PDA

View Full Version : Etapa 15: Otelul - Univ. Craiova



ADelPiero
21st November 2004, 23:09
Sambata, 27 noiembrie: ora 14:00: Otelul - Univ. Craiova (TVR 2)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

bob
22nd November 2004, 11:04
cirtu n-ar trebui sa stea pe banca la meciul asta. daca o va face se compromite, avind in vedere ca nu poate sa-i afunde si mai tare pe olteni.

Catalanul
22nd November 2004, 16:09
bate otelul... poate un egal, dar slabe sanse :sleep:

Zebrone
22nd November 2004, 16:33
pai cartu probabil ca o sa stea in tribuna ca si cu nationalul. sa vedem daca echipa craiovei poate sa se mobilizeze macar in ceasul (cu cuc) al doispelea, desi ei par a vrea problema e ca nu pot:headbang:

ADelPiero
23rd November 2004, 20:31
bate Otelul cu 2-1 ;)

Pacala
26th November 2004, 02:31
pe cat am fost de pesimist inaintea meciului cu dinamo datorita unor declarii date de solomon etc...acum sint obtimist.....ma gandesc ca din inertia meciului cu dinamo unii dintre fotbalisti vor fi mai ambitiosi mai ales ca vor juca in fata viitorului antrenor al Universitatii , Sorin....si vor incerca sa-i demonstreze ca merita locul in echipa.

Depinde mult cat de ambitiosi vor fi un Plesan, Bundea si Lutu .....daca Plesan si Bundea vor alerga in dorul lelii cum au facut-o cu Dinamo cand au cam pierdut disputa in fata unor anonimi, orice s-ar spune I.Badea, Margaritescu sau Tames stiu mai putin fotbal si au o cota mult inferioara celor trei de la Universitatea si totusi au cam castigat disputa la mijlocul terenului.

Pe urma ramane de vazut cine va fi mai periculos, pivotul Otelului, Iacob sau Njock de la noi, eu cred ca totusi vor fi ambitionati de evenimente si vor incerca sa-l convinga pe Cartu ca sint buni. NU stiu nici care mai e situatia lui Frunza, daca va juca bine , are sanse mari sa ramana ....depinde de ambitia cu care vor juca

Eu sint optimist de asta data si cred ca Universitatea Craiova va invinge.

Saber Rider
26th November 2004, 03:53
Rezultatul acestui meci va depinde de onestitatea si corectitudinea lui Cartu si a posibilului angajament luat fata de Universitatea Craiova.

Pacala
26th November 2004, 06:31
stai cuminte ca nu blatuieste Cartu meciul....Craiova va invinge pe bune

Saber Rider
26th November 2004, 11:55
Nu stiu sigur. Pana nu vad meciul (organizarea Otelului, jucatori, tactica) n-am de unde sa stiu sigur. Suspiciunea exista. Vom vedea daca se va materializa sau nu.

Totusi, la cum il stiu eu pe Sorin Cartu, el nu s-ar preta la asa-ceva, dar nu poti sa fii sigur niciodata de cineva sau de implicatiile vizibile sau mai putin vizibile ale unei situatii (am citit ca discutia asta de revenire a lui Cartu la Craiova are ceva vechime, vreo luna cel putin, asa ca nu se stie ce s-a discutat si in ce termeni si conditii, deci nu e chiar asa simplu cum ar parea la prima vedere).

Lazar
26th November 2004, 12:24
pastrarea lui frunza ar trebui sa fie primul "transfer" pe lista prioritatilor universitatii in iarna. de la galatiul lui cartu - danciu, danut munteanu si poate iacob. exclus calin! sper ca ne lasa borbely din iarna.
nu ma intereseaza rezultatul cu galatiul, importante sunt returul cu argesul si implicarea sanatoasa a factorilor de decizie locali in conducerea ekipei.

Ozzy
26th November 2004, 14:54
de la galatiul lui cartu - danciu, danut munteanu si poate iacob.

danut munteanu poate, ceilalti sunt niste "netoi" de care nu are nimeni nevoie in Craiova

ADY19
27th November 2004, 15:30
Mai este putin si se termina meciul.... La cum a facut Cartu echipa..se va termina 1-0 pentru Otelu. Craiova se va afunda si mai tare :(

gianni
27th November 2004, 15:37
hai baietii ! Adica Otelul :) eu mi-s student pe acolo, asa ca...

Vadim
27th November 2004, 16:10
Grele vremuri la Craiova. Termina turul pe penultimul loc, retrogradabil. Nu merita chinul asta suporterii olteni. :(

EDMOND_
27th November 2004, 17:06
Vadim, vrei sa ne intarati!? Stai linistit, nu avem nici cea mai mica sansa la retrogradare..nu ne lasa Brasov, Timisoara, Apulum,etc..nu-i mai amintesc ..ca se supara Tudose!

Pacala
27th November 2004, 17:47
edmond, eu nu m-am gandit la retrogradare nici un moment, dar daca vor continua sa joace tot asa orice se poate intampla

Adica ma scol cu noaptea in cap sambata dimineata la 6.30 ca sa vad ce?

Spune-mi si mie o faza, o singura faza de fotbal din acest meci.... poate cer prea mult.... spun la ambele echipe o faza ...doar o faza....daca ti-ar cere cineva sa faci un rezumat de 1 minut din acest meci....ce faze pui? ...poate cer prea mult si asa....mai las de la mine.... nu o faza de poarta adevarata dar macar un dribling reusit, o centrare cu adevarat reusita tot meciul....... in conditiile astea nu pot spune decat ZERO ABSOLUT

daca ies cu prietenii la o miuta jur pe orice ca facem spectacol ..incep sa cred ca suporterii sint supermeni fata de ... "idolii" .....
mai lasati-ma cu...cazaturile astia de fotbalisti care sint in pericol sa-si rupa piciorul dand cu el in pamant cand suteaza la poarta...cazul lui buhus.... vazusi sutul lui buhus? .............. sa stii si tu ca nu are loc in echipa noastra de miuta...pe bune

astia sint niste rasi...nu sint fotbalisti....sint inferiori suporterilor la toate capitolele.....psihic, fizic multi dintre ei poana si tehnic.....
sint sub orice critica...sub orice critica....jocul lor este o jignire la adresa noastra, la adresa notiunii de sport sau de fotbal...... nu pot sa accept ca 90 min +prelungiri sa nu vad o faza de fotbal.....asa ceva nu se poate..... uite ca se poate

astept returul de cupa si pe urma nu mai discut despre fotbal pna i-oi vedea in retur ca joaca fotbal.
Ce joaca ei este o sfidare la adresa notiunii de ...fotbal, sport...orice

Zapada
27th November 2004, 17:57
U Craiova nu va retrograda mai ales daca vine Cirtu antrenor

Zebrone
27th November 2004, 18:54
se poate juca mai prost de atat, ma intreb?:thinkso:
si daca vine cartu ce mare scofala o sa jucam precum otelul cu 10 fundasi, ce sa spun, minunatie de joc si plin de spectacol. Mi-e teama ca serie B devine o optiune mai ales prin prisma faptului ca exista atata incertitudine la nivel de conducere si e clar ca jucatorii sunt foarte afectati; nu-mi vine sa cred ca asta e valoarea reala a lotului!

Quartz@nu
27th November 2004, 19:36
la apucat mila pe Cartu si Irimescu chiar acum???? intamplator ??? :rosu:
...adevarat , este postul Craciunului si trebuie sa faci numai bine si sa nu superi pe nimeni :evil: ......la sfarsitul campionatului se va vedea utilitatea acestui punct mare pt. craiova .... :rosu:

Pacala
27th November 2004, 21:44
asa facusi tu calculele? :D ......
vezi ca nu se stie ce revenire are Craiova si ce cadere va avea Farul si nu se stie in ultimele etape ale returului cine va avea nevoie de inca un punct vital in ultima etapa :D
sa nu spui niciodata, niciododata, mai laes tinand cont de antecedente ;)

vlad1607
28th November 2004, 01:59
Noroc cu nea Cartzu al vostru ca altfel....

Pacala
28th November 2004, 08:56
norocul vostru a fost netoiu.... stalin si poporul rus

vlad1607
28th November 2004, 09:52
MEREU Superiori pacala..mereu am fost suntem si vom fi! Poate va debarasatzi de complexe frustrari in urmatorii 15 ani...poate poate..

adi g
28th November 2004, 16:39
Intr-adevar Securitatea si militia inca mai bantuie din pacate si se pare ca inca va mai bantui,dar va veni si timpul nostru...oricum de retrogradat nu vom retrograda niciodata....mama voastra de militieni si ********i..normal ca stati mai bine daca toate jigodiile ca porcea,con de brad,necoiu ,badea...au venit sa dea bani pentru fosta echipa a securitatii si militiei...ungurii au fost mai destepti ca au desfiintat echipele departamentale in 90...ce bine era daca scapam de aceasta pecingina care se cheama dinamo buCUResti...

Dansan
29th November 2004, 12:17
Un meci urat...nu prea s-a jucat nimik...

ADelPiero
29th November 2004, 15:12
Vadim, vrei sa ne intarati!? Stai linistit, nu avem nici cea mai mica sansa la retrogradare..nu ne lasa Brasov, Timisoara, Apulum,etc..nu-i mai amintesc ..ca se supara Tudose!

edmonde... pe cat facem pariu k APULUM:cool: termina in fata craiovei ?

EDMOND_
29th November 2004, 15:21
ADelPiero.... 100 dolari este bine? Vad ca revenim la discutia de anul trecut,eram cat pe ce sa fac acelasi pariu cu un coleg de al tau, suporter al echipei din Alba..a renuntat in ultimul moment,si bine a facut :) ...
Daca vrei o suma mai mare, eu sunt dispus. Sunt convins ca terminam fara probleme inaintea voastra.

ADelPiero
29th November 2004, 15:32
pe cat vrei u ... dar sper ca nu faci k bOrceaaaaaaaa:rosu: ...
si... ne intelegem intre noi ... sa nu mai dai taxe si altecelea.... :p

EDMOND_
29th November 2004, 21:11
OK. Ramane 100 de dolari . Pariul este valabil pana sambata . Daca il accepti trimitem amandoi suma de bani la o persoana neutra din onlinesport... vadim,tudose,etc... in lei, la cursul bnr de vineri seara. Daca nu raspunzi concret inseamna ca este doar vorbarie si ai vrut sa faci acest thread ceva mai activ, ceea ce este scuzabil.

PS. Daca voi castiga, ceea ce este de asteptat,banii se vor indrepta spre sponsorizarea unui concurs desfasurat pe forumul Craiovei, de pe Onlinesport.

EDMOND_
30th November 2004, 02:41
edmond, eu nu m-am gandit la retrogradare nici un moment, dar daca vor continua sa joace tot asa orice se poate intampla

Adica ma scol cu noaptea in cap sambata dimineata la 6.30 ca sa vad ce?

Spune-mi si mie o faza, o singura faza de fotbal din acest meci.... poate cer prea mult.... spun la ambele echipe o faza ...doar o faza....


_ Pai cine te puse sa te scoli cu noaptea in cap :) ? Trebuia sa intrebi si iti spuneam sa dormi linistit, ca la Galati nu ai sa vezi fotbal, mai ales la meciul asta.Pai Badea i-a raspuns lui Cartu in acelasi fel, l-a invitat sa atace , si cum Otelul nu stie sa faca asta , a iesit ce ai vazut. Daca jucam pe atac erau sanse mari sa pierdem meciul, a patit-o si Steaua si Dinamo...

_ Fotbalistii nostri joaca intentionat asa, sa-i adoarma pe advesari ..sa creada astia ca gata , s-a terminat cu noi, iar suporterii aia mai naivi sa parieze contra noastra, sa mai castigam si noi un ban....
Iar in retur vor avea o revenire fantastica , nu vor pierde absolut nici un meci!

Pacala
30th November 2004, 02:51
l-a invitat sa atace , si cum Otelul nu stie sa faca asta , a iesit ce ai vazut. Daca jucam pe atac erau sanse mari sa pierdem meciul, a patit-o si Steaua si Dinamo...!nu vorbesc de tactica ...vorbeam de lufturi,pase gresite.....ca sint in pericol sa-si rupa piciorul dand cu el in pamant cand suteaza .... si asta tot antrenorii i-au pus sa faca?


Iar in retur vor avea o revenire fantastica , nu vor pierde absolut nici un meci! :D buna poanta :D
tocmai discutam la alt subiect despre calatoriile in timp :D fac o calatorie, las echipa pe ultimul loc si cand ma intorc, ce sa vezi ....hop ca o gasec pe primul loc :D
hait..... e clar....gresii perioada de timp in care ma intorsei ..... :D

EDMOND_
7th December 2004, 18:48
OK. Ramane 100 de dolari . Pariul este valabil pana sambata . Daca il accepti trimitem amandoi suma de bani la o persoana neutra din onlinesport... vadim,tudose,etc... in lei, la cursul bnr de vineri seara. Daca nu raspunzi concret inseamna ca este doar vorbarie si ai vrut sa faci acest thread ceva mai activ, ceea ce este scuzabil.

PS. Daca voi castiga, ceea ce este de asteptat,banii se vor indrepta spre sponsorizarea unui concurs desfasurat pe forumul Craiovei, de pe Onlinesport.

Del Piero , vad ca tu ai fost gen Borcea! Ai facut doar asa, spectacol!