PDA

View Full Version : Meciul 2: Uruguay - Franta 0-0



Marius
14th May 2010, 23:08
11 iunie 2010
ora 21:30
Cape Town

discutii inainte si dupa meci

delaoltenia
15th May 2010, 09:00
Meci egal.

Urmuz
20th May 2010, 17:04
Egal

lucian_iasi
20th May 2010, 17:07
Egal aici

krapulax
20th May 2010, 17:09
vedem un 2:1 pentru franta, dubla malouda, minutele 32 si 71. pentru uruguay nu stim cine inscrie

TeBat
20th May 2010, 17:11
Ma astept sa castige sud-americanii.

delaparis
20th May 2010, 17:29
pentru uruguay nu stim cine inscrie

Forlan ?

iulian_1976
20th May 2010, 18:05
Un meci foarte dificl pentru cei ce se antreneaza prin munti in Savoie la Tignes acum.
Din start multi vor lui Uruguayul la pret de matineu.:D

Denis
20th May 2010, 19:07
Bate Uruguay cu 1-0.

Andrei_23
20th May 2010, 19:41
Imi place atacul Uruguayului cu Suarez si Forlan, sunt curios ce vor face la mondial, in special Suarez...

Roddicted
20th May 2010, 20:02
merg pe un egal

dumboss_yo
2nd June 2010, 20:55
Cred ca va fi meci egal. Un 0-0 cu multe ocazii ratate :P.

krapulax
6th June 2010, 21:34
a treia intalnire la un campionat mondial intre cele 2 echipe. victorie uruguay in 66 (au fost si cu mexicul in grupa atunci), egal in 02. de fiecare data a fost cel de-al doilea meci din grupa. in 66, franta si uruguay aveau in loturi cel putin 2 (viitori) tati de mari futbolisti, ei insisi mari futbolisti: jean djorkaeff si pablo forlan.
in rest, raman la parerea cu dubla malouda

niste linkuri neverificate:

http://www.youtube.com/watch?v=1g0qQn-l8ZQ
http://www.youtube.com/watch?v=wtfbKPTV0hg&feature=related

Lordul
6th June 2010, 22:16
Suarez e prea egoist incearca sa rezolve fiecare faza pe cont propiu

beconshtein
7th June 2010, 12:31
cred k franta se va chinui ca de obicei, dar sunt in stare sa coata cel putin 1 pct.
meci egal

solaris
8th June 2010, 11:58
Inteleg ca nu doar la noi se baga altii in alcatuirea unei echipe de fotbal...daca cei 11 jucatori vor fi pusi sub reflectoare de Nicolas Sarkozy (presedintele - antrenor)...atunci Uruguay va invinge chiar si la doua goluri diferenta. Ar trebui sa nu ne aducem aminte de Franta - China 0 - 1...dar eu tot imi aduc aminte de acest pas gresit (fie si intr-un amical pe plaja din Reunion). Jucatorii uruguayeni sunt mai buni decat asiaticii...cred ca se vor marca 2-3 goluri, scor final : Franta - Uruguay 0 - 1 sau 1 - 2.

ichigo
9th June 2010, 15:30
partida dintre uruguay si franta e considerat cel mai tare meci din prima zi a competitiei. va fi un meci foarte tare, intre doua nationale foarte bune, insa imi doresc sa castige "celestii" meciul.

michai
9th June 2010, 18:46
Si eu vreau sa bata Uruguayul:).Francezii joaca cam slab primul meci la un turneu final

delaparis
9th June 2010, 22:43
La antrenamentul de azi se pare ca Domenech nu schimba nimic in echipa care a inceput cele trei meciuri de pregatire cu Costa Rica, Tunisia si China.

Echipa probabila este:
Lloris - Sagna, Gallas, Abidal, Evra - Gourcuff, Toulalan, Malouda - Govou, Anelka, Ribéry.


Uruguay se pare ca va juca in formula 3412 :groggy: :
Muslera - Victorino, Lugano (cap), Godin - M. Pereira, Perez, Arevalo Rios, A. Pereira - I. Gonzalez - Forlan, Suarez.

Deci opozitie 433 contra 3412 ? :rolleyes:
Franta care va incerca sa atace vertical, cu o constructie simpla a jocului si in fata Uruguay care va aglomera mijlocul terenului tocmai pentru a bloca lansarea atacantilor.
Se anunta meci spectaculos sau inchis total. Daca francezii reusesc sa treaca peste linia de 30 de metri se gasesc imediat in situatie de a marca. Daca nu atunci jocul se va bloca undeva la mijloc, se va pasa steril, lateral cu ceva incercari de dribling fara orizont.
Uruguay poate marca un gol in orice moment cu Forlan.

JJ
9th June 2010, 23:37
No chance for France. La Celeste wins.

delaparis
9th June 2010, 23:57
Statistica recenta nu arata nimic ... doua meciuri 0-0, unul in CM 2002 iar altul in amical 2008
In total Uruguay conduce cu 2 victorii contra 1 pt Franta la meciuri si la trofee mondiale mai ales :)

iulian_1976
10th June 2010, 00:34
La antrenamentul de azi se pare ca Domenech nu schimba nimic in echipa care a inceput cele trei meciuri de pregatire cu Costa Rica, Tunisia si China.

Echipa probabila este:
Lloris - Sagna, Gallas, Abidal, Evra - Gourcuff, Toulalan, Malouda - Govou, Anelka, Ribéry.
Uruguay se pare ca va juca in formula 3412 :groggy: :
Muslera - Victorino, Lugano (cap), Godin - M. Pereira, Perez, Arevalo Rios, A. Pereira - I. Gonzalez - Forlan, Suarez.

Deci opozitie 433 contra 3412 ? :rolleyes:
Franta care va incerca sa atace vertical, cu o constructie simpla a jocului si in fata Uruguay care va aglomera mijlocul terenului tocmai pentru a bloca lansarea atacantilor.

Formula aceea este doar pe hartie.
In realitate Franta arata cam asa:

------------Lloris
Sagna-Gallas----Abidal-----Evra
----------Toulalan
Govou-----------Malouda
------Gourcuff-------------Ribéry
------------Anelka

Ar fi un 4-1-4-1 dau 4-1-3-1-1 considerand ca poate Gourcuff o sa fie char in spatele lui Anelka.
Goucuff si Ribery avansati dar cu o linie in spatele lui Anelka.
Govou cu o sumedenie de sarcini defensive doar ajutat de Sangna si Gourcuff va conta in atac.
O echipa foarte defensiva asa cum au fost toate ale lui Domenech in ciuda declaratiilor.
Franta are doar doi atacanti in lot Anelka si Henry,Domenech aducand o sumedenie de mijlocasi defensivi si ofensivi.

Sper intr-o reactie de orgoliu a echipei Frantei in sensul sa nu piada :o:

Nu am idee ce joaca Uruguay daca joaca cu 3 pe fund asa cum spui rezulta ca se vor apara in fapt cu 5 jucatori pe faza de aparare,in fine o sa vedem care si cum.

delaparis
10th June 2010, 00:52
Iulian, eu sincer nu stiu cum ai vazut ca Gourcuff joaca mai avansat decat Govou !

Am observat ca Gourcuff se cam plictiseste la mijloc dreapta cu pase de gradinita deoarece este un pic in afara jocului la constructie iar Govou se zbate ca un peste pe uscat cu cele doua pase care ii sunt destinate pe meci acolo pe aripa dreapta.

In rest sunt de acord cu tine. Uruguay este extrem de defensiva si foarte dificil de jucat. Nu stiu daca Franta are potential sa invinga aici dar sper inca in "minunea" sistemului 433 propus / improvizat de Domenech acum in disperare ...

iulian_1976
10th June 2010, 01:09
Govou o sa vezi nu va fi decat un mijlocas dreapta,pentru ca in zona aia nu vine nimeni sa acopere.
Lui Gourcuff ii apara spatele Toulalan si Malouda insa Govou va fi singur in desert doar Toulalan va acoperi si tarziu de tot,
Pe atac o sa i se arunce ...cate o minge lunga,cel putin asta am vazut in meciurile de pregatire :o:

Eu chiar nu stiu cum vedeti voi 3 atacanti in nationala lui Domenech cand eu nu vad decat unul Anelka si inca unul schiop
Henry care mai mult pe stanga a jucat,in rest sunt toti mijlocasi ofensivi.
Un 4-3-3 disperat ar fi sa spunem cu indulgenta: Henry----Anelka-----Ribery deci cu Ribery pe dreapta sa nu se calce
in picioare cum multa lume a observat.

O sa fie greu pentru Franta sa marcheze,in rest o sa fie in nota obisnuita,nu pot aduce ceva extraordinar.
Meciul cu Mexic mi se pare un triller.

resita
11th June 2010, 13:58
merg pe mana Frantei, desi imi sunt antipatici cred ca azi vor castiga

Xaviesta
11th June 2010, 16:26
Sper sa castige Uruguay dar cred ca o sa castige Franta.

Mad_max
11th June 2010, 18:36
Merg pe meci egal aici, desi imi place mai mult Franta(la ce jucatori are ar trebui sa fie favorita la cupa, pacat ca-i strica antrenorul)

El Pistolero
11th June 2010, 19:17
Hai Franta!!!:yeah:

Hingherul
11th June 2010, 19:25
Bate Franta. au vrut sa adoarma adversarii cu jocul slab din ultima vreme :D
daca o sa dezamageasca si la campionatul asta e clar ca vor sa-i adoarma pe toti si e evident ca vor sa atace campionatul european :D

Lordul
11th June 2010, 20:26
as vrea sa castige „celestii” dar probabil vor castiga „cocosii”

dumboss_yo
11th June 2010, 20:45
Ambele echipe ar trebui sa joace pentru victorie, pentru ca le-ar aduce o optiune serioasa de calificare. Un egal nu prea ajuta, etapa I ar fi degeaba :). Raman la parerea ca vom vedea, din nou, un meci egal.

delaparis
11th June 2010, 21:08
Surpriza in compozitia Frantei :::
Abou Diaby in locul lui Malouda la mijloc :shocked:

TheIceMan
11th June 2010, 21:10
Yuichi Nishimura - asta da arbitraj pentru doua foste campioane mondiale :)

Hingherul
11th June 2010, 21:25
luati vuvuzelele ca incepe :)

Lordul
11th June 2010, 21:27
sa vedem ce a mai pregatit Domenech

Hingherul
11th June 2010, 21:30
zicea parizianul aseara, ca Dome fierbe nus` ce broaste :D

iulian_1976
11th June 2010, 21:36
Franta 4-1-4-1 Anelka cap de pod.
Vorbea lumea de un 4-3-3 ?!:o:

TeBat
11th June 2010, 21:43
sa vedem ce a mai pregatit Domenech


zicea parizianul aseara, ca Dome fierbe nus` ce broaste :D

http://www.fadzter.com/smilies/yummy.gif

Mi se pare mie sau sunetul are o calitate foarte proasta pe TVR?

TenisFan
11th June 2010, 21:47
Govou trebuia sa faca 1-0. Dar e varza.

clausisme
11th June 2010, 21:48
Sunetul e oribil din cauza goarnelor alea zici ca joaca intr-un viespar, oricum meciul e mai bun, decat Africa de Sud - Mexic.

Hingherul
11th June 2010, 21:54
Deci ...
"Daca pui o broasca in apa care fierbe atunci tipa si va suferi. Dar daca o pui in apa rece si apoi pui oala pe foc, apa se incalzeste incet incet pana fierbe deci broasca rezista mult mai mult" (pana moare sic) :D

Apoi zice ca asta e viata antrenorului ... e stres tot timpul :lol:

uite ca nu vorbesc prostii.

sa moara bibi, trompetele alea strica tot. nu exagerez dar prefer sa aud un ".ue dinamo" neaos decat albinele alea.
ciudata moda. sper sa nu prinda si la campionatele europene. macar la alea sa se auda trairile tribunei si nu "muzica".

TeBat
11th June 2010, 21:59
Puteau pune nabii doi comentatori. Asa cu unul singur e aiurea rau...

tu26dor
11th June 2010, 22:02
seara buna... deja imi vuiesc urechile... un stup de albine e fiecare stadion. interesant meci pana acum.

TenisFan
11th June 2010, 22:06
Eu am dat pe mute. Nu mai suport goarnele alea.

iulian_1976
11th June 2010, 22:10
Franta 4-1-4-1 Anelka cap de pod.
Vorbea lumea de un 4-3-3 ?!:o:

Uruguay 3-5-2.
Diaby mult mai defensiv decat Malouda.
Uruguayul face presing foarte sus.

Bogeyman
11th June 2010, 22:10
nu va mai plangeti...atmosfera e tare. parca sunteti niste femei jignite ca nu va sta bine paru

Hingherul
11th June 2010, 22:15
tu esti apicultor?
cum poti spune ca zumzetele alea fac o atmosfera tare????
daca dau tv-ul mai tare sunt sanse ca maine sa gasesc o matca impreuna cu roiul ei in balcon.

chiar, stie cineva ce vor sa semnifice cu bazaielile alea???

resita
11th June 2010, 22:17
hm, a inceput CM sau e tot liga lui mitica?

sincer, speram la mai mult de la acest meci dar ...

Hingherul
11th June 2010, 22:18
probabil ca e de la caldura dar azi am avut parte de doua meciuri lesinate.

Xaviesta
11th June 2010, 22:18
Si pe mine ma enerveaza bazaielile alea:headbang:. S-a terminat prima repriza.

Hingherul
11th June 2010, 22:24
pariziene, te uiti la tvr???
e o miniemisiune despre vin :happy:happy:happy

s-a terminat :(

adi_sampon
11th June 2010, 22:25
nu am vazut prima repriza acuma am venit acasa
baga un gol franta ? e vreo sansa dupa cum s-a jucat ?

Hingherul
11th June 2010, 22:26
slabe sanse. e un meci trist.

Roddicted
11th June 2010, 22:28
Daca asa inteleg africanii fotbalul, nu ai ce sa le faci.
Devine iritant la un moment dat sunetul, dar dai sonorul mai incet si gata

Voi vreti numai biciclete si goluri de la 30m?

delaparis
11th June 2010, 22:30
pariziene, te uiti la tvr???
e o miniemisiune despre vin :happy:happy:happy

s-a terminat :(

Gata am intrat si eu :D

Franta joaca mai bine decat ma asteptam dar tot cu atac steril. Pase, actiuni pe aripi etc ... dar cine baga gol ?
Uruguay joaca ce stie, adica blocheaza, blocheaza si apoi incearca o actiune fulgeratoare chiar in situatie de inferioritate numerica. Forlan este cel mai bun de pe teren pana acum.

Trompetele alea incep sa ma enerveze si pe mine :(
Cred ca ne vor stresa rau de tot pana la sfarsitul competitiei

Xaviesta
11th June 2010, 22:30
Eu ma multumesc cu un gol a la Messi:cool:

miril
11th June 2010, 22:31
Forlan de la urguayeni si si Diaby de la francezi, cei mai buni din prima repriza.

Hingherul
11th June 2010, 22:33
sa speram ca vedem macar un gol in repriza secunda.

Sherlock
11th June 2010, 22:36
sa speram ca vedem macar un gol in repriza secunda.

Vedem, de la Burlan ăla. Și/sau de la Henry, dacă se îndură vânzătorul de sarcofage să-l bage-n joc.

Hingherul
11th June 2010, 22:36
am facut un experiment si am dat un "mute" brusc. imi vajaie capul.
bine, poate sa fie si de la bere da` nu cred :D

resita
11th June 2010, 22:37
sper ca n-ati uitat de concursul nostru de pronosticuri de al CM de aici http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=472 la care oferim urmatoarele premii:

Locul 1: 1 giant ball + 1 minge bwin +1 saculet + lanyard bwin

Locurile 2-4: o minge + 1 saculet + 1 lanyard bwin

Locul 5-10: - lanyard bwin

:D

Datenshi
11th June 2010, 22:40
bine, poate sa fie si de la bere da` nu cred :D

Vorbeste lumea> :D

Domenech vazuse el un cot si se agita pe margine. Bre, da' hentul ala grosolan de la calificare nu l-ai vazut? :cry:

dannyreddog
11th June 2010, 22:41
hai da-l dracu de mondial parca joaca bistrita cu pandurii,nu-i nici o diferenta..:mda:

si dungile alea negre ma enerveaza la greu..nu puteau sa transmita normal..mama lor de hasdeuri..nu toata lumea are bani de elcediuri si alte minunatii...:D

Hingherul
11th June 2010, 22:43
vezi, frumusetea e ca ne simtim ca acasa

corello
11th June 2010, 22:45
Oricine, orice ar zice eu nu mai rezist sa vad meciuri cu *****urile alea de tromboane. De multe ori ai impresia ca jucatorii fug sa scape de albine

Roddicted
11th June 2010, 22:47
pai doar etapa 1 e inchisa

Xaviesta
11th June 2010, 22:47
Nici eu nu m-am inscris:(. E inchis si nu mai pot sa ma inscriu.

tu26dor
11th June 2010, 22:49
ati putea sa mai deschideti topicul cu pronosticul pt campioana vicecampioana, etc. macar pt seara asta. daca se poate.

delaparis
11th June 2010, 22:50
Franta preseaza acum dar incapabila sa accelereze jocul.
Uruguay poate marca oricand desi pare adormita ...

TheIceMan
11th June 2010, 22:51
sper ca n-ati uitat de concursul nostru de pronosticuri de al CM de aici http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=472 la care oferim urmatoarele premii:

Locul 1: 1 giant ball + 1 minge bwin +1 saculet + lanyard bwin

Locurile 2-4: o minge + 1 saculet + 1 lanyard bwin

Locul 5-10: - lanyard bwin

:D

si daca castig, mi le trimiteti in Canada?

tu26dor
11th June 2010, 22:51
revenind on topic - meciul se indreapta spre un 0-0 echitabil.

Xaviesta
11th June 2010, 22:52
Gata..m-am inscris la etapa a 2a:D. Si o sa ma inscriu si la urmatoarele:D

Roddicted
11th June 2010, 22:53
repriza asta e si mai saraca in fotbal

Hingherul
11th June 2010, 22:54
nu inteleg de ce nu se incearca suturile de la distanta tinand cont de...jabulani...
daca era hagi pe teren ii teroriza :D

tu26dor
11th June 2010, 22:59
intra henry... sa vedem daca poate face ceva pt francezi...

Hingherul
11th June 2010, 22:59
Vuvuzela, numită și „lepatata” în Setswana, este o trompetă de aproximativ 1 metru lungime folosită pe stadioanele din Africa de Sud de către suporteri în timpul meciurilor de fotbal. Originea numelui este în continuare disputată. În limba Zulu înseamnă „a face zgomot” — de la „vuvu” —, iar în argou provine de la cuvântul „duș”.

În timpul Cupei Confederațiilor la Fotbal, FIFA a primit multiple plângeri din partea mai multor televiziuni europene care au solicitat interzicerea vuvuzelei pe stadioane la Cupa Mondială din 2010 din cauza zgomotului produs. Mijlocașul spaniol Xabi Alonso a cerut de asemenea interzicerea vuvuzelei spunând că zgomotul produs face grea comunicarea și concentrarea jucătorilor, fără să aducă nimic nou atmosferei

În Africa de Sud, țara gazdă a CM 2010, nu ești suporter adevărat dacă nu ai o astfel de trompetă.

"Vuvuzela" înseamnă obiect care face zgomot. În Africa de Sud e o tradiție ca fiecare echipă să aibă vuvuzele în culorile clublui: galben și verde pentru Bafana Bafana, galbenă pentru Kaizer Chiefs și neagră cu alb pentru Orlando Pirates.

Vuvuzela din plastic a început să fie fabricată din 2001 în Africa de Sud.

"Vuvuzela" va asurzi stadioanele în Africa de Sud


Trompeta scoate un zgomot asurzitor și este periculoasă pentru sănătatea urechilor. Ca să comparăm, se aude cam la fel de puternic precum sirena unei mașini de pompieri sau zgomotul unui avion la decolare auzit de la o distanță de la 300 de metri.

O singură vuvuzela poată să producă 127 de decibeli, potrivit unui studiu realizat de un fabricant de proteze auditive din Elveția.

Vuvuzela, simbolul fotbalului african și a Cupei Mondiale

Chiar dacă unele voci au cerut interzicerea vuvuzelelor la Cupa Mondială, Sepp Blatter, președintele FIFA s-a opus, notează 20minutes.fr.

"Ar fi o discriminare dacă le-am interzice. Mergem în Africa de Sud, nu suntem în Europa!", a declarat președintele FIFA.

Sud-africanii nu merg în Anglia că să le interzică suporterilor de la Liverpool să nu mai cânte, le-a luat apărare și o parte a presei.

tu26dor
11th June 2010, 23:01
ei, cum sa rateze forlan acolo...
multumim Hinghierule pt explicatii.

resita
11th June 2010, 23:05
pai doar etapa 1 e inchisa


Nici eu nu m-am inscris:(. E inchis si nu mai pot sa ma inscriu.

pai etapa 1 este ziua de azi, ce pronosticuri sa mai puneti pe ziua de azi cand un meci e gata iar din al doilea mai sunt cateva min.

bagati la etapa 2,3 etc deoarece este doar inceputul concursului

clausisme
11th June 2010, 23:05
probabil ca e de la caldura dar azi am avut parte de doua meciuri lesinate.

Acum in Cape Town sunt 10 °C , cica e iarna acolo :) Deci cald e la noi nu la ei, nu au prea multe scuze pentru meciul lesinat, oricum asta e mai bun decat anteriorul.

Hingherul
11th June 2010, 23:06
atunci e vina noastra ca din cauza caldurii vedem meciurile lesinate :D

uite aici actiune frumoasa.
rosu la lodeiro :)

delaparis
11th June 2010, 23:08
Franta nu stie sa marcheze ... e clar. Face vant, joaca miuta bine dar problema e ca trebuie gol pt victorie.
Altfel totul e ok :D
Ribery pe dreapta acum, Henry la centru si Malouda pe stanga. La mijloc Diaby Toulalan si Govou ... Domenech e sahist de meserie :)

Lodeiro rosu !!!!

resita
11th June 2010, 23:09
ce taran :rosu: asta e vladoiu de la noi

tu26dor
11th June 2010, 23:09
nu cred ca e in stare nici cu un om in plus sa inscrie nationala frantei.

clausisme
11th June 2010, 23:09
Inca 10 min sa vedem daca mai rezista cu un om in minus Uruguay

Hingherul
11th June 2010, 23:10
o sansa in plus pentru Franta sa bage o boaba pe final.
macar asa.

TheIceMan
11th June 2010, 23:10
:rosu: poate acuma Franta sa faca ceva....

resita
11th June 2010, 23:11
sincer nu cred ca franta va marca chiar daca au om in plus

tu26dor
11th June 2010, 23:11
pai etapa 1 este ziua de azi, ce pronosticuri sa mai puneti pe ziua de azi cand un meci e gata iar din al doilea mai sunt cateva min.

bagati la etapa 2,3 etc deoarece este doar inceputul concursului

eu ma refeream la topicul cu finala. daca s-ar putea redeschide. meciurile de azi nu influenteaza cu nimic pronosticurile pentru finala.

TheIceMan
11th June 2010, 23:13
meciurile de azi nu influenteaza cu nimic pronosticurile pentru finala.

oh, ba da, ne convinge ca nicio echipa care a jucat azi nu va ajunge in finala ;)

resita
11th June 2010, 23:14
eu ma refeream la topicul cu finala. daca s-ar putea redeschide. meciurile de azi nu influenteaza cu nimic pronosticurile pentru finala.

hai ca-l mai lasam pana maine deschis atunci ca ai dreptate, meciurile de azi sunt din liga lui mitica cu toata ca puteti pune FRANTA in finala si la ala oricum nu-s premii :D

Hingherul
11th June 2010, 23:14
Allez les blondes! :D

tu26dor
11th June 2010, 23:15
multumesc mult. pentru intelegere. scuze de off topic.

resita
11th June 2010, 23:16
delaparis, slabuta tata franta ta:D

tu26dor
11th June 2010, 23:17
nu a fost hent. corect arbitru. presiune mare pe uruguaieni... francezii insa nu gasesc sutul decisiv.

Xaviesta
11th June 2010, 23:20
Lovitura libera pentru francezi. Poate o sa dea gol acum:rolleyes:
0-0

tu26dor
11th June 2010, 23:22
0-0... echitabil. grupa ramane interesanta.

TeBat
11th June 2010, 23:23
Gata prima zi! Meciuri anemice per total....

Hingherul
11th June 2010, 23:23
deci, cine a castigat punctul azi? :)

YoNuTzz
11th June 2010, 23:24
egal :D
sper si indraznesc sa zic ca franta nu se califica din grupe

delaparis
11th June 2010, 23:25
delaparis, slabuta tata franta ta:D

E Franta noastra :D

Da ... slab atacul, jocul propus este mediocru iar apararea nu se stie inca deoarece Uruguay nu au insistat pe atac.
E bine ca nu a pierdut :ok:

Hingherul
11th June 2010, 23:25
deci broasca inca misca :D

delaoltenia
11th June 2010, 23:26
Meci egal.
Bifat :ok:

TheIceMan
11th June 2010, 23:27
Uruguay acuma este cam cum a fost Romania acu' 2 ani, a inceput cu frica in fata Frantei care, ca si acu' 2 ani este mare doar cu numele.

Hingherul
11th June 2010, 23:28
pariziene, ramai pe tvr ca iar e despre vin :D

Cipri
11th June 2010, 23:28
Uruguay acuma este cam cum a fost Romania acu' 2 ani, a inceput cu frica in fata Frantei care, ca si acu' 2 ani este mare doar cu numele.
Esti sigur ca daca Uruguay iesea la joc obtinea mai mult ? Eu inclin sa cred ca nu .
Merg in continuare pe mana uruguayenilor si francezilor pt calificarea in optimi :ok:

Lexus.
11th June 2010, 23:33
Slab meci, iar antrenorul francezilor e un fel de pitzurca cu ochelari...

superchumbo
11th June 2010, 23:40
ce-a cautat govou 85 de min pe teren ???? cum poti sa-l lasi pe benzem acasa si sa iei petarda asta expirata ??

clausisme
11th June 2010, 23:44
Uruguay cred ca e tara cu cel mai mic numar de locuitori reprezentata la mondial 3-4 mil, are maxim 2 3 jucatori cunoscuti (Alvaro Pereira plecat de la Cluj nu e printre ei :)) )si cred ca au facut un meci curajos impotriva unei frante cu jucatori mult mai titrati.Henry cred ca a dat mai multe goluri la nationala decat au toti jucatori uruguay-ului

iulian_1976
11th June 2010, 23:49
Uruguay acuma este cam cum a fost Romania acu' 2 ani, a inceput cu frica in fata Frantei care, ca si acu' 2 ani este mare doar cu numele.

Romania nu a avut nici o ocazie contra Frantei.
Uruguayul a miscat in atac.

Este un punct mare castigat de Franta,au timp sa-si imbunatateasca jocul:o:

delaoltenia
11th June 2010, 23:53
@Iulian,Franta a pierdut puncte...

delaparis
11th June 2010, 23:53
ce-a cautat govou 85 de min pe teren ???? cum poti sa-l lasi pe benzem acasa si sa iei petarda asta expirata ??
Ce cauta Govou pe teren titular asta doar Domenech poate raspunde deoarece 60 de milioane de francezi nu inteleg :D

Benzema e prea tanar si prea rezerva la Real ca sa aiba pretentii de lider in lot. Aroganta si lipsa de forma au contat impotriva potentialului valoric teoretic

effect
12th June 2010, 00:13
Ce cauta Govou pe teren titular asta doar Domenech poate raspunde deoarece 60 de milioane de francezi nu inteleg :D


Govou e pe teren pt ca nu vrea Ribery sa joace pe dreapta si sa-l lase pe Malouda in stanga. La cum a jucat azi ar trebui sa puna capul in pamant si sa nu mai comenteze. Franta nu are un lider de la mijloc in sus, ar putea sa fie Henry daca o sa fie titular.
Inspirata decizia lui Domenech cu Diaby, e un mijlocas care poate acoperi mult spatiu intre cele doua careuri.
Oricum ambele echipe mi s-au parut prudente, probabil au vazut doua echipe mediocre mai devreme care nu pot emite prea mari pretentii la calificare. In situatia asta 1 punct e bun pt ambele .

delaparis
12th June 2010, 00:28
Effect, corecta analiza ta si sunt de accord cu aproape tot ce ai scris. Mai putin "inspiratia" lui Domenech cu Diaby acolo care se pare ca este consecinta unui conflict intre Malouda si selectioner la antrenament care a decis aceasta schimbare. Se pare ca Domenech a decis ca Malouda nu va juca deoarece acesta nu asculta la ordin acolo si anume ca nu se calma in joc dur la miuta de incalzire.
A fost un noroc ca a mers pariul deoarece nu a fost intentionata miscarea. Toate astea le citez din presa franceza ....

iulian_1976
12th June 2010, 00:39
Eu nu stiu ce asteptati voi de la Franta insa cand vii dupa o infrangere contra Chinei nu poti fi decat foarte prevazator.

4-3-3 s-a transformat in ce vreti voi insa cu 1 in coada,iar daca sunteti realisti Anelka nu are pe banca un inlocuitor pentru ca nu au fost selectionati alti atacanti.

Henry este si asta o extrema stanga,Malouda un mijlocas stanga,Ribery de asemenea tot in stanga un mijlocas stanga avansat.
Pe dreapta nu vad pe nimeni capabil sa urce frumos cu mingea.
Faza defensiva functioneaza,si totusi se urca cu mingea in jumatatea adversa.

Daca te gandesti ca puteai primi gol si nu puteai sa marchezi este un rezultat bun pentru Franta.
Daca este sa ma raportez la ce am vazut Franta si Uruguay se califica in defavoarea Mexicului si AFS.
...asa cu jocul asta in genunchi al cocosului galic.

delaparis
12th June 2010, 00:45
Daca te gandesti ca puteai primi gol si nu puteai sa marchezi este un rezultat bun pentru Franta.
Corect.

In schimb la selectie nu sunt de acord cu tine. Solutii sunt si multe ...

O linie de atac Ribery, Henry, Anelka sau Malouda Henry, Ribery sau Malouda Cisse Ribery etc ... toate astea sunt de luat in calcul :ok:
Gignac nu are inca nivelul necesar sa joace titular in echipa dar daca intra in joc trebuie sa intre in centru ... nu pe dreapta acolo unde l-a pus Domenech azi

iulian_1976
12th June 2010, 01:05
Anelka este singurul varf impins existent din lotul Frantei.
Nu ai varf impins in forma nu marchezi rapid este simplu.

Singurul cu care poti sa faci improvizatii este Henry insa in rest nu poti sa faci experimente.
Eu in locul lui Domenech aduceam 1-2 tineri ce pot juca varf impins din campionatul Frantei,nu urmaresc curent Ligue 1 deci nu stiu exact ce alte solutii mai avea Domenech.Poate un Gomis,nu stiu.

Franta se tine in Anelka sii Henry daca s-ar accidenta cu cine ai juca in locul lor ?:o:
...cu milocasi ofensivi pe posturi de atacanti.:o:

delaparis
12th June 2010, 01:16
Iulian, varf impins Anelka sigur nu este ... joaca la Chelsea ce joaca in echipa Frantei, adica un fel de libero in atac ...
Ca atacant central Franta dispune de Gignac, Henry eventual si Cisse. Anelka nu (mai) este o solutie pe acest post.

iulian_1976
12th June 2010, 01:33
Pe Anelka des l-am vazut varf impins la Chelsea mai ales cat a fost accidentat Drogba.

Henry a jucat la Barça numai extrema stanga nu a avut niciodata loc de 'Eto si Ibrahimovici in centru .
Gignac tot pe partea stanga mijlocas,este lent dar tehnic si ceva fortos l-am vazut crosetand a marcat un gol important cu...insulele Feroe :o:
Ribery tot pe stanga.
Malouda tot pe stanga.
Cisse asta poate era o solutie cand juca la Liverpool nu acum cand joaca la Panathinikos:o:

Era un jucator pentru extrema dreapta foarte bun Kader Keita,insa este ivorian;n-au putut francezii sa importe chiar toti ivorienii valorosi.
Ce s-ar fi intamplat oare cu un Drogba in echipa Frantei?! :)

Sifodias
12th June 2010, 04:18
Uruguay cred ca e tara cu cel mai mic numar de locuitori reprezentata la mondial 3-4 mil, are maxim 2 3 jucatori cunoscuti (Alvaro Pereira plecat de la Cluj nu e printre ei :)) )si cred ca au facut un meci curajos impotriva unei frante cu jucatori mult mai titrati.Henry cred ca a dat mai multe goluri la nationala decat au toti jucatori uruguay-ului

Slovenia e tara aia!Are locuitori cat Bucurestiul si a eliminat in baraj ditamai Rusia!Nu prea conteaza numarul de locuitori ca asa,China si India trebuiau sa-si dispute multe finale de Mondial pana acum...

Lordul
12th June 2010, 08:48
slaba Franta....s-ar putea sa nu treaca de grupa......

El Pistolero
12th June 2010, 08:52
slabut meci.isi tureaza mai greu motoarele francezii,dupa care se duc iarasi pana in finala.:D
oricum cred ca franta si uruguay vor merge mai departe.
mi-a placut diaby aseara,in schimb ribery e praf,nu mai e in stare sa faca un dribling bun,mai bine juca cu malouda.

Radu
12th June 2010, 09:39
Diaby cel mai bun de pe teren.Ma asteptam la mai mult de la luis suarez!
P.S *UIE vuvuzelelor!

effect
12th June 2010, 09:55
Iulian, varf impins Anelka sigur nu este ... joaca la Chelsea ce joaca in echipa Frantei, adica un fel de libero in atac ...
Ca atacant central Franta dispune de Gignac, Henry eventual si Cisse. Anelka nu (mai) este o solutie pe acest post.

Anelka joaca ca target man. Nu a fost la el problema,Uruguay a jucat 3-5-2, pe faza de aparare devenind 5-3-2 si Anelka a fost tot timpul inconjurat de 2-3 fundasi. Sistemul asta e vulnerabil in fata mijlocasului ofensiv care joaca in spatele inchizatorului, daca ai observat Gourcuff era singurul lor jucator de profil care avea timp cu mingea la picior. Problema e ca n-a jucat inspirat deloc.
La ce am vazut ieri in meciul Mexic-Africa de Sud ,l-as folosi pe Cisse. Sunt aparari centrale extrem de lente si Cisse e jucator de viteza si cu ritm bun cat sa le destabilizeze.

Zabriskie
12th June 2010, 10:32
Ce risipa de talent cu Suarez-Forlan. Cine trebuia sa le dea pase? Ignazio Gonzalez? lol

krapulax
12th June 2010, 10:35
n-am vazut meciul, evenimente importante aseara in bucuresti, dar nu cumva a fost un micro-blat, un egal reciproc avantajos dupa ce franta si uruguayul vazusera cu cine au de-a face in grupa?

effect
12th June 2010, 10:40
Ce risipa de talent cu Suarez-Forlan. Cine trebuia sa le dea pase? Ignazio Gonzalez? lol

Au jucat prea departe unul de altul. Suarez nici n-a fost in apele lui . Apoi aripile au fost mai mult preocupate cu dublarea lui Ribery si Govou decat cu incursiunile in ofensiva. Sunt insa sigur ca vor distruge apararile Mexicului si Africii de Sud :D

Zabriskie
12th June 2010, 10:58
Da, mai ales pe faza de aparare se duceau prea in margine. Probabil asta era tactica pt a nu-i lasa pe Sagna si Evra sa ajute in fata. Cand joci cu stilul ala de aripi care acopera tot terenul poti lasa lejer superioritate daca nu esti atent.

Iar legat de Anelka, nu e vina lui ca a trebuit sa joace cu 3 fundasi centrali in spate. Nu multi atacanti ar fi facut mai multe in situatia asta. Ribery, Govou si Gourcouff trebuiau sa iasa in fata si sa faca mai multe pe benzi.

iulian_1976
12th June 2010, 11:27
Iar legat de Anelka, nu e vina lui ca a trebuit sa joace cu 3 fundasi centrali in spate. Nu multi atacanti ar fi facut mai multe in situatia asta. Ribery, Govou si Gourcouff trebuiau sa iasa in fata si sa faca mai multe pe benzi.

Este adevarat nu multi atacanti,dar ca sa ai pretentii trebuie sa te numeri printre cei putini :o:
Cei putini adica Milito,F.Tores,V.Persie,W.Rooney....:ok:

dumboss_yo
12th June 2010, 11:33
Nu am reusit sa citesc tot ce s-a scris pe aici, dar am de facut o remarca: Ribery a jucat execrabil, toate fazele s-au incheiat la el; a fost total lipsit de inspiratie si fara nicio reusita. La fiecare noua schimbare care se anunta la francezi ma gandeam ca ii da prin cap lui Domenech sa il schimbe, dar ...
Oricum, de la francezi mi-a placut foarte mult cum a evoluat Diaby, iar de la Uruguay l-am remarcat pe #17 ...Arevalo. A jucat foarte bine la inchidere.

Scorul de 0-0 e cel mai potrivit pentru ce s-a jucat.

Ferko
12th June 2010, 12:18
Am vazut meciuri mai frumoase in Liga II de la noi. Meci slab, grseli enorme, la un moment am crezut ca joaca pe patinoar - alunecau jucatorii si cadeau de parca erau fara crampoane.

Zabriskie
12th June 2010, 12:22
Este adevarat nu multi atacanti,dar ca sa ai pretentii trebuie sa te numeri printre cei putini :o:
Cei putini adica Milito,F.Tores,V.Persie,W.Rooney....:ok:

aia era o expresie. uite ca sa fiu mai exact: niciun atacant nu ar fi facut mai multe singur intre 3 fundasi si neajutat de aripi.

ichigo
12th June 2010, 13:27
da, mi-a iesit jumatate de pronostic la meciurile din grupa A, a Cupei Mondiale. am spus ca africa de sud - mexic va fi egal. dar, dincolo speram la o victorie a sud-americanilor. aia de la gsp, cred ce mexicul e in america de sud. :happyhttp://www.gsp.ro/international/cm-2010/africa-de-sud-la-o-bara-de-fericire-194096.html.

nubian
12th June 2010, 13:54
aia de la gsp, cred ce mexicul e in america de sud. :happyhttp://www.gsp.ro/international/cm-2010/africa-de-sud-la-o-bara-de-fericire-194096.html.

se poate si mai rau :D

http://imgur.com/Cg4wq.jpg

dumboss_yo
12th June 2010, 14:53
se poate si mai rau :D

http://imgur.com/Cg4wq.jpg

Hmmm...oare de ce i-o zice Africa de SUD ?

jhon_goodboy
12th June 2010, 20:43
Franta a jucat asa cum s-a jucat in toata era Domenech. Sincer ma asteptam la mai mult de la ei. Parca toti asteptau sa se intample ceva, mai ales Anelka, chiar daca e varf, nu il vezi deloc decat la finalizari ratate. Puteti spune despre Drogba la fel, dar macar se zbate acolo in fata mai mult , vine si in aparare.

dumboss_yo
12th June 2010, 21:16
Franta a jucat asa cum s-a jucat in toata era Domenech. Sincer ma asteptam la mai mult de la ei. Parca toti asteptau sa se intample ceva, mai ales Anelka, chiar daca e varf, nu il vezi deloc decat la finalizari ratate. Puteti spune despre Drogba la fel, dar macar se zbate acolo in fata mai mult , vine si in aparare.

Dupa criteriile astea, Rooney mi se pare de departe cel mai bun. Se zbate in atac, are tehnica si forta de patrundere, dar ajuta si apararea cand simte ca e nevoie.


Nu stiu ce le lipseste francezilor, pentru ca jucatori au cu siguranta. Poate determinarea, poate organizarea, deci poate ANTRENORUL ...

xisco
13th June 2010, 00:38
Dupa criteriile astea, Rooney mi se pare de departe cel mai bun. Se zbate in atac, are tehnica si forta de patrundere, dar ajuta si apararea cand simte ca e nevoie.


Nu stiu ce le lipseste francezilor, pentru ca jucatori au cu siguranta. Poate determinarea, poate organizarea, deci poate ANTRENORUL ...

Antrenorul le lipseste 100%.

Ana_94
13th June 2010, 13:19
Hmmm...siner ma asteptam ca Franta sa bata fara probleme :(

JJ
13th June 2010, 21:17
Un egal inutil intre cele doua echipe care vor fi eliminate din grupe.