PDA

View Full Version : Golf ET pe Mallorca



Dorin
15th May 2010, 19:08
Turneul se joaca pe un teren cu rezonanta speciala pentru romani.... http://www.****golf.com/en/
Faina prezentare ! 3D!

corina_jga
15th May 2010, 20:14
Fiul meu a fost simpatic. Dupa ce s-a tavalit de ras a spus: bine ca nu sunt prea multi romani care sa joace golf acolo. Una peste alta, terenul de golf nu deloc rau si chiar te pune la incercare, te obliga sa gandesti un pic atunci cand iti construiesti strategia de joc. Am vazut cele 3 zile pe franturi, mai mutl cea de azi si spaniolii s-au prezentat bine. Suedezul Edberg s-a tinut aproape de Fernandez-Castano, la Iberdrola Open Cala Millor Mallorca si se anunta o zi interesanta maine. Mai ales daca Canizares nu mai rateaza birdie-urile... A avut niste chip-uri fantastice... Vorba comentatorului: superb, dar de aceeasi bani putea sa intre in cupa. :)
Azi urmeaza runda 2 la PGA tour, Valero Texas Open... Sa vedem ce o sa fie si acolo.
Nu stiu ce au facut fetele la Turkish Open... Cu mediatizarea, golful feminin sade mai timid.
Toate cele bune.

Dorin
15th May 2010, 22:49
http://www.ladieseuropeantour.info/tic/tmresult.cgi?tourn=TM36~result=PF~dc=N~cardlink=Y~ ~season=2010~style=20~groupties=Y~pr=Y~textout=N~b ordersize=1~fontsize=M~winfocus=Y~

Melissa Reid England a castigat in Turcia. Acum se joaca in Germania. Locul 1 ca 50 000 euro si bonus A4 cabriolet!

corina_jga
16th May 2010, 16:10
Cred ca o sa fie mare tensiune in runda 3 la Valero, 4 jucatori cu -7 si ceva mai multi cu -6... interesant ce o sa iasa de aici.

Dorin
16th May 2010, 21:16
In Spania, Mallorca, suedezul Peter Hanson s-a inbogatit cu 133 000 euro prin a castiga la play off (Canizares a fost la baraj).

corina_jga
17th May 2010, 12:25
A fost o lupta frumoasa. M-a surprins motivul pentru care Hanson a ajuns sa joace play-off. Regulile sunt reguli. S-a intamplat ce am crezut ca o sa fie: Canizares o sa urce binisor. Pacat de bunker... Felicitari suedezului care nu e la prima isprava demna de lauda anul acesta. Dealtfel, a fost un week-end interesant pentru jucatorii suedezi.