PDA

View Full Version : 11-le ideal care vede Cupa Mondiala de acasa



delaparis
14th May 2010, 00:54
"Cupa Mondiala din Africa de Sud nu va beneficia de stralucirea unor vedete care nu au fost convocate in loturile echipelor participante. Sunt jucatori importanti 9apti, neaccidentati) pe care selectionerii au preferat sa ii lase acasa. Iata lista cu numele cele mai importante. "
Onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/cupa-mondiala/cm2010/62921/11-le-ideal-care-vede-cupa-mondiala-de-acasa.htm

11-le ideal al absentilor: Alves, Bridge, Zanetti, Milito, Marcelo, Cambiasso, Vieira, Diego, Ronaldinho, Pato si Benzema. ... cu astia si eu antrenor castigam CM anul asta :)

Mario Di Lazi
14th May 2010, 08:19
Alves
Nu stiu cine e asta :D

Bridge
Asta s-a retras saracu din cauza lu Terică :D

Zanetti
Zanetti merita să meargă la CM, dar după finala LC sigur are nevoie de o pauză.

Milito
Cred că este vorba de cel de la Barcelona - este un fundaș bun, dar nu excepțional

Marcelo
Ăsta e la degetul mic al lui Roberto Carlos - nu este o pierdere că nu e la CM

Cambiasso
Merita cu siguranță să fie prezent.

Vieira
Este prea bătrân. Nu știu dacă mai putea să ajute Franța să treacă de grupe. :D

Diego
Dacă juca la W. Bremen sigur era prezent la CM. Așa e mulțumit că joacă la Juve. :D

Ronaldinho
Fotbalul cu zâmbetul pe buze a dispărut atunci când a plecat de la Barca.

Pato
Să se pregătească pt meciul cu Juve, că am pariat 1 la pariuri. :D

Benzema
A fost mai mult rezervă, ce pretenții avea ...

Sir. Eko
16th May 2010, 13:00
Nasri nu prinde nici primul 11 al absentilor :( .

cristy1110
16th May 2010, 13:22
de care alves este vorba?cel de la barca?
nu cred ca este vorba de el...
cine ar putea sa mai joace fundas dreapta la brazilia in afara de maicon si de el?

Denis
16th May 2010, 13:23
Nasri nu prinde nici primul 11 al absentilor :( .

Lafel si Mutu:(:P


de care alves este vorba?cel de la barca?
nu cred ca este vorba de el...
cine ar putea sa mai joace fundas dreapta la brazilia in afara de maicon si de el?

Daca omu zice ca lipseste inseamna ca s-a documentat.

------------------------------

In fine, ce-a mai :shocked: absenta este Pato.

Patriots
16th May 2010, 14:11
de care alves este vorba?cel de la barca?
nu cred ca este vorba de el...
cine ar putea sa mai joace fundas dreapta la brazilia in afara de maicon si de el?

E vorba de Diego Alves, portarul Almeriei si nu de Dani Alves. Oricum nu e cine stie pierdere Diego Alves pentru brazilieni, care il au pe Julio Cesar titular incontestabil si ca rezerva pe Gomes.

Denis
17th May 2010, 16:34
Baga-l si pe Ballack. :yeah: S-a bulit la glezna dreapta si va rata mondialul din pacate pentru el.

Lordul
17th May 2010, 19:47
sunt o gramada de vedete ce rateaza mondialul...

Raul , Morientes , Del Piero ,Totti , Ballack , Beckam , Nasri , Benzema ,Arshavin , Ronaldinho , Zanetti , Pato , Adriano , Cambiasso ,

El Pistolero
17th May 2010, 20:05
Baga-l si pe Ballack. :yeah: S-a bulit la glezna dreapta si va rata mondialul din pacate pentru el.

ce pacat!tocmai fraierul de Boateng l-a accidentat.:no:

Denis
17th May 2010, 20:06
Beckham il prinde si el dar in calitate de antrenor.

-----------------------------------------------

Da, e pacat pentru el. Si eu as fi suparat sa ma accidentez in ultima etapa, inainte de un turneu final.

delaparis
17th May 2010, 20:33
Ben Arfa sta si el acasa pana la urma.

Duarte, Morientes nu mai are loc nici la echipa CFA la Marseille. Ce sa caute la CM ?

Celso
17th May 2010, 20:41
Ballack accidentat, Terry la fel

Lordul
17th May 2010, 21:30
Terry va juca la mondial....se va reface in timp util

Mario Di Lazi
24th May 2010, 14:21
Îmi pare rău de Ballack. Era cu siguranță ultimul lui turneu final de CM.

Sir. Eko
24th May 2010, 17:18
Mie nu imi pare rau pentru Ballack :drak: .

delaparis
27th May 2010, 20:25
Michael Essien nu va participa nici el.

Sir. Eko
27th May 2010, 20:28
Michael Essien nu va participa nici el.

Tot accidentat e si el de nu stiu cat timp...in fiecare sezon are parte de cate o accidentare urata,pacat,un super jucator...printre cei mai buni mijlocasi centrali din lume :(

delaparis
27th May 2010, 20:31
Se pare ca nu a mai jucat cu Chelsea din decembrie 2009. Parea increzator pt CM dar nu si-a revenit la timp si staff medical la Ghana nu a dat aviz favorabil.

Lordul
29th May 2010, 22:56
s-ar putea ca pe lista sa se adauge Samuel Eto `o , fotbalistul lui Inter care se intreaba daca mai are rost sa mearga la Mondial

Sifodias
29th May 2010, 23:10
Pato mi se pare pierderea cea mai mare pentru Mondial si pentru noi ca si spectatori...

Sir. Eko
30th May 2010, 12:05
s-ar putea ca pe lista sa se adauge Samuel Eto `o , fotbalistul lui Inter care se intreaba daca mai are rost sa mearga la Mondial

Ce? :groggy:

dumboss_yo
30th May 2010, 20:32
Asa am auzit si eu ... ar fi ciudat sa vedem Camerun fara Sammy ...

delaparis
30th May 2010, 20:48
E in lotul de 23. Le Guen a confirmat oficial

Guy Roland Ndy Assembe (Valenciennes), Carlos Kameni (Espanyol), Hamidou Souleymanou (Kayserispor) - Benoit Assou-Ekotto (Tottenham), Sébastien Bassong (Tottenham), Gaétan Bong (Valenciennes), Aurélien Chedjou (Lille), Geremi (Ankaragucu), Stéphane Mbia (Marseille), Nicolas Nkoulou (Monaco), Rigobert Song (Trabzonspor) - Achille Emana (Betis Séville), Eyong Enoh (Ajax), Jean II Makoun (Lyon), Georges Mandjeck (Kaiserslautern), Joël Matip (Schalke 04), Landry Nguemo (Celtic), Alex Song (Arsenal) - Vincent Aboubakar (Coton Sport), Eric Choupo-Moting (Nuremburg), Samuel Eto'o (Inter Milan), Mohamadou Idrissou (Friburg), Achille Webo (Majorque).

dumboss_yo
30th May 2010, 20:59
Nu e vorba daca e in lot ... era vorba daca are el chef sa vina ... I-a fost confirmat si cheful ? :)

xisco
1st June 2010, 16:26
Ronaldinho este o absenta importanta din punct de vedere al spectacolului.