PDA

View Full Version : Meciul 2: Brazilia - Coreea de Nord 2-1



Pages : 1 [2]

Cipri
16th June 2010, 00:18
Si cu asta aduce cat de cat, dar nu-l depaseste la impresie artistica

GKU_R27vIqI
Uite unul de la care nu avem amintiri placute :mda:

http://www.youtube.com/watch?v=ooKTw-rWrWU

Grinco
16th June 2010, 00:19
Astia au pus cel mai mult suflet de pana acum. Majoritatii li se rupe de echipele nationale, primeaza banii de la club.

Hingherul
16th June 2010, 00:19
spirit? :headbang::headbang:

da. e ceva ce nu mai avem la jucatorii romani cel putin.

Vadim
16th June 2010, 00:19
gol ai nostri :D

Credca a tresarit nitel Nea Nicu in mormant nitel la golul Coreei. :)

resita
16th June 2010, 00:19
spirit? :headbang::headbang:....comunisti imputiti.

daca asta intelegi tu din sport atunci ...

QED

Charon
16th June 2010, 00:20
cum e viata asta, din tradator poti ajunge in 5 minute erou al luptei impotriva imperialismului:

QUTTLE5nIkQ

Lordul
16th June 2010, 00:20
Si cu asta aduce cat de cat, dar nu-l depaseste la impresie artistica

GKU_R27vIqI

asta e fabulos

zebe
16th June 2010, 00:20
spirit? :headbang::headbang:....comunisti imputiti.

Ce vina au oamenii simpli de acolo ca-s condusi de comunisti?

delaoltenia
16th June 2010, 00:20
da. e ceva ce nu mai avem la jucatorii romani cel putin.
Amice,pe astia ii beleste securitatea,de aia au scos limba tot meciul.:mda:

Hingherul
16th June 2010, 00:22
Amice,pe astia ii beleste securitatea,de aia au scos limba tot meciul.:mda:

beliti, nebeliti...au facut tot posibilul sa castige. am fost si noi in situatia lor.
ei nu au nicio vina.

as da oricand 10 ca muta pe 1 "belit" d`asta.

nubian
16th June 2010, 00:23
spirit? :headbang::headbang:....comunisti imputiti.

minte de oltean stelist :rolleyes:

delaoltenia
16th June 2010, 00:24
beliti, nebeliti...au facut tot posibilul sa castige. am fost si noi in situatia lor.
ei nu au nicio vina.

as da oricand 10 ca muta pe 1 "belit" d`asta.
Hai c-o dam pe langa subiect,inchei spunand ca ma bucur pentru victoria obtinuta mai greu decat speram,dar meritata a viitoarei campioane mondiale. :)

Charon
16th June 2010, 00:25
astia de bine de rau mai joaca pentru tara,slabi si lipsiti de talent dar cu moral de fier si dopati cu un nationalism extrem!

delaoltenia
16th June 2010, 00:26
minte de oltean stelist :rolleyes:
te-a bagat cineva in seama ma cocos?

Hingherul
16th June 2010, 00:26
astia de bine de rau mai joaca pentru tara,slabi si lipsiti de talent dar cu moral de fier si dopati cu un nationalism extrem!

..zise Charon dandu-si barca cu gudron :D

Vadim
16th June 2010, 00:26
Dar ce aveti fratica cu omul?

Lucian86
16th June 2010, 00:27
pentru ca in ciuda faptului ca sunt niste prapaditi vai mama lor, au spirit!

Cata rautate!!!:(

Nimeni nu sustine organizatia statala a statului Nord-Coreean dar gasim in acesti jucatori anumite valori pe care nu prea le mai gasim in lumea occidentala; spiritul de grup si daruirea lor catre ceea ce fac sunt de admirat.

Pe langa asta imi sunt foarte simpatici cand ii vad iar jocul lor aduce aminte oarecum de cel din anii 60', 70', mai putin fizic si puternic (de notat ca "saracutii" nu prea aveau forta la suturile de la distanta) dar cu o tehnica si un ritm foarte bun ;)

Vadim
16th June 2010, 00:28
Asa sunt asiaticii si asiaticele au ritm bun. :)

YoNuTzz
16th June 2010, 00:28
bv coreea de nord ptr atitudine

Hingherul
16th June 2010, 00:28
@Lucian
si unde vezi rautatea?
chiar ii apreciez

TheIceMan
16th June 2010, 00:29
OT: totusi cel mai frumos gol, cam de aceeasi natura, mi se pare cel marcat de van Basten in Finala Euro 88 contra URSS

Morom3t3
16th June 2010, 00:29
ai ma ca aratara ca au coaie ai mici.
Maicoi avu noroc.

nu stiu ce echipe mai sunt in grupa da ii belesc ai mici pe aia.

pe mine ma intriga o treaba.. astia au voie cu sticle (de bere?) pe teren?

Charon
16th June 2010, 00:30
imi pare rau ca nu e si China la mondial!

p.s. Hingherule,dai un ban dar stii ca te duc la destinatie!:D

zebe
16th June 2010, 00:31
ai ma ca aratara ca au coaie ai mici.
Maicoi avu noroc.

nu stiu ce echipe mai sunt in grupa da ii belesc ai mici pe aia.

pe mine ma intriga o treaba.. astia au voie cu sticle (de bere?) pe teren?

In tribune cred ca ai vrut sa zici. Da, si mie mi-a sarit in ochi zilele trecute o imagine cu niste africani sorbind dintr-o bere in tribune.

Hingherul
16th June 2010, 00:31
p.s. Hingherule,dai un ban dar stii ca te duc la destinatie!:D


si, ai dinamovisti destui? :D

Lucian86
16th June 2010, 00:31
@Lucian
si unde vezi rautatea?
chiar ii apreciez

Ma scuzi, am gresit quotarea :) Ma refeream la Dario binenteles

Sifodias
16th June 2010, 00:35
Nu ne-am facut o idee despre forta Brazilienilor dupa meciul asta.Sa vedem Brazilia in meciurile cu Portugalia si Coasta de Fildes.Acolo vom vedea cum stam...De admirat coreeni din nord,nu s-au facut de ras.Parca totusi verii lor din sud sunt un pic mai buni.Am pariat la handicap pe asiatici si nu m-au dezamagit,1,62 la handicap de 3 goluri era chiar de luat.

Charon
16th June 2010, 00:35
si, ai dinamovisti destui? :D
nu fac discriminari,dai un ban dar stai in fata!

adi_sampon
16th June 2010, 00:37
daca asa joaca brazilia cu coreea de nord , astia nu trec de sferturi sincer

delaoltenia
16th June 2010, 00:37
Ma scuzi, am gresit quotarea :) Ma refeream la Dario binenteles
Scuza-ma,te-am deranjat cu ceva? :mda:

iulian_1976
16th June 2010, 00:37
Ca o parere generala.
Brazilia nu mi-a placut,ceva scartaie acolo in fata si in defensiva.
Nu cred ca vor castiga toate meciurile din grupa,nu vad cum.
Au primit gol de la Coreea de N imi este greu sa cred ca nu vor mai primi.

Coreea de N nu au portar,daca il imprumutau pe portarul Chinei cred ca asistam in seara asta la o mare surpriza.:D

Charon
16th June 2010, 00:42
concluzia primelor meciuri e ca Germania ajunge in finala!
urmatoarele ne vor lamuri daca o si castiga!:D

michai
16th June 2010, 00:48
Au jucat frumos nord-coreenii.Oamenii nu sunt de vina pt ca se afla sub regimul comunist.Eu cred ca au luptat pentru tara in gandul lor,nu pt Marele conducator.Insa probabil ar fi dat socoteala pt un rezultat rusinos...:rolleyes:
Frumos golul lui Maicon apropo..;)

Hingherul
16th June 2010, 00:48
http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/06/15/image_galleries/95107/cel-mai-tare-mesaj-de-la-mondiale-kim-jong-il-crede-ca-sunt-la-munca_size1.jpg

Lucian86
16th June 2010, 00:50
sa-mi bag,ce va bucurati pentru amarastenii astia :mda:

Pentru afirmatia asta am avut ceva cu tine ;)

De notat ca desi in calitate de "underdog" si obligata sa opreasca atacurile braziliene, au fost foarte putine faulturi din partea acestora. Comportament exemplar ;) Iar bucuria la gol a fost emotionanta :ok:

zebe
16th June 2010, 00:51
http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/06/15/image_galleries/95107/cel-mai-tare-mesaj-de-la-mondiale-kim-jong-il-crede-ca-sunt-la-munca_size1.jpg

Se vede ca nu-s coreeni, isi permit. :D

Charon
16th June 2010, 00:54
http://assets.sport.ro/assets/sport/2010/06/15/image_galleries/95107/cel-mai-tare-mesaj-de-la-mondiale-kim-jong-il-crede-ca-sunt-la-munca_size1.jpg

al dracului pielea pe imperialisti,promoveaza nemunca si deci neatingerea planului cincinal!

Lordul
16th June 2010, 00:54
pentru Brazilia e important ca a inceput cu o victorie :ok:

Cipri
16th June 2010, 01:00
Genial titlul din prosport : Kam-Greu Fu! Brazilia - Coreea de Nord 2-1

:happy:happy:happy

JJ
16th June 2010, 01:25
Se vorbea de Argentina ca a dezamagit, ca a avut doar 1-0... Brazilienii ar trebui sa se cam ascunda.

Andrei_23
16th June 2010, 01:29
Brazilienii au stilul asta de joc enervant, sunt lenesi, nu forteaza decat foarte rar, se multumesc sa plimbe mingea aiurea la mijlocul terenului. Daca jucau calumea bagau cel putin 4-5 goluri...

NORGEMAN
16th June 2010, 02:02
Brazilienii au avut respect fata de coreeni.:ok:
S-a vazut ca nu au fortat deloc, i-au lasat pe asiatici sa dea tot ce au mai bun in meciul cu ei.
Daca jucau pe bune, scorul era pe putin 5-0.

Sir. Eko
16th June 2010, 02:06
Brazilienii au stilul asta de joc enervant, sunt lenesi, nu forteaza decat foarte rar, se multumesc sa plimbe mingea aiurea la mijlocul terenului. Daca jucau calumea bagau cel putin 4-5 goluri...

Si castigam si eu biletu :D

jhon_goodboy
16th June 2010, 02:11
Koreenii au fost foarte emotionati cand s-a cantat imnul lor. Pe teren au alergat destul si au dat totul pentru tara lor. Si iti iei toate masurile ca doar joci cu o campioana mondiala de 5 ori. E o victorie de 3 puncte.
Noi romanii trebuie sa infulecam mult si zicem ca de ce n-am dat 4-5 goluri ca asa trebuia caci FIFA ne vede de acolo din Elvetia ca avem mot care mai valoreaza inca 3 puncte speciale pentru noi. :headbang:
Consuma-te mult la o echipa de ultima clasa din lumea fotbalistica si ia bataie cu 0-1 la urmatorul meci. Toate meciurile sa le castige Brazilia cu 2-1 si e campioana mondiala. Ce mai vreti? Nu mai exista echipe de batut la scor demult. Un joc organizat si doar 1-0,2-1 si are jocul de castigat cel mai mult.

kain
16th June 2010, 03:21
Cert este ca nu se poate trage o concluzie dupa prestatia Braziliei din aceasta seara, poate ca nu au vrut sa forteze, poate ca nord-koreenii au facut meciul vietii fiind motivati impotriva unei foste campioane mondiale, poate..

Concluzia poate fi trasa dupa urmatorul meci, care va fi de foc :ok:

krapulax
16th June 2010, 07:47
discutau dupa meci nana falemi cu un baiat de la gsp daca a fost centrare sau sut la maicon. tind sa-l cred pe falemi, care avea argumente, dupa mintea mea. zicea ca a fost sut

White Shadow
16th June 2010, 08:46
concluzia dupa primele meciuri este urmatoarea :

Brazilia e varza.

Franta & Italia sunt ca pixu.

Germania castiga cupa.

Argentina ajunge in semifinale.

Anglia ajunge in sferturi.

Portugalia cred ca va pleca acasa mai devreme decat ma asteptam, un :rosu: pentru mine ca am pus 40 euro pe ei ca vor castiga trofeul.

Si Spania joaca astazi.

Sa vedem ce se va intampla in continuare.

El Pistolero
16th June 2010, 09:24
pacat de acel gol luat oarecum la intamplare de Koreea.in rest mi-a placut cum au jucat,o daruire exemplara.eu cred ca pot scoate macar un punct din ultimele 2 meciuri.

Celso
16th June 2010, 09:37
concluzia dupa primele meciuri este urmatoarea :

Brazilia e varza.

Franta & Italia sunt ca pixu.

Germania castiga cupa.

Argentina ajunge in semifinale.

Anglia ajunge in sferturi.

Portugalia cred ca va pleca acasa mai devreme decat ma asteptam, un :rosu: pentru mine ca am pus 40 euro pe ei ca vor castiga trofeul.

Si Spania joaca astazi.

Sa vedem ce se va intampla in continuare.

tragi prea repede concluziile:D, stai sa vedem ca mai sunt 2 etape:)

Roddicted
16th June 2010, 09:42
concluzia dupa primele meciuri este urmatoarea :

Brazilia e varza.

Franta & Italia sunt ca pixu.

Germania castiga cupa.

Argentina ajunge in semifinale.

Anglia ajunge in sferturi.

Portugalia cred ca va pleca acasa mai devreme decat ma asteptam, un :rosu: pentru mine ca am pus 40 euro pe ei ca vor castiga trofeul.

Si Spania joaca astazi.

Sa vedem ce se va intampla in continuare.

inteleg ca esti anti-Brazilia, asa cum sunt si eu anti-englezi.Dar un pic de obiectivism nu strica.


Am vazut aseara ca Nilmar a facut mai multe faze in 20 de minute decat Kaka in 70

effect
16th June 2010, 10:14
Nu stiu daca va castiga titlul mondial pentru ca e greu de prezis si tine oricum mult si de noroc, dar Brazilia e cea mai buna echipa(atentie ca echipa,nu si ca lot) care a jucat pana acum . Poate doar Spania sa fie peste.

miril
16th June 2010, 10:59
discutau dupa meci nana falemi cu un baiat de la gsp daca a fost centrare sau sut la maicon. tind sa-l cred pe falemi, care avea argumente, dupa mintea mea. zicea ca a fost sut

A fost sut, nu centrare. Maicon a mai dat un gol asemanator, la Inter, nu-mi aduc aminte cu cine. Suedezii au despicat...dinamica miscarii piciorului in secvente si de aici...dovada. Portarul a fost pur si simplu invitat sa iasa la centrare, o dovada indirecta, ca Maicon a vrut sa traga. Tot respectul pentru coreeni, mai ales pentru numarul noua, stofa de fotbalist, ei fiind o surpriza foarte placuta, prin comparatie cu colegii de grupa, de la ora 16:00, ora EC. Dario, te inteleg ca tii cu Brazilia, dar ar trebui sa te...transporti in timp, anno 1986... Ma intelegi tu. Poate asa intelegi mai bine ca nu se face.

ichigo
16th June 2010, 11:51
e, mi-au iesit doua pronosticuri din trei ieri. :ok: din pacate, neozelandezii mi-au stricat pronosticurile exacte in meciul lor cu slovacii.:(

BAK
16th June 2010, 22:08
mie imi place de korea de nord. au jucat cu cea mai multa daruire de pana acum la acest campionat mondial. sunt un exemplu de urmat pentru restul tarilor (cough Romania cough).........sincer acum, daca si nationala romaniei ar juca cu asa determinare , am fi fost la campionatul mondial

El Pistolero
16th June 2010, 22:19
deci asta a fost meciul cu cea mai mare audienta in prima runda.:ok:
se vedem ce va fi in a 2-a runda.

Gabriel28
17th June 2010, 00:56
Repsect Korea! Au jucat cu ambitie, golul lor a fost destul de misto. L-a dat cu sete :)))

Morom3t3
22nd June 2010, 16:15
:))
De fapt, Brazilia a luat bataie cu 1-0 ma, mucosilor.

http://morom3t3.wordpress.com/2010/06/22/brazilia-%E2%80%93-corea-de-nord-0-1/