PDA

View Full Version : Pițurcă este 100% antrenorul Stelei!



Hingherul
21st May 2010, 18:37
Adevar sau fantezie becaliana?
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/63275/becali-piturca-este-antrenorul-stelei.htm

Hingherul
21st May 2010, 18:39
Nu il inghit prea mult pe Piturca dar din toti antrenorii care s-au perindat pe la Steaua pana acum, satana mi se pare ca a fost printre putinii care l-au ponderat pe cacareaza. Al doilea a fost Olaroiu.

delaoltenia
21st May 2010, 19:04
Bai Hinghi,pai vine sau nu vine...ca nu mai inteleg nimic.

Hingherul
21st May 2010, 19:16
pai cacareaza zice ca vine...
dracu stie acum :D

delaoltenia
21st May 2010, 19:33
Da bine frate,pui botu' la tot ce spune asta.Sincer,si fara sa-mi porti pica,alte subiecte nu gasesti si tu?

Hingherul
21st May 2010, 19:36
treci peste minciunile ciobanului si incearca sa te rezumi la intrebarea din poll.
macar acolo putem vorbi concret!

Ulysses
21st May 2010, 20:01
Da bine frate,pui botu' la tot ce spune asta.Sincer,si fara sa-mi porti pica,alte subiecte nu gasesti si tu?

Cam ce subiect zici ca merita dezbatut la ora asta, acest campionat fiind cam pe gata?:thinkso:

Pe de o parte, Piturca (impreuna cu foste glorii) e singurul care ar putea reface din imaginea sifonata a echipei. Pe de alta parte insa ciobanul ar primi apa la moara daca aceasta mutare se va face. Grea situatie, nici nu stii cum ar fi mai bine:headbang:

Roddicted
21st May 2010, 20:03
Sa vina Piturca :ok:

delaoltenia
21st May 2010, 20:09
Hinghi,Ulysses,v-am raspuns...este al doilea vot pentru revenirea lui Piturca.

Snake_21
21st May 2010, 21:16
Eu unu nu l sufar pe Piturca :D

Roddicted
21st May 2010, 21:18
dar nu trebuie suferit
E nevoie de cineva care sa-l mai potoleasca pe gigi

Snake_21
21st May 2010, 21:19
Ma rog il potoleste pe Becali si jucam praf ... toata aia e :D

Roddicted
21st May 2010, 21:20
tin minte ca pe vremea lui Piturca la Steaua, echipa chiar juca ceva
O fi tinut si de jucatori, dar antrenorul are rolul sau

Snake_21
21st May 2010, 21:28
Tin minte ca imi venea sa-mi dau pumnii in cap :D dadeam un gol amarat si ne aparam ...

delaoltenia
21st May 2010, 21:34
Jucam italieneste. :D

Roddicted
21st May 2010, 21:35
Ca tot veni vorba.Mie imi placea Steaua aceea care castiga cu 1-0, dar macar aveai siguranta in aparare.Acum, e jale

Snake_21
21st May 2010, 21:53
Nu stiu ce sa zic :) cu echipele mari ne o cam furam :D

dede
22nd May 2010, 19:52
Eu unu nu l sufar pe Piturca :D
nici eu, dar parca suna mai bine decat pe cine avem in acest moment... cum il cheama? :sleep:
chiar si cu nervii pe care ni'i facea odata, echipa mergea mai bine ca acum ;)

cristy1110
23rd May 2010, 00:25
nu ma incanta venirea satanei in ghencea...a mai fost si nu a facut mai nimic...
facuse o echipa in care dintr-un lot de 22-23 sau cati or fi fost,doar vreo 3-4 aveau peste 1,80m inaltime...
daca imi amintesc bine el ia adus atunci pe Stefan Stoica si Silvian Cristescu care erau cam terminati dpdv sportiv...

Paul Atreides
23rd May 2010, 08:59
Piturca este un antrenor de totul sau nimic. Cred ca, ACUM, este cea mai buna solutie pentru Steaua. Nu numai pentru ca, asa cum bine spune Hinghe, jj-ul nu va mai sufla la echipa, dar, sunt sigur, ca este singurul capabil sa reconstruiasca total Steaua. Trebuie totusi sa-i multumim, fie si numai partial, lui Stoichita, pentru acest amarat de loc 4 care ne duce , totusi, in play-off-ul UCL. Si nu-i putin lucru.
O ultima dorinta as avea : TAS-ul sa dea Rapidului cele 3 puncte inapoi pentri a-i scoate afara pe cainii militieni.

n.b. un tread excelent!

cristy1110
23rd May 2010, 14:00
ce naiba totul sau nimic...
este antrenor care are nevoie de jucatori buni ca sa fac o performanta notabila...daca avea el lotul lui Stoichita terminam pe 14...
nu mai incanta venirea lui in ghencea...de fapt cred ca va fi contestat inca din primele 10 etape...
referitor la jj,eu cred ca el nu sa bagat in alcatuirea echipei,doar lătrând pe la tv despre antrenori si jucatori...
parerea mea este ca nu prea percepe fotbalul modern...

delaoltenia
23rd May 2010, 19:02
Urez Bun venit noului antrenor,indiferent cine va fi.Respectele mele Stoichita,ti-ai facut datoria la Steaua,iti multumim.Indiferent de ce vor zice unii sau altii,esti un antrenor bun,bafta multa oriunde vei ajunge.

Arkadiusz
25th May 2010, 00:02
Piturca e strateg bun si dupa cum au spus-o si altii,e cea mai buna solutie in momentul asta pt Steaua.
Tot respectul si pt Stoichita,la lotul pe care l-a avut la dispozitie nu cred ca se putea o clasare mai buna decat locul 4.

delaoltenia
25th May 2010, 22:51
Bai Cristi,ce-ai visat de ne-ai vizitat? ;)

delaoltenia
28th May 2010, 13:50
Victor Piturca va fi oficial antrenorul Stelei de pe 1 iunie. Fostul selectioner a acceptat propunerea facuta de Gigi Becali dupa ce i s-au prezentat garantii financiare si va fi prezentat saptamana viitoare.
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/63536/piturca-a-zis-da-stelei.htm

delaoltenia
28th May 2010, 13:58
@Hinghi,din graba am uitat ca mai avem un thread cu revenirea lui Piturca.Stergel-l sau include-l in celalalt.

samar
28th May 2010, 19:13
@Hinghi,din graba ......

...din prea mult entuziasm :D

Paul Atreides
28th May 2010, 20:09
E bine cu Pitzi !

Radu
28th May 2010, 20:33
Piti,piti lasa-ne lasa-ne lasa-ne...

Ebbe04
28th May 2010, 21:08
in sfarsit o veste buna! Aceasta stire imi readuce un fel de speranta pentru viitor!!! Sincer, piturca este antrenorul mult mai bun decat stoichita!!

Ebbe04
28th May 2010, 21:10
CAMPIONATUL VIITOR ESTE CA SI LUAT ;) :yes:

Radu
28th May 2010, 21:11
Ebbe,aici nu e vorba de antrenor...ci de cioban!Piturca,din pacate nu va avea parte de sustinerea niciuneai dintre peluze!

Ebbe04
28th May 2010, 21:14
In sfarsit aud aceasta veste! Imi readuce un fel de speranta pentru viitor! Hagi era optimal, dar a doua alegere era clara: Piturca! CAMPIONATUL ESTE CA SI LUAT ;) :yes:

Ebbe04
28th May 2010, 21:17
Cu rezultate bune optine orice antrenor sustinerea dorita. Daca o optine mai devreme, atunci succesele sunt si mai posibile! Asa ca nu putem sa zicem de la inceput ca nu va face nimica. Daca il sustinem pe Piti si pe jucatori, succesele sunt mai probabile.
De Becali nu mai vreau sa vorbesc

Radu
28th May 2010, 21:22
Dar nu intelegi ca nu Piturca e problema...indiferent de rezultat becali va fi contestat!

Ebbe04
28th May 2010, 21:26
Aceasta tema am discutat-o destul si eu zic in continuare ca contestarea lui BEcali nu il va goni din Ghencea. Din contra, Becali incapatanat fiind, nu se va lasa ,,batut de suporterii". El considera aceasta cearta ca un adevarat razboi, pe care nu il vrea sa il piarda. Daca ar pleca de la Steaua, ar insemna pentru el un razboi pierdut. La ,,onoarea" lui, iti inchipui ce greu de suportat ar fi. Asa ca toata aceasta cearta nu ajuta pe NIMENI!

Radu
28th May 2010, 21:29
Eu unu ca stelist pot sa ma multumesc cu meciurile CSA-ului(handbal,baschet,hockey,rugby)...in schimba becali nu poate sa fie multumit cu locurile 4-6...implicit el nu v-a mai aveam bani...deci automat va pleca!

Ebbe04
28th May 2010, 21:32
Eu nu zic, ca nu ar fi bine daca ar pleca, dar nu stiu daca va pleca..... Si daca pana cand se intampla ce zici tu, Steaua nu va fi complet la podea! Riscul e cam mare. Ca inca mai este de salvata echipa, dar nu stiu cat timp mai este asa!

Lordul
28th May 2010, 22:03
o sa joace turca cu piturca

M.I.B.
28th May 2010, 22:13
Cu Piturca,echipa are sanse clare la locul 1.Ce am mai asteptat sa luam campionatul .... :(

Lordul
28th May 2010, 22:17
tot atat de clare cum a avut nationala sanse de calificare la CM 2010 ....... 1-2 cu Austria ....0-3 cu Lituania

Roddicted
28th May 2010, 22:18
Dar nu intelegi ca nu Piturca e problema...indiferent de rezultat becali va fi contestat!

Becali poate fi injurat.
Dar cu Stoichita ce aveati de impartit?Omul a fost injurat de la primul meci, de parca era el vinovat ca a plecat Bergodi

Lordul
28th May 2010, 22:18
a acceptat postul dupa demiterea lui Bergodi cand suporterii i-au cerut sa nu o faca

Roddicted
28th May 2010, 22:20
de cand decid suporterii antrenorul unui club?Ei pot avea preferinte, dar nu hotarasc nimic
Asta numai in Romania auzi

Hingherul
17th June 2010, 17:44
ora 5 a venit omu` negru a sosit...
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/64312/piturca-a-ajuns-la-steaua.htm

delaoltenia
17th June 2010, 17:58
In sfarsit,dupa cata asteptare. :D

Vladek
17th June 2010, 18:20
Ei si ? Cat timp jegul oligofren spurcat bun de spanzurat nu dispare, e total irelevant.

Hingherul
17th June 2010, 18:23
eu spun ca daca isi mentine mutenia actuala si sare cu euroii cand trebuie e ok.
s-au adus jucatori bunicei si staff-ul e autentic.
eu cred ca numai pentru asta si tot merita o sansa.
nu el ci Steaua.

Vladek
17th June 2010, 18:29
Eu spun ca un cretin care a jignit jucatori, antrenori, suporteri, fosti mari jucatori, samd trebuie bagat in ... pana cand vine ziua aia binecuvantata a falimentului.

Nu poti sa te "impaci" cu o boala precum cancerul. O distrugi sau te distruge. Asta e Becali pentru Steaua.

Cat despre "mutenia" Jijidiotului va dura fix pana la primul meci. Cand televiziunile se vor buluci in jurul lui sa-i smulga basinile din gura.

Hingherul
17th June 2010, 18:31
eu cred ca pentru unu ca fecali, ignoranta doare mai mult decat daca i-ai lua familia...

Hingherul
18th June 2010, 00:40
"Nea Piți, noi vrem performanțe, dar să nu-l mai auzim pe cioban", a fost doleanța fanilor. Tehnicianul a fost tranșant, ca de obicei: "Eu am venit să iau campionatul. Vedeți că am adus jucători buni și vor mai veni. Vă promit că, la primul comentariu pe care Gigi îl face, plec!".
Aceasta spune că, dacă Gigi va ieși vreodată în mass-media cu critici la adresa sa ori a jucătorilor, va pleca imediat și, în plus, va trebui să primească și două milioane de euro drept daune. Aceasta este cea mai mare recompensă pe care vreun antrenor din Liga I a negociat-o vreodată și reprezintă, practic, motivul pentru care Piți e sigur că va putea lucra liniștit în Ghencea. Cel puțin până la proba contrarie!

asistam la o minune?
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/clauza-minune-din-contractul-lui-piti-plec-la-primul-comentariu-pe-care-il-face-gigi-6429004

Gontel
18th June 2010, 11:42
Nu cred, sa vezi ca Piti va indrazni sa il lase rezerva pe Banel si atunci gibonul va face o criza in direct la toate televiziunile.