PDA

View Full Version : Offseason 2010



Pages : [1] 2 3 4 5

caseta
2nd June 2010, 16:17
Ok, let's talk FAs.

1. Lebron
nu stim inca, insa probabil pleaca. cred ca ramine daca-l aduc cavs pe phil.

2. Wade
95% ramine la heat

3. Bosh
aici nu inteleg o treaba. se tot spune ca o sa se duca dupa lebron, oriunde s-ar duce lebron (in special se discuta de lebron + bosh la knicks).

numai ca bosh are nevoie de S&T. se pare ca le-a dat o lista de destinatii acceptate celor de la raptors, destinatii care includ NY, Miami, LA, Chicago si inca 1-2. chiar daca vrea el NY cu lebron, totusi raptors au si ei un cuvint de spurs.

si cum heat il pot da pe beasley la schimb (si inghiti diferenta de salariu) in timp ce knicks il au doar pe curry, as zice ca raptors ar fi mai inclinati sa discute cu heat.

in al 2-lea rind, daca bosh tine mult la bani, o sa prefere si el miami, pt ca va scoate mai multi bani (no state tax). nu cred ca in ny va avea el posibilitatile de publicitate pe care le va avea lebron, asa ca pt el diferenta intre miami si ny e muuuuult mai mica dp asta dv.

inca o chestie - in mom asta nu-s sigur nici de bosh ca merita max.


restul SIGUR nu merita max.
includ aici pe joe johnson, amare, boozer, lee, dirk si oricare alt FA din vara asta.

phyxius
2nd June 2010, 17:47
restul SIGUR nu merita max.
includ aici pe joe johnson, amare, boozer, lee, dirk si oricare alt FA din vara asta.

http://i40.tinypic.com/dyn38k.jpg

Bogeyman
2nd June 2010, 17:55
^^^ :)))))

yeah, in playoffs, an de an, JJ pur si simplu dispare.

T-Mac89
2nd June 2010, 21:49
Bosh nu merită MAX , clar. S-a ajuns mult prea departe cu salarizarea în NBA (*cough* Lewis *cough*) , cum un jucător are stats personale primește aproape/chiar max.

Lucrurile trebuie să se mai domolească puțin , prea se exagerează. Singurii care merită max sunt LeBron și Wade care au demonstrat de atâtea ori că pot conduce o echipă (LeBron mai are de lucrat aici , dar e capabil de mai mult).

Bosh n-a făcut nimic spectaculos în Toronto. Dacă se merge pe principiul ăsta , nu văd de ce el ar primi max și Amare sau Dirk nu.

--------------------------

In the other news , Turkoglu s-a săturat de Toronto. Nu era mai bine dacă mai rămânea și ultimul an din contract la Orlando ? ... Poate în iulie s-ar fi jucat cu un ring pe deget și free agent de perspectivă pe deasupra. Moron disperat după bani.

http://www.theglobeandmail.com/sports/basketball/turkoglu-wants-out-of-toronto/article1585829/


wtomlin - Turkoglu's wife hasn't ever been to Toronto.

Call him the Turkish Vince Carter.

Ce mi-a plăcut comment-ul ăsta :))))

caseta
2nd June 2010, 23:09
ce a facut turkoglu e in mod sigur o tiganie.
ca a plecat de la magic e treaba lui si dreptul lui. ca a vrut siguranta unui contract dupa un an bun cind nu avea nici o garantie ca nu-si rupe piciorul in primul meci din sezon si ramine sa ia MLE sau mai putin in loc de 10 mil/sezon, nu e nici o rusine.

insa dupa ce i-a refuzat in ultima clipa pe blazers ca sa se duca la raptors pe motiv ca nevasta-sa prefera toronto si dupa ce a jucat ca un kkt in sezonul ala si dupa ce a facut si faza cu "nu pot sa joc ca sunt lovit/bolnav" dupa care l-au gasit in bar seara, ei bine, dupa toate astea sa ceri transfer ... mare mirlanie.

in mod sigur insa raptors acum l-ar da bucurosi, dar ma indoiesc ca-l vrea cineva. in mod bizar contractul lui a devenit in momentul asta mai untradeable decit al lui lewis, care ia de 2 ori mai mult, si care la magic era mai putin important decit hedo.



cit despre de ce iau unii max ... pt ca in situatii ca cea din vara asta se nimeresc multe echipe cu bani de cheltuit si citiva FA mai importanti, si atunci incepe un bidding war. de ce owners se lasa atrasi in bidding wars ? diverse motive:

1. sunt prosti (asta e 90%)

2. poate ca multi fiind fosti atleti pastreaza competitivitatea aia si se lasa dominati de ea cind nu trebuie - nu vor sa piarda un bidding war

3. dupa 1-2 ani in care au vindut fanilor ideea de rebuilding "pierdem acum, dar o sa avem cap space si aducem un superstar, nu renuntati la bilete, ca altfel atunci cind vom fi buni nu veti mai gasi locuri", daca atunci cind ai cap space nu iei pe nimeni risti sa pierzi bani seriosi din bilete. asa se ajunge ca diverse echipe sa ia cite un star care merita un 10-12 mil/sezon, sa-i dea max si apoi sa incerce sa-l "vinda" fanilor pe post de superstar.

T-Mac89
2nd June 2010, 23:18
ca a vrut siguranta unui contract dupa un an bun cind nu avea nici o garantie ca nu-si rupe piciorul in primul meci din sezon si ramine sa ia MLE sau mai putin in loc de 10 mil/sezon, nu e nici o rusine.


Dacă avea oo și dorea cu adevărat să câștige un titlu , rămânea la Orlando și ultimul an. Nu poți spune că a făcut o alegere bună până acum , nu prea i-a ieșit la Toronto (bine , asta în cazul în care Turku vrea să și câștige ceva în NBA-ul ăsta , în afară de bani.)

caseta
3rd June 2010, 00:09
am mai zis-o si o repet: tu dai (din gura) cu piciorul la 40+ milioane pt ca nu ai ordin de marime. nu e o insulta, pur si simplu oamenii care nu au avut niciodata sume de bani de ordinul sutelor de mii sau milioanelor au probleme in a intelege citi bani sunt acolo. e o chestie psihologica de care am citit mai demult pe undeva si pe care nu ma pricep sa o explic.

cert e ca daca erai in locul lui 99.9999999999999999999999999999999999% faceai fix acelasi lucru.

si stiu ca pt un fan winning is everything, si stiu ca atunci cind auzi de unu ca e deja multi-milionar iti zici "ce mai conteaza citeva milioane acolo ?", insa in viata nu e chiar asa. nu uita ca multi din milionarii astia ajung faliti in citiva ani dupa ce se retrag. multi incep sa aiba un stil de viata care le maninca banii ultra-rapid - stiu, e prostia lor si nu mi-e mila de ei, iti zic doar de ce mai toti prefera sa stie ca iau bani siguri. si daca de exemplu iei niste bani si de ei iti iei o casa (de 3 mil sa zicem) dupa aia te costa intretinerea ei o circa de bani. iei un yacht, te costa intretinerea, portul etc. si tot asa.

sincer, crezi tu ca daca raptors s-ar tine tari si i-ar zice lui bosh "daca vrei sa pleci, trebuie sa lasi pe masa 27 mil" ar mai pleca undeva ? ar semna cu ei (si probabil dupa 1-2-3 ani ar cere transfer). probabil ca si colangelo s-a lamurit ca nu merita max si prefera sa il dea pe picks si expirings - posibil sa ocheasca 2011 and beyond, cind cu noul CBA va fi mai ieftin sa iei FA si sa construiesti un contender.

T-Mac89
3rd June 2010, 01:54
Ce prezinți tu este o variantă , cea mai realistă. O altă variantă , era să rămână la Orlando , să facă un sezon bun , poate chiar să se aleagă cu un championship și să plece pe și mai mulți bani.
Desigur , aici sunt și câteva aspecte care nu trebuie neglijate : era cu un an mai bătrân , poate nu mai făcea un sezon la fel de bun (probabil a fost conștient de asta) , poate se accidenta grav , poate Orlando nu câștiga nimic ... și atunci DA , poate nu mai obținea așa un contract , deși e greu de spus. POATE POATE POATE ...
Era un risc pe care și-l asuma și ai dreptate referitor la bani și la sumele fabuloase care nu sunt de neglijat , însă sportul se bazează pe winners and losers. Dacă devi sportiv DOAR pentru bani și winning-ul nu te interesează mai deloc , ești cam fail as a pro. Sunt mulți care joacă doar pentru bani sau doar în year contract după care o lăbăresc și-și bat joc de fani (Carter rings a bell ? :rolleyes:)
Ăștia nu-s jucători profesioniști , sunt doar niște mizerii. Dacă ești pro , nu numai banii contează. Just MHO.

Kobe24
3rd June 2010, 02:03
Era un risc pe care și-l asuma și ai dreptate referitor la bani și la sumele fabuloase care nu sunt de neglijat , însă sportul se bazează pe winners and losers. Dacă devi sportiv DOAR pentru bani și winning-ul nu te interesează mai deloc , ești cam fail as a pro. Sunt mulți care joacă doar pentru bani sau doar în year contract după care o lăbăresc și-și bat joc de fani (Carter rings a bell ? :rolleyes:)
Ăștia nu-s jucători profesioniști , sunt doar niște mizerii. Dacă ești pro , nu numai banii contează. Just MHO.


i agree.
cine a jucat intelege. nu exista motivatie mai mare decat dorinta de victorie(mai ales cand exista rivalitati). e adevarat ca nu stiu cum e sa joci pe milioane de $$, dar stiu ca mercenarii aproape niciodata nu au reusit.
de ex: unu din nba care nu are niciun incentive pentru un anumit obiectiv dar care are mentalitate de invingator...si are vointa....va da mai mult decat ala care joaca pentru incentives.

sunt convins ca dampier poate mai mult decat a dat in anul ala in care a obtinut contractul de acum.....dar ii lipseste acel ceva.

caseta
3rd June 2010, 12:12
doar W conteaza doar pt fani.

again, e usor sa dai cu piciorul unor milioane pe care nu le-ai avut niciodata, mai bine zis, sa dai cu piciorul banilor altor oameni.
da cind ai si familie (care sigur te impinge sa iei banii mai multi), nevasta, copil etc (plus un milion de atirnache cum au unii - possee) o sa iei banii. o sa iei varianta sigura.

e o diferenta intre unul care ia banii siguri si joaca tare oricum si unul care ia banii dupa care o labareste. dwight a luat banii de ex, dar joaca de ei, deci n-ai ce-i reprosa. ca asa putea sa refuze extensia, sa joace pe qualifying offer, sa devina UFA si sa semneze cu heat sau cu cavs, nu ?

gerald wallace a luat cea mai mare oferta si a continuat sa se rupa in 2 pe teren. si tot asa.
e normal sa iei banii, nu e nici o rusine. ideea e insa sa continui sa dai 100% pe teren.

duncan a luat banii cind a fost UFA. a ramas la spurs si a cistigat. kidd a luat banii cind a fost la nets. a luat banii dar nu a cistigat. insa a continuat sa joace tare.
a fost fraier dp asta dv, insa nu poti sa-i reprosezi nimic. a fost alegerea lui. ca nu ramine cu titlu ... problema lui.

PS: si eu am jucat, si cind joc, nu-mi place sa joc asa "de fun". joc sa cistig. si asta jucind pe gratis - sau chiar, cit am jucat in onoare, venind cu bani de acasa.
da, sunt unii care joaca doar pt ca-s buni/mari dar nu-s deloc motivati. aici insa e mai putin greseala lor cit a GMs. daca cineva iti ofera zeci de milioane desi tu esti un lenes (cough*curry*cough) ar trebui sa fii prost sa refuzi.

obye
3rd June 2010, 12:21
Philly`s Brand + 2nd Pick (E.Turner) ---- FOR ----- Thunder`s J.Green + J.Harden + N.Krstic + K.Weaver + 21st Pick ( Solomon Alabi/ Damion James/Daniel Orton) ???

Imagine: Westbrook - Turner - Durant - Brand - Ibaka ! Cu toate ca chemestry-ul ar fi la pamant ! ( Sef , Collison , White + other picks of the bench + CAP SPACE )
Oricum mi se pare echilibrat trade-ul ! Iar acest trade ar atrage si FA !

Bogeyman
3rd June 2010, 14:44
Philly`s Brand + 2nd Pick (E.Turner) ---- FOR ----- Thunder`s J.Green + J.Harden + N.Krstic + K.Weaver + 21st Pick ( Solomon Alabi/ Damion James/Daniel Orton) ???

Imagine: Westbrook - Turner - Durant - Brand - Ibaka ! Cu toate ca chemestry-ul ar fi la pamant ! ( Sef , Collison , White + other picks of the bench + CAP SPACE )
Oricum mi se pare echilibrat trade-ul ! Iar acest trade ar atrage si FA !

si cu Thunder devenind worst shooting team?...in afara de Durant 0

obye
3rd June 2010, 15:17
Main goal for the Thunder e un 7 footer defensive C (Przybilla sau Haywood)
si un 3pt sniper (SG)(Kyle Korver,Roger Mason,Raja Bell,Quentin Richardson)

Solutii nu prea sunt la capitolul C`s in FA! Si pick-urile sunt 21 si 25 pt Thunder ... adika prospect C`s !
~sad~

Witch major FA would come to Thunder ?

Bogeyman
3rd June 2010, 16:13
^ oricare daca Thunder overpays him :P

obye
3rd June 2010, 17:17
In Free Agency nu sunt C's de calitate! Si OKC nu prea are tradeable solutions !

Irimus
3rd June 2010, 17:30
Daca Bosh merita max Dirk merita max toata ziua.Si-mi nu-mi zi tu mie ca dispare in playoff, uita-te peste statsurile sale din playoff chiar de anul acesta..nu e vina lui ca echipa sa sucks.La urma urmei nici Wade nu a mai prea vazut runda a doua a playoffului de 4 ani.

Irimus
3rd June 2010, 17:31
Philly`s Brand + 2nd Pick (E.Turner) ---- FOR ----- Thunder`s J.Green + J.Harden + N.Krstic + K.Weaver + 21st Pick ( Solomon Alabi/ Damion James/Daniel Orton) ???

Imagine: Westbrook - Turner - Durant - Brand - Ibaka ! Cu toate ca chemestry-ul ar fi la pamant ! ( Sef , Collison , White + other picks of the bench + CAP SPACE )
Oricum mi se pare echilibrat trade-ul ! Iar acest trade ar atrage si FA !

O iei de tot pe aratura baiatule.Orice oferta pt Turner incepe cu Westbrook(ca sa nu fiu prost ca tine si sa exagerez zicand Durant) si cu Brand mergand in cealalta directie.Phila nu da un future franchise player(asta nu zic eu, asta citesc pt ca nu ma dau mare cunoscator de Ncaa pt ca nu sunt) pt role playerii echipei tale preferate.

Westbrook+
Harden+
2 1st pick+
cap space

pt Turner si Brand

e o oferta decenta, la care Phila ar zice Pass la final.Turner nu e chiar Lebron sau Howard dar cand un jucator e catalogat de toti expertii ca fiind next T-mac/Wade/B. Roy in cel mai rau caz, nu-l dai pt nenazi krstici si jeffi greeni

Kobe24
3rd June 2010, 18:53
http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=Ah40UJHIs2XSJoa6nGv4IRy8vLYF?slug=aw-lebronshow060210

“He seems more enthusiastic about this than he did trying to beat the Celtics,” said one Western Conference GM. “I mean, who goes on Larry King to talk about ‘when I become a free agent’?”

caseta
3rd June 2010, 19:15
http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=Ah40UJHIs2XSJoa6nGv4IRy8vLYF?slug=aw-lebronshow060210

“He seems more enthusiastic about this than he did trying to beat the Celtics,” said one Western Conference GM. “I mean, who goes on Larry King to talk about ‘when I become a free agent’?”

am stiut ca e wojnarowsky inainte sa deschid linkul.
cind m-am convins ca el e nici nu m-am mai obosit sa citesc
tu in schimb vad ca esti mare fan

ca sa nu mai zic ca "one Western Conference GM" ala e cam inventat. de ce ar fi discutat un "Western Conference GM" cu wojnarovsky despre subiectul favorit al idiotului ? daca vorbesti cu unu, vorbesti despre ce face ala in draft, despre antrenori, jucatori etc, nu-l suni pe ala sa zici "frate, mie nu-mi place gustul de la coca-cola. tu ce parere ai ? nu crezi ca are gust de pisat de antilopa ?"

ce face pulica asta se numeste "psychological projection": http://en.wikipedia.org/wiki/Psychological_projection



Westbrook+
Harden+
2 1st pick+
cap space

pt Turner si Brand

e o oferta decenta, la care Phila ar zice Pass la final

transformation ..... COMPLETE!!

in momentul asta esti exact ca fanii bulls de pe realgm (unde banuiesc ca petreci ceva timp) care nu voiau sa-l dea pe deng pt kobe.

uber homer care supra evalueaza la greu jucatorii echipei al carei fan e.

westbrook (proven nba player) +
harden (despre care se zicea ca are potential mai mult, doar ca nu are loc prea mult la thunder) +
doua 1st round picks +
cap space

pt un jucator care n-a jucat o secunda in nba si nu e suficient de bun incit sa fie 1st pick +
brand (pe care nu-l poti da nici gratis, ca nu vrea nimeni sa-i haleasca salariul)

si PHILA refuza. PHILA. nu THUNDER. :happy

boy, you must have lost your damn mind.



Daca Bosh merita max Dirk merita max toata ziua.Si-mi nu-mi zi tu mie ca dispare in playoff, uita-te peste statsurile sale din playoff chiar de anul acesta..nu e vina lui ca echipa sa sucks.La urma urmei nici Wade nu a mai prea vazut runda a doua a playoffului de 4 ani.

nu stiu daca are rost sa-ti explic ca wade a fost 2 ani lovit si dupa aia 2 ani a avut o echipa de ciumeti, ca oricum cind auzi de wade pierzi uzul ratiunii.

despre dirk vs bosh insa putem discuta.
dirk a avut echipa clar mai buna decit bosh, antrenori mai buni, e mai slab dpdv defensiv si e cu 6 ani mai batrin. daca erau amindoi in their prime i-as fi considerat more or less egali - si nu l-as fi vrut pe nici unul the main man in echipa mea, daca vreau sa iau titlul. insa in conditiile de azi, daca e sa-i dau unuia max, prefer sa-i dau lui bosh.

caseta
4th June 2010, 10:38
http://realgm.com/src_wiretap_archives/66979/20100603/nets_turn_down_dooling_deal_for_beasley/

WTF ?
n-o fi el cine stie ce, dar totusi cit e pe rookie scale il poti folosi, iar cind nu mai e pe rookie scale fie il lasi sa plece, fie, daca a inceput sa joace ceva, faci un S&T.

ma refer la nets aici. ca heat e clar ca vor sa dump as much salary as possible.
e clar ca riles trage sa aduca 3 FA.

la nets se explica asta doar daca si ei au sperante sa ia 2 FA, altfel chiar nu vad de ce nu ai da un backup PG de 30 de ani pt un SF-PF tinar si pe rookie salary scale.
nets insa mi se pare ca ar fi cei mai unlikely sa ia 2 FA. mai au 2-3 ani pina se muta in NY (DACA pina la urma se mai muta) si au o echipa f slaba, deci FAs au putine incentives sa vina la ei. ca sa nu mai zic ca acasa au extrem de putini oameni la arena.

caseta
4th June 2010, 11:32
http://sendlebrontochicago.com/wp-content/themes/arthemia-premium/scripts/timthumb.php?src=/wp-content/uploads/2010/05/notojoe.jpg&w=300&h=300&zc=1&q=100

lolz

Irimus
5th June 2010, 01:55
transformation ..... COMPLETE!!

in momentul asta esti exact ca fanii bulls de pe realgm (unde banuiesc ca petreci ceva timp) care nu voiau sa-l dea pe deng pt kobe.

uber homer care supra evalueaza la greu jucatorii echipei al carei fan e.

westbrook (proven nba player) +
harden (despre care se zicea ca are potential mai mult, doar ca nu are loc prea mult la thunder) +
doua 1st round picks +
cap space

pt un jucator care n-a jucat o secunda in nba si nu e suficient de bun incit sa fie 1st pick +
brand (pe care nu-l poti da nici gratis, ca nu vrea nimeni sa-i haleasca salariul)

si PHILA refuza. PHILA. nu THUNDER. :happy

boy, you must have lost your damn mind.

.
ia citeste putin ce se scrie despre turner.

caseta
5th June 2010, 03:17
indiferent ce s-ar scrie despre turner trade-ul mentionat de tine e aberant, iar ideea ca phila l-ar refuza e si mai si. si orice s-ar scrie nu e considerat nici cel mai bun din draftul asta.

dar chiar daca ar fi sa zicem un carmelo (ceea ce nu e spectaculos, dar e ok) sa zicem ca pe el ai putea da un westbrook si 2 late 1st round picks (sa zicem), dar in nici un caz nu dai toate alea + harden + cap space ca sa halesti contractul lui brand.

spala-te cu niste apa rece pe fata, respira adinc, gindeste la rece si vezi daca iti da tot asa.

ca sa fie clar, nu zic ca turner nu poate fi superstar. habar nu am. insa in momentul asta inca n-a dovedit nimic.

e ca si cum acum citiva ani de zile, inainte sa fie draftat lebron, ai fi zis ca pt lebron si Z ceri iguodala, thaddeus young (amindoi inca pe rookie scale) + doua 1st round picks + expirings. sau la lebron era doar hype, la turner asta hype-ul e 100% realitate ?

caseta
6th June 2010, 04:11
danny ferry is out.
a little late IMO.
a construit o echipa decenta, dar nu o campioana. mai nasol e ca a riscat absolut tot pe sezonul asta, ceea ce ii lasa pe cavs fara prea multa flexibilitate pt viitor.

Irimus
6th June 2010, 22:21
I heard a rumor on a possible trade on a sporting radio show today. They were saying a possible deal with the Lakers, Spurs, and the Sixers. The trade would involve Andrew Bynum, Tony Parker, and Andre Iguodala. Bynum to the Sixers, Parker to the Lakers, and Iguodala to the Spurs. I think its unlikely but who knows, anything can happen!!!

Ar fi oribil pt Phila.Bynum e bun si poate fi foarte bun insa e mereu accidentat si genunchii ii sunt deja plini de operatii.

phyxius
6th June 2010, 23:23
sincer, nici pentru Spurs n-ar fi cine stie ce. Iggy e bun, dar nu-l vad functionand la SA, cum nici Jefferson n-a functionat (bine, Jefferson era deja in declin).

un trade ca asta ar fi cel mai avantajos pentru Lakers... fuckin' Lakers... :(

...dar probabil nu se va intampla, deci n-are rost sa overthink it.

caseta
8th June 2010, 11:17
de chestii din astea "am auzit o soapta care auzise un zvon care auzise la radio ca un fan visase ca intr-un ziar un reporter sportiv se gindise sa scrie despre trade-ul X" e plin realgm-ul in offseason. 99.99999999999999999% nu se va intimpla asa ceva. daca sixers ar fi atit de idioti, nu vor fi spurs.

spurs inca-l au pe jefferon on the books 1 an, asa ca iguodala ar fi un pic redundant. cred ca mai curind l-ar baga pe jefferson intr-un package cu parker (jefferson pe post de expiring) pt cineva cu un contract mare. bosh de exemplu ? sincer, in caz de s&t, nu cred ca le ofera cineva ceva mai bun de atit. parker in his prime + un expiring ar fi good deal.

sau, daca hornets au nevoie sa scape de salariu, parker + jefferson pt cp3 + peja.


IN OTHER NEWS
http://realgm.com/src_wiretap_archives/67069/20100607/cavaliers_raptors_discussing_mo_williams/

un pic cam tirziu, ca si restul schimbarilor (mike brown, danny ferry).
mo pare baiat bun si s-a potrivit dpdv al chemistry, insa nu e PG-ul de care are nevoie lebron. pur si simplu dispare in playoffs, ceea ce inseamna ca mental e slabut. IMO jarrett jack (daca l-ar lua cavs in trade) e mult mai tare dpdv mental.

obye
8th June 2010, 14:09
Cu Lebron ON nu au nevoie de un ballhandler ci de un sniper (ca sa spread the floor) and size for defense !
Fara Lebron , they need a ballhandler , atlethic PG.
Cavs sunt in sah mat pana la decizia lui LBJ cel putin in privinta PG-ului , IMO !

Ar putea in schimb sa lucreze in frontcourt !

obye
8th June 2010, 15:56
J.Green & DJ White (OKC) - M.Beasley (MIA)
S-ar face spatiu pentru Bosh la PF , au un SF prin Green si un prospect PF in White !
OKC au another scoring option on the frontcourt - Beasley is friends with KD !

??

Bogeyman
8th June 2010, 18:22
Cu Lebron ON nu au nevoie de un ballhandler ci de un sniper (ca sa spread the floor) and size for defense !
Fara Lebron , they need a ballhandler , atlethic PG.
Cavs sunt in sah mat pana la decizia lui LBJ cel putin in privinta PG-ului , IMO !

Ar putea in schimb sa lucreze in frontcourt !

sun in sah. sah mat inseamna final de joc. ei sunt in sah si le va da lebron mat dupa ce semneaza cu alta echipa

btw, all-star Mo Williams on the trading block haha. guess he's not that good after all . si delonte west
ce mi-ar place sa-l ia cumva bucks pe west

phyxius
8th June 2010, 18:37
*all-star dupa ce alti doi tipi care aveau prioritate in fata lui s-au accidentat

West e bun, dar din pacate problemele lui personale pot avea efect si asupra jocului sau, dupa cum s-a dovedit...

caseta
8th June 2010, 19:32
n-am ce face si citesc un articol de Wojnarowski .... si evident ca dau de asta:


Before Ferry was hired as GM, it wasn’t uncommon for Gilbert to pass notes to the bench for substitutions he wanted Paul Silas to make.

really ?
gibert a cumparat cavs de la gund in 2005, si imediat l-a schimbat pe silas cu mike brown. so ... yeah.

in schimb asta

Riley promises to sell James and Chris Bosh(notes) on taking a little less money for a chance to be champions. He plans to tell them all about how the Showtime Lakers did it in the pre-salary cap ’80’s and how they can do it, too. It’s an improbable scenario, and a source with knowledge of his plans says Riley clearly prefers Chris Bosh over Amar’e Stoudemire(notes) with the second max contract slot the Heat have available. In fact, Riley is believed to still be torn about whether he would take Stoudemire over Utah’s Carlos Boozer(notes). Riley is also intrigued with signing Boston’s Ray Allen(notes) to get a shooter on the floor with Wade.
suna exact ca ceea ce as face si eu si ceea ce m-as astepta de la riles.

poate ca daca n-ar fi asa hater Wojnarowski ar scrie si el articole mai ok .... desi inca cred ca "sursele" lui sunt la fel de reale ca si ale lui sam smith.

some more stupidity

Different times, different measures of self. James refuses to see himself in the context of sport, in the lineage of those before him. There are two preps-to-the-pros stars in these NBA Finals – Kobe Bryant(notes) and Kevin Garnett(notes) – and sometimes people forget how much they struggled early on, how no one ever anointed them as skinny high schoolers leaping straight into the draft. They were talents, but they never had childhoods like James.

James climbed out of limousines at prep All-American sneaker camps. He wore shades and shirts which proclaimed himself King. He never learned to treat people with many manners or treat authority with respect. When he had something to say about himself, LeBron James never needed to consider the circumstances surrounding him. Now, it happens again. Free agency has enough hype without this selfish stunt, without him thinking that somehow everyone else is just a prop for his drama.

tocmai am terminat de citit "the last season" de phil jackson, si din ce zice el acolo nu e kobe ala care stie sa "treat authority with respect". din contra, kobe cica mereu a avut probleme cu autoritatea - cu ta'su, cu phil jackson, cu shaq etc.

Raptor
8th June 2010, 23:53
*all-star dupa ce alti doi tipi care aveau prioritate in fata lui s-au accidentat

West e bun, dar din pacate problemele lui personale pot avea efect si asupra jocului sau, dupa cum s-a dovedit...

Daca West nu pleaca si o fute pe ma-sa lu LeBron in continuare... LeBron is outta there :D

caseta
9th June 2010, 00:17
wait, there's more (eram la munca si nu am avut prea mult timp de postat mai devreme)


Just know this: It wasn’t until Tom Thibodeau – who swore he never again wanted an agent – signed with William Wesley’s CAA that the Chicago Bulls grew serious about the coach’s candidacy. Something pushed Bulls officials to get on a plane, fly to Los Angeles on the eve of the NBA Finals and meet with the Boston Celtics assistant coach. Within 48 hours, the Bulls had a deal for Thibodeau to become their head coach. For several weeks, the Bulls had chances to interview him. They never did. Just a year ago, Thibodeau couldn’t get offers from the Sacramento Kings, Detroit Pistons, Philadelphia Sixers and Minnesota Timberwolves. The Celtics see him as a career assistant and wouldn’t even consider him as a candidate to replace Doc Rivers.

asta se comporta de parca thibodeau era ultimu descult si nu auzise nimeni de el si a semnat cu world wide wes si brusc a luat contract.
fuck off, hater.
orice si oricine are vreo legatura cu lebron .... he turns the hate up.

phyxius
9th June 2010, 01:13
Daca West nu pleaca si o fute pe ma-sa lu LeBron in continuare... LeBron is outta there :D

LOL... nici nu m-am gandit la asta. dupa mine, zvonul ala e complete bullshit...

ma refeream la incidentul cu armele de foc in care West a fost implicat dinainte sa inceapa sezonul. a pierdut ceva playing time cat timp a stat sa-si rezolve o parte din problemele alea si tinand cont de trecutul sau cu probleme psihologice, nu e foarte dependable.

...dar doar ca o precautie, daca West se duce la Bucks, sa aiba si Jennings grija sa nu-i faca vreodata cunostinta cu maica-sa :D

Kobe24
9th June 2010, 04:39
n-am ce face si citesc un articol de Wojnarowski .... si evident ca dau de asta:



really ?
gibert a cumparat cavs de la gund in 2005, si imediat l-a schimbat pe silas cu mike brown. so ... yeah.

in schimb asta

suna exact ca ceea ce as face si eu si ceea ce m-as astepta de la riles.

poate ca daca n-ar fi asa hater Wojnarowski ar scrie si el articole mai ok .... desi inca cred ca "sursele" lui sunt la fel de reale ca si ale lui sam smith.

some more stupidity


tocmai am terminat de citit "the last season" de phil jackson, si din ce zice el acolo nu e kobe ala care stie sa "treat authority with respect". din contra, kobe cica mereu a avut probleme cu autoritatea - cu ta'su, cu phil jackson, cu shaq etc.

te inteleg ca nu iti place de woj, dar de sursele lui nu ai ce zice. sunt extrem de bune. de cele mai multe ori el anunta trade primul. la trade deadline poti sa urmaresti sa vezi care e corect si care nu. dupa DA cred ca are cele mai bune surse(mai sunt cativa de la espn). pana acum eu nu tin minte sa fii spus un trade si sa nu se intample. aici tu esti hater.
da sam smith e praf n-are nimic.
da in "jordan rules" sursa lui era una extrem de tare: phil jackson:P. e adevarat ca phil nu zice tot timpu adevaru...si probabil doar 60-70 din cartea aia e adevarata asa cum si 70% din the last season e adevarata. sigur in mare parte ideile sunt adevarate.

Bogeyman
11th June 2010, 10:01
http://sportsillustrated.cnn.com/2010/basketball/nba/06/10/draft.sleeper.candidates/

de ce zice el ca Paul George si Dominique Jones sunt sleepers?...ambii vor fi draftati in top 20 probabil.
Paul George nu cade mai departe de bucks daca e available at #15. hmmmm....doar nu se asteapta sa fie in top 5 or something

Irimus
11th June 2010, 13:20
Paul George nu cade mai departe de bucks daca e available at #15. hmmmm

ce tari sunt fazele astea..de parca ai tu habar ce are Gm-ul de la Bucks in cap :P ..poate dau pick-ul si pe Jennings pt #3 sau #4 si au rezolvat frontcourt-ul cu Bogut si Favors/Cousins pt urmatorii 7-8 ani.:D

Bogeyman
11th June 2010, 18:03
ce tari sunt fazele astea..de parca ai tu habar ce are Gm-ul de la Bucks in cap :P ..poate dau pick-ul si pe Jennings pt #3 sau #4 si au rezolvat frontcourt-ul cu Bogut si Favors/Cousins pt urmatorii 7-8 ani.:D

sper ca nu vorbesti serios.

stiu ce are in cap, daca Paul George sau Patrick Patterson sunt available at #15, bucks ii ia pe oricare dintre ei

Irimus
11th June 2010, 18:54
ba vb serios..un pf/c cu star potential are valoare mai mare decat un flashy pg care nu prea se apara(nu ca nu ar vrea, dar cred ca are vreo 60 de kg atata e de slab) si care arunca in mod constant 3 of 15, 4 of 18, 1 of 9

Kobe24
12th June 2010, 00:43
jennings are 76 de kg(sau cel putin asa e listat).
dumars avea 8-9kg in plus si juca pe 2 si a fost(probabil) cel mai bun aparator ever la jordan, si unul din cei mai buni aparatori din vremea respectiva.
stockton avea exact cat jennings si a fost un aparator foarte bun.
asa ca se poate.

Irimus
12th June 2010, 03:12
^am exagerat cu cele 60 de kg dar oricum e incredibil de slab.un pg experimentat ca billups sau andre miller can post him all night long fara probleme.

caseta
12th June 2010, 04:31
ba vb serios..un pf/c cu star potential are valoare mai mare decat un flashy pg care nu prea se apara(nu ca nu ar vrea, dar cred ca are vreo 60 de kg atata e de slab) si care arunca in mod constant 3 of 15, 4 of 18, 1 of 9

aici sunt de acord cu tine. PG mici si slabi, flashy dar care nu se apara si care au % mizerabile la FG sunt overrated. tre sa fii probabil batut in cap sa overrate asa un jucator, cind e clar ca nu poti lua titlul cu el ca main man, dar na, unii oameni se pare ca nu vad ceea ce e evident ...

Bogeyman
12th June 2010, 10:10
aici sunt de acord cu tine. PG mici si slabi, flashy dar care nu se apara si care au % mizerabile la FG sunt overrated. tre sa fii probabil batut in cap sa overrate asa un jucator, cind e clar ca nu poti lua titlul cu el ca main man, dar na, unii oameni se pare ca nu vad ceea ce e evident ...

haha. Jennings nu pleaca nicaieri si nimeni nu intentioneaza sa ia titlu cu el ca main man. jennings a fost main man o perioada deoarece era on fire si nu era nimeni altcineva mai bun decat el in echipa (la ofensiva ma refer).
apoi a venit Salmons si e alta poveste.
vezi tu, Hammond incearca sa faca o echipa ca la Pistons, fara un main man clar

si asa va luati de el de parca ar fi de 5 ani in liha. a fost rookie si avea 19-20 de ani ce vreti, sa-si duca echipa in finala?
a jucat defense din ce in ce mai bine, pune presiune pe pg-ul advers full-court si are timp sa devina mai bun.
cat despre fg%, aia se rezolva.

cred ca stiti ce reputatie are skiles, macar tu caseta. daca jennings nu a fost benched niciodata sezonul asta, there's gotta be smth special about him, and skiles sees that

Kobe24
12th June 2010, 18:59
se referea la iverson:)

Bogeyman
12th June 2010, 19:36
se referea la iverson:)

:ok:

caseta
14th June 2010, 03:09
cine ?

anyways, uite aici un articol pt fanii kobe:
http://sportsillustrated.cnn.com/2010/writers/jack_mccallum/05/28/kobe/index.html
nu-s de acord cu el, dar inteleg de ce are parerea asta.

si daca tot am ajuns la mccallum, un articol interesant despre gentry:
http://sportsillustrated.cnn.com/2010/writers/jack_mccallum/05/13/gentry.suns/index.html
cu atit mai interesant cu cit mccallum stie despre ce vorbeste, ca a petrecut un sezon cu suns (in special cu antrenorii) cind a scris SSOL

personal as zice ca gentry a facut o treaba mai bine decit d'antony: developing a bench. d'antoni mergea prea mult doar cu staterii si ii cam epuiza in sezon.
pe de alta parte, d'antoni a prins 2 WCF si a avut si o circa de ghinion:
- amare busit 1 an
- amare si diaw suspendati
- nash cu nasul spart de nu a putut sa joace
- duncan bagind primul 3 din sezon
etc
plus sarver fiind a cheap bastard. daca nu vindea nu stiu cite picks ar fi putut avea o echipa si mai talentata.

Raptor
14th June 2010, 23:14
aici sunt de acord cu tine. PG mici si slabi, flashy dar care nu se apara si care au % mizerabile la FG sunt overrated. tre sa fii probabil batut in cap sa overrate asa un jucator, cind e clar ca nu poti lua titlul cu el ca main man, dar na, unii oameni se pare ca nu vad ceea ce e evident ...

Gen Iverson? :D

caseta
15th June 2010, 03:13
ce tot aveti cu iverson mah ?
iverson s-a retras si-si vede de ale lui.

intre timp
http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=5283536

wade nu numai ca e 99.999999% sigur ca ramine in miami, dar se ocupa personal de recrutarea altor FA.
dintre toti FAs din vara asta, pe cine ai vrea cel mai mult ?
eu l-as vrea pe cel care vrea sa se asigure personal ca echipa are cele mai mari sanse posibile de a cistiga.
de multe ori jucatorii nu se baga in treburi din astea, oricum nu atit de clar si pe fata. e treaba GMs sa alerge dupa FAs.
dar uite ca wade e putin diferit.

adevarat ca ownership-ul lui heat trebuie sa-i fi cistigat increderea pt ca el sa faca asa ceva. dar banuiesc ca ajuta sa iei 1 titlu si apoi, cind echipa devine slaba, sa ai un target clar (vara lui 2010). adevarat ca lebron si bosh chiar daca ar vrea sa ramina la cavs/raptors n-ar putea sa faca asta pt ca echipele lor nu au cap space, but still.




warning: what follows are just the ramblings of a mad man - cam ce-mi trece mie prin cap. diverse scenarii in care heat pot construi cit mai rapid o echipa contender. read at your own risk.

si din ce zice wade acolo, imi da impresia ca lebron e cam 80% in NY, 15% la cavs. nu prea suna ca si cum ar fi avut mari sperante sa-l recruteze pt heat.

daca e asa, banuiesc ca bosh va fi 50-50 intre NY si heat, si raptors vor avea decizia finala - ca fara ei no S&T si bosh pierde 27 mil, asa ca vor avea si ei un cuvint de spus.

daca heat ii iau doar pe wade si bosh, atunci sincer as prefera sa nu dea restul de bani pe joe, boozer, amare. aia nu merita max.
mai curind banii ramasi as incerca sa-i impart intre haslem, przybilla (portland trebuie sa dea un C acum ca-l au pe oden, si l-au semnat pe camby) si ray ray.
ar ramine cu o gaura la SF, dar acolo ar putea fi suficient dorell wright (daca nu se mai accidenteaza) si/sau Q. alta varianta - sa-l ia pe travis outlaw de la portland o data cu przybilla intr-un trade mai mare in care sa scape de beasley.

in felul asta in loc sa sparga tot cap space-ul pe 3 oameni, ar reusi sa aiba depth mult mai mult.
wade (ar trebui sa joace PG, nu stiu cit i-ar conveni, dar cred ca ar face si asta pt o sansa la titlu), ray ray, outlaw, bosh, 'billa
cu arroyo, cook, dorell/q, haslem pe banca.

nu stiu cit le-ar ajunge cap space-ul, dar ma gindesc ca ar putea sa mai scape de ceva salarii.
in primul rind ar trebui sa incerce sa-l impacheteze pe james jones cu beasley pt un expiring. who knows, poate ca pune cuban botul - n-ar fi primul trade prost facut de mavs, si dampier e expiring.

daca nu, ar putea sa fie un pic creativi cu salariile. de ex lui haslem sa ii ofere un contract pe 6 ani pornind de la mai putin urmind ca in vara urmatoare el sa opt-out si sa-i ofere MLE partial sau complet, suficient cit sa acopere si banii pierduti anul asta. sunt destul de sigur ca haslem ar avea incredere in riles ca isi tine cuvintul. alta varianta sa-l faca pe unul player-coach. banuiesc ca ar putea sa-l plateasca ca player si sa-i dea ceva extra daca e coach. probabil tot haslem ar fi cel mai potrivit, pt ca e de mult la heat si poate fi credibil ca vrea sa urmeze o cariera in antrenorat. cred ca poti fi un pic creativ atita timp cit nimeni din cei implicati nu zice "da, fentam sistemul". chiar daca stern se prinde, putin probabil sa intervina.

daca nu reusesc sa scape de james jones, ma gindesc ca ar putea plati pe careva sa li-l ia de pe cap. daca nu-l vrea nimeni nici la pachet cu beasley, heat pot arunca niste future 1st picks (ca vor fi late anyway) si cash. max 3 mil, da nu e rau. poate separat mai pot face inca un trade - sa cumpere de la echipa aia un 2nd round pick cu inca 3 mil, dindu-le practic 6 mil ca sa ii scape de jones.

T-Mac89
15th June 2010, 09:05
Vezi că Travis e la Clippers acum.

Raptor
15th June 2010, 10:54
Beasley mi se pare un jucator cu un potential enorm, pacat ca fumeaza mereu.

caseta
15th June 2010, 11:04
actually, cred ca 'billa va opt-out, ca parca are ETO, iar travis e UFA.
la cite echipe au pastrat cap-space, o sa ramina bani pe piata, si, ca de obicei, GMs vor simti ca e de datoria lor sa cheltuiasca absolut tot. ca in firme in care diverse departamente la final de an cheltuiesc absolut tot ce le-a ramas in buget pt ca altfel risca sa le fie redus bugetul pe anul urmator.
asa ca s-ar putea sa beneficieze si astia mai mici de faptul ca vor fi atitia big name FA.

oricum, daca heat reusesc sa ii ia pe 'billa si outlaw cu 12 mil/an combinat, eu zic ca e o treaba buna. ideal ar fi cu 10 (vreo 7 pt 'billa si 3 pt outlaw), dar cum ziceam vor fi bani disponibili si GMs care ramin cu mina goala si cap space nefolosit (clippers, nets), asa ca vor creste si preturile role players.

obye
15th June 2010, 13:28
I still think Beasley e fit pentru OKC. J.Green + 26th pick. Miami!
Cat despre 'bila , e perfect fit la OKC dar cred ca Portland il vor tine in roster ! Oricum se asteapta multe mutari la Draft !

obye
15th June 2010, 15:01
The Pacers are interested in (Ty) Lawson, according to a source.

The Pacers are willing to give up their pick - No. 10 - in next week's draft to get player that will help them immediately.

The Pacers wouldn't be searching for a point guard if they had taken Lawson instead of Tyler Hansbrough last year.

Lawson, Jrue Holiday, Jeff Teague, Darren Collison and Eric Maynor were all still available when the Pacers picked at No. 13.

Speaking of Collison, the Pacers have reached out to New Orleans about the former UCLA point guard.

Read more NBA news and insight: http://www.hoopsworld.com/HeadlineStories.asp?lc=NBA&c=1&TEAM_ID=&PLAYER_ID=&hd=20100615#STORY_26631#ixzz0qvFdy1Nd

Era de asteptat .Pacers o sa arate mai bine cu un PG bun !

KingMJames
15th June 2010, 23:55
kerr demisiona...

obye
16th June 2010, 12:17
Si acum BOMBA :


There’s a big-time player in the LeBron Sweepstakes that few have considered: the Trail Blazers. That’s right. As Sam Smith writes, the Blazers “have the pieces every team that could lose a free agent wants in a sign-and-trade, namely centers.” While Portland’s market is miniscule in comparison to New York and Chicago and Miami, LeBron has made it clear that, if he doesn’t re-sign with the Cavs, he wants the money — the six-year max deal money – because who knows what the cap will be after the new collective bargaining agreement is set in 2011.

And that’s where the Blazers come in. Think about it. They got the bigs (Greg Oden, Joel Przybilla and Marcus Camby), and they use one in a sign-and-trade while preserving the others at center. They got an All-Star forward in LaMarcus Aldridge and a stud guard in Brandon Roy. And then there’s Jerryd Bayless and Andre Miller as additional pieces, and veteran Juwan Howard.

Plus, Portland has some of the most loyal fans, is home to one of the world’s most influential companies in Nike (LeBron’s primary sponsor) and an owner (Paul Allen) who’s one of the richest men in the world and won’t hesitate to spend, network and spend some more.

So, in short, the Blazers can offer The King money and wins.

Portland, welcome to the LeBron race.

:D

caseta
16th June 2010, 13:03
obye, forget about sam smith.
ala inventeaza trades mai rau decit bill simmons. si simmons macar zice ca o face de placere, asta iti da impresia ca ce scrie el e nu doar posibil, dar probabil.

in plus sunt convins ca cavs ar sari in sus de bucurie la gindul ca ar putea sa faca un s&t care sa li-l aduca pe .... przybilla ?! yeap, 'billa for lebron sounds about right.
right out of stupid sam's dream.

ca sa nu mai zic ca nu are nici o importanta de unde a plecat nike - in mod sigur si ei il vor pe lebron in NY, unde ar avea vizibilitate maxima, nu in oregon. nike n-au nevoie de el sa vina la munca 9 to 5 la HQ-ul lor, au nevoie de el sa apara la tv si sa vinda incaltari. ca sa nu mai zic ca daca dupa mintea lui sam smith daca lebron ar vrea in oregon pt ca acolo e sediul nike, atunci de ce nu s-ar duce direct la sursa, sa joace in grecia (nike e zeita greaca a victoriei) :headbang:


nope.
este intre NY, cavs si heat. si am impresia ca cavs are fading out quickly. nu au gasit un coach si se pare ca o sa le fie greu pt ca aia mai buni vor asigurari ca vine lebron, iar lebron o sa vrea un coach bun pt a semna. nu au scapat de mo si delonte. iar la anul nu vor mai avea frontcourt. shaq is gone, si ma indoiesc ca-l vrea careva. Z e batrin. mie-mi plac varejao + hickson ca titulari, dar mai trebuie ceva depth.

obye
16th June 2010, 13:34
New York would be the baddest choice for LeBron ! I`dd say : Nets (soon to be Brooklyn , NY) (Harris , Favors?, Lopez) sau Bulls ( Rose si Noah - au si trade pieces , big city BUT ALSO the ghost of MJ) .
Sincer pe mine nu ma incanta Wade + LeBron , eu gandesc clasic PG - SG/Winger(scorer) - Center + BENCH ! This WINS Championships!

caseta
16th June 2010, 16:39
New York would be the baddest choice for LeBron ! I`dd say : Nets (soon to be Brooklyn , NY) (Harris , Favors?, Lopez) sau Bulls ( Rose si Noah - au si trade pieces , big city BUT ALSO the ghost of MJ) .
Sincer pe mine nu ma incanta Wade + LeBron , eu gandesc clasic PG - SG/Winger(scorer) - Center + BENCH ! This WINS Championships!

lemme quote from urban dictionary


Toughest, coolest. Always used complimentary, unless used by someone who has poor grammar and does not know that the superlative form of "bad" is "worst". Ironically, "baddest" and "worst" are complete opposites, despite the fact that at first glance, they appear to be synonyms.

I'd (cu un singur "d") say we have a bingo !!!

obye
16th June 2010, 20:52
Well ... you get my point ! :D

Bogeyman
17th June 2010, 22:43
The Sixers have agreed to trade Samuel Dalembert to the Kings for Andres Nocioni and Spencer Hawes, according to a report from Chad Ford of ESPN.

RealGM Note: Dalembert is entering the final season of his contract.

Nocioni is owed $6.85M, $6.65M and $7.5M over the next three seasons.

Hawes, a member of the 2007 NBA Draft class, will become a restricted free agent after the 10-11 season.

Both Dalembert and Nocioni have frequently been mentioned in trade rumors, largely due to their bloated contracts.

Read more: http://realgm.com/src_wiretap_archives/67249/20100617/sixers_send_dalembert_to_kings_for_nocioni_hawes/#ixzz0r8oDxhDt


bun trade pt kings, cam prost pt philla.
sunt plini de SFs si pt o echipa care se bazeaza mult pe defense, Hawes nu e tocmai alegerea potrivita. nu are nici un joc ofensiv prea impresionant
si contractul lui Noce e nasol. They must think highly of Hawes, altfel nu vad rostul trade-ului

de fapt daca ma uit mai bine au salvat vreo 2 mil jumate cu trade-ul, destul sa-l drafteze pe Turner si sa fie under the luxury tax

Irimus
18th June 2010, 00:42
Prost trade-ul pt phila dpdv financiar.Expiring-ul lui Sammy putea fii excelent la deadline cand mereu apar Gasoli/Stoudamaierii etc care vor sa plece..si pt a lua asa ceva e in primul rand nevoie de un expiring mare.

Dpdv baschetbalistic e ok.Noce e un jucator decent iar Hawes e bunicel in ofensiva insa prezenta inside a lui Dalembert va fi f greu inlocuita.

Irimus
18th June 2010, 00:45
se referea la iverson:)
e hater caseta dar nu e prost.jennings nu se poate compara cu iverson decat la fizic si la freza...nu poti compara merele cu ananasul da-o incolo de treaba.desi ca evident, nici cu iverson ca the man nu se putea lua titlul.

ps:nu ca jennings nu ar fi bun, sa nu sara maggot cu gura pe mine;) dar nu cred ca o sa ia mvp vreodata :).sau cine stie :D

caseta
18th June 2010, 05:12
Prost trade-ul pt phila dpdv financiar.Expiring-ul lui Sammy putea fii excelent la deadline cand mereu apar Gasoli/Stoudamaierii etc care vor sa plece..si pt a lua asa ceva e in primul rand nevoie de un expiring mare.

Dpdv baschetbalistic e ok.Noce e un jucator decent iar Hawes e bunicel in ofensiva insa prezenta inside a lui Dalembert va fi f greu inlocuita.

IMO e clar ca phila aveau 2 optiuni: sa declare aducerea lui brand catastrofala si sa mearga pe rebuilding, sau sa incerce sa salveze ce se mai poate salva. daca recunosteau ca aducerea lui brand a fost o greseala, atunci practic GM-ul trebuia sa-si faca bagajele. acum insa se ingroapa si mai rau in kkt (o miscare cunoscuta sub numele de "the isiah") pt ca gm-ul vrea sa-si pasteze jobul si/sau e prea orgolios ca sa admita ca a comis-o.

oricum cu sau fara dalembert, cu sau fara nocioni si hawes, tot echipa de loterie sunt fara un antrenor bun si un PG cu playmaking skills.

pt mine asta inseamna inca un an pierdut pt phila. mai ales ca acum cu multe echipe cu cap space si care vor sa fie contenders ACUM ar fi avut poate sansa sa scape de niste contracte. cine stie, poate chiar de brand.

Bogeyman
18th June 2010, 07:21
e hater caseta dar nu e prost.jennings nu se poate compara cu iverson decat la fizic si la freza...nu poti compara merele cu ananasul da-o incolo de treaba.desi ca evident, nici cu iverson ca the man nu se putea lua titlul.

ps:nu ca jennings nu ar fi bun, sa nu sara maggot cu gura pe mine;) dar nu cred ca o sa ia mvp vreodata :).sau cine stie :D

hai ma, 10 pg on 45% fg e bun pt un C. Hawes e mediocru, nimic mai mult. Deja il aveti pe Jason Smith care e acelasi lucru.
e clar ca tradeul asta pregateste un alt trade. Iggy pleaca, sau daca il drafteaza pe Favors pleaca Young
de asemenea mai e posibilitatea sa-l foloseasca pe Hawes pt spacing sa poata juca iggy, young, turner impreuna dar asta ar fi worst shooting team

Irimus
18th June 2010, 08:22
hai ma, 10 pg on 45% fg e bun pt un C. Hawes e mediocru, nimic mai mult. Deja il aveti pe Jason Smith care e acelasi lucru.
e clar ca tradeul asta pregateste un alt trade. Iggy pleaca, sau daca il drafteaza pe Favors pleaca Young
de asemenea mai e posibilitatea sa-l foloseasca pe Hawes pt spacing sa poata juca iggy, young, turner impreuna dar asta ar fi worst shooting team

LOL, tu nu numai ca stii tot ce gandeste Gm-ul lui Bucks dar stii si ce gandeste cel de la Phila :happy

1.Turner is still the pick.no doubt about it
2.de plecat iguodala nu pleaca 99%. young insa da, sunt sanse bune sa plece.peste 50% as zice.am citit ca phila il ofera oricarei echipe care il drafteaza pe Cole Aldrich-mixed feelings here, nush cate de bun e respectivul

Irimus
18th June 2010, 08:26
IMO e clar ca phila aveau 2 optiuni: sa declare aducerea lui brand catastrofala si sa mearga pe rebuilding, sau sa incerce sa salveze ce se mai poate salva. daca recunosteau ca aducerea lui brand a fost o greseala, atunci practic GM-ul trebuia sa-si faca bagajele. acum insa se ingroapa si mai rau in kkt (o miscare cunoscuta sub numele de "the isiah") pt ca gm-ul vrea sa-si pasteze jobul si/sau e prea orgolios ca sa admita ca a comis-o.

oricum cu sau fara dalembert, cu sau fara nocioni si hawes, tot echipa de loterie sunt fara un antrenor bun si un PG cu playmaking skills.

pt mine asta inseamna inca un an pierdut pt phila. mai ales ca acum cu multe echipe cu cap space si care vor sa fie contenders ACUM ar fi avut poate sansa sa scape de niste contracte. cine stie, poate chiar de brand.

niste obs.
1.doug collins, zice lumea, ca ar fii antrenor bun.de 10 ori mai bun decat E. Jordan.contractul lui Noce are team-option pt anul trei, deci e expiring vara viitoare-asta face ca trade-ul sa nu mai mai para chiar atat de rau.
2.daca nu aveau de gand sa il pastreze pe Dalembert, trade-ul e chiar ok.Au obinut un young C care chiar daca nu a rupt gura targului, mai are timp sa fie un solid starter.
3.no pg?aici gresesti.jrue holiday a avut vreo 8 apg in ultimele 2 luni(cand a fost titular) desi era cel mai tanar jucator din Nba.abia a implinit 20 de ani.ah, si e excelent on ball-defender
4.overall, sunt o echipa de maxim 40-42 de victorii insa viitorul arata bine imo.

T-Mac89
18th June 2010, 11:22
Răsfoiam prin thread-urile mai vechi (Off-Season 2009) și m-am lovit de ceva interesant :


The Celtics reportedly offered Rajon Rondo and Ray Allen to the Pistons for Rodney Stuckey, Richard Hamilton and Tayshaun Prince.

League sources told Yahoo! Sports of the deal, which reportedly never made it past lower level executives as Detroit rejected the offer immediately.

The offer was made this past weekend.

:shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:

Mă întreb cum s-o simții Dumars acum :evil:

Bogeyman
18th June 2010, 12:49
LOL, tu nu numai ca stii tot ce gandeste Gm-ul lui Bucks dar stii si ce gandeste cel de la Phila :happy

1.Turner is still the pick.no doubt about it
2.de plecat iguodala nu pleaca 99%. young insa da, sunt sanse bune sa plece.peste 50% as zice.am citit ca phila il ofera oricarei echipe care il drafteaza pe Cole Aldrich-mixed feelings here, nush cate de bun e respectivul

inainte sa ma iei la misto cauta si vei gasi ca doug collins il vrea pe Cousins si Ed Stefanski pe Turner.
daca e clar ca Turner e pick-ul de ce are Cousins programat workout cu 6ers?

Irimus
18th June 2010, 15:03
inainte sa ma iei la misto cauta si vei gasi ca doug collins il vrea pe Cousins si Ed Stefanski pe Turner.
daca e clar ca Turner e pick-ul de ce are Cousins programat workout cu 6ers?

1.nu poti sa stii mai multe despre 76ers decat mine, asa cum nici eu, evident, nu stiu mai multe despre Bucks decat tine
2.Collins poa sa vrea pe cine vrea,jucatori ca Turner nu cresc prin copaci
3.daca Phila chiar l-ar vrea pe Cousins/Favors ar putea lejel sa faca trade down cu Wolves care sunt disperati sa-l ia pe Turner
4.pe realgm , exista un insider(si chiar e pe bune)care ne anunta mereu ce urmeaza.Toate trade-urile, toata miscarile le stim cu cateva zile inainte.Chiar si trade-ul asta, ne-a anuntat ca Sammy e aproape de Sac dar ca nu stie exact cine vine inapoi (tipul e prieten cu un nepot de-al lui Stefanski or something)-tipul ne-a asigurat ca 101% Turner este pick-ul DAR ca Phila ar da pe oricine in afara de Holiday pt Favors/Cousins (Young,Speights, future picks, poate chiar si Iguodala)
5.toti platitorii de abonamente din Phila au fost indemnati sa isi reinoiasca season ticketurile pt ca "a true sg is finally coming to play next to Andre Iguodala"
6.mi se pare normal cand ai #2 sa chemi la workout primii 3-4 jucatori, deci e logic ca si Cousins si Favors sa fie invitati

Bogeyman
18th June 2010, 19:15
^^^ mie nu mi se pare normal sa-i inviti daca stii deja pe cine iei in situatia asta. si nici ei nu ar veni daca nu ar fi fost anuntati ca au sanse sa fie luati de phila

si craptors au inceput sa vanda playoff tickets si s-au futut, nu poti avea incredere in chestii de astea.

si te-ai gandit ca poate vor sa-l dea pe Iggy pt #3 si lucreaza la un astfel de trade?

numa vii si ma iei asa deampulea fara sa te gandesti la toate posibilitatile. nici tu nu ai cum sa stii ce gandesc ei

si tipul ala in care ai atata incredere zice ca pot da pe oricine pt cousins/favors dar tu zici ca Iggy 99% nu pleaca.... mno fain ase, si altfel?

Irimus
18th June 2010, 20:21
ia uite, ca sa nu vezi ca nu le stii chiar pe toate, pe site-ul oficial

http://www.nba.com/sixers/draft_turner.html#

Irimus
18th June 2010, 20:23
cousins/favors dar tu zici ca Iggy 99% nu pleaca.... mno fain ase, si altfel?

da, ar da pe oricine, dar iggy nu pleca 99% pt ca nimeni nu accept iggy pt #3 sau #4..nu e vb doar talent wise e si vb ca rookye-ull vine cu contract mic iar Iggy are 13 milioane.un pachet young+speights+2011 first pick e probabil mai tentant decat iggy by himself..

caseta
18th June 2010, 23:18
^^^ mie nu mi se pare normal sa-i inviti daca stii deja pe cine iei in situatia asta. si nici ei nu ar veni daca nu ar fi fost anuntati ca au sanse sa fie luati de phila

nu e neaparat asa. adica chiar daca esti hotarit sa iei pe careva, e bine sa fii pregatit pt vreun scenariu aiurea - daca se intimpla ceva cu ala, daca ies la iveala niste informatii noi si damaging etc.

iar pustanii aia sunt figuranti daca refuza sa vina la un work-out. nu e cine stie ce efort sa vina la 2-3-4-5 workouts. daca le e lene sa vina la un workout, atunci cum sa fie cind o sa ai nevoie de ei 82 de meciuri pe sezon ?

Irimus
18th June 2010, 23:57
^corect.in plus, cand tu esti projected sa fii ales al 3-lea sau al 4-lea, ar trebui sa fii incantat ca echipa cu #2 vrea sa te vada.

Irimus
19th June 2010, 00:06
ia uite, ca sa nu vezi ca nu le stii chiar pe toate, pe site-ul oficial

http://www.nba.com/sixers/draft_turner.html#

damn,au scos imaginea.. :headbang:

Bogeyman
19th June 2010, 03:19
no fain, si altfel?

bine, sanatos?

Irimus
19th June 2010, 10:34
da,multumesc. http://i48.tinypic.com/2z5oppy.jpg

obye
21st June 2010, 14:59
Sixers sunt intre Turner si Cousins ! IT WOULD BE A WIN FOR THE NETS if they pick Cousins !

Irimus
21st June 2010, 16:23
Nu te agita, Phila il ia pe Turner.Cousins nu ar fi o alegere groaznica(gen Darko over Carmelo,Wade,Bosh) insa Turner nu poate fi refuzat.

obye
21st June 2010, 16:34
Cica Doug Collins este fan FAVORS (Nu am vrut sa zic Cousins... SRY) my bad...


But the Sixers are expected to keep the second pick and use it on Turner, a 6-foot-7 junior guard. The expectation is that Washington will use the No. 1 overall pick on John Wall, the Kentucky guard.

However, there have been reports that the Sixers have been deciding whether to select Favors, a 6-10 power forward, instead.

ESPN.com's Chad Ford said Sixers' president and general manager Ed Stefanski is a Turner fan, while Collins is high on Favors.

Read more: http://www.philly.com/philly/sports/sixers/20100621_Turner__Favors_or_trade__76ers_sort_out_d raft.html#ixzz0rUiBWsvb
Watch sports videos you won't find anywhere else

caseta
21st June 2010, 17:10
http://realgm.com/src_wiretap_archives/67317/20100621/bosh_wants_to_be_the_man_in_free_agency/

bosh mi se pare/parea simpatic, insa deja de o vreme am inceput sa ma intreb daca merita max, iar acum cu ce a inceput sa declare incepe sa se indrepte spre teritoriul stephon marbury - evident ca nu e acolo si ca ar mai avea mult de mers, insa nu-i auzi pe lebron sau wade zicind ca ei vor sa fie "the man". wade n-a zis absolut nimic de genul asta desi e clar ca riles il are ca target primar pe lebron si daca ii reuseste multi l-ar vedea pe lebron ca "the man" in miami.

chiar daca prefera sa fie "the man", eu prefer sa aud de la el "i want to win". mai ales ca a fost the man si tot ce a reusit a fost sa duca o echipa in playoffs. O SINGURA DATA.

in conditiile astea prefer ca heat sa-l ia pe lebron pe linga wade si de restul de bani: haslem, przybilla, ray ray, arroyo si ce se mai poate pt avea un supporting cast bunicel. sa-l lase pe bosh sa mearga la bulls sau knicks, si cind ii zboara heat din playoffs sa-i zica wade si lebron "good luck next season, the man"

Irimus
21st June 2010, 17:24
Cica Doug Collins este fan FAVORS (Nu am vrut sa zic Cousins... SRY) my bad...

Eu din cate stiu e fan Cousins, si din cate am inteles Cousins a fost mult mai impresionant la work-out.

obye
21st June 2010, 17:31
@caseta


Bosh e pro sign'n'trade! Asa ar lua MAX DEAL ! In orice alt caz nu merita. Daca el e max , atunci Wade si Lebron trebuie sa primeasca bani de la coechipieri bonus ! :D

Either way:
*Wade and Bosh Going to End Up in Miami !
*LBJ si Amar'e la Knicks
*JJ la Chicago
*Ray Ray la Nets cred ca la Nets

@Irimus

Eu sper ca 6ers sa revina in "Prime" , dar sincer sa fiu Cousins e cel mai mare semn de intrebare din Draft. Pentru ca are "attitude problems". Eu zic ca o sa fie Bust si nu o sa fie in Top 5 Picks.

At least this is What my Crystal Ball says:
1)Wall -2)Turner -3)Favors -4)W.Johnson -5)Monroe -6)Cousins?

Kobe24
21st June 2010, 19:07
in '01 collins l-a preferat pe kwame brown, iar jordan ar fi vrut sa-l ia pe pau(sau cel putin asa am citit). ultima decizie i-a apartinut lui jordan, dar tot collins a fost mai responsabil de alegerea aia.
nu zic ca s-ar putea intampla asta la sixers(dupa mine e clar ca turner ajunge la sixers)....dar mai sunt cazuri cand antrenoru alege.

ps: in '05 phil l-a vrut pe sean may....:lol:.

Irimus
21st June 2010, 19:19
^Man, eu niciodata nu am urmatirul Ncaa-ul si nu am considerat ca stiu suficient de multe incat sa spun clar cine e bust si cine nu.Insa, din tot ce am citit Turner pare safe thing.Chiar daca nu are superstar potential, e genul de jucator precum Roy care vine dupa 3 ani de colegiu si despre care se poate spune clar ce fel de jucator va fi, si anume unul foarte bun/all-star in his prime chiar daca nu first option on a championship team.Dintre cei 2 big-man, tot pe Cousins l-as alege.Am vazut tot ce era pe youtube plus workout-ul(ma rog, vreo 6-7 minute de secvente) in care a fost 1 one 1 cu Favors.E un tanc de om(chiar daca are ceva din grasimea lui Eddie Curry) care joaca extrem de hard atat in ofensiva dar si mai ales in defensiva.

Bogeyman
21st June 2010, 20:28
@caseta


Bosh e pro sign'n'trade! Asa ar lua MAX DEAL ! In orice alt caz nu merita. Daca el e max , atunci Wade si Lebron trebuie sa primeasca bani de la coechipieri bonus ! :D

Either way:
*Wade and Bosh Going to End Up in Miami !
*LBJ si Amar'e la Knicks
*JJ la Chicago
*Ray Ray la Nets cred ca la Nets

lol, ce magarie zici acolo
Ray Ray ramane la celtics, si daca e sa plece singurul loc unde va merge e Milwaukee sa-si incheie cariera la echipa lui de suflet dupa cum a declarat ca i-ar placea
cred ca daca bucks il pierd pe Salmons, o sa-i ofere un contract serios lui Allen.
dar in nici un caz Nets...

oricum ramane la Celtics, ai sa vezi

Kobe24
22nd June 2010, 00:11
http://realgm.com/src_wiretap_archives/67324/20100621/blazers_acquire_34th_overall_pick_from_golden_stat e/

daca au patron bogat isi permit. an de an cumpara pick-uri sau avanseaza in draft DOAR cu bani....

Bogeyman
22nd June 2010, 06:54
The 76ers are expected to use the second overall pick on Ohio State's Evan Turner, an addition that might force them to move Andre Iguodala.

"If you take Turner, you have to do something with Iguodala," a Western Conference general manager told Philly Mag. "Turner doesn't have the athletic ability of Iguodala, but Iguodala doesn't have the feel for the game Turner does."

Another Western Conference executive used the word "redundancy" to describe the Turner-Iguodala pairing, since both players need the ball in their hands to be effective.

"There's not enough floor space for the two of them," he says.

The selection of Turner "might lead them to do commit to trading Iguodala," the executive added.

Iguodala has four years and $56.5 million left on his contract.

Read more: http://realgm.com/src_wiretap_archives/67331/20100621/executive_says_76ers_have_to_trade_iguodala_if_the y_draft_turner/#ixzz0rYCgmtgb


deci nu doar eu cred asta...

caseta
22nd June 2010, 13:14
@kobe24 - problema la blazers se pare ca sunt luptele pt putere din interiorul organizatiei. de aia pritchard e pe picior de plecare. din ce am citit se pare ca paul allen are si el un fel de posse (de geeks, banuiesc) care nici aia nu prea se pricep la basket, dar sunt buni sa-i sape pe altii. pritchard a facut treaba ok pina acum, nu cred ca erau motive majore sa fie concediat. si cum pestele de la cap se impute, nu-i vad pe blazers real contenders prea curind. au ajuns playoff team si cred ca vor face lateral moves o vreme dupa care vor fi nevoiti sa intre din nou in rebuilding.

***

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67332/20100621/teams_trying_to_trade_for_chris_paul/

am zis mai demult, cred ca daca cineva e dispus sa haleasca contractul lui peja il poate lua pe cp3. cine stie, s-ar putea ca hornets sa accepte un S&T cu david lee + eddy curry pt astia 2. in felul asta knicks cred ca ar avea in continuare suficient cap space pt lebron.

T-Mac89
22nd June 2010, 13:57
Nelson + Gortat pentru CP3 , eventual + Okafor :D

Nu-mi săriți în cap , nu am verificat dacă se pupă contractele sau dacă ar fi posibil un asemenea trade din orice punct de vedere.

IMO , este doar o soluție de a aduce playmaking în Orlando. Nu m-ar deranja deloc să plece Nelson pentru un PG ce-l poate pune în valoare pe Howard (vezi Nash cu Amar'e)

obye
22nd June 2010, 14:15
Daca vine Paul la Blazers devin fan ! :))
Faza cu Mayo a cazut - scrie pe Hoopsworld !
Very interesting summer , dar doar in rumors pana acum ! Sa vedem si ceva concretizat !

necronom
22nd June 2010, 14:28
Presupunand ca Lebron isi ia talpasita de la Cleveland, de ce n-ar opta echipa pentru alt nume de calibru din tagma FA?
Cap room-ul le-ar permite rocada asta.In loc sa pierzi tot, macar risti cu altcineva.Amare, Dirk, Bosh, Wade, nu-s nici unul SF, but u never know.

obye
22nd June 2010, 14:51
T-Wolves turn down Pacers offer of the 10th pick for PG Jonny Flynn.
They need a PG , NOW , but they can do better than Flynn !

Wells222 - On twitter !

caseta
22nd June 2010, 15:22
Nelson + Gortat pentru CP3 , eventual + Okafor :D

Nu-mi săriți în cap , nu am verificat dacă se pupă contractele sau dacă ar fi posibil un asemenea trade din orice punct de vedere.

IMO , este doar o soluție de a aduce playmaking în Orlando. Nu m-ar deranja deloc să plece Nelson pentru un PG ce-l poate pune în valoare pe Howard (vezi Nash cu Amar'e)

told ya before:

nelson + carter pt cp3 + peja
din cite tin minte, merge trade-ul - acum nu-l pot testa pe trade machine, ca zice ca nu poti sa-l dai pe peja inainte de 1 iulie ca are opt-out (de parca ar folosi-o :happy: )

asta i-ar lasa pe hornets cu prea multi PG, dar o a 3-a echipa ar putea fi interesata sa se bage in trade si sa ia un PG bun ca jameer pt un expiring si un pick.

obye
22nd June 2010, 15:39
Cum ar fi Pacers !?

In other news rumors , Blazers are interested in Mo Williams !

Irimus
22nd June 2010, 16:45
Presupunand ca Lebron isi ia talpasita de la Cleveland, de ce n-ar opta echipa pentru alt nume de calibru din tagma FA?
Cap room-ul le-ar permite rocada asta.In loc sa pierzi tot, macar risti cu altcineva.Amare, Dirk, Bosh, Wade, nu-s nici unul SF, but u never know.

Cleveland nu are cap space nici daca Lebron pleaca.

Irimus
22nd June 2010, 16:50
Legat de Cp3, 2 chestii:

1.Nu cred ca Hornets il dau decat daca primesc minim un ex. Oj Mayo ca center piece + echipa adversa sa il ia pe Peja/Okafor
2.Nu cred ca Hornets sunt interesati ca cel mai important jucator care vine sa fie pg(asta e si ideea, ca ei mai au un pg ieftin si f. bun) deci oferte care ii includ pe Nelson,Felton,S. Curry,Jennings si alti pg tineri si talentati sunt iesite din discutie imo.

caseta
22nd June 2010, 17:08
Cleveland nu are cap space nici daca Lebron pleaca.

actually, ar avea fo 5 mil. insuficient pt alt max FA, dar ceva cap space tot e.
desi 5 mil de cap space sau mai putin mi se par cea mai mare greseala, pt ca daca ai cap space nu poti folosi exceptiile, si MLE alone e peste 5 mil.

daca nu ai un trade pe teava, un trade care nu ar fi posibil fara alea 5 mil de cap space (ex trimiti 7 mil si primesti 12 mil in salarii)

Irimus
22nd June 2010, 18:03
actually, ar avea fo 5 mil. insuficient pt alt max FA, dar ceva cap space tot e.
desi 5 mil de cap space sau mai putin mi se par cea mai mare greseala, pt ca daca ai cap space nu poti folosi exceptiile, si MLE alone e peste 5 mil.

daca nu ai un trade pe teava, un trade care nu ar fi posibil fara alea 5 mil de cap space (ex trimiti 7 mil si primesti 12 mil in salarii)

Din cate stiu, la inceputul perioadei FA ai dreptul sa alegi daca sa folosestil MLE sau cap space..

caseta
22nd June 2010, 18:58
told ya before:

nelson + carter pt cp3 + peja
din cite tin minte, merge trade-ul - acum nu-l pot testa pe trade machine, ca zice ca nu poti sa-l dai pe peja inainte de 1 iulie ca are opt-out (de parca ar folosi-o :happy: )

asta i-ar lasa pe hornets cu prea multi PG, dar o a 3-a echipa ar putea fi interesata sa se bage in trade si sa ia un PG bun ca jameer pt un expiring si un pick.


http://realgm.com/src_wiretap_archives/67349/20100622/magic_amongst_teams_inquiring_on_paul/

ma intreb daca otis smith e in stare sa faca si un trade inteligent. ca trade-uri stupide sigur stie sa faca.

T-Mac89
22nd June 2010, 19:01
http://realgm.com/src_wiretap_archives/67349/20100622/magic_amongst_teams_inquiring_on_paul/

ma intreb daca otis smith e in stare sa faca si un trade inteligent. ca trade-uri stupide sigur stie sa faca.

Rămâne de văzut , poate ne surprinde plăcut de data asta.

Kobe24
22nd June 2010, 19:12
actually, ar avea fo 5 mil. insuficient pt alt max FA, dar ceva cap space tot e.
desi 5 mil de cap space sau mai putin mi se par cea mai mare greseala, pt ca daca ai cap space nu poti folosi exceptiile, si MLE alone e peste 5 mil.

daca nu ai un trade pe teava, un trade care nu ar fi posibil fara alea 5 mil de cap space (ex trimiti 7 mil si primesti 12 mil in salarii)

nu stiu de unde ai informatiile astea dar sunt gresite:).

TOATE echipele au exceptiile astea. MLE, bi-annual etc...
dar fiecare echipa are dreptul sa renunte la aceste exceptii sau nu(inclusiv trade exceptions).
daca nu renunta la ele...atunci se adauga la salary cap(si dupa aia se stabileste ce are fiecare). in mod evident...o echipa care are doar 5mil...nu va renunta la MLE. pe cand una care are 10mil, renunta.

caseta
23rd June 2010, 00:45
o sa te surprinda un pic, dar nu le stii chiar pe toate ;) :D


The Disabled Player, Bi-Annual, Mid-Level and Traded Player exceptions may be lost entirely, or the team may never receive them to begin with. This happens when their team salary is so low that when the exceptions are added to the team salary, the sum is still below the salary cap. If the team salary is below this level when the exception arises, then the team doesn't get the exception. If the team salary ever drops below this level during the year, then any exceptions they had are lost.

http://members.cox.net/lmcoon/salarycap.htm


deci NU TOATE echipele au MLE.
iar ce voiam eu sa zic mai devreme (e drept ca nu stiam ca daca ai cap space < MLE poti fol MLE in schimb) era ca daca ai X mil cap-space nu poti semna un jucator de banii aia si folosesti MLE sa mai aduci 1-2 jucatori.

PS: printr-o gramada de locuri, inclusiv wiki, zice ceva de genul "Only teams that are over the Salary Cap can use the mid-level exception to sign free agents".

Irimus
23rd June 2010, 00:47
in b4 maggot

“The Milwaukee Bucks reportedly acquired swingman Corey Maggette on Tuesday in exchange for Charlie Bell and Dan Gadzuric, who will go to the Warriors.”

caseta
23rd June 2010, 02:34
dammit. venisem sa postez fix asta.
bucks si warriors au facut prima mutare.

http://sportsillustrated.cnn.com/2010/basketball/nba/06/22/bucks.warriors/index.html

well, maggette a fost o eroare pt warriors, care oricum aveau o circa de scorers, dar pt bucks ar trebui sa fie bun, mai ales tinind cont ce au dat pe el - absolut nimic. daca nu se buseste si joaca la fel de agresiv, maggette o sa fie un pic overpaid la 10 mil/sez (pt ca cica e cam dumb, chiar daca e bun scorer si scoate multe libere), dar cum bucks oricum aveau nevoie de scoring, merita.

Kobe24
23rd June 2010, 04:48
o sa te surprinda un pic, dar nu le stii chiar pe toate ;) :D



http://members.cox.net/lmcoon/salarycap.htm


deci NU TOATE echipele au MLE.
iar ce voiam eu sa zic mai devreme (e drept ca nu stiam ca daca ai cap space < MLE poti fol MLE in schimb) era ca daca ai X mil cap-space nu poti semna un jucator de banii aia si folosesti MLE sa mai aduci 1-2 jucatori.

PS: printr-o gramada de locuri, inclusiv wiki, zice ceva de genul "Only teams that are over the Salary Cap can use the mid-level exception to sign free agents".


hmm...
culmea e ca eu chiar de la larry coon stiam ca toate au..si ca ele renunta dupa aia. stiu ca a scris chestia asta pe undeva. probabil ca am inteles eu gresit. oricum era oarecum logic sa nu aiba deloc...ca toate ar fi renuntat la ele.

Bogeyman
23rd June 2010, 10:05
ce trade penal face Hammond. am vazut rumors si speram sa nu se intample.
sezonul asta era ultimul cu contractele oribile a lui gadz si redd si aveau bani sa-i ofere max lui Melo in 2011, dar ei iau un alt contract oribil.
ca sa nu mai zic cat de dumb e Maggette, 0 defense, selfish si injury prone
asta inseamna si ca Salmons nu mai vine...

sunt profund dezamagit!

dar asta sper sa insemne si ca redd nu va mai juca niciodata in a bucks uni

si probabil bucks nu-l vor drafta pe Henry...macar de asta scap. \sper sa-l ia pe Patterson

insa trade-ul pe care l-ati ratat si imi place mie e asta:

The Bucks will give New Jersey a future draft pick for Chris Douglas-Roberts, league source tells Yahoo!

RealGM Note: In 2,314 career NBA minutes, Douglas-Roberts has a career PER of 11.7. The former Memphis Tigers swingman was the 40th overall pick in the 2008 Draft.

Read more: http://basketball.realgm.com/src_wiretap_archives/67371/20100622/milwaukee_deals_for_douglas_roberts/#ixzz0reqp27QP


CDR baby...imi place mult de el. scorer, poate juca de la PG la SF. cred ca va fi good fit

si trade-urile astea indica faptul ca redd nu mai are loc la echipa. se zvoneste ca Hammond cauta sa-l dea acum, si ce e mai atractiv la contractul lui e ca e doar partially ensured.
si bucks au mai primit si un 2nd round pick de la GSW

hmmm...me happy today

T-Mac89
23rd June 2010, 10:28
bucks si warriors au facut prima mutare.

Un trade bun. Începe să-mi placă Bucks :D

Hai Bogeyman , dă-i o șansă lu' Magheti Spagetti :D

Zabriskie
23rd June 2010, 10:35
lulz, Bucks au si ei o data cap space si il irosesc pe Maggette. RJ 2.0.

Bogeyman
23rd June 2010, 11:14
lulz, Bucks au si ei o data cap space si il irosesc pe Maggette. RJ 2.0.

now there's a smart guy

T-mac: Maggette o sa fie pt bucks Reggrette

Zabriskie
23rd June 2010, 11:53
L-au luat si pe Douglas-Roberts. Bye-bye Salmons.

Si Wolves au oferit #4 pt Batum si Portland a refuzat. Imi place de Batum dar asta e ridicol.

obye
23rd June 2010, 12:05
Kevin Durant expects extension deal with Thunder !

Kobe24
23rd June 2010, 13:03
de ce cred unii ca asta e un trade bun pentru Bucks nu stiu...
asa cum zicea Zabriskie....RJ 2.0, poate chiar mai rau.

0 defense, selfish, strica jocul echipei in ofensiva. sunt toate conditiile ca el si skiles sa se certe.

si in plus mai are si un contract teribil....

caseta
23rd June 2010, 16:06
ce trade penal face Hammond. am vazut rumors si speram sa nu se intample.
sezonul asta era ultimul cu contractele oribile a lui gadz si redd si aveau bani sa-i ofere max lui Melo in 2011, dar ei iau un alt contract oribil.
ca sa nu mai zic cat de dumb e Maggette, 0 defense, selfish si injury prone
asta inseamna si ca Salmons nu mai vine...

sunt profund dezamagit!

dar asta sper sa insemne si ca redd nu va mai juca niciodata in a bucks uni

si probabil bucks nu-l vor drafta pe Henry...macar de asta scap. \sper sa-l ia pe Patterson

insa trade-ul pe care l-ati ratat si imi place mie e asta:


CDR baby...imi place mult de el. scorer, poate juca de la PG la SF. cred ca va fi good fit

si trade-urile astea indica faptul ca redd nu mai are loc la echipa. se zvoneste ca Hammond cauta sa-l dea acum, si ce e mai atractiv la contractul lui e ca e doar partially ensured.
si bucks au mai primit si un 2nd round pick de la GSW

hmmm...me happy today

you need a cold shower and/or a dose of reality

1) it's fuckin' milwaukee. nici un FA nu merge acolo. daca ii evita pe bulls care-s in 3rd market in the US, cum speri tu sa prinda bucks pe cineva ?
daca bucks vor un star trebuie sa-l ia fie prin draft, fie prin trade.

2) melo is not the guy to take you to a title. s-a vazut ca singur n-a facut nimic (in fine, 1st round exits, da pt asta iti ajunge si mcgrady :evil: ) pina n-a venit billups. si pina ajunge the rooster la maturitatea lui chauncey, melo va fi deja batrin, zic eu.

3) cred ca la ora la care am postat noi (irimus si cu mine) despre trade-ul cu maggette cel cu cdr nu fusese inca anuntat.

Bogeyman
23rd June 2010, 16:48
fusese anuntat inainte

iti zic cum vin FA's in Milwaukee...by offering them big money

Irimus
23rd June 2010, 19:02
Fii serios, doar nu ai crezut cu adevarat ca Melo ar semna vara viitoare cu Bucks.Ca sa nu mai zic ca nimeni nu ii poate oferi mai multi bani decat Denver(6 years vs 5 years),iar daca ar fi sa renunte la o parte din bani(cum probabil va face Lebron), o va face ca sa joace in New York,Los Angeles,Chicago sau eventual Miami.Trade-ul e ok imo.Maggete e un scorer f. bun desi e mediocru ca shooter si aparator.Plus, aducerea lui CDR mi se pare excelenta tinand cont ca nu au dat nimic pe el.

Daca tragi linie,iti iese ca Bucks i-au luat pe Maggete si CDR pt nimic, ceea ce mi se pare mult mai ok decat sa il astepti pe Carmelo.

caseta
23rd June 2010, 19:27
fusese anuntat inainte

iti zic cum vin FA's in Milwaukee...by offering them big money

1) n-ai cum sa oferi mai mult decit altii - e limita. ca altfel NY si LA cumparau tot ca real madrid

2) n-ar fi fost bucks singurii cu cap space.

si-s putine locuri in nba care-s less desirable pt jucatori decit milwaukee. memphis, minnesota, oklahoma (care insa acum are echipa tare, si ar putea deveni interesanta), toronto si poate salt lake city si phoenix. doar ca utah au in general echipa buna si momentan suns inca il au pe nash si au fost in WCF. asa ca overall in afara de memphis, minnesota si toronto toate celelalte locatii sunt SIGUR mai atractive decit milwaukee.

eu zic sa fii realist. cind esti fanul unei echipe trebuie sa tii cont de aspectele astea.

caseta
23rd June 2010, 22:19
http://realgm.com/src_wiretap_archives/67389/20100623/carmelo_getting_closer_on_extension_with_nuggets/

now bogey can chillax. melo o sa aiba extensie si in 2011 n-o sa fie cine stie ce UFA. cel mai interesant cred ca va fi tony parker.
http://sports.espn.go.com/nba/news/story?page=FreeAgents-10-11

si ca sa nu te agiti prea tare, oricum melo avea ETO, nu era UFA in 2011. si daca tu crezi ca el isi exercita ETO ca sa mearga la bucks ... :happy:
ca sa nu mai zic ca NIMENI nu o sa isi exercite ETO in 2011. m-am pacalit cu elton brand, insa de data asta sunt sigur. ca vine noul CBA, si o sa scada salariile in mod sigur. de asta sunt unii care s-ar putea sa opt out acum - ca sa prinda salarii mari inainte sa se inchida robinetul: dirk, yao printre altii.

obye
24th June 2010, 09:14
Presti acquired the 18th overall pick and sharpshooter Daequan Cook from the Miami Heat for peanuts — the 32nd overall selection.
It's a trade that gives the Thunder three first-round picks and adds to Presti's growing reputation for essentially swindling assets from opposing GMs. More importantly, the deal sets the stage for Oklahoma City to be at the center of what is shaping up to be a wild night of dealing during tonight's draft.
The Thunder now holds picks 18, 21 and 26 in the first round, as well as the 51st overall selection of the second round.


Read more: http://newsok.com/nba-draft-oklahoma-city-thunder-is-ready-to-deal/article/3470798?custom_click=lead_story_title#ixzz0rkSKccL V

This gives us a sharpshooter and the 18th pick - care poate aduce un good C sau , cu un alt pick poate urcam si mai mult in draft !
(Cole Aldrich, Hassan Whiteside , Solomon Alabi) ... just maybe ...

Later edit :
Poate un packet acum Harden + picks pentru un C !

Kobe24
24th June 2010, 09:52
miami mai scapa de 4mil, visul lui caseta e mai aproape(dar tot nu o sa se intample:P).
second round picks nu sunt garantate....deci nu intra la salary cap momentan. puteau sa mai forteze sa mai obtina macar un future second round

obye
24th June 2010, 10:03
The Indiana Pacers discussed trading the No. 10 pick to the Thunder for Eric Maynor and the 18th and 21st picks, but two league sources said the deal is unlikely to happen

Not worth it ! Maynor was the missing "back" piece ! Si in afara de asta vor si 2 picks ! As face trade-ul asta pentru un top 6 pick !

caseta
24th June 2010, 11:19
2 mil, nu 4. si tocmai ma pregateam sa zic ca as fi preferat sa scape de james jones (care are 4.6 mil sal), dar pare ca contractul lui nu e garantat. (http://www.shamsports.com/content/pages/data/salaries/heat.jsp)
ceea ce ar insemna ca heat au sub contract doar pe chalmers si beasley (care, zic eu, poate fi plasat cuiva pt un future 1st, daca nu e inclus intr-un s&t)
fara beasley, heat ar avea sub 1 mil in contracte - cred ca asta inseamna ca pot oferi 3 max deals.

obye
24th June 2010, 11:24
Caseta recunoaste ca ar fi IMBAlanced daca ar veni LBJ , Wade si Bosh , cu atat mai mult ar fi de si mai dezastruos sa nu ia titluri.
Tu asta vrei , dar ca spectator sincer , eu nu vreau sa vad asa ceva ! Nu vreau sa vad LBJ si Wade on the same team !

caseta
24th June 2010, 11:24
Wizards, Magic Might Be Talking Arenas For Carter Swap

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67404/20100623/wizards_magic_might_be_talking_arenas_for_carter_s wap/

finally, something that makes some sense.
orice ar zice cineva despre arenas, la cum a jucat carter sezonul trecut si mai ales in playoffs, daca arenas e in stare sa bage niste aruncari de 3p deja e un improvement. arenas n-ar fi downgrade nici la playmaking, nici la defense - iar in offense as zice ca ar fi un improvement clar.

daca se intimpla asta sau daca magic il iau pe cp3 si in acelasi timp heat iau wade + lebron + ceva (tot l-as prefera pe bosh in locul lui amare, chiar daca m-au enervat declaratiile lui din ultimul timp) o sa am o MARE dilema - eu cu cine tin ? :D
de fapt o sa tin cu heat, ca tot wade ramine jucatorul meu favorit. dar magic ar fi a 2-a echipa favorita din liga.
si daca se intimpla chestiile astea, titlul va ajunge SIGUR in florida.

caseta
24th June 2010, 11:37
Clippers Could Trade For Deng Using No. 8

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67402/20100623/clippers_could_trade_for_deng_using_no_8/#ixzz0rkzu8mUe

un baiat a postat asta pe 5 martie 2010:


sa ma opresti cind ti se pare cunoscut scenariul:
echipa tinara, are un high lottery pick si inca ceva picks mai jos. pick-urile sunt decente, produc relativ ok, echipa pare promitatoare, eventual chiar ajunge in playoffs si face ceva noise. insa cind vine vorba sa se ofere extensii celor pe contracte de rookies care au avut contributii importante pt echipa, fie sunt traded away, fie overpaid si traded away dupa 1-2 ani, mereu pt picks si/sau expirings. echipa nu mai prinde playoffs, insa prinde un loc "in fata" in loterie si o ia de la capat.

who is this guy and how come he knows this stuff ?

:D :D :D

T-Mac89
24th June 2010, 12:07
Wizards, Magic Might Be Talking Arenas For Carter Swap

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67404/20100623/wizards_magic_might_be_talking_arenas_for_carter_s wap/

Dacă nu îl pot aduce pe CP3 , Arenas pentru Carter mi se pare EXCELENT. Mai rău decât cu Carter nu prea cred că se poate. Arenas e good guy overall , poate prea copilăros. Puțină maturitate în plus nu i-ar strica.

Să zicem că acest scenariu devine realitate. Big Q here : Urmează plecarea lui Nelson ? Sau Arenas va juca SG :confused:

Cel mai bine imo ar fi :

C - Howard
PF - Lewis
SF - Barnes
SG - Trade Nelson + other guy pentru All-Star SG (nu prea sunt ..)
PG - Arenas

Cu toate astea , problema cu Lewis la PF rămâne. E prea soft pentru PF , plus că poziția lui naturală este la SF.
Bass joacă tare dar n-are size , Gortat la PF și Howard la C nu prea e o soluție agreată de SVG.

Ceva soluții ?

obye
24th June 2010, 12:30
Trade Lewis in pachet cu Nelson ! Shop`em , vezi ce poti lua !

caseta
24th June 2010, 13:16
arenas ar juca SG fo shizzle :D

ar fi de fapt un fel de PG by committee. si nelson si arenas ar fi pe rind ball handlers, si mereu ar fi pe teren unul din ei. nelson ar face o tona de p&r cu dwight avindu-i pe arenas si lewis in the corners. arenas poate si el sa handle the ball, poate sa faca p&r - daca omul trece pe sub pick - shoot, altfel poate sa patrunda. sa nu uitam ca arenas nu era doar bun shooter ci si patrundea f bine si scotea o circa de FT/game.

sper/cred ca arenas va avea un monster season. mai ales ca a avut inca un an sa-si odihneasca genunchiul - multe din accidentarile astea la genunchi au nevoie de 2 ani pt ca jucatorul sa-si recapete aproape de 100% mobilitatea, agilitatea etc. chiar daca el poate sa joace dupa 1 an sau mai putin.

cit despre bass, daca lucreaza la un mid-range J think udonis haslem. haslem e chiar mai mic, cred, si sigur are frame mai subtire, si totusi a jucat f bine PF si chiar a jucat decent C. daca bass lucreaza la strength si mid range J atunci magic pot juca cu nelson, arenas, lewis, bass, howard.

defensiv ar fi o mica problema ca lewis ar fi depasit de SF rapizi, ceea ce ar fi cred mai rau decit atunci cind un PF solid il putea impinge sub panou, pt ca sub panou era dwight sa-l ajute. si asa poate dwight veni sa acopere, dar risca sa ia fouls mai rapid. pe de alta parte cu bass in teren ar fi 2 oameni care sa-l ajute pe lewis, so it kinda evens out. lewis si-ar pierde avantajul vitezei in fata PF daca ar fi mutat la SF, dar ar putea sa isi foloseasca inaltimea si sa-i post-up. a facut-o binisor de citeva ori in playoff-ul asta.

in orice caz magic cu arenas ar fi, zic eu, o echipa super tare. mai ales ca arenas va fi si EXTRA motivat sa le dovedeasca lui wiz ca au gresit. de fapt asta mi-a placut la el de la inceput - de cind a fost draftat in runda 2 a zis ca a fost motivat sa le demonstreze tuturor echipelor care l-au ignorat in draft ca au facut o greseala.

T-Mac89
24th June 2010, 13:32
Trade Lewis in pachet cu Nelson ! Shop`em , vezi ce poti lua !

Nu cred că se atinge cineva de contractul lui Lewis.

obye
24th June 2010, 13:47
Gandestete ca mai sunt contracte dezastruoase in NBA ! Gen: Brand , Deng etc !


The Heat and Thunder followed the Bucks and Clippers in making a pre-draft trade, which the Bulls still are working to accomplish.

"There are a lot of things we're considering, some of which the (No. 17) pick is involved with," general manager Gar Forman said Wednesday. "We're not just going to move the pick (alone) for financial consideration. Like trade deadlines, a lot of times things don't happen until the 24th hour."

They've tried to package the pick with Luol Deng or Kirk Hinrich with little serious interest yet, although talks with the Clippers continue.

Read more NBA news and insight: http://www.hoopsworld.com/HeadlineStories.asp?lc=NBA&c=1&TEAM_ID=&PLAYER_ID=&hd=20100624#STORY_26792#ixzz0rla1onwz


"I'd say our time is kind of going to be more in July," Nelson said. "Could we do something [in the draft]? Yes. But the big things I think are yet to come. Realistically, where we are, we look at the run Phoenix had in the playoffs, and internally, we feel that should be us. And so we like our team."

Of course, if an opportunity presents itself – and Oklahoma City has three first-round picks now – the Mavericks will be listening, and they have never been hesitant to make draft-day moves.

Read more NBA news and insight: http://www.hoopsworld.com/HeadlineStories.asp?lc=NBA&c=1&TEAM_ID=&PLAYER_ID=&hd=20100624#STORY_26792#ixzz0rlaUEU6h

Poy sa vedem : Eu zic ca are Dallas ceva ce OKC are nevoie ?

caseta
24th June 2010, 14:39
http://sports.yahoo.com/nba/news?slug=aw-chrispaul062310

wojnarowski are un articol despre cp3 in care ajunge sa se plinga de .... lebron :happy:
that dude got an axe to grind.

anyway, on cp3, daca as fi hornets si as fi dispus sa-l dau pe cp3 ca sa scap de salariu:
- caut doritori pt collison + okafor. n-ar trebui sa fie chiar asa de greu, okafor nu-si merita banii, dar nu e chiar inutil. o sa fie echipe ramase cu cap space, nu-s destui FA ca sa "astupe" tot cap-space-ul disponibil in vara asta, asa ca cineva ca fi dispus sa absoarba niste salariu pt un PG promising
dupa ce am gasit doritori
- nelson + carter pt cp3 + peja.

hornets ar ramine doar cu posey ca bad contract. la nevoie la deadline l-ar putea impacheta cu west (care are un contract decent) pt un expiring.
in felul asta in 2011 - cu noul CBA - vor avea o circa de cap space. daca te apuci sa reconstruiesti cel mai bine o faci atunci, pt ca vor scadea salariile si vei putea construi mai ieftin o echipa buna.

obye
24th June 2010, 15:00
Omu asta e anti-LeBron , anti-spectacol , anti-materie , anti-TOT !
E un conspirationist d-ala ca Mel Gibson in "Conspiracy Theory" ! Why bother reading his article ? Fo' Real ...
Mai bine imi corectezi mie greselile gramaticale , ca poate eu ma pot schimba ! Omu' ala does not stand a chance !

caseta
24th June 2010, 15:04
Omu asta e anti-LeBron , anti-spectacol , anti-materie , anti-TOT !
E un conspirationist d-ala ca Mel Gibson in "Conspiracy Theory" ! Why bother reading his article ? Fo' Real ...
Mai bine imi corectezi mie greselile gramaticale , ca poate eu ma pot schimba ! Omu' ala does not stand a chance !

that made me lol.

ca idee, in conspiracy theory personajul lui mel gibson avea dreptate, deci comparatia ta nu e buna ;)

T-Mac89
24th June 2010, 16:53
Gandestete ca mai sunt contracte dezastruoase in NBA ! Gen: Brand , Deng etc !


Păi tu compari contractele lui Brand și Deng cu cel al lui Lewis ? Nu pot să cred că există un GM atât de cretin încât să o ușureze pe Magic de Lewis. Poate doar dacă se numește Isiah Thomas , ceea ce este cam imposibil momentan.

Și Otis Smith a fost cretin Isiah Style și acum își vine să-și taie oo-le , nu cred că un GM al unei echipe care , să zicem , a scăpat toți FAs printre degete îl vrea în compensație măcar pe Lewis.

Dpmdv. m-aș bucura să scape Magic de contractul lui Rashard. După banii pe care-i primește ar trebui să fie Lebron , dar în teren e doar o versiune îmbunătățită a lui Kyle Korver.

Kobe24
24th June 2010, 17:00
2 mil, nu 4. si tocmai ma pregateam sa zic ca as fi preferat sa scape de james jones (care are 4.6 mil sal), dar pare ca contractul lui nu e garantat. (http://www.shamsports.com/content/pages/data/salaries/heat.jsp)
ceea ce ar insemna ca heat au sub contract doar pe chalmers si beasley (care, zic eu, poate fi plasat cuiva pt un future 1st, daca nu e inclus intr-un s&t)
fara beasley, heat ar avea sub 1 mil in contracte - cred ca asta inseamna ca pot oferi 3 max deals.

4, ca se pune si pickul care lua vreo 1,3mil. de fapt vreo 3,5 nu 4. asa second round-ul ala nu se pune pana nu il semneaza si in mod evident il vor semna dupa ce cheltuiesc tot ce au.

obye
24th June 2010, 17:01
Remember the Pau deal ?
NBA ! Where Pau Gasol Trading Happens ! ;)

Kobe24
24th June 2010, 17:15
Clippers Could Trade For Deng Using No. 8

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67402/20100623/clippers_could_trade_for_deng_using_no_8/#ixzz0rkzu8mUe

un baiat a postat asta pe 5 martie 2010:



who is this guy and how come he knows this stuff ?

:D :D :D

te lauzi cam mult:P (kidding)

in principiu ai dreptate, dar in cazul asta nu.

asta ar putea sa fie huge pentru bulls. in functie de salary cap ar putea semna doi FA cu max.

acum daca nu o vor face....e alta poveste, dar trade-ul asta e unul foarte bun. excelent chiar.

asa cum am spus si dupa trade-ul lui salmons: merita riscul. acum mai primesc si #8.

deng e un foarte bun role-player, dar nu unul de 11,3mil.

Raptor
24th June 2010, 17:29
Trade Lewis in pachet cu Nelson ! Shop`em , vezi ce poti lua !

Trade-ul pentru Arenas e o utopie. Il inteleg pe ala pentru Chris Paul, dar pentru Arenas? Orlando n-o sa ia niciodata un jucator cu atatea probleme, bad character (orice s-ar zice ca e funny etc), inconsistent, accidentat (al doilea T-Mac) SI CU 4 ANI RAMASI DE CONTRACT. Hell no.

caseta
24th June 2010, 19:46
@raptor - prepare to root for the wizards. :evil:

aa, si arenas nu are cum sa fie al 2-lea t-mac. arenas a trecut de prima runda. :evil:


@kobe24 - da, stiu ca DACA iau 2 FA trade-ul asta ar fi major. BUT no big name is coming to chicago. poate bosh sa vina din frustrari, ca sa nu mearga cu wade sau lebron si sa fie el "the man". au avut cap space si alte dati si nu i-a bagat nimeni in seama. ti-am mai zis ca jucatorii observa anumite lucruri, si wade a confirmat public asta. bulls se vor alege probabil cu JJ si boozer - maxim. n-ar fi o echipa rea, dar nu-i vad nici macar prinzind o finala. nu daca dwight gets some help si/sau wade si lebron get some help.

nu uita cite scandaluri au avut bulls in ultima vreme:
- big ben adus cu surle si trimbite si dupa 1 an nu stiau cum sa scape de el (a fost si el jegos, no doubt)
- faza cu head bands
- skiles concediat de craciun
- tyrus super bucuros ca a scapat (si nu e primul care e fericit cind scapa)
- vdn concediat desi a facut treaba ok
- altercatia dintre paxson si vdn

plus intreaga istorie cu jr. again: jr a zis ca NIMENI, nici macar MJ, nu merita 30 mil. asta dupa ce facuse bani nu cu lopata ci cu basculanta de pe urma lui jordan.
wade si lebron se gindesc la legacy, asa ca nu vor sa-si riste legacy-ul pt dreptul de a produce profit pt reinsdorf.

in curind vom vedea, dar eu zic ca bulls nu vor lua vreun titlu in urmatorii 5 ani. ba mai mult, in 5 ani nu cred ca vor mai fi in echipa nici noah si nici rose.

caseta
24th June 2010, 20:04
http://realgm.com/src_wiretap_archives/67419/20100624/heat_want_more_cap_space_working_on_buyout_for_jam es_jones/

hai ca m-am lamurit cum e si cu heat.
deci vor avea 27 mil cap space DUPA ce-l pastreaza pe wade. beasley mai are 5 mil salariu. daca scapa de el, 32 de mil. that's enough for 2 more max deals.

sunt tare curios daca riles risca asa mult fara sa aiba ceva sigur sau stie el ceva.
la modul la care merge all-in, ai zice ca are ceva mai mult decit sperante.

Kobe24
24th June 2010, 20:13
vezi ca fiecare loc liber ocupa 457k:). deci daca il zboara pe beasley scapa de 4,9mil, dar li se adauga dupa aia 457k. adica per total mai scapa de 4,5mil(nu 5).
max pentru majoritatea jucatorilor incepe de la 16,5milioane. sunt la limita. depinde foarte mult la cat o sa fie salary cap. s-ar putea ca ce mai ramane din salariul lui jones sa joace un rol important. fiecare milion conteaza.

caseta
24th June 2010, 20:17
si daca tot fac spam, na inca una.
de pe realgm, cica de la un insider de la bulls

http://forums.realgm.com/boards/viewtopic.php?f=10&t=1022850

se pare ca bulls ar avea deja a deal in place with .... JJ. told ya.
bwahahahahahaha

si daca reusesc sa scape de deng probabil o sa incerce sa-l ia pe boozer. nu-l vad pe reinsdorf prea incintat de amare, dar daca cade boozer si amare e disponibil ...
dar, cel mai probabil, asa cum ziceam si mai sus, il iau pe JJ, il dau pe deng pt pick si ramin cu ceva cap space pe care-l cheltuie pe minor upgrades. si poate nici nu-l cheltuie pe tot.

Kobe24
24th June 2010, 20:41
poate il iau pe bosh cine stie....
si al2-lea jucator sa fie JJ.
practic ar fi:JJ+8th pick pentru deng...ceea ce e foarte ok.

BAK
24th June 2010, 22:41
lol guys, not even a small one week break? sau offseasonul asta e mai interesant decat finals?

caseta
24th June 2010, 22:42
vezi ca fiecare loc liber ocupa 457k:). deci daca il zboara pe beasley scapa de 4,9mil, dar li se adauga dupa aia 457k. adica per total mai scapa de 4,5mil(nu 5).
max pentru majoritatea jucatorilor incepe de la 16,5milioane. sunt la limita. depinde foarte mult la cat o sa fie salary cap. s-ar putea ca ce mai ramane din salariul lui jones sa joace un rol important. fiecare milion conteaza.

u know what ? daca lipseste 1 mil sunt 90% sigur ca wade o sa fie dispus sa renunte el la niste bani. ii recupereaza el de la jordan brand si tmobile

Kobe24
24th June 2010, 23:46
@bak. nu e mai interesant(desi pentru unii sunt convins ca e), dar a fost doar un weekend de pauza. ajunge:D.

@caseta. sa nu fie mai mult de un milion. de aia zic ca fiecare milion conteaza. la un milion cred ca renunta, dar la 2(asta ar insemna vreo 10-15mil din contract)?

edit: jerry buss se transforma in sterling.
- phil jackson s-ar putea sa plece din cauza lui, chiar daca varianta oficiala va fi ca starea de sanatate l-a facut sa se retraga
- MLE nu il vor folosi, chiar daca e nevoie de un PG si banca e praf.
- in plus se gandesc sa il dea si pe odom ca sa economiseasca bani, nu ca sa imbunatateasca echipa.

asa au distrus si echipa din 2000. au taiat pana au ramas fara nimic.

T-Mac89
25th June 2010, 00:52
Se apropie draftul cu pași repezi :) sunt curios ce va alege Magic cu pick-ul #29.

On the other note :


Bulls clear space, send Hinrich, 17th pick to Wizards

The Washington Wizards and Chicago Bulls have agreed to a trade that will send Bulls guard Kirk Hinrich and Chicago's first-round pick, 17th overall, to Washington for a future second-round pick, a league source confirmed Thursday.


Așteptăm comentariul caseta :D

KingMJames
25th June 2010, 01:07
Doamne, cat de interesant o sa fie offseason-ul asta !!!! *drooool*

Kobe24
25th June 2010, 01:20
bulls vor avea acum cu siguranta 2 locuri(evident in cazul in care scapa si de deng)....
de james johnson ar trebui sa mai scape ca sa aiba si mai mult loc.
fara johnson au mai putin de 10milioane(again fara deng). cu #8 ajung la 12 milioane pe 4 sloturi. in cazul in care ar semna 2 max contracts...ajung la 45 de milioane pe 6 locuri, deci li se mai adauga 2,5-3 milioane din locurile libere si ajung la <48. cu un salary cap la 55-56 mai au loc de 7-8milioane. mai mult decat MLE. cu johnson au cam cat un MLE(poate chiar un pic mai mult).

rose+noah+gibson+#8 +2 max.
o situatie foarte buna teoretic. din pacate reputatia nu ii ajuta, altfel ar fi fost poate cea mai buna destinatie.
chiar daca miami ar avea un al3-lea loc+riley+vremea. rose noah, #8 si loc de inca unul pe la 7-8 milioane. inseamna destul de mult.

daca nu pleaca deng sunt si ei cam la limita pentru 2 locuri.

caseta
25th June 2010, 02:22
miami mai are no state tax. am impresia ca aia e fo 5-7%. compusa pe 5-6 ani e ceva.
cum ziceam mai devreme (cu vreo 2-3 ani mai devreme) motivul pt care cred ca miami au sanse e riles - are credentials ca antrenor si de cind a luat titlul in 2006 si ca gm. zic asta in contextul in care wade si lebron sunt f aware de legacy. ceilalti vor mai mult bani & shit, nu gindesc pe termen lung, asa ca ii intereseaza mai putin sansele la titlu(ri).

bulls chiar daca fac rost de 2 max slots + some extra, daca deja au un deal cu jj la 4 ani 60 mil (cum cica zice insideru ala de la bulls, care se pare ca a anuntat si trade-ul cu krik la wiz) deja they are aiming too low. wade ramine in miami 99.99%, dar cu 2 max slots + rose + noah, you aim for lebron + bosh. merge si lebron + amare, ca l-ai avea pe noah sa-l ajute cu D si rebounding. daca deja ai un deal cu jj, degeaba ai facut rost de 2 slots.

cu alte cuvinte, trade-ul pt krik nu mi se pare ca aduce nimic nou. bulls iau jj + boozer si ramin cu ceva cap space nefolosit. echipa buna. daca nu s-ar fi intarit si ceilalti, daca wade, lebron, bosh se impart la echipe diferite si magic nu aduc pe altcineva sa-l ajute pe dwight, bulls ar avea sanse reale sa joace finala. dar daca bulls fac miscarile astea inainte sa se decida lebron si bosh ceva, eu zic ca asta ii ajuta ENORM pe miami. brusc lebron isi da seama ca in afara de magic a mai aparut o (semi) contendera care e stocked. nu poate sa se duca la NY cu o echipa incropita si sa o duca in finala. daca vrea titluri, singura optiune devine miami. si daca wade si lebron merg impreuna undeva, cred ca-l pot convinge pe bosh sa vina cu ei.

inca o chestie - pt wiz practic e o confirmare ca arenas va fi dat. il iau pe wall, krik poate juca SG. n-au nevoie de un back-up G de 20 mil/an. nu cred ca ar face trade-ul asta daca n-ar avea deja o destinatie pt arenas. si ca sa-si permita sa ii dea lui krik ceva mai multi bani decit face fara sa isi nenoroceasca situatia financiara, inseamna ca pun mina pe un expiring mare .... carter. elementary, my dear watson. :D :D

caseta
25th June 2010, 02:25
paul allen lost his damn fuckin mind - il da afara pe pritchard. dar il lasa in charge of the draft. WTF ?!?! as vinde toate picks pe cash si mi-as da un bonus.
cum ziceam se pare ca si geeks au posse, si oamenii lui l-au sapat pe pritchard.

caseta
25th June 2010, 03:49
cica MAGIC ar fi oferit gortat + pietrus pt deng. i can not even begin to tell you how retarded that would be.
bineinteles ca vorbim de bulls, si s-ar putea sa ii scape pe magic si sa refuze trade-ul, ca doar e deng. daca nu a fost kobe suficient pt deng .... cum ar fi pietrus si gortat ?!

pt bulls ar fi super lovitura trade-ul asta. chiar daca l-ar aduce doar pe JJ si tot ar avea echipa decenta. gortat si noah ar fi un pic redundanti - oricare din ei ar merge mai bine cu amare/bosh/boozer linga. dar pt o echipa ieftina care sa prinda playoffs si sa le dea sperante fanilor cit sa-si cumpere season tickets si la anu' e suficient.

***edit***
am uitat sa zic de ce ar fi oribil trade-ul pt magic. in primul rind pierd back-up la dwight. daca tot au scos banii, in caz ca dwight pateste ceva gortat e asigurarea. scumpa, dar buna.

daca-l iau pe deng, nu-i ajuta cu nimic. nu are 3p range ca sa spread the floor, nu stie sa-si creeze aruncare singur si cu atit mai putin pt altii, dispare in q4 in mod garantat - adica exact atunci cind dwight e mai tentative in offense ca sa nu-l trimita aia la libere. deng ar fi horrible fit pt magic.

Bogeyman
25th June 2010, 09:46
fuck...fuck the rockets...l-au luat pe Patterson.
Sanders?pare ok

iar cu 37 l-au luat pe Hobson ala sau cum e...wtf Hammond, Warren si Stephenson erau inca available
De Gallon sunt multumit. singurul pick care-mi place. Cred ca Jennings l-a ales de fapt. could be like big baby davis

but c'mon man, Hobson???...cand Stephenson, Warren si Varnado erau available?...Hammond screwed this one

T-Mac89
25th June 2010, 10:06
cica MAGIC ar fi oferit gortat + pietrus pt deng. i can not even begin to tell you how retarded that would be.


Dacă se va întâmpla ... adio performanță pentru Magic. Nu înțeleg ce văd unii la Deng. Mie mi se pare average , a so-so guy. Îmi place mai mult Salmons.

Și Gortat + Pietrus ... și așa nu e domle' de ajuns , pentru un superstar ca Deng :rolleyes:

caseta
25th June 2010, 11:16
fuck...fuck the rockets...l-au luat pe Patterson.
Sanders?pare ok

iar cu 37 l-au luat pe Hobson ala sau cum e...wtf Hammond, Warren si Stephenson erau inca available
De Gallon sunt multumit. singurul pick care-mi place. Cred ca Jennings l-a ales de fapt. could be like big baby davis

but c'mon man, Hobson???...cand Stephenson, Warren si Varnado erau available?...Hammond screwed this one

u're nuts
te agiti MULT prea mult pt jucatori care nu vor juca mai mult de 2-3 min/meci.
see gray, aaron.

u need to chillax. focuseaza-te pe big names pe moment.

caseta
25th June 2010, 11:22
Pacers, Nets Discuss Granger For Harris Deal Involving Picks (http://realgm.com/src_wiretap_archives/67427/20100624/pacers_nets_discuss_granger_for_harris_deal_involv ing_picks/)

nu vezi prea des un deal care ii implica pe 2 dintre cei mai overrated jucatori din liga

Bogeyman
25th June 2010, 11:35
u're nuts
te agiti MULT prea mult pt jucatori care nu vor juca mai mult de 2-3 min/meci.
see gray, aaron.

u need to chillax. focuseaza-te pe big names pe moment.

Warren putea fi un bun back-up pt Jennings, Stephenson era project cu mult potential si Varnado e the best shot-blocker din istoria NCAA, adica are cele mai multe
Hobson ala nu stie nimeni nimic de el...am auzit doar ca e unathletic

obye
25th June 2010, 12:05
OKC got Aldrich. Sper ca sa dovedeasca ca e starting C (fiind 9th pick) cu toate ca eu il vad prospect , joaca foarte mecanic si e undersized pentru C (6'10" in shoes) cu Mo Peterson (role player)


Cole Aldrich, C, 6-9, Kansas (first round, 11th) -- Accomplished shot-blocker who runs the floor well, has a soft touch and comes from an established winner.

Tibor Pleiss, C, 7-1, Germany (second round, 31st) -- Early entry candidate spent the previous four seasons in the German Bundesliga.

Latavious Williams, F, 6-8, Tulsa 66ers (second round, 48th) -- First player drafted directly from high school to D-League averaged 7.7 points last season.

Ryan Reid, F, 6-8, Florida State (second round, 57th) -- One of just three players in school history to appear in the postseason all four years, saw action in 126 games (66 starts).

Pana acum :
Westbrook/Maynor
Sef/Harden/Cook
Durant/Mo Pete
Green/Ibaka/Collison
Aldrich/Krstic/Pleiss

Not bad , dar totul sta cu semnul intrebarii pe Cole Aldrich !

Raptor
25th June 2010, 13:04
Mo Pete in niciun caz nu e SF.

obye
25th June 2010, 13:10
Este listed SG/SF.Either way e mai complicat decat ce am scris eu acolo ... Green e SF/PF ,Ibaka e PF/C , Thabo joaca SG/SF ... etc. You get the drift !

caseta
25th June 2010, 13:46
m-am dus pe realgm pe forumul lui bulls, sa vad ce zic aia de trade-ul lui krik.


Good riddance. Had his moments, but for me he was one of the more overrated players I have ever seen on the Bulls.


You dribbled too much, your defense was overrated, you were the anti-clutch, and you were vastly overpaid. I hate you, good riddance!


My dad is going to be despondent over this news. He always talked about Kirk's hustle, leadership, intensity and fundamentals. In other words, "Yay, he's white!" Sorry, Pops.

cam ce ziceam si eu. acum 3 ani.
acum nu prea mai comenteaza nimeni. atunci daca ziceai ceva de krik te acuzau de high treason. silly morons :happy:

caseta
25th June 2010, 15:48
http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=Ahx05R6mrU.UO4lbWSbWenc5nYcB?slug=aw-lebronfreeagent062510

asta e deja caz patologic. de unde e el nu mai e decit un pas pina la crazy fuck care sta in mijlocul strazii si face spume la gura urlind insulte neinteligibile in timp ce ridica pumnul amenintator spre cer. chestiile astea cred ca se trateaza doar cu calmante foarte puternice si purtat camasi cu mineci foarte lungi, if you get my drift.

YodaRo
25th June 2010, 16:09
LOL ce miscari de trupe...se oftica multi ca Wiz ajute pe Chicago sa il ia pe the queen.
Kirk e luat la Wiz pentru a-l ajuta pe Wall asa cum a facut-o si cu Rose. Nu cred ca va fi un trade Arenas cu Carter. Arenas are motivatie si obligatie sa arate ca are valoare si cred ca Wiz ii va da ultima sansa. Arenas nu poate ridica pretentii daca sta pe bench. Cred ca il vor tine o perioada si daca isi va reveni vor incerca un trade mai valuable pentru Wiz, probabil cu un center ca asta ne trebuie.
Wiz face un backcourt de valoare, Wall-Kirk-Arenas si nu vad nici o problema sa joace Wall sau Kirk ca pg si Arenas ca sg. Mai ales ca am inteles ca Wall nu e un asa bun shooter.

Kobe24
25th June 2010, 16:37
http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=Ahx05R6mrU.UO4lbWSbWenc5nYcB?slug=aw-lebronfreeagent062510

asta e deja caz patologic. de unde e el nu mai e decit un pas pina la crazy fuck care sta in mijlocul strazii si face spume la gura urlind insulte neinteligibile in timp ce ridica pumnul amenintator spre cer. chestiile astea cred ca se trateaza doar cu calmante foarte puternice si purtat camasi cu mineci foarte lungi, if you get my drift.

omul ala are foarte multe surse si tot timpul e precis cand anunta un trade.
chestiile alea poate chiar se intampla...;)

e adevarat ca il uraste pe lebron si mai exagereaza, dar sunt foarte multe lucruri adevarate.

daca nu iti convine nu il mai citi, asa cum eu nu-l mai citesc de mult pe hollinger(decat daca posteaza vreunu ceva pe forumuri).

caseta
25th June 2010, 17:15
tot dau aia de pe realgm linkuri catre mizeriile lui. si nu "mai exagereaza" ci exagereaza constant.

se caca pe el degeaba, atita timp cit wade a dat de inteles ca ramine in miami, e normal ca toti sa stea dupa lebron, ca e cel mai bun UFA de departe. care din ceilalti se poate compara ? i-a dus bosh pe raptors in finala ? a facut amare fo smecherie fara nash ? cine altul ? boozer ? jj ? lee ? gimme a fuckin' break. cind ai ocazia sa iei un superstar la 25 de ani, normal ca toate echipele se inghesuie. n-o fi numai legat de basket pt lebron, poate vrea sa fie global brand si-n centrul atentiei, dar crezi ca echipele numai pt basket il vor ? breaking news: lebron vinde bilete si tricouri si umple salile. owners il vor ca sa-si umple buzunarele.

PS: precisa era si marmota

Irimus
25th June 2010, 19:14
Mi-ar placea ca Lebron,Bosh si Amare sa ramana la echipele de dinainte si toate echipele astea care dau jucatori si pick-uri pe nimic sa ramana cu buza umflata.Mi se pare o tampenie sa iti dai toti jucatorii(vezi Miami care il mai au doar pe Beasley-si de el incearca sa scape si pe Jones ala) sperand ca 2 FA vor alege exact echipa ta.Inteleg, sa ai cap space pt 1 max FA si sa te rogi la cel de sus ca Lebron opteaza pt tine...dar sa ramai cu un singur jucator sub contract? Pai Miami se sterge cu cap space-ul la fund daca Bosh/Amare/Boozer nu semneaza cu ei(sa presupunem ca Wade ramane la Miami).Parca ii si vad umplandu-si echipe cu d-leaguers...

T-Mac89
26th June 2010, 01:32
Otis Smith denied reports that the Orlando Magic have discussed a possible swap for Luol Deng with the Chicago Bulls.

“I did not have a conversation with the Bulls,” Smith said early Friday morning, shortly after the NBA draft ended.

Source :
http://blogs.orlandosentinel.com/sports_magic/2010/06/magic-gm-denies-reports-team-has-spoken-with-bulls.html

Da , știu că Otis Smith de multe ori una zice și alta face , dar aici înclin să cred că e pe bune. Thank GOD.

Kobe24
26th June 2010, 06:16
lol... cam toti fac la fel;). nu cred ca exista gm care sa zica adevaru macar in 70% din cazuri.

Bogeyman
26th June 2010, 17:44
e offtopic la maxim

vroiam sa va zic numa ca mi-am dat ultimu' examen

:yeah::yeah::yeah:

azi incepe vacanta si pentru mine...ma imbat

:bere


va pup ::kiss:

distractie placuta toata vara tuturor

T-Mac89
26th June 2010, 20:31
Felicitări Bogey ! La fel și ție :ok:

Jaymz
27th June 2010, 19:36
best moments in 2009 - 2010 season. I say we give the no. 1 spot to Blatche for his near-triple-double (http://voices.washingtonpost.com/dcsportsbog/2010/04/andray_blatches_triple_double.html) game in April :D

Kobe24
27th June 2010, 22:11
http://realgm.com/src_wiretap_archives/67473/20100626/nets_knicks_will_meet_lebron_july_1/

ce face lebron e impotriva regulamentului si nimeni nu face nimic.
banuiesc ca pentru lebron se aplica alte reguli :rolleyes:.

caseta
28th June 2010, 01:25
http://realgm.com/src_wiretap_archives/67473/20100626/nets_knicks_will_meet_lebron_july_1/

ce face lebron e impotriva regulamentului si nimeni nu face nimic.
banuiesc ca pentru lebron se aplica alte reguli :rolleyes:.

daca ai lasa haterade-ul din mina o secunda poate ti-ai folosi creierul sa gindesti, in loc sa auzi lebron si sa incepi sa spumegi. :headbang:

nu lebron, ci ECHIPELE sunt vinovate de tampering. nu lebron risca vreo pedeapsa, ci, teoretic, echipele risca sa le fie interzis sa-l ia pe lebron.

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67479/20100627/blatant_tampering_in_teams_scheduling_meetings_wit h_lebron/

Kobe24
28th June 2010, 01:57
da stiu ca nu exista reguli impotriva jucatorilor momentan...dar e inadmisibil ce se intampla.

daca ai lasa dragostea neconditionata fata el ai vedea ca lebron ORGANIZEAZA chestia asta, nu echipele;). dupa mine el e principalul vinovat. el si echipa lui.

si daca s-ar aplica pedeapsa de care zici tu...ar fi si lebron pedepsit ca ar ramane doar kings probabil.

caseta
28th June 2010, 02:39
dupa mine el e principalul vinovat.

dupa tine lebron e vinovat si de cresterea impozitelor in ro, si de criza financiara, si de disparitia dinozaurilor.

lebron doar speculeaza (f bine, i might add) disperarea echipelor si ineptitudinea GMs care au nevoie de cineva care sa le umple arenele si sa le cistige meciuri.

speaking of which:


An NBA general manager reportedly told Jon Rothstein of MSG Network that Chris Bosh will certainly sign with the Heat as a free agent.

"This has been planned for a long time," the GM said. "Chris is going to Miami."

Another GM reportedly told The New York Times that he thinks "it's a done deal" that Bosh and LeBron James will sign with the Bulls.

Read more: http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/67488/20100627/gm_bosh_going_to_miami_planned_for_a_long_time/#ixzz0s6BjMAQN


welcome to the nba. where clueless GMs happen. all the fucking time.


iar apropo de tampering, cind am zis ca pe realgm un tip aparent cu legaturi cu organizatia lui bulls a zis ca bulls au deja a deal in place cu JJ (era acum aproape 1 sapt) nu te-ai plins de tampering. daca nu e lebron, nu te deranjeaza. :rolleyes:


lasind obsesia ta pt lebron la o parte si revenind la chestii mai importante, si anume lebron :evil: , daca asta:
http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/67490/20100627/knicks_to_meet_with_johnson_first_possible_amare_n ext_on_july_1/

e adevarat, mie mi se pare un semn ca knicks se asteapta sa-i rateze atit pe lebron cit si pe bosh. IMO cresc sansele pt heat. nu cred ca lebron si bosh s-ar duce la chicago. i just don't see it.

toate astea se potrivesc cu ce ma asteptam: chicago incercind sa-l ia pe JJ sub max si eventual si pe boozer/amare daca bosh ii refuza. nu cred ca reinsdorf l-ar fi vrut pe lebron cu adevarat ... prea multe batai de cap. dp lui dv lumea il uraste si acum din cauza lui jordan. nu-i mai trebuie o personalitate asa mare in echipa. de fapt, daca stau sa ma gindesc, bulls au evitat constant sa aduca un jucator cu personalitate. numai din astia stersi gen krik si deng. asa zisii good-guys, dar care nu-s genul si n-au nici valoarea sa ceara ajutor (cum ar face un kobe, un lebron, un wade) sau sa ridice vocea impotriva owner-ului sau gm-ului.

revenind - daca big 3 merg la heat, bulls oricum il tinteau pe JJ, s-ar indrepta probabil spre boozer. insa in conditiile in care big 3 sunt out, knicks trebuie sa justifice 2 ani de clearing cap space. asa ca vor sparge tot ce au pe JJ si amare. bulls ramin cu boozer si booza umflata. nets ramin cu .... **** in mina.

parca vad ca vreuna din echipele astea care ramin cu cap-space nefolosit o sa ii ofere lui pierce (cred ca va opt-out) un max contract.

obye
28th June 2010, 09:54
Iggy gonna be traded? :-s
Think SF - Nocioni , Kapono ,Young , Carney
Think SG - Turner , Green , Meeks
I`m thinking Al Jefferson ...

Irimus
28th June 2010, 12:11
Da, cu siguranta Phila este disperata sa il dea pe Iggy pt a obtine minute pentru Kapono si Carney.Iguodala a jucat bine cu Iverson care era super ball-hog si a jucat f. bine cu Miller care era ball-dominant pg, deci cum dracu sa nu poa sa joace cu Evan Turner?

Irimus
28th June 2010, 12:15
parca vad ca vreuna din echipele astea care ramin cu cap-space nefolosit o sa ii ofere lui pierce (cred ca va opt-out) un max contract.

nu merita max, daca daca chicago il ia pe el si pe booz

rose
anybody
pierce
booz
noah

sunt contenders imo.

obye
28th June 2010, 12:51
Mai bine JJ !

caseta
28th June 2010, 13:58
nu merita max, daca daca chicago il ia pe el si pe booz

rose
anybody
pierce
booz
noah

sunt contenders imo.

n-ar arata rau echipa, dar pierce are deja 33 de ani. nu cred ca mai are in el prea multi ani buni. la un potential 4 ani 60 mil ar fi overpaid de la inceput si dupa 1-2 ani ar fi untradeable.

in plus pierce vrea sa fie el erou. am citit ca cu greu l-ar fi acceptat pe rondo ca leader al lui celtics sezonul asta. acum ar trebui sa o ia de la capat cu rose.


echipa ar avea sanse mari sa ia estul daca magic nu il vor de pe carter pt cineva care chiar poate sa-i ajute si daca wade, lebron si bosh ajung fiecare la alta echipa sau chiar daca ajung 2 din ei impreuna sa nu aiba supporting cast. pt ca daca ii ai deja pe 2 impreuna si un supporting cast decent, deja se schimba lucrurile.

obye
28th June 2010, 15:48
The 32-year-old seven-footer and the Mavs have been trying to work out some sort o contract extension but the Dallas Morning News now reports that Nowitzki will be pounding the proverbial pavement when NBA free agency hits this Thursday along with a slew of other big names.
The paper reports that the team may still sign the nine-time All-Star but it won't be with an extension.

Dirk to be FA !

Kobe24
28th June 2010, 16:39
iar apropo de tampering, cind am zis ca pe realgm un tip aparent cu legaturi cu organizatia lui bulls a zis ca bulls au deja a deal in place cu JJ (era acum aproape 1 sapt) nu te-ai plins de tampering. daca nu e lebron, nu te deranjeaza. :rolleyes:


:lol: in fiecare an se gaseste cineva "cu legaturi"...care spune "done deal" si de fapt nu e nimic:). poate o fi dar e foarte putin probabil:).

TOATA lumea(in afara de kings poate) asteapta ce face lebron(inclusiv bulls)...nu il ia nimeni pe JJ cand lebron inca e pe piata si au ceva sanse la el nu crezi?. daca spuneau ca merge la kings poate mai credeam.

NIMENI nu stie unde merge lebron, d-apoi unde merg restul:).
dupa prezentarile alea ILEGAL organizate aflam unde merge lebron si unde merg restul. pana atunci toata lumea speculeaza.

Bogeyman
28th June 2010, 20:40
ar putea fi cineva idiot sa-i dea max lui Pierce?

si Obye, de ce e mai bine JJ...da, e mai tanar, dar a demonstrat al treilea an la rand cred, de cand tot merg hawks in playoffs, ca atunci cand e mai important el dispare total. JJ e jucator de regular season, i-as da maxim 10 mil pe sezon, poate chiar mai putin

Pierce >>> Johnson cu varsta cu tot

JJ a devenit din unul dintre cei mai underrated, intr-unul dintre cei mai overrated.
se tot agita echipele sa-l ia pe JJ sperand la lucruri marete din partea lui, dar vor ajunge dezamagiti si ei cum sunt Hawks de ceva vreme incoace

va zic eu, dude just vanishes in the playoffs. salmons outplayed him badly

caseta
28th June 2010, 22:58
in caz ca vrea cineva sa vada deluded people, check this out:
http://forums.realgm.com/boards/viewtopic.php?f=10&t=1025041

fanii bulls convinsi ca nu reinsdorf e de vina pt spargerea echipei in 1998 si ca de fapt reinsdorf e dispus sa plateasca pt o campioana.

daca ii lasi sa vorbeasca intre ei vreo 2h cred ca se vor convinge singuri ca reinsdorf e cel mai bun owner din sports. EVER.
dumbasses
:happy

Jaymz
29th June 2010, 06:34
de ce citesti forumuri cu bulls fans ? :rolleyes:

Bogeyman
29th June 2010, 10:15
cdouglasroberts

i'm loving brewcity already!

:d

Zabriskie
29th June 2010, 12:01
http://docfunk.blogspot.com/2010/06/2010-nba-free-agent-summit.html

caseta
29th June 2010, 14:43
de ce citesti forumuri cu bulls fans ? :rolleyes:

to make fun of their foolishness. :evil:

acum 2-3 ani incercam sa le explic care-i adevarul (u know, krik, deng, paxson, reinsdorf) si cum ziceam ceva imi sareau la beregata. acum insa prefer sa nu ma mai bag. stau deoparte si fac glume pe seama lor.

sa incerci sa le explici ceva e ca si cum ai incerca sa le explici ceva alora care si-au bagat toti banii (inclusiv masina, apartament) la caritas si au continuat sa se arda ca prostii cu alte jocuri piramidale. alora degeaba le zici ceva. poti sa le explici 1 an intreg non-stop, daca dupa aia le dai niste bani si se deschide un nou caritas (cu acelasi nume & all) iar vor pierde toti banii.

cum ar veni, decit sa incerci sa luminezi o gloata de prosti, mai bine faci misto de ei. iar cel mai bine e sa profiti de ei - ca daca nu o faci tu, sigur o face altul. (din pacate n-am sufletul sa profit de prosti :( dar daca ma gindesc la rece, unii pur si simplu nu merita sa aiba bani)

/rant

Jaymz
29th June 2010, 15:14
daca e sa ma iau dupa categorisirea facuta de tine, fanii tuturor echipelor sunt fool pentru ca asta inseamna sa fii fan la urma urmei: sa crezi in ai tai pana in ultima secunda. aberatiile ar fi relativ asemanatoare si pe alte forumuri, deci intrebarea mea tot ramane: de ce forumuri bulls, si nu cavs sau heat ? :P

John
29th June 2010, 20:49
The Nets have gotten another step closer toward their ultimate goal of hitting the $33-million mark in bankroll by dumping Yi Jianlian on the Washington Wizards, in a move that will be announced in a few hours.

In return, the Wiz are sending the Nets Quinton Ross’s $1.146 contract, which enables the Nets to increase their cap space to precisely $30 million – a nice round number that will get you LeBron James ($16.5M) and a stud who can start out at $13.5M.

caseta
29th June 2010, 21:57
@jaymz - no dude, una e sa speri si alta e sa crezi orbeste.
un fan lakers, celtics, spurs, mavs, heat, rockets, magic care spera ca echipa lui va face niste moves si va lua titlul e diferit fata de un fan clippers, wolves sau warriors care spera acelasi lucru.

reinsdorf vrea sa aiba cea mai buna echipa posibil atita timp cit nu plateste luxury tax si scoate peste 30 mil profit. ori pt a lua un titlu trebuie sa cam platesti taxa si profiturile scad probabil sub 10 mil - pt o big market team, o small market team probabil pierde bani. apropo de asta, nba-ul ar trebui sa caute o cale de a rasplati financiar campioana. ceva de genul fiecare echipa pune 2-3 mil la inceputul sezonului si banii aia se duc la campioana, finalista si finalistele conferintelor. ceva de genul 30 mil campioana, 15 mil finalista, cite 7.5 mil finalistele conf. asta inseamna 60 mil total, adica 2 mil/echipa.

de ce bulls ? ca ii stiu, si ca sa ii vad cum zic acum chestii pt care imi sareau mie la git acum 2-3 ani.

Jaymz
29th June 2010, 22:14
reinsdorf vrea sa aiba cea mai buna echipa posibil

ma bag si eu in gloata aia si iti zic ca poate de data asta o sa fii surprins :D


de ce bulls ? ca ii stiu

ok, fan'ule bulls, acu am inteles :P

caseta
29th June 2010, 23:43
eu nu pot sa fiu 100% sigur, dar la ce ma astept (diferit de ce sper) e ca bulls sa un max FA. (max ce-i vad sa ia ar fi jj + boozer, dar ma indoiesc)
cred ca lebron are 3 variante:
- loialitate (cavs)
- bani (ny)
- wins (heat)

nj, bulls, mavs ... nu mi se par optiuni realiste.

ma astept ca knicks sa ia 2 FA. jj si amare probabil.
ma astept ca heat sa aduca cel putin un max FA pe linga wade.

Kobe24
30th June 2010, 03:06
reinsdorf vrea sa aiba cea mai buna echipa posibil atita timp cit nu plateste luxury tax si scoate peste 30 mil profit. ori pt a lua un titlu trebuie sa cam platesti taxa si profiturile scad probabil sub 10 mil - pt o big market team, o small market team probabil pierde bani. apropo de asta, nba-ul ar trebui sa caute o cale de a rasplati financiar campioana. ceva de genul fiecare echipa pune 2-3 mil la inceputul sezonului si banii aia se duc la campioana, finalista si finalistele conferintelor. ceva de genul 30 mil campioana, 15 mil finalista, cite 7.5 mil finalistele conf. asta inseamna 60 mil total, adica 2 mil/echipa.




lakers au avut aproape 20mil profit si totusi lui buss nu i se pare suficient ba chiar i se pare ca e in pierdere avand in vedere ca anu trecut a avut vreo 45mil.
mari diferente nu sunt intre cei 2.
da buss plateste luxury tax, dar are si venituri mai mari.

phyxius
30th June 2010, 10:27
Pierce Will Opt Out, Listen To Offers From Other Teams

Paul Pierce has notified the Boston Celtics that he will opt out of the final year of his contract before Wednesday's deadline, according to sources.

Pierce has never been an unrestricted free agent in his career.

Pierce will forfeit next season's $21.5 million salary but becomes eligible to sign a new four-year deal with the Celtics worth a maximum of $96 million and can receive four-year offers from other teams worth a maximum $93 million.

Sources said that Pierce will begin free agency by talking first to the Celtics when the market opens on Thursday at 12:01 a.m., but he will also listen to outside offers.


http://realgm.com/src_wiretap_archives/67589/20100630/pierce_will_opt_out_listen_to_offers_from_other_te ams/

obye
30th June 2010, 10:43
Frate , nimeni nu zice nimic de John Wall ... you know .. the #1 pick in the 2010 draft !!!
Arenas pleaca ? Ati citit ceva ? Possibile destinations ?

phyxius
30th June 2010, 11:14
Possibile destinations ?
http://myhousedeals.files.wordpress.com/2007/06/1-jail-cell.jpg

obye
30th June 2010, 11:24
:happy:happy:happy:happy

caseta
30th June 2010, 11:38
@obye - ce vrei mah sa zica cineva de wall ? what about him ? e 1st pick. uraaaaaaaaa. nici macar n-a jucat vreun meci - nu vorbesc de sezon si nici macar de pre-sezon. nici macar un meci de summer league. pina nu vedem ce face pe teren ce vrei sa vorbim despre el ? ce freza are ?

@phyxius - de asteptat. am inteles ca yao nu opt-out, ceea ce ma mira. oare stie ca nu mai poate sa joace si ca urmare houston nu i-ar oferi bani suficienti (sau deloc) ?
sunt curios daca sare careva sa-l overpay pe pierce. i mean it's the nba. it's basically a rule that someone should overpay by a large amount. in plus, din 2011 s-ar putea sa nu mai poata sa overpay pt jucatori asa rau, asa ca asta e ultima sansa pt GMs. just do it. get it out of your system while you still can. :evil:

@kobe24 - zi mersi ca a cheltuit cit sa prinda lakers 7 finale si 5 titluri in 11 ani. reinsdorf daca nu avea bafta cu jordan si cu pippen, pe care i-a semnat pe contracte lungi inainte sa explodeze veniturile nba si ca urmare sa creasca si cap-space-ul (toate astea in mod ironic in mare parte datorita lui MJ), nu prindea nici un titlu. dezmembra echipa de 3 ori inainte sa ia vreun titlu.


soooo ...

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67597/20100630/nuggets_might_be_willing_to_trade_carmelo/

suddenly melo might be on the market
AND

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67596/20100630/carmelo_chris_paul_join_conversations_with_2010_fr ee_agents/

chris paul wants in on this


IMO asta nu poate sa fie decit bine. o grupare a fortelor in nba cred ca ar face bine. ar fi citeva echipe super tari - in felul asta ar putea sa fie rivalitati reale, care se mentin 4-5 ani, care nu se schimba la 1-2 ani. and IIRC am citit un articol care zicea ca dpdv al ratings nba a dus-o mai bine cind erau citeva powerhouses si restul zdrente decit cind era "socialism" :P

cu 3-4-5 echipe super tari finalele conferintelor si finala nba ar fi practic all star games jucate asa cum ar trebui sa fie jucat ASG: cu defense si cu intensitate.


http://realgm.com/src_wiretap_archives/67585/20100629/knicks_hoping_three_stars_split_all_available_cap_ room/

as zice ca NY sunt un pic disperati. daca spera ca 3 jucatori care ar putea lua max in alta parte sa imparta sub 35 mil (cind max de unde ar putea sa plece ar fi cam 48 mil pt 3 jucatori) eu zic ca nu-s realisti. o fi NY atractiv ca business opportunities, dar ce e in mina nu-i minciuna. si aici e vorba de cam 4 mil mai putin in primul an. compus pe 5 ani s-ar aduna o circa de milioane. in plus sa nu uitam ca bosh probabil vrea s&t ca sa ia toti banii posibili. lebron si wade sunt singurii care ar putea recupera banii aia din reclame. nu cred ca JJ ar ajunge sa-i ia locul lui chuck in reclame la taco bell, t-mobile si altele. nu cred ca JJ are nici carisma, nici imaginea si nici nu e superstar sau macar perceput ca atare de fani.

caseta
30th June 2010, 15:02
http://espn.go.com/nba/dailydime/_/page/dime-freeagency-100629/cap-room-summary

max slots per team:

heat: 2.64
knicks: 2.06
nets: 2.00
bulls: 1.76

sooo, the bulls are FAR from 2 max slots. am un feeling ca au refuzat deal-ul propus de clippers pt deng, care le-ar fi permis sa aiba > 2 max slots. why ? pai cu 2 max slots fanii ii sareau in cap lui reinsdorf daca nu lua 2 max FA. asa ... JJ si boozer poate accepta sub max. daca nu, si mai bine - iau doar un max FA si au justificare "noi am facut tot ce am putut" :happy

you gotta love uncle jr. he's so damn good at selling hopes.

caseta
30th June 2010, 17:05
lista mea de desirable role players in vara asta (privita din perspectiva lui heat, daca ii iau pe wade-lebron-bosh):

- haslem:
C, back-up PF/C
ar scoate mai multi bani in alta parte, dar e loial si poate aranjeaza riles ceva cu el
poate sa joace si C (chiar daca undersized) ceea ce e bine pt ca bosh nu vrea, good D, rebounding, energy, hustle, good team-mate.

- dooling:
PG, back-up PG/SG
atletic si decent ca jucator. mi se pare un pic underrated

- Q
back-up SF
la cum a jucat in contract year cred ca o sa vrea mai mult decit min
are 3p shot, post-up game, decent/good defender

- gortat
C
l-am pus pe lista pt ca mi se pare ca s-ar potrivi perfect, dar e practic imposibil de luat de la magic - cel putin de catre heat

- przybilla:
C
si el ar trebui sa lase o circa de bani pe masa, si spre deosebire de haslem nu are de ce sa fie loial lui heat. putin probabil sa ajunga la heat.
e exact C care s-ar potrivi cu 3 superstars. rebounding, pretty good D, pare good team-mate.

- haywood
C
si el o sa ia mult peste min, dar si el s-ar potrivi bine. C defensiv, atletic.


daca heat ar lua unul dintre cei 3 C plus primii 3 din lista, ar avea impreuna cu chalmers si cei 3 superstars o rotatie de 8 oameni suficienta, zic eu, pt titlu.
insa e obligatoriu sa puna linga bosh un C defensiv si bun la rebounds. greu sa iei titlu fara interior defense.

obye
30th June 2010, 17:30
add:
SF :Mike Miller (Unrestricted)
Travis Outlaw (Unrestricted)
PG: Steve Blake (Unrestricted)
SG : Kyle Korver (Unrestricted)
Raja Bell (Unrestricted)
PF: Drew Gooden (Unrestricted)
Luis Scola (Restricted)

caseta
30th June 2010, 17:40
u're right.
n-am avut timp sa vad cine mai e UFA, si am uitat complet de astia.

outlaw ca back-up SF ar fi interesant.
same for blake - care chiar ar putea ajunge starter, chalmers raminind ca back-up.
raja bell ca back-up ... me gusta.

miller si korver doar ca rezerve, ca SG si SF ar fi luate de wade si lebron. dar cred ca si unul si altul vor vrea mai mult decit min. poate miller sa fie dispus sa renunte la ceva, ca deja a luat mult mai multi bani decit a luat korver.

gooden e prea prost - sincer cred ca lebron s-a saturat de el de cind era in cleveland si nu ar vrea sa-i mai vada moaca
scola e bun, dar nu e genul de C pe care-l vad linga bosh. e nevoie de D, rebounding si shot blocking.

Kobe24
30th June 2010, 19:04
in afara de dooling bell si gooden nu ia niciunu minim. nici macar haslem; are si loialitatea o limita.
nu sunt jucatori care au castigat sute de milioane si nu au prins niciun titlu si acuma fac orice pentru un titlu. korver e tanar, are nevoie de bani. miller are vreo 30 de ani, si poate sa ia chiar MLE din alta parte. nu lasa 20-30mil pe masa doar ca sa ia un titlu. sunt SIGUR(nu doar cred) ca nu o sa se intample asta.

scola e restricted. sunt 100% convins ca rockets vor oferi cel putin acelasi contract ca miami.:lol:.
outlaw are si el nevoie de bani.

pe blake si bell se bat si lakers si probabil o vor face si alte echipe cu sanse la titlu, care vor oferi mai mult decat minim.

blake cel putin, probabil la lakers va fi starter; mai multi bani(chiar daca legile in florida sunt altfel) si o sansa la titlu(cel putin la fel de buna, daca revine phil).
bell e backup oriunde se va duce. la fel sansa la titlu cel putin la fel de buna si bani cel putin la fel de multi. cred ca nu ajunge nici la heat nici la lakers.

obye, cauta o lista cu veterani care au luat o gramada de bani pana acum, sau care nu vor primi din alte parti mai mult decat minim daca vrei o lista REALISTA pentru heat.

Bogeyman
30th June 2010, 21:35
Dan Lebatard reporting bosh to miami for chalmers, beasley, and anthony

http://twitter.com/Eric__Smith/status/17419491905

http://twitter.com/lebatardshow

interesant.

apoi commentul unui tip

I have a feeling its true. Vegas odds dramatically shifted in the Heats favor yesterday. They know whats up.

deci e posibil sa se intample

Kobe24
30th June 2010, 23:47
daca asta e adevarat....liga trebuie sa ia masuri....
in offseasonul asta nu se mai respecta nicio regula.....:headbang:

caseta
1st July 2010, 00:35
u know what ?
it kinda makes sense. daca bulls au reusit sa-l plaseze pe krik, nu vad de ce heat n-ar fi reusit sa-l plaseze pe beasley. i mean ... he's not THAT bad. au fost altii cu probleme mai mari si salarii MULT mai mari si/sau mult mai putin talent care au fost traded (zach randolph comes to mind).

sincer, nu cred ca raptors ar primi oferte mai bune decit chalmers + beasley + anthony.
chalmers e starting quality PG, beasley cred ca ar putea produce similar cu david lee daca ar fi el centrul ofensivei si ar juca in sistemul lui dan tony iar anthony e back-up C, dar la raptors ar putea fi si starter. e bun rebounder si shot blocker si le-ar aduce interior toughness - ceea ce le lipsea, si in plus le-ar permite sa-l mute pe bargnani la PF, unde ar juca ce joaca dirk acum la dallas.

bulls l-ar oferi pe deng - desi nici de asta nu-s sigur :happy
la cit il iubeste paxson pe deng, parca vad ca-l ofera pe noah - caz in care raptors ar trebui sa zica "da" fara sa mai intrebe ce ofera altii.

knicks il pot oferi pe lee, dar cum ziceam cred ca si beasley ar avea stats similare pt dan tony. oferta lui heat ar insemna beasley la pret redus pt inca vreo 3 ani + chalmers la pret redus + anthony. as zice ca e mult mai buna decit lee alone la 12+ mil - care de fapt ar fi double loss pt raptors: l-ar pierde pe bosh si ar primi in schimb un contract care ar fi din day 1 un albatross. lee ar fi overpaid din prima zi de contract.

in plus la cit de disperati erau heat sa scape de contracte, puteau sa renunte la chalmers - care a fost back-up anul trecut, si la anthony, dar n-au facut-o.


@kobe24
crezi ca riles e prost ?
riles ii poate promite lui haslem ca dupa 1 an cu min se revanseaza. ii ofera MLE pt X ani, cu care sa recupereze ce pierde acum. ii promite job in front office sau ca antrenor secund. riles pare genul care se tine de cuvint, nu cred ca cineva s-ar indoi de promisiunile facute de el.

aranjamente similare poate face si cu alti FA. depinde de mult mai multi factori decit se vad la suprafata. depinde cine al cui agent e, cine cui ii datoreaza niste favoruri, cine vrea sa obtina favoruri de la cine. un agent isi poate convinge clientul sa semneze cu miami chiar pt bani mai putini daca are un deal cu riles. pot fi chestii complexe de ex - semnezi cu heat, iei la inceput bani mai putini, wade ii convinge pe nike/jordan brand sa te bage intr-o reclama (daca a aparut rip hamilton in reclame, poate sa apara oricine) de unde mai iei niste bani, apoi heat te vor rasplati cu un contract mai mare.

am citit cartea lui keith glass - taking shots, si ala iti dezvaluie un pic ce relatii compexe sunt intre jucatori, agenti, GMs, companii etc. te plingi tu de tampering degeaba. cum zice si el acolo, deals se fac mereu. regula aia e doar de ochii lumii. care a fost singurul owner pedepsit vreodata pt semnat de contracte ilegale ? glen taylor. cine e Chairman of the NBA Board of Governors ? glen taylor. a one time mistake ? nope. he was re-elected.



http://espn.go.com/video/clip?id=5341951&categoryid=2459788

dirk ? are you fuckin kidding me ?
dirk la heat ? pffffffffff
you can't win without interior D. ce ziceau ei de amare ? no D and no rebounding ? well, dirk rebounds only marginally better - asta daca tinem cont si de pace. pt ca dpdv al stats pur si simplu, amare are medie de reb/game > dirk.

caseta
1st July 2010, 00:44
daca asta e adevarat....liga trebuie sa ia masuri....
in offseasonul asta nu se mai respecta nicio regula.....:headbang:

sour grapes ? (asta ca sa nu zic "jet mah")
nu tin minte sa te fi plins cind lakers l-au luat pe pau gratis.
acum insa ..... pe bune ca incep sa-i dau dreptate lui jaymz: esti penibil. si ipocrit.

should we call a waaaaaambulance ?


na material sa te mai zgirii pe ochi:

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67632/20100630/multiple_gms_expect_bosh_to_end_up_with_heat/

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67616/20100630/agent_expects_bosh_to_end_up_with_heat/

:evil:

caseta
1st July 2010, 01:07
http://realgm.com/src_wiretap_archives/67621/20100630/hawks_to_offer_full_max_to_joe_johnson/

The train to FAIL is about to depart from Atlanta in 8 days.
Aaaaall abooaaaaaaaard.

6 yrs of JJ at max. :happy
that will make rashard's contract seem like a stroke of genius.

John
1st July 2010, 01:15
inca putin si o sa-si afle caseta echipa ...

Kobe24
1st July 2010, 01:23
sour grapes ? (asta ca sa nu zic "jet mah")
nu tin minte sa te fi plins cind lakers l-au luat pe pau gratis.
acum insa ..... pe bune ca incep sa-i dau dreptate lui jaymz: esti penibil. si ipocrit.

should we call a waaaaaambulance ?


na material sa te mai zgirii pe ochi:

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67632/20100630/multiple_gms_expect_bosh_to_end_up_with_heat/

http://realgm.com/src_wiretap_archives/67616/20100630/agent_expects_bosh_to_end_up_with_heat/




:evil:

nu cred ca eu sunt ala penibil.

ce regula au incalcat lakers la trade-ul lui gasol?

de exemplu...la trade-ul pentru jamison n-am comentat nimic, nici dupa intoarcerea lui Z, pentru ca era perfect regulamentar(desi erau unii pe aici care vociferau).

asa ca uita-te in oglinda inainte sa ma faci pe mine penibil si ipocrit;)

caseta
1st July 2010, 01:24
sunt ca un rechin in a feeding frenzy. doar ca la mine e free agent related posting frenzy :D

http://blogs.sun-sentinel.com/sports_basketball_heat/2010/06/lebron-strategy-offense-of-defense.html


Clearly, there is a reason Pat Riley has been the silent man, why we’ve heard more from Dan Gilbert and Mike D’Antoni and, heck, even Gar Foreman during this process.

When teams get in that room with LeBron, will the mode be offense or defense?

Will it be a matter of building up your own assets, or devaluing those of others?

Until this week, the Heat was practically a silent partner in the James derby, a team several lengths back.

But now there is reason to believe that for the Heat to lose, others may have to cast Riley as a loser.

That is not an easy task. And LeBron well could be put off by such antics.


http://www.sun-sentinel.com/sports/miami-heat/sfl-miami-heat-alonzo-mourning-s063010,0,7309121.story?track=rss

imi place ce zice zo. si cred ca e partial cam ceea ce va folosi riles pt a-i convinge pe lebron si bosh.

1. chiar zo poate sta marturie ca ai nevoie de ajutor pt a cistiga. poate riles il va lua pe zo cu el. zo a luat un titlu ca 6th man cu wade si shaq, dar cred ca e inca respectat in liga, mai ales ca a revenit dupa transplant de rinichi. bulls, knicks, nets n-au nici un veteran de valoarea lui care sa vorbeasca pt ei. poate au knicks legende, dar cred ca lebron ar fi mai tentat sa asculte de zo - pt ca cred ca lebron ar fi adorat sa joace cu zo: toughness, defense, passion. lebron e matur si stie de ce e nevoie pt a lua titluri. bulls sigur n-au vreo legenda sau vreun veteran care sa faca asa ceva. stacey king nu conteaza.

2. argumentatia cu malone, barkley, stockton, ewing e excelenta. legende, great players, dar care n-au reusit sa cistige pt ca n-au avut suficient ajutor. (also, because of some guy called MJ. :D)

caseta
1st July 2010, 01:34
de exemplu...la trade-ul pentru jamison n-am comentat nimic, nici dupa intoarcerea lui Z, pentru ca era perfect regulamentar(desi erau unii pe aici care vociferau).

my bad, nu te-ai plins de regulamente pe fata, dar de plins, te-ai plins tu:


jamison la wizards fara sa plece jj. cei mai buni au devenit si mai buni. sa nu mai zica lebron ca nu are echipa acuma:p(n-are superstar dar are la role-players...). probabil ca o sa se intoarca si Z

si da, esti ipocrit. pt ca atunci cind lakers l-au luat pe gasol n-ai zis "gasol la lakers fara sa plece odom/bynum. sa nu mai zica kobe ca n-are echipa acuma"

te cred si eu ca nu ti-ar conveni sa ajunga wade + lebron + bosh la heat. e de inteles. dar sa te apuci acum sa bizii ca e ilegal si ca se fac deals pe sub mina & shit ... really ? acum ai aflat de ele ? nu-i nimic nou. foarte posibil ca acelasi lucru sa se fi intimplat cind lakers i-au luat pe shaq si kobe. everyone in the league plays the same game.

so man up. stop bitchin'. macar asa whining-ul tau din timpul sezonului legat de cit de prost joaca lakers si cum nu au nici o sansa sa ia titlul o sa para mai realist. :drak:

Kobe24
1st July 2010, 01:39
excelenta pe dracu. barkley hakeem si drexler s-au unit. nu in acelasi timp dar au jucat impreuna.....

legat de faptul ca n-au avut suficient ajutor....:rolleyes:.
barkley i-a avut pe suns, si tot n-a castigat cand s-a retras jordan. dupa aia i-a avut pe hakeem si drexler si n-a trecut de jazz.
stockton si malone s-au avut unu pe altu, plus o banca foarte buna +hornacek si russell.
dupa ce s-a retras jordan s-au incurcat de blazers.
ewing a avut echipa mai buna ca hakeem si tot n-a reusit.

toti aia care n-au castigat nimic baga scuza asta in fata... de la baylor pana la malone.
asa cum ziceam in 14 de cariera n-ai cum sa nu gasesti suficient ajutor.
singuru caz in care s-ar putea intampla asta este sa fii loial pana la capat indiferent de situatie si conducerea sa fie de tot *****u, cum era kg la wolves(desi a avut un an in care a avut si el echipa) dar si el a plecat si a castigat pana la urma.

in rest toti aia de mai sus au avut cel putin la fel de mult ca aia de la care au luat bataie.

Kobe24
1st July 2010, 01:50
my bad, nu te-ai plins de regulamente pe fata, dar de plins, te-ai plins tu:



si da, esti ipocrit. pt ca atunci cind lakers l-au luat pe gasol n-ai zis "gasol la lakers fara sa plece odom/bynum. sa nu mai zica kobe ca n-are echipa acuma"

te cred si eu ca nu ti-ar conveni sa ajunga wade + lebron + bosh la heat. e de inteles. dar sa te apuci acum sa bizii ca e ilegal si ca se fac deals pe sub mina & shit ... really ? acum ai aflat de ele ? nu-i nimic nou. foarte posibil ca acelasi lucru sa se fi intimplat cind lakers i-au luat pe shaq si kobe. everyone in the league plays the same game.

so man up. stop bitchin'. macar asa whining-ul tau din timpul sezonului legat de cit de prost joaca lakers si cum nu au nici o sansa sa ia titlul o sa para mai realist. :drak:

1. nu m-am plans de trade....
am zis doar ca regula trebuie sa se schimbe.
cred ca am precizat(ca nu imi pun toate parerile pe forum) ca ar fi unfair ca liga sa se opuna intoarcerii lui Z pentru ca altii au scapat de asta(mai putin mavs ca a fost ala idiot sa declare public) si nu poti schimba regulile in timpul jocului.

si chestia asta o sa se intample; masura asta de 30 de zile a fost pusa tocmai pentru a evita chestiile astea dar n-a avut rezultat asa ca o sa bage alta.

2. nu stiu cat postam pe forum la vremea respectiva.
poate ca n-am spus din cauza ca nu eram foarte activ. daca eram ipocrit asa cum sustii tu....atunci dupa finala...spuneam ca bryant are nevoie de ajutor, ca astia nu sunt suficienti si sunt niste jucatori de nbdl.

ps: faptul ca m-am plans de gasol ca era soft(nu cred ca ma poate contrazice cineva) nu inseamna ca bryant n-a avut suficient ajutor....e o diferenta.
daca in vara lui 2008 il luau pe duncan de la spurs pentru luke sasha si radmanovic nu strigam.."in sfarsit kobe are un supporting cast care sa ii permita un titlu"....


de exemplu faptul ca stoudemire e praf la d, reb.....nu inseamna ca nash n-a avut ajutor suficient pentru a lua un titlu(primul exemplu care mi-a venit in cap nu stiu daca e si cel mai bun).

nu trebuie sa ai cel mai bun supporting cast din istorie ca sa ai suficient ajutor. fiecare cu minusurile sale iar faptul ca un fan se plange de ele nu inseamna ca nu e de ajuns pentru titlu.




n-am aflat acum de chestiile astea ilegale....dar acum s-a intrecut orice masura.
nu cer sa anuleze trade-ul(din acelasi motiv...pentru ca altii au scapat)....dar pe viitor(si ma refer incepand DE ACUM) sa nu se mai intample chiar asa.


ah si inca ceva.
nu poti compara ce a avut lebron in 2009 cu ce avea kobe inainte de 2008. deci oricum ai lua-o nu-s ipocrit.

caseta
1st July 2010, 02:31
ce inseamna "DE ACUM" ?
adica sa fie interzise eventualele contracte ale lui bosh si lebron cu heat ?
de ce fix "de acum" ?
de ce nu de peste 2-3 luni ? sau de peste 1 an ? ca risca sa creeze o contender reala pt lakers ?

apropo, cum de anu' trecut pe 1 iul deja s-a anuntat ca gordon si villanueva semneaza cu pistons si cum de au fost multe alte cazuri asemanatoare ? crezi tu ca negocierile alea s-au petrecut in citeva ore ? sa fim seriosi.

in plus, ca esti tu de acord sau nu, perioada asta de asteptare e ridicola. nu are absolut nici o relevanta.

o data ce s-a terminat sezonul pt un jucator, ar trebui sa fie ok sa fie contactat. inteleg in timpul sezonului - si sunt absolut de acord ca ar trebui penalizat serios tampering-ul pt ca poate afecta performanta unui jucator. insa o data ce s-a terminat sezonul ar trebui sa fie ok sa discute cu alta echipa. iarasi, sunt de acord ca perioada de semnare a contractelor sa inceapa DUPA ce se termina sezonul complet (dupa finala) pt ca si echipele care au ajuns departe in playoffs si s-au concentrat pe asta sa aiba timp sa faca o oferta unui FA.

si mai e o treaba. chiar daca te face cineva pe tine sef de trib peste nba, cum te apuci tu sa pedepsesti pe cineva ? ai vreo dovada ? pina acum sunt doar rumors, un-named sources, un-named agents, un-named executives, un-named GMs - poate vezi un trend aici. fara ceva scris ...

vrei sa te apuci sa pedepsesti pe baza de rumors ? pai atunci daca-s GM si-l vreau pe lebron ma apuc si pornesc rumors despre el si toate celelalte echipe. doar ca si ceilalti vor face asta. in final ce o sa faci ? ii interzici lui lebron sa semneze cu orice echipa din nba ? il trimiti in europa ? tu, probabil, ai fi in stare ...

regulile sunt facute mai mult pt a salva aparentele. realitatea e ca e normal ca echipele sa incerce sa obtina orice avantaj pot, sa vada la ce FA au sanse si la care nu - de ex heat si-au amanetat tot roster-ul pt o sansa la lebron si bosh. de ce sa-i faci sa astepte atita vreme ? de ce sa fortezi practic o circa de echipe sa-si asume riscuri si sa-si devalizeze propriile rosters ? mai ales cind sunt atita FA de valoare disponibili - chestie care nu s-a intimplat NICIODATA in istoria nba, normal ca si nivelul de "activitate" este la an all time high. vara asta poate decide viitorul unei echipe pt 10-15 ani. vara asta poate catapulta un club pe locul 3 all time ca nr de titluri (acum sunt bulls cu 6). crezi ca in timp ce toate echipele fac tot ce se poate (fara a lasa urme, evident) pt a atrage FA, e vreuna care vrea sa stea ca proasta pina pe 1 iulie ?

si si mai important: crezi ca daca lakers nu-l aveau pe kobe si aveau in schimb o tona de cap space ei asteptau pina pe 1 iul ? si daca lakers faceau si ei asta si aveau sanse mari sa prinda 2-3 max FA, mai faceai tu atita scandal ? ca pina la urma asta e intrebarea ...
eu sincer sunt convins ca daca erau lakers in pozitia lui heat sau knicks si tu te-ai fi convins ca poate nu e asa rau tot tamperingu' asta ;)

caseta
1st July 2010, 02:35
na ceva neasteptat:
http://realgm.com/src_wiretap_archives/67636/20100630/richard_jefferson_opts_out_of_$152m_contract/

he should fire his agent. nu cred ca pt el personal ar fi fost mare diferenta daca era FA in 2011 fata de acum. nu cred ca-i ofera nimeni zilele astea > MLE.

caseta
1st July 2010, 03:23
http://sportsillustrated.cnn.com/2010/writers/ian_thomsen/06/29/knicks.pitch.lebron/index.html

daca knicks se bazeaza pe JJ (asa cum zice articolul) pt a ii putea atrage pe lebron si amare/bosh si daca e adevarat ca hawks ii vor oferi full max (6 ani) lui JJ, atunci the knicks are royally screwed.

daca JJ primeste oferta de la hawks, e clar ca ramine. nu face el atita bani in alta parte, nici macar in NY. mai ales ca de la un contract care pleaca de la 11 mil la unul care pleaca de la fo 16 si are un an in plus cred ca e diferenta totala de peste 50 mil.

daca JJ ramine, lebron se duce fie la heat, fie ramine in cleveland.
daca ramine in cleveland, miami il ia pe bosh si foloseste restul de cap space pt role players - ceea ce ar fi mai bine IMO decit sa-l sparga pt a overpay un FA (boozer, amare).

daca merge in miami, iarasi bosh vine si el in miami.

knicks ramin cu amare. daca se misca repede si inteligent, poate reusesc sa-l trimita pe curry la hornets pt cp3 si okafor. eventual il pot oferi pe lee in S&T, dar lee ar fi cam redundant acolo. o echipa cu cp3, amare si okafor n-ar fi rea. okafor poate juca D si recupera cit sa compenseze lipsurile lui amare, iar cp3 ar fi belea cu dan tony. in plus jucind cu un alt PG de elita amare probabil n-ar suferi un drop in stats cum ar suferi daca ar ajunge sa joace fara un playmaker bun. daca nu se misca inteligent, s-ar putea sa-i ofere lui rudy gay un max contract. caz in care cred ca spike lee se va spinzura de jumbotron si woody allen o paraseste pe soon yi pt yi jianlian.

boozer ar ramine intre nets si bulls, probabil ar merge la bulls. ar fi o echipa suficient de buna cit sa prinda runda a 2-a, adica exact ce vrea reinsdorf. si nici n-ar intra in luxury tax pt ea, adica exact ce vrea reinsdorf.

lee probabil ar merge la nets unde s-ar vedea ca a fost overrated. cu harris, brook, lee s-ar putea ca nets sa ajunga tot la loterie.

Kobe24
1st July 2010, 03:48
ce inseamna "DE ACUM" ?
adica sa fie interzise eventualele contracte ale lui bosh si lebron cu heat ?
de ce fix "de acum" ?
de ce nu de peste 2-3 luni ? sau de peste 1 an ? ca risca sa creeze o contender reala pt lakers ?

apropo, cum de anu' trecut pe 1 iul deja s-a anuntat ca gordon si villanueva semneaza cu pistons si cum de au fost multe alte cazuri asemanatoare ? crezi tu ca negocierile alea s-au petrecut in citeva ore ? sa fim seriosi.

in plus, ca esti tu de acord sau nu, perioada asta de asteptare e ridicola. nu are absolut nici o relevanta.

o data ce s-a terminat sezonul pt un jucator, ar trebui sa fie ok sa fie contactat. inteleg in timpul sezonului - si sunt absolut de acord ca ar trebui penalizat serios tampering-ul pt ca poate afecta performanta unui jucator. insa o data ce s-a terminat sezonul ar trebui sa fie ok sa discute cu alta echipa. iarasi, sunt de acord ca perioada de semnare a contractelor sa inceapa DUPA ce se termina sezonul complet (dupa finala) pt ca si echipele care au ajuns departe in playoffs si s-au concentrat pe asta sa aiba timp sa faca o oferta unui FA.

si mai e o treaba. chiar daca te face cineva pe tine sef de trib peste nba, cum te apuci tu sa pedepsesti pe cineva ? ai vreo dovada ? pina acum sunt doar rumors, un-named sources, un-named agents, un-named executives, un-named GMs - poate vezi un trend aici. fara ceva scris ...

vrei sa te apuci sa pedepsesti pe baza de rumors ? pai atunci daca-s GM si-l vreau pe lebron ma apuc si pornesc rumors despre el si toate celelalte echipe. doar ca si ceilalti vor face asta. in final ce o sa faci ? ii interzici lui lebron sa semneze cu orice echipa din nba ? il trimiti in europa ? tu, probabil, ai fi in stare ...

regulile sunt facute mai mult pt a salva aparentele. realitatea e ca e normal ca echipele sa incerce sa obtina orice avantaj pot, sa vada la ce FA au sanse si la care nu - de ex heat si-au amanetat tot roster-ul pt o sansa la lebron si bosh. de ce sa-i faci sa astepte atita vreme ? de ce sa fortezi practic o circa de echipe sa-si asume riscuri si sa-si devalizeze propriile rosters ? mai ales cind sunt atita FA de valoare disponibili - chestie care nu s-a intimplat NICIODATA in istoria nba, normal ca si nivelul de "activitate" este la an all time high. vara asta poate decide viitorul unei echipe pt 10-15 ani. vara asta poate catapulta un club pe locul 3 all time ca nr de titluri (acum sunt bulls cu 6). crezi ca in timp ce toate echipele fac tot ce se poate (fara a lasa urme, evident) pt a atrage FA, e vreuna care vrea sa stea ca proasta pina pe 1 iulie ?

si si mai important: crezi ca daca lakers nu-l aveau pe kobe si aveau in schimb o tona de cap space ei asteptau pina pe 1 iul ? si daca lakers faceau si ei asta si aveau sanse mari sa prinda 2-3 max FA, mai faceai tu atita scandal ? ca pina la urma asta e intrebarea ...
eu sincer sunt convins ca daca erau lakers in pozitia lui heat sau knicks si tu te-ai fi convins ca poate nu e asa rau tot tamperingu' asta ;)


nu poti sa anulezi contractele si nu sunt de acord cu asta
sancitunile pot fi cum au fost la wolves, nu poti sa anulezi contracte....
de ce de acum? pentru ca ACUM s-a intrecut orice masura
se aranjeaza intalniri si sunt anuntate cu mult inainte de 1 iulie, se anunta trade-uri cu vreo 12h inainte de 1 iulie....
asa cum spuneai tu...ianinte se anuntau cu cateva ore DUPA.

evident ca nu ii poti pedepsi dupa zvouri, dar poti porni anchete. macar sa arate ca incearca sa stopeze chestiile astea si as fi multumit.

daca lakers erau in aceeasi situatie procedam la fel, asa cum am recunoscut cand arbitrii au tras pentru lakers. vreau ca regulile sa fie cat de cat respectate fie ele bune sau rele.
nu pot dovedi asta acum si nici tu nu poti dovedi contrariul.


jefferson....alt jucator mancat de agentul sau.

ceilalti care au renuntat la ultimul an din contract au facut-o ca sa evite noul CBA, chestie care pe jefferson nu o sa il afecteze la fel de mult. ce dracu a fost in capul lor(el si agentul) nu stiu.

nu poti sa ii lasi sa semneze contracte imediat dupa sezon.

1. trebuie sa se termine finala ca sa se vada incasarile.
2. trebuie sa treaca draftul ca sa vezi fiecare cu ce alegeri ramane ca altfel nu poti stii cat cap space halesc alegerile respective. 1st-round picks se pun imediat la socoteala chiar daca nu s-a semnat nimic.
3. dupa toate astea nba-ul trebuie sa calculeze la cat stabilesc salary-cap luxury-tax, cine si cat plateste luxury-tax pentru sezonul incheiat.

daca poti sa faci draftul imediat dupa finala si sa stabileasca aia repede toate chestiile, da poti sa ii lasi sa semneze destul de repede. altfel n-ai cum.


si cand ma refer de acum...spun ca de acum incolo nu si la heat;). pe heat i-ar putea afecta doar pentru al3-lea FA care nu cred ca e stabilit. la lebron e ceva mai complicat decat la bosh, asa ca nu pe heat ii vizam


http://hangtime.blogs.nba.com/2010/06/30/does-bosh-control-the-market/?ls=iref:nbahpt1
daca si asta e adevarata....si lakers au vorbit cu bosh(echipele pot sa vorbeasca intre ele cat vor).....inseamna ca degeaba mai sunt reguli:headbang:

nu stiu cum sta smith cu sursele....ala care anuntase bosh la heat era destul de credibil(ca d-aia am si sarit in sus)...

nu prea cred ce zice smith pentru ca: pe bynum nu-l dau;
pe odom il dau ca sa economiseasca bani... nu ca sa ii dea max lui bosh

caseta
1st July 2010, 04:04
excelenta pe dracu. barkley hakeem si drexler s-au unit. nu in acelasi timp dar au jucat impreuna.....

legat de faptul ca n-au avut suficient ajutor....:rolleyes:.
barkley i-a avut pe suns, si tot n-a castigat cand s-a retras jordan. dupa aia i-a avut pe hakeem si drexler si n-a trecut de jazz.
stockton si malone s-au avut unu pe altu, plus o banca foarte buna +hornacek si russell.
dupa ce s-a retras jordan s-au incurcat de blazers.
ewing a avut echipa mai buna ca hakeem si tot n-a reusit.

toti aia care n-au castigat nimic baga scuza asta in fata... de la baylor pana la malone.
asa cum ziceam in 14 de cariera n-ai cum sa nu gasesti suficient ajutor.
singuru caz in care s-ar putea intampla asta este sa fii loial pana la capat indiferent de situatie si conducerea sa fie de tot *****u, cum era kg la wolves(desi a avut un an in care a avut si el echipa) dar si el a plecat si a castigat pana la urma.

in rest toti aia de mai sus au avut cel putin la fel de mult ca aia de la care au luat bataie.

nu-s de acord, si am mai discutat asta.

diferenta uneori este atit de mica intre a cistiga si pierde o serie incit orice amanunt conteaza.

de ex daca jordan se retragea in 92 in loc de 93, poate ca barkley lua titlul. suns au fost cea mai buna echipa din liga in anul ala si IIRC barkley a fost lovit destul de rau la cot in finala. poate cu chuck la 100% suns ar fi cistigat si impotriva lui bulls. poate.

dupa aia a ajuns cu hakeem si drexler cind aveau toti peste 33 de ani. si coach era tot rudy t, care desi baiat bun, nu prea era el cine stie ce coach. poate tii minte ce a facut la lakers.

rockets au avut cumva noroc sa ajunga in finala fix cind trebuie. au avut in anii aia la game winning 3p shots de nu se poate. IIRC i-au scos pe suns si pe jazz in g7 cu game winning 3s, nu stiu daca in aceeasi ani sau pe unii in 94 si pe altii in 95.

jazz au ajuns in finala de 2 ori consecutiv, ceea ce nu e putin lucru, dar de fiecare data au dat de jordan. daca krause isi pierdea mintile mai devreme, daca erau contractele la bulls un pic diferite, daca krause si reinsdorf stricau echipa cu un an mai devreme, jazz erau campioni.

pe ewing nu-l bag cu hakeem, chuck si malone, ca nu mi se pare la acelasi nivel.


****

revenind la posibilitatea de a avea 3+ staruri impreuna, NICIODATA in istoria moderna a nba nu au fost 3 staruri atit de mari care sa aiba sansa sa joace impreuna in their prime.

cel mai recent exemplu: celtics cu 3 staruri trecute de prime. si totusi au luat titlul in primul an si daca nu se busea garnett e posibil sa fi luat 2-3 la rind. ca dovada: si cu un garnett la max 2/3 din ce era au ajuns anul asta in finala.

cel mai de succes: jordan, pippen, rodman = 3peat. eu personal il consider pe rodman un star. era elite rebounder si defender. a prins all star games si merita sa fie in HOF, oricit ar uri stern ideea.

cel mai rasunator esec: kobe, shaq, malone, payton. daca nu era malone lovit, posibil ca lakers sa fi luat finala aia. dar cu malone lovit, payton neintegrat in sistemul de joc si cu shaq si kobe unul la beregata celuilalt ... well ... that's a worst case scenario. dar trebuie sa ti-l asumi cind aduci atitea staruri in echipa.

un esec mai micut: hakeem, barkley, drexler si apoi hakeem, barkley, pippen. doar ca astia erau deja mai spre pensie, si n-aveau antrenor. am un feeling ca phil jackson ar fi scos 2-3 titluri din ei :D


eu zic ca dpdv al jucatorilor merita fara discutie sa "join forces".

http://espn.go.com/video/clip?id=5344248

poate esti de acord cu chuck. eu nu sunt. he makes some points, dar eu nu-s de acord.

de ex zicea ca mike brown si ferry n-au fost tratati corect de cavs, dar in acelasi timp zice ca lebron n-a avut jucatori suficient de buni in jurul lui - daca n-a avut e vina lui ferry. iar daca dupa chuck lebron tre sa cistige cu o echipa cum e cavs unde e indiscutabil "the man", atunci e vina lui mike brown ca n-a cistigat.

iar apropo de cistigatul ca "the man", jordan a fost the man, si totusi chiar fara el in 94 bulls au avut doar cu 1-2 W mai putin decit in '93 si au fost la un bad call away de g7 cu knicks (la ei acasa) si foarte posibil de o noua finala. facea jordan doar 1-2 W in plus ? nope. dar echipa + coach-ul erau foarte buni si fara el. fara pippen nu ar fi cistigat vreun titlu, no doubt. asa ca daca wade cu lebron iau 4-5-6 titluri LA RIND, sigur o sa imparta finals MVPs si o sa intre amindoi impreuna in HOF si in top 10 sau poate chiar top 5 all time. cu 4-5-6 titluri la rind lebron practic ar avea ceva in plus fata de jordan si in mod sigur ar ajunge in istorie unde-si doreste - in discutie pt GOAT. ce altceva i-ar mai trebui ?

caseta
1st July 2010, 04:09
nu poti sa ii lasi sa semneze contracte imediat dupa sezon.

1. trebuie sa se termine finala ca sa se vada incasarile.
2. trebuie sa treaca draftul ca sa vezi fiecare cu ce alegeri ramane ca altfel nu poti stii cat cap space halesc alegerile respective. 1st-round picks se pun imediat la socoteala chiar daca nu s-a semnat nimic.
3. dupa toate astea nba-ul trebuie sa calculeze la cat stabilesc salary-cap luxury-tax, cine si cat plateste luxury-tax pentru sezonul incheiat.

n-ai citit cu atentie.

era vorba sa-i lasi sa VORBEASCA cind jucatorii au iesit din playoffs. am zis clar:


o data ce s-a terminat sezonul ar trebui sa fie ok sa discute cu alta echipa. iarasi, sunt de acord ca perioada de semnare a contractelor sa inceapa DUPA ce se termina sezonul complet (dupa finala) pt ca si echipele care au ajuns departe in playoffs si s-au concentrat pe asta sa aiba timp sa faca o oferta unui FA.

iar contractele anuntate despre care vorbesti ...
ce s-a anuntat pina acum ? bulls cu wizards ? ala nu incalca nici o regula. echipele au voie sa vorbeasca intre ele si e vorba de picks si jucatori sub contract.
heat cu thunder ? same shit.

cit despre presupusul s&t pt bosh, so far e zvon. si a fost negat de ambele echipe. so, there.

obye
1st July 2010, 11:34
Wizards call Outlaw, Butler

The Washington Wizards contacted their own free agents (swingman Mike Miller and forward Josh Howard) at the start of free agency and also spoke with the representatives of forwards Travis Outlaw, Rasual Butler, Ryan Gomes and Josh Childress, a restricted free agent with the Atlanta Hawks who is currently playing in Greece.
To cover SF

Arenas could be choker for the Wiz !
Poate Arenas pentru Rip Hamilton si Wilcox (could work out !)

John Wall v-a juca cu numarul 2.

no1emcee
@jimmywa11 what shirt no will you get @ Washington ? 11 is retired for Elvin Hayes ! Peace bro'
jimmywa11
I picked to wear #2 for nxt yr

Bogeyman
1st July 2010, 12:13
Kobe24, n-ar trebui sa te plangi atata. chestiile astea le face oricine. a fot un caz acum recent


It was difficult for Chris Douglas-Roberts to contain his excitement. That excitement nearly got one of the newest members of the Milwaukee Bucks in a bit of trouble.

Douglas-Roberts was sleeping when his agent, Leon Rose, texted him with the news that the 6-foot-7 shooting guard was being traded to the Bucks.

“When I got the text from Leon, my agent, I jumped up and I was ecstatic,” Douglas-Roberts said. “As soon as I got it, I opened my phone up and I put it on (Twitter).”

The one consistent message that was used in all of Douglas-Roberts’ posts on June 22 was “FTD,” often followed by many exclamation points.

Soon, the enthusiastic 23-year-old’s phone was ringing. Rose was on the other end.

“Then I got a call from my agent, like ‘You can’t say anything until Friday,’ so I had to wait four days,” Douglas-Roberts said. “But then it got out as a rumor. A bunch of Bucks fans were hitting me on Twitter, like ‘CDR, what are you thinking?’ I couldn’t comment and I didn’t want to make it look like I wasn’t interested or I was upset about the trade.”

The biggest concern for Rose was the possibility that “FTD” could be interpreted as “Fear the Deer.” Considering the trade wasn’t able to be approved by the league for three days, Douglas-Roberts avoided using the acronym any further until the trade went through on June 25.

see...nu rebuie sa fie un trade major ca sa se faca asa....everybody's doing it.

lol @ Hawks. au un front-office mai retardat decat Woodson

Bogeyman
1st July 2010, 13:41
Breaking @Spurs News: Richard Jefferson has just opted out of the final year of his contract .. would have guaranteed him $15.2 Mill #wow

http://twitter.com/ksatnews/status/17448519508

now it's redd's turn


Spurs' Richard Jefferson Opts Out Of Contract

POSTED: Wednesday, June 30, 2010

SAN ANTONIO -- According to a Spurs coach Gregg Popovich, forward Richard Jefferson has opted out of the last year of his contract.
The 6 feet, 7 inch forward's contract would have guaranteed him $15.2 million.

Jefferson was supposed to be the answer for the Spurs, but just never seemed to find a groove until late in the season.
He averaged just 12.3 points per game, the lowest of his rookie season.

Copyright 2010 by KSAT.com All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten or redistributed.

http://www.ksat.com/sports/24102033/detail.html

deci nu-i o gluma...wow, nu credeam ca cineva ar renunta la 15 mil

obye
1st July 2010, 13:50
:headbang: Saracu' crede ca poate sa ia mai mult !

Bogeyman
1st July 2010, 15:08
:headbang: Saracu' crede ca poate sa ia mai mult !

nu crede asta..probabil cauta un full MLE

plus ca nu-i placea deloc in SA

cauta un contract lung cu bani decenti inainte de noul CBA cand ar primi shit dupa ce ar fi avut inca un sezon ratat pt Spurs

obye
1st July 2010, 15:24
De T-Mac nu se mai aude nimic. Cu toate ca toti stim ca his superstar career is "gone" . Off the bench as a sixth man , he can make a difference!
Mi-ar placea sa il vad la Thunder Off the bench ca SG(behind Harden/Sef) sau chair SF (Behind Durant) !

Pt New York este a 3rd piece to a JJ , STAT puzzle ! Dar its all about the benjamins si T-Mac vrea "Big Money"!

Kobe24
1st July 2010, 16:47
Kobe24, n-ar trebui sa te plangi atata. chestiile astea le face oricine. a fot un caz acum recent



see...nu rebuie sa fie un trade major ca sa se faca asa....everybody's doing it.

lol @ Hawks. au un front-office mai retardat decat Woodson

nu e aceeasi chestie. e o diferenta. aia n-aveau voie sa anunte sau sa vorbeasca.....dar puteau sa negocieze chestie care nu e valabila si la bosh. raptors si heat pot sa vorbeasca cat vor, dar cu bosh nu au voie(colangelo a confirmat ca nu si-a exercitat optiunea).

Bogeyman
1st July 2010, 17:05
http://sports.yahoo.com/nba/news;_ylt=Au626WAblWxgAVu_GHIjPfW8vLYF?slug=ys-goodenbucks070110

gooden la bucks 5 years/32 mil

Vomit.

nu cred pana nu vad contractul. trebuie sa fie un team option in anul 2 sau 3. altfel o sa vomit din nou

HouRock
1st July 2010, 17:12
mda,surprinzator mai ales ca bucks au luat 2 bigs in draft(sanders si gallon)

pe gooden nu-l vedeam luand mai mult de 3-4 mil/an,si mai ales contract pe 5 ani

obye
1st July 2010, 17:19
E good Role Player IMO (10p - 7r guy)
... Welcome to the Board HouRock !


Scott's agent, Brian McInerney, said in an e-mail to The Associated Press that he and the Cavs are working through some final details, but doesn't expect any problems and that Scott has agreed to become Cleveland's next coach. The team is expected to announce Scott's hiring later Thursday, just as James listens to offers from the New Jersey Nets and New York Knicks.


Desperate to upgrade an increasingly fragile frontcourt, I'm told the Nuggets are trying to pry center Andris Biedrins from the Golden State Warriors.

At 24, Biedrins has already played six years in the NBA. He averaged a double-double two years ago, but slumped to averages of 5.0 points and 7.8 rebounds in an injury-marred campaign last season.

That and his contract — he has four years left at $9 million per — have apparently made him expendable to the Warriors. But the Nuggets are struggling to come up with a package that will get a deal done.

Kobe24
1st July 2010, 17:38
ce dracu fac bucks???
il iau pe corey, acum ii dau un contract oribil lui gooden...
mai mult de 10mil/3 ani nu cred ca lua, hai 12.

HouRock
1st July 2010, 17:43
sincer, nu cred ca raptors ar primi oferte mai bune decit chalmers + beasley + anthony.



ba ar putea primi

chiar de la rockets,se stie ca sunt foarte interesati de el ,chiar morey s-a intalnit azi cu el si au discutat despre un posibil s&t

si rockets ar avea destule piese interesante

scola,martin,brooks,battier,ariza

in plus ,din punct de vedere preferential nu cred ca o echipa ii poate oferi mai multe avantaje

1.he is born in texas,ar fi mai aproape de casa sa
2.money....rockets pot sa-l ia numai intrun s&t asa ca ar primi 6 years MAX
3.winning(pt ca a declarat ca e principalul lucru dupa care se uita).....
cu rockets ar avea sanse REALE la titlu
4.main guy(a declarat ca ar vrea sa fie main guy,omul in jurul caruia se construieste echipa).....cu yao mai mult busit ar fi clar no 1 option la rockets,niciunde altundeva nu va mai beneficia de acest statut(doar daca ramane la raptors bineinteles)....daca pleaca la heat va fi 3rd option toata cariera lui

so un s&t cu scola si battier/scola si brooks ,poate si patterson inclus si cateva 1st round picks ar fi destul si mai mult decat ceea ce ofera heat

bineinteles daca raptors sunt dispusi sa haleasca salarii si nu sa inceapa sa economiseasca(oricum nu vine niciun superstar la toronto asa ca ar fi useless)

daca accepta prima varianta ar fi ideal,ar ramane si brooks care e decent

si cu un lot:

PG Brooks
SG Martin
SF Ariza
PF Bosh
C Yao

Lowry,Chuck,Hill,Jermaine Taylor ,Budinger si cu MLE la dispozitie

ar fi sanse bune sa-i detroneze pe lakers

evident,IF healthy,o mare problema la rockets



... Welcome to the Board HouRock !


thanks:ok:

Bogeyman
1st July 2010, 17:45
ce dracu fac bucks???
il iau pe corey, acum ii dau un contract oribil lui gooden...
mai mult de 10mil/3 ani nu cred ca lua, hai 12.

ceva nu e in regula cu rumorul asta

nu-l vad pe Hammond oferindui cuiva ca Gooden un asemenea contract. nu dupa ce contracte a oferit de cand e la bucks
trebuie sa fie un team option undeva

Kobe24
1st July 2010, 18:17
n-ai citit cu atentie.

era vorba sa-i lasi sa VORBEASCA cind jucatorii au iesit din playoffs. am zis clar:






da ma ai zis
"perioada de semnare a contractelor sa inceapa DUPA ce se termina sezonul complet (dupa finala)"

si eu ti-am zis...ca trebuie sa treaca draftul si sa calculeze aia salary cap-ul....:)
si nu poti sa ii lasi sa vorbeasca cand unii inca mai sunt in playoff.

Kobe24
1st July 2010, 18:44
nu-s de acord, si am mai discutat asta.

diferenta uneori este atit de mica intre a cistiga si pierde o serie incit orice amanunt conteaza.

de ex daca jordan se retragea in 92 in loc de 93, poate ca barkley lua titlul. suns au fost cea mai buna echipa din liga in anul ala si IIRC barkley a fost lovit destul de rau la cot in finala. poate cu chuck la 100% suns ar fi cistigat si impotriva lui bulls. poate.

dupa aia a ajuns cu hakeem si drexler cind aveau toti peste 33 de ani. si coach era tot rudy t, care desi baiat bun, nu prea era el cine stie ce coach. poate tii minte ce a facut la lakers.

rockets au avut cumva noroc sa ajunga in finala fix cind trebuie. au avut in anii aia la game winning 3p shots de nu se poate. IIRC i-au scos pe suns si pe jazz in g7 cu game winning 3s, nu stiu daca in aceeasi ani sau pe unii in 94 si pe altii in 95.

jazz au ajuns in finala de 2 ori consecutiv, ceea ce nu e putin lucru, dar de fiecare data au dat de jordan. daca krause isi pierdea mintile mai devreme, daca erau contractele la bulls un pic diferite, daca krause si reinsdorf stricau echipa cu un an mai devreme, jazz erau campioni.

pe ewing nu-l bag cu hakeem, chuck si malone, ca nu mi se pare la acelasi nivel.


****

revenind la posibilitatea de a avea 3+ staruri impreuna, NICIODATA in istoria moderna a nba nu au fost 3 staruri atit de mari care sa aiba sansa sa joace impreuna in their prime.

cel mai recent exemplu: celtics cu 3 staruri trecute de prime. si totusi au luat titlul in primul an si daca nu se busea garnett e posibil sa fi luat 2-3 la rind. ca dovada: si cu un garnett la max 2/3 din ce era au ajuns anul asta in finala.

cel mai de succes: jordan, pippen, rodman = 3peat. eu personal il consider pe rodman un star. era elite rebounder si defender. a prins all star games si merita sa fie in HOF, oricit ar uri stern ideea.

cel mai rasunator esec: kobe, shaq, malone, payton. daca nu era malone lovit, posibil ca lakers sa fi luat finala aia. dar cu malone lovit, payton neintegrat in sistemul de joc si cu shaq si kobe unul la beregata celuilalt ... well ... that's a worst case scenario. dar trebuie sa ti-l asumi cind aduci atitea staruri in echipa.

un esec mai micut: hakeem, barkley, drexler si apoi hakeem, barkley, pippen. doar ca astia erau deja mai spre pensie, si n-aveau antrenor. am un feeling ca phil jackson ar fi scos 2-3 titluri din ei :D


eu zic ca dpdv al jucatorilor merita fara discutie sa "join forces".

http://espn.go.com/video/clip?id=5344248

poate esti de acord cu chuck. eu nu sunt. he makes some points, dar eu nu-s de acord.

de ex zicea ca mike brown si ferry n-au fost tratati corect de cavs, dar in acelasi timp zice ca lebron n-a avut jucatori suficient de buni in jurul lui - daca n-a avut e vina lui ferry. iar daca dupa chuck lebron tre sa cistige cu o echipa cum e cavs unde e indiscutabil "the man", atunci e vina lui mike brown ca n-a cistigat.

iar apropo de cistigatul ca "the man", jordan a fost the man, si totusi chiar fara el in 94 bulls au avut doar cu 1-2 W mai putin decit in '93 si au fost la un bad call away de g7 cu knicks (la ei acasa) si foarte posibil de o noua finala. facea jordan doar 1-2 W in plus ? nope. dar echipa + coach-ul erau foarte buni si fara el. fara pippen nu ar fi cistigat vreun titlu, no doubt. asa ca daca wade cu lebron iau 4-5-6 titluri LA RIND, sigur o sa imparta finals MVPs si o sa intre amindoi impreuna in HOF si in top 10 sau poate chiar top 5 all time. cu 4-5-6 titluri la rind lebron practic ar avea ceva in plus fata de jordan si in mod sigur ar ajunge in istorie unde-si doreste - in discutie pt GOAT. ce altceva i-ar mai trebui ?


1. accidentarile fac parte din joc. unii trec mai bine decat altii peste ele.
2. nu-l judec pe rudy-t pentru ce a facut la lakers.
il judec pentru perioada de la rockets si cred ca e cel mai slab antrenor care a luat titlu in ultimii 30 de ani. cu 3 clase sub ceilalti(fitch, kc jones, riley, cunningham, phil, chuck, larry brown, popovich, rivers&thibodeau)

3. incepi sa te transformi intr-un fan lebron mai mult decat esti fan jordan. homer as zice

lebron cu 4 titluri in echipa cu wade sa intre in discutie cu jordan????
tu singur ai spus ca si-ar imparti mvp-urile....

depinde ce intelegi prin "the man".
daca te referi ca e echipa construita in jurul lui sau ca e cel mai bun jucator in fiecare serie(sau macar co-mvp in 1 din 4)?

eu consider ca trebuie sa indeplineasca ambele conditii:).

spurs din 2007 au fost construiti in jurul lui duncan dar parker a fost mai bun.

lakers 00-02 au fost construiti in jurul lui shaq, dar in seriile cu spurs(cel mai dificil adversar) kobe era #1 si cu kings erau co-mvp. doar in 2000 shaq a fost "the man".

showtime lakers au fost construiti in jurul lui kareem pana in '86, dar de multe ori magic era mai bun(la fel ca la kobe-shaq ba unu ba altu).
in '88 echipa era construita in jurul lui magic , dar worthy a fost mai bun decat toti.

in '81 maxwell a fost mai bun decat bird...etc.

jordan a fost "the man" de 6 ori lucru care n-o sa se intample cu lebron.
si nu poate lebron sa intre in discutie cu 4 titluri cu wade langa el.

kobe are 5. 2 ca "the man", 2 intr-un duo si 1 ca sidekick(unii l-ar baga si pe ala la "duo" pentru ca era cel mai bun in momentele cele mai importante. eu unul nu-s de acord)

lebron ar intra in discutie pentru #2 cu bird magic kobe kareem russell etc.
pentru goat??? hell no. niciunu dupa mine nu intra in discutie macar.

kobe daca ar mai lua unu....ar intra intr-o discutie care s-ar termina foarte repede:) de la 7 in sus s-ar mai lungi discutia(ca ar avea 5 ca "the man", si plus alea cu shaq, care sa zicem ca putea sa faca cat unu ca #1).

daca lebron ar lua 4 consecutive...in care sa fie mai bun decat wade in fiecare serie(sau macar intr-un co-mvp discutabil) atunci da.


dar in rest...asa intra toti in discutie ca sunt destui cu minim 5(lebron ar avea 4, dar fiind consecutive...fac mai mult): russell(sa zicem ca alea 11 fac cat 5), magic, kobe. kareem are 6, dar in ultimele 2 nu mai era nici macar #2.
asta inseamna ca intra toti astia in discutie??? nu.



4. tu singur ai zis de jordan pippen rodman. erau batrani dar erau poate la fel de buni ca atunci cand aveau 28.

magic kareem worthy.
la kareem vorbim de prime pana la 37-38 de ani:).

bird mchale parish johnson. 4 staruri.

caseta
1st July 2010, 18:58
@HouRock - welcome.

da, houston sunt dark horse.
- dar daca adaugi lack of state tax la alea 130 mil iti mai iese un bonus de 10 mil. heat wins
- daca-l iei pe riles vs adelman, heat wins
- daca tii cont ca, asa cum zici si tu, yao e mai mult busit, sansele la titlu se diminueaza considerabil. heat wins
- plaje, nightlife. heat wins
- daca nu-l iau si pe lebron, heat vor avea bani de aproape inca un max deal de spart pe FA. ar putea pune in jurul lui wade si bosh un supporting cast mai bun decit la rockets, si asta relativ ieftin. heat wins. asta si pt ca...
- brooks ar fi inclus sigur intr-un deal cu raptors. nu prea vad cum ar putea cistiga o echipa fara un playmaker bun (singurul caz ar fi daca fol triunghiul, ceea ce nu e cazul). again, heat wins.

nu exclud ca bosh sa ajunga la houston, dar se pare ca heat au cele mai mari sanse.

cica asta ar avea inside sources:
http://forums.realgm.com/boards/viewtopic.php?f=20&t=1025244
nu stiu cit e de real, but still.


@bogey - just face it. you're rooting for a badly managed small market team.


@kobe24 - daca jucatorul a iesit din playoffs, ar trebui sa poata discuta cu oricine. e treaba echipei daca asteapta pina iese din playoffs sau lucreaza pe 2 fronturi. de acord cu semnarea de contracte dupa ce se stabilesc sumele. dar macar s-ar stii cu 1-2 sapt inainte (cel putin) cum stau lucrurile. in plus daca s-ar putea discuta inainte de draft, s-ar putea face mai multe trades cu ocazia draftului. si, din nou, n-ar mai fi echipe care sa-si asume riscuri aiurea.

ok, ok, n-ar fi in discutie pt GOAT. poate doar la 5-6 consecutive la care are macar 4 finals MVP/co-MVP.
dar pt #2 ar fi. ceea ce deja nu e rau.

iar daca joaca pina la 36 de ani si baga stats la greu va avea, overall, o cariera mai buna decit jordan - repet, statistic. dar si asta va conta in viitor. in plus nu uita ca wade are deja 28 de ani. in 3-4 ani cred ca va fi dispus sa slide in rolul de side-kick, chiar daca la inceput ar fi pe picior de egalitate cu lebron. asta i-ar deschide calea lui lebron sa fie the man la 29-30 de ani unde inca ar putea lua 2-3 titluri ca leader incontestabil.

HouRock
1st July 2010, 19:26
nici texas nu are state tax:P

sanse mici dar poate yao va avea un sezon cat de cat injury free(macar in playoffs sa fie healthy)
caz in care ar avea sanse apropiate de heat ,fiind no 1 option aici

si nu stiu daca pleaca brooks,scola+battier+patterson+2 1st round picks should be enough

again,stiu ca e un longshot si ca sunt sanse mici but it would be nice:D:D

oricum chiar daca trade-ul nu se realizeaza ,daca toti sunt healthy si cu o achizitie buna la MLE sau poate un trade bine realizat ii vad pe rockets no 2 in west la anul

T-Mac89
1st July 2010, 19:39
http://i47.tinypic.com/330e9w7.jpg

Kobe24
1st July 2010, 19:52
darko 20mil pe 4 ani...
dupa aia zic ca salariile sunt prea mari si au pierderi...
woj avea dreptate: kahn e praf

HouRock
1st July 2010, 19:56
darko 4 years 20 mil
pekovic 3 years 13 mil

cu ~9 mil/an de pe astia 2 luai unul si bun

that means jefferson is out of the picture

T-Mac89
1st July 2010, 20:06
darko 4 years 20 mil

That means overpayment at his best :ok: oribil.

Zabriskie
1st July 2010, 20:12
Pekovic e bun.

lol @ bucks. don't ever change.


That means overpayment at his best :ok: oribil.

Gooden says hello. Daca sunt toti garantatati e printre cele mai proaste all time. Daca e cu team option in prima parte atunci merge cat de cat, al doilea cel mai prost de pana acum dupa maxul lui JJ.

caseta
1st July 2010, 20:39
woj avea dreptate: kahn e praf

kkt, de parca ala a fost singurul care a zis ca kahn e praf.
simmons face misto de el de nu stiu cita vreme. nu cred ca e careva care sa zica ca kahn e anywhere near competent. pe de alta parte, e un demn urmas al lui mchale. :happy

Kobe24
1st July 2010, 20:59
salmons 39mil pe 5 ani. cam multi ani; va avea contractul asta pana la 36 de ani, dar una peste alta e ok.
bucks cred ca au terminat cu shoppingul

problema e ca dupa ce gooden si darko au obtinut mult mai mult decat merita, acuma vor toti cel putin la fel. pai haywood poate sa aiba pretentii la >mle.

Bogeyman
1st July 2010, 22:20
no fuckin' way. salmons 5 ani...cineva l-a drogat pe Hammond sau Herby se baga iar peste GM.
sper sa aiba contractul lui Salmons un team option macar in ultimul an

eu tot am incredere in Hammond. tot asa se zicea anul trecut ca vine Delfino pe vreo 6 mil pe an pe 4 ani parca si pan la urma a fost 10 mil/3 years si anii 2 si 3 numai 500k parca garantati
sper ca maine sa fie totul finalizat si sa ma faca mai fericit cat de cat

asta sigur nu e Hammond...Herb Kohl se baga iar cum a facut cu Gadzuric, Redd, Simmons

T-Mac89
1st July 2010, 22:56
Sources say Memphis plans to re-sign its young star forward to a five-year, $82 million deal.

lol. Overpaid la greu. Jucător de perspectivă cu un joc ofensiv bun , inexistent în defensivă. Merita a pay raise , dar nici în halul ăsta.

Kobe24
2nd July 2010, 00:01
phil se intoarce..primul pas s-a facut.
sa il resemneze pe fisher, sa il ia pe blake, si un bigmen cu min si e ok. daca ar veni si bell ar fi perfect....

Jaymz
2nd July 2010, 00:28
nu exclud ca bosh sa ajunga la houston, dar se pare ca heat au cele mai mari sanse.

cica asta ar avea inside sources:
http://forums.realgm.com/boards/viewtopic.php?f=20&t=1025244
nu stiu cit e de real, but still.


If I am wrong I will delete my account. Mods book that -- place a ban on me if I am wrong

pai asta oricine poate zice ! :happy ce tampit