PDA

View Full Version : Am scapat de Puiu



inter
18th November 2004, 15:34
Anghel Iordanescu a demisionat azi, anunta Realitatea TV. Vom reveni cu detalii. Onlinesport este primul site care a anuntat stirea pe Internet, la ora 15:30.
:yeah:

CoolRain
18th November 2004, 15:36
:yeah: :yeah: :yeah:
Pa puiu...

Gonzo
18th November 2004, 15:39
Puiule, ai facut si tu ceva bun in mandatul asta... ti-ai dat demisia! :degete:

Catalanul
18th November 2004, 15:40
in sfarsit... un moment de intelepciune din partea lui iordanescu :D
:cya::cya::cya::cya::cya::cya: iordanescu ADIO :drak:
sa vina piturca /hello

iulian
18th November 2004, 15:41
Greu am scapat de el...ufffff

Maximus
18th November 2004, 15:42
La revedere!

Catalanul
18th November 2004, 15:44
La revedere!
:no: nu cred ca ai mai vrea sa-l vezi pe puiu la nationala :D la revedere nu se potriveste :drak: mai bine un ADIO :cya:

bmarian
18th November 2004, 15:47
Lasa-ne LAsa-ne

Maximus
18th November 2004, 15:51
:no: nu cred ca ai mai vrea sa-l vezi pe puiu la nationala :D la revedere nu se potriveste :drak: mai bine un ADIO :cya:

Scuze! Hasta la vista baby!

BlueEnergy
18th November 2004, 15:52
Ok! A demisionat! Sansele pentru calificarea la mondialul din Germania 2006 sunt extrem de mici. Indiferent de cine vine antrenor! :no: Trebuia sa-si dea demisia de mult! :headbang:

bmarian
18th November 2004, 15:56
Avem oricum mai multe sanse fara Puiu decat cu Puiu

ady_azzuro
18th November 2004, 15:59
EEEEEEEEEEEEEEEE VICTORIEEEEEEEEEEEE!!!!!!! :yeah: demisia asta face cat 2 meciuri castigate cu cehia si olanda! :yeah: :yeah: :yeah: Sa vedeti acum nationala cum va spulbera celelalte echipe din grupa, ne trebuie demult un asemenea soc...in sfarsit si-a dat si iordanescu seama ca cea mai buna solutie e sa demisioneze!!! :yeah:

bmarian
18th November 2004, 16:01
Acum urmeaza demisia lui Mircea Sandu si a lui Mitica

ady_azzuro
18th November 2004, 16:02
Hai cu toti pe farash sa se limpezeasca fotbalul romanesc! :yeah:

Devil
18th November 2004, 16:03
Sper sa nu se razgandeasca!!!!!!! Sa fie numit mai repede alt antrenor ca sa fim siguri!!!!


Pt Domnul Senator Iordanescu :degete: Ii doresc :jerk: bafta la alegeri :no:

ady_azzuro
18th November 2004, 16:06
As vrea sa nu fie nici senator sa ramana cu ochii in soare! :evil: Nu merita, la cat rau a facut nationalei Romaniei ar trebui sa fie expulzat din Romania! :rosu:

realmadrid.com
18th November 2004, 16:07
Dupa meciul de ieri, asteptam si vesti bune...iar asta este o veste foarte buna:D
Adio, Iordanescu/hello

PS_Azzuro, poate din cauza asta nu mai voteaza lumea cu PSD la parlamentare:D, mai ales suporteri fanatici:p

ieppy
18th November 2004, 16:15
eu nu cred pana cand vad cascheta facand bagajele si plecand. pana una alta sunt doar zvonuri si nu vreau sa ma bucur ca dupa aceea sa fiu iar dezamagit.

vasile314tzurka
18th November 2004, 16:18
trebuia dat afara. imi pare rau ca psd iar si-a virit coada
sunt alegeri si e normal sa nu se beleasca singuri cu o cashketa mototolita

Darkslowstar
18th November 2004, 16:21
Eu nu cred ca si-a dat demisia. Nu are el atat bun simt. In cel mai bun caz va fi dat afara duminica (desi ma indoiesc).

ADelPiero
18th November 2004, 16:26
DOamne ajuta :D .... a facut o "mutare" excelenta... in sfarsit :D

Zapada
18th November 2004, 16:27
Sintem salvati de Basescu, iata ce spune Basescu:

Basescu cere demisia antrenorului Anghel Iordanescu Liderul Aliantei PNL-PD, Traian Basescu, a declarat, miercuri, la Calarasi, ca solicita demisia “antrenorului pesedist” Anghel Iordanescu, ca urmare a rezultatului obtinut de nationala de fotbal a Romaniei in Armenia. “PSD a compromis pina si fotbalul. Daca si cu Armenia au facut meci nul, mai ramine sa ne bata Albania”, a adaugat Basescu.
Antrenorul nationalei Romaniei, Anghel Iordanescu, candideaza pe listele Uniunii PSD+PUR Ilfov pentru Senat la alegerile parlamentare din 28 noiembrie.



Ceea ce sa vrut de PSD ca Iordanescu sa atraga alegatori sa intors ca un bumerang inpotriva PSD-ului!
Basescu trage tare si atrage alegatori cerind demisia antrenorului incapabil iar PSD-il va obliga pe Iordanescu sa demisionese (daca inca nu a facuto) ca sa nu piarda alegerile.

Desi nu -l simpatizez pe Basescu (nici nu votez) nu pot sa spun decat "BRAVO BASESCULE"

Cred ca Baesescu era singurul care ne putea scapa de un generail incapatanat si depasit (probabil si mental) la toate capitolele in ale fotbalului /hello

realmadrid.com
18th November 2004, 16:30
Mircea Sandu anuntza ca "inca nu am primit nimic" (demisia lui Iordanescu)

Vadim
18th November 2004, 16:31
Cred ca putea sa fie si JOhan Cruyff, Basescu declara tot la fel... E vorba de politica, nu il doare pe el de fotbal...

Darkslowstar
18th November 2004, 16:34
Poate declara la fel Vadim, dara asa ii obliga pe pesedisti sa ia o pozitie si probabil nu-l vor mai sustine. Bravo lui Basescu ca ne scapa de iordanescu.

realmadrid.com
18th November 2004, 16:35
Nu stiu de unde atzi auzit, dar pana acum nu prea s-a declarat nimic, Antena 1 tocmai a difuzat stirile din sport si nu au dat decat un interviu cu Sandu care a spus ca este posibil sa avem un alt antrenor...

corinutza_88
18th November 2004, 16:35
Cel mai bun lucru ce se putea intampla in toata romania astazi:
ADIO TATA PUIU!!!
NEVER SEE YOU AT ROMANIAN TEAM!

vasile314tzurka
18th November 2004, 16:35
pesedei de aia l-au pus sa demisioneze, ca sa nu-si puna tara-n cap

realmadrid.com
18th November 2004, 16:44
Se pare ca nu si-a dat nici o demisie, Realitatea Tv nu a mai spus nimic la stirile din sport...
Iar vad ca OnlineSport anuntza amanarea unei sedintze pana duminica in care se va decide daca Iordanescu sa mai ramana sau nu...

ADY19
18th November 2004, 16:59
Pana nu se confirma nu trebuie sa ne bucuram...ca mai apoi sa ne plangem de mila. Acuma trebuie sa speram ca totul este adevarat si in sfarsit vom scapa de acest elefant. Poate avem parte de un miracol si scapam si de sandu...dar slabe sanse :jerk: Daca scapam de puiu tot e o realizare :evil: Bye Bye iordanescule :degete: :degete:

vasile314tzurka
18th November 2004, 16:59
cam asa ceva

http://www.dinamo-online.net/arhiva_foto/Caricatura1117.jpg

ADelPiero
18th November 2004, 17:03
urmeaza... stai linistit .... nu va mai rezista mult ... ;)

Milan
18th November 2004, 17:03
O veste buna .... MULTUMESC

Mariusmadmax
18th November 2004, 17:03
Nu pot sa cred !
Acum sa ne rugam sa vina cineva competent !
Mana de fier : VICTOR PITURCA !

vasile314tzurka
18th November 2004, 17:05
ala e minte de tabla...

ieppy
18th November 2004, 17:09
Eu zic Sunda, Rednic sau Pitzi. Sincer as merge pe Sunda, e un antrenor care face din jucatori "slabuti" o echipa care se poate batea cu oricare echipa care are jucatori "valorosi".

CoolRain
18th November 2004, 17:16
Ma tem ca Sunda e prea mic, fara... relatii. Dar intr-adevar ar fi bun...
Special pt. domnul general: :degete:
Gee... e prima data cand folosesc pictograma asta, puteti verifica...

ieppy
18th November 2004, 17:20
Asa e, nu e sustinut de nimeni insa sunt convins ca ar fi in acest moment cel mia potrivit. NU stiu cum se desurca cu vedete dar stiu ca e un antrenor meserias.

LordRhadoo
18th November 2004, 17:37
acu sa vedem cine vine

Sinn Fein
18th November 2004, 17:45
stai sa fim siguri ca pleaca :))

ady_azzuro
18th November 2004, 17:59
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2004/11/18/home/98931254338dc6ee5681_388_580_.jpg

Zebrone
18th November 2004, 18:39
Fratilor ce-i cu entuziasmul asta, ati uitat ca traim in Romania, unde orice e posibil?
Pana nu-l vad plecat cu acte in regula nu cred nimic, dar totusi sper:D:

litza
18th November 2004, 18:53
Bravo nea puiu!!!!!Felicitari.Sper sa nu te razgandesti!
PS:ial si pe nasu

TDannY
18th November 2004, 19:33
Un nou inceput...sa speram. cu un antrenor strain lucrurile s-ar schimba, sunteti de acord? :cool:

ieppy
18th November 2004, 19:33
NU, cu un antrenor strain nu ne calificam sigur. Acum mai avem 5% sanse, cu antrenor strain nici pe alea nu o sa le mai avem.

andreiush
18th November 2004, 19:37
Sper sa nu-i mareasca mircea sandu contractu iarasi, ca nu mai pleaca nea cashcheta :D

Utilizator
18th November 2004, 19:42
Rednic si Dan Petrescu cred ca au sansele cele mai mari. Nu prea ma innebunesc dupa ei, dar cred ca sunt doriti de federali.

ieppy
18th November 2004, 19:43
Eu vreau ori Pitzi ori Sunda. Merge si Rednic insa in nici un caz petrescu.

Tamy
18th November 2004, 19:45
Pana nu vad ca stirea e oficiala, eu nu mai cred nimic din ceea ce se zice in fotbalul romanesc, mai ales la nivel de FRF :headbang:

don_denver
18th November 2004, 19:52
YUPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII...atat..ca alceva nu mai este de comentat..sa vedem cine o sa vina

SemperFi
18th November 2004, 20:17
Niciodata nu m-am gandit ca un semi-esec cu Armenia ma poate bucura atat de mult. Intrebarea e pe cine punem in locul lui (asta in care demisia ii este acceptata)?!

Lucescu ar fi varianta ideala, dar sunt sanse infime sa vina. Piti e a doua varianta plauzibila... Ce ma bucura fantastic este ca amandoi si-au dat seama de valoarea lui Giovanni si nu mai sunt in sfera lui de influenta... /hello

tanita
18th November 2004, 20:33
pa pa :rosu:

Pustoai-k
18th November 2004, 21:01
serios??????nu`mi vine sa cred!!!!!!!!!!tre sa sarbatorim :p /OLE/
:kiss: :great:

TZEFERU
18th November 2004, 21:13
In meciul cu Armenia jucatorii trebuiau sa cistige fara antrenor.

Mi se pare penibil sa dai vina pe antrenor pentru meciul cu Armenia. Ca trebuia schimbat sau nu antrenorul nu comentez, dar acest meci trebuia cistigat de jucatori nu de antrenor. Asta e parerea mea.

uti2102
18th November 2004, 21:14
Calmatzi-va ca nu e nimic oficial. Zvonuri.
Mi-ar parea bine sa-shi dea demisia insa cred k nu o va face. Cel putzin pana dupa alegeri...

vladi
18th November 2004, 21:21
parca vad ca nu o sa ii accepte demisia Comitetul Executiv.....iar Mircea Sandu si Iordanescu or sa se bata cu pumnul in piept ca eu au vrut, dar Comitetu' domne' nu a vrut...:-)
asa a fost si cu demisia lui Puiu dupa ce am luat bataie la Bucuresti in meciul cu Danemarca

ady_azzuro
18th November 2004, 21:29
1. Lucescu
2. Piturca
3. Boloni
4. Rednic
5. Stoichita

OwenSkeet
18th November 2004, 22:03
A dat DOMNU si s-a reusit MINUNEA!!!!!!!! In sfarsit ..akum sa speram ca Sandu va aduce un antrenor bun.

Mihai
18th November 2004, 22:13
URA URA URA!!!!!!!!!!! In sfarsit sunt fericit! :yeah: O sa dorm mai linistit la noapte!!!!

diablo20
18th November 2004, 23:06
Calmatzi-va ca nu e nimic oficial. Zvonuri.

ai dreptate /hello
pana nu vad o declaratie oficiala sau conferinta de presa a frf nu prea imi vine sa cred ca vom scapa de dictator :degete: :degete: :degete:

cip_81
18th November 2004, 23:43
Sa speram ca de data asta va fi definitiv si nu va mai fi intors din drum de tanti Valeria sau de Bombonel.

fia
18th November 2004, 23:47
E pe bune????????? Acum aflu si eu :))))))))))
Sa traiasca :)))))))) Jos palaria (casceta)!

Nea Mircea (sandu) ce zice? Mai vine o marire de salariu ca sa-l convinga sa mai stea...?

boksic_is
18th November 2004, 23:56
Ca performante la echipa nationala nea Puiu este cel mai titrat antrenor al Romaniei... problema este ca de foarte mult timp traieste cu aceasta emblema si nu prea s-a mai fortat sa ridice stacheta la un nivel mai inalt...asta este, si hagi a trebuit sa paraseasca echipa chiar daca a ramas rege al fotbalului... cu totii vom muri odata si asta se intampla in orice facem... este vremea ca Iordanescu sa iasa la pensie si nu are de ce sa fie suparat. Multumiri pentru tot ce a facut pentru echipa nationala si ... batranete cat mai placuta... In privinta politicii a ales gresit partidul... trebuia sa intre la PNG ca aia sunt cu mozoale la icoane si alte chestii de astea de fatada...oare Giovani Becali de ce nu candideaza la presedintie sau se crede inferior varului sau? :)

fia
19th November 2004, 00:03
Iordanescu e(ra) invechit, era un antrenor de anii 90... Atunci a avut performante... Acum a ramas in urma....

MARCELC
19th November 2004, 05:02
1. Lucescu si Sunda cei mai buni!!!!!!!!!!

Ei stiu sa "creasca" echipe!!!!!!!!

Pancujunior
19th November 2004, 06:12
sunda? :rolleyes:

Angelina Jolie
19th November 2004, 10:04
Daca e adevarat, se cuvine sarbatorit. E cea mai buna veste a anului.
PS Sunda nu, ca ramane la CFR sa ne scoata campioni in 2007.

viorel 31
19th November 2004, 10:14
/hello /hello /hello Am scapat!!!!!
Poate trage piciorul (cum se spune) si-i trage dupa el si pe Mitica de la Liga si pe nasu de la federatie :degete:

Utilizator
19th November 2004, 10:25
Cam asa ceva e de dorit :)
(sursa dol)

giovanni BV
19th November 2004, 10:38
Da , este o victima usoara , poate va face mai bine in politica , si acum trebuie vinati aceia care l-au sustinut si l-au readus la echipa nationala , si dovedesc ca si ei sint la fel de victime ca si Iordanescu !!! Nu stiu daca politica are vreo influentza aici , dar daca este asa , acest lucru este foarte grav !!! Cind amesteci politica cu fotbalul , nu iese decit un ...RAHAT !!! Scuze pentru ultima remarca , dar acesta este adevarul !!!

Utilizator
19th November 2004, 10:51
Partidul, Iordanescu, Romania
"Cu Iordanescu pe post de Ceausescu in decembrie '89, Romania - umilita in Armenia". Acest titraj din Adevarul de ieri poate i-a uimit sau contrariat pe unii cititori. Mai ales ca, tot ieri, s-a zvonit ca mult stimatul si iubitul Iordanescu si-ar fi dat in cele din urma demisia, in vreme ce Nicolae Ceausescu a mers pana la glont. Si totusi, asemanarile exista. Mai intai, Iordanescu nu isi va da demisia pentru ca va fi strabatut de vreo umbra de bun simt sau de jena, de care s-a operat demult. Cel mai probabil i se va transmite de catre PSD sa-si faca urgent bagajele de la Nationala intrucat a ajuns un fel de sconcs alungator de voturi pentru partid. Si Iordanescu, care stie de dinainte de '89 ce inseamna Partidul, se va executa. Altfel, daca n-am fi in campanie electorala, dl. general ar merge nu pana la glont, glontul e pentru oameni de onoare, ci pana in adancurile penibilului si jalniciei. La fel ca N. Ceausescu in balcon, Iordanescu a pierdut orice legatura cu realitatea, evoluand intr-un timp paralel, intr-o istorie de uz personal din care nu recunoaste nimanui dreptul de a-l scoate. La fel ca N. Ceausescu, Iordanescu nu vede ca baga Romania in pamant, considerand ca bazaitul strident si semnalele rosii ale dispozitivelor de avertizare sunt doar diversiuni ale elementelor dusmanoase din presa. Unii se intreaba cu mana la falca: dar, oare, Iordanescu e singurul vinovat? Bineinteles ca nu, bineinteles ca vinovata e toata reteaua vermiculara de interese si bani garla din si din jurul asa-zisei Federatii Romane de Fotbal, de fapt Mircea Sandu srl. Dar raspunzator pentru degringolada echipei Nationale, atunci cand te numesti selectioner unic, te comporti dictatorial ca N. Ceausescu si incasezi pentru asta 400.000 de dolari pe an, nu poate fi decat unul singur: Anghel Iordanescu. Ceea ce nu inseamna ca proptirea altui antrenor la carma Nationalei va da rezultate mai bune cata vreme Reteaua continua sa existe si sa-si intinda ochiurile. Nu numai antrenorul trebuie schimbat la Nationala, ci si tipul de fotbalist care ajunge sa poarte culorile Romaniei. In clipa de fata, el este un tanar incult si neinstruit pana la a nu fi in stare sa lege doua fraze coerente si corecte in romaneste in fata microfonului si care, cu purcoaiele de bani pe care le ridica, isi cumpara masini tot mai mari si mai scumpe, sparge sume uriase in chefuri monstru, asculta manele in nestire, isi lipeste de brat tot soiul de starlete si top modele la fel de costisitoare. Si, din cand in cand, la baietii mai "subtiri", apare, ca zaharul pudra pe coliva, drogul. Prin comportamentul sau, Anghel Iordanescu, a ridiculizat si altceva decat fotbalul. Credinta, de pilda: unde e Dumnezeul din iconitele pe care le linge dl. Iordanescu pe banca tehnica, atunci cand selectionerul se comporta cu trufia, egoismul si vanitatea unui dispretuitor de Hristos? Sau Armata: asa procedeaza un general pus in fata unei chestiuni de onoare? Singurul loc unde dl. Iordanescu se potriveste perfect e politica romaneasca. El are trasaturi specifice politicianului carpato-danubian: lacomia de bani, cramponarea de functie, ostilitatea, chiar ura fata de presa si dispretul launtric fata de opinia publica, totul asezonat cu declaratii nechezate despre patrie si tricolor. Asa ca, dupa ce va lasa in pace Nationala, ii urez succes deplin d-lui senator Iordanescu in viitoarea sa cariera politica.” CTP, ziarul Adevarul

Mariusmadmax
19th November 2004, 17:56
iata ce declara Jica Popescu pentru gsp !!!
Popescu: "Plecarea lui Iordănescu este o pierdere"

"Iordănescu părea destul de trist şi cred că are şi motive. Nu mi-a spus mie dacă renunţă. Oricum, nu este de competenţa mea nici măcar să-mi dau cu părerea despre antrenorul naţionalei. Cred că este o pierdere uriaşă a fotbalului romānesc şi nu cred că este o zi fericită că un antrenor ca Iordănescu pleacă de la cīrma echipei naţionale", a spus astăzi Gică Popescu

mi-e greata !!!!

Mihai
19th November 2004, 19:38
I-a venit si lui mintea in cashketa!!! Acum poate il vedem si pe Ghioane la nationala ca avem nevoie mare de el!!!

Zapada
20th November 2004, 17:33
Mutu a contribuit si el (fara voia lui) la debarcarea lui Iordanescu!

Pentru ca Mutu este tare suparat deoarece a fost prins consumand droguri si a fost data afara de la Chelsea pierzind astfel aprox, 400 000 euro bruto pe luna sau 250 000 euro neto nu trebuia sa fie acceptat alaturi de nationala.

In afara de faptul ca Mutu are un caracter bolnav a mai transmis amaraciunea lui si celorlalti fotbalisti de la nationala, povestindule ca toate astea se datoreaza jurnalistilor si ziarelor care l-au dat in vileag. E foarte posibil ca Mutu sa le fi spus fotbalistilor sa nu mai aiba dialog cu presa iar acestia find majoritatea naivi si fara experenta au hotarat sa nu mai dea interviu pentru a se solidariza cu "Briliantul gaunos" in care ei vad un idol ostracizat.

Supararea si crisparea sa vazut si in teren si datorita acestui fapt sa reusit cu mare greutate un meci egal.

Toata vina e a lui Iordanescu si M Sandu ca au luat dupa ei aceasta povara de om cu caracter infectat care este Mutu si au contribuit decisiv la incarcarea constintei fotbalistilor doar cu energie negativa.

Desigur ca fotbalistilor nu lea trecut prin cap ca vor face o partida slaba si un meci egal in ziua premergatoare mecului cand au declarat razboi presei si TV!

Mutu a fost decisiv in alegerea deciziei si parca nu era de ajuns ca deja aveam un antrenor depasit, un M Sandu corupt si fara caracter, asta ne mai lipsea o echipa cu moral persimist si negativ ca al lui MUTU!

Am avut mare noroc ca Caschetarul facut general la apelul de seara pe post de selectioner unic a intrat in politica si ca sa nu piarda alegerile la obligat PSD-ul sa-si dea demisia, ca astfel nu mai scapam de el pina in 2006.

don_denver
20th November 2004, 18:17
gata am scapatara de conu puiu...piti e pe val..