PDA

View Full Version : Nu era mai simplu cate un topic cu fiecare grupa ?



illazio
14th May 2010, 23:05
decat un intreg subforum ? :groggy:

Marius
14th May 2010, 23:06
e mai ok asa, mai organizat si fiecare meci va avea topicul lui :)

illazio
14th May 2010, 23:17
nu cred ca e neaparat necesar un topic cu fiecare meci, discutiile se puteau purta si pe topicul grupei respective. Cred ca sunt prea multe subforumuri si e mai greu de navigat asa dar voi stiti cel mai bine ...

resita
14th May 2010, 23:21
e mult mai usor asa, userul va avea acces imediat la threadul dorit etc.

experienta vechilor turnee finale a aratat ca e mult mai practic pt. toata lumea si mult mai usor de administrat de catre moderatori

relansat
14th May 2010, 23:22
nu cred ca se va posta prea mult. e vara. insa da bine estetic :ok:

resita
14th May 2010, 23:25
relansat, organizam bursa pariurilor :D:D

cate mesaje se vor aduna pe subforumul CM?

:happy:happy:happy:happy

cine este cel mai aproape castiga ... experienta

Vadim
14th May 2010, 23:27
decat un intreg subforum ? :groggy:

Nu. Se vor scrie zeci de mesaje per meci o sa vezi, asa cum a fost si in trecut la competitii de euro sau cupe mondiale. Un thread per grupa ar fi fost prea putin si era un mare amalgam.


nu cred ca se va posta prea mult. e vara. insa da bine estetic :ok:

Se va posta mult si va fi record de trafic si pe site. In 2006 au fost peste 7000 de mesaje, acum vor fi mai multe: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=143

resita
14th May 2010, 23:31
vadim, nu era mai bine ca tot ceea ce este ina cest subthread numit "Discutii Generale" sa fi ramas unde au fost inainte?

adica, sa dispara asta de aici si cand intri pe subforumul CM sus ai grupele iar jos astea de aici

e doar o parere dar parca prindea mai bine pt. ca multi nu vor intra in Discutii Generale dar daca erau pe pagina le sarea in ochi

relansat
14th May 2010, 23:33
relansat, organizam bursa pariurilor :D:D

cate mesaje se vor aduna pe subforumul CM?

:happy:happy:happy:happy

cine este cel mai aproape castiga ... experienta

nu conta pe mine :D o sa fiu plecat, din cate se pare + sesiune ... pana mea
mai vedem

Vadim
14th May 2010, 23:35
Stiu, nu iti face probleme, mai mereu esti plecat. :) E viata grea de student. De aia zic, nu iti bate capul cu cate mesaje se vor scrie, le vezi cand te trezesti dupa examene. :) Acolo in arhiva.

Vadim
14th May 2010, 23:36
vadim, nu era mai bine ca tot ceea ce este ina cest subthread numit "Discutii Generale" sa fi ramas unde au fost inainte?

adica, sa dispara asta de aici si cand intri pe subforumul CM sus ai grupele iar jos astea de aici

e doar o parere dar parca prindea mai bine pt. ca multi nu vor intra in Discutii Generale dar daca erau pe pagina le sarea in ochi

Pot sa le pun, dar se duc foarte jos din cauza grupelor. Mai vedem cum se scrie.

illazio
14th May 2010, 23:41
Nu. Se vor scrie zeci de mesaje per meci o sa vezi, asa cum a fost si in trecut la competitii de euro sau cupe mondiale. Un thread per grupa ar fi fost prea putin si era un mare amalgam.

Nu chiar, ar fi fost asemanatoare cu sectiunea "Intern" care e cea mai vizitata tocmai datorita faptului ca poti discuta tot felul de lucruri intr-un singur loc, un subforum Cupa Mondiala 2010 unde se puteau purta si discutiile generale si cele despre grupe si meciuri era mult mai lizibil pt utilizatorul de rand...parerea mea

delaparis
14th May 2010, 23:45
Pe fiecare subforum pe grupa este thd general unde se poate discuta clasament, pronostic, evolutie generala si tactica echipelor. Pe fiecare thd la meci se poate comenta la subiect, adica despre meci :)

illazio
14th May 2010, 23:48
pai asta-i si problema, o mie de sectiuni si pana stai sa gasesti ce vrei iti piere cheful....dar na faceti cu vreti voi...

delaparis
15th May 2010, 00:34
Ultra, o sa incercam asa. Daca nu merge bine atunci schimbam. Nu-i bai :)

Denis
15th May 2010, 07:51
Nu stiu cat de mult se va vorbi despre meciuri precum Noua Zeelanda - Paraguay pentru a avea thd-uri speciale, dar macar nu va fi invalmaseala. Ehh, vom vedea noi ce-o iesi.

delaoltenia
15th May 2010, 08:47
Este foarte bine asa,se va putea discuta despre fiecare grupa si meci,fara sa le amestecam.

resita
15th May 2010, 09:15
Nu stiu cat de mult se va vorbi despre meciuri precum Noua Zeelanda - Paraguay pentru a avea thd-uri speciale, dar macar nu va fi invalmaseala. Ehh, vom vedea noi ce-o iesi.

niciodata nu se stie ce meci va face istorie iar aici pe forum se vor scrie zeci de pagini :D

krapulax
19th June 2010, 20:16
Se va posta mult si va fi record de trafic si pe site. In 2006 au fost peste 7000 de mesaje, acum vor fi mai multe: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=143
da, peste maxim o ora se va ajunge la 7000

delaparis
1st July 2010, 16:38
nu cred ca se va posta prea mult. e vara. insa da bine estetic :ok:

Tu le stii pe toate ca de obicei :D



Se va posta mult si va fi record de trafic si pe site. In 2006 au fost peste 7000 de mesaje, acum vor fi mai multe: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=143

Deja am depasit 12000 de mesaje si CM e inca in sferturi ...
Cred ca trecem de 15000 la sfarsit.

TeBat
1st July 2010, 17:00
Noroc cu pronosticurile...:)

delaparis
1st July 2010, 17:50
Asa se credea dar sunt acolo doar 2177 posturi in acest moment. Deci deja s-a postat record doar pe discutii generale si meciuri. :)
E bine organizata sectia si inca nu am intrat pe "ultima suta de metri". Meciuri de foc ne asteapta in curand deci asteptam multi useri sa discutam "la o bere" :D

resita
1st July 2010, 18:19
doar 2177? :shocked: hai ca e un numar nesperat de mare, trebuie sa recunoastem.
cand am demarat acest proiect cu pronosticurile ma asteptam la maxim 1.500 de mesaje ;)

pe general si eu cred ca vom depasi 15.000 usor, chiar as forta nota si as spune ca o sa ne apropiem de un 17-18.000 deoarece o sa fie multe discutii dupa incheierea CM

in privinta organizarii, mai mult de atat nu se putea face deoarece asa cum este este varianta ideala

TeBat
1st July 2010, 18:33
Intr-adevar, organizarea a fost f buna. Si moderatorii au fost la inaltime. ;)

resita
18th July 2010, 10:37
a avut dreptate frantuzul cu cca. 15.000 de mesaje :D

ps. ne vedem la EURO 2012 :drak::drak:

Hingherul
18th July 2010, 13:18
ps. ne vedem la EURO 2012 :drak::drak:

poate si jucam :D

Denis
18th July 2010, 14:28
"Tzurai, tzurai si tzurai..." :D

Glumesc, poate da Dumnezeu si jucam si noi la urmatorul turneu.

JJ
19th July 2010, 10:31
Cele mai discutate 5 meciuri:
1. Finala
2. Sfertul Uruguay-Ghana
3. Optimea Germania-Anglia
4. Meciul din grupe Brazilia-Coreea de Nord
5. Semifinala Spania-Germania

Drator
5th August 2010, 15:37
Desi sunt nou, remarc o foarte buna organizare :)

Adrian81
5th August 2010, 21:06
http://www.erepublik.com/en/referrer/Glofindel