PDA

View Full Version : Sportivul anului - international



Vadim
20th November 2004, 16:10
Sportivul anului

gianni
20th November 2004, 16:18
Roger Federer...Fara discutie...

Catalanul
20th November 2004, 17:28
Michael Phelps, care a fost revelatia olimpiadelor cucerind 6 medalii de aur la inot (sper sa nu ma inshel la nr. medaliilor :D)

ady_azzuro
20th November 2004, 21:17
Roger Federer - super tenismen!

miril
20th November 2004, 21:23
Valentino Rossi, Il Dottore. Que spettacolo!

fia
21st November 2004, 03:36
Am ales MS, desi multi altii au facut lucruri marete anul acesta. De fapt as fi pus MS si Rosii la egalitate, dar cum nu se poate am ales MS. Rossi, e tanar, mai are timp, o sa-l votez la anul pentru ca sigur si la anul ne va incanta la fel de mult :)

Ultras
21st November 2004, 08:21
Schumacher... d-aia!

vasile314tzurka
21st November 2004, 10:26
sunt prea multi care nu au ce cauta. dintre fotbalisti niciunul nu are vreo performanta notabila. mai ales ca a fost an de olimpiada.

miril
21st November 2004, 12:53
...fara discutie... In ce privinta, Jesse James?

Vadim
21st November 2004, 14:07
Totusi a fost si EURO 2004, au fost si transferuri in fotbal. Faceti propuneri punctuale, iar lista poate fi modificata.

ieppy
21st November 2004, 14:10
Roger Federer. Nu credeam ca dupa ce va imbatrani Aggasi o sa mai gasesc un tenismen cu care sa tin si care sa imi placa. Federer e absolut fenomenal si de departe sportivul anului.

Mihai
21st November 2004, 14:47
L-am ales pe Lance Armstrong, pentru ca turul acesta a fost clar superior fata de restul concurentilor, si nu s-a pus niciodata problema castigatorului! Mai era si MS dar pe el il ajuta mult masina, dar Lance nu are ce sa-si faca la bicicleta...

don_denver
21st November 2004, 15:31
nu stiu de ce l-am ales pe rooney...dar mi-a lasat o impresie buna..anul acesta...

miril
21st November 2004, 17:20
Da, dar pe Lance il poate ajuta altceva, ceea ce nu este cazul nici cu MS sau VR.

OwenSkeet
21st November 2004, 18:31
Michael Schumacher un adevarat SPORTIV si un SUPER campion....si-a demonstrat CLASA...invingand fara probleme..pe departe acesta este SPORTIVUl ANULUI care nu a avut adversar la F1!!

Mihai
21st November 2004, 18:33
Aici ai maree dreptate, sper sa nu-l vad pe Lance peste vreo 10 ani, cu o declaratie de genul: "Da recunosc..... BLA BLA BLA" ..... as fi dezamagit total!!!

valipicu
22nd November 2004, 15:06
Michael Schumacher

razvan141
22nd November 2004, 15:58
Phelps.Macar el a castigat medalii,Beckham doar a zambit in reclame si s-a facut de cacao pe teren(alaturi de el,o buna parte din nominalizatii din partea fotbalului)

Gothika
22nd November 2004, 16:48
As fi zis Andrei Sevcenko, dar nu figureaza aici... Poate nu credeti ca e destul de bun.. :rolleyes:

Catalanul
22nd November 2004, 16:51
@ghotika e destul de bun la suflet, la fotbal sau din alt punct de vedere :rolleyes: stii tu care :evil:

Gothika
22nd November 2004, 16:57
@ghotika e destul de bun la suflet, la fotbal sau din alt punct de vedere :rolleyes: stii tu care :evil:
Daca spui tu... Eu m-am referit la el strict ca la un sportiv, poate pe tine te atrage din acel punct de vedere..., sti tu care :cool:

Catalanul
22nd November 2004, 16:58
nu nu :nah: nu ma atrag pe mine barbatii :o: (si in plus Shevchenko mai joaca si la Milan :no: )

Vadim
22nd November 2004, 17:01
L-am inlocuit pe Ronaldo cu Sevcenko. Si asa Ronaldo era de umplutura, nu a facut nimic anul asta.

Gothika
22nd November 2004, 17:04
L-am inlocuit pe Ronaldo cu Sevcenko. Si asa Ronaldo era de umplutura, nu a facut nimic anul asta.
Mai pot vota? Deja l-am votat pe Schumi...

ieppy
22nd November 2004, 17:29
Din pacate nu. Dar nu e vina ta ca nu aveai de unde sa stii ca propunerea ta il va baga in priza pe Vadim. :D

fia
22nd November 2004, 17:32
Oricum lasa, ca a fost mai bun Schumi decat Sevcenko :p

Vadim
22nd November 2004, 18:12
Din pacate nu. Dar nu e vina ta ca nu aveai de unde sa stii ca propunerea ta il va baga in priza pe Vadim. :D
Ieppy, eu sint mereu in priza, inclusiv cind dorm. Am scris, orice propuneri sint bine-venite, iar daca sint bune se iau in considerare. Spre deosebire de Vasile, care a spus ca "sint multe nume in plus", Gothika a venit cu ceva punctual si am schimbat pentru ca a fost o idee buna. Si, chiar daca e cum spui tu, imi poti interzice sa imi fie simpatica? Propune si tu ceva, implica-te, poate imi esti si tu simpatic. :)

ieppy
22nd November 2004, 18:17
am propus dar pe mine nu ma vezi. La dezamagirea anului sau cum se numeste am spus ca aggasi nu are ce cauta acolo si am spus si de ce. Dormeai atunci sau era taiat curentul? :D

ieppy
22nd November 2004, 18:20
am scris ieri parca nu azi, asa ca lasa scuzele ca iti tai eu curentul daca mai zici din astea. :D

bapsy
22nd November 2004, 18:37
Valentino Rossi, clar. Schumacher si-a continuat succesele pe o masina mai buna decat restul, Rossi nu :) Pe masina lui Schumi ar fi castigat probabil si altcineva campionatul, pe motorul lui Rossi nu cred.

PS: Astept grig sa-mi sari in cap :D

Later edit: Gothika, speram sa avem aceleasi gusturi, eu pe Shevchenko l-as propune pt Mister Sport, vad ca baietii ne-au luat-o inainte cu Miss sport a lor :p

F117stealth
22nd November 2004, 18:37
Am votat Deco pt ca in champion League sezonul trecut, apoi evoultia la campionatul European mi se par meritorii..
Daca ar fi apoi as vota Michael Schumacher si Ronaldinho

miril
22nd November 2004, 21:03
Ce a castigat Ronaldihno?

vasile314tzurka
22nd November 2004, 21:05
bani...

Catalanul
22nd November 2004, 21:26
cu ajutorul lui Barça i-a macelarit pe cei de la Real Madrid :yeah:

adi_cta
22nd November 2004, 21:28
Michael Schumacher . Nu mai poate nimeni sa se afirme in formula 1 si pana iese la pensie......

miril
22nd November 2004, 21:47
Am inteles, Barca-Real este un fel de olimpiada rasului, Ronaldihno beneficiind si de faptul ca are ce sa arate cand...se amuza.

Gothika
23rd November 2004, 12:43
@Bapsy: Andreius, Mister Sport? Nu stiu... Dar am ceva propuneri: Toldo, Kaka, Batistuta, G. Hill... Ce zici? :)

grig_jr
23rd November 2004, 13:21
Michael Schumacher . Nu mai poate nimeni sa se afirme in formula 1 si pana iese la pensie......

rectific: cine il va bate pe schumi se va afirma. iar daca nu va fi nimeni in stare sa il bata,.... n-are decat sa stea pana la pensie.

@bapsy: no comment. - cel putin aici. te prind eu la fm ! :drak:

oricum, e clar unde a mers votul meu !

rossi, intradevar, e magistral,da ' imi e ciuda pe el pt ca talentul lui e nativ si parca nu a muncit de loc pentru el. evident ca nu e asa, dar asa pare. pur si simplu ii vine.

Darkslowstar
23rd November 2004, 18:32
Lance Armstrong pt. ca performanta lui este absolut uluitoare. Schumi are o masina fabuloasa, deci meritului este mai mic. Armostrong a aratat anul acest ca este probabil cel mai mare ciclist din istoria sportului.

remus
24th November 2004, 17:53
toti sunt fenomenali,in afara de BECKHAM - groaznic jucator (stie sa centreze binisor),
si Tiger Woods ,care a pierdut locul 1 mondial

ADelPiero
26th November 2004, 14:22
Michael Schumacher ... fara nici o indoiala :cool:

Gabriel
27th November 2004, 15:00
Votat Ronaldinho...pentru ca in returul campionatului 2003-2004 a tras o intreaga echipa dupa el...ducand-o aproape de castigarea titlului in Primera. Si pentru ca ne incanta meci de meci...cu fotbalul sau de mare spectacol. Si pentru ca rade tot timpul :D

Zapada
27th November 2004, 18:31
am votat cu Michael Schumacher pentru ca e cel mai bun pilot de formula 1 iar pe deasupra se pricepe si la fotbal

Al Dracu
27th November 2004, 22:46
Valentino Rossi! E un fenomen unic! Ce face e unic! Sou, kidz dont trai diz at houm! :D

Mihayi
3rd December 2004, 15:33
E din nou campion mondial si in plus a batut toate recordurile in F1!!!E cel mai bogat sportiv al planetei!!!Cine oare sa fie?

CLAPY
10th December 2004, 10:40
Ronaldinho...MAGIC CA PELE !!! :ok: :ok: :ok:

Marquise MGP
19th December 2004, 02:16
mai VADIM ce cauta beckham intre adevarati campioni cum sunt schumacher,rossi,federer,armstrong.fii mai serios .am pus rossi ca intradevar e fenomenal baiatul asta dar si celalti 3 amintiti de mine merita sa primeasca ceva voturi.

Marquise MGP
19th December 2004, 02:20
vad ca ronaldinho e la egalitate cu federer.am o intrebare pentru astia care lati votat.ce a castigat ronaldinho ca sa se compare cu cele 3 titluri de mare shlem ale lui federer,...plus mastersul?

Marquise MGP
19th December 2004, 02:24
mai VADIM ce cauta beckham intre adevarati campioni cum sunt schumacher,rossi,federer,armstrong.fii mai serios .am pus rossi ca intradevar e fenomenal baiatul asta dar si celalti 3 amintiti de mine merita sa primeasca ceva voturi.

R9
30th December 2004, 20:47
Lance Armstrong.Pentru al 7-lea tur si stabilirea unui nou record in ciclism.
La fel si Rossi ,Schumacher si Phelps!

ricomuerte
4th January 2005, 06:55
Michael Schumacher... chiar daca victoriile lui au fost usor de prezis, totusi nu poti sa treci pe langa faptul ca a castigat aproape toate circuitele. Este cel mai "perfect" sportiv, pana acum!