PDA

View Full Version : Steaua - Besiktas



Pages : [1] 2

Vadim
24th November 2004, 00:55
Discutii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Adrian
24th November 2004, 01:03
He he, se joaca de "Ziua Curcanului"...
Sper sa bata Steaua si sa se califice mai departe. Turcii au facut egal acasa cu Rizespor si in general merg prost in campionat.
Hai Steaua!

Vadim
24th November 2004, 01:34
Tocmai de asta ii e frica lui MM: ca turcii merg prost in campionat si ca isi scot spoiala in Cupe UEFA. Oricum, declaratia lui de marti, "prioritatea e campionatul", denota ca e destul de constient ca Steaua nu prinde primavara europeana.

Saber Rider
24th November 2004, 01:58
Hmm ... si mai acum cateva saptamani spunea ca e mai importanta Cupa UEFA decat campionatul.

Oricum, Steaua are puterea sa invinga Besiktas. Turcii nu constituie cine stie ce echipa, iar Steaua este oarecum pe val dupa pozitia in clasament. Chiar daca vor lipsi oameni importanti (Florentin Dumitru, Paraschiv, Dica) eu sunt de parere ca Steaua poate face un joc bun, bineinteles si cu aportul publicului care vor veni negresit in numar mare la stadion.

ninimihca
24th November 2004, 05:07
Meci Greu Dar Eu Cred In Baietii De La Steaua

Vand vise
24th November 2004, 05:24
O sa bata STEAUA! Suntem favoritii grupei :p 3-0

Cucu
24th November 2004, 06:24
sper sa castige Steaua .. cat despre fani.. cred ca vor fi mai multi turci decat romani la meciul asta.

alex36
24th November 2004, 07:47
O sa bata STEAUA! Suntem favoritii grupei :p 3-0


Cred ca glumesti! :D

Maximus
24th November 2004, 07:49
Sper sa bata Steaua. Ce ma supara este faptul ca, in mod cert, Becali va transforma o victorie intr-o campanie electorala infecta. Nu-l lasati sa apara la Tv :rosu:

DanielAndrei
24th November 2004, 07:50
Va fi un meci greu pentru Besiktas

viorel 31
24th November 2004, 08:17
Meciul anului pt Steaua si pt fotbalul romanesc. Va fi greu avand in vedere absentele din lotul nostru si faptul ca meciul este unul decisv pt calificare (in Spania sunt putine sanse sa castigam vre-un punct). Sa avem incredere in echipa noastra. BAFTA STEAUA :ok:

OwenSkeet
24th November 2004, 08:29
Sa speram ca Steaua va scoate un rezultat bun pt a mai spera la calificarea in Primavara Europeana!!

Sorin Blaj
24th November 2004, 09:12
Doresc succes echipei Steaua si o victorie, chiar si la limita. Ar fi una dintre putinele realizari ale fotbalului romanesc din acest an. Daca nu am putut face fata fotbalului italian, poate reusim in fata celui din Turcia, dupa ce am trecut cu brio examenul belgian.

tanita
24th November 2004, 10:28
sper sa castige Steaua .. cat despre fani.. cred ca vor fi mai multi turci decat romani la meciul asta.
pe ce te bazezi??? vor fi maxim 1500 de turci. :degete:
25000de stelisti /hello
2-0 neaga si oprita
GT :evil:

Pustoai-k
24th November 2004, 10:29
Normal ca bate Besiktas /hello

tsebi
24th November 2004, 10:39
sper ca steaua va lua cele 3 puncte. cred ca poate sa faca un rezultat bun, dar sa nu joace cum joaca uneori in campionat si omoara jocul. mergem in primavara europeana. :yeah:

alexandrubudu
24th November 2004, 10:53
Steaua-Besiktas 3-2 :ok:

adi_cta
24th November 2004, 11:11
Haide Steaua. Sper sa ne aduca o mare bucurie, o mult asteptata primavara europeana.

DanielAndrei
24th November 2004, 12:35
pe ce te bazezi??? vor fi maxim 1500 de turci. :degete:
25000de stelisti /hello
2-0 neaga si oprita
GT :evil:

pe pariu ca pot sa fie mai multi decat voi? :degete:

Gothika
24th November 2004, 13:07
Sincer, imi doresc sa bata Steaua, dar... am observat ca la mine votul are efect opus celui dorit :mda:
Suporteri turci or sa fie enorm de multi, aproximativ 70 numai colegi de-ai mei :)

adamache
24th November 2004, 13:10
Steaua va castiga daca va aplica singura tactica viabila in meciurile cu turcii.Stelistii trebuie sa stea mereu cu fata spre adversari ! Altfel ...

suporterita
24th November 2004, 13:31
plusul de valoare il da Steaua si cind spun asta ma bazez pe niste observatii.turcii sunt muncitori dar la tehnicitate sunt zero, in meciurile de calificare, tehnica individuala este decisiva.am urmarit Besiktas cind Lucescu era la ei,nu se vedea decit schematism si munca ,nimic din ceeace inseamna genialitate in fotbal.sper sa facem un meci bun si sa batem caci altfel iesim din calculele calificarii.cred ca 6 puncte sunt minimum pentru a spera la calificare si aceea matematica.

Vadim
24th November 2004, 13:40
Am vazut pozele de la aeroport, mobilizare exemplara a turcilor. Bannere, fulare, tricouri cu Pancu etc. :) O sa fie show. Unii s-au fotografiat cu ProSportul, cu articolul "Miine batem si Steaua". :)

dvarlan
24th November 2004, 13:47
din pacate cred ca o sa fie un meci urat si steaua va pierde cu 1-0 sper sa ma insel

snoopy67
24th November 2004, 14:03
Cand credeam ca Steaua bate sigur, a pierdut. Acum vad ca multi spera in victoria Stelei, dar nu prea au argumente pentru asta. Incredere este oricum. In acelasi spirit zic si eu, hai Steaua! Mizez pe o echipa bataioasa. Bate Steaua. :yeah:

dragos_popa17
24th November 2004, 15:06
Dupa ce s-a intamplat la Parma parca mi-e frica sa dau un pronostic. Steaua ar putea castiga la fel de usor cum ar putea castiga si Besiktas. Intr-un meci ca asta depinde cine prinde o zi mai buna. Ca valoare nu cred ca sunt turcii peste, mai ales ca se joaca in Ghencea. Mi-e frica insa de Zenga, care in ultimul timp face din ce in ce mai multe prostii.

viorel 31
24th November 2004, 15:06
Steaua va castiga daca va aplica singura tactica viabila in meciurile cu turcii.Stelistii trebuie sa stea mereu cu fata spre adversari ! Altfel ...Sper ca nu te gandesti sa ...ardem recoltele si sa otravim fantanile ca pe vremuri :D

don_denver
24th November 2004, 15:43
sper intr-o victorie stelista...dar imi pastrez si o mica parte de pesimism...vom vedea joi..pana taunci..nu mai zic nimic...decat FORZA STEAUAAAAAAAAAAA!!!!!!!!1

maonel
24th November 2004, 15:56
Haide Steaua!!!!!!!!!

llcosmin
24th November 2004, 16:01
Desi nu sunt stelist sper intr-o victorie a Stelei pentru fotbalul nostru.. Steaua poate invinge, are putere si jucatori, ramane sa se si mobilizeze asa cum trebuie.

PS. Pacat de pretul biletelor, mie mi s-a parut putin cam mare, altfel chiar m-as fi dus la meci.

Vadim
24th November 2004, 16:13
PS. Pacat de pretul biletelor, mie mi s-a parut putin cam mare, altfel chiar m-as fi dus la meci.
Totusi este Cupa UEFA. Daca nu ma insel, 200.000 era cel mai ieftin, nu mi se pare mult pentru un meci european.

llcosmin
24th November 2004, 16:53
Totusi este Cupa UEFA. Daca nu ma insel, 200.000 era cel mai ieftin, nu mi se pare mult pentru un meci european.
Corect, dar un 400 la a doua este totusi cam mult... 300 ar fi fost mai echitabil. Si daca ajunge, asa cum speram, in primavara europeana? Vom plati un milion la tr 2? si 500 peluza? :o:

Furnikamen
24th November 2004, 17:07
Steaua - Besiktas 2
Scor 1-2 Primul gol Pancu!

studentel
24th November 2004, 17:34
Sper sa dea Pancu macar un gol daca joaca; in rest rezultatul e greu de pronosticat; probabil ca valoarea jucatorilor isi va spune cuvantul

Rechinul Ucigas
24th November 2004, 17:47
forza farul !!! STEAUA 2-1 BESIKTAS !
ANTI-DINAMO

Cucu
24th November 2004, 18:02
daca nu sunt mai multi turci la meci decat stelisti inseamna ca au adus armata iarasi ca sa umple stadionul.
Cat despre galagie ... sa nu ne inselam turcii sunt mai nebuni decat noi.

vasile314tzurka
24th November 2004, 18:03
armata? visezi. sunt destui suporteri ai stelei.

Sasuke Uchiha
24th November 2004, 18:11
sper k steaua sa faca un meci frumos si sa castige... :ok:

florian
24th November 2004, 18:35
Daca nu castiga cu Besiktas ar putea sa cada moral in campionat. Sper sa nu. Un 2-0 ar fi ideal.

adamache
24th November 2004, 21:04
Sper ca nu te gandesti sa ...ardem recoltele si sa otravim fantanile ca pe vremuri :D
Ma gandeam ca turcii au un obicei ciudat atunci cand cineva se intoarce cu spatele spre ei ! Unora le place ...

Catalanul
24th November 2004, 21:07
sper sa castige steaua :ok: si cred ca sunt in stare sa o faca :) asa ca merg pe un 2-1 (parerea mea)

adi_cta
24th November 2004, 21:26
Galeria turcilor cred ca va face un super show. Sper ca stelistii vor fii si ei la inaltime. Haide Steaua.

sperantza
24th November 2004, 21:41
eu inca nu stiu cine joaca la Steaua, dar dupa cum vad pe aici lipsesc foarte multi titulari, Zenga si el este sceptic de sansele noastre, deci deja am mancat bataie. Eu sper sa facem o surpriza placuta in Spania, nu cred ca Bilbao joaca atat de bine, s-a si vazut ca nu au putut tine de scorul de la pauza cu Sociedad.

Forza CFR!!!
24th November 2004, 21:45
pentru binele fotbalului romanesc Forza STEAUA !!!

Saber Rider
24th November 2004, 22:52
Florentin Dumitru accidentat şi Dică suspendat. Acestea erau problemele lui Zenga cu 5 zile īnaintea partidei cu Beşiktaş. Luni dimineaţa, Walter a aflat că nu se poate baza nici pe Paraschiv, care a suferit o ruptură musculară. Fără 3 jucători din linia mediană de bază, italianul se vede nevoit să improvizeze la mijlocul terenului, acolo unde sigur vor fi titulari Munteanu şi Boştină, ceilalţi doi jucători urmīnd să fie aleşi īn funcţie de postul pe care va juca Rădoi, căpitanul Stelei putīnd evolua ca fundaş central, fundaş dreapta sau īnchizător.




Echipa ofensivă

Dacă Zenga se va decide să-l folosească pe Rădoi ca fundaş central, atunci linia defensivă a Stelei va fi cea standard, cu Ogăraru şi Petre Marin pe flancuri, Rădoi şi Ghionea īn centru. Īn acest caz automat, la centrul terenului līngă Dorinel va apărea Lovin, iar Diniţă va juca al treilea vīrf, alături de Neaga şi Opriţa, urmīnd să aibă şi sarcini īn linia mediană, undeva īn partea dreaptă, aşa cum a făcut-o şi īn īntīlnirea cu FC Braşov.


http://www.gsp.ro/images/content/articles/2004/11/23/home/99389199d7e4d12b39ef_512_306_.jpg

Această formulă de echipă este şi cea mai probabilă cu care Zenga va īncepe mīine īn faţa turcilor, tehnicianul fiind un adept al fotbalului italian, unul dintre principiile acestuia spunīnd că īn echipa de bază nu se fac schimbări īn apărare, omogenitatea īn acest compartiment fiind cea mai importantă din toată echipa.





Echipa defensivă

Absenţa care īi dă cele mai mari bătăi de cap lui Zenga este cea a lui Florentin Dumitru. Şi asta pentru că nu există īn lot un alt mijlocaş dreapta de profil. Una din mişcările-surpriză la care Walter se gīndeşte este trecerea lui Rădoi ca fundaş dreapta, acolo unde a mai evoluat tot turul campionatului trecut. Īn acest caz, Ogăraru i-ar lua locul lui Florentin pe banda dreaptă la mijloc, iar Baciu ar fi al doilea stoper līngă Ghionea.


http://www.gsp.ro/images/content/articles/2004/11/23/home/99389196f41487efd44f_512_305_.jpg

O variantă ar fi şi trecerea lui Petre Marin pe dreapta, Neşu urmīnd să joace fundaş stīnga. Mutarea ar fi făcută tot pentru a-i da libertate lui Ogăraru īn banda dreaptă, īnsă e puţin probabil că Zenga īi va schimba postul lui Petre Marin, despre care a tot zis că "locul lui este pe stīnga".





Echipa ponderată

Īn fine, cea de-a treia soluţie ar īnsemna trecerea lui Rădoi la mijlocul terenului, ca īnchizător. Această variantă nu ar schimba prea mult echipa obişnuită. Linia de apărare va fi Ogăraru-Baciu-Ghionea-P. Marin, foate des utilizată īn acest sezon, pentru ca Diniţă să evolueze al treilea vīrf, ca şi īn partida cu FC Braşov.


http://www.gsp.ro/images/content/articles/2004/11/23/home/99389190aeefca651c23_512_299_.jpg

Un mare avantaj al acestei distribuţii ar fi faptul că mijlocul Stelei ar cīştiga consistenţă şi experienţă prin apariţia lui Rădoi īn locul lui Lovin. Īn plus, Zenga are īn plan anihilarea lui Sergen, omul-cheie al turcilor, care ar putea fi stopat mai uşor de un jucător ca Rădoi, bătăios şi foarte rapid, decīt de unul ca Lovin, care chiar dacă e masiv, e mai lent şi fără viteză de reacţie.



Dan Udrea, Gazeta Sporturilor, 24.11.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=29069)

tchibos
24th November 2004, 22:57
E greu! Steaua joaca slab in campionat, chiar daca e leader, dar sper sa se mobilizeze la meciul de joi si sa scoata cel putin un egal. Avem nevoie sa mai fim si noi prezenti in fotbalul mare. Sper sa fie un meci frumos.
-----------------------------------
HAI STEAUA!! /hello /hello /hello

uti2102
24th November 2004, 23:18
Hai baietzi! Hai rosh-albashtrii! Mancatzi terenul! Mancatzi turcii! Aducetzi cele 3 puncte !!!

tanita
24th November 2004, 23:47
pe pariu ca pot sa fie mai multi decat voi? :degete:
moldovene, stai cuminte.
pe cat merge???
GT :evil:

Squad04
25th November 2004, 02:46
3 - 1 si Steaua merge in primavara europeana!Rapid cu cine joaca maine?? Ahh . Sta??? hahahahaha Abia asteapta sa pierdem si sa rada insa ei saracii nici acum inh ultimul ceas nu isi dau seama cat de mici sunt, neesentiali de fapt.100 de ani de istoria nici un meci cu o echipa mare din europa, mereu invinsi de "pigmei" !!!

STEAUA - ORICE-AR FI!

paranghele
25th November 2004, 03:50
Hai Steaua! arata ce poti si ca meriti sa fii campioana Romaniei.

gigel_bucur
25th November 2004, 09:22
bate Steaua cu 3-2 /hello

vladONE
25th November 2004, 09:25
Poate doar Steaua sa mai scoata fotbalul romanesc din mizerie. Ca de obicei, Steaua trebuie sa faca ceva ba pentru puncte de tara, ba pentru imaginea fotbalului romanesc... si daca o face, poate atunci si oameni ca Daniel Niculae si Maftei isi vor tine parerile pentru ei, daca tot ii roade asa tare postura de spectatori... FORZA STEAUA! NU NE DEZAMAGI! NU VREM UN AL DOILEA EREVAN!

gianni
25th November 2004, 09:27
Pe cat de stelist sunt eu nu prea vad cum o scoatem la capat deseara, dar ... FORZA RAGAZZI !!!!!!!

vladONE
25th November 2004, 09:31
TREBUIE! Altfel, daca nu o scoatem, atunci sa stam acasa si sa ne uitam frumos si linistit cu berea in fata la primavara europeana si in 2006 la CM. Si sa ne multumim cu postura de tara din lumea a 3-a a fotbalului!

cyber_goool
25th November 2004, 10:17
De cand ma stiu romanii i-au znopit pe turci. Desi Besiktas pare favorita bate Steaua la 2, 3 goluri diferenta, numai sa nu se retraga si sa joace dezinvolt.

ieppy
25th November 2004, 10:40
Sper sa bata Stelutza. Pentru fotbalul romanesc. :)

dyuletz
25th November 2004, 10:42
Hai ca tre sa-i batem pe turcii si tre sa ne luam cele 3 puncte, ca altfel cu spaniolii nu prea vad sanse cel mult un egal, dar oricum asta seara se cam joaca calificarea, sa speram ca baietii ne vor aduce multa bucurie, iar pt caini si rapidisti liniste si uitativa la desene ca la fotbal sunteti petarde...!!!

sotostone
25th November 2004, 10:53
daca nu puneai si o dedicatie pt. "prietenii" tai... cred ca ai fi dormit mai linistit... asa o sa visezi ca Besiktas ia 3 puncte:D
bafta Steaua! (ca ti-a cam lipsit)!

iosefini
25th November 2004, 12:06
STEAUA o sa ia 3 puncte .......FOTZA SATEAUAAAAA!!!!!

don_denver
25th November 2004, 12:45
mai sunt cateva ore...de-abia astept sa beau..:))..de fericire..sper...daca nu..tot o sa bea..dar varianata a doua nu prea imi convine..

Milan
25th November 2004, 12:55
Batem in pas de defilare :) FORZA STEAUA

BlueEnergy
25th November 2004, 13:47
Sper sa castige Steaua! Am votat 1 insa e un meci greu... f greu!

uti2102
25th November 2004, 13:50
Gata! Plec! Mai trec pe-aici abia dupa meci! Sper sa vin cu cele 3 puncte in buzunar!
Deja am emotzii.....hai STEAUA! HAI BAIETZI !!!
Voi veni cu cele 3 puncte. M-am decis. :D
FORZA STEAUA! FORZA ROSH-ALBASHTRII! LUPTATZI PANA LA EPUIZARE ! /hello

aymanxp
25th November 2004, 14:10
aici cum tvr incide la ora meciului ............. o sa vad meciul pe Kanal D de la turci , casi cum am vazut parma pe LA7 ............. adica comentariu advers ........... sper sa fie atmosfera suporturilor peste asta ........... bafta steaua

Zapada
25th November 2004, 14:11
toata lumea vrea ca steaua sa bata dar turci joaca foarte ofensiv si nu e exclus sa-l vedem pe Zenga ca-si face bagajele dupa acest meci daca steaua pierde azi.

sper ca steaua macar sa scoata un egal si sa mai aiba sanse teoretic la calificare.

doresc ca steaua sa bata azi si sa mai acumulam 3 puncte la zestrea saraca de puncte pe care o avem in clasamentul UEFA.

iulian
25th November 2004, 14:16
Dupa cum se zvoneste si Steaua va juca ofensiv...cu 3 atacanti,Dinita,Neaga si Oprita.
Asa ca nu ne ramane decat sa speram ca va fi un meci frumos si ca v-om asista la o victorie a Stelei :ok:

Vietnam
25th November 2004, 14:23
Iuliane asa sa fie si sa bateti la turcaleti ca pe vremea lui Stefan ce Mare. O sa fie greu dar ... sper sa constientizeze miza! Bafta multa ! :yeah:
Steaua VIctorie !!! /hello

suporterita
25th November 2004, 14:34
fratilor,la mine ninge ucigator, cum e vremea la Bucuresti, se va juca pe zapada?

Vietnam
25th November 2004, 14:43
Aici este doar frig. Sunt nori pe afara dar nu ninge si pe jos este uscat. Ieri chiar a fost soare ( cu dinti dar il vedeai pe cer) acum peste tot numai nori. Poate ca nu vor fi suprize pe seara.

suporterita
25th November 2004, 14:53
e bine,speram sa nu avem un inamic in plus, vremea.sa-mi spuna si mie cineva, caci eu am avut o scapare desi citesc presa sportiva zilnic,de ce s-a suparat macaronaru pe presa?acum am fii meritat si noi niste imformatii despre lot,despre starea de spirit a echipei...

patreas
25th November 2004, 15:13
" Turcii au fost mereu mai lasi si mai slabi decat romanii. O arata istoria." Asta de unde au mai scos-o astia de la Onlinesport? Din putzul gandirii ?! Poate in istoria comunista invatZata de ei...vorba lui Jiji, sau care zicea ca astazi o sa castige precum Mihai Viteazu. Da, asa cum a castigat Mihai Viteazu, de a trebuit dupa "victoria" de la Calugareni sa fuga in muntzi :mda: ...
Mari tembeli mai suntem...
Pronostic: Steaua - BJK 1-3

vasile314tzurka
25th November 2004, 15:35
nu numai mihai, ci si altii. de aia turcii au avut imperiu si noi am cam fost ocupati cind de unii cind de altii:) de aia turcia a fost locul 3 la mondialele unde noi n-am fost si nu o sa mai fim asa curind. de aia au echipa in loga campionilor si noi ne bucuram ca ne-am calificat in grupe la uefa... aberatii de jurnalism ieftin.

in schimb sper ca steaua sa cistige.

knx
25th November 2004, 15:54
Din pacate cred ca Steaua va face doar un egal, ceea ce nu e chiar rau, dar meciul de la Bilbao va fi infernal indiferent daca Bilbao la ora aceea este deja calificata!!
... in rest le urez SUCCES ... in Europa, nu si in campionat!!

Zapada
25th November 2004, 16:00
fratilor,la mine ninge ucigator, cum e vremea la Bucuresti, se va juca pe zapada?


sper ca nu a fost o aluzie la nickul meu!

corinutza_88
25th November 2004, 16:09
2 goluri in tot meciul...pt besiktas normal:)

Zapada
25th November 2004, 16:18
2 goluri in tot meciul...pt besiktas normal:)



chiar daca tii cu Craiova duminica, azi trebuie sa tii cu steaua.
ce treaba ai tu cu turci?

vasile314tzurka
25th November 2004, 16:20
de ce e asa de normal?

Zapada
25th November 2004, 16:23
de ce e asa de normal?


ce anume e asa de normal?

don_denver
25th November 2004, 16:55
2 goluri in tot meciul...pt besiktas normal:)

este exact la ceea ce ne putem astepta de la niste olteni..steaua..chiar daca nu tineti cu ea in campionat..face puncte pt toate echipele romanesti..iar daca va bate Steaua urca imaginea fotbalului romanesc..si-asa in decadere..dar deh..unii gandesc..cu altceva.:jerk:..numai cu ce trebuie nu

Gothika
25th November 2004, 16:57
Ne vedem la meci, copii!
Trebuie sa-i sustinem, indiferent daca nu suntem stelisti. Suntem romani, nu? :)

don_denver
25th November 2004, 16:58
gothika ai dreptate tata..suntem romani..dar dupa cum se vede..unii mai putin...din pacate...de-aia suntem noi "uniti"....off

Darkslowstar
25th November 2004, 17:00
Forzza Steaua, sa le-o dati ciobaneste la turcaletzi :drak: .

De simpatie simt cum imi creste lana peste urechi si mai ca as behai :D.

So pe ei, pe mama lor!

Asta seara suntem toti stelisti.

Sinn Fein
25th November 2004, 17:01
denver, ca sa fii tu impacat, io (care nu tzin cu steaua), sper la un egal..impacam si pe unii si pe altii :))

Nicholas
25th November 2004, 17:49
O sa fie un fie un meci echilibrat, plin de faze spectaculoase si cel putin 3-4 goluri. Cred in victoria Stelei, beneficiaza de meciul pe teren propriu si o galerie de nivel european dar in primul rand e in forma si normal mai buna.

Parerea mea :)

Forza CFR!!!
25th November 2004, 18:05
Forza Steaua!!! azi tre sa dovedesti ca ai valoare, mai este 1 ora pina la meci , multa bafta baieti .

inter
25th November 2004, 18:11
Bafta stelistilor!

adi_cta
25th November 2004, 18:27
Domne numai am rabdare pana incepe meciul. M-am inarmat cu cateva beri si astept sa inceapa meciul.Sper sa faca un meci mare Steaua si sa ne aduca acea mult asteptata bucurie. Haide Steaua.

vladi
25th November 2004, 18:45
sint curios ce mecla va face MeeeeMeee Stoica daca bat turcii...sa vedem cit tupeu mai are atunci :-)

Deluxe
25th November 2004, 18:48
Hai Steaua! Good luck!

Buster
25th November 2004, 18:57
stiti daca se da pe tvri meciul? merci!
Forza Stiinta!

don_denver
25th November 2004, 19:05
Inca O Ora....hai Steaua!!!!!!11

Vadim
25th November 2004, 19:40
Mucha suerte, Steaua!

Florin2004
25th November 2004, 19:46
Steaua poate face astazi multi romani fericiti. Poate straluci iar in fotbalul international si sa prinda o primavara europeana. Mi-e dor sa am din nou lacrimi de fericire din cauza fotbalului. Sper sa se intample asa si astazi. Terenul propriu, ambitia si suporterii ne vor face azi mai buni decat un Besiktas ingamfat.

degetel77
25th November 2004, 20:10
Hai baietii, hai macar azi...Forza Steaua , vinci per noi...

Pancujunior
25th November 2004, 20:16
Haide Pancu tata, vinci per noi :drak:

ad3an
25th November 2004, 20:18
Neaga a marcat.Steaua conduce.

Catalanul
25th November 2004, 20:20
goooooool steaua, goooooool Neaga :)

BlueEnergy
25th November 2004, 20:21
I can`t belive it! Sper sa nu fie doar un foc de paie!

degetel77
25th November 2004, 20:21
Cum a fost, povestiti si aici va rog, suntem departe si nu putem vedea meciul...
Bine maaaaa

Florin2004
25th November 2004, 20:23
Haaaaaaaaaaaai Steauaaaaaaaaaaa !

Vadim
25th November 2004, 20:24
A centrat foarte inalt Bostina, iar mingea a ajuns la Neaga dupa un semiluft al unui turc. :) Nu avea cum sa rateze Neaga din 6 metri!

don_denver
25th November 2004, 20:26
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL LL...tot asa baieti...hai ca ma imbat in seara asta..mai sunt 80..si ceva de minute...dar sper sa ma imbat de fericire..BV neaga!!

FatFrumos
25th November 2004, 20:33
GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Ciocoiu

don_denver
25th November 2004, 20:33
Cum a fost, povestiti si aici va rog, suntem departe si nu putem vedea meciul...
Bine maaaaa
17' intervine perfect Ogararu care a intuit pasa lui Ibrahim

16' centrare Bostina spre Oprita, in careu, mingea trimis acu capul iese in afara terenului

15' contraatac pentru Steaua, Neaga scapa singur, se repliaza Emre Asik si recupereaza la timp

14' patrunde Ibrahim in careu, intervine Radoi si il deposedeaza

12' disponibilitate la efort foarte mare din partea jucatorilor nostri, presing si agresivitate sunt caracteristicile de pana acum

9' sut Akin pe poarta, intervine foarte bine Ghionea si respinge, se para ca Hamutovski era batut la aceasta faza

7' faza de constructie a turcilor purtata de Huan Fran, intervine foarte bine Ghionea si faulteaza

5' Ogararu executa in marginea careului o lovitura libera spre Bostina, recupereaza Fran si degajeaza

3' GOOOOOL STEAUA - inscrie Neaga dupa o centrare formidabila a lui Bostina

2' centrare Ogararu inalt in careu spre Oprita, se apara bine turcii si resping

1' inceputul meciului

ad3an
25th November 2004, 20:34
2-0 la steaua!!!!!! frumos

don_denver
25th November 2004, 20:34
ma imbattttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

degetel77
25th November 2004, 20:36
Mersi mult frate...Surpriza cu Ciocoiu in primul 11 si uite ca merge. Fantastic, suntem pe ei...

don_denver
25th November 2004, 20:36
e 2-0...tot asa doamne!!!! :yeah: :yeah: /hello /hello /hello /hello /hello

BlueEnergy
25th November 2004, 20:36
Daca nu luam nici un gol pana la pauza cred ca ii batem!

don_denver
25th November 2004, 20:37
n-ai pentru ce degetel...da vezi ca poti sa vezi si tu live...da click pe prima pagina unde scrie live..si ai tot meciul acolo

degetel77
25th November 2004, 20:41
Nu se incarca, poate fiindca sunt la serviciu si nu am voie sa descarc softurile.
Hai baietii, hai pe ei, sa nu ne retragem acum...

Florin2004
25th November 2004, 20:43
Luptaaaa steauaaa luptaaa steauaaaa luptaaaaaaaa !

/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Steauaaaaaaaaaa eeeeeeeeee ! Steauaaaaaaa eeeeeeeee !

Milan
25th November 2004, 20:45
Nu vad meciu dar sint cu ochii pe fereastra "live" va rog dati cu impresi pe forum ... vreau sa stiu cit mai mult .. cum jucam cum atacam tactica ... orice VA ROG scrieti cit mai mult

Ps. sint prin nenorocita asta de germanie :( in deplasare cu lucru

POLI MELBOURNE
25th November 2004, 20:45
FORZA STEAUA BUCURESTI......In dimineata aceasta(05:45am Melbourne,AUS) tin cu steaua macar cai urasc pin la moarte dar steaua e steau cind e vorba de europe tin cu orce echipa romana....hai baietttiiiiii hai face-ti bbine castigati sa am o zi super in office.

Vadim
25th November 2004, 20:48
Steaua joaca bine, domina jocul. Turcii nu se vad, iar galeria este fantastica.

alexandrubudu
25th November 2004, 20:48
Forza Steaua!!!

oaspetele
25th November 2004, 20:48
Ps. sint prin nenorocita asta de germanie :( in deplasare cu lucru

n-am inteles exact ce vrei sa spui.


revenind la obiect, nu pot sa nu remarc spiritul Steaua dovedit in atatea meciuri cheie.
Steaua e singura echipa cu mentalitate "externa".

Milan
25th November 2004, 20:51
Cind vezi o tara printr-un geam de birou .. oricit de frumoasa este ai alta parere .. scuze daca am suparat pe cine am scris la viteza fara sa gandesc

POLI MELBOURNE
25th November 2004, 20:52
A intrat si Dani Pancu pe gazon, fostul rapidist meciul are sa fie foarte interesant.

Vadim
25th November 2004, 20:53
Ar fi culmea sa dea doua boabe, sper sa nu fie asa. :)

don_denver
25th November 2004, 20:53
nici eu nu vad meciul...sunt la servici..noroc cu LIVE...continui pt degetel :
20' Steaua avanseaza, linia de fund este asezata la 25 m, presing agresiv cu care incearca sa opreasca inca din fasa atacurile lui Besiktas

19' suporterii Stelei sunt in picioare, atmosfera extraordinara, joc foarte bun prestat de ai nostri, sincronizare perfecta la faza golului

18' GOOOOOOOOOL STEAUA - inscrie Ciocoiu din pasa lui Neaga, atac la coltul scurt, Ramazan este batut din nou

Vadim
25th November 2004, 20:54
Degetel nu stie sa se uite pe live? E picat din Stele? ;)

POLI MELBOURNE
25th November 2004, 20:56
am sa intirziu la lucru....dar eh nui nimica daca stelisti iau cei 3 puncte.

Milan
25th November 2004, 20:56
si eu sper sa prinda o zii proasta ii doresc inca din suflet sa joace prost ..

Pancujunior
25th November 2004, 20:58
Meciul asta va avea aceeasi soarta ca Anderlecht-Rapid, daca va mai aduceti aminte... :drak:
Haide Pancule, lupta pentru noi :yeah: :yeah:

degetel77
25th November 2004, 20:58
stiu, stiu dar, dupa cum spuneam mai devreme, nu se incarca la mine, aici nu ma lasa computerul sa downloadez nimic, poate e unul dintre motive...

POLI MELBOURNE
25th November 2004, 21:00
SHOOOOT Pancu sut periculos...dar Hamutovski retine...Bravo Hamutovski

degetel77
25th November 2004, 21:02
Pe Pancu atat il duce capul, parca ii ceruse cineva sa tina cu Steaua. V-aduceti aminte cand a venit Sabin Ilie cu Fenerbahce? Parca a ratat si penalty atunci...
De la Pancu ce sa mai asteptam? Sa-i zica Mirel vreo doua si sa-l controleze putin pe la glezne.
hai baietii

POLI MELBOURNE
25th November 2004, 21:02
Bravo Steaua ... 2-0 la pauza

adi_cta
25th November 2004, 21:04
Bravo Steaua. 2 - 0 este un super scor dar mai avem o repriza de jucat.

alexandrubudu
25th November 2004, 21:06
o sai bagam inca 2 in repriza secunda!!!

don_denver
25th November 2004, 21:07
nu-i merge lui degetel netul atata de bine incat sa vada live..si cum forumistul la nevoie se cunoaste...

Vadim
25th November 2004, 21:07
Pentru Degetel:

45' finalul primei reprize

45' preia bine pe piept in careu Akin o centrare a lui Carew, mingea sutata de acesta trece putin pe langa poarta lui Hamutowski

44' Munteanu executa o lovitura libera in careu, Ramazan iese in fata lui Oprita, scapa mingea in prima faza, arbitrul fluiera fault in atac

42' sut Pancu, Hamutowski retine destul de greu, actiune periculoasa a atacantului roman

40' Bostina trimite cu capul pe langa poarta o centrare a lui Munteanu

39' retine fara probleme Hamtovski o centrare destul de periculoasa in careu

38' actiunile te atac ale turcilor, spre norocul nostru, sunt lente si previzibile in continuare

36' schimbare Besiktas - iese Ibrahim, intra Pancu

35' lovitura libera pentru Besiktas, Okan catre Carew, respinge Ogararu

32' sut puternic Dorinel Munteanu din afara careului, retine cu destula dificultate Ramazan

29' Pancu este scos la incalzire, tribunele au luat foc, ostilitate mare fata de fostul atacant rapidist

28' centrare Dorinel Munteanu catre Oprita inalt in careu, se fluiera fault in atac

26' Okan este faultat de Ciocoiu, meciul este intrerupt

23' Gunes trage direct pe poarta, executie scurta, inteligenta, mingea trece pe langa poarta lui Hamutovski

22' duel Ogararu - Ahmet, arbitrul acorta lovitura libera pentru turci, 25 m, central pe poarta noastra

20' Steaua avanseaza, linia de fund este asezata la 25 m, presing agresiv cu care incearca sa opreasca inca din fasa atacurile lui Besiktas

19' suporterii Stelei sunt in picioare, atmosfera extraordinara, joc foarte bun prestat de ai nostri, sincronizare perfecta la faza golului

don_denver
25th November 2004, 21:10
Meciul asta va avea aceeasi soarta ca Anderlecht-Rapid, daca va mai aduceti aminte... :drak:
Haide Pancule, lupta pentru noi :yeah: :yeah:
deci..ca sa incep ca la greci..pancujunior..iti repet ce scriam mai inainte..ca nu gandesti..decat cu :jerk: ...din pacate..nu am nimic cu rapid..si nici cu rapidisti..si chiar tin cu ei cand joaca cu o echipa romaneasca..pt ca sunt roman..dar pana la un stadiu de integinta aprioric de care ai nevoie...iti mai trebuie ceva timp....sa ai noroc in viata...sa te bucuri si tu odata cum ne bucuram noi...si sa-ti vina unul sa-ti strice bucuria sa te vad atunci cum o sa te simti!!!...

Milan
25th November 2004, 21:12
Meciul asta va avea aceeasi soarta ca Anderlecht-Rapid, daca va mai aduceti aminte... :drak:
Haide Pancule, lupta pentru noi :yeah: :yeah:


Dute ia o gura de apa si poate te trezesti voinice

Milan
25th November 2004, 21:15
Bravo STEAUA sint cu pumni stransi si pentru repriza a 2-ua

Stelistul89
25th November 2004, 21:19
Steaua -Besiktas 2-0 la pauza ...ol..ole ole Hai baietii anca unu

amadeus
25th November 2004, 21:22
bun rezultat 2-0
sper sa cistige steaua
la liege parma conduce cu 1-0 la pauza

Milan
25th November 2004, 21:30
CE SE INTIMPLA .. noi nu mai atacam. Jucam in aparare numai ..


55' atac pozitional al turcilor purtat de Okan si Pancu, intra Oprita prin alunecare si deposedeaza

52' turcii incearca sa construiasca la mijlocul terenului, se apara bine ai nostri

49' schimbare Besiktas - iese Carew (accidentat), intra Metin Tumer

48' centrare Gunes in careu, iese Hamutovski si retine

47' Ghionea il deposedeaza foarte bine pe Carew si opreste un atac al turcilor ce parea destul de periculos

iulian
25th November 2004, 21:30
am intrat la cabine cu 2 goluri avantaj dupa un joc super tacticizat....spectacolul lipseste (in afara celui din tribune) dar ce mai conteaza pana la urma spectacolul...conteaza rezultatul...

PS. nu am vazut prima repriza intr-ucat am dorit sa merg pe stadion dar cred ca daca asteptam dupa cum se miscau masinile...nici acum nu intram pe stadion :(

Milan
25th November 2004, 21:36
Mai sint 25 minute ...

Vadim
25th November 2004, 21:40
Deja cred ca Steaua joaca la rezultat. Turcii isi cam pierd rabdarea si asta va fi bine pentru Steaua. In plus, cei de la Besiktas devin nesportivi: o minge in fata lui Neaga, faulturi dure... :rosu:

Milan
25th November 2004, 21:43
Hm ... de ce nu este mai dur albitru. Oricum inseamna ca nu mai putem pierde daca turci au inceput sa se enerveze :).

Le-o tragem asa cum le-am tras-o ani la rand :)) ex. la Rovine acuma citeva sute de ani ...

Vadim
25th November 2004, 21:45
Abia a scos galbenul... Si la faza cind Neaga a incasat o minge in fata nu a dat nimic, desi a vazut. Cred ca nu a observat cine a aruncat, ca era ingramadeala mare.

Milan
25th November 2004, 21:49
dar vad ca a dat galben lui Oprita

degetel77
25th November 2004, 21:49
1-1 la Standard-Parma

Milan
25th November 2004, 21:50
ceeee ..., de ce a iesit Oprita

Vadim
25th November 2004, 21:51
Oprita eliminat, un hent stupid.

Milan
25th November 2004, 21:51
ce se intimpla .. mai sint 10 minute nu au cum sa deie 2 goluri. ASAI ?

BlueEnergy
25th November 2004, 21:52
Noroc ca nu era 1-0 ca era un sfert de ora de infarct!

Milan
25th November 2004, 21:55
nu mai merge Live-ul ce se intimpla ....????

BlueEnergy
25th November 2004, 21:56
Merge. Dar vad ca turcii sunt pe noi!

Milan
25th November 2004, 21:59
a repornit si la mine ... cred ca era gatuit. dar turci dau navala ii pun baieti nostricu botul pe labe

Pancujunior
25th November 2004, 21:59
Pancu e pe voi

BlueEnergy
25th November 2004, 22:00
2-1!

Milan
25th November 2004, 22:01
durere .. au dat turci gool

BlueEnergy
25th November 2004, 22:02
Pai in ultimul sfert de ora nu am miscat deloc! Am inteles ca faza destul de controversata la faza golului!

Milan
25th November 2004, 22:02
de ce nu se termina meciul ? de ce prelungesc atita meciu

Pacala
25th November 2004, 22:04
nu credeam ca am sa zic Hai Steaua!

turcii au dat gol intr-un mod las....... pacat ca suporterii stelisti sint atat de stersi in tribune

sper sa bata Steaua

gestul turcilor in urma caruia au inscris este infect , asa ceva nu se face

paranghele
25th November 2004, 22:05
cit e scorul?
Hai Steaua!

Milan
25th November 2004, 22:06
Victorie Bravo Steaua

BlueEnergy
25th November 2004, 22:08
S-a terminat! Da-i draq de turci! Au dat gol cand era un jucator de la Steaua intins pe jos! Si totusi daca ar fi sa fim corecti, in a doua repriza ne-au dominat turcii si au avut sanse mari sa inscrie! Cred ca tactica lui Zenga in repriza a doua a lasat de dorit!

degetel77
25th November 2004, 22:08
Bine baietiiiiiiii. Muma lor de turci, nu i-am suferit niciodata...Bine ma, m-ati facut fericit azi...Forza Steaua

Catalanul
25th November 2004, 22:08
STEAUA A CASTIGAT /hello un cadou destul de frumos :)
succes si mai departe si sa speram ca o sa va calificati :ok:

Pacala
25th November 2004, 22:09
final 2-1 bravo ma! :D felicitari

bine ca inviara si aia din tribune , incepura sa dea cu artificii
daca nu cumva o fi mana lui gigi becali :D

paranghele
25th November 2004, 22:09
Felicitari Steaua!!!!

adi_cta
25th November 2004, 22:10
Steaua 2 - 1 o victorie mare in primul rand a fotbalului romanesc. Pentru totzi cei anti Steaua nu am decat sa le spun: rusinica, rusinica. In primul rand suntetzi romani si in al doilea rand suntetzi suporteri antisteaua. RUSHINICA

Edgar
25th November 2004, 22:12
Pancu e pe voi

Ei, i s-a taiat macaroana. :ok:

OwenSkeet
25th November 2004, 22:13
Super STEAUA..in Grupele UEFA!!!!!! Bravo STEAUA!!!!! Super ECHIPA!!!..pancu declara inainte de meci ca va dedica daca da gol fanii rapidului..si le dedicat numai :degete: ca nu a fakut NIMIK!!!!!!!!!! hahahahahahahahahahah!!!

ultravioletcanada
25th November 2004, 22:15
bravo steaua! jos palaria! :ok:

Vadim
25th November 2004, 22:16
Steaua nu e calificata inca din grupele Cupei UEFA. Mai sint meciuri... In rest, felicitari, Steaua!

Pacala
25th November 2004, 22:20
mai are un meci, in deplasare la Bilbao, daca nu pierde se duce mai departe
de fapt daca vor fi niste egaluri acolo intre celelalte echipe e posibil sa se duca si asa dar cu un punct la Bilbao sau victorie acolo se califica sigur.Trebuie sa nu piarda la Bilbao......au piedut o sansa imensa la Parma cand aia au jucat cu multe rezerve....trebuie sa recuperze la Bilbao un punct si sint calificati

BlueEnergy
25th November 2004, 22:20
Chiar daca pierde se califica. Standard - Parma 1 - 1!

Vadim
25th November 2004, 22:21
Poate sa si piarda la Atheltic si tot se califica, daca Besiktas si Parma fac egal in ultimul meci.

Geforce, daca Athletic bate, iar Parma bate pe Besiktas se duc Athletic si Parma.

BornWild
25th November 2004, 22:23
Eu nu sunt suporter stelist ,dar vreau sa felicit echipa Steaua Bucuresti pt performanta sa.Felicitari! :ok:

BlueEnergy
25th November 2004, 22:23
Vadim si se duc primele 3 din grupa! Merg 24 de echipe din grupe si vin 8 de pe locul 3 din Liga Campionilor si joaca 16-mile in primavara!

Vadim
25th November 2004, 22:24
Da, dar Besiktas si Athletic mai au de jucat doua meciuri! Steaua are sanse mari, dar nu e calificata!

iulian
25th November 2004, 22:25
Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza
Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua
Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza
Steaua Forza Steauaforza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua
Forza Steaua Forza Steaua

don_denver
25th November 2004, 22:26
pana acum e bine...mai vedem si peste doua saptamani..un final de cosmar....deci..iara ma repet..dupa cum am zis mai la inceput..ma imbat...de fericireeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

BlueEnergy
25th November 2004, 22:27
"Steaua a invins joi seara pe Besiktas cu 2-1 si este calificata in primavara europeana, daca Standard-Parma se incheie cu scorul de acum 1-1" Scrie si pe prima pagina de pe onlinesport!

iulian
25th November 2004, 22:28
bornwild....ai complimente de la mine...

BlueEnergy
25th November 2004, 22:29
Pe onlinesport scrie 1-1 ca s-a terminat Standard - Parma pe livescore scrie ca e 2-1 pentru Standard! Care e rezultatul final?

BornWild
25th November 2004, 22:29
S-a terminat meciu Standard -PARMA 2-1.......acum cum stau lucrurile,ca nu stiu?

Milan
25th November 2004, 22:30
Si eu zic ca sintem calificati :) bea si pentru mine don_denver. FELICITARI STEAUA

BornWild
25th November 2004, 22:30
bornwild....ai complimente de la mine...


Realismul este realism, Iulian.....merci pt ban :D .....dat fara nici un motiv :D

Pacala
25th November 2004, 22:30
cresc sansele stelei

BlueEnergy
25th November 2004, 22:31
Asa e. M-am uitat pe site-ul uefa si a batut Standard cu 2-1. Au dat golul victoriei in min 90+2!

Vadim
25th November 2004, 22:31
Este ca si calificata. Da-i un F5. Standard a batut pe Parma cu 2-1.

oionut
25th November 2004, 22:32
nu sunt stelist dar BRAVO STEAUA! neaga nota 10 si oprita:rosu: deziluzia mecilului.din cauza lui steaua putea sa fie egalata sau chiar sa piarda daca nu rata atata pancu:degete:.

OwenSkeet
25th November 2004, 22:33
Standar 2-1 Parma!

Maximus
25th November 2004, 22:34
Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza
Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua
Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza
Steaua Forza Steauaforza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua Forza Steaua
Forza Steaua Forza Steaua

Puteai sa adaugi la sf un E! E! Felicitari!

TDannY
25th November 2004, 22:34
steaua merita sa castige si sa se califice. felicitari

BlueEnergy
25th November 2004, 22:36
Daca Athletic bate Steaua si pe urma Standard bate Athletic , Steaua, Athletic si Standard au cate 6 puncte! Daca Besiktas bate Standard si ia bataie de la Parma si Besiktas cu Parma fac cate 6 puncte! O sa aiba toate echipele cate 6 puncte! Departajarea se face la golaveraj sau rezultate directe?
Daca fiecare echipa isi castiga meciul de acasa fac toate echipele din grupa 6 puncte! Asta ca sa intelegeti mai bine!

Nexus
25th November 2004, 22:38
asta e si intrebarea mea. Stie careva criteriile de calificare ?

si mai e ceva

in scenariul asta rezultatul direct nu conteaza. Pentru ca fiecare va avea victorie fata de 2 ceea ce ar face imposibila departajarea :evil:

Cred ca va fi golaverajul. Unde va cintari imens golul luat azi.

Saber Rider
25th November 2004, 22:38
Standard - Parma = 2 - 1

44' [0 - 1] A. Pisanu
55' [1 - 1] Geraerts
90' [2 - 1] Michel

Pacala
25th November 2004, 22:38
nu e ca si calificate, ii trebuie un egal la Bilbao ca sa fie sigura

clasamentul e asa:
steaua 6
standard4
parma,bilbao,besiktas 3

mai sint:
athletic-steaua
besitkas -standard pronostic 1

parma-besitkas....parma poate face 6 iar besitkas 9 pct
standard-athletic standard poate face 7 iar athletic 4 in afara meciului cu steaua in care daca scoate 3 puncte.......

ce-i drept am plecat de la o constanta ...faptul ca Besitkas bate standard...pentru ca eu cred ca ii bat.

Deci stelei ii trebuie un egal la Bilbao

Intradevar daca vor mai fi niste egaluri .....

Vadim
25th November 2004, 22:40
Daca Athletic bate Steaua si pe urma Standard bate Athletic , Steaua, Athletic si Standard au cate 6 puncte! Daca Besiktas bate Standard si ia bataie de la Parma si Besiktas cu Parma fac cate 6 puncte! O sa aiba toate echipele cate 6 puncte! Departajarea se face la golaveraj sau rezultate directe?
Primul criteriu este golaverajul din toate meciurile grupei. Apoi numarul de goluri marcate, apoi numarul de goluri marcate in deplasare, apoi la coeficient.

Grupa este absolut deschisa pentru Steaua, Athletic, Besiktas si Standard. Dar Steaua are nevoie de un egal la Bilbao pentru a fi sigura de calificare si sa nu stea la mina rezultatelor.

BlueEnergy
25th November 2004, 22:40
Cred ca la baza criteriului de departajare sta golaverajul! Rezultatul direct nu cred ca se ia in considerare ca nu s-au jucat meciuri tur-retur! Fiecare echipa a fost avantajata de terenul propriu!

ronaldinho
25th November 2004, 22:41
A fost seara romanilor, ce mai? Si de la turic singurul care a miscat a fost un roman. Bravo Steaua. A intuit-o tata Zenga si pe asta aparent a inceput cu un 5-2-3, lucru bizar pot spune, dar ogararu si marin au urcat mult, Neaga si Oprita au jucat pe post de aripi, iar Ciocoiu varf impins. E un mare antrenor acest Zenga. Sper ca Steaua sa scoata un rezultat bun si la Bilbao si sa demonstreze ca aceasta posibila calificare nu e doar o intamplare. Cred ca deocamdata Steaua are cel maibun atac si cea mai buna aparare din grupa. Felicitari Steaua. Tine-o tot asa. Avem nevoie de o raza de lumina.

BlueEnergy
25th November 2004, 22:42
Vadim am postat in acelasi timp cu tine! Deci daca luam bataie la Athletic o sa fie cam urat pentru Steaua!

madridista
25th November 2004, 22:42
:D:):):)steaua- besitkas 2-1
BRAVO!!!

Vadim
25th November 2004, 22:43
Vadim am postat in acelasi timp cu tine! Deci daca luam bataie la Athletic o sa fie cam urat pentru Steaua!
Urit nu se stie. Dar va sta la mina rezultatelor, asta da.

OwenSkeet
25th November 2004, 22:43
Imposibil sa nu mai fie un egal..si Steaua va fi calificata....daca nu la Bilbao..o comit turci sau italienii..

iulian
25th November 2004, 22:44
pacalici....nopate buna...nu se discuta de postasu si de huligani aici....lasa-ne :D

BlueEnergy
25th November 2004, 22:44
De acum doar peste 2 saptamani o sa stim ce se schimba in grupa si ce sanse avem!

Vadim
25th November 2004, 22:44
Chiar si Parma are sanse. Grupa este deschisa pentru toata lumea. Se va juca pina la ultimele meciuri, dar Steua poate scapa de dureri de cap prin egal la Bilbao, putin probabil si posibil...

BlueEnergy
25th November 2004, 22:45
Scuze! Urmatoarele meciuri sunt pe 1 Decembrie! Asa ca peste o saptamana vedem ce si cum!

Vadim
25th November 2004, 22:47
Athletic 01/12 Steaua
Besiktas 01/12 Standard
Standard 16/12 Athletic
Parma 16/12 Besiktas

Pe larg aici, grupa Stelei: http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/UEFA/Rezultate/2005/b.shtm

Pacala
25th November 2004, 22:48
pacalici....nopate buna...nu se discuta de postasu si de huligani aici....lasa-ne :D
sterge-ti singur mesajul ca sa nu vada toti ca esti neam prost

m-am bucurat pentru succesul stelei, am comentat meciul si sansele stelei
tu ai avut interventii de gandac la toate subiectele inclusiv subiectul steaua
.... si esti si moderator :D :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

in general, te rog sa eviti sa mi te mai adresezi de acum incolo.....ignora mesajele mele ...... esti irecuperabil la varsta ta si dupa "calitatea" mesajelor
LIber

ronaldinho
25th November 2004, 22:49
Este o grupa de CL. Steaua are 6 p iar restul echipelor cate 3. Eu zic ca Steaua va avea o prestatie buna la Bilbao si se va intoarce cu un punct de acolo. Zenga e un antrenor foarte bun iar acest lucru poate sa-l confirme la Bilbao. Mai ales ca pentru partida cu Bilbao singurul absent va fi Oprita, care poate fi suplinit de Cristea, Dinita sau chiar Ciocoiu. Oricum cred ca partida de la Bilbao o va aborda altfel. Steaua are un lot valoros, care poate face fata in Europa. Iar lucrul cel mai important e ca e formata 98% din romani.

steaua=0
25th November 2004, 22:52
sper sa i-a sTEAUA 5 boabe la bilbao ca sa terminati odata cu calificarea si cu golaverajul. cu un astfel de joc stelistiii nu au ce cauta in europa. Nu au ei fata de asa ceva.

Pacala
25th November 2004, 22:53
Adevarul este ca steaua are o sansa de a ridica fotbalul romanesc intr-o primavara europeana si asta nu s-a mai intamplat de mult timp. Ar trebui ca toti iubitorii fotbalului sa tina cu steaua la meciul de la Bilbao

maonel
25th November 2004, 22:53
bravo steaua!!!!!!!!!!!!!
becali a ma i cistigat in seara asta citeva zeci de mii de voturi!!!!!!!!!!!

Al Dracu
25th November 2004, 22:53
Pai e simplu! Daca termina toate cu 6 puncte trebuie ca Steaua sa piarda la un gol iar Standard si Parma sa nu bata la mai mult de 2!

gicu
25th November 2004, 22:55
Felicitari Steaua pt.victorie. Mai este un pic...

ronaldinho
25th November 2004, 23:00
sper sa i-a sTEAUA 5 boabe la bilbao ca sa terminati odata cu calificarea si cu golaverajul. cu un astfel de joc aurolacii nu au ce cauta in europa. Nu au ei fata de asa ceva.
Taci mah! Du-te la vandut de oua ca la fotbal esti nul. Ai vazut Barcelona - Celtic? Ce a aratat Celtic ca sa-i dea dreptul la acest 1-1. Nu a jucat nimic. A fost o nulitate. Nu ai vazut cum se aparau , zici ca erau la handbal. Vrei sa zici ca o echipa ca si Celtic are fata de primavara europeana, iar Steaua nu? Nu sunt stelist, dar valoarea trebuie apreciata. Unde a fost cazul ( Dinamo ) am sustinut sus si tare ca sunt o echipa de retardati, de tentative de jucatori, facuti doar pentru export.

iulian
25th November 2004, 23:01
pacalici....de neam destept esti tu....cat despre "liber"....liber frate...liber esti...poti debita oric aici...
ia mai zi-ne de postasu...ca vad ca din Canada se vede altfel prostia..
Pacalici....dupa ce ca ai plecat cu usa vad ca esti si ipocrit...un post legat de STEAUA nu te poate reabilita...crede-ma.

steaua=0
25th November 2004, 23:01
au avut noroc cu carul stelistii. Meciul trebuia prelungit cel putin 5 min., arbitrul a aratat 3 min din care i-a lasat pe turci sa joace efectiv 30 sec. asa ca nu va mai plangeti de arbitraj. Numai stelistii au vazut fault la golul lui Besiktas. Turcii au de ce sa fie revoltati pe arbitraj nu steaua. :headbang: :no:

BornWild
25th November 2004, 23:03
Cine face pariu cu mine ca asta e dinamovist? :D

Gonzo
25th November 2004, 23:05
iulian ai savurat o bere la meci? spune sa te intelegem, nu te bucuri de succes? vrei sa vezi filmul "postasul da cu fularul intotdeauna de doua ori" ? se gaseste de inchiriat pe caseta.

IlMILAN
25th November 2004, 23:05
si mai e si clujean...un catel clujean :D

Bravo Steaua. Sper sa va calificati ...ia vedeti paote veniti mega obositi la Timisoara...:D

alex36
25th November 2004, 23:06
Chiar daca ma roade invidia!...jucatorii Stelei trebuie felicitati ptr.determinarea de care au dat dovada in teren!

dlgicu
25th November 2004, 23:06
Felicitari Steaua pentru rezultatul de azi, sper sa fie dublat de unul la fel de bun la Bilbao pentru a ajunge in saisprezecimi in februarie.
Din pacate dintr-un punct de vedere tragerea la sorti a fost defavorabila Stelei, caci ultima etapa,decisiva pentru calificare, se va desfasura fara echipa noastra; este foarte posibil sa vedem remize de salon (gen Suedia-Danemarca la Euro) pentru a lasa Steaua pe dinafara prin jocul rezultatelor, mai ales in aceasta grupa nebuna in care fiecare echipa are inca sanse. Sper ca Zenga sa nu se duca la antijoc si 0-0 la Bilbao cum a fost la Parma, pentru ca daca pierd atunci parerea mea e ca sansele stelistilor se diminueaza apreciabil.

P.S.: apropo de cele zeci de mii de voturi in plus, daca romanii voteaza la presedintie si la parlament oamenii dupa evolutia echipei nationale sau a celor de club, situatia e intr-adevar grava si ne vor astepta noi si noi Dolanesti si Iordanesti la votat legi

iulian
25th November 2004, 23:06
Gonzo ...am savurat...categoric da....cat despre postas....lasa-ne.....

ronaldinho
25th November 2004, 23:06
iulian, poti sa-mi scrii pe privat mesajul postat de "steaua=0" sunt chiar curios ce a postat.

steaua=0
25th November 2004, 23:07
[QUOTE] nu cred ca poti compara celtic cu steaua. e distanta de la cer la pamant. meciul de la barcelona nu l-am vazut pentru ca nu suport culorile rosu-albastru.
cele mai placute culori sunt alb-visiniu.
RAPID forever

Vadim
25th November 2004, 23:10
Steaua=0, cred ca toata lumea se bucura cind echipele romanesti joaca in cupele europene. Ca e alb-visiniu, rosu-albastru, rosu-alb, alb-albastru nu conteaza cind e victorie. Asa cum a fost in seara asta!

Pacala
25th November 2004, 23:10
steaua=o ..... :D ne-ai dezamagit, speram sa fii ....dinamovsit :D

BornWild
25th November 2004, 23:10
Cineva mai sus adresa felicitari jucatorilor.Eu unul as avea o alta parere.L-as felicita pe Zenga in primul rand.Totdeauna mi s-a parut un antrenor capabil,desi poate o sa-mi sariti in cap,eu zic ca e mai capabil decat Piturca.E numai o parere

Maximus
25th November 2004, 23:12
Iulian, da' ce-i cu tine aici? Sau ai fost la stadion cu laptopu'?

Nexus
25th November 2004, 23:12
Pai e simplu! Daca termina toate cu 6 puncte trebuie ca Steaua sa piarda la un gol iar Standard si Parma sa nu bata la mai mult de 2!

corect si simplu

brava

Gonzo
25th November 2004, 23:12
si eu sunt de acord cu tine.. cu Nencurca nu vedeati voi primavara europena.

gicu
25th November 2004, 23:14
Pacala, si eu speram sa fi intelept :D Lasa threadul asta in pace, lasa-i pe stelisti sa se bucure...

Pacala
25th November 2004, 23:15
una peste alta un meci bun facut de steaua...intradevar m-a impresionat asezarea tactica a lui zenga cu ciocoiu si oprita ..... a pus presiune pe turci de la inceput
turcii au marcat in urma unui gest care nu se face

P.S. : gicule, tu spera sa fii tu intelept ..... desi...... :D ce, ai stat impreuna cu iulica in intersectie cu fluiericele in gura si acum sinteti suparati nervosi ? :D
pastreaza-te in limita dialogurilor si nu atacurilor la persoana...ok? ;)
vorbim despre meciuri, jucatori, arbitrii, ce vrei tu dar fara atacuri la persoana :rosu:

don_denver
25th November 2004, 23:15
Si eu zic ca sintem calificati :) bea si pentru mine don_denver. FELICITARI STEAUA
Beau Milan pentru toti stelistii in primul rand, in al doilea rand pentru toti care au fost alaturi de noi..romanii..adevarati..si in al treilea rand beau si pentru toti dusmanii..urandu-le ..totusi...sa aiba si ei parte de bucurii in viitor cum avem noi acum...sa fiti iubiti!

iulian
25th November 2004, 23:16
Iulian, da' ce-i cu tine aici? Sau ai fost la stadion cu laptopu'?
nu am mai putut ajunge in timp util; la stadion....am stat o ora la semafor ....
Normal dealtfel..juca... Steaua!!! :D

Vadim
25th November 2004, 23:17
Zenga a zis la confeinta de presa ca Steaua este 99% calificata.

xBaSs
25th November 2004, 23:17
felicitari Steaua shi tuturor care au fost akolo sa o sustina

Vadim
25th November 2004, 23:18
nu am mai putut ajunge in timp util; la stadion....am stat o ora la semafor ....
Normal dealtfel..juca... Steaua!!! :D
Nu, nu de aia. Se fac repetitii in oras pentru Ziua Nationala. :D Am mers diminteata cu taxiul de mai bine o luam pe jos. :headbang:

steaua=0
25th November 2004, 23:19
mai vadim si eu tin cu dinamo cand joaca in cupele europene la fel cu orice alta echipa romaneasca dar pe steaua nu pot sa o sufar de mic copil. oricat am incercat sa-mi schimb parerea nu am reusit.

don_denver
25th November 2004, 23:21
sper sa i-a sTEAUA 5 boabe la bilbao ca sa terminati odata cu calificarea si cu golaverajul. cu un astfel de joc stelistiii nu au ce cauta in europa. Nu au ei fata de asa ceva.
nu stiu cu ce echipa tii..ca sa-mi spui si mie ce au facut ai tai...steaua ajucatfoarte bine..pana la prima eliminare...poate ai vazut alt meci....si..ma repet..ca doar repetia este mama invataturii...gandesti cu :jerk: ....ar trebui sa te bucuri ca poate din cauza stelei..echipa ta..oricare ar fii aceea..are inca o sansa la o participare intr-o cupa europeana..

ronaldinho
25th November 2004, 23:22
[QUOTE] nu cred ca poti compara celtic cu steaua. e distanta de la cer la pamant. meciul de la barcelona nu l-am vazut pentru ca nu suport culorile rosu-albastru.
cele mai placute culori sunt alb-visiniu.
RAPID forever
Eu nu am nimic cu culorile. Nu culoarea da valoarea. Poti sa spui despre puyol ca nu e un fundas extraordinar doar ca poarta ros-albastru? Nu cred. Cat despre diferenta Celtic _ Steaua, eu zic ca se poate face o comparatie. Ce are in plus Hartson fata de Neaga, Balde fata de Radoi sau Agathe fata de Fl Dumitru? Eu zic ca nimic, dimpotriva cred ca sunt mai buni ai nostri. E adevarat, si eu sunt frustrat de faptul ca Rapidul nu joaca in Europa, dar nu pot spune despre Steaua ca nu are valoare. Poate va veni si randul rapidistilor vreodata, dar Steaua daca observi si-a pastrat jucatorii pentru 3-4 ani. La Rapid cum se ridica unul, la sf sezonului e vandut. E greu sa faci fata in Europa traind doar din Ilyes, Badoi sau Maldarasanu. Cred ca daca Rapid si-ar fi pastrat valorile din ultimii trei ani ar fi avut acelasi succes.

Gonzo
25th November 2004, 23:22
cum denver nu-ti dai seama? este dinamovist .. se vede de la o posta

BornWild
25th November 2004, 23:23
mai vadim si eu tin cu dinamo cand joaca in cupele europene la fel cu orice alta echipa romaneasca dar pe steaua nu pot sa o sufar de mic copil. oricat am incercat sa-mi schimb parerea nu am reusit.

Uite ca a inceput sa latre!Hai ca nu e suporterul cainilor....nu...nu....nu......are decat "inteligenta" lor......mi se pare o asemanare imensa :D :o:

Vadim
25th November 2004, 23:24
Oricum, o victorie contra unei echipe din tridentul de valoare al Turciei este lucru mare, chiar daca Besiktas este pe panta descendenta acum.

gigel_bucur
25th November 2004, 23:27
bravo Steaua /hello
Opritza, du-te nene la sapa, vezi ca e un sport pt. de astia lentzi, se cheama curling, e ala pe gheatza, dai cu matura in fata cratizei, e imposibil sa nu ai si tu un talent ascuns :ciocan:

don_denver
25th November 2004, 23:28
steaua=0 este rapidist...mai era si pancujunior..care ne-a urat numai de "bine" inaintea meciului..si-am avut noroc...steaua=o ne-a urat 5 boabe inainte de meciul cu bilbao..daca rapidistii acestia doi sunt talismane norocoase..ei zic ca nu..si iese da...hai sa-i lasam sa zica orice au pe suflet...de rau binentles..despre echipa steaua...:))...

BornWild
25th November 2004, 23:31
Don_denver..........unde ai vazut tu rapidist sa tina cu haita in cupele europene ,asa cum a spus ala?e catel sigur......poate asa a incercat sa induca in eroare...insa si-a dat arama pe fata ceva mai sus

don_denver
25th November 2004, 23:36
bornwild...a spus mai devreme..nu mai stau acum..sa dau copy paste..ca ii plac cel mai mult culorile alb-visinii...nu conteaza oricum..cu ce echipa tine...sa-i traiasca...tot la fel gandeste dupa cum scrie..din pacate...

ronaldinho
25th November 2004, 23:39
Don_denver..........unde ai vazut tu rapidist sa tina cu haita in cupele europene ,asa cum a spus ala?e catel sigur......poate asa a incercat sa induca in eroare...insa si-a dat arama pe fata ceva mai sus
Si asta e o treaba. Dar, cine tine cu Dinamo in cupele europene. Cred ca nici macar dinamovistii nu cred in ai lor. Ce naiba, aia e echipa de scos nasul in europa? Ei nu au fost in stare sa castige un derby din campionatul intern si vor sa faca fata in europa. Pentru mine e inexplicabil cum haita a reusit de ceva timp sa scoata rezultate bune la Craiova si Timisoara. Cred ca atmosfera ostila e singurul lucru care-i fac sa-si depaseasca conditia. Alta explicatie nu am. E pacat ca mai "castiga" unele meciuri din "ghinionul" altora si ajung in final sa ne reprezinte tara in Europa, doar pentru a mai vedea vreu emisar-doi jucatorii lui becali. E pacat. :rosu: