PDA

View Full Version : Etapa a 13-a RESTANTA: Poli Timisoara - Sportul Studentesc



ultras_sportul
3rd December 2004, 16:28
Acum ca am luat doua batai cu scor de neprezentare in Giulesti si Cotroceni ce vom face oare in vulcanul timisorean? :rolleyes:

Catalanul
3rd December 2004, 16:33
veti lua bataie dar numai cu 1-0 sau 2-1 :D
Forza VIOLA :yeah:

Mihayi
3rd December 2004, 20:05
Bate Sportul cu 3-1,iar Poli isi va consolida ultima pozitie.
La anul timisorenii se vor trezi mai de dimineata sa mearga la meciurile lui Poli

Carlos Gambino
3rd December 2004, 21:29
...Ti-a shoptit o pasarica sau eshti neam cu Mircea Sandu....sau eshti verishoara lu' cumnata lu' tata lu' sora lu' Mama Omida......?! :D

Sergio
3rd December 2004, 23:22
Sper sa le dam si noi un 3-0, ca vad ca s-au obisnuit cu scorul asta. :drak:

paranghele
3rd December 2004, 23:29
egalitate. meci greu, poate frumos. dar s-ar putea totusi sa cistige sportul.

Mihayi
4th December 2004, 12:34
Asa cred si eu.La matineu cu Poli

alx_ro
4th December 2004, 15:58
Sportul ar trebui sa mai ia si puncte, nu numai sa joace frumos. Cred ca va fi 0-1

vlad1607
5th December 2004, 15:36
FORZA SPORTUL! :D aEK B ragadiru ...in Beeee!

Catalanul
5th December 2004, 17:36
2-0 pentru Poli cand mai sunt 10 minute de jucat :)
am scapat de ultimul loc (si l-am lasat oltenilor :D)

vlad1607
5th December 2004, 18:12
MAcar voi nu aberatzi pardon visatzi an de an ca luati eventul..deci e normal ca voi sa fitzi inaintea oltenilor in clasament..dar pe acelasi loc ca si acum :D !

DD-Viola
5th December 2004, 18:20
...Prin aceasta victorie , Poli a inchis gura celor care sustineau ca Sportul joaca fotbal...si in general , tuturor miticilor , care fac front comun atunci cand o echipa din Buc. , joaca " in provincie " ....in acest caz putem spune ca Poli a invins capitala .
PS...exista bucuresteni care nu-s mitici , ...cam putini ce-i drept , Hai noroc Vasile !

vlad1607
5th December 2004, 18:29
Sportul joaca super fotbal "in general" raportat la cum joaca aek bragadiru..nu prea exista comparatie ....nu te mai imbata atata cu apa rece..parca ai fan al nestiintei!

Catalanul
5th December 2004, 18:36
vad si eu ce fotbal joaca sportul :sleep: care in ultimele 4 partide a pierdut de 2 ori cu 3-0 si de alte 2 ori cu 2-0 :p

vlad1607
5th December 2004, 18:38
Lasa ca joaca TM...ca in ultimele 16 meciuri a aratat ce poate...Toata lumea lauda jocul Sportului da esti tu mai....si in plus orice echipa are perioade dificile,,bafta voastra e ca acum o are SPortul :D

Catalanul
5th December 2004, 18:47
pai voi aveti tot timpul perioade dificile :p noroc cu arbitrii :D alde Burloiu, Corpodean & Company :mda: castigati si voi meciuri... ah si era sa uit de sateliti, Arges, Gloria si Apulum :jerk:

Poli a jucat bine astazi si de aceea a castigat (asa cum a facut si cu steaua, un joc frumos, a fost egal, dar merita sa castige :p)
pana una alta am scapat de ultimul loc, ceea ce conteaza :) iar in retur vom incerca sa ne clasificam in primele 8 pana la sfarsitul campionatului ;)

vlad1607
5th December 2004, 18:57
Primele 8? :happy de unde din divizia B ? :happyLasa-neeee lasa-neeee

Catalanul
5th December 2004, 18:58
mai bine lasa-ne tu cu aberatiile tale si mai ales cu cele 46 de clone :jerk::rosu:http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/caine.gif

deep purple
5th December 2004, 19:05
Primele 8? :happy de unde din divizia B ? :happyLasa-neeee lasa-neeee


Tepelus, am inteles ca nu-ti place Poli cu tot cu suporterii lor, dar nu inteleg de ce te repeti in halul asta? Ai spus ca bate Sportul, ai dat-o-n bara iar acum tot cu esti cu gura mare. Mie mi-ar fi rusine.

Ultras
5th December 2004, 19:19
...Prin aceasta victorie , Poli a inchis gura celor care sustineau ca Sportul joaca fotbal...si in general , tuturor miticilor , care fac front comun atunci cand o echipa din Buc. , joaca " in provincie " ....in acest caz putem spune ca Poli a invins capitala .
PS...exista bucuresteni care nu-s mitici , ...cam putini ce-i drept , Hai noroc Vasile !

Ai face bine sa termini cu tampeniile. Ai ceva de zis de meci sau de Corpodean, bine, daca nu gura. Ca faci curent...

vlad1607
5th December 2004, 19:23
Mie mi-ar fi rusine de locul din clasament...asta e demn de mila!

Catalanul
5th December 2004, 19:25
vrei sa-ti amintesc pe ce loc erati voi la inceputul clasamentului :D http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/caine.gif

vlad1607
5th December 2004, 19:30
Conteaza inceputul..sau sfarsitul :D ?

Catalanul
5th December 2004, 19:36
ma intreb daca atunci cand Dinamo era pe locul 14 nu-ti era mila de voi :rolleyes:

bine ca si acum ar trebui sa-ti fie mila de dinamovisti... saracii nu pot sa castige un meci fara ajutorul arbitrului sau fara sa faca blat (ex. meciul cu Arges :rosu: )

vladi
5th December 2004, 19:40
Lasa ca bate Steaua cu 8-1 la Poli cind ii arde buza de puncte....nu neg chestia cu Dinamo dar nu cred ca e cazul sa comenteze un timisoarean de blaturi :no:

ady_azzuro
5th December 2004, 19:42
am scapat de ultimul loc (si l-am lasat oltenilor :D)
Va multumim, poate asa se trezesc jucatorii sa moara pe teren si sa nu mai faca figuratie.

vladi
5th December 2004, 19:44
Cam nasoala chestia asta cu Craiova...oare jucatorii or sa chiuie si or sa danseze linistiti de sarbatori ?

vlad1607
5th December 2004, 19:46
Trezeste-te ca vb prin somn si spui numai tampenii!

Sergio
5th December 2004, 22:54
Hai POLI, Sportul chiar a jucat fotbal in prima repriza. A avut o bara si ocazie singur cu portarul la 0-0. Dupa pauza s-a rupt jocul, dupa penalty si eliminare. Daca deschidea scorul, nu stiu cum mai reveneam dupa pauza. Tu macar ai scuza ca n-ai vazut meciul, dar astept de la altii un comentariu obiectiv.
Mi-a placut de la Sportul nr 18 (Curelea cred). "Vedetele" Balan si Bucur nici nu s-au vazut.

IlMILAN
5th December 2004, 23:50
Ai dreptate Sergio.Sportul nu a jucat rau iar in prima repriza nu am luat gol doar pt ca am avut noroc.Au ratat doua ocazii cat roata carului. Poli nu a facut un meci stralucit , important e ca a luat cele trei puncte, insa problemele sunt departe de a fi rezolvate mai ales ca se pare ca vom pierde cel putin doi jucatori de valoare, dupa parerea mea cei mai buni oameni :( Balace si Nicolita.

Hai Poli ...suntem la fel de ingropati ca si Craiova..din pacate. Echipele cu suporteri adevarati au in componenta lor doar jucatori de doi lei ..doar tarani ...niste terminati....:(

P.S Catelusii ia vedeti-va voi de Cupa Buteliilor si lasati-ne pe noi in pace , ca vine perioada de transferari si iarasi nu mai poate dormi lumea de scheunaturile voastre ..... chiar de om juca la matineu sezonul viitor macar nu traim in mizeria rezultatelor inventate de Borcea...
Traiasca Borcica si Netoiu ...sper sa mai faca parte din clubul vostru inca 50 de ani ..asa sigur veti avea performante.....puteti sa tot iesiti campioni...ce folos? voi nu vedeti mai departe de.... cat va permite lantul.

Sergio
6th December 2004, 00:07
se pare ca vom pierde cel putin doi jucatori de valoare, dupa parerea mea cei mai buni oameni :( Balace si Nicolita.

Se pare ca va fi si Mansour printre ei. Ma intreb cu cine mai jucam in retur? Sper sa mai aducem ceva, ca altfel, ne bucuram degeaba acum... :cool:

ultras_sportul
6th December 2004, 05:04
Toata echipa a luptat fara menajamente de la juniorul Turcu (debutant ca titular in divizia A) pana la lideri echipei adica Bucur, Balan si Lazar. Au lipsit de la Sportul Ciupe si Rusu iar Secareanu si Maxim nu au fost folositi. In prima repriza Poli Timisoara a fost in corzi intre minutele 15 si 45 dar norocul a fost de partea Timisoarei si scorul nu a fost 2-0 pentru Sportul asa cum ar fi meritat cu prisosinta dupa ocaziile lui Bucur si Nae, caracterizate ca incredibile.
Dupa pauza in conditiile in care cei 8000 de suporteri timisoreni (absolut impresionanti ca daruire in a-si incuraja echipa favorita) faceau sa vibreze atmosfera din stadion au fost de ajuns doua minute nefericite pentru Sportul si fluierul de ajutor al lui Corpodean pentru ca soarta partidei sa se scrie.

Am fost prezenti pe stadion 14 suporteri si nu 7 cum a zis EVZ :))

ultras_sportul
6th December 2004, 05:08
Travaliul incredibil al lui Nicolita si Mansour pe ambele benzi ale terenului au reprezentat 80% din evolutia intregii echipe timisorene. Cei doi jucatori au alergat efectiv 90 de minute fara intrerupere si au facut o multime de recuperari si pase importante spre deosebire de restul echipei gazda care in multe momente a fost depasita clar de combinatiile jucatorilor din Regie.

DD-Viola
6th December 2004, 18:28
...Ultras...tu nu faci parte din exceptii , sau daca asa crezi ...te inseli , iar expresiile de cartier foloseste-le cu vecinii , daca ei i-ti permit .
...Referitor la joc...Sportul a avut 2 ocazii de gol in prima repriza , iar in rest nimic...asta inseamna fotbal ? E drept ca nici Poli nu a jucat grozav , dar este ( zic eu ) diferenta intre cele doua...de data asta 2-0...iar daca nu folositi "ajutoarele" , in retur va fi tot cam acelasi rezultat...chiar daca vor pleca cei mai buni ( 3 ) jucatori de la Poli ( unde ?...probabil in Buc . )

ultras_sportul
6th December 2004, 23:42
Poli Timisoara putea sa intre la pauza lejer cu un 0-2 meritat pe tabela de marcaj. Iar cele doua goluri au fost marcate in urma a doua faze intamplatoare fara de care adevarul vostru s-ar fi scris acum cu doua cifre pe minus. Iar chestia cu Banatul fruncea tarii se poate vedea doar in visele voastre pentru ca in oras e extrem de greu de vazut vreo adiere occidentala :)

deep purple
7th December 2004, 06:01
Iar chestia cu Banatul fruncea tarii se poate vedea doar in visele voastre pentru ca in oras e extrem de greu de vazut vreo adiere occidentala :)

Foarte bine ca ti se pare asa. Cu ocazia asta ma asigur ca nu vei migra spre vest sa se-mputa zona si mai rau. :drak:

Carlos Gambino
7th December 2004, 11:34
...Iar chestia cu Banatul fruncea tarii se poate vedea doar in visele voastre pentru ca in oras e extrem de greu de vazut vreo adiere occidentala :)
...Nici nu potzi sa "vezi" vreo adiere...poate doar sa o simtzi...! :D

ultras_sportul
7th December 2004, 15:42
Cu privire la adierea occidentala e clar ca era o metafora a mea dar voi interpretati totul ca niste sculeri matriteri (cuvant cu cuvant) si ma corectati cu aer superior :) .

Despre Timisoara numai de bine dar destule chestii neplacute am patit in cele 8 ore cat m-am plimbat prin oras: destule zone in care curatenia lasa de dorit, strazi pline de gropi, restaurante unde nu aveau paine, cofetarii unde se bea doar bere si lichior, plus numarul mare de cersatori care intra nestingheriti in cele mai multe localuri publice in scopuri comerciale :o:

Stadionul fara scaune e destul de sinistru, pista stadionului arata jalnic fiind plina de noroi. Tabela electronica moderna este la nivel european la fel ca si publicul din tribune.

Carlos Gambino
7th December 2004, 19:49
...restaurante unde nu aveau paine...
...Cred ca te-ai ratacit prin alt orash baiete...! :o: La restul problemelor nu te contrazic pentru ca nu shtiu prin ce bombe de "cofetarii" shi prin ce ghetto-uri ai umblat...probabil cautai pretzuri mai mici nu-i asha...? :D

ultras_sportul
7th December 2004, 22:21
Am intrat doar in cofetarii si restaurante aflate pe o raza de 250 metri in jurul Operei si al spatiului pietonal ce merge catre Catedrala. Intre orele 9.00 si 15.00
e adevarat intr-o zi de duminica cand poate lumea din oras era plecata la muncile campului cu flori :))

Ultras
7th December 2004, 22:31
...Cred ca te-ai ratacit prin alt orash baiete...! :o: La restul problemelor nu te contrazic pentru ca nu shtiu prin ce bombe de "cofetarii" shi prin ce ghetto-uri ai umblat...probabil cautai pretzuri mai mici nu-i asha...? :D

Aveti "ghetto-uri" in Timisoara? Ciudat, parca era leaganul civilizatiei occidentale... :mda:

@foto Frumos stadion! Mai ales conditiile deosebite asigurate suporterilor oaspeti...

Sergio
7th December 2004, 23:56
Fratilor, va plangeti de parca la voi in Bucuresti ar fi numai lapte si miere si dintr-o data v-ati trezit in mijlocul junglei. Normal ca exista si la noi gropi si cersetori, unde nu exista?

Iar despre conditiile oferite oaspetilor, m-as abtine sa vorbesc, gandindu-ma la cele din Regie... :o:

ultras_sportul
8th December 2004, 10:13
Evident daca sunt mai putini de 1500 :))

Carlos Gambino
8th December 2004, 11:01
...Mah, dupa ce ca atzi intrat in orash shi nici macar nu v-ati sters pe picioare, acum mai shi facetzi pe filfizonii...! :headbang: Btw, in prima repriza am stat aproape de voi shi mi s-a parut ca eratzi un grup de baietzi cumsecade...dar observ ca de fapt stateatzi in "banca voastra" mai mult de frica, pentru ca acum suntetzi mari viteji shi aruncatzi cu vorbe in stanga shi in dreapta ca atzi vazut shi ca atzi facut...! :no: Mai betzi un pahar de vin shi va aducetzi aminte ca ne-ati acoperit cu strigatele voastre...poate chiar ne-ati shi "fugarit" putzin pe stadion...! :D

ultras_sportul
8th December 2004, 18:24
Am zis si eu ca sunt multe locuri in Timisoara care nu va fac cinste :rolleyes:

Dar nu neg si partea frumoasa a orasului care nu e cu nimic sub Iasi sau Cluj :)!

Dar nu puteam sa nu observam o moleseala ciudata printre oamenii din oras care la Bucuresti e imposibil sa o zaresti chiar si duminica.

Nu am jignit pe nimeni nici la stadion si nici aici doar ca tie critica constructiva ti se pare o rautate gratuita din partea mea!

Cu simpatie pentru galeria Timisoarei dar trebuie sa ma opresc aici cu comentariile, scuze daca am lasat impresia de carcoteala :o: .

Ultras
9th December 2004, 00:33
...Mah, dupa ce ca atzi intrat in orash shi nici macar nu v-ati sters pe picioare, acum mai shi facetzi pe filfizonii...! :headbang: Btw, in prima repriza am stat aproape de voi shi mi s-a parut ca eratzi un grup de baietzi cumsecade...dar observ ca de fapt stateatzi in "banca voastra" mai mult de frica, pentru ca acum suntetzi mari viteji shi aruncatzi cu vorbe in stanga shi in dreapta ca atzi vazut shi ca atzi facut...! :no: Mai betzi un pahar de vin shi va aducetzi aminte ca ne-ati acoperit cu strigatele voastre...poate chiar ne-ati shi "fugarit" putzin pe stadion...! :D

Tu chiar esti "puscarie"!
1. la meci n-am ajuns, asa ca nu de mine ai stat aproape.
2. Nu cred ca am facut prezentarile de riguare ca sa ne cunoasteam.
3. Faptul ca nu aveti nici macar gradene pe stadion, ma duce cu gandul la Comisia de Licentiere care ne-a facut atatea probleme in vara (trebuie sa recunosc dar si mult bine)
4.Faptul ca sunteti poate cei mai multi suporteri din tara pe stadion nu o neg. Si cu atat mai de laudat sunteti pentru ca pentru voi nu conteaza nici macar ce echipa sustineti. Bravo voua! Adevarati fani ai fenomenului fotbal. Vorbesc cat se poate de serios si nu folosesc nici o urma de malitiozitate.
5. Ce ma deranjeaza la voi sunt "textele", gen "mitici" si aerul autoimpus de superioritate. Daca mai aud pe unu cu asa ceva, o sa masoare nivelu' lu' Mitica pe cale orala, fara nici un fel de protectie...

Sergio
9th December 2004, 00:35
Case closed. Se poate discuta in alta parte despre frustrarile unora sau a altora.

Ultras
9th December 2004, 09:19
Inchis? Nicidecum! Tocmai se intredeschide...

Cainele
9th December 2004, 10:26
Astia vorbesc, parca ar fi "suporteri fara frontiere", care vin tot satu' la stadion (mai bine zis maidanul dAn pAltinisanu)...sa sustina pe Fulgerul Bragadirul...echipa de "mitici"...
ei sunt superiori , noi suntem mitici , a? pai... :degete: ...timisoara e in A doar din mila altora

cirdois
9th December 2004, 13:38
voi v-ati gasit sa comentati mah?pe stadionul sportului am fost acu' 2 ani cand a jucat acolo POLI in ziua Invierii.JALNIC! :no: asa stadion n-am vazut in viata mea.acuma ati pus si voi vreo cateva scaune si gata,sunteti grozavi.si pe stadionul lui poli sunt 7000 de scaune,dar normal ca nu le vedeti,doar sunteti obisnuti cu numarul mult mai mare din groapa lu' ouatu si din ruina aia din regie.vizavi de spectatori,...voi v-ati gasit mah? :o: impreuna intr-un campionat aveti cat POLI la 2 meciuri.si in incheiere, sa dea Dumnezeu sa vina cei de la bkp ltd. sa investeasca la POLI si mai discutam dupa aia,ok? :yeah: :happy
p.s.tu,ala care zicea ca nush ce cofetarii sunt pe langa opera,probabil ca erai in bucuresti si nu stiai.saracutul de tine!TRATEAZA-TE! :ciocan:
FORZA POLI!!
SI VOI,CATEILOR,CUM DE SUNTETI IN A?ITI SPUN EU.DATORITA COMUNISTILOR.ASA CA CIOCU MIC !AUZI LA EI:ECHIPA CAMPIOANA CU 2000 MEDIA SPECTATORILOR.SUNTETI RASU EUROPEI.....

Carlos Gambino
9th December 2004, 16:36
5. Ce ma deranjeaza la voi sunt "textele", gen "mitici" si aerul autoimpus de superioritate. Daca mai aud pe unu cu asa ceva, o sa masoare nivelu' lu' Mitica pe cale orala, fara nici un fel de protectie...
...MITICULE...TE-AI ENERVAT...?! :evil: Hai, arata-mi ce-ti poate capul...mitica...! :evil:

...timisoara e in A doar din mila altora
...Las' ca o sa vedetzi voi "mila" la Timisoara...μανψαμι'αι πθλα δε ξιγοδιε...! :drak:

Ultras
9th December 2004, 20:46
...MITICULE...TE-AI ENERVAT...?! :evil: Hai, arata-mi ce-ti poate capul...mitica...! :evil:

...Las' ca o sa vedetzi voi "mila" la Timisoara...μανψαμι'αι πθλα δε ξιγοδιε...! :drak:

Te mananca-n ceru' gurii si vrei sa te scarpin... cu Mitica?

deep purple
11th December 2004, 03:12
Nu vorbiti prostii pe-aici ca Iulian moderatorul zice ca e foarte interesat de Poli si se uita cam des pe astfel de topice. :D
Ultras, am inteles ce nu ti-a palcut. Ca nu ne agitam si noi fara sens ca bucurestenii. Multumin dar nu ne intereseaza, iar faptul ca nu ti-a placut orasul, desi te repeti sa te autoconvingi ca asa a fost atunci eu iti sugerez sa stai cat mai mult posibil in "metropola" aici numita Bucuresti. Cu niste suburbii ca Jilava trebuie sa fii foarte mandru de asa o metropola. :D
Bafta Sportului! Imi sunt simpatice echipele studentesti ca au avut ceva frumos la baza comparativ cu... nu mai spun cine ca iar se uita Iulian si sterge. :D

ultras_sportul
11th December 2004, 18:59
Dar nu seamana ca atmosfera nici cu Budapesta, nici cu Atena, nici cu Venetia si nici cu Napoli, dau 4 exemple de orase cu istorie lunga, extrem de diferite intre ele. Poate doar galeria lui Poli sa aiba originea in incredibila atmosfera de pe stadionul lui Napoli.

Ultras
11th December 2004, 20:55
Nu vorbiti prostii pe-aici ca Iulian moderatorul zice ca e foarte interesat de Poli si se uita cam des pe astfel de topice. :D
Ultras, am inteles ce nu ti-a palcut. Ca nu ne agitam si noi fara sens ca bucurestenii. Multumin dar nu ne intereseaza, iar faptul ca nu ti-a placut orasul, desi te repeti sa te autoconvingi ca asa a fost atunci eu iti sugerez sa stai cat mai mult posibil in "metropola" aici numita Bucuresti. Cu niste suburbii ca Jilava trebuie sa fii foarte mandru de asa o metropola. :D
Bafta Sportului! Imi sunt simpatice echipele studentesti ca au avut ceva frumos la baza comparativ cu... nu mai spun cine ca iar se uita Iulian si sterge. :D

Mie mi-a placut orasul... Dar caracterul unora dintre locuitorii acestuia imi displace si am tendinta de a generaliza. Ceea ce nu imi displace deloc. Exceptiile eclipseaza regula...

Sergio
11th December 2004, 21:15
Dar nu seamana ca atmosfera nici cu Budapesta, nici cu Atena
Astea sunt capitale din cate stiu eu. Mai normal ar fi sa le compari cu capitala nostra mult iubita. La cati bani se strang din toata tara, ar trebui sa arate de 100 de ori mai bine. Nu vad ce aveti cu Timisoara si timisorenii, cu ce v-am deranjat asa de mult?
Ultras, daca tot iti place sa generalizezi, inseamna ca toti romanii sunt prosti, tigani, aurolaci, etc. Vezi ca intri pe teren minat.

Carlos Gambino
11th December 2004, 21:19
...Greshit...aici atitudinea anti-bucureshti cu greu o potzi defini ca exceptzie...mai degraba ca un curent progresiv..! "Caracterul"....hmmm...ce shtii tu despre "caracter"...ai invatzat cuvantul asta la rand la ouale lui Bombo'...sau unde...?
...Btw,, daca itzi place sa jigneshti locuitorii unui orash itzi recomand www.dickheads.online.com...poate acolo o sa gaseshti locul unde itzi potzi refula frustrarile...!

ultras_sportul
11th December 2004, 23:44
Astea sunt capitale din cate stiu eu. Mai normal ar fi sa le compari cu capitala nostra mult iubita. La cati bani se strang din toata tara, ar trebui sa arate de 100 de ori mai bine. Nu vad ce aveti cu Timisoara si timisorenii, cu ce v-am deranjat asa de mult?
Ultras, daca tot iti place sa generalizezi, inseamna ca toti romanii sunt prosti, tigani, aurolaci, etc. Vezi ca intri pe teren minat.


Banii care se strang ar trebui sa stii ca nu raman la Bucuresti ... mai ramane sa spui ca in Bucuresti se repara strazile cu banii stransi din Timisoara :o:

Sergio
12th December 2004, 00:14
Nu, se repara strazile din Bacau. Tot nu ma incalzeste cu nimic. Sper ca ti-ai dat seama dupa starea drumurilor ca banii se directioneaza catre alte zone "strategice".

Ultras
12th December 2004, 09:57
Astea sunt capitale din cate stiu eu. Mai normal ar fi sa le compari cu capitala nostra mult iubita. La cati bani se strang din toata tara, ar trebui sa arate de 100 de ori mai bine. Nu vad ce aveti cu Timisoara si timisorenii, cu ce v-am deranjat asa de mult?
Ultras, daca tot iti place sa generalizezi, inseamna ca toti romanii sunt prosti, tigani, aurolaci, etc. Vezi ca intri pe teren minat.

In conditiile in care in Bucuresti sunt 10% din po****tia Romaniei, iar Bucurestiul contribuie cu 25% din PIB, nu prea vad ce strange Bucurestiul din tara. Numai ca directioneaza niste bani catre zonele mai sarace? Aceleasi problemesunt peste tot in lume. Ex. Italia.
Cat despre generalizare, vezi imaginea Romaniei in strainatate.

Sergio
13th December 2004, 23:25
Nu-i vorba de zonele sarace, e vorba de zonele pastorite de diversii baroni locali si banuiesc ca stii foarte bine cum se impart fondurile in respectivele zone. De acum incolo sper ca va fi altfel.

Cainele
14th December 2004, 12:57
Baroni au fost , sunt si vor fi...indiferent de cine e la putere...you'll see

Sergio
14th December 2004, 16:09
Sper sa nu fie asa. :)

Ultras
17th December 2004, 10:29
Naivi... Peste 2-3 ani nu cred ca va mai exista unul care sa recunoasca votul pentru DA...

Sergio
17th December 2004, 22:38
Pai n-au de ales. Au fost filmati fluturand steagul portocaliu. :evil:

Ultras
17th December 2004, 22:47
Ei, ash... Trucaje!!!

Sergio
17th December 2004, 23:01
Nu cred. :nah:
Eram si eu pe acolo. :D