PDA

View Full Version : Pustiul de 2 ani care fumeaza 40 de tigari pe zi



Denis
28th May 2010, 09:30
Ardi Rizal este supraponderal si a inceput sa fumeze de la 18 luni, cand tatal sau, Mohammed, i-a oferit prima tigara.

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/2/2/7092/6186295/2/arzi.jpg?width=470

Acum, la varsta de 2 ani, baiatul originar din Sumatra, este dependent de tutun, iar parintii lui cheltuiesc aproximativ 3.78 de lire pe zi, in conditiile in care salariul minim in zona este de 69 de lire pe luna. Ardi nu se poate juca alaturi de prietenii lui din cauza greutatii care nu ii permite sa se deplaseze, asa ca isi petrece timpul fumand.

Diana, mama copilului, a declarat ca a incercat in repetate randuri sa isi dezvete fiul de acest obicei nociv, dar fara succes, avand in vedere ca el devine foarte nervos, chiar violent, cand nu are tigari, acuzand de asemenea stari de greata si ameteli. Autoritatile locale au facut o propunere familiei Rizal: daca fiul lor va primi tratament pentru a scapa de dependenta care ii pune in pericol viata, parintii lui vor primi o masina, gratis.

Acum nu stiu cat din toate astea sunt adevarate dar faza cu fumatul cred ca e. Faza cu masina gratis pare FAKE. Da' ce trage pustiu din tigara!!:D (PS: Nu stiu de ce dar si video-ul mi se pare FAKE:thinkso:)

Daca vreti sa comentati.:groggy:

http://www.apropo.ro/wow/pustiul-de-2-ani-care-fumeaza-40-de-tigari-pe-zi-video-6186295

Andrei_23
28th May 2010, 10:08
Diana, mama copilului, a declarat ca a incercat in repetate randuri sa isi dezvete fiul de acest obicei nociv, dar fara succes, avand in vedere ca el devine foarte nervos, chiar violent, cand nu are tigari, acuzand de asemenea stari de greata si ameteli. Autoritatile locale au facut o propunere familiei Rizal: daca fiul lor va primi tratament pentru a scapa de dependenta care ii pune in pericol viata, parintii lui vor primi o masina, gratis.

Acum nu stiu cat din toate astea sunt adevarate dar faza cu fumatul cred ca e. Faza cu masina gratis pare FAKE. Da' ce trage pustiu din tigara!!:D (PS: Nu stiu de ce dar si video-ul mi se pare FAKE:thinkso:)

Daca vreti sa comentati.:groggy:

http://www.apropo.ro/wow/pustiul-de-2-ani-care-fumeaza-40-de-tigari-pe-zi-video-6186295

:happy Sunt curios cum face cand e nervos un mucos de 2 ani...sparge peretii, ii fugareste pe aia cu cutitele...nu-mi pot da seama.

Denis
28th May 2010, 10:39
N-ai citit? Nu se poate deplasa. Poate le-arunca stand in c*r.:D

Lordul
28th May 2010, 19:48
genial thread :ok:

si Dobrin s-a apucat de fumat la 8 ani da asta-i alta poveste....

se pare ca ii plac tigarile de mici indianului

Radu
28th May 2010, 21:10
lordule,am auzit ca tu bagi etnobotanice...

Lordul
28th May 2010, 21:58
eu nu fumez de nici un fel

Radu
28th May 2010, 22:06
Hai nu ne mai minti acum...mi-a zis cineva ca bagi la greu...

Lordul
28th May 2010, 22:07
nu bag ...nu fumez....

Radu
28th May 2010, 22:08
Lasa ca o sa te prinda respectivul in offside si o sa iti faca o poza....:D

M.I.B.
28th May 2010, 22:15
Ce parinti responsabili ;) :D

In loc sa nu mai cumpere tigari si sa-i impuna clar reguli corecte si de sine intelese,il invata de mic la lucruri nocive.

Roddicted
28th May 2010, 22:15
tine de nivelul de civilizatie ;)

Lordul
28th May 2010, 22:18
si totusi de la tigari s-a ingrasat ?

Andrei_23
29th May 2010, 00:12
si totusi de la tigari s-a ingrasat ?

Incerci sa afli de ce tie ti s-a intamplat? E simplu, mananca mai putin...

Denis
29th May 2010, 12:14
Din cate stiu e sportiv, si de-aia nu fumeaza.:D Apropo, in caz de n-ati citit tot, motivul pentru care parintii ii cumpara in continuare tigari e ca nu supravietuieste fara ele. Sunt curios cum va arata la 6-7 ani... daca va apuca acea varsta.

dianac
30th May 2010, 12:55
N-ai citit? Nu se poate deplasa. Poate le-arunca stand in c*r.:D

:happy :happy

da cum sa ii dea tac-su tigari la 1an jumate???!!!! :headbang: l-a invatat si cum sa traga in piept? eu am incercat o data si era ma mor :ras-plans: m-am innecat asa tare ca mi-au dat lacrimile. Eu nu fumez, cam o data pe an, ma prostesc dar atunci parca ceva pune stapanire pe mine si nu ma mai pot opri, fumez tigara dupa tigara si a doua zi parca as mai fuma dar nu cedez tentatiei :yeah:

devyl
6th August 2010, 14:37
parinti idioti..

necon
6th August 2010, 19:15
Parintii lui is idioti ce sa mai, am vazut pe CNN reportaj despre el, si ziceau ca daca nu lasa sa fumeze devine agitat si plange...
A si nu vroiau sa-l faca sa supere, puiu mamii.

d_e_l_i_r_a
6th August 2010, 19:19
haideti sa va spun o poveste cu pitici :D .... pai in Indonezia , fumatul este un ritual la fel de important cum este la noi sa-ti faci semnul crucii sau la musulmani sa se roage cu fata spe Meca ... acolo , toti fumeaza ( si bineanteles nu numai tutun pentru a obtine starea de transa propice "abordarii" zeilor ... fiti siguri ca nu este singurul copil care fumeaza de la varsta asta .... asta este un caz aparte doar prin faptul ca transpirat in presa si ca , baiatul a devenit dependent ... dar ca el va pot asigura ca sunt destui

necon
7th August 2010, 12:25
Oricum asta nu stiu daca apuca 40 de ani

Fremenul
7th August 2010, 17:47
Halal parinti.

Neinfrantu
8th August 2010, 21:52
copchilu stie ce-si doreste ...sunt sigur ca la 4 ani va face prima lui saritura in cap

Lordul
8th August 2010, 23:22
si la 5 ani primul amor ?

Andrei_23
9th August 2010, 01:01
Ciuda, Lordule? :happy

Lordul
7th September 2010, 21:35
gata s-a lasat de fumat dupa un tratament :ok:

Denis
7th September 2010, 22:29
Si nu e mai nervos?:D