stevens :”Credo che sia un momento di cambiamenti ovunque” :D:D

Zebrone
18th March 2006, 11:14
probabil ca se vor schimba unele chestii. e posibil sa plece giraudo si sa vina john elkann, nepotul preferat al lui gianni agnelli. dar deocmadata totul e specula, pana nu se anunta nimic oficial.

Leo_
18th March 2006, 11:15
Se zvonea la un moment dat desfiintarea Triadei, undeva la vara...

Zebrone
18th March 2006, 11:19
cum ziceam unele lucruri se vor schimba. pe de alta parte poate sa fie si praf in ochi, dar cred ca giraudo va pleca totusi sa se ocupe de organizarea campionatului din 2012. chiar daca nu pare a exista nici un motiv pentru a face schimbari, e nevoi de o infuzie de sange proaspat. john elkann e cunoscut, tanar, scolit si un excelent manager fiind vicepresedintele fiat. si e mai "surazator", juve fiind acuzata in ultimii ani ca e un club inchis si foarte putin transparent.

Sunchase
18th March 2006, 16:26
Zambrotta e iar accidentat ? Cand isi revine ?

diablo20
18th March 2006, 18:52
zabrotta inca nu este refacut 100% si de aceea capello a preferat sa nu-l convoace la meciul cu livorno, dar cred ca va fi titular etapa viitoare!

Al Dracu
18th March 2006, 21:41
Ce buni sintem vere! Nici nu s-au asezat comunistii bine-n ghete si le-a si tras-o proletarul de Trezeguet! :D

relansat
18th March 2006, 21:50
Haide Juve ... deja e 1-0 :happy

@al_dracu ce ai cu Livorno ? Mie`mi sunt simpatici atat timp cat nu fac probleme bianconerilor :D

Al Dracu
18th March 2006, 21:56
Ce arbitru de doi bani! Asta e in stare sa strice meciul!

@relansat: N-am nimic cu ei dar vroiam sa ma duc sa vad meciul si mi s-a transmis ca la galeria oaspetilor nu pot intra decit daca vin direct cu ei de la Torino. Iar singurele bilete pentru a sta cu alti juventini erau la tribuna I si costau 100 de euro. Asa ca in seara asta pentru 90 de minute ii urasc de moarte pe comunisti! :D Hai proletarii! Pe ei pe mama lor de stalinisti! :drak:

relansat
18th March 2006, 22:00
De ce e in stare sa strice meciu` ... inca nu ne`a dat nici un penalty ? :drak:

Al Dracu
18th March 2006, 22:07
:happy Buna!

Nu fluiera faulturile cind sint, le fluiera pe alea care nu sint, se da la birfa cu jucatorii. Daca se mai trage mult de sireturi cu ei scapa meciul din mina sigur!

Diablo, sigur pleaca Zebina la Tottenham? Ca sa stiu sa comand cele necesare pentru petrecere! :D

relansat
18th March 2006, 22:09
Sa plece Frank odat` ca m`am pliktisit de el ... mey da Muta joaca ? Nu am apucat sa ma uit la echipele de start :)

Leo_
18th March 2006, 22:25
Mda, 1-0 la pauza...astia din Livorno sunt chititi sa dea cu delPiero de pamant cu orice ocazie. Vargas ala sigur e fotbalist? parca l-am vazut aseara cu Iftimoaie la gala k1 :D:D
Zebina, bun ca de obicei...l-a invartit mosu' de Ruotolo de nu s-a vazut :D
Bine joaca in schimb Giannicheda...surprinzator ;)
Drace, moj drug, cum adica 100 de euro beletu'? pentru banii astia ar trebui sa lucrez si in tura a doua la Fiat :D:D

relansat
18th March 2006, 22:33
Las` ca au niste scoruri astia in Italia ca raman stadioanele goale :no: ... numai pe la derbyuri vezi multi spectatori :)

Al Dracu
18th March 2006, 22:58
Am bagat 5 zile de extraordinare la ciocoiul de Agnelli ca sa ma duc la meci si nimic! :D Lasa ca ma refac acasa cu Roma! :ok:
Giani bun el! Muta a intrat acum in locul lui Camoranesi! Si l-a bagat Botosu si pe Zlatan in locul lui Treze. Sa vedem ce face! Si-o mai fi revenit? :rolleyes:

Hai ca avem semne incurajatoare! Zebina nu face 5 metri fara sa se plinga ca-l doare!

relansat
18th March 2006, 23:09
Dar de ce l`o scos pe Treze ... 2 boabe nu au fo` de ajuns ? :D

Sau are probleme cu tenu` si nu rezista 90 minute :drak:

Al Dracu
18th March 2006, 23:12
Il odihneste al mare sa nu se oboseasca! Ca e pretzios la casa omului! :ok:

Moama ce gol si-a mincat Mutaaaaaaaaa! Extracomunitaru' dreacu'!

relansat
18th March 2006, 23:15
Ashe este drace :P (daca`mi permiti acest apelativ :P) ... oricum a facut un meci frumos, 2 goluri :)

Al Dracu
18th March 2006, 23:27
Muta i-a pus o pasa de nota 12 lui Del Piero pentru golul de 3-1! :ok:

Leo_
18th March 2006, 23:31
Ete ca-i baturam si pe "rosii" livornezi :D meci frumos, una peste alta, desi in aparare iar am comis-o de cateva ori...
Ciudata incrancenarea livornezilor, tinand cont de relaxarea lor de acum 2 saptamani din meciul cu Cagliari :D:D
Mutulica o dadu in pamant, incercand sa fie mai smecher decat il tine pielea...dar dau o pasa de gol :D
Zebina asta e dus rau...nu stii la ce sa te astepti de la el...cand da niste pase lungi precise, cand lufteaza de iti vine sa plangi dupa banii dati pe el :D
Comentatorii astia de la B1 sunt haiosi...se mirau de ce Palladino se balbaie in fata portii sau greseste pase simple...pai bine vere, cum sa muste mana care-l hraneste? :D:D

P.S. Am mentionat ca Del Piero e tatic? :D Iar un Treze e intotdeauna bun la casa omului :ok:

Marquise MGP
18th March 2006, 23:41
mutu a pus o pasa si s-a impiedicat mai rau ca mine cand joc folbal la "iarba verde" si am cifra octanica peste limita admisa :D

joc nesigur facut de ai nostri cu giannicheda dezorientat la mijloc si cu zebina mai aerian ca boengurile lui ben laden.

bine ca luaram 3 puncte.

ADelPiero
19th March 2006, 01:13
nu cred ca a dat pe langa minge ( sau s`a impiedicat)... mai repede a fost o schema marca Mutu :D

A. Del Piero face ce face ... si tot sef ramane :D

relansat
19th March 2006, 10:30
Bravo Adi, felicitari Juve; pana la urma, scorul este important :P

Zebrone
19th March 2006, 10:52
marquise nu staturam asa rau la mijloc tinand cont de faptul ca emerson avea oarece probleme musculare de la incalzire. apoi cum dracu sa te concentrezi maxim cand ai 10-13 puncte in fata locului 2, depinde cand joaca aia, inainte sau dupa noi :D e clar ca baietii sunt cu gandul pe highbury de acuma :ok:

diablo20
19th March 2006, 11:51
Diablo, sigur pleaca Zebina la Tottenham? Ca sa stiu sa comand cele necesare pentru petrecere! :D
eu am citit ca afacerea e ca si facuta /hello (nu se spunea nimic de salariul francezului), deci poti deschide sampania, in schimbul lui venind mai mult ca sigur gallas :ok:
P.S. sper ca trezeguet sa-l bata pe toni la goluri marcate (20-23)!

Zebrone
19th March 2006, 12:55
salariul lui gallas ar fi 3.2 mil de euroi. luni cica ar trebui sa se decida afacerea intre cluburi, relatia dintre ele fiind ceva mai "intepatoare" dupa treaba cu muta :D
altfel, primavera a invins torino cu 2-1, in derbyul tinerelor sperante,deci sa ne bucuram :D :D

dflOM
19th March 2006, 15:21
am observat ca dupa intrarea lui ibrahimovic,combinatiile din atacul echipei au cam avut de suferit...personal,n-am vazut nici un schimb de pase ibrahimovic-del piero in afara poate de sutul-centrare al bosniaco-suedezului(parca a tras cu ura,nu altceva);mutu,del piero(faza golului 3 a fost de manual) si nedved ce-au mai reusit ceva colectiv...n-am intentia sa critic jocul individual al bosniaco-suedezului,insa am impresia ca n-a reusit sa-si faca prea multi prieteni in interiorul echipei.

Zebrone
21st March 2006, 12:01
Ultimele noutati legate de viitorul Triadei :

http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo301717.shtml

diablo20
21st March 2006, 14:27
aceasta stire e una fff buna si tre' salutata :ok:. in concluzie interul s-ar putea sa-si ia gandul si la anul de la titlu :drak: , mai ales ca si ancelotti va continua :D

Al Dracu
21st March 2006, 15:10
Deocamdata nu se stie absolut nimic, sint toate numai zvonuri! Iar vrabiutza lui Del Piero m-a sunat de la Torino si mi-a spus ca Giraudo va pleca in federatie. Ce o fi om vedea vineri! :ok:

Zebrone
21st March 2006, 15:13
nu pleaca ma. ceea ce nu exclude posibilitatea de a lucra in paralel pentru Euro 2012 daca Italia va organiza turneul. :ok:

diablo20
21st March 2006, 21:41
in cazul asta eu sper ca italia sa nu organizeze euro 2012 :D

Zebrone
22nd March 2006, 10:00
vedem poimaine ce va fi.

Zebrone
23rd March 2006, 16:11
Dupa grozavia de accidentare din vara, in amicalul cu Benfica, Birindelu' a revenit ieri pe gazon in amicalul castigat cu 4-0 de Juve in fata celor de la Cirie (Mutu a dat vreo 2 goluri ) :ok:

diablo20
24th March 2006, 11:53
am auzit ieri o stire la ametiti aia de la TV Sport, conform careia del piero ar fi declarat ca si-ar putea incheia cariera la o echipa de prin america (Soccer League). a auzit cineva ceva legat de stirea asta, ca eu sincer nu am citit pe nicaieri'??!!!

Leo_
24th March 2006, 11:54
Daca se retrage la 38 de ani, poa' s-o faca si in Uganda :D Pana atunci, sa ramana la Juve :ok:

diablo20
24th March 2006, 11:57
era vb ca el sa plece de la vara, dar sa speram ca nu va fi asa :headbang:
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=114674

Zebrone
24th March 2006, 12:00
nu pleaca ma niciunde, sunt sigur. si eu nu ma mai iau dupa calciomercato demult.

Leo_
24th March 2006, 12:03
Pana sa plece Alex, el va incepe ca rezerva meciul cu Roma. In locul sau, cel mai probabil, Ibra. Zambrotta si Vieira sunt recuperati pentru meciul de maine.
Azi dupa-masa aflam si daca triada va continua la Juve...

diablo20
24th March 2006, 12:10
Pana sa plece Alex, el va incepe ca rezerva meciul cu Roma.
tocmai de asta se spunea ca va pleca, din cauza ca in meciurile importante el nu a fost niciodata titular,ci doar in meciurile cu echipe de mana a 2-a, chiar dc a demonstrat ca este mult peste zlatan!!

Zebrone
24th March 2006, 14:16
pai stati usor ca pentru meciul de maine nu e refacut, are o lovitura la coapsa si nu vrea sa il forteze. sper sa joace cu el titular marti seara.

baieti, pe acest link in dreapta exista un minunat sondaj de opinie, va rog sa votati dupa ce va reveniti :D :D

http://www.bianconerionline.com/

diablo20
24th March 2006, 15:41
capello a declarat ca ar dori sa continue cu juve pt inca 3 ani, din 2007, iar apoi i-ar placea sa antreneze nationala angliei:
http://www.tgcom.mediaset.it/sport/articoli/articolo302250.shtml
P.S. tare sondajul, cele mai tari: "Il crampo ad un braccio dell'arbitro Paparesta che lo ha costretto a tenderlo verso l'alto" si "I giocatori dell'Inter parlano 6 o 7 lingue diverse e non si capiscono fra di loro" :D:D

diablo20
24th March 2006, 16:12
convocatii pt meciul cu roma:

1 Buffon
3 Chiellini
4 Vieira
6 Kovac
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
10 Del Piero
11 Nedved
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
23 Giannichedda
25 Zalayeta
28 Cannavaro
32 Abbiati

P.S. gata s-a confiramt ca, triada va continua :ok:

Zebrone
24th March 2006, 16:32
Si ultimele noutati de la reunirea Consiliului de Administratie al clubului:
Juventus: Gabetti `La triade resta con noi`
`Lavoreremo tutti assieme sul nuovo piano industriale`

Il presidente della Ifil Gianluigi Gabetti, annuncia: `La triade Moggi-Giraudo-Bettega resta con noi`. Un annuncio che era nell`aria, ma che ora e` diventato realta`: `Confermiamo la nostra volonta` di proseguire con l`attuale dirigenza, quella che voi giornalisti chiamate triade`, ha detto Gabetti, all`uscita dalla riunione del Consiglio d`Amministrazione della Juventus.

Gabetti precisa: `Lavoreremo tutti assieme sul nuovo piano industriale che sara` pronto ad ottobre. Non sara` un
piano faraonico`. La conferma proviene anche da John Elkann: `Confermo tutto cio` che ha detto il presidente Gabetti`.

Universal
24th March 2006, 20:05
Daca Mutu ca juca si va daa gol...wowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Al Dracu
24th March 2006, 21:08
Zebrone! :D Am votat si eu! Bineinteles la ultima! :drak: Dar valabile erau toate! :yeah:

diablo20
25th March 2006, 22:05
nu am vazut meciul de la inceput. ce s-a intemplat ce del piero de a fost schimbat?

Dorin
25th March 2006, 22:12
Il cam doare un picior. Se tinea de coapsa cand a iesit.
:yeah: D

Zebrone
26th March 2006, 12:56
sanse mari sa nu joace cu arsenal, ramane de vazut ce va fi. mai nasol e ca englezii nu au jucat weekendul asta din cauza conditiilor atmosferice, asa ca sunt mai odihniti pentru meciul de marti.

Zebrone
26th March 2006, 15:10
moama, ce arbitru avem marti, fonfaila ala suedez de i-a arbitrat pe inter.

Leo_
26th March 2006, 19:04
Del Piero n-a fost convocat pentru Arsenal...la naiba...va trebui sa ne multumim cu o victorie la limita pe Highbury :D

Zebrone
26th March 2006, 19:22
Nici Del Piero si nici Nedved nu vor fi pe Highbury, iata si lista convocatilor:

1 Buffon
3 Chiellini
4 Vieira
6 Kovac
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
23 Giannichedda
24 Olivera
25 Zalayeta
27 Zebina
28 Cannavaro
32 Abbiati

diablo20
26th March 2006, 22:28
cred ca va fi destul de greu mai ales ca lipsesc atat nedved cat si del piero, deci nu prea mai avem rezerve pt atat de valoare :headbang:

diablo20
27th March 2006, 12:12
real ofera pt buffon 40 de mil,ce dracu pot face cuelcand este cassilias care apara fff bine?:
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=114894

Leo_
27th March 2006, 13:29
Diablo, lasa-i vere pe aia de la calciomercato...habarnisti mai mari ca aia n-am vazut...citeste alte ziare. Stirile de pe calciomercato baga-le la ridendo :D:D

diablo20
27th March 2006, 14:22
cum pot sa-i las cand dau tot timpul stiri care mai de care mai comice :D:D
P.S. uite vezi amu' zic de mourinho ca e posibil sa plece de la chelski si sa vina la noi in cizma. oare la cine??? :drak:
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=114922

Zebrone
28th March 2006, 08:26
Se pare ca accidentarea lui Del Piero e relativ serioasa si capitanul va fi indisponibil si pentru returul cu Arsenal de pe Delle Alpi :mda:

inter
28th March 2006, 22:41
Fabergas:ok: ? a ajuns juniorul ala sa va dea gol? si inca ce gol! ...rusinica! :D:D

interfan
28th March 2006, 22:49
Las ca-i scoate Wiese 2 :D adica Lehman :D

inter
28th March 2006, 22:51
ce liniste e pe aici :D:D se sparg pahare .. se trecu la al 2-lea pachet de tigari ...cazu netu ... cate ghinioane :D

realmadrid.com
28th March 2006, 23:25
Grupul suporterilor care au iesti din optimi, saluta gobbii tristi :D

diablo20
28th March 2006, 23:32
un joc catastrofal si suntm cam 90% afara din CL!!
PS mai bine jucam fara atacanti si cu vreo 6 fundasi si tot nu luam 2 goluri!

inter
28th March 2006, 23:36
umilinta e un cuvant prea bland pt. echipa care facu de rusine fotbalul italian in seara asta ..
nimic n-au jucat ..basca ca au dat la "oase" in mod primitiv .. Matrix e un lord fata de faultul golanesc al lui camoranesi ..
nu l-am vazut pe don Fabio .. niciodata pana acum ... asa de "consternat" .. nici lui nu ii venea sa creada...

si ca sa inchei ... ar fi bun Henry la Inter :D:D

The G.O.A.T.
28th March 2006, 23:44
Joc bun din punct de vedere tactic, aparare perfecta, atac eficient; intr-un cuvant, Arsenal!!!
:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: - Juventus!!!
Adio UCL editia 2005-2006!

diablo20
28th March 2006, 23:45
va fi ffff greu de intors rezultatul mai ales ca vor lipsi camoranesi, vieira si del piero dar eu zis ca e posibil si asta din cauza terenului de pe delle alpi cu care englezii nu sunt obisnuiti fata de terenul lor de biliard si de aceea le va fi mai greu sa combine :D

Al Dracu
28th March 2006, 23:57
Moama ce se repezira vulturii mincatzash! :D
Stati verilor ca mai e un retur! Com-ule, ce e tata nu-ti plac strugurii acri? :drak:

Sa tragem concluzii:
1. Am jucat de la foarte prost in jos
2. Arbitrii italieni sint cei mai buni din lume. Dupa ce am vazut in prima repriza credeam ca-i arbitreaza Corpodean.

inter
28th March 2006, 23:58
http://www.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2006/03/28/0IWUS1OR--280x190.jpg
/hello /hello /hello

mda... ajunsai sa o citesc si pe asta ... britanicii mai tehnici ca latinii :D
rau ati ajuns ... si ce culori aveau tunarii la tricouri ... oare cu cine aduceau? :D:D

diablo20
28th March 2006, 23:59
eu sincer nu stiu cum dracu au putut juca asa de prost mutu, camoranesi si in special zlatan :headbang:

The G.O.A.T.
29th March 2006, 00:00
va fi ffff greu de intors rezultatul mai ales ca vor lipsi camoranesi, vieira si del piero dar eu zis ca e posibil si asta din cauza terenului de pe delle alpi cu care englezii nu sunt obisnuiti fata de terenul lor de biliard si de aceea le va fi mai greu sa combine :D

Pai de ce sa mai combine? Ne-au dat doua boabe in tur, in retur nu trebuie decat sa se apere si sa strice jocul lui Juve! S-ar putea sa aiba probleme la combinat chiar Juve! Zici ca va fi foarte ffff greu de intors rezultatul? Esti optimist! Mai pune cativa de " f " si atunci suntem mai aproape de realitate! Din pacate, la cum joaca Juve (si nu e vorba numai de meciul din seara asta), eu unul cred ca nu mai sunt sanse!

Al Dracu
29th March 2006, 00:05
GOAT, spre deosebire de tine eu cred ca mai sint sanse. Ne vedem saptamina viitoare dupa retur pe aici sa birfim una-alta! :ok:
Nici Milan nu avea sanse sa piarda finala dupa prima repriza si pina la urma tot le cinta toata Italia si acum: "Percheeeeeee, percheeeeeee? Tre a uno, tre a due, tre a treeeeeeee?" :drak:

diablo20
29th March 2006, 00:11
anul trecut am luat bataie cu 2-1 de la liverpool si am jucat la 1-0 si nu a fost bine. eu cred ca e mai bine ca am luat-o cu 2-0 (personal preferam un 3-1 sau 4-2) ca poate asa vom ataca mai mult, insa va fi dificil din cauza ca ne lipsesc jucatori lucru care s-a vazut si in acesata seara ca pe mutu si zaltan nu au avut cine sa-i inlocuiasac :headbang:

Leo_
29th March 2006, 00:15
Mde, hai sa zic si eu doo vorbe, sa nu zica interistii carcotasi ca dau bir cu fugitii :D
Asta seara am jucat catastrofal. Englezii ne-au facut si pe-o parte si pe alta...pot spune ca am scapat ieftin, de aceea tin sa-l felicit pe Buffon. Celorlalti, sincer, acum le-as trage cate un sut sanatos in fund (spre deosebire de ei care n-au tras in 90 de minute nici un sut mai de doamne ajuta).
Din fericire, m-am nascut optimist, altminteri asta-seara faceam ceva necujetat :D:D Sa speram ca Fabio le va trage o chelfaneala serioasa dupa meciul de azi. Ne auzim saptamana viitoare cu niste concluzii certe :P
In rest, nu vad de ce sarira pe noi taman interistii si deja eliminatii hahalactici :D
P.S. Arbitrajul a fost prea bun...si Thuram merita eliminat...promit ca o luna de zile sa nu ma mai iau de Macelazzi si gashca lui de Nemuritori :D:D

inter
29th March 2006, 00:22
:drak: -ule stiu .. ca trecurati prin momente grele .. unii , erau sa sara de la etaj ..., prin Tm .. la unele apartamente cica se pune doliu la usa .:D:D

aveti grija de voi ... :happy :happy , ca ne trebuiti :D

Al Dracu
29th March 2006, 00:26
Bah! Nu ma las dus nici mort! :D De fapt unde ai mai vazut tu dreac mort? :drak:
FORZA JUVE! VINCI 3-0 PER NOI! :yeah:

Oferi-ti-as umarul la schimb miine seara! Si tie si lu' Coco! :P