PDA

View Full Version : FC Juventus Torino



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

ADelPiero
22nd April 2005, 13:18
nu s-a putut abtine :) ... cand nu iasa jocul echipei, cresc nervii ... si te descarci in jucatorii adversi :D

Zebrone
22nd April 2005, 13:40
si mihailovici a cata oara da cu capul intr-o perioada scurta? si intrarea la zlatan in prima repriza de galben clar, nici macar jocul oprit? si martins care alerga precum un iepure pe contraatac si del piero era la pamant? lasa fairplayul mirile, ca la inter notiunea e obolete.

Al Dracu
22nd April 2005, 13:56
Mah! Dar daca Ibra e campion de K1 pentru Totti ce superlative ar trebui sa inventam? :D Ce zmetie i-a bagat aluia de la Siena saracul! Dar cred ca e de inteles, cica se insoara amaritul! Cine n-ar fi ofticat pe viata? :drak:

inter
22nd April 2005, 15:08
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=86421

ia alpi si citeste ... voi va omorati intre voi ! vai de mama gobbilor :drak: :drak: si mai faceti si pe judecatorii! :rolleyes:

zlatan ala e "nevinovat" , trebuia suspendat Cordoba ca si-a bagat gatul in cotul lui si ca a scuipat pe teren :happy :happy


basca ca sa nu mai spun ca citii acum ca de mic copil del piero visa la tricoul Barcei :happy :happy : http://calcio.datasport.it/leggi.asp?id=2842184 :drak:

Zebrone
22nd April 2005, 15:27
n-am spus ca e nevinovat, am spus ca e drastica suspendarea; totti a luat 5 etape pentru pumn in figura.
macar noi ne omoram intre noi, voi omorati pe altii si dupa aia jeliti ca v-a suspendat terenul. ca sa nu mai vbim ca la ce echipa trista aveti va fac suporterii infarct pe la meciuri.
in alta ordine de idei, iata formatia probabila pentru meciul cu lazio:

Buffon; Birindelli, Thuram, Cannavaro, Zambrotta; Camoranesi, Tacchinardi, Emerson, Nedved; Del Piero, Zalayeta

miril
22nd April 2005, 21:33
Alpi, fii in subiect. Era vorba de suspendarea lui Zlatan pe trei etape. Restul, nu intra in subiectul asta. Uita-te in propria-ti ograda, ca eu o fac. Dovada ca nu am pomenit aiurea, in afara contextului, de gingasul Montero, de zvapaiatul Nedved sau de plugarii Birindelli, Pessotto si alti tacchinarzi. Si ca sa vezi ca nu sunt...ca tine, vezi ca l-ai uitat pe Materazzi si Stankovici si aici ma refer la toti jucatorii celor doua echipe. Cat despre arbitrii, eu, in locul tau, as trece...Alpi, in semn de...penitenta. I-ai face pe plac Benedictului. Concluzia, ati facut un meci mediocru, exceptie, culmea, Zlatan, pe care pe la inceputuri il vroiai pe tuse ca sa-i faci loc inexistentului Del Piero, si ati pierdut trei puncte, o compensatie cereasca pentru inceputul de campionat cand jucati mediocru si...castigati trei puncte. Si ca s-ti dovedesc ca nu sunt orbit de internazionalism, noi avem locul din campionat pe care-l meritam, desi, cu mai multa atentie... Si inca ceva, ati avut noroc cu Capello, pe care-l tot criticati, ca altfel ati fi facut schimb de locuri cu noi.

Zebrone
23rd April 2005, 17:04
mirile, inainte sa vorbesti degeaba, informeaza-te:
nu l-am contestat niciodata pe zlatan, e unul din preferatii mei
capello imi place ca antrenor de mult timp, a facut minuni cu un lot subtire.
sa fiu in subiect? poate la subiect, vezi de mai deschide o carte, ceva, te ajuta la exprimare.
si inca o chestie: cand am spus in alta ordine de idei, incercam sa arat ca fac o paralela la subiect, scuza-ma ca nu te-am anuntat din timp sa te prinzi si tu. in ceea ce priveste ograda, sunt pe threadul echipei mele, daca nu ma insel, asa ca vezi ca gresisi (respect Intere!) subiectul. si iti sugerez sa iti vezi de macelazzi, cordoba si flegmailovici, acesti gingasi jucatori, complet inocenti si neprovocatori. hai du-te si bucura-te ca arbitrati campionatul.

miril
23rd April 2005, 17:58
Alpi(i), ma faci sa surand. Vorbesti de parca ai fi baiatul lui Moggi. Nu vreau sa fiu nepoliticos, situatia nu o cere, dar am o rugaminte, nu mai da...indicatii pretioase. Ce-i aia thread-ul echipei mele? Si despre recomandarile, (fara) majuscule, livresti si prepozitionale... Spre deosebire de tine, vezi ca se pot folosi si virgulele, eu sunt un iubitor al fotbalului italian, deci, imi place si de Juve. Nu intotdeauna, dar imi place, desi tin cu Inter. Nu vreau sa faca o analiza psihologica a reactiei tale vis a vis de rezultatul meciului dintre Juventus si Internazionale, dar dintre juventisti, ai fost cel care nu a suportat demn infrangerea, lucru surprins si de altii. Te credeam un partener obiectiv de dialog si nu un forumist care, atunci cand nu are argumete, vorbeste PE LANGA subiect, jignind fara a fi provocat intr-un mod asemanator. Poate am gresit cand te-am acuzat ca l-ai contestat pe Zlatan. In acest caz, daca este cazul, imi cer scuze. Dar de un lucru nu ma insel, te-ai suparat rau de tot ca Inter a luat cele trei puncte si in loc sa te iei de ai tai, ai inceput sa "vorbesti" despre Inter. Si inca ceva, de care nu ma insel, nu am citit aceleasi carti. In rest, forza Italia, forza Inter!

Zebrone
24th April 2005, 12:35
sigur ca nu am citit aceleasi carti, eu nu stiu poker. juventisti??? daca vrei tu.... :D
ironiile tale sunt ieftine si ma surprind, te credeam obiectiv, m-am inselat. :ok:
am spus anterior ca dincolo de rezultatul meciului, consecintele lui sunt mai grave (suspendati, accidentari etc), tu ai inteles ce ai vrut si cum ai vrut. te-am jignit? imi cer scuze, departe de mine orice fel de intentie de acest gen. cuvintele mari foloseste-le cu cei pe care ii impresionezi, eu am depasit faza asta.
va rog nu va mai deranjati sa imi faceti psihanaliza, tu si altii, reactia mea a fost fireasca, dupa un meci pierdut nemeritat. nu ai nici un drept sa incerci sa imi aliniezi reactiile cu ale tale sau ale altora, fiecare simte in felul lui. te salut cu respect si Forza Italia, Forza Juve.
in alta ordine de idei ( :D ) hai sa incetam, ca devine aiurea. sigur, daca nu vrei, putem sa o tinem asa pana la adanci batraneti, dar nu mi se pare foarte sanatos.

miril
24th April 2005, 12:49
Poker? Recunoaste ca fost...ieftina. ca sa-ti folosesc propria-ti expresie. In rest, nu-i intentia mea. Te-am inteles ca suporter al echipei Juventus pana la un punct, dar, asa cum ai zis si tu...forza Italia, forza Juve, pentru tine si forza Inter, pentru mine. O zi buna!

ADelPiero
24th April 2005, 13:57
azi la ora 21:30 ....... lazio - JUVENTUS !!!!!! HAI AI NOSTRI !! :yeah:

Zebrone
24th April 2005, 18:09
miril: nu mai ieftina ca a ta :D
lasand gluma deoparte, sper sa batem diseara.

miril
24th April 2005, 18:13
A propos de glume, care dintre ele? In schimb prima infrangere a lui Inter nu a fost o gluma. Echipele romane sunt in mare criza, deci o paine de mancat, daca se gaseste cineva sa dea golul.

inter
24th April 2005, 23:12
mama ce dribleaza buffon in careul mic :D:D

irriducibile_01
24th April 2005, 23:20
Mirile , acu dupa ce vezi maniera de arbitraj pe care o are Trefolloni potzi sa spui ca shi el este mituit ?

miril
24th April 2005, 23:25
Gol superb, Nedved. Ireductibile, intre noi si Lazio sunt mai multe care ne leaga in afara de arbitraj. Banca, culorile...

ADelPiero
24th April 2005, 23:27
gooooooooOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL JUVE !!!!!!!!!!!! /OLE/

irriducibile_01
24th April 2005, 23:32
1 minut de prelungire ?! hahaahahaha ..... shi zalayeta mai da shi in minge dupa fluier .... acum ce mai zici Mirile ? am avut sau nu dreptate cu greshelile de arbitraj ?

miril
24th April 2005, 23:35
Nu mie trebuie sa-mi spui. Acum ai inceput si tu sa intelegi cum este sa-l simti pe arbitru "aproape"? Daca nu stii cu cine tin in Italia, uita-te mai atent. In rest, astept felicitari pe plan...intern.

ADelPiero
24th April 2005, 23:38
victorie fratilor !!!!!!!!!!!!!! hai ai nostri !!!!!!!! :yeah:

diablo20
24th April 2005, 23:43
victori fff bine venita tinand cont de circumstante!!!

irriducibile_01
24th April 2005, 23:44
Nu mie trebuie sa-mi spui. Acum ai inceput si tu sa intelegi cum este sa-l simti pe arbitru "aproape"? Daca nu stii cu cine tin in Italia, uita-te mai atent. In rest, astept felicitari pe plan...intern.
Nu asta vroiam sa spun !
Diferentza intre mine shi tine este ca eu nu-l pot banui pe Trefolloni decat de incompetentza ! Nu am dovezi pt. a-l acuza ca a fost mituit de Juventus ! Eu nu shtiu ce inseamna sa-l simt pe arbitru "aproape" , eu doar am vazut in seara asta ca dupa ce am avut 2-3 ocazii clare , pe final ne-am bagat cu fundul in aparare shi am cedat centrul terenului , golul veninde aproape in mod firesc !
Oricum ....OSARE , CREDERE , SPAVALDI ... DI ESSERE !

miril
25th April 2005, 00:02
Am inteles ce vrei sa spui. Ca esti...ireductibil! Sa-i lasam, totusi pe suporterii lui Juve sa-si savureze victoria, foarte importanta, pe topicul echipei lor.

irriducibile_01
25th April 2005, 00:14
M-ai vazut pe mine contestand victoria lui Juve ? Eu doar te-am intrebat ceva ... shi ashteptam un raspuns de la tine urmand acceiashi logica ... sau o aplici doar cand este lovita propria echipa ?

Al Dracu
25th April 2005, 01:00
1 minut de prelungire ?! hahaahahaha .....
Maestre! Daca nu stii lasa-i pe altii! Se dau 30 de secunde de prelungire pentru fiecare schimbare facuta. In a doua repriza s-au facut 2 schimbari. Baga putina matematica si o sa gasesti rezultatul! :ok:
Iar a furat mah Juve si cu Trefolescu ala? :D Schimbati cd-ul!

Marquise MGP
25th April 2005, 01:36
desi am jucat bine in ultimele 2 meciuri era cat paci sa le inkeiem fara victorie...eu zic ca victoria e meritata si mult muncita...miau placut nedved,care se pare ca sia revenit complet,si thuram care a fost foarte concentrat in aparare...desi nu mai sunt de ceva vreme un suporter al lui delpiero,de data asta sper sa nu fie accidentat prea grav si sa revina cat mai repede...important e ca ne mentinem la egalitate de puncte cu milanul care insa da semne de revenire de forma si nu e prea bine deloc pt noi,mai ales la problemele de lot pe care le avem.

forza juve !!! :ok:

Zebrone
25th April 2005, 08:44
mirile, daca vrei o savuram si pe topicul echipei tale :D
ultimele speculatii despre Del Piero: http://calcio.datasport.it/leggi.asp?id=2842184

Pancone
25th April 2005, 10:02
Extraordinara victorie !
Victorie cu Bologna apoi mergem sa ingenunchiem diavolul milanez :D

diablo20
25th April 2005, 12:25
va fi foarte greu cu bologna doar cu zalayeta, insa cu milan este cam imposibil cu un singur varf!!!

Zebrone
25th April 2005, 12:32
stati putin ca del piero ar putea reveni si se va judeca si apelul lui ibra. oricum am vazut un articol superb pe nus ce site intitulat JUVE, cuore e Nedved.

diablo20
25th April 2005, 13:05
dupa parerea mea se va pastra suspendarea acordata lui zlatan, iar del piero cred ca va sta si el cam 2-3 saptamani pe margine.

Zebrone
25th April 2005, 13:17
sa vedem, poate o sa ii dea doua etape in loc de trei. cu del piero nu se stie nimic inca

diablo20
25th April 2005, 13:29
intradevar nu se stie inca nimic dar dupa cum se misca adica abia putea sa fuga va dura ceva pana sa se refaca.

Zebrone
25th April 2005, 13:33
in gds del piero nu e in echipa probabila pentru etapa viitoare. maine se judeca recursul lui ibra. agentul lui sustine ca mihailovici l-a injurat ca un birjar si i-a aruncat insulte rasiste, tatal lui zlatan fiind din bosnia. un adevarat sportiv sinisa asta, mare om, mare caracter.

irriducibile_01
25th April 2005, 13:56
Maestre! Daca nu stii lasa-i pe altii! Se dau 30 de secunde de prelungire pentru fiecare schimbare facuta. In a doua repriza s-au facut 2 schimbari. Baga putina matematica si o sa gasesti rezultatul! :ok:
Iar a furat mah Juve si cu Trefolescu ala? :D Schimbati cd-ul!
Iata alt suporter care se pricepe shi la arbitraj !
Ma , dar de ce nu va apucatzi de meseria asta ca vad ca va pricepetzi al naibii de bine !
Dar intreruperile repetate pt. accidentari nu se contabilizeaza ?
Mai ales ca din minutul ala de prelungire s-au tzinut numai 50 de secunde , din care Zalayeta a considerat el ca mai trebuie sa ciupeasca trimitzand mingea la draq dupa fluierul arbitrului .
Shi ca sa-tzi mai spun ceva important : nu este obligatoriu sa se prelungeasca meciul cu cate 30 sec. pt. fiecare inlocuire efectuata ! Regulamentul precizeaza ca se pot adauga MAXIM 30 de secunde pt. fiecare inlocuire efectuata !
Dar hai mai bine sa-tzi citez din Legile Jocului aprobate de I.F.A.B. in iulie 2003 de la Legea 7 - Durata partidei :
Adaugarea timpului pierdut atunci cand jocul a fost intrerupt .
Fiecare repriza trebuie prelungita pt. a se recupera tot timpul pierdut din cauza :
* inlocuirilor de jucatori ;
* examinarii jucatorilor accidentazti ;
* transportarii jucatorilor accidentatzi in afara terenului de joc ;
* pierderilor (tragerilor) de timp ;
* oricarui alt motiv .

Marquise MGP
25th April 2005, 14:01
pai sau dat la pauza 3 minute si au acoperit si timpul de la final :drak:

irriducibile_01
25th April 2005, 14:06
pai sau dat la pauza 3 minute si au acoperit si timpul de la final :drak:
Asta da ... buna gluma !
Vrei sa spui ca arbitrul shtia ce intreruperi vor fi in a 2-a repriza shi le-a adaugat la prima ?!
Prelungirile se adauga la fiecare repriza in functzie de intreruperile care se produc separat !

Marquise MGP
25th April 2005, 14:18
daca aia a fost gluma , ce zici de asta: "a vrut sa va diminueze calvarul" si a oprit meciul :drak:

irriducibile_01
25th April 2005, 14:28
daca aia a fost gluma , ce zici de asta: "a vrut sa va diminueze calvarul" si a oprit meciul :drak:
Sa shtii ca acum eshti mai aproape de adevar .
Deshi e bine sa ne ducem calvarul pana la capat !
ISUS HRISTOS shtie de ce !

Zebrone
25th April 2005, 15:27
uite cum cred eu ca sta treaba: trefolonu a adaugat 3 minute la pauza tocmai in ideea ca daca nu sunt intreruperi semnificative sa nu dea mai mult de un minut la final. se practica acest fel de prelungire daca tensiunea din teren tinde sa degenereze. imi pare rau dar nu mi se pare corect ce insinuezi tu.

irriducibile_01
25th April 2005, 15:35
uite cum cred eu ca sta treaba: trefolonu a adaugat 3 minute la pauza tocmai in ideea ca daca nu sunt intreruperi semnificative sa nu dea mai mult de un minut la final. se practica acest fel de prelungire daca tensiunea din teren tinde sa degenereze. imi pare rau dar nu mi se pare corect ce insinuezi tu.
Eu nu vreau sa insinuez nimik ! Daca citeshti posturile mele de mai sus ai sa vezi !
In ceea ce priveshte logica ta cu ce a facut Trefolloni ... exista alt regulament de fotbal ? ... ca n-am auzit in viatza mea o explicatzie ca asta nici de la cel mai tampit arbitru !

Zebrone
25th April 2005, 16:14
n-am stiut ca stai de vorba ca arbitrii. nu este o regula oficiala, dar se procedeaza asa.
da tu chiar crezi ca dadeati gol in 2 minute? sau vroiai prelungiri de 8 minute macar? :D

irriducibile_01
25th April 2005, 16:55
n-am stiut ca stai de vorba ca arbitrii. nu este o regula oficiala, dar se procedeaza asa.
da tu chiar crezi ca dadeati gol in 2 minute? sau vroiai prelungiri de 8 minute macar? :D
Nu se procedeaza asha la nici un meci ! Eu unul n-am intalnit asemenea cazuri .
Aici nu e vorba ca ar fi dat Lazio gol in 2 minute (deshi ca sa dai 1 gol nu-tzi trebuie atata timp) , ci de respectarea regulamentului !
Shi nu vroiam nici 8 minute de prelungiri , ca nu se impuneau !
Daca tot aratase 1 minut de prelungire , macar trebuia sa-l lase pana la capat , mai ales ca daduse shi Zalayeta in minge dupa ce el a fluierat o lovitura libera directa pt. Lazio !
Daca era baiat deshtept lasa executarea loviturii shi dupa 5 secunde fluiera sfarshitul jocului ! Asha ar fi facut un arbitru cu experientza ! Nu mai zic ca trebuia sa-i arate cartonashul galben lui Zalayeta , asta conform regulamentului !
Eu vorbesc aici numai in cadrul regulamentului !

Al Dracu
25th April 2005, 20:08
Maistre! Baietzii ti stanno prendendo per il culo, de ce nu vrei sa te prinzi? :D
Trefolescu a vrut muschii lui sa prelungeasca 1 minut si punct! Altii nu dau nici 0 secunde cind e cazul!

irriducibile_01
25th April 2005, 21:31
Maistre! Baietzii ti stanno prendendo per il culo, de ce nu vrei sa te prinzi? :D
Trefolescu a vrut muschii lui sa prelungeasca 1 minut si punct! Altii nu dau nici 0 secunde cind e cazul!
N-are rost sa ma fac intzeles de unul ca tine !
Oricum NU VREI sa intzelegi decat ce-tzi convine !

Al Dracu
25th April 2005, 22:39
Tzutzu! Nu stiu cum sa-ti spun, imi pare rau ca nu mi-am dat seama cu ce geniu neinteles am de a face! Daca ai filosofa mai putin si ai vorbi mai mult la obiect te-ar intelege mai usor lumea. Cred! Parerea mea!

Zebrone
26th April 2005, 08:57
Del Piero se pare ca va reveni cu Bologna, iar Trezeguet va fi pe banca de rezerve.

Zebrone
26th April 2005, 12:35
Ultimele stiri legate de atacul lui Juve pentru meciul cu Bologna:
http://www.channel4.com/sport/football_italia/apr26a.html

Marquise MGP
26th April 2005, 14:41
Nu se procedeaza asha la nici un meci ! Eu unul n-am intalnit asemenea cazuri .

pai nu se procedeaza asa...da trefolonu a facut blat in favoarea milanului...ca daca mai dadeam un gol treceam pe primul loc...si de asta la oprit...milanezii sunt de vina...lau telefonat la pauza si iau dat indicatii precise :drak:

Zebrone
26th April 2005, 15:05
bah mor de ciuda ca nu mai stiu cand am vazut o chestie din asta si nu pot sa dau un link ceva. nu ca mi-ar pasa prea mult :D

Zebrone
28th April 2005, 09:43
Juve a fost exonerata pe plan sportiv in procesul de doping, deci titlurile raman la noi
Diseara Raidue va difuza un filmulet de 6 minute cu un interantional italian al Parmei care inaintea finalei din '99 a cupei UEFA isi injecteaza Neoton,substanta care determina aparitia contractiilor musculare necesare unui efort sustinut. speculatiile l-ar indica pe cannavaro, desi va fi usor de verificat, jucatorul respectiv are bratul plin de cicatrici.

Zebrone
28th April 2005, 12:32
mai multe noutati (http://www.channel4.com/sport/football_italia/apr27i.html) despre procesul de doping si filmuletul detinut de Raidue

Al Dracu
29th April 2005, 14:35
Pina la urma Rai a difuzat filmuletzul (chiar si fara consimtamintul lui Cannavaro). Ce kestie! Ce de coincidentze! Cind unii spuneau acum citiva ani ca abuzul de medicamente se practica la toate echipele numai procura din Torino s-a apucat sa cerceteze pe Juve! Ce coincidenta! Cind Blasi a ajuns la o intelegere privind transferul la Juve a fost imediat bagat intr-o poveste de doping! Ce coincidenta! Cind Cannavaro a ajuns la Juve, dupa 6 ani se "descopera" un filmuletz care a stat ascuns, pitit intr-un coltisor! Ce coincidenta! Referitor la ultimul episod: cine se mai indoieste de o tentativa de complot din moment ce imaginile surprinse nu dezvaluie nimic care sa contravina legii (penale, sportive)? Cu o saptamina inainte de marea partida care va decide campionatul? Ce coincidenta! Cind in toate documentele de la procesul Juve nu se gaseste o propozitie care sa contina cuvintul EPO un judecator cu ceva amicitzii se pune de-a latul si sustine ca "lasa ca stie el ce stie". Ce coincidenta!

Il Fenomeno
30th April 2005, 12:47
Metallica e jos!Restul e deasupra!

Marquise MGP
30th April 2005, 13:36
doar juve poate fi deasupra metallicii...asa cum e sin semnatura dracului.

Zebrone
1st May 2005, 15:07
de treaba Veron cu declaratia ca si el baga oarece energizante inaintea meciurilor cu cu miza mare.

Al Dracu
1st May 2005, 17:11
Juventus - Bologna 2-1 la pauza! Dupa 2-0 Juventus s-a cam taiat, a pus placa din meciul cu Liverpool de pe Delle Alpi ceea ce ma cam enerveaza. Ba chiar Bologna joaca foarte bine!

ADelPiero
1st May 2005, 17:25
vai de capul meu !!!!!!!! ce ratare Del Piero :shock::shock::shock::shock: !!! Ma face de rusine !!!!!!

Al Dracu
1st May 2005, 17:25
Gata! Nu s-a umplut paharul, s-a umplut carafa, cada, piscina! :headbang: Del Piero! Multumim din inima! M-a sunat Fergusson, vroia numarul tau de telefon, nu vrei sa vorbesti cu el de un transfer ceva?

ADelPiero
1st May 2005, 17:29
gata .... a iesit :D am scapat de "poza"........ intra Treze ... sa vedem ce face hasta ;)

Al Dracu
1st May 2005, 17:58
Dupa ce aveam presimtirea ca va fi o a doua repriza anosta am avut parte de o partida excelenta. Meritul si al bolognezilor care au jucat cu foarte mult curaj. Juventus a ratat cit pentru 3 meciuri. Pagliuca a fost in zi mare!
Etapa asta cred ca a dat mari dureri de cap pronosticarilor daca ne uitam la scoruri... :D Inca o data un campionat plictisitor asta italian :drak: Vreo 40 de goluri si inca nu s-a jucat Palermo-Chievo!

inter
1st May 2005, 18:28
:D:D greu sa le "nimeresti"

ADelPiero
1st May 2005, 18:44
vaiiiiiiiiiii trezeguetuleeeeeeeeeeeeeeeeee praf esti si tu !!!!!!!!! :rosu:

miril
1st May 2005, 19:06
Vaaaiiiiii Del Piero (fotbalistul)...

ADelPiero
1st May 2005, 21:40
:D a prins o zi mai slaba... asta e... il critic acuma ... sa se trezeasca ... vine meciul cu milan !!!!! :ok:

SORENSEN
2nd May 2005, 20:44
Yuventus echipa drogatilor. Au fost prins cu mana la borcanul cu dulceata si tot neaga ,astia chiar n-au nici o rusine.
Ce toti din Italia stiau , acum s-a dovedit :o:
acuma inteleg de ce mutu a fost adus la Torino :evil:

Sasuke Uchiha
2nd May 2005, 21:16
slab esti ma!

tii cumva cu milan :evil:

Al Dracu
3rd May 2005, 14:00
Nu cred ca e milanist. E prea finutz! :D

Zebrone
4th May 2005, 12:48
La cat e de finutz s-ar putea sa tina cu dinamu :D

Zebrone
5th May 2005, 08:46
Juve il vrea pe Antonioli ca rezerva a lui Buffon, deja cica se negociaza cu genovezii

realmadrid.com
5th May 2005, 16:58
Ptiu...ce transferuri face Juventus:D
Se pare ca Real Madrid il va lua pe Gilardino de la Parma si Juventus pe Recoba de la Internazionale:D...ca inlocuitor al epavei Alex Del Piero:D. Se pare ca Perez a oferit 30 milioane si pe Portillo...deci Gilardino nu va ajunge nici la "gobbi", nici la Milan:D
Dar se pare ca veti face si un transfer mai reusit...Kromkamp , noul Zambrotta , de la AZ67 Alkmaar care se pare ca va veni la Juve

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=87527

Catalanul
5th May 2005, 17:05
iar vrea atacanti florentino ? :happy:happy:happy

realmadrid.com
5th May 2005, 17:12
Ca de obicei off-topic:D...dar nu mai mira pe nimeni:ok:

Catalanul
5th May 2005, 17:16
tu esti Profetu II? cel obsedat de off-topic :D putina caternica nu strica, mai ales cand e vorba de ireal madrid :drak: :P

cat despre Juventus, sper sa faca un meci bun la Milan, ba chiar sa castige... m-au enervat rau rossonerii dupa calificarea nemeritata de ieri :mda:

realmadrid.com
5th May 2005, 17:23
Si pe mine m-au enervat...dar in campionat decat sa castige Juve...sper Milan:D

Zebrone
5th May 2005, 22:34
si ce mai speri tu, sa ia irealul titlul? vise taica, vise :D
in alta ordine de idei nu te mai arunca asa la combinatii, tu chiar crezi ca Moggi e perez sa stie tot poporul ce transferuri face si sa creasca pretul? :drak: astea is pastile de-ale chelului.

Zebrone
6th May 2005, 11:31
Iata cifrele (http://sport.virgilio.it/it/calcio/serie_a/0405/statistiche/squadre/t128/) lui Juve in sezonul 2004-2005

Leo_
6th May 2005, 11:50
Ocupa primul loc la faulturi facute si totusi ultimul loc la cartonase rosii...Surprinzatoare datele lui Blasi care pe mine nu m-a impresionat, dar se pare ca are multe baloane castigate si pase utile date..dezamagirile raman totusi Trezeguet si Del Piero...

Zebrone
6th May 2005, 14:21
la faulturi suntem aproape de Milan si la cartonase. Blasi e rupatorul perfect, distruge si alearga foarte mult, mai trebuie sa creasca totusi. Trezeguet a avut un sezon infect, plin de accidentari, iar Del Piero dezamageste de mult timp, dar reprezinta istoria lui Juve si speram sa isi revina.

Leo_
6th May 2005, 16:02
Sa speram ca cei doi (Alex si Trezeguet) isi vor reveni acum pe final de sezon sau in campionatul urmator...asta daca ii va mai prinde campionatul urmator la Juve...eu unul l-as tine pe Del Piero in echipa pana la 40 de ani :D

Zebrone
6th May 2005, 16:15
Del Piero e un simbol, dar uite ca don Fabio n-are vreme de simboluril echipa trebuie sa joace, de la primul la ultimul, cine nu o face are un loc pe banca. Uite la Appiah nu a jucat tot sezonul si cand a intrat a dat gol si joaca bine, Del Piero incaseaza aproape 10 mil euro si rateaza cu poarta goala din 2 metri. sper sa isi revina pentru ca Moggi nu va mai avea multa rabdare.

diablo20
6th May 2005, 21:15
moggi stie ca nu-l poate da afara chiar asa pe del piero si eu cred ca si el nu vrea inca, mai ales ca parca prin iulie juve are 2-3 meciuri in japonia acolo unde del piero e tatic si numele lui aduce milioane lui juve. dar totusi va veni si momentul in care chelu il va parasuta pe del piero la alta echipa pt ca eu cred ca sunt mult mai multe la mijloc acolo, la juve, decat stim noi!!!
daca s-ar pune problema placarii unuia dintre del piero si trezeguet cu siguranta va pleca francezul, pt ca in primul rand chiar dc este contestat de unii dintre noi del piero a salvat de multe ori echipa in acest sezon si aduce si bani la juve pe cand francezul este mai mult accidentat.

Zebrone
7th May 2005, 13:31
cineva o sa plece si eu la fel mizez pe trezeguet, mai ales daca ii iasa lui Moggi smenurile cu gilardino si / sau cassano

bog_tom
7th May 2005, 19:01
cum va fi meciul de maine ? la fel cu cel cu Interul sau nu ? :drak:

poate ne ajuta si IlMILAN la impresii !

Zebrone
8th May 2005, 20:17
confrom lui carlo longhi de la 90 minuto collina a gresit in urmatoarele situatii:
Nesta, galben la faultul asupra lui Nedved, la golul lui Juve
Nesta galben si implicit rosu la tinerea de tricou a lui Camoranesi
fault la Camo la faza din care a plecat contraatacul prin care milan putea egala si galben lui Gattuso
Inzaghi rosu direct ptr pumnul in cap adresat lui Thuram
penalty pentru Milan la tinerea de tricou a lui Zambrotta

miril
8th May 2005, 20:20
Sunt de acord cu toate cele spuse de el cu exceptia rosului direct la Inzaghi, gest de galben si nu de rosu, caci nu a folosit pumnul, ci l-a "impins" cu toata palma pe Thuram.

Zebrone
8th May 2005, 22:47
Astea le-au spus Longhi si Cossato nu eu :ok:

miril
8th May 2005, 22:50
Stiu, Longhi a zis, dar tot nu sunt de acord.

Zebrone
8th May 2005, 22:52
Eu sunt, pentru ca a fost intentie sa il loveasca si avea pumnul strans dar asta e polemica. :ok:

Zebrone
9th May 2005, 11:13
Cu golul marcat Milanului, Trezeguet l-a intrecut pe Platini la numarul golurilor inscrise sub tricoul lui Juve, ajungand la cota 69

Leo_
9th May 2005, 11:30
Alpi, stii cumva cine e golgeterul "all times" al Juventusului?

Zebrone
9th May 2005, 11:36
Din ce stiu eu, Giampiero Boniperti cu 177 goluri in 444 de meciuri

diablo20
9th May 2005, 12:00
boniperti este urmat de del piero care a marcat 172 goluri in 434 de meciuri!!!

Zebrone
9th May 2005, 12:20
mai 6 goluri pentru alex si intra in istorie

Zebrone
9th May 2005, 15:01
conform channel4, Del Piero este player of the week.

IlMILAN
9th May 2005, 20:30
confrom lui carlo longhi de la 90 minuto collina a gresit in urmatoarele situatii:
Nesta, galben la faultul asupra lui Nedved, la golul lui Juve
Nesta galben si implicit rosu la tinerea de tricou a lui Camoranesi
fault la Camo la faza din care a plecat contraatacul prin care milan putea egala si galben lui Gattuso
Inzaghi rosu direct ptr pumnul in cap adresat lui Thuram
penalty pentru Milan la tinerea de tricou a lui Zambrotta

Ba tu nici sa te bucuri nu stii? tot dezavantaje vezi daca nu dati gol din offside cred ca tu suferi deja :mda:
Ti-ai notat pe carnetel ce au zis aia , doar asa de frica ca s-ar putea sa nu ai dreptate. Lasa-l drac de arbitraj in meciul ala nu ai ce vb de arbitraj , o fost penalty la Cafu tusierul manca seminte Collina vb cu Ancelotu si asta e. Milan a pierdut si gata , personal eu is multumit de sezonul asta, au jucat si fotbal ,au si pierdut, au avut si noroc , au fost si dezavantajati de unele greseli facute in favoarea contracandidatei la titlu de-a lungul sezonului dar asta e.... asta e fotbalul, de aia imi place , de aia ma uit si pun suflet.

P.S Tu chiar nu stii cum sa pierzi si cum sa te bucuri? la fel ai facut si la meciu Poli-Craiova :D , lasa ca lamurim asta la o bere ca vad ca aici pe forum se umfla orezul in tine.

Zebrone
9th May 2005, 21:50
alo domnu'! ma scuzati ca va inoportunez, eu ii replicam lu' miril da' a trebuit sa schimb threadul ca semanau posturile ca 2 picaturi de apa. :D ce am scris eu acolo, era dupa ce m-a enervat berlusconi ca batea campii rau de tot. astept berea ca sa iti arat cum ma bucur :D
auzi, crezi ca ii bateti pe liverpool? :drak:

Zebrone
12th May 2005, 13:36
O declaratie mai mult decat interesanta a lui Javi Moreno despre
dopping (http://www.goal.com/NewsDetail.aspx?idNews=60131&idSez=10)

realmadrid.com
13th May 2005, 16:14
Emerson s-a saturat de Juventus si vrea la Real Madrid :D

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=titolone

Zebrone
13th May 2005, 18:53
si tu pui "tacul" la vrajelile de prost gust din fituica aia? asta e zvon fumat demult, stai linistit. ce sa faca la real, sa piarda trofee unu' dupa altu'? :D

realmadrid.com
13th May 2005, 19:11
Ca Juventus :D ?
Vedem noi daca ajunge...omul s-a saturat de atata neputinta, de o echipa care nu stie sa joace fotbal dar mai ales sa marcheze...:ok:
Vrea sa vada fotbal...asa ca vine la Real :D

Marquise MGP
13th May 2005, 19:33
ca sa vezi unde statea spiritul de atacant pur...in emerson ...bai madride lasane pe noi cu mascariciul vostru de folbal...ne vedem in liga la anul .

Al Dracu
13th May 2005, 20:58
Mai spanish-men-ilor! :D Voua nu va ajunge cite batai v-ati luat de la italieni numai in ultimii ani? Ce atita spectacol in Spania aia? Uita-te la Italia unde Serie A a devenit Wimbledon! :drak: 6-4, 6-3...

inter
14th May 2005, 13:11
Tuttosport
Juve, assalto Real
Sacchi a caccia di Emerson e Ibra, Moggi vuole Samuel


:D:D incepe sa "miroase" :P .. daca si ziarul vostru publica asemenea titluri ... :rolleyes:

Marquise MGP
14th May 2005, 13:23
iti dai seama ca isi vor keltui bugetul pe 2 ani pt jucatorii aia...emerson e probabil sa fie lasat sa plece,desi e jucatorul lui capello....insa ibra nu cred sa ajunga prea usor la alta ekipa...samuel cred ca poate face treaba la torino.

Zebrone
14th May 2005, 17:02
n-o sa plece nimeni, ibra si-a prelungit contractul pana in 2010 si emerson e a doua oara cand fituica aia zice ca plange ca vrea la real; e piesa centrala la mijloc, dupa el si pavel se face mijlocul si capello uramreste sa transfere mijlocasi care se preteaza la stilul brazilianului.

diablo20
14th May 2005, 23:33
Queste le probabili formazioni di Juventus-Parma, in programma domenica alle 15.

Juventus: Buffon; Zebina, Thuram, Cannavaro, Zambrotta; Camoranesi, Emerson, Appiah, Nedved; Del Piero, Ibrahimovic. Allenatore: Fabio Capello

Parma: Frey; Cannavaro, Bovo, Cardone; Pisanu, Bolano, Grella, Savi, Bresciano; Morfeo; Gilardino. Allenatore: Pietro Carmignani

Arbitro: Gianluca Paparesta

inter
14th May 2005, 23:43
e a doua oara cand fituica aia zice ca plange ca vrea la real;

alpi ala e ziarul vostru de "casa" :drak: , daca si astia scriu asta, ceilalti deja au avansat cifrele :evil:

Marquise MGP
15th May 2005, 16:27
2-0 pt juve momentan...goluri delpiero min 6 si ibra min 23 :ok:

diablo20
15th May 2005, 17:59
dupa aceasta etapa juve este noua campioana a italiei castigand "Lo Scudetto" cu nr 28 (inca 2 si juve mai adauga o stea pe tricou)!!!
FELICITARI JUVEEEEEE!!!

miril
15th May 2005, 18:08
Si eu pot anticipa acelasi lucru, Lecce egaland Milan in...10 oameni, Kanon, care a dat primul gol, fiind eliminat. In acest caz, felicitari Juventus!

Marquise MGP
15th May 2005, 19:04
desi mai sunt 2 etape si milan inca mai are sanse teoretice de a recupera...eu zic ca nu va reusi nici daca ambele meciuri ale juvetilor se vor desfasura pe san siro in compania diavolilor...cred ca ne putem apuca de sarbatorit.

forza juve ale ale ale !!! :ok:

Thanya
15th May 2005, 19:30
Shi o sa sarbatoritzi 3 zile shi 3 nopti ca in basme? :P

diablo20
15th May 2005, 22:55
@al dracu: ai fost cumva azi la meci pe delle alpi??-daca da spune-mi si mie cum a fost "totul"!!!

realmadrid.com
16th May 2005, 14:29
Mamaaaa...da ce se intareste Juve pt sezonul viitor :D
Ibra, Emerson, Tachinardi, Trezeguet...toti sunt pe punctul de a pleca :D...
In schimb...dusmanii se intaresc :D...
Ronaldo la Milan :headbang: si Ronaldihno la Inter :D...sper ca faceti fata gobbilor :ok:

@calciomercato

Zebrone
16th May 2005, 14:50
tu stii vorba aia cu un anumit cetatean care moare de grija altuia? :D
ai vrea tu sa ii aveti pe Ibra si Emerson, da nu se poate fiule, sunt jucatori cheie. Tacchinardi, Appiah, Trezeguet, Montero sunt cedibili, plus Mutu, Nonda, Kovac.

inter
16th May 2005, 15:06
te cam contrazici alpi :D:D, ce scrii aici si ce pe calciomercato :D:D( "citezi" ) :P

vezi postul "acasa tv" sa te familiarizezi cu limba spaniola :drak:

realmadrid.com
16th May 2005, 15:08
Si ce daca sunt jucatori de baza....nu au voie sa plece :D ?....
Dar lasati ma, ca ramaneti cu Delpiero :D...cel mai bun :happy...asa ca nu aveti de ce sa va faceti griji :ok:

inter
16th May 2005, 15:17
:ok: comule .... si sa vezi ce "simpatii" ti-ai castigat pe aici :drak:

Catalanul
16th May 2005, 15:38
Ronaldihno la Inter
buahahahahha http://www.fanclub.ro/images/smilies/24.gif ce gluma buna... e ca si cum ai spune ca portarul realului, Casillas este pe punctul de a veni la Barça :D hai lasati-va de glume si felicitati campioana :P

realmadrid.com
16th May 2005, 16:02
Vedem noi cine iese presedinte la Barca...daca nu iese cine trebuie..."marmota" ta pleaca...spre Inter sau in alta parte ;)

Zebrone
16th May 2005, 16:03
intere unde am scris eu ca pleaca Ibra si Emerson? treaba cu acasa, mai gandeste, sigur poti ceva mai bun de atat, doar nu degeaba esti oltean :D
comule pe voi va batem si cu Primavera :D

Marquise MGP
16th May 2005, 16:06
poate vine la juve...il dam pe appiah la skimb...il luam si pe puyol la skimb cu montero...pe e'too la skimb cu mutu si rezolvam si campionatul viitor. :D

Catalanul
16th May 2005, 16:08
comule, alegerile vor avea loc in vara anului 2006 (mai nou vor sa le programeze in 2007) :) si daca Laporta are rezultate crezi ca nu va fi reales in functia de presedinte ? :D hai, sweet dreams in continuare :D

Zebrone
16th May 2005, 16:12
cica realul are 600 milioane datorii. ionutz tata poate falimentati :D
si acu gata cu offtopicul, asta e threadul lui JUVE!

realmadrid.com
16th May 2005, 16:29
Alpi...nu iti face griji :ok:

"Lovitura de teatru pentru fanii lui Real Madrid. Conform cotidianului "Mundo Deportivo", gruparea Real Madrid are datorii in valoare totala de 600 milioane de euro"

Esti tare...pai uite cine a zis asta :ok:...ziarul de casa al Barcelonei...sa fim seriosi...:no:
Cineva a mai zis o chestie...pt ca Real Madrid sa aiba probleme financiare...ar trebui sa se schimbe regimul politic in Spania...ceea ce este imposibil ;)

Zebrone
16th May 2005, 16:43
nu mah cre ca am vazut pe un site, ceva, dar poate ai dreptate.
dar stai linistit ca nu imi fac griji :D

DaRk_Star
16th May 2005, 20:31
Ronaldo la Milan :headbang: si Ronaldihno la Inter :D...sper ca faceti fata gobbilor :ok:

@calciomercato

ce spui tu,straine...? iti arde de glume...


...Tacchinardi, Appiah, Trezeguet, Montero sunt cedibili, plus Mutu, Nonda, Kovac.

bine,bine...dar cu trezeguet ce-ai avut...? ca e baiat bun,mai castiga un derby,mai ....

Zebrone
17th May 2005, 08:51
n-am nimic cu Trezeguet,dar cand joci 16 meciuri in 2 sezoane sau pe acolo si iei 4 milioane pe sezon, se cam satura lumea. cine da 30 de milioane il are pe David si presimt ca Barca se baga. Welcome Gila! :D

Pancone
17th May 2005, 13:51
Grazie Ciro! ;)

Al Dracu
17th May 2005, 15:39
Grandeeeeee Cirooooooo! :ok:
Mai, voi tot nu v-ati obisnuit ca orice ar vinde Giraudo ziua cumpara Moggi noaptea si tot iese socoteala cu a treia stea? :D O sa trebuiasca dreacu sa pune stelele alea si pe jambiere ca pe tricou n-or sa mai incapa! :P

Zebrone
17th May 2005, 15:50
Ba baieti am si io o poza, va place?

inter
17th May 2005, 15:54
IlMilan o vazu?

cred ca o sa ai probleme majore cu el :D

Zebrone
17th May 2005, 16:05
ma ascund
da e asa frumoasa, nu crezi? :D

DaRk_Star
17th May 2005, 18:49
...cine da 30 de milioane il are pe David si presimt ca Barca se baga...

inseamna ca nu e asa de slab...joaca putin,da' bine... :D barca,zici...? pai in locul cui acolo...?

a,funny poza! :drak:

diablo20
17th May 2005, 20:41
o stire fff buna: montero (http://www.gazzetta.it/Calcio/Squadra/Juventus/primipiani/2005/05/17Montero.shtml) va pleca /hello de la juve
@alpi: frumoasa poza :ok: /hello

Zebrone
19th May 2005, 08:49
Realul a facut o mega oferta pentru Emerson, dar nu se stie suma inca si se pare ca Samuel face parte din si el din respectiva oferta. In alta ordine de idei, Moggi si Ghadaffi vor sa scoata complet Juventus din sfera de influenta a Fiat, care de ani buni nu mai dau bani la echipa.

diablo20
19th May 2005, 23:24
despre viitorul lui juve (http://sport.virgilio.it/it/cmc/calcio/200520/cmc_82264.html)

Marquise MGP
20th May 2005, 15:14
emerson se pare ca nu va putea juca cu livorno,in centrul liniei de mijloc sar putea afla cuplul blasi-appiah.

uite si o stire pe care a evitato lumea.cica nu mai avem bani.praf in ochi sau realitate?

http://skysports.planetfootball.com/list.asp?hlid=276544&CPID=21&CLID=128&lid=&title=Cash+warning+for+Capello&channel=Italy

Sasuke Uchiha
20th May 2005, 23:45
suntem campeoni /OLE/
cei mai buni !!!!!!
cei mai buni dintre cei mai buni

doar pt golul dat in meciul cu milan ,eu l-as pastra pe trezeguet :great:

Mihai
21st May 2005, 00:43
Felicitari Juve :ok:
Iote asa s-a facut Mutu de un tricou de campion :D

Zebrone
21st May 2005, 01:28
CAMPIONE,CAMPIONE! FORZA JUVE,GRANDE CAMPIONE D'ITALIA! :yeah:

Catalanul
21st May 2005, 01:37
felicitari juve pentru titlu ;) inca unu si-i egalati pe hahalactici nu ? :D

Marquise MGP
21st May 2005, 01:38
daca se mai indoia cineva dupa meciul direct cu milan,iata ca cu 2 jocuri inainte de finalul campionatului am parafat titlul de campioni in italia...inca 2 titluri si punem 3 stele pe tricou...felicitari jucatorilor...felicitari antrenorului...felicitari conducerii clubului...forza juve...sempre vinci per noi :ok:

Zebrone
21st May 2005, 01:51
un sezon foarte greu, dar glorios. pacat de eliminarea din CL, dar la anul pe ei pe mama lor :yeah:

Pancone
21st May 2005, 07:46
Felicitari jucatorilor , felicitari Capello. A reusit sa obtina maxim dintr-un lot redus numeric..

Dorin
21st May 2005, 09:07
Real ofera 70 mil euro pentru Zlatan Ibrahimovic.Este de vanzare? :yeah: Dorin

Edgar
21st May 2005, 10:21
"Fumata bianconera: habemus scudetto!" ;)

IlMILAN
21st May 2005, 10:23
Felicitari Vitaminelor pentru titlu.

Marquise MGP
21st May 2005, 14:09
Real ofera 70 mil euro pentru Zlatan Ibrahimovic.Este de vanzare?

toti sunt de vanzare dar ma indoiesc ca suma aia e reala...daca intradevar realul decarteaza 70 de bulioane cred ca va fi lasat sa plece...eu totusi as vrea sal mai vad in tricoul lui juve.

Zebrone
21st May 2005, 14:17
nu cred ca pleaca, e tanar si juve nu a scos tot din el. oricum realul sunt cretini, nu in atac au ei probleme.

Al Dracu
21st May 2005, 15:16
Ai nostri, buni ei! Miine se duc in vacanta la Livorno! :D

Zebrone
21st May 2005, 16:43
aha, misto excursie, ce m-as duce si eu :D

Triphat
22nd May 2005, 13:35
Felicitari Juve pt campionat!

Marquise MGP
22nd May 2005, 16:18
1-0 pt juve in meciul cu livorno ...frumos gol marcat de nedved din marginea careului.

Marquise MGP
22nd May 2005, 17:11
greseala de marcaj si neatentia lui chimenti au dus la golul egalizator al celor de la livorno.

Marquise MGP
22nd May 2005, 17:18
inca o data e visatoare apararea noastra si suntem taxati rapid...2-1 pt livorno

Marquise MGP
22nd May 2005, 17:29
dupa 2 ocazii cat roata carului ratate de zalayeta,trezeguet restabileste egalitatea...2-2

Marquise MGP
22nd May 2005, 17:55
2-2 scor final dupa un meci decorativ in care nici una dintre formatii nu sa intrebuintat la maximum...a inceput sa bata vantul de vacanta si asta sa vazut astazi...dar,pana la urma,ce mai conteaza? :D

realmadrid.com
22nd May 2005, 19:19
Pt ca ati castigat un nou titlu...Real Madrid va face un cadou frumos :), "Check this out" :D

"Ibrahimovic: l'agente 'Offerta di 70 mln dal Real Madrid' "

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=88950&mode=&order=0&thold=0

PS_Alpi...ce datorii mari are Real...daca face asemenea oferte :D

diablo20
22nd May 2005, 19:21
notele (http://sports.virgilio.it/it/cmc/calcio/200520/cmc_82272.html) bianconerilor din acest sezon /hello /hello

Zebrone
22nd May 2005, 22:29
ionutz, mai sunt echipe cu datorii si fac oferte, mai citeste.
moggi ha detto: Emerson resta a Torino.

diablo20
22nd May 2005, 22:48
notele (http://www.gazzetta.it/Calcio/Squadra/Juventus/primipiani/2005/05/Scudetto28/pagelle.shtml) din gazzetta delo sport /hello

Marquise MGP
22nd May 2005, 23:10
@ ionut

oferta aia a fost discutata acum cateva zile...dai cu scrol pe paginile lui juve...dorin a aduso in discutie si deja mam plictisit de ea...esti cam in urma cu informatiile...oferta aia e cacialma curata...nici realul nu a facut oferta aia si nici juve nu a refuzato.

Zebrone
22nd May 2005, 23:11
Capello:
"Posso garantire che i giocatori più importantin on lasceranno la Juventus, neanche Trezeguet".

Zebrone
23rd May 2005, 10:46
Emerson (http://sport.virgilio.it/it/cmc/calcio/200521/cmc_82408.html)

Darkslowstar
23rd May 2005, 11:49
Felicitari pt. titlu. Titlu previzibil, pt ca norocul Milanului trebuia sa se termine odata si odata. Daca nu se accidenta Bulanovici poate mai dura o tzara lupta, dar asa ... .

Zebrone
23rd May 2005, 11:53
Nu a fost chestiune doar de noroc, Milanul trebuia sa aleaga, erau epuizati. Nici noi nu eram chiar proaspeti ca am inceput sezonul in august. Daca Milanul pierde CL miercuri, se cheama ca au un sezon ratat, ca noi anul trecut.

Darkslowstar
23rd May 2005, 12:22
Cand am spus noroc, m-am referit la meciurile castigate de Milan pe final, dupa ce au jucat execrabil, iar ceilalti au ratat cat pt un sezon. Sa le multumiti Reds-ilor ca v-au scos repede din CL si ati fost mai proaspeti pe final. :)

Zebrone
23rd May 2005, 12:50
preferam CL ca sa fiu cinstit, dar ma bucur si pentru scudetto. Din pacate in CL am avut parte de un Liverpool care a jucat 20 de minute din 180, dar a fost de ajuns.

diablo20
23rd May 2005, 22:44
iata un lucru la care nu se asteptau multi: /hello :yeah:

http://www.gazzetta.it/Foto%20Hermes/2005/05/23/0IGWG8VP--310x210.jpg

Col 28° scudetto sono arrivati tanti elogi, ed anche i malumori con capitan Del Piero sembrano alle spalle: più che eloquente è stato il "cinque" che allenatore e giocatore si sono scambiati davanti all'ingresso del tunnel per gli spogliatoi di Livorno: "Ale come tutti i giocatori attraversa momenti di buona e di cattiva forma. Un allenatore deve anche fare scelte impopolari - prosegue Capello - le sostituzione erano dettate dal fatto che in panchina c'era chi stava meglio di lui, anche se col Livorno non ha giocato domenica sarà sicuramente in campo; è il nostro capitano ed ha sempre dimostrato grande professionalità, in particolare nel caso dello schiaffo di Cufrè. Contro il Cagliari potrebbe giocare uno spezzone anche Mutu, vedremo nei prossimi giorni".
Sul punto chiave del campionato Capello non ha dubbi: "La vittoria contro la Lazio è stata fondamentale, senza dubbio. Eravamo in emergenza e quei tre punti ci hanno dato morale e classifica in un momento delicato. Forse il Milan aveva nomi più blasonati nella rosa, noi invece abbiamo puntato sulla grinta. Il silenzio stampa? Eravamo arrabbiati e per non incorrere in polemiche inutili ci siamo tolti dal centro dell'attenzione. Questo scudetto lo vogliamo dedicare tutti ad Umberto Agnelli. E' stato lui a scegliermi per la panchina della Juve e purtroppo io sono arrivato a Torino il giorno della sua scomparsa. Ho seguito le orme di due grandi allenatori che sono stati qui prima di me: il primo è Trapattoni, sempre pronto a rimettersi in discussione, all'estero è tutto diverso e si rischia sempre di rimetterci la faccia. Complimenti anche al lavoro di Lippi, un allenatore attento e concreto. La Nazionale è in buone mani".
Sul suo futuro Fabio Capello ha già le idee chiare: "Rimettersi in discussione è il sale della vita, si invecchia troppo presto ad andare in pensione alla mia età. In un futuro lontano mi piacerebbe andare di nuovo ad allenare all'estero, per adesso ho ancora 2 anni di contratto con la Juve, poi vedremo".

Zebrone
24th May 2005, 11:03
se pare ca incepand cu 11 iulie va fi lansat Juve Channel :ok:

inter
24th May 2005, 11:24
cam tarziu :D:D

Zebrone
24th May 2005, 11:31
niciodata nu e prea tarziu. presimt ca anul asta o sa fie anu' ala bun :drak:

inter
24th May 2005, 13:07
La nuova Juve
Un rinforzo per ogni reparto. Barzagli o Heitinga in difesa, un centrocampista e un colpo grosso: Gilardino. Moggi chiude la porta a Cassano e blinda Ibra

titlul de azi din Il Corriere dello Sport/Stadio

interesant :P

Leo_
24th May 2005, 13:09
Foarte...il prefer la orice ora pe Gilardino lui Cassano...iar in aparare Barzagli e om de nationala. Heitinga nu-l stiu...o fi dintre tinerii de la Ajax?

Zebrone
24th May 2005, 13:40
simt ceva surprize la orizont, se vorbeste si de Evra si de Samuel la un eventual schimb cu Emerson, pentru ca exista aceasta sansa. om vedea ce coace Moggi.

Marquise MGP
24th May 2005, 19:22
Heitinga nu-l stiu...o fi dintre tinerii de la Ajax?

johnny heitinga...15-11-1983...180 cm...73 kg...jucator intradevar la ajax...cu siguranta va zic ca nu in el va sta baza apararii in sezonul viitor la juve.

Zebrone
24th May 2005, 21:23
e de la ajax, dar eu il vreau pe Barzagli.

Leo_
24th May 2005, 21:35
Eu l-as vrea si pe Fernando Torres...or avea bani pentru el? :rolleyes:

Zebrone
24th May 2005, 21:38
cred ca il ia barca pe torres. eu sunt sceptic cu spaniolii in italia

diablo20
24th May 2005, 21:51
eu unul cred ca in atac nu ne trebuie intariri, adica cei 4 atacanti pe care-i avem (zlatan, trezegol, del piero, zalayeta) si cu mutu sunt ff buni si sunt de ajuns. mai bine ar intari mijlocul si apararea. eu vreau ca sezonul urmator sa castige in primul rand cupa italiei (pt a pune pe tricou o strea argintie pt cele 10 cupe castigate-ca sa moara de ciuda si invidie inter si milan), apoi CL si abia la urma "Lo Scudetto"!!!
FORTZA JUVE!!!!

Marquise MGP
24th May 2005, 22:00
cred ca asa va fi...va fi adus un fundas central bun si un mijlocas de clasa...daca va pleca trezeguet este necesar si un varf...cred ca okii sunt atintiti spre cassano...ultimele declaratii sunt pt abureala si pt a incerca sai scada pretul,ba kiar pt ai creste cota lui delpiero caruia cred ca i se cauta ekipa.

Zebrone
24th May 2005, 22:03
nu stiu, chiar nu cred ca mai trebuie un atacant. mijlocasi si fundasi da, dar nu atacanti. numai daca se incheie vreo tranzactie pentru mutu si vine cassano sau gilardino.

diablo20
24th May 2005, 22:05
stai linistit ca, cassano nu va veni-parca am citit pe un site ca si-ar fi prelungit contractul cu roma. si sincer nici nu mi-ar placea sa vina el, mai bine ar fi cu gilardino!!!

Zebrone
24th May 2005, 22:08
si eu l-as prefera pe gila, dar decat sa mai luam un atacant mai bine ar veni xavi de la barca

diablo20
24th May 2005, 22:18
nu cred ca barca il va da pe Xavi, care este cel ce tine mijlocul catalanilor. eu unul m-as multumi cu juninho, essien, gravesen, iar in aparare cu oddosau miguel, chellini, samuel sau chivu, evra si barzagli (parca asa il cheama)!!!

Zebrone
24th May 2005, 22:23
chiellini imi creeaza o stare de nesiguranta, nu stiu de ce

diablo20
24th May 2005, 22:29
il luam mai intai in turneu, iar daca nu-l convinge pe don fabio ca este bun il taiem de pe lista si-l dam iar la imprumut (dar nu la fiorentina daca aceasta retrogradeaza) pana mai capata mai multa experienta!!!

Zebrone
25th May 2005, 15:01
I have an agreement with Real President Florentino Perez, we won’t trouble him and he won’t trouble us. - Luciano Moggi. :ok:

diablo20
25th May 2005, 17:59
Moggi (http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=89309)

http://sports.virgilio.it/it/cmc/calcio/200521/cmc_82517.html (http://)

Zebrone
25th May 2005, 22:36
cum dreq ne-au scos ma desenatii astia ca nu-s in stare de nimic. probabil fiindca au stat la cutie si noi am atacat :mda:
se pare ca m-am pripit :ok:

DRE
25th May 2005, 23:17
Si totusi au dat trei boabe. Poate o fura Milanul

oricum ma enerveaza ambele echipe. Liverpool pt ca au eliminat pe Juve iar Milanul pentru ca exista!

DRE
25th May 2005, 23:20
oricum ma enerveaza ambele echipe. Liverpool pt ca au eliminat pe Juve iar Milanul pentru ca exista!

Leo_
25th May 2005, 23:29
Si pe mine ma enerveaza Liverpool ca a scos-o pe Juve, dar daca ii bate azi pe Milan, parca i-as ierta pe englezi...

Zebrone
26th May 2005, 00:42
bah ce meci! va spun ca daca mai dura 10 minute invingea milanul, nu mai puteau englezii.

Marquise MGP
26th May 2005, 01:02
acu stii dece neau scos?

Sergio
26th May 2005, 01:05
Stie da nu vrea sa zica. :D

Zebrone
26th May 2005, 08:52
credeam ca noi am avut cele mai urate 20 de minute in tur cu liverpool, dar de fapt milanul a avut aseara 6 minute care or sa ramana in istoria clubului, la categoria "Asa nu!"

grinch
26th May 2005, 21:31
vreau sa stiu si eu de unde as putea sa imi cumpar produse promotionale cu juve din romania. asta in afara de magazinele nike care nu au decat un tricou de vanzare. exista oare un asemenea magazin?

cel mai tare e moggi. a creat o adevarata retea acolo, un fel de mafie. e unul dintre cei mai profesionisti conducatori din fotbalul mare. un adevarat manager.

grinch
26th May 2005, 21:34
cel mai tare e moggi. a creat o adevarata retea acolo, un fel de mafie. e unul dintre cei mai profesionisti conducatori din fotbalul mare. un adevarat manager.

Zebrone
26th May 2005, 23:52
in afara de magazinele nike? de niciunde.

diablo20
27th May 2005, 21:45
Del Piero:
http://www.goal.com/NewsDetail.aspx?idNews=64035&idSez=16
http://sport.virgilio.it/it/cmc/calcio/200521/cmc_82600.html
http://www.gazzetta.it/Calcio/Squadra/Juventus/primipiani/2005/05/27.shtml

Edgar
27th May 2005, 23:20
Speram ca Mister Capello sa convoace mai multi pustani de la echipa de tineret. Juve e deja campioana, ar trebui sa-i bage pe astia care nu au mirosit Serie A anul asta. Desigur, Capello a luat titlul, deci stie el ce face :)

Zebrone
28th May 2005, 10:07
Lasa ca tineretul se ruleaza pe la reggina si in alte parti, sa vedem ce pot rezervele titularilor, desi se anunta tridentul Del Piero-Trezeguet-Zlatan.

inter
28th May 2005, 13:21
Mau Utd ofera 35 mil. lire (nu italiene :D) pe buffon ....

Pancone
28th May 2005, 13:46
Speram ca Mister Capello sa convoace mai multi pustani de la echipa de tineret. Juve e deja campioana, ar trebui sa-i bage pe astia care nu au mirosit Serie A anul asta. Desigur, Capello a luat titlul, deci stie el ce face :)



Eu asteptam sa-l vad pe Ciro Ferrara titular :( Va fi ultimul sau meci pt Juve. Din pacate vad ca e anuntat rezerva :(

Zebrone
28th May 2005, 20:06
Noi tensiuni intre Del Piero si Capello, capitanul a indurat foarte greu substituirile din acest an (26 la numar) si vrea garantii ca o sa fie titular sezonul urmator, la care Capello a raspuns simplu :Joaca cine merita! Probabil va urma.

Marquise MGP
28th May 2005, 20:40
mi se pare normal...kiar nu ma asteptam ca delpiero sa faca declaratii din astea mai putin profesioniste.

Zebrone
28th May 2005, 21:37
poate il vedem plecat la vara. e imposibil sa i se garanteze locul de titular, nu daca joaca asa cum a facut-o majoritatea etapelor.

uti2102
28th May 2005, 21:51
DelPiero nu mai joaca de ani buni. Juve trebuia sa-l arunce mai demult, ar fi fost spre binele lui. Poate se trezea din nou la viatza la vreo echipa mai micutza....

diablo20
28th May 2005, 21:57
mie mi se par normale declaratiile pe care le-a dat. personal cred ca are dreptate!!!
@marquise: eu cred ca ar fi fost neprofesioniste daca le-ar fi dat in timpul sezonului si atunci ar fi creat tensiune in echipa!!!
@alpoa: del piero nu va mai putea juca niciodata ca inainte din cauza acelui accident teribil care la-a avut si care a dus la alte numeroase accidentari de 50-60 de zile. daca l-ar fi aruncat at juve nu ar mai fi cucerit ultimele 3 titluri din 2002, 2003 si 2005!!!

Zebrone
28th May 2005, 22:04
in ultimii 7 ani, adica de la accidentarea din 98, Del Piero a suferit recidive sau accidentari care insumat l-au fortat la aproape 200 de zile de pauza. e enorm, daca luam in calcul cat are nevoie un fotbalist sa revina la forma maxima dupa o accidentare grava.

Marquise MGP
28th May 2005, 22:14
@ diablo...cum nu sunt in timpul sezonului? :D...glumesc...oricum strica buna dispozitie...un profesionist nu face asa ceva...nu public...pai nedved,canavaro,thuram,emerson,camo,trezeguet,ibra ce fac? sar toti ca vor si ei garantare ...si performanta ioc...eu unul numi fac probleme din cauza asta..don fabio si nenea moggi il vor calma pe il capitano rapid :D

Zebrone
28th May 2005, 22:22
ideea e ca Del Piero nu e indispensabil si moggi nu o sa il demita pe capello fiindca nu il baga pe Alex sa joace. capello nu are vreme de sentimentalisme, dupa cum a zis chiar el.

diablo20
28th May 2005, 23:05
nu o sa-l demita moggi ci o sa-i sara in cap suporterii daca nu il baga, iar daca il vinde si in logul lui aduce pe altul iar acesta nu joaca bine va pleca capello cu coada intre picioare.
acuma capello a declarat ca joaca cine merita!!!-daca e asa de ce del piero nu a jucat macar 1 min la livorno ca ar fi meritat si el mai ales ca a jucat bine in ultimul timp. deci de aici ce concluzii sa trag??? si ca sa nu mai spun multe alte cazuri care-i contrazic propriile afirmatii facut de capello!!!
@marquise: cred ca orice jucator vrea sa fie titular si sa joace 90 min, dar at cand del piero juca rau era schimbat la pauza, cand juca bine era schimbat, in timp ce ceilalti: nedved, zlatan, emerson si altii nu au fost schimbati!! de ce oare???

Zebrone
29th May 2005, 00:00
din considerente tactice, toti cei care i-ai enumerat tu fac faza defensiva si sunt tari pe picioare. del piero va juca maine titular si odihnit, poate sa faca spectacol, ceea ce si doresc :ok:

Zebrone
29th May 2005, 03:16
Convocatii pentru meciul de maine. Daca a mai postat cineva, asta este :D : Buffon, Ferrara, Tacchinardi, Pessotto, Emerson, Ibrahimovic, Nedved, Chimenti, Birindelli, Camoranesi, Trezeguet, Appiah, Zambrotta, Blasi, Thuram, Kapo, Zebina, Cannavaro, Mutu.
Altfel, iata "autobuzul" campionilor :yeah: care va face maine turul orasului:
Si ultimul edit :D o colectie de poze rememorand parcursul lui Juve in acest campionat, cu bune si rele:
http://www.gazzetta.it/gazzetta/common/area_gazzetta/gallerie/galleria.html?calcio/2005/juve28&1

diablo20
29th May 2005, 10:37
zi si mie ce fel de faza defensiva face zlatan???-si ceilalti chiar dc fac si faza defensiva eu cred ca atunci cand nu joaca bine tre schimbat indiferent de numele jucatorului!!!

Marquise MGP
29th May 2005, 14:40
@marquise: cred ca orice jucator vrea sa fie titular si sa joace 90 min, dar at cand del piero juca rau era schimbat la pauza, cand juca bine era schimbat, in timp ce ceilalti: nedved, zlatan, emerson si altii nu au fost schimbati!! de ce oare???

pt ca asa a crezut antrenorul ca e mai bine,asa a vazut el tactica si de asta raspunde de rezultate...cat timp le va obtine are mana libera din partea mea.

Mihai_1209
29th May 2005, 16:49
Sa il vedem pe Mutu(poate va inscrie si va face putin spectacol, la cat de mult s-a odihnit).eu zica ca va ramane destul la juventus.Sa-l scoata pe Del Piero si sa-l bage pe Mutu.Gooooooool Del Piero! Oricu nu mai jaoca la fel de bine cum juca el odata.



Forza Steaua /hello

Marquise MGP
29th May 2005, 17:25
ce gol frumos a dat appiah...3-0 pana acum...se joaca frumos cand nu ai presiune

pana una alta 3-1

Marquise MGP
29th May 2005, 18:02
4-2 la final ... un meci de vacanta cu goluri frumoase dintre care se remarca cele marcate de appiah si zola...sa mentionam di debutul lui mutu si cine stie,poate ramane la juve,eu zic ca e o rezerva buna.

forza juve !!! :ok:

diablo20
29th May 2005, 18:50
asta nu se cheama tactica ci se cheama bataie de joc!!!- in meciul cu liverpool ce tactica a folosit???

Marquise MGP
29th May 2005, 20:47
asa cum tu incerci sal bagi in ceata pe capello asa as putea si eu sa enumar meciurile foarte slabe facute de delpiero anul asta si credema ca sunt destule...pana una-alta capelo a castigat titlul cu tactica lui si deciziile lui...eu iam felicitat pe toti...pe jucatori,pe antrenor si pe cei din conducere...dece nu faci si tu la fel?

andreiush
29th May 2005, 20:50
Chiar ma Diablo... fii Fair-Play.. asa cum zici tu in semnatura ta. Ce sa mai... Capello impreuna cu echipa au facut treaba buna sezonu asta, castigand campionatul. E drept ca s-a ratat Champions League... dar ce sa-i faci... nu le poti castiga pe toate :)
Forza Juve:yeah:

Marquise MGP
29th May 2005, 20:53
inca ceva ca am uitat.

in urma rezultatului de astazi avem cel mai bun atac si cea mai buna aparare din serie A ... ca sa nu se mai zica de juve ca e o ekipa defensiva :D

ADelPiero
29th May 2005, 21:00
sa moara toti dusmanii de ciuda !!!!!!!!! hai ai nostri sa :bere:!

/OLE/ JUVENTUS !!!!!!!!!!

andreiush
29th May 2005, 21:01
Si 7 puncte avans in fata lui Milan :yeah::yeah:

ADelPiero
29th May 2005, 21:16
mi`am pus si un avatar pe masura !!!!!!!!! sa moara dusmaniiiiiiiiiiiiii :D

ps.


http://img20.echo.cx/img20/7918/2154wq.jpg

http://img137.echo.cx/img137/1007/1124rs.jpg

http://img137.echo.cx/img137/2461/1135hp.jpg

http://img137.echo.cx/img137/9741/1158to.jpg

http://img137.echo.cx/img137/5893/1162ln.jpg

Zebrone
29th May 2005, 21:20
asta nu se cheama tactica ci se cheama bataie de joc!!!- in meciul cu liverpool ce tactica a folosit???

cea mai buna avuta la dispozitie. din pacate in meciurile cu Liverpool echipa a parut vlaguita mai ales in returul de pe Delle Alpi. Del Piero si Capello nu puteau face nimic in privinta asta.

uti2102
29th May 2005, 22:08
Venirea lui Mutu la Juve nu poate, pentru mine, decat sa puna o linguritza de zahar in canistra cu lamaie ce reprezinta Juventus :D Atzi mai crescut nitzel in ochii mei :p
Hai Mutulica! Arde-i !

Marquise MGP
29th May 2005, 22:18
imi place cum ii sta lui capello in tricoul lui juve...cred ca ar trebui sal poarte mai des :D

Thanya
29th May 2005, 22:30
Mey Depli mey,eu nu-l vad pe Mutu in nici o poza din alea 5 pe care le-ai pus tu :P ...nu e fotogenic sau e mai mic de statura?

diablo20
29th May 2005, 22:43
@marquise: eu nu incer sa-l bag in ceata pe capello ci am spus ca modul in care s-a purtat cu unii jucatori nu a fost prea bun (prea fair-play). capello are meritul lui pt acest titlu asta nu inseamna ca el l-a castigat ci toata echipa impreuna cu el, chiar dc tie nu prea iti place de un jucator!!! cel mai mare imbunatatire pe care a adus-o capello la juve este aparare, in schimb atacul nu este chiar asa de stralucit (chiar daca am marcat cele mai multe goluri) in sensul ca nu mai este acel spectacol ca inainte. din cate stiu eu am felicitat de mult pe juve pt titlu!!!
unde a fost cea mai buna aprare si cel mai bun atat in meciul cu liverpool???!!!
Mie imi place cum le sta la toti jucatorii si staf-ul in tricourile de campioni cu nr 28!!!
FORTZA JUVE!!!

Marquise MGP
29th May 2005, 22:44
mie mi se pare cal vad...in ultimele 2 poze...in penultima e primul din dreapta...zic eu :D

diablo.pe tot parcursul sezonului(cel putin de cand sunt eu pe forum) lai criticat pe capello ca nu il baga pe delpiero...eu iam acordat incredere sa demonstreze ca poate castiga ceva...in final a demonstrat ca poate face performanta la juve...eu nu am nimic cu delpiero...din partea mea sa joace pana la 50 de ani la juve dar sa demonstreze ca merita locul de titular nu sal cerseasca datorita numelui pe care il are...si asta sper sa faca cu orice jucator...nu este nimeni titular fara sa demonstreze ca merita...numi mai pune in nas meciul cu liverpool ca atunci stii bine ca nu erau alte solutii...anul asta sansa a fost de partea lui liverpool , sa vazut si in finala...asta e , am pierdut cu liverpool care a jucat bine 15 minute in 2 meciuri...au fost ocazii la torino,ibra ratand inexplicabil,delpiero jucand slab iar cannavaro lovind bara,daca intra macar una din ocazii poate ca am fi castigat noi liga,dar na fost sa fie.

intradevar iai felicitat pe juve dar nu am observat si ceva expres pt don fabio :D

forza juve !

Thanya
29th May 2005, 22:50
Asha am crezut shi eu...da` nu este el ca parca Mutu avea parul mai lung :P

Marquise MGP
29th May 2005, 22:59
el este...si are parul lung dar il are "coafat" in stilul lui nesta :D

diablo20
29th May 2005, 23:21
poate ca l-am criticat de cele mai multe ori at cand era vb de del piero, insa l-am criticat si cand era vb de alti ca olivera, appiah, tacchinardi...mie nu-mi place ca nu-i trateaza pe toti la fel, si ma enerveaza ca acuma spune ceva si apoi face alta. eu cand i-am felicitat nu am felicitat pe cineva in special ci toata societatea juve asa cum spun italienii!!!

uti2102
29th May 2005, 23:28
Hai ca suntetzi culmea....i-atzi gasit nod in papura lui Capello.....ca il schimba pe Del Piero :happy Pai zicetzi mersi ca n-a scapat de el, daca eram Moggi il trimiteam de mult in Japonia, cu banii primitzi luand ceva cu adevarat util.

diablo20
29th May 2005, 23:41
iata-l pe Mutu
http://sport.virgilio.it/it/slideshow/images/20050529/34268ju09.jpg

http://sport.virgilio.it/it/slideshow/images/20050529/ju16.jpg

Zebrone
30th May 2005, 00:17
diablo: nu poti trata toti jucatorii la fel. Del Piero, ca despre el e vorba, a fost si sper ca inca mai este un jucator magnific, dar de multe ori echipa juca in 10 oameni din cauza lui. Faptul ca Capello il schimba nu inseamna ca are ceva cu el. El e antrenorul si el ia deciziile; atata timp cat are rezultate nu ai ce sa ii reprosezi. Echipa este alcatuita asa cum crede de cuviinta antrenorul, nu jucatorul x sau y. Si altii au facut tusa cand au jucat prost si nu au mai amenintat ca pleaca; Alex tre sa joace bine si va fi titular, dar sa ceri garantii in acest sens e stupid; Del Piero poate oferi garantii ca va juca bine tot sezonul viitor, spre exemplu?

diablo20
30th May 2005, 00:34
eu sunt de parere ca del piero a gresit cu acea declaratie pe care nu cred ca ar fi dat-o daca ar fi jucat la livorno, acolo unde a inceput sarbatoarea!!! spunti-mi voi daca ati fi fost in locul lui del piero dupa un sezon cu bune si cu rele v-ar fi convenit sa nu jucati intr-un asemenea meci in care se sarbatorea???

Zebrone
30th May 2005, 08:57
poate ca nu, dar a jucat ieri tot meciul si a facut spectacol, sa continue asa si totul va fi bine. Eu sper doar sa nu plece de la Juve, e un simbol si Juve are nevoie de el.

ADelPiero
30th May 2005, 12:24
Hai ca suntetzi culmea....i-atzi gasit nod in papura lui Capello.....ca il schimba pe Del Piero :happy Pai zicetzi mersi ca n-a scapat de el, daca eram Moggi il trimiteam de mult in Japonia, cu banii primitzi luand ceva cu adevarat util.


popica... te mananca tastatura ?! ... schimb`o ca are virusi !!!!

Pancone
30th May 2005, 20:47
Va multumim !
/hello

http://img230.echo.cx/img230/4294/1021fq.jpg

diablo20
30th May 2005, 21:42
juve a plecat in japonia (http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=89818) pt a sustine un turneu in urma caruia va obtine bani frumosi /hello

DRE
30th May 2005, 21:45
Hai ca suntetzi culmea....i-atzi gasit nod in papura lui Capello.....ca il schimba pe Del Piero :happy Pai zicetzi mersi ca n-a scapat de el, daca eram Moggi il trimiteam de mult in Japonia, cu banii primitzi luand ceva cu adevarat util.

Din fericire pentru Juve si nu numai, tu nu esti Moggi!!!

Vad ca unii il tot critica pe Del Piero! Va intreb si eu ce ati vrea sa faca? A dat 14 goluri sezonul asta! Si daca ne gandim bine titlul s-a cam luat din cauza lui, pentru ca a facut un joc f. bun cu Milanul! Imagine are si cred ca Juve profita cel mai mult de pe urma lui, adica vinde bine. Am pierdut liga campionilor dar am castigat titlul. Eu zic ca e bine! Altii nu au castigat nimic anul asta dar nu cred ca l-ar vinde pe Maldini, de exemplu.

DRE
30th May 2005, 21:58
Vad ca unii il tot critica pe Del Piero! Va intreb si eu ce ati vrea sa faca? A dat 14 goluri sezonul asta! Si daca ne gandim bine titlul s-a cam luat din cauza lui, pentru ca a facut un joc f. bun cu Milanul! Imagine are si cred ca Juve profita cel mai mult de pe urma lui, adica vinde bine. Am pierdut liga campionilor dar am castigat titlul. Eu zic ca e bine! Altii nu au castigat nimic anul asta dar nu cred ca l-ar vinde pe Maldini, de exemplu.

Marquise MGP
30th May 2005, 22:08
eu sunt mult prea fericit acum pentru castigarea titlului ca sa ma intristez pe seama unor dispute copilaresti intre delpiero si capello...pana la toamna se vor clarifica si stabiliza multe lucruri...pana atunci trebuie doar sa speram ca chelul isi va face treaba si va mai aduce cativa oameni de valoare la ekipa ca sa abordam cu incredere sezonul viitor...inca o data felicitari juve.

viva bianconerri !!!