PDA

View Full Version : Trebuie sa plece Dica din Ghencea??



OwenSkeet
22nd November 2004, 10:02
Eu zic ca nu trebuie sa plece...este un jocatro f important pt STEAUA!!

dragos_popa17
22nd November 2004, 10:22
Mai bine pleaca Vacarm, Dica e mai important. Sa nu uitam ca a inscris in acest sezon 5 goluri in campionat si 2 in cupa UEFA. Sa-mi spuna mie aia de la Vacarm ce alt mijlocas roman a mai dat atatea goluri pana acum. Faptul ca joaca prost se datoreaza in special lui Walter Zenga care nu stie sa-l foloseasca. Parerea mea.

Ayrton
22nd November 2004, 14:57
Io n-am motiv sa tin cu Dica, dar cine sunt "Vacarm" astia? S-au constituit de 2 saptamani 5 insi in mare grup ultra si fac ei ordine... Pai daca si de Dica care v-a scos din necaz de atatea ori in ultimul an va luati atunci mai bine pleaca toti jucatorii si bagati niste vacarmisti d-astia in teren...

Mihai
22nd November 2004, 15:01
Este chiar fraier Dica daca o sa plece de la Steaua!!!

uti2102
22nd November 2004, 16:09
"Vacarm" e un grup care ocupa peluza cu tabela shi care incurajeaza neincetat echipa (indiferent de scor), la fel ca shi colegii din "rezistentza ultras". Pentru asta sunt de laudat. Ii intzeleg ca nu-l pot ierta pe Dica, pentru ca e foarte probabil ca nu ei sa fi fost cei care l-au huiduit.
Oricum, Dica a avut un gest urat. A devenit "rebelul argeshenilor", asha cum scria azi intr-un cotidian de sport. Dak ishi va cere scuze shi va fi mai cumpatat probabil ca va fi primit inapoi cu inima deschisa...

Saber Rider
22nd November 2004, 17:44
Vacarm nu vede si nu recunoaste valoarea unui jucator, asta e cel mai important. Eu nu stiu ce fel de suporteri sunt astia care huiduie un jucator care, chiar daca a jucat prost, a dat totusi goluri importante (de 3 puncte) sau in momente cheie ale jocurilor.

Dica pana una alta si-a prezentat scuzele (din cate am citit) pentru vorbele si gesturile de dupa gol, dar Vacarm astia NU, care l-au injurat de mama focului si inainte de acest gol, si dupa.

Asa ca cel care greseste in continuare in orice caz nu e Dica.


Si cu asta am spus totul.



P.S.
Gestul lui MM Stoica la adresa Vacarmului este sugestiv pentru adevaratii vinovati in acest scandal :


http://www.gsp.ro/images/content/articles/2004/07/30/home/8931453647d2fa4eab95_125_126_.jpg

OwenSkeet
23rd November 2004, 07:41
Vacarm alaturi de StiloStil sunt 2 grupuri conduse de Gica...si care merg in toata deplasaraile...asta este f bine..si daca nu o sa se impace cu Dica o sa iasa f multe scandaluti in deplasari....Multi zic ca akum o sa iasa un scandal mare in galerie..sa vedem ce o sa iasa.

Ayrton
23rd November 2004, 09:38
Dica la Steaua: 15 goluri in 26 de meciuri - de departe cea mai buna medie dintre toti jucatorii ce au evoluat in Ghencea in ultimii 7-8 ani. (poate doar Claudiu Prostovanu sa aiba o medie mai buna...)

shark479
23rd November 2004, 19:19
STEAUADica E Un Jucator De Baza Pt. Steaua. Nu Ar Trebui Sa Plece Si Oricum Nu Cred Ca S-a Pus Vreodata Problema Asa. Ar Trebui Sa-si Ceara Scuze Pt Gest.sa Nu Uitam Ca El Ne-a Salvat In Multe Situatii Grele. Forza Steaua

vasile314tzurka
23rd November 2004, 20:07
"Vacarm" sa faca bine si sa mai termine cu prostiile. trebuiau sa stie ca nu era pentru ei gestu si basta.

Saber Rider
24th November 2004, 22:39
Ieri dimineaţă, īn jurul orei 10:30, 30 de suporteri de la Peluza Sud, implicaţi īn incidentul cu Nicolae Dică, la meciul cu FC Braşov, au venit la stadion decişi să discute cu jucătorul. I-au pus pe gardul terenului de antrenament şi un banner: "0 respect pentru un caracter infect!". Mai bine de 5 ore au aşteptat fanii apariţia pe teren a jucătorilor Stelei. Au vrut să discute cu Dică, dar au vorbit cu Zenga, Rădoi, Munteanu şi Neaga. Căpitanul Stelei a vrut chiar să rupă bannerul, dar a fost oprit de suporteri. "Dică a greşit. O să vorbiţi după antrenament. Dar şi voi sīnteţi vinovaţi. Faceţi jocul ziariştilor, al lui Dinamo, al Rapidului, stricīnd atmosfera. Nu aşa ajutaţi echipa! E un complot şi īn presă, deşi sīntem pe primul loc şi jucăm īn grupele UEFA", a spus Zenga. După antrenament, la ora 17:00, membrii galeriei s-au īntīlnit la vestiare cu Dică, iar jucătorul şi-a cerut scuze. "Atīt am vrut să auzim. Să se ştie că noi nu meritam să fim īnjuraţi şi scuipaţi", a spus unul dintre fani.


Marius Mărgărit, Gazeta Sporturilor, 24.11.2004 (http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=29088)

gianni
3rd December 2004, 14:01
Lasati oamenii sa isi faca datoria !!!! Iar suporterilor din asa numitele fractiuni le-as da un exemplu de civilizatie : ANGLIA !!! Daca esti suporter adevarat atunci esti cu trup si suflet si la infrangeri si la victorii !!! Uitati-va ce atmosfera este acolo !! Uitati-va cum canta stadionul si o sa intelegeti care este diferenta intre civilizatia lor si cea a n(v)oastra !!! iar eu daca as fi fost DICA as fi facut tot posibilul sa ma vedeti numai la TV atunci cand joaca STEAUA in GHENCEA !!!!

desdemona
4th December 2004, 04:40
Gianni, iti dau dreptate. Un suporter adevarat este alaturi de echipa si la infrangeri si la victorii. Chiar daca ma dezamageste un jucator, il sustin cat timp joaca in echipa, indiferent de realizari sau esecuri. Ei isi dau interesul, dar acum conteaza si cat de talentat e fiecare. Daca noi ii huiduim pe unii si aclamam pe altii, cum ar putea fi ei un tot unitar?
Dintre toti suporterii din Ro, admir suporterii timisoreni si NU, nu tin cu Poli!

alx_ro
4th December 2004, 16:06
Cand Vacarm astia o sa faca pentru Steaua ce a facut Dica, atunci sa vorbeasca. Nu spun ca sunt de acord cu gestul lui, dar nu cred ca ei ar fi facut altfel in conditiile alea...

Nicholas
4th December 2004, 20:12
Dica a facut prea multe pentru Steaua ca sa merite un asa proces si daca pana la urma si-a cerut scuze ar fi bine sa se inceteze cu povestea asta si fiecare sa-si vada de ale lui.Dica de fotbal, bineinteles la Steaua si suporterii stiu ei cu ce:)

-----------------------------------------------------------------------------------

Parerea mea.

Fortza Steaua Bucuresti / Juventus Torino / F.C. Barcelona / Arsenal Londra