PDA

View Full Version : Campionul Campionilor - 4 dec 2004



grig_jr
3rd December 2004, 13:29
http://www.raceofchampions.com/

maine se decide !!! cine e cel mai bun din cei mai buni:

Michael Schumacher, 7-time F1 World Champion
David Coulthard, Winner 13 F1 Grand Prix’s including Monaco GP 2003.
Jeff Gordon, 4-time NASCAR Champion
Jean Alesi, 3rd F1 World Championship 1997, 201 starts in GP
Kenny Brack, INDY 500 Winner, IRL
Jimmie Johnson, 2nd NASCAR 2003
Mattias Ekstrom, DTM Champion 2004, Winner Gr.N Swedish Rally 2004
Heikki Kovalainen, 2004 World Series by Nissan Champion
Sebastien Loeb, 2004 World Rally Champion
Marcus Gronholm, World Rally Champion 2000 & 2002, winner 2004
Colin McRae, World Rally Champion 1995
Armin Schwarz, European Rally Champion 1996
Sebastien Bourdais, 2004 Champ Car Champion
Tony Kanaan, 2004 IRL Champion
Felipe Massa, Sauber-Petronas F1 driver
Stephane Sarrazin, 2004 French Rally Championship leader

vor concure pe urmatoarele masini:

Ferrari 360 Modena Challenge
ROC Cars - Honda CBR 1100cc Blackbird 16 valves concept
Citroen Xsara WRC
Peugeot 307 WRC

pe un circuit paralel in forma de 8 pe Stade de France :

http://www.imp.mc/rocwebsite/all_images/track_images/lr/IMG_0012b.jpg

pe eurosport de la ora 19:00 CET - asta inseamna 20:00 ora romaniei (daca nu sunt ceva decalaje acum, de cand s-a schimbat ora)

HAI SCHUMI, HAI LOEB

ar merge un poll,.. da' sincer imi e lene sa fac :P

sa va uitati, spectacol garantat !!!!!!! :yeah: :yeah: :yeah:

grig_jr
4th December 2004, 21:15
SSSSSSSSSSSSSSSSSCCCCCCCCCCCCCCCCHHHHHHHHHHHHUUUUU UUUMMMMMMMMIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i-a aratat un pic la Loeb si din pacate am impresia ca apoi s-a plictisit si l-a batut Massa (Scumii zice ca a incetinit pe ultimul tur pt ca a crezut ca e gata cursa - sincer ma indoesc)

oricum Schumi l-a batut pe Leob si castiga titlul de 'Campion al Campionilor'

inca se desfasoara cupa pe natiuni. sa vedem cine castiga :P

Profetu
7th December 2004, 12:01
junioru, stii foarte bine ca asta e o intrecere de vacanta, asa inainte de "sarmale" ... l-am vazut pe kovalainen cum sarea pe ferrariul ala in timp ce jean todt se uita la el zambind parinteste ... iar loeb, era si el numai un zambet ...

nu merita deschis un thred pentru pentru un asa subiect ... :no:

viorel 31
7th December 2004, 12:20
Subscriu Profetu@ este irelevant pt M.S.

grig_jr
7th December 2004, 12:28
ati vazut careva in direct evenimentul?
intr-adevar, e de fun, dar v-ati uitat la fetele lor? numa de fun nu erau acolo. un pilot de curse ii place sa castige si cand se intrece pe o tricicleta.

oricum, se poate spune ca schumi a luat bataie. i-a dat-o kovalainen in finala pilotlor de pista. surpriza totala micutzul care cred ca si-a facut nume.

dar despre intrecerea cu loeb mie mi s-a parut destul de serioasa. oricum sunt magici amandoi. am spus-o demult: loeb e singurul si primul pilot francez care imi place. ma rog, e alsacian, probabil ca de aia imi place de el.e serios si va zic ca a serios a fost si sambata in intrecere.

@profetu: de ce sa nu merite un thread pt o competitie care a reunit cei mai mari piloti din lume?!?!?!!? poate daca nu esti pasionat de curse ti se pare irelevant. si mie mi se pare irelevant tot forumul despre fotbal,. ca nu ma intere....
daca nu te intere pe tine, du-te acasa si lasa-ne pe noi sa ne vedem de discutiile despre topicurile care ne pasioneaza

viorel 31
7th December 2004, 12:35
Mai dar ce te-ai suparat! Afla ca ma pasioneaza si fotbalul si tot ce tine de sporturile auto. Am dreptul sa-mi dau cu parerea sau nu?
P.S. cam sunt fan Michael S. si Ferrari si nu-mi place deloc cand pierd indiferent in ce competitie - asa ca : putina intelegere :ok: -

grig_jr
7th December 2004, 12:48
ma luam de profetu in post de mai sus ca o zis ca nu avea rost sa deschid un topic pe tema acestei competitii. chestia cu fotbaulul era un exemplu. iti mai dau unul ca sa ma fac inteles mai bine. intru eu pe un forum de goblenuri sau macrameuri si le explic la aia de acolo ca nu are rost sa deschida topicuri pe temele respectiva pt ca is irelevante. e absurd, fiecare discuta despre ce vrea. nu te intere, nu citi sau nu posta.

toata lumea stie cred deja ca sunt fan schumi si ferrari, dar daca ii intrebati pe pretenii mei, le-am zis la toti ca sunt de parere ca loeb va castiga. nu prea ii dadeam sanse lui schumi in fata lui. din pacate au alergat pe mobrele alea si loeb nu a putut da totul din el. pe un wrc se radea de el. :P

viorel 31
7th December 2004, 12:52
Mai putina dreptate a avut. De ce? topicul tau nu prea a avut multi vizitatori si mai rau nu prea sa raspuns la el. Poate din acest motiv...
Eu am raspuns pt ca "irelevant" l-am folosit eu si m-am simtit cumva cu musca pe caciula...

grig_jr
7th December 2004, 13:31
pei era singurul eveniment important din aceasta perioada. de cand s-a incheiat si wrc-ul :(( nu prea se intampla mare lucru in motorsport. ceva transferuri si teste in f1. si in rest pauza. abia am asteptat sa vina sambata sa ma uit la Cursa Campionilor !. abia astept sa inceapa sezonul. sa ne trezim iara la 6 dimineata sa prindem startul :)

viorel 31
7th December 2004, 13:54
Ai dreptate. Este o perioada f saraca in evenimente auto-moto. Ne-au ramas revistele de specialitate si emisiunile auto-moto de pe posturile tv. Dar incep ele campionatele mondiale de f1, wrc, motoGP, dtm chiar si campionatul natinonal de raliuri sa vezi atunci postari si comentarii ....

grig_jr
7th December 2004, 14:18
abia astept. mor aici. nu stiu daca ai vazut, da' ma ocup de "poze" pe DIVERSE si alte prostioare din astea!!!

anu viitor vreau neaparat sa ajung la o etapa de CNR. la banatului sau hunedoarei. sunt cele mai aproape de mine.

la f1, parca vad ca pana la hungaroring iara e decis campionatul, si daca nu are miza,... risti sa mergi degeaba. pt altceva nu ma tzine buzunaru :((

Profetu
7th December 2004, 17:36
Juniorule, io credeam ca deja ne cunoastem si de aia mi-am permis sa te dojenesc un pic ... si uite ca thredul asta a devenit dintr-o data ... animat.

Ma gandeam ca ai observat ca am deschis si eu, la randul meu, niste threduri "neinteresante" si ca sunt unu care cat de cat urmaresc acest sport ...

Speram ca ai observat faptul ca cel putin in domeniul raliurilor, CNR si WRC, chiar ma pricep ...

Imi cer scuze daca te-am jignit ... insa, parerea mea, a unuia care chiar a urmarit aceasta competitie live pe eurosport, este ca a fost o competitie de dragul spectacolului si nicidecum o competitie pentru performanta.

Eu nu am observat decat zambete ironice pe fetele "priceputilor" ...

Inca o data ... scuze !

offtopic ... Daca aceasta perioada e lipsita de competitii asta nu inseamna ca trebuie sa deschidem discutii de dragul discutiei sau de dragul acumularii unui numar de posturi ...

grig_jr
7th December 2004, 17:48
@profetu: i agree.

si in alta ordine de idei : MA SUPER PLICTISESC IN EXTRA SEZON !!!!!!!

nici macar andros trophy nu am vazut !! si ala e numa iarna!
scuze daca m-am atacat si eu acuma,.... sunt nesatisfacut dpdv auto-moto-sport :))
gasiti si voi o competitie care se desfasoara acuma si hai sa urmarim :PPP

Profetu
7th December 2004, 17:54
Hai sa ne-mpacam ... :bere:

Pe 1 ianuarie incepe Paris-Dakar.

Pe 1 aprilie CNR ...

Nu ne ramane decat sa comentam "miscarile de trupe" din extrasezon ... dar asta la "Stiri ... "

grig_jr
7th December 2004, 18:04
:great:

nu mai e asa mult, nu?
oricum, sarbatori, etc.. trece vremea !

oaspetele
8th December 2004, 00:23
haide ma, las sa fie topicuri, ca "ne-ngheata" uleiul in motor daca nu-l mai dezmortim nitel.

:p