PDA

View Full Version : NBA All-Star Game 2005



rasheedkpenny
19th November 2004, 09:38
S-au ales jucatorii care sunt "disponibili" pentru All-Star Game:

www.nba.com/news/ballot_041118.html

Propunem de pe acum echipele alese de noi... sau mai asteptam.
Poate facem si un concurs! :)

Mihai
19th November 2004, 12:21
Macar anu' asta ar putea sa transmita o televiziune All-Star Game -ul pt ca m-am saturat de fiecare data dupa meci sa caut ca disperatul meciul inregistrat pe Net!!! Sunt curios cine va castiga anul asta Slam Dunk Contestul...

Raptor
19th November 2004, 18:13
Lasa ca il trag eu imediat cum se termina si il iei de la mine a doua zi :P .

MadSkillz
22nd November 2004, 16:01
Eu am votat toti cei 4 lupi in Vest + Mutombo iar in Est - Kidd, Wade, Howard , Rasheed si Shaq.

Mihai
22nd November 2004, 19:07
Sa nu uiti de ce mi-ai promis Raptor! Chiar contez pe tine!

Raptor
22nd November 2004, 20:12
Ce... all staru inregistrat? :P

Adrian
22nd November 2004, 20:33
My pick:
West:
C. Maggette, Los Angeles Clippers - R. Lewis, Seattle SuperSonics
R. Allen, Seattle SuperSonics - Q. Richardson, Phoenix Suns
T. Ratliff, Portland Trail Blazers

East :
V. Carter, Toronto Raptors - J. O'Neal, Indiana Pacers
A. Iverson, Philadelphia 76ers - D. Wade, Miami Heat
S. O'Neal, Miami Heat

In felul asta o sa batem si noi:)

Raptor
22nd November 2004, 20:50
It's all about the show quite frankly. Nu prea conteaza cine bate "these days". La mine a fost :

East: G: LeBron,Wade (Sophomore Lineup :D); F: Hill,J. O'Neal; C: Shaq .
West: G: R. Allen,Bryant; F: Garnett/Duncan; C: M. Camby

Pick up one player: Rafer Alston.

rasheedkpenny
23rd November 2004, 10:06
My picks:

- East: S.Francis, D.Wade, G.Hill, V.Carter, S.O'Neal
- West: T.McGrady, K.Bryant, T.Duncan, K.Garnett, Y.Ming

Gabriel
27th November 2004, 12:30
Eu am ales asa :

East : Grant Hill, Rasheed Wallace, Paul Pierce, Dwayne Wade, Shaquille O'Neal
West : Carlos Boozer, Kevin Garnett, Kobe Bryant, Emanuel Ginobili, Yao Ming

----

Raptor...de unde tragi All-Starul ?

Raptor
27th November 2004, 14:07
E... si tu acuma :D . Lasa ca imediat cum se termina il trag in vreo cateva zile si puteti sa-l luati de la mine (tot all star weekendu sper).

Gabriel
27th November 2004, 14:15
Nu-l luam de la tine...ca ne ceri bani pe el. Te stiu eu prea'bine. :D

thekobe
27th November 2004, 16:51
another barcelona fan ^^

Raptor
27th November 2004, 18:33
Pai da nene. Normal ca cer bani, ca si eu dau la randu meu bani pe net ;)

Def WithTha Jam
28th November 2004, 19:54
yo cred ca merita dak zici ca s-ar putea sa ai tot all-star weekend-u...

mishu
12th December 2004, 13:53
Am ales:

Vest: Kevin Garnett-Chris Webber, Kobe Bryant- Tracy Mc Grady, Yao Ming
Est: Vince Carter-Jermaine O´Neal, Steve Francis- LeBron James, Shaq O´Neal

daca in locul lui Ming il punem pe Ben Wallace sa zicem... credeti ca putem trimite USA la olimpiada sau la mondiale cu echipa asta :D

Raptor
12th December 2004, 14:31
Corect... uite ca la Chris Webber nu ma gandisem. Ce e clar in schimb e ca Dwyane Wade si Grant Hill merita sa joace in All Staru de anu viitor (adica al sezonului asta).

thekobe
12th December 2004, 18:13
jason williams hinrich
kobe lebron
mac carter
garnett jermaine
y@o $haq
---------------------------------
freddie jones
5hgw7f

mishu
12th December 2004, 20:23
...eu ma gandisem la Wade.. a avut niste super meciuri... e si spectaculos... dar parca inaintea lui francis... ca sa nu mai zic a lui lebron... dar grant hill... nu cred... poate rezerva dar nu as vrea sa-l vad in starting line up...

Raptor
13th December 2004, 01:46
Da. Am zis doar ca merita sa fie in All Star, pentru ca a revenit si a facut-o bine, nu ca ar merita sa fie si in Starting Lineup.

Jason Kidd
2nd January 2005, 17:13
Est - Shaquille O'Neill, Jermaine O'Neill, Lebron James, Allen Iverson, Dwyane Wade

Vest - Tim Duncan, Kevin Garnett, Manu Ginobili, Ray Allen, Steve Nash.

Raptor
2nd January 2005, 18:58
"O'Neal" ;)

3stripes
13th January 2005, 16:14
Vest: Tim Duncan, Kevin Garnett, Tracy McGrady (za best), Latrell Sprewell; Theo Ratliff.
Est: Antoine Walker; Antawn Jamison; Gilbert Arenas; Chauncey Billups; Tony Battie
Alegerea mea... nu se bazeaza neaparat pe cei mai buni din liga... ci mai mult pe preferintele mele

mishu
13th January 2005, 17:07
3stripes... zi Houston Rockets... nu Huston... mai ales ca e echipa ta favorita...

3stripes
13th January 2005, 18:35
Scz... greseala de tipar. :shock:

Raptor
4th February 2005, 03:59
Ok, am facut un thread special pentru All Star Game 2005.

Deocamdata, pun un link cu un interviu cu Vince, care zice ca o reintoarcere a lui in Dunk Contest nu e un lucru imposibil: http://www.nba.com/allstar2005/carter_050202.html

Q: Do you see anymore dunk contests in your future?

Carter: You never know. I want to be 100 percent healthy and be able to give the fans what they want and especially something they haven’t seen. There are still some dunks that I’ve never seen anyone do that I can do, but I’m not quite ready for them.

Deci, poate in viitor, daca l-or mai tine puterile si bicepsu femural. Anu asta slabe sanse.

Intre timp s-au anuntat "starterii", care sunt:

WEST:

C - The Ming Dinasty
PF - Ti Di
SF - The Big Ticket
SG - Tracy McCrazy
PG - Kobe Wow-kanoby
EAST:

C - Shaq
PF - Gee-H
SF - Vinsanity
SG - Bron-Bron
PG - The Answer

Ps. Stiti voi cine e fiecare.

SilverZeus
4th February 2005, 09:16
.....nicknam-ul lui Duncan; The Big Fundamental

thekobe
4th February 2005, 10:50
vezi ca ai gresit acolo. nu e Shaq, e Snaq.

http://upl.silentwhisper.net/uplfolders/upload5/shaq.gif

mishu
4th February 2005, 10:57
pai mai era un thread pentru all-star game... se chema NBA All Star Game 2005... am discutat acolo despre posibili starteri si depsre preferintele noastre... banuiesc ca se pot uni cele doua threaduri... sa comparam mai usor preferintele noastre cu ce a iesit... acu ca tot s-au anuntat starterii...
si nu ma asteptam ca grant hill sa fie votat in primii cinci...

Gabriel
4th February 2005, 10:57
Cand se anuntza rezervele ? L-or lua si pe Boozer ? 18,4 ppg si 9,2 rpg nu-i chiar asa rau. Pe Kirilenko l-ar fi luat...dar pacat ca a fost bolnav o parte din sezon.

ps : am facut eu unirea la care se referea Mishu

danrogojan
4th February 2005, 12:15
nu vine vince la dunkuri. am citit un interviu mai recent.
in schimb vrea sa se bage amare.
parerea mea ca richardson nu are adversar daca se baga.

si ca dintre tineri, igoudala, j.r. smith si josh smith ar trebui chemati

nr15
4th February 2005, 12:19
eu chiar nu inteleg cum de a putut pierde richardson ultimul concurs ..
era mult peste ca valoare fata de cel de la indiana

Raptor
4th February 2005, 13:34
Cum a putut pierde? Pai avea nevoie de doar 40 de puncte sau pe acolo ca sa castige... da' nu a vrut sa dea ceva "obisnuit" adica moara sau 360 ca sa castige, a vrut sa termine in ... um... fortza... adica a vrut sa dea un 360 cu elbow si l-a ratat.

Oricum pacat ca n-a dat unu acolo sa castige, ca merita sa aibe 3 titluri (consecutive).

PS. Scuze, am tot cautat un thread cu All Star 2005 da' nu l-am gasit, for some reason...

Adrian
4th February 2005, 20:23
eu chiar nu inteleg cum de a putut pierde richardson ultimul concurs ..
era mult peste ca valoare fata de cel de la indiana

E chiar hazliiu cum a castigat Fred Jones...Ultimul lui cos, desi spectaculos (cu mingea pasata din tribuna de un spectator) nu i-a iesit, mingea a sarit ca dreaq pe panou, s-a plimbat pe acolo si a cazut mamaliga in cos. Dupa ceva deliberari, s-a pus cosul, adica s-au pus acolo cateva puncte (desi dunk-ul nu iesise); daca rata (nu intra mingea) se punea zero. Intelege cineva ceva, ca nici eu nu mai inteleg ce am vrut sa spun....care este....

Gabriel
4th February 2005, 21:32
de ce au zis la NBA Action ca Lebrown James va conduce echipa sophomore ? Nu e titular in echipa estului ? Joaca in ambele meciuri ?

Raptor
4th February 2005, 21:45
Da. Orice jucator care joaca in All Star joaca automat si in Rookie Sophomore Game, daca e in anu 1 sau 2 in NBA.

thekobe
4th February 2005, 22:09
nu automat, doar daca vrea ^^

Kobe24
5th February 2005, 00:35
punctaju minim la Dunk Contest e 30.....nu e k la Nba live 2005.....si kiar dak ratezi iti da ceva pct pt k ai incercat...si ricky davis l-a ratat da a primit ceva pct.....si richardson la fel....problema e k iau dat prea usor 50....de 2 ori kiar.....iar slamul ala a lu richardon pasa cu panou si dupa aia.....no comment:D.....tot 50 a primit.....richardson a incercat sa faca prea multe.....k putea sa-l castige lejer cu nishte slamuri usoare...sa vdm c iese anu asta

Raptor
5th February 2005, 02:11
Si, vorba lu Richardson... Andersen a fost cel furat la concursu ala. "He got cheated! He deserved a 50 on that reverse windmill" a zis Richardson. Dar Andersen a luat 42, deci doi de 9 si 3 de 8...

nr15
5th February 2005, 22:59
da...in sfarsit am vazut si eu comentariile voastre apropo de concursul de slam ..
pe bune ...din prima runda .. andersen a dat cel mai greu slam ..si a fost punctat total aiurea ..
arbitrajul mi-a lasat un gust amar ...
pe bune ..
una e cand ratezi o chestie usoara ...cum a fost faza cu aruncatul mingii din tribune ..
pe bune ..nu mi se pare deloc o chestie atat de grea
si alta e cand ratezi incercand 360 rider...sau 360 elbow..
TREBUIE SA SE TINE MAI MULT CONT DE CALITATILE FIECARUIA daca richardson ar fi meritat sa zicem nota 9 pe o scara de la 1 la 10 ...fred jones dupa umila mea parere nu se ridica nici macar la 7

thekobe
7th February 2005, 13:09
NY Daily news: With players demanding big paydays for competing in the dunk contest - LeBron James wanted a cool million to participate - no wonder the league is still scurrying to find contestants with All-Star weekend only two weeks away.
tony allen la fel. altii o faceau pt fani

la cine sa ne asteptam

Denver Post: Rumors about who will participate in the dunk contest Feb. 19 at the Pepsi Center are running wild. There has been talk about Cleveland guard LeBron James participating, but a recent ankle injury James sustained likely killed those hopes. There's also talk about Stoudemire. Two-time champion Jason Richardson of Golden State says he might come back. Rookies Josh Smith from Atlanta and New Orleans' J.R. Smith have also been mentioned as candidates. New Orleans' Chris Andersen, a former Nugget, wants back in. Indiana's Fred Jones (2004), last year's champion, is bothered by a knee injury but expects to attend. The four participants are expected to be announced next week.

"Whether I'd do it depends on who is in it," Richardson said.

Raptor
7th February 2005, 13:31
Oricum J-Rich e cel mai bun dunker din concursul de slamuri... de departe. Apoi e Vince si apoi Desmond Mason, in top 3 all time (al meu, nu oficial). J-Rich sare numai de pe 2 (desi a dat si de pe 1 in 2002... de la distanta, bine ca a aratat ca o oferita dar sa trecem peste asta), Vince si D-Mase sar de pe 1 si de pe 2.

De demult, Spud Webb la fel: si de pe 1 si de pe 2... probabil cel mai bun jumper dintre toti, nu neaparat cel mai bun dunker. Daca ar fi avut 6'6 in loc de 5'7... :D

Nique si Jordan... Old School... Nique power dunker (windmill si 360 si alte alea, cel mai apropiat ca stil de New School, si cel mai bun dunker al vremii), Jordan sarea mai mereu de pe 1 la inceputul carierei, apoi de pe 2 pe la mijlocul carierei, dar in general dadea slamuri clasice (gen 1 mana, 2 maini, kiss-the-rim (o alta variatie de windmill), pe spate etc).

Tracy McGrady si Steve Francis alti dunkeri buni, T-Mac sare foarte bine si de pe 1 si de pe 2, Francis in general de pe 2. Ar avea sanse amandoi, daca ar participa.

Ray Allen - are cele mai bune gambe din NBA, dar ma rog asta nu conteaza mult la sarit. In schimb, e un dunker under-rated... are unele slamuri superbe in meciuri.

Dwyane Wade - se zvoneste ca nu are putere in cvadricepsi (desi nu cred...:D) si mai mult lantu posterior il ajuta la detenta. In orice caz, super explozie pentru D-Wade, a dat o moara in Rookie Sophomore Game destul de usor...

LeBron - Super saritor de pe 1, insa nu a aratat cine stie ce "creativity" in meciuri si nici in concursu de slamuri la care a participat (in 2001 sau 2002). Sare foarte mult si atata.

Ar mai fi si altii da' n-am chef sa mai scriu de ei acuma.

Raptor
7th February 2005, 23:13
NEW YORK, February 7 – Defending champion Voshon Lenard of the Denver Nuggets highlights a field of six in the Foot Locker Three-Point Shootout, to be held on NBA All-Star Saturday Night presented by America Online, February 19 at Pepsi Center in Denver, Colorado.
To defend his title, Lenard will have to compete against five of the top 10 in three-point field goals made in Philadelphia’s Kyle Korver, Phoenix’s Joe Johnson and Quentin Richardson and Seattle’s Ray Allen and Vladimir Radmanovic.

The contestants in the Foot Locker Three-Point Shootout will be competing for $57,500 in prize money, with $25,000 going to the winner. Second place is worth $15,000, third place is worth $10,000 and fourth through sixth place is worth $2,500 each.

The Foot Locker Three-Point Shootout will be broadcast live nationally as part of the NBA All-Star Saturday Night presented by America Online and will also feature the Sprite Rising Stars Slam Dunk, PlayStation Skills Challenge and RadioShack Shooting Stars. NBA All-Star Saturday Night will be televised live nationally on TNT in the United States and on Rogers Sportsnet in Canada at 6 p.m. MT/ 8 p.m. ET. Live audio broadcasts are available on ESPN Radio and on NBA.com in multiple languages.

Foot Locker, a second year sponsor of the three-point shootout, is part of Foot Locker, Inc., a specialty retailer that operates stores in 16 countries in North America, Europe and Australia. Through its athletic group of specialty retail stores, including Foot Locker, Lady Foot Locker, Kids Foot Locker and Champs Sports, as well as its direct-to-consumer channel footlocker.com/Eastbay, the Company is the leading provider of athletic footwear and apparel.

2005 FOOT LOCKER THREE-POINT SHOOTOUT COMPETITORS
2004-05 Career
Player Made Att. Pct. Made Att. Pct.
Ray Allen, Seattle 112 298 .376 1,389 3,485 .399
Joe Johnson, Phoenix 103 227 .454 299 834 .359
Kyle Korver, Philadelphia 135 327 .413 216 534 .404
Voshon Lenard, Denver 2 6 .333 909 2,353 .386
Vladimir Radmanovic, Seattle 101 247 .409 411 1,074 .383
Quentin Richardson, Phoenix 149 422 .353 513 1,461 .351




(Statistics through games of Sunday, Feb. 6)

thekobe
7th February 2005, 23:43
me fan kyle
q-rich o sa fie praf, mai mult de 15 mingi nu baga

Raptor
7th February 2005, 23:46
Si eu tot cu Ashton Kutcher tzin. Dar si Ray Allen si Vladimir Radmanovic sunt "serious threats". Oricum toti sunt buni, si Q si Joe Johnson si Voshon, kit ca nu a prea jucat.

thekobe
8th February 2005, 23:58
sa puna cineva si rezervele aici ca mi-e lene :/

Gabriel
9th February 2005, 09:29
Iata si rezervele :

Est
Gilbert Arenas (Wizards)
Zydrunas Ilgauskas (Cavaliers)
Antawn Jamison (Wizards)
Jermaine O’Neal (Pacers)
Paul Pierce (Celtics)
Dwyane Wade (Heat)
Ben Wallace (Pistons)

West
Ray Allen (Sonics)
Manu Ginobili (Spurs)
Rashard Lewis (Sonics)
Shawn Marion (Suns)
Steve Nash (Suns)
Dirk Nowitzki (Maverics)
Amaré Stoudemire (Suns)

Asadar....Suns cu 3 jucatori la All Star. Cand a fost ultima oara cand o echipa a dat 3 jucatori pt. All Star ?

caseta
9th February 2005, 10:32
sincer, trebuia sa fie si larry hughes. a avut un super sezon pina sa se accidenteze. poate merita mai mult decit jamison.

in vest, daca kobe nu joaca, probabil o sa fie nash titular (merita sa fie titular la cum a jucat). si banuiesc ca stern o sa il aleaga fie pe elton brand, fie pe cineva de la kings (care ar tre sa aiba si ei un all star). probabil pe webber, care a jucat excelent in ultima vreme.

thekobe
9th February 2005, 11:06
Asadar....Suns cu 3 jucatori la All Star. Cand a fost ultima oara cand o echipa a dat 3 jucatori pt. All Star ?

nu mai stiu in ceilalti ani si nu stau sa caut dar in '98 lakers aveau : kobe, snaq, eddie jones, van exel

nr15
9th February 2005, 13:37
unde e acum raptor sa-l corecteze pe thekobe ..si sa -i zica ca nu e snaq atack ...e shaq atacck :))))

Raptor
9th February 2005, 14:31
Scat Attack... upsi...

Anyway, era super echipa aia (Lakers)

Adrian
9th February 2005, 19:54
Dar de rezultatul final al AllStar ce ziceti? Eu cred ca odata cu trecerea lui Shaq la East si cu aparitia lui Lebron meciul o sa fie echilibrat. Ba m-as risca chiar la un pronostic ca or sa bata East-ul de data asta...

thekobe
9th February 2005, 20:45
pai meciul oricum a fost echilibrat in ultimii ani

2004 - 136-132
2003 - 155-145 (OT)
2001 - 111-110

pe hartie vest > est dar e all-star si se poate intampla orice

Gabriel
10th February 2005, 15:17
Pe Marbury de ce nu l-or fi luat ? E un jucator de peste 20 ppg si 8 apg.

Kobe24
10th February 2005, 16:15
Gilbert Arenas a impresionat cu Wizards anu asta,Dwayne Wade nu mai zic...sunt deja 3 PG in total.....yo as fi vrut sa-l vad p Jason Kidd da era clar k nu va fi in all-star in ultima perioada a facut nishte meciuri ff bune...ca p vremuri...

Adrian
11th February 2005, 18:53
L-am vazut pe Arenas in meciul cu pacers si m-a impresionat. Isi merita locul.
Dar eu l-as fi luat pe Jermaine O'Neal printre starters in locul lui Grant Hill...dar poate sunt subiectiv:)

mishu
11th February 2005, 19:21
un interviu cu vince... votat pe site-ul nba ca cel mai bun dunker al tuturor timpurilor...

http://www.nba.com/inside_stuff/carter_041231.html

Kobe24
11th February 2005, 20:05
Jermaine e clar k merita locul printre titulari dar ca de obicei Grant Hill aduna foarte multe voturi....este un jucator f iubit....

Raptor
11th February 2005, 20:13
Stiu. E acolo de vreo 2 luni

mishu
11th February 2005, 20:36
sorry.. eu abia acum l-am vazut...

CosminS
11th February 2005, 20:42
West East
Yao Ming Shaq' Attaq
Tim Duncan Jermaine O'neal
Kevin Garnett Vince Carter
Kobe Bryant Lebron James
Baron Davis Dwayne Wade

codrutc
11th February 2005, 20:48
Reggie Miller si-a anuntat retragerea din activitate. Anul acesta va fi ultimul an jucat in NBA de catre un mare sportiv dar si un om de o calitate exceptionala.
Poate multi din cei pasionati de NBA isi aduc aminte de aruncarile de 3 puncte castigatoare din ultimele secunde impotriva celor de la Knicks, de aruncarea castigatoare peste Jordan din semifinala conferintei de est sau alte momente "Miller time" oferite de cel mai mare marcator de 3 puncte din istoria NBA. Cu toate acestea Miller ramane in amintirea fanilor ca un om de o calitate deosebita care a stiut sa faca ceea ce trebuia la momentul potrivit. El a jucat 18 ani pentru aceasi echipa, Indiana Pacers, timp depasit numai de John Stockton care a jucat 19 ani pentru Utah Jazz.
Sunt doa generatii azi in Indiana pentru care Reggie este sportivul favorit.
Acest fapt este cu atat mai mult de apreciat cu cat loialitatea in sport este un lucru rar in ziua de azi.

"Reggie is open for three. Boom baby !!"

mishu
11th February 2005, 20:51
si ce legatura are postul asta cu all staru de anu asta??? chiar se vorbea despre retragerea lui reggie pe alt thread...

codrutc
12th February 2005, 01:10
Nu are legatura. Imi cer scuze. Nu am vazut celelalte thread-uri. L-am accesat
pe acesta din pagina principala unde era numai un link pentru NBA.

Jason Kidd
12th February 2005, 03:21
Incearca linkul asta. Acolo se vorbeste despre NBA, sezonul 2004-05.


Pe Marbury de ce nu l-or fi luat ? E un jucator de peste 20 ppg si 8 apg.
Pai el e cel mai bun PG din NBA, asa ca s-au gindit sa le dea o sansa si celorlalti, muritorii...
Serios vorbind, cred ca sint multi care nu il plac. Cind votezi ca spectator, trebuie ca echipa ptr care joci sa mearga bine, iar Knicks nu merg.
Ca antrenor, nu o sa il voteze nimeni dupa ce a declarat ca e cel mai bun PG din NBA. Chiar daca ar fi fost.
Sint chestii care nu se fac.

wallace
12th February 2005, 07:54
Poate sunt subiectiv,dar cred ca macar unul din guards de la Detroit merita sa fie intre rezervele de la East.Nu cred ca era necesar sa fie doi de la Wizards.O echipa pe care Detroit a batut-o de fiecare data.Dar oricum cred ca Hamilton sau Billups meritau sa joace!!!

thekobe
12th February 2005, 13:24
esti subiectiv :)

Kobe24
12th February 2005, 17:09
Detroit joaca asa bine datorita lui Larry Brown nu neaparat a celor 2....au si ei un rol foarte important dar nu sunt de all-star

wallace
12th February 2005, 20:29
sigur ca avetzi dreptate,dar nu stiu ce cauta Antowne Jamison pe acolo!!!Oricum as vrea sa fie ca anul trecut sa nu joace in all star si sa castige titlul.Oricum la multzi le plac jucatorii care joaca pentru ei ,pentru statistici si nu cei care joaca pt. echipa!!In orice caz Larry Brown are un merit f. mare in ceea ce a realizat echipa dar nu potzi spune ca fara el nu castiga.Nu uita de Rashhed Wallace care a ajutat mult echipa.In orice caz raman la parerea ca macar unul ar fi meritat sa joace in All Star!!!!

Kobe24
12th February 2005, 22:26
Pai e Ben Wallace.....

moochie
13th February 2005, 01:23
Poate sunt subiectiv,dar cred ca macar unul din guards de la Detroit merita sa fie intre rezervele de la East.Nu cred ca era necesar sa fie doi de la Wizards.O echipa pe care Detroit a batut-o de fiecare data.Dar oricum cred ca Hamilton sau Billups meritau sa joace!!!

chris webber ar fi meritat sa joace..si rashard lewis a zis ca merita (dar ca nu i-ar ceda locul :) ).

Jason Kidd a lipsit prea mult sa fie ales.
Larry Hughes inca nu cred ca merita.....
Grant Hill merita sa fie la all star game numai pentru efortul depus si pentru LOVE OF THE GAME! are cum sa primeasca Most Improved Player?? dupa statistici ar putea...dar nu asta conteaza....pentru Grant Hill si Marcus Camby (si sa puna iar 4 capace pe meci) sper cel mai mult sa nu se accidenteze din nou...:P

moochie
13th February 2005, 01:26
Poate sunt subiectiv,dar cred ca macar unul din guards de la Detroit merita sa fie intre rezervele de la East.Nu cred ca era necesar sa fie doi de la Wizards.O echipa pe care Detroit a batut-o de fiecare data.Dar oricum cred ca Hamilton sau Billups meritau sa joace!!!

manu ginobilli nu merita sa fie (inca) All Star...e adevarat ca face foarte multe lucruri care nu se vad in statistici dar sunt jucatori mai buni in west decat el care ar fi meritat un loc la all star game

Vikingu
13th February 2005, 11:10
L-au pus americanii pe ginobili ca sa fie mai multi straini la All star. :D

wallace
13th February 2005, 11:28
Come on guys!!!Ginobili chiar ca joaca bine!!L-am vazut in multe meciuri si e fenomenal!!!

moochie
13th February 2005, 12:09
nu este de ajuns sa joci "bine" ca sa fii All Star ... Ginobili nu este in primii 15 jucatori din vest acum..

Kobe24
13th February 2005, 18:13
nu uitati k este liderul ekipei kre i-a scos p americani la JO din cursa pentru aur.....a celei mai bune ekipe de la Atena:Argentina.....

MadSkillz
13th February 2005, 21:25
tocmai de aia trebuia sa stea pe bara

caseta
14th February 2005, 02:57
mah, nu stiu de ce va agitati atit cu all staru asta. sincer. true ca webber merita, true ca nash trebuia sa fie titular, true ca hill merita dar numai rezerva, true ca starting la east trebuia sa fie wade, poate in locul lui carter, care insa vad ca a inceput sa isi mai spele pacatele. true ca oneal trebuia sa fie starter in east.

dar totusi ,..... all star game-ul a ajuns un mare concurs de slam dunk. 48 de minute fara nici un pic de defense. SUX. BIG TIME. vreau sa ii vad pe cei mai buni jucind unii impotriva celorlalti. nu jucindu-se unii cu altii. vreau competitivitate. vreau sa ii intereseze cine cistiga. vreau sa il vad pe lebron dind de sus peste kobe si yao care sa fi sarit pe bune la capac. si vreau sa il vad pe amare stoudamire cum il capaceste de 20 de ori pe shaq, daca poate. dar sa ii vad jucind pe bune. ar fi de vis.

Raptor
14th February 2005, 03:13
Nu, pentru ca din competitivitate rezulta accidentari, iar aici e vorba de bani. Multi. Foarte multi.

Deci... we either have a fun game or a no-no game.

caseta
14th February 2005, 04:00
kkt. astia din allstar au contracte garantate pe jdemilioane. adica chiar daca se accidenteaza, tot primesc banii. si la banii aia nu cred ca li s-ar cere mult sa mai "riste" un meci, in afara celor 82 de sezon regulat + playoff. in care, la banii aia, e de asteptat sa nu se menajeze prea mult. si poti sa ai o competitie curata, nu zice nimeni sa fie o competitie DURA. iar cei care stiu "cite ceva" despre jocul asta, stiu sa se si protejeze pe ei, si sa ii protejeze pe altii.

Raptor
14th February 2005, 04:37
It's all about respect, ca sa rezumam.

Baccardi
14th February 2005, 04:38
de aia ar trebui sa se organizeze International All Starz vs US All Starz. Sa vezi acolo competivitate ca o sa se manance unii pe altii. Idea asta a aparut anu trecut dar n-am mai auzit nimic de ea.

Caseta, chiar daca ar vrea ei sa joace competitiv nu-i lasa liga, implicit David Stern, pe care nu-l lasa echipele pe care nu le lasa ...... Fanii pe care nu-i lasa....... $$$$$$. Got me???? It's all bout fuckin money in this shitty ass country. Si nu uita ca jucatorii joaca pe gratis in meciu asta, deci toate bune si frumoase da' branza tot pe bani , itzi dai seama ca nu se risca nimeni sa se accidenteze si pe gratis :headbang: :headbang: :rosu: :rosu:

caseta
14th February 2005, 05:01
inainte sa fii la all star era o mindrie si nu o obligatie sau o chestie de evitat cum a inceput sa fie si mersul la nationala. si se juca pe bune. din cite tin eu minte prin anii 90 all starurile erau serioase. normal ca se facea spectacol, dar toti isi doreau victoria.

si stii ceva ? in cazul asta imi doresc un all star cu cei mai buni jucatori care vor sa joace pe bune. le e frica de accidentari, sa stea acasa. sau sa se duca la concursul de slam dunk, ca acolo nu se apara nimeni. cine vine, sa joace.

eu personal nu cred ca ar fi o idee buna International All Starz vs US All Starz ca nu e nici o mare rivalitate intre echipe. in momentul asta nu prea mai e nici o mare rivalitate in nba. si kings (queens pt thekobe) vs lakers s-a dus dreq. heat cu knicks s-a dus dreq. indiana cu detroit s-a dus dreq ca acum la meciurile lor nu mai misca nimeni de frica sa nu iasa din nou un melee.

iar intre jucatori .... astia incearca sa creeze o rivalitate intre lebron si melo. dar deja lebron este mult peste melo. au incercat kobe vs mcgrady, dar mcgrady s-a cam stins sezonu trecut iar acum sunt in aceasi conferinta, deci nu se poate continua un "duel" in all star.

de 15 ani tot cauta nba un nou magic vs bird, dar ..... greu sa gasesti 2 jucatori foarte buni care sa joace pe aproximativ acelasi post (ca sa se poata apara unu la altul in meciurile directe) si care sa fie si in echipe care sa se intilneasca mereu in playoff sau in finale. si tre sa mai fie si genul de prieteni in afara terenului, dusmani de moarte (in fine, in limitele regulamentului) pe teren. greu, greu, greu de gasit, daca nu imposibil.

thekobe
14th February 2005, 10:50
ca tot ai adus vb de topicul international vs us


nu exista jucator american in NBA fara egal in restul lumii. Poate Kobe e singurul.
remember ? :evil:

caseta
14th February 2005, 13:21
in materie de atleticism e normal sa nu mai gasesti un kobe sau un carter sau un tmac in "restul lumii" pentru ca restul lumii la care te gindesti tu sunt argentina, lituania, serbia samd. si white men can't jump. sa ma lasati cu brent barry, ca ala e o anomalie :P

in mod sigur prin africa sunt citiva oameni mai atletici, numai ca tarile africane sunt sarace si nu au programe de basket care sa slefuiasca asa "diamonds in the rough". de aia cei care vin din africa sunt mai mult pivoti, pentru ca aia pot fi bunicei si fara sa stie multa tehnica, sau cum sa dribleze.

daca e sa o luam asa ... per total, cred ca spre dezamagirea lui thekobe, cel care nu prea isi gaseste egal cam e shaq. la masa lui se misca incredibil de repede si de bine. atunci cind vrea, dar asta e alta poveste

nr15
14th February 2005, 15:36
"white man can't jump" ....bullllllllllllllllllshit :))))))
am cateva filmulete acasa ...cu cateva astfel de "anomalii" la care foarte multi negrii s-ar uita si ar plange de ciuda ..

Raptor
14th February 2005, 15:42
Exact, nu exista asa ceva. Exista in schimb albi slabi si without power. Negrii in general au power in mod natural, dar asta nu inseamna ca albii nu pot sa aibe daca se antreneaza cum trebuie.

Pe de alta parte la negrii intervine si nutritia, modul lor de viata si mai multe. Da' ma rog sa nu intru in alte chestii.

nr15
14th February 2005, 15:47
da mai ..e natural la negri ..ei dimineata cand te scoal fac o saritura din pat pana ..jos la baza copacului ..e normal ca iti antrenezi detenta :D:)::PP:P::D::):):))

Raptor
14th February 2005, 15:49
Da... drop jumps. Anyway, asta e subiect legat de All Star Game... ;)

caseta
14th February 2005, 16:54
BAH, ma refeream nativ. si ca medie. sa fim cinstiti. negri ca rasa sunt mai atletici. de aia domina sporturile (exceptie ski, inot si inca citeva). miine-poimiine o sa imi ziceti ca nu numai asiaticii au okii oblici, ca si albii pot sa ii aiba daca se antreneaza :D

nr15
14th February 2005, 17:12
as vrea sa vad acel campion la ski ...negreu ca un taciune ...
asta ar fi faza de cartea recordurilor

Raptor
14th February 2005, 18:13
Draga caseta, crede-ma ca stiu mai bine ce si cum ca ma ocup cu asta ;)

SilverZeus
14th February 2005, 19:35
as vrea sa vad acel campion la ski ...negreu ca un taciune ...
asta ar fi faza de cartea recordurilor


...Valentine, "La Multi Ani !!!"

...eu as vrea foarte mult sa-i vad pe Shaq, Duncan, Garnett si Tractor Traylor facand parte din echipajul de bob al Statelor Unite....participand la Olimpiada....cred ca ar rupe tot...bobul. :drak:

Nightfly
14th February 2005, 20:21
Off-topic:Nu cred ca ar trebui sa ii zici La multi ani ca asta e Valentine's Day nu Sfantul Valentin care e pe 26 parca;)
On-topic:Nu sunt anomalii albii care sar mult sunt doar antrenati (vezi Bekkering:D)

SilverZeus
14th February 2005, 20:25
...mah, asta nu o stiam....ala nu-i Dragobetele?...sau is acelasi lucru?....daca nu e onomastica lui, atunci oricum ii doresc "La Multi Ani !"...ca si tuturor celor de pe acest forum si nu numai.... /hello

Nightfly
14th February 2005, 20:48
Stai ca si io am gresit da si tu;Citez din calendar Crestin-Orthodox:16 Februarie Miercuri:Sf.Mucenici Pamfil preotul si Valentin diaconul deci miercuri e ziua lui onomastica asa ca ii urez La Multi Ani pt miercuri:D

SilverZeus
14th February 2005, 21:01
...OK OK

....stie totusi careva de pe aici cand da tvr-ul "Rookies vs Sophomores", si cele 2 concursuri de 3pcte si slam-dunk ? ...sau se va naste o noua saga cum a fost vinerea asta cand trebuia sa fie NBA Action (care nush cand a mai fost pana la urma) si in loc au fost "puradei si cantaretzi" ?

Kobe24
14th February 2005, 21:59
nici ei nush cred.....au zis k dupa c se intorc de acolo cu nishte casete.....k trimit si o ekipa de filmare!

Baccardi
14th February 2005, 22:10
ca tot ai adus vb de topicul international vs us


remember ? :evil:


damn it!!!!!, m-ai prins!!! I'm a kobe fan actually :headbang: :headbang: .
I must have been under some Bacardi influence when I wrote that!!! :sleep: :sleep:

SilverZeus
14th February 2005, 22:20
nici ei nush cred.....au zis k dupa c se intorc de acolo cu nishte casete.....k trimit si o ekipa de filmare!

...oh man...nush d c dar asta nu suna deloc bine.... :mda:

Raptor
14th February 2005, 22:38
Cu alte cuvinte, nu o sa vedem live chestiile astea, doar rezumate. Se rezolva... tragem de pe net.

Raptor
15th February 2005, 06:57
Uite ce am aflat de pe streetball uk... :

I am amazed there still hasnt been any confirmations but I do have some confirmations;

QUOTE
Hawks' Smith to participate in NBA Slam Dunk contest

Associated Press


ATLANTA - Already selected to participate in the Rookie Challenge at the NBA All-Star weekend in Denver, Atlanta Hawks rookie Josh Smith will officially be named Thursday to compete in the Slam-Dunk contest.

And

QUOTE
Richardson says no to dunk contest
Richardson, who won the 2002 and 2003 slam-dunk titles before losing in the finals to Indiana's Fred Jones last year, was reportedly being considered by the league for one of the four spots in the contest along with Cleveland's LeBron James, Phoenix's Amare Stoudemire, New Orleans' J.R. Smith, Atlanta's Josh Smith and Memphis' Chris Andersen.

nr15
15th February 2005, 12:03
deci richardson no ???
pacat :(

codrutc
15th February 2005, 18:46
Deocamdata nu s-a anuntat oficial cine participa la slam-dunk.
Bineinteles ca oricine e liber sa speculeze. Nici participarea lui LeBron nu e sigura, mai ales ca joaca si in sophomore team si in cea de all stars.

Kobe24
15th February 2005, 20:37
LeBron sunt mai mult ca sigur k nu va participa....nu risca el sa-si piarda onoarea.....nu-l vad in stare deocamdata in stare sa castige concursu(doar dak sunt adversari f slabi)...pt k nu e destul de creativ...cel putin lasa impresia asta in timpul meciurilor

thekobe
15th February 2005, 21:51
a participat la un concurs de slam dunk cand era mai mic si a castigat pentru ca-l chema lebron. slamurile n-au fost nimic deosebit, doar ca sarea mult.

Raptor
15th February 2005, 22:31
He didn't had "creativity"...

thekobe
15th February 2005, 23:52
"didn't had" ? :nah:

SilverZeus
16th February 2005, 00:05
:P :evil: :drak:

Adrian
16th February 2005, 00:13
railor, e cea mai frecventa greseala pe care o faceam si eu...dupa 2 ani inca imi mai scapa

Raptor
16th February 2005, 00:27
Ce-aveti ma? Did not had. Ce-o fi asa greu. Didn't had. "O" dispare.

thekobe
16th February 2005, 00:35
Ce-aveti ma? Did not had. Ce-o fi asa greu. Didn't had. "O" dispare.
http://www.urbanrecords.ro/mod/forum/images/smiles/azz.gif http://www.urbanrecords.ro/mod/forum/images/smiles/icon_rofl.gif

Raptor
16th February 2005, 00:40
Whatever. Daca tot razi, macar corecteaza-ma, if you have the guts! :evil:

SilverZeus
16th February 2005, 06:22
....well, he didn't have....

Adrian
16th February 2005, 17:49
Mutati-va pe topicul ala cu gramatica de l-a facut Vadim alaltaieri...
Altfel, tensiunea creste...mai sunt maine 2 meciuri si dupa aia o mica pauza.
Asa cum spunea cineva mai sus, rezultatul nu conteaza, iar pentru un impatimit al baschetului nu o sa fie ceva extraordinar, lipsind tactica si spiritul de competitie. In schimb, pentru cei care se uita doar din cand in cand si cei care habar n-au, o sa fie un spectacol pe cinste, cu gramada de dunkuri, aloop-uri si blocaje. Dar cert e ca nu cred ca o sa il rateze nimeni...
O ultima veste despre dunk-contest:
"Just when Fred Jones had changed his mind and decided to accept the NBA's invitation to defend his Sprite Rising Stars Slam-Dunk title, he aggravated his sore right knee in practice Tuesday and may not be able to participate."
Asa ca se pare ca nu o sa mearga totusi...O sa se decide maine sau poimaine.
Banuiesc ca stiti ca puteti vedea toate dunkurile din ultimii ani la
http://www.nba.com/allstar2005/alltime_dunks_01-04.html

thekobe
17th February 2005, 10:30
The Sprite Rising Stars Slam Dunk will feature four exciting young aerial artists in their first, second or third season in a two-round competition. In addition to Stoudemire, Chris Andersen and rookie J.R. Smith of the New Orleans Hornets and rookie Josh Smith of the Atlanta Hawks will participate.
^^

Raptor
17th February 2005, 14:04
http://www.usatoday.com/sports/basketball/nba/cavaliers/2005-02-16-james-dunk-decision_x.htm - LeBron despre dunk contest...

danrogojan
17th February 2005, 14:09
parerea mea ca daca jr smith reuseste ce incearca, castiga clar.
(stiu ca la licee a inceract sa-si dea mingea pe la spate, precum kobe in reclama aia trucata)

SilverZeus
17th February 2005, 23:17
...ce pacat ca okafor rateaza AllStarul !!!!...era interesant duelul James-Wade / Okafor-Howard

MadSkillz
18th February 2005, 06:48
Ce-aveti ma? Did not had. Ce-o fi asa greu. Didn't had. "O" dispare.

Ma, io cand am vazut ca amesteci atat engleza cu romana, am zis ca poate iti vin mai usor cuvintele in engleza.Dar ori am gresit, ori nu-ti vin bine. :P

Vikingu
18th February 2005, 10:45
Tvr2 transmite all star-ul de vineri si sambata sau numai meciul cel mare???

Si daca stie cineva.....cat dureaza tot programul de sambata? vreo 2-3 ore?

Kobe24
18th February 2005, 16:44
doar duminica vedem all-star....dar decat deloc...e bine si asa

SilverZeus
18th February 2005, 17:00
....ora 2.55 nu ?

Raptor
18th February 2005, 17:01
Da. Pai eu am pus mesaj aici cu ce si cum, da' vad ca nu l-a luat sau nush ce dreq s-a intamplat.

Vikingu
18th February 2005, 18:19
Aici s-au vorbit (scris) deja multe pagini despre All Star game. Hai sa incercam un pronostic. Sau un poll din ala..! :)

Anul asta pt mine e cam greu....ca e Shaq la est :mda: si intotdeauna am tinut cu vestul ca era Shaq acolo....
Dar acum tin cu amandoua (mai mult cu vestu ca e kobe acolo)....dar spectacol sa fie!!! /hello /hello /hello

Adrian
18th February 2005, 20:58
Aici s-au vorbit (scris) deja multe pagini despre All Star game. Hai sa incercam un pronostic. Sau un poll din ala..! :)
Am incercat si eu asta, dar nu s-a bagat nimeni. Ideea e ca scorul nu prea conteaza. Ma astept la ceva contre totusi, mai ales ca Shaq are cate ceva de impartit...ba cu Yao, ba cu Kobe :drak: :drak:
In seara asta e "got milk"...mi se pare ca rookies n-au nici o sansa. Sophomores, cu LJ, Dwyane Wade si 'Melo ar trebui sa se distreze.

zme_u
18th February 2005, 21:46
Eu vreau sa vad cine ia dunk contest si 3 pointer contest:P.Pana la urma participa LJ la dunk contest?

Vikingu
18th February 2005, 23:02
Eu vreau sa vad cine ia dunk contest si 3 pointer contest:P

Earl Boykins castiga la dunk contest si Shaq la 3 pointer contest!!! :D

Eu tzin cu tipu de la Hawks (Josh Smith parca) si cu Kyle Korver (in meciurile in care l-am vazut eu numai de la 3 face puncte) /hello

P.S.: de ce nu transmite si tvr2 vineri si sambata??? nu ai bani? :mda: sau asa e intelegerea? ca aici la mine astia transmit......chiar daca nu se uita multa lume cum s-ar uita in romania

Shaq Atack!!! Go West!!!

Raptor
19th February 2005, 00:22
Mda... pai probabil ca contractu care l-au facut nu stipuleaza rookie game si saturday night... dar uite ca totusi au trimis ei pe cineva la Denver, ceea ce e de laudat.

Raptor
19th February 2005, 08:10
Sophomores 133 - Rookies 106... Carmelo got the MVP Award (chiar la el "acasa" - in Denver). Korver a reusit 7-10 de la trei puncte, iar in total s-au dat 39 de dunkuri.

SilverZeus
19th February 2005, 10:04
...pai mai baietzi, se pare ca micutzu Anthony ne-a cam dat peste nas ... a castigat MVP si pana la urma acest lucru e mare si important pt el .... a jucat acasa, a avut parte de sprijinul publicului, poate si al celor ce i-au oferit trofeul, insa un lucru e clar: titlul ii ramane si trebuie felicitat...il asteptam cu mai multe meciuri bune si in Liga

Raptor
19th February 2005, 11:03
Mda... doar ca ala e un meci de kiki, a avut cele mai multe aruncari incercate si, fie vorba intre noi, Chris Bosh merita sa ia "asa zisul titlu de MVP", cu 26 de puncte, 14 recuperari si 3 pase decisive.

Ca a reusit 31 de puncte intr-un meci "amical" nu inseamna nimic pentru mine.

SilverZeus
19th February 2005, 11:15
...ai vazut ????? ...in sfertul 2 Westul a dat 75 pcte !!!!!!!!!

SilverZeus
19th February 2005, 11:16
LOL....ce au facut aia pe site? ... sau se jucara 2 reprize ?

Raptor
19th February 2005, 11:18
Cum adica "vestul"? Nu exista asa ceva. Si da, in Rookie Sophomore Game sunt doua jumatati a cate 20 de minute, in loc de sferturi.

SilverZeus
19th February 2005, 11:53
...eram fixat pe meciul de duminica....sorry....ma refera, la sophomores...oricum am gresit complet posturile alea .... :D

zme_u
19th February 2005, 12:00
Silver si pe mine de pe acum m-a coplesit meciul de duminica:)

Vikingu
19th February 2005, 12:21
Bosh a fost mai fain decat Carmelo...(care dadea slam simplu numa cu 2 maini, devenind plictisitor) :)
Rookies au jucat cel mai spectaculos (are sanse smith asta la dunk contest)
Sa nu mai zic de Korver care isi facea incalzirea pt astazi (in ultimul minut a ratat 2 de 3), astfel ca mai tot timpul avea x/x+1 aruncari de 3 puncte. :D

thekobe
20th February 2005, 06:58
se pare ca sdc a fost periculos rau de tot ^^

Baccardi
20th February 2005, 08:04
WOW, WOW, WOW concursu de dunk a fost "off da hook" in cuvintele lu Kenny Smith. pacat ca nu s-a gasit un dunker mai competitiv decat Chris Andersen. Trebuia sa fi renuntat de prima data. Cred ca Ginobli o dadea mai bine decat Andersen asta. Josh Smith a castigat meritat zic eu, cu nishte capacitati fizice nemaivazute de la Nique incoace. baiatu ala a zburat peste un K-Mart care chiar si asezat pe scaun are o gramada de "metri". Imipare rau de Nash care n-a avut un dunker pe masura si precizia paselor cu capu si calcaiu date lui Amare. Chiar impresionant Nash cu abilitatile fotbalistice. Amare prea greoi pentru ce a vrut sa faca. Oricum categoric cel mai creativ dunk contest de vreo 5 ani incoace de cand a fost VC. JR Smith a aratat bine si el. Greseala a fost ca l-a lasat pe Andersen sa-i arunce mingea la un dunk si "got fucked over" ca nu i-a dat ala mingea cum trebuie.

Nightfly
20th February 2005, 09:36
Io v-am zis ca o sa castige JSMOOTH:D abia astept sa vad dunkurile.

Vikingu
20th February 2005, 11:47
Am ghicit eu bine ca o sa castige Smith! :)

Dar Andersen ala....de 9 ori isi arunca mingea in aer si nu reusea sa dea ..:D
radeau comentatorii....

nr15
20th February 2005, 13:47
cand se da concursul ..inainte sau dupa meci ?

Adrian
20th February 2005, 18:42
Impresiile mele de la dunk contest:
1. Josh Smith la al doilea cos nu a facut nimic spectaculos, doar ca a imbracat nu-stiu -ce tricou si vezi Doamne a inmuiat inimile judecatorilor. Primul si al 3-lea au fost OK. Dar oricum, nu mi s-a parut fair play.
2. Nash a fost omul serii, lasa ca a castigat concursul de indemanare, unde toti il vedeau favorit pe piticul ala... La cum stie cu mingea, cred ca are loc lejer in nationala Romaniei de fotbal:) Cu ocazia asta a devenit jucatorul meu preferat.
3. Andersen si-a aruncat mingea de fix 13 ori pentru 2 dunkuri. Ii ziceau astia judecatorului ca la a 6-a incercare sa sara prin acoperis sa ii dea 10:) A fost chiar enervant.
4. Amare a fost cel mai creativ, dar prea inalt pentru concursul de dunk.
5. N-au mai zis comentatorii "this dunk is sooo sick! It has the flu!"
6. Cel mai tare dunk al serii a fost cel al lui JR Smith, in opinia mea....

Cat despre 3-pointer...mi s-a parut ca s-a marcat destul de putin. Aveti idee cate puncte s-au inscris in anii trecuti?
Richardson a reusit ultimele 9 incercari consecutiv, intrau ca margelele...

Kobe24
20th February 2005, 18:57
anu trecut nu s-au inscris f multe....tot k anul asta park...in finala Lenard park a dat 18si peja 16....da' nu mai shtiu sigur....

Vikingu
20th February 2005, 19:22
Adrian, 18,19 nu e mult? (recordul e de 25) :)

daca te refereai la runda I, atunci iti dau dreptate (radmanovic si johnson nici de 10 nu au trecut), iar ray allen a dezamagit. Ma asteptam la mai mult de la el :(

cat despre dunk contest: dunk-urile de anul asta nu seamana cu alea care sunt in NBA 2005?
parca ziceau comentatorii ca "s-au inspirat" din jocuri :D

Shaq, Kobe, Nash, Garnett...toti pt MVP !!! :yeah:

nr15
21st February 2005, 00:19
La Cat Exact E Meciul ????? Inregistraile De La Slam Si 3 Pct ...inainte ,in Pauza Sau Dupa Meci ? Cine Stie ?

Kobe24
21st February 2005, 06:36
iverson mvp.....kobe zic yo k a fost cel mai complet....dar....nu a castigat vestu...asa k era greu sa ia mvp-ul....una peste alta nu a fost cine shtie ce meciul de anu asta....doar faza lui carter...si ktva aley-oop-uri

wallace
21st February 2005, 09:15
iverson mvp.....kobe zic yo k a fost cel mai complet....dar....nu a castigat vestu...asa k era greu sa ia mvp-ul....una peste alta nu a fost cine shtie ce meciul de anu asta....doar faza lui carter...si ktva aley-oop-uri

Kobe chiar ca a jucat prost,a ratat destul de multe si nu avea cum sa ia MVP!!!Iverson a fost peste tot,a creat faze chiar daca nu a inscris f. mult!!!

wallace
21st February 2005, 09:19
Adrian ce zici de dunk-ul lui Josh Smith peste KMartin?Ala nu ti s-a parut tare/?A fost f. bun si dunk-ul lui Stoudemaire dar ma mult datorita lui Nash.

thekobe
21st February 2005, 09:29
Kobe chiar ca a jucat prost,a ratat destul de multe si nu avea cum sa ia MVP!!!Iverson a fost peste tot,a creat faze chiar daca nu a inscris f. mult!!!

cred ca ne-am uitat la meciuri diferite
singurul motiv pt care nu a fost kobe mvp e ca a castigat estul
Name Min FG 3Pt FT Off Reb Ast TO Stl Blk PF Pts

K. Bryant 29 7-14 0-0 0-0 3 6 7 4 3 0 5 16

A. Iverson 32 4-13 0-0 7-7 0 4 9 7 5 0 0 15

nr15
21st February 2005, 09:30
destul de slabut meciul per total :(

tavi
21st February 2005, 12:44
daca vince carter ar fi jucat a doua repriza sau daca tim duncan ar fi jucat in ultima parte a meciului, s-ar fi putut ca altul sa fie rezultatul si mai mult ca sigur altul mvp-ul
iverson e normal sa aiba aceste statistici cat timp e tinut mereu pe teren , toate mingile trec pe la el si le da drumul ori in pasa decisiva ori in aruncare , a mai luat odata mvp-ul, nu trebuia sa il ia tot el anul asta desi a dat cateva pase spectaculoase
oricum per total ... un meci cam in bataie de joc trei sferturi din el , nu si-a dorit nimeni victoria cu adevarat , dar asta este ... il pun la colectie :)

Vikingu
21st February 2005, 12:54
Daca Shaq dadea aia de 3 de la sfarsit..oare iesea el mvp ? :)))) eu zic ca nu

nr15
21st February 2005, 13:00
au fost cateva mici orgolii ...dar prea trecatoare pt un all star game
yao...putea sa se chinuie mai mult cu shaq ...acesta din urma ..luandu-si rolul in serios la inceput ...(stim cu toti slamul de langa yao )
si kobe a avut ceva de impartit cu iverson in mai multe randuri
kg ...s-a suparat o singura data pe j o'neil ..si ...wow ! a facut spectacol cu acel capac ..desi s-a pus cos valabil
wade ..ca de obicei ...a luat in piept de mai multe ori intreaga echipa adversa :D si m-a impresionat pozitiv

realmadrid.com
21st February 2005, 23:32
si pana la urma cine a castiat West sau Est ?

Kobe24
21st February 2005, 23:32
kobe a km fost printre singurii care s-au aparat mai serios dovada k mai avea putin si era eliminat:D...si nowitzki a km luat meciul in serios....in skimb t-mac....park era in curtea scolii...nu prea avea el kef sa joace...nu i-a iesit mai nmk

MadSkillz
22nd February 2005, 00:15
si pana la urma cine a castiat West sau Est ?
Estul

desdemona
22nd February 2005, 03:56
Scuzata-mi fie interventia. E interesant ce discutati voi pe aici, chiar daca subiectele ma depasesc.
Am incercat si eu sa ma uit la meciul asta de baschet, desi baschetul nu este unul din sporturile mele preferate. Era totusi un meci special si am vrut sa-l vad, chiar daca nu am rezistat pana la sfarsit, data fiind ora foarte-foarte inaintata.
Desi meciul in sine presupunea o anumita doza de spectacol, deoarece adunase numai staruri in echipe, ma asteptam totusi la un joc mai de calitate si nu vreau sa-mi sara nimeni in cap pentru ca am spus asta, e doar parerea mea de amator :)
Nu pot sa nu recunosc ca am avut si motive sa ma amuz aseara ;) Si cand spun asta ma refer la spectacolul dintre reprize :ok: N-am avut nimic cu cantatul si cu dansul gagicilor, dar negrii aia de la Mavs Maniacs mi-au adus o gramada de zambete :D:D Imi zicea cineva ca Mavs Maniacs astia sunt destul de cunoscuti in NBA, nu doar niste dansatori pe alocuri caraghiosi, cum mi-au parut mie (poate din cauza costumatiei). Asa e? Intreb pentru ca nu stiu si poate data viitoare o sa-i apreciez la justa lor valoare :D
A, si mi-a mai placut freza lui Iverson ;) Ce sa fac si eu, ca o afoana ce sunt in domeniu, nu aveam cum sa nu remarc chestiile astea care tin de imagine si mai putin de calitatea jucatorilor ;)

Raptor
22nd February 2005, 04:01
Inseamna ca Vince cu capu la inel nu a insemnat nimic, right? Cred ca si tu poti, on a good day.

Stii (sa nu intelegi gresit), cateodata maica-mea ma enerveaza super-mega-(etc)-mult cand ii arat un super slam si zice ceva de genu "aha, da, frumos" :ciocan: :mda: :headbang: , de parca si ea daca s-ar duce ar da asa ceva, oricand. Si ma enerveaza ca stiu eu bine ce zic si ... ma rog sa nu intru in amanunte. :happy . Ce vreau sa spun e ca parca nici nu-si da seama (adica parca... in mod sigur) ce zice :ciocan: si e annoying.

Anyway, Iverson are freza aia de prin 2000... si de la el a plecat si "curentul Iverson" care s-a transmis lu' Tyronn Lue si Ben Wallace, printre cei cunoscuti. La fel si cu Dr.J, cu "afro" (Ben Wallace).

desdemona
22nd February 2005, 04:17
Raptor, am zis de la bun inceput sa nu mi-o luati in nume de rau, tocmai pentru ca anticipam un astfel de raspuns :) N-am nici cea mai mica intentie de a posta pe un subiect care nu ma pasioneaza, dar daca m-am uitat aseara la meci, e dreptul meu sa-mi dau cu parerea ;) Stii si tu, freedom of speech si alte d-astea. N-am jignit pe nimeni, sunt convinsa :) Am si eu pasiunile mele, partea proasta este ca despre ce-mi place foarte - foarte mult nu vorbesc, ca imi creste tensiunea daca intru in dispute :D:D Prefer sa imi tin parerile pe astfel de subiecte pentru mine.
Zic asta ca sa nu iti faci griji ca o sa fac comentarii fara pertinenta pe viitor la NBA ;)
Cat despre freza aluia.. m-am uitat acum mai cu atentie pentru ca am avut timp si dispozitie sa ma uit la mai mult de cateva minute, in trecere, din meci. Daca nu am schimbat canalul sau nu m-am pus sa dorm nu inseamna totusi ca doar freza aluia mi-a captat atentia. In rest, in cazul meu, cunostintele despre baschet se reduc la chestii foarte generale :)
Hai nu te supara acum si tu, putina indulgenta nu strica :rolleyes:

Raptor
22nd February 2005, 04:22
Nu m-am suparat, doar mi-am adus aminte de unele... um... faze. Nu are legatura cu tine... :P

De fapt, singuru lucru care are oarecum legatura cu tine e : "Anyway, Iverson are freza aia de prin 2000... si de la el a plecat si "curentul Iverson" care s-a transmis lu' Tyronn Lue si Ben Wallace, printre cei cunoscuti. La fel si cu Dr.J, cu "afro" (Ben Wallace)."

In rest, ce am scris provine din alte fapte si intamplari... care mi-au fost reamintite de ce ai scris tu :D

So I was like :mda: ... :D

desdemona
22nd February 2005, 04:34
Culmea e ca la un meci de fotbal nu am stat niciodata sa ma holbez la aspectul fizic al jucatorilor, nici macar la inceput, cand ii vedeam - incet-incet - pe fiecare pt prima data, cum s-ar zice. Dar la ce ma pot astepta de la mine cand acum am stat mai mult de 5 minute cu ochii la un meci de baschet? (In rest tot ce ma "leaga" de sportul asta sunt stirile sportive, comentarii din ziare si chestii d-astea). Este normal sa fii :mda: cand vezi ce am scris eu ;) si mi-am asumat riscul asta de cand am postat (ma asteptam la o astfel de reactie). Este normala pentru ca vine din partea unui pasionat si i se adreseaza unui "amator" si asta e valabil pentru orice sport.
Dar de unde stii ca nu mi-o fi trezit vreo pasiune ascunsa, de care evident nu stiam, si de acum incolo ma duc, pentru inceput, la toate meciurile HCM? :rolleyes: - si NU pentru a sustine un jucator de al nostru care, pe langa ca e si talentat (umbla vorba in targ, nu ma pronunt) e si foarte simpatic, dupa parerea mea :)

Raptor
22nd February 2005, 04:36
HCM? WTF?

E Hochei-Club-Miercurea-Ciuc sau Handbal-Club-Municipal :D

desdemona
22nd February 2005, 04:38
Ar putea fi ambele, dar din pacate numai ultima, pentru ca daca hotarasc deschiderea catre orice alt sport in afara de fotbal, la alea cu hochei n-am cum sa am acces de la Constanta :mda: Doar la handbal :D

Raptor
22nd February 2005, 04:44
A, inca ceva... ma mai enerveaza maica-mea cand confunda basketu' cu handbalu'... cu o nonsalanta infricosatoare... da' ma rog asta-i alta poveste :ciocan:

(Cu alte cuvinte, sper ca nu e cazu tau (sunt sigur ca nu e)).

desdemona
22nd February 2005, 04:53
Crede-ma ca p-astia ii stiu, fara sa-mi doresc, mai ceva ca pe un cal breaz :mda: Se lauda administratia publica constanteana cu ei destul :mda: Si baietii de la noi de pe sport se pare ca le canta in struna. Ma rog, a fost si cazul, nu neg.
Nu stiu exact ce ai vrut sa spui cu ultimul mesaj sau ma fac sa nu inteleg :D Ce nu cunosc, recunosc, dar acum nu fusese vorba de nici o confuzie. Orice idiot stie care e fiecare sport, ar fi si culmea sa fie altfel :)
Ca sa revenim on-topic.. Raptor, spune-mi tu, te rog, de Mavs Maniasc aia, ca ma roade curiozitatea. Sunt asa de cunoscuti?
editat:
Spune-i mamei tale ca la handbal mingea intra in poarta, iar la baschet in cos. Si gata. Nu ii mai arata un "super slam", ca daca nu e pasionata ca tine, evident ca va plictisiti reciproc :cool:

Raptor
22nd February 2005, 04:56
Orice idiot stie care e fiecare sport, ar fi si culmea sa fie altfel :)
Ca sa revenim on-topic.. Raptor, spune-mi tu, te rog, de Mavs Maniasc aia, ca ma roade curiozitatea. Sunt asa de cunoscuti?

Deci din ce ai zis se trag urmatoarele concluzii:

1) Maica-mea e mai idioata decat un idiot, din moment ce orice idiot stie care e fiecare sport. :ciocan:

2) Nu stiu care e faza cu Mavs Maniacs, deci nu sunt homosexual.

desdemona
22nd February 2005, 05:13
Deci din ce ai zis se trag urmatoarele concluzii:
1) Maica-mea e mai idioata decat un idiot, din moment ce orice idiot stie care e fiecare sport. :ciocan:
2) Nu stiu care e faza cu Mavs Maniacs, deci nu sunt homosexual.
1. Daca ai inteles altceva din ce am scris, imi cer scuze de fata cu toata lumea. Capitolul "mama" e si pentru mine un subiect sensibil. Nu faceam nici un fel de aprecieri la adresa mamei tale. Iti spuneam doar ca nu sunt idioata si fac deosebirea intre cele doua sporturi. Am inteles ca mesajul meu lasa loc de interpretari, ti-am explicat cam ce fusese in capul meu cand l-am scris si la ce ma refream. Totusi, in continuare, ai incercat subtil sa ma iei peste picior. N-are de ce sa ma deranjeze asta, poate nu am fost destul de clara si drept urmare nu m-am suparat. Explicatia mea ulterioara facea referire doar la mine ;)
2. Nu stiu care e treaba cu homosexualii, eu intrebasem ce e cu dansatorii aia. Sunt homosexuali? Chiar daca ar fi... daca ai auzit ce e de capul lor nu te transforma automat intr-un homosexual. :mda:
In fine, fiecare cu concluziile lui si fiecare merge mai departe :ok:

caseta
22nd February 2005, 05:45
tovarasa desdemono, belea avatar ce ai .....

daca ti-a placut freza lu iverson, ar trebui sa vezi freza lu sprewell. la intrebarea ta "cine e ala?", raspunsul e: eh, un baiat ....

o cautare pe google dupa mavs-maniacs inclusiv cratima aia intoarce doar 31 de rezultate. nu par asa de cunoscuti. in comparatie o cautare dupa laker-girls intoarce aprox 11500 rezultate.

data viitoare, tovarasico, o sa te rog sa iti faci singura cercetarile si temele pentru acasa. nu de alta dar mai am niste ceva de reparat la societatea asta multilateral dezvoltata si nu prea imi ramine timp de altceva.

PS: nu vreau sa fiu rautacios, dar ..... there you go again ca sa ii citez pe capitalisti

nu sunt idioata si fac deosebirea intre cele doua sporturi
Pai stimata tovarasico, ce se intelege de aici ? Ca cei care nu fac deosebirea sunt idioti. Cel putin asa am invatat eu la romana in scoala. Io-s convins ca matale nu ai nimic cu mama lu raptor si ca nu ai vrut sa zici asa ceva, dar ..... data viitoare mai multa atentie cu limba de lemn pe scari
:D :D

Hai si nu te supara ca nu te ia nimeni peste picior. Cu atit mai putin subtil. Daca era subtil .... atunci ar fi trebuit sa nu te prinzi, nu ? Noi aciulea vorbim si noi despre basket intr-o atmosfera relaxat-tovaraseasca, da sa stii ca nu prea ne pricepem la joc propriu-zis. Eu cel mai putin. Asa ca da-ti in continuare cu parerea pe acest forum care este, ca oricum nu ne prindem daca vorbesti de handbal, basket sau buzkashi (http://walidsalehi.tripod.com/buzhashi.htm)

nr15
22nd February 2005, 10:11
[QUOTE=Raptor] cateodata maica-mea ma enerveaza super-mega-(etc)-mult cand ii arat un super slam si zice ceva de genu "aha, da, frumos" :ciocan: :mda: :headbang: , de parca si ea daca s-ar duce ar da asa ceva, oricand.






am trecut si eu prin faza asta ..de milioane de ori ..
numai cei care se chinuie ..stiu cat de greu poate fi sa faci un anumit lucru

caseta
22nd February 2005, 18:03
hai ca s-a terminat si cu all staru asta .... revenim la chestii serioase.
inca un motiv de bucurie pt mine ca s-a dus all staru - dupa all star ar trebui sa imi revina cei 4 jucatori accidentati dintr-o liga de fantasy. :D :D
mai aveam putin si schimbam numele echipei in "spitalu de urgenta" :P

thekobe
22nd February 2005, 18:58
daca e aia de dincolo te intreci singur :)

caseta
22nd February 2005, 19:28
sa inteleg ca restu ati renuntat toti ?
:no: :no: :no:
sour losers :P

ieppy
24th February 2005, 13:12
Mai baieti. Eu nu prea inteleg ce aveti voi cu fata. Ea a crezut ca voi sunteti niste specialisti in ale acestui sport si de aia a vent sa va intrebe cate ceva. A mentionat ca nu prea are treaba cu sportul asta dara daca a aratat un interes pentru ceva nu stiu de ce ati sarit. IN fine, sunt convins ca oricum a gresit adresa. Multi dintre voi vedeti si voi acum un meci din NBa pe saptamana ca pana acum va infruptati din statisticile de pe NBA.com. :D

Bafta majora in continuare, mult respect. :)

Raptor
24th February 2005, 13:49
Mda... haha... ba da' voi luati tot ce se scrie serios rau de tot... hm... this is what "kiddin'" is all about :D

mishu
24th February 2005, 15:56
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

super tare discutia dintre raptor si desdemona... care si-a pierdut batista pe terenul de baschet... raptore io zic sa insisti ca poate va potriviti... pe bune acum...

Nu stiu care e faza cu Mavs Maniacs, deci nu sunt homosexual.
asta e cel mai tare silogism pe care l-am auzit pana acum...

si pe urma cu fat frumos ieppy care a venit sa salveze fata din ghearele sau dintii raptorescului...
nu ma pot opri din ras... belea belea...


dupa all star ar trebui sa imi revina cei 4 jucatori accidentati dintr-o liga de fantasy.
caseta ce fantasy te joci... pe mine tocma m-a invitat un preten intr-o liga la fastbreak... pe espn...

ieppy
24th February 2005, 16:10
Mai sa fie. :D raptore, tu glumeai? :D Pai bine mah, esti prea subtil pentru mine. :D Sorry. :D Ai grija cu dansatorii aia ca cine stie, poate pune unul pe ochii pe tine cand le canti. :D

Raptor
24th February 2005, 16:35
Si eu si caseta jucam pe fanclub... (adica liga de yahoo NBA pe fanclub).

PS. Stiu ca sunt un subtil... sa insist? Hm... :D

caseta
24th February 2005, 17:31
care si-a pierdut batista pe terenul de baschet
sigur e vorba de batista si nu de altceva ? poate de asta era interesata sa vada cum e cu basketu, sa vada ce se intimpla pe teren cind e lumina aprinsa si cind sunt mai multi jucatori. hmmm, on second thought, poate stie deja cum e cind sunt mai multi jucatori .... nu ca ar fi ceva rau cu asta.

pt cei care "nu se prinde" - IT'S EINE KLEINE JOKE


caseta ce fantasy te joci... pe mine tocma m-a invitat un preten intr-o liga la fastbreak... pe espn...
dupa cum a zis raptor, o liga de pe yahoo cu citiva de pe fanclub si mai joc si intr-una publica din yahoo, unde suntem 12 oameni.
poate la anu facem o liga cu cei de aici, numa sa fie macar 10 si sa nu renunte dupa 1-2 luni, ca nu e fun.

thekobe
24th February 2005, 18:35
pai "a fost" liga si aici :D

desdemona
24th February 2005, 19:00
sigur e vorba de batista si nu de altceva ? poate de asta era interesata sa vada cum e cu basketu, sa vada ce se intimpla pe teren cind e lumina aprinsa si cind sunt mai multi jucatori. hmmm, on second thought, poate stie deja cum e cind sunt mai multi jucatori .... nu ca ar fi ceva rau cu asta.
pt cei care "nu se prinde" - IT'S EINE KLEINE JOKE

tov. caseta, vezi ca n-am glumit cu tine ca sa o faci si tu cu mine (deja e a doua oara cand o faci. Care-i faza, incercai pana iti raspundeam?) Nu ma cunosti, nu te cunosc. Pastreaza-ti glumele pentru tine ca n-am batut impreuna mingea pe maidan in copilarie.
pentru cei care "nu se prinde" - nu stiu limbi straine :D

Raptor
24th February 2005, 19:29
Ai auzit caseta? Sa nu te mai prind ca umblii cu fofarlica pe aici, ca nu ai facut armata cu Desdemona, da? :D

caseta
24th February 2005, 23:54
tov. caseta, vezi ca n-am glumit cu tine ca sa o faci si tu cu mine (deja e a doua oara cand o faci. Care-i faza, incercai pana iti raspundeam?) Nu ma cunosti, nu te cunosc. Pastreaza-ti glumele pentru tine ca n-am batut impreuna mingea pe maidan in copilarie.
pentru cei care "nu se prinde" - nu stiu limbi straine :D
ok, nu o sa o fac cu tine. o sa ma duc sa o fac singur, ca si pina acum.

Ai auzit caseta? Sa nu te mai prind ca umblii cu fofarlica pe aici, ca nu ai facut armata cu Desdemona, da?
Dupa cum ziceam .... imi iau fofirlica si ma duc sa ma joc cu ea in alta parte. Ca aici e oameni sensibili ..... :drak: :drak: :drak:

MadSkillz
25th February 2005, 01:16
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=6134&page=2&pp=15

Raptor
25th February 2005, 03:13
DVD cu tot NBA All Star Weekend : Celebrity Game, Shooting Stars, Skills Challenge, Three Point Shootout, Slam Dunk Contest, Rookie Challenge, All Star Game - 300.000 lei. Pe cine intereseaza sa-mi zica!

Baccardi
25th February 2005, 22:29
hmm, ce s-a stricat forumu asta, si cand ma gandesc acu vreo 1 an juma cand eram doar o mana de oameni poate dar ne permiteam o gluma doua, trei fara sa sarim in sus ca arsi. Plus nu mai vorbesc de eficientza conversatiilor. No wonder ca Azur a disparut cu totu. De fapt nici nu prea isi mai are sensu forumu asta, acum toata lumea are si informatia vizuala deci apar expertzii amatori de baschet de vreo.......2 saptamani care posteaza de vreo 5 ori la rand, doar ca sa-si mareasca numaru de posturi.

Ca sa fiu in tema cu conversatia anterioara..... Cu bine dragi tovarashi si "pretini"!!!!

mishu
25th February 2005, 22:56
Plus nu mai vorbesc de eficientza conversatiilor. No wonder ca Azur a disparut cu totu.
ADEVAR GRAIESTI.

caseta
25th February 2005, 23:05
mie mi se pare mai indicat sa vorbim avind "informatia vizuala" .... sa comentezi doar dupa ce citesti pe net sau vezi in statistici e mai sec. la tv vezi multe chestii pe care nu le poti "vedea" intr-un comentariu al meciului. sunt jucatori care sunt f importanti desi nu "fill the stat sheet" - vezi t prince - si asta o vezi numai la televizor.


apar expertzii amatori de baschet de vreo.......2 saptamani care posteaza de vreo 5 ori la rand, doar ca sa-si mareasca numaru de posturi
da si niste nume ....

si inca ceva: eu nu inteleg de ce ar vrea cineva sa isi mareasca numarul de posturi .... e vreun premiu sau ce ? in cazu asta .... facem un script si se rezolva :P

thekobe
25th February 2005, 23:23
baccardi in loc sa te smiorcai atata mai bine ai posta si tu ceva interesant ca de cand te stiu numai 2-3 randuri aiurea scrii. iar despre azur ... poate n-a mai suportat trecerea de la zeu la muritor.
gud lac

MadSkillz
26th February 2005, 00:49
Ce sa intelegem nene bacardi? Ca au venit unii pe forum, si atunci o parte din cei vechi, care cresteau "valoarea" sectiunii de baschet , s-au speriat si au plecat?
Asta vrei sa ne spui? Gandeste-te si tu mai bine inainte sa postezi altfel risti sa te incluzi singur in categoria celor care posteaza pentru a le creste nr de posturi.

Raptor
26th February 2005, 01:41
Hehehe... "ADEVAR GRAIESTI"...

Cu cat mai multi, cu atat mai bine, atata timp cat fiecare are parerea lui si si-o bazeaza pe fapte reale. Nu inteleg de unde atata... um... "concurenta".

Baccardi
26th February 2005, 06:13
exactly my point of view, ati sarit toti cu curu in sus cum banuiam, inseamna ca va simtiti, nu era vorba de voi astia care scrieti zilnic si care aveti "microbu" stiti voi care sunteti, nu trebuie sa va numesc.

the kobe pai ce sa mai poztez ma nu le stii tu pe toate, nu e kobe cel mai tare din parcare???? kobe's the best fuck the rest. (God damn "limited" people)

Raptor
26th February 2005, 06:14
LOL si eu care credeam ca forumu NBA e printre cele mai civilizate... but anyway... eu sper sa "ne revenim" ;)

mishu
26th February 2005, 13:52
"cu cat mai multi cu atat ma bine..." io zic ca nu cautam cantitate... ci calitate... iar azur si cu baccardi chiar postau pertinent... nu cu pareri copiate de pe nba.com sau de pe espn... e adevarat ca aveau mult mai multe surse de informatie... si de asta parerea lor era apreciata... aici pe forum... si il inteleg pe baccardi... adica cel putin io intru in fiecare zi si m-am obisnuit cu desdemonele (nu e neaparat vorba de fata aia... luati-o ca pe un termen general) pe forum... da cand intri mai rar... si incerci sa gasesti si tu o discutie inteligenta despre nba... si dai peste dispute acerbe despre cine umbla cu fofarlica si unde... e normal ca iti vine sa-ti iei jucariile si sa pleci...
plus ca s-au amestecat teribil thread-urile... se gaseste cate unul de posteaza aiurea si pe toti dezvolta subiectul acolo... desi mai e cel putin un thread pe tema aia...
io zic ca e dezordine destul de mare pe forum si cine e in charge ar trebui sa faca putina ordine...

MadSkillz
26th February 2005, 16:58
Sunt de acord ca moderatorii trebuie sa mai mute din post`uri.Dar in general cred ca se vorbeste la subiect, si nu prea se "sare calul".Umor e din plin, dar e normal sa nu guste absolut toti chiar orice gluma.Pareri "avizate" sunt din ce in ce mai multe, si mi se pare un lucru bun.Nu cred ca Azur a "plecat" undeva pentru ca nu-i mai place pe www.onlinesport.ro/forum/nba,baschet .Poate doar daca scria aici numai pentru a ne informa de una, de alta.Si nici Baccardi nu are de ce sa se supere.Un lucru e clar: cand iei o pauza si gasesti alti oameni, gasesti si alte glume, alte pareri ...alt stil.(Si eu am fost azi sa vad un meci al fostei echipe si nu eram prea in largul meu pe langa jucatorii noi , care au venit dupa ce am plecat).In alta ordine de idei, sunt moderator pe forum-ul unui server de counter-strike ... si dupa ce vin de acolo sa citesc si sa scriu aici ... parca ies de la clasele I-IV si trec direct la facultate (nici un "parca"!)
O prima concluzie: e loc pentru toti.Chemati si alti pasionati de baschet aici!

P.S. Astept ca un moderator sa ia post`ul asta si celelalte dinaintea lui si sa le mute la un nou thread gen "Wind of change" / "Evolutie sau involutie?" ...

thekobe
4th March 2005, 19:34
http://www.myimgs.com/data/kambodia/fastthief.jpg
http://photopile.com/photos/VelcroFez/fark/173471.jpg
http://homepage.mac.com/coastlineusa/teenwolf.jpg
http://216.77.188.54/coDataImages/p/Groups/232/232925/folders/171772/1443730slamdunk.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v731/FaMzNeSS/Dunk.jpg

Raptor
4th March 2005, 20:24
Hahahahahahaha ce ktrincaaaaaa :lol::lol::lol::lol::lol:

mishu
4th March 2005, 21:23
aia cu televizoru... e belea...

nr15
4th March 2005, 21:39
mi-ati dat o idee
si eu ma pricep la asa ceva ..
o sa fac si eu cateva faze simpatice :D

Raptor
4th March 2005, 22:10
Si eu as putea :D

caseta
5th March 2005, 00:17
aia cu televizoru mi-a adus aminte de un banc ....
Q: ce zici daca vezi ca televizorul iti pluteste prin casa in mijlocul noptii ???
A: freeze nigger !!!

Si NU, nu sunt rasist. Tinind cont ca ma uit la NBA si nu Bird e idolul meu .... e destul de evident :P :P

Raptor
5th March 2005, 00:24
Stiu, asta a pus si unu pe streetball uk haha:

QUOTE (the rain man @ Mar 4 2005, 09:30 PM)
whys he running with a tv?

because he stole it!!...you never heard the racist black joke, what do you do in the middle of the night when you see the TV floating in mid air? drop that nigga! (ps im not racist, just heard from other ppl)