PDA

View Full Version : CM 2010 - Epic Fail



Denis
20th June 2010, 15:16
1. Vuvuzela
2. Jabulani
3. Cameramanii

Nici deschiderea nu s-a desfasurat dupa cum fusese planificat. O dezamagire!

Deci de la urmatorul Campionat Mondial ma astept sa dispara vuvuzelele, iar Jabulani sa fie aruncata in recycle bin.

White Shadow
20th June 2010, 15:25
Vuvuzela aia e cea mai enervanta chestie...

dar cameramanii ce au ?

Denis
20th June 2010, 15:27
Nu-i vorba ca nu tin camerele drepte, sau ca le tremura mana. Poate nici nu e vina cameramanilor, dar cei care orchestreaza imaginile capturate de camerele de filmat. Deci de multe ori cand vroiam sa vad o reluare daca a fost sau nu offside, canci. Sau cand a fost fault, lafel.

snookerinfo
20th June 2010, 15:29
Parerea mea cum am mai scris si in alt thread, CM 2010 nu e la fel de rereusit ca 2006 si 2002 dar e mult peste 1998.
1. arbitri - au fost greseli dar nu care sa influenteze titlul, ca ziceam de Franta 98 in care nesimtirea a fost lege.
2. vuvuzela - o fi enervanta dar asta e africa, ca daca ar fi un Euro sau CM in Romania se aud numai injuraturi.Zicea cineva ca nu poate sa vada meciul cu sistem suround ca aude numai vuvuzela. Nu inteleg de ce sa te uiti la un meci cu volumul la maxim.
3. Jabulani - e incomoda la suturi, dar ca portar nu trebuie sa gasesti scuze penibile dupa parerea mea, ca nu e mingea buna.
4. Cameramanii sunt OK dupa parerea mea.
5. Franta a jucat bine :happy Forta Irlanda
6. Meciuri - au fost si meciuri bune Argentina-Coreea de Sud, Germania-Australia, Slovenia-SUA
Din nou scuze penibile din partea favoritelor, presa din Spania spune ca Casilias a luat gol pentru ca prietena lui facea un reportaj live din spatele portii lui:happy

In 2014 o sa se importe vuvuzele, si chiar daca nu o sa le foloseasca o sa fie aceeasi atmosfera, un fel de carnaval de la Rio.

Denis
20th June 2010, 15:35
Parerea mea cum am mai scris si in alt thread, CM 2010 nu e la fel de rereusit ca 2006 si 2002 dar e mult peste 1998.
1. arbitri - au fost greseli dar nu care sa influenteze titlul, ca ziceam de Franta 98 in care nesimtirea a fost lege.
2. vuvuzela - o fi enervanta dar asta e africa, ca daca ar fi un Euro sau CM in Romania se aud numai injuraturi.Zicea cineva ca nu poate sa vada meciul cu sistem suround ca aude numai vuvuzela. Nu inteleg de ce sa te uiti la un meci cu volumul la maxim.
3. Jabulani - e incomoda la suturi, dar ca portar nu trebuie sa gasesti scuze penibile dupa parerea mea, ca nu e mingea buna.
4. Cameramanii sunt OK dupa parerea mea.
5. Franta a jucat bine :happy Forta Irlanda
6. Meciuri - au fost si meciuri bune Argentina-Coreea de Sud, Germania-Australia, Slovenia-SUA
Din nou scuze penibile din partea favoritelor, presa din Spania spune ca Casilias a luat gol pentru ca prietena lui facea un reportaj live din spatele portii lui:happy

In 2014 o sa se importe vuvuzele, si chiar daca nu o sa le foloseasca o sa fie aceeasi atmosfera, un fel de carnaval de la Rio.

1. Nu au influentat titlul, INCA. Si nu conteaza ca nu influenteaza titlul, daca influenteaza un meci e de-ajuns sa fie trimis pe planeta arbitrilor gainari.
2. Nu urmaresc meciurile cu volumul la maxim, dar daca il dau incet de tot mai mult adorm. Si decat sa il dau la 0, mai degraba dau cat de cat mai tare.
3. Nu doar portarii ci si jucatorii de camp au probleme cu noua minge. Performanta mingii este cu mult sub asteptari.
4. am raspuns mai sus.

In rest, nici eu nu am probleme cu meciurile sau cu rezultatele de pana acum. Cine a pierdut, si-a facut-o cu mana lor. Lafel si cei care au castigat.

krapulax
20th June 2010, 20:05
cel mai enervant lucru este reclama aia la o bere ieftina, pe care o vedem in fiece pauza, o apologie a mitocaniei, un manifest anti-bun simt si inteligenta

Denis
20th June 2010, 20:37
Aia cu penalty-ul? Nu stiu daca vad aceeasi reclama care o vedeti si voi in Romania.

krapulax
20th June 2010, 21:04
nu aia. aia cu
Reclama incepe prin a prezenta un picnic intr-un cadru sofisticat, unde 3 barbati zdraveni incearca sa se comporte conform unui ritual adecvat situatiei. Brusc, ritmul se rupe, decorul si reactiile barbatilor devin cele tipice unei iesiri la gratar, iar in antiteza apare adevaratul (insert name of cheap beer here), cu gust puternic si amarui.

A.k.a
21st June 2010, 10:20
Aia cu "nu va suparati, doriti un pic de ..."?

krapulax
21st June 2010, 16:16
aia, aia

utd4ever
21st June 2010, 22:13
Poate e doar o speranta naiva de-a mea dar Mondialu' asta va fi salvat de meciuri superbe de la sferturi incolo, poate si o optime-doua :D

Denis
22nd June 2010, 00:36
Sau un Portugalia-Brazilia 4-0 in grupe.:yeah:

TeBat
22nd June 2010, 00:46
Sau un Portugalia-Brazilia 4-0 in grupe.:yeah:

Ohohooo, dau o bere cand vii prin Romanica daca ai gura aurita.

Denis
22nd June 2010, 18:58
Adica ma faci si manelist?:D

TeBat
22nd June 2010, 19:02
Ha?? :cry:

Denis
22nd June 2010, 19:06
Pai, Denis Gura-de-Aur... dejaaaa....a ce-ti suna tie?:D:D:D

TeBat
22nd June 2010, 19:08
Ioan Gura de Aur a fost manelist ma? :cry: :cry:

Denis
22nd June 2010, 19:10
Nu conteaza. Ioan Gura de Aur, Ghitza Gura de Aur...na, Denis Gura de Aur, tot una.:D Intentia conteaza.:D

Macar de aveam buzunaru' lor.:cool:

Tazz
22nd June 2010, 20:15
Ohohooo, dau o bere cand vii prin Romanica daca ai gura aurita.

Si eu , si eu !! /hello

Denis
22nd June 2010, 21:19
Mah, voi vreti sa ma ingrasati.:cry:

pinki
7th July 2010, 01:15
arbitrajul :D si, desigur, melo :D

Ferdininho
12th July 2010, 17:49
1
3. Cameramanii



Au fost printre cele mai bune transmisii realizate vreodata, toate reluarile te lamureau cu orice aveai dubii...asta e parerea mea.
Cu vuvuzela ai dreptate cu Jabulani nu stiu ca nu am incercat-o :)
Daca tot vorbim de cameramani ce parere ai de transmisiile din SUA '94 cand aia au crezut ca fotbalul ii sport de contact si dadeau cate 10 replay-uri la un fault si 2 la gol, nu mai zic ca la offside-uri sau alte faze la limita nici vorba de reluari.

moty
12th July 2010, 23:08
Era copil atunci :)

Drator
5th August 2010, 15:43
Vuvuzela si Jabulani chiar ca au fost minusurile competiei :)

Alex Dima
5th August 2010, 20:53
1. Vuvuzela
2. Jabulani
......
4. Maradona.
5. echipe de 2 lei - Serbia, Franta

Adrian81
5th August 2010, 21:01
http://www.erepublik.com/en/referrer/Glofindel

Adrian81
6th August 2010, 12:58
daca arbitri au gresi in liga noastra ce sa mai zicem