PDA

View Full Version : FC Juventus Torino



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

Sergio
20th February 2005, 00:42
Din cate imi aduc aminte deja aveau vreo 10 de pe atunci... :P

Sasuke Uchiha
20th February 2005, 14:25
Hai juventus!

3-0 cu madrid si sa rezolvat problema :cool:

Marquise MGP
20th February 2005, 14:31
avand in vedere ca aseara am fost ocupat cu unele "activitati adiacente" specifice serii de sambata :D si nu am vazut nici un meci azi era sa cad dape scaun cand am vazut ceva care incepe cu "M" pe primul loc in serie A pentru ca mai apoi sa ma duc pe spate cand am mai vazut ceva care incepe cu "S" si se termina cu "erginho" coordonat cu un numar care nu corespunde fotbalului adica '92 :D .... cat de cat miam mai revenit cand miam bagat okii in "performanta" hahahahaahahahahalacticilor :D

diablo20
20th February 2005, 19:55
iar a incurcat-o capello!!!
sper sa se descurce mai bine cu real dar e greu tinand cont ca juve in ultimele deplasari a cam fost varza.

Edgar
20th February 2005, 23:07
Convocati pentru meciul cu Real Madrid:

1 BUFFON
2 FERRARA
3 TACCHINARDI
7 PESSOTTO
8 EMERSON
9 IBRAHIMOVIC
10 DEL PIERO
11 NEDVED
12 CHIMENTI
15 BIRINDELLI
16 CAMORANESI
18 APPIAH
19 ZAMBROTTA
20 BLASI
21 THURAM
22 BONNEFOI
24 OLIVERA
25 ZALAYETA
27 ZEBINA
28 CANNAVARO

Moggi a facut o oferta pentru Cassano: Mutu + bani. Vedeti aici (http://www.goalcity.it/livello2.jsp?livello=2&tipo_notizia=102&id_not=199242&id_not_lingua=186425&controllo=1).

cocomic
21st February 2005, 02:59
Sursa: teletext raiuno

237 TELEVIDEO Lu 21 Feb 01:54:49
Alla spedizione spagnola prenderà parte anche il neo acquisto Adrian Mutu, che inizierà così ad ambientarsi nel clima ritiro.

***

ia te uita ce oaspeti de seama veti avea in avion :D

Edgar
21st February 2005, 09:11
Juventus - ultimele 10 partide



19-02-2005 Serie A Messina - Juventus 0 - 0
13-02-2005 Serie A Juventus - Udinese 2 - 1
05-02-2005 Serie A Palermo - Juventus 1 - 0
02-02-2005 Serie A Juventus - Sampdoria 0 - 1
30-01-2005 Serie A Atalanta - Juventus 1 - 2
23-01-2005 Serie A Juventus - Brescia 2 - 0
16-01-2005 Serie A Cagliari - Juventus 1 - 1
13-01-2005 Coppa Italia Juventus - Atalanta 3 - 3
09-01-2005 Serie A Juventus - Livorno 4 - 2
06-01-2005 Serie A Parma - Juventus 1 - 1

Total: 10 4 4 2 15 - 11 16p

Marcatori:

3 - Ibrahimovic, Camoranesi (1)
2 - Del Piero (1), Trezeguet
1 - Zalayeta, Emerson, Olivera

Autogoluri 2

Real Madrid - ultimele 10 partide



19-02-2005 Primera Division Real Madrid - Athletic 0 - 2
13-02-2005 Primera Division Osasuna - Real Madrid 1 - 2
05-02-2005 Primera Division Real Madrid - Espanyol 4 - 0
30-01-2005 Primera Division Numancia - Real Madrid 1 - 2
23-01-2005 Primera Division Real Madrid - Mallorca 3 - 1
19-01-2005 Copa del Rey Real Madrid - Valladolid 1 - 1
16-01-2005 Primera Division Real Madrid - Zaragoza 3 - 1
13-01-2005 Copa del Rey Valladolid - Real Madrid 0 - 0
09-01-2005 Primera Division Atletico - Real Madrid 0 - 3
05-01-2005 Primera Division Real Madrid - Sociedad 2 - 1

Total: 10 7 2 1 20 - 8 23p

Marcatori:

4 - Ronaldo
3 - Raul, Owen
2 - Solari, Zidane (1), Figo, Samuel, Beckham, Salgado, Gravesen, Helguera

Pancone
21st February 2005, 11:19
Ce pacat ca nu joaca Trezeguet :(
am avut un vis cum ca va inscrie :D

Zebrone
21st February 2005, 11:29
Din partea mea poate sa marcheze su Thuram:D

diablo20
21st February 2005, 18:59
o statistica interesanta despre faulturile comise:

1 Juventus 649
2 Messina 579
3 Bologna 578
4 Brescia 575
5 Palermo 573
6 Atalanta 561
7 Livorno 559
8 Reggina 544
9 Cagliari 536
10 Parma 528
11 Lecce 525
12 Sampdoria 523
13 Siena 508
14 Lazio 502
15 Udinese 501
16 Fiorentina 496
17 Roma 492
18 Internazionale 486
19 Chievo 465
20 Milan 456

realmadrid.com
21st February 2005, 22:43
Va urez succes maine :ok:, pana la urma fair-play-ul nu trebuie sa lipseasca:D
Sa castige cei mai buni, cu toate ca stiu ca daca maine pierdem calficarea este pierduta, de fapt nici un egal nu ne permitem...
Parerea mea este, ca juve nu va venii la victorie, ci mai degraba la un egal, urmand ca in retur sa fie marele show:)

PS_Edgar, cred, de fapt sunt sigur, ca acele statistici nu vor avea nici o valoare maine, sunt 2 campionate diferite...deci nu prea merge comparatia, iar noi cand era mai important am luat bataie, adica in ultima etapa, voi ati facut egal, dar oricum e mai bine...mai ales ca noi am jucat si acasa...

Catalanul
21st February 2005, 22:49
Sursa: teletext raiuno

237 TELEVIDEO Lu 21 Feb 01:54:49
Alla spedizione spagnola prenderà parte anche il neo acquisto Adrian Mutu, che inizierà così ad ambientarsi nel clima ritiro.

***

ia te uita ce oaspeti de seama veti avea in avion :Dacuma am vazut stirile din sport... am ramas :o: cand l-am vazut pe Mutu cum se antrena cu ceilalti jucatori ai lui Juve pe Bernabeu :D

ADelPiero
21st February 2005, 22:53
cel putin eu.... nu`mi fac nici o grija(LUAM!!! 3 puncte) :ok:

Catalanul
21st February 2005, 22:55
nu e pe puncte e pe goluri :D oricum tot 3 ''boabe'' le veti da pe Bernabeu :ok:

Marquise MGP
21st February 2005, 23:13
eu merg pe un 1-1 sau 1-2 ... oricum bag mana-n foc ca marcam pe bernabeu . :ok:

forza juve !!!

ADelPiero
21st February 2005, 23:23
e meci greu... oricum ... un egal e mai aproape de adevar...

off-topic

(...) bag mana-n foc (...)
ma uimesti ... iei cumva ore la romana ? :evil: ?

diablo20
21st February 2005, 23:27
ii tremura chilotii lui capello! am citit o stire conform careia nedved s-ar putea sa nu poata juca contra lui real in locul lui fiind introdus olivera. vom vedea ce va fi insa eu cred ca olivera ar fi trebuit introdus si la messina pt a juca putin tinand cont ca in ultimul meici in care a jucat contra lui palermo a facut un joc modest.

avand in vederea jocul din ultima vreame a lui juve cred ca "ar fi bun" si un infrangere cu 2-1. daca ar face egal ar fi mana cereasca iar daca ar castiga at a-si fi fanul lui capello. (personal cred ca ar fi mai bine sa luam bataie cu 2-1 sau 3-2 dacat sa facem 0-0 sau 1-1 pt ca am mai patit-o noi la meci egal in tur)
scorul meu: 1-1
FORTZA JUVE si bafta si marilor rivali MILAN si INTER.

Marquise MGP
21st February 2005, 23:32
@adelpiero

o eroare de sistem... am vrut sa pun paranteza :D
daca bate juve maine promit sa scriu corect pana la retur...iti dai seama cat risc :D

Pancone
22nd February 2005, 09:34
Traditia , mentalitatea , gloria lui Juventus ii obliga pe jucatori sa faca un meci mare in seara asta.

Zebrone
22nd February 2005, 11:05
tre sa invingem, bianconeri siamo noi :ok:

Ayrton
22nd February 2005, 13:05
eu zic sa mergi pe 1-2 ca o sa castigi sigur ca ghicesti scorul:P
poti sa pui x la milan :D

Bine ca nu joci la pariuri... :D


Insa la meciul cu Real o sa tin cu voi... pt Mutu, nu pt altceva. :)

Delia
22nd February 2005, 14:21
Traditia , mentalitatea , gloria lui Juventus ii obliga pe jucatori sa faca un meci mare in seara asta.
Cam asta pot sa zica si suporterii Realului.... oricum, daca Juve va face un meci mare diseara, va fi pentru ca e o echipa mai echilibrata si, ca toate echipele italiene, are stiinta jocului.... Nu vreau sa mai revin asupra unor idei pe care le-am mai expus pe forum de-a lungul timpului. Inclin sa cred ca Juve va obtine un rezultat favorabil diseara, desi n-a aratat o forma prea buna in ultimele meciuri din campionat....

Si inca ceva: in seara asta, da' numa' in seara asta: hai ai vostri! :D:D

Zebrone
22nd February 2005, 14:50
Da Delia asa sa fie, hai ai nostri :yeah:
bah ayrton hai ca x la milan il ghicisem, dar daca arbitrul a decis ca a venit si vremea voastra ce sa fac :drak:

Marquise MGP
22nd February 2005, 14:53
in seara asta sin retur sin meciul in care ne vom intalni cu inter .... hai ai nostri :drak:

cocomic
22nd February 2005, 15:03
bah ayrton hai ca x la milan il ghicisem, dar daca arbitrul a decis ca a venit si vremea voastra ce sa fac :drak:

a decis ca e vremea noastra?... mai lasa replicile gen jiji becali, ca n-a fost fault la cafu nici daca jucau baschet doua gagici...

in rest, bafta diseara in meciul cu lactaticii :ok:

Zebrone
22nd February 2005, 16:04
sigur ca n-a fost fault, la voi niciodata nu e; cat despre jiji becali nu ma deranjez sa iti raspund :ok:

Ayrton
22nd February 2005, 17:49
da hent in min 85?

Zebrone
22nd February 2005, 18:05
da, in meciul cu parma la bonera da' nu mai stiu minutul :D

realmadrid.com
22nd February 2005, 18:08
Real Madrid: Casillas; Salgado, Helguera, Samuel, Roberto Carlos; Beckham, Gravesen, Zidane, Figo; Raúl, Ronaldo.

Juventus: Buffon; Zebina, Thuram, Cannavaro, Zambrotta; Camoranesi, Emerson, Blasi, Nedved; Del Piero, Ibrahimovic.

Arbitrul partidei: Lubos Michel (SVK).
Stadion: Santiago Bernabéu.
Ora: 21:45. Ora Romaniei

diablo20
22nd February 2005, 19:12
tare mi-e frica mie cu introducerea cam fortata a lui nedved. sa speram ca va fi bine pana la urma
scor:1-1 (raul, del piero)

realmadrid.com
22nd February 2005, 22:43
1-0 pt Real :yeah:
Helguera 31'
Nedved a primit ce merita, dupa ce l-a accidentat pe Salgado si nu a primit nici macar un :galben:

diablo20
22nd February 2005, 22:45
joc salb facut in prima repriza. poate isi vor reveni in repriza secunda mai ales mijlocasi care.......

realmadrid.com
22nd February 2005, 23:33
Penalty neacordat pt Real Madrid, Raul tras in careu...:rosu:

Marquise MGP
22nd February 2005, 23:52
iata ca sa dus si meciul depe bernabeu si totodata multe din sperantele de glorie.
o prima repriza buna a noastra ( pacat de faza din min31) in care real a asteptat contraatacul si marcata de accidentarea lui nedved( am asteptat o luna sal vad jucand si lau omorat madriletii in juma de ora) iar in a doua ceva mai slab.
per total de remarcat a fost doar portarul spaniol si jocul penibil al lui delpiero(sal luati si sal duceti sa joace fotbal unde vreti voi ca ala nui jucator de juve),cu impiedicatul de olivera mam obisnuit si sa le dau totusi (desi nar trebui la infrangere) un punct lui zambrotta si emerson.

realmadrid.com
22nd February 2005, 23:55
Real a dominat clar tot meciul....Nedved a primit ce merita:evil: dupa ce l-a scos pe Salgado...
Oricum, este clar, calificarea se joaca...

PS_Marquize, sper ca nu ti-ai luat bilete spre munte:D

Marquise MGP
22nd February 2005, 23:57
creca glumesti ca ati dominat clar tot meciul...prin ce lati dominat?

andreiush
23rd February 2005, 00:01
L-au dominat prin comentariul alora de la pro tv:no: Asa partinitori comentatori n-am mai auzit:no:

Catalanul
23rd February 2005, 00:01
.Nedved a primit ce merita:evil: dupa ce l-a scos pe Salgado...
Salgado deja era ushor accidentat :P cum a fost atins cum s-a ''rupt'' :D asa ca nu-l mai acuza pe Nedved pe nedrept :rosu:

in tur bate juve cu 2-0 (1-0 la sfarsitul celor 90 minute, gol de argint in a 2-a repriza de prelungiri :ok: )

Zebrone
23rd February 2005, 00:05
Mai sunt sanse, dar totusi apararea... :mda:
Site-ule du-te si invata fotbal ca tu te uiti in gol :D

miril
23rd February 2005, 00:18
Cine este DelPiero? Real a fost mai buna, dar Juve nu a fost lipsita de ocazii. Deci, returul va fi interesant.

ADelPiero
23rd February 2005, 00:19
cred k el(xyz.ro) s`a uitat la alt meci :sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

Pancone
23rd February 2005, 08:45
Rezultat si prestatie acceptabila.
Apararea a jucat bine ieri , diferenta a facut Cannavaro care i-a scapat de cateva ori pe fundasii centrali din marcaj si asta era sa ne coste nu doar un gol :(
Chiar si cu un Nedved nu in cea mai buna forma pana in minutul 35 cat a stat cehul meciul a fost echilibrat , dupa iesirea lui Realul a dominat mijlocul si a avut o posesie mai buna si ocazii mai multe ( normal pt un meci jucat acasa)
Din pacate s-a vazut lipsa de eficienta in atac pe care o resimtim si in serie A , ar fi trebuit sa inscriem ieri un gol , ar fi fost foarte important , am avut 4 ocazii si le-am ratat , pacat :(
calificarea se joaca

baubau
23rd February 2005, 08:53
L-au dominat prin comentariul alora de la pro tv:no: Asa partinitori comentatori n-am mai auzit:no:


Ce sa le ceri ....Real si Juventus tot timpul vor fi in grila de programe...eu acu salivez dupa un Milan Manchester chiar daca nici una nu e favorita mea...dar stiu ca va fi mai spectaculos decat chiar Barca Chelsea

diablo20
23rd February 2005, 11:20
dupa acest rezultat sansele lui juve de a trece mai departe sunt cam 10%.
vad ca acuma cand toata echipa a jucat slab iar sariti la gatul lui del piero!!!
intr-adevar a facut un meci slab dar eu v-asi intreba cine nu a facut un meci salb???
din cate stiu eu ca sa poti inscrie atacantii tre ajutati de mijlocasi care nu prea au existat pe teren. sincer cred ca, capello a cam grasit tactica. daca v-ati uitat mai atent ati fi vazut erorile lui capello: cum se poate ca aproape mereu zlatan si del piero sa ramana cu 5-6 jucatori de la real???-cum dracu sa treci de ei ca doar nu sunt superman!!! prima repriza a fost ceva mai buna dar in a doua a fost jale mare.
nu stiu de ce capello nu a facut nimic cand a vazut ca zebina nu face fata, era depasit mereu fie de zidan fie de carlos. iar in centru blasi era depasit ca un jalon de figo si ramanea singur de multe ori, aici boul de emerson unde era ca doar el tre sa-l acopere doar nu eu!!!
in centrul apararii thuram si cannavaro au jucat in nota lor obisnuita, adica gafand si iar gafand.
nu stiu de ce la acest scor capello nu a facut ceva care ar fi putut sa revitalizeze atacurile, adica sa-i dea voie mai mult lui zambrotta sa urce mult mai mult pe partea lui stanga acolo unde era o paine de mancat-- si-a aratat limitele si capello nu numai del piero asa cum spuneti voi!!!

Pancone
23rd February 2005, 11:33
Cine sa intre in locul lui Zebina?
Thuram a jucat bine alaturi de Cannavaro. Repet , pacat de greselile de la fazele fixe.
Zambrotta si Emerson cei mai buni ieri.
Lotul e destul de subtirel

Al Dracu
23rd February 2005, 11:54
Cei mai buni de la noi: Buffon, Cannavaro si in special (MVP) Camoranesi!
Beleaua la noi e ca nu avem un mijlocas de fantezie, care sa faca legatura intre mijlocasii defensivi si atacanti. Solutia de pina acum cu Nedved n-a putut fi pusa in practica aseara dupa ce s-a intimplat cu cehul.
Emerson si Blasi sint prea defensivi, Camoranesi sau Olivera joaca prea pe aripi si nu se pricep sa o gidile de pe extrema spre interior, prin urmare in aia 30 de metri de la centru sintem absenti si acolo se joaca in majoritate meciurile.
Sanse mai sint si inca cum. La mine speranta moare ultima... :D
Hai ai nostri! Pe ei pe mama lor! 2-0 in retur, ura si la gara! :yeah:

inter
23rd February 2005, 11:56
Mutu e solutia de viitor .... :cool:

Al Dracu
23rd February 2005, 12:02
:happy Ma indoiesc! Nici Mutu, nici Cassano n-ar fi de ajutor! Ei sint tot atacanti, cum spun italienii "seconda punta". Ne trebuie un jucator de tipul Morfeo la Parma sau Pizzaro la Udinese.

inter
23rd February 2005, 12:04
Emre ... poate ne scapati de el!

Al Dracu
23rd February 2005, 12:04
Chiar asa de masochisti ne crezi? :D

Zebrone
23rd February 2005, 12:05
sau Kaka la Milan :ok:

diablo20
23rd February 2005, 12:35
in primul rand ne tre alt antrenor in locul lui capello. juve are atacanti buni dar cam slab de tot cu mijlocasi si boul de zebina....nu stiu ce a vazut chelu la el at cand l-a adus la juve, si se mai spunea ca-l vor trece pe zebina ca fundas central in locul lui thuram at cand acesta nu va mai putea juca. cred ca au inebunit!!
cassano sau mutu, ei ce sa faca sa joace si in aparare si-n atac??? ne tre mijlocasi buni in locul lui blasi, emerson. cred ca cel mai bine ar fi ca emerson sa joace rolul lui blasi adica la inchidere in fata aparatorilor acolo unde nu prea necesita fantezie si unde ar fi fff bun, jos palaria, iar in locul lui la centru sa fie adus unul cu fantezie.

Pancone
23rd February 2005, 13:24
Sa vina Ronaldihno mai repede !
ce naiba ! :D

realmadrid.com
23rd February 2005, 14:08
Salgado deja era ushor accidentat :P cum a fost atins cum s-a ''rupt'' :D asa ca nu-l mai acuza pe Nedved pe nedrept :rosu:

in tur bate juve cu 2-0 (1-0 la sfarsitul celor 90 minute, gol de argint in a 2-a repriza de prelungiri :ok: )

Nedved a dat intentionat, asa ca nu il acuz pe nedrept...
Asa ai zis si acum, ca ne da Juve 3-0...oi fii noul Nostradamus...altfel nu imi explic cum de le ghicesti asa bine...


site-ule du-te si invata fotbal ca tu te uiti in gol

Alpi, eu nu ma inspir din comentariul celor de la pro tv, as fii chiar tampit sa cred ce spun ei...
Daca nu te deranjeaza, poti sa imi spui Ionutz...porecle imi pun cei care nu au cu ce sa ma prinda....


dupa acest rezultat sansele lui juve de a trece mai departe sunt cam 10%.

Eu zic ca sansele sunt 50/50, ati jucat in deplasare...,poate fii si asta o cauza a jocului mai prost, oricum sunt sigur, calficarea nu este jucata...


eu acu salivez dupa un Milan Manchester chiar daca nici una nu e favorita mea...dar stiu ca va fi mai spectaculos decat chiar Barca Chelsea

Eu zic ca Real - Juve a fost cel mai important meci de marti, dar miercuri, clar sunt de acord ca Manchester - Milan va fii mult mai frumos...dar de, tre sa ii vad pe Chelsea si Barca, practicand un joc slab...

Marquise MGP
23rd February 2005, 14:30
jocul prost nu a fost din cauza deplasarii,la nivelul asta nu conteaza daca joci acasa sau in deplasare,ci din cauza unor greseli tactice ale antrenorului si tehnice ale jucatorilor.
se poate juca foarte bine si cu 2 inkizatori,asa cum a facut valencia cu baraja si albelda,dar iti trebuie 2 aripi de clasa care sa urce si sa centreze si ar fi excelent cu 2 jucatori cum sunt ibrahimovici si trezeguet,dar olivera se potriveste doar in divizia A iar camoranesi a jucat binisor dar mai mult la recuperare,solutia era introducerea unui fundas in locul nedved si urcarea lui zambrotta ca mijlocas stanga cal mucifica pe raul bravo.
in formula noastra de start omul de legatura intre mijloc si inkizatori,care sa ia mingea la 30 de metri dela emerson, era delpiero,dar el a atins de 3 ori mingea in 70 de minute si cand a atinso sa facut de ras.
capelo a trimis cel mai bun unspe pe care il avea iar emerson a jucat foarte bine(nustiu ce aveti cu el ca e cel mai constant jucator al nostru),blasi a facut ce trebuia adica sa faulteze si a facuto si el bine ca a luat doar un galben la 30 de faulturi :D,cannavaro a gresit la faza golului dar nui sariti in cap ca momentan e de neinlocuit in ekipa, zebina in nota obisnuita dar nici inlocuirea lui nu era o solutie ca figo si zidane sunt excelenti daca au spatiu sa combine,thuram nu e nici el de inlocuit iar ibrahimovici trebuie sa primeasca mai multe mingi si ii mai trebuie si un om langa el pt eventuale un-doiuri.
daca aveam ceva mai mult noroc puteam sa inscriem un gol si sa mai primim unul si era mult mai bine dar nici asa nui rau.
daca real va veni sasi apere rezultatul pe delealpi va primi o caruta.
sansele sunt de 60-40 pt ei asa ca " pe ei, pe ei.....pe mama lor !!!"

inter
23rd February 2005, 14:35
in primul rand ne tre alt antrenor in locul lui capello.

vb. serios ... chiar l-as dori la Inter ... pa ce sa faca don Fabio cand Ibra a facut luftul ala ... pe care nici un "epileptic" nu-l reusea .... si-a pus mainile in cap ... De ce? cauta tu explicatia! :evil:

cocomic
23rd February 2005, 15:33
juve aseara mi-a adus aminte de prestatia lor din meciul cu milan din tur... daca mai dadea realul inca una, nu se mira nimeni... din pacate pentru voi, nu mai este aceeasi juventus care a inceput furibund campionatul... accidentarile, oboseala etc. isi spun cuvantul, si e un cuvant greu...

pe de alta parte, ramane cel mai bun meci al realului pe care l-am vazut in ultimii 3 ani... se pare ca le-a priit noul antrenor... in aceste conditii, cu realul in revenire de forma, parca parca tot ne-ar conveni mai bine daca ar trece juventus... ca doar avem o finala de rejucat, sa nu mai comentati atata :D

realmadrid.com
23rd February 2005, 15:38
Vreeau sa stiu si eu, daca are cineva informatile, cum se va juca mai departe, adica cu cine va juca Real sau Juve, Barca sau Chelsea, etc...

Zebrone
23rd February 2005, 16:03
ideea este ca lotul e subtirel si cand mijlocul e preocupat in majoritatea timpului sa distruga nu mai poate sa si construiasca. parerea mea e ca ne trebuie un mijlocas fantezist si schimbarea modulului de joc. puteam da gol aseara de asta imi pare rau si pentru retur capello trebuie sa faca ceva cu zebina, ca e depasit constant, poate sa joace cu blasi acolo.
la faza golului canavaro nici daca se suia in spatele lui zebina, care de altfel trebuia sa fie acolo si nu dupa prune, nu-l putea depasi pe helguera.
in rest cum zice cocomic cu mentiunea ca am jucat mult mai prost cu milanul :D
one more thing: ionutz mi scusi :D
si o ultima speculatie:http://sport.virgilio.it/it/cmc/calcio/20058/cmc_78853.html

Catalanul
23rd February 2005, 16:04
Eu zic ca Real - Juve a fost cel mai important meci de marti, dar miercuri, clar sunt de acord ca Manchester - Milan va fii mult mai frumos...dar de, tre sa ii vad pe Chelsea si Barca, practicand un joc slab...ma mir ca nu ai vrea sa vezi partida Werder - Lyon :D invidia e mare la tine baiete...optimea Barça - Chelsea de astazi ar putea fi demna de o adevarata finala CL :ok: avea dreptate alpi cand zicea ca nu ai nici o treaba cu fotbalu` :ok:

realmadrid.com
23rd February 2005, 16:42
Intradevar...sunt pe din afara...imi cer scuze publice in fata celor care se cred cei mai buni...:ok:
Esti de ras....tu...imi dai mie lecti de fotbal, tu, care din 100 de mesaje, 98 contin fraze de genul, "Barca este cea mai buna" "Barca bate cu 3-1" "Real o fura cu 5-0" etc.
Mesajele tale par a copil de 10 ani, copil care de abia acum incepe sa cunoasca fotbalul blatuit din divizia A...
Uiti ce ai zis inainte de meci, fara nici o argumentare, "Juve bate cu 3-0", iar apoi ai tacut si ai dat-o la intors...acum imediat "Juve bate cu 2-0 in retur"...
Mai lasa-ma spaniolule cu pronosticuri din astea de nestiutor...
Chiar, toata lumea crede ca esti bun, ca mesajele tale sunt de calitate, dar eu nu stiu ce vad ei....poate ca tu nu te certi cu nimeni, cand ai ceva de spus, taci, nu ai tupeu sa scoti capul...
Tu imi zici mie ca, Klaus este protectorul meu, i-a zi-mi si mie cati te sustin, doar pt ca faptul ca esti de acord cu ei in toate:rosu:
Auzi, nu am treaba cu fotbalul, sa fim seriosi, degeaba stai in Spania, ca tot o gandire de roman prost ai...in privinta sportului numit fotbal, sa nu se interpreteze...
Eu nu stiu ce a zis alpi, dar cred ca a batut spre gluma, iar tu imi zici mie ca nu stiu fotbal...
Acesta este raspunsul meu, la mesajul tau, cum ca eu nu am treaba cu fotbalul
Imi cer scuze pt off-topic...dar sper ca acest mes. sa ramana aici

inter
23rd February 2005, 18:49
JUVE, QUALCOSA E' CAMBIATO
Il Caso: David Trezeguet e Pavel Nedved a mezzo servizio, Alex Del Piero alla ricerca di se stesso e le "riserve" che non convincono. L'armata bianconera pare non essere più invincibile come una volta

interesant articolul celor de la DS !

Appiah e "curtat" intens de Everton!

diablo20
23rd February 2005, 20:14
@marquise: ai spus ca del piero tre sa ia mingea de la 30 de metri si sa o duca dar cum ar putea in primul rand sa reziste cand el mai venea din cand in cand si in aparare. a fost o faza cam prin min 40 cand el a recuperat mingea la jumatarea terenului si a inceput sa dribleze dar cum ar fi putut da rauseasca doar el si zlatan cand erau contra a 6 madrileni, din prima el a fost incoltit de 3 si mai departe istorie....
parearea mea este ca toti au jucat slab si cel mai important capello a gresit tactica lucru care cred ca-l va costa calificarea. in retur va fi meci fff greu si ma tem sa nu se intample ca anul trecut, dar mai vedem. oricum oricem am zice noi fie de del piero, zlatan, emerson, nedved...... echipa joaca slab, cam ca sezonul trecut cand nu a iesit nimica, si asta numai din vina lui capello care nu prea intelege jocul de azi.
am vazut un interviu a lui mourinho care spunea cum de are succes de se apara si ataca asa de bine, si anume flexibilitatea jucatorilor ceea ce la juve nu am mai vazut din sezonul 2002-2003.
Bafta Interului si Milanului in aceasta seara.
uitati o imagine sugestiva:
http://www.gazzetta.it/Foto%20Hermes/2005/02-Febbraio/23/0ICBXQAR--310x210.jpg

Corrado*
23rd February 2005, 20:27
Desi sunt suporter infocat Inter, mie mi-a placut f mult aseara Blasi.E de departe cel mai bun inchizator din lotul lui Juve, chiar mai bun decat Emerson...zic eu...

Voi ce ziceti?

A...si era sa uit...Juve nu a jucat nimic aseara!!!

Marquise MGP
23rd February 2005, 20:40
fac pariu ca nu mai gasesti 3 imagini cu delpiero la balon.
nustiu dece nu vrei sa intelegi ca alex a fost cel mai slab depe teren...sa vazut din avion....eu nam nimic personal cu el si mias dori sa joace in toate meciurile dar nu ca aseara.alex primea mingea intrun loc liber si in loc sa incerce combinatia el se baga cu mingea la picior intre 2 adversari, e normal ca navea sanse sa treaca.
spui ca venea in aparare...e iar o greseala din partea lui sau a antrenorului daca ia indicat asta...alex nu a avut imaginatie si nici mintea clara...ce? e vina mea ca nustia unde sa stea pe teren sau ca nu stia ce are de facut.....crezi ca mie imi place sal critic?....imi era mult mai usor sa zic ca a fost cel mai bun de pe teren si ca a fost sufletul ekipei...dar asta e realitatea si cum am mai spus .... eu vreau binele ekipei si nu a unor jucatori oarecare.

diablo20
23rd February 2005, 20:49
imaginea am luat-o de pe prima pagina de la gazzetta delo sport. eu ma bucuram chiar daca el nu ar fi jucat deloc si juve juca bine dar nu a fost asa. mi-ar place ca del piero sa nu joace deloc vreo 4-5 meciuri si sa vedem ce mai spui atunci, daca nici at nu dai vina pe incompetentul de capello si pe ceilalti???
si te contrazic nu del piero a jucat cel mai slab ci zebina, del piero a fost dupa acesta urmat de zlatan, camoranesi, cannavaro.....

Pancone
23rd February 2005, 21:35
Cam sictirit domnul Ibrahimovici ieri :mda:
si ieri :mda:

MethoD MaN
24th February 2005, 02:09
Zebina n-are nici o treaba cu fotbalul, chiar nu`nteleg ce cauta in 1`a echipa.. mai mult joaca pentru adversari.. Kpello o vede pe Juve asa de puternica incat joaca in 10 sa echilibreze meciurile... :rosu:

Zebrone
24th February 2005, 09:16
sa mor ca mai bine juca pesotu in locul lui zebina, m-a omorat asta jur :mda:

Zebrone
24th February 2005, 13:41
Al Dracule ce facusi tata, te facura aia sa schimbi avatarul? Noi te sustinem... moral :D
Hai ai nostri :yeah:

inter
24th February 2005, 14:48
Nedved indisponibil pt. returul cu Real !

http://calcio.datasport.it/leggi.asp?id=2714106

diablo20
25th February 2005, 10:52
sunt curios ce va face capello acma. eu cred ca cel mai bine ar fi sa-l joace cat mai mult in acest 2 meciuri de campionat pe olivera pt ca acesta sa fie macar putin in forma pt ca daca joaca cum a jucat suntem pierduti, o alta optiune, care imi place si mie, a lui capello ar fi aceea de a juca cu 3 varfuri, unul mai retras si 2 impinse--greu de crezut ca va juca astfel.
acuma se va vedea cat de multe mai poate sa faca el ca antrenor!!!

Zebrone
25th February 2005, 11:00
sa joace cu kapo pe stanga

Pancone
25th February 2005, 11:01
Kapo e accidentat

Zebrone
25th February 2005, 11:03
pai cica nu mai e stai sa mai vad o data
uite ce zic astia :http://sport.virgilio.it/it/cmc/calcio/20058/cmc_78939.html

Pancone
25th February 2005, 14:04
niste mincinosi :)
Kapo e posibil sa revina in 10-15 zile

Zebrone
25th February 2005, 14:08
atunci chiar e oabla treaba, ca nu stiu cine va juca pe stanga :mda:

inter
26th February 2005, 02:23
Appiah va fi dat la schimb la Atletico Madrid , pt. Pablo .(e asa de bun Pablo asta?)

crista
26th February 2005, 12:19
Spaniolii spun ca Pablo si Perrea e cel mai bun cuplu de fundasi centrali din Spania. Insa amandoi si-au renegociat de curand contractele si sansele sa accepte Atletico un schimb cu Appiah sunt nule....,parerea mea.Daca va fii sa plece o va face pe bani seriosi.......parerea mea

Al Dracu
26th February 2005, 16:26
Probabil nu esti la curent cu faptul ca prin Torino bintuie unul imbracat la costum, cu voce ragushita si chel. Zice lumea ca e mare maestru in transferuri. Ca daca-si pune ceva in minte nu se lasa! :D

alejandro
26th February 2005, 18:10
Mai bine ar fi maestru in a rasturna rezultatele,ca tare mai vreau sa ne calificam:D

Al Dracu
26th February 2005, 23:29
Sper sa urmareasca atent Capello meciul Madridului din seara asta, in min. 15 e deja 2-0 pentru La Coruna... :drak:

realmadrid.com
26th February 2005, 23:30
Ce faci fratioare, te bucuri:D?, vezi ca pana miercuri suntem colgi de suferinta:evil:

inter
26th February 2005, 23:32
:drak:-ule ... ce-ti fac galacticii! :cool:

realmadrid.com
26th February 2005, 23:37
Sunt tradat si de jucatori, dar si de fani:D

Al Dracu
26th February 2005, 23:41
Daca nu stiati yo mi-s si masochist. Asa ca MAI VREAAAUUUUUUUUU! AAAHHH! LUQUE, DAAAAA-MI! :D :drak:

realmadrid.com
26th February 2005, 23:48
Asa sa zici si cand o sa jucam cu Juve:D, atunci vei reveni la vechea "religie":evil:

Mergem in viitor:D
Juve - Real 0-1. Min 33':D


"Asa ca MAI VREAAAUUUUUUUUU ! AAAHHH! Raul/Ronaldo, Mai dati-ne unul :D (un gol lui Juve)

Marquise MGP
26th February 2005, 23:54
ionutze eu zic sa faci o cura cu masokism dela fratele al dracu co sati prinda bine la torino :D

diablo20
27th February 2005, 14:38
ce ziceti de fundasul lui deportivo andrade???- mi se pare destul de bun!!!

Al Dracu
27th February 2005, 15:01
Formatia pentru meciul cu Siena:
Buffon - Zebina, Thuram, Cannavaro, Zambrotta - Camoranesi, Emerson, Tacchinardi - Zalayeta, Del Piero, Ibra.
Daca renunta in ultimul moment la 4-3-3 Capello se va intoarce la 4-4-2 cu Olivera pe dreapta in locul lui Zalayeta.

Corrado*
27th February 2005, 15:03
nu inteleg de ce nu il joaca pe blasi in locul lui tacchinardi!
e talentat blasi asta, e singuru' de la juve care imi place! si a jucat si bine cu real!

Pancone
27th February 2005, 15:36
Blasi e suspendat pentru returul cu Real.Probabil de asta ;)

Marquise MGP
27th February 2005, 15:54
iar a baut capello? de joaca cu 3 varfuri :D

@diablo
andrade e bun da nu cred cal dau aia fara vro 20 mil de ieuroi :D

ADelPiero
27th February 2005, 16:48
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ALESSANDRO DEL PIERO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1-0 !!!!!!!!!!!!!!! FORZA JUVE !!!!!!!!!!!!!!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL EMERSON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2-0 !!!!!!!!!!!!!!! FORZA JUVE !!!!!!!!!!!!!!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ALESSANDRO DEL PIERO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3-0 !!!!!!!!!!!!!!! FORZA JUVE !!!!!!!!!!!!!!

:yeah::yeah::yeah:
/OLE/

andreiush
27th February 2005, 17:28
:rolleyes:Asta-i Ilie Dobre :yeah::yeah::yeah:
Gooooooooooooo....:yeah:

Zebrone
27th February 2005, 17:49
Pe ei pe mama dansilor, sa rupem tot. BIANCONERI SIAMO NOI :yeah:

Marquise MGP
27th February 2005, 18:10
dupa meciul asta,desi nu lam vazut, se pare ca trebuie sal felicit pe delpiero in primul rand ca a dat 2 boabe dar si pe capello ca ia motivat bine si se pare ca ekipa da semne de revenire.
fortza juve !!

ADelPiero
27th February 2005, 18:14
ADelPiero:cool: a facut tot meciul !!! :yeah:

andreiush
27th February 2005, 18:15
Da tu unde ai vazut meciu ma?:D:yeah:

Marquise MGP
27th February 2005, 18:17
pai nici nu tre sa vada....si nici nu tre sa joace delpiero ca sa zica despre el cai cel mai bun...doar ii poarta numele :D

andreiush
27th February 2005, 18:21
Totusi azi se pare ca DelPiero a fost cel mai bun:ok: el inscriind 2 goluri;) deci sa-l credem pe cuvant:) La mai mare... si cu realuuu :yeah:

Marquise MGP
27th February 2005, 18:29
totusi unul a fost din penalty iar unul nustiu cum a fost marcat(nu vreau sai iau din merite...doar team informat) :D

Marquise MGP
27th February 2005, 19:15
am reusit sa vad si primul gol al lui delpiero...daca nu lati vazut faceti tot posibilul....a fost unul exceptional.
sper sasi mentina forma ba poate ca va si progresa :ok:

Corrado*
27th February 2005, 19:19
unde l-ai vazut?

Al Dracu
27th February 2005, 20:50
Intr-adevar, Del Piero a fost tatal lor azi! Primul gol meserias, spectaculos chiar daca (asa cum se intimpla in astfel de cazuri) si cu putin bulan. Dar norocul tine cu ai buni... :D Dupa rezultatele de pina acum, in seara asta la derby o sa stau de partea gazdelor ca sa-i lasam pe ai lu' Ancelotu la 3 puncte (ati vazut ce plastic m-am exprimat? ca n-o sa ma auziti niciodata spunind ca tin cu Inter, hehehe!) :drak:

Marquise MGP
27th February 2005, 22:46
las ca toata suflarea bianconerra tine cu inter...eu mai degraba vrau un egal...da tot victoria lu inter e mai buna :D

@corrado

pe rai uno, dupa incheierea meciurilor se dau interviuri si rezumate.

IlMILAN
28th February 2005, 00:19
atunci chiar e oabla treaba, ca nu stiu cine va juca pe stanga :mda:
Vitamina...:D ce drac mah.....ce e asa de greu asteapta pana se afla delegarile arbitrilor pt etapa ce urmeaza a se desfasura si te lamuresti(daca e Collina e grav jucati numai pe dreapta :D)....degeaba bah....... :happy :happy :happy

cocomic
28th February 2005, 00:22
apropo de arbitrii... vazurati echipamentul arbitrilor la meciul de azi inter-milan?... bianco-nero :mda:... se poate mai pe fata? :lol:

Sergio
28th February 2005, 00:23
Cam mult entuziasm pt o victorie cu antepenultima... :cool:

coco, daca arbitrii erau cu juve, anulau golul lui kaka... :D

Zebrone
28th February 2005, 09:40
apropo de arbitrii... vazurati echipamentul arbitrilor la meciul de azi inter-milan?... bianco-nero :mda:... se poate mai pe fata? :lol:

poti sa vorbesti mai aiurea de atat?

Leo_
28th February 2005, 11:30
Ce bafta au avut cei de la milan aseara...ca de obicei...nu joaca nimic, dau goluri aiurea... :headbang:

Zebrone
28th February 2005, 11:44
asta e fotbalul, inter nu trebuia sa piarda. o sa vedem si norocul asta cat tine.

Leo_
28th February 2005, 11:51
Asa e, interul nu trebuia sa piarda, dar in ultimele minute au cam alergat fara rost, parca nu le venea sa creada ca vor pierde primul meci in sezonul asta...iar milanul de cateva meciuri bate numai pe final de meci: 1-0 cu reggina (autogol), 2-1 cu lazio (minutul 93), 2-1 cu cagliari (minutul 90), 1-0 cu inter (minutul 75)...le-a venit si lor randul sa aiba noroc chior...

Zebrone
28th February 2005, 12:18
si o sa le vina randul si la ghinioane :ok:

miril
28th February 2005, 13:54
Am fost lipsa la apel, dar vreau doar sa spun un singur lucru sau mai bine zis mai multe. Superb, divin, magnific jocul si golul lui Del Piero, nasul de...serviciu permanent al echipei Siena. Mi-ar place sa repete figura si in meciul cu Real. Am vazut pentru o clipa pe Del Piero de-altadata. Ar fi pacat sa fii avut doar o traire de..deja vu. Ar fi in detrimentul fotbalului adevarat.

Zebrone
28th February 2005, 14:28
Om vedea, Alex zicea ca se simte in sfarsit bine fizic si asta a inceput sa se vada in teren :ok:

alejandro
28th February 2005, 20:14
ar fi bine sa joace atat de bine si cu real si cu roma,alfel adios sezonul asta... :evil:

diablo20
28th February 2005, 21:11
mi-ar placea ca juve sa joace asa cu roma sau macar cu real, dar tare ma tem ca a fost doar un foc de paie!!!
stie cineva ce are zlatan de joaca asa de slab in ultimul timp???

realmadrid.com
28th February 2005, 21:23
Eu zic sa jucati asa doar cu Roma:D, cu Real, va odihniti:D

Corrado*
28th February 2005, 21:28
stie cineva ce are zlatan de joaca asa de slab in ultimul timp???

O stii nevasta-sa! :P

Zebrone
1st March 2005, 10:35
Toata echipa a fost in criza in ultimul timp, mai ales mijlocul, asa ca atat timp cat nu primeste mingi ce sa faca Zlatan, sa isi cumpere?

alejandro
1st March 2005, 15:22
da!ca are salariu bun :D

Zebrone
1st March 2005, 16:08
pai are da il da la nevasta :D

Edgar
4th March 2005, 23:46
Jucatorii convocati de Capello pentru meciul cu Roma de pe Olimpico:

1 BUFFON
2 FERRARA
3 TACCHINARDI
7 PESSOTTO
8 EMERSON
9 IBRAHIMOVIC
10 DEL PIERO
12 CHIMENTI
15 BIRINDELLI
16 CAMORANESI
17 TREZEGUET
18 APPIAH
19 ZAMBROTTA
20 BLASI
21 THURAM
22 BONNEFOI
23 KAPO
24 OLIVERA
25 ZALAYETA
27 ZEBINA
28 CANNAVARO

Juventus a castigat ultima oara pe Olimpico in sezonul 1999/2000 printr-un gol inscris de Zinedine Zidane.

Ultimele 5 sezoane:

2003/2004 Roma - Juventus 4 - 0
2002/2003 Roma - Juventus 2 - 2
2001/2002 Roma - Juventus 0 - 0
2000/2001 Roma - Juventus 0 - 0
1999/2000 Roma - Juventus 0 - 1

Al Dracu
5th March 2005, 10:50
Arbitru e Racalbuto. Sa vedeti ce-o sa mai discutam de arbitraj... :D

Zebrone
5th March 2005, 12:37
Pai daca nu ne fura n-o sa discutam :D

Pancone
5th March 2005, 14:18
Din nou cu 3 atacanti.
Sa vedem cum ne vom descurca .. :scared:

inter
5th March 2005, 19:54
deja incepura "duelurile" intre suporteri .... elicoptere care survoleaza zona .... hmmm!

Zebrone
5th March 2005, 21:12
Bai da milan mai are mult noroc mai fratilor, iara victorie in minutul 94. Oare cate minute de prelungiri or fi fost? :drak:

diablo20
5th March 2005, 21:19
acest lucru imi place fff mult la milan. a obtinut multe victorii si puncte in min 90 sau prelungiri, parca vreo 4-5, in timp ce juve nu a reusit nici macar o victorie in ultimele min in campionat.

Marquise MGP
5th March 2005, 21:49
goooooooool juve.....cannavaro

Marquise MGP
5th March 2005, 22:20
nea pocnit cassano dar acu e penalty pt noi

Marquise MGP
5th March 2005, 22:24
dupa multe discutii pana la urma delpiero a batut penaltyul si a inscris...2-1 pt....dai o tensiune pe stadion de zici ca ia foc acu....numi dau cu parerea despre deciziile de pana acu :D

Sergio
5th March 2005, 22:33
Arbitru e Racalbuto. Sa vedeti ce-o sa mai discutam de arbitraj... :D
Gura cunoscatorului adevar graieste. :rolleyes:

Alpi, voi nu v-ati saturat sa va tina arbitrii in brate? De la o vreme devine plictisitor...zau asa. :mda:

Marquise MGP
5th March 2005, 23:39
pana la urma a iesit bine....nu zic nimic de arbitraj ca o sa zica altii :D....avand in vedere ca realul a facut egal si a jucat ca de obicei,adica slab, am sperante pt returul din liga.:ok:

Sergio
5th March 2005, 23:47
Pai chiar ca nu mai ai ce sa zici dupa asa un arbitraj. Numai la Juve se putea intampla. :mda:

diablo20
5th March 2005, 23:57
meci slab facut de juve si cu un arbitraj fara comentarii.... pe langa acestea s-au mai adaugat si unele erori tactice ale lui capello.

Al Dracu
6th March 2005, 00:21
@sergio: O kestie pe care ca nu reusesti sa o intelegi e ca un arbitru handicapat o sa faca mereu vraiste un meci intr-o directie sau alta (daca nu chiar in amindoua) pentru simplul fapt ca nu-l duce mintea si fluierul, nu neaparat pentru ca tine cu unii sau cu altii.
Eu il stiu foarte bine pe Racalbuto si am postat mai sus cunoscind faptul ca e slab pregatit. Delegarea lui (arbitru "neinternational" sa-i zicem) s-a datorat faptului ca 3 arbitri internationali erau din Roma, Collina nu putea arbitra pentru ca are meci in Liga peste 3 zile iar Trefoloni e bolnav. Altfel nu se intimpla asa ceva.
Si ca sa fiu sincer nu a gresit asa de mult pe cit ma asteptam. Mai mare vina o au tusierii (in special ala de la golul lui Cannavaro).
Chiar daca partida a cam fost de kko cred ca Juventus a meritat 3 puncte. Totti si-a dat inca o data ciobania pe fata. Chiar eram curios ce o sa mai scoata din joben in seara asta. Am vazut ca le are si cu kung-fu-ul... :D

P.S. Stateam si ma gindeam: ce-ar fi daca dupa mintea lui Totti s-ar da miine o lege si nu s-ar mai transfera nici un jucator si nici un antrenor la alte echipe. Va dati seama ce distractie ar fi cu Mancini la Inter inca vreo 3-4 ani sa zicem... :yeah:

apparte
6th March 2005, 00:42
Ce mai,a fost hotie pe fata!Ofsaid la primul gol,penalty inventat...de ani de zile asta inseamna juventus:LADRI!

Thanya
6th March 2005, 00:51
:)) ...asha e mereu cand vine vorba Italia in general shi de Juventus in special....

Zebrone
6th March 2005, 01:01
bai vitejilor da vad ca de golul anulat nu ziceti nimic si de penaltyul la zlatan sau la cannavaro in aceeasi faza. mai lasati-o ca bateti campii si se termina tarlaua. intr-adevar a gresit arbitrul dar asta fiindca nu are nici o treaba cu fotbalul. si totti nu merita galben macar cand a sutat mingea in arbitru? ba da dar era al doilea, asa ca stati flexati :ok:

Marquise MGP
6th March 2005, 01:03
ca sa nu mai zic de intrarile asupra lui zebina si de impingerea aia intentionata la emerson...daca arbitru e prost ce sai facem noi.

Sergio
6th March 2005, 01:04
@sergio: O kestie pe care ca nu reusesti sa o intelegi e ca un arbitru handicapat o sa faca mereu vraiste un meci intr-o directie sau alta (daca nu chiar in amindoua) pentru simplul fapt ca nu-l duce mintea si fluierul, nu neaparat pentru ca tine cu unii sau cu altii.
Eu il stiu foarte bine pe Racalbuto si am postat mai sus cunoscind faptul ca e slab pregatit. Delegarea lui (arbitru "neinternational" sa-i zicem) s-a datorat faptului ca 3 arbitri internationali erau din Roma, Collina nu putea arbitra pentru ca are meci in Liga peste 3 zile iar Trefoloni e bolnav. Altfel nu se intimpla asa ceva.
Si ca sa fiu sincer nu a gresit asa de mult pe cit ma asteptam. Mai mare vina o au tusierii (in special ala de la golul lui Cannavaro).
Chiar daca partida a cam fost de kko cred ca Juventus a meritat 3 puncte. Totti si-a dat inca o data ciobania pe fata. Chiar eram curios ce o sa mai scoata din joben in seara asta. Am vazut ca le are si cu kung-fu-ul... :D

P.S. Stateam si ma gindeam: ce-ar fi daca dupa mintea lui Totti s-ar da miine o lege si nu s-ar mai transfera nici un jucator si nici un antrenor la alte echipe. Va dati seama ce distractie ar fi cu Mancini la Inter inca vreo 3-4 ani sa zicem... :yeah:
Nu stiu cum se face dar de cele mai multe ori arbitrii gresesc in favoarea voastra. Imi amintiti de dinamo din punctul asta de vedere. :mda: As mai vrea sa vad si alt scenariu, ca de asta m-am saturat. Iar daca Racalbuto nu e pregatit, cine e? Palanca? Gabriele? Ayroldi?

Meciul asta l-a facut praf tusierul in principal, centralul pe alocuri.

PS. De unde stii ca n-o sa stea Mancini 10 ani la Inter de acum incolo? :rolleyes:

Pancone
6th March 2005, 11:12
E incredibil ce se intampla cu Milan. Ma gandesc cu tristete ca nu cumva anul asta sa fie a lor . Se repeta de prea multe ori.. :(

Prima repriza.

Joc bun prestat de Juventus incununat cu un gol inscris din offsaide de catre Cannavaro
Am reusit sa pastram destul de bine controlul balonului insa din pacate chiar la PRIMA greseala in defensiva am incasat un gol . Pana atunci Roma nu avuse nici o ocazie.
A urmat o noua faza controversata cu un fault in careu sau in afara lui. Eu subiectiv cred ca a fost in careu insa daca ziarele vor zice a fost in afara , inseamna ca asa a fost.

A doua repriza.

Am remarcat jocul bun din aparare + mijloc si daca atacantii nostri erau atenti , mai ales Zalayeta ( care a stricat multe ocazii ) am fi reusit sa ne desprindem.
De adaugat si golul anulat aiurea la Zlatan.

Meciul a fost unul destul de frumos din pacate cu multe duritati mai ales din partea lui Totti ( care merita sa fie eliminat ).

Daca vom reusi sa fim si mai atenti in aparare putem elimina pe Real

Sa imi zica un suporter roman ( preferabil ) daca in afara de golul din offsaide a lui Cannavaro daca am avut o alta faza de offsaide care n-a fost sanctionata.
Doar in a doua repriza Montella a scapat de 2 ori perpendicular spre poarta noastra din pozitie din offsaide. Nu a reusit sa inscrie , asta nu e vina noastra.

Arbitraj slab , meci bun , Juventus invingatoare.

restul e geografie :D

Zebrone
6th March 2005, 12:23
sergio ce nu reusesti tu sa pricepi e ca exista si arbitrii care fac praf un meci pentru ca atata pot, dar tu vezi numai hotii si furturi. inteleg ca esti frustrat oarecum ca ai tai nu reusesc nimic notabil de o gramada de ani, dar problemele ar trebui sa le cauti in ograda voastra nu in alta parte.

diablo20
6th March 2005, 12:38
chiar daca echipa nu prea a jucat grozav mi-a placut evolutia fundasilor si a lui zebina, care a facut cel mai bun meci al sau in tricoul bianconerilor.
cel mai important pt juve sunt cele 3 puncte restul...... fiind folclor

Zebrone
6th March 2005, 12:40
mai eu zic ca Juve chiar a jucat bine cu calm si economicos in perspectiva meciului cu real; in a doua repriza am cedat initiativa dar baietii au luptat perfect, ce mai un meci bun pe un stadion niciodata prea placut de evoluat. hai ai nostri :yeah:

Pancone
6th March 2005, 12:50
Presa sustine ca Juventus a avut un 11 m imediat dupa gol tot la o impingere in careu asupra lui Cannavaro . Dar presupun ca ei sunt tot cu Juve , nu ?
De mentionat si sistem 4-3-3 folosit de Cappelo . Pare a fi cel mai rentabil la ora actuala.
Declaratii :

Gigi Delneri (Roma): “We played on the same level of Juventus and maybe deserved something more; I have nothing to complain about with my players. We lost differently than in the first leg, where we had suffered. We are improving, the season is long, and the road is the right one. We had our goal scoring chances, but in front of us there was a super Buffon.”

Fabio Capello (Juventus): “The squad showed attention and determination till the end; you cannot concede anything to a team like Roma. It was difficult as we knew Milan’s result. We continue on our road, and then if Milan will be better than us we shall compliment them: if they score in the last minute it means they never give up.”

Apart from the referee mistakes, Capello’s squad managed to deservedly win three precious points in a tense and unspectacular encounter to respond to Milan’s win at Bergamo as Serie A’s title race continues

Zebrone
6th March 2005, 12:56
am zis mai sus de respectivul penalty, dar hei cine sa auda? :mda:

diablo20
6th March 2005, 13:04
poate cu golul lui cannavaro s-a spart gheata si de acuma si ceilalti fundasi vor reusi sa dea goluri. am citit parca prin gazzetta dello sport de o faza fff controversata de la sfarsitul primei reprize, de fapt chiar ultima faza la lovitura libera de pe dreapta executata de camoranesi la care del piero a fost lovit, fara minge, cu pumnul in fata de catre cufre!!!---a fost un meci fff tensionat. cred ca daca s-ar fi dat corect galbene ar fi fost eliminati vreo 2-3 jucatori

miril
6th March 2005, 13:10
Un meci bun facut de Juve care a castigat meritat. Arbitrul a facut greseli de ambele parti si daca ar fi vorba de eliminare nici intrarea lui Zambrotta la Panucci nu a fost prea catolica, pardon, ortodoxa. Si aici se putea da rosu.

crista
6th March 2005, 14:36
M-ati lasat fara cuvinte.Totusi sa tragem aer in piept si sa recapitulam:Racalbuto a incercat sa fie echidistant si sa nu rupa echilibrul meciului si a acordat galbene in special in repriza a2a.Intradevar trebuia sa arate vreo 4 galbene inca din primele 10 min, dar fiind incarcatura mecilui f mare s-a abtinut.Tusierii: cel care a acordat golul lui Canavaro si a mutat penalty-ul in careu a gersit(2 mici greseli nevinovate se intampla oricui), cel care a anulat golul lui Ibrahimovici era la 6-7 m de linia offside-ului si a ridicat fanionul dupa ureche.Daca era egal sau conducea Roma am eu asa o presimtire ca nu ridica steagul(albn-negru) .Acuma nu trebuie sa va atacati, voi nu aveti nici o vina ca arbitrii va mai ajuta din cand in cand(f.rar) dar sa nu recunosti evidenta si sa ajungi la concluzia ca va mai si dezavantajat....Ce e evident Juve a castigat cu 2-1 si ambele goluri au fost inscrise in conditi neregulamentare.Repet, suporterii nu au nici o vina, dar putin respect si obiectivitate si sa recunoasteti ca aceste greseli foarte rar se intampla impotriva lui Juve, n-ar strica.De ce? Nu vreau sa spun ca sunt platiti pt asta nici nu cred,dar probabil ca inconstient nu pot dezavantaja pe Juve. De ce ? Mai multe explicatii.Alta data..

bog_tom
6th March 2005, 18:43
iata si niste mesaje f. consistente :drak:

http://muro.tifonet.it/index.php?cod_muro=22&id=561815

Al Dracu
6th March 2005, 20:19
Bine ca nu pun la suflet cind e vorba de fotbal, chiar daca imi curge singe alb-negru prin vene... :D Altfel v-as fi vorbit de cele 2 penalty-uri nedate lui Juve, de golul cit se poate de regulamentar al lui Ibra si de doua cartonase rosii pe care nu le-au vazut bravii urmasi ai lui Bruce Lee: Totti si Cufre.
In sfirsit, am vazut si eu in seara asta la 90° Minuto un jurnalist care spune ce se stia de mult dar nu se comenta din prea multa etica si deontologie profesionala: telecronicile prezinta ce vor muschii lor in functie de culoarea ziaristilor.

realmadrid.com
6th March 2005, 20:47
Sper ca arbitrajul sa fie corect in meciul dintre Juve si Real:D...sa ne batem cu 11 jucatori mai merge, dar cu 12-13 e cam greu:P

IlMILAN
6th March 2005, 20:56
Dracule stai flexat, Racalbuto a distrus meciul pentru ca asa trebuia...dar faptul ca Juve in oricare trei meciuri(luate aleator intr-un campionat) da doua goluri din offside spune foarte multe. In meciul cu Roma plus gol din 11m care nu a fost, normal ca aia au atacat si voi ati stat la panda.
L-ati injurat pe Zola ca sare bine la cap dar golul vostru cu Cagliari tot din offside, la fel cu Palermo in tur si mai vreo 3-4 de 11m neacordate adversarilor etc.....si etc.....totul e clar.
Pe voi daca nu va arbitreaza Collina furati ca-n codru. Mai bine noroc cum ziceti voi si goluri in ultimul minut deacat hoti. :degete:
P.S Ca sa nu mai punem la socoteala vitaminele.....auzi sa fie doctorul condamnat la parnaie si Juve bine merci continua tratamentul prescris..... :rosu:

diablo20
6th March 2005, 21:02
@ilmilan: in sezonul trecut at cand collina ne-a fluierat am jucat slab, insa in acest sezon din cate stiu eu am castigat toate meciurile(mai putin cu inter) si in plus el este cel care ne-a acordat si cele mai multe penalty-uri.

IlMILAN
6th March 2005, 21:04
Inseamna ca in meciurile alea ati avut victorii pe merit restul...geografie marca CHELU

diablo20
6th March 2005, 21:10
numai chelu stie ce face dar tace si face!!!???....bine...

Pancone
6th March 2005, 21:14
Domnul IlMILAN .. despre Nesta ce ne poti spune ? Un inger mi-a soptit ca trebuia eliminat la Bergamo

IlMILAN
6th March 2005, 21:23
Ce sa-ti spun despre Nesta Pancone...nu am vazut meciul, daca trebuia eliminat si nu a fost greseala mare, pe care eu nu pot sa o aplaud, nu voi face veci ca voi....ada alte argumente...de cate ori a dat Milan gol din offside, gol din 11m inventat...etc... io am stat sa ma gandesc de cate ori trebuia eliminat Thuram al vostru sau Nedved...si asta numai in meciul cu noi.......furati mah...si furati degeaba, dupa cum am mai spus....o sa vina meciul direct si jar veti manca....ca nu legati doua pase....s-a vazut diferenta de valoare in meciul direct la voi in sinistratea aia de stadion....

Diablo tu esti multumit ca le face "bine"??????

inter
6th March 2005, 22:23
"Io non comando il calcio"


http://www.gazzetta.it/Foto%20Hermes/2005/03/06/moggi--310x210.jpg

frumos titlul Gazzetei :drak:

Marquise MGP
6th March 2005, 22:25
lasa mister ilmilan ca in meciul direct o sa facem tot posibilul ca sa nu arbitreze collina si sa vezi ce de jar o sa mancam deo sa plangi trei zile pe forum :drak:

Cosmin777
7th March 2005, 01:17
Ma, da cum o fi ca un stadion intreg sa strige "Nu stiti decat sa furati"? Offside-ul ala il vedea oricine, mai putin un arbitru intr-un meci al lui Juve.

Zebrone
7th March 2005, 08:47
@cosmin777: da eliminarea mai mult decat justa a lui Nesta pe care a vazut-o toata lumea numai voi nu cum e? racalbuto a distrus meciul ala in ambele sensuri, Juve a avut 2 pwnaltyuri neacordate, gol anulat. Au aratat italienii o faza pe care eu personal nu am vazut-o, in care Cufre il pocneste pe Del Piero in careu cu cotul in gura si nu se acorda nimic. Asa ca nu imi spune mie ca racalbuto a ajutat pe juve, ala a facut ce stie el ca arbitru,adica meciul praf.
@Il Milan: nu esti corect, da nu ma cert cu tine, fiindca sper deosebire de ilustrii tai colegi, tu chiar stii fotbal. N-am spus ca cretinul ala de Racalbuto nu a comis-o, dar ca idee uita-te si vezi in ce hal a facut-o in ambele sensuri. pentru ca, de exemplu, vreau sa vad un jucator care suteaza in arbitru cu mingea intentionat si nu primeste rosu, in afara de Totti bineinteles. Si sunt foarte multe faze de acest gen, asa ca daca boul ala vroia sa ne ajute crede-ma ca Roma juca in 9 oameni din prima repriza.
A, Nesta trebuia eliminat, dar asta nu mai conteaza, nu-i asa?

cocomic
7th March 2005, 09:47
ce bine vedeti voi juventini paiul din ochii alorlalti... da-le-ncolo de barne, alea-s la gimnastica, nu?... ciudat stil de raspuns aveti:

intrebare: "faultul a fost in afara careului si s-a dat penalty, de acord?"
raspuns: "nesta trebuia sa fie eliminat"

pot sa continui si eu conversatia in stilul lui caragiale spunand ca daca hitler nu insista sa atace rusia noi ne bateam acum pentru bundesliga cu shalke 04?... :mda:

de acord ca arbitrii lor se aseamana cu burloii nostri... dar de burloii nostri stim ca din cand in cand gresesc neintentionat in favoarea lui dinamo... la fel, de arbitrii lor stim ca... (puncte puncte)

miril
7th March 2005, 09:47
Si eu zic ca arbitrajul a distrus meciul. Nu cred ca un arbitru "indrazneste" sa-i "faca" pe romani, la ei acasa.

cocomic
7th March 2005, 09:59
poate n-avea racalbuto marunti pentru automatul de tigari la ieserea de pe stadion, si vroia sa vada cate monede de 1 euro strange in 90 de minute... are noroc insa ca e inca perioada de recesiune in italia, ca daca eram inaintea introducerii euro ar fi avut dupa meci 'ikebana'' de monede de 500 de lire in cap :drak:

Zebrone
7th March 2005, 11:08
coco discutia e fara sens, atata timp cat insistati pe aceleasi chestii. da ce usor treceti peste gafele in favoarea voastra sau peste cele impotriva noastra. asa da obiectivitate, sa traim sa fim sanatosi, toti e oti si fura numai ai nostri nu

diablo20
7th March 2005, 12:31
@ilmlan: cand m-am referit ca face bine m-am referit la transferuri!!!

inter
7th March 2005, 15:37
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=82345

ce chestii interesante :D!

Zebrone
7th March 2005, 16:49
mai inter ce sa zic poate asa luati si voi titlul:D
da nu te baza pe asta :D

Cosmin777
7th March 2005, 21:20
@cosmin777: da eliminarea mai mult decat justa a lui Nesta pe care a vazut-o toata lumea numai voi nu cum e? racalbuto a distrus meciul ala in ambele sensuri, Juve a avut 2 pwnaltyuri neacordate, gol anulat. Au aratat italienii o faza pe care eu personal nu am vazut-o, in care Cufre il pocneste pe Del Piero in careu cu cotul in gura si nu se acorda nimic. Asa ca nu imi spune mie ca racalbuto a ajutat pe juve, ala a facut ce stie el ca arbitru,adica meciul praf.
A, Nesta trebuia eliminat, dar asta nu mai conteaza, nu-i asa?

Nu a zis nimeni ca Milan sau Inter nu ar fi ajutate de arbitrii. Se intampla peste tot. Echipele mari sunt ajutate. Doar ca aseara arbitru a distrus meciul pentru Roma. La ambele goluri ale lui Juve arbitru a gresit. La primul a fost offside si penltyul inventat la al 2 lea gol. Si in ce moment a venit, la finalul primei reprize dupa ce Roma egalase. Acuma nu poti sa imi spui ca arbitrul de tuse, care era al cativa metri, nu a vazut unde a avut loc faultul.

PS: A, si Nesta trebuia eliminat.

IlMILAN
7th March 2005, 21:48
@Il Milan: nu esti corect, da nu ma cert cu tine, fiindca sper deosebire de ilustrii tai colegi, tu chiar stii fotbal. N-am spus ca cretinul ala de Racalbuto nu a comis-o, dar ca idee uita-te si vezi in ce hal a facut-o in ambele sensuri. pentru ca, de exemplu, vreau sa vad un jucator care suteaza in arbitru cu mingea intentionat si nu primeste rosu, in afara de Totti bineinteles. Si sunt foarte multe faze de acest gen, asa ca daca boul ala vroia sa ne ajute crede-ma ca Roma juca in 9 oameni din prima repriza.
A, Nesta trebuia eliminat, dar asta nu mai conteaza, nu-i asa?

Ma eu tocmai asta am zis ca a facut praf meciul...ala nu a fost meci de fotbal..a fost circ...insa eu trag linie si adun cate goluri din offside ati dat voi sezonul asta, cate lovituri de la 11m ati primit gratis, cate au fost refuzate eronat adversarilor, cate cartonase rosii trebuia sa luati etc....si iese ceva nasol pt fotbal si pt spectacol.

Cat despre Nesta...asta o fost de doua ori sezonu asta eliminat aiurea, asta chiar tu ai recunoscut, de data asta merita si nu a fost.. greseala ramane .... insa la voi sunt prea multe mah....stii cam cu ce se aseamana nr greselilor in favoarea voastra?..... cu numarul de victorii ale Milanului pe final de meci ...dar si asa tot sunteti in avantaj.
Tie itzi place sa sustii o echipa care e ajutata de arbitrii? ti-am zis Juve e o echipa care nu are nevoie de ajutorul arbitrilor....punct

Al Dracu
7th March 2005, 22:29
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=82345

ce chestii interesante :D!
Si marmota invelea ciocolata... :D

inter
7th March 2005, 23:10
"Se guardate i replay, vedrete che Racalbuto è a pochi passi dall'azione e non è coperto, quindi è impossibile che abbia visto dentro l'area quello che era nettamente fuori. E' molto probabile che Racalbuto (e non solo lui..) si sia voluto garantire una vecchiaia migliore. Probabilmente anche lui (come già altri) aprirà una concessionaria FIAT! Ho visto la partita dalla tribuna e il comportamento della terna arbitrale è stato rivoltante. Questo non è più sport, è solo uno schifo!"

ete :drak: -ule o parere pertinenta! :rolleyes:

Al Dracu
7th March 2005, 23:48
Hai ca deja o dam in poezie... :D Care tine scorul ca facem rezumatul?

Greselile arbitrilor impotriva Romei:
1. Pisacreta nu semnalizeaza offside la golul lui Cannavaro.
2. Pisacreta nu semnalizeaza offisde la Ibrahimovic iar Racalbuto muta lovitura libera de la 16 metri in careu fluierind 11 metri.

Greselile arbitrilor impotriva lui Juventus:
1. Un cartonas rosu lui Dacourt pentru ca Blasi si-a permis sa-si puna genunchiul pe talpa romanului (pentru cine nu cunoaste regulamentul este de rosu din prima)
2. Doua galbene lui Totti pentru talentele nebanuite de shotokan si kung-fu din prima repriza (pentru cine nu cunoaste regulamentul doua galbene = un rosu)
3. Penalty nedat in prima repriza la Ibrahimovic pentru ca si-a permis bianconerul sa se lase tinut in careu de Dellas in timp ce De Rossi il impingea duios de la spate pe Cannavaro invitindu-l sa ia o gura de gazon in 6 metri.
4. Golul anulat lui Ibrahimovic in a doua repriza pentru ca suedezul si-a permis sa nu fie la mai putin de 5 metri in spate cind a primit pasa.

In afara concursului am lasat lovitura de tzaran de maidan a lui Cufre in fata lui Del Piero pe care nici Racalbuto nici Pisacreta nu au vazut-o dar care va fi considerata proba tv (prin reactia avuta in faza respectiva Del Piero a crescut cu 10 puncte in ochii mei). Pentru cei mai scurti de memorie Bojinov a fost aruncat afara din meciul cu Sampdoria in minutul 6 pentru o kestie identica.

Cine le are cu matematica sa faca un total ca eu nu le am cu adunarea. Imi place mai mult sa studiez inmultirea (cu fetele binenteles... :D )

Hai s-o dam pe aia buna! Daca Del Piero rata penalty-ul sau batea Roma ce va mai bucurati ca i-a facut Racalbuto pe Juventus!

Al vostru acelasi obiectiv,
Al :ok:

Zebrone
8th March 2005, 10:08
Al Dracule you rule !
Se pare ca macar Cufre o va incasa retroactiv:
http://sport.virgilio.it/it/cmc/calcio/200510/cmc_79431.html

Zebrone
8th March 2005, 15:18
Pentru meciul de maine seara, au fost vandute 59.000 de bilete, incasandu-se 3.5 milioane euro :yeah: Pe ei pe mama lor :ok:

Pancone
9th March 2005, 10:26
Ma astept la o noapte de vis ;)

diablo20
9th March 2005, 10:47
va fi un meci extrem de dificil si echilibrat, care cred ca va fi decis de inspiratia si tactica celor 2 antrenori. sunt curios cum va juca capello daca va face iar greselile tactice din meciul tur cand nu i-a dat posibilitatea lui zambrotta sa-si puna in valoare viteza si tehnica in fata lui raul bravo. de altfel cred ca cele 2 benzi ale terenului vor fi cheia meciului. pe partea dreapta camoranesi are un adversar bun si vatre sa aiba mare grija la urcarile lui carlos in atac, dar in acelasi timp va putea si profita, insa pe partea stanga zambrotta are mai multe sanse contra lui raul bravo atat ca viteza cat si ca tehnica. pt a se califica juve va tre sa joace inteligent si cu fff mare determinare.
echipele probabile:
juve:buffon-zambrotta, cannavaro, thuram, zebina-tacchinardi, emerson, camoranesi-del piero, zalayeta, ibrahimovich.
real:cassilias-raul bravo, helguera, samuel, carlos-figo, beckham, gravesen, zidan-raul, ronaldo.

Mihai
9th March 2005, 11:22
Sper ca meciul sa fie cel putin la fel de frumos ca cel de ieri!
In rest sa castige cel mai bun! (sper ca Real)

Zebrone
9th March 2005, 11:43
Si alte stiri:
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=82516

inter
9th March 2005, 13:10
Juventus (4-3-3): 1 Buffon, 27 Zebina, 21 Thuram, 28 Cannavaro, 19 Zambrotta, 16 Camoranesi, 8 Emerson, 3 Tacchinardi, 11 Zalayeta, 9 Ibrahimovic, 10 Del Piero. All. Capello

Real Madrid (4-3-1-2): 1 Casillas, 3 R.Carlos, 19 Samuel, 6 Helguera, 15 Raul Bravo, 16 Gravesen, 5 Zidane, 23 Beckham, 10 Figo, 7 Raul, 9 Ronaldo. All. Luxemburgo

formatiile probabile!

deja a semnat pt. voi croatul Robert Kovac (30 de ani).

Marquise MGP
9th March 2005, 17:11
realul mai degraba joaca un 4-1-3-2 cu gravesen inkizator.
sper sa faca treaba kovac...ii urez bafta de pe acum :ok:

Sasuke Uchiha
9th March 2005, 17:36
o sa bata juve /hello /hello
aveam noroc ca joaca dusul de raul,asta inseamna ca real joaca in 10 oameni :D

Mihai
9th March 2005, 17:37
Poti sa zici chiar ca Real joaca in 9 ca la ora actuala Raul e cu -2!!!!

Al Dracu
9th March 2005, 19:47
Hai ca am trecut sa va salut! Hepi Elimineisian tu Real Madrid dis ivning! :D
Ma duc sa prind loc in fata la coliva lu' Ronaldo ca m-a costat al dreacu' arpacash o groaza de sunatori.
Pe ei! Pe amantele lor! Care vede bandiera cu Novara la tv sa stie ca-i fac cu mina de acolo... :D
FORZA LA JUVE, LA JUVE, LA JUVE ALE!
E BIANCONERA LA BELLA SIGNORA!

Alpi, ADelPiero, Pancone, Marquise, zebrelor! Ascultati hitul serii sa va incarcati bateriile pina la meci... :yeah:
Imn Juventus (http://www.funx.altervista.org/forzajuve.mp3)

realmadrid.com
9th March 2005, 19:55
Distrativa cat mai puteti:D, ca pe urma o sa plangeti:ok:...Al :drak: sper ca nu ai uitat de pariul nostru ?:)

Corrado*
9th March 2005, 19:55
.....com simte pericolul :evil: Bate Juve lejer asta-seara!

Pacat ca nu joaca Blasi :(

alejandro
9th March 2005, 20:39
Blasi?bine ca nu joaca,se incurca si la printre picioare :evil:
meci greu diseara,bafta juve-avem nevoie :ok:

realmadrid.com
9th March 2005, 22:36
0-0 la pauza, o repriza echilibrata cu cateva ocazii minore in contul ambelor echipe...

Mihai
9th March 2005, 22:42
Si observ un lucru nou: realul a invatat sa se apere! Sper sa-l schimbe pe Raul ca nu a facut nimic! Parca Ronaldo a mai miscat ceva! Doar Zidane s-a ridicat la nivelul asteptarilor mele!
De la Juve mi-a placut Turam!

Pacala
9th March 2005, 22:47
urat poate juca juventus asta....si ii molipsi si pe astia de la real...la meciul laudat sa nu te duci cu sacul...o repriza urata si plictisitoare....am retinut doar ocazia imensa a lui ibrahimovici cand a tras chiar in portar sigur cu portarul din cativa metrii , si un sut interesant din afara careului a lui ronaldo...restul a fost alergatura oarba
juventus incerca sa domine

Mihai
9th March 2005, 22:48
Sa nu uitam si de sutul lui Ronaldo care a trecut destul de aprope de poarta!

Catalanul
9th March 2005, 22:50
diferenta ca de la cer la pamant intre meciul de ieri si cel de astazi :no: prima repriza una echilibrata, juve a avut ceva mai multe ocazii insa nici un gol... sa speram ca vom vedea cel putin unul de partea lui Juve :) eu vreau sa vad penalty-uri azi :D

Mihai
9th March 2005, 22:52
Da recunosc ca e meciul mult mai slab! Dar o mare parte din vina e a Juventus-ului! :evil:

inter
9th March 2005, 22:56
ce cursa avu Ronnie ... ar fi bun la Inter :D:D

realmadrid.com
9th March 2005, 22:58
Ma mir cum a prins viteza aceia:D...la kg lui:)...oricum daca era gol, era bine:ok:

Pacala
9th March 2005, 22:59
:D cred ca toata lumea a ramas cu gura cascata la faza cu ronaldo :D

Mihai
9th March 2005, 23:01
Incredibil Ronaldo :ok:

Pacala
9th March 2005, 23:04
11m sau nu?

inter
9th March 2005, 23:05
nu, parerea mea!

realmadrid.com
9th March 2005, 23:10
Nu a fost...ce ratarii...doamne, daca jucam asa, golul urmeaza sa vina:(

Mihai
9th March 2005, 23:20
Ptiu GOL! Si a fost si frumos!

Marquise MGP
9th March 2005, 23:20
bravo trezeguet.....goooooooooooool juve......hai ca se poate inca unu !!!!!!

madridista
9th March 2005, 23:20
1-0 pentru juventus :mad:

Pacala
9th March 2005, 23:24
frumos gol.......real nu joaca nimic...pana acum.....cred ca vedem prelungiri

Mihai
9th March 2005, 23:25
Nu stiu ce dracu mai cauta Raul in teren!!!

realmadrid.com
9th March 2005, 23:25
Ca de obicei...gafa in apararea madrileana, Helguera e doar un jucator fara valoare, un tampit...nu credeam ca o sa zic asa ceva, dar nu are ce cauta la Madrid...
Raul:rosu:..schimbare:ok:

ADelPiero
9th March 2005, 23:31
dupa atatea ocazii ... 1-0 e scor ieftin :mda:

Pacala
9th March 2005, 23:34
exista un jucator care a impresionat in jocul asta destul de incalcit........camoranessi...mijlocsul dreapta
munceste , e rapid , dribleaza si centreaza bine, argint viu
merita sa fie senator de drept in nationala italiei

ADelPiero
9th March 2005, 23:37
ne asteapta inca cel putin 30 minute de foc :evil:
DOamne ajuta ! forza JUVE !! /OLE/

madridista
9th March 2005, 23:40
prelungiri...parerea mea....se ajunge la penalty-uri
aici nu conteaza cine este mai bun:Casillas sau Buffon....ci cine are mai mult noroc sau cine rateaza:(

realmadrid.com
9th March 2005, 23:40
Orice este posibil...

ADelPiero
9th March 2005, 23:41
@real, recunosti k am fost peste voi ? ;)

Catalanul
9th March 2005, 23:45
si iata ca dorinta mea a fost indeplinita (pe jumatate ce-i drept :D) sper ca juve sa marcheze un gol, ca sa ne scuteze de emotiile penalty-urilor :D

madridista
9th March 2005, 23:46
poate...sa vedem ce se intampla in cele 30 de minute.....:mda:
p.s.Catalane...noi nu le-am luat prea tare de tine cand a pierdut barca...asa ca nu o face pe cel mai tare ca sunt prelungiri.....eu una am fost mai cuminte....doar cateva mesaje....ma intelegi...nu puteam sa nu zic nimic:P

realmadrid.com
9th March 2005, 23:46
Ai intrat si tu, atunci cand a marcat juve, pana atunci ai stat ascuns:evil:...parca ziceai ca nu te intereseaza ce face Real, dar acum, vad ca iti doresti eliminarea lor:)

Catalanul
9th March 2005, 23:48
de parca tu nu ti-ai dorit eliminarea Barçei, ieri :)
vreau sa bata juve din 2 motive:
1. sa nu se laude hahalacticii pe forum ca au cea mai buna echipa deoarece reprezinta in continuare spania in cl
2. ca sa rad maine la scoala de madridisti asa cum au ras ei azi de mine :mda: :drak:

realmadrid.com
9th March 2005, 23:52
Esti tare, pan la urma te inteleg:D, asa am facut si eu ieri, doar ca daca nu ne calificam, madridisti au avut 1 zii in plus sa faca misto de Barca:D

Mihai
9th March 2005, 23:52
"2. ca sa rad maine la scoala de madridisti asa cum au ras ei azi de mine"

Bun motiv!!! :evil:

Pacala
9th March 2005, 23:54
si daca da owen gol? ......

madridista
9th March 2005, 23:56
owen???:O: posibil.....:d

realmadrid.com
9th March 2005, 23:58
A 2a repriza de prelungiri, scor egal 1-1:)

Edgar
10th March 2005, 00:00
Astia ma omoara cu zile... Sper sa le tina noroc Al Dracu! ;)

realmadrid.com
10th March 2005, 00:02
Bun venit Edgar, ti-am simtit lipsa:P

realmadrid.com
10th March 2005, 00:06
2 cartonase rosii, corecte, Ronaldo si Tachinnardi

madridista
10th March 2005, 00:06
ronaldo si tachinnardi eliminati:mad:

Mihai
10th March 2005, 00:07
vad ca jucatorii nu au comentat! Deci cred ca au fost acordate pe bune cartonasele!

realmadrid.com
10th March 2005, 00:09
Tachinnardi a lovit primul, pt asta s-a dat si lov libera pt Real, iar Ronaldo a ripostat...era logic sa fie 2 :rosu:

Marquise MGP
10th March 2005, 00:10
gooooooooooooooooool juve ........ felicitari zalayeta

Leo_
10th March 2005, 00:10
Gooooooooooooooooooooooooooooooooool Juve!!!
Bine baieti!!!

realmadrid.com
10th March 2005, 00:10
Gata...asta a fost

Edgar
10th March 2005, 00:10
Ce torpila a tras uruguayanul!

ADelPiero
10th March 2005, 00:11
Goooooooooooooooooooooollllllllllll Goooooooooooooooolllllllll
Goooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllll llllllllllll Gooooooooooooooooooooooollllllllllllllll Goooooooooooooolllllllllllllllll Gooooooooooooooooooooollllllllllll Goooooooooooooooooooollllllllll Goooooooooooooooooooooollllllllllll Goooooooooooooooolllllllll
Goooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllll llllllllllll Gooooooooooooooooooooooollllllllllllllll Goooooooooooooolllllllllllllllll Gooooooooooooooooooooollllllllllll Goooooooooooooooooooollllllllll Goooooooooooooooooooooollllllllllll Goooooooooooooooolllllllll
Goooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllll llllllllllll Gooooooooooooooooooooooollllllllllllllll Goooooooooooooolllllllllllllllll Gooooooooooooooooooooollllllllllll Goooooooooooooooooooollllllllll

Juve /OLE/ Juve /OLE/

inter
10th March 2005, 00:12
:D:D , ce minge ia pus R.Bravo lui Zalayeta ... a exersat mult pana a reusit asta :P

realmadrid.com
10th March 2005, 00:13
2 gafe in aparare si s-a terminat visul madridistilor...

Mihai
10th March 2005, 00:16
2 Rauli - 2 prosti! Asta e... Pana la urma Juventus a meritat! Asta e... Mai e si la anu CL

madridista
10th March 2005, 00:16
:( :( :( :(
asta a fost!!!!!
macar raman cu consolarea ca ambele echipe spaniole au fost eliminate!!!
:no: juventus nu merita sa mearga mai departe!!!!

Edgar
10th March 2005, 00:16
S-a terminat! Bravo Juve!

Marquise MGP
10th March 2005, 00:19
juventus se califica si in momentul asta nu pot sa spun nimic de rau despre real madrid....vreau doar sami felicit favoritii pentru determinare si pentru victoria obtinuta.....felicitari juve si cat mai multe meciuri castigate in liga ....fortza bianconerri

inter
10th March 2005, 00:19
sa vedem maine un :drak: ragusit! cu impresiile de pe stadion :cool:

ADelPiero
10th March 2005, 00:24
am fost inspirat cand mi`am pus semnatura aceasta !!!!!!!!!!!!!!!!! :yeah:

Edgar
10th March 2005, 00:24
Vineri 18 martie va avea loc tragerea la sorti pentru sferturi si semifinale. Juventus poate intalni oricare din echipele calificate in sferturi: Chelsea, Milan, Lyon, Bayern, Liverpool, PSV, Inter/Porto (se joaca pe 15 martie). Sferturile se vor disputa pe 5/6 aprilie si 12/13 aprilie.

inter
10th March 2005, 00:24
ai gresit totusi , eliminarea a fost parafata in 10.03 :D

Edgar ... nu mai e cumva dirijata tragerea, ca echipele din aceeasi tara sa nu se intalneasca intre ele?

diablo20
10th March 2005, 00:25
la fel ca in 2003 zalayeta inscrie la spre finalul prelungirilor impotriva unei echipe spaniole. bravo baieti!!!

litza
10th March 2005, 00:26
Se califica JUVE!
Meritat dupa parerea mea!
Felicitari!

E mai bine ca Juve continua in liga.Nu cred ca va face fata sa lupte si in liga si in campionat,iar MILAN va iesi campioana!!

MethoD MaN
10th March 2005, 00:29
BRAVO JUVE !!! Cupa e a noastra !!! /hello :ok: /hello

miril
10th March 2005, 00:30
Da Mihai, vina este a lui Juventus pentru prestatia lui d'alde Raul.