PDA

View Full Version : FC Juventus Torino



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

alejandro
5th December 2005, 10:52
eu cred ca doliu e cam in toata tara...la cat de iubita de juve:D

Zebrone
5th December 2005, 18:08
Iata si convocatii pentru meciul de la Viena:

1 Buffon
3 Chiellini
4 Vieira
6 Kovac
7 Pessotto
9 Ibrahimovic
10 Del Piero
11 Nedved
12 Chimenti
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
23 Giannichedda
25 Zalayeta
28 Cannavaro
32 Abbiati

Zebrone
6th December 2005, 18:15
Conform investigatiilor medicale de ieri, Emerson care a parasit accidentat terenul in ultimele minute ale meciului de la Firenze nu are decat o contractura, necesitand o saptamana de pauza. :ok:

PS La multi ani Baltaretului si lui Zalayeta! :ok:

diablo20
7th December 2005, 14:29
se pare ca real ar fi dispus sa dea 50 mil lui juve pe zlatan
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=105012

arsenal doreste sa-l cumpere pe trezeguet cu 30 mil pt a-l determina astfel pe henry sa-si prelungeasca contractul, scadent la finele acestei stagiuni:

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=titolone

Zebrone
7th December 2005, 16:06
asa, si marmota? :D

Leo_
7th December 2005, 22:55
asa, si marmota? :D
Si marmota le hackerea situl ala de 2 lei pe care se spun numai bazaconii, parca ar fi administrat de baronul Munchausen :P Cred ca aia de acolo se trezesc dimineata si se intreaba: "Bah Giovanni, ce visasi azi-noapte?" "Am visat cum Capello se ducea la real madrid si Bobo Vieri era transferat la Barca la schimb cu Ronaldinho" "Bun asa, baga pe site...apoi du-te si bea o Moretti" :D:D

revenind la ale noastre: la pauza Rapid Viena-Juve 0-3 DelPiero 2, Ibra :ok:

Marquise MGP
7th December 2005, 22:57
si-au facut treaba bajetii ... la brugge e 1-1 deci stam lejer pe primul loc :D

Zebrone
8th December 2005, 00:23
stam, da nu lejer :D del piero l-a egalat pe boniperti la numarul de goluri, inscriind golul 182 pentru Juve :ok:

Marquise MGP
8th December 2005, 00:51
pana la urma 15 puncte din 18 posibile nu e chiar asa rau avand in vedere ca nemtii de la bayern sunt dati drq in special pe teren propriu...pacat ca udine nu a reusit sa reziste pana la final si a ratat calificarea in faza superioara...oricum , felicitari tuturor calificatelor si spor la luat bataie de la juve de-acum incolo :D

alejandro
8th December 2005, 10:03
asa,fanilor...nici un comentariu despre meci?????:o: cred ca l-ati urmarit cu sufletul la gura deci:D
ce parere aveti despre primul gol al lui DelPiero?:happy

diablo20
8th December 2005, 10:36
pai mai este ceva de spus.....SUPER!

Zebrone
8th December 2005, 21:29
laser frate :D :D

maldini
9th December 2005, 00:35
hahalactici au pus ochii si pe Ibrahimovici dupa Capello...lui Ibra i-au oferit 51 de milioane de euro :drak:

Leo_
9th December 2005, 00:37
Asta conform "Radio-shantzului de internet", pe numele sau Calciomercato...ma va...:D

maldini
9th December 2005, 00:42
daca santul are dreptate si pleaca ati pus-o leo :drak:

Leo_
9th December 2005, 00:45
Una la mana, nu se va intampla asa ceva ;)
Doi la mana, fara cei doi va fi, ipotetic vorbind, greu, dar ne vom descurca :D
Gaseste el chelu' niste inlocuitori pe masura :P
Dar acum vorbim asa...sa nu ne plictisim :D Daca pleaca Ibra la Madrid, imi cumpar bilet pe Bernabeu la primul lui meci si intru pe teren ca Jimmi Jump si dau cu fularul dupa el :P

diablo20
9th December 2005, 10:08
il mai tine cativa ani, 3-4 ani, pana ce castiga balonul de aur si apoi chelu va cere si mai multi bani pe el!
P.S. leo: felicitari pt post-ul 5000!

alejandro
9th December 2005, 10:19
@maldini,mai degraba se drogheaza din nou mutu sau vieri al vostru castiga balonul de aur decat sa plece ibra:evil:
p.s.Leo are 5000 de posturi?:o: Leo asta am vazut ca are vreo 1000 si ceva,celalalt Leo are vreo 100 si ceva...care Leo are 5000?Sunt mai multi Leo pe forum?:o: Mai,cati lei sunteti?mi-e si teama sa mai umblu pe forumul asta:D

diablo20
9th December 2005, 10:22
alejandro ma referea la post-ul 5000 de pe acest thread!

Zebrone
9th December 2005, 11:39
daca santul are dreptate si pleaca ati pus-o leo :drak:

imi aduc aminte ca acelasi sant povestea in vara de oferta hahalacticilor de 70 milioane pentru ibra. nu l-au dat atunci si il dau acuma pentru 50? mira-m-as! :D

Leo_
9th December 2005, 11:46
Pai scrie tot acolo...ca cica Ibra si-a mai pierdut din valoarea de asta vara...de-aia cica face doar 50. Si mai scrie ca hahalacticii nu mai sunt asa natafleti sa cheltuiasca bani in nestire...or fi ajuns la fundul sacului :P

Zebrone
9th December 2005, 15:06
si-a mai pierdut din valoare???? pai de, daca nu se ridica la nivelul lui baptista sau si mai bine, garcia. :D :D

Leo_
9th December 2005, 15:13
Cica Ibra a inceput sa se apropie de valoarea lui Soldado :D:D

Zebrone
9th December 2005, 16:20
nu cred, ala e mult mai bun. :D :D

Zebrone
10th December 2005, 19:57
iata si convocatii pentru meciul de maine:

Chiellini, Vieira, Kovac, Pessotto, Ibrahimovic, Del Piero, Nedved, Chimenti, Balzaretti, Trezeguet, Mutu, Zambrotta, Blasi, Thuram, Giannichedda, Olivera, Gladstone, Cannavaro, Abbiati.

diablo20
11th December 2005, 18:01
juve invinge cu 4-0 pe cagliari si se distanteaza la 11 puncte de milan si 13 de inter!

The G.O.A.T.
11th December 2005, 18:07
Sa speram ca dupa meciul de diseara milanul sa ramana la 11 puncte distanta! In rest o victorie fireasca pt JUVE. Bine ca b1tv transmite meciul (in reluare) de la ora 18:00!

Zebrone
11th December 2005, 21:16
frumos macel, n-am ce zice :D :D multumim b1 :D

Leo_
11th December 2005, 22:38
Iar a fost lectie de fotbal azi la scoala Juve, la B1tv :D Si daca ma uit la meciul de asta seara cu atentie, cred ca stiu cine a chiulit ...:P

alejandro
12th December 2005, 11:31
nu zi mai cine a chiulit,ca inca nu s-a facut apelul:D
frumos golul lui Treze...adica golurile:drak:

STEAUA-MANIA
12th December 2005, 14:41
"La Juve è la mafia del mercato"
Duro attacco di Kalle Rummenigge

Clamoroso sfogo di Karl-Heinz Rummenigge, direttore generale del Bayern Monaco, che ha sparato a zero contro la Juve e la sua dirigenza per i metodi di conduzione del mercato. "Con il loro direttore generale Luciano Moggi non voglio avere più nulla a che fare - ha detto in un'intervista alla Bild - Alla Juve non sono dei gentlemen, è la mafia". Secondo il dirigente tedesco la Juve non rispetterebbe le regole Fifa.
Mentre la squadra di Capello continua la sua marcia senza ostacoli verso il 29° scudetto, dalla Germania arriva una bordata indirizzata alla squadra bianconera e a Luciano Moggi. Il mittente è l'ex Pallone d'Oro Kalle Rummenigge, direttore generale del club bavarese, cui non piace il modus operandi della Vecchia Signora, tanto da definire i suoi metodi "di tipo mafioso". Al dirigente tedesco già non era andato giù il passaggio di Robert Kovac in bianconero nella scorsa estate a parametro zero. Ora la situazione è acuita da un nuovo colpo, visto che la Juventus ha praticamente chiuso per Willy Sagnol, esterno destro di difesa, libero a partire da giugno 2006. "Attualmente tutti si mostrano uniti - ha detto parlando della posizione tenuta dai club dei vari paesi nel periodo successivo alla sentenza Bosman - Solo la Juventus si discosta dagli altri". L'accusa più grave è che la Juve non rispetterebbe i regolamenti della Fifa in materia di trasferimenti, negoziando coi giocatori fuori dai periodi consentiti.


tgcom.it
Daca pana si FC Bayern va descrie ca mafioti...

Leo_
12th December 2005, 14:43
Zisesi tu de colo...Bayern sa se uite mai intai in curtea lor...

Zebrone
12th December 2005, 14:44
ia uite rudotel ce probleme are... vai, vai, cred ca numai cu prozac mai scapa.
asta e fanu' lu' peste, numai cu ochii dupa juve sta :D :D

Leo_
12th December 2005, 14:49
Acu' vazui ca scrie la el si Bayern - echipa favorita...
Ai dreptate, Mania...mai treci pe la noi :D

alejandro
12th December 2005, 15:27
lasa-l bre, ca asta vine nepoftit:D

BoboCosta
12th December 2005, 15:53
Se supara Karl pe voi ;) Kiar asa umblati voi cu practici mafiote mha? :))

alejandro
12th December 2005, 15:58
daca la asta ne pricem cel mai bine:D

inter
12th December 2005, 16:06
asta-i din ciclu "taranisti in blugi si geaca , care n-au vazut o vaca"!:drak:

Zebrone
14th December 2005, 17:06
buffon va reintra probabil la meciul cu palermo din 7 ianuarie datorita unei infectii la degetul mare de la picior.

Edgar
16th December 2005, 13:16
In cateva minute aflam cu cine joaca Juve in CL.

Potentiali adversari: AFC Ajax, Werder Bremen, SL Benfica, PSV Eindhoven, Real Madrid CF, Chelsea FC, Rangers FC.

Chelsea - Barcelona

Real Madrid - Arsenal

Asta e! Werder Bremen - Juventus.

Dracii merg in vizita pe Allianz Arena. :D

Rog un moderator sa uneasca ultimele mesaje. Multam.

inter
16th December 2005, 13:23
si voi aveti meci de antrenament :D

alejandro
16th December 2005, 13:28
da,nu e chiar rau se putea mai rau,da' se putea mai bine:D
merge si asa;)

Al Dracu
16th December 2005, 14:26
Ce pacat ca n-a iesit Real din urna aia! :D
Pe Milan nu-i vad bine! Inter defileaza, le-o dam in sferturi! :P

Catalanul
16th December 2005, 15:14
bey cat noroc pe unii :D dupa ce ca in optimi intalnesc un rival ushor, mai scapa si de o candidata serioasa la castigarea CL-ului, Chelsea :D

Leo_
16th December 2005, 15:14
meci greu pentru Juve, dar vom trece cu bine, sunt convins ;) Totusi parca am un regret...real madrid :D:D

Marquise MGP
16th December 2005, 18:11
yap ... i-am scapat din mana anul asta :(

alejandro
16th December 2005, 18:14
las' ca daca nu joaca juma de echipa de la tunari ne ramane noua onoarea asta:happy

Zebrone
16th December 2005, 19:12
Iata si convocatii pentru meciul de cu Lazio de pe Olimpico:

3 Chiellini
4 Vieira
6 Kovac
7 Pessotto
9 Ibrahimovic
10 Del Piero
11 Nedved
12 Chimenti
14 Balzaretti
15 Criscito
16 Camoranesi
17 Trezeguet
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
24 Olivera
25 Zalayeta
28 Cannavaro
32 Abbiati

inter
17th December 2005, 11:23
:drak: -ule ... poate cumperi si nr. asta :D:D , ma decontez la greu .. dar nu vreau decat ce e in mijloc:D

http://www.gazzetta.it/pallenatale/images/3PALLE-DI-NATALE_10x10.jpg

alpi ... ce facusi vericule ... nu prea avusasi spor la ......:rolleyes: de unu singur nu "intra" :D

Al Dracu
17th December 2005, 14:51
:D Pai stiam ca n-aveti "palle" dar ma mira ca v-ati hotarit sa va cumparati! :P

Zebrone
17th December 2005, 14:56
pai ce sa fac daca al meu companion a cedat ca genunchiul lui maldini si nu se atinge de anumite substante cu cifra octanica ridicata? :D

vere, nu ne faci cadou niste "palle" ca vine craciunul bre :D :

diablo20
17th December 2005, 21:37
bombalaii astia de la b1tv nu transmit meciul!:no: :mda:

Int3rpol
17th December 2005, 21:43
aaaaaaaa de ce nu transmit meciul bagamiash, pe Juve-Cagliari puteau sa transmite ffs...

inter
17th December 2005, 22:00
marca Lazio ? ... sau inca nu sunt fresh? :D:D

Lazio in vantaggio. Thuram perde palla in area, Di Canio per Manfredini che serve Rocchi, l'attaccante, solissimo, batte Abbiati

ete ca nu "visai" ... asta e ... valoarea isi spune cuvantul!:drak:

inter
17th December 2005, 22:18
ma insela-i ...1-1 ... francezul ala iar marca!:headbang:

Zebrone
17th December 2005, 23:46
pai ce sa faci, nu le poti castiga pe toate. sa nu uitam ca lazio nu a fost invinsa pe teren propriu din mai.

Al Dracu
18th December 2005, 01:46
Adevarul e ca am luat gol dintr-o greseala de generic a lui Thuram. Cred ca ii freaca ridichia Capello o luna de acum incolo! :D

Zebrone
18th December 2005, 09:31
pai sa i-o frece, cum pierde mingea in zona aia, e nebun? :mda:

inter
18th December 2005, 10:34
Capello:"am reusit sa primim un gol incredibil":D :D

diablo20
18th December 2005, 12:07
ce sa faci?..se cunoaste ca a imbatranit si si-a pierdut din abilitati!!

Zebrone
18th December 2005, 13:24
chiar ca incredibil. dar eu zic ca tot raul spre bine,o sa stea echipa cu picioarele pe pamant,ca prea ii slavea toata presa. un dus semi rece binevenit zic eu.

inter
18th December 2005, 21:14
Thuram 4.5 - Clamoroso e quasi da principiante l`errore che provoca il vantaggio laziale. Poi cerca di riprendersi ma cincischia piu` volte in area e perde di vista l`uomo.
Blasi 5 - Chiamato in causa per sostituire l`infortunato Emerson. Non prende mai le misure a Dabo e Liverani, lasciando loro spazi e possibilita`.
Vieira 5.5 - E` ancora lontano dalla forma migliore e si vede. La veloce ammonizione ne condiziona, poi, la grinta e l`esuberanza. Da rivedere.


cica astia au fost cei mai "buni" de ieri ....ar fi bine sa fie titulari in fiecare meci :P

Marquise MGP
19th December 2005, 00:31
kovac abia asteapta glume din astea facute de thuram,blasi cred ca se obisnuise cu postul de fundas iar vieira e ceva iesit iesit din forma...eu l-as pune pe thuram pe dreapta si kovac in centru , chiellini pe tusa si zambrotta la locul lui...dar deh , capello cred ca stie ceva mai mult folbal ca mine :D

Zebrone
19th December 2005, 09:41
intere, lasa entuziasmul, ca mai e mult pana departe. parerea mea e ca locul 3 va apartine in totalitate, ca de obicei.

miril
19th December 2005, 09:51
Normal, Thuram nu mai este la varsta de...fundas dreapta. Entuziamul exista, normal, dar este moderat. Alpi, vad ca le stii pe toate ca un om...mare. Ai devenit, cumva, ucenicul lui Mitica?

Iulian Lazialu
19th December 2005, 10:27
Trbuie sa recunosc golul lui Rocchi a fost 60% a lui Thuram insa tot gol ramane.Oricum era de asteptat ca Juve sa faca egal la Lazio acasa

Zebrone
19th December 2005, 11:06
Normal, Thuram nu mai este la varsta de...fundas dreapta. Entuziamul exista, normal, dar este moderat. Alpi, vad ca le stii pe toate ca un om...mare. Ai devenit, cumva, ucenicul lui Mitica?

nu, doar ma uit la performantele voastre si ma lamuresc. ma mir insa ca voi nu va invatati minte sa nu mai castigati cupa si campionatul dupa 3 victorii, din care una cu japca.

Al Dracu
19th December 2005, 12:47
Asa vere, da-i in git! Ca pe noi ne-a furat tusierul simbata seara de 3 goluri, intzepeni-i-ar mina pe drapelul ala care-l ridica el cind nu era optzai d-ala! :D

Zebrone
19th December 2005, 13:09
pai da vere ca asa e. astia ridica steagu ca di canio mana, din cand in cand si complet aiurea :D :D

Iulian Lazialu
19th December 2005, 13:16
Hai ca la di canio mai intelegi cand ridica mana dar la arbitri......

Al Dracu
19th December 2005, 13:29
Ia uite vere, Iulian a inteles repede cum sta treaba cu arbitrii astia! :D
Apropo de fluierasi! Ce scandal s-a facut cu Collina, ca avea acelasi sponsor cu al Milanului si cica e conflict! Dar ca toti arbitrii fac reclama la sponsorul Romei si pe steagurile alea au si ING-ul unor echipe nu s-a mai sesizat nimeni! :drak:

miril
19th December 2005, 13:49
Daca am vorbi de japca, s-ar putea ca diferenta sa fie si mai...mica. In rest, logica ta...statistica imi pune o problema. Oare mai este necesar sa se mai desfasoare campionatul, Alpi? Cand ar fi mult mai simplu, de fapt, sa chemam pe unul cu o gandire structurata...statistic ca a ta si am decide...totul, pe com...pute...r. Ai vrea tu! Auzi tu, "S-a uitat la performante...", Soro! Am uitat sa te intreb, ce taxe ai platit la Scoala de....facut si...gandit rezultate a lu' Mitica (Moggi din Balcesti)? Sa nu spui ca mergi...degeaba, ca ar insemna ca am...ghicit, alt verb n-am gasit mai pe placul...Omidei. Delle Alpi? Nuuuuuuuuu, De La Delfi!!!

Al Dracu
19th December 2005, 14:07
Daca am vorbi de japca, s-ar putea ca diferenta sa fie si mai...mica.
Da! Intre Treviso si Inter poate! :D

inter
19th December 2005, 14:35
mirile lasa-i ... ca de la atata "praf" se cred ... imaculati (virgini chiar:D)

Al Dracu
19th December 2005, 15:03
Prietenul meu Carmelo Esposito, sicilian juventin s-a suparat rau citind comentariile astea si are un mesaj! :D
CARMELO (http://www.thedivinesong.it/robe/Sound2.mp3)

miril
19th December 2005, 15:08
Lasa ca si prietenul meu milanez Paolo Leva, prieten nu..., are multe de spus, dar din decenta pentru suporterii de buna cuvinta, nu-si permite sa bata...(Delle) Alpi cu ele. Vorba ceea, De(prost)gustibus non disputandum, ci se pastreaza doar... distanta.

diablo20
19th December 2005, 16:01
Apropo de fluierasi! Ce scandal s-a facut cu Collina, ca avea acelasi sponsor cu al Milanului si cica e conflict! Dar ca toti arbitrii fac reclama la sponsorul Romei si pe steagurile alea au si ING-ul unor echipe nu s-a mai sesizat nimeni! :drak:
romanii s-au pus bine pe langa fluierasi ca sa nu mai fie eliminat asa des totti ca nu de alta dar s-ar lupta din greu in clasament cu lecce, treviso si parma...ei sunt bagati in seama cand joaca cu inter si cu milan:evil: /hello

Iulian Lazialu
19th December 2005, 16:14
Acus acus vezi ca se intampla in Italia ce s-a intamplat in Germania:D
Arbitri corupti sunt acum doar trebuie ca cineva sa-i dea in gat la autoritati:ok:

Zebrone
19th December 2005, 20:32
Daca am vorbi de japca, s-ar putea ca diferenta sa fie si mai...mica. In rest, logica ta...statistica imi pune o problema. Oare mai este necesar sa se mai desfasoare campionatul, Alpi? Cand ar fi mult mai simplu, de fapt, sa chemam pe unul cu o gandire structurata...statistic ca a ta si am decide...totul, pe com...pute...r. Ai vrea tu! Auzi tu, "S-a uitat la performante...", Soro! Am uitat sa te intreb, ce taxe ai platit la Scoala de....facut si...gandit rezultate a lu' Mitica (Moggi din Balcesti)? Sa nu spui ca mergi...degeaba, ca ar insemna ca am...ghicit, alt verb n-am gasit mai pe placul...Omidei. Delle Alpi? Nuuuuuuuuu, De La Delfi!!!

auzi bre inteleptule si mistocarule, mai da un ochi in clasament, mai da un ochi in europa si vezi unde va aflati. eu atat am spus, sa ma scuzi ca nu sunt asa "poiet" ca tine si nu folosesc atatea puncte de suspensie. in rest numai de bine, tine-o tot asa in parabole si baga mare la paralele, acusica il intreci pe mancini la sarit garduri. dar nu te pot invinui , ca deh, de gustibus...

inter
19th December 2005, 21:05
alpi .. bagasi si orangina? de te infierbinta-si atat?

ps. umbla vorba prin oras ca orangina provoaca reactii adverse ... ai grija! (si mie imi plac ....multe puncte :D)

Al Dracu
19th December 2005, 21:09
Bah, nici mie nu-mi plac punctele! De mic am fost in razboi cu ele, si cu alea de pe fatza si cu alea din catalog! :D
Filosofia in schimb imi place s-o citesc, nu s-o fac! Asta daca nu e de-aia de bodega. Atunci se schimba treaba! :P

miril
19th December 2005, 21:50
Am inteles, atunci devii Bodegardul filosofiei. Alpi, nu te...supara, dar vad ca nu folosesti bine...oistea. Stii si tu ca, din 2007, nu se mai umbla cu ea prin...Europa. Si nu uita, cine a dat primul cu ea in... gard. Asa se intampla daca te uiti prea mult in clasament. Si ca sa fac si eu pe...Omida, ati luat un avans prea mare pentru un clasament asa de...mic. Noapte buna, bre! Ma duc sa-mi scot...oistea-mi. Forza Inter! Respect, Juve!

Al Dracu
19th December 2005, 21:53
Mai dar...ce de...contre...ca sa zic asa...filosofice...asa! :D Aveti grija...la...ulube! :drak:

miril
19th December 2005, 22:06
Eu personal, le-am pus la...iernat, ca...asa vrea...calul meu. Deh, vreau si eu, macar o data, sa fiu...calare pe situatie.

maldini
19th December 2005, 22:15
miril de ce nu-ti schimbi tu avatarul cu asta?

uti2102
19th December 2005, 22:21
Ca tot veni vorba de avatari :D Dracule......pune-l p-asta !

miril
19th December 2005, 22:23
Pentru ca prefer sa fiu...Primus Inter Pares!

Zebrone
19th December 2005, 23:15
mirile nu ma supar :D. ia tu oistea ca repar eu gardul
@inter: auzi bre stimabile, am renuntat la orangina, merge si cu cola, important e ca licoarea sa fie "pura" . ce-ti fac dvd-urile alea, le primesti au ba? :D

inter
20th December 2005, 07:04
cica o sa vina ... dupa Craciun :P

miril
20th December 2005, 08:22
Nici eu! Si mai zic sa ne ocupam fiecare de...gardul lui, caci oistea-mi, alaturi de ulube, este la iernat, dupa...ziua de miercuri. DVD-uri? Ia ziceti-mi si mie!

inter
20th December 2005, 09:05
a aparut in GdS ..o colectie de "legenda" formata din 11 dvd-uri despre istoria celor 3 mari (11 de fiecare echipa:D) ... asa ca am apelat la un amic mai dracos sa m-i le cumpere si mie ... si a fost de acord ... trebuie sa-l cinstesc cand apare in tara :P

miril
20th December 2005, 09:16
Si pe mine cand ma cinstesti? Desi...daca nu ma insel, iti datorez, de ce oare, un rand...absolut. Cred ca al nostru este mai palpitant, filmul, plin de... asteptari!!!

inter
20th December 2005, 09:18
negociem cand vii :D:D dau si eu un rand :D

alejandro
20th December 2005, 10:11
ete d-le...doi interisti se cinstesc pe Juve...voi ce sarbatoriti?inca un an de campionat in Serie A?:D

miril
20th December 2005, 10:18
Noi nu suntem, inca, asa de...blazati, de prea multe...succese. Ne bucuram si in...asteptare.

alejandro
20th December 2005, 10:24
a...vacanta placuta dar:D

Zebrone
20th December 2005, 11:36
a aparut in GdS ..o colectie de "legenda" formata din 11 dvd-uri despre istoria celor 3 mari (11 de fiecare echipa:D) ... asa ca am apelat la un amic mai dracos sa m-i le cumpere si mie ... si a fost de acord ... trebuie sa-l cinstesc cand apare in tara :P

trebuie sa iti spun cu mandrie ca mai imi lipseste doar al 11-lea ca sa am toata colectia cu Juve :D :D am ce face in noptile reci de iarna :D :D

Leo_
20th December 2005, 12:57
Sunt mandrul posesor al dvd-urilor numarul 1 si 8 :D:D Restul...dupa Craciun ;)

Zebrone
20th December 2005, 13:56
mie mai imi trebui 11-le :D

Leo_
20th December 2005, 13:58
Alpi, de unde le-ai luat? Poate imi dai si mie pe PM id-ul de messenger...sa te intreb vreo 2 vorbe ;)

Zebrone
20th December 2005, 14:30
ma tu vrei sa ma iei in suturi? :D :D hai ca vorbim :ok:

Zebrone
21st December 2005, 09:19
Convocatii pentru meciul de diseara:
3 Chiellini
4 Vieira
6 Kovac
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
10 Del Piero
12 Chimenti
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
24 Olivera
25 Zalayeta
26 Gladstone
27 Zebina
28 Cannavaro
32 Abbiati

Leo_
21st December 2005, 10:11
ma tu vrei sa ma iei in suturi? :D :D hai ca vorbim :ok:
Pai, hai! Sau vrei sa ne intalnim la Severin, la jumatatea drumului? :D:D Baga si tu pemeu :P

miril
21st December 2005, 21:31
Mutu joaca titular.

N0_NaM3
21st December 2005, 21:55
24' Juventus 1 - 0 Siena (Cannavaro min.13)

ADelPiero
21st December 2005, 22:21
bun asa... :) Mutu o baga si el... in atze:D

Zebrone
21st December 2005, 23:53
meci de vacanta, jucatorii destul de distrati. mutu in vana, del piero cu golul 183 de doua ori in varful bocancului. pe 7 ianuarie mergem la palermo fara zambrotta.

inter
21st December 2005, 23:54
chiar ca de vacanta, din moment ce scorul se stia de ieri :D:D

uti2102
21st December 2005, 23:57
"Mutu in vana" ?! Sau in vena ?! Te pomeneshti ca a uitat sa-shi scoata seringa dupa ce-a ieshit de la vestiare :drak: Las' ca se invatza el ....

Zebrone
21st December 2005, 23:59
ete si popica repede la interval. vezi ca imi chem artileria si iar plangi ca te calca tripletii :D :D
acu,serios vorbind,nu il vad bine pe mutu cu alea 12 milioane de cotizat la chelsea.
intere, abia astept sa plece veron sa il vad titular pe pizzaro :D :D

inter
22nd December 2005, 00:01
las ca scapa ieftin ... ii cedeaza pe violeti lui Abramovich

ps. ma refeream la vulturi :P

Zebrone
22nd December 2005, 00:05
auzi bre da matale insinuasi gresit ca se stia scorul de ieri. derby-ul etapei se juca la livorno. sau la meciul ala te refereai de fapt? :drak:

inter
22nd December 2005, 00:09
:D:D intr-un sondaj ..88% din votanti au dat 2-0 pt. juve :D

si nu ma lua cu livorno ... ca aia e un fel de suburbie ... sau asa era pri 81-82 ... cand se duelau combatantele de azi ....:D

Zebrone
22nd December 2005, 00:12
ma mir ca nu au dat 100% scorul ala :D :D sau ce vroiai sa ne arda siena acasa?

inter
22nd December 2005, 00:15
si acu ca esti campion de iarna... aruncasi si tu vreun artificiu , ceva? ca leo cica incepu sa construiasca o "cazemata" :D:D

Zebrone
22nd December 2005, 00:19
leo are de lucru, crede-ma :D :D
bah cred ca arunc o orangina cu imbunatatiri, asa ca sa scot frigu din oase :D

uti2102
22nd December 2005, 00:22
Lu' Mutu da-i o bere cu varza murata, sa scoata repede din vene ca-l prind ashtia la control taman acu' de Craciun :D

ADelPiero
22nd December 2005, 04:08
popica ... usor cu mobila ca zgarii parchetu` :D ....

daca nu e bun...... de ce crezi ca`l baga in echipa ?!

Zebrone
22nd December 2005, 08:30
popica ce vrei sa iti aduca Babbo Natale? un scudetto, un loc in CL, un gol pentru toni sau pe cechi gori la echipa? :D :D

alejandro
22nd December 2005, 10:21
:D alpi,si eu vreau un cadou...:(

Marquise MGP
22nd December 2005, 10:32
@ delpi

a vazut si capello sondajul ala si l-a bagat fara frica :D

Leo_
22nd December 2005, 10:51
popica ce vrei sa iti aduca Babbo Natale? un scudetto, un loc in CL, un gol pentru toni sau pe cechi gori la echipa? :D :D
O echipa noua, din aia Florentia Viola, sau cum se numea editia aia limitata? :happy
Intere, ce te miri asa ca am batut cu 2-0 pe Siena? Voiai un 3-1 mai de efect? sau voiai un 1-0 chinuit? N-am inteles de cand scorul 2-0 e scor de blat...:mda:
Apropo, ce cazemata, vericule? :D:D Sau nu vorbeai de mine? :P

Marquise MGP
22nd December 2005, 11:02
si ce bre , blatu nu e tot victorie...si faci si 2 lucru odata ... iei 3 puncte si ii enervezi pe tristi desi au castigat si ei :D

Zebrone
23rd December 2005, 14:02
si se lauda peste tot cu asta :D :D

cocomic
23rd December 2005, 16:44
si noi ne laudam cu ei :D

Zebrone
23rd December 2005, 22:09
Juventus si-a vandut drepturile TV catre Mediaset pentru sezoanele 2007-2008 si 2008-2009 contra a 108 respectiv 110 milioane de euro. :yeah: se pare ca atat milan cat si inter vor face la fel.

inter
23rd December 2005, 23:02
http://www.datasport.it/vignette/726.jpg

mai aveti putin si ramaneti fara "dungi" (liniute pt. unii :D)

Al Dracu
24th December 2005, 00:05
Se imputzineaza dungile, se inmultzesc stelutzele! :D O sa trebuiasca in curind sa jucam numai cu mineca lunga ca sa avem unde lipi stelele! :drak:

Zebrone
24th December 2005, 16:27
mari griji avem, spre deosebire de altii :drak: Juve a oferit 10 milioane plus Olivera si Zalayeta pentru Joaquin. De asemenea, conform Tgcom (verii stiu de ce :D ) Juve i-a achizitionat deja pe Sagnol si Zanetti, ambii liberi de contract si care se vor prezent la echipa in iunie. acu' sa vedem daca e adevarat sau e fantacalcio. buon natale a tutti! :ok:

alejandro
26th December 2005, 10:26
Sarbatori Fericite tuturor juventilor,anul ce vine sa ne prinda si mai bine,adica cu un trofeu de CL,ca ala din Seria A e adjudecat deja:P

Al Dracu
26th December 2005, 15:28
Hai La Multi Ani! Care s-a mai trezit? :D

Zebrone
28th December 2005, 21:03
eu. da o iau de la cap :D :D

alejandro
29th December 2005, 11:43
somn usor atunci:D

inter
30th December 2005, 13:18
se pare ca don Fabio are o clauza in contract , care i-ar permite sa plece daca va semna cu o echipa cu "nume" :D
sa vedem daca Realul va reusi sa-i aduca jucatorii ceruti :Adriano, Steven Gerrard, Zlatan Ibrahimovic si Patrick Vieira ... cu astia si ",com" poate sa fie antrenor :happy :happy :happy

inter
30th December 2005, 13:31
Juventus: Ibrahimovic `Non penso al Pallone d`Oro`


si lu asta i-a suflat "chelu" in gura :D:D

Marquise MGP
30th December 2005, 15:11
ziarul AS ,care a publicat stirea aia, e dus cu pluta rau de tot...ideea centrala e ca ii vrea pe aia toti +capello in 150 M $ ... la cum se pricep madrilenii la achizitii ;) ... eu ii las sa viseze frumos :D

Leo_
30th December 2005, 19:00
150 de milioane pentru Vieira, Gerrard, Adriano si Ibra?? :D:D Te pomenesti ca mai vor si rest la tranzactia asta...si un bonus (cica la oferta asta intra si Buffon) :P:P

foreva_ya
31st December 2005, 15:31
numa adriano e de 100 de bastoane...............cred ca tre sa pregateasca tot bugetu pe 2006 perez ptr astia 4:D:d

Leo_
2nd January 2006, 21:04
Pana una alta, madrilenii se facura cu Cassano...le-o mai fi ramas bani si pentru celelalte vedete? :D

inter
3rd January 2006, 17:14
conform unei surse germane ...Sagnol ar semna azi prelungirea acordului cu Bayern :D:D ... nasol de voi ...

Zebrone
3rd January 2006, 18:52
n-ar fi chiar misto, dar sa vedem, deocamdata jucatorul si cluburile nu au zis nimic.

inter
4th January 2006, 22:53
Sagnol, assedio alla Juventus
I bianconeri non sono più così certi di ingaggiare da giugno il difensore della nazionale francese perché il Bayern Monaco ha rilanciato per confermarlo e anche l'Inter si è mossa

ete ce zice si GdS ... mde :P va fi greu pt. voi tinand cont ca , chelu s-a rastit la Kalle ... (parca a jucat la noi asta, :D:D n-ar fi exclus sa-l vedem pe francez din vara ... pe Meazza:P)

STEAUA-MANIA
5th January 2006, 01:01
VEDRETE CHE LA MEDIASET IN 3 ANNI CI GUADAGNERA' COME MINIMO IL TRIPLO DI QUELLO CHE HA SPESO PER DIRITTI CRIPTATI..SI SA CHE I GOBBI SON TIFOSI DA POLTRONA (VEDETE DELLE ALPI) SEMPRE VUOTO.. E PER DI + STANNO QUASI TUTTI IN MERIDIONE,QUINDI ALLA FINE SECONDO ME QUELLI A RIMETTERCI SARANNO I TIFOSI GOBBI CHE PER VEDERE LA PROPRIA SQUADRA DOVRANNO CAGARE SOLDI...CMQ UN FATTO E' CERTO ANCHE SE LA GIUVE HA I SOLDI IN CONTANTI PER COMPRARE GRANDI GIOCATORI,QUESTI A TORINO NON VERRANNO MAI...MA VOI VERAMENTE CREDETE CHE UN GIOCATORE DELLO SPESSORE DI RONALDINHO ECC..SI MUOVE DA UNA PIAZZA COME BARCELLONA ACCLAMATO DA 100 MILA SPETTATORI PER GIOCARE DAVANTI A 10 MILA? DAI ANCHE BALLACK HA DETTO CHE A TORINO NON ANDRA' MAI...SECONDO VOI PERCHE' CAPELLO HA DETTO AI DIRIGENTI MADRILENI SE MI VOLETE IL PROSSIMO ANNO A MADRID DOVETE PRENDERMI QUEI 4 CHE HA CITATO OVVERO ADRIANO,IBRAHIMOVIC VIERA' E GERRARD? PERCHE' HA CAPITO CHE A TORINO NON CI SI DIVERTE....E PUO' AMBIRE SOLO A SCUDI TRA L'ALTRO RUBATI...PERCHE' LA COPPA CAMPIONI NON LA VINCERA' MAI ALLA GIUVE
mesaj preluat de pe www.antijuve.com :D
un mic cadou pt gobbi http://www.btkwebsite.com/bravo.swf :great:
LA SQUADRA CHE SI BATTE ALLA CAUSA GIUVENDUS...

1 MUGHINI
2 CALABRO'
3 SPOSINI
4 BISCARDI
5 MOGGI
6 GIRAUDO
7 BETTEGA
8 AGRICOLA
9 ROMI GAY
10 IDRIS
11 LAPO

SE VEDETE QUESTI INDIVIDUI IN GIRO FATE ATTENZIONE FANNO PARTE DI UN ASSOCIAZIONE A DELINQUERE NEL RACKET DELLA CAMORRA,ANDRANGHETA,SACRA CORONA UNITA MAFIA.:rosu:
si nu in ultimul rand..
Vorrei prendere tanti grandi giocatori ma come faccio a Torino i campioni non vogliono venire perchè sembra un cimitero nemmeno (10 mila)quindi ho deciso che a bordo campo farò esibire qualche puttana giusto per attirare qualche juventino sfigato allo stadio.:D
wwwantijuve.com <---supersite:D

STEAUA-MANIA
5th January 2006, 01:25
"CASALBORE - Presidente della Corte
Lei ha mai assunto Samir?
ALESSANDRO DEL PIERO - calciatore Juventus
Bhè, credo.. di no, forse si
CASALBORE – Presidente della Corte
Sa che cos’è comunque il Samir?
ALESSANDRO DEL PIERO – calciatore Juventus
Si.
CASALBORE – Presidente della Corte
Sa come si somministra?
ALESSANDRO DEL PIERO – calciatore Juventus
No perché non.. non.. cioè non ricordo bene perché…non ne faccio uso.
ALESSIO TACCHINARDI - calciatore Juventus
No, non mi ricordo, può essere però non mi ricordo esattamente se era il Samir, mi ricordo che c’era…
PM
Siccome è certo che l’ha assunto, perché lo ha dichiarato lei
ALESSIO TACCHINARDI - calciatore Juventus
Ecco, allora, se l’ho dichiarato..
PM
Si ricorda per caso?
ALESSIO TACCHINARDI - calciatore Juventus
però se ho detto che lo avevo preso lì vuol dire che l’ho preso.
GIANLUCA PESSOTTO – calciatore Juventus
E ricordo il nome ma, non ricordo di averne fatto uso, può darsi di si.
PM
Quando lo assumeva il Samir?
ANTONIO CONTE – calciatore Juventus
Lo assumevo… quando facevo la flebo quindi una volta… quando c’erano periodi di partite in cui c’era domenica, martedì, domenica lo prendevo una volta alla settimana.
PM
Risulta da un verbale di sorteggio partita Juventus-Lecce del 31 agosto del ’97 che lei abbia dichiarato di aver assunto il Samir.
ALESSANDRO BIRINDELLI – calciatore Juventus
Sinceramente adesso non mi ricordo.
PM
Quindi non esclude che gliel’abbiano somministrato?
ALESSANDRO BIRINDELLI – calciatore Juventus
No, non escludo
PM
Ne aveva sentito parlare?
ALESSANDRO BIRINDELLI – calciatore Juventus
Si.
PM
Si utilizzava alla Juventus negli anni in cui lei ha giocato?
ALESSANDRO BIRINDELLI – calciatore Juventus
Si.
PM
Si. Come veniva utilizzato?
ALESSANDRO BIRINDELLI – calciatore Juventus
Per endovena.
RICCARDO AGRICOLA - medico sociale Juventus
Lo davo prevalentemente durante la settimana in dose di una fiala al giorno, per una settimana una scatola a un giocatore o due giocatori perciò usavo due, tre scatole a settimana, qualche volta è stato fatto anche endovena.
PM
Normalmente o qualche volta?
RICCARDO AGRICOLA - medico sociale Juventus
No, credo qualche volta.
PM
Eppure i calciatori Jugovich, Marocchi, Birindelli…hanno detto di averla fatta per flebo.
RICCARDO AGRICOLA - medico sociale Juventus
Eh, per flebo, si.
CASALBORE – Presidente della Corte
Lei quand’è che ricorda che ha cominciato a porsi il problema della creatina
ALESSANDRO DEL PIERO – calciatore Juventus
Nel momento in cui il medico ci ha prospettato…
CASALBORE – Presidente della Corte
Lo ricorda? Era nel febbraio del ’95.
ALESSANDRO DEL PIERO – calciatore Juventus
Si
CASALBORE – Presidente della Corte
Sono preciso perché me lo ha detto il Dottor Agricola; anzi lui lo ricorda, mi pare il 20 di febbraio, lo ricorda come se fosse stato il primo amore, quello che non si scorda mai .
ADRIANA CECI – ematologa, docente Università di Bari
La creatina può essere assunta da qualunque soggetto fino a due grammi al giorno, tre grammi, secondo le regole ministeriali; e può essere assunta, da un atleta, anche fino a un massimo di sei grammi al giorno, ma non possono essere superate queste quantità.
RICCARDO AGRICOLA – responsabile settore medico Juventus
La casa produttrice consigliava, questo è scritto dappertutto XXX XXX XXX, nove grammi di dose iniziale e poi sei grammi nella fase di mantenimento; noi sempre con la nostra filosofia che era quella di non determinare.. che non avevamo bisogno di fare nessuna dose di carico perché a noi serviva unicamente, quindi non di riserva, non di energia, ma semplicemente di reintegro, ed essendo difficile fare cinque grammi, che ci era sembrato un dosaggio buono, essendo delle bustine, abbiamo dato sei grammi.
ALESSANDRO DEL PIERO – calciatore Juventus
Ma, nell’arco del tempo della terapia siamo passati dai due ai tre grammi a seconda del misurino o della medicina per cui la quantità è sempre stata quella.
CASALBORE – Presidente della Corte
Chi è che le ha detto la prima volta che era opportuno che lei prendesse creatina o le ha chiesto se volesse assumerla?
ALESSIO TACCHINARDI – calciatore Juventus
Ho parlato coi dottori.
CASALBORE – Presidente della Corte
E che cosa le hanno detto, a che cosa serviva? Le hanno dato delle indicazioni?
ALESSIO TACCHINARDI – calciatore Juventus
Ma, non mi ricordo cosa..
ADRIANA CECI – ematologa, docente Università di Bari
Al di sopra di quelle che sono le dosi compatibili con un significato nutrizionale, la creatina svolge un’attività farmacologica, ossia agisce come tante altre sostanze in grado di intervenire sulle funzioni biologiche e farmacologiche dell’organismo.
CASALBORE – Presidente della Corte
La creatina continua a prenderla?
ALESSANDRO DEL PIERO – calciatore Juventus
No
CASALBORE – Presidente della Corte
E perché?
ALESSANDRO DEL PIERO – calciatore Juventus
A parte che … non ne ho fatto più uso perché i carichi di lavoro sono diminuiti, quindi .. non ho sentito più la necessità di prenderla.
CASALBORE – Presidente della Corte
Ma i suoi compagni di squadra la prendono?
ALESSANDRO DEL PIERO – calciatore Juventus
No .. al meno, a mia vista no, assolutamente
CASALBORE – Presidente della Corte
Guardi che questa mattina, proprio questa mattina, Agricola, il Dottor Agricola ha detto che continua a fare uso di creatina.
ALESSANDRO DEL PIERO – calciatore Juventus
Le dico, a vista mia no, io non ho visto nessuno, poi se qualcuno la prende sono cose loro, io non è che vado a vedere..
CASALBORE – Presidente della Corte
Se lo fanno nello spogliatoio…
ALESSANDRO DEL PIERO – calciatore Juventus
Io non vado a vedere cosa fanno…
CASALBORE – Presidente della Corte
Lo so che lei non va a vedere però vive negli spogliatoi con gli altri.
CASALBORE – Presidente della Corte
Lei ha fatto uso anche di creatina?
GIANLUCA PESSOTTO – calciatore Juventus
Si.
CASALBORE – Presidente della Corte
Continua a farne uso?
GIANLUCA PESSOTTO – calciatore Juventus
No.
CASALBORE – Presidente della Corte
Non ne fa più uso?
GIANLUCA PESSOTTO – calciatore Juventus
No.
CASALBORE – Presidente della Corte
E che cosa le da? Degli integratori?
GIANLUCA PESSOTTO – calciatore Juventus
Si, abbiamo il Gatorade, l’R2, l’acqua..
CASALBORE – Presidente della Corte
L’acqua, sennò muore, se non le danno l’acqua, sarebbe il primo caso della società che uccide i giocatori.

Zebrone
5th January 2006, 02:30
vijelica nu ai si o melodie pentru versurile astea? creatina, epo, cavit si vitamina C pentru astia ca tine se administra lejer fiule si la alte mari echipe...cum ar fi milanul. eject ca faci praf! :D

Al Dracu
5th January 2006, 14:24
:happy Maneaua, de ce vrei tu sa ne schimbam parerea despre tine? Ne-ai facut sa ridem de atitea ori... Doar pentru ca esti mila-nist nu inseamna ca trebuie sa provoci mila! De obicei fanii lui Milan, si nu numai, au simtul umorului. Esti cam incordat, mai relaxeaza-te! :D

Zebrone
5th January 2006, 16:27
deocamdata boca juniors a refuzat oferta de 6 milioane de euro facuta de juve pentru palacio. luna aceasta triada e asteptata la buenos aires sa discute face to face detaliile.

Leo_
5th January 2006, 22:06
Afacerea Sagnol nu e terminata...sunt doar zvonuri rautacioase...sa nu-si piarda Kalle postul :D

inter
5th January 2006, 22:37
sari si nepotul chelului :D:D
unde a jucat "za german" Kalle? :P
pai tu crezi ca va are la suflet? ...te inseli :D

Leo_
5th January 2006, 22:40
"Za german" a jucat doar la cluburi perdante...nu stau sa le enumar acu' :D:D Si daca nu ne are la suflet, ce? Sagnol sa ne aiba si sa dea cu plaivazul pe contract :P

inter
5th January 2006, 22:49
cica nu mai are "pasta-n pix" :D:D

ps. pe "evadare din alcatraz" tot cu al tau il ai? :D:D , il revazui azi noapte ... impreuna cu "hanghem high" :P

Leo_
5th January 2006, 22:51
De la varsta asta?? :P atunci nu ne trebuie :D

inter
5th January 2006, 22:52
precis nu citisi "ps"-ul :D:D ... vezi daca te grabesti ca fata mare la maritat :D:D

Leo_
5th January 2006, 22:55
Peseul nu-l citii...:D Ma grabii :P
Evadare din Alcatraz nu-l am...dar vezi ca zilele astea iti fac o vizita pentru celelalte pelicule :D

inter
5th January 2006, 22:59
cu Voievodul ? :D:D

Leo_
5th January 2006, 23:25
Neah...singur :D Pregateste dvd-urile si eu pregatesc vinul :D

inter
5th January 2006, 23:31
da data ... sa le dau in lucru :D:D , ai 3 buc basca un supliment cu Fantozzi ... pt. serifu :D:D

Leo_
5th January 2006, 23:34
Serifu' nu vede nimic...pana nu-mi da ce e al meu la el :D:D

inter
5th January 2006, 23:37
nu se poate ... pai tu ce gobbo esti ... daca nu l-ai "recuperat" pana acu ? ...
da uitai ca si serifu e fan Inter :D:D ... asa , ca ...zii ca l-ai vazut :D

Leo_
5th January 2006, 23:39
Pai aia am si zis...ca l-am vazut :D:D
Eu tot sper ca mi-l va da...:D ca si pozele de la FM :P

inter
5th January 2006, 23:41
ala e de colectie ...daca vrei iti mai fac o copie :D:D

Leo_
5th January 2006, 23:43
Daca nu e deranj :P Te anunt cand ajung...vedem cum facem sa ne zarim la chip :D

Zebrone
6th January 2006, 13:55
bah lasati vrajeala :D :D
sagnol isi va anunta decizia pe 14 ianuarie. se pare ca za germans l-au amenintat ca il exclud din lot daca nu semneaza ceea ce l-ar face sa piarda mondialul.

diablo20
6th January 2006, 18:45
lista cu jucatorii convaocati pt meciul de sambata cu palermo:

1 Buffon
3 Chiellini
4 Vieira
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
10 Del Piero
14 Balzaretti
15 Criscito
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
24 Olivera
25 Zalayeta
26 Gladstone
28 Cannavaro
32 Abbiati

zambrotta este suspendat, iar nedved nu a fost convocat, locul lui fiind luat cel mai probabil de mutu, in timp ce buffon va fi rezerva.

miril
7th January 2006, 21:31
Mutu in formatia de start.

Dorin
7th January 2006, 23:04
Si cum am sperat, Mutu in locul batrinului Nedved face minuni. Doua goluri in primul meci al anului dupa post de mijlocas! Si cand te gandesti ca Zlatan e atacant si da goluri mai putine desi e titular....:yeah: D

Marquise MGP
7th January 2006, 23:29
se pare ca baiatul asta vrea sa se tina de promisiune si sa se faca copil serios...sa fie sanatos si sa ajute atat pe juve cat si romania.

diablo20
8th January 2006, 09:55
mutu a facut in meci mare ca de altfel toata echipa cu unle mici exceptii. nu stiu ce se intampla dar in ultimul timp zlatan e cu gandul in alta parte.

P.S.azi mutu implineste 27 de ani. La multi ani si cat mai multe realizari atat pe plan profesional cat si pe plan personal!

inter
8th January 2006, 11:32
Sagnol ramane la Bayern ...

Zebrone
8th January 2006, 12:14
am citit si eu, dar astept sa vad ce zice jucatorul... plus ca nu a semnat inca prelungirea.

diablo20
8th January 2006, 14:49
parerea mea este ca daca sagniol nu este ofertat in aceasta iarna de juve, adica sa-l cumpere cu vreo 7-8 mil de euro (il vinde pe zebina la liverpool cu 4-5mil si mai scoate chelu ceva din visterie), acesta va semna prelungirea contractului cu bayern pt ca altfel ar risca sa nu prinda lotul pt modiale, neavand aceeasi statut in nationala ca si balack fara de care germania este moarta.

Al Dracu
8th January 2006, 16:11
M-ati innebunit de cap cu Sagnol asta! Tot nu v-ati prins ca Kelu' il vineaza pe Ballack? :D

Zebrone
8th January 2006, 18:42
pai fituica aia spaniola de AS zicea ca ballack a semnat deja precontractul cu juve, ca si zanetti dealtfel :) imbarligate sunt caile chelului :D

Marquise MGP
8th January 2006, 20:22
si care dintre emerson si vieira pleaca ?

Leo_
8th January 2006, 20:27
si care dintre emerson si vieira pleaca ?
Asta e intrebarea...Ballack e mijlocas ofensiv, in timp ce Emerson si Vieira sunt defensivi. Poate Capello se gandeste sa fie mai ofensiv. Poate vor face cu schimbul pe banca de rezerve. Poate Ballack nu va veni de loc :D Vorba lui Alpi...incurcate sunt caile chelului :P

diablo20
8th January 2006, 21:42
pai ce ne mai trebuie ballack cand il avem pe mutu, care dupa parerea mea ar cam trebui sa fie mai des titular in locul lui nedved.

Sergio
8th January 2006, 23:23
ma bucur ca a inscris Mutu, imi pare rau ca a castigat Juve. Asta e, nu le poti avea pe toate. :D

cocomic
9th January 2006, 15:27
hai ca pe toate nu le vrea chiar nimeni... dar nici macar una in atatia amar de ani? :D:D:D

Zebrone
10th January 2006, 14:47
convocatii pentru meciul de diseara impotriva fiorentinei :
1 Buffon
4 Vieira
8 Emerson
9 Ibrahimovic
10 Del Piero
11 Nedved
15 Criscito
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
24 Olivera
25 Zalayeta
26 Gladstone
28 Cannavaro
32 Abbiati

in atac se va merge sigur pe del piero-zalayeta, la mijloc ori vieira ori emerson va fi odihnit urmand a juca blasi, iar in defensiva balzaretti e titular.

alejandro
10th January 2006, 15:09
Mutu n-are nici o sansa dupa meciul din etapa trecuta?:mda:

Sergio
10th January 2006, 18:33
pai nu e in fiecare zi sarbatoare. :P

Lucky_OLD_G's
10th January 2006, 19:30
sarbatoare in viziunea lui mutu fiind una din variantele : a. accidentare nedved b.suspendare ibra c. cearta del pier0-capell0

Leo_
10th January 2006, 20:39
Mutu e deja titular pentru meciurile din campionat...in cupa nu mai are loc :D
Are cineva idee daca meciul e transmis la tv? N-as vrea sa ratez o umilire a violetilor :P

diablo20
10th January 2006, 20:56
leo incerca pe rai uno sau rai sport. dintre posturile romane nu-l transmite nimeni!

Zebrone
10th January 2006, 20:57
e pe rai uno si e fta :)

Leo_
10th January 2006, 21:06
Bello :D La 21:30? Ne vedem dupa la un comentariu acid :P

diablo20
10th January 2006, 21:12
nu e la 21.30 ci la 22.00..sau tu te duci mai repede la vestiare sa aranjezi ceva!!?

Sergio
10th January 2006, 22:19
nu-i da idei...:D

diablo20
10th January 2006, 22:20
1-0 pt juve. gol del piero cu care ajunge la cota 183 fiind CEL MAI BUN MARCATOR DIN ISTORIA LUI JUVE!!!

Leo_
10th January 2006, 22:56
3-0 la pauza, meci de antrenament :D 2 goluri superbe ale lui DelPiero si sa ne scoatem palaria in fata celui mai bun marcator din istoria lui Juve :D:D
Mutu vad ca iar se lipeste de gol, in timp ce Fiorentina n-a aratat chiar nimic in prima parte.

nu-i da idei...:D
Ce vrei sa spui? :P

SORENSEN
10th January 2006, 23:23
Tripla Aless ...bravo bravissimo /hello

Sergio
10th January 2006, 23:27
Ce vrei sa spui? :P
stii tu mai bine. :D

alejandro
11th January 2006, 10:47
Are cineva idee daca meciul e transmis la tv? N-as vrea sa ratez o umilire a violetilor :P
Ai gura de aur mey leo_:P

Bravo mey,de golul lui Mutu nu zice nimeni nimik:mda:
Iata ca incet incet mutulica al nostru va deveni del piero al lor:D

Zebrone
11th January 2006, 13:13
cica birindellu ar fi in drum spre messina. oare cine vine in loc? :rolleyes:
in rest numai de bine, aseara a fost executie live, del piero...cuvintele sunt de prisos, una legenda nella legenda!

Al Dracu
11th January 2006, 14:39
Permiteti-mi sa sarbatoresc postul numarul 20.000 de pe forumul Italia felicitindu-l pe Del Piero 185 si intreaga echipa care aseara s-a antrenat pe Delle Alpi pentru sferturile de finala ale Cupei Italiei! :D

Leo_
11th January 2006, 15:01
Ai gura de aur mey leo_:P
Nu chiar...orice meci cu violetii e prilej de masacru :P

ADelPiero
11th January 2006, 15:16
Al Bundy ... de acord cu tine :ok:

sunt mandru ca reprezint un superstar :D

Zebrone
11th January 2006, 15:46
cand a semnat bre cu tine? :D :D

inter
11th January 2006, 15:46
Permiteti-mi sa sarbatoresc postul numarul 20.000 de pe forumul Italia felicitindu-i

pe suporterii interisti care si-au adus un aport substantial la indeplinirea celui de-al 4-lea cincinal :drak:

Sergio
11th January 2006, 21:27
I'll drink to that. :bere::great:

mai gobbilor, ce facurati pe administrativ, ca n-am prins dezbaterea. L-ati cam suparat pe Vadim. :happy

aha... gata m-am lamurit. Oricum n-am prins discutia, dar unde sunt gobbi nu miroase a bine. :drak:

Leo_
11th January 2006, 21:30
pe suporterii interisti care si-au adus un aport substantial la indeplinirea celui de-al 4-lea cincinal :drak:
Adevarul ca fara caterinca cu voi nu ne ridicam asa sus :P

Leo_
11th January 2006, 21:38
Asa e, l-am suparat...ne-am dat in petec fiindca sarbatoream 20.000 de posturi de Italia. Iar Vadim, cumpatat cum il stii...:D:D ne-a taiat de la portie :D

Marquise MGP
11th January 2006, 21:46
sper ca va placut si animatia de pe siteul oficial dedicata lui delpiero.

Sergio
11th January 2006, 22:06
mama ce de offtoapice... :D leo, mai poti? :P

Leo_
11th January 2006, 22:09
I'm just getting warmed up :D

Sergio
11th January 2006, 22:16
orangina anyone? :happy ajuta la digestie. :D

Leo_
11th January 2006, 22:18
Daca ti-a mai ramas cumva...daca nu, il rog pe Inter :D:D

Sergio
11th January 2006, 22:20
roaga-l ca nu mi-a mai ramas. :D

Daca iau avertisment din cauza ta sa vezi ce-ti fac. :drak:

Leo_
11th January 2006, 22:27
Pai eu te pun sa fii offtopic? :D
Lasa mah, vorb-aia...nu esti tu il mio fratello interista? :P

Sergio
11th January 2006, 22:38
nu stiu cine ma pune... da o voce imi tot zice: "don't stop" :D

fratello fratello, da scudetto e pe bani. :cool:

Leo_
11th January 2006, 22:41
Scudetto nu e pe bani...daca era asa, erati campioni de mult :P

Sergio
11th January 2006, 22:42
good point. :D and good night. :)

Leo_
11th January 2006, 22:45
good night...ti-a zis vocea "you'd better stop"? :D:D

Sergio
11th January 2006, 22:47
cred ca era a lui Vadim. :happy

Leo_
11th January 2006, 22:49
Tu stii mai bine :D Sa ne oprim atunci :P Muta si tu posturile pe Italia :happy

Sergio
11th January 2006, 22:58
ai gresit adrisantu. Vadime, nu le sterge ca e pacat... muta-le pe diverse sau pe Italia.

later edit: nah, ca le muta pe juve... uite cum isi fac posturi gobbii. :D

inter
12th January 2006, 00:41
ce sa intelegem? Vadim=Moggi? :D:D

Sergio
12th January 2006, 01:24
nu, ca nu e chel. :P

alejandro
12th January 2006, 09:50
:o: i-a crescut parul?:D


mai gobbilor, ce facurati pe administrativ, ca n-am prins dezbaterea. L-ati cam suparat pe Vadim.

aha... gata m-am lamurit. Oricum n-am prins discutia, dar unde sunt gobbi nu miroase a bine.

atunci de ce te legi cu noi?:drak:

Leo_
12th January 2006, 12:16
Alejandro, numai tu esti de vina pentru dezordinea de pe administrativ :D Gobbule ce esti :P Si ca sa-ti raspund la intrebarea de acolo: nu, inca nu mi-am luat avertisment...dupa tine poate :D

Sergio
12th January 2006, 15:12
alejandro e capul rautatilor... si mai trage si pe altii dupa el. :drak:

alejandro
12th January 2006, 15:17
eeee,hai ca ma si enervez acuma:D
@leo_,eu am sustinut spusele lui Al Dracu despre cele 20 000 de posturi,tu ai venit cu Sapania,eu am vrut sa stiu unde-i sa vad cum ajung acolo sa vad cate posturi sunt acolo,si de aici s-a inceput:D

@sergio,daca voi ati fi atat de buni,n-aveti veni dupa mine:drak:
vezi ca iar ma zadari pe administrativ,nu stiu daca am sa ma abtin sa nu-ti raspund:D

Sergio
12th January 2006, 20:31
se pare ca n-ai mai apucat sa raspunzi... sau n-am fost eu pe faza? :D

Leo_
12th January 2006, 22:09
eeee,hai ca ma si enervez acuma:D
@leo_,eu am sustinut spusele lui Al Dracu despre cele 20 000 de posturi,tu ai venit cu Sapania,eu am vrut sa stiu unde-i sa vad cum ajung acolo sa vad cate posturi sunt acolo,si de aici s-a inceput:D
Ahaaaa, deci tu ai inceput...te spun eu lu' nenea Vadim :D:D Sapania? Aia ce mai e? :P
Bey, bagara astia aspiratorul prin Administrativ :D Sergio, te mai tine asta-seara sa intram pe acolo fara sa ne stergem pe picioare? :P

Al Dracu
12th January 2006, 22:24
Bai gobbilor si campionilor! :P Ce samintza de anarhie aveti in voi! :D

Leo_
12th January 2006, 22:29
:drak: -ule, numai vina ta e :D Ai anuntat pe Administrativ ca am ajuns la 20.000 de posturi si noi n-am mai putut de bucurie si am inceput sa aruncam pe acolo cu petarde :P Am fost evacuati de catre carabinieri :D

Al Dracu
12th January 2006, 22:37
Am vazut ca v-a evacuat chestorul sef ca n-aveati permis de shedere! :D

Leo_
12th January 2006, 22:39
Mda, cam asa ceva...ne-a expulzat ca pe capsunari din Spania :D Sa vezi ce show facem cand ajungem la 30.000 :D

Sergio
12th January 2006, 22:53
Sergio, te mai tine asta-seara sa intram pe acolo fara sa ne stergem pe picioare? :P
doua seri la rand? what's the occasion? :D

in seara asta nu ca am treaba. Sa nu fortam prea tare limitele. :drak:

Leo_
12th January 2006, 22:59
doua seri la rand? what's the occasion? :D
Sa-l serbam pe Pinturicchio pentru performanta de miercuri seara :D

Sergio
12th January 2006, 23:17
eu ma gandeam la Mutu, da e buna si varianta ta. :P

alejandro
13th January 2006, 10:13
Mda, cam asa ceva...ne-a expulzat ca pe capsunari din Spania :D Sa vezi ce show facem cand ajungem la 30.000 :D
Vezi ca ai gresit,cred ca vrusesi sa zici Sapania,da?:D

Eu zic ca la 30000 sa ne intelegem sa atacam mai multi odata,sa vedem cine-i mai rapid:chestorul sef sau anarhistii din Italia:drak:

Zebrone
13th January 2006, 11:13
juve a pregatit un trienal de 10.5 milioane de euro pentru ballack, acu sa vedem ce zice neamtul.
altfel, pentru a-i da drumul lui gallas, chelsea il vrea pe zambrotta. asta nici de gluma nu e buna.

Leo_
13th January 2006, 12:03
Asta cu Zambrotta contra Gallas e umor englezesc cred :D Bine ca nu-l vor si pe Cannavaro la tranzactia asta :D
Alpi, ce facusi tata? :P Zebrone? Esti sigur ca pleaca de pe Delle Alpi?

desdemona
13th January 2006, 12:09
ai gresit adrisantu. Vadime, nu le sterge ca e pacat... muta-le pe diverse sau pe Italia.

later edit: nah, ca le muta pe juve... uite cum isi fac posturi gobbii. :D
Eu vi le-am mutat ca sa nu vi le sterg. Le-am mutat aici pentru ca era singurul thread de pe Italia unde se discuta deja despre "distractia" de pe Administrativ si .. se lipeau bine.

Leo_
13th January 2006, 12:11
Saru-mana, Des. Era pacat sa se piarda :D

Edgar
13th January 2006, 12:21
off-topic:

Cand l-am vazut pe Zebrone postand stiri, mi-am zis: "Frate, sa vezi ce-i face alpi nefericitului ca i-a luat painea! :scared: " M-am linstit cand am vazut CT-ul. :P Asa ca sa-ti fie bine schimbarea de nume :bere:

Zebrone
13th January 2006, 13:03
mersi frate :D :D , hai ca ma distrai :D :D

diablo20
13th January 2006, 13:16
zebrone: de unde numele asta? de la ce vine?

inter
13th January 2006, 18:29
http://www.guerinsportivo.it/images/GK001A.jpg

ete ce bucurie va facui ...leo pregateste .... orangina:drak:

inter
13th January 2006, 19:23
http://www.torcidagranata.it/photogallery/curva/curva2.gif

zebrone , ai grija sa nu te ia taurii in coarne :evil:

sau ...

http://www.torcidagranata.it/index/promo/ale_chiara.gif

le-ai pus gand rau ? :drak:

Sergio
13th January 2006, 19:35
Eu vi le-am mutat ca sa nu vi le sterg. Le-am mutat aici pentru ca era singurul thread de pe Italia unde se discuta deja despre "distractia" de pe Administrativ si .. se lipeau bine.
sar'na des. :kiss: :D

alpi, de ce zebrone si nu comunale? :drak:

Leo_
13th January 2006, 19:48
ete ce bucurie va facui ...leo pregateste .... orangina:drak:
Orangina nu mai am...m-a rugat Sergio intr-o seara sa-i dau...avea mare nevoie :P:P In tine imi e speranta :D
Cat despre echipa a doua a orasului Torino (numele imi scapa momentan :D), uite aici :D
P.S. Ia nu va mai luati de Zebrone...ce-aveti cu el? :D

Al Dracu
13th January 2006, 23:04
Zebroane! Betoane vere! :ok:
Ia de aici si avatar pe tema! :D

Intere, alea-s taurashe! Dupa ton imi dau seama ca ti-ar place sa stai putin in sha! :drak:

Zebrone
14th January 2006, 13:08
gata vere, done :D: D
@sergio: cand am intrat eu pe forum eram in pana de inspiratie si mi-am ales numele dupa cum mi-a venit. dupa cum vezi lucrurile se mai schimba... :D
pentru cine e curios sa caute filmul Tifosi si o sa inteleaga :D :D

Zebrone
14th January 2006, 16:24
gladstone a fost imprumutat la verona, iar zalayeta s-ar putea sa ajunga la bordeaux ca parte pentru mavuba.

Sergio
14th January 2006, 18:31
@sergio: cand am intrat eu pe forum eram in pana de inspiratie si mi-am ales numele dupa cum mi-a venit. dupa cum vezi lucrurile se mai schimba... :D
pentru cine e curios sa caute filmul Tifosi si o sa inteleaga :D :D
bine ca ti-a venit inspiratia... mai tarziu, da tot bine. :D

Zebrone
14th January 2006, 18:36
Iata si convocatii pentru meciul de maine dupa amiaza:

1 Buffon
4 Vieira
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
10 Del Piero
11 Nedved
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
23 Giannichedda
24 Olivera
25 Zalayeta
28 Cannavaro
32 Abbiati

Buffon va fi titular si se pare ca si Balzaretti. Forza ragazzi! :ok:

Leo_
14th January 2006, 18:54
Gladstone la Verona e un lucru bun, o sa aiba si el ceva meciuri in picoare, chiar daca de serie B. Verona parca se lupta pentru promovare, nu? Zalayeta la Bordeaux iar n-ar fi rau, dar nu stiu cine e Mavuba asta...chiar n-am auzit :D
Maine iar suntem transmisi pe B1TV :P Nu rateaza astia nici un meci al lui Juve...cred ca vor sa prinda iar golurile lui Mutu in direct :D

Zebrone
15th January 2006, 12:34
se pare ca si azi del piero va incepe partida de pe banca, desi inaintea partidei va fi premiat de Grande Stevens pentru cele 185 de goluri.