PDA

View Full Version : Inter - Juventus: pronosticuri si discutii!



Al Dracu
24th November 2004, 19:35
Sint sigur ca pe tema meciului de duminica se vor scrie multe, indirect sint interesati de aceasta partida si prietenii milanisti. De aceea m-am gindit sa scriem aici in loc sa sarim din thread in thread!

P.S. Hai ai mei! :yeah:

Inca un P.S. pentru moderatori! Daca e necesar setati voi poll-ul sa se inchida duminica seara la ora meciului ca eu nu m-am concentrat destul asupra problemei!

BoboCosta
24th November 2004, 21:27
Cred ca o sa castigam cu 2 0.La juve nu joaca del piero si trezeguet,doua piese f importante ptr ei.
PS:e adevarat ce am auzit?....nu se transmite meciul din cauza alegerilor?...ar fi cea mai mare idiotenie posobila.In loc sa vad un show o sa vad un rahat

Al Dracu
24th November 2004, 21:29
Din Cite am auzit e transmis de la 22.30, adica decalat de o repriza!

Catalanul
24th November 2004, 21:35
Bate Inter cu 2-1 :yeah: ca a cam venit vremea sa mai castigam si noi :ok:

miril
24th November 2004, 21:52
Asa zic si eu. Forza Inter!

Pancone
25th November 2004, 08:49
Castigam cu 1-0 , gol Cannavaro :P

diablo20
25th November 2004, 09:49
din cauza problemelor musculare del piero va fi indisponibil :headbang: 10 zile asa ca bucurati-va!!!

Delia
25th November 2004, 12:03
Il derby d’Italia(numit asa pentru ca Inter si Juve sunt singurele echipe din Serie A care n-au retrogradat vreodata) a ajuns la meciul cu numarul 171. Pana acum, 84 de meciuri s-au disputat la Torino, iar 86 la Milano.
Prima confruntare dintre cele doua echipe dateaza din 14 noiembrie 1909, cand, la Torino, a fost 2-0 pentru Juve. In 28 noiembrie 1909 s-a jucat primul derby Inter-Juve la Milano, castigat de nerazzurri cu 1-0.

Hai sa vedem si ceva statistici legate de acest derby:
-in confruntarile de la Torino, Batrana Doamna a castigat 57 de meciuri, a luat bataie de 11 ori de la Inter, iar de 16 ori a fost egalitate; a inscris de 151 de ori, incasand 70 de goluri;
-la Milano, Inter a invins de 42 de ori, a pierdut de 18 de ori, si a terminat la egalitate de 26 de ori; a marcat de 153 de ori si a primit 92 de goluri.

(Sper sa fie corecte calculele pe care le-am facut. :) ).

Anul trecut am reusit doua victorii importante: la sfarsitul lunii noiembrie am invins pe Delle Alpi (Juve-Inter 1-3; Pablo Montero 90; Julio Ricardo Cruz 12, 70, Obafemi Martins 76), iar in retur am reusit tot o victorie, de data asta la un scor mai strans (Inter-Juventus 3-2, Obafemi Martins 6, Christian Vieri 45pen, Dejan Stankovic 47; Cristian Alberto "Kily" Gonzalez 25og, Marco Di Vaio 90+3). Inainte de victoriile din sezonul trecut, Inter nu mai castigase pe Delle Alpi din martie 1993, cand a fost 2-0 pentru nerazzurri, Sosa si Shalimov punctand. De asemenea, la Milano nu mai castigasem din 1998, cand a fost 1-o(gol Djorkaeff).

Desi am reusit sa ii invingem in ambele meciuri din campionat, juventinii au terminat anul trecut la 10 puncte inaintea noastra(noi am fost pe locul 4, cu 59 de puncte, iar ei pe 3, cu 69...o distanta apreciabila fata de campioana Milan, care a reusit sa stranga 82 de puncte.) in '89, cand am castigat titlul insa, nu am reusit decat doua rezultate de egalitate cu Juve.... Deci poti sa ii bati in ambele meciuri si sa fii mult in urma lor, sau poti sa nu-i bati si sa castigi campionatul....(Sigur, meciurile "tari" conteaza pentru ca atunci se vede cat de grozav esti, cand joci cu o echipa de acelasi nivel cu tine, iar daca ii invingi si mai joci si bine, toata lumea te ridica-n slavi...).

Asa cum am zis si mai demult, pe mine ma intereseaza evolutia pe "termen lung" a echipei, mai degraba decat un foc de paie... Cu alte cuvinte, degeaba ii bati pe Juve, daca tu faci egaluri cu Bologna, Chievo, Palermo etc. Campionatul italian e o competitie de regularitate si degeaba faci meciuri bune cu echipele mari, daca pierzi puncte aiurea. Sigur, o victorie in acest moment ar fi extrem de importanta deoarece ar insemna:
-3 puncte in plus; :D
-o crestere a moralului echipei, mai ales avand in vedere faptul ca Juve e mult, mult mai puternica fata de sezonul trecut.

@diablo20: putin imi pasa ca nu joaca Del Piero. Oricum, Juve e o echipa foarte puternica, cu sau fara Del Piero, cu sau fara Trezeguet... Sezonul trecut am invins pe Delle Alpi jucand cu Gamarra si Adani in aparare, deci fara Cannavaro si Materazzi, care ar fi trebuit sa fie titulari... Si s-a vazut ca uneori rezervele sunt mai motivate decat titularii...

Va fi un meci greu, o sclipire a unui jucator poate decide scorul, asa cum se poate intampla in orice confruntare la un asemenea nivel. Sper sa vad un meci frumos... :)

Al Dracu
25th November 2004, 19:40
Il derby d’Italia(numit asa pentru ca Inter si Juve sunt singurele echipe din Serie A care n-au retrogradat vreodata)
Am dubii! :D Dar subiectul asta sa-l lasam urmasilor nostri!

Ma mir ca la ora asta e doar un vot pentru "specialitatea casei"... :drak: M-ar bate gindul sa joc un 0-0 la pariuri. Pentru cine nu-si aminteste am jucat X la Cagliari-Inter asa ca bani ar fi! :yeah:

Sasuke Uchiha
25th November 2004, 21:11
va castiga Juventus..
0-2 :ok:

Sergio
25th November 2004, 22:52
din cauza problemelor musculare del piero va fi indisponibil :headbang: 10 zile asa ca bucurati-va!!!
Parca ziceati ca nu stati intr-un singur jucator... :rolleyes:

Al Dracu, la treaba cu singurele echipe care n-au retrogradat, ce obiectii ai? Hai ca deja e prea de tot... :mad:

Delia
25th November 2004, 23:03
@Al Dracu, Sergio:

Din vasta mea experienta, ca sa zic asa, pe forumurile italiene :D:D, pot sa va spun ca am auzit o multime de povesti privind atat o retrogradare de-a Interului, cat si una a lui Juve. Sau ma rog, chestii de genu' asta... Parerea mea e ca astea fac parte din "folclorul" forumurilor de gen, eu una, cand am zis ca Derby d'Italia e meciul singurelor echipe ce n-au fost in Serie B, m-am luat dupa datele "oficiale", la fel si in cazul statisticilor... nu am stat sa umblu dupa potcoave de cai morti. Cei care sunt interesati, sa caute pe google.... :D Sunt tot felul de versiuni, nu am stat sa analizez povestile.

Unii milanisti zic ca derby-ul Italiei ar trebui sa fie Milan-Juve, avand in vedere ca ambele echipe sunt mai titrate decat Inter. :drak: Din punctul meu de vedere, cum numesti meciul e mai putin important, cand joaca Milan cu Inter sau Milan cu Juve sau Juve cu Inter e mereu o mare tensiune, o lupta palpitanta... :ok: :yeah:

Al Dracu
25th November 2004, 23:05
@sergio:happy :happy :happy Tine minte 3 cuvinte: era in 1922. :D

@Delia: Confuzia vine de la interpretarea propozitiilor "nu a mai jucat in B" si "nu a retrogradat niciodata". Eu m-am uitat pe statistici iar in anul 1922 Inter a retrogradat insa a fuzionat cu Ambrozika mamii ei (ca n-ar mai fi fuzionat... :D ) si s-a scos.
Recapitulare: Inter nu a jucat in B dar de retrogradat a retrogradat! Ole!

Delia
25th November 2004, 23:23
Al Dracu: daca spui tu :D:D:D

Sa ne zici si de Juve ceva, te rog. :D Sau te pomenesti ca nu reusesti sa ne zici nimic "de rau" de ei? :D

Al Dracu
25th November 2004, 23:28
:D Nu prea... :D Caut.....caaaaauuuuuut.....caut! Nimic! :drak:

Sergio
26th November 2004, 00:26
Lasa-ma cu 1922 si alte chestii. Nu eram nascut pe vremea aia, vorba cuiva. :drak:
A retrogradat, dar n-a jucat in B. Asta e cam contradictorie. E ca si cu Poli: n-a promovat, dar joaca in A. Who gives a f**k about the rest? :sleep:

Pana una alta, subiectul e meciul de duminica. Altfel, e inca un thread de discutii inutile. :no:

Al Dracu
26th November 2004, 09:22
:happy Dar de ce te aprinzi asa fiule? Faceam o constatare! :D Si daca e cum spui tu de ce amicii tai interisti isi tot "aduc aminte" de episoade cu Juve de dinainte de Marea Unire? :happy Ma gindeam ca daca tot traiti in trecut gasim un punct comun, o afinitate ceva... :ok:

Zebrone
26th November 2004, 09:45
Delia: m-am tot gandit ce sa zic rau de Juve dar pe cuvant ca nici mie nu-mi vine nimic in gand si sper sa nu-mi vina nici duminica seara, dar in caz de doamne fereste! (bat in lemn) pun pariu ca o sa existe cineva care o sa ne desfiinteze (nu-i asa sergio? :D)
in alta ordine de idei cred ca o sa fie un meci superb asa cum numai in Serie A poti vedea si o sa castige cei mai buni (adica noi :D)!

corinutza_88
26th November 2004, 11:00
eu merg pe un egal intre cele doua forte ale fotbalului italian!

Edgar
26th November 2004, 12:11
"N-ar fi rau un egal" :D

ADelPiero
26th November 2004, 14:20
si dupa voturi se vede clar, k bate JUVE :evil:
1-3 sau 0-2 ... :cool:

inter
26th November 2004, 14:24
del piero te trezisi?

Delia
26th November 2004, 14:25
@DelPiero: daca ar fi dupa voturile din poll-urile Onlinesport.... :D:D:D

inter
26th November 2004, 14:27
mai facem niste clone Delia si ii facem :D:D

Il Fenomeno
26th November 2004, 18:02
Daca Inter va avea cel putin 5 lovituri libere dintr-o pozitie destul de buna, sigur va marca.Eu zic ca o sa se termine 3-2, sau oricum o sa bata Inter.FORZA ADRIANOOO!!!

Al Dracu
26th November 2004, 21:36
:happy De ce 5 si nu 10? Si vreo 4 penalty-uri! Si vreo 187 de cornere! Tu de MDFSI ai auzit? E Micul Dictionar de Fraze-Scuza Interiste! Te simt nou in breasla greu incercata moral a Interului asa ca invata citeva... :D Nu se stie niciodata! Poate iti vor servi mai repede decit te astepti! :D

MDFSI

- Ne-a furat arbitrul platit de adversari!
- Nu ne-a dat un penalty cit carul de mare!
- Trebuia sa-l elimine pe fundasul (dupa caz a se completa cu mijlocas, atacant, s.a.m.d.) advers!
- Ne-au dat gol dintr-o lovitura de pedeapsa inexistenta! (asta a fost deja folosita la Inter-Lazio dar e buna pentru toate ocaziile)
- Golul lor a fost din offside!
- Nu era dom'ne penalty la ala! S-a aruncat in careu!
- In loc sa dea pentru noi a dat pentru ei aruncare de la margine in minutul 98!
- Iarba nu era destul de verde!
- Liniile de marcaj nu erau vizibile la o distanta de 50 de kilometri!
- Era unul antipatic in tribuna!

/hello Trezirea!

P.S. Nu te-a preocupat niciodata intrebarea "de ce juventistii, milanistii, romanii, lazialii si toti ceilalti devin brusc prieteni cind e vorba de Inter?" :D

diablo20
27th November 2004, 10:40
Parca ziceati ca nu stati intr-un singur jucator... :rolleyes:

juve nu sta imtr-un singur jucator dar cand e vorba de un jucator ca del piero conteaza fff mult, dar cred ca va fi bine si fara el de data aceasta /hello

Zebrone
27th November 2004, 18:58
del piero nu e doar un jucator e un simbol si capitanul de drept si de fapt asa ca e normal sa fie foarte important pentru echipa, dar asta nu inseamna nici pe departe ca Juve sta intr-un singur jucator :D

andreiush
27th November 2004, 19:43
As zice ca va fi egal..avand in vedere ca joaca Inter. Dar totusi zic ca va fi victorie pt Juve :D
Forza Juve /hello

Al Dracu
28th November 2004, 13:55
A sosit ziua cea mare (pentru Inter). Daca noi avem la dispozitie 3 variante (cistigam, facem egal sau pierdem) ei nu au alta scapare decit victoria! :D Daca nu, parca il vad pe Moratti ca se cauta prin buzunare dupa numarul de telefon al lui Cezarica!
Asa ca diseara ne uitam ori la emisiunea "Am intilnit si interisti fericiti!" ori la filmul "Drumul spre victorie". :D

Hai ai nostri!

Al Dracu
28th November 2004, 19:34
Dragilor, n-o sa pot sa comentez meciul cu voi pentru ca ma duc la club sa il vad cu prietenii! Dar discutam dupa! Fie ca cel mai bun sa cistige! Adica noi! :D

Hai ai nostri! http://www.bagnomocambo.it/robert/03.gif

Il Fenomeno
28th November 2004, 22:06
Bine bine mai vedem dupa meci...

Catalanul
28th November 2004, 23:29
Inter 2 : 2 Juventus :headbang: din nou am avut noroc cu Adriano care a egalat in minutul 85, scorul la 2 (dupa ce Juve a condus cu 2-0)
am ajuns la cota 11 (egaluri) oare cat vom mai continua asa :( :thinkso:
totusi ramanem singura echipa neinvinsa din Europa (in acest sezon) :D dar la ce folos :mda:

miril
28th November 2004, 23:35
Lasa-l pe Adriano. Am avut noroc cu Vieri care a jucat si varf si coordonator de joc, el marcand si dand pasa decisiva la golul doi, dupa ce a avut si o lovitura de cap, greu retinuta de Buffon. Fara el am fi pierdut meciul. Si cand te gandesti ca era cat pe ce sa intoarcem rezultatul.

Delia
28th November 2004, 23:38
Un punct care nu ne ajuta cu absolut nimic. Asta e, suntem afara din cursa pentru titlu, in caz ca mai avea cineva sperante. In seara asta a castigat Milanul... e clar ca-i singura echipa care se mai poate pune cu Juve in campionat.
S-a vazut ca Juventus e o echipa(chiar daca au facut si ei destule transferuri in vara, jucatorii se inteleg mai bine pe teren, se "gasesc" usor), pe cand Inter mai are de lucru la acest capitol... si mai are de lucru si la problemele din aparare...
Asta e, macar am avut puterea sa revenim, Juve avea 2 goluri avantaj, la 2-2 chiar am sperat ca-n ultimele minute vom reusi sa marcam.... cred ca Juve a lasat-o mai moale cand conducea cu 2-0.

Ce curaj pe Mancini, sa termine meciul cu 4 jucatori ofensivi in teren... :o:

Al Dracu
28th November 2004, 23:58
http://www.bagnomocambo.it/robert/22.gif LINISTE LA GALERIEEEEEEEEEEEEEE! :D

X-Men-ilor! Lasati titlul ca va paste retrogradarea! V-am scapat printre degete! La Torino nu o sa mai fie la fel! :yeah:

Juve a jucat ca de obicei! Frumos! Cu o diferenta! La 2-0 s-au crezut frumosi si voinici si s-au relaxat! In plus Capello a gresit nefacind modificari in aparare. In ultima jumatate de ora Thuram si Zebina n-au mai facut nimic!

@miril Pasa de 2-2 a dat-o Martins! Cel putin asa am vazut eu! Cu intoarcerea rezultatului....hehe! Lasa!

Mancini a avut mult tupeu pozitiv sa faca 2 schimbari in acelasi timp! I-au fost de ajutor. Dar norocul pina la urma isi mai si intoarce fata! Asa ca ramin de parere sa-l sune Moratti pe Cezarica!

La Milano conditii meteorologice neschimbate! -15! http://www.bagnomocambo.it/robert/03.gif

miril
29th November 2004, 00:01
Martins a dat centrarea, deschiderea a facut-o Vieri. Lasa ca ati tremurat in final, desi ati avut meciul in mana.

Al Dracu
29th November 2004, 00:13
http://www.bagnomocambo.it/robert/22.gif http://www.bagnomocambo.it/robert/22.gif http://www.bagnomocambo.it/robert/22.gif http://www.bagnomocambo.it/robert/22.gif http://www.bagnomocambo.it/robert/22.gif
http://www.bagnomocambo.it/robert/11.gif Daca la -15 faceti asa gargara si va credeti zmeii zmeilor ma intreb ce Voltroni ati fi fost la un -10 sau -8... :D

Ia da o privire la clasament si fa un calcul cite luni trebuie sa ramineti neinvinsi ca sa scapati de B! :yeah:

miril
29th November 2004, 00:21
Al Dracu, eu vorbeam de meci, nu de conditiile meteorologice. Capello a facut o treaba excelenta la Juve, desi jocul nu este placut ochiului, dar se joaca disciplinat si eficace. Inter mai are mult pana sa si faca echipa, dar, hai sa lasam ironiile ieftine de o parte. Retrogradare? Stii si tu ca vrei doar sa ne iriti. N-ai nici o sansa. Tin cu Inter si Progresul. Asa ca... Va vad castigand campionatul si mergand in finala lui CL, desi nici Inter nu este lipsit de sanse in CL, mai ales ca titlul de campioana nu mai este o proritate, ci o...himera.

miril
29th November 2004, 00:23
Scuze pentru postare consecutiva. Am inteles, era vorba de clasamentul adevarului. Pai nu ne lasa Atalanta, Parma, Siena si inca cateva echipe, printre care si Lazio si Roma.

diablo20
29th November 2004, 01:00
de ce oare capello nu a facut niste schimbari mai devreme:
pesotto-zebina
ibrahimovich-kapo
emerson-appiah, tacchinardi
pt asta capello :rosu:

Sergio
29th November 2004, 01:29
De ce oare n-a jucat Vieri titular? De ce ne-am trezit la 0-2? Naiba stie...sau poate Mancini. :rosu:

OwenSkeet
29th November 2004, 08:06
2-2....un punct care ii mentin pe cei de la Juventus in fruntea clasamentului...Un meci specataculos si frumos.

Zebrone
29th November 2004, 09:29
superb meci, pacat de rezultat! cum zicea si capello, din pacate un pic prea tarziu, cu unele echipe nu e niciodata bine sa te relaxezi, nici macar la 2-0. Oricum interul a aratat ca nu isi merita locul in clasament, dar si ca mai au foarte mult de lucru ptr ca nu te poti baza numai pe individualitati, fotbalul e un joc de echipa.
Pana una alta FORZA JUVE!!!

viorel 31
29th November 2004, 09:51
Cred ca este un punct castigat de Inter care a juns la cota 11!!! egaluri in campionat din 13 jocuri!!!!. Exista si o parte buna suntem singura echipa neinvinsa din Europa dar....la ce ne foloseste?
Un lucru bun este ca am revenit de la 0-2 pt ca daca pierdeam cred ca Moratti pleca in cautare de antrenor sau....a plecat deja? Un campionat nu se castiga cu meciuri egale (pastrand proportiile acest lucru la invatat si Piturca la Steaua anul trecut cand a pierdut titlul tocmai datorita nr mare de meciuri egale). Asta e mergem mai departe cu echipa(echipele) noastra(e) la bine si la greu :ok:

Al Dracu
29th November 2004, 10:24
:D La final toata lumea multumita! Juve e pe primul loc, Inter si-a pastrat imbatibilitatea! :drak: Campionatul o sa se joace in primavara, cu toate ca pina atunci sint ceva meciuri care ar putea inclina balanta!

Hai ai nostri! http://www.bagnomocambo.it/robert/03.gif

inter
29th November 2004, 10:36
aparare de rahat ... la golul 2 chiar penibili!
Toldo merita rosu la penalty, iar Thuram a facut un penalty clar la Adriano...

Al Dracu
29th November 2004, 11:34
Daca vedeai meciul nu spuneai asa.

1. Toldo nu merita rosu pentru ca Zalayeta si-a indepartat mingea spre exterior iar in apropiere erau doi fundasi!
2. Arbitrul a fluierat cind mingea era in aer, inainte ca Thuram sa sara!. Cine a vazut meciul a si auzit! :D

miril
29th November 2004, 13:37
Felicitari pentru obiectivitate, Al Dracu!

ADelPiero
29th November 2004, 15:21
daca viitoare zic k pierdem ... poate asa castigam :p

Il Fenomeno
29th November 2004, 21:38
Cand o sa inceapa Inter sa castige ca este pe locul 7 cu 16 puncte.?Echipele din fata Interului sunt Chievo, Lecce, Messina, Udinese, apoi Milan si Juventus.In celelalte meciuri am avut ghinion, in scimb am avut noroc in meciul cu Juventus dar puteam sa si castigam daca se dadea acel panalty la Adriano si daca Buffon nu apara lovitura de cap a lui Vieri care daca era introdus mai devreme nu mai era asa meciul.Nici nu mi-a venit sa cred ca a inscris din pozitia aia Vieri.Poate vom fi cum a fost Aresenal in sezonul trecut, fara nici o infrangere diferenta o sa fie ca noi nu o sa castigam campionatul sau poate cine stie, dar totusi este diferenta de 15 puncte intre Inter si primul loc.O sa se decida totul in retur. :sneaky: FORZA INTER!!!!!!

Delia
29th November 2004, 23:47
E vorba totusi de 11 egaluri, cam mult pentru o echipa ce avea pretentii la inceputul campionatului. Nu cred ca poti sa dai vina pe ghinion.... Inteleg sa se intample o data, de doua ori(sa conduci si sa te egaleze), dar, in cazul nostru, "accidentele" au fost mult prea numeroase. E clar ca sunt probleme care nu se rezolva peste noapte...

Sigur, macar cu Cagliari si cu Juve am reusit sa revenim si sa egalam, nu sa fim egalati(daca asta e o consolare pentru cineva).

Chiar daca bateam pe Juve, tot eram la -12, ceea ce e muuult, dupa parerea mea.... mai ales ca nici Milanul nu doarme, ci isi vede de treaba si face puncte.

Vieri? A fost important cu Juve, dar n-are sens acuma sa incepem cu "daca juca de la inceput, ar fi fost altfel". Sa nu uitam de meciurile de toata jena din ultima vreme, de criticile pe care toti i le-au adus... mereu, echipa cea mai buna e cea care nu joaca.


http://kikinit.altervista.org/forum/html/emoticons/inter.gif

cip_81
30th November 2004, 20:23
Mai fac echipele rezultate de egalitate,dar astia au intrecut orice limita.Si uite cum,desi este singura echipa neinvinsa in campionatul italian,Interul a ajuns,datoria rezultatelor de egalitate,sa fie practic iesita din lupta pentru titlu.

Nicholas
30th November 2004, 22:49
Batalia pentru Scudeto o sa se dea tot intre Juventus si Milan, imi vin greu sa cred ca o sa mai poata cineva sa se amestece intre ele doua.Chiar daca e neinvinsa Interul are destul de mult de recuperat si totusi e vorba de Italia unde nici un meci nu e jucat de dinainte.
Mizez pe Juve campiona

Parerea mea

Zebrone
1st December 2004, 01:19
mare greseala a facut moratti ca l-a vandut pe cannavaro si sa traiasca moggi fiindca l-a cumparat. pacat de egalul asta pentru ca am controlat meciul de la un capat la altul cu exceptia celor 2 erori defensive. oricum forza magica juve, vinci per noi!

al dracu: you rule! :yeah:

miril
1st December 2004, 09:24
Prima repriza a fost echilibrata, Juve a preluat initiativa dupa primul gol, pe undeva norocos, dar a "intrat in corzi" dupa golul lui Vieri. De acord in ceea ce-l priveste pe Canavaro, important insa pentru Inter este sa aduca aparatori de valoare.

Delia
1st December 2004, 10:19
Cat timp a fost la Inter, Cannavaro m-a cam dezamagit... a fost sub asteptarile mele, as putea spune. Nu regret atat plecarea lui cat regret faptul ca nu au fost facute transferuri mai inteligente pentru compartimentul defensiv. Puteau sa ne scuteasca de Sinisa...

Juve s-a intarit in aparare, asta-i clar, dar si la mijlocul terenului, ceea ce e foarte important, mijlocasii trebuind sa ii protejeze pe fundasi... Daca ai un mijloc puternic, e mai usor si pentru aparare, nu? (Ceea ce incerc sa spun e ca transferul lui Emerson a fost extrem de important, dupa parerea mea. Imi place foarte mult acest jucator, nu e doar tehnic, ci si eficient in faza defensiva a jocului. Si e si un jucator inteligent...).

Tre' sa remarc si "mana" lui Capello, genul de antrenor care-mi place mie: stie ce vrea si stie sa isi aleaga oamenii pentru a obtine ceea ce vrea... :yeah:

Ia uita-ti va la statisticile astea si spuneti-mi ce observati in legatura cu primele 10-12 meciuri ale Romei sezonul trecut, respectiv ale lui Juve sezonul asta:

:cool:
Roma (http://www.rsssf.com/tablesi/ital04.html)
Juve (http://www.rsssf.com/tablesi/ital05.html)

Al Dracu
1st December 2004, 11:29
Pai comparatia e facuta gresit! Noi ne-am luat deja prima bataie! As zice sa faci comparatia intre Roma cea neinvinsa anul trecut si o alta echipa neinvinsa (dar intre noi fie vorba nici invingatoare... :D ) de anul asta! :drak:

Delia
1st December 2004, 11:54
Ma refeream la numarul de goluri marcate, respectiv primite.... :yeah: