PDA

View Full Version : Alegerile Au Fost Fraudate Masiv !!!



Ultras
30th November 2004, 15:33
Avem dovada clara si toata lumea o poate verifica. Cand Vadim spunea ca este furat sistematic, radeati si spuneati ca abereaza, ca e nebun. Acum ati ajuns toti la vorba lui. Basescu astazi a cerut anularea alegerilor exprimandu-se exact ca Vadim:"au furat cu discheta!"

In atasament aveti dovada...

gigel_bucur
30th November 2004, 17:25
si atunci de unde NU E Basescu? cunosti vreun pesedist? da-i bataie ca la mâtz ca pe urma faceti aliantza, n-ar fi prima oara, bosmeg :ciocan:

uti2102
30th November 2004, 17:27
Vedetzi ca imediat dupa "remediere" voturile pentru preshedinte au saltat cu mult peste voturile pentru parlament, ajungandu-se la diferentze de 170 000. Adik exact atatea cate au fost trecute din "anulate" in "neanulate". Oare unde au ajuns acestea !??! LA BOMBONEL !!!

grig_jr
30th November 2004, 17:32
e clar ca diferenta voturi la parlament-voturi la presedentie = frauda. simplu !!!!

uti2102
30th November 2004, 17:33
A fost clar blatul sambata seara ! A facut cineva ceva ?! NU !
Shi cu parere de rau spun ca nici de data asta nu o sa se faca...

vasile314tzurka
30th November 2004, 17:39
care simbata seara? cum puteai proba?

uti2102
30th November 2004, 17:48
E suficient sa fi vazut meciul Tzurka. Cu putzin bun simtz zareshti proba. Repet, cu putzin bun simtz...

vasile314tzurka
30th November 2004, 17:52
alpopa alegoriile matale sunt duioase ca sa spun asa:) nu se face din grija poporului roman, nu din alta cauza.

Ultras
30th November 2004, 18:19
Voturile au mers in doua directii: PSD + Bombo si UDMR, care daca nu realizeaza pragul PSD ramane fara partener la guvernare.

PS. Eu am ceva cu Basescu, care tine de o intalnire cu el. Atat, dar suficient!


Ce interesant! In timpul conferintei de presa a lui Basescu, a inceput conferinta de presa a BEC in care au fost comunicate rezultatele finale (99%) si presedintele a declarat ca urmeaza votul in privinta contestatiei depuse si ca BEC isi asuma datele comunicate. E clar, nu? Alta diversiune este conferinta de presa care a inceput tot in timpul conferintei de presa in care Basescu explica ce anume a contestat o conferinta de presa solemna (?!) la Cotroceni cu privire la 1 Decembrie. Bineinteles ca conferinta lui Basescu s-a intrerupt pe toate posturile. Curat-murdar, coane... Daca Basescu va da inapoi s-a dus Dreptatea si Adevarul. Noi mergem pana la capat si dincolo de el...

andreiush
30th November 2004, 23:42
Avem dovada clara si toata lumea o poate verifica. Cand Vadim spunea ca este furat sistematic, radeati si spuneati ca abereaza, ca e nebun. Acum ati ajuns toti la vorba lui. Basescu astazi a cerut anularea alegerilor exprimandu-se exact ca Vadim:"au furat cu discheta!"

In atasament aveti dovada...

Ultras de unde ai tabelele acelea?
E ceva oficial?

bog_tom
1st December 2004, 01:08
sic :headbang:


BEC a respins oficial contestatiile D.A. privind corectitudinea alegerilor
Marti seara, conducerea Biroului Electoral Central a comunicat, intr-o conferinta de presa, ca toate contestatiile privind corectitudinea alegerilor inaintate de alianta D.A. au fost respinse, cu 21 de voturi la 5. PNL-PD afirma ca votul ar fi fost alterat prin transferarea electronica unei mari parti a voturilor nule in contul lui Adrian Nastase si al Uniunii Nationale PSD+PUR. Potrivit BEC, numarul fluctuant de voturi anulate inregistrate in decursul procesului de numarare s-ar datora unor erori de procedura care ar fi fost corectate ulterior. Marti, PRM a depus, la randul sau, contestatii la BEC si a cerut anularea alegerilor invocand vicierea masiva a rezultatelor.

andreiush
1st December 2004, 01:42
Foarte interesant... :thinkso:
Daca urmarim in primul tabel, din imaginea atasata de ultras, prima linie, coloanele orelor 12 si 17...se observa aproximativ 2 milioane de voturi exprimate intre orele 12 si 17. Daca urmarim linia a doua..aceleasi coloane observam ca voturile valabile sunt cu aproximativ 160.000 mai multe decat cele exprimate ( :shock: ). Aceste 160.000 de voturi se regasesc exact in diferenta de pe linia a treia a celor doua coloane, adica diminuarea voturilor nule cu...exact 160.000 :ciocan:

Poate a inteles cineva ceva :D

grig_jr
1st December 2004, 11:23
din evenimentul zilei de azi:

Cum ar fi aratat rezultatele daca nu se “umbla” la voturile anulate

Presedintie
Candidat Rezultate oficiale Rezult. neinfluentate de BEC
Adrian Nastase 40,71% 37,97%
Traian Basescu 33,86% 35,55%

Senat

Gruparea Rezultate oficiale Rezult. neinfluentate de BEC
PSD+PUR 36,88% 34,19%
PNL-PD 31,71% 33,20%

Camera Deputatilor

Gruparea Rezultate oficiale Rezult. neinfluentate de BEC
PSD+PUR 36,37% 33,65%
PNL-PD 31,26% 32,72%

andreiush
1st December 2004, 11:37
Acum ramane de vazut cat de mare va fi frauda din turul 2...

uti2102
1st December 2004, 14:42
Nici o frauda nu va putea sa combata dorintza masiva de dreptate a electoratului din turul 2 ! :p (spre rushinea mea am dat-o pe lozinci, ca tovarashii din PDS :headbang: )
MERGETZI LA VOT PE 12 !!!

realmadrid.com
1st December 2004, 14:50
Aseara la Antena 1 s-a explicat cum a fost cu voturile nule, de catre reprezentatul PSD, presedintele BEC si o alta doamna, din pacate nu stiu cum se numeste, dar in schimb doamna Mona Musca nu intelegea ce de ce diferentza de voturi nule a scazut si a crescut la diferite ore...cu toate ca i s-a explicat de 10 ori...
Forumul acesta este dominat de fanii alinatzei DA, iar daca Basescu castiga primul tur, nu mai spuneatzi nimic de fraudare....
Sper din tot sufletul ca Basinescu sa nu castige turul 2, dar mai mult ca sigur nu se va intampla asa ceva, pt ca, a facut destul rau pt oamenii din bucuresti...:headbang:

uti2102
1st December 2004, 14:57
Ionutze, poate ne explici tu de ce-l vrei pe Bombonel. Cine shtie, poate ne convingi. :mda:

Bancaru
1st December 2004, 14:58
Nu cred ca in turul doi vor incerca sa mai fraudeze. Dupa tot tam-tamul iscat nu isi vor mai permite. Se duce bombo la Basescu sa-i ceara sa fie el ales sa creeze noul guvern. Eu cred ca in mod norma nu are cum sa ias Nastase presedinte, drept pentru care nu o sa iasa. Ma bazez pe o mobilizare generala a oamenilor. Asa cum acum 4 anii au venit sa-l voteze pe ilici numai sa nu iasa Vadim (nu forumistul) asa se poate veni acum, numai ca de data asta optiunea nu este impusa ci dorita.

uti2102
1st December 2004, 15:08
Sa nu uitam ca la alegerile din 2000 (cele locale), electoratul bucureshtean s-a mobilizat masiv in turul 2, aducandu-i victoria lui Traian Basescu. Va amintesc ca reprezentantul PSD, Sorin Oprescu, avea in primul tur un avantaj mai mare decat are Adrian Nastase astazi.
Ma rog, Bucureshtiul nu e Romania shi invers....dar se poate !

grig_jr
1st December 2004, 15:23
@real: nu ai cum sa explici scaderea voturilor anulate. scrut pe 2 ! doar prin furt

Mihai
1st December 2004, 16:14
Eu nu inteleg cum isi pot permite sa faca asa ceva! Isi bat joc de o tara intreaga! Pai dak as fi sustinator al PSD (ceea ce NU sunt) si eu m-as oftica! Pai daca fura la voturi, cum o sa fure cand o sa fie la putere... (cu SACU???)

andreiush
1st December 2004, 16:28
O sa fure exact cum am furat si pana acuma...

Mihai
1st December 2004, 16:33
Pai si cei care voteaza cu PSD nu-si dau seama ca ii fura si pe ei??? Sau ei cred ca fura doar de la aia care au votat cu Basescu...

gianni
1st December 2004, 17:23
Ceva nou de pe acasa ? Asta se practica de multisor pe acolo, nu ma surprinde !

Vietnam
1st December 2004, 17:42
Pai si cei care voteaza cu PSD nu-si dau seama ca ii fura si pe ei??? Sau ei cred ca fura doar de la aia care au votat cu Basescu...

Pai ei asa au impresia ! Si cand se prind ca si pe ei ii fura, mama cit scandal fac! Momentan se bucura ca boii ca au primit un mic , o votca si ca " iau plasa cu PSD" :evil:

Ba si eu sunt oltean dar citeodata cred ca cineva acolo sus ..mai sus de iliescu si de nastase ne mai da una dupa ceafa ca sa se trezeasca si oltenii din automultumire.
Baaaaa daca picam in B este numai din cauza comunistilor votati de voi in ultimii ani!!!
Votati ma in turul doi cu Basescu ca sigur raminem in A daca iese El Comandate PRESEDINTE ! :ok:

vasile314tzurka
2nd December 2004, 08:41
Aseara la Antena 1 s-a explicat cum a fost cu voturile nule, de catre reprezentatul PSD, presedintele BEC si o alta doamna, din pacate nu stiu cum se numeste, dar in schimb doamna Mona Musca nu intelegea ce de ce diferentza de voturi nule a scazut si a crescut la diferite ore...cu toate ca i s-a explicat de 10 ori...
Forumul acesta este dominat de fanii alinatzei DA, iar daca Basescu castiga primul tur, nu mai spuneatzi nimic de fraudare....

s-a explicat? cum? ce? cum se trec voturile dintr-o parte intr-alta? mde. tu intelegi cum aduni "-"? eu nu prea. parerile tale despre ce spuneam "noi" sau altii, adica "fanii" sunt ideile tale despre "binele" dat de tatucul ilici in acesti ani in care in romania au intrat bani cu ghiotura si nu s-a vazut nimic. nu ai nimic de spus de furtul pe fata de atitia ani? chiar nimic? sau poate faci si tu parte din gasca care primeste un ros de os si ti-e bine.

prm nu va merge la vot in turul doi conform spuselor lui vadim. asta prefigureaza o alianta cu psd pe sub masa. sper doar ca aia care au stat la cald sa isi urneasca fundurile.

bapsy
2nd December 2004, 11:10
Tinerii l-au trintit pe Nastase

La Timisoara, raportul de voturi dat de studenti a fost de trei la unu pentru Traian Basescu si Alianta DA, in defavoarea lui Adrian Nastase si Uniunea PSD+PUR. Aproape doua treimi dintre tinerii aflati la studii au votat pentru schimbare, fata de nici o cincime pentru partidul aflat inca la putere.

Prefectura, Biroul Electoral Judetean si PSD au stiut ce au au stiut, facind tot posibilul pentru a-i impiedica pe studentii din Timisoara sa voteze. Rezultatele scrutinului din complexul studentesc indica o victorie zdrobitoare a Aliantei DA si a candidatului la presedintie, Traian Basescu. Astfel, in cele patru sectii amenajate pentru studenti, acesta a intrunit 61 la suta din sufragii, fata de numai 19 procente cit a luat contracandidatul sau, Adrian Nastase. Alianta DA a obtinut 56 la suta pentru Senat si 54 la suta pentru Camera Deputatilor. In timp ce Uniunea PSD+PUR a luat 18 la suta pentru amindoua. Asadar, Alianta DA si Traian Basescu cistigat de trei ori mai multe voturi de la studenti decit Uniunea PSD+PUR si respectiv Adrian Nastase. Ce-i drept, acestia din urma au balansat votul viitorilor intelectuali cu cel al asistatilor social si analfabetilor din restul tarii.

Comandouri PSD in campus

In seara alegerilor, mai multe comandouri de PSD-isti, imbarcate in masini, au descins in campusul universitar incercind sa-i opreasca pe studenti sa voteze. In fruntea lor s-a aflat Vasile Radulescu, directorul OPC Timis. Incidentul s-a petrecut la 20,30, cu o jumatate de ora inaintea inchiderii urnelor. Vasile Radulescu a recunoscut ca a fost in complexul studentesc, afirmind cu nonsalanta: “M-am dus acolo ca sa se respecte legea, sa nu se voteze dupa ora 9”. In ce calitate a facut acest lucru, substituindu-se fortelor de ordine, reprezentantul PSD a uitat sa precizeze.(Ino Ardelean)

Debandada electorala din Complexul Studentesc

In ziua alegerilor, a domnit o adevarata debandada in complexul studentesc din Timisoara. Multi studenti, care asteptau sa intre in cele trei sectii de votare din incinta cantinei, au renuntat din cauza cozilor interminabile. Altii au incercat sa voteze in alta parte, dar au fost trimisi la plimbare. Unul dintre acestia a fost respins, chiar in prezenta reporterilor EvZ, la sectia nr. 110 de la Liceul Ion Vidu. Inainte de ora inchiderii urnelor, citeva sute de studenti au venit aici sa voteze, fiind insa refuzati. Presedintele comisiei, Gelu Negrei, a negat incidentele, ironizindu-i pe tinerii alegatori.

Ora 12,30. Sectia 110 - Liceul Ion Vidu

In incinta sectie se afla numai citeva persoane. La un moment dat, intra un tinar cu buletinul in mina. „Esti student?”, este intrebat acesta de catre membrii comisiei. Raspunzind sincer ca da, este refuzat, fiind trimis la plimbare. “Du-te la cantina, acolo voteaza studentii”, ii spune iritata o femeie de la prezidiu. Fara alta explicatie, desi sectia de la Liceul Ion Vidu a fost amenajata si pentru alegatorii din campusul universitar. „Atunci, nici nu mai votez. Decit sa stau atit la coada, mai degraba nu ma duc”, murmura studentul parasind incaperea.

Ora 13. Sectiile 208, 209, 210 - Cantina Studenteasca

Sute de tineri asteapta sa intre in sala unde sint cabinele de votare si urnele. Pina atunci, votasera numai vreo 800 de studenti. In hol, s-au format cozi interminabile pe mai multe rinduri. Potrivit membrilor comisiei, dimineata nu s-a petrecut nici un incident, situatia fiind sub control. Dupa-amiaza, cantina devine insa neincapatoare pentru studentii care vin sa voteze. Mai ales dupa ce isi fac aparitia citeva sute care vin aici direct de pe stadion, de la meciul Poli-Steaua.

Ora 19. Liceul Ion Vidu

Apar primele incidente intre studenti si membrii comisiei. Potrivit declaratiilor date de citiva tineri, acestia nu au fost lasati sa voteze si nici macar sa intre inauntru. Presedintele Gelu Negrei invoca faptul ca ar fi ramas fara buletine de vot suficiente. De precizat ca si aceasta sectie a fost amenajata tot pentru studenti. Toti cei care se strinsesera pe treptele Liceului Ion Vidu sint indrumati catre cantina studenteasca. O studenta sustine ca Gelu Negrei le-a spus tinerilor sa mearga sa voteze la ei acasa, in localitatile de unde au venit. Iar alta alegatoare confirma ca nu a fost lasata sa intre in sectie.

Ora 20,30. Cantina Studenteasca

O adevarata imbulzeala in fast-food-ul de la parter. Aproximativ 500 de tineri asteapta sa intre in sectii. Multi dintre ei comenteaza revoltati despre faptul ca nu au fost lasati sa voteze la Liceul Ion Vidu. Reprezentantii celor trei sectii din cantina spun ca la peste o jumatate de ora se va inchide usa si se va incheia procesul de votare, ceea ce provoaca un val de huiduieli.

Ora 20.45. Liceul Ion Vidu

Nervi si agitatie printre membrii comisiei. Deranjati de prezenta jurnalistilor care cer lamuriri despre faptul ca studentii nu au fost lasati sa voteze, presedintele Gelu Negrei si o aghiotanta blonda sar la cearta si neaga orice. Spun ca nu mai au buletine de vot, desi citiva alegatori tocmai voteaza nestingheriti. „Mai avem vreo 40-50. Am facut solicitare sa ne mai aduca 200”, afirma Gelu Negrei. Cu zece minute inainte de inchiderea urnelor, reprezentantii BEJ ajung aici cu buletinele. Este, insa, prea tirziu pentru studenti... (Lucian Ursuletu)

Chirila: “Am ramas s-o iau io in freza”

Dupa ce am relatat ieri despre situatia din complexul studentesc, unde sute de tineri nu au putut vota duminica, reactiile nu au intirziat sa apara. La raspundere a fost tras secretarul general al Prefecturii Timis, Alexandu Chirila. Functionarul public cu cel mai inalt grad din judet, care conform legii este apolitic, a fost luat la intrebari de prefectul PSD Ion Raducanu. EvZ consemnase punctul de vedere al unui reprezentant al BEJ care a declarat ca studentilor le-au fost rezervate, prin ordin al prefectului, doar trei sectii de votare. Datorita cozilor interminabile, tinerii au incercat sa voteze si la alte sectii, dar au fost refuzati, desi legea electorala da dreptul oricarui alegator cu domiciul in alta localitate sa-si exprime oriunde dreptul, fiind inregistrat pe listele suplimentare.

Ieri dimineata, intr-o convorbire telefonica inregistrata, secretarul general al Prefecturii, Alexandru Chirila, i-a mustrat pe jurnalistii care au relatat incidentele din complexul studentesc. “Eu sint omul care a semnat ordinul prefectului. Iar prefectul nu putea da ordin ca studentii sa voteze in alta parte”, a declarat Chirila. Informat asupra faptului ca un reprezentant al BEJ ne-a dat explicatia citata in articolul de ieri, functionarul public a afirmat: “Trebuia sa-l sunati pe domnul prefect. De ce sunati peste tot si nu sunati la noi niciodata. Numai voi, de la Evenimentul Zilei”, a mai spus Chirila. Ii explicam ca orice incercare a reporterilor ziarului nostru de a lua legatura cu Ion Raducanu este sortita esecului. Chiar in seara alegerilor, in timp ce studentii asteptau in strada sa fie primiti sa voteze, reprezentantii EvZ l-au sunat pe prefect de cel putin trei ori, dar nu a raspuns la nici un apel. “De orice chestie legata de alegeri, io raspund. Am fost coordonatorul grupului tehnic, prin ordin de prefect. Orice chestie iasa prost, io raspund. Dinsul (prefectul – n.n.) spune: «nu-i de vina Prefectura» sau «nu-s de vina eu». Si da in mine dupa aia. De asta ma deranjeaza, nu de altceva. Si de asta sint suprins ca n-ati vorbit de data asta cu mine. Si am ramas sa o iau io in freza, ca sa nu zic altceva”, ne-a declarat Chirila. “La orele noua fara douascinci, opt si jumatate, a dat telefon presedintele sectiei de la cantina si a spus: «Sint asaltat de studenti, ce fac?» L-am sunat pe domnu’ presedinte Cretu si i-am spus: «Dom’le, ce se intimpla?». «Nu stiu vin buluc». I-am spus asa: «Aveti grija ca daca nu-i lasati sa voteze e un drept constitutional si va treziti cu alte lucruri»”, a mai spus secretarul general al Prefecturii. El a adaugat ca luat legatura cu BEJ, ca a cerut si primit buletine de vot suplimentare pentru studenti, care ar fi ajuns, la ora 20,40 la destinatie.(Bianca Toma)

Sursa: Evenimentul zilei

vasile314tzurka
2nd December 2004, 15:13
Marti, dupa ce opozitia a anuntat ca nu recunoaste alegerile, Cristian Tudor Popescu a facut turul televiziunilor obediente lui Adrian Nastase si a incercat sa-l desfiinteze pe Traian Basescu. Arata ca un propagandist al actualei puteri, dar si ca un proletar caruia ii zbirniie nervii de teama ca prestigiul tarisoarei sale este pe cale sa fie sifonat iremediabil. Cristian Tudor Popescu, asemeni altor analisti de serviciu de pe lista celor 10-12 agreati de conducerea PSD, incearca, in stilul sau indignat si suierat, sa-l execute pe Traian Basescu. Acesta este tintit ca primul dusman al tarisoarei noastre dunarene.

http://www.expres.ro/foisor/?news_id=173180

grig_jr
2nd December 2004, 15:15
va dati seama ca in turul 2 vor face tot posibilul ca in complex sa voteze cat mai putini studenti, dupa ce au vazut ce bataie au luat pe complex in turul 1.
ar trebui sa iasa ceva de genu: 80%-20% cel mult.

chiar sunt curios ce vor incerca sa faca in acest sens

ar trebui alianta sa faca niste fluturasi sa imbie studentii sa mearga si sa nu se dea batuti in ziua votului !

vasile314tzurka
2nd December 2004, 15:24
capete de hoti pe auriu... :rosu:

bapsy
2nd December 2004, 16:09
Exista viata dupa moarte ...

andreiush
2nd December 2004, 16:16
Hai sa pun si eu o poza :D
Destinatia multor romani dupa 12 decembrie... :rosu:

uti2102
2nd December 2004, 16:22
Eshti pesimist Andreiush. Eu chiar am facut pariu cu un pesedeu ca iese Basescu preshedinte. Shi sunt sigur ca o sa-l cashtig.

rasheedkpenny
2nd December 2004, 16:35
Marti, dupa ce opozitia a anuntat ca nu recunoaste alegerile, Cristian Tudor Popescu a facut turul televiziunilor obediente lui Adrian Nastase si a incercat sa-l desfiinteze pe Traian Basescu.


CTP-ul a sarit ca ars deoarece cu cateva zile inainte, in momentul in care l-a intrebat pe Basescu daca incerca sa destabilizeze tara si sa faca analogii cu Ucraina, Basescu i-a raspuns ca nu incearca acest lucru... or, potrivit unora el tocmai asta a facut prin "nerecunoasterea alegerilor". S-a grabit putin Basescu... era de ajuns ca societatile care repr. societatea civila s-au retras. Statele care au avut urechi sa auda neregulile din alegeri au auzit.

Totusi si CTP-ul a reactionat de o asa natura incat ar fi pe statele PSD-ului... poate este, dar nici chiar in halul asta! :)

Adevarul (nu cotidianul CTP-ului) e, ca intotdeauna, la mijloc...

vasile314tzurka
2nd December 2004, 16:38
chiar asa:) ai dreptate. "iago cel sasiu" este sintagma lui vadim tudor ce scrie editorialele la adevarul... si nu e prima oara. "terisoara mea" e pentru fraieri.

cine destabilizeaza de fapt? fraudaotrii sau cei care cer sa se faca alegeri curate? chestie de gust. tu alegi.

uitasem. 440.000 de euro a incasat adevarul din reclama guvernamentala. altfel nu e de fel cu psd-ul. ii critica de le merg... afacerile mai ceva ca ilici prin gaura acului.

altceva.
de unde si pina unde povestea cu destabilizarea? daca niste alegeri sunt fraudate, trebuie justitia sa intre in functiune sa imparta penalitati in functie de responsabilitati si gata. de ce ar fi destabilizare? ori cum la noi justitia e un soi de mina lunga a clicii nastase e usor paralizata. si asta e stabilitatea mioritica. sau o fi destabilizare? dracu stie...

rasheedkpenny
2nd December 2004, 16:47
Destabilizator este ceva ce perturba mersul normal al lucrurilor... eu asa vad problema. Daca pana acum spaga, mita si frauda erau intrate in normalitate in Romania, cineva care scoate la iveala (probabil in intentia de a repara lucrurile) aceste lucruri destabilizeaza sistemul... o rotita din intregul angrenaj se opune "fuctionarii normale" de pana in acel moment. Sistemul, in dorinta sa de functionare in parametrii "normali" incearca sa elimine rotita ce se impotriveste! As easy as that...

//later edit: Basescu are o pozitie ingrata... el nu se poate plasa la acelasi pol cu PRM - l-ar jumuli europenii... zic eu! Daca nu ma insel Basescu nu a recunoscut alegerile, dar se va supune regulamentelor electorale

Pe de alta parte, oricum cu PSD-ul nu votez... n-am votat nici in 2000 (dar nici nu i-am dat votul meu lui Vadim) si n-o sa votez nici acum. Eu sunt convins de lucrul asta! :)

//later edit: de criticat i-au mai criticat si in Adevarul, dar nu ca in alte cotidiane! EVZ-ul e la polul opus... printre putinii!!! Parca si Romania Libera era tot la polul opus!

vasile314tzurka
2nd December 2004, 16:51
aha, dar iti place cum combate agresivul? mie nu. e un soi de vadim tudor cu aere de mare jurnalist. daca vadim scuipa, astuia ii ramine saliva pe barbie.

rasheedkpenny
2nd December 2004, 17:02
Imi placea stilul lui din perioada 95-98 cand eram mare cititor de Adevarul, si cand era acid, dar parca avea mai mult bun simt. Sau poate il vedeam eu cu alti ochi...
In ultima vreme pare cam ramolit! :) CTP-ul oricum avea ceva cu Basescu de mai demult, inca de la locale... si chiar de inainte! :)

Bancaru
2nd December 2004, 17:07
Vasile, asta este afectat rau de tot de ce se intampla. Vorbeste de parca e pe moarte. Parca i-au scapat aia un virus in apartament. Si in esenta aceleasi lucruri le spune si Chirieac, tot de la Adevarul, de la "Prho Vest" de la ProTv care impreuna cu Antena 1 au fost luate la ochi de multi ziaristi drept pentru care azi s-a tinut o conferinta de presa pe aceste teme, pricipalii incriminati fiind El Furioso Popescu si televiziunile cu limba aspra. Auziti, cica raul e deja facut.
HAIDETI SA SCHIMBAM RAUL PE 12 DECEMBRIE 2004!
Am atasat un document .pdf pe care sper ca il veti citi.
Vasile subscriu la idea ca hotul striga hotii. Opozitia nu a facut altceva decat sa ceara desfasurarea alegerilor intr-un regim normal. De aici s-a ajuns la boicotul aliantei D.A. privind integrarea in Europa. Asa cum a aparut si falsa problema cu casatoriile homosexuale. Basescu a spus ca nu are nimic impotriva iar de aici si pana la faptul ca a fost facut un sustinator al ideii nu a mai trecut mult.
O alta basina in ochi este faptul ca Vadim a depus contestatie. Marioneta a facut ce a vrut mester papusarul iar acum alianta se vede comparata cu VC Tudor. Strasnic plan.

Ultras
3rd December 2004, 19:54
In Bucuresti, dupa ce am verificat copiile de pe procesele - verbale de la 800 de sectii de votare am constat ca la 377 au fost completate gresit. Astfel numai din 10 procese - verbale la Camera Deputatilor rezulta un numar de 500 de voturi care nu se justifica (fie lipsesc, fie sunt in plus). O situatie la fel de grava am constatat in ceea ce priveste buletinele de vot. Numai din 17 procese - verbale peste 15000 de buletine de vot nu sunt la locul lor (fie lipsesc, fie sunt in plus). O alta cauza a vicierii grave a rezultatului alegerilor o reprezinta numarul mare de "turisti". Peste 100.000, ceea ce reprezinta peste 10% din numarul total al voturilor valabil exprimate, iar peste 50.000 de alegatori au fost omisi de pe listele electorale permanente, fiind inscrisi in listele speciale nr.1 pentru a-si exprima votul, ceea ce reprezinta alte 5% din voturile valabil exprimate. La nivel national, procentele s-au pastrat. Peste 1.000.000 dintre romani nu s-au aflat in ziua de duminica 28 noiembrie 2004 in localitatea de domiciliu. Aceasta zi va intra in cartea de istorie ca Duminica Romanului Voiajor pentru ca a stabilit un record pentru turismul romanesc (nici in sezonul estival nu se atinge o asemenea performanta decat foarte rar)care va ramane in picioare pentru multe decenii de acum inainte sau pana... duminica viitoare. Romani, mergeti la vot duminica si nu va faceti probleme! PSD-ul are grija de voturile voastre...

realmadrid.com
5th December 2004, 16:09
s-a explicat? cum? ce? cum se trec voturile dintr-o parte intr-alta? mde. tu intelegi cum aduni "-"? eu nu prea. parerile tale despre ce spuneam "noi" sau altii, adica "fanii" sunt ideile tale despre "binele" dat de tatucul ilici in acesti ani in care in romania au intrat bani cu ghiotura si nu s-a vazut nimic. nu ai nimic de spus de furtul pe fata de atitia ani? chiar nimic? sau poate faci si tu parte din gasca care primeste un ros de os si ti-e bine.

prm nu va merge la vot in turul doi conform spuselor lui vadim. asta prefigureaza o alianta cu psd pe sub masa. sper doar ca aia care au stat la cald sa isi urneasca fundurile.

Vasile...poate imi explici si mie de ce domnul Basescu este un magician desavarsit...daca intelegi ce am vrut sa spuns...
De furat a furat si Nastase dar si Basescu...si cam totzi din parlament...indiferent ca au fost de la PSD sai PNL, PD.

uti2102
5th December 2004, 20:58
Ionutze, nu te mai certa degeaba. Voteaza-l tu shi ai tai pe Bombo ca-i frumos shi are nishte obrajori de nota 10. :happy

bog_tom
6th December 2004, 02:53
Fraude si in turul doi?

Alianta PNL-PD se teme ca fraudele inregistrate in primul tur al alegerilor se vor repeta si la al doilea, la votul de duminica viitoare, prin repetarea tuturor mijloacelor identificate si reclamate de Alianta si mai ales prin cotestatul soft folosit de Institutul National de Statistica.

http://www.romanialibera.ro/editie/index.php?url=articol&tabel=z06122004&idx=30

bog_tom
6th December 2004, 20:05
A votat si la Ploscuteni, si la Paris!

Dupa ce Alianta D.A. a inceput verificarea listelor electorale in circumscriptia electorala nr. 41 Vrancea, frauda anuntata de furtul celor 13.000 de buletine de vot de la tipografia "Romral" a inceput sa iasa la iveala.

http://www.romanialibera.ro/editie/index.php?url=articol&tabel=z06122004&idx=41