PDA

View Full Version : Optimi: SUA - Ghana 1-2



delaparis
23rd June 2010, 23:28
sambata 26/06, ora: 21h30
Rustenburg
(Royal Bafokeng Stadium)

discutii inainte si dupa meci

L0R1N
23rd June 2010, 23:33
ce culoar aici pentru semifinale, cred ca Uruguay va fi.

TeBat
23rd June 2010, 23:36
Sper si cred intr-o calificare a Ghanei.

delaparis
23rd June 2010, 23:43
Ghana :)

JJ
23rd June 2010, 23:45
Ghana nu e in stare sa marcheze goluri... SUA merge mai departe.

Patriots
23rd June 2010, 23:46
Ambele echipe imi sunt simpatice , dar cred ca se califica americanii.

Sifodias
23rd June 2010, 23:51
Ghana are jucatori mai tehnici,mai buni,mai fantezisti.Americanii formeaza un grup mai bun si sunt superiori tactic dar totusi,zic ca nu pot compensa diferenta de valoare.Ghana mai departe!

Lexus.
24th June 2010, 00:04
Meci greu cu cea mai tare echipa din grupa "D" pentru Americani. U.S. are o sansa, dar este sansa a-2-a in meciul asta, mai ales ca va fi ca un meci in deplasare...90% din stadion va tine cu reprezentanta Africii.

Sper sa se califice USA.

Catalanul
24th June 2010, 00:19
Uruguay - Corea S / Ghana - USA ... una din aceste echipe va fi prezenta in semifinale :D

Cat despre acest meci, va fi foarte echilibrat, mi'e greu sa dau un pronostic.

Hingherul
24th June 2010, 00:26
eu am zis ca sua o sa fie surpriza placuta de la campionatul asta.
merg inca o tura pe mana lor.

delaoltenia
24th June 2010, 08:18
Americanii au o echipa buna,cred ca vor merge mai departe.

El Pistolero
24th June 2010, 09:09
2 echipe bune,nici nu stiu cu cine sa tin.totusi cred ca SUA va invinge.

Cipri
24th June 2010, 10:34
Sua cred ca se duce din optimea asta .

superchumbo
24th June 2010, 10:42
zic ca nu pot compensa diferenta de valoare.Ghana mai departe!


S-a vazut ce inseamna valoarea in cazul Frantei, Angliei, Serbiei.... Degeaba ai valoare, daca n-ai mentalitate, disciplina si spirit de echipa.

rhadoo
24th June 2010, 10:50
greu de dat un pronostic aici,insa avand in vedere interesele,cred ca americanii se vor califica mai departe

Lordul
24th June 2010, 10:51
Ghanezii sunt f.disciplinati tactic...au o echipa buna chiar si fara Essien.....merg pe mana lor....Hai Ghana /OLE/ /OLE/ , posibil sa avem si prelungiri si penalty-uri

Xaviesta
24th June 2010, 13:22
Aici vreau meci la penalty-uri:D Si sa bata SUA:yeah:

Gabriel28
25th June 2010, 02:03
Daca bocanegra si onyewu sunt in forma, nu vad sa treaca ghana de ei, bradley are nevoie de curajul din meciul cu slovenia, donnovan sa creada in el, iar demsey sa o bage in atze! go usa!

gorefest
25th June 2010, 09:39
cand cineva iti da cu bomba casa e greu sa mai tii cu el insa la meciul asta , ma fac frate cu dracu` si sper sa nu ma linseze sarbii :happy:happy:happy glumeam numai ... am sa tin cu yankeii la meciul asta pt. ca da , au aratat echipa buna si pt ca ghana a ajuns in aceasta faza numai pe mana prostiei Srbijei si Australiei ....nu au niciun merit faptul ca se afla in optimi

Gabriel28
25th June 2010, 10:22
si eu sunt de aceasi parere cu gorefest referitor la ghana, au ajuns din intamplare in optimi....australia si serbia s-au batut singuri....inca mi se pare aiurea :(

michai
25th June 2010, 10:25
Americanii au o sansa mare sa fie in sferturi.Ghanezii nu au aratat mare lucru si cum au zis si altii au ajuns cam cu noroc in optimi

Denis
25th June 2010, 10:57
Ghana imi pare favorita, dar daca SUA continua cu bulanul care l-a avut pana acum, si daca nu vor fi furati INCA ODATA de arbitri, vor merge mai departe. Cred ca asta se va ajunge la penalty-uri.

YodaRo
25th June 2010, 16:14
Ghanezii sunt lenti, greoi. USA are atacanti rapizi si din pacate rateaza cam mult. Cred ca Ghana se va retrage in aparare ca in meciul cu Germania si va pleca pe contratac. Asta e sansa lor ca daca ies la atac sunt terminati.
Cred ca USA va castiga cu 2-1.

newcool
25th June 2010, 16:49
Merg pe mana yankeilor.Cam greu sa castige Ghana, e cea mai slaba echipa ajunsa-n optimi.

Lexus.
25th June 2010, 19:13
Ghana imi pare favorita, dar daca SUA continua cu bulanul care l-a avut pana acum, si daca nu vor fi furati INCA ODATA de arbitri, vor merge mai departe. Cred ca asta se va ajunge la penalty-uri.
Virusul asta e molipsitor rau frate...UNDE E BULANUL ALA PE CARE L-A AVUT PANA ACUM USA???..voi chiar nu va pricepeti la fotbal deloc sau asta e noul trend: "US are bulan":happy

...ca sa ma leg strict de ce ai scris tu aici, cum poti sa ai bulan si sa fii furat de arbitrii in acelasi timp???...asa da "bulan":D

White Shadow
25th June 2010, 19:16
nu-i vad bine pe americanii tai Lexuse in acest meci...

sincer...imi doresc mai mult sa o vad pe SUA in sferturi decat pe Ghana...dar nu stiu...am asa o presimtire ca cei de la Ghana vor merge mai departe..

Lexus.
25th June 2010, 19:24
nu-i vad bine pe americanii tai Lexuse in acest meci...

sincer...imi doresc mai mult sa o vad pe SUA in sferturi decat pe Ghana...dar nu stiu...am asa o presimtire ca cei de la Ghana vor merge mai departe..
Nici eu nu sunt foarte optimist dar sper ca vor castiga.

Oricum, am mai zis si pe alte thread-uri, sa faca un joc frumos, sa lupte si sa de ce au mai bun si eu voi fi multumit cu ce au facut pana acum. Un lucru e clar, au jucat fotbal adevarat si nu au pacalit fotbalul, ca altii, bravo lor:ok:

P.S. Si la final sper sa aud comentarii obiective, ca de astea cu "US a avut bulan" mi-e greata deja....

Grinco
25th June 2010, 19:44
Oricat de antipatici imi sunt americanii, tre' sa recunosc ca sunt printre echipele care au jucat fain pana acum si zic ca au prima sansa in meciul asta

Gontel
25th June 2010, 21:05
Ghanezii, ca orice echipa africana si ca mai stim noi cine, sufera deja de automultumire rezultata din calificarea in optimi. SUA castiga fara probleme.

YoNuTzz
25th June 2010, 23:40
2 echipe simpatice :D
as vrea totusi sa se duca ghana

Lexus.
25th June 2010, 23:52
2 echipe simpatice :D
as vrea totusi sa se duca ghana
...acasa:D

pinki
25th June 2010, 23:56
eu vreau sa castige ghana... americanii nu-mi plac :D

(da, stiu, am niste decizii bazate pe logica si judecata profunda) :cry:

Lexus.
26th June 2010, 00:04
eu vreau sa castige ghana... americanii nu-mi plac :D

(da, stiu, am niste decizii bazate pe logica si judecata profunda) :cry:
Cine stie daca vor castiga Americanii poate incep sa-ti placa:P...bineinteles tot pe motive bazate pe logica si judecata profunda:D

pinki
26th June 2010, 00:05
neah, slabe sanse. desi nu s-ar zice, am pareri puternice :D nu se schimba asa usor

moty
26th June 2010, 00:45
Go USA!

delaparis
26th June 2010, 00:45
Donovan este la fel de bun ca Hagi ...

Gabriel28
26th June 2010, 03:03
Donovan este la fel de bun ca Hagi ...

sper ca esti constient de ceea ce ai facut prin declaratia asta :D enjoy

Lexus.
26th June 2010, 07:13
Unii oameni din fotbal isi da cu parerea:


Spaniolul Fabregas crede că yankeii nu vor avea probleme diseară și vor ajunge foarte departe în turneu.


Parcursul yankeilor în grupa B, pe care au terminat-o în fața Angliei, l-a impresionat pe spaniolul Cesc Fabregas. Atît de tare, încît e convins că Ghana n-are nici o șansă în "optimea" de diseară, iar pe elevii lui Bob Bradley i-am putea vedea chiar în semifinale! Argumentele mijlocașului de la Arsenal?

"Americanii au ținut Anglia în șah, apoi au reușit să revină de la 0-2 cu Slovenia. Dar pentru mine cel mai bun moment al acestui Mondial a fost acel gol al lor în ultimele secunde ale partidei cu Algeria. Au o echipă mare. Sînt bine pregătiți fizic, sînt puternici, sînt periculoși pe contraatac. Și nu renunță niciodată", a punctat mijlocașul Arsenalului.

Fabregas știe bine despre ce vorbește și din experiența personală. Anul trecut, în semifinalele Cupei Confederațiilor, trupa lui Bob Bradley a fost aceea care l-a trimis acasă pe el și pe colegii din "naționala" Spaniei: "Unde mai pui că are și un culoar favorabil. Ghana sîmbătă, probabil Uruguay în <sferturi>. Așa că o văd în semifinale și apoi cine știe?!".

Oare Fabregas asta nu o fi auzit de "bulanu' Americanilor"?:D

Gabriel28
26th June 2010, 07:51
Spania numai pierduse de vreo 2 ani inainte sa ii bata USA, si ironic ultima echipa care ii batuse inainte de asta a fost Romania :)

JJ
26th June 2010, 13:17
SUA s-a calificat prin fortele proprii, chit ca in minutul 90 al meciului trei. Ghana a fost ajutata de o echipa delasatoare a Germaniei si de mult noroc - altfel nu se poate spune cand doi adversari fac henturi total inutile in careu, din care marchezi singurele goluri la CM. Deci, clar, SUA.

PS. Nu-s antiafrican, dar Ghana arata cel mai urat fotbal la CM si se califica, in timp ce echipele care chiar au jucat - Coasta de Fildes, Camerun - sunt eliminate.

Ferdininho
26th June 2010, 13:34
Sper sa se califice Ghana. " The Power of the poor" :D.

Ana_94
26th June 2010, 16:44
Hai SUA! :D :cheer:

gorefest
26th June 2010, 17:02
eu vreau sa castige ghana... americanii nu-mi plac :D

(da, stiu, am niste decizii bazate pe logica si judecata profunda) :cry:

gandeste-te cata judecata profunda am eu cand din cauza americanilor mi-am pierdut si matusa , si verisoara si varul si inca 4 prieteni din belgrad in timpul bombardamentelor din 99 ....dar sportul este sport si mai ales la asa evenimente precum campionatul mondial trebuie sa fim "fair play" sa felicitam pe toata lumea "delaparis" are un status sign foarte bun in privinta asta :D

Ferdininho
26th June 2010, 18:07
gandeste-te cata judecata profunda am eu cand din cauza americanilor mi-am pierdut si matusa , si verisoara si varul si inca 4 prieteni din belgrad in timpul bombardamentelor din 99 ....dar sportul este sport si mai ales la asa evenimente precum campionatul mondial trebuie sa fim "fair play" sa felicitam pe toata lumea "delaparis" are un status sign foarte bun in privinta asta :D

:(

Sifodias
26th June 2010, 19:17
gandeste-te cata judecata profunda am eu cand din cauza americanilor mi-am pierdut si matusa , si verisoara si varul si inca 4 prieteni din belgrad in timpul bombardamentelor din 99 ....dar sportul este sport si mai ales la asa evenimente precum campionatul mondial trebuie sa fim "fair play" sa felicitam pe toata lumea "delaparis" are un status sign foarte bun in privinta asta :D
Ma mir cum poti fii asa fair.Eu,in locul tau,acumulam o ura temeinica impotriva tuturor reprezentantilor acelei tari(chiar daca nu e ok sa generalizam).Oricum,sunt sigur ca sarbii nu uita asa ceva...
Eu sper sa fie un meci cu multe faulturi.

Lexus.
26th June 2010, 19:33
Ma mir cum poti fii asa fair.Eu,in locul tau,acumulam o ura temeinica impotriva tuturor reprezentantilor acelei tari(chiar daca nu e ok sa generalizam).Oricum,sunt sigur ca sarbii nu uita asa ceva...
Tu ai acumulat-o oricum...sau la tine e numai frustrarea aluia cu "strugurii e acri":rolleyes:

Oricum, echipa de fotbal (soccer) a U.S. nu are nici o treaba cu curva aia de clinton care ca sa distraga atentia de la b.j.-urile pe care i le dadea Monica s-a gandit sa arunce niste bombe in Yugoslavia.


Eu sper sa fie un meci cu multe faulturi.
Esti constient cata prostie:headbang: contine aceasta fraza a ta?...de frustrare nu mai vorbim...

@gorefest

Sincere pareri de rau pentru cei pe care i-ai pierdut:( ...mereu am simpatizat poporul sarb, insa separatistii de alte natii (stiti voi care sunt aia) v-au facut rau in primul rand.

Sifodias
26th June 2010, 19:50
Vezi daca scrii fara sa gandesti putin!Nu ma refeream la accidentari sau la alte probleme fizice doar ca am pus la pariuri ca se vor produce un anumit numar de faulturi.

Lexus.
26th June 2010, 20:00
Vezi daca scrii fara sa gandesti putin!Nu ma refeream la accidentari sau la alte probleme fizice doar ca am pus la pariuri ca se vor produce un anumit numar de faulturi.
"Vezi daca scrii fara sa gandesti putin"...pana si la pariuri frustrarea din subconstientul tau iti dirijeaza actiunilea:D

Ce dracu' sa "gandesc putin"...999 din 1,000 ar fi inteles din postarea ta exact ceea ce am inteles si eu, mai ales in contextul in care esti un "mare fan American"...

Mai in gluma mai inserios, voi altceva nu aveti ce sa pariati??? goluri, scor, marcatori, invingatoarea, etc...auzi dom'le: numarul de faulturi...ati luat-o razna rau:(

Sifodias
26th June 2010, 20:16
Adica presupun ca va fii un meci indarjit,intre doua echipe cu jucatori puternici care vor comite si faulturi.Acum ai inteles?Ce sa-i faci,daca oferta caselor de pariuri e asa variata.Nu trebuie sa le luam banii?

Lexus.
26th June 2010, 20:21
Adica presupun ca va fii un meci indarjit,intre doua echipe cu jucatori puternici care vor comite si faulturi.Acum ai inteles?Ce sa-i faci,daca oferta caselor de pariuri e asa variata.Nu trebuie sa le luam banii?
Nothing personal, dar sper sa pierzi:D...ca sa fiu mai explicit, in conditiile in care USA s-ar califica mai departe, sper sa nu fie cu infirmeria plina, sau cu "n" jucatori cu galben, fara drept de joc in faza urmatoare.

Sifodias
26th June 2010, 20:28
Da ce nu pot fii faulturi de joc?Fara sa se lase cu accidentari sau cu cartonase?Pariul de la Uruguay-Coreea mi-a iesit.Sa vedem daca imi iese si asta.

delaparis
26th June 2010, 20:30
SUA:
Howard - Cherundolo, DeMerit, Bocanegra (cap.), Bornstein - Donovan, Clark, Bradley, Dempsey - Altidore, Findley.

GHANA :
Kingson - Pantsil, John Mensah (cap.), Jon. Mensah, Sarpei - Asamoah, Annan, K.P. Boateng - Inkoom, Gyan, A. Ayew.

Gabriel28
26th June 2010, 20:45
Ma mir cum poti fii asa fair.Eu,in locul tau,acumulam o ura temeinica impotriva tuturor reprezentantilor acelei tari(chiar daca nu e ok sa generalizam).Oricum,sunt sigur ca sarbii nu uita asa ceva...
Eu sper sa fie un meci cu multe faulturi.

pentru ca o tara intreaga este de vina pt niste politiceni *******i este? dupa logica ta si Romania e o tara de hoti idioti nu? ia mai gandeste-te putin...

si oricum ai o ura temeinica si nefondata....nu stiu daca americanu de rand ti-a facut tie personal vreodata ceva, dar tu sa fi sanatos :yeah:

El Pistolero
26th June 2010, 20:58
Cu Obama in sferturi!Go USA!!!:D

Sifodias
26th June 2010, 20:59
pentru ca o tara intreaga este de vina pt niste politiceni *******i este? dupa logica ta si Romania e o tara de hoti idioti nu? ia mai gandeste-te putin...

si oricum ai o ura temeinica si nefondata....nu stiu daca americanu de rand ti-a facut tie personal vreodata ceva, dar tu sa fi sanatos :yeah:
Omule e corect ce spui tu dar nu americanii aia de rand i-au ales in fruntea lor pe politicienii aia care nenorocesc atatia oameni peste tot in lume?Intamplarile vietii iti influenteaza personalitatea si gandirea.De foarte multe ori,nedreptatile astea induc niste sentimente de care foarte greu scapi...
Revenind la meci,ar fii frumos sa avem o africana in sferturi!

Lexus.
26th June 2010, 21:11
Omule e corect ce spui tu dar nu americanii aia de rand i-au ales in fruntea lor pe politicienii aia care nenorocesc atatia oameni peste tot in lume?Intamplarile vietii iti influenteaza personalitatea si gandirea.De foarte multe ori,nedreptatile astea induc niste sentimente de care foarte greu scapi...
Revenind la meci,ar fii frumos sa avem o africana in sferturi!
In toate tarile (mai putin in comunism) omu' de rand isi alege conducatorii (vezi, de exemplu: iliescu de 3 ori sau basescu de 2 ori)

A inceput transmisia: FORZA U.S.A.:yeah:

Sifodias
26th June 2010, 21:15
Nu ai inteles ce am vrut sa zic...Daca unul vine in campanie si zice ca eu o sa fac si o sa dreg,ca o sa atac Irakul,Iranul,ca o sa-i bombardez pe sarbi si eu il votez pe ala,am si eu partea mea de vina in suferinta oamenilor din tarile alea...
Da,hai cu USA....acasa!

Nightwish
26th June 2010, 21:28
Haide Ghanaaaa :D!!!

EonLockz
26th June 2010, 21:34
Nu ai inteles ce am vrut sa zic...Daca unul vine in campanie si zice ca eu o sa fac si o sa dreg,ca o sa atac Irakul,Iranul,ca o sa-i bombardez pe sarbi si eu il votez pe ala,am si eu partea mea de vina in suferinta oamenilor din tarile alea...
Da,hai cu USA....acasa!

nu cred ca si-a popus nimeni (public) sa ii bombardeze pe sarbi...aberezi. iar la iraq s-a facut campanie contra/pro cupare/numar de soldati

ON: go go boateng

Sifodias
26th June 2010, 21:35
Muhaaaaa!!!!!Ghana!
Spune-i de aberatiile mele lui Gore ce si-a pierdut matusa acolo!

Sir. Eko
26th June 2010, 21:35
Ghanaaaa!!!!!!!!

Cipri
26th June 2010, 21:36
Mi-a placut Ghana cu Serbia , dar in meciurile cu Australia si Germania a jucat prost .
Uite ca au deschis scorul ghanezii ...

rhadoo
26th June 2010, 21:37
1-0 pt ghana!
o sa fie un meci extrem de disputat

Sir. Eko
26th June 2010, 21:39
Boateng!

EonLockz
26th June 2010, 21:40
Muhaaaaa!!!!!Ghana!
Spune-i de aberatiile mele lui Gore ce si-a pierdut matusa acolo!

cred ca aici e telefonul fara fir...nu am zis ca e ok ca au bombardat serbia, am zis ca nu i-au votat americanii pentru ca au avut in campania electorala plan de a bombarda serbia.

Nightwish
26th June 2010, 21:47
Gata cu bombardamentele, sa ne uitam la fotbal mai bine... Pana acum Ghana a fost peste americani cam la toate capitolele...

dumboss_yo
26th June 2010, 21:53
U-S-A !!! U-S-A !!!
Sper ca americanii sa mearga mai departe. Au puterea sa revina.

Morom3t3
26th June 2010, 21:55
Unchiu' Sam si ai lui,
Sa se duca....

sosososik
26th June 2010, 22:05
Cum ii cheama pe comentatori?

Tipul nou e Filoti?

Gabriel28
26th June 2010, 22:18
asta este cea mai buna prima repriza facuta de ghana pana acum la acest mondial, si tot odata un foarte slaba a americanilor :( altidore doarme pe el, chernundolo s-a balbait tot meciu, donovan e inca emotionat, noroc u demsey si bradley care mai misca ceva....

Ferdininho
26th June 2010, 22:23
Unchiu' Sam si ai lui,
Sa se duca....

unii "pierde" la pariuri ?:D

Lordul
26th June 2010, 22:23
cum sa nu joci cu Onyewu fundas central la americani ?

Gabriel28
26th June 2010, 22:25
cum sa nu joci cu Oneyuwu fundas central la americani ?

a cam bulit-o cu tactica tata bradley azi :headbang:

Lordul
26th June 2010, 22:26
probabil , oricum Ghana merita sa se califice si se va califica :ok:

dumboss_yo
26th June 2010, 22:42
Americanii au revenit de la 0-2 la pauza cu slovenii ... ghanezii sunt mai organizati, dar acum trebuie sa revina doar de la 0-1 ... se poate :D.

EonLockz
26th June 2010, 22:43
sa nu ii prinda ghanezii pe contraatac :P

Cipri
26th June 2010, 22:46
11 m Sua . A fost ?

Am vazut reluarea . Da , a fost .

1-1 . Donovan a marcat .

JJ
26th June 2010, 22:46
Penalty! Evident ca a fost.

Cam cu emotii transformat, cat pe-aci sa fie fix in bara... :D

Gabriel28
26th June 2010, 22:47
o sa fac cu inima la meciu asta

dumboss_yo
26th June 2010, 22:47
Hai Donovan !

rhadoo
26th June 2010, 22:47
a fost la minge!
da e vorba de USA

Patriots
26th June 2010, 22:48
gol landon :D

rhadoo
26th June 2010, 22:48
gol USA 1-1

Lordul
26th June 2010, 22:48
1-1 Landon Donovan.....

sa asistam la prelungiri ?

Nightwish
26th June 2010, 22:48
O noua mare greseala de arbitraj... penalty pentru USA in conditiile in care la faza respectiva nu a existat pic de contact...

dumboss_yo
26th June 2010, 22:50
1-1 Landon Donovan.....

sa asistam la prelungiri ?

Evident ca e posibil, insa cred ca americanii vor invinge in 90 de minute.

Lordul
26th June 2010, 22:53
bun portar Kingston

poate da Ghana golul 2

Gabriel28
26th June 2010, 22:53
O noua mare greseala de arbitraj... penalty pentru USA in conditiile in care la faza respectiva nu a existat pic de contact...

tu vorbesti serios? de cand a inceput a 2 repriza au tinut-o numai in faulturi ghana, cu un min inainte l-au pus in cap si pe feilhaber...dar probabil tu vezi in alta dimensiune

JJ
26th June 2010, 22:54
O noua mare greseala de arbitraj... penalty pentru USA in conditiile in care la faza respectiva nu a existat pic de contact...
Tu vezi alte reluari ca restul lumii?

delaparis
26th June 2010, 22:54
Se joaca la rupere ...

rhadookoo5
26th June 2010, 22:55
I se trage de la meciurile tzefereului.:D

Nightwish
26th June 2010, 22:56
tu vorbesti serios? de cand a inceput a 2 repriza au tinut-o numai in faulturi ghana, cu un min inainte l-au pus in cap si pe feilhaber...dar probabil tu vezi in alta dimensiune

Daca eu vad in alta dimensiune, atunci tu esti orb...
Citeste ce am scris, sper ca esti in stare si eventual mai uita-te o data la faza:
nu a existat contact, atacantul american s-a lasat sa cada A fost probabil obstructie, insa fault in niciun caz...

Sifodias
26th June 2010, 22:56
Probabil ca sunt cel mai infocat anti-american de pe forum dar asta a fost penalty clar!Rateaza mingea si intra in american.Corect acordat!

Lordul
26th June 2010, 22:58
frumos meci

Patriots
26th June 2010, 22:59
a fost la minge!
da e vorba de USA

Si arbitrul ala malian cand a anulat golul lui Maurice Edu fara motiv , nu era tot vorba de echipa Sua? Eu unul zic ca a fost destul de clar faptul ca Mensah l-a oprit prin fault pe Dempsey. Dar fiecare cu parerea lui.

Tazz
26th June 2010, 23:03
Nu ma intereseaza cine merge mai departe, dar vreau sa se decida la lovituri de departajare :D

Lordul
26th June 2010, 23:03
ne apropiem de prelungiri

Nightwish
26th June 2010, 23:04
Nu am zis ca arbitrul ar trage cu americanii sau ceva de genul asta... Insa la faza respectiva nu cred ca a fost fault... Pacat ca nu pot vedea decat reluari de playstation pe net :headbang:

delaparis
26th June 2010, 23:04
Boateng iese accidentat ... intra Appiah
Interesant :rolleyes:

rhadookoo5
26th June 2010, 23:05
Ba mie imi e somn. Sa dea acum gol careva.

Nightwish
26th June 2010, 23:07
Mamaa, ce mana in gat i-a pus Altidore fundasului ghanez si, culmea, nu s-a dat fault :D

delaparis
26th June 2010, 23:11
Ba mie imi e somn. Sa dea acum gol careva.

:happy

Deci nu vei vedea prelungirile

Lordul
26th June 2010, 23:15
incearca ghanezii sa reechilibreze meciul

delaparis
26th June 2010, 23:18
Ce a facut ayew acolo ? de ce a luat cartonas ?

EonLockz
26th June 2010, 23:19
ca a simulat altidore :P (presupus fault din spate)

Gabriel28
26th June 2010, 23:23
altidore s-a impiedicat ca prostu....arbitru a vazut gresit...
oricum ghana n-a facut nimic repriza 2...

newcool
26th June 2010, 23:26
Primul meci cu prelungiri
Sper, pt ca merita, sa bata americanosii..
Oppss deja au marcat ghanezii..:shocked:

Ferdininho
26th June 2010, 23:27
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/19/Flag_of_Ghana.svg/450px-Flag_of_Ghana.svg.png

Nightwish
26th June 2010, 23:28
Gyaaaaan!!!!

Lordul
26th June 2010, 23:28
Asamoah Gyan /OLE/ /OLE/

delaparis
26th June 2010, 23:28
gooool Ghana !!!

E clar ca echipa care se califica aici o sa fie obosita contra Uruguay care a gestionat perfect victoria pt sferturi.

Xaviesta
26th June 2010, 23:28
Gol Ghana

gorefest
26th June 2010, 23:29
va multumesc tuturor pentru urarile de bine si pt empatia la ce au suferit sarbii dupa urma americanilor , dar in fine sportul este sport si iči urmeaza alte principii de abordare ....pana acum o finala desul de plictisitoare cu o dominare ametricana inutila as spune ..... o fi vreuna dracu sa vedem surpriza de la ghana ... o data incepute prelungirile se poate intampla orice ..... joooooooooooooooj .. gol ghana ??? bwueahahahaha ..... se vorbea de "bulanul " american .... s-a cam zis cu el ...

EonLockz
26th June 2010, 23:29
gooool Ghana !!!

E clar ca echipa care se califica aici o sa fie obosita contra Uruguay care a gestionat perfect victoria pt sferturi.


depinde, africanii sunt cat de cat renumiti pt rezistenta

Lordul
26th June 2010, 23:29
nu o sa fie obositi .....ca pana la meciul din sferturi mai sunt 6 zile

Gabriel28
26th June 2010, 23:31
cred ca e cam gata :(

rhadoo
26th June 2010, 23:31
ocazie mare pt americani!

Lordul
26th June 2010, 23:32
fault la portar...decizie corecta...

n-a fost la fault

Xaviesta
26th June 2010, 23:38
Sper sa dea gol USA...vreau sa vad penalty-uri.:D

Lordul
26th June 2010, 23:40
nu-i nevoie....mai bine sa se termine asa

YoNuTzz
26th June 2010, 23:41
go ghana !

Patriots
26th June 2010, 23:42
hai cu egalarea :D

EonLockz
26th June 2010, 23:42
oricum africanii au experinta la penalty-uri:lol:

ady_g
26th June 2010, 23:47
sa imi bag picioarele... pacat de SUA. Oricum, i spulbera Uruguay in sferturi

Grinco
26th June 2010, 23:47
Cine e gusterul ala care comenteaza impreuna cu celalalt guster, care are o voce mai cunoscuta?:D

EonLockz
26th June 2010, 23:48
adi_g, tourette ceva?

Lordul
26th June 2010, 23:50
suspect de Tourette cel putin....

intra si Muntari....jucatorul lui Inter care a castigat tot ce se putea cu milanezii sezonul asta.....

EonLockz
26th June 2010, 23:51
bun jucator asta ;)

tu26dor
26th June 2010, 23:52
nu am vazut meciul decat partial... doar repriza a doua in care ghana s-a aparat si sua a fortat desprinderea. apoi am reusit sa ajung acasa si sa vad ca scorul e 2-1 impotriva americanilor... sunt oarecum dezamagit. nu imi plac africanii... dar asta e fotbalul, nu? se joaca pe goluri in primul rand. hi hi

Sifodias
27th June 2010, 00:01
Yanks go home!!!!!
Frumoasa seara!

EonLockz
27th June 2010, 00:01
frumos meci, portarul ghanez a fost genial.

Cipri
27th June 2010, 00:01
Ghana in sferturi .
In amintesc ca in 2006 contra Braziliei au jucat bine in optimi , desi au pierdut cu 3-0 .
Urmeaza Uruguay . Sud-americanii se vor califica :D

delaparis
27th June 2010, 00:01
BRAVO Ghana !!! :yeah::yeah::yeah:

TheIceMan
27th June 2010, 00:02
bye-bye USA !!!

felicitari africanilor: AndreiR, condreacata, dav_david, delaparis, Duarte, EonLockz, Ferdininho, jhon_goodboy, kra****x, Mr. Eko, nubian, pinki, Sifodias, TheIceMan, YoNuTzz

tu26dor
27th June 2010, 00:02
foarte interesant meciul din ce am vazut. imi pare rau de americani. super tare duelul celor doi portari in careul ghanez. africa duce o echipa in sferturi.

Patriots
27th June 2010, 00:03
Ambele echipe imi erau simpatice , dar parca as fi vrut sa mearga americanii mai departe. Asta e , e frumos ca Africa inca rezista in competitie :D Bravo lor! Sper sa faca un meci frumos si cu Uruguay :ok:

Nightwish
27th June 2010, 00:03
Bravo Ghanaaa!!!

YoNuTzz
27th June 2010, 00:03
bv ghana !

Ferdininho
27th June 2010, 00:04
fuck the yanks/OLE//OLE/

gorefest
27th June 2010, 00:09
fuck the yanks/OLE//OLE/

subscriu ::D dar totusi ... Ghana se califica fara glorie si din nou cu mult noroc ... hai intre noi fie vorba , cred ca ghanezii au mancat multa substanta maro as dimineata

Gabriel28
27th June 2010, 00:09
unii va bucurati de parca ati castigat cupa.....
in fine, nu mereu echipa care merita merge mai departe....felicitari ghana...

Lordul
27th June 2010, 00:09
Congratulations Ghana !

Sper sa ajunga in semifinale....anul trecut la mondialul de tineret finala a fost Ghana -Brazilia , de ce n-ar fi si la mondialul mare asa ?

newcool
27th June 2010, 00:10
e finito..Iar nu mi-a iesit pronosticul:P

Gabriel28
27th June 2010, 00:11
Congratulations Ghana !

Sper sa ajunga in semifinale....anul trecut la mondialul de tineret finala a fost Ghana -Brazilia , de ce n-ar fi si la mondialul mare asa ?

pentru ca cel mult se pot intalnii in semifinala ;)

BAK
27th June 2010, 00:11
bravos ghana bravo usa !

Lordul
27th June 2010, 00:12
e bine si asa sa se intalneasca in semifinala

JJ
27th June 2010, 00:13
Parca Ghana a jucat ceva mai mult decat in celelalte meciuri, a aratat ca poate ataca chiar eficient. Nu mai e echipa aia urata din grupe. Calificare meritata.

delaparis
27th June 2010, 00:15
unii va bucurati de parca ati castigat cupa.....
in fine, nu mereu echipa care merita merge mai departe....felicitari ghana...

Ghana nu a fost cine stie ce echipa dar a castigat si este ultima africana inca in lista ... in competitie organizata in Africa :)

SUA nu a nemeritat dar probabil ca scheme de joc mai bine puse la punct punot vor ajuta in viitor. Trebuie antrenor italian la voi ;)

Lexus.
27th June 2010, 00:16
Exact cum unul din comentatorii meciului zicea: "Poate U.S. ar trebui sa inceapa meciul din repriza a doua"...nu poti sa joci asa cand meciul practic incepe de la 0-1:(

Oricum, felictari Americanilor pentru jocurile de la acest turneu final si succes Ghanei in fazele urmatore.

gorefest
27th June 2010, 00:16
JJ ai drepttate , se poate observa un progres al jocului ghanezilor dar inca nu are atributele ce ar face-o meritoasa pentru sferturile de finala .... dar in fine , rezultatul vorbeste , restul e tacere

Lordul
27th June 2010, 00:16
au jucatori bun ganezi...Appiah , Mensah , Kingston , Paintsil , Andre Ayew (fiul lui Abedi Pele) , Asamoah Gyan , Kevin-Prince Boateng

Ferdininho
27th June 2010, 00:20
Inca nu-i surpriza Ghana, dupa Germania era cea mai buna din grupa lor, o calificare normala. Am votat Ghana la surpriza inainte de start-ul CM fiindca sunt sigur ca va ajunge in 1/4 cel putin, atunci putem vorbi de surpriza.


Ghana joaca semifinalele editia asta, ii de 10x peste Serbia.

Facand abstractie de nemti care par de pe alta planeta,ghanezii au aratat mai fotbalisti ca si australieni si sarbii, s-au calificat pe merit. Ce va fi cu USA vom vedea, personal nu cred ca yankeii au vreo treaba cu fotbalul si faptul ca au valsat frumos cu o Anglie muribunda nu-i face fotbalisti.

Ghana.

Germania si Ghana se vor califica. Ghana va ajunge in semifinale.
Trebuia sa fie o echipa din Africa care sa rupa gura targului nu :)

Gabriel28
27th June 2010, 00:21
Americanii au pierdut pe mana lor, greseli de copii, multe mingi pierdute aiurea, ratarile lui findley si bradley....of :(

JJ
27th June 2010, 00:25
Trebuia sa fie o echipa din Africa care sa rupa gura targului nu :)
Pai tocmai asta e, ca pana acum n-a rupt-o. Desi a scos deja performanta Camerunului lui Milla sau a Senegalului lui Abu Diouf, parca nu pot sa-i pun langa echipele astea. Nu dupa ce au jucat fotbal intr-un singur meci contra SUA.

Lexus.
27th June 2010, 00:26
Americanii au pierdut pe mana lor, greseli de copii, multe mingi pierdute aiurea, ratarile lui findley si bradley....of :(
Exact, Ghana nu a castigat meciul, Americanii l-au pierdut...una peste alta asta este. Au facut si marea greseala sa incerce sa-i depaseasca fizic pe ghanezi, africanii au fost mai proaspeti, echipa US a fost fara vlaga astazi, nu au mai avut puterea si prospetimea de pe final din meciurile anterioare.

d_e_l_i_r_a
27th June 2010, 00:26
Ghana tinde sa fie surpriza neplacuta a campionatului :D:D:D poate nu le am eu cu fotbalul dar nu am nevoie de facultatea de sociologie sa vad ca au fost inferiori americanilor si chiar sarbilor si australienilor in grupe

Sifodias
27th June 2010, 00:27
Congratulations Ghana !

Sper sa ajunga in semifinale....anul trecut la mondialul de tineret finala a fost Ghana -Brazilia , de ce n-ar fi si la mondialul mare asa ?
Man,ghanezii chiar au castigat finala aia despre care vorbesti!!!Au si prezent si viitor ghanezii!Poate si cu un pic de noroc,Ghana se pregateste de sferturi.Sunt mai tehnici,au mai mult potential decat americanii si e bine ca s-au calificat ei.Insa in meciul cu uruguayenii,nu cred ca pornesc din postura de favoriti.Acolo le va fii mult mai greu!

Grinco
27th June 2010, 00:30
Lordule, nu iti depui CV-ul pentru comentator la TV? Vad ca vii cu tot felul de truisme si informatii stiute de toti, exact ca Olaianos & co. :D

iulian_1976
27th June 2010, 01:16
Problema este putin mai delicata.:o:

SUA are o problema care nu se va rezolva decat in timp prin acumulare de expierenta,acele momente de temporizare a jocului care lipsesc cu desavarsire la ei.Mai spusesem lucrul acesta.

Ghana o echipa foarte bine asezata,daca ma gandesc bine germanii greu au marcat cu chiu cu vai.
Sunt o echipa care stie cand sa temporizeze,stiu cand sa traga de timp,eu as numi-o o echipa ''curvita'' :D
Stiu este neplacuta in anumite momente,din pacate ca sa castigi trebuie sa cunosti si lucrurile astea.

Este o castigatoare meritata in primul rand ca au stiut sa trateze bine finalurile de partida,au fost doua in min'90 si dupa in prelungiri.Eu unu apreciez echipele care stiu sa trateze finalurile de meci.

Lexus.
27th June 2010, 01:29
Problema este putin mai delicata.:o:

SUA are o problema care nu se va rezolva decat in timp prin acumulare de expierenta,acele momente de temporizare a jocului care lipsesc cu desavarsire la ei.Mai spusesem lucrul acesta.

Ghana o echipa foarte bine asezata,daca ma gandesc bine germanii greu au marcat cu chiu cu vai.
Sunt o echipa care stie cand sa temporizeze,stiu cand sa traga de timp,eu as numi-o o echipa ''curvita'' :D
Stiu este neplacuta in anumite momente,din pacate ca sa castigi trebuie sa cunosti si lucrurile astea.

Exact asta este ce spuneam si eu pe alt thread al meciurilor U.S.

In primul rand, acest start cu handicap pe tabela de marcaj este o dovada a lipsei de experienta.
In al doilea rand acest joc fair-play, pentru care marita toata lauda, impotriva "curvelor" (ca sa folosesc termenul tau) nu prea tine, cad intalnesti "jmekeri curviti" (vezi, ca exemple, slovenia sau Uruguay) trebuie sa fii cu cel putin 2 clase peste ei ca sa-i bati...daca le esti superior doar cu o clasa compenseaza prin tertipurile si smecheriile pe care le au in arsenal si te bati de la egal la egal...si uneori chiar pierzi.

Cu riscul sa ma repet: Ghana nu a fost superioara astazi, nu ei au castigat meciul...Americanii l-au pierdut.

Asta e, always will be a next time:)

Sifodias
27th June 2010, 01:38
Nu prea mai vezi picior de yankeu pe aici.Si ieri se rupeau in figuri pe aici,erau tari in postari!I-au pus cu botul pe labe voodo ghanezi!Interesanta reactia americanului ce comenteaza:a gasit raspunsul infrangerii yankeilor!http://www.youtube.com/watch?v=MUnDKMMlQnk

Gabriel28
27th June 2010, 01:41
Nu prea mai vezi picior de yankeu pe aici.Si ieri se rupeau in figuri pe aici,erau tari in postari!I-au pus cu botul pe labe voodo ghanezi!Interesanta reactia americanului ce comenteaza:a gasit raspunsul infrangerii yankeilor!http://www.youtube.com/watch?v=MUnDKMMlQnk

raspuns f. matur ce pot sa spun, de altfel on topic. cred ca esti f. fericit :ok:

Sifodias
27th June 2010, 01:59
De ce sa fiu ipocrit?Sunt bucuros ca a iesit cum am vrut si am sperat:Ghana,echipa mai tehnica si mai talentata a castigat!Americanii,oricum isi depasisera conditia prin faptul ca au ajuns in optimi.La ce investitii zic unii ca se fac acolo,asteptarile erau mult mai mari pentru ca pana la urma nu a fost decat o victorie in extremis cu Algeria!Nu cred ca o victorie in 4 meciuri ii multumeste...Insa,acum au timp berechet pana la urmatorul mondial,sa puna bazele dominatiei mondiale a SUA in "soccer".

YodaRo
27th June 2010, 02:08
Nu prea mai vezi picior de yankeu pe aici.Si ieri se rupeau in figuri pe aici,erau tari in postari!I-au pus cu botul pe labe voodo ghanezi!Interesanta reactia americanului ce comenteaza:a gasit raspunsul infrangerii yankeilor!http://www.youtube.com/watch?v=MUnDKMMlQnkLOL esti mare mah...ghanezule. Ai dat o crunta lovitura imperialismului... Eu in locul tau eram beat acum. beat de fericire.:lol:

iulian_1976
27th June 2010, 02:22
Algeria prin minutul '40 terminase benzina,de atunci am vazut eu meciul.

Americanii au controlat meciul total,ratarile au fost de smuls parul din cap ,
golul a venit binemeritat.
Sunt genul de echipa care nu fura fotbalul,au fost foarte determinati daca aveau mai multa expierenta se conservau in prima repriza iar in a 2-a le dateau 2-3 definitive.

In schimb ei au atacat in valuri doar vointa lor a facut sa marcheze in gol binemeritat.:ok:Am scris asta pentru cine nu a vazut meciul in plus atentie americanii au marcat inca un gol algerienilor ,nevalidat de arbitru.

Asta scriam despre minusul americanilor dupa meciul contra Algeriei.




SUA are o problema care nu se va rezolva decat in timp prin acumulare de expierenta,acele momente de temporizare a jocului care lipsesc cu desavarsire la ei.Mai spusesem lucrul acesta.

Ghana o echipa foarte bine asezata,daca ma gandesc bine germanii greu au marcat cu chiu cu vai.
Sunt o echipa care stie cand sa temporizeze,stiu cand sa traga de timp,eu as numi-o o echipa ''curvita'' :D
Stiu este neplacuta in anumite momente,din pacate ca sa castigi trebuie sa cunosti si lucrurile astea.

Este o castigatoare meritata in primul rand ca au stiut sa trateze bine finalurile de partida,au fost doua in min'90 si dupa in prelungiri.Eu unu apreciez echipele care stiu sa trateze finalurile de meci.

Sifodias esti un tip rautacios,desigur ai tinut cu Ghana pentru ca jucau contra americanilor si atat.:ok:
Nu este vorba de dominatia in fotbal a americanilor vad ca esti obsedat de rachete,tancuri si alte lucruri.
Aici discutam despre o po****tie de 300 de milioane de locuitori,ei deja incep sa puna probleme din ce in ce mai mult, fie ca vrea sau nu vrea cineva de pe forum.
Aici este vorba de baza de selectie de care tot auzi ca se plang selectionerii Romaniei.

In momentul actual degeaba te umfli in piept cu nationala Romaniei
-o nationala care intre 1970 si 1990 nu s-a calificat la nici un campionat mondial.
-o nationala care nu a stiut niciodata sa trateze finalurile de meci de cand o stiu eu de 25 de ani.
-doar norocul si sansa ne-a suras de cateva ori,nu stiinta jocului,cu nationala aceea de aur cu care ne laudam.

Deci stai linistit ce stiu romanii si americanii pot acumula.:D

Sifodias
27th June 2010, 02:42
Eu nu mi-am permis sa te cataloghez pe tine intr-un anumit fel asa ca nu o face nici tu!Nu am tinut cu Ghana numai din prisma faptului ca a jucat cu SUA,imi sunt simpatici ghanezii de mai mult timp.Mai exact de pe la cupele Africii pe natiuni.Nu e nationala mea favorita dar era clar optiunea mea in acest meci!Unde Doamne iarta-ma ai vazut tu ca macar aduc in discutie nationala Romaniei?Dar sa ma mai si laud cu ea!Si din nou nu eu am adus in discutie dominatia americana in "soccer" ci tot un simpatizant yankeu a facut-o.La fel,spunea ca potential pentru ca sa se intample acest lucru exista si ca fiind singura superputere mondiala,o sa se intample si lucrul asta.Lasa-ma sa ma indoiesc totusi ca acest lucru se va intampla,cel putin in viitorul apropiat.Asta am zis si eu, ca au acum la dispozitie 4 ani in care sa acumuleze si in care sa incerce sa-si creeze o echipa cu care in Brazilia sa spere ca pot depasii optimile.

Lexus.
27th June 2010, 02:50
Nu prea mai vezi picior de yankeu pe aici.Si ieri se rupeau in figuri pe aici,erau tari in postari!I-au pus cu botul pe labe voodo ghanezi!
Daca ai fi fan al echipe Ghanei te-as fi felicitat, asa cum am si facut-o, la sfarsitul meciului, pentru invingatori.

Din pacate nu esti decat unul dintre acei mici si insignifianti frustrati suferind de complexul America, si esti atat de tare orbit de ura ta incat nici nu mai vezi ce s-a postat deasupra ta:happy:happy:happy

...daca te uiti mai cu atentie vei vedea ca dupa sfarsitul meciului au fost destule "picioare de Yankeu" pe thread, faptul ca nu lea-i simtit, asa cum probabil esti obisnuit, in zona coccigiana, in perceptia ta limitata este ca si cum nu ar fi:rolleyes:

Ce ar fi sa te rezumi la meci, si sa lasi spumele pentru cauze mai bune? Culmea ca acum cand echipa tarii pe care o urasti a pierdut, tot nu ai mare lucru de spus on topic...biet roman frustrat:(

P.S. Vezi ca-ti urmeaza postul jubiliar cu #1,000 ai grija ce postezi sa ramana in istorie:headbang:

iulian_1976
27th June 2010, 02:50
Ai inceput cu dominatia americanilor in fotbal,desigur ai fost ironic.:o:
De asta te-am catalogat.

''Nu contest ca SUA ajunge mai usor la Camionate Mondiale insa voi ce spuneti
in momentul de fata SUA nu ar fi invins Romania ? ...sau Serbia? ''


Nu,nu cred ca ne-ar bate.Ce sa mai vorbim de sarbi!
Asta cu premisele stii cum e:americanii aveau toate premisele sa descopere arme de distrugere in masa in Irak si pana la urma au fost minciuni sfruntate.Conteaza doar realitatea palpabila!Nimeni nu zice ca alte natiuni nu ar trebuii sa joace fotbal,uite slovacii o natiune care traieste pentru hockey,a eliminat Italia,unde fotbalul e o religie.Insa americanii nu traiesc fotbalul cum o fac argentinienii de pilda!La asta m-am referit...Sincer,as fii dezgustat daca americanii ar devenii,dupa cum spui tu,o mare putere fotbalistica!

Ca sa nu crezi ca am memoria scurta, asta legat de nationala Romaniei...si altele.
Ai tu ce ai cu americanii in personal si nu are legatura cu fotbalul. :)

Sifodias
27th June 2010, 02:58
Lexus,man,esti cam penibil!Tu ce naibii esti?Nu esti si tu romanas????Sau sa inteleg ca esti descendent de colonizator englez?Nu mai face atacuri la persoana ca nu esti tu ala care sa-si permita lucrul asta.Inainte sa te dai cult mai bine ai incerca sa te exprimi corect in limba neamului pe care il dispretuiesti atata...
Iuliane,si asta ti se pare tie o lauda?Cred ca ar trebuii schimbat intelesul cuvantului lauda din dictionar daca faptul ca eu am spus ca nationala Romaniei nu pierdea cu cea a SUA e o lauda!Lauda era daca spuneam ca Romania va distruge SUA, ca ii va administra un sec 3-0,ca Romania e una dintre cele mai bune echipe din lume,ca are superjucatori si alte asemenea afirmatii.Si cealalta chestie pe care ai subliniat-o este o realitate pe care au acceptat-o inclusiv americanii.Nu inteleg unde vrei sa bati...

Lexus.
27th June 2010, 03:01
Ai inceput cu dominatia americanilor in fotbal,desigur ai fost ironic.:o:
De asta te-am catalogat.

''Nu contest ca SUA ajunge mai usor la Camionate Mondiale insa voi ce spuneti
in momentul de fata SUA nu ar fi invins Romania ? ...sau Serbia? ''



Ca sa nu crezi ca am memoria scurta, asta legat de nationala Romaniei...si altele.
Lasa-l mai Iuliane, asta o fi fost iradiat cand cu accidentul de la Cernobyl si l-a mintit cineva ca Ceronbyl-ul este un USA:cry:

Tot ce ar trebui totusi...sa-i explice cineva ca aici e vorba de meciul de fotbal (or soccer) Ghana-USA nu de bombe, Stealth-uri, port-avioane, dominatia mondiala, CIA, FBI, NATO, Red Cross, Salvation Army, etc...

Lexus.
27th June 2010, 03:47
Lexus,man,esti cam penibil!Tu ce naibii esti?Nu esti si tu romanas????Sau sa inteleg ca esti descendent de colonizator englez?Nu mai face atacuri la persoana ca nu esti tu ala care sa-si permita lucrul asta.Inainte sa te dai cult mai bine ai incerca sa te exprimi corect in limba neamului pe care il dispretuiesti atata...

Si iata si faimosul mesaj cu #1,000:happy este ultimul la care-ti mai raspund off topic, ca e unii pe aicea d-ai tai (si nu ma refer la frustrati anti-Americani) care abia asteapta sa-mi dea niste penalizari, si ei (ca si tine cu Americanii) nu au alte realizari de care sa se bucure, o sanctiune pe un forum virtual data lui Lexus e sarbatoare:happy

1. Colonizatorii englezi sunt o parte dintre cetatenii Americani...au mai fost si italieni si nemti, si chinezi si...ce natie vrei tu...TOTI SUNT AMERICANI, INDIFERENT DE LOCUL DE NASTERE AL LOR SAU AL INAINTASILOR LOR;)

2. Eu nu sunt roman, nu am pasaport romanesc si nici o alta legatura cu tara aia...locul unde m-am nascut nu are de asemenea nici o legatura cu statutul meu acum...iar limba in care ma exprim asa cum mai o stiu...este doar pentru forumul asta si GSP/ProSport folosita;)

3. Nationalismul tau patriotard e hilar, lasa-ma neica, eu vreau sa vorbesc aici de fotbal...si nu dispretuiesc nici un neam...doar pe o anumita categorie de indivizi...care din pacate sunt tot mai multi in "neamul ala":rolleyes:

4. Daca ai chef sa-ti refulezi frustrarile complexate despre America, deschide un thread pe Diverse si discutam acolo...

Asa ca in final, vorba lui Ilarion Ciobanu in "Americanii, aurul si ardelenii" (sau asa ceva):

Adio bah:cya:

illazio
27th June 2010, 05:35
om mai penibil ca lexus asta rar mai gasesti....

Lexus.
27th June 2010, 05:47
om mai penibil ca lexus asta rar mai gasesti....
...si de asta a pierdut USA? sau de asta a castigat Ghana? atat ai inteles tu din meciul asta?:headbang:...vorbind de penibili, postul tau vorbeste de la sine, mereu acelasi :happy

illazio
27th June 2010, 05:53
relax dude....cred ca bei prea multa cafea de esti mereu super surescitat :groggy:

USA a pierdut pt ca Ghana e o echipa chiar buna si au o forta fizica superioara tuturor celorlalte echipe ....s-a observat asta inca de la primu meci impotriva Serbiei...

Gabriel28
27th June 2010, 06:06
revenind la meci, mie mi-a placut, in prima repriza am vazut o echipa africana care a jucat bine, asa cum mi-ar fi placut sa vad pe tot parcusrul cupei de altfel. echipele africane per total pe mine m-au dezamagit, in cel mai sincer mod spun ca inca dinainte de tragerile la sorti pt grupe eu vedeam Cote D'Ivoire in finala, dar asta a fost. dupa ce au fost trase la sorti grupele niste amici faceau misto de mine cand le ziceam ca ghana se vor califica mai departe, cei drept in meciurile din grupa mi s-au parut apatici, dar in meciul asta au stiut ce au vrut, bravo lor pt asta. oricum cu stilul asta "African" dur si cu mult teatru din nimic nu o sa fiu de acord niciodata indiferent de tara pe care il pratica.

despre echipa sua ma asteptam sa treaca de grupe, pentru ca orice ati spune voi slovacia inca e o echipa de duzina, si alrgeria au ajuns la mondiale cu mare noroc, din punctul meu de vedere egiptul merita mult mai mult sa fie aici, dar asta a fost.
bardley inca dinainte de mondial mi s-a parut un antrenor care nu are nici o treaba cu fotbalul; o fi el un om bun si muncitor dar e "american" si nu le are....defapt la fel mi se par toti antrenorii americani incepand cu bruce arena...
poate sunt eu prost informat dar nu stiu de ce nu a fost onewyu pe teren, de ce maurice edu iar a lipsit...iar findley...in fine, nu prea mai conteaza ce cred eu, cum defapt nici nu a contat vreodata...ca nu lucrez eu la echipa lor...

plusurile au fost bradley, care chiar daca a ratat o ocazie de gol a fost printre cei mai buni de pe teren si dempsey. cum si ziceam intr-un post anterior acum cateva zile; daca erau unii jucatori intr-o forma buna ar fi fost altul rezultatul, dar asa....tactic proasta + jucatori neinspirati, donovan nu poate face miracole, si asa ca a facut 3 meciuri la rand.

noroc

Patriots
27th June 2010, 09:39
Nu prea mai vezi picior de yankeu pe aici.Si ieri se rupeau in figuri pe aici,erau tari in postari!I-au pus cu botul pe labe voodo ghanezi!Interesanta reactia americanului ce comenteaza:a gasit raspunsul infrangerii yankeilor!http://www.youtube.com/watch?v=MUnDKMMlQnk

Macar nu mai vorbi in necunostinta de cauza. Eu zic mai bine sa te uiti la posturile din urma ta sa vezi ca au fost si simpatizanti ai Sua care au postat parerea lor despre meci. Eu chiar nu am nimic cu Ghana, cum am mai spus , imi sunt o echipa simpatica si le urez mult noroc cu Uruguay si de ce nu , sa ii bata pe acestia , desi cred ca le va fi foarte greu.

El Pistolero
27th June 2010, 09:51
Desi am vrut sa se califice americanii,trebuie sa recunosc ca Ghana a meritat calificarea.Slab meci facut de USA,care au ratat o sansa mare de a ajunge in sferturi,poate chiar in semifinale.

EonLockz
27th June 2010, 10:39
Lexus,man,esti cam penibil!Tu ce naibii esti?Nu esti si tu romanas????Sau sa inteleg ca esti descendent de colonizator englez?Nu mai face atacuri la persoana ca nu esti tu ala care sa-si permita lucrul asta.Inainte sa te dai cult mai bine ai incerca sa te exprimi corect in limba neamului pe care il dispretuiesti atata...
Iuliane,si asta ti se pare tie o lauda?Cred ca ar trebuii schimbat intelesul cuvantului lauda din dictionar daca faptul ca eu am spus ca nationala Romaniei nu pierdea cu cea a SUA e o lauda!Lauda era daca spuneam ca Romania va distruge SUA, ca ii va administra un sec 3-0,ca Romania e una dintre cele mai bune echipe din lume,ca are superjucatori si alte asemenea afirmatii.Si cealalta chestie pe care ai subliniat-o este o realitate pe care au acceptat-o inclusiv americanii.Nu inteleg unde vrei sa bati...

eu nu intelg care e fixatia ta cu razboiul americano-x esti frustrat grav. (ma referam la posturi precedente)
daca zici ca faci egal cu o echipa care si-a castigat grupa cam e ceva ;)

d_e_l_i_r_a
27th June 2010, 11:04
O spun la modul general nu numai in cauza meciulului de aseara dintre americani si ghanezi , constat proasta tendinta nu de a castiga meciul ci de a-l pierde pe propria mana , Serbia a patit asa , Germania , Anglia ...cam toti au meciuri pierdute pe mana lor ...nu credeti ca este o tendinta generala ?

skateboard
27th June 2010, 11:56
penibil

Roddicted
27th June 2010, 12:37
ce rahaturi s-au discutat de aseara pana acum :sleep:
Ghana a meritat sa castige, desi americanii imi erau simpatici

Sir. Eko
27th June 2010, 13:28
Bravo Ghana !

effect
27th June 2010, 13:46
bardley inca dinainte de mondial mi s-a parut un antrenor care nu are nici o treaba cu fotbalul; o fi el un om bun si muncitor dar e "american" si nu le are....defapt la fel mi se par toti antrenorii americani incepand cu bruce arena...
poate sunt eu prost informat dar nu stiu de ce nu a fost onewyu pe teren, de ce maurice edu iar a lipsit...iar findley...in fine, nu prea mai conteaza ce cred eu, cum defapt nici nu a contat vreodata...ca nu lucrez eu la echipa lor...


Cel care nu-si face treaba din staff e cel care studiaza adversarii, Bradley din nou a inceput cu formatia gresita , fapt demonstrat si de cele 2 schimbari facute pana in minutul 46. Ghana era clar superioara fizic , iar tactic au facut-o prin omul in plus pe care l-au avut la mijloc. I-au izolat foarte bine in prima repriza pe Donovan si Dempsey,iar Bradley a mutat corespunzator la pauza cu Dempsey intre linia defensiva si mijlocul ghanez , iar introducerea lui Feilhaber a creat superioritatea de care era nevoie la mijloc. Practic de ce sa joci cu 2 atacanti cand nu poti controla mingea sa o poti aduce pana in careul advers..
Comentatorul care a spus de scolile exceptionale de fotbal din SUA, n-are nici o treaba. In fapt, veti vedea ca si peste 5-10 ani ,USA va ramane aceeasi echipa disciplinata tactic , poate cu 2 jucatori world-class in loc de unul cat au acum.

Morom3t3
27th June 2010, 15:47
unii "pierde" la pariuri ?:D
no, doar sunt antiamericani (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3093438&postcount=49). :D

jhon_goodboy
27th June 2010, 16:28
SUA nu a condus niciodata la acest turneu, s-a trezit si a facut joc formidal dupa ce au marcat adversarii. A bine, cu algerienii erau cu cutitul la os, si vroiau optimi.Pana la urma au jucat bine cand situatia era impotriva lor. Cu Ghana n-a mai mers. :rolleyes:
Meci spectaculos,dinamica si tot ce inseamna fotbalul adevarat si frumos!:ok:

Leo
27th June 2010, 16:40
Felicitari Ghana!

pinki
27th June 2010, 17:55
haha, i was right! :D


frumos echipament au ghanezii :D si pana la urma m-am bucurat ca au castigat, n-a fost nici un meci urat :D

TeBat
27th June 2010, 21:13
Bravo Ghana!

nic
29th June 2010, 06:45
SUA nu a condus niciodata la acest turneu, s-a trezit si a facut joc formidal dupa ce au marcat adversarii. A bine, cu algerienii erau cu cutitul la os, si vroiau optimi.Pana la urma au jucat bine cand situatia era impotriva lor. Cu Ghana n-a mai mers. :rolleyes:
Meci spectaculos,dinamica si tot ce inseamna fotbalul adevarat si frumos!:ok:

Au jucat bine o lunga perioada de timp... faza care a precedat penalty-ul a avut rafinament tehnic, a fost si o bara, si multe ratari, care au aratat ca totusi americanii pot ataca si isi pot crea ocazii clare...

Din pacate apararea americana este mediocra si nici Tim Howard nu a fost intr-o zi nemaipomenita...

Victoria Ghanei a fost obtinuta cinstii, nu datorita unor erori de arbitraj, si ghanezii merita felicitari.

CoachD
1st July 2010, 18:33
Sper ca Ghana sa mearga mai departe. Imi place cum joaca.