PDA

View Full Version : OTELUL GALATI -UNIVERSITATEA CRAIOVA ( comentarii inainte si dupa meci)



Maximus
22nd November 2004, 18:05
Am ajuns la mina lui Cirtu. Dar cind n-am fost noi la mina lui ? Cind ne-a salvat de la retrogradare tot mina lui Cirtu a fost.
Ajungem sa discutam mai mult despre ce va face Sorin decit despre meciul in sine. O situatie anormala asa cum e si situatia echipei in acest moment.
Aici puteti comenta despre meci. Dar si despre ce va face Cirtu.

cipi13
23rd November 2004, 15:02
Maximus tata.....
Sa speram ca o sa ii fie mila de noi....si ca meciul asta sa fie un fel de trecere in revista a lotului daca o sa vina intr-adevar la noi in iarna...
Altfel....un egal ar fi o victorie...imi pare rau sa spun asa dar asa arata situatia in acest moment.
Evident ca exista si varianta victoriei, dar oricit de mult mi-ar placea...mai bine nu mai zic nimic....

EDMOND_
24th November 2004, 08:51
Maximus, lasa ca nici Catu nu este invicibil , vezi partida cu Farul din cupa.
Si gandeste-te ca i-am batut acasa in ultimii doi ani, nasii fiind Papura ( cred ca nu ai uitat golul ala de la 60 de metri) si Njock.
De ce nu i-am bate si acum printr-un gol dat de Plesan sau Lutu ?
Cu Dinamo echipa nu a jucat rau! aA aratat chiar o ambitie si o rautate pozitive dupa parerea mea. Problema este cat de concentrati vor mai fi jucatorii de baza ai echipei care sunt cu gandul la plecare dupa terminarea acestui tur!? Eu zic ca vom lua cel putin un punct.

Maximus
24th November 2004, 11:50
Edmond, e clar ca Otelul poate fi batut acasa. Problema se pune, asa cum ai zis, de concentrare. Sper ca Badea are aceasta capacitate de mobilizare. De fapt, daca vrei sa fii antrenor mare, asta este prima calitate. De antrenat se invata prin scoli, sa fii manager (conducator de oameni) e mai greu. Cu asta te nasti nu te poate invata nimeni.
Pe de alta parte, Cirtzu e intr-o situatie tare ingrata. Sa presupunem ca e in carti pentru preluarea echipei. Daca bate, ia o echipa de pe ultimul loc. Daca nu bate, toate lumea o sa tipe BLAT.

EDMOND_
24th November 2004, 13:28
De aia nu mai poate Cartu , de ce zice lumea. El isi vede de treaba lui. Daca poate sa ne bata o va face fara indoiala. Si, dupa ultimele zvonuri, nu mai sunt prea sigur de venirea lui la Craiova !

EDMOND_
25th November 2004, 09:15
Meciul se va disputa sambata la ora 14.00 si va fi televizat de TVR 2.
Din pacate sunt probleme legate de alcatuirea liniei de aparare a Universitatii, atat Moti cat si Iordache sunt suspendati pentru acest meci. Probabil vor fi folositi in locul lor Murgan si Dobre , alte variante nu vad care ar putea sa fie... poate sa joace cu patru fundasi , al patrulea urmand sa fie Buhusi.

Vietnam
25th November 2004, 14:35
Eu nu ma imbat cu apa rece! Cred ca o furam de la Otelul. Daca scoatem un egal suntem buni, daca batem insemna ca de fapt dormeam in paturile noastre si visam frumos! Ca sa batem si ca sa nu luam gol trebuie sa fie niste jucatori ca sa faca treaba asta...cine sa fie acesti "zmei"? In aparare suntem varza, in atac suntem varza ... poate mijlocul ce ne mai scapa .... dar :mda:
Sper macar ca dupa ce iesim din iarna asta sa fie lucrurile clari si limpezi la echipa. Ca daca si in retur o luam de la capat cu scandalurile si timpeniile .... nu mai vedem Craiova in direct la TV decat daca joaca in cupa Romaniei...

Zapada
25th November 2004, 16:25
eu merg pe X2

corinutza_88
25th November 2004, 16:31
nu stiu ce o sa fie meciul asta dar vine cartu din iarna si vrea sa fie lasat 3 ani sa isi vada singur de treaba si dupa aceea sa fie tras la raspundere (surse sigure)!:ok:

cipi13
25th November 2004, 16:38
M-ati omorit cu toate zvonurile astea din sursa sigura...

Zapada
25th November 2004, 17:26
nu stiu ce o sa fie meciul asta dar vine cartu din iarna si vrea sa fie lasat 3 ani sa isi vada singur de treaba si dupa aceea sa fie tras la raspundere (surse sigure)!:ok:


Te comporti de PARCA AI FI NEVASTA LUI CIRTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

corinutza_88
25th November 2004, 17:47
Te comporti de PARCA AI FI NEVASTA LUI CIRTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!
de la nevasta lui am aflat! :degete:

EDMOND_
27th November 2004, 10:21
Va fi destul de interesant felul in care Badea va alcatui echipa pentru meciul cu Otelul. In lipsa lui Moti si Iordache era aproape sigura o linie de aparare alcatuita din Daouda, Murgan si Dobre.
Date de ultima ora spun insa ca este posibil ca Badea sa vina cu cateva surprize,cea mai importanta fiind folosirea tanarului fundas George Feleaga (22 ani , capitan la echipa satelit ) ca titular in partida de astazi.

Sorin Cirtu : "De un an de zile, de cīnd antrenez pe Oţelul, niciodată nu le-am cerut elevilor mei să joace pentru mine. Am făcut-o acum, pentru că-mi doresc să spulber orice speculaţie. Indiferent dacă voi ajunge sau nu la Craiova din retur, eu īmi respect profesia".

Zapada
27th November 2004, 14:03
eu zic ca 1-1 sau 0-1 va fi scorul final de azi

EDMOND_
27th November 2004, 14:34
Asa este! Feleaga a debutat in divizia A.. este al doilea jucator promovat de Badea, dupa Ilie Iordache! Asta este linia, pe asta trebuie sa mergem!

Vad ca este in teren Frunza de la inceput,si...Vigariu. Borbely este rezerva :ok: si nici Lutu nu este in teren!
Deocamdata stam destul de bine in teren,as zice chiar rezonabil!
Frunza este insa destul de haotic.... daca ar fi ceva mai lucid,fazele noastre de poarta ar fi mult mai clare!

Na, ca iesi Frunza accidentat...intra Borbely !!!

Zapada
27th November 2004, 15:52
pacat, pronosticasem 1-1 si a iesit 0-0 dar e bine si asa ca tot un punct e pentru U

Pacala
27th November 2004, 15:57
:D adevaraul este ca a fost un meci de zero absolut.....
oricat am caut nu vom gasi nici macar o singura faza tot meciul,
nu se poate spune nimic de meci, nici macar ca a fost de div A, de B sau de C.....asta a fost ZERO ABSOLUT

cipi13
27th November 2004, 16:08
Pina la urma e bine ca am mai cistigat un punct.....desi situatia este in continuare foarte rea....

EDMOND_
27th November 2004, 17:02
Un meci urat, in nota multora din fiecare etapa a diviziei A. Fiecare echipa s/a cam temut de celalta! Cu mai multa mabitie puteam castiga! Singurul castig ramane debutul lui Feleaga!
Situatia nu mi se pare asa grea. Echipele sunt destul de apropiate in clasament O victorie astazi ne putea duce pe 11. La fel si in retur,in prima etapa cu Argesul, probabil ola Tg Jiu. Nu avem nici o sansa la retrogradare! Nu ne lasa Brasov, Alba Iulia , Timisoara, Iasi,etc...

corinutza_88
27th November 2004, 17:21
sa ne multumim cu un punct~ca victoria nu e pentru astia care joaca ca sa joace!

EDMOND_
28th November 2004, 09:42
Un meci contra Otelului nu putea fi astfel decat urat. Cam asa au fost aproape toate meciurile Otelului,in acest campionat,fapt aratat aproape permanent de presa sportiva. Cirtu insa nu a avut alta alternativa. A avut un lot restrans atat numeric, cat si valoric. A obtinut probabil maximum din ceea ce putea obtine.
In meciul cu Universitatea, Otelul a trebuit sa faca ceva ,ce nu stie sau nu poate, sa atace!
De parte cealalta Universitatea nu a avut inspiratia si puterea necesare sa castige cele trei puncte necesare.
De remarcat declaratia lui Cirtu, data la sfarsitul partidei,prin care a lasat sa se inteleaga ca Badea ar fi preluat o echipa "nepregatita"...

Vietnam
29th November 2004, 09:56
O facuram si pe asta.Suntem "buni" ! Am reusit sa terminam pe un loc retrogradabil. Egalul era singura solutie onorabila a acestui meci.
Sper ca miercuri sa le-o tragem argesenilor - slugile ciinilor (s-a vazut clar in meciul cu Dinamo .. 4 goluri inscrise de un ... oltean :headbang:) si sa mai spalam din rusinea acestui tur.
Dar s-ar putea sa ajungem mai repede decat speram in B in cazul in care intram, ca si Alba Iulia, in incapacitatea de plata. Primaria acum ca stie rezultatele alea de ***** a inceput sa faca figuri.
Copii ( mai ales oltenii din Craiova) votati ma in continuare comunistii si o sa vedeti ca ajungem si cu economia judetului la 0 iar Universitatea Craiova va juca cu mindrie meciuri aprige cu Universitatea Craiova II... fara ca UC II sa fi promovat :headbang: :headbang: :headbang: