PDA

View Full Version : Cine va fi campioana mondiala 2010?



krapulax
14th May 2010, 17:59
Eu cred că Olanda va câștiga anul asta (ar trebui făcut un Poll aici în Thread, un Poll/Sondaj care să se inchidă pe 11 iunie - fiecare să răspundă la "Cine credeți că va câștiga CM 2010 ?")


da, le-am facut pe toate, numa ce era mai important nu. am zis sa se mai apropie startul.

eu dzic ca o echipa europeana va castiga. spania, olanda si anglia imi par cele mai probabile favorite. urmeaza alte 3 echipe europene plus 2 sud-americane. iar in al treilea pluton (dar deja asta ar fi o mare surpriza, gen grecia 2004) inca 2 europene (portugal, serbia) si cine mai ziceti voi- coasta, aia, aia...
nu pot sa pun decat 20 de optiuni, dar sa fim seriosi. nici atatea nu cred ca e cazul

delaoltenia
15th May 2010, 08:48
Votat Brazilia.

resita
15th May 2010, 09:14
eu as merge pe o surpriza, Germania :D:D

Andrei_23
15th May 2010, 10:34
Initial as fi mers pe Brazilia, dar cu oamenii pe care i-a convocat nici o sansa...

Inca ma mai gandesc :)

Tyler Durden
15th May 2010, 10:37
Eu as fi votat Argentina, insa uitandu-ma pe banca tehnica, parca am o strangere de inima...

Novac
15th May 2010, 10:48
Spania, nb.:D

rhadoo
15th May 2010, 10:51
italia,de ce nu?:D

delaoltenia
15th May 2010, 10:54
Italia??...va fi inexistenta.

rhadoo
15th May 2010, 10:55
de fiecare data cand "a fost inexistenta" a devenit campioana!

delaoltenia
15th May 2010, 10:58
de acord cu tine,dar anul asta va fi exceptia de la regula.

michai
15th May 2010, 11:14
Eu merg pe mana Braziliei

Lordul
15th May 2010, 11:18
sa facem si cu premii !

Cel care nimereste inca de acum campioana mondiala primeste cadou o sapca cu echipa campioana !

Va tine ?

delaoltenia
15th May 2010, 11:19
esti cu gandul doar la premii..o prajitura nu merge? :D

Radu
15th May 2010, 12:37
Merg pe Olanda!

BAK
15th May 2010, 12:38
sper sa castige germania...e greu de spus cine va castiga totusi...spania, anglia, brazilia olanda si argentina au sansele lor.

Radu
15th May 2010, 12:39
Bak,nu stiu ce sanse are argentina cu maradona la timona!

BAK
15th May 2010, 12:48
pai tocmai ca nebunia lui va fi factorul castigator.....:D

serios acum, talent au argentinienii...

Radu
15th May 2010, 12:51
Intradevar,jucatorii argentinieni sunt talentati...dar degeaba daca nu ai un antrenor calumea!

Lloyd Banks
15th May 2010, 12:53
Asa e, Argentina nu are antrenor, dar la ce jucatori au nici nu le trebuie. Ce aparare poate sta in calea tripletei Messi-Aguero-Higuain???

Denis
15th May 2010, 12:54
Hai OLANDA!!! Echipa mea preferata de la acest mondial (si de la orice mondial la care nu participa Romania).

Cristy RVD
15th May 2010, 12:54
dar ti se pare ca Argentina are vreo super aparare ? Aia dau goluri, dar nu se apara.

Eu votez Anglia.

Radu
15th May 2010, 12:56
Asa e, Argentina nu are antrenor, dar la ce jucatori au nici nu le trebuie. Ce aparare poate sta in calea tripletei Messi-Aguero-Higuain???

Lloyd,mingea e rotunda.Se pot intampla multe.Eu nu cred ca argentinienii vor trece de sferturi!
In legatura cu messi,argentinienii nu au xavi s-au un iniesta care sa il puna in valoare!

Denis
15th May 2010, 12:57
dar ti se pare ca Argentina are vreo super aparare ? Aia dau goluri, dar nu se apara.



Asa-i, unii pot bate foc cu focul.

relansat
15th May 2010, 13:01
sper si cred ca argentina :)

Radu
15th May 2010, 13:02
Stai ba linistit ca speri degeaba!;)

Ana_94
15th May 2010, 13:07
Sper ca Spania :D Daca vor juca asa cum au jucat la Euro 2008,nimeni si nimic nu-i poate opri sa cucereasca titlul mondial :no1

Lordul
15th May 2010, 13:09
Brazilia /OLE/ /OLE/ Al -6-lea titlu pentru brazilieni

Iulian.
15th May 2010, 13:15
:)
Am votat OLANDA. :ok:

Mai multe detalii (și comentarii asupra echipelor "cu șanse mai mari") în 2 postări consecutive pe forum la pagina ASTA (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=478447&page=7)

/OLE/

Bumbescu
15th May 2010, 13:19
Greu de zis cine.....
As merge insa pe o echipa latina.
Brazilia-depinde f mult de antrenor,Dunga pare un antrenor pragmatic, pare capabil sa construiasca o echipa serioasa
Argentina- are jucatori mult mai valorosi decat Brazilia, insa au intr-adevar probleme in aparare, iar maradona nu prea e antrenor
Spania- Asa cum era echipa cu doi ani in urma ar fi fost o favorita certa....intre timp Iniesta nu a prea mai jucat la Barcelona, Puyol a mai imbatranit, Fabregas e rupt....

Oricum, cred ca dintre cele 3 de mai sus se va alege castigatoarea.
Nu trebuie sa o uitam insa pe vesnica favorita Germania.

Leo
15th May 2010, 14:05
Argentina sau Italia. Am votat Italia. :D

Roddicted
15th May 2010, 14:09
Brazilia ;)
Nu ii inteleg pe cei care spun ca brazilienii nu au cine stie ce jucatori.

Lordul
15th May 2010, 14:09
pai au de si-au permis sa lase acasa pe Ronaldo Luis Nazario da Lima , Ronaldinho , Diego , Alexandre Pato si "Imparatul " Adriano....

Roddicted
15th May 2010, 14:10
Dar cine e Ronaldinho?Dintre cei enumerati de tine numai Pato merita sa joace la mondial

Lordul
15th May 2010, 14:13
a fost unul dintre cei mai mari fotbalisti ai lumii....si a avut un sezon bunicel la Ac Milan.....din pacate viata extrasportiva imbelsugata +conflictul cu Dunga l-au scos din lotul de CM

Roddicted
15th May 2010, 14:13
Nu ai nevoie de alte varfuri.Luis Fabiano si Robinho vor face toata treaba ;)

Lordul
15th May 2010, 14:15
mai e si Grafite acolo langa ei.....

tripleta ofensiva Grafite-Luis Fabiano-Robinho

M.I.B.
15th May 2010, 14:20
Germania sau,eventual,Olanda lui Robben.Acum au nu numai un superjucator,dar si o echipa destul de buna. Merita,dupa ce au ratat 2 finale consecutive sub Cruyff. :ok:

Cristy RVD
15th May 2010, 14:21
mai e si Grafite acolo langa ei.....

tripleta ofensiva Grafite-Luis Fabiano-Robinho

nu joaca Dunga 4-3-3.

Bumbescu
15th May 2010, 15:39
Germania sau,eventual,Olanda lui Robben.Acum au nu numai un superjucator,dar si o echipa destul de buna. Merita,dupa ce au ratat 2 finale consecutive sub Cruyff. :ok:

Cruyff si-a petrecut campionatul din 78 in p____a. Am citit de curand ca nu a participat pt ca ii promisese nevestei ca o sa plece impreuna in concediu in loc sa mearga in argentina(poate cel mai celebru forfait din istoria fotbalului).

TeBat
15th May 2010, 15:43
Cred ca va fi o echipa europeana. Olanda, Anglia sau Spania. Votat Spania.

Bumbescu
15th May 2010, 15:50
Eu am votat cu brazilienii, desi intr-o finala cu argentina sau spania nu as tine cu ei.
In ultimele doua decenii am asistat practic la o rocada intre Brazilia si Argentina in ceea ce priveste stilul de joc.
Daca in 82 sau 86 brazilienii erau poetii poetilor, atacau in nestire cu toata echipa, nu aveau fundasi si jucau cu tot felul de maimutoi in poarta, incepand din 90-94 s-au schimbat total. Un exemplu ar fi si actuala selectie, cand vedetele spectaculoase dar puturoase au fost lasate acasa.
Argentina a parcurs exact traseul invers. De la o echipa dura, cu fundasi de fier gen Passarella, cu un joc organizat impus de Menoti sau Bilardo, a ajuns la actualul tango bezmetic, in care maradona are rol mai mult de mascota.

delaparis
15th May 2010, 16:06
Vad ca Spania e favorita deocamdata in poll. Jucatorii lor sunt epuizati fiind titulari fiecare la echipele lor si jucand mult in toate competitiile majore la cluburi in Europa. Nu stiu daca o sa aiba forta necesara sa castige competitia. Talent au si in teorie ar merita.
Alte tari precum Franta au jucatori proaspeti deoarece cu putine exceptii toti sunt rezerve pe la cluburile mari in Europa iar in campionatul intern nu prea se obosesc :D
Daca nu ma insel nicio echipa din Europa nu a reusit sa castige o competitie CM organizata pe un alt continent.

Charon
15th May 2010, 16:08
Spania sau Germania si poate Olanda!
Anglia ,Franta,Portugalia si Argentina vor fi dezamagirile si as paria pe Uruguay si Elvetia ca vor fi surprize placute!

corello
15th May 2010, 16:18
Corea de sud

Lordul
15th May 2010, 16:21
@Bumbescu chiar si fara Cruyff Olanda a jucat finala CM 78 si ar fi putut sa o castige daca ar fi intrat aceea bara a lui Naninga daca nu ma-nsel......pana la urma au castigat argentinienii cu 3-1.....

razwan_vs
15th May 2010, 16:32
spania sau argentina....

Iulian.
15th May 2010, 16:33
@Bumbescu chiar si fara Cruyff Olanda a jucat finala CM 78 si ar fi putut sa o castige daca ar fi intrat aceea bara a lui Naninga daca nu ma-nsel......pana la urma au castigat argentinienii cu 3-1.....

Bara lui Robby Rensenbrink putea face Olanda castigatoare atunci. A fost o chestie de noroc. Per total Argentina a fost mai puternică (și a meritat totuși victoria) dar foarte bine putea sa câștige Olanda dacă era gol și nu bară în acel minut (era practic la finalul meciului)...

TheIceMan
15th May 2010, 16:50
Cand nu joaca Romania, de obicei tin cu Germania, dar de data asta nu cred sa treaca de semifinale in cel mai bun caz.

E cazul ca tara "gazda" sa castige, greu m-am decis intre Olanda si Anglia, desi niciuna nu mi-e antipatica, am votat Anglia totusi.

Cred ca Argentina va fi dezamagirea campionatului, Brazilia o echipa in 'reconstructie', Spania obosita, Franta nu iasa din grupe, Protugalia sa intr-un singur om, mi-e teama ca Italia iara ar putea face o minune. Iar o surpriza frumoasa ar fi sa castige un outsider, de ex. Serbia care nu-i o echipa slaba deloc. Sa vedem cat de mult vor fi ajutate echipele africane. Drogba, anyone?

Ferdininho
15th May 2010, 18:11
Algoritmul ii simplu.Nici o echipa europeana nu a reusit sa castige un campionat mondial care nu s-a disputat in Europa. Asa ca in mod cert Anglia, Franta, Olanda, Italia si Spania nu au sanse, raman Brazilia si Argentina si cred ca anul acesta ii randul Argentinei.

krapulax
15th May 2010, 18:36
Algoritmul ii simplu.Nici o echipa europeana nu a reusit sa castige un campionat mondial care nu s-a disputat in Europa. Asa ca in mod cert Anglia, Franta, Olanda, Italia si Spania nu au sanse
algoritmul asta nu e chiar asa simplu. odata si odata tot trebuie sa se intample


Cruyff si-a petrecut campionatul din 78 in p(rahov)a. Am citit de curand ca nu a participat pt ca ii promisese nevestei ca o sa plece impreuna in concediu in loc sa mearga in argentina(poate cel mai celebru forfait din istoria fotbalului).
nu stiu, da' parca n-as zice ca de dragul concediului. minte el, mintim si noi:

Johann Cruyff's decision to miss the 1978 World Cup has long been attributed to his reluctance to give a propaganda coup to the military junta that controlled Argentina at the time, but the Dutch master has now revealed that there was another reason for his refusal to travel: a kidnap attempt during which he and his family were threatened with a rifle.
(http://www.guardian.co.uk/football/2008/apr/16/newsstory.sport15)

P1ka
15th May 2010, 20:40
Germania.

VILLARREAL
15th May 2010, 23:02
Anglia

Bumbescu
16th May 2010, 11:35
nu stiu, da' parca n-as zice ca de dragul concediului. minte el, mintim si noi:

Johann Cruyff's decision to miss the 1978 World Cup has long been attributed to his reluctance to give a propaganda coup to the military junta that controlled Argentina at the time, but the Dutch master has now revealed that there was another reason for his refusal to travel: a kidnap attempt during which he and his family were threatened with a rifle.
(http://www.guardian.co.uk/football/2008/apr/16/newsstory.sport15)[/QUOTE]

Oricum, tot e ceva in legatura cu p...rahov....a aia:D

BBB
16th May 2010, 12:48
Daca ar participa, cfr cluj clar, ar avea grija pascany sa cumpere tot. Altfel, mizez pe Germania

DepecheMode
16th May 2010, 17:45
Serbia

Lordul
17th May 2010, 00:48
nu cred....sârbii se vor opri în optimi sau maxim sferturi

Nightwish
17th May 2010, 10:34
Serbia sau Coasta de Fildes :D...
Argentina cu Maradona pe banca va fi varza, veti vedea...

sannicola
18th May 2010, 00:01
Raman fidel Italiei cu ei am votat nu stiu daca vor castiga finala ii mai mult o dorinta :D

dumboss_yo
18th May 2010, 21:03
Am votat Spania, pentru ca voi tine cu ei (ca la fiecare mondial si european), dar s-ar putea ca de data asta si Anglia sa emita pretentii.

Hingherul
18th May 2010, 21:46
Anglia sau Italia.
in ordinea asta.

Urmuz
19th May 2010, 11:55
Eu cred in statistica/constantele fotbalului, asa ca am convingerea ca una dintre marile echipe sud-americane va castiga CM. Inclin sa cred ca acea echipa va fi Brazilia, deoarece Dunga pare a fi intreg la minte.

Cipri
27th May 2010, 00:17
Dupa atatia ani cred ca a venit si randul Angliei . Au grupa usoara , dar ei au probleme de obicei in fazele superioare .
Ca lot Spania mi se pare cea mai buna echipa .
Votat Anglia ! :D

catalindan
27th May 2010, 00:38
Votat Spania!Am un "feeling" ca vor face spectacol editia aceasta!:)

malexoid
29th May 2010, 19:05
am mers pe Germania, insa vad si o spanie extrem de puternica si omogena...nu cred ca sudamericanele sa aiba vre-o sansa, Argentina e stricata de banca tehnica, Brazilia a trimis un lot extrem de ciudat...

Sir. Eko
29th May 2010, 19:35
Spania :ok:

ducus
31st May 2010, 23:32
Bai baieti eu zic ca Germania are sansele cele mai mari, dar si Brazilia sau Franta, desi ultimele doua au lasat acasa mari vedete! Itala mi se pare cu un lot foarte slab acum fata de 2006, nu stiu ce-a fost in capul lui Lippi cu Zambrotta si Gattuso, cate meciuri au jucat astia in campionat tot sezonul? Totii, care chiar daca se retrasese a zis ca e dispus sa se intoarca daca Lippi va avea nevoie de serviciile lui, pe urma del Piero, Inzaghi si Nesta, pai numai astia tineau echipa in spate fara probleme. Sau Cassano ori Balotelli.
Iar Brazilia- cum sa nu-l iei pe Ronaldinho- unul din cei mai buni jucatori din lume pana acum cativa ani, sau pe Ronaldo.
Va fi slab in vedete acest campionat :(
Si Serbia ar putea sa produca o surpriza placuta la cate strambe a bagat multora in preliminarii. Spania la fel, are lot valoros dar va trebui sa fie foarte atenta in grupe.
Intrebare: credeti ca gazdele vor fi impinse de la spate sa ajunga cel putin in semifinale asa cum s-a intamplat in 2002 cand Byron Moreno le-a taiat italienilor craca de sub picioare?

emil_bv
1st June 2010, 01:01
Japonia si Coreea aveau si ceva valoare in 2002. Deci s-au ajutat si singure nu a fost doar mana arbitrilor. Africa de Sud nu stiu in ce conditii poate sa faca fata. Ei nici nu au jucat nici la Cupa Africii pe Natiuni din Angola (nu stiu din ce motiv, probabil nu au trecut de ceva preliminarii). Africanii acum par mai procupati de rasismul lor fata de albi si de razbunarea pentru apertheit decat de fotbal.

Cat despre favorite la titlu, as vrea sa ii vad pe englezi iesind pe strazi (sunt curios cum se manifesta cei din civilizatia vest europeana), dar totusi cred ca Spania are prima sansa (cu toate ca ei de obicei dezamagesc la turnee finale iar exceptia de la regula deja a existat).

grasu2
1st June 2010, 10:28
De cand se disputa si Campionatul Mondial si Euro o singura echipa a castigat ambele competitii (Germania de Vest) intr-un "ciclu" de 4 ani. Restul de castigatoare al Euro deabia au ajuns in ultimele 4 ale cupei mondiale (exceptie facand Italia) asa ca nu situ daca Spania este acea favorita certa a Campionatului Mondial de la care toata lumea spera sa vada spectacol. Sa retinem totusi ca jucatorii Spanioli care au castigat Euro 2008 au imbatranit cu 2 ani, unii dintre ei au trecut bine de 30 (Puyol, Capdevilla si Senna). Totodata forma echipelor unde jucau titularii certi ai spaniei in 2008 a cunoscut fluctuatii. Villareal s-a pierdut de-a dreptul si Real Madrid a bagat milioane in transferuri dar n-a facut nimic, pe cand Liverpool se zbate undeva la mijlocul clasamentului. Sunt diferente considerabile intre aceste 2 echipe ca sa nici nu vorbim despre schimbarea de antrenor/mentalitate/etc.

Cu toate astea cred ca a sosit momentul ca un turneu final organizat in afara Europei sa fie castigat de o echipa europeana. Mie Brazilia lui Dunga nu imi spune nimic. O mare parte dintre vedetele lor sunt prafuite, nu au prins la fel de multe meciuri ca in anii trecuti sau nu au fost la fel de buni (vezi Kaka). E drept ca acum Brazilia are si aparare (prin comparatie cu alte turnee finale) dar in schimb in atac majoritatea jucatorilor nu mai au acelasi renume si nu mai dau aceeasi fiori cum o faceau in trecut un Ronaldo, Romario sau pana si Ronaldinho. Argentina il are pe Messi, Higuain si... cam atat! Aguero mi se pare necopt si un pic egoist - nu stiu daca va face mare branza, poate doar perspectiva de a juca la alt club in afara Madridului sa-l motiveze. In schimb Argentina nu are antrenor, in aparare nu cunosc mai mult de doi jucatori iar la mijloc e cu cantec.

Anglia pare cea mai in forma echipa, dar nu va castiga nimic - asa au fost mereu - entuziasmanti in preliminarii pe spate la turneul final. Se va decide intre Franta, Italia sau Olanda cel mai probabil - si o eventuala surpriza eterna (vezi Germania).

ADONYS
1st June 2010, 11:28
A mai castigat Franta ambele competitii la rand, in ciclu de 4 ani (1998 CM si in 2000 CE), Germania le-a castigat intr-adevar in sens invers, fiind campioana europeana in 1972 a castigat si CM in 1974.

snookerinfo
1st June 2010, 15:59
Coasta de Fildes:D

red-bull
1st June 2010, 16:03
Mereg pe Germania.Imi plac nemtii.Imi place tara.Imi place mentalitatea.

xisco
1st June 2010, 16:23
SPANIA.Argentina cu asa un antrenor nu cred ca are sanse...pacat echipa au.

ucvfc_danni19
2nd June 2010, 16:25
Spania sau Argentina.

Sifodias
4th June 2010, 02:36
Ar cam fii timpul sa mai castige si Argentina!Doamne ce superjucatori au avut anii astia si nu au obtinut decat rezultate mediocre la CM.Asa ca sper ca Aguero&comp sa castige!

Lordul
4th June 2010, 08:10
n-au antrenor.....nu trec mai departe de sferturi

Lordul
6th June 2010, 21:36
interesant situatia pentru argentinieni , in cazul in care vor castiga World Cup , marcatorul golului decisiv va trebuie sa faca sex cu unu de 71 de ani Barrito :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

beconshtein
7th June 2010, 11:55
olanda-echipa buna, un parcurs bun in preliminarii si grupe, dar se pierd in fazele eliminatori, nu stiu d c dar asa o sa faca si la acest cm
franta-nu a aratat cn stie ce, dar este o echipa puternica, eu cred k o sa se tareasca prin grupe si o sa ajunga cel putin in sferturi.
spania-nu cred k o sa repete performanta de acum 2 ani, dar cn stie>???? cred k o sa fie o dezamagire!!! adik in sernsul k multi asteapta fff mult de la spaniolo dar o sai dezamageasca.
brazilia-nu mai sunt echipele americane ce earau acum 10-12 ani aici fac referire la brazilia si argentina dar parca sau ridicat uruguay, paraguay etc. DOVADA= in italia 1990 in finala a ajuns argentina primind gol in min 85 de la nemti, in SUA 1994 brazilia a triumfat, in FRANTA 98 brazilia a ajuns pana in finala, in KOREA si JAPONIA 02 brazilia a triumfat dar in GERMANIA 06 s-a terminat totul fara echipa americana in finala, si nici in sferturi nu au aparut reginele lumii brazilia si argentina. d c oare?? poate k sa disputat in europa acea cupa, sau poate k europeni au progresat foarte mult la echipele nationale, sau poate k iau parasit norocul, e greu de spus c o sa fie dar eu cred k brazilia nu poate sa faca fata fazelor eliminatori fiecare au sansa lor
argentina-pare cv rasarit acolo dar nu cred in a ridica trofeul deasupra capului

beconshtein
7th June 2010, 12:00
anglia-cred k au cel mai bun lot si cred in puterea lor, nu s-o fi saturat si ei oameni, kate sperante si degeaba, cred k pe 11 iulie anglia o sa fie in sarbatoare :))
germania-au sansa lor ei mereu au ajuns sus si cred k si acum o sa faca la fel, sunt o echipa de temut
italia-lot dezastros, dar nu cred k asta ar fi un motiv sa nu ajunga departe, au cel mai pragnatic joc ei tac si fac
surpriza-tare mie frica sa nu avem o mare surpriza gen Portugalia 2004- GRECIA=campioana europeana, bv lor, cred k la acest mondial, forta grupului isi va spune cuvantul

beconshtein
7th June 2010, 12:01
sunt sigur ca titlul mondial va ajunge in europa!!! 100%

resita
13th June 2010, 00:54
dib ce-am vazut pana acum e clar ca Franta n-are nici o treaba editia asta :D

delaparis
13th June 2010, 01:13
E clar ... o sa piarda in finala :D

dannyreddog
13th June 2010, 01:26
Argentina va castiga...:ok:

Cipri
13th June 2010, 22:08
Argentina va castiga...:ok:
Cu Demichelis , Gutiérrez si Veron ?
Primii 2 sunt slabuti dupa parerea mea , iar Veron e batran .

Lordul
13th June 2010, 22:15
Brazilia

Gabriel28
13th June 2010, 23:52
greu de spus, eu raman la parerea mea....o echipa africana va fi cel putin in semifinale

Aurel.D
14th June 2010, 00:05
Pai normal...asa s-a intamplat mereu!! Mi-ar placea campioana Anglia!

carlo
14th June 2010, 21:06
Finala Coreea de Nord-Coreea de Sud.
Greu de spus cine va castiga ca bomba o au amandoua.

Cipri
14th June 2010, 22:23
Finala Coreea de Nord-Coreea de Sud.
Greu de spus cine va castiga ca bomba o au amandoua.
Buna asta :ok:

Cred ca dupa lista trebuie taiata Italia la cum s-a prezentat in prima repriza cu Paraguay . :rosu:

TeBat
14th June 2010, 22:24
Buna asta :ok:

Cred ca dupa lista trebuie taiata Italia la cum s-a prezentat in prima repriza cu Paraguay . :rosu:

Din contra...de abia acum sunt sigur ca Italia are sanse reale.

As vrea sa-mi fie mutat votul catre Olanda.

JJ
14th June 2010, 22:25
Crezi prost. Italia daca se califica cu 4 puncte inseamna ca a facut o grupa excelenta. Numai sa-l parcheze pe undeva pe banca pe Cannavaro... :D

Cipri
14th June 2010, 22:27
Din contra...de abia acum sunt sigur ca Italia are sanse reale.

As vrea sa-mi fie mutat votul catre Olanda.
Stiu ca de obicei Italia asa face la fiecare turneu final . Cu plecarea e mai greu pentru ei . Dar eu cred ca nu o sa plece ... nici macar de pe loc :D

EDIT : A egalat Italia .

pinki
14th June 2010, 23:23
brazilia, evident. daca nu, macar spania :D daca nu, oricine numai germania nu.

carlo
15th June 2010, 15:54
Cred ca dupa lista trebuie taiata Italia la cum s-a prezentat in prima repriza cu Paraguay . :rosu:
Italia porneste de obicei greu la un turneu dar pe parcurs isi revine.
Personal cred ca favorite sunt Spania,Argentina,Brazilia si Olanda.

krapulax
15th June 2010, 15:58
asa e, sa nu judecat echipele dupa primul meci. cand se va sfarsi turneul, o sa fac o compilatie de postari ironic-pesimiste despre campioni, date in aceste zile

carlo
15th June 2010, 16:06
brazilia, evident. daca nu, macar spania :D daca nu, oricine numai germania nu.

Germania este considerata de presa autohtona deja campioana mondiala.Cica ei au facut pana acum cel mai frumos joc de la acest CM.Cu Australia...
Se critica dur evolutiile Italiei,Olandei,Argentinei si Angliei.

pinki
15th June 2010, 16:17
nu ma intereseaza cum joaca, e singura echipa pe care nu o suport :D

chevallier
17th June 2010, 16:38
Spania...sau Argentina. Si o postare ironic-pesimista pentru eventuala compilatie a lui kra****x.Nimeni nu ar fi umilit in primul meci din grupe o echipa de nivelul Australiei asa cum a facut Germania. D-aia ...nu vreau...desi..!!??!!

Cipri
24th June 2010, 18:37
Crezi prost. Italia daca se califica cu 4 puncte inseamna ca a facut o grupa excelenta. Numai sa-l parcheze pe undeva pe banca pe Cannavaro... :D
Cam tu crezi prost . :D
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3082323&postcount=88 :ok:

Lordul
24th June 2010, 23:52
doar 4 echipe din Europa s-au calificat pana acum in optimi si joaca intre ele

krapulax
25th June 2010, 15:49
o sa mai vina vreo 2. ar fi prea frumos sa fie inca 3. ce prostie din partea mea sa spun de nenumarate ori in ultimii ani ca sunt prea putine europene la cupa mondiala. acu, dracu stie ce ar fi facut turcii, rusii, croatii, poate suedezii, ukrainienii, irlandezii. mai curand faceau treaba buna ecuador, columbia si peru

la inceputul competitiei aveam drept favorite olanda, apoi spania si anglia. in urma lor brazilia, argentina, italia(?), franta(???!!??), germania. merg in continuare pe olanda

JJ
25th June 2010, 19:52
Cam tu crezi prost . :D
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=3082323&postcount=88 :ok:
Pai am zis: Conditia era sa-l lase pe banca pe Cannavaro. Cum Lippi n-a facut-o, Italia out. :D

JJ
26th June 2010, 00:03
As vrea semifinale Argentina-Paraguay si Brazilia-Uruguay. Cred insa ca acestea vor fi Germania-Portugalia si Brazilia-Coreea.

pinki
26th June 2010, 00:06
orice numai nu germania, va rog :D

JJ
26th June 2010, 00:10
Bine, atunci sa fie Deutschland. :D

pinki
26th June 2010, 00:14
ei, te intreci cu gluma :D

newcool
26th June 2010, 02:04
Anglia, fara indoiala.:ok:

Gabriel28
26th June 2010, 03:07
una dintre semifinalistele: argentina, portugalia, brazilia si sua ;)

Lexus.
26th June 2010, 06:10
orice numai nu germania, va rog :D
Atunci Alemania:D

Iulian.
28th June 2010, 14:52
Cred că semi-finalele vor fi:

Olanda-Uruguay
Argentina-Spania

finala:

Olanda-Argentina

și câștigătoarea va fi Olanda.

****
Pentru astăzi nu exclud o surpriză azi din partea chilienilor în meciul cu Brazilia.

/OLE/

red-bull
29th June 2010, 15:39
hmmm...merg in continuare pe mana nemtilor.Sper sa ii bata pe argentinieni

L0R1N
5th July 2010, 21:37
interesanta statistica
http://24.media.tumblr.com/tumblr_l502drExYc1qzpwi0o1_500.jpg

Lordul
5th July 2010, 23:07
Germania castiga

delaparis
11th July 2010, 22:45
Deci ?

Cipri
12th July 2010, 00:11
Am votat la inceput Anglia ... am crezut ca vine si vremea lor . Dar dupa prima etapa am mers pe mana Spaniei .

Hingherul
12th July 2010, 00:13
si eu am mers pe Anglia dar se vede ca nu am gene de cefalopod.
si aici merita felicitati caracatitoii: adriana18p, Ana_94, Andrei_23, catalindan, condreacata, dumboss_yo, emil_bv, L0R1N, lucian_iasi, Mr. Eko, Nilatac, Novac, NTM, Patriots, razwan_vs, Shinnok, Sorin Blaj, Trim0b1923, xisco, yonutz96

Sorin Blaj
12th July 2010, 01:27
Si Spania a fost!

Andrei_23
12th July 2010, 12:21
Cine stie, cunoaste :D

Roddicted
12th July 2010, 13:09
Cu Brazilia in finala aveam un meci mai deschis si frumos.Cu olandezii astia, a jucat doar o echipa

krapulax
12th July 2010, 14:41
am votat anglia, cu inima si sufletul, dar am nominalizat drept favorite, pe langa anglia, fix cele 2 finaliste

Lordul
15th July 2010, 22:02
Felicitari adriana18p, Ana_94, Andrei_23, catalindan, condreacata, dumboss_yo, emil_bv, L0R1N, lucian_iasi, Mr. Eko, Nilatac, Novac, NTM, Patriots, razwan_vs, Shinnok, Sorin Blaj, Trim0b1923, xisco, yonutz96 :ok:

Drator
5th August 2010, 15:40
Eu tineam cu Anglia dar... asta e :)
Felicitari adriana18p, Ana_94, Andrei_23, catalindan, condreacata, dumboss_yo, emil_bv, L0R1N, lucian_iasi, Mr. Eko, Nilatac, Novac, NTM, Patriots, razwan_vs, Shinnok, Sorin Blaj, Trim0b1923, xisco, yonutz96

Adrian81
6th August 2010, 13:02
eu tineam cu argentina

Pedro1984
6th August 2010, 13:09
si eu am tinut cu argentina , dar au meritat spaniolii sa castige ..au jucat frumos