PDA

View Full Version : Panduru la Poli ! (petitie)



_SHOBO_
21st November 2004, 23:08
Cei care nu sunt de acord cu aceasta petitie, va rog sa nu ne injurati pe noi cei care credem cu indarjire ca singura solutie pentru ca Poli sa mai fie in Divizia A si in sezonul viitor este reintoarcerea domnului Panduru ca antrenor al echipei


http://www.petitiononline.com/panduru/petition.html


daca nu sunteti de acord, nu semnati...

petitia a fost scrisa inainte de a afla ca Multescu si-a dat demisia... iar acum unele modificari in textul ei nu pot fi facute... :(

Sergio
22nd November 2004, 23:56
shobo, nu e corect...De ce sa nu scrie si cei care nu sunt de acord cu venirea lui? Sa fie opinii pro si contra. Asa s-ar vedea mai bine proportia dintre tabara pro si cea contra lui Panduru.

Cred ca nu va avea nici un efect petitia. Nu pune Dobos antrenor dupa cum dicteaza suporterii. Asta-i clar.

_SHOBO_
23rd November 2004, 00:58
sergio, exprimarea mea de mai sus este nefericita...

m-am grabit cand am scris mesajul si nu m-am exprimat corect...

acel "daca nu sunteti de acord nu semnati"
vroiam sa fie ceva de genul:
"daca nu sunteti de acord nu trebuie sa semnati, ca nu va obliga nimeni, dar lasati-ne pe noi cei care credem ca Panduru e ultima sansa pt salvarea de la retrogradare sa facem aceasta petitie fara sa va luati de noi si sa ne spuneti ca-l pupam in fund pe Panduru si ca Panduru e fara caracter sau asa si pe dincolo...

ceva de genul: cum voi aveti parerea voastra si nu doriti sa vina Panduru, asa si noi avem parerea noastra si dorim sa vina Panduru"

si nu ceva de genul: "sa nu cumva sa scrieti acolo careva care e anti-Panduru"


pe de alta parte, acum ca ai zis tu ca nu ar fi corect ce am lasat eu sa se inteleaga, ma gandesc ca totusi o petitie ar trebui sa fie semnata doar de cei care sunt de acord cu ea, ca de aia se cheama petitie... cei care nu sunt de acord, sa n-o semneze..

si cei care nu-l vor pe Panduru ar putea sa faca si ei o petitie prin care sa ceara sa fie exclusa revenirea lui Panduru la Poli :mda:

IlMILAN
23rd November 2004, 01:32
Sergio ce tot diseci atata gramatica asta ..las-o drac....semneaza treaba aia si gata...
ca ai poli card sa vezi niste pleasne....
fara Panduru o sa picam in BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBb

Sergio
24th November 2004, 00:10
O semnez, dar pe aia anti Panduru. Eu unul m-am saturat de fitele lui si numai in pielea ziaristilor sa ni fi la conferintele de presa. Daca vrem civilizatie, s-o vrem pana la capat. Panduru sa invete sa se comporte si apoi sa aiba pretentii de occidental. Nu spun ca nu e antrenor bun, dar sa dam sansa si altora care n-au mai fost la echipa.
Am mai spus optiunile mele: Sunda sau Popa. Din pacate nu se intrevede nici una din ele... :no:

IlMILAN
24th November 2004, 00:34
Tu esti interist nu?:evil:

Sergio
24th November 2004, 01:12
Asta ce legatura are cu discutia? Sau ai ramas fara argumente? :cool:

cocomic
24th November 2004, 03:11
Am semnat. Nu atat pentru Panduru, cat pentru trezire.

Sergio
25th November 2004, 00:20
Daca as stii ca ne-am trezi, as semna intr-o secunda. Dar cine poate garanta asta?

IlMILAN
25th November 2004, 00:55
Asta ce legatura are cu discutia? Sau ai ramas fara argumente? :cool:
Cum sa nu aiba legatura...voua interistilor va place sa suferiti..si sa experimentati.....trage tu concluzia cum de eu il prefer pe Pandi si tu vrei chestii noi:D ...intertristule:D

Catalanul
25th November 2004, 17:07
sergio dar daca nu Panduru atunci cine? ca nu vin la noi Rednic sau in cel mai bun caza Piturca :mda: suntem prea mici si prea saraci pentru ei :mad:
asa ca eu il prefer pe Panduru :) el a fost salvatorul nostru mai tot timpul /hello

Catalanul
25th November 2004, 22:01
nah ca pana la urma a venit Calin Zanc :mda: credeti ca va reusi sa faca fata? :confused:
totusi sper ca Panduru sa vine din primavara :great:

Sergio
25th November 2004, 23:18
@IlMILAN: la vremuri noi, oameni noi, nu? Sau chestii noi, cum le zici tu. :D

Azi am fost la antrenament si am ramas placut surprins de atitudinea lui Zanc, care urla la ei mai ceva ca Panduru. Sa fie intr-un ceas bun, desi nu stiu ce se mai poate scoate de la meciurile astea doua... :cool:

Vad ca petitia asta face furori in presa, fiind publicata in mai multe ziare. Sa vedem daca va avea si efect. :rolleyes: