PDA

View Full Version : Etapa 15: Dinamo - FC Arges



ADelPiero
22nd November 2004, 00:13
Sambata, 27 noiembrie: ora 20.15: Dinamo - FC Arges (Antena 1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ieppy
22nd November 2004, 13:14
Dupa victoria impotriva oltenilor Dinamo trebuie sa bata si pe Arges ca sa fim si noi pe podium la sfasitul turului. Ce o sa fie dupa aceea numai Dumnezeu stie. :)

Sinn Fein
22nd November 2004, 14:38
o sa fiti

Catalanul
22nd November 2004, 16:54
:mda: un meci fara istoric... va castiga Dinamo, deoarece cred ca va fi blat :rosu: deci 1 solist :(

dlgicu
22nd November 2004, 17:42
Scrieti baieti, cat vreti despre blat, non-combat, 3-0, 4-0, 4-1, poate citeste si vreunul dintre pitestenii implicati (jucatori, antrenori, conducatori) si nu mai au apoi nerusinarea sa se intrebe de ce nu au decat 400 de spectatori la un meci acasa, sau de ce aia care vin striga "DEMISIA" din etapa a 5-a si pana la sfarsit.

03-04: Dinamo - FC Arges 3-0
02-03: Dinamo - FC Arges 3-0
01-02: Dinamo - FC Arges 2-1
00-01: Dinamo - FC Arges 2-1
99-00: Dinamo - FC Arges 4-0
98-99: Dinamo - FC Arges 1-0
97-98: Dinamo - FC Arges 2-0
96-97: Dinamo - FC Arges 4-1
95-96: Dinamo - FC Arges 3-1
94-95: Dinamo - FC Arges 4-0
TOTAL: 28-4 in ultimele 10 intalniri din Groapa.

Si cu Moldovan in frunte/Sa ne dea Dinamo multe
Cu Netoiu la comanda/Sa primim goluri pe banda

Pronostic: Dinamo - FC Arges 4-1
(2 Mihalcea, 2 Niculescu - C. Tanasa 87')

P.S.: daca tot se pregateste o noua "fila de istorie" a acestor intalniri traditionale dintre Dinamo Bucuresti si Saru-Mana Dinamo (a.k.a. FC Arges) Pitesti poate il scutim pe Danut Coman de jenibilul situatiei de a incasa 4 goluri fara vina, si il titularizam pe Preda, ca oricum e de-al casei.

gicu
22nd November 2004, 17:48
Si cu Moldovan in frunte/Sa ne dea Dinamo multe
Cu Netoiu la comanda/Sa primim goluri pe banda

Care Moldovan? :D
In rest, merg si eu tot pe 4-1 :)

ultravioletcanada
22nd November 2004, 19:15
hai bre, fiti seriosi...
eu merg pe 3-1, nu 4-1 :rosu:
COMAN, STAI ACASA, DA-TE ACCIDENDAT LA ANTRENAMENT!

P.S. guardia muscel :degete: trebuie sa-si faca alt banner pt meciul asta. de ce? se vede aici: http://www.fcarges.com/home.html :D

Pustoai-k
22nd November 2004, 19:36
O sa bata dinamo si o sa termine inaintea noastra :(

bob
22nd November 2004, 19:37
argesul ar trebui sa fie solitara cu craiova! amindoua in serie b!

ultravioletcanada
22nd November 2004, 19:49
pai ma bobitza, daca am pica noi in B, de unde dracu ati mai lua si voi 6 puncte? asa, cu noi le aveti asigurate, ca asa vrea nicolescu, clownetzoiu, si altii. asa ca eu in locul tau as da acatiste sa raminem cit mai mult in A :ciocan:

Mihai
22nd November 2004, 19:49
Bate dinamo lejer! Daca ma uit la statistici mi se face rau... 10-0????

bob
22nd November 2004, 20:02
n-avem nevoie de tuicari in div. a

vlad1607
22nd November 2004, 20:11
Terminam cu o victorie...si ne rugam sa nu plece totzi care joaca ceva de la dinamo

ultravioletcanada
22nd November 2004, 20:31
n-avem nevoie de tuicari in div. a
de ce, nu va puteti pregati in voie pt CL? :evil:

vlad1607
22nd November 2004, 22:15
Lasa ca va pregatitzi voi de lupta pt promovare in curand :D

ultravioletcanada
22nd November 2004, 22:31
cum i-am explicat si colegului tau de haita, o eventuala retrogradare de-a nostra v-ar lipsi de 6 puncte :headbang: , asa ca nu ar trebui sa te bucuri prea mult.
oricum, precum se zice din batrini, "cainele :no: moare de drum lung, si voi :ciocan: de grija altora".

dlgicu
23rd November 2004, 05:24
Lasa-i frate pe caini sa latre tot din ei pana la ora meciului, ca daca jucatorii pitesteni le vor confirma spusele atunci inseamna ca au meritat tot ce li s-a spus.
Daca nu, atunci o sa avem noi grija (dupa ce eu imi fac mea culpa pentru scepticism...) sa ii facem pe catelusi sa isi muste limba.

Ayrton
23rd November 2004, 13:59
daca am pica noi in B, de unde dracu ati mai lua si voi 6 puncte?

cum de unde? pai de la prazari, de la fulgerul timiosara, etc?

Si stai flexat, ca nu se preda Moldovan cu noi, ca va fi demis daca pierde... si la cat tine el de scaunul de antrenor la Pitesti sigur nu vrea sa plece...
Si daca va predati chiar asa usor cu Dinamo, la Pitesti de ce faceti mereu figuri si nu ne dati punctele? Sau cand bate Dinamo e blat, cand bate Pitestiul meciul e pe bune? Logica infantila si penibila...

Si mai abera cineva ca da Mihalcea gol in meciul asta... Pai nu vedeti ca se fac presiuni sa fie suspendat? Sigur va fi, ca la liga lu' mitica se stie cine dicteaza... adica oierul ala ce e in campanie electorala si a declarat ca tot de Dinamo ii e frica in campionat...

Sinn Fein
23rd November 2004, 14:01
argesul ar trebui sa fie solitara cu craiova! amindoua in serie b!

cand ai invatzat sa latri? cred ca ai vrut sa spui SOLIDAR (ham ham haaam) in loc de SOLITAR (care se latra cu accent pe primul ham) dar lasa, tu sa fii sanatos, ca oricum bate Dinamo

Tudose
23rd November 2004, 14:25
ayrton, situatia lui Moldovan e neclara in acest moment. Probabil va fi demis, desi Prosport anunta ca ar putea sa evite acest lucru daca nu pierde in Stefan cel Mare.


Si daca va predati chiar asa usor cu Dinamo, la Pitesti de ce faceti mereu figuri si nu ne dati punctele?

La Pitesti am invins destul de des in ultimii ani, insa in deplasare nu am mai luat un punct inca din 1985. Ceea ce spune multe, dand nastere la speculatii daca ne gandim si la prezenta multor jucatori ai lui Netoiu in lotul Argesului.

Ayrton
23rd November 2004, 15:28
Speculatii fara rost, parerea mea...
Pai de 10 ani aveti voi jucatori de la Netoiu?

Sinn Fein
23rd November 2004, 15:57
Si eu zic la fel, speculatii fara rost. La Dinamo pierdem pentru ca echipa nu are valoare, nu pentru ca 2-3 sunt ai lui Netoiu. La Pitesti cred ca abordeaza altfel meciul, ceea ce ma face sa cred ca Argesul merge deja la Bucuresti cu ideea ca va pierde.

ADelPiero
23rd November 2004, 21:35
Arges revine in forta si bate cu 2-1 :evil:

ultravioletcanada
23rd November 2004, 21:58
:D sigur. marcheaza mihalcea pentru catei si "postasu" pentru noi (il transferam in noaptea de vineri spre simbata).

dlgicu
23rd November 2004, 22:02
Speculatii fara rost, parerea mea...
Pai de 10 ani aveti voi jucatori de la Netoiu?

Daca te uiti mai bine totul a inceput de la statistica pe care am prezentat-o cu scorurile din ultimii 10 ani, de cand am revenit in A (pentru ca ea poate fi prelungita si de la '92 inainte). Daca si statisticile sunt speculatii, atunci nu stiu pe ce baze am mai putea discuta. Adaug ca in acesti ani am batut cel putin de cate 2 ori Steaua in Ghencea, Rapidul in Giulesti, Nationalul in Cotroceni, Craiova la olteni acasa (Craiova si Drobeta) etc.

Prezenta lui Netoiu in acest an nu poate aduce decat si mai multe umbre de banuiala (in sensul asta era si postul lui Tudose daca te uiti mai atent, "... ne gandim si la prezenta...").

Dar in lipsa de dovezi si nefiind un apropiat al clubului ca sa am informatii "de uz intern" nu acuz de blat acele meciuri, dar pot sa acuz responsabilii clubului, de la presedinti pana la jucatori ca au reusit sa creeze aceasta traditie neagra, indiferent ca s-au dat la o parte sau nu in acele meciuri: nici o victorie in Groapa in ultimii 19 ani, nici o victorie la Bistrita in nu mai stau sa caut prin arhiva cati ani.

Nu am nimic cu clubul Dinamo in particular in acest caz, dupa parerea mea in cazul in care este blat de acuzat este in primul rand echipa care se da la o parte si apoi cea care invinge; in cazul in care nu e blat, cinste invingatorilor, vae victis (de aceea nici nu ma intereseaza de cate ori am invins la Pitesti, macar acolo s-a mai intamplat si asta).

Daca anul acesta vor confirma traditia, merita din plin toate acuzele care li se aduc. Daca o schimba... nici nu ma gandesc la aceasta varianta pana nu se implineste; eu zic ca numai daca ma uit la cifre, facand abstractie de orice speculatie cu Netoiu, cu generalul Berechet etc., am dreptul la aceasta atitudine.

P.S.: Faptul ca unii dinamovisti ne-ar vrea in B si pe noi si pe Craiova nu poate decat sa ma onoreze, inseamna ca suntem printre adversarii din provincie de care le este teama si inca au ramas intiparite in mintea lor momentele de sfidare ale echipei lui Dobrin si ale celei a oltenilor din anii '70-'80 la adresa celor doi "granzi" din Bucuresti.

cip_81
23rd November 2004, 22:09
1.Cu Ion Moldovan antrenor Fc Arges a castigat ultimele trei partide desfasurate la Pitesti.Aici n-a mai fost vorba de blat?

2.Gigi Netoiu are jucatori si la Otelul Galati si ati vazut ce non-combat au facut jucatorii lui.

Tudose
23rd November 2004, 22:21
P.S.: Faptul ca unii dinamovisti ne-ar vrea in B si pe noi si pe Craiova nu poate decat sa ma onoreze, inseamna ca suntem printre adversarii din provincie de care le este teama si inca au ramas intiparite in mintea lor momentele de sfidare ale echipei lui Dobrin si ale celei a oltenilor din anii '70-'80 la adresa celor doi "granzi" din Bucuresti.
Sunt intr-adevar lucruri care se uita foarte greu sau deloc. Si eu sunt bucuros si onorat de interesul si adversitatea care ni se acorda.

gicu
23rd November 2004, 22:29
dlgicu, tudose & altii...totusi si la voi au fost diversi conducatori de club, jucatori in astia 10 (zece) ani (ca si la noi de altfel). E greu de crezut ca toti au mers pe aceleasi coordonate :) Daca stau bine sa ma gandesc, victoriile impotriva voastra pe vremea lui Mutu, Barbu & co. nu erau chiar usoare...

dlgicu
24th November 2004, 01:12
Exact, nu poti afirma ca intotdeauna s-a mers la intelegere, totusi rezultatele cu cele doua echipe din semnatura mea sunt cele care sunt, unice probabil pentru clubul FC Arges (poate si pentru Dinamo, nu stau sa caut prin statistici... probabil cu Bistrita sa mai aiba cainii astfel de performante, ca sa inchidem cercul).

Singurii care pot indrepta starea de lucruri sunt responsabilii clubului cu organizarea, pregatirea si evolutia in timpul jocului (altfel spus: conducatorii, antrenorii si jucatorii echipei). Numai ei pot sterge din rusinea pe care o simte un suporter pitestean cand asista la unul dintre cele doua meciuri in fiecare an, si catre ei au fost adresate toate postarile mele de pe acest thread.

gicu
24th November 2004, 03:06
pai nu, eu ziceam ca daca n-ati reusit atunci cand ati avut echipa...acu' slabe sanse, cu tot cu stare de lucruri :)

Seahawk
24th November 2004, 06:22
bate Dinamo clar..2-0 :sleep:

BornWild
24th November 2004, 08:22
Meciul in care Netoiu va centra ,Netoiu va da cu capu'........unul din blaturile de baza din campionatul intern :rosu:

Sinn Fein
24th November 2004, 10:28
Meciul in care Netoiu va centra ,Netoiu va da cu capu'........unul din blaturile de baza din campionatul intern :rosu:

cum il putem convinge pe netoiu sa dea cu un gol mai mult pentru noi ? :))

vlad1607
26th November 2004, 23:38
Castigam si ne rugam :) ca MOs Craciun sa ne lase fara porcea si restul :D

Zapada
27th November 2004, 19:56
Dinamo bate azi deoarece are 12-14 jucatori pe teren (incl. arbitri de partea lor ca de obicei)

Rechinul Ucigas
27th November 2004, 21:04
Sper Macar Intr-un Egal !!! Dar Cum Este Utima Etapa , Acasa La Dinamo , Sunt Sigur Ca Arbitrii Vor Tine Cu Idolii Lor !!! (dinamo )
Sa Castige Argesul !

FARIST PANA LA MOARTE !!!

Pustoai-k
27th November 2004, 21:59
2-0 pt dinamo :(

Vadim
27th November 2004, 22:13
Se pare ca cainii au misiune sa dea 4 si sa treaca pe 2. Ar fi ceva cu 6 infringeri sa prinzi locul 2 la final de tur...

tanita
27th November 2004, 22:16
ma uitam in pauza la borcea. ce entuziasmat este ca bate pe fcarges... :headbang:
GT

Pustoai-k
27th November 2004, 22:34
doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee dinamo e pe 2 nu se poate asa ceva :((((((

ultravioletcanada
27th November 2004, 22:37
Dinamo trebuie sa inscrie de cel putin 4 ori pentru a termina turul pe locul 2, si pentru a se face de ras in cupele europene.
:headbang: :headbang: :headbang:

miril
27th November 2004, 22:38
6-0 si Dinamo va termina turul pe locul doi. Vai de campionatul nostru! Ce paraca-i prima data.

Pacala
27th November 2004, 22:46
ar trebui schimbat tutulatura campionatului intern...sa-l numim dinamoviada
De aia urasc dinamovistii ,steaua atat.....

miril
27th November 2004, 23:07
Ma rog, se pare ca regulile dupa care Dinamo cu golaveraj inferior trece pe locul doi ma depasesc. Probabil intra in vigoare acelasi tip de sistem de reguli ca si tragerea la sorti a Cupei Romaniei. Tocmai bine cu o zi inainte de alegeri.

uti2102
27th November 2004, 23:08
Cu toate ca nu mai obishnuiesc sa scriu pe thread-urile altor meciuri decat ale Stelei acum fac o exceptzie.
Tzin sa le transmit dinamovishtilor ca-i compatimesc. Nu vor ajunge nicaieri in acest mod. Se mint singuri, mai important chiar decat faptul ca mint o tzara intreaga. Probabil vor mai cashtiga inca un trofeu fabricat (cupa) insa mai mult ca sigur se vor face din nou de rushine in Europa.
Imi pare rau ca-i supar pe unii, insa asta e adevarul. RUSHINE DINAMO !!!
Rushine shi jucatorilor de la Argesh, protagonishtii unei regii ieftine !!! RUSHINE ! :rosu:

Tudose, cum sta treaba pe-aici ?! Cu noi jucatzi pe viatza shi pe moarte iar cu ashtia exersatzi atacuri supranumerice cand mingea e la adversar ?! :mda:

PS :
Pentru totzi dinamovishtii care probabil se vor obosi sa-mi raspunda ! NU O FACETZI ! Avetzi un pic de bun simtz !

dlgicu
27th November 2004, 23:19
4-0 si istoria rusinii continua sa fie scrisa de personajele care poarta azi culorile clubului FC Arges

Zebrone
27th November 2004, 23:23
jenant si penibil de altfel nota obisnuita a unei echipe care si-a castigat un loc in istorie si prin performantele obtinute in alt mod decat pe teren. nu mai e nimic de spus decat ca eu unul nu inteleg suporterii dinamovisti care nu au nici macar fairplayul de a recunoaste ca blatul a fost intotdeauna prima optiune a acestei echipe :rosu:

BlueEnergy
27th November 2004, 23:36
Eram sigur ca bate Dinamo pe Arges insa nici cu scorul asta si dupa cum ziceti unii dintre voi ca Argesul nu a jucat mai nimic. Nu am vazut meciul, nu comentez. Ii asteapta Steaua in Ghencea in primavara pe Dinamo!:D

Mihayi
28th November 2004, 00:24
Dinamo a aratat ca joaca fotbal.
Numai invidiosii spun ca s-a predat F.C.Arges.Este nesimtire sa afirmi asemenea chestii.
Luam si anul asta titlul.Suntem cei mai tari!!!

nsd
28th November 2004, 00:35
De fapt nesimtire e sa afirmi ceea ce tocmai ai scris - ca s-a jucat fotbal.

Pustoai-k
28th November 2004, 00:40
RUSINE! :rosu:

Mihayi
28th November 2004, 00:42
Vom ajunge sa luam titlul,acolo vom ajunge.De frica zi spus ce ai spus mai alpopa.
Cum anul trecut erati pe primul loc si l-ati pierdut la sfarsitul turului anul asta vom lua titlul la sfarsitul returului.
Asta a fost un pas(trecerea pe locul secund).

Pustoai-k
28th November 2004, 00:48
iar o sa scoata Borcea din buzunar o gramada de bani...ca sa castige cupa...titlu... :(

andrei_cj
28th November 2004, 00:54
Blat Clar!
Lasa ca va batem si in retur ca si in tur la cluj cu 4-2 :-) si ii ajutam pe Rapid sa se apropie de locurile fruntase!

vlad1607
28th November 2004, 01:15
Sunteti Bolnavi domnilor..si domnisoarelor! :D Sper sa va putetzi trata ! Pe bune...

Catalanul
28th November 2004, 01:19
4-0, exact cat va trebuia pentru a va instala pe locul 2 :mda: ce coincidenta :rosu:
:degete: DINAMO :degete:

vlad1607
28th November 2004, 01:22
Si dc terminam turul pe 2 ce castigam jucam in Champions League?BOALA CURATA GANDIREA ASTA....A unora de pe aici :( :( :( :(

Tudose
28th November 2004, 01:27
Tudose, cum sta treaba pe-aici ?! Cu noi jucatzi pe viatza shi pe moarte iar cu ashtia exersatzi atacuri supranumerice cand mingea e la adversar ?! :mda:

Popica, eu sunt sincer de parere ca nu a fost vorba de blat... asta e valoarea jucatorilor care, cu exceptia lui Danut Coman si partial a lui Sava au facut figuratie... iar jocul facut de echipa e rusinos!

Catalanul
28th November 2004, 01:27
mai bine recunoaste ca a fost BLAT si lasa-ne pe noi cu bolile tale cu tot :mda:

vlad1607
28th November 2004, 01:28
Lasa ca ei nu intelg..mai tre sa apara mariusmadmin sa ne spuna si el ca a fost blat si gata..e lista completa :D Penibil!!!!

TopCat
28th November 2004, 02:28
Ceea ce ma deranjeaza pe mine nu e ca in Romania se fura ci ca se fura pe fata. Si nu inteleg cum suporterii acestei echipe de 2 bani :no: chiar se bucura de astfel de pseudo victorii. Mai catei chiar asa chiori sunteti sau ati ajuns sa va cunoasteti valoarea si acum apreciati un meci 100% trucat ca fiind unul veritabil? :rosu: De fapt sa stiti ca nu mintiti pe nimeni cu furaciunile voastre. Nici macar pe voi. Ce vreti voi de fapt? Inca o sansa de a face Romania de ras? Nu va mai deranjati ca de asta se ocupa chiar echipa nationala.Stiti care e diferenta dintre voi si /hello STEAUA ? Stiti de ce STEAUA /hello are cei mai multi suporteri? Pentru ca STEAUA fie ca invinge fie ca pierde o face corect ! :ok: Poate ca voi, suporteri orbiti de fanatism, nu vedeti murdariile echipei voastre. Dar restul tarii are ochii limpezi. Uite un mic motiv pentru care :degete: dinamo :degete: este atat de urata de majoritate. Oare de ce /hello STEAUA /hello este atat de iubita???

uti2102
28th November 2004, 02:30
Cum potzi sa spui Tudose ca n-a fost blat cand fudashii Argeshului fugeau de adversar ?! Cand linia defensiva a Argeshului era la 10 metrii de mijlocul terenului, iar 3 dinamovishti intrau singuri-singurei in careu ?! Asta e cea mai ieftina regie pe care-am vazut-o de la faimosul Ceahlaul-Dinamo. Nu credeam ca o sa mai vad asha ceva. :o: Sunt de-a dreptul uimit.
Ceva imi spune ca maine seara, la ora 21, o sa avem cu totzii parte de o noua scarboshenie de acest gen..... :mda:

vlad1607
28th November 2004, 02:47
SUNTETI PENIBILI ! Incercatzi sa va tratatzi baietzi ca nu mai avetzi multe sanse....sa scapati....sper binele vostru o zic ..asta dc intelegetzi ceva ...probabil NU ...:(

uti2102
28th November 2004, 02:50
Daca e cineva penibil aici ala eshti matale. Du-te pe DOL, ca acolo nu se simte. Suntetzi de-a dreptul lipsitzi de bun-simtz !!!
Echipe ca Farul, care au jucat pe bune, probabil ca nu au dreptul sa termine pe primele locuri. Nu cumva sa joace altzii in cupele europene, sa joace tot aia care fac de rushine fotbalul romanesc.... :jerk:

MARCELC
28th November 2004, 02:54
Dinamo a aratat ca joaca fotbal.
Numai invidiosii spun ca s-a predat F.C.Arges.Este nesimtire sa afirmi asemenea chestii.
Luam si anul asta titlul.Suntem cei mai tari!!!


Uitati-va la Steaua, n-a luat nimic in Romania
dar afara bate tot, Dinamo ce face??? AUD ??
Se vede si de pe LUNA
ca face NUMAI BLATURI -R U S H I N E ! !! !!


HAI POLI TIMISOARA!!!!!!!!!!!!!

vlad1607
28th November 2004, 02:58
Marcele mintea ta e un Tort diplomat nu un..blat :D

TopCat
28th November 2004, 03:04
Poate ca suntem penibili dar nu pentru motivul la care te gandestu tu ci pentru cu totul altul. Suntem penibili ca ne chinuim atata sa va deschidem ochii aia impaienjeniti (cand am putea sa va lasam asa miopi si sa ne distram si noi alaturi de o Europa intreaga care deja va priveste ca pe niste elevi de clasa a 2-a care joaca fotbal in curtea scolii) . De ce ar avea cineva ciuda pe voi??? lol Dimpotriva speram din tot sufletul sa NU ajungem vreodata ca voi. Si pentru ca polemicile ar putea dura la nesfarsit, aduce-ti-va aminte de vorba aia batraneasca : CAND 3 SPUN CA ESTI BEAT, DU-TE SI CULCA-TE! Noapte buna dinamo! Forzza STEAUA!!! EUROPOOOOOO, DASCHIDE FA USILE CA VENIM! /hello /hello /hello /hello /hello

vlad1607
28th November 2004, 03:05
Voi sa datzi cantitatea de branza suficienta si totul e in regula :D

TopCat
28th November 2004, 03:12
Tipic cainesc. :rosu: V-ati cam :headbang: joi. :happy :happy :happy :happy :happy Pacat ca nu intelegeti ca noi, de fapt, va vrem binele. Nu neaparat binele vostru cat al Romaniei. Acum logic vorbind, ce dracu stiti voi sa faceti in Europa?????? Asa ca lasa-ti-neeeeeee, lasa-ti-neeeeeee......
Chiar, de ce nu incercati sa va faceti o echipa de cricket??? poate ati avea succes :happy :happy :happy

Deluxe
28th November 2004, 03:18
I´ll wait until to see the highlights of the game, but generally the Romanian fans criticize very easily these suspects games.

As I said before, I haven´t watched the game but it seems that it´s impossible that Dinamo can win 4-0 a game without "blat", at least according to some of you.

TopCat
28th November 2004, 03:24
Deluxe where are you from?

vlad1607
28th November 2004, 03:28
TopCat sa fii sanatos!

TopCat
28th November 2004, 03:32
vlad1607 si tu sa fii sanatos dar sa tii intotdeauna ochii larg deschisi!

vlad1607
28th November 2004, 03:35
Ochii sunt larg deaschisi..tocmai de aia remarca si probleme patologice ale unora de pe aici...

cip_81
28th November 2004, 03:37
Ha ha ha,s-au gasit suporterii echipei dintre cimitire sa dea din plisc.Dar ei au uitat de 5-0 cu Craiova,cum jucatorii nu stiau cum sa scape de Rednic?Au uitat de 5-1 cu satelitul din Cotroceni?De celebrul 8-1 de la Tmisoara nici nu mai pomenim.

chico
28th November 2004, 03:37
Deluxe where are you from?

zi-i de mama sa vezi cum pricepe. E vreun romanas de ala care e venit aici in state de vreo 2-3 ani si refuza sa se identifice ca roman ...ca multi sunt de astia...:(

vlad1607
28th November 2004, 03:39
cip asa sunt ei....mai....:D

TopCat
28th November 2004, 03:42
Desii, atunci cand ai ochii impaienjeniti, nu prea poti vedea mare lucru daca nu-i inchizi putin. Ziceai ca ai ochii larg deschisi??? Eram sigur :D

vlad1607
28th November 2004, 03:43
Ce sigur esti tu...asa in felul tau...:))

TopCat
28th November 2004, 03:46
Ha ha ha,s-au gasit suporterii echipei dintre cimitire sa dea din plisc.Dar ei au uitat de 5-0 cu Craiova,cum jucatorii nu stiau cum sa scape de Rednic?Au uitat de 5-1 cu satelitul din Cotroceni?De celebrul 8-1 de la Tmisoara nici nu mai pomenim.
Un scor bun (mare) nu inseamna neaparat ca jocul a fost vandut. Miscarile jucatorilor lasa impresia blatului :D

vlad1607
28th November 2004, 03:47
Exact pisicutzo exact...hahaha

TopCat
28th November 2004, 03:49
Sa inteleg ca n-ai vazut meciul de azi? :D

vlad1607
28th November 2004, 03:50
intelegi prost :D am fost la meci :D

cip_81
28th November 2004, 03:51
Un scor bun (mare) nu inseamna neaparat ca jocul a fost vandut. Miscarile jucatorilor lasa impresia blatului :D

Ia gajaitul tau mecanic lasa impresia ca esti strain de sportul asta.La intrebari nu raspunde nimeni se pare.

vlad1607
28th November 2004, 03:51
Impresia e o certitudine in cazul asta...o axioma :)

uti2102
28th November 2004, 03:56
Daca atzi ajuns sa comparatzi 1-8 la Timishoara sau 5-1 impotriva Natzionalului cu meciul de aseara, inseamna ca suntetzi paraleli cu fotbalul.
Nu e vorba de scor, puteatzi sa cashtigatzi shi cu 15-0, nu ma intereseaza. E vorba de atitudinea adversarilor, care se dadeau la o parte din partea catzeilor...Dar nu ma ashtept de la voi sa recunoashtetzi ceva. Noapte buna, somn ushor, vise placute cu Borcea shi Champions League.

cip_81
28th November 2004, 03:57
Cred ca cel mai bine ar fi sa-i lasam sa regurgiteze pana nu mai pot.Multi fac parte din categoria celor din bancurile cu nebuni...umbla goi prin casa,se uita in oglinda,isi vad fundul si spun ca asta pe care-l au s-a crapat si tre' schimbat.Atat ii duce bibilica,atat fac.

vlad1607
28th November 2004, 03:58
Amin :d

Deluxe
28th November 2004, 04:05
I´m Spanish

B|gBr0th3r
28th November 2004, 04:06
La noi o sa vina primavara!!! La voi restul cand vine??? FORZZA STEAUA!!!! :jerk:

TopCat
28th November 2004, 04:07
Si cand te gandesti ca voi chiar visati la Champions League.... :jerk: Bine ca ne-a facut de ras anu` asta doar echipa nationala ca daca ne mai faceati si voi nu cred ca ne mai spala rusinea nici oceanu Atlantic :evil:

vlad1607
28th November 2004, 04:12
Que Tal Deluxe?

TopCat
28th November 2004, 04:13
Lool ati auzit de unde este Deluxe???? Mare imputiciune trebuie sa fie in groapa daca a ajuns mirosul pana in Spania.

Deluxe
28th November 2004, 04:13
Bien Vladut bien ;) pero no creo que el resto entiende mucho español...

B|gBr0th3r
28th November 2004, 04:15
Deocamdata singura echipa care loveste la ficat si peste hotare si nu loveste sub centura ca in meciul de azi dintre doua echipe al caror nume no sa-l pronunt tocmai pentru a nu chema diavolul ramane si va fi intotdeauna STEAUA

vlad1607
28th November 2004, 04:16
Noapte buna tuturor :)

B|gBr0th3r
28th November 2004, 04:19
deluxe yo entiendo me no puedo parlar mui bien

TopCat
28th November 2004, 04:20
Noapte buna vlad ! Noapte buna catei! Noapte buna dinamo!!!!!!! BUNA DIMINEATA STEAUA!!!!!!!!!!!! /hello /hello /hello /hello /hello

Deluxe
28th November 2004, 04:21
Lool ati auzit de unde este Deluxe???? Mare imputiciune trebuie sa fie in groapa daca a ajuns mirosul pana in Spania.

I´m interested on Romanian football and I follow the league all the weeks ;)

And I´m neutral. I´m not Dinamo, Steaua, Rapid or Farul fan...all the teams are equal to me in that sense.

B|gBr0th3r
28th November 2004, 04:22
cine se trezeste dimineata departe ajunge

Deluxe
28th November 2004, 04:23
deluxe yo entiendo me no puedo parlar mui bien

Ok amigo. Yo tampoco puedo hablar muy bien el rumano y por eso prefiero hacerlo aqui en inglés, asi no hago el ridiculo :D

Dar eu vorbesc putin romanesc... :)

B|gBr0th3r
28th November 2004, 04:26
Deluxe english is better!

Deluxe
28th November 2004, 04:27
I know :)

Deluxe
28th November 2004, 04:29
deluxe was my spanish correct? :))

Well, not completely but I could understand you. :cool:

You should say: "Deluxe yo entiendo pero no puedo hablarlo muy bien"

B|gBr0th3r
28th November 2004, 04:40
deluxe what's the time in your country?

Deluxe
28th November 2004, 04:49
One hour less than Romania

flaviuss
28th November 2004, 05:44
Ma uimeste cata frustrare se poate aduna in mintile unora chiar si asa bolnave...daca pui la indoiala corectitudinea unui astfel de meci sigur esti bolnav...si inca grav sau poti sa recunosti ca esti subiectiv si atunci nu-mi ramane decat sa te dispretuiesc sau sa imi fie mila de tine in cel mai rau caz ,fiindca ai facut alegerea gresita...
Probabil daca minunata noastra conducere nu era asa ahtiata dupa bani ,probabil daca Ando o lua mai lent cu noi veniti ,probabil daca nu castigam TOT anul trecut ca jucatorii sa mai aibe pt ce lupta ....iar eram cocotati sus in varf si probabil eram undeva prin Europa si noi ...SIngura mentalitate adevarata este tot a noastra si degeaba va tot agitati voi pe aici ca tot noi suntem aia care calca tot in picioare de la spurkati ,la prazari ,violati sau tigani...
SOPRA TUTTI SIAMO NOI ...THE RED DOGS ARE EVERYWHERE

vlad1607
28th November 2004, 09:16
ZI Flavius in continuare ca bine le mai zici :D

Pacala
28th November 2004, 09:55
SIngura mentalitate adevarata este tot a noastra
:D mentalitate de slugi sovietice...mentaliate de ********i si militieni...slugoii tuturor dictatorilor si gevernelor....mentaliate de blatuitori si de hoti....mentaliate de.. :jerk:

vlad1607
28th November 2004, 09:57
Mentalitate de prazari....ce traiesc mereu la limita ridicolului(Pardon,o depasesc cu brio! :rosu: )....an de an asteptatzi meciurile cu Dinamo...pe care,Evident,le pierdetzi...si istoria se repeta....
Pacala:in penultima etapa noi va retrogradam :D :D :happy

:degete: :degete: :degete:

Pacala
28th November 2004, 10:05
ce sa retrogradati voi amaratilor?
ati castigat 2 ani prin blaturi cu netoiu ,anul trecut cu serea si acum si va credeti fotbalisti... sinteti pe doi datorita blaturilor , aveti echipa cel putin la fel de slaba ca a Craiovei numai ca la Craiova macar era scuza certurilor...... tu iti inchipui cumva ca fotbalisti ca Iébadea,Iordache, szemeghin, alistar, goian, margaritescu, tames ,mihalcea ,irimia pot sa joace fotbal ? :D .....aia este echipa de blaturi...

voi sinteti la nivelul Craiovei care este in plin scandal, dar sinteti mult inferiori Rapidului, Nationalului
Despre steaua cred ca nici voi n-aveti curajul sa vorbiti.... :D

vlad1607
28th November 2004, 10:14
Ce fan de Divizia B o sa mai fii tu...fanul perfect :D

Pacala
28th November 2004, 10:23
ma ...dar tu chiar dai aceeasi replica la toate thredurile? :D
te las atunci......... :D

vlad1607
28th November 2004, 10:25
Incerc sa te obisnuiesc cu rrealitatea....sa nu ai un soc prea mare la vara :D

R. O`Sullivan
28th November 2004, 10:34
Bataie de joc... Sunt curios daca Dinamo avea nevoie de 10 goluri ce facea ? :). Pana si comentatorii au fost ironici in final `` Se joaca pentru a nu se strica socoteala lui Dinamo`` :D:

vlad1607
28th November 2004, 10:39
Si pt a va accentua voua boala :D

R. O`Sullivan
28th November 2004, 10:54
Nu intru in polemica cu tine... Esti prea disperat si probabil singurul suporter dinamovist care mai are nas sa apara... Rad in hohote ca restul tarii. Si cand ma gandesc ca meciul a fost si televizat :D: . Ce rusineeee

vlad1607
28th November 2004, 10:56
Vezi sa nu te inneci in ....

R. O`Sullivan
28th November 2004, 11:00
Repet: Cu cat esti mai disperat cu atat forumistii o sa rada mai tare... Daca tot postezi macar fa-o cu folos: Spune ceva constructiv... Daca poti si ai pregatirea . Spun asta deoarece pe acest forum apar din pacate tot felul de ``caractere``. Nu da dovada ca esti unul din aceia

Tudose
28th November 2004, 11:01
Cum potzi sa spui Tudose ca n-a fost blat
Spun ca nu a fost blat pentru ca m-am obisnuit cu "valoarea" si evolutiile foarte oscilante ale jucatorilor Argesului. Ca sa fac referire numai la acest tur de campionat, aici a mai incercat ceva-ceva Marius Sava, dar am vazut si meciuri mai slabe, in frunte cu cel de la Bacau, unde s-a expediat un singur sut anemic pe spatiul portii in final. Urmatoarea etapa am pierdut acasa cu Brasovul (meci jalnic), apoi am jucat bine la Timisoara si am castigat cu 2-0... Sper sa nu urmeze banatenii modelul tau si sa ne acuze ca altora le-am dat puncte (aveam si de unde...), iar cu ei jucam pe viata si pe moarte, ca avem ceva contra lor... Pur si simplu asta e mentalitatea de a te duce dinainte invins in Stefan cel Mare :ciocan: si valoarea jucatorilor... :ciocan:, dintre care doar Coman e cu adevarat profesionist.
Daca se acorda hent la Danciulescu la primul gol sau golul lui Tanasa nu era anulat in mod eronat se termina 3-0 sau 4-1. Nu ca asta ar fi sters din rusinea evolutiei de aseara, dar macar Dinamo nu mai urca pe locul 2 si nu mai erau speculatii.

vlad1607
28th November 2004, 11:05
Caractere suntei voi pt ca suferiti de o boala grava..stiti voi care

R. O`Sullivan
28th November 2004, 11:12
Tudose: Dar era greu dupa ce se facea 4-1 sa mai dea Dinamo un gol si sa se refacea diferenta anuntata deja inca de la inceputul meciului? Nu se termina pana nu se facea 5-1. Interesant nu? Oricum fiind vorba de Dinamo presa o sa vorbeasca cu jumatate de gura... Mai ales daca autorul articolului o fi vreun suporteras disperat :D:
Astept argumente si nu postari gen Vlad1607

vlad1607
28th November 2004, 11:15
Argumentele nu au nici o valoare acum..pt ca asta e boala curata...la orice meci sritzi totzi cu gura...maine poimaine osa va aud ca si cu stielutza a fost blat...O sa intrati in tratatele de medicina cu boala voastra..pe bune!

Tudose
28th November 2004, 11:17
Tudose: Dar era greu dupa ce se facea 4-1 sa mai dea Dinamo un gol si sa se refacea diferenta anuntata deja inca de la inceputul meciului? Nu se termina pana nu se facea 5-1. Interesant nu?

Desigur, nu se termina pana nu se facea 5-1. In loc sa plonjeze, Coman ar fi lasat in poarta lovitura libera din final si regia era asigurata.



Astept argumente si nu postari gen Vlad1607
Argumente am adus, asta e opinia mea, ca valoarea jucatorilor de la FC Arges este in cauza.

vlad1607
28th November 2004, 11:20
<Mai nene ti se apre ca Argesu e mare echipa? uite de exepmlu ce a facut cu Alba Iulia...Da asta nu vezi..esti bolnavior :D

Tudose
28th November 2004, 11:30
Adevarat, si meciul din etapa predecenta cu Alba Iulia se incadreaza la categoria celor foarte slabe, alaturi de cele pe care deja le-am enumerat... iar Apulum era o echipa de coada clasamentului, venita pe deasupra si cu formatia a doua. Asta e valoarea, din pacate... :ciocan:

andreiush
28th November 2004, 11:33
Si totusi...de ce se vorbeste de blaturi numai la meciurile lui Dinamo sau Gloria??

vlad1607
28th November 2004, 11:34
Pai da Tudose..da alde R.O'Sullivan nu vad lucrurile astea....turma e la putere..gandirea lipseste cu desavarsire...traiti in aceeasi dulce mediocritate in continuare! Sunteti penibili!


Si totusi...de ce se vorbeste de blaturi numai la meciurile lui Dinamo sau Gloria??

LA Gloria e evident de ce....
LA Dinamo...de ce nu? cum sa nu dea ei in caini?sunt penibili! :degete:

andreiush
28th November 2004, 11:38
La Dinamo de ce nu..zici tu. Inseamna ca sunt motive sa se vorbeasca despre blaturi si la Dinamo.

vlad1607
28th November 2004, 11:40
Nu ma iau de tine ca ai inteles aiurea pt k imi e f simpatica zona :)..mai ales ca am si legaturi in Negresti Oas :D

R. O`Sullivan
28th November 2004, 11:48
Orice s-ar spune ... Discutia e interesanta. A intrat aici si Vlad1906 care mi se parea pe dinafara.

Bune argumente Tudose... Numai ca noi facem greseala sa judecam valoarea unei echipe dupa un meci (Exemplu: O echipa castiga un meci e revelatie, daca pierde 2-3 meciuri e catalogata drept retrogradata sigura. De vina aici e presa sportiva care e de o valoare indoielnica...)

Fireste ca se vorbeste si de Dinamo nu doar de Gloria nu doar asa... de dragul discutiei. Exista prea multe antecedente. Mai grav e ca pe langa cele doua mai sunt si altele, dar ele sunt principalele

Paul
28th November 2004, 12:48
tipic romanesc
Daca ne gandim putin , sezonul trecut pentru a deveni campioana de toamna Dinamo tot de golaveraj avea nevoie ... si a batut 7-0 pe Ceahlaul ...


Acum vine Borcea si zice ... un tur excelent ... suntem pe 2 suntem in grafic ...

asta este , oricum putin imi pasa de Dinamo atat timp cat noi ne vedem de joc si jucam bine
P.S. Bine ar fi fost daca Bor-Tcha si Ne-Tzo-Yu , s-ar fi luat dupa Be-ka-lee si Se-ke , care au dat`o de meci curat intr`o blat anticipat de multi "specialisti " ...

anti-prazari
28th November 2004, 12:49
Daca nu pleaca Petre Danciu si Niculescu in iarna...si se intareste apararea...avem sanse la titlu....iar moare jijii beeecali de ciuda :D
PNG nue PNG :D

Paul
28th November 2004, 12:58
Pai da Tudose..da alde R.O'Sullivan nu vad lucrurile astea....turma e la putere..gandirea lipseste cu desavarsire...traiti in aceeasi dulce mediocritate in continuare! Sunteti penibili!



LA Gloria e evident de ce....
LA Dinamo...de ce nu? cum sa nu dea ei in caini?sunt penibili! :degete:


al dracului cu penibilitatea asta
deci nu sunt penibili cei care umbla cu jeguri ci sunt penibile cei care le acuza ???
fii serios ... cand 5 iti zic ca esti rupt in gura de beat ... te duci si te culci

Uite niste linkuri utile :
ProSport (http://www.prosport.ro)
Gazeta Sporturilor (http://www.gsp.ro)

Poate te convingi de blat ...
Ce parere ai daca traiam sa zicem in Anglia ...
de ce Anglia ... acolo se poate paria si pe scor exact la un meci. ... si pentru scoruri gen 4-0 indiferent pt . cine cotele sunt de cel putin 50-60 la 1

Iar la Observator / Sport de la Antena 1 asa a inceput comentariul :
"Dinamo are nevoie de 4-0 pentru a termina turul de campionat pe locul 2 "
Al draq de coincidente ...

Rusine :rosu: Dinamo

anti-prazari
28th November 2004, 13:00
somn usor paul :D

vlad1607
28th November 2004, 13:12
Paul esti bolnav vad eu...

ADY19
28th November 2004, 13:25
Nu e vorba de boala la noi...ci invers. Toti dinamovistii au un complex fara de Steaua(uitati-va pe DOL) si o sa va minunati de persoanele care posteaza pe acolo. Primul gol a fost un hent evident la Danciulescu iar arbitrul era la 4 metri..si dintr-o data a orbit :o: Nu a vazut faza. Golul argesenilor a fost invalidat pe nedrept, ca doar le strica graficu lu borcea&comp. :degete: :degete:

vlad1607
28th November 2004, 13:27
Cand vad ce scrii tu inteleg de ce esti frustrat..poate reusesti sa te tratezi .

corinutza_88
28th November 2004, 13:37
rrusinnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeee dinamo !
iau ati aratat ca sunteti bucatarii sefi in prepararea balturilor!
la voi coincidentele sunt peste 100%!
inca o data rusinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeee si imi pare rau ca universitatea nu are o echipa care sa va scoata fumurile din cap!

vlad1607
28th November 2004, 13:38
vad ca au aparut si forumistii de Divizia B ...hahaha

cip_81
28th November 2004, 13:39
Asta pentru 15 etape...de la anul ii vedem pe la sectiunea de divizia b.

vlad1607
28th November 2004, 13:41
si pe ei si pe adevaratyzi din bargadiru...mari fotbalisti si aia :happy

ADY19
28th November 2004, 13:43
Cred ca bolnavi sunt jucatorii argesului care atunci cand primesc goluri zambesc.... :evil: le-o fi promis borcea un mos craciun incarcat cu daruri :happy. Cand o tara intreaga(-dinamovistii) vede ce mizerie a fost in meciul ala... cine are dreptate? Penibili. Si lasa posturile cu indemnuri la tratament....Daca tot dai un raspuns scrie ceva interesant si nu prostii spuse de un copil de 2 ani

vlad1607
28th November 2004, 13:46
ti+au zambit tie si noi nu stim.....copil de 2 ani ca sa intelegetzi sa nu facetzi un efort prea mare intelectual...

cip_81
28th November 2004, 13:48
I-o fi trimis lui bezele..."De la fotbalistii lui Fc Arges pentru aditza cu multa dragoste".

vlad1607
28th November 2004, 13:51
probabil ca asa a fost

ADY19
28th November 2004, 13:52
Specific lu dinamo ...daca nu sunt in stare sa faca ceva corect,se duc la tolba lu Borcea care aranjeaza imediat. Nu mi-a zambit mi-e dar s-a facut de rusine pentru ca a acceptat asa ceva. Rusine lor si dinamovistilor. Mai schimba si tu replicile....spune ceva mai interesant...

vlad1607
28th November 2004, 13:52
intelegi daca spun altceva? ma mir..

ADY19
28th November 2004, 13:55
Nu mi-o trimis mie nimic. Dar Borcea sigur le-o trimis ceva....ceva verzisori...ca sa treaca si ei iarna cu bine :lol:
pana acuma nu ai spus nimic altceva...deci macar incearca. Sau nu poti?

BornWild
28th November 2004, 14:05
cand ai invatzat sa latri? cred ca ai vrut sa spui SOLIDAR (ham ham haaam) in loc de SOLITAR (care se latra cu accent pe primul ham) dar lasa, tu sa fii sanatos, ca oricum bate Dinamo




Kokojanel,lasa-i frate ca asa sunt toti......dar eu mor de ras cand incearca si ei sa se dea "teligenti".... cand te gandesti ca unul dintre membrii marcanti a-i adunaturii lor este "Mutu"..defapt este imaginea fidela a lor ,acest "Mutu". :yeah:

Paul
28th November 2004, 15:03
Nu e vorba de boala la noi...ci invers. Toti dinamovistii au un complex fara de Steaua(uitati-va pe DOL) si o sa va minunati de persoanele care posteaza pe acolo. Primul gol a fost un hent evident la Danciulescu iar arbitrul era la 4 metri..si dintr-o data a orbit :o: Nu a vazut faza. Golul argesenilor a fost invalidat pe nedrept, ca doar le strica graficu lu borcea&comp. :degete: :degete:

despre individu` asta de helesteanu pritenii stiu ceva

Anu` asta au fost 4 meciuri Dinamo - FC Arges

1. Dinamo - FC Arges 3-0 , prima etapa din retur , arbitru Helesteanu , a :rosu: un pitestean la 0-0

2. FC Arges - Dinamo 1-0 , Cupa Romaniei , tur ... asta e Dinamo :ok:

3. Dinamo - FC Arges , arbitru Helesteanu , a :rosu: pe Marincau (care fusese eliminat si in prima etapa din retur , Marincau a fost dat afara ulterior)

4. DInamo - FC Arges 4-0 , ieri , Helesteanu nu a vazut hent la Danciu , a anulat un gol etc

cip_81
28th November 2004, 15:09
Kokojanel,lasa-i frate ca asa sunt toti......dar eu mor de ras cand incearca si ei sa se dea "teligenti".... cand te gandesti ca unul dintre membrii marcanti a-i adunaturii lor este "Mutu"..defapt este imaginea fidela a lor ,acest "Mutu". :yeah:

Ce faci?Generalizezi?Pai,vrei sa-ti spun eu cine fac asta?

P.S. Dadeai lectii unuia sau altuia,obligandu-i sa se duca la scoala...primul care ar trebui sa o faca esti chiar tu...primesti in dar de la mine un praz vestejit daca ai habar la ce ma refer.

vladi
28th November 2004, 15:24
Golul Argesului de 4-1 a fost anulat aiurea....nici cu atit nu ne-am ales :-)

Zapada
28th November 2004, 15:26
echipa militienilor jmenari a luat jumatate din cupe si campionate cu arbitri si cu asta am spus totul

daca au reusit dinamosvisti sa falsifice rezultatul la alcolemie de la 1,6 la 0,8 la mie pentru a-l scapa pe criminalul care a omorit un om cu masina, de ce sa nu poata jmenarii militieni sa santajeze si un arbitru sa tina cu ei?

cip_81
28th November 2004, 15:34
echipa militienilor jmenari a luat jumatate din cupe si campionate cu arbitri si cu asta am spus totul

daca au reusit dinamosvisti sa falsifice rezultatul la alcolemie de la 1,6 la 0,8 la mie pentru a-l scapa pe criminalul care a omorit un om cu masina, de ce sa nu poata jmenarii militieni sa santajeze si un arbitru sa tina cu ei?

Daca nu cunosti stai in banca ta.Chestia cu alcoolemia era la Semeghin..care nu a omorat pe nimeni.El doar a parcat masina in hotel.

Squad04
28th November 2004, 17:53
A fost un blat ordinar!!!!PENIBIL chiar!!!! Nici macar nu le e rusine....
Mai bine un campionat ratat decat unul CUMPARAT!!!! :rosu:

Vadim
28th November 2004, 19:20
Cred ca daca era nevoie de 9-0 se dadeau noua goluri... Daca era 3-0 in minutul 90, se termina meciul cind facea Dinamo baremul...

flaviuss
28th November 2004, 19:25
Toata lume e pe noi ca cica ar fi fost blat ...Da stielutza cu nationalul (stiaua 2) ce a fost mahhhhhhhhhhhhhh...sunteti niste circari orbiti de frustrare ...

gicu
28th November 2004, 19:37
Cred ca daca era nevoie de 9-0 se dadeau noua goluri... Daca era 3-0 in minutul 90, se termina meciul cind facea Dinamo baremul...
pai cam 9-0 ar fi fost daca nu ratau astia asa :D Si n-aveam nevoie de el :)
Eu nu cred c-a fost blat meciul asta, pe langa convingerile mele...faptul ca unii din suporterii argeseni au spus ca asta-i nivelul FC Arges ma face sa cred ca n-a fost nici un aranjament. Daca a fost, rusine lor...oricum bateam :)

flaviuss
28th November 2004, 20:02
Sper ca va dati seama ca iar va luam de pe (cenzurat) la final...iar ultimele doua clasate o sa fie la matineu ...Hai visati la primaveri ca pana o sa va treziti o sa fim peste voi DIN NOU

15. Univ. Craiova 15 3 5 7 14-22 14 (-7)
16. Poli AEK 14 3 3 8 15-26 12 (-9)

na s-aveti looooooooool

MARCELC
29th November 2004, 08:01
Marcele mintea ta e un Tort diplomat nu un..blat :D

raspuns de 2 lei , dar te inteleg, atat te duce capu'

armin
29th November 2004, 11:12
Dinamo a fost si ramane o echipa care are ca prim (sau singur) obiectiv vanzarea de jucatori. Pentru asta are nevoie in primul rand de "meciuri" in care sa se vada ca jucatorii sunt in forma, pentru a-i putea vinde.

Vindeti baieti, cat mai mult, e problema voastra. Dar lasati atunci pe altii sa joace in uefa, echipe precum Galatiul care anul asta ne-a reprezentat mai bine decat voi. Pentru mine e clar unde sunteti.

Dansan
29th November 2004, 11:34
Referitor la acest meci, doar atat:
Rushinica,rushinica,rushiniiiiiiiiiica!

bob
29th November 2004, 11:39
dupa meci, dand declaratii ziaristilor, fl. petre afirma ca "dinamo e pe 3 la egalitate de puncte cu farul, rapid, national". daca jucatorii credeau ca sunt pe 3, imi dau seama ce calcule au facut,ce blat a fost! stelistii s-ar uita mai bine la poli-steaua, ca toata lumea a fost "multumita" de 1-1. acuma s-a ajuns sa faca blat steaua cu poli! oricum pica banatenii! hotii striga hotii! huooooooooooooooooo

Saber Rider
29th November 2004, 11:48
Imi pare rau pentru tine , bob, dar era vorba de jucatorii pitesteni care au mimat fotbalul, nu de calculele lui Florentin Petre. Si oricum, acel penalty de la sfarsit a fost anulat pentru ca si-a dat seama cam tarziu domnu' helesteanu ca deja Dinamo trecuse pe locul 2 si nu mai trebuia inca un gol.

Iar acuza de blat la Timisoara este doar rabufnirea ca prea Gazeta si Prosportul, precum si toata suflarea fotbalistica (mai putin dinamovistii, bineinteles) au acuzat meciul asta infect al argesenilor cu Dinamo. Este o stupizenie cum numai niste caini calcati pe coada dupa ce au traversat printr-un loc nepermis puteau sa scoata. Cine naiba a avut de castigat dupa un amarat de 1-1 ?!? Aia tot pe ultimul loc sunt, Steaua tot pe primul ... vorbiti si voi sa n-adormiti, sa mai distrageti un pic atentia din fata evidentei unui blat clar care numai cinste nu va face.

uti2102
29th November 2004, 12:32
hotii striga hotii! huooooooooooooooooo
Care hotzii ?! Nu tzi-e un pic de rushine ?! Dupa ce ca furatzi ca-n codru mai shi facetzi gura shi acuzatzi pe altzii. Halal tzara, halal politicieni, halal fotbal. Shi mai ales halal caractere. :rosu:

Dansan
29th November 2004, 12:43
Mai, alpopa, sa-i lasam cu ale lor...Mortii cu mortii si vii cu vii.....:)

ditzu_
29th November 2004, 13:23
nu cred ca se mai poate spune ceva despre acest meci.
nu mai mai mira nimic la dinamo.

uti2102
29th November 2004, 15:11
Pentru binedispunere am intrat pe DOL. :happy Shi sa vezi ce scriu acolo catzelushii : cik toata presa ar fi aservita lu' Gigi, din moment ce toata lumea ii acuza de blat !!! :happy Mai mult, dinamovishtii se auto-conving ca noi "facem pe noi de frica", cand le simtzim respiratzia caineasca in ceafa.. :happy
Baietzi, nu va spun decat atat : suntetzi prea mici pentru noi !!! Pana sa ne datzi lectzii incercatzi shi voi sa trecetzi de primul tur al cupelor europene. 15 ani, o reushita ! :happy Shi avetzi tupeul sa datzi din clantza.... :ciocan:

ADelPiero
29th November 2004, 16:00
to be ... or not to be :p
pe terenul:shock: lu` dinamo ... cam greu se iau puncte...

vlad1607
29th November 2004, 19:32
ALpopa mai e mult pana la vara asa ca....Suntem prea mici pt voi?De vreo 4 ani nu mai castigati nici un trofeu asa ca da-mi voie sa-ti spun ca aberezi :D

ronaldinho
29th November 2004, 19:52
Meci superb, goluri superbe. Dinamo e o adevarata echipa. Grigorie e cel mai bun jucator din tara.

uti2102
29th November 2004, 19:52
Shtii cum ma dor aceshti 4 ani ?! Dar mai ales shtii unde ma dor ?! :)
Adio shi-un praz verde !
In 2015 o sa avetzi shi voi 2 prezentze in turul 2 al cupelor europene. :happy

ronaldinho
29th November 2004, 19:58
Acum lasand prostiile la o parte, ati vazut inca o data "puterea" javrelor. Dom'le va dati seama ca si Netoiu asta are nevoie de cascaval. Nu ati observat ca majoritatea jucatorilor adusi de Netoiu trebuie sa plece si sa joace cat mai bine. Alexa, Barcauan, Stoican, Burca ( daca ar putea, dar ala-i nul ) Acum i-a venit randul lui Grigorie, nu? As vrea sa plece din iarna petre si danciulescu sa vedeti ce meciuri de meciuri vom avea in prima divizie: Steaua - Dinamo 8-0 urmatoare etapa Dinamo face un 5, 6-0 cu o prietene, si totul e corect. Vai mama voastra de javre. Renuntati sa mai sprijiniti aceasta echipa. E o rusine pentru fotbalul romanesc si pentru Romania. Iar faptul ca voi sustineti ca totul a fost corec va fac si pe voi niste javre, in adevartul sens al cuvantului.

vlad1607
29th November 2004, 20:02
Da Al popa da da.....asta sa o spui lui Mos Gerila sau lui jijiii beeecali astia 2 poate te cred :D

armin
30th November 2004, 09:57
10 butelii pregatite pentru export (www.gsp.ro), cu etichete noi, de locul 2 :D
Munteanu, Irimia, Alistar, Ciubotariu, Burca, Petre, Tames, Munteanu, Danciulescu, Niculescu.
Total = 4 milioane, cam cat Radoi. Mama ce diferente sunt in campionatul nostru!

O sa aiba dealerii de la Dinamo bani sa-si faca revelionu'.

Mihayi
3rd December 2004, 18:45
Cine a scris articolul "10 argumente in favoarea blatului" pe site-ul onlinesport este un nesimtit de stelist sau rapidist.Sa-ti fie rusine mah.Lasa-te de sportul asta mah.Du-te in alta parte!

vasile314tzurka
3rd December 2004, 18:48
aha. de ce stelist? de ce rapidist? mai toata lumea crede asta.

uti2102
3rd December 2004, 18:59
Mai putzin catzeii (n-au cu ce sa creada) shi argeshenii (foarte probabil de rushine...).

Mihayi
3rd December 2004, 19:12
Lasa ca aveti voi creier de oi si intelegeti tot

uti2102
3rd December 2004, 19:29
Hehe. Ce tzi-e shi cu Romania asta. Totu-i pe dos...pana shi oile numara catzeii care sar gardu'. Macar de l-ar sari spre apus...

Mihayi
3rd December 2004, 19:49
Numai ca asta ai vrea tu.
Din 2000 si pana acum cateii au luat 3 titluri si 4 cupe.
Voi ati luat :degete:

uti2102
3rd December 2004, 19:54
:happy Bine catzel. Felicitari !!! Pacat ca in cupele europene adversarii nu se dau la o parte din fatza dinamovishtilor.

Mihayi
3rd December 2004, 20:05
A,ce chestie,deci oile e vreo 5 ani se dau la o parte din fata noastra.

Mihai
3rd December 2004, 20:13
Cine a scris articolul "10 argumente in favoarea blatului" pe site-ul onlinesport este un nesimtit de stelist sau rapidist.Sa-ti fie rusine mah.Lasa-te de sportul asta mah.Du-te in alta parte!

De ce stelist sau rapidist! Pai sa stii si tu ca nu trebuie un stelist sau un rapidist ca sa vada un blat! Poate orice om sa vada un aranjament! Da ce oare se simt patrupezii cu musca pe caciula???

uti2102
3rd December 2004, 21:36
:happy Deja te-ai umplut de ridicol. Urmeaza-tzi liderul spiritual shi fa ciocu' mic.
Din partea mea sa tot luatzi voi titluri shi cupe de-acum incolo. Nu valoreaza nimic. Shi asta se vede in Europa.

ADY19
3rd December 2004, 22:00
Daca tu consideri ca dinamo e buna prin titluri pe care le are si nu prin jocul prestat atunci esti dus rau de tot. Dragul vostru conducator Porcica si-a facut norma de meciuri castigate "lejer". Plus....v-a dat un sfat bun " ciocu' mic" :lol:

Mihayi
3rd December 2004, 22:13
Parca sTEAUA e buna.A avut noroc cu Besiktas ca nu le-au dau aia vreo 5.
Iar cu Standard primul gol a fost din offside,iar al doillea un autogol al belgienilor.
Esti terminat ADY19

uti2102
3rd December 2004, 22:17
Cum ai zis ?! Primul din off-side shi al doilea autogol ?! :happy Se prea poate, depinde cum priveshti. :o:
ADY19, nu-i asha ca e haios "terminatorul" asta ?! :happy

ADY19
4th December 2004, 00:13
Mihay....tu te-ai uitat la televizor invers? sau l-ai vazut in oglinda? Trezeste-te man :evil:. Besiktas putea sa ne dea 2 boabe...prin Pancu..si a dat una cand Baciu era pe jos..lipsa de fair play...deci se compenseaza :degete: Oricum super scandarea galeriei din Braila " Semeghin...Semeghin... spaima sticlelor de vin" :happy

Mihayi
4th December 2004, 13:30
Si daca va dadea 2 boabe prin Pancu scorul era 2-2 si nu va mai calificati voi in primavara.Dar asta este thread-ul meciului Dinamo-FC Arges asa ca sTEAUA nu isi are locul aici :rosu: