PDA

View Full Version : Etapa 15: FCM Bacau - FC National



ADelPiero
21st November 2004, 23:11
Sambata, 27 noiembrie: ora 17.00: FCM Bacau - FC National (National TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

miril
22nd November 2004, 00:17
Votez doi din inertie. Oricum, echipa joaca mai bine in deplasare decat in Cotroceni. Vorba vine ca joaca mai bine.

Saber Rider
22nd November 2004, 01:05
Totusi FCM Bacau a facut zile fripte si Rapidului si Stelei. Eu zic ca acest meci poate fi deschis oricarui rezultat, inclusiv o victorie a bacauanilor sau una a bucurestenilor. Meci de 1x2 dupa parerea mea.

Bancaru
22nd November 2004, 12:12
Avand in vedere ca exista precedentul unui meci castigat impotriva Bacaului anul asta plus acel usturator 6-1 de la Bacau de acum 2 ani - un intaritor moral, eu zic ca Nationalul va scoate cel putin un punct. Am votat pentru 3 pentru ca asta imi doresc.

llcosmin
22nd November 2004, 13:06
Daca Bacaul nu bate pe National...e deranj mare. Asa ca eu zic 1 solist. Si sper ca atacantii bacauani sa fie mai inspirati decat la Cluj :mda:

Catalanul
22nd November 2004, 15:57
bate bacaul deoarece joaca acasa... si cum nationalul a inceput sa se desumfle :rolleyes: nici nu se mai pune problema de cine va castiga acest meci :D

simpson
22nd November 2004, 16:18
Avand in vedere ca exista precedentul unui meci castigat impotriva Bacaului anul asta plus acel usturator 6-1 de la Bacau de acum 2 ani - un intaritor moral, eu zic ca Nationalul va scoate cel putin un punct. Am votat pentru 3 pentru ca asta imi doresc.
A fost 5-1 si o tranteala penibila a jucatorilor nostri... ca sa-l dea afara pe Rednic.

vasile314tzurka
22nd November 2004, 19:53
bate bacaul. e ciudat ca joaca mai bine fara bani decit cu.

deko
22nd November 2004, 21:08
Bate BACAUL!
Isi arata iar adevarata valoare.
Oricum acasa joaca foarte bine cand se mobilizeaza.
Acum 2-3 ani as fi zis:"hai Cursaru da-le gol,anul trecut hai Cristea !"anul asta nu-mi mai ramane de spus decat:
"Cursy-gol da-le gol!!!"

Bancaru
23rd November 2004, 13:38
A fost 5-1 si o tranteala penibila a jucatorilor nostri... ca sa-l dea afara pe Rednic.
De ce crezi treaba asta? Prestatia a fost penibila, intr-adevar.

gigel_bucur
23rd November 2004, 14:31
sper sa bata Nationalul. Bacaul ar merita un loc langa Ceahlaul.
anul trecut au scapat dupa un blat la Galati, acum doi ani i-a scos "Mititica" Dragomir in dauna Sportului, acum trei ani a cumparat Smenelariu locul! pana cand?

simpson
23rd November 2004, 17:23
De ce crezi treaba asta? Prestatia a fost penibila, intr-adevar.
Pai, tu ai vazut meciul respectiv???? Nu mai stiau ai nostri cum sa-si dea cu stangu-n-dreptu... Nu-ti trebuie mare scoala sa-ti dai seama. Chiar tin minte, la un gol (nu mai stiu al catelea, al doilea sau al treilea) se ferea "maestrul" Ciobanu de minge ca de dracu', sa n-o atinga, a scapat unu' singur cu portarul si... Nu sunt eu avocatul lui Rednic, ba chiar din contra, insa baiatu' si-a dat seama ca n-are loc de intors si a plecat dupa meciul ala...

In alta ordine de idei, si o veste buna (pentru suporterii nostri) : "Comisia de Apel a Federaţiei Romāne de Fotbal a decis marţi să respingă apelul īnaintat de antrenorul echipei FC Naţional, Cosmin Olăroiu.
Īn aceste condiţii, Comisia de Apel a menţinut īn totalitate hotărārea Comisiei de Disciplină, care, īn ziua de 17 noiembrie īl sancţionase pe Cosmin Olăroiu cu suspendare pe două etape şi cu penalitate financiară de 170 euro. Antrenorul echipei FC Naţional a fost eliminat din incita terenului de joc de arbitru pentru proteste repetate la deceziile acestuia, īn timpul jocului din deplasare cu Sportul Studenţesc, din cadrul primei manşe a sferturilor de finală ale Cupei Romāniei, din ziua de 10 noiembrie a.c. "- www.prosport.ro dixit.

ADelPiero
23rd November 2004, 20:17
bati bacau` ... 3-0 :cool:

Bancaru
23rd November 2004, 22:00
Intr-adevar o veste excelenta. ar fi fost bine daca era si Oli. In teren...
@Del Piero Pi buni, ba? :)

llcosmin
24th November 2004, 14:17
Hihihi, o sa stea Olaroiu in tribuna, cu ai nostri? :evil:
Oricum, mie mi se pare unul din putinii antrenori care chiar are ceva in cap din divizia A.
Dar asta nu o sa il scape de infrangere la Bacau :ok:

deko
24th November 2004, 21:25
adevarat mai spun odata bate Bacaul,cu toate ca national e singura echipa din bucuresti care nu-mi provoaca sila si dezamagire.

deja-vu
25th November 2004, 10:09
Ca Sa Fiu Optimist, Sper Ca Nationalul Sa Termine Cu Seria Neagra. Merg Pe 2. Daca Obtin Un Rezultat Bun La Bacau Au Sanse Si In Cupa. Altfel, Vor Avea Un Final De An Pe Atat De Catastrofal Pe Cat De Bine Incepusera.

Forza CFR!!!
25th November 2004, 18:19
...asa cum ne-am inteles inainte de meciul de la cluj , noi ne-am respectat promisiunea :) si am luat cele 3 puncte, acum e randul vostru sa respectati intelegerea Forza Bacaul!!! :)

Pancujunior
26th November 2004, 22:01
3-0, ca sa treaca RAPIDUL pe locul 2 :ok:

Pustoai-k
27th November 2004, 11:56
Sper sa bata Bacau :ok:

gianni
27th November 2004, 18:39
Si uite asa STEAUA devine campioana de toamna si cu inca doua meciuri de jucat !!! Ne pare rau ca suntem atat de buni !!!

Pustoai-k
27th November 2004, 18:43
1 0 pt Bacau ;)

miril
27th November 2004, 18:55
Un sfarsit de tur care subliniaza lipsa de suflu a echipei. Nu vreau sa divaghez, spunand ca a venit vremea blaturilor. Parerea mea este ca atat poate echipa la acest moment.

Forza CFR!!!
27th November 2004, 18:57
v-ati facut datoria:) , felicitari Bacaului!!!

Pustoai-k
27th November 2004, 19:10
marfa...a batut Bacau :) /hello

deko
27th November 2004, 19:52
Felicitari baieti!
F.C.M. a prestat jocul sau si a castigat inca odata.
Se pare ca si-a revenit Cursaru pacat ca se termina turul tocmai acum, dar e bine ca se termina totusi cu o victorie .
HAi BACAUL!!!!!

llcosmin
29th November 2004, 12:26
Bine ca am reusit sa batem, desi eu nu prea mai speram pe final :D

ADelPiero
29th November 2004, 15:05
HAI Bacau` !! HAI Bacau` !! :evil:
deja se desumfla National... e sfarsit de tur ... e ceva normal pt ei :cool:

baden
30th November 2004, 12:03
Un tur cu o echipa a Bacaului peste asteptari ... cu meciurile foarte dificile de acasa jucate deja ... Rapid, National, Dinamo, Steaua, Otelul Galati ... un retur in care Bacaul poate scoate 5 victorii acasa din 7 meciuri si are posibilitatea sa ramana pe prima scena fotbalistica ...
Lucrurile pot fi privite si din alt punct de vedere ...
In general Bacaul a evoluat mai bine in retur ca in turul campionatului ... echipa se poate suda dupa pierderile din pauza de vara si poate spera mai mult in retur ... O privire atenta asupra competitorilor, ne indreptatesc sa credem ca Bacaul daca va avea grija sa nu mai piarda jucatori in pauza de iarna si va incerca sa-si cristalizeze actiunile ofensive, concentrarea in fazele de atac si mai ales daca vor gasi solutii sa fructifice fazele fixe (cornere, lovituri libere) se va putea discuta despre bacau ca despre o revelatie a campionatului ... (impreuna cu Farul)
Bacaul are un culoar favorabil care ii permite sa aduca 9-11 puncte din deplasare si sa castige meciurile de acasa ... urmarea ar fi un (+5 - +7 ) la adevar si sustinatori in tribuna.
E singurul motor care mai poate tine tinerii din zona in tara (mai creeaza o anumita emotie) ... care mai poate compensa (sau prosti) coruptia angajatilor "statului", oligarhia economica creata, salariile mici din zona.
Daca tinerii pleaca in masa pana la varsta de 26 de ani probabil ca nu se vor mai intoarce niciodata iar intr-o zona depo****ta de tineri nu mai conteaza daca exista fotbal sau nu.

llcosmin
30th November 2004, 12:55
Bine zis, dar as putea adauga ca o observatie ca numarul de spectatori a scazut foarte mult. Si e pacat... Nu stiu daca din introducerea biletelor s-a castigat atat de mult pe cat s-a pierdut.

baden
2nd December 2004, 11:29
E normal sa se introduca bilete la intrare ... daca se poate la un pret simbolic (20000) ... la fel cum pentru reclama de pe stadion trebuie sa se plateasca ... optimul si-l gaseste fiecare club. Daca echipa joaca bine iar reclama la produse si servicii e importanta se vor da bani fara probleme.
Daca ai o audienta de 20.000 de persoane la stadion iar meciul nu se televizeaza e normal sa poti obtine sume de 2000 - 3000 de EUR de reclama pe stadion. Daca ai o galerie, atmosfera ... rezultate e normal ca biletul sa ajunga la 50.000 si daca ai 500 - 1000 de abonati ar fi normal sa castigi suficient ca sa poti sa ai un buget de 4.000.000 EUR suficient pentru a tine echipa in A iar contractele jucatorilor si primele sa ajunga in medie la 20.000 EUR pe an. Cum realizezi bugetul si ce strategie adopti depinde de fiecare conducere in parte.

deko
3rd December 2004, 16:12
ar fi bine sa se poarte discutia asta pe topicul suporter la F.C.M Bacau sa vada cat mai multi problemele despre care se discuta aici.
Piece!