View Full Version : Live or Die - Queens (ATP)
lucian_iasi
6th June 2010, 08:14
1.In fiecare zi trebuie sa alegi cate un castigator din turneele ATP. Desigur, jucatorul pe care l-ai ales trebuie sa joace in acea zi.
2. Odata ce ai ales un jucator, nu il mai poti alege pentru restul turneului. Ex: Ai jucat Roger Federer primul tur, nu mai ai voie sa il alegi deloc in acel turneu.
3. Trebuie sa alegi un jucator in fiecare zi. In caz ca nu poti intra intr-o zi de concurs sau orice alta problema, trebuie sa dai pm organizatorului (lucian_iasi/Icebox) cu pronosticurile pe ziua urmatoare.
4. Doar in cazul in care jucatorul se retrage sau nu incepe meciul, trebuie sa ai un pronostic de rezerva, pe care il alegi in acelasi timp cu cel de baza. Acea rezerva va fi folosita doar in cazul unei retrageri sau neparticipari al bazei.
"Rezerva" trebuie sa arate astfel:
Rezerva - Rafael Nadal
5. Daca doresti sa participi, doar spune userul in threadul dedicat inainte de inceperea turneului.
6. Meciurile vor fi alese doar dintre cele care se desfasoara in acea zi, mereu va fi postat ordinea meciurilor in fiecare zi
7. Meciurile vor fi acceptate numai inaintea inceperii primului meci din fiecare zi. Ex: Daca primul meci din zi incepe la 12:00, ai voie sa postezi doar pana la 11:59.
8. Punctajul va fi anuntat inainte de fiecare turneu Live or Die.
Punctajul in 2009:
1.Cristy_RVD 150p
2.Eddy DoubleD 150p
3.iangardt 150p
4.ionutdanci 150p
5.Raul 150p
6.lucian_iasi 33p
7.Cneazul 20p
8.Ego 20p
9.adrian_str 5p
10.Celso 5p
11.A-Rod 5p
12.Jaden_Gil 5p
13.JoeDirt 5p
14.Prome 5p
15.Rain 5p
16.TenisFan 5p
17.vassy 5p
18.JJ 1p
19.Jo27 1p
lucian_iasi
6th June 2010, 18:26
Day 1
Jamie Baker vs Denis Istomin
Michael Llodra vs Andrey Golubev
Dudi Sela vs Chris Guccione
Jesse Levine vs Ryan Harrison
Igor Kunitsyn vs Ilia Marchenko
James Ward vs Robby Ginepri
Julien Benneteau vs Arnaud Clement
Rainer Schuettler vs Daniel Gimeno-Traver
Ivan Navarro vs Daniel Koellerer
Michal Przysiezny vs Gilles Muller
Kei Nishikori vs Richard Gasquet
Taylor Dent vs Kevin Anderson
Karol Beck vs Rajeev Ram
Paolo Lorenzi vs Pere Riba
Marcos Daniel vs Blaz Kavcic
Alex Bogdanovic vs Grigor Dimitrov
Mardy Fish vs Somdev Devvarman
Evgeny Korolev vs Santiago Giraldo
Meciurile incep la ora 14:30
Eddy DoubleD
6th June 2010, 18:34
E.Korolev
R:G.Dimitrov
Cipri
6th June 2010, 18:51
Fish
R : Guccione
Cristy RVD
6th June 2010, 19:02
Istomin
R: Ram
El Pistolero
6th June 2010, 20:18
Istomin
R: Dent
Xaviesta
6th June 2010, 20:24
Istomin
R: Fish
Celso
6th June 2010, 20:33
Robby Ginepri
R:Michael Llodra
sannicola
6th June 2010, 20:38
Blaz Kavcic
R:Jesse Levine
adrian_str
6th June 2010, 20:38
Ginepri
R: Istomin
michai
6th June 2010, 20:59
Dent
R:Fish
lucian_iasi
6th June 2010, 21:54
Ram
Rezerva:Riba
M.I.B.
7th June 2010, 00:04
Ginepri
R: Ram
TenisFan
7th June 2010, 09:03
Istomin
R: Kavcic
JoeDirt
7th June 2010, 11:02
Istomin
R: Sela
Roddicted
7th June 2010, 13:12
Istomin
R:Muller
Eddy DoubleD
7th June 2010, 21:33
Daca trece Korolev/Dimitrov:
N.Mahut
R: B.Tomic
Celso
7th June 2010, 21:36
Dancevic
R:Llodra
Cristy RVD
7th June 2010, 21:48
Dancevic
R: Seppi
inna_me
7th June 2010, 22:10
Evgeny Korolev
R -Ginepri
Xaviesta
7th June 2010, 22:15
Dancevic
R: Llodra
lucian_iasi
7th June 2010, 22:31
Evgeny Korolev
R -Ginepri
Maine este ziua 2.Iar Korolev a jucat astazi.Nu mai poti participa.
Day 2
Nicolas Mahut vs Yen-Hsun Lu
Gael Monfils vs Rainer Schuettler
Xavier Malisse vs Dmitry Tursunov
Marcel Granollers vs Janko Tipsarevic
Rajeev Ram vs Richard Gasquet
Andreas Seppi vs Bernard Tomic
Andy Murray vs Ivan Navarro
Frank Dancevic vs Dustin Brown
Marc Gicquel vs Michael Russell
Igor Kunitsyn vs Andy Roddick
Dudi Sela vs Gilles Muller
Meciurile incep la ora 14:30
Eliminati in ziua 1:michai,sannicola
TenisFan
7th June 2010, 23:22
Dancevic
R: Seppi
M.I.B.
7th June 2010, 23:57
Monfils
R: Brown
Roddicted
8th June 2010, 08:00
Tipsarevic
R:Seppi
Cipri
8th June 2010, 09:40
Daca trece Fish :
Mahut
R : Monfils
lucian_iasi
8th June 2010, 09:56
Russell
Rezerva:Mahut
El Pistolero
8th June 2010, 10:01
Tipsarevic
R: Dancevic
JoeDirt
8th June 2010, 11:52
Sela
R: Monfils
adrian_str
8th June 2010, 14:06
Meciurile de azi n-au inceput inca.
Mahut
R: Tipsarevic
Xaviesta
8th June 2010, 22:02
Bravo Dancevic...bravo tata. esti bun;)
Eddy DoubleD
8th June 2010, 22:18
Nu stiu de ce ati pus pe Dancevic. De abia a revenit baiatul asta in circuit.
Roddicted
8th June 2010, 22:25
Tipsi a intrat si el pe lista mea neagra :D
lucian_iasi
8th June 2010, 23:58
Day 3
Grigor Dimitrov vs Feliciano Lopez
Mardy Fish vs Santiago Giraldo
Julien Benneteau vs Kevin Anderson
Rafael Nadal vs Marcos Daniel
Sam Querrey vs Robby Ginepri
Dustin Brown vs Denis Istomin
Marc Gicquel vs Marcel Granollers
Paolo Lorenzi vs Novak Djokovic
Bernard Tomic vs Xavier Malisse
Michael Llodra vs Jesse Levine
Nicolas Mahut vs Marin Cilic
Meciurile incep la ora 14:30
Jucatori care nu pot fi alesi:
Eddy DoubleD - Mahut
Cipri - Fish,Mahut
adrian_str - Ginepri,Mahut
Ego - Llodra
JoeDirt - Istomin (daca bate Sela)
Eliminati in ziua 1:michai,sannicola
Eliminati in ziua 2:A-Rod,Celso,Cristy_RVD,lucian_iasi,M.I.B.,Raul,Tenis Fan,yonutz96
Eddy DoubleD
9th June 2010, 00:26
M.Fish
R: B.Tomic
Cristy RVD
9th June 2010, 09:37
Nu stiu de ce ati pus pe Dancevic. De abia a revenit baiatul asta in circuit.
pai el joaca doar pe iarba:D
Cipri
9th June 2010, 10:42
Istomin
R : Querrey
JoeDirt
9th June 2010, 11:26
Daca bate Sela
Fish
R: Llodra
Eddy DoubleD
9th June 2010, 11:46
pai el joaca doar pe iarba:D
Nu cred.:mda:
lucian_iasi
9th June 2010, 23:56
Day 4
Dudi Sela vs Andy Roddick
Julien Benneteau vs Feliciano Lopez
Rafael Nadal vs Denis Istomin
Michael Llodra vs Marin Cilic
Sam Querrey vs Marcel Granollers
Andy Murray vs Mardy Fish
Rainer Schuettler vs Richard Gasquet
Xavier Malisse vs Novak Djokovic
Meciurile incep la ora 14:30
Jucatori care nu pot fi alesi:
Eddy DoubleD - Fish
Cipri - Fish,Istomin
Ego - Llodra,Gasquet,Cilic
JoeDirt - Istomin,Fish
Eliminati in ziua 1:michai,sannicola
Eliminati in ziua 2:A-Rod,Celso,Cristy_RVD,lucian_iasi,M.I.B.,Raul,Tenis Fan,yonutz96
Eliminati in ziua 3:adrian_str
JoeDirt
10th June 2010, 00:01
Gasquet
R: Murray
Eddy DoubleD
10th June 2010, 09:19
S.Querrey
R: F.Lopez
Julien Benneteau
Rezerva: Roddick
Cipri
10th June 2010, 09:53
Cilic
R : Gasquet
lucian_iasi
10th June 2010, 23:49
Day 5
Rafael Nadal vs Feliciano Lopez
Andy Murray or Mardy Fish vs Michael Llodra
Sam Querrey vs Xavier Malisse
Rainer Schuettler vs Dudi Sela
Meciurile incep dupa ora 15
Jucatori care nu pot fi alesi:
Eddy DoubleD - Fish(daca bate),Querrey
JoeDirt - Sela,Murray (daca bate Murray)
Eliminati in ziua 1:michai,sannicola
Eliminati in ziua 2:A-Rod,Celso,Cristy_RVD,lucian_iasi,M.I.B.,Raul,Tenis Fan,yonutz96
Eliminati in ziua 3:adrian_str
Eliminati in ziua 4:Cipri,Ego
JoeDirt
11th June 2010, 09:59
Daca bate Murray
Querrey
R: Schuettler
Eddy DoubleD
11th June 2010, 11:14
A.Murray(daca il bate pe Fish)/M.Llodra(daca bate Fish)
R: D.Sela
lucian_iasi
12th June 2010, 00:33
Eliminati in ziua 1:michai,sannicola
Eliminati in ziua 2:A-Rod,Celso,Cristy_RVD,lucian_iasi,M.I.B.,Raul,Tenis Fan,yonutz96
Eliminati in ziua 3:adrian_str
Eliminati in ziua 4:Cipri,Ego,JoeDirt
Eliminati in ziua 5:Eddy DoubleD
Eddy DoubleD
12th June 2010, 10:08
S-a terminat, da?:)
Acum vreau sa marturisesc ceva: eu de fapt am iesit din prima zi cand a pierdut Korolev.:lol: Voiam sa verific faptul ca poti gresi in prima zi, dar apoi sa ai un parcurs foarte bun, poate chiar sa castigi turneul. Eu zic ca am verificat asta.:D
sannicola
12th June 2010, 11:55
S-a terminat, da?:)
Acum vreau sa marturisesc ceva: eu de fapt am iesit din prima zi cand a pierdut Korolev.:lol:
Acuma esti suspendat pentru Wimbledon :D
Eddy DoubleD
12th June 2010, 13:11
Nu am profitat de situatie.:) Deci cred ca pot fi iertat.:D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2024 vBulletin Solutions Inc. All rights reserved.