PDA

View Full Version : Pe ce loc va termina UTA?



RedBaron
23rd November 2004, 16:40
Un poll pe tema locului ocupat de UTA la sfarsitul campionatului 2004-2005. Cred ca acum e momentul pentru o astfel de intrebare, deoarece:
#se preconizeaza o remaniere puternica a lotului in iarna si aducerea unor jucatori de valoare care sa inlocuiasca actuala garnitura de foste rezerve, juniori... si cativa titulari ramasi din echipa de sezonul trecut. Se pare ca bugetul de investitii pentru iarna ar fi de 200.000 $
#cu o etapa inainte de finalul turului UTA ocupa locul 10 din 16 echipe.
#presiunea si expectativele publicului obliga UTA la o clasare cat mai onorabila. Actualul presedinte Sandu Ion, inainte inceperea turului a precizat ca isi doreste o revenitre in div. A cat mai rapida.
Asadar avand in vedere si aceste considerente, pe ce loc terminam?

Robi
23rd November 2004, 17:06
Locul 3 dupa Jiul si Gaz.

RedBaron
26th November 2004, 17:01
Încep testările la UTA


Desi prima parte a sezonului 2004/2005 se încheie mâine (27 Noi), la UTA activitatea va continua, si încă la turatie normală. Antrenorul Iorgulescu si managerul Coras au un plan de actiune pe termen scurt, care vizează o perioadă de antrenamente si jocuri amicale pentru intervalul 29 noiembrie-11 decembrie.

Practic, va fi perioada în care UTA se va strădui să-si regleze, în mare măsură, problemele de lot. La începutul săptămânii viitoare, la Arad vor sosi mai multi jucători, majoritatea din Divizia B, care vor intra în programul echipei arădene. Ei sunt vizati pentru un transfer imediat, însă tehnicienii doresc să se edifice asupra potentialului lor. „Luni o să afle toată lumea despre ce fotbalisti e vorba. Ne-am orientat deocamdată înspre tineri cu potential si perspectivă, care să aducă un plus de valoare lotului si, mai ales, care să poată evolua ca titulari. În alegerea noastră, vom tine cont de caracterul fiecăruia si de starea lui medicală. În plus, nu vom transfera nici un fotbalist care nu va semna minim doi ani”, a declarat Marcel Coras.

Meciuri amicale

Pentru prima săptămână de teste, textilistii au si alcătuit un program de jocuri. Astfel, marti, de la 14, UTA va întâlni pe Victoria Nădlac, joi, de la ora 15, se va disputa un amical cu FC Arad Telecom, iar sâmbătă, de la ora 11, va fi un joc între UTA si o selectionată AJF Arad. „Ne asteaptă două săptămâni grele, pentru că demarăm un program de întărire a lotului. Până la Crăciun, ne dorim să cunoastem 20 de nume pe care ne bazăm, iar până la mijlocul lunii ianuarie să facem ultimele reglaje”, a declarat Silviu Iorgulescu. Oficialii utisti evită să anunte numele jucătorilor vizati, dar printre cei care vor veni la Arad se numără: Buglea, Poenaru, M. Pavel, Bumbac, Ignat, Vezan, Postolache, Solomon Niculai si Bier. În plus, sunt vizati si mijlocasii Visan si Hexan de la ACU, însă ei vor fi lăsati, în prima săptămână, la dispozitia lui Marcel Câmpian, pentru restanta cu Tricotaje Ineu. Apropo de CS Tricotaje, desi divizionara B din Ineu ar avea „marfă” de oferit textilistilor, se pare că arădenii îsi vor îndepărta privirile dinspre jucătorii antrenati de cuplul Bunaciu-Nagy, după vâlva creată în jurul meciului direct.
Cum spuneam, UTA incearca o refacere de lot si o clasare cat mai buna la finalul acestui campionat. Eu am votat locurile 1-4 deoarece am incredere in actuala conducere si echipa tehnica. Poate sunt prea optimist si subiectiv, insa o data si o data tot isi revine clubul.

RedBaron
9th April 2005, 01:15
In cele din urma, "locurile 1-4" nu cred ca e un obiectiv realizabil. In rest, toate optiunile sunt posibile. Sa vedem...

Kidu
10th April 2005, 01:03
Am votat locurile 4-8. Sa mi dregem naibii din rusine.