PDA

View Full Version : FC Onlinesport Timisoara la FC Poli Forum Cup 2



birkof
23rd September 2004, 14:48
Dragilor din echipa, hai sa vedem ce echipament vom avea la meci. Sa stabilim macar culoarea cu care jucam.

bog_tom
23rd September 2004, 15:50
@birkof: despre echipament vorbim diseara ca sa nu afle tot forumul si sa fie o surpriza ...

@I|MILAN: daca ploua ? :D

Sergio
23rd September 2004, 15:52
Dragilor din echipa, hai sa vedem ce echipament vom avea la meci. Sa stabilim macar culoarea cu care jucam.
Propun albastru-negru... :p

bog_tom
23rd September 2004, 16:16
diseara la o palinca facem propunerile... :)

PS. mai chemam extracomunitari ?

bog_tom
24th September 2004, 12:49
aseara s-a mai consumat un meci de pregatire in vederea participarii la cupa Forumului Poli. de remarcat ca am trecut de la iarba la bitum si de la lumina naturala la nocturna si s-a vazut :)

cocomic ce s-a mai remarcat dar si el dormea pe teren vinovat fiind blockbuster-ul (http://bogdan.bycable.net/cosanzean) lansat ieri pe marile ecrane :drak:

PS. am uitat sa va zic ca din cele 90 de min programate pt joc am rezistat doar 75 dar am recuperat la bere unde cu greu ne-am "rupt" de la masa :ok:

cocomic
24th September 2004, 12:57
de remarcat ca am trecut [...]de la lumina naturala la nocturna si s-a vazut :)


mai bine zis tu NU ai vazut :D



cocomic ce s-a mai remarcat...


eu m-am remarcat si dupa, la intalnirile cu militia... se vede ca se apropie meciul cu dinamo :drak:

IlMILAN
24th September 2004, 12:59
Un meci interesant in care "Rui Costa" si "Sheva" au fost de departe cei mai buni oameni. Elefantelul...:D a luat niste goluri antologice:p

Ai uitat sa mentionezi bogdane doua aspecte:
1) am luat legatura cu o persoana draga din Bucuresti pentru a-l felicita pentru debutul in lumea actoriei:D
2) Norocul lui cocomic de a strange inca o amenda de la niste "militzieni" zelosi. Cred ca "actorul" de care vorbeam mai sus poate fi suspectat de ceva legaturi cu Ministerul de Interne :D , prea usor a ajuns in top...:D

A|3x
24th September 2004, 17:54
poze ati mai facut de la intalnirea
asta sau ati mers doar pt fotball ??

bog_tom
24th September 2004, 17:56
noi nu mergem pt poze ci pt fotbal (si eventual pt bere) !

PS. nu ai vazut destule poze cu noi ? chiar asa vedete suntem ?

Sergio
24th September 2004, 23:27
Nici prea mult ne e bine, ca ni se urca la cap... :D

In alta ordine de idei, s-au stabilit meciurile:

Sambata, de la ora 8.00 la ora 15.00 (7 ore, 14 meciuri)

SuperBad (SJ) -Viola United
F.C. Fomistul -Java Team

F.C. Onlinesport -Urban All Stars
SuperBad (SJ) -Imnul

Viola United -F.C. Fomistul
Java Team -F.C. Onlinesport

Urban All Stars -Imnul
Viola United -Java Team

F.C. Onlinesport -Imnul
F.C. Fomistul -Urban All Stars

SuperBad (SJ) -Java Team
Viola United -Imnul

F.C. Fomistul -F.C. Onlinesport
SuperBad (SJ) -Urban All Stars


Duminica: de la ora 9.00 la ora 10.30 (1 ora jumatate, 3 meciuri)

Java Team -Imnul
SuperBad (SJ) -F.C. Onlinesport
Viola United -Urban All Stars

Duminica: de la ora 12.00 la ora 14.00 (2 ore, 4 meciuri)

F.C. Fomistul -Imnul
Java Team -Urban All Stars
Viola United -F.C. Onlinesport
SuperBad (SJ) -F.C. Fomistul

Sir
25th September 2004, 11:03
hai ca am "picat" bine .Avem primul meci la ora 09.00, sambata si 9.30 duminica. :ok:

A|3x
25th September 2004, 11:06
pai creadeam ca se fac poze la fiecare intalnire

P.S. comentariile din dreptul pozelor au fost foarte faine :)

Sir
25th September 2004, 11:15
pai de obicei se fac poze dar cu conditia ca "fotograful" nostru sa aduca aparatul foto digital.cateodata mai uita si il intelegem :"familie mare remuneratie dupa buget"=griji care te fac sa uiti multe :drak:

bog_tom
27th September 2004, 11:21
mai mergem azi la fotbal ? daca se opreste ploaia...

viole(n)t
27th September 2004, 11:57
mare mirare de s-ar opri ploaia... shi daca s-ar opri, nu prea vad cum sa strangem o echipa adversa pe masura.

Eu zic sa amanam pentru o zi mai... insorita.

IMPORTANT: punetzi deoparte 90.000 pentru a ne achita taxa de participare (600.000/echipa)

amanunte suplimentare: http://www.poliaektimisoara.ro/forumcup2/

bog_tom
27th September 2004, 12:06
in regula !

Se pare ca pe perioada disputarii Forum Cup vom avea parte de o vreme friguroasa iar cerul va fi acoperit cu nori... ! La agentiile de pariuri favorita la castigarea Forum Cup este echipa URBAN ALL STARS, in timp ce echipa cu cele mai mici sanse la castigarea competitiei este cotata echipa F.C. Fomistul

m-a distrat stirea asta de pe pagina competitiei ... oare de unde au aflat de valoarea noastra ?!?

PS. in leg. cu vremea, imi permit sa ii contrazic (http://wwwa.accuweather.com/adcbin/public/intlocal_index.asp?location=timisoara,+ro) (cu ajutorul colegilor de la accuweather.com) :D

Sergio
27th September 2004, 12:42
Ce case de pariuri viseaza astia? Asta chiar e tare. Totusi, cu vremea nu e de glumit. Va fi nasol daca va fi ca acum. Macar pe bitum nu se aluneca, da pe aia sintetica va fi greu sa stai in picioare... :o:
Cred ca i-a informat cocomic despre valoarea noastra, altfel nu vad de unde au scos-o... :D
Noi cand mai jucam, ca in afara de maine, nu prea mai avem cand...?

bog_tom
27th September 2004, 13:25
jucam noi... ramaneti in standby :D

viole(n)t
27th September 2004, 13:38
Noi cand mai jucam, ca in afara de maine, nu prea mai avem cand...?


maine. daca meteorologii aia lui bog_tom sunt buni de ceva, insemna ca maine va fi soare...

bog_tom
27th September 2004, 13:41
discutabil..

Tuesday 28 sep - "Cloudy, then some sun" :D

viole(n)t
27th September 2004, 14:53
IMPORTANT: pe a arata ca o echipa (macar dpdv grafic) avem nevoie de un set de tricouri identice. Avem doua-trei variante:

- una mai ieftina; birkof ne poate aranja un set de shirturi portocalii cu sigla URR
- una ceva mai costisitoare; adica sa ne cumparam noi tricouri la fel din magazine
- una shi mai costisitoare; sa imprimam tricourile cumparate cu sigla echipei, eventual sa le nominalizam

Zicetzi-va shi voi preferintza! (chiar shi tu IMILIANA :D, sa vedem cate XXXL-uri comandam)

IlMILAN
27th September 2004, 14:59
Elefantico:D, hotarati ce vreti, mie mi-e indiferent....

bog_tom
27th September 2004, 15:00
orice varianta numai sa nu fiu imaginea vreunui partid ...

IlMILAN
27th September 2004, 15:01
Ti-e frica ca nu te mai poti spovedi la Jiji:D?

bog_tom
27th September 2004, 15:05
macar de ar fi partidul lui Jijica ... :D

Sergio
27th September 2004, 15:09
Eu am un tricou portocaliu...ce bafta pe mine. :D Nu-mi ramane decat sa-mi scriu numele cu carioca...
Fara URR-uri si alte treburi va rog, ca eu sunt liberal... :p

Iata cum arata afisul turneului:
http://www.poliaektimisoara.ro/forumcup2/forumcup.jpg

viole(n)t
27th September 2004, 15:10
atunci cumparam... hai sa vedem totushi ce zic shi ceilaltzi!

P.S. Poate n-am fost suficient de clar: alea de la birkof is gratis.

Sergio
27th September 2004, 15:17
Eu n-am nimic impotriva, daca sunt gratis cu atat mai bine...Am zis doar ca eu am tricou. E fara vreo inscriptie. E bun?

bog_tom
27th September 2004, 16:28
si chiar daca am face ar fi ok... l-as pastra de amintire ! si nu ar fi marcat cu vreun partid !

si am pune si o sigla... macar asa pt imaginea noastra (a forumului) :D

cocomic
28th September 2004, 02:07
oricum, se stie deja castigatorul cupei :D... si cel mai bun jucator... si goalgetter-ul :P... un oarecare 'isteric' :D

p.s. si de aici va vad... :D

birkof
28th September 2004, 09:57
Atunci ce culoare cumparam?

bog_tom
28th September 2004, 10:09
@cocomic: te inseli....:D conform comunicatului oficial de pe site-ul cupei: Agentiile de pariuri au decis urmatoarea ordine pentru favoritele la castigarea Forum Cup no.2:
1. URBAN ALL STARS
2. Viola United
3. Java Team
4. FC Onlinesport
5. SuperBad-SaintJohn
6. Imnul
7. F.C. Fomistul

@birkof: daca ne "luam" dupa nume ar trebui sa preluam culorile emblemei OLS; daca ne luam dupa aspectele tehnice de la printare ar trebui sa fie albe (pe alb orice sigla/banner iese in evidenta)

birkof
28th September 2004, 10:56
Cu alb sunt de acord si poate imprimam ceva pe ele. Sa-l intrebam pe ăl' violent daca concepe ceva ? Cat costa sa imprimi un tricou?

bog_tom
28th September 2004, 11:16
de treaba cu imprimatu' (sa negociez) ma ocup eu azi ca si asa o sa merg acolo (eventual "intra" si bapsy la inaintare :D)... numai daca nu mergem pe varianta lui Viole(n)t si ilici ...

Sir
29th September 2004, 15:23
cum a ramas pana la urma cu tricourile?bog_tom?

bog_tom
29th September 2004, 16:47
am negociat ... diseara le cumpar si maine le imprimam :ok:

Sergio
29th September 2004, 17:52
Ce culoare vor fi? Toate aceeasi marime?
Ce trebuie scris pe ele?

inter
29th September 2004, 17:55
negru albastru
Pirelli
multumit? :D:D

ieppy
29th September 2004, 17:58
4000 intere. Felicitari!

inter
29th September 2004, 18:27
mersi :D:D

bog_tom
29th September 2004, 18:41
albe (caci suntem pacifisti :D) o sa fie si cu ceva scris pe spate (numele echipei si cel al jucatorului)

Sergio
30th September 2004, 00:47
negru albastru
Pirelli
multumit? :D:D
De unde Pirelli? Macar o Timisoreana, ceva... :rolleyes:
Poate adaugam niste dungi negre sa moara milanistii de ciuda. :D

cocomic
30th September 2004, 01:28
@bog: albe sunt luate, de noi.... iar referitor la cotele de pariuri, foarte rar castiga favoritul...

nu vedeti ca poza mea e in 'afisul' turneului? :D... e clar cine o sa castige, ce mai :drak:

viole(n)t
30th September 2004, 11:15
FC OLS TM News:

echipamentul de joc a fost dus la imprimare; numerele au fost alese de mine shi bog_tom; nu se accepta contestatzii :D

12. viole(n)t
3. IlMILAN
7. ili a.k.a Dragos c&a (pe tricou va scrie Laza) :)
9. sergio
10. Sir
11. birkof
89. bog_tom

IMPORTANT: Cotizatia totala se ridica la 205.000 (90.000 taxa de participare + 20.000 tricoul + 95.000 imprimatul)

P.S.: Am nevoie de nishte manushi de portar! Are cineva?

birkof
30th September 2004, 11:50
Am niste manusi de sudor :)) daca te incap. :evil: :drak:

cocomic: Bine ai revenit. Ai luat notite de la AC Milan saptamana asta?

Sergio
30th September 2004, 12:13
Taxa cand se plateste? Sambata la teren?

daca a luat cocomic notite de la milan, n-are nici o sansa... :D

bog_tom
30th September 2004, 12:50
in legatura cu taxa: http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewtopic.php?p=50404#50404

deci unul dintre noi (probabil eu) va trebui sa fie prezent de la inceput sa sa predea banii. eu as zice sa veniti cat mai multi inca de la inceput ca sa vedem cum se prezinta si ceilalti.

ca sa nu mai zic ca nici delimitarea pe posturi nu am facut-o :)

Sergio
30th September 2004, 13:11
Lasa ca facem asezarea inainte de meci ca sa surprindem adversarii care au casete cu noi in alta asezare... :D
Bine ca nu jucam primul meci, ca atunci era nasol. :cool:

birkof
30th September 2004, 13:14
Pai eu am fost propus pt. fundas dreapta, Violent portar, sir - la mijloc, Ili - varf, bog_tom ?, sergio - ?? iar marele IlMilan deasemenea fundash. Daca gresesc corectati-ma.

bapsy
30th September 2004, 13:37
Tricourile sunt pregatite :ok: In atasament v-am pus poze cu fiecare tricou, nu va speriati, arata mai bine in realitate (au fost fotografiate cu telefonul, deci calitatea pozelor nu este cea mai buna).

bapsy
30th September 2004, 13:38
si nu in ultimul rand ...

birkof
30th September 2004, 13:49
Mie imi place ce a iesit.
Cred ca merita banii. Am uitat sa scriem pe ele: Viitor Campion Forum Cup :)

viole(n)t
30th September 2004, 14:08
ba birkof, n-ar fi fost bine

la festivitatea de premiere n-ar mai fi fost ok: noi cu cupa in mana shi pe tricou scrie viitor campion

bog_tom
30th September 2004, 14:30
tricourile sunt beton... insa nu stiu cum o sa jucam noi :drak:

cocomic
30th September 2004, 14:34
daca a luat cocomic notite de la milan, n-are nici o sansa... :D

initial am zis sa-l intreb pe vieri niste secrete de a inscrie goluri... dar ceva m-a facut sa ma razgandesc :drak:

nu va faceti griji oricum :D... promit, fiindca imi sunteti dragi :D, ca n-o sa ma bucur la nici unul din golurile pe care vi le dau :drak:

birkof
30th September 2004, 14:37
ba birkof, n-ar fi fost bine

la festivitatea de premiere n-ar mai fi fost ok: noi cu cupa in mana shi pe tricou scrie viitor campion

asa ma gandeam si eu

IlMILAN
30th September 2004, 16:24
nu va faceti griji oricum :D... promit, fiindca imi sunteti dragi :D, ca n-o sa ma bucur la nici unul din golurile pe care vi le dau :drak:
cocolino, roaga-te sa nu te intalnesti cu mine pe teren.Deci cu tine o sa ma port medieval, Materazzi sau Cordoba sunt mici copii. :evil:

P.S Ba care stie regulamentul, daca iau :rosu: cate meciuri nu joc? :mda: nu de alta dar trebe sa stiu cata bere sa-mi iau sa nu ma plictisesc....pe cocolino nu-l iert pentru tradarea asta :ciocan: de a juca la altii. Bea cu noi se antreneaza cu noi...si apoi joaca la altii :evil:
P.P.S Coco sa stii ca nu glumesc. :mda:

cocomic
30th September 2004, 16:32
aha... deci asa sta treaba :D... pai atunci ma dau accidentat :drak: si arunc cu monede de 1 euro... :D...

p.s. daca nu se vad urme, cu berea iti fac cinste, oricat ai fi suspendat :p

IlMILAN
30th September 2004, 16:35
Deci pana dupa turneu suntem in silentio stampa....nu ma asteptam la asa tradare...tocmai din partea ta. :(

Sergio
30th September 2004, 22:34
La cartonas :rosu: se da 5 minute eliminare, dar ar fi bine sa te abtii. :rolleyes:

Eu voi juca mijlocas stanga, ca vad ca e cam descoperit flancul... :cool:

Regulamentul arata cam asa:

- arbitrul o sa aiba un ceas, va cronometra 10 minute repriza, nu va intrerupe cronometrul decat daca mingea este sutata peste grad sau daca se accidenteaza cineva (daca aveti de undeva posibilitatea sa faceti rost de un cronometru ar fi super, altfel, merge si cu ceas)
- 4-5 minute va fi pauza intre reprize si intre partide, astfel incat sa se respecte programarea meciurilor care trebuie sa inceapa la ora fixa sau la si jumatate
- orice lovire a mingii cu mana, in careu sau in afara careului, intentzionata sau neintentzionata, e hentz si se pedepseste cu lovitura libera (sau penalty, daca e in careu);
arbitrul hotaraste daca mingea a atins mana sau nu
- la inceputul meciului, se va da cu banul, o echipa isi va alege terenul, iar cealalta va avea lovitura de incepere
- auturile de margine se bat cu piciorul
- gol din aut, fara ca mingea sa fie atinsa de un jucator, nu e valabil
- portarul are voie sa prinda mingea cu mana daca e pasata de un coechipier
- corner e ca la fotbal, deci chiar daca portarul e cel care atinge ultimul mingea
- la lovituri libere si cornere zidul sa fie la 2 metri iar la auturi de la margine la 1 metru
- echipele au voie sa foloseasca intr-un meci cate 7 jucatori, schimbarile se pot face ca la handbal (oricate si oricand)
- la faulturile dure jucatorul este eliminat iar echipa respectiva joaca 5 minute cu 1 om in minus

PS. Faine tricourile. Felicitari celor implicati in bunul mers al echipei. :)
PPS. cocomic, nu-ti fa griji, ca ne vom bucura noi si pt tine cand vom castiga cupa... :D

Sir
1st October 2004, 00:25
mai si nu v-ati gandit sa-mi dati nr. 7??? :mad:

Sergio
1st October 2004, 00:59
Poate ca trebuia sa spui din timp. Oricum numerele din cate am inteles au fost inventate ad-hoc asa ca trebuie sa ne multumim cu ele...

viole(n)t
1st October 2004, 09:29
Amanunte despre adversarii de sambata:

ora 9,00 - vs. Urban All Stars
...echipa lui grobari (a.k.a. alt.core), cotatzi ca principali favoritzi la titlu. Dupa poza de la FCup1 judecand, adversarii nostri nu mai par a fi la prima tineretze, iar la gabarit rivalizeaza serios cu noi.

ora 10,30 - vs Java Team
...formatzia din care face parte cocomic (a.k.a. brutusmic) :drak: ; eu zic sa dam curs propunerii lui IlMILIANA care s-a oferit sa-l marcheze om la om pe coco; va fi un duel interesant intre dracushori; eu am incredere in diavoletto al nostru... "ca-i mai dolofan/shi mai grosolan". :drak: :D

ora 12,00 - vs. Imnul
...ashtia-s plini de persoane sus-puse: viceprimarul Orza, adminul de la politimisoara.com (ala cu afishele alea beton), shobo (moderator la poli shi organizator), brunettu (asta nu-i sus-pus, joaca f. bine), etc. Trebuie sa luam in calcul "erorile" de arbitraj, fantele de lumina, etc. Atentie la birkof, care poate fi tentat de orza cu aliantze pre-electorale!! :drak:

ora 14,00 - vs. FC Fomistul
...din echipa asta ii shtiu pe Levente Balint, tudor shi lucasartz, deshi doar pe primul l-am vazut jucand (fundash de fier, gen Soltuz :D ). Ashtia nu-s prea bine cotatzi, dar nu se shtie de unde sare iepurele...

bog_tom
1st October 2004, 09:38
@Sir: ti-am dat 10 ca ne-am gandit la Shevcenko :D

@sergio: daca tot vrei sa acoperi partea stanga, ar fi cazul sa-ti modifici Custom Title-ul :D

@viole(n)t: si caracterizarea adversarilor de duminica ?

@cocomic: si mai zici ca nu ati facut blaturi cu viceprimarul .... :drak: http://poliaek.rdstm.ro/forum/arhiva/forum_cup1/serhio2/forum0071.jpg

cocomic
1st October 2004, 11:47
terminati cu prostiile :D... cu alte cuvinte dream on... noi o sa avem un al 7-lea jucator surpriza, care are ca scop "to serve and to protect.... me"...

p.s. are o tinta fantastica cu monede de 1 euro :D

Sergio
1st October 2004, 12:09
bog_tom, tocmai ca sheva are nr 7. :rolleyes:
mersi pt sfat, mi-am schimbat title-ul.
Si inca ceva: un anume shobo a preluat comentariile violentului si ameninta sa le posteze pe forumul oficial. Who cares, right?

bog_tom
1st October 2004, 12:10
ultima stire

prezentarile facute de viole(n)t au creat valuri pe forumul oficial al competitiei

http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewtopic.php?p=51265#51265

PS. tre' sa punem mana pe soricelul in cauza .... :drak:
PPS. sergio, am scris in acelasi timp ...
PPPS. in cazul asta scuze pt "Sheva" al nostru :D

Sergio
1st October 2004, 13:15
Oare cine sa fie soricelul? shobo nu intra pe online, asa ca se restrange cercul... :cool:

IlMILAN
1st October 2004, 14:26
Ia mai terminati...
ce daca a pus comentarile acolo? sunt cumva secrete?

_SHOBO_
1st October 2004, 14:54
eu sunt soricelul care a furat informatii din tabara adversa :rosu:

de vreo 2 saptamani am urmarit, din umbra, cum decurg pregatirile voastre pentru Forum Cup :D

sper ca nu v-ati suparat pt faptul ca am postat si pe forum la Poli caracterizarea echipelor facuta de viole(n)t, dar mi s-au parut foarte faine si amuzante si de aia le-am pus :great:

in plus, daca v-am suparat, puteti sa va razbunati pe mine la meciul direct, unde eu voi fi portar, dandu-mi goluri :evil:

p.s.1
viole(n)t, lumea asteapta si caracterizarea celorlalte 2 echipe ramase :)

p.s.2
ne vedem maine si la fotbal, si la :bere: dintre partide si de dupa partide

IlMILAN
1st October 2004, 15:05
Ok Shobo..., personal nu ma deranjeaza...nici pe restul nu cred.

Dar am si io o intrebare ...alt arbitru nu ati gasit?:ciocan: theChoosen? :headbang:

_SHOBO_
1st October 2004, 15:34
pai cel care trebuia sa vina arbitru, ppp, a anuntat ieri ca nu mai poate veni

iar, in situatia de criza ce a urmat, theCHoosen s-a oferit sa vina el arbitru, asa ca eu sunt bucuros ca avem arbitru pana la urma;

oricum, sper sa nu apara probleme pe la meciuri iar arbitrul sa fie numai de forma la cupa asta :ok:

bog_tom
1st October 2004, 16:07
bine ai venit, _SHOBO_ ! :ok:

nu avem nimic impotriva soricelului sau a faptului ca au fost preluate "concluziile" lui viole(n)t .. ar mai completa el, dar are ceva probleme tehnice cu netu' ...

PS. oricum te vom taxa in meciul direct :D
PPS. noi am inceput deja competitia ... I|MILAN se cearta deja (http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewtopic.php?p=51344#51344) cu arbitrul :drak:

bapsy
1st October 2004, 16:32
Bey IlMILAN ... asa am discutat? Treaba era sa ma pun eu bine cu arbitrul, nu sa te certi tu cu el :D Ne-ai stricat toate planurile acuma ... n-o sa mai vada fanta de lumina ... iar pe aia de struguri neacidulata, o bem de consolare :(

IlMILAN
1st October 2004, 16:39
Cum :drak: sa nu ma cert cu el? ca e vandut pe fatza....asa delegare am primit la fel ca si Poli in meciurile cu dinamobilul....daca vreti detalii mai picante..intrebati-l pe Brutus....:mda:

bog_tom
1st October 2004, 16:48
asa cocomic ? nu te-ai putut abtine si l-ai ademenit pe arbitru cu o partida de Counterstrike...

hmmm...deja umblati la arbitri carevasazica :drak:

IlMILAN
1st October 2004, 17:02
bey bog_tom trebe sa-ti desenez?:mad:
Brutus prefera o echipa gen dinamu.....iar arbitrul asta e un fel de Corpodean:drak:

bog_tom
1st October 2004, 17:15
credeam ca prefera un Chivulete cu ceva "folcloriste" :D

cocomic
1st October 2004, 17:38
Oare cine sa fie soricelul? shobo nu intra pe online, asa ca se restrange cercul... :cool:

imediat ai crezut ca ai rezolvat cazul... ooo tu sherlock... uite cine-ti calca pe urme :cool:

p.s. sincer, as fi preferat o arbitra gen irina mart... aveam mai multe sanse la ademeneli, ca tot sunt nascut la cererea femeilor :D :ok: :evil:

p.p.s. cine-i brutus?

bog_tom
1st October 2004, 18:19
p.p.s. cine-i brutus?
buna intrebare ... :drak:

A|3x
1st October 2004, 19:55
si sunteti pregatiti sa atacati cupa :)

bog_tom
1st October 2004, 20:03
bineinteles ! am baut deja 4 beri :D

hai norok :bere:

pt coechipieri: sa faceti bine sa veniti maine dimineata indiferent de vreme :)

Catalanul
1st October 2004, 22:05
Succes maine in CUPA :ok:!!!
Forza FC. OLS ;)

Sergio
1st October 2004, 22:30
Deci pana la urma soricelul era un...sobolan. :rolleyes:

coco, nu m-am referit neaparat la tine... Dar erai pe lista... :D

IlMILANE, lasa ma arbitrul in pace, vrei sa ne fure mai rau ca Burloiu? :mad:

bog_tom, mai usor cu berile ca avem treaba. Sau uitasi? :cool:

bog_tom
1st October 2004, 22:39
au mai ramas 10h30min pana la primul nostru meci - cel cu Urban All Stars care sunt cotati drept favoriti !

@Hai POLI: multam pt incurajari .... cupa va fi a noastra :ok:

@sergio: mai e mult pana dimineatza ... :bere:

bog_tom
3rd October 2004, 01:13
dupa prima zi de la FC Poli Forum Cup 2 (http://www.poliaektimisoara.ro/forumcup2/), F.C. OnlineSport Timisoara este pe locul 3 :ok:

am avut 2 victorii si 2 infrangeri. golgheterul nostru este .... birkof :D


iata rezultatele complete:

ora 08.00 SuperBad (SJ) - Viola United 2-2 (0-1) Au marcat:
0-1 un polist (autogol)
0-2 milanezu
1-2 un polist
2-2 Mihai Ionescu

ora 08.30 F.C. Fomistul - Java Team 1-3 (1-1) Au marcat:
1-0 nexus
1-1 dan
1-2 lucasartz (autogol)
1-3 razhiel

ora 09.00 F.C. Onlinesport - Urban All Stars 0-2 (0-1) Au marcat:
1-0 alt.core
2-0 alt.core

ora 09.30 SuperBad (SJ) - Imnul 1-0 (0-0) Au marcat:
1-0 un polist

ora 10.00 Viola United - F.C. Fomistul 0-1 Au marcat:
0-1 liliaku

ora 10.30 Java Team - F.C. Onlinesport 0-3 (0-0) Au marcat:
0-1 birkof
0-2 birkof
0-3 sir

ora 11.00 Urban All Stars - Imnul 1-1 (0-0) Au marcat:
1-0 derc
1-1 robert

ora 11.30 Viola United - Java Team 3-2 (2-2) Au marcat:
0-1 royu
0-2 razhiel
1-2 ufc-wacker
2-2 ufc-wacker
3-2 niko

ora 12.00 F.C. Onlinesport - Imnul 2-0 (0-0) Au marcat:
1-0 birkof
2-0 sir

ora 12.30 F.C. Fomistul - Urban All Stars 1-0 (0-0) Au marcat:
1-0 liliaku

ora 13.00 SuperBad (SJ) - Java Team 0-2 (0-0) Au marcat:
0-1 JuLovesPoli
0-2 royu

ora 13.30 Viola United - Imnul 1-2 (0-0) Au marcat:
0-1 LaFiesola
0-2 Dage
1-2 Pireus

ora 14.00 F.C. Fomistul - F.C. Onlinesport 2-0 (0-0) Au marcat:
1-0 flopi
2-0 tudor

ora 14.30 SuperBad (SJ) - Urban All Stars 1-7 (1-5) Au marcat:
1-0 serhio
1-1 cvuxy
1-2 rexxtoch
1-3 alt.core
1-4 derc
1-5 alt.core
1-6 rexxtoch
1-7 rexxtoch

bog_tom
3rd October 2004, 01:17
sa vedem si ceva poze:

DSC04663.jpg - mascota echipei :D
DSC04676.jpg - la ora 8:50 AM
DSC04679.JPG - suporteri si jucatori
DSC04681.jpg - prezentare de tricou :)
DSC04683.jpg - echipa F.C. OnlineSport Timisoara :ok:

bog_tom
3rd October 2004, 01:23
DSC04684 - echipa pe dos :D
DSC04686 - mesaj de la "Ochelari" (Urban All Stars si Implant pentru refuz)
DSC04691 - a inceput meciul nostru cu Urban All Stars
DSC04697 - atacam cu tot efectivul
DSC04699 - Sergio a scapat de talpa lui "Ochelari"

bog_tom
3rd October 2004, 01:27
DSC04710 - atac inversunat
DSC04711 - nu am reusit sa inving portarul echipei adverse
DSC04757 - a sosit si bapsy sa ne incurajeze si rezultatul nu a intarziat sa apara :ok:
DSC04760 - arbitrul care nu s-a facut simtit deloc...
DSC04762 - in asteptarea meciului 2

bog_tom
3rd October 2004, 01:32
DSC04764 - cei 2 golgheteri ai nostri: birkof si Sir
DSC04775 - a inceput meciul cu echipa lui cocomic: Java Team
DSC04777 - primul gol inscris de echipa noastra; autor: birkof :ok:
DSC04783 - al doilea gol inscris de Sir !!!! cocomic e la pamant :drak:
DSC04788 - alaturi de suporteri

bog_tom
3rd October 2004, 01:36
DSC04791 - cocomic analizeaza sansele la titlu ....
DSC04792 - "Ochelari" (Implant pentru refuz) va transmite salutari :ok:
DSC04803 - am inceput meciul cu Imnul; viceprimarul Orza trece cu greu de Sergio...
DSC04807 - sedinta de echipa :D
DSC04815 - un dribling spectaculos

bog_tom
3rd October 2004, 01:39
DSC04816 - fundas si portar
DSC04824 - bravo birkof ! inca un gol :ok:
DSC04829 - cum se prezinta clasamentul dupa ce am jucat 3 meciuri
DSC04830 - viole(n)t, prezentabilul nostru coechipier (1)
DSC04832 - viole(n)t, prezentabilul nostru coechipier (2)

bog_tom
3rd October 2004, 01:43
DSC04833 - viole(n)t, prezentabilul nostru coechipier (3)
DSC04834 - viole(n)t isi ia echipamentul :D
DSC04836 - masina lui birkof a fost vestiarul nostru :ok:
DSC04858 - a inceput meciul nr 4 cu FC Fomistul - viole(n)t prezinta noul echipament :D
DSC04876 - birkof a obosit ...

bog_tom
3rd October 2004, 01:45
DSC04881 - ne aparam grupat
DSC04882 - ziua 1 s-a terminat; acum tragem concluziile !

sa vedem ce vom face maine.... adica azi ! mai avem 2 meciuri...

cocomic
3rd October 2004, 02:52
zi frumoasa, ne-am simtit bine, scopul pana la urma asta fiind... FC OLS s-a descurcat foarte bine, felicitari ;)... bafta in meciurile de maine :D

din pacate in (fosta) echipa a mea domneste lipsa cuvantului, la ora primului meci lipsind 2 oameni... orice comentariu este de prisos...


cocomic e la pamant

p.s. n-ati inteles voi nimic din prestatia mea in meciul Java-OLS :D...

Sir
3rd October 2004, 14:58
Azi am castigat ambele meciuri disputate cu echipele Super-Bad si Viola United scor 2-1, respectiv 5-2.Echipa F.C. Onlinesport Timisoara a ocupat un onorabil loc 3 la egalitate de puncte cu echipa Fomistul 12p, care ne-a invins in meciul direct si s-au clasat pe locul 2.Eu zic ca ne-am atins obiectivul:o cupa.Pozele vor sosi in curand.

bapsy
3rd October 2004, 16:56
N-am ce sa le reprosez baietilor, au jucat extraordinar /hello

Bravo baieti, sunt mandra de voi. Astept cu nerabdare pozele :ok:

Catalanul
3rd October 2004, 17:16
Felicitari echipei FC OLS :ok:
Bapsy ce faci nu ai plecat la meci :D
Forza Viola /hello

ricky
3rd October 2004, 22:07
FELICITARI TIMISORENILOR !
Dar...as ruga pe cineva sa-mi dea USER NAME a celor care au repurtat succesul !
Eu am "memorat" posele si vreau sa le atasez ordnerului meu ! Asa ca...de la stinga la dreapta... :evil:

Vadim
4th October 2004, 01:02
Ce mi-a placut la voi a fost ca ori ati batut la 0, ori ati pierdut la 0. Nu au existat dubii. :)

Felicitari pentru ceea ce ati facut.

Vedeti si aici:
http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Diva/2409.shtm

cocomic
4th October 2004, 01:34
Impresarii echipei FC Onlinesport Timisoara nu s-au culcat pe o ureche... din contra, gandind din perspectiva plecarii lui bog_tom spre tara lui Fahrenheit 9/11, au reusit un transfer bomba, un 'colpo di mercato' cum ar spune altii, semnand un contract pe o perioada nedeterminata cu nimeni altul decat... mine :D

Prezentarea tricoului si declaratiile de presa le vom face la o data ce va fi anuntata ulterior, eveniment in cadrul careia va trebuia sa sarut... steagul FC Onlinesport :drak:

bog_tom
4th October 2004, 02:01
@bapsy: oricum nu aveai ce sa ne reprosezi :D

@ricky: se pare ca te-a auzit Vadim ..

@Vadim: se pare ca nu am castigat sau pierdut la 0. in ziua a 2-a am avut 2 victorii cu 2-1 cu Super Bad (2x ili) si 5-2 cu Ultra Viola (3x I|MILAN, 1x Sir, 1x birkof).

@cocomic: mai intai anunta transferul si pe forumul oficial si apoi asteapta sa vezi decizia noastra finala ... tre' sa analizam f. atent aceast transfer :drak:

birkof
4th October 2004, 09:38
Vadim,
Rezultatele si clasamentul puse pe forum prezinta situatia din prima zi. Am terminat la doar la 1 pct. de locul 1 si la egalitate de puncte cu locul 2 doar ca am pierdut cu ei in meciul direct. Dar in mare este ok si cupa este a noastra (mai bine zis a lui bog_tom). Toata echipa a hotarat ca aceasta sa ramana la el pt. a-si aduce aminte de noi cand o sa fie in Amemerica.

bog_tom: o meriti.

Singurul meu regret dupa acest Forum Cup este ca imi trebuie 10 minute sa ma rostogolesc din pat si 10 min. sa urc si sa cobor din masina. Altfel toate bune.

bog_tom: merci pentru Bengay

bog_tom
4th October 2004, 11:14
iata rezultatele din a 2-a zi si clasamentul final

Java Team - Imnul 0-3
SuperBad (SJ) - F.C. Onlinesport 1-2 (2x ili)
Viola United - Urban All Stars 2-6
F.C. Fomistul - Imnul 0-1
Java Team - Urban All Stars 1-8
Viola United - F.C. Onlinesport 2-5 ( 3x I|MILAN, 1x Sir, 1x birkof)
SuperBad (SJ) - F.C. Fomistul 0-1


Clasament final:

1. Urban All Stars 13 puncte
2. F.C. Fomistul 12 puncte
3. F.C. Onlinesport 12 puncte
4. Imnul 10 puncte
5. Java Team 6 puncte
6. Viola United 4 puncte
7. SuperBad-SaintJohn 4 puncte

poze: http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Diva/2409.shtm

o sa revenim cu mai multe poze imediat ce o sa ne permita timpul... :)


Dar in mare este ok si cupa este a noastra (mai bine zis a lui bog_tom). Toata echipa a hotarat ca aceasta sa ramana la el pt. a-si aduce aminte de noi cand o sa fie in Amemerica.

bog_tom: o meriti.

Cupa nu este a mea ci a echpei, e meritul intregii echipei. Motivul pentru care mi s-a incredintat mie cupa pentru pastrare este ca trebuie sa fac cunoscuta aceasta echipa si pe alte continente :ok:

vasile314tzurka
4th October 2004, 12:14
mi-e rusine cu voi:( in loc sa luati cupa uefa si cupa romaniei in aceasi zi voi va imaunati cu locul trei care nu e bun nici la inter toto. ne-ati facut de rusine forumul si mai si puneti poze cu bapsy:( in plus aud ca anumite persoane dau bir cu fugitii la greu si pun in poarta oameni care vad dublu... mde... :ciocan:

aveti de dat o vodca mare si un rind de bere la cei care va suporta cu greu aplaudind in tribune:) astept. /hello

birkof
4th October 2004, 12:21
Asa cum au vazut adversarii nostrii jocul FC OLS:

Robert scrie :))
http://poliaek.rdstm.ro/forum/viewtopic.php?t=968&postdays=0&postorder=asc&start=645&sid=d26a3942c1f5621e90b12e6699e09e0a)
"meciul al treilea cel cu Onlinesport a fost un esec usturator.....0-2....Onlinul mi se pare echipa care s-a aparat cel mai bine la acest turneu.....italieneste... ambele goluri le-am primit pe contra-atac"

:)

Sir
4th October 2004, 20:18
Dragilor,
Eu as fi pentru un meci de refacere saptamana asta. ce ziceti?
din nefericire nu va pot onora cu prezenta la meciul de refacere deoarece acum am febra 39.6 si bag in mine la nurofen in speranta ca-mi va scadea febra.imi pare rau dar ma simt oribil si nu cred ca pot juca cel putin 1 saptamana :mad:

alt.core
4th October 2004, 22:54
Felicitari pentru jocul prestat!
Iar pentru conformitate, (cel putin) 2 dintre componentii campioanei UAS sunt si forumisti pe OLS.

btw, ma ajuta vreun moderator / admin sa-mi schimb si aici userul din grobari in alt.core pentru ca sa nu mai creez confuzii? :)

inter
4th October 2004, 23:01
confuzii , pt.cine? :D:D, esti bine cunoscut :p

alt.core
4th October 2004, 23:20
pai chiar la baietii de la OLS Timisoara erau unii care nu stiau... si nu-i de mirare...

bog_tom
4th October 2004, 23:27
are dreptate grobari dar ti-ai format deja aici un renume cu grobari :ok:

hai sa mai vedem niste poze... am lasat toate pozele la Rica (adminu' de pe FC Poli) si in curand o sa apara si acolo ....

DSC04892.jpg - baietii se pregatesc "intens" de urmatorul meci :D
DSC04899.JPG - birkof sta in calea golului ...
DSC04901.JPG - cocomic e cufundat in ganduri... de transfer :ok:
DSC04902.JPG - 2 dintre cei mai buni portari de la turneu: viole(n) si Shobo
DSC04919.JPG - pauza dintre meciuri... ne relaxam cu ceva bere (vorbesc in numele meu) :D

alt.core
4th October 2004, 23:29
pai imi pun grobari a.k.a. alt.core - nu merge? :) :)

bog_tom
4th October 2004, 23:32
DSC04920.JPG - tot in pauza ....
DSC04928.JPG - prindem curaj pt meciul urmator cu ceva "iarba" :D
DSC04954.JPG - bapsy dreseaza un caine ... rosu :drak:
DSC04955.JPG - iata-l pe noul component al echipei FC Onlinesport TM :ok:
DSC04991.JPG - iata ce va urma... I|MILAN, teroarea portarilor :D

bog_tom
4th October 2004, 23:34
@grobari: ba merge... ia legatura cu Vadim sau tudose :ok:

DSC04998.JPG - penalty .. si I|MILAN marcheaza :ok:
DSC05017.JPG - atentie... interzis sub 18 ani :D
DSC05024.JPG - interzis sub 18 ani (2)
DSC05025.JPG - am invins (1)
DSC05026.JPG - am invins (2)

bog_tom
4th October 2004, 23:37
DSC05026.JPG - cocomic ne felicita... prietenii stiu de ce :D
DSC05027.JPG - birkof radiaza de bucurie ...
DSC05028.JPG - bravo baieti !
DSC05029.JPG - FC OLS TM :ok:
DSC05050.JPG - managerii turneului: Rica (admin site FC Poli), dl Dobos - presedinte Poli, dl Orza - viceprimarul Timisoarei si component al echiperi FC Imnul

bog_tom
4th October 2004, 23:39
DSC05062.JPG - echipele participante
DSC05063.JPG - violen(n)t primeste cupa pt locul 3 de la dl Dobos
DSC05064.JPG - dl Orza se pregateste sa ne felicite
DSC05065.JPG - si dl Dobos ii urmeaza exemplul...
DSC05068.JPG - we are the champions :ok:

bog_tom
4th October 2004, 23:41
DSC05070.JPG - o cupa mica pt o echipa mare !!!
DSC05071.JPG - bapsy, o suportera adevarata a echipei FC OLS TM :ok:
DSC05073.JPG - FC OLS TM + bapsy !

bog_tom
4th October 2004, 23:43
DSC05075.JPG - iata si trofeul ...
DSC05081.JPG - cupa in timp ce eram pe langa Punctele Cardinale
DSC05083.JPG - cupa in timp ce eram in Piata Marasti

si cheful de ramas bun de la firma continua :ok:

alt.core
4th October 2004, 23:45
DSC05068.JPG - we are the champions :ok:

objection!!! :D :D :D

bog_tom
4th October 2004, 23:57
am extrapolat un pic termenul.... din pctul nostru de vedere ne consideram campioni :D

PS. Salutari echipei Urban All Stars :ok:

alt.core
5th October 2004, 00:08
banuiam sensul, dar nu m-am putut abtine! :)

si... so long grobari, welcome alt.core!
multumesc celor care m-au ajutat la botez (Iulian - din cate stiu eu si poate altii de care nu stiu) :)

cocomic
5th October 2004, 03:13
faine poze... de album ;)...

@bog_tom: verifica DSC05044.JPG... chiar asa sa se fi ingrasat dobos? :D... nu zic la cine ma refer :evil:

@alt.core a.k.a. grobari: vezi sa nu devii si 'de vito' la un moment dat :D

vasile314tzurka
5th October 2004, 09:40
DSC04919.JPG - pauza dintre meciuri... ne relaxam cu ceva bere (vorbesc in numele meu) :D

am inteles. va duceti si va alcoolizati si dupa aia veniti cu locul trei :rosu:

IlMILAN
5th October 2004, 10:36
Felicitari pentru jocul prestat!
Iar pentru conformitate, (cel putin) 2 dintre componentii campioanei UAS sunt si forumisti pe OLS.


Grobari multumim de felicitari, dar dupa cum ti-am spus, de departe ati fost cei mai buni, desi daca cu FC Fomistul jucam ca lumea si ii bateam...nu stiu daca mai conta cu ce scor bateati voi pe restul:D

In rest a fost super , organizarea...poate putin arbitrii dusi cu pluta dar noh e de inteles... :ok:

inter
5th October 2004, 10:38
pai nu va arbitrat Grigorescu? :d

bog_tom
5th October 2004, 13:42
am avut parte de arbitri mai valorosi decat Grigorescu :D

pentru mai multe poze de la aceasta competitie, accesati http://www.poliaektimisoara.ro/forumcup2/poze.html

bog_tom
6th January 2005, 11:16
am dat peste niste poze f.f. interesante ... recunoasteti personajele ? :D

http://www.adrianorza.ro/album/details.php?image_id=52
http://www.adrianorza.ro/album/details.php?image_id=64
http://www.adrianorza.ro/album/details.php?image_id=69 :ok:

grig_jr
6th January 2005, 11:26
parca e un FM sau un Club OLS Meeting :p

am si eu o intrebare : unde p*** mea le gasesti !??!?!!? si CATE ORE STAI PE NET !??!?

bog_tom
6th January 2005, 11:28
nu ma duc eu la ele ci vin ele la mine... :D

sanatache :ok: