PDA

View Full Version : Credeti in revenirea lui Ciocoiu?



opus21
27th November 2004, 21:55
Eu nu stiu ce sa zic /hello

uti2102
27th November 2004, 22:21
Sa revina la ce juca prin '99 ?! Se poate, insa jocul Stelei nu cred k ii permite sa fie titular prea des...

Saber Rider
27th November 2004, 22:44
Eu cred in revenirea lui la forma dinainte. Am mai spus-o.

Mie, personal, mi-a placut mult cum a jucat Ciocoiu la Steaua si am considerat ca Steaua a suferit o mare pierdere la vremea respectiva cand el a plecat. Juca bine, era om de gol care chiar dadea goluri si care reusea sa impresioneze prin eficacitate si unele goluri superbe din pozitii imposibile sau spectaculoase (va mai aduceti aminte de voleul cu Aston Villa ?!? :)).






Din Gazeta Sporturilor :

Ciocoiu trăieşte

Ciocoiu titular cu Beşiktaş. Stupoare. Inspiraţie. Gol. Victorie. Felicitări. Cinci cuvinte care īnlocuiesc un meci. "Un fotbalist de careu, de faţa porţii, un adevărat om de gol. Un mare talent, dar nu s-a realizat pe deplin īn fotbal. Aţi văzut joi cum s-a luptat cu apărarea turcilor, a fost fantastic şi el a reprezentat surpriza Stelei". Astfel sună caracterizarea pe care Ţiţi Dumitriu, antrenorul ce-l aducea īn '96 la Steaua, i-o face lui Ciocoiu.


http://www.gsp.ro/images/content/articles/2004/11/26/home/99650644559c46146ef4_134_153_.jpg

Īn ultimele 6 luni jucase un singur meci ca titular. Īn vară se gīndea să renunţe la fotbal. Joi īnsă a fost asul lui Zenga. Golul marcat joi seară este cel mai nimerit cadou pe care Ciocoiu şi-l face singur cu ocazia zilei de naştere, el īmplinind mīine 29 de ani.

Este Ciocoiu pariul lui Zenga? Răspunde tot Dumitriu: "Eu cred că Walter va cīştiga acest pariu şi va demonstra că transferul a fost util. Ciocoiu va reveni la nivel īnalt, īl cunosc foarte bine, e un băiat de caracter, acum cel mai important va fi să ajungă la nivelul colegilor lui din punct de vedere fizic. Īl văd īn fiecare zi rămīnīnd după antrenamente, īl văd că-şi doreşte, am mare īncredere īn el!".


Traseul lui Ciocoiu:

iunie 1993 / debutează īn Divizia A, Selena - Farul 0-2
iulie 1996 / se transferă la Steaua
ianuarie 1998 / ratează un transfer īn Serie A, la Napoli
iunie 2001 / cīştigă titlul cu Steaua, după care se transferă la FCM Bacău
iulie 2004 / este suspendat un an de către FCM Bacău pentru că nu s-a mai prezentat la antrenamente
septembrie 2004 / revine la Steaua
noiembrie 2004 / marchează golul de 2-0 īn meciul Steaua - Beşiktaş 2-1

9 goluri a marcat Ciocoiu īn tricoul roş-albastru īn cele 29 de meciuri disputate īn cupele europene



Ziua de graţie

25 noiembrie va deveni cu siguranţă o dată importantă īn viaţa lui Ciocoiu. Īn această zi, īn 1997, atacantul Stelei a marcat două goluri (unul din foarfecă ) īn poarta lui Aston Villa, 2-1. Joi, tot pe 25 noiembrie, Ciocoiu a īnscris un gol foarte important īn poarta lui Beşiktaş.


Dan Udrea, Gazeta Sporturilor, 27 noiembrie 2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=29367)

uti2102
27th November 2004, 23:14
Imi aduc aminte de foarfeca impotriva lui Aston Villa ! :)

Saber Rider
27th November 2004, 23:18
Mda ... m-am corectat. Am incurcat memoriile. Asa-i cand ai prea multe, le mai si incurci din cand in cand. :D Eh ... oricum, nu a fost asa important, tot echipa englezeasca era.

Oricum, am amintiri frumoase despre Ciocoiu. Eu zic ca daca se tine de el, Zenga il poate aduce pe calea cea buna. Numai sa vrea si el, dar asta nu cred ca se mai pune, mai ales dupa ce a stat atat pe margine, dorinta lui de a juca (bine) fiind cred mare.

OwenSkeet
28th November 2004, 16:21
Docamadta a marcat 1 gol destul de norocos...sa vedem pe parcurs...

Saber Rider
28th November 2004, 22:47
Uite ca in meciul de la Timisoara l-a luat Salvarea. Pacat. O accidentare stupida. Sper sa nu fie ceva prea grav.

opus21
31st January 2005, 18:10
Se pare ca a inceput sa se miste foarte bine si pare a fi deja o piesa de baza in noul format al echipei!!!
Sa vedem, ce v-a fii in continuare?

opus21
31st January 2005, 18:15
REVELAŢIA
Ciocoiu, ce surpriză!
Dacă Neaga e problema principală īn lotul roş-albaştrilor, un motiv real de satisfacţie pentru Zenga trebuie să fie Cristi Ciocoiu. Atacantul īn vīrstă de 29 de ani pare să fi dat timpul īnapoi şi arată la fel de īn formă ca īn urmă cu 6-7 sezoane, cīnd īngenunchea pe Aston Villa şi Fenerbahce. Īn Cipru, băcăuanul a tras tare la antrenamente şi a dovedit o mare poftă de joc īn toate cele 4 partide īn care a evoluat. "S-ar putea să fie surpriza plăcută a returului", l-a lăudat MM Stoica. Pe līngă Ciocoiu au mai impresionat plăcut Eugen Baciu, Boştină şi Keca. Primul, constant şi fără greşeli īn meciuri, al doilea extrem de muncitor şi foarte activ, iar bosniacul s-a integrat extrem de repede īn sistemul tactic al roş-albaştrilor. Pe deasupra, īn cele 5 meciuri din Cipru a jucat pe 4 posturi: fundaş dreapta, fundaş central, fundaş stīnga şi īnchizător.

Mariusmadmax
2nd February 2005, 20:02
incep sa cred !
Are vana in el , cred ca este cel mai in forma varf din Romania la aceasta ora ... mai ales ca Neaga si-a revenit ... Putoarea !

Gabriel SO
2nd February 2005, 21:41
dupa parerea mea C Ciocoiu nu are la ce sa revina .. forma din 1999 ?!?!? sa fim seriosi .... omul asta nu a avut niciodata vana in el ... nu are atitudine, nu are mentalitate de invingator, nu are dribling, detenta, sut ... creier .. eu cred ca a pacalit fotbalul si nu pot sa-mi dau seama de ce a ajuns din nou la Steaua!!!!

MethoD MaN
11th February 2005, 01:39
Atata timp cat inscrie goluri importante pentru Steaua, e un castig revenirea lui.. :ok:

Mariusmadmax
11th February 2005, 22:28
dupa parerea mea C Ciocoiu nu are la ce sa revina .. forma din 1999 ?!?!? sa fim seriosi .... omul asta nu a avut niciodata vana in el ... nu are atitudine, nu are mentalitate de invingator, nu are dribling, detenta, sut ... creier .. eu cred ca a pacalit fotbalul si nu pot sa-mi dau seama de ce a ajuns din nou la Steaua!!!!
cum crezi ... insa incepe sa-mi placa tot mai mult !

Corrado*
16th February 2005, 19:23
Ciocoiu nu mai e ce a fost! Se misca lent, nu se demarca, nimic nu face...a dat golul ala cu Besiktas si gata il laudati. Ce altceva a mai facut? Oricum eu cred ca Dinita merita mai multa atentie! Oricum...sa sper ca ma va contrazice in meciul cu Valencia! :P

Am@DEUS
18th February 2005, 12:08
Ne-am lamurit cu Ciocoiu dupa meciu cu Valencia...
Nu a castigat nici o minge, a gresit la primu gol si nu a facut nimic pe teren mai mult a incurcat.
Daca a jucat bine in amicale si in pregatiri trebuia neaparat titularizat... :ciocan:

Corrado*
18th February 2005, 16:21
V'am spus eu...Ciocoiu nu are ce cauta la Steaua, si nu stiu de ce Zenga il prefera pe el in locul lui Cristea, evident mai rapid, mai bun la finalizare,si multe multe altele...Idem Dinita. Sa vedem ce face Zenga in continuare cu el...