PDA

View Full Version : Etapa 3 restanta: Steaua - FC Unirea



bill
30th November 2004, 12:51
Duminica, 5 decembrie: Steaua - FC Unirea (14.00, TVR1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Zapada
30th November 2004, 12:56
In mod normat Steaua trebuie sa bata dar mai stii?

E posibil ca Steaua sa faca risipa mare de energie la Bilbao avind si 5 jucatori de baza accidentati sau suspendati si sa nu mai poata dpdv. fizic cu Apulum duminica!

Mai vorbim dupa mecul de la Bilbao

ADelPiero
30th November 2004, 15:57
ii papa UNIREA cu fulgi cu tot :shock: ... am uitat ca nu e 1 aprilie :p

HaoTic
2nd December 2004, 12:07
Mai baieti, ce ne credem Athletic Bilbao? Parma? Nici macar Poli Iasi, ca-s mai sus ca noi in clasament.

Rechinul Ucigas
2nd December 2004, 16:05
Cred Ca Steaua O Sa Fie Foarte Obosita Si Nu O Sa Mai Joace La Fel De Bine Ca Pana Acum ! Eu Zic Un X2 ! Respect Pt Suporterii Lui Apulum !!!

ADelPiero
2nd December 2004, 18:43
facem egal !! :p

bill
2nd December 2004, 21:46
Sa te auda al de sus. Sa vedem daca-s in stare grevistii astia de un meci fara gafe si in care sa ii omoare ambitia.

spmihai
4th December 2004, 16:37
Suntem penibili rau de tot. Nu cred ca suntem in stare sa pierdem macar la 2 goluri diferenta. Ne manca de vii Steaua. Stadionul o sa fie plin ca intrarea e libera si e si ultimul meci din acest an, o atmosfera de li se moaie picioarele la jucatorii nostrii. Dar daca au personalitate, scot si ei o suspriza ca aialalta Unirea (Poli Unirea Iasi).

bill
4th December 2004, 20:16
Vad ca va juca aceeasi echipa la Pitesti. Acolo s-au tinut tari...mi-e greu sa cred ca Steaua nu va reusi sa marcheze destul de repede. Si daca o va face o data tare mi-e teama ca o va mai face de cateva ori.

spmihai
5th December 2004, 00:41
Va fi greu sa facem fata Stelei, cu atat mai mult in Ghencea, unde a reusit sa bata echipe mult mai mari ca Unirea, ma refer aici la Standard si Besiktas. Dar totusi au mai clacat si ei, dar imi vine greu sa cred ca uniristii sunt dispusi de o minune.

ADelPiero
5th December 2004, 02:26
nu stiu cu cine sa tin :confused:
oricine bate sunt multumit :p

gianni
5th December 2004, 12:15
Meci greu mai ales ca baietii se cam gandesc deja la vacanta ! Poate da Cel de Sus si iesim cu bine si din acest meci ca sa pot sa fac misto de caini si sa nu le pot arata cu degetele de la o mana cate puncte avem avantaj dupa tur :)

spmihai
5th December 2004, 13:09
hahaha!!!! va paste B-ul!!!! Va da Steaua azi de la 5-0 in sus! muhahhaha! :drak:
Serie B! Serie B! Serie B! Toti jucatorii va pleaca la cfr! desfintarea!!!

PS Del Piero e un drogat la fel ca toti jucatorii lui Juve! astept cu nerabdare sa li se retraga toate cupele dintre anii 96-2000 parca :drak: Juve Merda!!!! :drak:

Auzi bai asta, stai pe curu tau acolo la Cluj, si nu-ti mai baga nasul in curul nostru, ca poate nu-ti place cum pute. Daca nu era Sunda, erati tot in B,
va faceati mumii acolo, nu reuseati sa promovati nici peste o suta de ani, si asa ati avut noroc ca chiorii. CFR-ul era mai rau ca si preaiubita "U". Amandoua echipele sunt de rahat, dar macar la "U" mai sunt jucatori tineri si de perspectiva. Nu fii rautacios ca noi am reusit promovarea inaintea voastra, si vei vedea ca nu retrogradam. P.S. Nu mai visati ca ajungeti campioni in 2007, ca va faceti vise desarte, o sa aveti cosmaruri, cand in 2007 veti juca in Divizia B, nu in Serie B, ca nu avem asa ceva, nu suntem in Italia.

spmihai
5th December 2004, 18:07
Pacat ca am pierdut, am rezistat bine prima repriza. Daca rezistam si in a doua repriza primele 15 minute, eu zic ca puteam scoate un egal lejer, ca stelistii intrau in criza de idei, si cine stie, poate ii prindeam pe contraatac. Asa oricum nu mai are rost sa vorbim, un scor sec de 3-0, poate un pic prea mare, dar asta e.

bill
5th December 2004, 18:58
Da...de la golul ala din corner s-a rupt totul. Oricum in atac n-am contat deloc.

ADelPiero
6th December 2004, 08:51
bine k nu am luat`o mai rau :cool:

P.s. Axapute, esti un distrus

Mihai
6th December 2004, 08:58
Felicitari Steaua!!! A demonstrat ca merita sa fie pe primul loc la sfarsitul returului!

HaoTic
6th December 2004, 11:33
Am ajuns pe un loc retrogradabil. Sa fim seriosi, asta ne este valoarea. Cu cea mai slaba aparare, cu jucatori imbatraniti si blazati, nici nu puteam aspira la mai mult. Oricat ne-ar fi de drag Paleacu sau alt jucator, singura posibilitate de redresare financiara este vanzarea catorva dintre ei si platirea restantelor. Cu tinerii inainte. Minca este exemplul cel mai elocvent. Vor dori sa se afirme si-n plus nici nu cer contracte mari.

ADelPiero
6th December 2004, 15:42
Paleacu se zice k e k si plecat :(

spmihai
6th December 2004, 22:51
Din punctul meu de vedere e pacat ca au fost adusi atatia straini la Unirea in probe, si abia 3 dintre ei au confirmat, din care egipteanul da probe si pe la Brasov si Timisoara, poate obtine un salariu mai mare. S-au stricat o gramada de bani si pe astia, chiar daca au venit pe cheltuiala lor, mancarea si cazarea a platit-o clubul. Mai bine angajau si ei un scouter care sa caute prin judet si prin imprejurimi jucatori tineri si buni, care vreau sa se afirme. Cum am reusit sa-l facem pe Tibi Moldovan "vedeta" (adus din Divizia C de la Chimica Tarnaveni), poate mai reuseam sa mai fabricam niste "vedete", pe care sa le vindem scump mai incolo. Pacat ca nu avem ochi si pentru Romania, unde sunt talente cu caru', dar nu sunt exploatate cum trebuie, multi se lasa de fotbal dupa 2-3 ani de cand au inceput. Asta e Romania, tara tururor posibilitatilor.

ADelPiero
11th December 2004, 23:19
nu sunt bani, timp, conducere ... :rosu: