PDA

View Full Version : Etapa 15: FC Brasov - CFR Cluj



ADelPiero
21st November 2004, 23:01
Vineri, 26 noiembrie: ora 14.00: FC Brasov - CFR Cluj (Telesport)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Darkslowstar
22nd November 2004, 13:56
Sper ca tzeferistii sa fie deja in vacanta, pt. ca avem maaaare nevoie de punctele astea 3. Nu vi se pare ca zona retrogradarii arata de-a dreptul halucinant. Timisoara, Craiova, Brasov, brrr. Poate isi "revin" moldovenele :D.
2-0.

Catalanul
22nd November 2004, 15:50
merg pe un X ;) un 2-2
sper ca Brasovul sa se salveze de la retrogradare :ok: de Cluj nu mai vb. deoarece ei sunt deja ca si salvati :D

Saber Rider
22nd November 2004, 23:22
Daca e sa ne luam dupa pozitiile in clasament (deloc intamplatoare), acest meci va fi castigat de CFR Cluj.

g_1k
23rd November 2004, 07:30
Hai POLI te contrazic. chiar daca avem puncte si suntem pe 6 tot nu suntem salvati de la retrogradare. mai este un retur si nu vreau sa imi amintesc de apulum anul trecut. oricum obiectivul echipei in acest an este ramanerea in divizia A, abia de la anu vor sa discute de cupe europene.
Sper ca CFR-ul sa invinga si in aceasta etapa ca sa avem sarbatori linisitite. eu cred intr-un rezultat bun al baietilor. mai ales ca Brasovul are foarte mare nevoie de puncte si vor ataca in valuri, iar cfr-ul este cunoscuta ca o echipa cu o aparare solida si joc bun pe contraatac. daca raman spatii mari in apararea lor cu siguranta vom marca multe goluri, la fel ca meciul de la Alba Iulia.

Darkslowstar
23rd November 2004, 11:26
Eu sper sa fie cum zici tu cu doua mici schimbari: noi sa fim aia cu golurile si voi sa fiti cei care le incaseaza :D. In rest, din partea mea sa ti se indeplineasca tot ce vrei. Sa luati si campionatul anul viitor, dupa cum vrea Pazkany (desi mai curand veti urma modelul lui Apulum).

PS Oricum veti avea o iarna linistita, la cate puncte aveti acum.

TZEFERU
23rd November 2004, 18:22
Eu sper sa fie cum zici tu cu doua mici schimbari: noi sa fim aia cu golurile si voi sa fiti cei care le incaseaza :D. In rest, din partea mea sa ti se indeplineasca tot ce vrei. Sa luati si campionatul anul viitor, dupa cum vrea Pazkany (desi mai curand veti urma modelul lui Apulum).

PS Oricum veti avea o iarna linistita, la cate puncte aveti acum.

Nu se pune problema sa fim ca Apulum anul trecut. Echipa are o conducere k lumea. La CFR se construieste, incet dar sigur. A venit timpul sa nu mai privim inapoi. La CFR se pune altfel problema putin, exista notiunea de camaraderie si prietenie, tonul fiind dat chiar de Paskanyi care sare si suplimeteaza prima chiar si la egal pe teren propriu (vezi meciul cu Argesul) pentru ca stie ca el trebuie sa fie liderul si trebuie sa fie prezent intr-un moment mai dificil pt. jucatori. Multi altii ti-ar intoarce spatele. (mai ales daca pierzi cu 4-3 in deplasare.... nu dau nume). Apri intelege altfel putin lucrurile.

Vom avea un retur greu dar sint convins ca vom scapa de retrogradare.
Este un tur presarat si de stingaciile unui incepator dar "at the end of the day" baietii au pus ceva pe masa.

Ce vom face la Brasov? Vom vedea. In orice caz nui loc de subestimarea brasovenilor.

Hai CFR!!

adamache
23rd November 2004, 18:35
Din pacate Brasovul a devenit cea mai pacifista echipa din divizia A.Nu bate pe nimeni!E cazul sa-si schimbe conceptia despre viata.Imi pare rau ca reansterea incepe cu o echipa ardeleana , dar nu e loc de sentimentalisme ! Altfel retrogradarea-i gata ....

ADelPiero
23rd November 2004, 18:37
1-2 ;) ... bate Cj in minutul 89:cool:

g_1k
24th November 2004, 07:43
ce-mi place!
cred ca o sa devin in curand fan Juventus. :yeah:

bill
24th November 2004, 12:11
Egal sau bate Clujul.

Darkslowstar
24th November 2004, 16:01
Nu se pune problema sa fim ca Apulum anul trecut. Echipa are o conducere k lumea. La CFR se construieste, incet dar sigur. A venit timpul sa nu mai privim inapoi. La CFR se pune altfel problema putin, exista notiunea de camaraderie si prietenie, tonul fiind dat chiar de Paskanyi care sare si suplimeteaza prima chiar si la egal pe teren propriu (vezi meciul cu Argesul) pentru ca stie ca el trebuie sa fie liderul si trebuie sa fie prezent intr-un moment mai dificil pt. jucatori. Multi altii ti-ar intoarce spatele. (mai ales daca pierzi cu 4-3 in deplasare.... nu dau nume). Apri intelege altfel putin lucrurile.
Hai CFR!!


Intradevar sunt destule deosebiri intre Apulum si CFR. Doar am remarcat ca au fost mai multe astfel de cazuri in ultimii, sa zicem 10 ani cu echipe nou promovate care au facut figura frumoasa in primul sezon si au retrogradat sau au fost foarte aproape sa o faca in sezonul urmator. Eu personal sper sa nu fie si cazul vostru mai ales ca intradevar conducerea voastra e parca de alta factura decat media din Romania.
Va urez tot succesul, in afara de meciul asta :D

Forza CFR!!!
24th November 2004, 18:16
urmeaza doua meciuri cu Brasov si apoi cu Timisoara in primavara, sunt doua echipe pe care daca suntem realisti clujeni, nu vrem sa le vedem retrogradate , daca as avea garantia ca aceste meciuri le-ar scapa de la retrogradare as fi primul care as accepta sa facem "blat":) ( si asta doar anu asta, ca la anu obiectuvul o sa fie altul:)) dar brasovul si timisoara trebuie sa demonstreze in retur ca merita sa joace in Divizia A si asta meci de meci cu tot atasamentul pe care ni-l exprimam fata de ei fotbalul si retrogradarea se joaca pe teren, le uram mult succes in retur si suntem alaturi de ei cu inima, speram sa reuseasca!!!Forza Ardealul!!! , doar ca fotbal nu putem juca in locul lor , cat despre meciul de vineri , daca brasovul merita victoria , ii felicitam, eu sper sa aducem macar un punct. Forza CFR!!!

Darkslowstar
24th November 2004, 18:43
Nici nu am vrea sa castigam prin blat cu voi. Prefer sa jucam prin B decat sa navigam stil Bistrita prin A. Mai ales ca avem forta sa batem si singuri :).
Sper sa pice moldovenele in locul nostru si al Timisoarei.

DIXX
25th November 2004, 17:22
Sper sa ne revenim in retur iar referitor la meciul de maine nu cred ca momentan avem forta sa-i batem pe clujeni.Au o echipa puternica care se poate bate cu oricine in campionatul asta.

Darkslowstar
26th November 2004, 14:22
1-0 in minutul 8. "Pele" Buga. Se pare ca am inceput in tromba :)

Darkslowstar
26th November 2004, 14:32
1-1 Anca, minutul 15 :headbang:

Darkslowstar
26th November 2004, 14:43
2-1 Ghiuchici, min 31. Deja incepe sa devina palpitant. Lupta Steagu'!!! /hello

CoolRain
26th November 2004, 15:06
Pai de batut ii bate Brasovul... Asta chiar e un meci de vacanta, clujenii sunt deja cu gandul la sarmale (ca si mine de altfel, dar tre' sa stau degeaba pe la work... :sleep: )

Darkslowstar
26th November 2004, 15:57
Nu pot sa cred, 2-2 in min 86 :headbang: :headbang: :headbang:
Dupa ce am ratat incredibil.

DIXX
26th November 2004, 16:03
Suntem niste ... n-am cuvinte daca inainte de final cu patru minute luam gol.

TZEFERU
26th November 2004, 21:00
Se pare ca tzieferishti nostri si-au "tomnit" adevarul pt. perioada de iarna.
Sintem la zero, cea ce nui rau deloc.

Vom avea un retur greu cu 7 meciuri acasa si din cele 8 deplasari 3 sint cu echipele mari in Buc. Dinamo, Rapid, Steaua.
Poate avem sanse totusi la un Intertoto la vara.

Urez vacanta placuta brasovenilor !!...si tzieferishtilor binenteles... :yeah: :yeah:

Zapada
27th November 2004, 18:53
Sunda e un antrenor mare
am prognosticat 1-1 si a iesit 2-2

bravo Sunda!

Quartz@nu
27th November 2004, 19:38
sincer ma bucur de semi-esecul brasovului la cum joaca merita din plin matineul :jerk:

R. O`Sullivan
28th November 2004, 10:05
Spui asta fiindca tii inca minte victoria lor ciudata asupra Farului? Sincer si eu am avut dubii cand am vazut cum rateaza atunci Liviu Mihai & co.
Sa vedem returul... Dar `` I have a bad feeling about it ``

ADelPiero
29th November 2004, 15:26
e bun si un egal pt Cluj :) ... nu stiu de ce ...dar ma bucur enorm pt ei ;)

Darkslowstar
30th November 2004, 11:04
Uff, astia o sa ma bage in boala.
Tare echipa are Clujul anul asta. Nu o sa aiba nici o emotie cu retrogradarea si se pot gandi chiar la o pozitie in primele locuri.

TZEFERU
2nd December 2004, 19:28
Poze din meciul FC Brasov- CFR Cluj

http://cfrcluj.itgo.com/FCBrasov_CFR.html

Mihayi
4th December 2004, 12:36
Frumos tur facut de nou-promovata CFR Cluj