PDA

View Full Version : Meciul 6: Grecia - Argentina 0-2



Marius
14th May 2010, 23:14
22 iunie 2010
ora 21:30
Polokwane

discutii inainte si dupa meci

Lordul
21st June 2010, 20:07
castiga argentinienii

ichigo
21st June 2010, 20:46
apropo, de acest meci. din nou la centru se va afla uzbekul ravshan irmatov, care va conduce a treia partida de la acest truneu final. si eu spun ca e cel mai in forma arbitru de la acet campionat mondial.

TheIceMan
21st June 2010, 23:51
Hai Greciaaaa !!!

Gabriel28
22nd June 2010, 04:11
de 6 ani grecia traieste un vis, eu personal m-am saturat de mediocritatea lor, ce sa zic echipa lu' peste...prevad un meci la scor ca cel de azi cu portugalia....

dumboss_yo
22nd June 2010, 11:30
2-0 pentru sud-americani.

Leo
22nd June 2010, 11:35
Hai Greciaaaa !!!

Unde, acasa? :shocked:

Catalanul
22nd June 2010, 16:18
Argentina joaca azi cu rezervele, doar Messi si Romero vor fi titulari.

Grinco
22nd June 2010, 19:19
Aici ar merge un 9-0 pentru Argentina, cu vreo 3 autogoluri marcate de Kapetanos:D

El Pistolero
22nd June 2010, 19:27
am vazut ca baga rezervele Maradona,dar si asa ar trebui sa bata la minim 2 goluri diferenta Argentina.

JJ
22nd June 2010, 20:47
am vazut ca baga rezervele Maradona,dar si asa ar trebui sa bata la minim 2 goluri diferenta Argentina.
S-ar putea sa le placa mai mult sa joace cu Uruguayul decat cu Mexicul, de unde sa incerce un loc doi? Plus ca ar iesi si de pe traseul Germaniei astfel, avand liber la semifinale - faza pe care n-au mai atins-o de cand juca Maradona. Ce-ar fi un 5-1 pentru Grecia?

Sifodias
22nd June 2010, 20:59
Il vedem la TVR?

Lloyd Banks
22nd June 2010, 21:03
am vazut ca baga rezervele Maradona,dar si asa ar trebui sa bata la minim 2 goluri diferenta Argentina.

Daca Aguero si Milito se pot numi rezerve :D
Si e de urmarit Otamendi, un fundas central foarte bun care in curand va poposi la un club mare din Europa :)

krapulax
22nd June 2010, 21:09
S-ar putea sa le placa mai mult sa joace cu Uruguayul decat cu Mexicul, de unde sa incerce un loc doi? Plus ca ar iesi si de pe traseul Germaniei astfel, avand liber la semifinale - faza pe care n-au mai atins-o de cand juca Maradona. Ce-ar fi un 5-1 pentru Grecia?cred ca e greu sa incerce locul 2, caci foarte usor se poate transforma in 3.

Sergiu
22nd June 2010, 21:22
Am o presimțire proastă pentru greci. Eu le țin pumnii, dar nu prea îi văd câștigând.

mariomax
22nd June 2010, 21:30
cica Argentina fara 6 titulari. si cand te uiti la echipa te crucesti :lol:

JJ
22nd June 2010, 21:43
Minutul 1 - Coreea de Sud calificata.
Minutul 12 - Grecia calificata! Nigeria are 1-0 dincolo.

tu26dor
22nd June 2010, 21:47
daca mai baga nigerienii, nu-i vad bine pe greci.

Hingherul
22nd June 2010, 21:48
il vreau pe Kape in Austria!

Gabriel28
22nd June 2010, 21:51
grecia zici ca's fc arges....autobaza...

dumboss_yo
22nd June 2010, 21:52
grecia zici ca's fc arges....autobaza...

Cat timp conduce Nigeria si ei sunt la egalitate cu Argentina, n-o sa vedem nimic altceva.

JJ
22nd June 2010, 21:53
apropo, de acest meci. din nou la centru se va afla uzbekul ravshan irmatov, care va conduce a treia partida de la acest truneu final. si eu spun ca e cel mai in forma arbitru de la acet campionat mondial.
Mda, i-a iertat pe greci de doua galbene clare pana acum.

Pana la urma, Veron a fost accidentat de n-a jucat contra Coreei, sau l-a declasat Maradona la stadiul de rezerva de joaca azi?



Minutul 1 - Coreea de Sud calificata.
Minutul 12 - Grecia calificata! Nigeria are 1-0 dincolo.
Minutul 37 - Coreea de Sud calificata - a facut 1-1.

Sergiu
22nd June 2010, 22:09
Meciul ăsta ne arata exact ce aveam nevoie. E defensiva Greciei suficient de bună să merite calificare? Dacă nu iau gol, da merită calificarea. Dacă iau se pot întoarce acasă. De-abia aștept să aflu răspunsul. Evident perfect ar fi 1-0 pentru ei. Dar 1 gol se poate da pe contraatac.

tu26dor
22nd June 2010, 22:09
grecii sunt nevoiti sa forteze.... coreea a egalat dincolo.

dumboss_yo
22nd June 2010, 22:11
grecii sunt nevoiti sa forteze.... coreea a egalat dincolo.

Ia sa-i vedem acum ... nu le mai ajunge un egal 1-1 ... la scorul asta au nevoie de victorie sau de egal de la 3-3 in sus (cred ca la 2-2 e tragere la sorti).

Sergiu
22nd June 2010, 22:11
Asta ar fi o greșeală. E mult mai important să nu ia gol. Tragere la sorți n-are cum să fie că doar și meciul direct e criteriu și ăla n-a fost egal.

tu26dor
22nd June 2010, 22:18
pauza aici... argentina a ratat mult fara sa forteze. grecii spera sa nu ia gol si sunt cu urechea la celalat meci. deocamdata mai au de muncit si de sperat inca o repriza.

dumboss_yo
22nd June 2010, 22:18
Coreea in optimi "la jumatatea drumului". Sa vedem daca in repriza a doua grecii ies de la cutie si se bazeaza pe propriile forte sau spera ca nigerienii bat dincolo.

JJ
22nd June 2010, 22:19
Ar fi cam stupid sa ia gol, atata vreme cat fiecare argentinian joaca pentru el. Si Milito, si Messi, si Aguero, si Maxi vor sa fie ei aia care marcheaza.
Asa e suficient sa-l blochezi pe cel care are mingea cu doi oameni si sa-l fortezi sa suteze din pozitie incomoda - oricum nu vrea sa paseze.

Sergiu
22nd June 2010, 22:22
Cam așa e, Argentina a fost fără idei și nu și-a creat deloc ocazii periculoase. Însă mie îmi place să sper că n-au făcut mai nimic deoarece i-au blocat grecii. (au fost ceva șuturi din poziții foarte grele, dar ca, atât)

tu26dor
22nd June 2010, 22:37
2-1 pt coreea. e clar.

Sergiu
22nd June 2010, 22:39
Mare ratare a grecilor exact când a dat coreea gol. Acela a fost momentul care se poate să fi decis calificarea.

dumboss_yo
22nd June 2010, 22:47
Grecii trebuie sa invinga Argentina la doua goluri pentru a se califica, in cazul in care coreenii castiga. Chiar daca egaleaza Nigeria, tot le trebuie victoria la limita. Cu alte cuvinte, :cya: Grecia.

Sergiu
22nd June 2010, 22:55
Ce ratare la nigerieni. Cred că e ratarea mondialului. Cred că de acolo poate veni salvarea Greciei.

tu26dor
22nd June 2010, 22:58
inca o sansa pt greci. 2-2 in cealalta partida.

Sergiu
22nd June 2010, 23:05
Gata, apărarea a cedat, pot merge acasă.

tu26dor
22nd June 2010, 23:06
argentina a inscris... apararea greciei a fost pacalita in final.

Xaviesta
22nd June 2010, 23:06
1-0:yeah:. Messi tot nu da gol:(. Sper sa dea in optiimi.

TeBat
22nd June 2010, 23:07
Elenii sunt pa. Ma bucur, o echipa atat de slaba nu are ce cauta la Mondial.

Cipri
22nd June 2010, 23:07
In sfarsit s-a facut dreptate .
Demichelis a inscris . Un fundas pe care-l consider slabut .

tu26dor
22nd June 2010, 23:09
dincolo se joaca pe contre. ratari uriase de ambele parti. aici cred ca e clara situatia.

Sorin Blaj
22nd June 2010, 23:09
Se poate spune orice despre Maradona, dar faptul ca l-a introdus pe Palermo arata ca are caracter. :ok:

Imi aduce aminte de Jenei si Camataru. :(

TheIceMan
22nd June 2010, 23:09
In sfarsit s-a facut dreptate .

In ce sens? cine a fost nedreptatit?

tu26dor
22nd June 2010, 23:13
messi mai bifeaza o bara... nu s-a lipit deloc golul de el.

Sergiu
22nd June 2010, 23:16
Da Messi a fost mediocru. Nu pare a fi ceva zeu cum era scris pe ceva steaguri.
În altă ordine de idei păcat de greci care au jucat cel mai frumos fotbal din această grupă. Dar asta e trebuie să fie și eficienți și ei nu prea au fost.

tu26dor
22nd June 2010, 23:16
2-0. gol argentina. trebuia sa fie golul lui messi. el a facut faza aici.

Grecu_
22nd June 2010, 23:18
Cel mai frumos? :confused:

Sorin Blaj
22nd June 2010, 23:18
Messi nu e zeu, este om, dar face tot jocul Argentinei.

Palermo. Atacant. :ok:

Hingherul
22nd June 2010, 23:20
gata, vine Kape :D

tu26dor
22nd June 2010, 23:22
argentina se califica in stil mare. coreea a rezistat eroic pe final in celalalt meci.

Cristina
22nd June 2010, 23:22
@Hinghi
rezolva el acum situatia :cry:

TheIceMan
22nd June 2010, 23:23
felicitari forumistilor care au votat o victorie logica: Adde, Dario, DejaVu, Duarte, dumboss_yo, Ferdininho, hagi2006, ichigo, julianms, leodacin, Lloyd Banks, Mario375, mariomax, Minculescu2, Poli_TM, Raul, rhadoo, yonutz96

mariomax
22nd June 2010, 23:24
Da Messi a fost mediocru. Nu pare a fi ceva zeu cum era scris pe ceva steaguri.
În altă ordine de idei păcat de greci care au jucat cel mai frumos fotbal din această grupă. Dar asta e trebuie să fie și eficienți și ei nu prea au fost.

*

frumoasa victoria Argentinei, Messi trebuia sa marce dar a avut ghinion. a marcat insa loco palermo :ok:

Lordul
22nd June 2010, 23:28
EL LOCO ! Martin Palermo

Gabriel28
22nd June 2010, 23:35
America de Sud e fruntasa pana acum :D, Grecia ...nu am nimic cu ei, dar cu stilul lor de joc...sper sa nu ii mai vad prea curand ...

Sifodias
22nd June 2010, 23:38
Da Messi a fost mediocru. Nu pare a fi ceva zeu cum era scris pe ceva steaguri.
În altă ordine de idei păcat de greci care au jucat cel mai frumos fotbal din această grupă. Dar asta e trebuie să fie și eficienți și ei nu prea au fost.
Nu pot sa-mi dau seama daca esti ironic sau nu.Pentru ca daca nu esti,inseamna ca tu te uiti la un mondial dintr-o alta dimensiune...In mondialul din lumea noastra,Grecia a fost din pc. de vedere al jocului,de departea cea mai penibila din grupa.

TheIceMan
22nd June 2010, 23:41
Grecia trebuia sa nu fi pierdut primul meci cu coreenii, acum era greu sa fii castigat, desi eu as fi vrut surpriza aici, n-a fost sa fie... ii vedem peste 2 ani la europene in Polonia/Ucraina.

iulian_1976
22nd June 2010, 23:44
Coreenii sunt marfa,grecii nu puteau mai mult.
Inca va aduc aminte grecii au castigat contra Nigeriei in superioritate numerica.

Ferdininho
22nd June 2010, 23:45
Da Messi a fost mediocru. Nu pare a fi ceva zeu cum era scris pe ceva steaguri.
În altă ordine de idei păcat de greci care au jucat cel mai frumos fotbal din această grupă. Dar asta e trebuie să fie și eficienți și ei nu prea au fost.

Eu nu stiu ce cauta grecii la mondiale iar daca jocul lor a fost frumos inseamna ca avea si Romania loc. Problema Greciei ii simpla dupa 2004 cand au castigat EURO fentand fotbalul au crezut ca mai pot pacali din nou si au sfarsit prin a se face de cacao atat la EURO 2008 cat si la CM 2010.

iulian_1976
23rd June 2010, 00:03
Grecii joaca execrabil,acum gusturile nu se discuta:D

Catalanul
23rd June 2010, 01:07
Nu am reusit sa o vad pe Argentina in actiune, ma bucur ca s-au impus, din cate am inteles, fara mari probleme.

Pacat ca Messi nu a reusit sa inscrie (inca).

TheIceMan
23rd June 2010, 01:34
La primul gol trebuia sa se fluiere hent si lovitura libera pentru greci, daca era invers si-l lovea pe un grec mingea in brat, era 11m si rosu cum au patit cangurii...

@Ferdininho, frustrarea e inca mare ca au pierdut protughezii acasa in '04, nu? Nu ti-ar fi placut ca Romania sa aiba o aparare exact cum au avut grecii atunci si sa fi castigat si noi candva, sa zicem in 2000 in Olanda/Belgia? Cei care pacalesc fotbalul sunt Becali, Iancu, Copos, Borcea si restul 'oamenilor de fotbal' nicidecum grecii. Hai sa discutam mai bine de meciurile de azi nu de ce-a fost si ce va fii, ok?

El Pistolero
23rd June 2010, 08:56
Grecia una dintre cele mai slabe echipe,bine ca a plecat acasa.Inca un meci in care Messi nu inscrie.Oricum victorie absolut normala pentru Argentina.

Lexus.
23rd June 2010, 09:21
Grecia trebuia sa nu fi pierdut primul meci cu coreenii, acum era greu sa fii castigat, desi eu as fi vrut surpriza aici, n-a fost sa fie... ii vedem peste 2 ani la europene in Polonia/Ucraina.
Intre Grecia si South Corea e diferenta de valoare...in favoarea asiaticilor.

Argentina nu m-a impresionat de loc (asta e singurul lor meci pe care l-am vazut...si-mi pare rau ca nu am urmarit Nigeria - S. Corea:() iar Messi nu a facut decat 2-3 mingi in tot meciul...

Lexus.
23rd June 2010, 09:26
La primul gol trebuia sa se fluiere hent si lovitura libera pentru greci, daca era invers si-l lovea pe un grec mingea in brat, era 11m si rosu cum au patit cangurii...


Chiar radeam la faza aia...nu stiu daca l-a lovit mingea in mana pe Milito, dar era culmea sa salveze un gol ca si facut in poarta adversarilor si arbitrul sa fluiere hent:happy

iulian_1976
23rd June 2010, 11:37
Nu ti-ar fi placut ca Romania sa aiba o aparare exact cum au avut grecii atunci si sa fi castigat si noi candva, sa zicem in 2000 in Olanda/Belgia? Cei care pacalesc fotbalul sunt Becali, Iancu, Copos, Borcea si restul 'oamenilor de fotbal' nicidecum grecii. Hai sa discutam mai bine de meciurile de azi nu de ce-a fost si ce va fii, ok?

Nu poti compara Grecia cu Romania.
Grecii sunt croiti pentru defensiva sunt toti masivi, cu talie,agresivi niciodata nu au excelat ofensiv.

Romania nu este croita pe defensiva,nu avem talie,nu suntem agresivi dar avem tehnica,rapiditate,stim sa jucam bine si faza ofensiva.
Asta cand jucam bine nu in momentul asta.

Zabriskie
23rd June 2010, 12:07
Grecia a reusit o pasa mai mult decat Veron aseara. http://totalfootball2010.posterous.com/arg-v-gre-the-entire-greek-team-only-complete

effect
23rd June 2010, 12:33
Otto Rehhagel are o mare parte din vina pentru cum a abordat acest ultim meci. Sa-i lasi pe banca pe Salpingidis si Gekas care au fost cei mai buni jucatori ai grecilor contra Nigeriei , sa-l avansezi total aiurea pe Karagounis cand ai nevoie sa castigi mijlocul in fata unei echipe talentate,dar fara relatii de joc stabile, sa abordezi jocul cu 5 fundasi ..wow. Tactica imi aduce aminte de Romania de la euro 08 in fata Olandei , speranta la 0-0 si in jocul rezultatelor. Spunea unul din comentatori ca primul lucru pe care l-a facut Otto a fost sa schimbe mentalitatea fotbalistilor sai, din pacate n-am vazut nici un pic de mentalite din partea antrenorului aseara.
Grecia are mai mult talent ofensiv decat Romania in acest moment - Gekas,Salpingidis,Ninis,Samaras sunt jucatori care in nationala noastra ar fi titulari de drept.

jhon_goodboy
23rd June 2010, 15:10
Grecii au facut istorie prin prima lor victorie la un CM. :) Asta e tot ce conteaza pentru ei. Oricum ar fi trebuit dupa meciul cu Nigeria sa li se temepereze entuziasmul si sa fie constienti ca au in urmatorul meci o megaforta mondiala. Nu au reusit.:groggy: Poate erau si resemnati dinainte. Daca nu greseau tactica in meciul cu Koreea S. , era altceva acum.