PDA

View Full Version : Viitorul suna "bine"



relansat
7th May 2010, 15:04
Fotbalul juvenil românesc nu mai există de mult pe harta Europei. Marea speranță a Federației, selecționata de juniori Under 19 a României, pregătită de Cristi Sava, a ratat rușinos calificarea la turneul final al CE 2010, după două înfrîngeri fără drept de apel, 1-3 cu Portugalia (luni) și 0-3 cu Ungaria (miercuri). Asta după ce în martie, reprezentativa U17, condusă de Florin Cheran, a clacat lamentabil la Turneul de Elită, 1-4 cu Portugalia, 0-3 cu Croația și 3-3 cu Bosnia.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/video-juniorii-romani-se-descurca-mai-bine-la-manele-decit-la-fotbal-188893.html

sursa: gsp.ro

ceva comentarii?

daca nu am pus unde trebuia topicul, mutati-l.

delaparis
7th May 2010, 15:43
mutat aici

relansat
14th May 2010, 16:49
Din ce in ce mai bine:

Naționala Under 20 a României nu a reușit decât un scor de egalitate (0-0) în meciul disputat în compania selecționatei similare a Insulelor Capului Verde, contând pentru Turneul Internațional de la Viseu, informează www.ziare.com.

Echipa antrenată de Emil Săndoi nu a reușit nici măcar un gol în cele trei partide jucate în cadrul competiției portugheze. Astfel, România a obținut două puncte din nouă posibile: 0-4 cu Portugalia, 0-0 cu Belarus și 0-0 cu Insulele Capului Verde.

Finala turneului se va juca astăzi între Portugalia și Belgia.

Jucătorii care au fost convocați pentru acest turneu sunt: Virgil Drăghia (Rapid), Alberto Cobrea (Udinese) - portari; Florian Buleică, Jackie Nicolae, Dan Gogoșoiu, Mihai Roman (toți de la "U" Craiova), Ionuț Rada, Marian Pleașcă (ambii de la Pandurii), Bogdan Mustață, Lucian Filip, Vlad Rusu, Marius Bâtfoi (toți de la Steaua), Sergiu Muth (Gaz Metan), Florin Stoica (Oțelul), Alexandru Coman, Octavian Ionescu (ambii de la Rapid), Ciprian Selagea (Unirea Alba Iulia), Marian Fuchs (FC Timișoara), Dumitru Copil (UTA) și Daniel Vădrariu (Astra).

crocnan
14th May 2010, 20:30
Aoleo, l-am văzut pe Buleică cu Unirea Urziceni. Nici nu mă miră rezultatul...

Navarro
15th May 2010, 11:58
Ma mir ca l-au vazut si ei pe copilul asta de la Udinese...Alberto Cobrea. De atata vreme face baiatul partide bune in campionatul de sperante italian si nimeni nu il vede.....Sper sa convinga si la nationala.

Lordul
15th May 2010, 13:53
hai ma sa nu subestimam nationala Capului Verde...sa nu uitam ca aici s-a nascut marele Eusebio

relansat
15th May 2010, 14:07
ha? :cry:

Denis
16th May 2010, 08:16
Ce scoruri! Am jucat fara atacanti? :thinkso:

cristy1110
16th May 2010, 13:27
dintre toti juniorii romani care joaca afara doar pe Cobrea la vazut Sandoi+
ma uitam la tv si nu imi venea sa cred ca ce spunea mircea radulescu....auzi ca a incropita in graba echipa si nu a avut antrenorul timp sa lucreze cu ei,iar majoritatea erau pentru prima data la lot...

Gontel
16th May 2010, 13:37
hai ma sa nu subestimam nationala Capului Verde...sa nu uitam ca aici s-a nascut marele Eusebio

Confunzi cu Mozambic, prietene...

Lasa ca si in Liberia s-a nascut George Weah si doar atat s-a auzit de ei.

Lordul
27th May 2010, 23:09
Portugalia a facut tot cu 0-0 cu I-le Capului Verde asa ca trebuie sa ridicam capul :ok: , daca o echipa cotata in primele 10 cu sanse la castigarea World Cup nu reuseste sa invinga I-le Capului Verde inseamna ca fotbalul de acolo e in crestere :ok:

Imperator Ares
6th August 2010, 12:28
suna bine de tot:)

Gabi.
10th August 2010, 12:09
Suna de nu se mai vede:))

Imperator Ares
10th August 2010, 16:47
care viitor?