PDA

View Full Version : Pescuit



ciobe
15th May 2010, 21:10
Salut, sunt nou pe acest forum dar nu vad nimic pentru pescari.
Propun sa facem noi un top adevarat al baltilor de pescuit din jurul bucurestiului
Putem incepe de la http://topbalti.ro/locuri-de-pescuit/balti/cl.aspx
pentru calarasi.
Astept sugestii si propuneri doar pe acest forum. Fir Intins.

relansat
15th May 2010, 21:20
sper ca nu ai intrat pe forum ca sa iti faci reclama.
uite un topic despre pescuit: http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=477053

ciobe
16th May 2010, 00:51
nicivorba de asa ceva, acolo am postat ceva poze de la ultima partida, imi cer scuze daca asa a parut, dar oricum nu au forum vad, deci ...
iar referitor la subiect ... am fost pe balta oltenitei km 4 si mie mi se pare de nota 7 , este plina de peste dar prea mica ca suprafata.

White Shadow
16th May 2010, 01:58
pescuitul e plictisitor...nu inteleg ce poate sa va placa asa de mult la toti...

e plin de clisee...doar ca de fiecare data se schimba pestele...

e acelasi lucru de fiecare data...stai cu o bata in balta...o ora te uiti la cer...si dupa aia vezi ca misca ceva...hopa...ai prins un peste...wow...ce satisfactie enorma.

relansat
16th May 2010, 02:14
uneori e mare, uneori e mic ... pestele. te chinui sa prinzi cate-o zvarluga de 50 de grame 2-3 ore si cand o prinzi, arunci cu ea de pamant ... pana mea, uneori e chiar stresant pescuitul. am fost acum vreo luna si ceva. mi-a placut, dar nu m-as mai duce. nu prea era peste in balta. doar pe prut, sa vedem ce spun baietii :D

White Shadow
16th May 2010, 02:23
e fain asa...e relaxant....mai scapi de poluarea si stresul asta de oras...dar sincer....e prea...sec.

de ex...astazi la ora 16 ma duc la bowling...pai acolo simt o satisfactie enorma cand reusesc niste bijuterii de lovituri...cand vad ca sunt pe primul loc...onoare, lupta, determinare, ambitie, agonie, extaz.

Novac
16th May 2010, 08:53
Unii oameni au nevestele grase, altii blonde, in functie de gustul fiecaruia... asa si cu relaxarea in timpul liber, e la liber. Oricum cei care's muscati merg aproape in fiecare saptamana la balta indiferent de vreme.... au ceva virus :yes:. Iar pe aia sportivii (C&R) chiar ca nu-i inteleg :shocked:


Eu pescuiesc cel mai bine la magazinul Real, ieftin si de calitate :D

relansat
16th May 2010, 09:55
apropo, cand eram mai mic am prins si-un novac :D

Novac
16th May 2010, 09:56
Foarte bun novacu :yes: dar trebuie sa ai si bucatar meserias pentru asta :D

Vadim
16th May 2010, 10:47
Unii oameni au nevestele grase, altii blonde, in functie de gustul fiecaruia... asa si cu relaxarea in timpul liber, e la liber. Oricum cei care's muscati merg aproape in fiecare saptamana la balta indiferent de vreme.... au ceva virus :yes:. Iar pe aia sportivii (C&R) chiar ca nu-i inteleg :shocked:

Mai e si pescuitul ala "sportiv" practicat de Florentin Petre cu electrozi in Delta. :D

relansat
16th May 2010, 10:57
vadim, iar esti prost informat ... florentin petre a prins un tipar electric :cry:

delaoltenia
16th May 2010, 11:02
In copilarie stateam pe balta de dimineata pana seara.Ajungeam acasa lesinat de foame si ars de soare,pe timpul verii mi se luau cate 2-3 randuri de piele. :D
Acum mai rar,sau foarte rar,doar atunci cand se lasa cu un gratar si cu multa bere.

TeBat
16th May 2010, 11:29
Mai bine veniti pe Diverse.

Se ofera cate o prajitura virtuala bonus. :D

Novac
16th May 2010, 11:33
Pai pe diverse sa fie ca-i plini de mincinosi pe acolo... la pariu ca jumatate's sipescari:D

TeBat
16th May 2010, 11:43
Toti sunt pescari...:D

ciobe
16th May 2010, 14:11
de comparatii intre sporturi sunt satul :headbang:... dar chiar nici un pescar prin zona... unu care sa fi prins la viata lui un crap de macar 5 kg care stie ce inseamna pescuitul, sa fi prins altceva decat caras si rosioara, sa aiba un dril de juma de ora cu un crap de dunare sau o stiuca adevarata... despre asta este vorba cand vb de pescuit nu de asteptarea aceea din copilarie si la 3 ore un carasel cat palma.
Eu astept pescarii totusi ca am rabdare, doar sunt obisnuit :)

White Shadow
16th May 2010, 14:23
de comparatii intre sporturi sunt satul :headbang:... dar chiar nici un pescar prin zona... unu care sa fi prins la viata lui un crap de macar 5 kg care stie ce inseamna pescuitul, sa fi prins altceva decat caras si rosioara, sa aiba un dril de juma de ora cu un crap de dunare sau o stiuca adevarata... despre asta este vorba cand vb de pescuit nu de asteptarea aceea din copilarie si la 3 ore un carasel cat palma.
Eu astept pescarii totusi ca am rabdare, doar sunt obisnuit :)

hai ca ii trimit un PM la Hingherul :yes:

delaoltenia
16th May 2010, 14:23
Ai rabdare...ducem lipsa de pescari pe acest forum.

Hingherul
16th May 2010, 16:28
ciobe, hai vericule pe threadul dedicat. nu sunt pescar de balauri si cel mai mare crap avea 2 kg.
nu avem prea multi mincinosi pe forumul asta dar poate impreuna le dam "microbul".
intra aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=477053.