PDA

View Full Version : Barcelona-Real Madrid



OwenSkeet
19th November 2004, 07:44
Un adevarat Derby al LUMI. Discuti despre meci.

Denis
19th November 2004, 08:25
nu mai e derby ca a plecat kluivert :p. Nu shtiu, meci de 1X2. Sper sa bata :thinkso: hmm... :thinkso: Barca. Ambele imi plac dar cred ca o sa bata Barca /hello

viorel 31
19th November 2004, 10:25
O adevarata finala de Liga Campionilor, meciul dintre galacticii lui Real si extraterestrii Barcei nu poate fi decat un spectacol total. :ok:
Sper sa castige Real, dar nici un rezultat de egalitate nu este de lepadat.

Mihai
19th November 2004, 12:18
Abia astept sa-i vad meciul, sincer as vrea sa vad un meci strans cu multe goluri ceva de genul 3-4 sau 4-3, chiar dak tin cu Real nu pot sa nu admiri o echipa ca Barca!!!

Catalanul
19th November 2004, 15:45
sper sa fie un spectacol adevarat (d.p.d.v. fotbalistic :D)ambele echipe sunt intr-o forma de zile mari :ok: asa ca derby-ul a picat chiar cand trebuia :)
logic...merg pe victoria Barçei cu acelasi scor ca si Jesse: 3-1 :p Visca el Barça :yeah:

P.S. ionutz pune si tu un poll :D

Catalanul
19th November 2004, 19:26
Giuly s-a recuperat si a fost convocat pentru meciul de maine :)
vor juca si Puyol & Beleti pentru Barça :yeah: in schimb pentru Madrid mai mult ca sigur nu va juca Helguera, care s-a accidentat in partida cu Albacete :drak:

realmadrid.com
19th November 2004, 21:09
Sper intr-un rezultat bun pt Real Madrid, cred intr-un scor de 1-2 in favoarea lui Real Madrid, dar si un egal ar fii bun:)

ady_azzuro
19th November 2004, 21:12
Bate Barca.

Thanya
19th November 2004, 21:44
Bate toba,sau ce?

Catalanul
19th November 2004, 21:54
Bate Barca.
cu 2-0 sau cu 3-1 :thinkso: :drak:

iata aici echipele probabile :)
Barcelona: Valdés, Belletti, Puyol, Oleguer, Van Bronckhorst, Márquez, Xavi, Deco, Giuly, Ronaldiho si Etoo.
Real Madrid: Casillas; Michel Salgado, Walter Samuel, Pavón sau Mejía, Roberto Carlo,; Beckham, Guti, Figo, Zidane, Raúl si Ronaldo.
Arbitru: Undiano Mallenco
Stadion: Camp Nou.
Ora: 23:00

Visca el Barça /hello

Adrian 23
19th November 2004, 22:01
e bine ca realul e in revenire de forma pentru ca sper sa vedem un meci total cu multe goluri si faze de poarta cum au fost meciurile real - man.utd. din champions league de acum 2 sezoane.normal ca bate barcelona !!!!!

Thanya
19th November 2004, 22:49
Ma uit la aceste mesaje...shi imi dau seama ca maine vor fi foarte multi oameni dezamagiti.ehhh,asta este.:p

Catalanul
19th November 2004, 22:52
sper ca tu (si ionutz) sa fii una dintre acele persoane dezamagite de maine :evil: Força Barça :yeah:

N0_NaM3
19th November 2004, 23:27
Eu sunt hotarat shi chiar o sa pun 1 solist la pariuri pe Barça..o sa fie un super meci dar cum realul nu joaca mai nimik in deplasare, speram sa nu o faca nici pe Nou Camp...oricum sunt sigur ca o`r sa se mobilizeze la maximum shi o sa dea tot ce au mai bun din ei...oricum o fie in zadar ...:D

cocomic
20th November 2004, 04:28
o sa vedem un 'circ', cum numai spaniolii stiu sa faca :D... pe bune acum, sper sa fie un meci demn de un barca-real...

Catalanul
20th November 2004, 13:59
o sa fie un meci unic :p in care o sa se intalneasca 10 nominalizati la ''Balonul de aur'', o premiere in fotbal :drak:
5 de la Barça: Ronaldinho, Deco, Eto'o, Giuly si Larson
alti 5 de la Real: Ronaldo, Zidane, Beckham, Figo si Morientes

madridista
20th November 2004, 14:55
am revenit:Dde abia astept sa vad meciul.chiar cred ca o sa fie un meci adevarat pentru ca ambele merg foarte bine, desi barca a pierdut 1-2 la betis:).sa speram ca o sa ramana asa si meciul asta.vreau sa vad si eu multe goluri.O sa fie spectacol!!eu pariez 2-1 pt real.:D:)

Catalanul
20th November 2004, 15:15
bilantul intalnirilor directe dintre Barça si Real (in campionat) pe ''Nou Camp'' este urmatorul:
F.C. Barcelona: 45 victorii
Real Madrid C.F.: 17 victorii
Meciuri terminate la egalitate: 13

Iata rezultatele meciurilor disputate in ultimii 10 ani :)
2003-04 F.C. Barcelona. 1 - Real Madrid C.F. 2
2002-03 F.C. Barcelona. 0 - Real Madrid C.F. 0
2001-02 F.C. Barcelona. 1 - Real Madrid C.F. 1
2000-01 F.C. Barcelona. 2 - Real Madrid C.F. 0
1999-00 F.C. Barcelona. 2 - Real Madrid C.F. 2
1998-99 F.C. Barcelona. 3 - Real Madrid C.F. 0
1997-98 F.C. Barcelona. 3 - Real Madrid C.F. 0
1996-97 F.C. Barcelona. 1 - Real Madrid C.F. 0
1995-96 F.C. Barcelona. 3 - Real Madrid C.F. 0
1994-95 F.C. Barcelona. 1 - Real Madrid C.F. 0
1993-94 F.C. Barcelona. 5 - Real Madrid C.F. 0 :evil:

P.S. madridista... ce coincidenta ai revenit pe forum chiar dupa ce s-a terminat criza la Real Madrid :drak:

Tamy
20th November 2004, 15:59
Un adevarat derby va avea loc astazi pe Camp Nou, eu cred ca este cel mai important derby din Europa :). Si cum vad ca trebuie sa pronostichez si eu, am votat 1 (adica bate Barça) desi mi-ar placea sa se termine la egalitate :D
Vizionate placuta diseara :ok:

OwenSkeet
20th November 2004, 18:25
Sa speram ca va fi un super meci din punct de vedere al SPECTACOLULI...imi este teama ca sa nu se jcoa prea tacticos fiind un meci aja important!

corinutza_88
20th November 2004, 18:49
Barcelona!BARCELONA!OLe!ole!ole!
And the winner is:........BARCA!
un prono:2-0!

Thanya
20th November 2004, 19:07
Cred ca te-ai uitat prea mult la EMA...Da` ai vazut ca acolo numa` starurile adevarate cashtiga...asha ca Real e favorita.

Deluxe
20th November 2004, 21:08
Barça 3 - R.Madrid 1

Thanya
20th November 2004, 22:01
Barcelona-Real 1-3

ady_azzuro
20th November 2004, 22:40
Eu zic ca va fi 2-1 pt Barca....

Saber Rider
20th November 2004, 23:15
Adevarul e ca Barcelona este echipa pe val si mai in forma decat Real Madrid.

Si bineinteles ca in minutul 12 al meciului Ronaldinho a realizat celebrul dribling din reclama.

Si bineinteles ca suporterii Barcelonei nu uita trecutul lui Figo si-l fluiera de fiecare data cand atinge balonul.

Interesant bannerul imens din tribuna : "Catalunia is not Spain" !!!

Super calcai al camerunezului Eto'o ! Ce gol putea sa iasa ... Parca a mirosit a indirecta la aceasta faza.




De fapt, ma chinui cam de pomana sa comentez acest meci ... Este prea SF, prea FOTBAL, prea multe faze interesante nu numai de poarta, dar si la ambele porti, cu mult peste multe partide chiar si din Champions League.


Ma simt nevoit sa revin ... gol Eto'o dupa o imensa gafa a lui Roberto Carlos la o protejare in fata lui Casillas.

N0_NaM3
20th November 2004, 23:40
haide`ti mai nu spuneti nimik ?...thanya ce ai patit ?...ai amortit ?...:)...asta este acum , va batem shi gata ....:)
Da` de ce nu raspunde nimeni care este din tabara realului ?...sunteti cumva suparati...?..ee las` ca va trece, doar sunteti galacticii... /hello
Last message : Se pare ca v`am facut praf..mai bine nu se prezentau la meci shi pierdeau cu acelshi scor dar macar nu sufereau pe teren .... :D :D

Saber Rider
20th November 2004, 23:50
Eh ... hai ca zic eu : dupa cursul jocului a venit logic si golul lui Brockhorst, dupa o combinatie superba din careul Realului din Madrid.

Meci fabulos, super ritm ... multe calcaie, driblinguri superbe si alte artificii de genul asta. Ce sa mai, fotbal adevarat. Mai rar asa ceva.

andreiush
20th November 2004, 23:51
Ole Ole !!! Superb joaca Barca :D

Maximus
21st November 2004, 00:11
Unde e Real Madrid?

Saber Rider
21st November 2004, 00:19
Uite ca Real a inceput parca mai bine a doua repriza si deja a avut 2 ocazii importante, mai ales capul lui Owen.

Dar bineinteles ca fazele spectaculoase si "mingicariile" raman de partea Barcelonei.

Si un sut foarte bun al lui Zidane, dar putin pe langa - portarul era batut. Precum si un bun sut-lob al lui Ronaldinho.

Sergio
21st November 2004, 00:40
Incredibil! 3-0!!!!!!!
BARCA oleee !!!!!! /hello

Saber Rider
21st November 2004, 00:59
Mda ... scor de forfait. Ca si cum Realul nu s-a prezentat la meci. Usturator esec pentru "galactici".

andreiush
21st November 2004, 01:01
Hahaha... galacticii :cya:

Catalanul
21st November 2004, 01:10
F.C. Barcelona 3-0 Real Madrid C.F. scorul spune totul /hello Barça a trecut de Real cu un scor de forfait :evil: practicand un fotbal minunat care ne-a incantat cred eu pe toti :yeah: Ronaldinho si-a ''revenit'' :D si a si marcat un gol (chiar daca a fost din penalty)... Eto'o ca de obicei a marcat si el :yeah: profitand de neintelegerea dintre R. Carlos si Casillas :p. Cred ca nu mai trebuie sa vorbesc de golul 2 al Barçei, un superb gol ''de echipa'' pe care l-a marcat GIO :)
astfel Barça se distanteaza la 7 puncte de Real si ramane neinvinsa pe Camp Nou, unde a castigat toate partidele disputate in acest sezon :yeah:

Saber Rider
21st November 2004, 01:26
Mai naspa e ca noi s-ar putea sa jucam contra lui GIO, domnul VanBronckhorst fiind si jucator de nationala la olandezi.

Deluxe
21st November 2004, 02:10
Good victory for Barça. But the most important thing in this team are the compromised players that they have. They play like a team: all attacking and all defending.

madridista
21st November 2004, 02:18
offffff....a fost dezastruos!!si eu care credeam dupa meciul de la albacete ca si-au revenit!!!!apararea a fost varza(ca deobicei) si atacantii parca dormeau!!!incredibil!!!trebuie sa recunosc ca barca a fost mult mai buna.bravo lor!!dar eu tot cu real tin!!!
p.s."hai poli" mai bine ai grija tu de barca si lasa-ma pe mine in pace.nu am mai intrat pe forum pt ca am avut niste probleme.astazi au pierdut si au facut un joc nasol si am recunoscut acest lucru.ai niste replici cateodata......

N0_NaM3
21st November 2004, 03:48
Eu nu mai zic nimik pentru ca se supara madridista shi Thanya pe mine...:D
Totul se cunoashte de la sine, nu este nevoie de nici un comentariu, Suntem Cei Mai Buni !!!...:)

vasile314tzurka
21st November 2004, 10:43
dupa cum spuneam si alta data. prea mult marketing la real ca sa mai aiba treaba cu fotbalul. practic nu au existat pe teren. ma bucur pentru barca.

vlad1607
21st November 2004, 12:53
BINEEEEEEEEE Grande Barca :D :ok: :happy

Catalanul
21st November 2004, 13:14
Coregrafia facuta pe ''Camp Nou'' a fost impresionanta, toata lumea participand la ea ;) adica 97.905 de spectatori :o:
inca nu-l vad pe ionutz sa ne explice ce s-a intamplat cu Real :drak:... ati revenit cumva la normal :evil:

Vadim
21st November 2004, 13:17
Frumos meci, Barcelona este echipa si arata in continuare ca revenirea senzationala de la finalul sezonului trecut nu a fost o intimplare, ba ca se poate si mai bine. Real Madrid e la pamint si va ramine acolo, pentru ca nu a luat masurile necesare dupa dezastrul din 2003/2004. Cred ca anul asta nu va termina campionatul printre primele 5.

Mihai
21st November 2004, 17:00
Desi tin cu Real Madrid, recunosc victoria fara drept de apel a Bracelonei, Realul nici n-a existat pe teren!!! Dar vada aici pe forum multii care se lauda cu victoria Barcelonei si tot asteapta replici de la sustinatorii Realului! Pai nu trebuie sa fiti asa bucurosi pentru ca era o victorie logica, la felul in care joaca Barca, si e clar ca Realul e praf inceputul asta de sezon!!!!

andreiush
21st November 2004, 17:09
Ne laudam...ca vorba aceea... avem cu ce :D

Catalanul
21st November 2004, 17:18
pai asteptam mai mihaie replici ale galacticilor deoarece inainte de meci erau siguri ca vor castiga si acum cand au vazut ca au fost spulberati de Barça au disparut dintr-o data :drak:

OwenSkeet
21st November 2004, 18:22
Bravo barcelona..Super MECI SUPER echipa!! nimeni nu o sa o IMPIEDICE sa castige anu acesta campionat in SPANIA...inca odata FELICITARI!!

Thanya
21st November 2004, 18:59
Mai da cum apar suporteri de-ai Barcelonei,ca shi ciupercile dupa ploaie.
Sergio,andreiush shi altii,unde ati fost pana acum?
Ei....da` nu-mi fac eu probleme ca atunci cand va cashtiga Real veti fi de partea lor.....ca vad ca asha e p`aici....buni baieti.

N0_NaM3
21st November 2004, 19:16
Dezamagire totala ptr fanii realului ...:) ...de unde shti tu Thanya ca o sa fie de partea realului cand o sa cashtige ?..shti asta daca o sa cashtige realul in retur....:D

Catalanul
21st November 2004, 19:21
shti asta daca o sa cashtige realul in retur....:D
e posibil, deoarece pe la ora aia probabil o sa fim campioni :drak: dar totusi cred ca Barça va castiga si in retur deoarece suntem mult mai buni decat ''galactici'' :yeah:

Thanya
21st November 2004, 19:28
Pai banuiesc mei No_Nam3 ca asha va fi.Pt ca e clar ca ei nu sunt suporteri Barcelona,iar cand Real va cashtiga vor fi suporteri Real sau Valencia,depinde ce echipe vor cashtiga.
Poi ar fi cazul sa cashtigati shi voi ceva mei Hai Poli ca de un car de ani nu ati mai ieshit victorioshi.

andreiush
21st November 2004, 19:29
Thanya...tu ii fi ceva mama omida...mama mama ce le mai stii tu de bine... :no:
Si..apropo...sa-mi amintesti atunci cand ma voi bucura ca a castigat real. :happy

ady_azzuro
21st November 2004, 19:46
Coregrafia facuta pe ''Camp Nou'' a fost impresionanta, toata lumea participand la ea ;) adica 97.905 de spectatori :o:
Asa o sa se intample si peste cateva minute in Banie cu dinamo, numai ca numarul suporterilor vor fi de 3 ori mai putini decat la Barca, deh tribunele din Romania nu sunt incapatoare pt iubirea care o poarta fanii Stiintei acestei echipe. :)


In rest felicitari pt victorie! /hello A fost un meci super! :yeah:

Mihai
21st November 2004, 20:18
pai asteptam mai mihaie replici ale galacticilor deoarece inainte de meci erau siguri ca vor castiga si acum cand au vazut ca au fost spulberati de Barça au disparut dintr-o data :drak:

Foarte urat din partea lor!!! Si eu speram la o victorie la Realului, dar nu imi puneam mari sperante!!! Sper sa scoata capul la suprafata si fanii realului sa nu fiu singurul care recunoaste ca au jucat jalnic!!!

Thanya
21st November 2004, 20:44
Mey andreiush,nu le-oi shti eu pe toate da` nu-ti trebuie multa cultura sa constati ca brusc au aparut mai multi suporteri de-ai Barcelonei.
Apreciez felul tau de a-ti scoate camasa curata....
Iti voi aminti cu cea mai mare placere cand va cashtiga Realul...ca-mi place sa te vad bucuros.

andreiush
21st November 2004, 21:14
Mey Tanya, eu nu zic ca sunt fan infocat al Barcelonei, de aceea nu prea m-ai vazut scriind pe forum despre catalani. Am tinut cu Barca. Cu realu nu cred ca o sa tin tare repede, pentru ca ma enerveaza la culme fitele lu beckham, figo, ronaldo... De la real singuru jucator adevarat e Zidane.
P.S. Da' sa nu uiti sa-mi amintesti :drak:

Mihai
21st November 2004, 21:21
E adevarat ca de cand are Barca super echipa, au aparut MUUULTI suporteri ai Barcelonei! Unde erati voi cand Barca se zbatea prin clasament????

Catalanul
21st November 2004, 21:24
si tu unde erai bey mihaie atunci cand realu mergea prost? (adica si acum merge prost :drak: ) ai inceput sa te dai mare fan real dupa ce ati batut si voi pe albacete cu 6-1 :p

diablo20
21st November 2004, 21:53
barca: a demonstrat ca este o super echipa, are jucatori valorosi si joaca un fotbal spctaculos.
real: a aratat ca o echipa jalnica la mijloc. nu numai beckham a jucat slab ci si zidan, raul, ronaldo, r.carlos, cam toata echipa, dar totusi figo s-a straduit sa mai faca cate ceva. vom vedea insa ce vor face marti cu leverkusen in CL
FELICITARI BARCELONEI /hello

Mihai
21st November 2004, 22:02
Nu nu nu nu nu!!!! Eu abia am inceput sa scriu pe forum! Crede-ma ca imi place Realul de mult! O sa vezi tu ca o sa scriu si la bine si la rau despre real! Sincer cred ca sezonul asta o sa fie numai la rau!!!

andreiush
21st November 2004, 22:26
E adevarat ca de cand are Barca super echipa, au aparut MUUULTI suporteri ai Barcelonei! Unde erati voi cand Barca se zbatea prin clasament????

Mai oamenilor, da ce treaba aveti voi daca mie imi place cum joaca Barca sezonu asta? Am mai spus-o si o repet: nu sunt fan inrait al Barcelonei. Din spania imi placea cum juca Depor. Acum cel mai frumos fotbal il joaca Barca. Nu tre sa fii neaparat suporter al lor de acu 20 de ani ca sa-ti placa jocul lor.

Mihai
21st November 2004, 22:34
Nu ma refeream la tine! Ma refer asa in general la fenomenul asta care ma streseaza... Cum joaca o echipa bine apar repede "marii suporteri" si zic ca tin de-o viata cu echipa asta!!! REPET nu ma refer la tine!!!

ADelPiero
21st November 2004, 23:48
ai de mine ce bine joaca maimutoiu` de Ronaldinho:shock:

Furnikamen
22nd November 2004, 09:48
Bravo Barca! Sa le scoata galacticilor figurile din cap! Barcelona campioana!

viorel 31
22nd November 2004, 10:18
Din pacate pt noi, fanii Realului, meciul s-a terminat cu un rezultat cam greu de digerat 0-3!!!!
Sunt prea multe greseli personale care ne priveaza de puncte atat in campionat cat si in Liga Campionilor ( nu vreau sa lovesc in jucatori dar R.Carlos cam greseste in ultimul timp decisiv ).
Pt fanii Barcei: ne vom revenii si vom fi mai puternici ca pana acum :ok: , in timp ce voi veti cadea iar in mediocritate pt inca 5 ani :drak:
In rest, un meci frumos , coregrafie de nota 20, un spectacol total care-si merita titlul de "marele meci" /hello

Furnikamen
22nd November 2004, 11:19
Pe stadionul Realului nu vei vedea niciodata o astfel de atmosfera si o coregrafie care a candidat pt a fii cea de-a 8-a minune a lumii! Pe nici un stadion din lume nu vei vedea asa ceva in lume! O coregraife la care sa participe 80-90 de mii de batrani, copii, femei, barbati etc. Sa cante toata lumea imnul s.a.

Catalanul
22nd November 2004, 15:33
Pt fanii Barcei: ne vom revenii si vom fi mai puternici ca pana acum :ok: , in timp ce voi veti cadea iar in mediocritate pt inca 5 ani :drak: lasa-ma mey cu chestii de astea :no: s-au mai shimbat vremurile :p acum voi va zbateti in mediocrotate iar noi facem furori in Spania si-n Europa :degete:
asa cum bine a zis cineva pe aici, cred ca nici locul 5 nu veti reusi sa-l obtineti in Primera daca continuati sa jucati asa :drak:

Mihai
22nd November 2004, 18:41
Singurul lucru bun pe care il vad din aceasta infrangere (fiind fan al Realului), este ca poate mai scapa si unii din galactici de figuri si fite! Gata cu fitele sa mai ne arate si fotbal ca fite avem si noi!

vasile314tzurka
22nd November 2004, 20:41
daca vind juma de echia si vine un antrenor care nu vinde tgricouri. atit. sunt prea multi pensionari la real.

Thanya
22nd November 2004, 21:35
Mey diablo20 n-o mai da asha tare de garduri...chiar jalnica nu e.Daca ai ajuns sa spui lucrurile astea inseamna ca ar trebui sa te lashi de meserie.

Catalanul
22nd November 2004, 21:40
mey thanya el a zis ca e jalnica la mijloc :p eu as mai adauga ca nu are fundasi de valoare (adica apararea e varza) si ca atacantii trebuie pusi la fugit ca se misca ca melcii :drak:

Thanya
22nd November 2004, 21:51
Bine mei...daca voi ziceti.Inseamna ca 80% dintre echipele din intreaga lume,sunt varza.

realmadrid.com
22nd November 2004, 23:12
Am revenit:)
Cu toate ca unii dintre voi au crezut ca ma ascund datorita infrangeri severe pe care Real a suferit-o pe Camp Nou nu este asa, am avut niste probleme pe care unii useri le stiu:D...
Real a jucat cat de cat frumos pana la gafa monumentala facuta de R. Carlos care a dus la primul gol al Barcei marcat de Eto'o...,pana acolo...,apoi totul s-a stricat din pacate....
Sa vazut ca aparare tot nu exista, pt ca echipele cu care au jucat pana acum clar nu se compara cu Barca la atac, clar nici la aparare
Din ce am observat eu, Real cand ataca se "panicheaza" in careul de 11 m., adica nu mai sunt capabili sa lege 2 pase in schimb Barcelona....doar atzi vazut din ce faza a venit golul 2:(
Nu am ce sa spun, decat sa felicit Barcelona pt ca tre' sa recunosc, au jucat mai bine si sa sper ca ne vom reveni macar in CL, pt ca in campionat sanse nu mai sunt...dar totusi astept cu nerabdare returul:D

PS_Daca se juca pe Bernabeu faceam minim un egal si maxim o victorie la limita:)

Thanya
22nd November 2004, 23:28
Vaaaiii...nici de ciuda nu-mi puneam semnatura asta :p

realmadrid.com
22nd November 2004, 23:37
Vai...dar eu am pierdut un pariu, sau uitzi ce semnatura frumoasa a avut Hai Poli acu vreo luna:D



Coregrafia facuta pe ''Camp Nou'' a fost impresionanta, toata lumea participand la ea adica 97.905 de spectatori

Atunci de ce nu au scris "Suntem 100000", sau ei sunt 125000 in toata lumea:D

viorel 31
23rd November 2004, 10:05
lasa-ma mey cu chestii de astea :no: s-au mai shimbat vremurile :p acum voi va zbateti in mediocrotate iar noi facem furori in Spania si-n Europa :degete:
asa cum bine a zis cineva pe aici, cred ca nici locul 5 nu veti reusi sa-l obtineti in Primera daca continuati sa jucati asa :drak:Niciodata sa nu spui niciodata! Real isi va revenii sigur. Hai sa dam ca exemplu deja celebra revenire a Barcei de sezonul trecut, aveau 20 de pct in urma madrilenilor la un moment dat si au terminat campionatul inaintea acestora concluzie: se poate orice :ok: . - hai ca ti-am dat apa la moara :yeah: -
De terminat campionatul pe locul 5 !?! cred ca glumesti :drak:

realmadrid.com
23rd November 2004, 14:57
Hai Poli, anul trecut pe vremea asta nimeni nu zicea nimic de Barca, pt ca juca, de fapt nu juca nimic, din 98 pana in 2003 nimeni nu zicea nimic de Barca, se vorbea doar de Real si Valenicia, dar acum ca avetzi si voi 9 luni magice va credetzi stapani fotbalului, tzin sa te anuntz ca nu este asa, cum Real, Milan, Juve si toate echipe mari au fost puse la zid anul trecut de niste echipe clar mai slabe (iarta-ma ca din lista de mai sus, nu este si Barca, dar ca sa te lamuresc voi atunci nu atzi fost capabili sa terminatzi pe 4, atzi terminat pe 6, atzi ajuns in Uefa si atzi fost eliminatzi de Celtic, daca imi aduc aminte:D), deci si voi putetzi patzi la fel, uitzi ca Barca dupa un tur catastrofal anul trecut si-a revenit miraculos in retur...cum atzi revenit putetzi sa si cadetzi din nou...deci nu ne mai trata de sus, pt ca nu ai argumete sa o faci:ok:...cum noi nu jucam acum bine, poate in retur ne revenim (aici sigur ai ceva de comentat:D)...

PS_Zici tu ca va descurcatzi fara dintzos, dar daca nu era el cu pasele si driblingurile specifice nici 1 gol nu marcatzi, doar el a fost co-autor la toate golurile...asa ca ciocu mic:), voi suntetzi o echipa care in lupta cu marile cluburi va bazatzi pe un jucator...


De terminat campionatul pe locul 5 !?! cred ca glumesti

El nu glumeste, el vorbeste serios, dar din pacate nu isi da seama ca Real nu poate sa iasa pe 5 sau 6 cum a facut-o Barca acum 2 ani :drak: ...deci hai sa o luam ca pe o gluma totusi:D

inter
23rd November 2004, 19:21
Interesanta semnataura are Ionutz .. pe la el a venit Mos Craciun mai devreme? :p

Thanya
23rd November 2004, 20:17
La el a venit Mosh Nicolae....

realmadrid.com
23rd November 2004, 21:06
Ce vrei ma intere, am pierdut si eu un pariu:), eram chiar nesimtzit daca nu reuseam aceasta "performantza":mda:, pai ce, numai Hai Poli sa aiba semantura dusmanului:D

Thanya
24th November 2004, 23:03
Eu nu o sa pierd pariul(shtiti voi care) :P

Catalanul
25th November 2004, 15:26
:lol: slabe sanse sa castigati Cupa :p prin aprilie o sa te vedem si pe tine cu avatar si semnatura cu Barça :drak: asa ca alejandro nu are de ce sa-si faca probleme deoarece va castiga pariul :yeah:

Thanya
26th November 2004, 20:21
:))...or fi ele slabe sansele da` sunt shi asta conteaza.Zi-mi o echipa care are sanse mai mari ca Real,sa cashtige Cupa.

Catalanul
26th November 2004, 21:10
:lol: Sevilla de exemplu :p sau Depor (aia care v-au batut acasa cu 1-0 :drak: ) si multe altele ;)

Thanya
28th November 2004, 21:50
Pai...doar pt. simplu motiv ca ne-a batut acasa cu 1-0,are sanse mai multe decat noi?

N0_NaM3
28th November 2004, 21:55
Ma`..doar shtiti ca realul se incurca in deplasare...sau mai bine zis , joaca prost ...:)

Thanya
28th November 2004, 22:54
Oricine se incurca automat se shi descurca.Shi cam cat de prost joaca in deplasare?Ca eu inca nu mi-am dat seama!

Catalanul
28th November 2004, 23:04
foarte prost thanya :p ati castigat 2 partide, ati facut 1 egal si aveti 3 infrangeri, in deplasare :p in schimb Barça, are 3 partide castigate, 2 egaluri si o singura infrangere :p

Thanya
28th November 2004, 23:17
Asha...shi?Eu nu vad o diferenta prea mare.Saracii de voi,atata va mai agitati,tare bucuroshi sunteti ca dupa atata amar de vreme joaca shi Barcelona in sfarshit fotbal.Da` nici chiar asha urat nu tre` sa faceti...treaba voastra da` nu-i frumos.

N0_NaM3
28th November 2004, 23:37
Hai mai thanya..daca acum Barça joaca cel mai frumos fotbal din Europa tu ar trebui sa te bucuri ptr ca este marea rivala a realului...:D

madridista
30th November 2004, 18:59
daca barcelona va reusi sa joace tot sezonul la fel de bine si sa nu aiba nici o criza de pierdut cateva meciuri la rand sau joc slab, atunci...................dar stai sa vad eu cand o sa se intample asta....

Thanya
30th November 2004, 21:17
Mda...nush de ce da` sunt sigura ca asha ceva nu o sa vezi :D

N0_NaM3
5th December 2004, 22:32
Nu shtiu...da` nu aveti dreptate deloc..:D...oricum o sa mai vedem shi o sa vorbim dupa aceea ...atunci care`pe`care..:)

Catalanul
5th December 2004, 22:39
niste imagini foarte faine (demne de niste avatare faine, pacat sunt prea mari :D)

a 2-a imagine: Real Madrid a facut greva =)) :lol:

madridista
5th December 2004, 22:42
acum sincer daca voi vreti sa traiti cu convingerea ca barcelona nu va pierde nici un meci de acum incolo, va rog!!!dar nu se va intampla!!!recunoasteti!!!

Thanya
6th December 2004, 20:04
In sinea lor shtiu lucrul asta...dar ei sunt suporteri adevarati shi nu-shi pot permite sa recunoasca! :D

Catalanul
6th December 2004, 20:09
uite cine vorbeste :lol: cei care nu vor sa recunoasca ca sunt in criza, in ciuda faptului ca se alfa pe locul 2 in Primera dar la 9 pct. de locul I :p

P.S. da` cine a zis ca Barça nu va mai fi invinsa in acest sezon? cel putin eu nu am spus niciodata acest lucru :p

madridista
6th December 2004, 22:59
nu vorbeam de tine!!!
am zis eu ca nu sunt in criza???dupa parerea mea criza inseamna sa pierzi cateva meciuri la rand si sa joci ff prost, in schimb real nu pierdut in ultimele 5-6 meciuri in afar de jocul cu barcelona, in schimb au castigat un meci cu 6-1 si unul cu 5-0 si au terminat si la egalitate!!!
criza este ca intr-adevar nu mai joaca cum o faceau acum 2 ani, asta e alta treaba....nu pot fii intotdeauna cei mai buni!!!

Thanya
7th December 2004, 19:44
Cred ca de mine vorbeshte Hai Poli..:p:p.Am fost in criza da` nu mai suntem...acum suntem in semicriza :D .Asha cum a spus shi Zidane:''nu aici se incheie un secol''deci...pregatiti-va pt. lupta :)

N0_NaM3
8th December 2004, 22:24
Lupta aceea se pare ca e cashtigata de noi ...:P

Thanya
9th December 2004, 20:24
Ha....deja poti sa vorbeshti de cashtigator?

N0_NaM3
9th December 2004, 22:26
Nu mai...dar se vede clar ca nu are cine sa ne opreasca...in afara de propriile accidentari ...:)

Thanya
10th December 2004, 22:01
Pai Barcelona se poate impiedica de multe...in primul rand de propriile rezerve....in al doilea rand de oboseala pe care titularii au acumulat-o shi nu in ultimul rand de rivalii sai.Ok?

N0_NaM3
10th December 2004, 23:08
Da` voi ce rezerve aveti ma`...?...ca ma shi enervezi..:)...rezervele voastre nu va pot incurca ?...shi in plus noi nu mai suntem in 'copa de`l rey' ....asha ca suntem cu un '+' in fat voastra...

Thanya
10th December 2004, 23:26
Ha ha ha....noi ii avem pe:Morientes,Owen,Guti,Solari,Pavon...etc.

madridista
10th December 2004, 23:43
jucatori f buni.de morinetes nu are rost sa zic nimic, owen la fel, solari ne-a salvat de multe ori si e un jucator f bun, iar guti este unul din simbolurile realului alaturi de raul si casillas!!!:)

Thanya
10th December 2004, 23:52
Da...vreau sa spun ca eu in apreciez mult pe Guti,e un jucator foarte bun shi foarte tehnic.E un urmash a lui Zidane.
Despre Owen nu are rost sa vorbim..iar Solari e un galactic din frageda pruncie :)

Catalanul
11th December 2004, 01:22
:lol: eu inteleg ca sunteti puse pe glume da` nici chiar asa :lol: auzi si tu: Guti urmasul lui Zidane http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/24.gif
alo? fetelor? ati http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/107.gifceva http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/108.gif
mai bine sa revenim la meci :) mai tineti minte scorul? daca nu, uitati-va ce scrie la custom-title-ul meu :D da` las` ca mai bine va improspatez eu memoria :D
FC Barcelona 3-0 real madrid cf :evil:

Thanya
11th December 2004, 11:28
Lool Poli...eu vorbeam serios.
Am vazut nishte faze pe un site cu guti shi mi-a placut mult.....

madridista
11th December 2004, 12:05
:)guti urmasul lui zidane......hmm...nici chiar asa...zidane e incomparabil dupa parerea mea:Dnu te supara thanya:)
asa.....si..a fost 3-0.a trecut aproape o luna, deja nu ai uitat?!las-o balta hai poli ca e deja enervat!!!am inteles sunteti cei buni dar.......

realmadrid.com
11th December 2004, 20:09
No_Name, daca voi nu mai suntetzi in cupa, dupa cum ai zis tu, nu avetzi un + fatza de noi, ci avetzi - un trofeu:D
Gutti pe langa Zidane este doar o gluma proasta, parerea mea:D

N0_NaM3
11th December 2004, 23:44
Da` cine a zis ca o sa luati voi cupa Ioane ?...bine ca nu se shtie dar cred ca se duce spre Sevilla..:D

madridista
12th December 2004, 11:42
de ce spre sevilla?stii tu ceva ce noi nu stim?:D........

Catalanul
12th December 2004, 15:25
iata si niste poze cu coregrafia facuta de catalani :p
http://www.mouvement-ultra.com/photos_match/FC%20BAR1102096073.jpg

http://www.mouvement-ultra.com/photos_match/FC%20BAR1101846889.jpg

http://www.mouvement-ultra.com/photos_match/FC%20BAR1101160568.jpg

Thanya
12th December 2004, 18:39
Mda....asha se pare,ca Sevilla e potentiala cashtigatoare a cupe.Insa nu inteleg de ce!

realmadrid.com
14th December 2004, 20:59
Catalane, dar de ce atzi facut acel mesaj din cartoane "suntem 125000" cand voi nu atzi fost decat 90000:D

Catalanul
14th December 2004, 21:08
125 000 de actionari mey ionutz :p sa ma anunti si pe mine cand voi o sa aveti atatia :rolleyes:

realmadrid.com
14th December 2004, 21:16
Fiecare actzionar, cu cate o actziune la club nu ?:D