PDA

View Full Version : Editia XVII



emiliano_cp
27th June 2010, 18:36
Eu spun sa nu mai pierdem vremea si sa incepem jocurile.

P.S: Va rog sa postati ,pe cat posibil, gamelogurile meciurilor. Statisticile meciurilor pot fi interesante.

emiliano_cp
27th June 2010, 19:01
Am atasat programul jocurilor.

Va rog sa incercati sa le jucati in ordine, pe cat se poate.

SUCCES TUTUROR !!!

mtfk
27th June 2010, 19:17
1.Patriots - Steelers
2.Sosososik - Giants
3.Cojanu - Cowboys
4.Bo6dan11 - Saints
5.Emiliano - Cardinals
6.Andi15ro - Eagles
7.Cosmin_dh - Titans
8.Mtfk - Chargers
9.Dumboss_yo - Colts
10.Redwarrior - Packers
11.Exodus - Patriots

cojanu
27th June 2010, 20:04
eu as mai propune sa jucam tur-retur, cred ca ar fi putin mai interesant ...

andi15ro
27th June 2010, 20:12
eu as mai propune sa jucam tur-retur, cred ca ar fi putin mai interesant ...

ar dura prea mult

cojanu
27th June 2010, 21:25
ne grabim sa il terminam ?

andi15ro
27th June 2010, 21:43
W1: Eagles (andi15ro) 17 - 10 Cardinals (emiliano)
Meci f strans, am castigat cu o int pe sfarsit.
Lets get it started!
edit: Pai mai bine sa jucam mai putine meciuri si mai putine campionate, astfel cei care nu s-au inscris sa nu stea mult pe banca + schimbam echipele

mtfk
27th June 2010, 22:56
W7: Cowboys (cojanu) 0 - 28 Chargers (mtfk)

dumboss_yo
28th June 2010, 15:42
WEEK 5: GIANTS [sosososik] 3 - 35 COLTS [dumboss_yo]

Am reusit sa controlez jocul, dupa ce incepusem slab, cu un PUNT blocat in urma caruia s-a ajuns la 3-0 pentru Giants. Apoi am marcat 5 TD-uri fara a mai primi vreun punct. Era sa mai marchez inca unul, dar la ultimul play am returnat o interceptie pana la o palma de EndZone unde am fost placat :).

dumboss_yo
28th June 2010, 18:43
WEEk 1: PACKERS [redwarrior] 0 - 48 COLTS [dumboss_yo]

cojanu
28th June 2010, 22:32
Cowboys (Cojanu) 38 - 24 (exodus) Patriots

Un meci deschis, jucat pana pe final !

cojanu
29th June 2010, 00:16
Cowboys (cojanu) 27 - 7 (bogdan) Saints

Witen cu al doilea meci +140y receiveing ! :)

dumboss_yo
29th June 2010, 17:43
WEEK 6: STEELERS [patriots] 0 - 41 COLTS [dumboss_yo]

Un alt meci bun al defensivei, dar am fost ajutat si de faptul ca Patriots nu prea e obisnuit cu STEELERS.

mtfk
29th June 2010, 20:59
W5: Cardinals (emiliano) 13 - 12 Chargers (mtfk)

Cosmin_DH
29th June 2010, 21:36
W4. Titans (Cosmin_DH) 51 - 0 Saints (Bo6dan11)



44731

mtfk
29th June 2010, 21:50
W2: Colts (dumbo) 23 - 0 Chargers (mtfk)

dumboss_yo
29th June 2010, 21:53
WEEK 2: CHARGERS [mtfk] 0 - 23 COLTS [dumboss_yo]

Am reusit performanta de a nimeri de doua ori bara la incercari de FG ... o data in cea laterala de la 21 de yarzi si o data in cea de jos de la 48.

emiliano_cp
29th June 2010, 21:56
PATRIOTS(exodus) - CARDINALS(emiliano) 21 - 24

Un meci cu multe interceptii in care interceptia in plus a facut diferenta.Am revenit de la 21-10 pt Bogdan in sfertul 4 pe fondul unor alegeri proaste facute de el in ofensiva.

exodus
29th June 2010, 22:39
chiar nu ma asteptam sa mai pierd meciu de mai sus de la scoru ala:(
chiar nu ma asteptam sa imi iau kick return de 100 de yds de la fb in meciu cu cojanu si wr sa scape cand e mai mare nevoie.
chiar nu ma asteptam ca grasii din apararea lu pats sa fie chiar atat de grasi si putori la alergat incat sa nu-l poata prinde nici pe warner.
ma uit prin rezult si am atat de zis: huoooooo colts!

patriots (exodus) - eagles (andi) 34 - 24

meci intrerupt la scoru de 31-14 la sfr sf 3 pe care l-am castigat si datorita faptului ca Andi pare sa se enerveze si sa-si piarda rabdarea mult mai rpd ca mine (cam are si ghinion in meciurile cu mine). un 4th down ratat de el prin sf 2 din propria jumatate si cu multi yarzi de cucerit a cam compromis sansele lui in meciu asta.

exodus
29th June 2010, 22:41
ete si gamelogu de la primele 3 sf din meciu cu eagles

andi15ro
29th June 2010, 23:01
chiar nu ma asteptam sa mai pierd meciu de mai sus de la scoru ala:(
chiar nu ma asteptam sa imi iau kick return de 100 de yds de la fb in meciu cu cojanu si wr sa scape cand e mai mare nevoie.
chiar nu ma asteptam ca grasii din apararea lu pats sa fie chiar atat de grasi si putori la alergat incat sa nu-l poata prinde nici pe warner.
ma uit prin rezult si am atat de zis: huoooooo colts!

patriots (exodus) - eagles (andi) 34 - 24

meci intrerupt la scoru de 31-14 la sfr sf 3 pe care l-am castigat si datorita faptului ca Andi pare sa se enerveze si sa-si piarda rabdarea mult mai rpd ca mine (cam are si ghinion in meciurile cu mine). un 4th down ratat de el prin sf 2 din propria jumatate si cu multi yarzi de cucerit a cam compromis sansele lui in meciu asta.
ah.. meciul asta a fost urat, la inceput a fost faza in care am luat primul TD, un Dlineman de-al meu se pune pe brady si asta face un "Eli din Superbowl", Dlinemanul nu il poate pune jos, bullet pass brady catre TE chiar daca era aparat de om, nu am reactionat cu el si nici calculatorul => TD
al 2-lea TD luat ... a fost enervant de-a dreptul
un fel de Post exterior a lui Moss, CB Asante ii i-a fata, dau sa faca interceptie, R-tardul scapa pasa, si ii ajunge culmea la Moss in mana 80 de y TD... dupa m-am pierdut si am jucat urat de tot, 2 conversii de 4th down long la mine in teren...
meci foarte enervant...

dumboss_yo
30th June 2010, 11:55
ma uit prin rezult si am atat de zis: huoooooo colts!

Nu te doare sufletul sa "strigi" asa ?! :(
Nu esti mandru de defensiva potcoavelor care are o medie de 0.75 puncte primite pe meci ? :P

sosososik
30th June 2010, 13:20
Week 7:Giants (sosososik) - Eagles(andi15ro) 17-6

Un meci controlat de derensive.La pauza mare era 3-0 pt mine apoi am returnat o int pana de vreo 80 yarzi pana la linia lui de 3.
Pe final mi-a crescut pulsul cand eram la propria linie de 1 yard si al 3lea down cu 11, dar am trecut.

emiliano_cp
30th June 2010, 17:25
COLTS(dumboss_yo) - CARDINALS(emiliano_cp) 17 - 27

Am jucat pe punctul slab al lui Dumbo si anume Run Defense.Jocul de posesie il scoate din ritm. Manning 4 interceptii. Multe turnovers din partea lui.

dumboss_yo
30th June 2010, 17:27
WEEK 4: CARDINALS [emiliano_cp] 27 - 17 COLTS [dumboss_yo]

Nu m-am putut concentra deloc. Emiliano a jucat foarte bine si m-a determinat sa fac multe greseli, atat in ofensiva, cat si in defensiva. El a stiut sa profite de ale mele, eu nu am reusit sa profite de ale lui (ce-i drept, mult mai putine). Felicitari !

dumboss_yo
30th June 2010, 20:35
WEEK 8: COWBOYS [cojanu] 14 - 24 COLTS [dumboss_yo]

Meci foarte echilibrat, pe care oricare din noi merita sa-l castige. Am reusit sa o fac eu, pentru ca in partea a doua Cowboys nu au mai punctat pe tabela.

cojanu
30th June 2010, 20:38
Sunt foarte frustrat din cauza unei faze la 3rd and medium. A aruncat o pasa care a trecut prin mainile a doi jucatori si a obtinut first down. :( incredibil

Cosmin_DH
30th June 2010, 20:43
W7. Titans (Cosmin_DH) 58 - 0 Packers (Redwarrior)






44747

mtfk
30th June 2010, 21:47
W11: Patriots (exodus) 3 - 24 Chargers (mtfk)

exodus
30th June 2010, 21:57
victorie meritata a lu mtfk intr-un meci care mi-a creat f multi nervi, in principal datorita conexiunii sacadate in multe momente, unele chiar f imp pt desfasurarea scorului.
partea secundara generatoare de nevi este o tema mai veche: mersu la 4th down. ieri mi-a reprosat si Emiliano ca am mers si n-am incercat un fg de vreo 55 de yds (care lui i-a iesit ieri, felicitari!) si azi mtfk mi-a cerut sa nu merg la 4th si inches prin sf 2 sau 3 cand conducea cu un td.
mie mi se pare ridicol sa nu pot sa folosesc un aspect de baza al jocului doar pt a menaja orgoliul adversarului si pt a-i da mingea inapoi fara lupta. din pct meu de vedere e simplu: iti iese sau nu, high risk/high reward. iar faza ca-s doar cativa inchi si e aproape imposibil sa-l opresti nu-i vina celui care ataca.
ca sa nu mai lungesc, eu nu mai particip la campionatele in care se tine regula asta.

cojanu
30th June 2010, 22:07
eu nu stiam ca nu putem merge la 4th down :( cine a stabilit regula asta ?

mtfk
30th June 2010, 22:15
Jucam pe regulamentul asta de cateva editii bune. Regula era ca nu jucam 4th down dekt in al4lea sfert cand suntem condusi

Exodus atunci putem face altceva, daca iti place madden si regulile, implementate de noi de mult timp, strica toata placerea, putem schimba in Madden la modul Fair Play din OFF in ON si totul este rezolvat.

cojanu
30th June 2010, 22:27
imi pare rau Mtfk cu tot respectu dar campionatul trecut cand l-am organizat eu cu Andi am zis ca nu e o problema sa se mearga la 4th down.
Sunt de partea lui exodus in cea ce priveste regula.

mtfk
30th June 2010, 22:37
putem sa jucam fara reguli?

cojanu
30th June 2010, 22:53
care reguli ? aparent e doar una care interzice 4th downul.

mtfk
30th June 2010, 23:04
onside kick cand vrem noi + 4th down, onside etc fara sa anuntam

si in plus de ce sa jucam corect? la ce ne trebuie fair play?

cojanu
30th June 2010, 23:21
da unde suntem aici ? la Gradinita ? in NFL asa se joaca ? de ce nu jucam cu fair play on ?
sa inteleg New Orleans Saints sunt cea mai ne Fair Play echipa ?

de ce la campionatu mondial Germania nu si-a dat autogol dupa golul nevalidat al lui Lampard ? de prea mult fair play ? mexic la fel.
ducem lipsa de fair play.

eu cred ca toti cei care invoca lipsa de fair play nu stiu sa piarda.
puteam si eu sa ii cer lui dumbos sa nu mai arunce atata cu Manning ca nu pot sa il opresc, sa fie Fair-Play ca Romo nu arunca asa bine.

exodus
30th June 2010, 23:26
ete studiu de caz in meciu cu dumboss: am 26-22 cu 2 20 ramase de joc. posesie eu la linia de 44 a mea si 4th si inches. dat fiind adversaru si aptitudinile mele in defensiva eu as merge in 90% din cazuri. dar el fiind un adept al reguli aleaia cu 4th si inches am decis punt. mi se pare f aiurea ca sa nu poti beneficia de toate armele pe care le are fotbalu american pentru a incerca sa castigi. imi pastrez decizia sa nu mai particip in camp in care mi se impune stilu de joc.

revenind la joc, n-am mai apucat sa dau puntu ca i s-a inchis lui laptopu si am reluat ult 2 20 cu posesia la el. turneover on downs el in terenu meu si pasa td eu pe aparare burdusita contra run.

patriots (exodus) - colts (dumboss) 33 - 22

exodus
30th June 2010, 23:26
part 2 la gamelog

dumboss_yo
30th June 2010, 23:28
WEEk 7: PATRIOTS [exodus] 33 - 22 COLTS [dumboss_yo]

Un meci in care m-am descurcat destul de bine, desi am avut ceva ghinion: primul play - FUMBLE returnat pentru TD. Drive-ul imediat urmator - INTERCEPTIE. S-a ajuns la un 13-0 dupa care am inceput sa-mi revin si am stat aproape. Ofensiva mergea bine, daaaar la jumatate de yard de TD arbitrii dau Fumble la Clark (desi pe reluari se vede clar ca nu a fost, "the call stands"). In fine, cu ajutorul defensivei reusesc sa obtin sansa de a castiga la scorul de 26-22 pentru Pats si cu 2:20 pana la final. Duc drive-ul pana la linia lor de 25 dar incasez un sack la 2nd down (nu inteleg de ce Manning nu a aruncat desi eram linistit in pocket si am apasat de doua ori). Pana la urma am facut turnover on downs si Pats au mai dat un TD in ultimele secunde cand am riscat totul.

Felicitari, exodus ! :ok:

dumboss_yo
30th June 2010, 23:30
el fiind un adept al reguli aleaia cu 4th si inches am decis punt[/B]
Heeeei, eu ti-am zis ca nici nu stiu de regula, dar ca s-ar putea sa fie. Din partea mea se poate merge la 4th (chiar daca e frustrant pentru cel din defensiva, mai ales atunci cand e 4th&inches), fiecare cu tactica lui. Risti si castigi/pierzi.

mtfk
1st July 2010, 00:14
da unde suntem aici ? la Gradinita ? in NFL asa se joaca ? de ce nu jucam cu fair play on ?
sa inteleg New Orleans Saints sunt cea mai ne Fair Play echipa ?

de ce la campionatu mondial Germania nu si-a dat autogol dupa golul nevalidat al lui Lampard ? de prea mult fair play ? mexic la fel.
ducem lipsa de fair play.

eu cred ca toti cei care invoca lipsa de fair play nu stiu sa piarda.
puteam si eu sa ii cer lui dumbos sa nu mai arunce atata cu Manning ca nu pot sa il opresc, sa fie Fair-Play ca Romo nu arunca asa bine.


una e sa ai jucatori cu calitati bune in teren si alta e stilul de joc, asa ca fraza aia cu "X nu arunca bine" si "pe Y nu pot sa il opresc" e blabla, dc nu arunci in alta parte poti avea alte sanse? dc nu schimbi strategia in defensiva?

poti sa joci cu orice echipa din madden si sa ai super rezultate, conteaza cum joci


eu cred ca toti cei care invoca lipsa de fair play nu stiu sa piarda.

fraza asta nu ar suna mai bine asa: cei care nu joaca fair play nu isi respecta adversarul si tot ei nu stiu sa piarda...? think about this

per total, de ce sa jucam corect si sa ne respectam intre noi?

emiliano_cp
1st July 2010, 07:40
Ne mișcăm destul de bine. S-au jucat deja 18 meciuri din 55. Totuși prevăd un final greu cu multe rugăminți la jucători pt ultimele 10-15 meciuri,mai ales la cei care nu prea mai au șanse la play-off.

emiliano_cp
1st July 2010, 08:17
În ceea ce privește scandalul "4th down conv",fiecare să facă așa cum crede de cuviință. Eu unul întotdeauna am ales să-mi respect adversarul,chiar dacă de multe ori eram condus. Dacă eu puntez și adversarul într-o situație asemănătoare încearcă conversia,acesta nu face altceva decât să-mi arate ce mare "sculă" este el în materie de madden și că nu știe să piardă. Încep deja să-i cunosc pe cei care încearcă conversia în orice situație și în orice moment al jocului. Ideal ar fi ca adversarii să se pună de acord la începutul meciurilor pt a se evita "surprizele" de acest gen. De cele mai multe ori cei care nu știu să piardă nu prea știu nici să câștige. Dacă cineva își respectă adversarul asta nu înseamnă că e laș sau poate fi luat de fraier. Mă rog,fiecare face în limita bunului simț de care dispune. Eu prefer victoriile și înfrângerile curate.

emiliano_cp
1st July 2010, 09:48
4th down-ul face parte din joc și dacă jocul permite conversia atunci e ok să o folosim. Singura mea rugăminte e să-mi spuneți la începutul meciului pe care urmează să-l jucăm ce stil de joc adoptați ca să evităm sincopele de concentrare din ambele faze ale jocului în care este implicat 4th down-ul.

cojanu
1st July 2010, 09:50
Rog administratorul sa ne stearga posturile intrucat nu isi are rost discutia.

exodus
1st July 2010, 10:48
eu cred ca-s utile discutiile astea pt a fi cu toti lamuriti asupra modului de desfasurare a camp si sa-si spuna toti parerea.
@emiliano: jocu de fotbal american este dupa parerea mea unul dintre cele mai imprevizibile sporturi iar surprinderea adversarului prin tactici si decizii este una din cheile lui. sunt de acord sa stim de la inceput ca se poate juca intr-un anume fel ca sa nu intrerupem de fiecare data meciul si sa anuntam "vezi ca la urm kickoff dau onside, sau fac fake punt sau merg la 4th and 10 cu formatie cu 4 wr si o sa arund de fapt la rb :)"

cojanu
1st July 2010, 11:17
pai si-au exprimat 5 oameni parerea
mtfk si emiliano sunt pentru fair play si reguli , dumbos cred ca e undeva la mijloc , iar eu si cu tine pentru libertatea jocului.
eu unu nu am mers la 4th down decat in meciul vs emiliano de campionatu trecut sau acum 2 campionate, dar sincer mi se pare aiurea sa fie constrans cineva sa dea punt
cand simte ca poate schimba in favoarea lui meciul.
pe langa asta in meciurile vs mtfk de multe ori eu cand dau punt, din cauza conexiuni proaste, mingea iese cam pe la linia de first down asa ca .... nu fac decat sa ii dau un avantaj lui.

emiliano_cp
1st July 2010, 11:33
Eu spun să ne vedem de jocuri,să jucăm cât mai multe,pt că avem o competiție foarte acerbă și echilibrată. Cu toții ne putem pune de acord cu un lucru: trebuie să-l detronăm pe Dumboss! :P

mtfk
1st July 2010, 11:39
in general aceasi problema o am si eu la punturi... asa ca avantajul este reciproc

exodus
1st July 2010, 11:52
asta cu conexiunea proasta e alta kestie problematica. de fiecare data cand am jucat cu Andi s-a intrerupt meciu, iar cu mtfk a mers f sacadat la multe faze (chiar am ratat un fg de vreo 30 de yds la inc meciului din cauza asta). cand mai combini probl astea obiective cu restrictii de joc subiective te cam apuca dracii si se duce spiritu competitional si placerea jocului.
pan acu s-au jucat destule meciuri dar am impresia ca doar de aceeasi jucatori. sper sa recupereze si restul sa nu stam apoi sa asteptam iar cu saptamanile.

andi15ro
1st July 2010, 13:51
ok sunt de acord cu fairplay, dar fairplay in joc adica daca te conduc cu 5 TD nu sunt go for it la 4th down, dar daca e 4th and inches ... nu poti rata o asemenea ocazie, trebuie luat in calcul ca si defensiva te poate oprii.
+ fotbalul american e plin de trick-playuri, de multe ori eram la 4 th and 1,2 si dadeam punt-ul si stiam ca il pot surprinde pe adversar cu un fake punt FB run.
deci sunt Pro fairplay, dar exagerati cu fairplay-ul de genul nu e voie la 4th and inches go for it, sau nu e voie punt block formation, etc

cojanu
1st July 2010, 15:09
asta cu conexiunea proasta e alta kestie problematica. de fiecare data cand am jucat cu Andi s-a intrerupt meciu, iar cu mtfk a mers f sacadat la multe faze (chiar am ratat un fg de vreo 30 de yds la inc meciului din cauza asta). cand mai combini probl astea obiective cu restrictii de joc subiective te cam apuca dracii si se duce spiritu competitional si placerea jocului.
pan acu s-au jucat destule meciuri dar am impresia ca doar de aceeasi jucatori. sper sa recupereze si restul sa nu stam apoi sa asteptam iar cu saptamanile.

exact asta e si parerea mea.

dumboss_yo
1st July 2010, 16:01
WEEk 9: EAGLES [andi15ro] 18 - 15 COLTS [dumboss_yo]

Am reusit sa revin de la 15-0 si am egalat pe final, dar pana la urma andi a marcat FG castigator cu 4 secunde inainte de sfarsitul meciului. Linia mea ofensiva a aratat de parca jucatorii care o compun au skill de 50. Nu am reusit sa imi dezvolt jocul asa cum am vrut si infrangerea a venit in mod firesc. Felicitari, Andi !

dumboss_yo
1st July 2010, 16:02
Cu toții ne putem pune de acord cu un lucru: trebuie să-l detronăm pe Dumboss! :P

Come on, you can do it ! :D

Aveti toate sansele, la cat de inspirat am fost in ultimele meciuri ! Bine ca am inceput in forta si mai sper la calificare cu 5-3 (merg primii 6 din cei 11 participanti, nu ?).

Patriots
1st July 2010, 17:38
Week 4

Eagles (andi15ro) 20-28 Steelers (patriots)

emiliano_cp
1st July 2010, 19:43
PACKERS(red_warrior) 7 - CARDINALS(emiliano_cp) 87

No comment.

Bo6dan11
1st July 2010, 22:33
W9 Saints(bo6dan11) 14-21 Patriots(exodus) mai erau 26 de secunde si s-a intrerupt....am jucat si nu s-a modif scorul..

sosososik
1st July 2010, 22:36
Week 6:Giants (sosososik) - Packers (red_warrior) 21-3

Meci destul de echilibrat...ofensiva mea a fost patetica:3 fumble(2 recuperate de adversar) insa am reusit sa profit de pozitiile avantajoase pe care adversarul mi le-a lasat.

emiliano_cp
2nd July 2010, 07:33
Meciuri jucate în ediția XVII (01.07) : 23/55 - 42%

emiliano_cp
2nd July 2010, 07:44
Ținta de meciuri pt fiecare jucător ar fi de 4/săptămână. Până în momentul de față doar 4 echipe au mai puțin:Giants și Saints câte 3 meciuri jucate,Steelers și Titans câte 2. Rog pe cei mai activi dintre jucători să încerce să-și joace meciurile cu echipele amintite mai sus.

cojanu
2nd July 2010, 09:23
si eu ii rog pe acesti jucatori atunci cand sunt online si pot juca sa dea si ei un mas sau un mesaj pe mess

Cosmin_DH
2nd July 2010, 15:28
W9.Titans(Cosmin_DH) 31- 10 Giants(Sosososik)



44769

emiliano_cp
2nd July 2010, 20:26
STEELERS(patriots) 10 - CARDINALS(emiliano_cp) 20

Meci foarte strans decis de cele 3 turnoveruri ale lui Andrei. Defensiva "otelarilor" foarte buna.

Am reusit un meci mai bun in defensiva dupa dezastrul din campionatul trecut cand am primit 48 de puncte de la Andrei in meciul direct.Este un foarte bun si foarte curajos pocket passer.

Patriots
2nd July 2010, 21:38
Steelers (patriots) 40-0 Packers(redwarrior)

Patriots
3rd July 2010, 14:31
Patriots (exodus) 10-17 Steelers (patriots)

Cosmin_DH
3rd July 2010, 17:12
W8. Titans(Cosmin_DH) 41 - 14 Steelers(Patriots)



44801

mtfk
3rd July 2010, 19:33
W10: Steelers (patriots) 7 - 44 Chargers (mtfk)

mtfk
3rd July 2010, 20:59
W3: Eagles (andi) 21 - 31 Chargers (mtfk)

... update! de acum inainte cand jucati impotriva mea, jucati cum vreti, fara sa anuntati!

mtfk
4th July 2010, 01:08
W6: Saints (bobi) 28 - 34 Chargers (mtfk) [OT]

Bo6dan11
4th July 2010, 01:17
W6: Saints (bobi) 28 - 34 Chargers (mtfk) [OT]

e bobo....de la bogdan..:))

mtfk
4th July 2010, 01:41
awch:-s

emiliano_cp
4th July 2010, 10:33
Cam asa arata tabloul meciurilor in momentul de fata. 31/55 - 56%

sosososik
4th July 2010, 15:00
Week 4:Giants (sosososik) - Patriots (exodus) 30-24 (OT)

Asta a fost cel mai tensionat meci pe care l-am jucat...
Am fost condus cu 17-7 iar adversarul avea posesia cand chiar mi-am pierdut speranta...am recuperat mingea am marcat un TD rapid si mi-am zis ca mai am sanse...am condus cu 24-17, iar in ultimul minut am fost egalat...am mai avut ceva sanse pana la finalul meciului insa m-am oprit la linia lui de 37..
In OT am avut posesia primul insa am aruncat interceptie(parca), am recuperat mingea, insa am riscat la al 4lea down la linia de 19 proprie si nu am trecut...incercare de FG pt exodus ratata, deviata in ultimul moment de vant.
Apoi drive-ul decisiv dus pana in ENDZONE...
Cel mai tare meci....Felicitari adversarului:ok:

cojanu
4th July 2010, 19:19
(redwarrior) PACKERS 7 - 52 COWBOYS (cojanu)

one way traffic :)

m-am intors din mini-vacanta de 2 zile juma si sunt gata sa joc orice meci :p

cojanu
5th July 2010, 00:56
(andi) EAGLES 35 - 42 COWBOYS (cojanu)

cel mai frumos meci al meu de pana acuma :)
pase lungi, lovituri puternice, interceptii returnate, fumbleuri returnate
un meci cu detoate , foarte foarte frumos !
romo 78% completions

am reusit td victoriei cu 5 sec inainte de final

la finalul sfertului 2, in ultimul minut s-au marcat cam 3 td. ultimul de catre andi dintro pasa lunga, cu 5 sec ramase din joc a aruncat lung, a prinso si a alergat pe langa FS, cu timpul scurs.

Cosmin_DH
5th July 2010, 21:23
W10. Titans(Cosmin_DH) 31 - 8 Patriots(Exodus)



44847

Cosmin_DH
5th July 2010, 21:26
Cam asa arata tabloul meciurilor in momentul de fata. 31/55 - 56%


Emilian in W9, la meciul Giants-Titans invers a fost scorul.

emiliano_cp
5th July 2010, 22:26
Emilian in W9, la meciul Giants-Titans invers a fost scorul. Scuze! Am trecut scorurile in graba.

emiliano_cp
6th July 2010, 07:44
Haideți băieți,incă 20 de meciuri. Să încercăm să le terminăm săptămâna asta. P.S. : Rog pe cei care nu au jucat cu mine încă(DAL,NYG,TEN,NO) să-mi lase un mesaj offline pe mess cu o zi și o oră la care își pot juca meciul.

emiliano_cp
6th July 2010, 20:34
W10: COWBOYS(cojanu) 7 - CARDINALS(emiliano_cp) 17

Nu stiu ce sa spun despre meciul asta. Florin nu a prea fost inspirat in ofensiva.2 fumble-uri Romo recuperate de mine. Nu am prea contat in ofensiva dar destul cat sa castig. Warner si-a facut treaba cand a fost nevoie.Toate cifrele sunt mai bune pt Cowboys mai putin scorul.Probabil ar fi vrut sa mearga la 4th down de cateva ori,dar s-a abtinut. Exista o oarecare rivalitate intre noi. Ar fi bine daca ar fi la castigarea trofeului.

emiliano_cp
7th July 2010, 21:00
TITANS(cosmin_dh) 24 -CARDINALS(emiliano_cp) 3

Am jucat foarte,foarte prost si foarte previzibil. Sper ca pana la urma sa reuseasca sa-l opreasca cineva pe Johnson asta.Are un counter tare aiurea in care 2 linemani tin si 4 oameni cateodata si Johnson trece neatins. Pe faza asta a alergat mai bine de 100 de yarzi mai ales in a doua jumatate a meciului. Per total am fost outplayed.Bravo Cosmin! Daca o tii tot asa ai putea termina neinvins. Astept cu interes meciurile tale cu Dumbo,Cojanu si Mtfk.

emiliano_cp
8th July 2010, 11:33
3 zile - 3 meciuri. În ritmul ăsta ne prinde preseasonul în nfl cu ediția asta. Jucătorii cel mai puțin activi sunt Soso(5mj) și Bobo(4mj). Sper să găsească ceva timp să-și joace meciurile zilele astea.

Patriots
8th July 2010, 14:46
Saints (bo6dan11) 0-24 Steelers (patriots)

emiliano_cp
8th July 2010, 20:21
EDITIA XVII: 38/55 - 69%

Pt. cei care nu stiu ce meciuri mai au de jucat:

NE Vs GB
IND Vs NO,TEN
ARI Vs NYG,NO
PIT Vs NYG,DAL
SD Vs TEN,NYG,GB
DAL Vs NYG,PIT,TEN
PHI Vs TEN,NO,GB
TEN Vs SD,PHI,DAL,IND
GB Vs NE,SD,PHI,NO
NYG Vs PIT,DAL,NO,SD,ARI
NO Vs ARI,NYG,PHI,IND,GB

mtfk
8th July 2010, 22:09
# Team Win - Loss
1 Cardinals 6 - 2
2 Titans 6 - 0
3 Chargers 5 - 2
4 Colts 5 - 3
5 Steelers 4 - 4
6 Cowboys 4 - 3
7 Giants 3 - 2
8 Patriots 3 - 6
9 Eagles 2 - 5
10 Saints 0 - 5
11 Packers 0 - 6

sosososik
8th July 2010, 22:24
Week 2:Giants (sosososik) - Cowboys (cojanu) 31-22

Cele 4 interceptii aruncate de Florin au dovedit ca nu a fost deloc in cea mai buna forma.Am reusit 2 big-play-uri in niste momente destul de importante, la unul din ele cred ca a fost un pic de pass-interferende:D, dar daca arbitrul nu a aruncat steagul galben...
6 meciuri:4-2.

emiliano_cp
8th July 2010, 22:54
W2: SAINTS(bobo) 13 - CARDINALS(emiliano_cp) 31

Meci castigat de defensiva mai atenta.Multe greseli de ambele parti,dar cele 7 interceptii aruncate de Brees au contat enorm.

cojanu
8th July 2010, 23:17
Week 2:Giants (sosososik) - Cowboys (cojanu) 31-22

Cele 4 interceptii aruncate de Florin au dovedit ca nu a fost deloc in cea mai buna forma.Am reusit 2 big-play-uri in niste momente destul de importante, la unul din ele cred ca a fost un pic de pass-interferende:D, dar daca arbitrul nu a aruncat steagul galben...
6 meciuri:4-2.

momentul ala a fost decisiv pentru mine. tocmai reintrasem in joc.
s-a mai plans cineva de faza asta mai demult, practic nu am ce sa fac decat sa ma complac. am incercat sa lupt pana la final, dar nu am reusit.

sosososik
9th July 2010, 15:27
Week 11:Giants (sosososik) - Cardinals (emiliano_cp) 27-22

Un meci foarte echilibrat cam cu de toate(incepe Turul Frantei - n-am timp de o descriere mai lunga:D)...
5-2

emiliano_cp
9th July 2010, 15:35
Eu mi-am terminat meciurile in editia asta.Cu un scor general de 7-3 nu-mi mai ramane decat sa astept playoff-ul. O editie in care am castigat vreo 2 meciuri la limita si am pierdut vreo 2 la limita. Totusi nu cred ca recordul o sa imi ajunga sa scap de wild-card. :( Mi-e ciuda pe ultimul meci,cel cu Soso ,pt ca l-am avut in mana cu 2 minute inainte de final,dar am incercat un 4th down conv cand nu era cazul. :headbang: A profitat din plin de faptul ca are RG si RT buni si m-a omorat pe dreapta cu runuri si QB fake handoff.

Secondary excelent! 34 de interceptii in 10 meciuri.

Cosmin_DH
9th July 2010, 20:46
W2. Titans(Cosmin_DH) 21 - 0 Eagles(Andi)




44890

mtfk
9th July 2010, 23:48
W8 Giants 24 (soso) - 19 Chargers (mtfk)

emiliano_cp
10th July 2010, 08:07
Mtfk,un gamelog la meci nu ai? Hai ca ar fi primul lipsa in editia asta.

sosososik
10th July 2010, 13:08
Mtfk,un gamelog la meci nu ai? Hai ca ar fi primul lipsa in editia asta.

Meciul s-a intrerupt cand mai erau 10 secunde din primul sfert, iar mtfk tocmai marcase FG.Era destul de greu sa jucam doar 3 sferturi si sa reproducem situatia asa ca am decis sa tragem de timp si sa ajungem la situatia initiala.
Am atasat gamelog-ul, dar este un pic cam mincinos.

mtfk
10th July 2010, 15:17
am un gamelog pt primu sfet, nu ne ajuta

Cosmin_DH
10th July 2010, 20:30
W6. Titans(Cosmin_DH) 17 - 23 Cowboys(Cojanu)



44894

cojanu
10th July 2010, 22:24
din fericire pentru mine toate fumbleurile (cred ca 3) au fost recuperate tot de mine.
am fost egalat cu 11 secunde ramase la o pasa pe mijloc la care nu am reusit sa dau deflect :(
a avut posesia in OT dar a aruncat o interceptie.
ma bucur ca m-am aparat bine contra run.
cred ca e prea tarziu pentru un loc de playoff dar voi juca pana la capat

Patriots
11th July 2010, 00:29
Cowboys (cojanu) 13-16 Steelers (patriots)

mtfk
11th July 2010, 18:36
w1 Titans (cosmin) 10 - 17 Chargers (mtfk)

emiliano_cp
11th July 2010, 19:22
EDITIA XVII : 46/55 - 83%

Au mai ramas de jucat 9 meciuri:

W1: STEELERS - GIANTS
W3: SAINTS - GIANTS
W3: PACKERS - PATRIOTS
W5: SAINTS - EAGLES
W9: CHARGERS - PACKERS
W10: PACKERS - EAGLES
W10: SAINTS - COLTS
W11: COLTS - TITANS
W11: SAINTS - PACKERS

andi15ro
11th July 2010, 19:54
eu mai am 2 meciuri ... dar nici cum n ureusesc sa joc cu cei doi, nu ca ar conta oricum, dar ar fii frumos sa aveti statiscile complete :)
la redwarrior nu am idul

mtfk
11th July 2010, 20:10
83% stats

Patriots
11th July 2010, 20:15
Mai stie careva siteul de pe care puteai lua rosterul asta? Nu de alta , dar poate au mai facut vreun update cu rosterele noi , cu rookies & stuff si poate il incercam intr-o noua editie.

sosososik
12th July 2010, 16:11
Week 1:Giants (sosososik) - Steelers (patriots) 20-3

Nu avem gamelog caci meciul s-a intrerupt de vreo 2 ori.Cred ca virusii din calculatorul meu afecteaza hamachi:(.

Patriots
12th July 2010, 17:01
Vin eu cu gamelogul :D la o parte din meci :D

dumboss_yo
12th July 2010, 20:37
eu mai am 2 meciuri ... dar nici cum n ureusesc sa joc cu cei doi, nu ca ar conta oricum, dar ar fii frumos sa aveti statiscile complete :)
la redwarrior nu am idul

redwarrior07

Si eu am incercat sa dau de Bo6dan11 si de Cosmin, dar nu i-am prins pan-acum. Sper sa jucam cat mai curand.

Bo6dan11
13th July 2010, 15:38
scuze ca nu am jucat meciurile...am avut cateva probleme cu pc-ul....dar le-am rezolvat...maine cred ca reusesc sa joc 2-3 meciuri...

dumboss_yo
13th July 2010, 18:14
WEEK 10 : SAINTS [bo6dan11] 0 - 41 COLTS [dumboss_yo]

Mentionez caam jucat doar pana la 0:28 din al doilea sfert, cand a cazut conexiunea. Bogdan are probleme cu calculatorul si am convenit sa consideram acesta rezultatul final al meciului.
Am atasat si statistica, desi nu e tocmai relevanta pentru ca s-a jucat doar aproape jumatate din partida. Oricum e mai bine decat nimic.

dumboss_yo
14th July 2010, 19:19
WEEK 11:TITANS [cosmin_dh] 12 - 14 COLTS [dumboss_yo]

Meci de infarct ! :D
Titans au beneficiat de un fumble al lui Addai atunci cand eram la linia lor de 25 si de un Muffed Punt la propria mea linie de 19 yarzi, iar eu am beneficiat de un Deffensive Pass Interference cu 3 secunde inainte de final care mi-a mai lasat un play de la linia de 1 yard la scorul de 12-7. Am marcat TD si am castigat. Foarte important a fost tackle-ul pe care l-am reusit anterior cu Sanders la scorul de 12-7 care a oprit conversia ce ar fi dus scorul la 14-7 si nu as fi putut decat sa fortez intrarea in OT.
Era pacat sa pierd desi am permis doar 2 pase complete si am provocat o conversie de numai 14% pe 3rd down pentru Titans.

emiliano_cp
14th July 2010, 21:21
Mai sunt 2 meciuri cu implicații pt playoff: NO-NYG și SD-GB. Practic unul singur având în vedere că redwarrior nu ne mai onorează cu prezența de ceva vreme. Victoria celor de la chargers(mai mult decât probabilă) ar conduce la un record identic de 7-3 pt 4 echipe:ARI,IND,SD și TEN. Cum facem departajarea? Să nu mai spun că în cazul în care și New York pierde vor fi 5 echipe cu același record.

dumboss_yo
15th July 2010, 11:44
Primul criteriu va fi recordul din meciurile directe dintre ele, al doilea va fi punctaverajul din meciurile dintre ele. NUMAI din meciurile dintre ele. Cel putin pana acum asta era ideea.

sosososik
16th July 2010, 00:35
Week 3:Giants (sosososik) - Saints (bogdan) 42-7

Am inceput meciul cu un RUN de 76 yarzi, iar apoi cele 4 interceptii ale lui bogdan au cam decis meciul.
Sezon regulat incheiat pt mine:8-2.

emiliano_cp
16th July 2010, 12:59
Avand in vedere ca Redwarrior nu a mai jucat un meci din data de 4 iulie,consider ca e cel mai bine sa nu-l mai asteptam degeaba si sa declaram toate cele 4 meciuri restante ale lui drept pierdute si astfel sa putem incheia editia. Daca timp de 2 saptamani nu a putut juca niciunul din cele 4 meciuri restante,nu vreau sa ma gandesc cat ar mai putea dura pana le joaca.

emiliano_cp
16th July 2010, 13:15
Astfel avem: 54/55 meciuri jucate,adica 98%

Un clasament ar fi:

1.GIANTS 8 - 2
2.CARDINALS 7 - 3 2 - 1 (W IND , W SD - L TEN)
3.COLTS 7 - 3 2 - 1 (W SD , W TEN - L ARI)
4.CHARGERS 7 - 3 1 - 2 (W TEN - L ARI , L IND)
5.TITANS 7 - 3 1 - 2 (W ARI - L SD , L IND)
6.STEELERS 5 - 5 (W DAL)
.................................................. ..........
7.COWBOYS 5 - 5 (L PIT)
8.PATRIOTS 4 - 6
9.EAGLES 3 - 6
10.SAINTS 1 - 8
11.PACKERS 0 - 10


Astept obiectii, completari.


De asemenea il astept pe Mtfk cu statisticile dupa cele 50 de gameloguri adunate. ;)

exodus
16th July 2010, 13:41
wow, se mai termina vreodata camp asta? :)

cojanu
16th July 2010, 13:41
pf ce aiurea am pierdut playoff-ul :(

andi15ro
16th July 2010, 15:39
bogdan hai sa jucam si noi restanta... chiar daca nu afecteaza cu nimic

mtfk
16th July 2010, 22:03
Stats 98%

10x 2 Emiliano

emiliano_cp
16th July 2010, 22:15
Foarte tare, Mtfk!

Multumim pentru efort! :bere:

emiliano_cp
16th July 2010, 22:49
O sa avem playoff weekend ! :cheer:

WILDCARD GAMES :

#6 STEELERS(patriots) @ #3 COLTS(dumboss_yo)

#5 TITANS(cosmin_dh) @ #4 CHARGERS(mtfk)

CHAMPIONSHIP GAMES :

#1 GIANTS(sosososik) Vs. lowest seed wildcard winner

#2 CARDINALS(emiliano_cp) Vs. highest seed wildcard winner

Cosmin_DH
17th July 2010, 13:45
Ce inseamna YDS ratio (p/r) ?

emiliano_cp
17th July 2010, 14:06
Nu stiu exact dar cred ca arata de cate ori ai mai multi yarzi pasati decat alergati.La o valoare de sub 1 inseamna ca ai alergat mai mult decat ai pasat. La fel si la TD. Arata cate este ratia pass TD/run TD. Sub 1 inseamna ca ai mai multe run TD decat pass TD.

mtfk
17th July 2010, 15:03
p/r = pass/run

in majoritatea cazurilor se paseaza mai multi yarzi decat se alearga, asa vedeti cat de multi yds/tduri da prin pasa comparativ cu runul, cat de echilibrat se joaca Pasa/Run. Ex: Titans au 0.65 ratio intre Pass yds si Run yds, pe cand Chargers au 4.76.
Cred ca ar fi trebuit sa fac ratio bazandu-ma si pe Pass/Run attempts

mtfk
18th July 2010, 18:25
Playoff: Titans (Cosmin) 17 - 10 Chargers (mtfk)

emiliano_cp
20th July 2010, 08:13
Baieti,trebuie sa asteptam o saptamana pt cateva meciuri de play-off?Astea trebuiau jucate in cel mult 2 zile. Spuneti ce se intampla.

Titans 17 - Chargers 10
Colts ? - Steelers ?

Patriots
20th July 2010, 09:50
Dumbos poate jucam si noi meciul azi, ca eu plec la mare de maine. Eu am fost pe mess zilele astea, daca nu dau de dumbos nici azi , nu stiu , sa ma inlocuiasca cojanu sau cum credeti si voi.

emiliano_cp
20th July 2010, 17:38
Stie cineva ce se intampla cu Dumbo? Rog pe cine poate,sa ia legatura cu el sa stim ce facem. Nu mi se pare corect ca Andrei sa nu-si poata juca sansa,pt ca stiu ca a fost online pe mess toate zilele astea.

dumboss_yo
20th July 2010, 17:54
Eu sunt la mare. Am vorbit cu Andrei si a ramas sa jucam luni meciul, pentru ca si el va fi plecat cateva zile. Ne cerem scuze ca stati dupa noi :D. Bafta tuturor:ok:.

emiliano_cp
20th July 2010, 18:12
Pentru cei care vor sa joace intre timp,propun sa organizam un turneu eliminatoriu(piramidal).Daca reusim sa strangem 8 jucatori,putem sa jucam.Eu sunt unul dintre ei.

Astept pareri.

As vrea sa fie ceva rapid. Sa jucam toti odata sau aproape odata.In maxim 2 zile sa se joace finala.Facem un nou thread si postam pe forum.

Patriots
26th July 2010, 08:28
dumboss azi pot juca meciul. Voi fi pe mess pana pe la ora 6 :30.

dumboss_yo
26th July 2010, 20:50
dumboss azi pot juca meciul. Voi fi pe mess pana pe la ora 6 :30.

Super. Eu am intrat mai devreme. Sper sa mai apari in seara asta. Daca nu, ramane pe maine seara.

Patriots
27th July 2010, 13:57
Super. Eu am intrat mai devreme. Sper sa mai apari in seara asta. Daca nu, ramane pe maine seara.

Eu seara intru dupa ora 11. Asa am facut si aseara si nici urma de tine pe net. Stai si tu mai mult macar daca nu poti juca dupa-amiaza.

dumboss_yo
27th July 2010, 20:49
Eu seara intru dupa ora 11. Asa am facut si aseara si nici urma de tine pe net. Stai si tu mai mult macar daca nu poti juca dupa-amiaza.

Ok. Sper sa jucam in seara asta pe la 11 si ceva ;).Aseara am crezut ca nu mai intri.

dumboss azi pot juca meciul. Voi fi pe mess pana pe la ora 6 :30.

dumboss_yo
27th July 2010, 23:57
PLAYOFF: STEELERS [Patriots] 11-10 COLTS [dumboss_yo]

Meci frumos si extrem de echilibrat, dupa cum arata scorul si statistica, decis de curajul lui PIT de a merge la conversie la 10-9 cu 45 de secunde inainte de final. Pe parcursul partidei eu am avut noroc ca am recuperat un fumble facut de Steelers la linia mea de 33 de yarzi, dar apoi ghinion la 2 faze in care Big Ben a aratat cat e de big (oamenii mei nu reuseau sa il placheze si cadeau ca popicele, lucru foarte frustrant, mai ales ca s-a petrecut in acelasi drive in momente-cheie) si la ultimul play al meciului, cand am ratat de putin un FG de 46 de yarzi care mi-ar fi adus victoria.
Practic, a fost un meci pe care oricare dintre noi il putea castiga si era corect. Felicitari, Andrei ! Multa bafta in continuare..

emiliano_cp
28th July 2010, 07:50
CHAMPIONSHIP GAMES

(#1)GIANTS Vs. (#6)STEELERS

(#2)CARDINALS Vs. (#5)TITANS

Patriots
28th July 2010, 08:43
Soso, sper sa jucam azi meciul. Pe mine ma gasesti pe net pana la ora 6:30 si dupa ora 11

sosososik
28th July 2010, 14:51
Din nefericire virusii din calculatorul meu imi cam afecteaza hamachi-ul si nu pot juca meciul cu Andrei:(.Am incercat mai devreme, dar s-a intrerupt de 2 ori ultima data la egalitate.Vineri plec la tara si o sa pot juca de acolo.
Oricum ne-am intins prea mult cu campionatul deci sper ca 3 zile in plus nu o sa afecteze prea mult.

sosososik
31st July 2010, 15:33
CHAMPIONSHIP GAME:Giants (sosososik) - Steelers (patriots) 27-14

Un meci foarte echilibrat.La 7-3 pt Andrei chiar ma gandeam ca nu prea mai am sanse.Conexiunea ne-a facut dn nou probleme, insa cel putin de data asta nu s-a intreruupt decat odata.
Nu avem nici gamelog.

emiliano_cp
31st July 2010, 15:49
Cosmin,spune si tu cand putem juca si noi meciul.Eu am fost online aproape tot timpul.Spune o zi si o ora si o sa intru atunci.

andi15ro
31st July 2010, 18:03
prea mult dureaza sfarsitul campionatului... nu putem face altu pana se termina asta?

emiliano_cp
31st July 2010, 19:42
Sunt de acord cu tine,Andi.Hai sa anuntam inceperea inscrierilor pt urmatorul campionat.

Cosmin_DH
5th August 2010, 16:59
Titans(Cosmin_DH) 27 - 10 Cardinals(Emiliano_cp)



45137

Cosmin_DH
8th August 2010, 21:15
Soso nu a intrat deloc pe mess,nu mi-a raspuns la nici un mesaj,cred ca are probleme cu calculatorul si nu poate intra.Eu plec de acasa maine si ma intorc peste o saptamana,sper ca pana atunci sa isi rezolve si Soso problemele si sa jucam finala.

Cosmin_DH
16th August 2010, 21:05
Soso cand poti intra, sa imi lasi mesaj cu ziua si ora la care sa intram sa jucam meciul.

Cosmin_DH
18th August 2010, 19:27
SUPERBOWL XVII : Titans (Cosmin_DH) 28 - 14 Giants (Sosososik)

A fost un meci frumos in care Joshson chiar daca a inceput partida cu un muffed punt ce a dus scorul la 7-0 pentru Giants,pe parcurs s-a dovedit a fi din nou omul decisiv pentru ofensiva mea inscriind toate cele 4 TD-uri ale echipei, aducanu-mi astfel victoria. Felicitari Soso pentru meci si bafta in urmatoarea editia la care vei participa.

P.S. Dumboss se pare ca ai avut gura aurita :).

Cosmin_DH
19th August 2010, 01:30
Am uitat sa pun gamelogul mai devreme.


45360