PDA

View Full Version : Credeti in mutarea lui FC National la Craiova?



Zapada
2nd December 2004, 21:21
Azi s-a discutat ca FC National sa fie mutata la Craiova si sa fuzioneze cu U Craiova!

ce va iesi din aceasta fuziune daca se realizeaza?

minudoru
2nd December 2004, 21:46
De crezut nu cred dar ar fi ceva nu? :ok:

Zapada
2nd December 2004, 21:49
pare interesant dar nu stiu de ce trebuia inplicat si Dinel Staicu in aceste discutii daca echipa va fi finantata de primarie?

EDMOND_
2nd December 2004, 21:52
Este doar o mare aiureala..chiar zambesc... :) .. In primul rand ca nu s-a pus problema fuziunii, ci doar ca primaria sa preia Nationalul, sa-i zica National Craiova... L-am auzit pe Iorgulescu ala la televizor, cum ca vor fi foarte motivati fotbalistii daca vor juca in fata multor spectatori , la Craiova sau la Timisoara... Mah nea Iorgulescu, sa stii ca o sa ne inghesuim , nu o sa avem loc pe stadion , doar sa-i aplaudam pe alde Mitrovici....
La fiecare meci vor fi cate 40 000 de spectatori..nu vor prididi sa vina din toate colturile Olteniei...
Iorgulescu asta a imbatranit inainte de vreme, altfel nu-mi explic...

Catalanul
2nd December 2004, 21:53
sa vina la Timisoara :D ca o sa aiba un public pe cinste mai ales daca vor avea aceleasi rezultate ca la National :rolleyes:

da oricum cred ca o sa ramana in Cotroceni...

minudoru
2nd December 2004, 21:54
A inceput pauza de campionat asa ca trebuie sa ne ocupam timpul cu ceva in plus pe forum. :D

EDMOND_
2nd December 2004, 21:58
sa vina la Timisoara :D ca o sa aiba un public pe cinste mai ales daca vor avea aceleasi rezultate ca la National :rolleyes:

da oricum cred ca o sa ramana in Cotroceni...

Ce naiba , mah POLI , asa rau ati ajuns ... !? Pai rugati-l frumos pe nenea Iorgulescu, poate se indura!

Zapada
2nd December 2004, 22:01
Este doar o mare aiureala..chiar zambesc... :) .. In primul rand ca nu s-a pus problema fuziunii, ci doar ca primaria sa preia Nationalul, sa-i zica National Craiova... L-am auzit pe Iorgulescu ala la televizor, cum ca vor fi foarte motivati fotbalistii daca vor juca in fata multor spectatori , la Craiova sau la Timisoara... Mah nea Iorgulescu, sa stii ca o sa ne inghesuim , nu o sa avem loc pe stadion , doar sa-i aplaudam pe alde Mitrovici....
La fiecare meci vor fi cate 40 000 de spectatori..nu vor prididi sa vina din toate colturile Olteniei...
Iorgulescu asta a imbatranit inainte de vreme, altfel nu-mi explic...



eu zic ca s-ar putea realiza daca nu ar fi in discutii si jmenarul militian la mijloc care e uns cu toate alifiile si e pus sa pacaleasca pe toata lumea

Catalanul
2nd December 2004, 22:06
Ce naiba , mah POLI , asa rau ati ajuns ... !? Pai rugati-l frumos pe nenea Iorgulescu, poate se indura!
ce naiba mah EDMOND_ faceam si eu haz de necaz :D :drak:

EDMOND_
2nd December 2004, 22:19
Zapada, ce treaba mai are mah militianul... ca afacerea daca o face , o face Solomon cu Iorgulescu ( astia doi cat de departe crezi ca sunt de Staicu.?.)
Mi se pare simplu! Solomon il anunta pe Staicu, ii spune ca nu mai ia echipa si preia Nationalul. Eu nu am vazut ca Iorgulescu sa propuna o fuziune, l-am auzit la televizor spunand ca i-a propus lui Solomon sa preia Nationalul ,ca va castiga si cupa si campionatul... cum ar putea Staicu sa se impotriveasca , poate sa scoata pusca....
Problema este cu suporterii.... crezi ca ar accepta o astfel de varianta !?

Zapada
2nd December 2004, 22:26
da Edmond se pare ca ai dreptate, iata ce spune primarul

Potrivit lui Solomon, discuţia a plecat de la negocierile privind un eventual transfer al jucătorului Gabriel Caramarin la Universitatea Craiova.
"M-am interesat printr-un prieten comun de Caramarin, însă Iorgulescu mi-a propus să aducă în Bănie toată echipa. Vor să plece din Bucureşti şi s-au gîndit ca cei din Craiova să aibă echipă în prima divizie care să facă performanţă. A rămas să mă gîndesc şi, dacă nu mă voi înţelege cu Staicu (n.r. - patronul Universităţii, Dinel Staicu), care cere 6 milioane de dolari, va aduce Naţionalul în Craiova gratis. Voi purta o ultimă discuţie cu Staicu în aceste zile şi dacă nu voi ajunge la un acord, vom demara tratativele", a spus Solomon.
Primarul oraşului Craiova a adăugat că se va căuta o variantă de a schimba numele echipei, astfel încît toată lumea să fie mulţumită. "Totuşi sper să mă înţeleg cu Staicu, pentru a rămîne cu Universitatea. Putem ţine echipa în Divizia A, iar pentru început vom aloca un buget de 60-70 de miliarde de lei. Sper să colaborez şi cu Iorgulescu şi să-i pot lua la Craiova pe Caramarin şi Gigel Coman", a precizat oficialul craiovean.

minudoru
2nd December 2004, 22:26
Problema este cu suporterii.... crezi ca ar accepta o astfel de varianta !?
Singura varianta acceptata ar fi inghitirea Nationalului de catre Universitatea

Bancaru
2nd December 2004, 22:39
Bai, ia mai subtire. Nu se poate asa ceva. Unu pentru ca problema s-a mai pus si vedeti cu totii ca exista National Steaua, National Rapid, National Ceahlaul, samd. si doi ca Iorgulescu nu e chiar asa prost precum il prezinta stirea. Din pacate pentru Iorgulescu Nationalul nu este echipa lui si in plus nu este patron asa cum arata si ols. Nu are Iorgulescu putere sa mute Nationalul. In plus asta ar insemna distrugerea unei echipe de traditie din fotbalul nostru. Nu vreau sa fiu inteles gresit, dar Nationalul are mai mult traditie decat Craiova. Nu are acelasi palmares, ce-i drept, si nici faima. Dar de aici si pana la fuziune... e cale lunga. Eu cred ca Iorgulescu incearca sa gaseasca un prost, ca de obicei, si l-a gasit mai chel pe Solomon. Ce o fi zis el dupa mai multe sticle galgaite cu ocazia unirii celei mari: Ia sa-mi bag eu mana in minele de aur ale lui Solomon...
O sa mute un *****. Sa se care el.
Sa fim seriosi!

PS Pun pariu ca Iorgulescu era beat la ora aia. Pe bune.

minudoru
2nd December 2004, 22:46
Bai, ia mai subtire. Nu se poate asa ceva. Unu pentru ca problema s-a mai pus si vedeti cu totii ca exista National Steaua, National Rapid, National Ceahlaul, samd. si doi ca Iorgulescu nu e chiar asa prost precum il prezinta stirea. Din pacate pentru Iorgulescu Nationalul nu este echipa lui si in plus nu este patron asa cum arata si ols. Nu are Iorgulescu putere sa mute Nationalul. In plus asta ar insemna distrugerea unei echipe de traditie din fotbalul nostru. Nu vreau sa fiu inteles gresit, dar Nationalul are mai mult traditie decat Craiova. Nu are acelasi palmares, ce-i drept, si nici faima. Dar de aici si pana la fuziune... e cale lunga. Eu cred ca Iorgulescu incearca sa gaseasca un prost, ca de obicei, si l-a gasit mai chel pe Solomon. Ce o fi zis el dupa mai multe sticle galgaite cu ocazia unirii celei mari: Ia sa-mi bag eu mana in minele de aur ale lui Solomon...
O sa mute un *****. Sa se care el.
Sa fim seriosi!

PS Pun pariu ca Iorgulescu era beat la ora aia. Pe bune.
Viitor coleg? :D :D :D

Zapada
2nd December 2004, 23:07
Singura varianta acceptata ar fi inghitirea Nationalului de catre Universitatea



de acord cu tine, dar nu e posibil deoarece in cazul asta costa la 10 milioane de euroi si Craiova nu are asa multi bani!

nu ai vazut ca Iorgulescu cere 1 milion doar pe Caramarin!

Zapada
2nd December 2004, 23:41
Ideal pentru Craiova ar fi ca din jucatori ambelor echipe sa se alega cel mai buni si vor juca la U Craiova iar ceilalti vor juca mai departe in Bucuresti sub numele FC National, dar nu cred ca se va putea realiza deoarece Iorgulescu vrea bani multi.

EDMOND_
2nd December 2004, 23:46
Bey bancaru , ramaneti voi cu traditia voastra.... si pastrati-l si pe Iorgulescu, nu era deloc beat, era chiar foarte serios..si spunea clar ca si-ar dori sa mute echipa la Craiova sau Timisoara.Probabil s-a saturat de Los Platanos & co , altfel nu-mi explic.
Ma omori cu traditia...pai toate echipele au traditie... mai tii minte de cate ori ati trecut prin divizia B si cat ati zabovit pe acolo...Uite ca noi nu avem o astfel de istorie,,,

Catalanul
2nd December 2004, 23:57
mai bine sa mute echipa la Timisoara... ca noi avem nevoie intr-adevar de jucatori buni ca si Caramarin, Gigel Coman si multi altii :D
mai mult... noi deja avem palmaresul ''patat'' de ce sa si-l strice si Craiova :D lasati ca voi o sa va reveniti cu siguranta in retur :p asa ca mai bine muta Gino echipa la Timisoara :drak:

inter
3rd December 2004, 00:18
Mirile... Bancarule ... "fratii nostrii", unde sunteti ? :D:D
va rezervam un loc la oficiala :p

Pacala
3rd December 2004, 00:24
asta e inventie ....n-are presa ce sa mai zica ca se termina campionatul

stiu eu cativa care vreau sa vina ...i-am zis pe intern

ricomuerte
3rd December 2004, 05:13
NNNUUUU...Miticii sa ramana la "parcela" lor din Capitala!! :no:

EDMOND_
3rd December 2004, 08:39
Este doar asa, o piesa de teatru, pe care Solomon ( care , din multe puncte de vedere este la fel de "mafiot" ca si Staicu) incearca sa o puna in scena.
Nu cred ca Staicu va lua in seama afirmatiile astea. El stie clar ca sunt jocuri de culise, doar este maestru in asta.
Timisoara!? Cred ca nici suporterii de acolo nu ar accepta, poate doar daca echipele fuzioneaza si cea nou aparuta va lua numele orasului.

Iata si declaratiile a doi fotbalisti olteni :
Zeno Bundea: “Nu se compară suporterii Universităţii cu cei din Cotroceni. Dacă FC Naţional o să evolueze la Craiova, o să joace cu stadionul gol, aici există numai Universitatea, nici o altă echipă nu va fi înghiţită de publicul oltean”. Mihăiţă Pleşan, a fost şi el contrariat de aceste afirmaţii: “Ar fi chiar culmea ca Primăria să ia o echipă din Bucureşti, în loc să ajute Universitatea”.

Zapada
3rd December 2004, 12:19
asa cum am mai spus, 4-5 jucatori de la F C National ar fi bineveniti la Craiova in rest sint doar glume de prost gust

Vietnam
3rd December 2004, 12:31
Sigur ca daa :degete: ! O sa se cheme echipa Nationalul Craiova! :o:

Ce nu inteleg eu este altceva...daca Primaria este "patronul" Universitatii Craiova ce discuta Iorgulescu cu Dinel despre Stiinta???? :mda:
Deja astia iar ne prostesc si noi ne dam cu capul de toti peretii ca sa intelegem ceva.
E clardomnule!!! olteanul in general se pare ca este mort de curiozitate si daca nu se perpeleste aiurea in punga nu este oltean... :headbang:

Eu zic sa o lasam moarta ca nu are rost! Oltenii iar o sa sara in sus ca se aduc jucatori din Bucuresti si uite asa ne mai certam 10 ani!
Culcati-va copii ca PSD vegheaza! :jerk:

Bancaru
3rd December 2004, 12:44
Mirile... Bancarule ... "fratii nostrii", unde sunteti ? :D:D
va rezervam un loc la oficiala :p
Eu am in Cotroceni, nu am nevoie de alta. E bine la noi. Inter, recunoaste ca ar fi misto sa aveti un stadion ca al nostru, pus intr-o zona cum e cartierul Cotroceni. Ce ar fi sa se mute echipa voastra la noi? Scapati de multe probleme.

gigel_bucur
3rd December 2004, 13:22
NNNUUUU...Miticii sa ramana la "parcela" lor din Capitala!! :no:
ai dreptate, s-au mai mutat unii la Timisoara si n-a iesit nimic :jerk:

ca sa fiu ontopic, nu cred ca asa ceva e posibil. Gino sta foaaarte bine in Cotroceni, nu-i trebuie scandal :)

vasile314tzurka
3rd December 2004, 13:26
pai el cu solomon au declansat balariile. solomon se filma "celulind' cu gino si ala dadu si el o declaratie ca o duce rau cu bnr-ul. cinstit sa fiu nu cred.

Zapada
3rd December 2004, 16:18
se da si el mare ca de aia e primar la Craiova, pai nu?

Bancaru
3rd December 2004, 18:17
Bey bancaru , ramaneti voi cu traditia voastra.... si pastrati-l si pe Iorgulescu, nu era deloc beat, era chiar foarte serios..si spunea clar ca si-ar dori sa mute echipa la Craiova sau Timisoara.Probabil s-a saturat de Los Platanos & co , altfel nu-mi explic.
Ma omori cu traditia...pai toate echipele au traditie... mai tii minte de cate ori ati trecut prin divizia B si cat ati zabovit pe acolo...Uite ca noi nu avem o astfel de istorie,,,
Edmond, nici nu vreau altceva decat sa ramanem cu traditia noastra. Am fost si in B dar si in C. Asta face echipa mult mai frumoasa din punctul meu de vedere. Ceva pentru care suferi incepe sa-ti fie apropiat de suflet. Palmaresul nostru de divizia C vreau sa ramana in Cotroceni.

Zapada
4th December 2004, 14:41
nu va faceti probleme deoarece nu e primarul Craiovei capabil de astfel de afeceri!

Zapada
5th December 2004, 12:43
hehe, se ingroase gluma! iata ce mai scriu ziarele de azi!

FC Naţional se mută în Bănie! Primarul Solomon respinge oferta lui Staicu, refuzînd Universitatea, şi e gata să preia trupa lui Iorgulescu şi Olăroiu. [...]

Mihayi
5th December 2004, 12:52
Nu se va muta nimeni!Nu bagati in seama!Asta e politica lui Solomon

Zapada
5th December 2004, 13:35
Nu se va muta nimeni!Nu bagati in seama!Asta e politica lui Solomon


e foarte posibil ca National sa joace la Craiova pina la vara iar la vara ar urma sa se faca schimbarile de nume si altele.

primarul are dreptate
de ce sa-i dea jmenarului de militian 6 milioane de euro plus cel putin un milion de euro pe care acesta-l va incasa pentru Plesan, daca el a cheltuit aprox. 2 milioane de euro cu echipa de cind a luato de la Netoiu?

bravo primarule!

pompieru
5th December 2004, 14:09
e foarte posibil ca National sa joace la Craiova pina la vara iar la vara ar urma sa se faca schimbarile de nume si altele.

primarul are dreptate
de ce sa-i dea jmenarului de militian 6 milioane de euro plus cel putin un milion de euro pe care acesta-l va incasa pentru Plesan, daca el a cheltuit aprox. 2 milioane de euro cu echipa de cind a luato de la Netoiu?

bravo primarule!

glumesti, asa-i? cum sa ia nationalu' sa joace pe oblemenco? Universitatea e numai una si e tinuta in viata de performantele care le-au facut acum 20 de ani si pe care le mai speram inca. ce fac ei aici se numeste bataie de joc, inclusiv solomon. daca ajunge el sa faca asa ceva cred ca fac astia revolta in Craiova. sa ia jucatori da, dar sa pastreze Universitatea asa cum e ia, terfelita de toti cum a vrut fiecare. Aia e Universitatea si nu National-Universitatea. din punctul meu de vedere astea sunt doar manevre ca sa-i fortzeze mana lu' Staicu' sa o dea mai ieftin, dar cum asta nu e prost o sa fie gargara ieftina. sper sa se rezume la atat. personal consider ca aceasta asociere nu este de bun augur si va duce la disparitia unei echipe mari, chiar daca acum se zbate la retrogradare. Eu daca as fi in locul lui Solomon nici n-as pune in disctuie asa ceva vreodata, el marele oltean care se bate cu pumnu'-n piept ca ii place fotbalul.... ma dezgusta de la episodul asta incolo... toti vor sa faca afaceri cu numele clubului.

minudoru
5th December 2004, 15:10
De la militian trebuie sa ia numele si vreo 4-5 jucatori.Atat!!!

Zapada
5th December 2004, 17:54
Iata ca U Craiova este pe ultimul loc dupa ce Poli Timisoara a batut azi acasa in restanta cu Sportu!

O mai fi fost Craiova vreodata pe ultimul loc la jumatatea campionatului?

Primarule de la Craiova lasa militianul sa se duca in B cu echipa lui ca si asa nu sint olteni in echipa si aduce pe F C National la Craiova ca are mai multi olteni in echipa in frunte cu Popescu.

Maximus
6th December 2004, 14:30
Intrebarea mea este: Cum de s-a nimerit televiziunea chiar in momentul in care Solomon vorbea la telefon cu Iorgulescu?
Este un circ ieftin la care Staicu n-o sa marseze. Chiar credeti ca Staicu e atit de prost? In mod cert nu e. Dar se pare ca Solomon este :rosu:
Aceasta mascarada face parte din seria declaratiilor tip Solomon pe aceeasi lungime de unda cu cele de dinaintea meciului cu dinamo...

EDMOND_
7th December 2004, 00:11
Zapada , cine crezi tu ca o sa mearga sa sustina Nationalul daca acesta joaca la Craiova... Eu nu , si nici Maximus.... de exemplu. Tu o vei face?

Uite si declaratia lui Costica Stefanescu, poate te facesa vezi lucrurile altfel:
"Este o idee total bizara, absolut aiurea. Ar fi o mare prostie, o persiflare si denigrare nu numai a istoriei Universitatii, ci a fotbalului oltenesc! Nici nu are sens sa discutam asupra acestui subiect, nu cred ca oltenii ar putea accepta o asemenea, repet, persiflare."

Zapada
7th December 2004, 11:12
o fuziune intre national si craiova s-ar putea face pastrinduse cei mai buni jucatori de la fiecare echipa urmand sa cada doar 2 echipe la vara dar in practica este inposibil deoarece nu se vor intelege (Iorgulescu si Primarul + jmenarul militian Staicu)

spinU
28th May 2005, 01:03
zilele acestea Rodion Camataru s-a aflat in Bucuresti, negociind in secret aducerea echipei FC National in Banie. Aflat la Rm. Vilcea, Dumitru Dragomir, presedintele LPF, a confirmat zvonurile, declarind: „Universitatea nu va juca in Divizia B! Mititelu si Paul Valuta habar nu au ce au cumparat."

uti2102
28th May 2005, 01:48
Cu alte cuvinte Stiintza se va afunda mai rau, inspre C, iar fanii olteni vor imbratzisha, la fel ca omologii lor timishoreni, un hibrid. Asta doar vreo 2 ani, pana cand patronatul va cumpara palmaresul Universitatzii. La acea data actuala echipa a olteniei probabil se va scalda prin judetzeana......
Numai la noi se poate cumpara loc, tranzactziona loc, fuziona echipe etc....... :ciocan:

Gonzo
28th May 2005, 02:48
alpopa pana mai ieri te respectam...

dar acum vorbesti sa nu taci... vad ca le stii pe toate...

tine-o tot asa si ajungi mai rau ca fratii Petreusi (fia si mihai) sau modovenii be si ce bine e :mda:

spanule esti o clona penibila... oricare ai fi tu , Craiova nu va fuziona niciodata :mda:

be@
28th May 2005, 02:54
Ce-i ,Gonzo?Probleme,ma?
Stati linistiti,ca Nationalul ramane in Cotroceni!
Nu va luati dupa nebunul ala de dragomir,ca aiureste!
In prosport scrie ca Gino nu confirma,iar primaria nici nu stie de asa ceva !
Ma,da' voi nu v-ati saturat ca in fiecare zi se vehiculeaza cate o varianta de salvare?

fia
28th May 2005, 08:19
alpopa pana mai ieri te respectam...

dar acum vorbesti sa nu taci... vad ca le stii pe toate...

tine-o tot asa si ajungi mai rau ca fratii Petreusi (fia si mihai) sau modovenii be si ce bine e :mda:

spanule esti o clona penibila... oricare ai fi tu , Craiova nu va fuziona niciodata :mda:Asa ma cearta-te cu toti! Bravo!
O singura chestie ai dreptate: spinU e clona si banuiesc si a cui....

BornWild
28th May 2005, 13:33
Ce-i ,Gonzo?Probleme,ma?
Stati linistiti,ca Nationalul ramane in Cotroceni!
Nu va luati dupa nebunul ala de dragomir,ca aiureste!
In prosport scrie ca Gino nu confirma,iar primaria nici nu stie de asa ceva !
Ma,da' voi nu v-ati saturat ca in fiecare zi se vehiculeaza cate o varianta de salvare?


Be@, daca ai fi informat cat de cat, ne-ai spune macar cum si-a furat-o Gino de la camatari miercuri pt ca a trecut termenul de a achita dobanda si el "a uitat" sa se prezinte sa achite.
Stiu ca nu ma crezi, dar poate vei vedea semnele acelei altercatii daca se va arata la tv . :happy

vlad1607
28th May 2005, 13:53
alt hibrid? tzara lui peste voda.....

BornWild
28th May 2005, 13:54
Universalule.......mai pune vreo 2- 3 echipe ca sa tii cu toata Europa

miril
28th May 2005, 15:19
Cu Camatari sau fara, nu-l vad pe Gino parasind...macelaria, ca sa folosesc un limbaj "adecvat" situatiei, si nici mutandu-se in afara granitei lui...Bucur, nu-l vad. E prea inteligent sa intre in nebuniile din Banie, iar daca este dator...Camatarilor, salvarea vine tot de la...Bucur. Si cine o sa joace, ma rog, in Cotroceni. Ca doar n-o sa stea...fara obiectul muncii o frumusete de stadion. O fi el gol, dar este facut pentru...goluri!

be@
28th May 2005, 16:16
Be@, daca ai fi informat cat de cat, ne-ai spune macar cum si-a furat-o Gino de la camatari miercuri pt ca a trecut termenul de a achita dobanda si el "a uitat" sa se prezinte sa achite.
Stiu ca nu ma crezi, dar poate vei vedea semnele acelei altercatii daca se va arata la tv . :happy
Ca sa-ti raspund,am vazut ieri pe TVR un interviu cu Gino,in care spunea ca va da in judecata ziarul care a scris acele minciuni. :ok:

vlad1607
28th May 2005, 16:23
Universalule.......mai pune vreo 2- 3 echipe ca sa tii cu toata Europa
hai oltene lasa-ma cu vrajeli din astea..ca tu nu ai simpatii te pomenesti..esti limitat daor la Craiova......pregateste-te de o caruta de goluri azi asa de ADIOS ! :evil:

BornWild
28th May 2005, 16:56
Nu cred ca stii ce e aia sa iubesti o singura echipa.....si daca ar fi sa vorbim de capitolul simpatii........pot spune decat o singura echipa : Napoli A.C.si asta pt ca se identifica cu Craiova.....
Mai bine retrogradati si cu cei mai multi spectatori decat sa fiu campion al blaturilor si cu stadionul gol.
Iar in perspectiva meciului de azi, gandeste-te( mea culpa ....pun un dinamovist sa gandeasca :thinkso: ) ca jucati impotriva unei echipe de juniori.......macar pe aia sa ii bateti si voi pe bune :happy

P.S
Si daca jignestii oltenii..........o sa iti atrag atentia ca in haita voastra sunt foarte multi asa -zisi olteni.Spune-ne noua cum le scandezi numele..ca suntem curiosi :D

uti2102
28th May 2005, 21:20
Gonzo, tu potzi sa spui ce vrei, nu o sa schimbi realitatea. Iar Universitatea nu va renashte din propria cenusha daca nu o sa ma mai respectzi tu pe mine....Am spus ceva, dak nu-tzi convine sa fii sanatos.
Cert e ca Universitatea a ajuns mai rau decat in orice coshmar, iar perspective imbucuratoare nu prea sunt. La modul cum arata lucrurile Craiova seamana din ce in ce mai mult cu Poli-ul lui Zambon..... Echipa de azi 12. BĂNICĂ – 5. BĂDĂLUŢĂ, 26. FELEAGĂ, 21. LAZAROVICI – 28. CL. TUDOR, 11. ŢICLEA, 8. A. ROMAN, 13. STĂVARU, 14. DĂNĂNAE – 16. STOIANOF, 27. UNGUREANU cred k este shi va fi cea mai slaba formatzie aliniata vreodata de Universitatea/Shtiintza Craiova. :mda:

Bancaru
28th May 2005, 21:49
Este cel putin rusinos sa astepti o magarie. In primul rand, ca sa elimin dubiile, aflati ca sunt suparat ca in discutie este FC National, o echipa de traditie si o traditie cu atat mai frumoasa cu cat a fost echipa mai chinuita. Iar in al doilea rand decat sa-i vad pe toti ratatii aia de olteni alde Dinel, Mititelu si olteanul arab Baul Valuda cum fac tot soiul de afirmatii idioate, mai bine ar baga banii si ar mai tine cativa jucatori prin Banie. Unde este acum Netoiu, cel care sustinul in mod uimitor de Dinescu, varsa lacrimi pe biroul lui Solomon de dragoste fata de Stiinta? Ce a facut? V-a bagat la *****, a doua oara. Este a doua oara in 2 ani cand pleaca iar cu o echipa bunicica de la Craiova.
Dar daca se va intampla aceasta fuziune contra firii noi ce vom putea sa facem? In definitiv e dictatura celor multi. Sa ma duc sa-mi dau foc? Vor striga cativa olteni razleti ca nu e frumos ce au facut, iar la prima victorie vor uita complet, urmand ca la a doua sa nege si sa rememoreze finalul dramatic de campionat sezonul 2004/ 2005 cand s-au salvat. Seamana cu cartea lui Orwell, FERMA ANIMALELOR: ce au mai luptat porcii la revolutie...

D10
29th May 2005, 03:54
Dar daca se va intampla aceasta fuziune contra firii noi ce vom putea sa facem? In definitiv e dictatura celor multi. Sa ma duc sa-mi dau foc? Vor striga cativa olteni razleti ca nu e frumos ce au facut, iar la prima victorie vor uita complet, urmand ca la a doua sa nege si sa rememoreze finalul dramatic de campionat sezonul 2004/ 2005 cand s-au salvat. Seamana cu cartea lui Orwell, FERMA ANIMALELOR: ce au mai luptat porcii la revolutie...

Da frate, du-te si da-ti foc! Vai fatalitate! "Si la nunta mea..." Daca nu exista "Miorita", o scriai tu acusi.
Ce te faci daca nu va fi nici o fuziune si Dinel vinde Stiinta, cumpara Nationalul, si muta echipa in Craiova? Ai? La asta te-ai gandit? Nici fuziune nu e, dar nici echipa nu mai e in Cotroceni. Si nici nu-i mai poti face tu "porci" pe olteni pentru incapacitatea voastra de a lupta. Pentru ca nu mai au ce fuziune sa accepte!
Tu n-ai cum lupta contra "celor multi", dar ar trebui sa lupte oltenii si pentru tine. Adica sa lupte ei prin neacceptare, ca sa nu riste sa fie considerati "porci" de catre cei care n-au putut lupta pentru ei insisi.
Asteapta pana vei vedea ce se va intampla si abia atunci sa faci consideratii la adresa oltenilor! Si nici atunci nu vei avea dreptul, intre noi fie vorba, pentru ca nu esti altceva decat un "baci" care n-are chef sa miste un dest.
Stii ce vor face oltenii, dar repede gasesti scuze pentru ce nu faci tu!
"Sa-mi dau foc?" Cum sa-ti dai foc puiule? Ce poti face tu? Zi-le "porci" si ti-ai facut datoria!

Cra10veanu
29th May 2005, 04:23
Bancarule vezi ca vorbesti mult si pute. Daca ai vreo antipatie fatza de olteni, pastreaz-o-n tine , tine-o bine, nu-i da drumu ! Sa nu incepem acuma razboaie regionale etc....mai pe sub perdea, oke ?

miril
29th May 2005, 11:14
Sa lasam totusi alegoriile deoparte, ca sunt interpretate gresit, si sa trecem la realitate. Craiova are de castigat daca va trece prin purgatoriul diviziei B. Nimeni nu a murit din asta, vezi cazul lui Milan. O eventuala contopire sau o solutie asemanatoare va antarna ca o...tinichie de coada acestei echipe frumoase si de ea isi vor aduce aminte dusmanii oltenilor cand le va fi lumea mai draga craiovenilor. Nu merita (fuziunea)!

BornWild
29th May 2005, 11:18
Am o intrebare pentru olteni, inainte ca ei sa-l ataca...definitiv pe Bancaru. Ati citit Ferma animalelor? Sa lasam totusi alegoriile deoparte, ca sunt interpretate gresit, si sa trecem la realitate. Craiova are de castigat daca va trece prin purgatoriul diviziei B. Nimeni nu a murit din asta, vezi cazul lui Milan. O eventuala contopire sau o solutie asemanatoare va antarna ca o...tinichie de coada acestei echipe frumoase si de ea isi vor aduce aminte dusmanii oltenilor cand le va fi lumea mai draga craiovenilor. Nu merita (fuziunea)!

Miril, ia vezi a adus paine la colt?.......lasa-ne pe noi cu problema noastra......nu iti mai da cu parerea ca are cine. Vezi sa imi cumperi si niste eugenii ca am niste catei prin fata blocului si mi-e mila de ei saracii :cool:

miril
29th May 2005, 11:24
Vorbesti fara sa intelegi. A fost o alegorie (din roman) inteleasa gresit de voi. De aceea am incercat sa dreg ceva stergand din mesajul meu initial, dar...prea tarziu. Si fara sa jignesti aiurea nu se poate? Singurul lucru pe care l-am scris este ca nu cred in fuziune si ca nu ar fi benefica, de fapt, pentru olteni. Cat despre noi progresistii, noi ne-am obisnuit de mult cu...disparitia, asa ca nu ne...vom da foc.

BornWild
29th May 2005, 11:34
Cu ce te-am jignit?......ca te-am trimis dupa paine? :o: .......pt tine asta e o jignire?
Iar in ceea ce priveste aceasta fuziune, eu unul nu prea as inghiti-o pt ca ar fi ca o frectie la un picior de lemn.
P.S
Cand vorbeai de progresisti trebuia sa-i si enumeri :happy

miril
29th May 2005, 11:42
Pai ti-ar trebui ceva timp, caci ar trebui sa mergi...printre morminte si prin...strainatate. Si zici ca-i o gluma buna? Vad ca-ti plac citatele inteligente, de aceea treaba cu...painea si eugenia nu...se imbina. In definitiv suntem de aceiasi parere, sa spunem un nu hotarat...fuziunii. Noi va intelegem durerea, dar voi o intelegeti pe a noastra (in cazul fuziunii)?

uti2102
29th May 2005, 12:55
Dak fuzioneaza cu cineva, Shtiintza o sa aiba mai mult ca sigur soarta echipelor din Ploieshti....

D10
29th May 2005, 13:20
La un moment dat era unul care voia sa mute Stiinta.Nu s-a resemnat nimeni. Nu s-a obisnuit nimeni cu ideea. Voi?
Nu cred ca am chef sa simt miros de carne arsa, ca si-asa e inecacios Bucurestiul, dar e distractiv cum numai voi va gasiti scuze.
Bancaru' ne considera oportunisti si falsi, dar chiar el ne ofera scuza: "e dictatura" celor cu bani. Insa scuzele functioneaza doar pentru voi, nu?
Vedeti-va de ograda voastra si nu mai faceti supozitii la viitorul comportament al altora.
Daca ar fi sa gandesc ca Bancaru, sunt sigur ca, la fel ca in 1984, la final veti ridica mainile incrucisat si veti saluta Dinamo sau Steaua. Va veti lepada de voi si veti intra inapoi in rand. Si ce v-ati mai iubit voi si echipa voastra...
Sincer, nu ma intereseaza durerea voastra.
Nu vad de ce te-ar interesa ce face un suporter oltean, cand tu esti invins din start. E vina vostra ca "n-ati procreat ca sa va salvati specia".
Noi vom vedea ce vom face. Dar chiar nu e cazul sa ne judece unul care se preda.

miril
29th May 2005, 13:36
D10, vad ca tu iti dai mai mult cu presupusul decat este necesar si, mai ales, despre altii. Eu nu mi-as fi dat cu...presupusul daca nu ar fi fost mentionata echipa mea favorita. "Unul care se preda" este o formulare viteaza cand ai in spate o regiune a tarii, ai avut o universitate pentru "integrarea" fotbalistilor, la dispozitie si... Dar hai sa-o lasam balta, caci nu putem cadea de acord decat asupra unui singur punct, NU fuziunii si de o parte si de alta a simpatiilor.

D10
29th May 2005, 13:55
Miril, vad ca persisti in lipsa de bun simt. Eu imi dau cu presupusul? Citeste mesajul prietenului tau. El e cel care presupune! Presupune ca oltenii care nu doresc fuziunea vor sfarsi prin a accepta. Unde presupun eu? Nu sunteti voi cei care spuneti ca nu aveti ce face? Unde am presupus? Cum traduci tu "ce putem face"? E vina mea ca nu reprezentati o regiune?
Acum o dai ca sunteti putini. Ce treaba au oltenii cu asta? Eu nu iti voi raspunde la rautatile pe care le spui despre Stiinta si nu iti voi raspunde de cine si cum a fost creata actuala echipa National. Consider ca e o constructie buna, necesara.
Nu cred ca esti in situatia de a propune s-o lasam balta, atata timp cat vine unu' si ne jigneste printre suspine. Prefer pe aia care injura ragusit decat pe cei care jignesc si apoi spun ca nu s-a inteles.
Esti tupeist mai Miril. Citeste dracu ce a scris Bancaru si apoi vino sa comentezi. In regula? Imi dau cu presupusul, ai? Unde suflete? Fa analiza pe text, ca nu ma prind.

uti2102
29th May 2005, 13:58
:happy De fapt aia care nu o sa accepte eventuala fuziune o sa vina la fiecare meci, inclusiv in deplasari, cu pancarte imprimate cu "Mercenarilor" shi o sa strige 90 de minute "Plecatzi din Banie !" :happy
Hai sa fim serioshi....

D10
29th May 2005, 14:05
Al, erai om serios. Nu cred ca e cazul sa ne luam in baza, in regula? Probabil ca foarte multi suporteri vor alege sa considere ca Stiinta nu mai exista dupa un astfel de gest. Nu stiu ce va fi, stiu doar ce voi face eu.
Vad ca Bancaru stie mai bine!

miril
29th May 2005, 14:15
La rece, referirea lui Bancaru la Ferma animalelor a fost inteleasa gresit, iar daca ma intrebi pe mine, eu nu as fi facut-o, tocmai datorita posibilitatii de interpretare in orice sens, mai ales ca sunt la mijloc orgolii ranite, de ambele parti. Personal, am incercat sa ma limitez la subiect si singura mea concluzie este ca fuziunea este dezagreata de ambele parti si nu numai pe acest forum. Restul se va scrie mai tarziu, fara ca noi suporterii sa fim intrebati. Daca fuziunea se va face, totusi, de pierdut va pierde atat suporterul progresist, umilit inca odata, dar si suporterul oltean, care va fi supus...presupunerilor celorlalti si etichetat drept suporterul unui...hibrid. Niciuna dintre cele doua echipe merita asta si nici suporterii ei. Parerea mea! Deci, sa spunem impreuna un NU hotarat acestei fuziuni!

Gonzo
29th May 2005, 16:44
Al, erai om serios. Nu cred ca e cazul sa ne luam in baza, in regula?

cred ca de la caldura... i s-a stricat instalatia :happy

BornWild
29th May 2005, 16:56
:happy De fapt aia care nu o sa accepte eventuala fuziune o sa vina la fiecare meci, inclusiv in deplasari, cu pancarte imprimate cu "Mercenarilor" shi o sa strige 90 de minute "Plecatzi din Banie !" :happy
Hai sa fim serioshi....


Alpopa, nu crezi ca e mai bine sa fii atent cum se roaga Jiji de Olaroiu sa o lase mai moale sambata viitoare, decat sa te bagi in discutiile noastre aici?
Sau iti dai cu parerea avand o simpatie aparte fata de regiunea Olteniei care la un moment dat va forma 3/4 din echipa? :D

uti2102
29th May 2005, 17:03
Irascibilitatea voastra e de-a dreptul amuzanta :happy
Dak adevarul va deranjeaza putetzi sa-l ignoratzi. Dar mai bine incercatzi sa-l intzelegetzi. :ok:

BornWild
29th May 2005, 17:15
Irascibilitatea voastra e de-a dreptul amuzanta :happy
Dak adevarul va deranjeaza putetzi sa-l ignoratzi. Dar mai bine incercatzi sa-l intzelegetzi. :ok:


Si la voi nu este adevarat ce am zis?.......mai bine in B decat sa le fie frica la suporteri sa mearga la meciul echipei favorite, gandindu-se ca ii asteapta un MM .....un Smarandescu &co. .....sau mai bine ne spui de ce suporterii stelutei au cumparat cu totii cashti de mototociclisti sa mearga pe "ghencia" :happy

EDMOND_
30th May 2005, 19:30
Bre , Neoltenii astia... nu credeti ca ar fi corect sa ne lasati pe noi sa stabilim ce vom face.... cand va fi cazul , vom lua fiecare decizia pe care o vom considera corecta... In plus , ii dau dreptate lui D10..daca Nationalul va fuziona sau va fi cumparat si va ajunge astfel la Craiova va fi in primul rand din cauza incapacitatii celor de acolo de a pastra echipa... Asta este adevarul... orice ar fi, nu Universitatea se va duce in Cotroceni....

miril
30th May 2005, 21:57
Edmond_, care-i problema cu neoltenii? Noi progresistii care ne-am implicat in acesta discutie am facut-o exclusiv din considerente ca suntem numiti de neaosii olteni ca partasi la un fel de mariaj de...convenienta. Si apoi, cand se face un mariaj, exista, dintotdeauna, doua parti implicate egal si de aceea nu exista...in primul rand. Asta este adevarul...in ceea ce priveste o presupusa fuziune. Daca exista printre olteni cineva caruia nu-i place acest topic sau nu-i plac discutiile ce decurg din continutul topicului, din partea mea poate sa-l stearga. Dar atata timp cat se discuta de fapt despre doua echipe, noi cei implicati prin subiect in acest topic avem dreptul sa participam si sa ne dam cu parerea, drept rezervat, de fapt, zic eu, tuturor celor inscrisi pe acest forum, indiferent de echipa sustinuta de fiecare, cu conditia ca dialogul sa se desfasoare conform regulamentului forumului. Deci, bre...n-ar fi cazul sa lasam la o parte...indicatili (sic) pretioase? Acesta este un forum pentru tot poporul oltean si ne..., chit ca ne place sau nu.

EDMOND_
31st May 2005, 12:50
Bre, Mirele.. te faci ca nu intelegi ..sa iti explic babeste....

1. Nu suporterii olteni au inventat acest subiect.... ci presa, unde se gasesc din belsug subiecte cu privire la plecarea Nationalului din Bucuresti. Suporterul care a deschis acest thread a dorit sa afle parerea suporterilor olteni legat de acest subiect. Daca dorea sa afle parerea ta si a suporterilor altor echipe deschidea threadul pe sectiunea Intern. Lucru pecare il poti face si tu, daca doresti o dezbatere larga , la care sa participe toti utilizatorii.

2. Daca Nationalul pleaca din Cotroceni de vina va fi doar incapacitatea voastra de a tine echipa acolo.... daca ii este cald si bine, este clar ca nu va pleca .

Este limpede acum ?

miril
31st May 2005, 13:26
Bre mosule, cand cineva isi da cu presupusul despre o alta echipa, lucru care s-a intamplat aici, topicul avand o formulare ne...explicita si ne...exclusiva, atunci este normal sa survina reactii de oriunde, mai ales de la cei...implicati, chiar daca discutia se desfasoara pe un sub...topic pentru suporterii craioveni, cum este cazul de fata. In rest, fiecare cu...incapacitatea lui. Limpede este insa altceva... Sa auzim si de bine!

be@
31st May 2005, 13:34
Si care-i problema,Edmond ? Nu avem voie sa ne spunem o opinie care priveste direct echipa pe care noi o iubim ?
Oricum,topicul asta nu-si are rostul,deoarece am primit asigurari pe site-ul oficial al clubului ca echipa nu se muta ,si se pare ca vom fi sprijiniti de catre primarie!Asa ca orice alte discutii sunt total inutile!

inter
31st May 2005, 13:36
be@ .. ia dute tu si expuneti parerile in alta parte ... ne plictisesti!
daca nu stiai aici vb. ca vrem noi si cat vrem noi!

be@
31st May 2005, 13:44
Vorbiti ce vreti, dar nu va mai dati voi cu parerea despre FC National !
Sa va intre bine in minte:FC National ramane in Cotroceni.
Stiu ca ati vrea voi sa vina echipa la Craiova,dar lasa......
P.S : Aveti un tupeu incredibil sa ne spuneti noua sa nu ne dam cu parerea la un subiect care ne priveste!

Maximus
31st May 2005, 13:48
be@, sa-mi dai un pm cind o sa fie Landi antrenor la Craiova :)

be@
31st May 2005, 13:51
@Maximus :asta nu se va intampla niciodata,desi cred ca voi v-ati dori acest lucru!

miril
31st May 2005, 13:55
Inter, topicul are caracter deschis, pentru mine, insa, discutia s-a...inchis.

be@
31st May 2005, 13:58
Si pentru mine la fel !
Daca ati inteles ce am avut de spus,bine......daca nu,aberati in continuare!

inter
31st May 2005, 14:04
be@ vad ca ai mari probleme !
mirile , pe mine chiar nu ma intereseaza threadul asta, da nu accept sa vina un ........ pe acia sa dea directive!

BornWild
31st May 2005, 14:09
Vorbiti ce vreti, dar nu va mai dati voi cu parerea despre FC National !
Sa va intre bine in minte:FC National ramane in Cotroceni.
Stiu ca ati vrea voi sa vina echipa la Craiova,dar lasa......
P.S : Aveti un tupeu incredibil sa ne spuneti noua sa nu ne dam cu parerea la un subiect care ne priveste!


Tic.....tic...tiic.....tiiicc .....Moldovean detected :cool:

Ce parere sa aveti voi ba ca nu va strangeti la meci nici cati se strange lumea intr-un bar normal..........ce vrei sa ne spui noua? Ca va furam echipa sauy ce?Mai bine uita-te la Iorgulescu al vostru ca a pus jucatorii gaj la camatari..........ce drept aveti voi sa ne acuzati pe noi?.....sub ce forma..........stai in banca ta acolo linistit ca si asa provii dintr-o zona defavorizata :D

Zebrone
31st May 2005, 14:17
beeeeee...a: si daca vine nationalul in banie, ce te faci, ramai la sat sau vii in craiova la oras? :D

EDMOND_
31st May 2005, 15:51
Vorbiti ce vreti, dar nu va mai dati voi cu parerea despre FC National !
Sa va intre bine in minte:FC National ramane in Cotroceni.
Stiu ca ati vrea voi sa vina echipa la Craiova,dar lasa......
P.S : Aveti un tupeu incredibil sa ne spuneti noua sa nu ne dam cu parerea la un subiect care ne priveste!

Tupeul incredibil este la tine.... vii pe forumul nostru sa ne dai lectii... Ia plimba tu ursul si protesteaza la ziarele in care tot apare stirea sau deschide un thread pe intern.... daca aveam nevoie de parerea ta fii sigur ca te contactam...

Zebrone
31st May 2005, 15:52
da, il contactam ii trimitem un porumbel calator :D

Vietnam
31st May 2005, 16:18
Ma mosilor dar sunteti dusi cu capul!!! Chiar este greu sa va dati cu presupusul asupra unui subiect fara sa incepeti sa va atacati unii pe ceilalti?
Nici eu nu vreau Nationalul la Craiova dar daca se intimpla asta parca putem noi, sau voi sa facem ceva? injuram printre dinti si asta este. Voi , progresistii o sa injurati mai mult ca va pierdeti identitatea. Oricum si daca Stiinta se muta la ... Bucuresti :evil: parca nu este tot aia ... isi pierde identitatea si nu ne mai reprezinta. Eu sper sa nu se intimple asta ... dar am o propunere nu vreti voi sa-i luati la Bucuresti pe Dinel, Mititelu si Valuta??? Vi-i dam gratis !!! :D

Zebrone
31st May 2005, 16:20
va dam si bani sa ii luati, pe cuvant :D

miril
31st May 2005, 16:23
In sfarsit un dialog. Vietnam, glumesc desigur, stii ce vom face cu ei? Ii vom trimite in...Vietnam. Repet, glumesc, sa nu ma interpretezi gresit, dar ar fi o solutie ca sa scapam cu totii de ei. Pacat de vietnamezi, insa! Sa vedem ce o sa iasa pana la urma!

EDMOND_
31st May 2005, 18:04
Ma mosilor dar sunteti dusi cu capul!!! !!! :D

Iti faci probleme degeaba , nici tu nu esti intreg..... nu ma fa sa imi aduc aminte de anumite aspecte... :drak:

Zebrone
31st May 2005, 18:11
mirile sa nu iti para rau de vietnamezi ca ii dreseaza mititelu si o sa vezi gruppo blue vietcong cu tricouri cu daouda pe ei :D

Vietnam
2nd June 2005, 13:49
Iti faci probleme degeaba , nici tu nu esti intreg..... nu ma fa sa imi aduc aminte de anumite aspecte... :drak:

Aceste cuvinte ne doare! :D Et tu Brutus? Pai daca eram normal la cap mai tineam eu cu o echipa care retrograda?

Daca aia trei ajung la ... "mine" :drak: va dau voie sa aruncati cu napalm peste numele meu :evil:

Alpi :D :D :D frumos!
Miril stai linistit ca nu ma supar!

Ce ziceti mosilor de stirea cu "F.C. Stiinta National Craiova"? Sincer nu ma mai deranjeaza prea tare, cum Stiinta noastra este in B este bine ca orasul Craiova sa mai aiba o reprezentanta in A. Mai tare ma deranjeaza ca palmaresul si trofeele o sa fie a lui Mititelu' pina nu le cumpara cineva de la el. Oricum numele este usor penibil dar de, facem ca rusii: sotia primeste numele si prenumele sotului.
Pe mine ma intereseaza ca orasul CRAIOVA si Oltenia sa fie reprezentate de o echipa puternica si devotata. Nu stiu insa cat de mult o sa le convina acest pas putinilor dar inimosilor suporteri ai Nationalului. Daca Mititelu isi da seama ca iar a luat leapsa poate ca in scurt timp vinde si palmaresul noii echipe formate.
Vere, maninci niste praz cu mine? :)

D10
2nd June 2005, 15:00
Vietnam, aceasta stire am propus-o ca varianta si Miril s-a suparat pe mine ca fac presupuneri. Uite ca poate se adevereste...Oricum, lui Dinel i s-ar potrivi de minune o echipa ca National. Poate sa transfere jucatori la orice echipa, fara presiune. Nationalul va avea finantator. Daca se va numi Universitatea (nu inteleg cum, ca parca era lege), vor fi destui care vor confunda echipa. Vor fi si oameni pe stadion - mai multi decat in Cotroceni.
Pe mine nu ma deranjeaza ca vine echipa la Craiova. Dar o sa fiu suporterul Stiintei, care va fi in B. Daca Stiinta va fuziona (in scopul accederii intr-o divizie superioara), voi considera ca echipa mea nu mai exista.
Exact ce spuneam: suporterii lui National ar trebui sa lupte pentru echipa lor si sa ne lase pe noi in pace, ca nu noi le furam echipa.

Vietnam
2nd June 2005, 16:42
Dinel nu va avea un cuvant de spus la noua echipa pentru ca nu are legatura nici o legatura cu ea. Doar Primaria are pentru ca pune stadionul la dispozitia noii echipe.

Acum ia sa ne gandim nitel ( Atentie ! pentru suporterii Nationalui, acesta este doar un exercitiu de gandire)

De citiva ani echipa nu prea ne-a mai reprezentat: juca pe Ion Oblemenco dar nu mai era echipa oltenilor : juca ba pentru Dinamo ( epoca Netoiu) ba pentru mafia lui Dinel. Cuvintele onoare, mindrie nu reprezentau mare lucru pentru multi din jucatorii nostri dar mai ales pentru patron ( care a adus o gramada de straini ( din afara Romaniei) la echipa). Culmea este ca acestia din urma au dovedit ca tin mai mult la echipa decat unii bastinasi. Oricum eu voi tine cu echipa care este sprijinita de Primaria Craiovei ( am zis sprijinita nu sponzorizata). Voi tine intotdeaua cu echipa care va reprezenta Craiova si Oltenia. Daca vor fi doua echipe in A din partea Craiovei voi tine cu ... Stiinta Craiova. :ok: Daca nu va fi nici o echipa din Craiova in A voi tine in B tot cu Stiinta Craiova . Este simplu nu? Craiova nu este ca Bucurestiul sa aiba 4-5 echipe in oras care sa joace in A. Cel mult doua , dar Primaria nu va sprijini decat o singura echipa. EU cu aceea voi tine!
Daca Nationalul va veni la Craiova nu pot decat sa ma bucur: conducerea Nationalului este formata din buni negociatori si buni oameni de afaceri. Gino iese rar in fata ( spre deosebire de Dinel, ciini si oi) lasa jucatorii si antrenorul sa vorbeasca. Sa nu uitam ca National a avut rezultate bune cu toate ca numarul suporterilor era infim fata de posibilitatile echipei. In acest moment Nationalul cumpara un brand - este tot ce a mai ramas din echipa noastra dar acest brand o va transforma in echipa "noastra"! Ei vor juca pentru olteni !

Apropo Gigi oierul zicea ca muta si el echipa Steaua la Craiova ... nu a facut-o pentru ca stia ca el nu are sanse de izbanda.
Iorgulescu cred ca va fi bine primit la Craiova, sa vedem ce se intimpla. Personal imi place ideea dar nu cred ca se concretiza asa ca ne vedem in B. :)

D10
2nd June 2005, 16:57
Dinel va avea un cuvant de spus atata timp cat o cumpara. E posibil.
Eu nu accept ca pentru Primarie sa fie prioritara o echipa de imprumut. Sa o sprijine, sa o ajute cu bani, dar prioritatea trebuie sa ramana echipa noastra. indiferent daca joaca in A sau in B.
Normal ca nu ma deranjeaza ca National sa joace la Craiova, nu e treaba mea sa ma revolt. Dar sa vina ca investitie privata, cu oarecare suport din partea Primariei, care, repet, trebuie sa sprijine mai ales Stiinta.

Vietnam
2nd June 2005, 17:17
Corect, de fapt exact cum am spus Stiinta Craiova are un palmares - blazonul nostru daca este cumparat de catre acest hibrid ( National -Craiova) totul revine la normal. Eu cred ca aceasta noua echipa nu va avea legatura cu vechea Stiinta Craiova ... cel putin nu acum. Nationalul se muta la in Craiova si isi ia alt nume. Asta este tot! Dar poate intr-un an doi se cumpara si palmaresul si echipa Stiinta si atunci totul este OK.

Mecca, intelege ca orice echipa care se muta la noi va fi "inghitita" de Craiova. Pur si siplu nu se poate altfel. Va juca pentru Craiova si va fi a Craiovei. Eu zic ca este o afacere buna pentru ambele parti atit pentru National care va avea un public nebun cat si pentru olteni care vor avea din nou o echipa care sa-i incante. Un exemplu bun in acest sens este Poli Timisoara. Parerea mea,...hac!

inca o intrebare Mecca de fapt noi la ce tinem? La un nume, la un club, la niste jucatori sau la un simbol al Olteniei? Eu tin la simbol!

EDMOND_
3rd June 2005, 08:49
Desi unii sustinatori ai Nationalului spun aberatii cu privire la o presupusa dorinta a suporterilor olteni de a fuziona cu echipa din Cotroceni realitatea este cu totul alta. In marea lor majoritate suporterii nu doresc la Craiova o echipa care sa poarte in titulatura cuvantul National. La Craiova exista o echipa care a facut istorie in fotbalul romanesc si primaria are deja semnale clare de la suporteri ca orice incercare de acest fel este sortita esecului.
Sunt destui suporteri care ar accepta cumpararea unui loc , dar si o eventuala fuziune insa conditia este clara. Palmaresul si numele vor ramane cele ale echipei care a deschis drumul performantei pentru echipele de club romanesti. Orice alta alternativa va avea foarte putini sorti de izbanda.

Zebrone
3rd June 2005, 08:54
pai e clar ca la craiova trebuie sa ramanan Universitatea, orice alta varianta e inacceptabila si sper sa nu se ajunga acolo.

EDMOND_
5th June 2005, 23:47
Se pare ca la nivel de autoritati locale inca nu a fost abandonata ideea aducerii echipei din Cotroceni.... surse din primarie spun ca ar fi avut discutii in ziua de vineri si ca este posibil sa se mearga pe o alternativa in care autoritatile locale sa participe alaturi de Staicu, Netoiu si Iorgulescu.... se pare ca miercuri seara in Bucuresti, ar avea loc discutia finala ..nu mai este mult..insa este loc de surprize....

inter
6th June 2005, 00:21
hai mey fiti seriosi ...n-are ce cauta Nationalul la noi!
si asa nu-i suport pe aia din "los platanos" ... nu poti vb. cu vecinii in Staicovici din cauza lor! :happy :happy

dextercioby
6th June 2005, 00:23
E-o porcarie,n-are ce cauta alta echipa la Craiova.In conditiile de acum,n-ar fi exclus sa retrogradam in C la anul.

Daniel.

EDMOND_
6th June 2005, 00:29
hai mey fiti seriosi ...n-are ce cauta Nationalul la noi!
si asa nu-i suport pe aia din "los platanos" ... nu poti vb. cu vecinii in Staicovici din cauza lor! :happy :happy

Pai esti in Bucuresti... mergi si tu miercuri seara la negocieri.... :drak:

inter
6th June 2005, 00:36
fi sigur ca nu lipsesc ... il iau pe Pimp ... ca sa deschida calea cu Zaraza :D:D

777
6th June 2005, 00:38
ca o sa ramanem in divizia b, ca o sa aiba loc o fuziune..... problema universitatzii nu o sa se rezolve. pana nu o sa avem o conducere tehnica buna, o echipa competitiva shi mai ales un patron normal care sa doreasca performantza o sa ne zbatem mult timp in mediocritate!

nationalul are o echipa buna, un antrenor cu rezultate insa un patron care nu doreshte performantza... shi totushi este o echipa competitiva an de an... shi totushi nu cred ca ar fi o solutzie fiabila pentru redresarea universitatzii...

odata cu trecerea timpului incep sa realizez ca retrogradarea craiovei nu a fost intamplatoare... sa cred ca totul a fost regizat... sa cred ca totul a fost facut cu buna "stiintza", atat din partea jucatorilor cat shi din partea conducerii!!!!! sa fie doar o inchipuire a mea?

Gonzo
6th June 2005, 00:43
odata cu trecerea timpului incep sa realizez ca retrogradarea craiovei nu a fost intamplatoare... sa cred ca totul a fost regizat... sa cred ca totul a fost facut cu buna "stiintza", atat din partea jucatorilor cat shi din partea conducerii!!!!! sa fie doar o inchipuire a mea?

eu am spus asta inainte de finalul turului.... :mda:

Staicu a fost fortat pe linie politica sa ia echipa si singura modalitate de a iesi din gaura si de a scapa de ea a fost sa o retrogradeze... asa a iesit si financiar in castig... militian... nu are mama, nu are tata, sa nu piarda si sa se scoata asta a fost important pt el

777
6th June 2005, 00:58
Staicu a fost fortat pe linie politica sa ia echipa si singura modalitate de a iesi din gaura si de a scapa de ea a fost sa o retrogradeze... asa a iesit si financiar in castig... militian... nu are mama, nu are tata, sa nu piarda si sa se scoata asta a fost important pt el

a fost fortzat de cine? nu cred asta! parerea mea este ca a luat echipa pentru notorietate shi in sperantza de a scoate nishte bani....
:rosu:

este prea de tot ca la 4-5 ani sa intinerim lotul lu dinamo.... :no: singura solutzie viabila era retrogradarea echipei, vanzarea jucatorilor shi retragerea lu staicu.......

dar de ce nu pleaca???? ce mai are de vandut??? sufletu???????? :drak:

Gonzo
6th June 2005, 01:12
a fost fortzat de cine? nu cred asta!
dar de ce nu pleaca???? ce mai are de vandut??? sufletu???????? :drak:

cum de cine? pai cine era la putere atunci? PSD-ul... nu stii ce tambalau a fost atunci cu Netoiu si Bulucea trebuia sa gaseasca o solutie? si a gasit-o santajandu-l pe Staicu sa ia echipa...

Staicu a declarat la conferinta de presa de dupa meciul cu Steaua ca a fost fortat sa ia echipa pe linie politica... nu e inventia mea

stai linistit sa se incheie returul si o s-o dea... nu vezi ce repede s-a grabit sa vanda tot? vrea sa scape de ea mai ceva ca de draq :headbang:

777
6th June 2005, 01:20
sa te auda D-ZEU!:ok:

EDMOND_
6th June 2005, 12:55
a fost fortzat de cine? nu cred asta! parerea mea este ca a luat echipa pentru notorietate shi in sperantza de a scoate nishte bani....
:rosu:

este prea de tot ca la 4-5 ani sa intinerim lotul lu dinamo.... :no: singura solutzie viabila era retrogradarea echipei, vanzarea jucatorilor shi retragerea lu staicu.......

dar de ce nu pleaca???? ce mai are de vandut??? sufletu???????? :drak:

notorietate!!!!!! ce dracu ii trebuia aluia notorietate !? Avea vreo fabrica, vreo marca inregistrata ..scotea un produs pe care sa il vanda pe scara larga? Pentru felul in care isi rezolva Staicu afacerile avea nevoie mai ales de discretie.... Gonzo are dreptate... La plecarea lui Netoiu autoritatile au vrut sa scape cat mai repede de echipa.... imi aduc aminte clar , am fost la prefectura in perioada aia si au fost discutii pe rand, cu Mihailestii, cu Boerica si cu Staicu.....si parerea mea este ca a fost strans cu usa intr-un fel sau altul...

Leo_
6th June 2005, 14:01
Daca Staicu era om cinstit si nu se stia vanat pentru afacerile sale necurate, nu-l putea obliga nimeni sa ia echipa...

litza
6th June 2005, 23:33
Nu stiu de ce,dar nu cred in fuziunea cu Nationalul!
Sa jucam in B!!!!

777
7th June 2005, 11:14
adu-tzi aminte ca, a candidat la primarie!!!!

Leo_
7th June 2005, 11:30
Daca a candidat la primarie nu inseamna ca era om curat...sau chiar asta voiai sa subliniezi?

777
7th June 2005, 11:44
Nototrietatea Voiam Sa O Subliniez! A Vrut Sa-shi Faca Un Nume Pe Spatele Echipei! Numai Ca Nu Prea I-a Reushit.... Sau Poate Erau Satui Oltenii De Gogoshi Din Astea!

EDMOND_
7th June 2005, 13:03
Cand i s-a pus in brate Universitatea nu se gandea Staicu ca ii trebuie "notorietate" sa candideze pentru consilier la primarie ..peste doi ani..
Probabil la asta s-a gandit mai tarziu. Cert este insa ca nu prelua echipa daca nu era impins de la spate....

PS. Staicu a mai avut 5 % din Universitatea si in alta perioada... pana la urma vorbim doar sa ne aflam in treaba.... astia sunt investitorii din fotbalul romanesc.... iar in zona Olteniei, ce sa mai vorbim.... doar vedeti ce se inghesuie toti sa preia echipa ... si cat se zbat autoritatile locale.... :rosu:

BornWild
7th June 2005, 13:27
Cand i s-a pus in brate Universitatea nu se gandea Staicu ca ii trebuie "notorietate" sa candideze pentru consilier la primarie ..peste doi ani..
Probabil la asta s-a gandit mai tarziu. Cert este insa ca nu prelua echipa daca nu era impins de la spate....

PS. Staicu a mai avut 5 % din Universitatea si in alta perioada... pana la urma vorbim doar sa ne aflam in treaba.... astia sunt investitorii din fotbalul romanesc.... iar in zona Olteniei, ce sa mai vorbim.... doar vedeti ce se inghesuie toti sa preia echipa ... si cat se zbat autoritatile locale.... :rosu:


Saracu' Dinel, a fost amenintat ca daca nu ia echipa va muri in cele mai grele chinuri......a facut un efort financiar si a luat-o....a pierdut atatia bani incat putea cumpara si pe Real Madrid , a facut investitii.......a facut un puternic centru de copii si juniori.........a jucat in fiecare an cu titlul pe masa........nu a avut nici un interes atunci cand a preluat echipa............defapt e un neprihanit.Vai si uitasem inca ceva.......ce bine ne-a facut ca a retrogradat echipa si a dat jucatorii aia la Dinamo........omul perfect eu zic ca este acest Staicu.
Edmond......asculta la mine .....sunt mai tanar decat tine, insa am vazut in viata mea cat nu vei vedea tu in 3 vieti.......nu incerca sa ne prezinti acest talhar de militian ca pe Fecioara Maria.......am inteles ca ai o relatie de colaborare cu el sau cu una dintre firmele lui.......asta nu inseamna ca tu sa ii tii partea de fiecare data aducand niste argumente ilogice...........gandeste-te ca nu e nici fratele tau...nu e nici fiul tau .......nu e nimik.....decat poate ca iti aduce ceva bani in plus colaborarea ta cu el.........pt bani numai curvele se prostitueaza.....sper ca nu e cazul tau..........cand o tara intreaga vede ceea ce a facut acest militian facut la apelul de seara, orice scuza pe acre i-o aduci de transforma in penibilitate.

EDMOND_
7th June 2005, 14:02
Born.. cred ca ai inceput sa aiurezi..ai anumite momente de criza.... si pe urma te intrebi ce are lumea cu tine.... nu imi dau seama de ce din cand in cand arunci informatii care nu au nici o baza reala.
Eu lucrez in turism , ai auzit vreodata ca a facut Universitatea vreo deplasare prin firma mea sau ca a mers cineva din anturajul lui Staicu in concediu prin aranjamentul meu ? Nu crezi ca ar fi normal sa discutam anumite aspecte doar atunci cand suntem siguri de ele ? Asa si eu pot spune ca nici nu esti sportiv, te-ai umflat in pene doar sa impresionezi pe unul si altul.... Sau ca ai deschis un bordel clandestin la Marsilia si din asta traiesti...ti-ar place sau ti-ar conveni o astfel de afirmatie?

Eu nu spun ca Staicu nu este un om sub orice critica si nici ca nu a facut rau Craiovei , spun doar ca a fost impins sa ia Craiova si asta o stie multa lume in Craiova. Si am mai spus doar ca astia sunt investitorii care baga bani in fotbalul romanesc... de tipul lui Staicu.

BornWild
7th June 2005, 14:23
Ce-ai Edmond, ce sari asa in sus?..........eu am vazut ca s-a scris odata ca ai avea ceva de genul unui parteneriat...........de asta sunt sigur......nu am afirmat ca sunt sigur ca ai asa ceva......iar la faza cu sportivul, eu nu inteleg..........in primul rand ti-am spus ca nu sunt sportiv si in al doilea rand, arata-mi tu unde m-am umflat eu in pene pe tema asta.......vreau macar un rand sa vad unde am scris ceva de genul " eu sunt sportiv etc".......iar de faptul ca am bordel clandestin la Marseille, nu esti departe de adevar.........eu defapt ma dezbrac in baruri de noapte pt a impresiona babele, care ma iau cu ele acasa si imi dau ceva de mancare si ceva bani, eu in schimb le fac sex oral .......uite ca pe mine nu ma deranjeaza sa o spun...........vad ca tu sari de cur imediat in sus.......dc?
Iar vis-a-vis de persoana lu' Staicu, poate am inteles eu gresit ceea ce ai scris, dar am avut impresia ca ii iei apararea
:cool:

EDMOND_
7th June 2005, 14:50
Pai nu ii iau apararea ... spun doar ca daca nu era el era altul la fel....

Nu stiu ce naiba ai citit tu, cred ca am facut vreo gluma pe undeva.... sau cine stie cine. Nu am nici o afacere cu astia de la club, iar printre clientii mei nu se afla nici unul din lumea interlopa a orasului....

inter
7th June 2005, 15:12
hai ma Edmond ma lasi , te-am vazut de nenumarate ori la masa cu secretar, fulguta, adrian si sidonia :evil:

asa ca voivoade ... :drak: :drak:

BornWild
7th June 2005, 15:23
Pai nu ii iau apararea ... spun doar ca daca nu era el era altul la fel....

Nu stiu ce naiba ai citit tu, cred ca am facut vreo gluma pe undeva.... sau cine stie cine. Nu am nici o afacere cu astia de la club, iar printre clientii mei nu se afla nici unul din lumea interlopa a orasului....


Am impresia ca pe maxima sunt mai multi care au afirmat asta.........vb serios

EDMOND_
7th June 2005, 16:33
hai ma Edmond ma lasi , te-am vazut de nenumarate ori la masa cu secretar, fulguta, adrian si sidonia :evil:

asa ca voivoade ... :drak: :drak:

adrian fiind ala cu manelele probabil.... dar sidonia? asta este o tipa presupun....

@born, nu stiu mah , nu am vazut asta.... insa nici nu prea ma intereseaza...
cauta si ei subiecte de discutie..... sunt destui pe acolo care vorbesc doar ca sa taie frunza la caini...

inter
7th June 2005, 16:48
chiar nu ai auzit de adrian si sidonia?:D:D ea e sora lui secretar si fulguta :P

EDMOND_
7th June 2005, 20:10
posibil sa fi auzit vreodata ..sa fi citit in vreun ziar ... insa nu imi amintesc , oricum nu are vreo relevanta...

vezi sa nu uiti sa te duci maine la intalnire, sa tratezi fuziunea cu Nationalul ... abia astept sa ii vad pe Bancaru si Miril in tribune , la Craiova... :) ...

inter
7th June 2005, 22:34
la loja :D:D

Gonzo
7th June 2005, 23:50
sa-i vezi cum injura si huiduie arbitrii si cum se bat cu politia :D :D :D

sa-i vezi cum striga in peluza: "antibucuresti, antibucuresti" :D :D :D

sa-i vezi cum ii injura pe Dinel, Mititel si altii :D :D :D

sa-i vezi cum se bat cu celelalte grupari din peluza :happy

EDMOND_
29th September 2005, 00:08
Toata ziua de ieri a circulat prin Craiova zvonul ca un grup de oameni de afaceri din oras ar fi cumparat FC National pe care ar dori sa o aduca in Craiova in returul campionatului. Probabil vor scrie si ziarele. Personal as vrea sa cred ca este doar un zvon lansat de un individ sau un grup care nu vrea liniste in oras ... nu vreau sa ma gandesc ca cineva , o persoana sau un grup a facut un asemenea gest....

Sezione_
29th September 2005, 01:47
in vara poate s-ar fi putut incerca ceva , acum e deja mult prea tarziu, nu mai este nici o sansa si nici nu cred ca ar avea national la Craiova, mai multi spectatori decat are in bucuresti. I-ar pierde si pe cei care ii are si n-ar castig nici un nou suporter.
cele mai mari sanse de mutare, fuziune etc le au tot in Timisoara

be@
29th September 2005, 07:47
Toata ziua de ieri a circulat prin Craiova zvonul ca un grup de oameni de afaceri din oras ar fi cumparat FC National pe care ar dori sa o aduca in Craiova in returul campionatului.

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Nu ma pot stapani din ras, cand citesc asemenea tampenii.

1.Nationalul nu mai are probleme cu banii, de cand s-a constituit in societate pe actiuni. :yeah:
2.Gino nu pleca la Rapid,presa a scris numai minciuni.Si el, si Copos au negat. :evil:
3.Faptul ca se vrea o alta echipa,cu buget de 500.000 de $ (:happy :happy ) mi se pare o aberatie, fiindca nimeni n-ar sustine o astfel de echipa.
4.In Cotroceni se doreste marirea si modernizarea stadionului.Deci nici gand sa se mute echipa. :drak:

be@
29th September 2005, 09:55
Gino vrea sa-si vanda actiunile
Gino Iorgulescu vrea sa renunte la cele 33% din actiunile pe care le detine la FC National, insa sustine ca acest lucru nu are nici o legatura cu „preconizatul transfer“ al sau in Giulesti, pentru ca „nu vreau sa ma bat cu suporterii de acolo“. „Vreau sa-mi vand actiunile, dar pana acum nu am gasit pe nimeni, ca sa-mi acopar bugetul, inca nu am gasit clienti“, a declarat Iorgulescu, negand zvonul ca ar fi cedat deja aceste actiuni unor investitori din Craiova.

http://www.atac-online.ro/archive/2005/septembrie/29/15.php

P.S: Am scris un nou mesaj, pentru ca nu l-am mai putut edita pe cel anterior.

Gonzo
29th September 2005, 12:36
Universitatea Craiova exista si are o echipa buna... in rest nu ma intereseaza...

topicul acesta nu isi mai are rostul la suporter Universitatea... mutati-l la Fc National sau faceti sectiune pt echipa care se va infiinta...

sa nu mai vad prostii la noi pe sectiune :rosu:

stefanm14
29th September 2005, 21:13
solomon , s-ar parea ca este initiatorul aceste actiuni ...pentru a il contra pe mititelu ..... mie imi este indiferent daca se muta sau nu ... dar daca se muta de abia astept sa vedem 25 000 spectatori la un meci din B ..si 0 la un meci din A :D ...si sa se vada ca poa' sa vina si real madrid la craiova...ca noi tot cu U tinem ...:ok: :P

EDMOND_
29th September 2005, 21:25
Ehh, gonzo... povesti de ale fetei care tine cu doua echipe si nu iubeste pe niciuna cu inima .... echipele alea doua care impreuna nu reusesc sa aduca spectatori cat aduce Craiova la un meci oarecare de divizia B....
Nu-i mai da atentie, probabil o sa ii treaca si o sa se marite curand...

EDMOND_
30th September 2005, 12:47
Din pacate pentru suporterii Nationalului se pare ca Iorgulescu este hotarit sa vanda. In mod cert au fost purtate discutii intre Iorgulescu si diversi oameni de afceri din Banie. Se pare ca unul dintre ei este cel care a avut o contributie decisiva la retrogradarea , Dinel Staicu. Acesta ar fi tentat sa revina in fotbal si sa foloseasca pentru asta o parte din cei trei milioane de dolari care i-au ramas in urma "ingineriilor" facute cat a fost patronul Universitatii. In joc ar putea intra si primaria Craiova...

Gonzo
30th September 2005, 14:04
vad ca ai o placere extraordinara sa vorbesti despre aceste personaje... las pana o sa fie ceva concret si dupa aia discutam... nu te-ai saturat sa vorbesti de Staicu tot felul de mutari fictive?

si totusi nu vad legatura cu Universitatea? deschideti fratilor pe intern sau discutati la fc national... acest topic de pe sectiunea Universitatii ar trebui inchis..... ce sa mai discutam? Universitatea are patron, are echipa, suntem pe primul loc, o sa promovam...

ca suporter al Universitatii nu vad de ce as discuta despre o alta echipa pe aceasta sectiune :mda:

EDMOND_
30th September 2005, 15:29
Pai este legatura cu Universitatea , dar nu o vezi tu, ca esti cam nervos... si nu iti place nici be@, nici Nationalul:drak:

Gonzo
30th September 2005, 19:09
normal ca sunt nervos cand se discuta aceleasi porcarii si cand avem echipa ca lumea... si tu le alimentezi

EDMOND_
30th September 2005, 19:20
Pai eu chiar vorbeam serios.... nu scriam aiurea... poate sa fie doar o presiune asupra lui Mititelu, dar de discutat se discuta...

Gonzo
1st October 2005, 00:15
astea stii cum ies? face unu o gluma si un "destept" care nu se prinde o ia de buna si imprastie zvonul... si asa ne batem noi capul cu toate prostiile... :mda:

Cra10veanu
1st October 2005, 02:46
asa am inteles si eu precum stefan spuse mai devreme, primarul face presiune impotriva lui Mititelu ( vezi relatia dintre cei doi). Si cred ca zvonurile au fost scoase la nivel putin mai inalt decat cel al unui "destept" cum zicea al meu Gonzo. Sint de parere ca asa-zisii dusmanasi ai lui Mititelu sint in cautarea altui scandal la Craiova.

ASP
1st October 2005, 13:46
e vorba de interesele altora in legatura cu nationalu'. noi am aparut conjunctural in scandalul acesta. nu are legatura cu noi ci cu gino si mafiotii lui din BNR.

inter
1st October 2005, 13:50
ma ........ pe ei , nici nu ma intereseaza discutia asta aiurea despre national!

Cra10veanu
7th October 2005, 06:05
or avea nevoie de galerie!!!!!!!

EDMOND_
7th October 2005, 12:02
Thread inchis, nu mai este de actualitate.

Intr-un meci cu Dinamo au fost sustinuti de 30 000 de olteni. Daca ar fi mutata la Craiova nu ar fi nici 500 de spectatori pe stadion. sau ar veni 30000 sa o trimita inapoi in Bucuresti.

Dar , cum spuneam, subiectul nu mai este de actualitate.