PDA

View Full Version : In direct de la antrenamentul oficial Franta - bataie intre Evra si un membru staff !



delaparis
20th June 2010, 17:26
In direct la tv Franta - postul BFM:

Patrice Evra s-a luat la harta cu preparatorul fizic al echipei. Politia a intervenit iar antrenamentul este intrerupt.

Directorul delegat FFF JL Valentin a demisionat si anuntat in direct.

delaparis
20th June 2010, 17:35
Jucatorii s-au retras in carul echipei iar afara doar Domenech si ceilalti membri din staff stau si discuta aprins langa spectatori.
Circul continua in direct la tv !!!

Hingherul
20th June 2010, 17:36
e clar. se scufunda planeta

delaparis
20th June 2010, 17:37
Planeta nu cred, dar sigur Cocosul Galic si-a pierdut penele :D

Hingherul
20th June 2010, 17:41
la cum merge treaba nu mai e cocos. e clapon :D

delaparis
20th June 2010, 17:47
A intrat si Domenech in car si discuta cu jucatorii acum.
Au inchis perdelele la ferestre :D

White Shadow
20th June 2010, 17:55
vreau sa vad bataia...

delaparis
20th June 2010, 17:57
Am vazut cateva imagini necenzurate la tv ... doar s-au impins acolo se pare.
Domenech tocmai a iesit din car si a citit o declaratie din partea jucatorilor.
Jucatorii refuza antrenamentul din protest pt excluderea lui Anelka.
Se pare ca totul a fost premeditat

Tazz
20th June 2010, 17:59
Da clar. A fost regizat de sport.ro tot. Sa mai fure si ei un pic de audienta.
Imediat il suna si pe Becali sa-i ceara parerea :groggy:

Zabriskie
20th June 2010, 18:05
Domenech reads out statement to press written by players and given to him by Evra. They refuse to train because of Anelka's exclusion.

Deci preparatorul fizic ala vroia sa ii tina cu forta sau cum? :D

France players' statement: "All players without exception want to declare their opposition to FFF decision to exclude Nicolas Anelka."

iulian_1976
20th June 2010, 18:13
Cine este "Duvain" sau " Douvaine" ?!:o:
Am inteles ca preparatorul fizic s'a luat cu Evra in colti.:o:

delaparis
20th June 2010, 18:17
Robert Duverne, preparatorul fizic ... a fost in momentul in care jucatorii trebuiau sa inceapa incalzirea inainte de antrenament.

iulian_1976
20th June 2010, 18:28
Pai asta a aruncat cronometru in padure de nervi daca nu ai vazut :happy
...si mai nou jucatorii francezi au refuzat sa intre la antrenament,marfa :o:

De obicei francezii ascund rahatul sub pres,char ma mir ca a ''sarit'' in presa.
Probabil este finalul unei generatii,finalul unui ciclu nu stiu.:o:

El Pistolero
20th June 2010, 18:29
sa vezi ca de aici castiga Franta mondialul:happy:happy

Sir. Eko
20th June 2010, 19:37
Exista un tradator acolo intre jucatori ....Gourcuff cel mai probabil.

El Pistolero
20th June 2010, 19:40
ala e.nu il suporta nimeni din cate am citit .

Sorin Blaj
20th June 2010, 19:52
Imagini de la incident: http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-7455198-update-echipa-fotbal-frantei-refuza-participe-antrenament-semn-protest-fata-excluderea-lui-anelka.htm

Sorin Blaj
20th June 2010, 20:05
Am vazut cateva imagini necenzurate la tv ... doar s-au impins acolo se pare.
Domenech tocmai a iesit din car si a citit o declaratie din partea jucatorilor.
Jucatorii refuza antrenamentul din protest pt excluderea lui Anelka.
Se pare ca totul a fost premeditat

Nu stiu pe cine ai vazut impingandu-se, dar Evra avea mainile in pantaloni si n-a facut nicio miscare agresiva. In schimb, preparatorul era foc si para.

Denis
20th June 2010, 20:40
Lasa-i sa-si traiasca soarta.

La inceput imi doream sa iasa de la mondial exact asa cum au intrat, dar asta doare si mai tare. Sa continue drama aceasta cel putin pana la primul meci cu Romania. :yeah:

delaparis
20th June 2010, 20:47
Nu stiu pe cine ai vazut impingandu-se, dar Evra avea mainile in pantaloni si n-a facut nicio miscare agresiva. In schimb, preparatorul era foc si para.

Erau imagini in direct ... altele decat cele care sunt acum oficial publicate si care sunt proprietatea Canal+, sponsor oficial al echipei Frantei. :rolleyes:
Acolo vezi doar sfarsitul altercatiei cand a intervenit Domenech.

Oricum ce se intampla in lotul Frantei este rusinos, penibil etc ...
Reactiile din partea oamenilor din fotbalul francez sunt unanime. Traim o criza fara precedent la o Cupa Mondiala !!!

Sorin Blaj
20th June 2010, 22:09
Oricum, daca este adevarat ca exista un sifonar printre jucatori, poate sa se ia de mana cu Anelka si sa plece in vacanta.

Altfel, nu incurajezi un jucator anuntandu-l ca daca nu-ti da gol il vei schimba.

delaparis
20th June 2010, 22:25
Mda ... cred ca ultima idee a ta este la adresa antrenorului.
Domenech nu a avut baza de selectie necesara. In atac avea de ales intre jucatori care nu au valoarea necesara sa joace la echipele de club, deci iesiti din forma, si un Anelka complet "ars" de oboseala deoarece a tras la club un sezon intreg in toate competitiile posibile.
A incercat sa joace cu el tot timpul acolo in speranta ca va omogeneiza echipa.
Acum e prea tarziu sa mai schimbe ceva mai ales ca echipa nu mai asculta nimic.
Antrenamentele se decid in car si componenta in camerele hotelului de lux acolo in partide de poker si fumat hash intre Henry, Ribery, Evra, Abidal, Gallas samd :(

Sorin Blaj
20th June 2010, 23:45
Benzema.

delaparis
21st June 2010, 00:03
Benzema face parte dintre cei care au jucat sah pe banca in sezonul asta. a inceput titular si in scurt timp a convins pe antrenor si pe toata lumea ca este o eroare de jucator. Asta am spus si acum un an cand toata lumea il ridica in slavi. Singurul jucator valabil in Franta azi este Gourcuff. Si asta este "mancat" de smecheri cu milioane colegi cu el la lot acum ...

Sorin Blaj
21st June 2010, 00:07
Cand castiga meciuri pentru Lyon nu mai era o eroare de jucator?

Apropo de eroare, ce performante a reusit antrenorul care l-a lasat pe banca pe Benzema? Poate a reusit ceva anul asta si n-am auzit eu.


PS: Dupa teoria ta, era numai bun, ca era odihnit. :)

delaparis
21st June 2010, 00:13
In afara de campionat francez a castigat ceva ? :) ... sigur ca e important dar totusi ...

Nu il apar pe Domenech Doamne fereste :D dar totusi ala a adus echipa Frantei cu Zidane in finala CM ... desigur ca a mai fost unul care a si castigat datorita Braziliei :)
Astia care nu au jucat sezonul asta se spera ca sunt odihniti iar asta credeam si eu. Se pare ca sunt "prea" odihniti din pacate

Sorin Blaj
21st June 2010, 00:15
E putin sa castigi de nu mai stiu cate ori campionatul francez?

O sa vezi ce va face Mourinho din Benzema.

delaparis
21st June 2010, 00:18
un transfer record ? :D

iulian_1976
21st June 2010, 00:27
Adica sa inteleg ca in Ligue 1 si la tineret nu gasesti 2-3 varfuri sa compensezi un Anelka ?!
Nu pot sa cred.:o: Neurmarind Ligue 1 nu pot sa fac nici o sugestie.


Am mai avut o discutie in care iti spuneam ca mi se pare ciudat sa vii la mondiale doar cu doua varfuri Anelka si Henry.:ok:

Imi da senzatia ca Domenech arde casele si otraveste fantanile in urma lui L.Blanc:o:

delaparis
21st June 2010, 00:35
Iulian, sa scoti pe Anelka din lotul de 23, cel care e singurul titular in echipa de top in sezonul asta in Europa, trebuie sa ai o doza de nebunie sau sa asumi o situatie imposibila dpdv sportiv. Iti trebuie argumente serioase pentru a face asta. Nu te joci cu nationala Frantei asa usor. Cei care nu sunt in lot au fost eliminati cu acordul majoritatii staff si jucatori in echipa. Apoi FFF a fost complice

iulian_1976
21st June 2010, 00:43
Bine sa spunem ca Anelka era indispensabil desi acum sunt si eu curios cand va mai fi convocat:D
Eu spun ca foarte conservator si ingust la minte trebuie sa fii sa nu vii cu 2-3 propuneri surpriza de jucatori tineri ca varfuri,indiferent ca Anelka era titular incontestabil.
In fine este tipic frantuzesc.:D

Lordul
21st June 2010, 00:43
Iulian, sa scoti pe Anelka din lotul de 23, cel care e singurul titular in echipa de top in sezonul asta in Europa, trebuie sa ai o doza de nebunie sau sa asumi o situatie imposibila dpdv sportiv. Iti trebuie argumente serioase pentru a face asta. Nu te joci cu nationala Frantei asa usor. Cei care nu sunt in lot au fost eliminati cu acordul majoritatii staff si jucatori in echipa. Apoi FFF a fost complice

mai este Evra la United

delaparis
21st June 2010, 00:55
Eu spun ca foarte conservator si ingust la minte trebuie sa fii sa nu vii cu 2-3 propuneri surpriza de jucatori tineri ca varfuri,i

Tineri ? ... ar fi fost Hoarau dar asta e la PSG :D

Domenech a incercat solutii cu Savidan dar si asta a avut probleme de sanatate. Apoi cine in afara de Gignac ?


mai este Evra la United

Vorbeam de atacanti :)

iulian_1976
21st June 2010, 01:09
Eu stiam ca nationala de tineret a Frantei este foarte valoroasa in fine necunoscund exact situatia tineretului de la lotul national nu pot spune mai mult.Totusi Franta are un potential fantastic la juniori,este adevarat nu conosc jocurile de culise.
Eu as fi mers pe Gomis care a fost deja probat la Europene,dar daca spui ca ''bisericutele'' fac lotul,sunt depasit.


Pe Gourcuff nu il agreez este baiatul lui papa,totul a venit usor pentru el in viata si se observa usor lucrul asta.
De asta il inteleg si pe Ribery care in Franta nu a fost apreciat,a trebuit sa ajunga la Galata&Hagi ca sa vada lumea ca are valoare.