PDA

View Full Version : Etapa 15: Gloria Bistrita - Poli Iasi



ADelPiero
21st November 2004, 23:15
Duminica, 28 noiembrie: ora 14.00: Gloria Bistrita - Poli Iasi
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

guzzy
22nd November 2004, 09:12
O sa fie un meci interesant. Poli nu a jucat rau in nici o deplasare, exceptand repriza a doua a meciul cu National, iar Gloria cand vrea joaca fotbal. Sper ca jucatorii lui Poli sa se mobilizeze si sa ia macar 1 punct.
Forza Poli!

arfel
22nd November 2004, 14:41
iasu una din echipele care erau ca si retrogradate:))....nu prea cred...cei care au avut aceasta parere la inceputu campionatului..acu ce au de zis?

Catalanul
22nd November 2004, 15:48
castiga gloria deoarece nu au mai reusit o victorie de vreo 3 etape :thinkso:
pronostic 2-1 pentru gloria :mda:

paranghele
22nd November 2004, 17:31
Iasu bate si iesim frumushel din zona fierbinte!!
Hai Poli!

hamsterutz
22nd November 2004, 18:25
un meci super greu pt ieseni sa speram la orice rezultat dintre x si 2, gloria e in criza de pct, iasu la fel, meci crancen si fff interesant, sper sa pot merge la bistritza. HAI IASU!!!

maonel
23rd November 2004, 18:00
sper sa bata iasul si sa avem o iarna linistita!!!!!!!!!!!

ADelPiero
23rd November 2004, 19:27
sper sa nu ma mai insel de data aceasta si sa bata GLORIA :p

hamsterutz
23rd November 2004, 22:50
ba chiar te rog sa mai prezici tu ca de fiecare data se int altceva :)

DanielAndrei
24th November 2004, 07:48
cred ca Del Pi ne poarta noroc cu prezicerile lui, asa ca mai usor cu el; si sper sa scoatem un egal sau sa o luam doar la un gol diferenta

alex36
24th November 2004, 07:56
Bate Iasu`=0-1-Adrian Cristea!

paranghele
25th November 2004, 03:52
bate iasu, iar a. cristea n-o sa faca nimic. oricum, de acum e ca si plecat la dinamo si poate o sa joace si acolo la fel de prost ca si la iasi.

Forza CFR!!!
25th November 2004, 18:23
2-0 Gloria, Coroian si Negrean marcatori

hamsterutz
25th November 2004, 21:40
greu meci, oricum speram sa scoatem ceva ceva din meciu asta!!!

gigel_bucur
26th November 2004, 11:14
meci egal sau bate Iasul. lordul Blatula se apuca de treaba ca se apropie returul :ciocan:

vasile314tzurka
26th November 2004, 11:15
nu cred. bate gloria de le suna apa-n cap. si nici racoritoare nu or sa mai gaseasca...

Saber Rider
26th November 2004, 12:04
Hmm ... 2 variante : joaca FOTBAL Gloria (daca vrea ea) si bate pe merit sau bate Poli Iasi, pentru ca prost nu s-au miscat in ultimele etape. Asa ca am votat X. :D
Blatul iese din discutie cred pentru ca Poli Iasi este nou venita in divizia A si inca nu a avut timp de manevre cu tata Jean. Sper sa nu inceapa de acuma.

andy_larkynn
26th November 2004, 14:20
Meci greu da sper ca POLI obtina macar un punct dak nu 3. FORZA POLI!!!!!!!!!!!

DanI20
26th November 2004, 15:46
In ultimele meciuri Poli a avut ceva noroc. Sau macar n-au avut ghinion. Sper sa le mearga si cu Gloria si sa ia macar un punct.

boksic_is
27th November 2004, 05:12
Prezic un meci cu un scor de 2-0 pentru Poli Iasi, goluri Bernard si Onut. Bistrita a cam intrat la apa in ultimele etape, pe cand Poli este in continua ascensiune.

vlad1607
27th November 2004, 09:55
Forza Iasiul :) !

DanielAndrei
27th November 2004, 16:08
Bravo Poli!! Bravo Popa!!! Asta da vacanta fericita

ultras_sportul
27th November 2004, 16:13
Un 2-2 meritat pentru Poli Iasi!

Catalanul
27th November 2004, 16:27
cam suspicios acest 2-2 dar in fine... felicitari iasului :D

guzzy
27th November 2004, 17:16
Eu nu vad unde ar fi suspiciunea! La rez de egalitate se pierde un punct din cele 3!!!
Ai vazut tu meciul de spui ca ar fi suspicios??

dj_mozart
27th November 2004, 17:23
Poate i se pare suspicios pentru ca nu a castigat Poli Iasi :p Sau ii este ciudat ca Poli a lui e pe ultimul loc (ce coincidenta, si Poli Timisoara aialalta, "adevarata" e pe ultimul loc in B ) :evil:

Catalanul
27th November 2004, 17:28
noi mai avem 2 meciuri de disputat si putem sa va intrecem asa ca... ciocu mic :p
na bine mah... hai ca nu e suspicios ati smuls un pct. corect si gata :D multumit :mda:

arfel
27th November 2004, 17:30
si care is alea 2?...parca e una numa cu sportu din cate stiu :rosu:

Catalanul
27th November 2004, 17:38
cu sportu` si cu steaua maine :p

Bergero
27th November 2004, 18:04
Rezultat normal dupa evolutiile din ultimele etape; Bistrita n-a mai cistigat cam de multisor iar Iasul e intr-o revenire spectaculoasa; Pacat ca nu a batut pt. ca putea sa o faca! Oricum e bine si-asa! Ne asteapta un retur cu 8 meciuri acasa! Si sunt premize clare ca ne vom salva de la retrogradare!!

arfel
27th November 2004, 18:30
e numa una..nush de ce se mai gandesc sa castige cu steaua

Forza CFR!!!
27th November 2004, 19:04
cel putin am nimerit marcatorii lui gloria, cat despre iasi ... se pare ca si-au revenit , nimeni nu le mai dadea sanse

Quartz@nu
27th November 2004, 19:31
cred ca se vede mana lu` nea Jean :rosu: 2-2 ??? :rosu:

paranghele
27th November 2004, 21:02
Felicitari Poli! si sper sa aiba parte de suporterii cei mai infocati, mai ales in retur cind va fi nevoie.
Forta Iasu!

maonel
27th November 2004, 22:57
bravo baieti!!!!!!!!
daca baietii joaca la fel ca in ultimele etape si in retur, scapam de retrogradare!!!!!!!
:rosu: pentru toti cei care au vazut iasul ca si retrogradat....

Catalanul
27th November 2004, 23:23
cred ca se vede mana lu` nea Jean :rosu: 2-2 ??? :rosu::D uite ca mai e cineva de aceeasi parere cu mine :drak:
nu-i asa dorys ca este cam suspicios acest 2-2 :evil:

andrei_cj
27th November 2004, 23:58
Manuielile lu' nea JAN!

vlad1607
28th November 2004, 00:23
Bine Iasiul :)

bleax
28th November 2004, 13:45
anw... asta a fost ultimul meci a lui Cristea la Poli :(

hamsterutz
28th November 2004, 14:02
cred ca s-au cam vauzt ofticatzi si ciudosi, aici mentionez un timisorean un clujean si un constantean, sa le amintesc cate ceva la fiecare:
-timisoreanu primu ca el cica e "fruncea": ma ciocu mic ca nu luatzi voi pct nici cu steaua nici cu sportu si cred ca suntetzi prim a retrogradata, la noi acas am facut ce am vrut din voi. asa ca nu te mai arunca asa tare.
-clujeanu ca se cred cam superiori: ba omule atzi avea voi echipa (cu toate ca nu asa de tare, la iasi nu atzi jucat nika!!! si atzi scos un pct cu arbitru si mult da mult noroc) da unde-i istoria si suporteri??? da ce sa vb cu voi de asa ceva !!!
-constanteanu, ma nush de ce zici ca a fost blat dar vreau sa zic mersi lu faru ca a batut la alba!!! btavo voua si sa va vad in uefa!!!

lucas
28th November 2004, 20:56
Nu am treaba cu clujeanu si constanteanul, dar timisoreanul a cazut ca musca in c...

Si e ofticos rau ... doar Poli Tim e prima favorita sa joace la anul in liga Banat - Ardeal (adica seria a 3-a a Diviziei B :D) Ii asteapta meciuri crincene cu UTA, Oradea, Ineu, Deva :-)) Asa ca lasa-ne lasa-ne ... cu echipa voastra de K1 (un stelist calcat pe fata cu crampoanele, altul cu capul spart) acolo in B veti ajunge.

E rau cind vezi paiul din ochiul altuia si nu vezi birna din propriul ochi...
Ce blat sa fie la Bistrita ? Adica isi face tata Jean viata grea de dragul iesenilor ?? (in retur vor juca acasa cu Steaua, Rapid, Dinamo). Dar mai lasati-ne cu prostiile astea. Poli a obtinut pe merit punctul (dupa ce a condus de doua ori !) si daca o vor tine tot asa vor termina in primele 10 echipe.

PS
Tot respectul pentru CFR Cluj si Farul !

Bergero
29th November 2004, 11:23
Ciudata logica au unii; se pare ca atunci cind un rezultat nu le convine atunci a fost blat! de parca fotbalul a respectat intocmai calculele hirtiei!! Si nu vad de ce Gloria ar fi cedat 2 puncte acasa (???) ca sa ajunga la -4 la ,,adevar'' ?stiind ca o asteapta un retur de foc cu meciuri grele acasa (Dinamo, Steaua, Rapid)! Ce-ati zice daca Gloria ar fi o candidata la retrogradare ?(ca in tur n-a impresionat deloc!). E destul sa piarda doua meciuri acasa si se facu de -10 la ,,adevar''!!! Asa ca nu vad de ce a trebuit sa faca blat cu Iasul???

ADelPiero
29th November 2004, 15:18
rezultat echitabil si in acelasi timp foarte corect ;)

Bergero
29th November 2004, 18:52
Si cum meci strategic in viziunea lu' tata Jean inseamna ca bate fiecare acasa ca sa cistige fiecare cite 3 puncte, nu vad acum unde a fost blatu'?! Ca un egal nu prea avantajeaza gazdele; Oricum in retur in ultima etapa la Iasi le vom semna sentinta celor de la Bistrita! Ce, div. A fara Gloria nu s-ar putea? Ca a sosit momentul sa se faca curatenie! Dupa Ceahlaul ar fi prea frumos sa mai pupe div. B adik matineu si tata Jean! Nu trebuie decit sa-i bata Dinamo si Steaua la ei (sau Rapidul si Nationalul sau poate Sportul!) alegeti combinatii de 5 luate cite doua!! Cu ,,-4'' acum si un retur infernal o vad pe Gloria una din canidatele sigura la retrogradare!!!!

lucas
29th November 2004, 22:03
Si fara Brasovul lui nea Romel ("fratele" lui nea Jenel) se poate respira in Div A :D Oricum au luat-o si ei la vale...pirtie libera :D

Edgar
29th November 2004, 23:03
Cu ,,-4'' acum si un retur infernal o vad pe Gloria una din canidatele sigura la retrogradare!!!!

Il subestimezi pe nea Jenel! :mda:

hamsterutz
30th November 2004, 19:32
nu ma exprim in privintza gloriei, dar singura echipa care vreau sa retrogradeze si "prieteni" stiu de ce e APULUM!!!! iar cea care sa se salveze Brasovu!!! (poli se salveaza sigur nu baietzi??)

GeKuRA
1st January 2005, 23:51
Da :)

ce_bine_e
9th March 2005, 17:21
da APULUM trebuie sa retrogradeze si BACAU si GLORIA ..asta as vrea eu