PDA

View Full Version : Meciul 3: Olanda - Japonia 1-0

Marius
15th May 2010, 00:25
19 iunie 2010
ora 14:30
Durban

discutii inainte si dupa meci

whisper
22nd May 2010, 00:18
Huh?!? :shock:
De ce la ora 13:30!!! :mda:
Nu va fi in reluare?:P
oricum victorie sigura pentru Olanda.

Ana_94
24th May 2010, 17:23
Olanda va castiga :ok:

TheIceMan
19th June 2010, 00:57
Victorie Olanda.

Lordul
19th June 2010, 00:58
3-0 pentru Olanda aici

El Pistolero
19th June 2010, 11:21
bate Olanda.

dumboss_yo
19th June 2010, 12:43
Olanda invinge ... 2-0 (marcheaza Van Persie si Van der Vaart).

Sir. Eko
19th June 2010, 13:18
V.Persie!!! 2-0 Olanda :D

Catalanul
19th June 2010, 14:18
N-am reusit sa o vad in actiune pe Olanda pana acum, sper sa faca un meci frumos azi si sa vad spectacol :)

Denis
19th June 2010, 14:22
7 cuvinte: "Olanda va spulbera Japonia la toate capitolele"

(ati numarat?:D)

3-0(2-0)

In prima repriza un gol Sneijder si unul v.Persie;

In a repriza secunda, inca un gol Sneijder, pe final.

HAI OLANDA!!!

whisper
19th June 2010, 14:31
Si eu care credeam ca nu voi vedea meciul asta...de unde sa stiu ca 19 pica sambata :cry:

in meciul asta am 2 favorite..dar sunt sigura ca http://i63.servimg.com/u/f63/13/03/94/78/ned_su10.gif (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=227&u=13039478) va castiga.

http://www.smilies.4-user.de/include/Flaggen/fahne-japan_4.gif (http://www.smilies.4-user.de) http://www.smilies.4-user.de/include/Flaggen/holland.gif (http://www.smilies.4-user.de)

Sherlock
19th June 2010, 14:47
Promit să mă îmbăt daca niponii scot cel puțin un egal :D

TeBat
19th June 2010, 15:28
Promit să mă îmbăt daca niponii scot cel puțin un egal :D

Shht:D

Hai bataviiiii!!

TenisFan
19th June 2010, 15:29
Ai uitat un ă la dacă. Eu promit că am început deja și sunt la al doilea pahar de vin dar nu țin cu nimeni. Vreau doar să văd mecaniscmul olandez dacă mă distrează au ba. Pace!

Ana_94
19th June 2010, 15:36
Hai Olanda :ok: :P

iulian_1976
19th June 2010, 15:37
Pentru cei care tin cu Anglia priviti jocul Olandei pe extreme.:ok:
Comentatorul spune ca seamana meciul cu Spania:Elvetia :o:

TeBat
19th June 2010, 15:50
Foarte bine asezati niponii in defensiva. Pana la urma va inscrie Olanda.

iulian_1976
19th June 2010, 15:56
Nu am sa inteleg niciodata de ce comentatorul trebuie sa mi spuna istoria fotbalistica a Olandei in timpul meciului :o:

JJ
19th June 2010, 16:05
Parca vad jocul lui Ajax de acum 15 ani... Numai pase de 5 metri la centrul terenului, invitarea adversarului la pressing, atacantii primesc mereu mingea cu spatele la poarta... 75% posesie degeaba, cum Sneijder doarme pe teren si Robben nu e, nu e nici unul care sa treaca de adversarul direct. Probabil 0-0 sau un 1-0 marcat cu capul din corner de Kuyt, desi japonezii n-or sa stea tot meciul la cutie.

dumboss_yo
19th June 2010, 16:12
Nu putea Honda sa bata "in halul asta" si lovitura libera din returul cu Sevilla in UCL :(.

Deocamdata, o prima repriza urata ... olandezii au dominat ca posesie, dar fara rezultat, nicio faza cu adevarat periculoasa.

El Pistolero
19th June 2010, 16:20
slab meci,Olanda nu arata nimic.Van Persie ala nu cred ca a atins de mai mult de 5 ori mingea.:sleep:

Sir. Eko
19th June 2010, 16:30
slab meci,Olanda nu arata nimic.Van Persie ala nu cred ca a atins de mai mult de 5 ori mingea.:sleep:

Ai rabdare :D ...nu poate singur tot :D .

rhadoo
19th June 2010, 16:31
acum am votat si eu,victoria olandei,insa se pare ca nu e chiar asa

Sir. Eko
19th June 2010, 16:39
1-0!!! :yeah:

rhadoo
si marcheaza olanda 1-0

tu26dor
frumos gol. 1-0 pt olanda.

El Pistolero
19th June 2010, 16:40
in sfarsit,Sneijder deschide scorul.

Xaviesta
19th June 2010, 16:42
Mai sunt 34 de minute...e timp pentru inca un gol:D

iulian_1976
19th June 2010, 16:42
Ia fatait pe japonezi de pe o parte pe alta pana ia ametit.:D
Frumoasa echipa Olandei,parca imi miroase a finalista.:ok:

Eu acum l as introduce pe Robben,ar cam fi momentul.

Xaviesta
19th June 2010, 16:46
Da' Robben de ce nu joaca?:o:

Ted
19th June 2010, 16:47
e nerefacut/menajat dupa o accidentare

gorefest
19th June 2010, 17:03
desi conduce , Olanda nu sclipeste deloc ... meci sters , fara istoric ... o sa ramana in mintea mea doar ca statistica ...

dumboss_yo
19th June 2010, 17:06
Mai sunt 34 de minute...e timp pentru inca un gol:D

Inca 10 minute ... hai cu 2-0 :P. O contra cand se deschid japonezii ...

EDIT: Trebuia sa-mi strice Affelay previziunea :mda:. De doua ori :headbang:.

tu26dor
19th June 2010, 17:23
neseriosi olandezii astia... trebuia sa fie 2-0... asa era intuitia mea hi hi.

El Pistolero
19th June 2010, 17:25
victorie pentru Olanda,insa jocul a fost destul de slab.Oricum primul test adevarat va fi in optimi cu Italia/Paraguay.

iulian_1976
19th June 2010, 17:36
Olanda are echipa de finala dupa parerea mea.

Joaca tot timpul rapid,schimba partea foarte bine,au fundasi laterali ce urca nu mai spun ca au oricum pe extreme un Kuyt si Robben.Au jucat cam la 60% din potential si au castigat.
Singurul lucru neplacut Sjneider nu vrea sa joace cu fundasul stanga,a venit la invaluire de cateva ori si panarama asta a trimis de fiecare data mingea inapoi lung chiar cu portarul sau cu fundasii centrali.
Affelay nu este o solutie,nu marchezi contra Japoniei nu vei marca 100% nici in faze superioare,poate sunt alti atacanti mai valorosi.

Sifodias
19th June 2010, 17:51
Slab meci,unul dintre cele mai slabe din turneu.Olanda,sincer sa fiu nu m-a impresionat cu nimic in astea doua meciuri.De fiecare data a deschis scorul norocos si apoi nu a mai fortat.Sa-i vedem in compania unui adversar cu adevarat greu...

miril
19th June 2010, 17:52
Daca jocul Olandei este de finala al Argentinei ce o fi? Mi-a placut Japonia, a avut nesansa cand arbitrul nu a vazut hentul lui Van Persie la faza premergatoare golului, nu-i usor de vazut, trebuie sa recunosc. Au avut, in schimb, zece minute de foc cand puteau egala, pe undeva meritat, as zice eu. Iulian, doar partea stanga olandeza, partial, le-a iesit ce spui tu. Anglia are ce spui tu dar prezenta in teren in acelasi timp a lui Gerrard si Lampard, aglomereaza jocul pe mijloc, respectivii, la care se adauga si Rooney, arestand balonul, in loc sa-i dea drumul. Se calca pe picioare, cu alte cuvinte. Cand nu au facut-o s-a marcat cu USA. Repet, Japonia este o echipa mai tare decat o suporta...hartia.

JJ
19th June 2010, 18:08
Olanda are echipa de finala dupa parerea mea.

Joaca tot timpul rapid,schimba partea foarte bine,au fundasi laterali ce urca nu mai spun ca au oricum pe extreme un Kuyt si Robben.Au jucat cam la 60% din potential si au castigat.
Singurul lucru neplacut Sjneider nu vrea sa joace cu fundasul stanga,a venit la invaluire de cateva ori si panarama asta a trimis de fiecare data mingea inapoi lung chiar cu portarul sau cu fundasii centrali.
Affelay nu este o solutie,nu marchezi contra Japoniei nu vei marca 100% nici in faze superioare,poate sunt alti atacanti mai valorosi.
Cred ca am vazut alt meci. Olanda a jucat chinuit, fara idei, fara solutii, nereusind sa desfaca apararea japoneza si avand primele ocazii de gol abia pe contratac, atunci cand japonezii fortau egalarea cu toata echipa. Affelay a jucat mai bine in cele 15 minute decat Kuyt si Van Persie la un loc.

Da, Olanda poate fi prima echipa calificata in optimi, daca Danemarca face cel putin egal azi, insa pana la finala mai e mult pana departe. Deocamdata nu-i vad nici trecand de Italia in optimi.

TeBat
19th June 2010, 18:21
Pana in finala!! Jocul va creste usor-usor; mai intra si Robben...

miril
19th June 2010, 21:00
Vad ca lumea nu-i dispusa sa comenteze faza cu hentzul de la gol. Da, Affelay a jucat foarte bine avand doua ocazii mari de gol, pe final.

Sir. Eko
19th June 2010, 21:04
Vad ca lumea nu-i dispusa sa comenteze faza cu hentzul de la gol. Da, Affelay a jucat foarte bine avand doua ocazii mari de gol, pe final.

Ce hent?

iulian_1976
19th June 2010, 21:05
Daca jocul Olandei este de finala al Argentinei ce o fi?

Iulian, doar partea stanga olandeza, partial, le-a iesit ce spui tu. Anglia are ce spui tu dar prezenta in teren in acelasi timp a lui Gerrard si Lampard, aglomereaza jocul pe mijloc, respectivii, la care se adauga si Rooney, arestand balonul, in loc sa-i dea drumul. Se calca pe picioare, cu alte cuvinte. Cand nu au facut-o s-a marcat cu USA. Repet, Japonia este o echipa mai tare decat o suporta...hartia.

Argentina are nu are o circulatie rapida a balonului,au alte puncte forte care ii pun in avantaj.

miril
19th June 2010, 21:08
Iulian, eu nu vorbeam de sistemul de joc ci de calitatea lui. Van Persie a potrivit-o cu mana, Mr. Eko, in faza premergatoare golului.

Sir. Eko
19th June 2010, 21:13
Iulian, eu nu vorbeam de sistemul de joc ci de calitatea lui. Van Persie a potrivit-o cu mana, Mr. Eko, in faza premergatoare golului.

V.Persie a pasat la Sneijder care a marcat .Nu a atins mingea cu mana .Inainte de gol zici tu ?

miril
19th June 2010, 21:16
Inainte de a pasa, a primit balonul la nivelul soldului si pe care l-a aranjat cu mana, altfel trecea pe langa el. Faza a fost foarte rapida, de aici si scuza arbitrului. Dar iregularitate a fost si se putea da galben pentru asta.

Sir. Eko
19th June 2010, 21:18
Inainte de a pasa, a primit balonul la nivelul soldului si pe care l-a aranjat cu mana, altfel trecea pe langa el. Faza a fost foarte rapida, de aici si scuza arbitrului. Dar iregularitate a fost, si se putea da galben pentru asta.

Nop nu atinge mingea cu mana,mai uita-te odata la faza :) .

Nu se vede clar aici,http://www.101greatgoals.com/videodisplay/6018626/ ,dar nici comentatori nu zic nimic...caut o reluare mai buna.

El Pistolero
19th June 2010, 21:19
a fost hent inainte de a pasa la Van Persie

miril
19th June 2010, 21:21
Ee, nu mai spune! Hentz toata ziua si-a aranjat-o cu viteza cu care alerga! Oricum, cred ca Olanda castiga caci japonezii nu ar fi iesit la atac si mai devreme sau mai tarziu ar fi dat gol. Raul, vrei sa spui "inainte de a da pasa". Van Persie.

Sir. Eko
19th June 2010, 21:22
Tot nu cred :D ....pune cineva o reluare mai buna ?

Denis
19th June 2010, 21:24
BRAVO OLANDA!!!!

CEA MAI TARE!!!!

SPER SA CASTIGE MONDIALUL!!!!

http://i63.servimg.com/u/f63/13/03/94/78/ned_su10.gifhttp://i63.servimg.com/u/f63/13/03/94/78/ned_su10.gifhttp://i63.servimg.com/u/f63/13/03/94/78/ned_su10.gif

miril
19th June 2010, 21:24
Mr. Eko, imi pare rau ca nu am dar este asa cum am spus eu.

iulian_1976
19th June 2010, 21:25
Eu vorbeam in general nu are legatura cu sistemul de joc.

Olanda are un joc foarte rapid de pase,alterneaza jocul pe extreme cand pot intra si in centru.
La recuperare revin toti,in atac stie fiecare ce are de facut,cu Japonia nu au aratat tot ce pot.

Argentina joaca lent,insa sunt foarte tehnici,au calitatea pasei,a driblingului
acum sa nu-mi spui ca Nigeria si Corea de S au fost adversari pe masura.
Daca imi aduc bine aminte chiar primul gol contra Coreei a fost un autogol :o:

Aici este vorba si de preferinte mie imi place Olanda,tie Argentina.:D
Nu a fost hent imi aduc aminte de faza,a sarit mingea din el in lateral inspre mana insa si-a retras-o,de la filmarea panoramica ai spune ca este henz.:D

Sir. Eko
19th June 2010, 21:26
Nu a fost hent imi aduc aminte de faza,a sarit mingea din el in lateral inspre mana insa si-a retras-o,de la filmarea panoramica ai spune ca este henz.:D

Exact.

miril
19th June 2010, 21:27
Iulian, se vede ca tii cu Olanda, caci a fost hentz, hentz si iar hentz, dar Van Persie a rectionat foarte rapid si majoritatea nu a vazut...scamatoria. Iar Mr. Eko tine cu...Arsenal. La fel de slabe au fost si echipele pe care le-a intalnit Olanda daca este pe asa.

Sir. Eko
19th June 2010, 21:30
Iulian, se vede ca tii cu Olanda, caci a fost hentz, hentz si iar hentz, dar Van Persie a rectionat foarte rapid si majoritatea nu a vazut...scamatoria. Iar Mr. Eko tine cu...Arsenal.

http://www.soccer360.co.uk/netherlands-vs-japan-live-stream-online-highlights-world-cup-football-19-06-10/

Tot nu se vede bine ,merge spre mana,dar parca il loveste in sold/picior inainte...oricum sa zici ca "Hentz toata ziua si-a aranjat-o" si ca merita galben e exageratttttt toata ziua ....chiar daca l-a lovit nu a vrut ....iar miril tine cu Tottenham :D si deaia ? :D.Triseaza v.Persie doar e Arsenal Scum nu ? :D

miril
19th June 2010, 21:35
Mr. Eko, sincer, eu am noroc cu televiziunea suedeza, indiferent de program. Au cei mai buni comentatori, alaturi de englezi si dau mii de reluari, din toate pozitiile, etc. Nici eu nu am vazut, in direct, ceva neregulamentar, dar a fost hentz, "o potriveala de mana". Vad ca si GSP zice la fel, nu ca ei ar fi o garantie.

Sir. Eko
19th June 2010, 21:36
Chiar ti se pare ca englezi au cei mai buni comentatori ? :D ,poate l-a lovit ,dar nu a vrut!!!

miril
19th June 2010, 21:42
Am inteles, ai vazut si tu ce a facut micutul...Persie. Nu conteaza aici intentia, desi e clar ca nu si-a potrivit-o din...greseala. Nu vorbesc de comentatorii din campionat, aici multi sunt subiectivi dar i-am ascultat la evenimentele mari si sunt buni. Ieri, spre ex. I-am auzit intamplator pe Platt si Shearer si mi-au placut.

El Pistolero
19th June 2010, 21:44
a fost hent,fa un stop cadru la secunda 46 sa vezi unde e mingea.e clar ca nu a vrut dar a atins mingea cu mana.

Sir. Eko
19th June 2010, 21:45
Am inteles, ai vazut si tu ce a facut micutul...Persie. Nu conteaza aici intentia, desi e clar ca nu si-a potrivit-o din...greseala. Nu vorbesc de comentatorii din campionat, aici multi sunt subiectivi dar i-am ascultat la evenimentele mari si sunt buni. Ieri, spre ex. I-am auzit intamplator pe Platt si Shearer si mi-au placut.

Cum sa spui asa ceva ? :D ...

Sunt foarte subiectivi ,pe Shearer l-am auzit de mai multe ori la MOTD si nu mi-a placut deloc ...

miril
19th June 2010, 21:49
Aici s-ar putea sa fiu eu subiectiv :D. Cu Shearer. A comentat competent Serbia-Germania. I-a desfiintat pe nemti :evil:.

Sir. Eko
19th June 2010, 21:50
. I-a desfiintat pe nemti :evil:.

Acolo a fost el subiectiv :D.Chiar,exista vreo posibilitate sa se intalneasca Anglia cu Germania la aceasta Cupa Mondiala ? :D

miril
19th June 2010, 21:51
Si eu pe langa el. Glumeam. Nu chiar mi-a placut.

iulian_1976
19th June 2010, 22:07
miril sunt in stare sa pun pariu cu tine ca nu a atins cu mana mingea,nu am tras meciul din pacate.

Mingea sare din el in dreapta in momentul cand mingea sare mana este paralel cu directia mingii.In timp ce mingea se indeparteaza de Van Persie,mana are o directie inversa,este o iluzie optica.
Cine a tras meciul sa faca stop cadru si o sa vedeti.:D

El Pistolero
19th June 2010, 22:09
a aratat mah acuma la pro tv imaginea.s-a vazut clar cum are mana pe minge.

Sir. Eko
20th June 2010, 01:48
a aratat mah acuma la pro tv imaginea.s-a vazut clar cum are mana pe minge.

"mah" ,tu asa vorbesti tot timpu,esti asa mai agresiv de felu tau ? :D ...sau asa esti obisnuit sa vorbesti ,esti din bucale?

miril
20th June 2010, 03:02
Are vreo importanta de unde vine? A fost hentz si gata. Olanda a castigat si ar fi castigat si daca s-ar fi acordat hentzul. Japonezii au pus insa in dificultate portocala mecanica.

iulian_1976
20th June 2010, 04:13
Ceva nu se potriveste la ceea ce spuneti voi.

Priviti cadrele,vine mingea se loveste de bulanul lui Van Persie mingea ricoseaza in dreapta se duce cu putin efect.
Pai daca o loveste cu mana credeti ca sare mingea la 2 metri ,in dreapta in spatele lui ?:o:
Pentru mine este clar daca lovesti mingea nu se duce in dreapta lateral in spate.

...si-o facea in fata,eu cred ca a vrut sa si-o potriveasca cu mana dar a ricosat din picior prea repede,nu a avut timp sa si-o faca in fata,se vede ca se intoarce si o paseaza in spate la Sjneider.

El Pistolero
20th June 2010, 10:08
:happy:happy

miril
20th June 2010, 10:14
Iulian, las-o balta. A fost hentz. SVT2, suedeza, care a transmis meciul a dat de patru-cinci ori reluarea, cu incetinitorul si concluzia-i una, Persie si-a...potrivit-o cu mana. Citeste si presa daca nu crezi.

jhon_goodboy
20th June 2010, 10:23
Nu s-a atins mingea cu mana, mana olandezului era in pozitia respectiva
datorita pozitiei corpului pentru urmatoarea actiune la minge. Nu a fost intentie deloc .
Si oricum mana forma un baraj intre Sneijder si mingea care urma sa ajunga la el pentru sut .
Olanda a castigat merituos si isi face jocul eficient in continuare. :ok:

miril
20th June 2010, 10:26
Bine, baieti! Daca ati fi vazut reluarile ati fi tras alta concluzie. In rest, de acord, olandezii au castigat meritat, dar chinuit.

Gooner
21st June 2010, 03:07
Wenger e devina! Cred ca si pe Fabiano l-a atrenat intr-o vreme. Henry hent cu Irlanda, Robin van Persie hent cu Japonia...INCREDIBIL!