PDA

View Full Version : FC Arges - U Cluj



boshcUtza
26th May 2010, 18:20
FC Arges - U Cluj
Samabata 29.05.2010
Ora 11:00
Stadion "Nicolae Dobrin" Pitesti

corello
26th May 2010, 18:55
Doua variante...
1-2 daca se joaca
0-3 la masa verde

Kidu
27th May 2010, 19:13
Cred ca va fi un 1-1.

Lordul
27th May 2010, 19:13
de ce nu s-ar juca ?

corello
27th May 2010, 19:29
de ce nu s-ar juca ?

Deocamdata pitestenii nu sunt programati din cauza unei datorii. Din cate stiu au termen pana maine. Din nou, din cate stiu nu au bani sa plateasca
Deci 0-3 sau 1-2... una din ele iese

White Shadow
27th May 2010, 22:31
Deci 0-3 sau 1-2... una din ele iese

da ce e aici ma ?...alba neagra ? :happy

BBB
27th May 2010, 23:34
Deocamdata pitestenii nu sunt programati din cauza unei datorii. Din cate stiu au termen pana maine. Din nou, din cate stiu nu au bani sa plateasca
Deci 0-3 sau 1-2... una din ele iese

Pitestenii au platit datoria aia acum 2 zile, meciul se joaca. 1-0 pentru Arges

micutzu
28th May 2010, 10:35
0-0 sau 1-1, si cu asta se stiu promovatele.

Gooner
28th May 2010, 12:32
Bate "U" cu 3-1 si gata.

meth
29th May 2010, 08:12
cine sunt astia dom'le?

corello
29th May 2010, 08:37
Pitestenii au platit datoria aia acum 2 zile, meciul se joaca. 1-0 pentru Arges

ceas...1-2 atunci...

newcool
29th May 2010, 12:57
Hai ca ati reusit.
Sau mai bine zis Walter a reusit. :D
Arbitrii au reusit. ;)
Bravo.:ok:

tcampianu
29th May 2010, 13:09
Imi pare rau pentru U, insa asta e fotbalul.

Gooner
29th May 2010, 14:41
Hai ca ati reusit.
Sau mai bine zis Walter a reusit. :D
Arbitrii au reusit. ;)
Bravo.:ok:

Totusi, UTA ce a facut ?:yes:

Radu
29th May 2010, 14:49
Niste jeguri de oameni ardelenii astia...sper sa putreziti in liga secunda!

xisco
29th May 2010, 14:53
Totusi, UTA ce a facut ?:yes:

ca de obicei...a luat-o peste tot

Razvan T.
29th May 2010, 15:21
Rusinos, mizerabil ... mai bine in B decat sa promovam asa!!! :(:(:(



Niste jeguri de oameni ardelenii astia...sper sa putreziti in liga secunda!

Voi mai bine nu comentati !!!

six
29th May 2010, 16:41
Totusi, UTA ce a facut ?:yes: :D:happy:ok:

RADUPE
29th May 2010, 17:08
Inca 2 victorii si suntem in Liga 1 ...

BBB
29th May 2010, 20:53
Niste jeguri de oameni ardelenii astia...sper sa putreziti in liga secunda!

Dupa ce returnati si voi vreo 19 titluri castigate cu japca, promit sa iti indeplinim dorinta. Intr-un fotbal romanesc in care 90% din echipe sunt negre, ma doare'n p*** ca suntem si noi gri la unele meciuri. Nu cred in aberatii utopice gen "virgini si curati" si 100 de ani in B. Vreau penalty-uri in Ghencea in minutul 94, la 0-0, sa curga lacrimi de mioara

White Shadow
29th May 2010, 20:58
ma doare'n p*** ca suntem si noi gri la unele meciuri.

gri ?

gri la unele meciuri ?

acesta e doar inceputul prietene....

de la gri va urma negru...ai rabdare....putina rabdare.

BBB
29th May 2010, 21:02
gri ?

gri la unele meciuri ?

acesta e doar inceputul prietene....

de la gri va urma negru...ai rabdare....putina rabdare.

Sezonul asta pot acuza vehement atata: meciul cu valcea, putin din ala cu simleul si asta de aici. La toate trei arbitraj pro-noi, la valcea si portarul lor a fost putin dubios. Deci 3, deocamdata e GRI treaba. Cand voi vedea ca e neagra, imi voi baga p*** in el fotbal si voi emigra. Miramash oricum sa ne permitem noi sa cumparam meciuri in Liga I, acolo suntem carne de tun

PS: Cu nimic nu a fost mai moral si etic cum ati promovat voi, din C in A, decat promovarea asta indoielnica care ne asteapta

White Shadow
29th May 2010, 21:08
si acum mai suferim din cauza acelei promovari....

nu vei emigra...vei incepe sa te obisnuiesti...incet...incet....veti incepe....sa faceti parte din sistem....

BBB
29th May 2010, 21:12
si acum mai suferim din cauza acelei promovari....nu vei emigra...vei incepe sa te obisnuiesti...incet...incet....veti incepe sa faceti parte din sistem....

In clipa in care ajungi cam peste tot sa te injure localnicii si sa te faca dinamo 3, nu prea vad motive sa ma obisnuiesc. Fiind vorba totusi de echipa pe care o iubesc, si in care mai cred, le mai dau o sansa, sa imi demonstreze sezonul viitor ca nu ne transformam totusi in ceea ce uram mai tare...in blatistii din gruia. Dar pentru asta tot acord o derogare si vreau un penalty din burta in ghencea, in minutul 94, la 0-0.

bobycox
30th May 2010, 14:23
In clipa in care ajungi cam peste tot sa te injure localnicii si sa te faca dinamo 3, nu prea vad motive sa ma obisnuiesc. Fiind vorba totusi de echipa pe care o iubesc, si in care mai cred, le mai dau o sansa, sa imi demonstreze sezonul viitor ca nu ne transformam totusi in ceea ce uram mai tare...in blatistii din gruia. Dar pentru asta tot acord o derogare si vreau un penalty din burta in ghencea, in minutul 94, la 0-0.


Nu trebuie sa va transformati sunteti deja . Meciurile din Liga 2 sunt marturie .

PS. Unde sunt retarzii care visau curatire fotbalului romanesc dupa arestarea la comanda a lui Penescu ? Unde sunt probele alea video si audio cu care am fost atata timp intoxicati ?

newcool
30th May 2010, 15:03
Totusi, UTA ce a facut ?:yes:
UTA atat poate.Asta e.
Insa daca era arbitrata ca voi, UTA asa slaba cum e, era demult promovata.

Razvan T.
30th May 2010, 15:16
Nu trebuie sa va transformati sunteti deja . Meciurile din Liga 2 sunt marturie .

Oare ce suporteri l-au sunat pe Turcu sa-l roage sa vina la echipa ???
Oare ce echipa a fost dovedita cu probe ca umbla la arbitrii ???

BBB
30th May 2010, 15:41
Nu trebuie sa va transformati sunteti deja . Meciurile din Liga 2 sunt marturie .

Hai ma lasi? 3 meciuri intr-un intreg sezon care au nascut polemici si gata, suntem monstrii :happy Ce ar fii sa va uitati putin cum au castigat unele meciuri urmatoarele echipe: Tg Mures, Dacia Mioveni, UTA. Pentru fiecare se pot gasi cel putin 3-4 greseli flagrante de arbitraj PRO, care au influentat meciul, asa ca scutiti-ma. UTA a jucat tot campionatul la doua capete, a luat bani cand a fost nevoie de la adversar, iar dupa alte cazuri a dat, dar probabil sunt prea insignifianti pentru fotbalul din Romania ca sa ii bage cineva in seama si sa-i disece in presa

bobycox
30th May 2010, 18:15
Oare ce suporteri l-au sunat pe Turcu sa-l roage sa vina la echipa ???
Oare ce echipa a fost dovedita cu probe ca umbla la arbitrii ???

Ia auzi . A semanat vre-u meci de lui Fc Arges macar 50% cu jafurile pe care le faceti voi prin liga 2 ? A fost cineva inchis definitiv sau doar plimbat pe la DNA de ochii presei ? A luat Argesul vre-u n trofeu si eu nu am aflat ? Sa nu uit ,"ai perfecta dreptate" cand spui ca FC Arges a fost dovedita ca umbla la arbitrii ,dar cum naiba sa facut ca au ales tocm,ai meciurile alea in care am pierdut sa nu spun ca meciul pentru care a fost sesizata Federatia este acela cu Otelul unde Moldovenii au acuzat 3 hauturi si 1 lovitura libera de la 35 m de poarta . Nu cumva unii devenim penibili cand vorbim de blaturi si combinatii ?

PS. Pentru ala ( U Cluj 1919 ) care confunda 5 persoane cu sustinatorii lui FC Arges ii transmit sa ne urmareasca istoria si viitorul .

BBB
30th May 2010, 19:41
Ia auzi . A semanat vre-u meci de lui Fc Arges macar 50% cu jafurile pe care le faceti voi prin liga 2 ?

Careeeeeee jafuriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?!?!?! Incredibili! Astia care nu ati vazut nici macar un meci de-al nostru dar generalizati ca facem jafuri meci de meci, mai studiati problema inainte de a macani

Razvan T.
30th May 2010, 19:44
PS. Pentru ala ( U Cluj 1919 ) care confunda 5 persoane cu sustinatorii lui FC Arges ii transmit sa ne urmareasca istoria si viitorul .

Hai ca sunteti ceva mai mult de 5 :happy ... nu ma pasioneaza viitorul, prezentul si trecutul vostru :cool:

newcool
30th May 2010, 23:08
Hai ma lasi? 3 meciuri intr-un intreg sezon care au nascut polemici si gata, suntem monstrii :happy Ce ar fii sa va uitati putin cum au castigat unele meciuri urmatoarele echipe: Tg Mures, Dacia Mioveni, UTA. Pentru fiecare se pot gasi cel putin 3-4 greseli flagrante de arbitraj PRO, care au influentat meciul, asa ca scutiti-ma. UTA a jucat tot campionatul la doua capete, a luat bani cand a fost nevoie de la adversar, iar dupa alte cazuri a dat, dar probabil sunt prea insignifianti pentru fotbalul din Romania ca sa ii bage cineva in seama si sa-i disece in presa
1 la mana: Cand vorbesti de 2 capete explica-te. Singurul meci suspect al UTA-ei e exact ala cu voi.Aici ma tem ca s-a facut blat.
2 la mana: Uita-te nitel la palmaresul UTA-ei si apoi la al vostru si dupa aia da-ti cu parerea in ceea ce priveste importanta celor 2 echipe pt fotbalul romanesc.Pana ajunge U Cluj la un sfert din palmaresul UTA-ei, seaca Somesul...:rolleyes:

BBB
30th May 2010, 23:17
Uita-te nitel la palmaresul UTA-ei si apoi la al vostru si dupa aia da-ti cu parerea in ceea ce priveste importanta celor 2 echipe pt fotbalul romanesc.Pana ajunge U Cluj la un sfert din palmaresul UTA-ei, seaca Somesul...:rolleyes:

Pana ajungeti voi la un sfert din fanii nostri se transforma Aradul in oras

newcool
30th May 2010, 23:21
Pana ajungeti voi la un sfert din fanii nostri se transforma Aradul in oras

Care fani?
Aia care dau bir cu fugitii desi-s 4 la 1?
Aia care injura nonstop CFR-ul?
Vezi ca ramaneti voi fara fani,pleaca la aia din Gruia.Au si de ce de altfel...;)
Pana una alta fani aveti doar in Cluj prin tara nix. Cat despre palmares,ura si la gara...Iar despre oras,Clujul e doar mai mare.Atat. Si-i tare fain cu tirurile trecand prin centru. Hai pa.:D

BBB
30th May 2010, 23:43
Care fani?
Aia care dau bir cu fugitii desi-s 4 la 1?
Aia care injura nonstop CFR-ul?
Vezi ca ramaneti voi fara fani,pleaca la aia din Gruia.Au si de ce de altfel...;)
Pana una alta fani aveti doar in Cluj prin tara nix. Cat despre palmares,ura si la gara...Iar despre oras,Clujul e doar mai mare.Atat. Si-i tare fain cu tirurile trecand prin centru. Hai pa.:D

Comentariu de paisan frustrat. Du-te vezi de aia 3500 de fani care v-au ramas in toata Romania, cu tot cu cele 6 titluri castigate pe vremea lui Stan si Bran. Hai pa, continuam discutia deceniul viitor, cand ajungeti si voi in Liga I daca nu va desfiintati pana atunci

newcool
30th May 2010, 23:48
Doar atat poti?:ras-plans::ras-plans::ras-plans:
Slab,foarte slab, sa jigneasca poate si ultimul fraier. :)
Vai de mintea ta.:groggy:
Hai fa lala poate-ti vin idei, desi slabe sperante cu-n singur neuron.:cya:

Mario Di Lazi
31st May 2010, 08:11
Parcă am revăzut meciul de la Vâlcea al celor de la Cluj. Penalty clar. :D:D:D

Razvan T.
31st May 2010, 08:56
2 la mana: Uita-te nitel la palmaresul UTA-ei si apoi la al vostru si dupa aia da-ti cu parerea in ceea ce priveste importanta celor 2 echipe pt fotbalul romanesc.Pana ajunge U Cluj la un sfert din palmaresul UTA-ei, seaca Somesul...:rolleyes:

sau se desfinteaza Uta :rolleyes:


Iar despre oras,Clujul e doar mai mare.Atat. Si-i tare fain cu tirurile trecand prin centru. Hai pa.:D

:happy:happy:happy

BAK
31st May 2010, 10:51
bravos dinamo III , ati furat un punct cu o echipa care nu a mimat fotbalul

BBB
31st May 2010, 10:56
bravos dinamo III , ati furat un punct cu o echipa care nu a mimat fotbalul

in sfarsit transformarea ta e completa, te-ai metamorfozat intr-o foca in timp record

BAK
31st May 2010, 11:48
lol......intre timp tu ai ramas tot la stadiul de larva....plm, nu tin cu aia , daca la asta te referi, insa parca de afara altfel se vad lucrurile... nu esti prost deloc bbb, insa si tu poti vedea ce se intampla la U si esti intr-un fel de stare de negare. jur sincer ca mai bine ramaneam in C, ne vedeam de treaba noastra si nu ma mai enervam degeaba.

noi din primul minut am avut problema cu cfrul, nu ne-am vazut de treaba noastra si oricat ai nega, se poate observa multa invidie pe care eu nu o inteleg...noi ne-am creat un dusman cand abia puteam sta pe picioare. iar din ura asta oarba s-a ajuns ca U sa joace cu 1000 de spactatori pe meci....vad ca justifici faptul ca daca suntem in B,trebuie sa ajungem in A cu orice pret ( vorba lui radoi )....pai in cazul asta cu ce suntem noi mai buni decat ceea ce sustii ca fac cfristii...sau crezi ca in A se vor schimba lucrurile? oare dupa cate meciuri consecutive pierdute contra lui dinamo vei realize ce se intampla la echipa...pe mina chiar nu ma intereseaza cate zeci de campionate vor castiga cei de la cfr , nu asta conteaza sincer. conteaza atmosfera din jurul unei echipe, conteaza ceea ce reprezinta si ce mesaj transmite. din pacate spirirul adevarat al lui u a murit pe la inceputul anilor 90...mare pacat. intre timp cfrul construieste ceva, chiar daca sunt la inceput de drum si cred ca daca noi nu revenim la adevaratul spirit al lui U, nu ii vom mai ajunge pentru o lunga perioada de timp.

BBB
31st May 2010, 12:03
vad ca justifici faptul ca daca suntem in B,trebuie sa ajungem in A cu orice pret ( vorba lui radoi )....pai in cazul asta cu ce suntem noi mai buni decat ceea ce sustii ca fac cfristii.

Pentru mine, la fel ca pentru toti uistii, cel mai important e ca "U" sa existe. Daca nu promovam sezonul asta, nu vom mai exista in maxim 3 ani, si n-as putea trai cu gandul asta. Nu stiu de ce urasc altii cfr-ul, fiecare cu motivul lui, eu ii urasc pentru ca si ei ne urasc pe noi si ne vor morti (figurativ). Nu ma refer la suporterii lor, aia radicali, ca-s 30 pe numarate, ma refer la arpad si iulia

BAK
31st May 2010, 12:10
deci ne facem frate cu dracul pana trecem podul, nu?
U a murit de ceva vreme.....
ceea ce eu vreau sa spun este ca U nu mai exista decat cu numele BBB....si atata timp cat vom exista DOAR cu numele, U nu va ajunge cfrul veci....

ps. cred ca semnatura din josul paginii ar cam trebui stearsa, nu de alta dar nu vrei sa pari ipocrit.

BBB
31st May 2010, 12:29
ceea ce eu vreau sa spun este ca U nu mai exista decat cu numele BBB....si atata timp cat vom exista DOAR cu numele, U nu va ajunge cfrul veci....

"U" nu va muri atata timp cat mai exista un singur om care mai crede in el. Nu vreau sa ajungem cfr-ul, nu vreau nici un trofeu, eu vreau ceva mai important decat orice trofeu: sa fim o familie cat mai numeroasa, cu zeci de mii de suflete care vin la meciurile noastre si sufera pentru echipa

Gontel
31st May 2010, 18:59
Pentru mine, la fel ca pentru toti uistii, cel mai important e ca "U" sa existe. Daca nu promovam sezonul asta, nu vom mai exista in maxim 3 ani, si n-as putea trai cu gandul asta. Nu stiu de ce urasc altii cfr-ul, fiecare cu motivul lui, eu ii urasc pentru ca si ei ne urasc pe noi si ne vor morti (figurativ). Nu ma refer la suporterii lor, aia radicali, ca-s 30 pe numarate, ma refer la arpad si iulia

La voi cine sunt suporterii radicali? Aia care dau cu picioarele intr-un om cazut la pamant? Sunt sigur ca stii la ce te referi.

Gooner
31st May 2010, 20:34
La voi cine sunt suporterii radicali? Aia care dau cu picioarele intr-un om cazut la pamant? Sunt sigur ca stii la ce te referi.

Romanii-s tigani, englezii betivani si apa e lichida. Cat de raton trebuie sa fii sa generalizezi din orice fleac? FOARTE! :yes:

zebe
31st May 2010, 21:24
lol......intre timp tu ai ramas tot la stadiul de larva....plm, nu tin cu aia , daca la asta te referi, insa parca de afara altfel se vad lucrurile... nu esti prost deloc bbb, insa si tu poti vedea ce se intampla la U si esti intr-un fel de stare de negare. jur sincer ca mai bine ramaneam in C, ne vedeam de treaba noastra si nu ma mai enervam degeaba.

noi din primul minut am avut problema cu cfrul, nu ne-am vazut de treaba noastra si oricat ai nega, se poate observa multa invidie pe care eu nu o inteleg...noi ne-am creat un dusman cand abia puteam sta pe picioare. iar din ura asta oarba s-a ajuns ca U sa joace cu 1000 de spactatori pe meci....vad ca justifici faptul ca daca suntem in B,trebuie sa ajungem in A cu orice pret ( vorba lui radoi )....pai in cazul asta cu ce suntem noi mai buni decat ceea ce sustii ca fac cfristii...sau crezi ca in A se vor schimba lucrurile? oare dupa cate meciuri consecutive pierdute contra lui dinamo vei realize ce se intampla la echipa...pe mina chiar nu ma intereseaza cate zeci de campionate vor castiga cei de la cfr , nu asta conteaza sincer. conteaza atmosfera din jurul unei echipe, conteaza ceea ce reprezinta si ce mesaj transmite. din pacate spirirul adevarat al lui u a murit pe la inceputul anilor 90...mare pacat. intre timp cfrul construieste ceva, chiar daca sunt la inceput de drum si cred ca daca noi nu revenim la adevaratul spirit al lui U, nu ii vom mai ajunge pentru o lunga perioada de timp.

Frumos scris. Nu-s insa de acord cu asta

spiritul adevarat al lui u a murit pe la inceputul anilor 90
exista atata vreme cat inca mai exista persoane care cred in ceea ce inseamna U si, mai ales, care se delimiteaza de unii giboni (vezi cameramanul batut) care nu fac cinste unei echipe universitare. Si se revine la normalitate, cel putin asta-i impresia mea, si-as putea sa vin cu exemple gen stadionul vechi plin de lumanari aprinse sau mitingul de la inceputul lui 2009, parca. Sau, cum am vazut in seara zilei in care CFR a castigat titlul, iar U a pierdut meciul 2 (cred) din finala cu Ploiesti la baschet, cand am vazut nu o data fulare cu U langa fulare cu CFR in mai multe parti ale orasului, fara nici un fel de incidente.

Newcool, nu ti se pare ca-i cam jignesti pe toti clujenii prin afirmatiile tale, doar ca sa iesi in castig intr-o disputa aiurea de pe un forum? Hai la Cluj si arata-mi unde trec tiruri prin centru?

Gooner
31st May 2010, 21:49
Care fani?
Aia care dau bir cu fugitii desi-s 4 la 1?
Aia care injura nonstop CFR-ul?
Vezi ca ramaneti voi fara fani,pleaca la aia din Gruia.Au si de ce de altfel...;)
Pana una alta fani aveti doar in Cluj prin tara nix. Cat despre palmares,ura si la gara...Iar despre oras,Clujul e doar mai mare.Atat. Si-i tare fain cu tirurile trecand prin centru. Hai pa.:D

Clujul pe langa Arad, e ca Bucurestiul pe langa Fundulea, hai sa nu o dam in diverse.

Si PS: Clujul are centura de ocolire;).

zebe
31st May 2010, 21:52
Gooner, nu are inca. Are cateva tronsoane, dar nu e de ajuns.

Gooner
31st May 2010, 21:59
Gooner, nu are inca. Are cateva tronsoane, dar nu e de ajuns.

Liceul mi-e in centru si totusi n-am vazut vreun tir prin zona. Am tras concluzia logica ca avem centura de ocolire de care tot se pomenea la stiri. In fine, nu-s probleme care sa ma macine, dar un lucru este cert: NU circula tiruri prin centru.

zebe
31st May 2010, 22:01
Is convins ca a exagerat voit Newcool. :D

bobycox
31st May 2010, 22:22
Parcă am revăzut meciul de la Vâlcea al celor de la Cluj. Penalty clar. :D:D:D

Nu fi rautacios pentru ca sigur a fost o scapare a arbitrului , ca mai in toate meciurile . Pentru unii de la Cluj japca inseamna sa castigi pe teren cu 5-0 si in foaia de arbitraj sa arate 2-0 pentru adversari . Ce sa le faci ? Nu poti sa-i acuzi de aceste scapari , in conditiile in care au fost departe de acest fenomen, atata timp ?


PS. Ne anuntati si pe noi cand or sa apara fotbalisti si pe meleagurile vostre , pentru ca ce-am vazut sambata semaneau mai mult cu balerine .

RADUPE
31st May 2010, 22:59
decat aurolaci ca Neaga si Mutu ... :shocked:

Gooner
31st May 2010, 23:17
PS. Ne anuntati si pe noi cand or sa apara fotbalisti si pe meleagurile vostre , pentru ca ce-am vazut sambata semaneau mai mult cu balerine .

Acuma nu stiu cat de importanti sunt Cocis, Florescu sau Szekely dar oricum sunt peste Tanase, Neaga sau Tames.
Totusi, daca-i intrebi pe Drogba, Totti sau Gourcuff de Cluj, vor sti unde e. Nu mai conteaza datorita cui au venit. Suntem pe harta europei fotbalistice, si asta conteaza, iar de sezonul viitor vom avea doua echipe in primul esalon. :ok:

bobycox
1st June 2010, 00:11
Acuma nu stiu cat de importanti sunt Cocis, Florescu sau Szekely dar oricum sunt peste Tanase, Neaga sau Tames.
Totusi, daca-i intrebi pe Drogba, Totti sau Gourcuff de Cluj, vor sti unde e. Nu mai conteaza datorita cui au venit. Suntem pe harta europei fotbalistice, si asta conteaza, iar de sezonul viitor vom avea doua echipe in primul esalon. :ok:


Prietene nu ne zici nimic de Mutu , Dica , Coman sau pe astia nu ai cu cine sa-i compari . Daca te mai iau si din urma cu Dobrin , Radu 2 , Barbu , V Popa , Vintila s.a.m.d deja te bag in ceata .

PS. Daca taceai filosof ramaneai !

bobycox
1st June 2010, 00:15
decat aurolaci ca Neaga si Mutu ... :shocked:



Asa e ,aurolaci de 25 mil euro ( Mutu - Chelesea ) v-ati cam dori si voi . Dar de, voi aveti decat unul ,al carui renume a facut inconjurul lumii la PROSTIE si se numeste BOC si e nepretuit pentru unii retarzi .

PS. Ciocul mic si joc de glezne .

Gooner
1st June 2010, 00:32
Prietene nu ne zici nimic de Mutu , Dica , Coman sau pe astia nu ai cu cine sa-i compari . Daca te mai iau si din urma cu Dobrin , Radu 2 , Barbu , V Popa , Vintila s.a.m.d deja te bag in ceata .

PS. Daca taceai filosof ramaneai !

Hai sa nu vorbim de legendele apuse, eu vorbeam de cei care INCA JOACA. Dica e pe aici pe la Cluj, freaca banca pe meleagurile astea uscate, parjolite si lipsite de talente. Mutu? Care Mutu? Iar Coman e ala care a luat cinci cu Serbia...
woooow ce fotbalisti, incredibil!

Chestiile astea de gradinita cu 'noi suntem mai buni ca voi' si invers tinele pentru tine. De cate ori trebuie sa trag apa ca sa dispari?
(nu trebuie sa-mi multumesti pentru ca te-am insultat, placerea a fost de partea mea)

bobycox
1st June 2010, 00:38
Hai sa nu vorbim de legendele apuse, eu vorbeam de cei care INCA JOACA. Dica e pe aici pe la Cluj, freaca banca pe meleagurile astea uscate, parjolite si lipsite de talente. Mutu? Care Mutu? Iar Coman e ala care a luat cinci cu Serbia...
woooow ce fotbalisti, incredibil!

Chestiile astea de gradinita cu 'noi suntem mai buni ca voi' si invers tinele pentru tine. De cate ori trebuie sa trag apa ca sa dispari?
(nu trebuie sa-mi multumesti pentru ca te-am insultat, placerea a fost de partea mea)

Ar trebui sa am IQ negativ sa ma pun la mintea ta , ceea ce nu e cazul . Data viitoare cand nu mai gasesti argumente fa adunare obsteasca ca sa ai mai multe sanse .

PS. Hai fa-ma sa-mi fie dor de tine !!

Gooner
1st June 2010, 00:51
Ar trebui sa am IQ negativ sa ma pun la mintea ta , ceea ce nu e cazul . Data viitoare cand nu mai gasesti argumente fa adunare obsteasca ca sa ai mai multe sanse .

PS. Hai fa-ma sa-mi fie dor de tine !!

In nici un caz nu e negativ, n-are cum. Dar e foarte apropriat de zero. I'm out, am sa te ignor. Pana la urma dintre noi doi, tu esti frustratul. Toate cele bune! :yes:

Gontel
1st June 2010, 01:29
Romanii-s tigani, englezii betivani si apa e lichida. Cat de raton trebuie sa fii sa generalizezi din orice fleac? FOARTE! :yes:

Vezi ca te agiti prea mult si iti dauneaza sanatatii.

newcool
2nd June 2010, 17:09
Newcool, nu ti se pare ca-i cam jignesti pe toti clujenii prin afirmatiile tale, doar ca sa iesi in castig intr-o disputa aiurea de pe un forum? Hai la Cluj si arata-mi unde trec tiruri prin centru?
Nu crezi va bbb-ul si gooner mai sus jignesc toti aradenii?:o:
Si da, am exagerat voit doar sa va necajesc...:D

BBB
2nd June 2010, 18:43
Va rog nu incepeti cu discutii geo-politice, cine are mai multe tiruri in centru si cine are mai multi copaci plantati in cartiere. Vorbiti si voi de fotbal si alte chestii adiacente

Razvan T.
3rd June 2010, 10:08
nu stie cineva cat a fost scorul la Turda??? :thinkso: :thinkso: :thinkso: :drak:

Sezione
3rd June 2010, 10:43
Prietene nu ne zici nimic de Mutu , Dica , Coman sau pe astia nu ai cu cine sa-i compari . Daca te mai iau si din urma cu Dobrin , Radu 2 , Barbu , V Popa , Vintila s.a.m.d deja te bag in ceata .

PS. Daca taceai filosof ramaneai !

:happy Ce-i povestesti copilashului de Dobrin... Degetul mare de la picioroul lui facea CIT TOTI FOTBALISTII pe care i-a scos Clujul in toata istoria lui...

O fi Mutu drogat da atata timp cit a jucat la Juve, Chelsea, Inter , Parma si Fiorentina e de 10 ori mai bun decit vesnica speranta Cocis care nu a facut fata nici in campionatul Rusiei..:no:

boshcUtza
3rd June 2010, 11:06
Prietene nu ne zici nimic de Mutu , Dica , Coman sau pe astia nu ai cu cine sa-i compari . Daca te mai iau si din urma cu Dobrin , Radu 2 , Barbu , V Popa , Vintila s.a.m.d deja te bag in ceata .

PS. Daca taceai filosof ramaneai !

finala cupei din '65 ivansuc a facut ce-a vrut in fata lui dobrin.
mai pot aminti un mircea luca, dan anca, remus campenu, georgescu etc.

BBB
3rd June 2010, 14:14
:happy Ce-i povestesti copilashului de Dobrin... Degetul mare de la picioroul lui facea CIT TOTI FOTBALISTII pe care i-a scos Clujul in toata istoria lui...

Ivansuc este de cel putin aceeasi valoare ca Dobrin, nu degeaba l-a vrut Real Madrid. N-a ajuns niciodata in memoria colectiva romaneasca din cauza prietenului sau cel mai bun: alcoolul. De altfel, intreaga generatie "U" Cluj '60 nu a castigat niciodata un trofeu, pentru ca toti erau mai ocupati sa termine o facultate, sau doua dupa caz, si sa ajunga ceea ce isi doreau cu adevarat in viata: medici sau profesori

Gooner
3rd June 2010, 15:13
Ivansuc este de cel putin aceeasi valoare ca Dobrin, nu degeaba l-a vrut Real Madrid. N-a ajuns niciodata in memoria colectiva romaneasca din cauza prietenului sau cel mai bun: alcoolul. De altfel, intreaga generatie "U" Cluj '60 nu a castigat niciodata un trofeu, pentru ca toti erau mai ocupati sa termine o facultate, sau doua dupa caz, si sa ajunga ceea ce isi doreau cu adevarat in viata: medici sau profesori

Ce Doamne iarta-ma te obosesti sa-i explici. Tu n-auzi ca 'Degetul mare de la picioroul lui facea CIT TOTI FOTBALISTII pe care i-a scos Clujul in toata istoria lui', iar daca e cÎÎÎÎÎÎÎt toti fotbalistii din Cluj, e clara treaba. Degeaba incerci sa-i explici ca Ivansuc a fost un George Best al Romaniei, lupti pentru o cauza pierduta.